Підключіть сонячну панель Harbor Freight до Jackery Explorer. Сонячний контролер Thunderbolt

Підключіть портову сонячну панель до Jackery Explorer

підключіть, сонячну, панель, harbor

Як підключити сонячну панель, придбану в Harbor Freight, до електростанції Jackery Explorer

Сьогодні сонячні панелі можна купити в багатьох різних місцях, популярний будівельний магазин Harbor Freight. одне з таких місць.

Сонячна панель Harbor Freight не сумісна з електростанцією Jackery безпосередньо з коробки, оскільки вона вимагає додаткових адаптерів.

Супутній продукт: Подовжувач кабелю між сонячною панеллю та електростанцією за допомогою подовжувача SAE від iGreely (натисніть, щоб переглянути на Amazon)

У цій статті я збираюся розповісти вам, як називаються ці роз’єми, і як ви збираєтеся з’єднати два.

Що потрібно знати

Перш ніж ми перейдемо до конкретики, є кілька речей, які ми повинні знати, перш ніж щось підключати.

Контролер сонячного заряду

Завдання контролера сонячного заряду полягає в тому, щоб приймати напругу і силу струму, що генеруються сонячною панеллю, і регулювати їх. Потім він відправляє регульовану електроенергію до акумулятора.

Переносні електростанції мають вбудовані контролери сонячного заряду, тому ви можете підключати сонячні панелі безпосередньо до них.

Jackery Explorer не буде заряджатися, якщо ви використовуєте два контролери заряду. Тому не варто купувати сонячну панель, яка має зовнішній контролер сонячного заряду.

Якщо ви вже купили панель, яка включає контролер сонячного заряду, ви можете (сподіваємось) просто не використовувати його. Якщо він жорстко підключений до сонячної панелі, вам доведеться або обійти його, або купити іншу панель.

Вхідні рейтинги

Не всі контролери сонячного заряду однакові. Вони мають різні вхідні номінали, а це означає, що вони приймають різні напруги та струми.

Вхідні номінали зазвичай можна знайти в інструкції до електростанції або біля порту на електростанції.

Більшість електростанцій Jackery Explorer можуть працювати з напругою в діапазоні 12-30 В, а типова сонячна панель потужністю 100 Вт на 12 В, як найпопулярніша панель від Harbor Freight, видає близько 18 В, що робить її сумісною.

Якщо ви об’єднаєте дві або більше панелей, ви збільшите або напругу, або силу струму, але до цього ми повернемося пізніше.

Хоча це нормально перевищувати силу струму до певного моменту, ви ніколи не повинні перевищувати максимальну вхідну напругу.

Сонячні панелі Harbor Freight. які роз’єми вони використовують?

Більшість сонячних панелей, що продаються Harbor Freight сьогодні, використовують роз’єми SAE. Це двопровідний роз’єм постійного струму, який легко і швидко підключається/відключається, що робить його чудовим роз’ємом для сонячної панелі.

Роз’єми SAE мають один чоловічий штифт і один жіночий штифт. Один з них позитивний, а інший. негативний, але який саме. залежить від використовуваної проводки та адаптерів.

Панелі від Harbor Freight, які використовують роз’єми SAE, які я розглядав, мають позитивний жіночий штифт і негативний чоловічий штифт. Це важливо, коли ми шукаємо потрібний адаптер.

Позитивний провід часто буває червоним, а негативний. чорним. Дроти не відрізняються один від одного, окрім кольору, який зроблений таким чином лише для того, щоб полегшити підключення та простежити за проводом.

Ви можете знайти роз’єм з маленьким “” або “-” на ньому, з кольором кабелю, який створює враження, що він протилежний тому, що написано на роз’ємі.

Це не повинно викликати занепокоєння, якщо ви можете простежити за проводом і переконатися, що позитивний вихід з’єднується з позитивним входом.

Вхід дослідника Jackery та необхідний адаптер

Вхід на електростанціях Jackery Explorer називається 8-мм роз’ємом. Це круглий роз’єм, який також має позитивну та негативну частини.

Оскільки ми знаємо, що роз’єм SAE має позитивний жіночий штифт і негативний чоловічий штифт, нам потрібен адаптер, який має протилежне.

Цей адаптер включає в себе так званий адаптер зворотної полярності SAE, який поміняє місцями позитивну та негативну полярність. Вам не потрібно використовувати його для підключення панелі до електростанції Explorer.

Зверніть увагу, що якщо у вас новіший Explorer 1500 (натисніть, щоб переглянути на Amazon), вам доведеться використовувати адаптер, що входить до комплекту Jackery, щоб підключити вищевказаний адаптер до електростанції.

Це тому, що Jackery створив власний 8-мм вхід для Explorer 1500, і хоча він називається 8-мм входом, він дещо відрізняється від звичайного 8-мм роз’єму, що використовується іншими виробниками.

Коли у вас є адаптер, ви просто підключаєте сонячну панель до адаптера, а потім підключаєте її до електростанції.

Поєднання двох або панелей для збільшення швидкості зарядки

Можна об’єднати дві або більше панелей, щоб заряджати батарею швидше, але це не завжди варто робити.

Оскільки контролер заряду в електростанції вирішує, скільки ват вона буде використовувати для зарядки акумулятора, добре знати ці обмеження, перш ніж витрачати гроші на більше панелей.

Наприклад, Explorer 160, 240, 300 і 500 мають максимальну потужність близько 50-80 Вт залежно від моделі. Більший Explorer 1000 має максимальну потужність 127 Вт, а ще більший 1500. 300 Вт.

Сонячна панель потужністю 100 Вт 12 В буде генерувати близько 70-80 Вт в сонячних умовах.

Однак не завжди буває ідеально сонячно, і якщо ви збираєтеся використовувати панелі там, де часто буває хмарно, можливо, варто придбати додаткову панель або дві.

Щоб об’єднати дві панелі Harbor Freight для електростанцій Explorer, вам потрібен такий адаптер від SolarEnz (натисніть, щоб переглянути на Amazon).

Цей адаптер також включає адаптери зворотної полярності SAE, які можуть вам знадобитися, щоб переконатися, що плюс йде до плюса, а мінус до мінуса.

Коли ви поєднуєте панелі паралельно таким чином, дуже важливо, щоб ви переконалися, що вся використовувана проводка може витримати силу струму. Це стосується цих адаптерів та подовжувачів.

Подовжувальні кабелі

Я рекомендую використовувати подовжувачі SAE, які постачаються з ковпачками для захисту роз’ємів, коли вони не використовуються. Ці пилозахисні ковпачки запобігають потраплянню бруду, сміття та вологи.

Чим товстіший кабель, тим краще, тому шукайте найнижчий калібр, який ви можете знайти, і переконайтеся, що він може впоратися із загальним струмом вашої панелі (панелей).

Мені подобаються і я рекомендую подовжувачі iGreely SAE (натисніть, щоб переглянути на Amazon). Вони бувають різної довжини і сумісні з адаптерами, на які я посилався вище.

Хоча ви можете об’єднати два коротших подовжувача, я пропоную замість них придбати довгий. Чим більше з’єднань, тим вище падіння напруги, що зменшить загальну вихідну потужність електростанції.

Поширені запитання

Я не впевнений, чи правильна полярність чи ні!

Ви можете використовувати мультиметр для перевірки полярності проводів. Це також корисно при усуненні несправностей, які не працюють належним чином.

Цифровий мультиметр, такий як цей від Kaiweets (натисніть, щоб переглянути на Amazon), працює, просто встановіть його на чотири години (20 на В постійного струму) і вставте червоний тест-провід у нібито позитивний роз’єм SAE на панелі / адаптері.

Потім зробіть те саме з чорним тестовим проводом. Якщо на маленькому екрані відображається позитивна напруга, ви знаєте, що він підключений правильно. Ви можете протестувати його навпаки, щоб зрозуміти, як він виглядає, якщо полярність змінена.

Скільки часу знадобиться для зарядки моєї електростанції Explorer?

Це залежить від того, наскільки велика електростанція у ват-годинах. Панель потужністю 100 Вт буде генерувати близько 70-80 Вт, але якщо ваша електростанція має максимальну вхідну потужність 65 Вт, вам потрібно зробити розрахунок на основі цього.

Наприклад, останній Explorer 500 (натисніть, щоб переглянути на Amazon) має ємність акумулятора 518 Вт-год і максимальну потужність близько 70 Вт.

Тепер можна розрахувати, скільки часу знадобиться для зарядки Explorer 500 за допомогою сонячної панелі потужністю 100 Вт: 518/70=7.4 години.

Ми також повинні враховувати той факт, що контролер заряду почне заряджати батарею швидко, а потім сповільниться, коли вона наблизиться до повного заряду.

Тому я б додав ще одну-дві години до оцінки, щоб отримати більш точне число, в результаті чого вийде 8-9 годин для повного заряду.

Скільки я можу перейти на підсилювачі?

Хоча я особисто не рекомендую перевищувати 150% від максимальних ампер з електростанцією Explorer, Jackery взагалі не рекомендує перевищувати ампер.

З міркувань гарантії ви повинні дотримуватися того, що говорить виробник.

Деякі контролери заряду більш чутливі, ніж інші, але у мене не було проблем з використанням 200 Вт сонячної енергії з моїм Explorer 500 протягом декількох років.

Чи є сонячні панелі Harbor Freight водонепроникними?

З’єднувальна коробка на задній панелі є водонепроникною, а роз’єми SAE повинні витримувати дощ, якщо вони з’єднані з іншим роз’ємом SAE або на них надітий ковпачок.

Я б попросив Harbor Freight бути впевненим, оскільки це може анулювати вашу гарантію, якщо він буде пошкоджений через дощ та / або пил.

Чи можна комбінувати сонячну панель Harbor Freight з панеллю іншого виробника?

Ви можете, але я не рекомендую цього робити. Причиною цього є те, що налаштування буде обмежено напругою панелі з найнижчим номіналом.

Якщо у вас є дві панелі з однаковим рейтингом, ви не втратите багато, але пам’ятайте про обмеження.

Будь ласка, залиште коментар нижче, якщо у вас є якісь запитання або досвід роботи з цим і вам є що додати.

від Джессі

Джессі завжди цікавився кемпінгом, технологіями та природою. Хто б міг подумати, що життя в маленькому містечку в Швеції з нескінченними лісами та озерами так вплине на вас?

6 думок про “Підключіть сонячну панель Harbor Freight до Jackery Explorer”

Я не можу змусити портові вантажні сонячні панелі потужністю 100 Вт заряджати Jacari 1000. Я використовував як 8-мм, так і двоконтактний адаптер, але він все одно не реєструється. Не знаю, що ще робити. Відповісти

Привіт, у вас є мультиметр, щоб ви могли перевірити з’єднання? Це, ймовірно, вільний роз’єм або проблема з полярністю. Відповідь

Чи можу я зарядити Jackery Explorer 240 за допомогою сонячної панелі потужністю 100 Вт від HF? Той, на який я дивлюсь. це THUNDERBOLT SOLAR 100 Вт. Jackery 240 продається з їх сонячною панеллю потужністю 60 Вт. Чи безпечно підключати HF 100 до J240? Відповісти

Привіт, так, він сумісний і буде чудово працювати з Explorer 240. Вам просто потрібен перехідник SAE на 8 мм (натисніть, щоб переглянути на Amazon). Схоже, полярність вирівнюється правильно, тому я не думаю, що вам потрібно використовувати адаптер зворотної полярності SAE, що входить до комплекту. Відповісти

Як працює контролер сонячного заряду?

підключіть, сонячну, панель, harbor

Контролери сонячного заряду є важливим елементом будь-якої системи сонячних електричних панелей. На найпростішому рівні контролери заряду запобігають перезарядці акумуляторів та запобігають розрядці акумуляторів через масив сонячних панелей вночі.

Примітка: Хоча принципи в основному однакові незалежно від джерела живлення (сонячні панелі, вітер, гідроенергія, паливо, генератор і т.д.).), ми будемо говорити тут з точки зору сонячних електричних систем і будемо використовувати терміни “контролер заряду” і “сонячний контролер заряду” як взаємозамінні. Аналогічно, наш термін “батарея” представляє або одну батарею, або банк батарей.

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролери заряду є невід’ємною частиною майже всіх систем відновлюваної енергії на основі акумуляторів і слугують регулятором струму та/або напруги, щоб захистити батареї від перезарядки. Їх мета. забезпечити належне живлення та безпеку ваших акумуляторів глибокого циклу на тривалий термін.

Контролери заряду сонячних батарей необхідні для безпечної та ефективної зарядки сонячних батарей. Подумайте про контролер заряду як про суворий регулятор між вашими сонячними панелями та сонячною батареєю. Без контролера заряду сонячні панелі можуть продовжувати подавати енергію до акумулятора після повного заряду, що призведе до пошкодження акумулятора і потенційно небезпечної ситуації.

Ось чому контролер заряду настільки важливий: більшість 12-вольтових сонячних панелей видають від 16 до 20 вольт, тому батареї дуже легко перезарядити без будь-якого регулювання. Більшість 12-вольтових сонячних батарей потребують 14-14.5 вольт для досягнення повного заряду, щоб ви могли бачити, як швидко може виникнути проблема перезарядки.

Як працює контролер сонячного заряду?

Хоча вам не обов’язково розбиратися в технічних тонкощах контролера заряду, знання основ корисно. незалежно від того, чи робите ви сонячну установку своїми руками, чи довіряєте роботу професіоналам.

Основні функції контролера досить прості. Контролери заряду блокують зворотний струм і запобігають перезаряду батареї. Деякі контролери також запобігають перерозряду акумулятора, захищають від електричного перевантаження та/або відображають стан акумулятора і потік енергії. Нижче ми розглянемо кожну функцію окремо.

Сучасні сонячні контролери заряду працюють, визначаючи та контролюючи рівень напруги батареї та ретельно регулюючи потік струму від панелей до батареї. Зарядку акумулятора найкраще проводити в три етапи: максимізація струму для якнайшвидшої зарядки акумулятора приблизно до 80% (етап “масова зарядка”), потім зменшення струму в міру наближення до повного заряду акумулятора (етап “поглинання”) і, нарешті, підтримка “плаваючого” або “крапельного” заряду для підтримки акумулятора в зарядженому стані і готовності до використання. Для отримання додаткової інформації про триступеневе заряджання сонячних батарей подивіться перше відео в нашій серії відео “Як правильно заряджати батареї глибокого циклу”.

Типи контролерів заряду сонячних батарей

Коли ви почнете шукати сонячні контролери заряду для продажу в Інтернеті, ви швидко зрозумієте, що існує безліч різних варіантів. Ви можете знайти широкий вибір брендів, розмірів, цінових категорій та функцій, що дає вам перевагу у виборі, але це також може бути непосильною ношею.

Як правило, три основні типи контролерів заряду. це 1- або 2-ступінчасті контролери сонячного заряду, 3-ступінчасті та/або ШІМ-контролери сонячного заряду, а також контролери з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT). Ви також знайдете контролери заряду для електромобілів та гольф-карів. Найбільш часто використовувані контролери заряду варіюються від 4 до 60 ампер зарядного струму, але є новіші контролери MPPT, які можуть досягати до 80 ампер.

Прості 1- або 2-ступінчасті контролери

Ці контролери заряду використовують шунтуючі транзистори або реле для управління напругою в один або два етапи (звідси назви 1-ступінчастий або 2-ступінчастий контролер). Це найстаріші типи, і вони надзвичайно прості, а іноді й неефективні у своїх компонентах. Однак, їх надійність і доступність все ще приваблюють деяких людей.

3-ступінчасті та/або ШІМ-контролери

ШІМ-контролери заряду, вироблені відомими брендами, такими як Xantrex, Morningstar, Steca та Blue Sky, є недорогими та надійними. Їх недоліком є те, що їх слід використовувати лише тоді, коли номінальна напруга сонячних панелей збігається з напругою акумулятора. і навіть тоді вони мають неефективність у великих системах.

Контролери відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Контролери заряду MPPT. це найякісніший, найдосконаліший варіант, але вони мають високу ціну. Вироблені такими брендами, як Victron Energy, OutBack Power, MidNite Solar та іншими, контролери MPPT забезпечують вражаючий рівень ефективності 94-98%, забезпечуючи приблизно на 10-30% більше енергії для сонячної батареї, ніж інші типи. Якщо ваша сонячна система невелика (розміром з будинок або менше) і напруга її батареї не перевищує 24 В, контролер MPPT зазвичай вартий додаткових початкових інвестицій. З роками більші, більш досконалі системи і 48В батареї стають все більш поширеними, тому контролери заряду MPPT є новим стандартом.

Чому важливо мати контролер заряду сонячної батареї

Блокування зворотного струму

Сонячні панелі працюють, прокачуючи струм через батарею в одному напрямку. Вночі панелі можуть пропускати невеликий струм у зворотному напрямку, спричиняючи невелику розрядку акумулятора. Потенційні втрати незначні, але їм легко запобігти. Деякі типи вітро- та гідрогенераторів також споживають зворотний струм, коли вони зупиняються (більшість з них не споживають, окрім випадків несправності).

У більшості контролерів струм заряду проходить через напівпровідник (транзистор), який діє як клапан для управління струмом. Його називають “напівпровідниковим”, оскільки він пропускає струм лише в одному напрямку. Запобігає виникненню зворотного струму без зайвих зусиль і витрат.

У деяких старих контролерах електромагнітна котушка відкриває і закриває механічний перемикач (так зване реле. ви можете почути, як воно клацає).) Реле вимикається на ніч, щоб заблокувати зворотний струм. Ці контролери іноді називають контролерами шунтування виклику.

Якщо ви використовуєте масив сонячних панелей тільки для крапельного заряду батареї (дуже маленький масив порівняно з розміром батареї), то контролер заряду вам може не знадобитися. Це рідкісне застосування. Прикладом може слугувати крихітний модуль технічного обслуговування, який запобігає розряду акумулятора в припаркованому автомобілі, але не витримує значних навантажень. У цьому випадку ви можете встановити простий діод, щоб заблокувати зворотний струм. Діод, який використовується для цієї мети, називається “блокуючим діодом”.”

Запобігання перезаряду

Коли батарея досягає повного заряду, вона більше не може зберігати енергію, що надходить. Якщо енергія продовжує подаватися на повну потужність, напруга акумулятора стає занадто високою. Вода розділяється на водень і кисень і швидко виділяється бульбашками. (Виглядає так, ніби він кипить, тому ми іноді так його називаємо, хоча насправді він не гарячий).) Відбувається надмірна втрата води, і є ймовірність того, що гази можуть спалахнути і спричинити невеликий вибух. Батарея також буде швидко деградувати і, можливо, перегріватися. Надмірна напруга також може призвести до перенапруги ваших навантажень (освітлення, електроприлади тощо).) або змусити ваш інвертор вимкнутись.

Запобігання перезаряду. це просто питання зменшення потоку енергії до батареї, коли батарея досягає певної напруги. Коли напруга падає через зниження інтенсивності сонячного випромінювання або збільшення споживання електроенергії, контролер знову дозволяє максимально можливий заряд. Це називається “регулюванням напруги”.”

Це найважливіша функція всіх контролерів заряду. Контролер “дивиться” на напругу і регулює заряджання акумулятора у відповідь. Деякі контролери регулюють потік енергії до акумулятора, повністю вмикаючи або вимикаючи струм. Це називається “управління увімкненням/вимкненням.” Інші зменшують струм поступово. Це називається “широтно-імпульсною модуляцією” (ШІМ). Обидва методи добре працюють, якщо правильно налаштовані для вашого типу батареї.

ШІМ-контролери сонячного заряду підтримують більш постійну напругу. Якщо ШІМ-контролер має двоступеневе регулювання, він спочатку утримує напругу на безпечному максимумі, щоб батарея досягла повного заряду. Тоді він буде знижувати напругу нижче, щоб підтримувати “фінішний” або “крапельний” заряд. Двоступеневе регулювання важливе для системи, яка може мати багато днів або тижнів надлишкової енергії (або мало енергії). Підтримує повний заряд, але мінімізує втрати води та напругу.

Напруга, при якій контролер змінює швидкість заряду, називається уставкою. При визначенні ідеальних заданих значень існує певний компроміс між швидкою зарядкою до заходу сонця та легким перезарядженням акумулятора.

Визначення заданих значень залежить від передбачуваного режиму використання, типу батареї, а також, до певної міри, від досвіду та філософії проектувальника або оператора системи. Деякі контролери мають регульовані задані значення, а інші ні.

Розуміння контрольних точок заряду та перезаряду. Температура

Ідеальні значення напруги для контролю заряду залежать від температури акумулятора. Деякі контролери мають функцію температурної компенсації.” Коли контролер відчуває низьку температуру акумулятора, він підвищує задані значення. В іншому випадку, коли батарея холодна, вона зменшить заряд занадто рано. Якщо ваші батареї піддаються температурним коливанням, що перевищують приблизно 30° F (17° C), компенсація є необхідною.

Деякі контролери мають вбудований датчик температури. Такий контролер повинен бути встановлений у місці, де температура близька до температури батарей. Кращі контролери мають дистанційний датчик температури на невеликому кабелі. Зонд повинен бути прикріплений безпосередньо до батареї, щоб повідомляти про її температуру контролеру.

Альтернативою автоматичній температурній компенсації є ручне регулювання заданих значень (якщо це можливо) відповідно до пори року. Може бути достатньо робити це лише двічі на рік, навесні та восени.

Контрольні точки проти. Тип акумулятора

Ідеальні задані значення для контролю заряду залежать від конструкції акумулятора. До середини 2010-х років переважна більшість систем відновлюваної енергетики використовували свинцево-кислотні батареї глибокого циклу або заливного, або герметичного типу. Залиті батареї заповнені рідиною. Це стандартні, економічні батареї глибокого циклу.

Герметичні батареї використовують насичені прокладки між пластинами. Їх також називають “регульованими клапанами” або “абсорбованими скляними матами”, або просто “такими, що не потребують обслуговування”.” Їх потрібно регулювати на трохи нижчу напругу, ніж залиті акумулятори, інакше вони висохнуть і зіпсуються. Деякі контролери мають можливість вибору типу батареї. Ніколи не використовуйте контролер, який не призначений для вашого типу батареї.

Типові уставки для свинцево-кислотних батарей 12 В при 77° F (25° C)

(Це типові, представлені тут лише для прикладу.)

Верхня межа (залита батарея): 14.4В Верхня межа (герметична батарея): 14.0В Відновити повний заряд: 13.0V

Відключення низької напруги: 10.8V Підключіть знову: 12.5V

Компенсація температури для 12-вольтової батареї:

-.03В на ° C відхилення від стандартних 25 ° C

Що таке низьковольтне відключення (LVD)?

Свинцево-кислотні батареї глибокого циклу, що використовуються в системах відновлюваної енергетики, розраховані на розрядку лише приблизно на 50-80. Якщо вони розрядяться на 100%, вони негайно пошкодяться. Уявіть собі каструлю з водою, що кипить на вашій кухонній плиті. Як тільки батарея розряджається, вона перегрівається. Якщо ви будете чекати, поки пар припиниться, буде вже занадто пізно!

Аналогічно, якщо ви чекаєте, поки ваше світло стане тьмяним, це означає, що батарея вже пошкоджена. Щоразу, коли це відбувається, ємність і термін служби акумулятора зменшуються на невелику величину. Якщо батарея перебуває в такому перерозрядженому стані кілька днів або тижнів поспіль, вона може швидко вийти з ладу.

Єдиний спосіб запобігти перерозряду, коли все інше не спрацювало. це відключити навантаження (електроприлади, світло тощо).), а потім знову підключить їх лише тоді, коли напруга суттєво відновиться завдяки накопиченню деякого заряду. Коли наближається надмірний розряд, напруга 12-вольтової батареї падає нижче 11 вольт (24-вольтової батареї. нижче 22 вольт).

Схема відключення при низькій напрузі відключить навантаження при заданому значенні. Він знову підключить навантаження лише тоді, коли напруга акумулятора суттєво відновиться завдяки накопиченню певного заряду. Типова точка скидання LVD становить 13 вольт (26 вольт у системі 24 В).

Всі сучасні інвертори мають вбудовані LVD, навіть дешеві. Інвертор вимкнеться, щоб захистити себе та ваші навантаження, а також батарею. Зазвичай інвертор підключається безпосередньо до акумуляторів, а не через контролер заряду, оскільки його струм споживання може бути дуже високим, а також тому, що він не потребує зовнішнього LVD.

Якщо у вас є навантаження постійного струму, ви повинні мати LVD. Деякі контролери заряду мають вбудований контролер. Ви також можете придбати окремий пристрій LVD. Деякі системи LVD мають “милосердний вимикач”, який дозволяє вам споживати мінімальну кількість енергії, принаймні достатньо, щоб знайти свічки та сірники! Холодильники постійного струму мають вбудований LVD.

Якщо ви купуєте контролер заряду з вбудованим LVD, переконайтеся, що він має достатню потужність, щоб впоратися з вашими навантаженнями постійного струму. Наприклад, припустимо, вам потрібен контролер заряду для роботи зі струмом заряду менше 10 ампер, але у вас є напірний насос для води постійного струму, який споживає 20 ампер (протягом коротких періодів) плюс 6 ампер постійного струму для освітлення. Контролер заряду з 30-амперним LVD буде доречним. Не купуйте контролер заряду на 10 ампер, який розрахований лише на 10 або 15 ампер!

Будьте спокійні за захист від перевантаження

Ланцюг перевантажений, коли струм, що протікає в ньому, вище, ніж він може безпечно витримати. Це може призвести до перегріву і навіть до пожежі. Перевантаження може бути спричинене несправністю (коротким замиканням) в електропроводці або несправним приладом (наприклад, замерзлим водяним насосом). Деякі контролери заряду мають вбудований захист від перевантаження, зазвичай з кнопкою скидання.

Вбудований захист від перевантаження може бути корисним, але більшість систем потребують додаткового захисту у вигляді запобіжників або автоматичних вимикачів. Якщо у вас є ланцюг з розміром дроту, для якого безпечна навантажувальна здатність (сила струму) менша за межу перевантаження контролера, тоді ви повинні захистити цей ланцюг запобіжником або вимикачем з відповідним меншим номіналом сили струму. У будь-якому випадку, дотримуйтесь вимог виробника та Національного електричного кодексу щодо будь-яких зовнішніх запобіжників або вимикачів.

Чому індикація та вимірювання важливі

Контролери заряду мають різноманітні індикатори, починаючи від одного червоного індикатора і закінчуючи цифровими індикаторами напруги та струму. Ці показники важливі і корисні. Уявіть, що ви їдете через всю країну без панелі приладів у вашому автомобілі! Система індикації може показувати потік енергії в систему та з неї, приблизний стан заряду акумулятора, а також при досягненні різних обмежень.

Якщо ви хочете отримати повний і точний моніторинг, витратьте близько 200 доларів на окремий цифровий пристрій, який включає лічильник ампер-годин. Вона діє як електронний бухгалтер, який стежить за енергією, доступною у вашому акумуляторі. Якщо у вас є окремий монітор системи, то не обов’язково мати цифрові дисплеї в самому контролері заряду. Навіть найдешевша система повинна мати вольтметр як мінімальний індикатор функціонування та стану системи.

Мати все з силовою панеллю

Якщо ви встановлюєте систему для живлення сучасного будинку, то вам знадобляться захисні вимикачі та з’єднання для роботи з високим струмом. Електричне обладнання може бути громіздким, дорогим і трудомістким в установці. Щоб зробити все економно і компактно, придбайте готовий силовий щиток. Він може включати контролер заряду з LVD, інвертор та цифровий моніторинг як опції. Це полегшить електрику підключення основних компонентів системи, а також відповідатиме вимогам безпеки Національного електротехнічного кодексу або місцевих органів влади.

Контролери заряду для вітрових та гідросистем

Контролер заряду для вітроелектричної або гідроелектричної зарядної системи повинен захищати батареї від перезарядження, так само як і фотоелектричний контролер. Однак, щоб запобігти перевищенню швидкості турбіни, необхідно постійно тримати навантаження на генераторі. Замість того, щоб відключати генератор від батареї (як більшість фотоелектричних контролерів), він перенаправляє надлишкову енергію на спеціальне навантаження, яке поглинає більшу частину енергії від генератора. Зазвичай це навантаження. нагрівальний елемент, який “спалює” надлишок енергії у вигляді тепла. Якщо ви можете використовувати тепло з користю, чудово!

Чи завжди потрібен контролер сонячного заряду?

У більшості систем відновлюваної енергетики на основі акумуляторних батарей. так. Однак контролер заряду може не знадобитися, якщо ви використовуєте невелику панель для технічного обслуговування/крапельного заряду (наприклад, панелі потужністю 1-5 Вт). Прийнято вважати, що контролери заряду не є обов’язковим компонентом, якщо ваша панель видає не більше 2 Вт на кожні 50 Ач (ампер-годин).

Чи працює мій сонячний контролер заряду?

Як дізнатися, що контролер несправний? Слідкуйте за показниками вольтметра, коли батареї досягнуть повного заряду. Чи досягає напруга (але не перевищує) відповідних заданих значень для вашого типу батареї? Використовуйте свої вуха та очі. чи сильно булькають батареї? Чи багато вологи накопичується на верхніх частинах акумуляторів? Це ознаки можливого перезарядження. Чи отримуєте ви ту ємність, яку очікуєте від свого акумулятора? Якщо це не так, можливо, у вашому контролері виникла проблема, і він може пошкоджувати батареї.

Висновок

Хороший контролер заряду коштує недорого у порівнянні із загальною вартістю системи електропостачання. Це також не дуже загадково. Контроль за зарядкою батарей настільки важливий, що більшість виробників високоякісних батарей (з гарантією від п’яти років) вказують вимоги до регулювання напруги, відключення при низькій напрузі і температурної компенсації. Якщо не дотримуватися цих обмежень, батареї зазвичай виходять з ладу менш ніж через чверть свого нормального терміну служби, незалежно від їхньої якості та вартості.

Купуйте найкращі контролери заряду сонячних батарей за найнижчими цінами

Ваші унікальні потреби, бюджет та налаштування можуть допомогти вам визначити найкращі варіанти контролера заряду для вашої системи. і що б ви не вибрали, ви можете розраховувати на те, що знайдете його за найкращою ціною від altE.

У нашому асортименті сонячних контролерів заряду представлені всі найпопулярніші моделі від провідних брендів, що позбавляє вас від необхідності обходити безліч магазинів, щоб звузити коло шуканих варіантів. З altE ви можете бути впевнені, що отримуєте найкращу можливу ціну, не жертвуючи при цьому автентичністю або якістю продукції.

Як підключити сонячну панель до акумулятора: 5 кроків (з відео)

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на одну з них, без додаткових витрат для вас, я можу отримати невелику комісійну винагороду.

Ця інструкція за допомогою покрокових відеороликів покаже вам одну з основних навичок побудови сонячних електростанцій своїми руками: як підключити сонячну панель до акумулятора.

Зрештою, ви будете заряджати 12-вольтовий акумулятор. або вище. безкоштовною сонячною енергією.

підключіть, сонячну, панель, harbor

(Якщо це не змусить вашу кров перекачувати я не знаю, що буде.)

Матеріали Інструменти

Матеріали

підключіть, сонячну, панель, harbor

Примітка: Я перерахував розміри, які я використовував, і дав посилання або на матеріали, які я купив для своєї установки, або на матеріали, які сумісні з ними. Не соромтеся копіювати моє налаштування. В іншому випадку відрегулюйте розміри компонентів відповідно до сили струму, який буде протікати через вашу систему.

 • 100-ватна 12-вольтова сонячна панель
 • 12-вольтовий акумулятор
 • Контролер сонячного заряду Renogy Wanderer 30A
 • Дріт 12 калібру
 • Роз’єми для дроту 12 калібру
 • Кабелі сонячного адаптера MC4
 • Сонячні подовжувачі MC4 (за необхідності)
 • 15-амперний вбудований запобіжник MC4
 • Вбудований тримач запобіжника з запобіжником на 20 ампер
 • Термоусадочна трубка
 • Рукавички
 • Захисні окуляри

Інструменти

підключіть, сонячну, панель, harbor

 • Викрутка
 • Зачистка дроту
 • Обтискач дроту
 • Кусачки
 • Теплова гармата

Крок 1: Розуміння електричної схеми

Ось електрична схема, яка показує, як підключити сонячну панель до акумулятора:

підключіть, сонячну, панель, harbor

Важливо розуміти наступне:

 • Не підключайте сонячну панель безпосередньо до акумулятора. Це може пошкодити акумулятор. Замість цього підключіть і акумулятор, і сонячну панель до контролера сонячного заряду.
 • Рекомендується захистити вашу систему запобіжником.Найкращі практики безпеки, ви всі! Встановіть один запобіжник між позитивною клемою акумулятора та контролером заряду. Помістіть ще одну між позитивним проводом сонячної панелі та контролером заряду.

Крок 2: Зробіть кабелі акумулятора

У мене не було заздалегідь виготовлених акумуляторних кабелів, що лежать навколо. Тому я вирішив заощадити трохи грошей і зробити свій власний.

Виявляється, це досить просто. Ось як я це зробив:

Відріжте два шматки дроту потрібної довжини та зачистіть обидва кінці. (Я зробив одну з них трохи коротшою, щоб врахувати запобіжник, який я збираюся до неї прикріпити).)

Покладіть запобіжник у тримач запобіжника. Використовуйте наш калькулятор розмірів запобіжників, щоб знайти потрібний розмір запобіжника.

Підключіть один з дротів тримача запобіжника до коротшого кабелю акумулятора за допомогою обраного вами дротяного роз’єму. (Я використовував стиковий з’єднувач калібру 12-10.)

Обмотайте роз’єм термоусадочною трубкою та тепловою гарматою.

Надягніть шматок термоусадочної трубки на кожен кабель акумулятора (перед тим, як обтискати клемні з’єднувачі не забувайте про це, як це зробив я).

Потім обтисніть клемні роз’єми акумулятора на кабелі акумулятора та обмотайте з’єднання термоусадочною плівкою. Подивіться на клеми акумулятора, щоб знати, який розмір роз’ємів використовувати. У моєму використовуються 1/4 ″ кільцеві клеми.

підключіть, сонячну, панель, harbor

Тепер вони готові до підключення. ⚡

Крок 3: Підключіть акумулятор до контролера заряду

Примітка: На цьому етапі я одягаю рукавички та захисні окуляри, оскільки такі місця, як Advanced Auto Parts, рекомендують носити їх при роботі з акумуляторами.

Дотримуйтесь інструкцій з підключення контролера заряду до акумулятора, наведених в інструкції до нього. Я покажу вам, як підключити контролер заряду, який я використовував, Renogy Wanderer:

Підключіть негативний кабель акумулятора, без запобіжника, до клеми “-” акумулятора на контролері заряду.

Підключіть позитивний кабель акумулятора, той, що з запобіжником, до клеми “” акумулятора. (Renogy рекомендує під’єднати кабелі акумулятора до контролера заряду, перш ніж під’єднувати їх до акумулятора).)

Підключіть кабелі до клем акумулятора. спочатку негативну, потім позитивну клему. Перед підключенням позитивного кабелю я люблю торкатися його до позитивної клеми акумулятора, тому що іноді з’являється невелика іскра.

Ваш контролер заряду повинен увімкнутися або засвітитися, щоб показати, що батарея правильно підключена. Наприклад, на моїй є індикатор, який вмикається.

Батарея тепер підключена!

На цьому етапі у вашому посібнику може бути вказано, як запрограмувати контролер заряду для вашого типу акумулятора, напруги тощо.

У мене є кнопка, яку я можу натиснути, щоб вказати тип батареї. За замовчуванням використовується герметична свинцева кислота, яка є типом, який я використовую. Тож я просто тримав його на тому рівні, на якому він був увімкнений.

Крок 4: Підключіть сонячну панель до контролера заряду

Далі. підключення сонячної панелі!

Більшість кабелів для сонячних панелей поставляються з попередньо прикріпленими роз’ємами MC4. Для підключення сонячної панелі до контролера заряду вам знадобляться кабелі-перехідники MC4.

підключіть, сонячну, панель, harbor

(В основному це відрізок сонячного фотоелектричного дроту, який має роз’єм MC4 на одному кінці і зачищений на іншому). Для своєї установки я зробив власний, зібравши чоловічий та жіночий роз’єм MC4. Я також купив сонячні подовжувачі MC4. Подовжувальні кабелі не є обов’язковими, залежно від того, наскільки далеко один від одного знаходяться ваша сонячна панель та контролер заряду.)

До позитивного кабелю панелі підключіть вбудований запобіжник MC4, позитивний подовжувач (якщо використовується), а потім кабель-перехідник MC4.

До негативного кабелю панелі підключіть негативний подовжувач (якщо використовується), а потім кабель адаптера MC4. Не дозволяйте оголеним проводам торкатися!

Дотримуйтесь інструкцій в інструкції до контролера заряду, щоб підключити його до сонячної панелі. Я покажу вам, як я підключив свою:

Спочатку підключіть негативний сонячний кабель до контролера заряду, потім підключіть позитивний. Ваш контролер заряду повинен увімкнутися або засвітитися, щоб вказати, що панель правильно підключена.

Тепер все з’єднано разом!

Крок 5: Поставте сонячну панель на сонце

Розмістіть сонячну панель під прямими сонячними променями під найкращим кутом нахилу для вашого місця розташування (це легко зробити за допомогою мого кріплення для сонячних панелей 11 DIY).

Як тільки ви це зробите, ваш контролер заряду повинен показати, що батарея заряджається. У мене є індикатор, який блимає, коли батарея заряджається нормально.

Ось так просто, все готово.

Тепер ви знаєте, як заряджати акумулятор за допомогою сонячної панелі!

Відкиньтеся назад і дозвольте панелі зібрати всю цю безкоштовну сонячну енергію. Контролер заряду перестане заряджати акумулятор, як тільки він заповниться.

Скільки часу потрібно для зарядки акумулятора за допомогою сонячної панелі?

Використовуйте наш калькулятор часу заряду сонячної батареї, щоб дізнатися. Відповідь залежить від багатьох факторів.

Для прикладу, ось специфікації для установки, яку я використовував:

 • Свинцево-кислотний акумулятор 12В, 33Аг
 • 50% глибина розряду акумулятора
 • Сонячна панель потужністю 100 Вт
 • ШІМ-контролер заряду

Згідно з нашим калькулятором, при такому налаштуванні це займе близько 4.5 пікових сонячних годин для повної зарядки акумулятора.

Але змінити будь-яку частину налаштування. е.g. поміняйте місцями сонячну панель на 50 Вт, літієву батарею або контролер заряду MPPT. і час заряду буде відрізнятися.

Тож так, безумовно, рекомендуємо калькулятор для цього питання.

Проекти сонячної енергетики, які ви можете побудувати зараз

Те, що ви щойно побудували, було першою установкою сонячних панелей. Це дуже важливо!

Тепер, коли ви пройшли цей етап, ось ще кілька проектів, які, на мою думку, вам буде цікаво створити:

Сонячний зарядний пристрій для автомобіля

підключіть, сонячну, панель, harbor

Підключивши сонячну панель до акумулятора на 12 В, ви фактично зробили сонячний зарядний пристрій на 12 В. Автомобільні акумулятори розраховані на 12 В, тому ви можете так само легко використовувати систему, яку ви щойно зробили, або майже ідентичну, описану в цьому підручнику, для сонячної зарядки автомобільного акумулятора.

Зроби сам 12-вольтні світлодіодні ліхтарі на сонячних батареях

підключіть, сонячну, панель, harbor

Ці світлодіодні ліхтарі на сонячних батареях використовують по суті ту саму систему, яку ви щойно побудували. Все, що вам потрібно зробити зараз, це підключити кілька світлодіодних стрічок до батареї, і ви готові до роботи.

Сонячний зарядний пристрій для електричного велосипеда

підключіть, сонячну, панель, harbor

Ви можете створити модифіковану версію системи сонячної зарядки, яку ви щойно створили, для сонячної зарядки електричного велосипеда. Або просто підключіть інвертор до 12-вольтової батареї та підключіть зарядний пристрій ebike як зазвичай.

Сонячний контролер Thunderbolt

UPC 792363687386 пов’язаний з контролером заряду Thunderbolt Magnum Solar 500 Вт #68738 ПОШКОДЖЕНА ВІДКРИТА КОРОБКА

UPC 792363687386 має наступні варіанти назви продукту:

 • 500-ватний сонячний контролер заряду
 • Контролер сонячної зарядки Thunderbolt 500 Вт. 68738 НОВИЙ ЗАПЕЧАТАНИЙ
 • Контролер заряду Thunderbolt Magnum Solar 500 Вт #68738 ПОШКОДЖЕНА ВІДКРИТА КОРОБКА
 • Контролер заряду сонячної батареї потужністю 500 Вт

Інформація

UPC-A: 7 92363 68738 6
EAN-13: 0 792363 687386
Amazon ASIN: B009JCTULK
Країна реєстрації: Сполучені Штати
Бренд Magnum
Модель #: 68738
Колір: Срібло
Останнє сканування: 2023-06-10 12:39:17

Інформація про покупку

Товари з UPC 792363687386 були перераховані на наступних веб-сайтах. Інформація про товар актуальна на вказану дату/час і може бути змінена. Розкриття інформації: Ми можемо заробити комісію, коли ви використовуєте одне з наших посилань для здійснення покупки.

Магазини Інформація про товар Ціна Останнє оновлення eBay.com eBay US Used
Контролер сонячної зарядки Thunderbolt 500 Вт. 68738 НОВИЙ ЗАПЕЧАТАНИЙ 29.98 2023-06-10 12:39:17
Контролер заряду Thunderbolt Magnum Solar 500 Вт #68738 ПОШКОДЖЕНА ВІДКРИТА КОРОБКА 36.99 2023-06-10 12:39:17
Контролер сонячного заряду на 500 Вт 80.11 2021-07-03 20:44:37

Подібні номери UPC

Опис Відредагуйте його, якщо ви можете покращити вміст. Контролер заряду Thunderbolt Magnum Solar 500 Вт #68738 ПОШКОДЖЕНА ВІДКРИТА КОРОБКА Відправити Cancel

Відмова від відповідальності: Вся інформація надається як є, без будь-яких гарантій щодо доступності або точності результатів. Ми, безумовно, зробимо все можливе, щоб зробити послугу високодоступною, а результати точними.

Copyright @ 2023 upcitemdb.com. Всі права захищені.

Сонячний контролер Thunderbolt

підключіть, сонячну, панель, harbor

Контролер сонячного заряду 0am для 12-вольтової батареї

71.25 було 88.00

Це сонячний контролер заряду на 30А, представлений

Режим 1: при натисканні “▲”. РК-екран показує робочу напругу акумулятора. Модель 2: при повторному натисканні “▲” на РК-екрані відображається вихідний струм від батареї до навантаження. Модель 3: при повторному натисканні кнопки “▲” на РК-дисплеї відображається зарядний струм від сонячної панелі до акумулятора. Увімкнення / вимкнення навантаження знизу може вмикати або вимикати вихідний струм від акумулятора до навантаження.

Залишити відповідь