Очищення сонячних панелей. Сонячна мийка під тиском

Мийка сонячних панелей під тиском

Як правило, сонячні панелі не потребують особливого обслуговування для належного функціонування. Вам потрібно лише періодично чистити їх, щоб позбутися бруду, бруду, листя та іншого сміття, яке накопичується з часом. Якщо ви вирішили почистити панелі самостійно, перше, що спаде вам на думку. це мийка високого тиску. Але наскільки це безпечно?

Хоча мийки високого тиску чудово підходять для очищення зовнішніх поверхонь будинку, таких як дах, водостоки, сайдинг та доріжки, їх ніколи не слід використовувати для очищення сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що сонячні панелі не розраховані на високий тиск, і використання мийки високого тиску може призвести до їх пошкодження.

У цій статті ми розповімо вам про правильні способи очищення панелей і про те, чого слід уникати.

Що відбувається, коли ви миєте сонячні панелі під тиском?

Мийки високого тиску можуть здатися швидшим і простішим способом очищення сонячних панелей, але їх не рекомендується використовувати, оскільки високий тиск може пошкодити панелі.

Ось що може статися, якщо ви очистите сонячні панелі за допомогою мийки високого тиску.

Пошкодити покриття панелі

Сонячні панелі мають захисне покриття, яке захищає металевий каркас від суворих умов експлуатації. Інтенсивний тиск від мийок може пошкодити покриття.

З часом покриття може почати відокремлюватися від скляних панелей ваших панелей, піддаючи їх впливу суворих умов навколишнього середовища. Це може спричинити незворотну іржу та корозію, які можуть знизити ефективність та вартість ваших сонячних панелей.

Анулювати гарантію

Більшість виробників сонячних панелей пропонують розширені гарантії на свої панелі і не рекомендують використовувати мийки високого тиску для очищення сонячних панелей. Отже, якщо ви чистите панелі мийкою високого тиску або будь-якими агресивними хімічними речовинами, які можуть їх пошкодити, виробник може вирішити не дотримуватися гарантії та оголосити її недійсною.

Причина. надмірне розпилення

Надмірне розбризкування води під час миття сонячних панелей під тиском може з часом спричинити проблеми з дахом. Якщо вода не вирівняна належним чином, вона може протікати під дахом і пошкодити зовнішнє покриття вашої черепиці, композиту або глиняної покрівлі.

Як чистити сонячні панелі: 5 перевірених методів

Існує кілька рекомендованих способів очищення сонячних панелей, включаючи ручне очищення та використання автоматизованих методів. Хоча дощова вода може виконати більшу частину роботи з очищення, її недостатньо, щоб видалити весь бруд, бруд і сміття, які накопичуються в нижній частині сонячних панелей.

Нижче наведено 5 ефективних способів очищення сонячних панелей.

Робототехніка

Роботизовані технології зробили очищення сонячних панелей безпечнішим і простішим для багатьох сонячних компаній і домовласників. Портативні автоматичні та напівавтоматичні роботи можуть бути встановлені на комерційних та житлових об’єктах. Роботи роблять очищення сонячних панелей простим і швидким, і вони особливо важливі для панелей, встановлених в запиленому середовищі, які вимагають регулярного очищення.

Щітки та губки

Окрім робототехніки, багато компаній, що займаються очищенням та обслуговуванням сонячних панелей, такі як американські Bland Company та Premier Solar Cleaning, виявили, що деіонізована вода ідеально підходить для очищення сонячних панелей.

Ці компанії використовують деіонізовану воду за допомогою щітки, встановленої на транспортному засобі або рухомої щітки для очищення панелей. Мило не використовується, оскільки воно може залишати смуги та мазки, які перешкоджають отриманню панелями максимальної кількості сонячних променів. Залишки мила також притягують більше пилу.

Polywater, виробник мастильних матеріалів, випустив засіб для миття сонячних панелей, який може допомогти воді видалити бруд, не залишаючи розводів або плівок. Деякі компанії використовують суміш розведеного оцту і перекису водню для очищення сонячних панелей.

Домовласники також можуть чистити панелі м’якою губкою та садовим шлангом без використання миючих засобів.

Очищення сонячних панелей

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Якщо у вас встановлена домашня сонячна енергетична система, ваші сонячні панелі, як правило, плоскі, нахилені та розташовані на даху. Як часто ви чистите свій дах? Напевно, не дуже часто, швидше за все, ніколи. Чому це так? Я чую, як ви кажете: “Хіба не для цього дощ?” Це приблизно така ж логіка і для сонячних панелей.

У більшості випадків вам не потрібно буде часто чистити сонячні панелі, якщо взагалі потрібно. Зрештою, все, що накопичує на них бруд (наприклад, пил або пилок), буде змито під час наступного дощу. Але є випадки, коли очищення сонячних панелей може мати сенс. Якщо на панелях багато пташиного посліду, дощ може не змити його дуже швидко, тому варто його вичистити. Крім того, якщо ви живете в регіоні, схильному до посухи, або якщо дощ йде, то лише дуже легкий, туманний дощ, вам може знадобитися чистити панелі час від часу.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Чи впливає бруд та сміття на ефективність ваших сонячних панелей? І якщо так, то наскільки сильно? І так, і ні. І, не так вже й багато. Так, бруд і сміття можуть впливати на те, скільки сонячного світла потрапляє всередину і перетворює його в енергію. Але наскільки знижується ефективність. це незначна величина, можливо, 5% або менше. Для типової сонячної системи потужністю 5 кВт це може становити близько 20 відсотків втрат у вашому рахунку за електроенергію. Не щомісяця. загалом. І взагалі, навіть якщо ми говоримо про райони з посухою, врешті-решт, коли піде дощ, через пару місяців, все буде змито, і, можливо, навіть не варто мати справу з клопотами з очищенням в першу чергу.

Як чистити сонячні панелі

Якщо ви вирішили, що ваші сонячні панелі потребують очищення, є два основні способи зробити це: найняти професіонала або зробити це самостійно. Багато сонячних компаній запропонують вам цей тип послуг, звичайно, за певну плату. Вам можуть запропонувати це в рамках щорічного технічного обслуговування або запропонувати робити це час від часу, коли вони приїжджатимуть для встановлення продукту. Правда полягає в тому, що те, що ви отримаєте у вигляді економії у вашому рахунку за електроенергію, не перевищує суму, яку вам потрібно заплатити цим компаніям за виконання роботи. Сонячні компанії часто беруть великі гроші за таке очищення, що не приносить значної економії на ваших рахунках за електроенергію.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

З іншого боку, якщо ви зацікавлені в тому, щоб зробити це самостійно, у вас, як правило, є все необхідне для цього вдома. У більшості випадків для цього знадобиться лише шланг, можливо, трохи мила, і все готово до роботи. Це може бути корисно в районах, схильних до посухи, тому що, по суті, те, що ви робите зі шлангом. це те ж саме, що зробив би дощ, якби у вашому регіоні випало більше опадів.

Існують способи визначити, чи потребують ваші сонячні панелі очищення для початку. Один із способів. фізичний огляд панелей на наявність сміття, бруду, пташиного посліду тощо. Інший спосіб. використання системи моніторингу, яка сповіщає вас про те, наскільки добре функціонують і працюють ваші сонячні панелі. Це може попередити вас про будь-які потреби в технічному обслуговуванні вашої системи, будь то механічне, електричне або чистота.

Що ви використовуєте для очищення сонячних панелей?

Якщо ви зацікавлені в самостійному очищенні домашніх сонячних панелей, існує безліч засобів, які можна використовувати для їх очищення. Але про все по порядку. Зверніться до інсталяторів та постачальників сонячних панелей, щоб дізнатися, чи є якась інформація про очищення сонячних панелей, рекомендації, а також про те, що можна і що не можна робити при очищенні вашої системи.

Найефективніший спосіб очищення сонячних панелей. за допомогою шланга та відра з мильною водою. По суті, так само, як ви миєте свій автомобіль вдома. Оскільки ви не хочете подряпати панелі, найкраще використовувати тільки воду і неабразивну губку для нанесення мильного розчину. Майте на увазі, що ви не повинні використовувати будь-який тип розпилювача води під високим тиском для миття сонячних панелей. Апарат високого тиску може пошкодити самі сонячні панелі.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Якщо ви використовуєте щось інше, окрім води. особливо, щоб позбутися надокучливого пташиного посліду, просто переконайтеся, що ви використовуєте м’які та жорсткі щітки без щетини. Губки. чудовий засіб для очищення сонячних панелей, оскільки вони не дряпаються. Якщо ви вирішили нанести на губку трохи мила, використовуйте те, чим ви миєте посуд. Пральний порошок та інші сильні хімічні речовини можуть негативно взаємодіяти з вашими сонячними панелями. Пам’ятайте, що у 99% випадків найкраще працює звичайна вода.

Майте на увазі, що сонячні панелі можуть бути надзвичайно гарячими, коли на них палить сонце. Для чищення панелей найкраще вибирати прохолодний похмурий день. Не тільки для того, щоб захистити себе від опіків, але якщо ви намагаєтеся очистити сонячні панелі, коли на вулиці надзвичайно спекотно, мильна вода, яку ви наносите на панелі, швидко випаровується і може залишити на них осад або мазок, що може вплинути на їх ефективність.

Чи варто чистити сонячні панелі?

На основі проведених досліджень експерти схиляються до відповіді “ні”.” І особливо, якщо ви хочете найняти професійну компанію для їх очищення замість методу “зроби сам. Рентабельність інвестицій просто не виправдовує проблем. Давайте подивимось на деякі цифри. В середньому, коли ваші сонячні панелі забруднюються, очікуйте, що зміна виробітку становитиме не більше 5%. І це тільки тоді, коли вони брудні. У більшості кліматичних зон, якщо на панелях є пил або сміття, і їхня продуктивність знижується на 5%, наступний дощ змиє це сміття, і сонячні панелі повернуться до своєї оптимальної ефективності. Навіть якщо ви живете в посушливій місцевості. знову піде дощ.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Крім того, більшість сонячних панелей нахилені під таким кутом, що більша частина опадів буде стікати прямо з панелі, а не прилипати до її верхньої частини. Навіть з нахиленими панелями у вас може бути невелике накопичення на найнижчій панелі (тому що дощ збирається внизу). але зниження потужності лише через це настільки мізерне, що про це не варто турбуватися.

Нарешті, це досить невеликий компроміс, як з точки зору енергії, так і з точки зору витрат. піднятися по драбині, вилізти на дах і самостійно почистити сонячні панелі. Коли ви думаєте про те, щоб вийти і витягнути шланг на дах, щоб почистити їх, цей пункт може дійсно почати вражати вас.

Обслуговування та догляд

Тож, загалом, дозвольте дощу подбати про очищення ваших сонячних панелей. Слідкуйте за функціональністю вашої системи, звертаючи увагу на рахунки за електроенергію та її використання з місяця в місяць. Якщо ви почали помічати зміни в рахунку за електроенергію, можливо, настав час подумати про чистку або інший вид технічного обслуговування. Якщо ви вважаєте, що коливання у вашому рахунку за електроенергію можуть бути пов’язані з необхідністю очищення сонячних панелей, перевірте, чи повертається ефективність до норми після хорошого дощу. Якщо так, то це, мабуть, кінець. Якщо ви виявите, що функціональність все ще працює з перебоями, це може бути щось електричне, що потребує ремонту, а не простого чищення.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Коли справа доходить до очищення сонячних панелей, візуальний огляд, ванна з дощовою водою та перебування на землі (замість того, щоб підніматися по драбині). це все, що потрібно сонячному лікарю.

Неприбуткова організація 501(c)(3)

Набір для чищення фотоелектричних панелей MTM Aluminum Lance

Бруд і залишки, присутні на фотоелектричних панелях, можуть призвести до великих втрат ефективності системи, тому важливо регулярно очищати їх. Пропонований комплект ідеально підходить для тих, хто бажає використовувати власну мийку високого тиску для очищення сонячних, фотоелектричних або скляних систем.

 • 4.7 або 6.4 м телескопічний спис
 • Гідрокінетична обертова щітка на вибір
 • 1 літр засобу для чищення сонячних панелей

Телескопічна стріла MTM Hydro

Алюмінієвий телескопічний наконечник для мийки під тиском, довжиною 4.7 або 6.4 м обирається з випадаючого меню.

Спис оснащений пістолетом і шлангом високого тиску і ідеально підходить для легкого доступу до важкодоступних місць при очищенні фотоелектричних або скляних систем.

 • Номінальний тиск: 25 МПа. 250 бар
 • Допустимий тиск: 28 МПа. 280 бар
 • Номінальний потік: 40 л/хв
 • Номінальна температура 120 ° C
 • Вхід: 3/8 NPT F.
 • Вихід: 1/4 NPT F.
 • Довжина закритої стріли: 2 ÷ 2.5 m
 • Вага: 5.5 ÷ 6.7 кг

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Гідрокінетична обертова щітка

Гідрокінетична щітка з подвійною щіткою, що обертається протилежно, для використання з апаратами високого тиску з робочим тиском від 30 до 80 бар.

Оснащена нейлоновою щетиною з робочим кроком 40 см, ця щітка ідеально підходить для очищення особливо забруднених панелей, а також може використовуватися для миття вікон.

Плаваюча обертова щітка

Гідрокінетична щітка з подвійною системою щіток, що обертаються протилежно, для використання в системах високого тиску. Насадка з рухомим шарніром гарантує велику гнучкість під час чищення.

Загальний робочий крок 40 см і нейлонова щетина, ідеально підходить для дуже брудних фотоелектричних модулів.

Миючий засіб Dianos FV Cleaner

Засіб FV Cleaner. це засіб для очищення сонячних панелей з антистатичними властивостями, які допомагають запобігти утворенню накипу на поверхнях.

Завдяки своїй формулі гарантує високу ефективність очищення всіх фотоелектричних панелей, залишаючи поверхню без ореолів і розводів і не впливаючи на раму панелей.

Для розведення водою миючий засіб можна розбризкувати вручну, за допомогою мийки під тиском або машин для миття фотоелектричних панелей.

Компактна мийка високого тиску Comet ETM 150 XProfessional

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

 • очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

4.5 з 108 відгуків перевірте самостійно

 • Способи оплати
 • Доставка
 • Гарантія
 • Право на повернення
 • Конфіденційність
 • Запит персональних даних
 • Запит на видалення даних
 • Налаштування файлів cookie
 • Indors Snc di Inciso Domenico C.
 • Via de Pollis, 19. Medeuzza San Giovanni al Natisone Udine. 33048. ІТАЛІЯ
 • P.IVA/CF: 02755960305sdi: W7YVJK9
 • Тел. 39 0432 65 53 25 email: info@indors.це

НАЛАШТУВАННЯ ФАЙЛІВ COOKIE

Indors просить вас погодитися на використання файлів cookie.

Чи приймаєте ви файли cookie та обробку даних?

ЗМІНИТИ НАЛАШТУВАННЯ ФАЙЛІВ COOKIE

Ці файли cookie необхідні для базової функціональності сайту і тому завжди увімкнені. Це файли cookie, які дозволяють розпізнати користувача, який користується сайтом під час однієї сесії або, якщо потрібно, також у наступних сесіях. Цей тип файлів cookie дозволяє заповнювати кошик, легко здійснювати платіжні операції, вирішувати проблеми безпеки та забезпечувати відповідність чинним нормам.

Ці файли cookie дозволяють нам покращити функціональність сайту, відстежуючи використання самого сайту. У деяких випадках ці файли cookie прискорюють обробку запитів користувачів, оскільки вони допомагають нам запам’ятовувати налаштування, які ви вибрали для сайту. Якщо ви вимкнете ці файли cookie, ви можете отримувати малоцікаві поради та відчувати повільність у користуванні сайтом.

Файли cookie соціальних мереж надають можливість підключатися до ваших соціальних мереж і ділитися контентом з нашого веб-сайту через соціальні мережі. Рекламні файли cookie (від третіх осіб) збирають корисні дані, які дозволяють нам надавати вам рекламну інформацію, що відповідає вашим інтересам, як всередині, так і за межами веб-сайту. У деяких випадках ці файли cookie передбачають обробку ваших даних. особистий. Для отримання додаткової інформації про обробку персональних даних, будь ласка, ознайомтеся з Політикою конфіденційності та використання файлів cookie. Відключення цих файлів cookie може призвести до відображення нерелевантної реклами або запобігти з’єднанню з. або інших соціальних мереж та / або обміну контентом у соціальних мережах.

Що потрібно знати власникам будинків про очищення сонячних панелей

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Поява будь-якої невідомої речовини на ваших сонячних панелях може викликати занепокоєння. Один з наших клієнтів нещодавно звернувся до нас з приводу пилу білого порошку, який він побачив на своїх панелях. Наше обстеження показало, що винуватцем був пилок, який накопичився на сонячних панелях, тому не було причин для паніки, оскільки панелі все ще виробляли енергію, їм просто потрібно було добре почистити.

Ми запропонували їм почати з обприскування пилку за допомогою шланга з водою для очищення панелей. Потім ми порекомендували їм підписатися на послугу ретельного очищення панелей принаймні раз на рік. Це дозволить запобігти накопиченню пилку в майбутньому та забезпечить максимальну ефективність та економію від їхньої сонячної енергетичної системи.

Занепокоєння цього домовласника змусило нас замислитися над питаннями щодо очищення сонячних панелей, які виникають у більшості домовласників:

 • Чи потрібно чистити сонячні панелі?
 • Які завдання з очищення сонячних панелей ви можете виконати самостійно?
 • Коли слід найняти професійну клінінгову компанію для очищення сонячних панелей?
 • Чи покращить чистка сонячних панелей їх продуктивність?

Ця стаття відповість на всі ваші запитання щодо цих та інших питань.

Які причини забруднення сонячних панелей?

Щоб автомобіль працював ефективніше, його потрібно змащувати, обслуговувати та чистити. Інші хочуть, щоб вікна їхніх будинків були кришталево чистими і без бруду, щоб вони могли насолоджуватися видом на свою власність. З тих самих причин ваші сонячні панелі також потребують очищення. Накопичене листя, пташиний послід та інше сміття може блокувати значну кількість сонячних променів, знижуючи ефективність вашої системи.

очищення, сонячних, панель, сонячна, мийка, тиском

Пташиний послід

Ми всі любимо дерева, оскільки вони прикрашають і освіжають нашу власність. Але птахи також люблять їх для гніздування або місць для охолодження. Якщо гілки нависають над масивом сонячних панелей, ви повинні бути готові до додаткового прибирання.

Пташиний послід, як правило, більш шкідливий, ніж пил, листя та пилок, особливо якщо він застигає і прилипає до панелей. Сміття, накопичене птахами, може блокувати значну частину сонячного світла, і його складніше видалити, просто обприскуючи панелі водою.

На щастя, існують продукти та послуги, які можуть вказати, чи впливає пташиний послід на потік струму у вашій сонячній енергетичній системі. Мікроінвертори допомагають у цьому, оскільки технологія дозволяє побачити, коли окрема панель виробляє менше електроенергії через засмічення або сміття.

Пилок і листя

Пилок перетворився на липкий матеріал, який не розчиняється у воді. Як наслідок, їх може бути важче прибирати, оскільки вони не просто здуваються вітром. Якщо ви живете поблизу сільськогосподарських угідь або районів з великою кількістю рослинності, очікуйте, що агенти запилення, такі як вітер, комахи та птахи, що несуть пилок, пролетять над вашими панелями і скинуть частину його на них. Насправді, вітряна погода з більшою ймовірністю принесе пилок на ваші панелі, а не здує його.

Вам також може знадобитися боротися з падінням листя на панелі, особливо якщо ваші дерева листяні, тобто щороку восени вони втрачають листя. У той час як сухе листя просто здувається вітром, мокре листя зазвичай прилипає до панелей, оскільки сильний дощ може діяти як клей.

Пил і бруд

Пил і бруд. найпоширеніший ворог сонячних електростанцій, і його наслідки виходять за рамки накопичення бруду. Це правда, що сонячні промені все ще можуть проходити крізь тонкий шар пилу, а вітер або дощова вода можуть швидко змести більшу його частину. Але якщо ваш фотоелектричний масив розташований поблизу запилених ділянок, таких як сільськогосподарські угіддя, головні дороги, цементні заводи та кар’єри, ситуація змінюється. Ваші сонячні панелі потребують особливої уваги та частого очищення, оскільки їм доводиться боротися з набагато більшою кількістю пилу та бруду.

Вода

Зараз ви можете подумати: “Зачекайте. Ви сказали клієнту використовувати воду для очищення панелей. Чому це в списку?”

Справедливе запитання! Проблема пов’язана з об’єднанням очисної або дощової води на горизонтальних сонячних батареях. Крім того, що шар води просто зменшує вироблення сонячної енергії, він може залишати брудний осад після випаровування, що вимагає більш частого очищення.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Як і все, що залишається на вулиці вдень і вночі, сонячні панелі з часом накопичують бруд. Але те, як часто вам доведеться мити панелі, залежить від кількох факторів:

 • Проектування системи
 • Кут(и) встановлення
 • Розмір/кількість панелей
 • Місце розташування
 • Типи забруднень
 • Погода
 • Періодичність між ретельними чистками

Отже, чи потрібно чистити сонячні панелі? Наша остаточна відповідь складається з трьох частин:

Відповідь : Так, і ви можете зробити це самостійно

Пташиний послід та інші забруднювачі можуть вплинути на продуктивність вашої сонячної панелі, особливо якщо ваші панелі лежать на даху дійсно горизонтально. Саме тут миття панелей стає важливим, хоча в багатьох випадках це не обов’язково повинно бути ретельним або рутинним очищенням.

Як ми запропонували клієнту з білим порошком на панелях, очищення сонячних панелей, як правило, є відносно простим завданням. Все, що вам потрібно зробити, це обприскати панелі водою середнього тиску з садового шланга під кутом, стоячи на землі.

Якщо вам потрібна додаткова потужність очищення, скребок з довгою ручкою або м’яка щітка та насадка для шланга середнього тиску можуть творити чудеса. З насадкою спрямовувати струмінь стане простіше. Потім ви витираєте воду за допомогою скребка для максимального вироблення електроенергії. Такий підхід забезпечує ще більшу потужність очищення, але це залежить від кута нахилу даху, висоти даху та розміщення панелей, оскільки не кожен зможе дотягнутися до свого даху, навіть з довгою ручкою.

Відповідь #2: Так, але не потрібно нічого робити

Догляд за панелями дуже важливий, але не потрібно чистити їх так часто, як думає більшість людей. Можливо, вам доведеться прибирати листя, пташиний послід та інше сміття, щоб максимізувати кількість сонячного світла, що потрапляє на панелі. Будь-який звичайний вітер і дощ зазвичай змітає більшу частину бруду, тому краще дозволити природі йти своїм шляхом і робити тільки одне ретельне очищення на рік, щоб максимізувати виробництво енергії.

Коли справа доходить до ретельного очищення та обслуговування, найкраще найняти професіонала зі знаннями та інструментами, щоб виконати роботу безпечно та правильно з першого разу.

Відповідь #3: Ні, якщо тільки не трапиться щось дуже погане

Дослідники з Каліфорнійського університету залишили сонячні панелі на даху на 145 днів без прибирання. Їхні висновки? Ефективність генерації енергії впала на 7.4%.

Ви можете здивуватися, що ефективність ваших сонячних панелей може залишатися незмінною протягом тривалого періоду, враховуючи весь цей вплив сміття, пилу, спеки та дощової води. Але ви можете довіряти своїм панелям, що вони витримають регулярний знос елементів.

Сонячні компанії використовують тільки передові технології та інженерні навички при виробництві своєї продукції. Процеси їх проектування зазвичай враховують вплив бруду, води та пилку від повсякденного використання.

Ви все одно повинні бути напоготові, щоб виявити будь-які очевидні структурні проблеми з панелями, опорами та покрівлею.

Чи може очищення сонячних панелей покращити продуктивність фотоелектричних систем?

Як ми вже бачили, коротка відповідь полягає в тому, що вплив брудних сонячних панелей на виробництво сонячної енергії залежить від різних факторів. Але нас цікавить довга відповідь, так?? Давайте трохи заглибимося в науку та математику:

Експеримент із сонячними панелями на даху з малим нахилом мав на меті з’ясувати різницю у виробленні енергії до і після ретельного очищення.

Дослідники виявили в середньому 3.5% збільшення виробництва енергії (кількість енергії, виробленої за певний час) після очищення панелей за допомогою м’якої ганчірки та води. Це означає, що збільшення виходу енергії було низьким, незважаючи на велику кількість накопиченого бруду.

Справи стали цікавими, коли сильний дощ зробив роботу по очищенню. Середня продуктивність зросла лише на 1.9% після того, як дощова вода потрапила на брудні панелі. Що це означає? Хороший злива з неба може допомогти в очищенні, але він не настільки ефективний, як належне обладнання та трохи мастила на ліктях.

Можливо, ви захочете перевірити, скільки коштують ваші брудні сонячні панелі з точки зору виробництва енергії. Ось проста формула для визначення вартості очищення сонячних панелей:

Річне виробництво енергії (кВт-год) × Втрати виробництва через брудні панелі × Вартість електроенергії за кВт-год

Наприклад, якщо ваша домашня сонячна енергетична система може виробляти 10 000 кВт-год електроенергії на рік, і ви припускаєте 5% втрат виробництва через забруднення панелей, і ви платите 20 центів за кВт-год за електроенергію від комунального підприємства, то ваші річні витрати на втрату електроенергії через забруднення панелей будуть наступними:

Втрата 5% виробленої електроенергії може здатися незначною, але вона, безумовно, може скластися, і раптом ви платите комунальному підприємству набагато більше за рахунком за електроенергію, ніж вам потрібно.

Наука про очищення сонячних панелей

Так, дощ допомагає мити сонячні панелі і утримувати бруд на відстані, але у нього є кілька недоліків, які можуть призвести до помітних проблем з продуктивністю на панелях, встановлених під низьким кутом:

 • Дощова вода містить пилок і бруд
 • Вона може збиратися на поверхні ваших панелей, особливо якщо скляна поверхня розташована нижче рами
 • Коли дощова вода випаровується, вона може залишити після себе каламутний осад

Отже, чи варто виключати необхідність очищення сонячних панелей? Поки що ні. Дослідники на сонячній фермі Google мають іншу історію.

В одній серії своїх експериментів вони вивчили 1.6 МВт горизонтальних сонячних панелей на пласких навісах для автомобілів у Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Ці панелі працювали недоторканими протягом 15 місяців.

Після очищення вони зрозуміли, що виробництво енергії від сонячних панелей на гаражі подвоїлося за одну ніч! Через вісім місяців вони почистили ті ж самі сонячні панелі і виявили, що їхня продуктивність зросла на 36%.

Отже, який наш висновок? Всі сонячні панелі все одно потребують частого очищення, особливо якщо вони розташовані горизонтально або майже горизонтально на даху. Якщо ваші дахи нахилені належним чином, достатня кількість опадів зробить їх в основному чистими, але запланований щорічний візит професіоналів з очищення може додатково допомогти вашому загальному виробництву відновлюваної енергії.

Як я можу почистити свої сонячні панелі?

Очищення сонячних панелей не повинно бути обширною або ризикованою роботою. Якщо ви вирішили почистити свої панелі самостійно, важливо дотримуватися цих порад, щоб убезпечити себе і сонячну систему.

Якщо ви сумніваєтеся, просто пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до професіоналів, які виконають роботу безпечно та ефективно. Оскільки деякі інсталятори сонячних панелей зосереджені лише на нових установках, не всі вони пропонують такі послуги, як очищення сонячних панелей. Якщо це сталося, будьте впевнені, що Palmetto все одно може забезпечити будь-які ваші потреби в обслуговуванні та ремонті сонячних панелей.

Поради щодо очищення сонячних панелей

Перш ніж приступати до очищення панелей, ви повинні пам’ятати про один важливий момент: Будь-якою ціною уникайте подряпин або пошкодження скла. Ви ж не хочете, щоб виробництво енергії різко впало.

Під час чищення сонячних панелей ви завжди будете дбайливо ставитися до них, використовуючи ці поради та підказки з очищення сонячних панелей:

 • Моделі сонячних панелей не всі створені однаково. Доцільно проконсультуватися з виробником вашого продукту, щоб дізнатися, чи є у нього спеціальні інструкції з чищення.
 • Спочатку подумайте про використання садового шланга. Але якщо на вашому обладнанні накопичився бруд і бруд, настав час для ретельного очищення.
 • Швидше за все, єдине обладнання, яке вам знадобиться. це відро з чистою теплою водою, м’яка ганчірка, мило для посуду та м’яка щітка або скребок.
 • Виберіть вечір, ранок або прохолодний день для чищення. Ви ж не хочете обпектися гарячими панелями в сонячний день. Якщо буде занадто сонячно, мильна вода може випаруватися до того, як ви встигнете її витерти, що може призвести до утворення плям або залишків, які можуть знизити ефективність ваших панелей.
 • Не розбризкуйте холодну воду на гарячу скляну поверхню. Це може призвести до появи тріщин через раптове скорочення.
 • Нанесіть теплу воду з милом на поверхню панелей за допомогою м’якої тканини або губки. НЕ чистіть проводку під ним.
 • Використовуйте скребок, щоб позбутися брудної води.
 • Ніколи не наступайте на панелі, оскільки це може пошкодити їх і призвести до передчасного виходу з ладу.
 • Уникайте щіток з гострою щетиною, які можуть подряпати поверхню сонячного скла.

Якщо ви живете поруч з аеропортом або дорогою, якою часто їздять вантажівки, очікуйте, що на ваших панелях може з’явитися кілька маслянистих плям. У цьому випадку ви можете використовувати ганчірку та трохи ізопропілового спирту, щоб видалити їх.

Порада професіонала: Сильні миючі засоби не повинні взагалі торкатися вашої дорогої інвестиції. Сильнодіючі хімічні речовини та рідини, такі як пральні порошки, аміак та кислоти, можуть вступати в реакцію зі скляною поверхнею або залишати на ній розводи, що призводить до пошкодження та втрати виробленої енергії.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

У більшості випадків чистити сонячні панелі потрібно лише один або два рази на рік. Ми рекомендуємо планувати щорічне прибирання навесні. Щоб уникнути літньої спеки та суворих зимових умов.

Однак, в деяких місцях вашим сонячним панелям може знадобитися додаткова увага. Наприклад, на південному заході США спостерігається більш значне накопичення бруду через обмежену кількість опадів. Крім того, панелі в будинках поблизу аеропортів, заводів, автострад та інших джерел забруднення потребуватимуть частішого чищення.

Зима та осінь. інші особливі випадки. Прибирання снігу та листя може значно підвищити продуктивність вашої сонячної системи.

Чи потрібно чистити сніг?

Ми розуміємо. сильні снігопади можуть змусити будь-кого нервувати через те, що їхня система не виробляє достатньо енергії. Однак сніг на ваших сонячних панелях зазвичай швидко тане завдяки теплу, що виділяється сонячними панелями, та їхній гладкій поверхні. Сніг на панелі тане швидше, ніж на порожньому даху, через велику різницю в температурі між двома поверхнями.

Але якщо сніг тане довше, а заряд вашого акумулятора закінчується, вам не потрібно чекати. Ви можете зчистити сніг з панелей, щоб вони відразу ж почали виробляти енергію.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильне обладнання, щоб не пошкодити ваші інвестиції та не порушити гарантійні зобов’язання. Таким чином, лопати, стандартні мітли та інші неспеціалізовані інструменти не повинні наближатися до ваших панелей. Тут стануть у нагоді відповідні граблі для прибирання снігу, створені для цього завдання. Зазвичай вони коштують від 30 до 150.

Чи можна використовувати мийку високого тиску для очищення сонячних панелей?

Ні. Зовсім ні. Вода під високим тиском є одним з найбільших ворогів вашого сонячного обладнання.

По-перше, високошвидкісна волога може швидко пробитися крізь ущільнення навколо рами і потрапити у вразливу технологію. Ці витоки води можуть сприяти корозії тонких дротів, що призводить до виходу з ладу сонячної панелі та її фотоелектричних елементів.

Крім того, скляна поверхня може розбитися під високим тиском води. Ми чуємо, як ви запитуєте, чому ми не бачимо пошкоджень від безперервних дощів, що б’ють по склу?? Це тому, що панелі розроблені таким чином, щоб витримувати багатогодинний сильний дощ, який падає на велику площу поверхні. Але миття панелей під високим тиском спрямовує сфокусований промінь води у висококонцентровану точку, що створює підвищену ймовірність появи напружених ділянок, які можуть потріскатися.

Що таке локальне забруднення?

Локальне забруднення сонячних панелей. це коли матеріал, такий як пташиний послід, листя та будь-які інші важкі засмічення застрягають на ваших панелях, але покривають лише частину панелі. Порівняйте це із загальним забрудненням, коли матеріал, такий як бруд і пил, покриває всю поверхню панелі.

Коли дощ і вітер не в змозі видалити локальні забруднення, таке сміття може заблокувати деякі частини обладнання, що призводить до виникнення гарячих точок.

Ваша панель складається з декількох окремих елементів (60 в більшості випадків). Коли локальне забруднення блокує потрапляння сонячного світла на одну з комірок, її вироблення енергії падає. Однак, повний струм, що протікає від сусідніх елементів, може проходити через пошкоджену панель. Результатом цього є перегрів комірки, явище, яке може призвести до пошкодження панелі.

Так, сучасні сонячні панелі мають кілька вбудованих шунтувальних діодів, які запобігають утворенню гарячих точок. Але ці надмірно забруднені ділянки з часом можуть призвести до пошкодження, що може збільшити витрати на обслуговування сонячних панелей.

Основні висновки

Залишити відповідь