9 Простих схем зарядного пристрою для сонячних батарей. Зарядний пристрій для сонячних батарей

Калькулятор часу заряду сонячної панелі

Примітка: Скористайтеся нашим калькулятором пікових сонячних годин, щоб дізнатися, скільки пікових сонячних годин на добу припадає на вашу місцевість.

Порада: Якщо ви заряджаєте акумулятор за допомогою зарядного пристрою, а не сонячних панелей, скористайтеся нашим калькулятором часу заряджання акумулятора.

Як користуватися цим калькулятором

Введіть напругу вашого акумулятора. Наприклад, якщо ви використовуєте батарею 12 В, введіть число 12.

Введіть ємність акумулятора в ампер-годинах. Якщо у вас акумулятор ємністю 50Аг, введіть число 50. (Якщо ви знаєте ємність акумулятора лише у ват-годинах, спочатку переведіть ват-години в ампер-години).)

Виберіть тип акумулятора. Виберіть “Свинцева кислота”, якщо ви використовуєте заливний або герметичний (AGM або гелевий) свинцево-кислотний акумулятор. Виберіть “Літій (LiFePO4)”, якщо ви використовуєте літій-залізо-фосфатну батарею.

Необов’язково: Введіть глибину розряду акумулятора у відсотках. Якщо батарея розряджена на 80%, введіть число 80. (Якщо у вас свинцево-кислотний акумулятор, майте на увазі, що зазвичай його слід розряджати лише на 50%).)

Введіть потужність вашої сонячної панелі або сонячної батареї. Якщо ви використовуєте сонячну панель потужністю 100 Вт, введіть число 100. Якщо ви використовуєте сонячну батарею потужністю 400 Вт, введіть число 400.

Виберіть тип контролера заряду.

Натисніть “Обчислити”, щоб отримати результати. Орієнтовний час заряду вказано в годинах пікового сонячного сяйва. Ви можете скористатися нашою картою пікових сонячних годин або калькулятором, щоб дізнатися, скільки пікових сонячних годин припадає на вашу місцевість. Наприклад, припустимо, що ваш розрахунковий час заряджання становить 8 пікових сонячних годин, а на вашу місцевість припадає в середньому 4 пікові сонячні години на день. У такому випадку ви знаєте, що вашій сонячній панелі знадобиться близько 2 днів, щоб зарядити батарею.

Як розрахувати час зарядки акумулятора від сонячних панелей

Крім використання нашого калькулятора, ось 3 способи оцінити, скільки часу знадобиться для зарядки акумулятора за допомогою сонячних панелей.

Я розгляну кожен метод крок за кроком, починаючи з найпростішого і закінчуючи найскладнішим.

Примітка: Жоден з цих методів не є ідеальним. Кожен з них робить ряд припущень, які не є очевидними для непідготовленого ока. Я розповім більше про ці припущення в кінці цього розділу.

Спосіб

Це один з найпоширеніших способів оцінки часу заряджання. Це просто, але неточно. Для цього ваша батарея і сонячна панель повинні мати однакову номінальну напругу.

Точність: Найнижча

Складність: Найнижча

Крок за кроком

Розділіть потужність сонячної панелі на напругу сонячної панелі, щоб оцінити струм сонячної панелі в амперах. Наприклад, ось що потрібно зробити, якщо у вас є сонячна панель потужністю 100 Вт на 12 В.

Струм сонячної панелі = 100 Вт ÷ 12 В = 8.33A

Розділіть ємність акумулятора в ампер-годинах на струм сонячної панелі, щоб отримати приблизний час заряду. Припустимо, ви використовуєте панель потужністю 100 Вт для заряджання акумулятора 12 В 50 Ач.

Час заряду = 50Ah ÷ 8.33А = 6 годин

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотну батарею, помножте час заряду на 50%, щоб врахувати рекомендовану максимальну глибину розряду свинцево-кислотних батарей.

Час заряду для свинцево-кислотних батарей = 6 годин × 50% = 3 години

Спосіб

Цей спосіб враховує два важливі фактори, яких не враховує перший метод: глибину розряду акумулятора (DoD) та ефективність контролера сонячного заряду. Врахування глибини розряду додає гнучкості. Ви можете оцінити час заряду незалежно від того, в якому стані заряду знаходиться ваша батарея.

Точність: Середня

Складність: Середня

Крок за кроком

Помножте напругу акумулятора на ампер-години, щоб отримати ємність акумулятора у ват-годинах. Наприклад, припустимо, у вас акумулятор на 12 В 100 Ач.

Ємність батареї = 12В × 100Ач = 1200Вт-год

Помножте ват-години акумулятора на глибину розряду акумулятора, щоб оцінити, яка частина його ємності була розряджена. Припустимо, ваш акумулятор розряджений на 80%.

Ємність розрядженого акумулятора = 1200 Вт-год × 80% = 960 Вт-год

Помножте потужність сонячних панелей на коефіцієнт корисної дії контролера заряду (ШІМ: 75%; MPPT: 95%), щоб оцінити вихідну потужність сонячної батареї. Припустимо, ви використовуєте сонячну панель потужністю 200 Вт і контролер заряду MPPT.

Сонячна потужність = 200 Вт × 95% = 190 Вт

Розділіть розряджену ємність акумулятора на потужність сонячної батареї, щоб отримати приблизний час заряду.

Час заряду = 960 Вт-год ÷ 190 Вт = 5.1 година

Спосіб

Цей останній метод ґрунтується на попередньому. Він враховує втрати в системі, щоб дати вам ще більш точну оцінку.

Точність: Найвища

Складність: Найвища

Сходинки

Помножте напругу акумулятора на ампер-години, щоб отримати ємність акумулятора у ват-годинах. Наприклад, припустимо, у вас є батарея 12В 200Аг.

Ємність акумулятора = 12В × 200Аг = 2400Вт-год

Помножте ват-години акумулятора на глибину розряду акумулятора, щоб оцінити, яку частину його ємності було розряджено. Припустимо, ваша батарея розряджена на 50%.

Розряджена ємність акумулятора = 2400 Вт-год × 50% = 1200 Вт-год

Розділіть ємність розрядженого акумулятора на емпіричний коефіцієнт ефективності заряду (свинцево-кислотний: 85%; літієвий: 99%), щоб отримати кількість енергії, необхідну для повного заряду акумулятора після врахування втрат під час заряджання. Припустимо, ви використовуєте свинцево-кислотну батарею.

Енергія, необхідна для повного заряду = 1200 Вт-год ÷ 85% = 1412 Вт-год

Помножте потужність сонячної панелі на приблизну ефективність контролера заряду (ШІМ: 75%; MPPT: 95%), щоб оцінити вихідну потужність сонячної батареї. Припустимо, ви використовуєте сонячну батарею потужністю 400 Вт і контролер заряду MPPT.

Сонячна потужність = 400 Вт × 95% = 380 Вт

Помножте сонячну потужність на 100% мінус фіксований відсоток для врахування втрат в системі. Калькулятор PVWatts Національної лабораторії відновлюваної енергетики використовує 14.08% як значення за замовчуванням для втрат в системі, тому я буду використовувати це число тут.

Скоригована сонячна потужність = 380 Вт × (100%). 14.08%) = 380W × 85.92% = 326W

Розділіть кількість енергії, необхідної для повної зарядки акумулятора (у ват-годинах), на скориговану сонячну потужність (у ватах), щоб отримати приблизний час зарядки.

Час заряджання = 1412 Вт-год ÷ 326 Вт = 4.3 години

Припущення Недоліки всіх цих методів

Всі ці методи роблять припущення. І всі вони не враховують фактори, які впливають на час сонячної зарядки в реальному світі. Ось декілька основних з них:

 • Припущення: Сонячні панелі видають свою номінальну потужність. Сонячна панель буде видавати заявлену потужність тільки в ідеальних умовах (так звані стандартні умови випробувань, або STC). Ви рідко побачите панель потужністю 100 Вт, яка видає 100 Вт. Фактори навколишнього середовища, такі як погода, затінення і температура навколишнього середовища, впливають на вихід сонячної енергії таким чином, що ці методи розрахунку не можуть врахувати.
 • Припущення: До акумулятора не підключено жодних навантажень. Ваш акумулятор може живити щось, поки сонячні панелі заряджають його. Цей пристрій споживає енергію від акумулятора, тому вашому акумулятору знадобиться ще більше енергії, щоб досягти повного заряду. Крім того, сам контролер сонячного заряду є навантаженням, яке завжди буде підключено до акумулятора і буде споживати трохи енергії. Контролер заряду зазвичай є незначним навантаженням, але в деяких сценаріях. зокрема, при краплинному заряджанні великої батареї за допомогою невеликої сонячної панелі. його відсутність має суттєвий вплив на оцінку часу заряду.
 • Недолік: Емпіричні правила не завжди спрацьовують. Для спрощення розрахунків використовуються емпіричні правила. Реальність завжди набагато складніша. Ефективність ШІМ і MPPT контролерів заряду сильно варіюється в залежності від таких факторів, як температура і різниця між напругою фотоелектричної станції та напругою акумулятора. Ефективність заряду свинцево-кислотного акумулятора змінюється залежно від стану заряду. І кожна система матиме різні джерела та розміри втрат.
 • Недолік: Контролери заряду часто мають стадію поглинання за часом. Як тільки батарея досягає певної напруги, контролери заряду зазвичай переходять в стадію “поглинання” до кінця циклу заряду. Цей етап часто триває фіксовану кількість часу. Для свинцево-кислотних акумуляторів стадія поглинання зазвичай триває 2 години. Літієві батареї не потребують поглинання, але контролери заряду часто виконують 20-30-хвилинний заряд з поглинанням, щоб збалансувати елементи батареї. Цей етап не фіксується цими методами.

Наш калькулятор часу заряду враховує кілька з цих змінних для більш точної оцінки. Але, на жаль, вона не може передбачити погоду поки що.

Як заряджати акумулятор за допомогою сонячної панелі?

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Ніколи не підключайте сонячну панель безпосередньо до акумулятора. Це може пошкодити акумулятор.

Замість цього підключіть акумулятор, а потім сонячну панель до сонячного контролера заряду. Контролери заряду регулюють струм і напругу, що надходять від сонячних панелей, для безпечної зарядки акумулятора.

Існує два основних типи контролерів заряду: ШІМ і MPPT. Ознайомтеся з нашими рекомендаціями та оглядами для кожного типу:

Прості схеми зарядних пристроїв для сонячних батарей

Прості сонячні зарядні пристрої. це невеликі пристрої, які дозволяють швидко і дешево заряджати акумулятор за допомогою сонячної енергії.

Простий сонячний зарядний пристрій повинен мати 3 основні вбудовані функції:

 • Він повинен бути недорогим.
 • Зручний для неспеціалістів і простий у створенні.
 • Повинна бути достатньо ефективною, щоб задовольнити основні потреби в зарядці акумуляторів.

У цій статті вичерпно пояснюється дев’ять найкращих, але простих схем зарядних пристроїв для сонячних батарей з використанням IC LM338, транзисторів, MOSFET, перетворювача напруги тощо, які можуть бути зібрані та встановлені навіть неспеціалістом для зарядки всіх типів батарей та роботи іншого відповідного обладнання

Огляд

Сонячні панелі не є чимось новим для нас, і сьогодні вони широко використовуються у всіх секторах. Основна властивість цього пристрою перетворювати сонячну енергію в електричну зробила його дуже популярним, і зараз він серйозно розглядається як майбутнє рішення для всіх кризових ситуацій або дефіциту електроенергії.

Сонячна енергія може бути використана безпосередньо для живлення електричного обладнання або просто збережена у відповідному накопичувачі для подальшого використання.

Зазвичай існує лише один ефективний спосіб зберігання електроенергії. використання акумуляторних батарей.

Акумуляторні батареї є, мабуть, найкращим і найефективнішим способом збору або зберігання електричної енергії для подальшого використання.

Енергію від сонячного елемента або сонячної панелі також можна ефективно зберігати, щоб її можна було використовувати за власним бажанням, зазвичай після заходу сонця або в темний час доби, коли накопичена енергія стає дуже необхідною для роботи освітлення.

Хоча це може виглядати досить просто, зарядка акумулятора від сонячної панелі ніколи не буває легкою з двох причин:

Напруга від сонячної панелі може сильно змінюватися в залежності від падаючих сонячних променів, і

Струм також змінюється через ті ж самі вищезгадані причини.

Дві вищезгадані причини можуть зробити параметри зарядки типової акумуляторної батареї дуже непередбачуваними і небезпечними.

Перш ніж заглиблюватися в наступні концепції, ви можете спробувати цей надзвичайно простий зарядний пристрій для сонячних батарей, який забезпечить безпечну і гарантовану зарядку невеликого акумулятора на 12 В 7 Ач через невелику сонячну панель:

 • Сонячна панель. 20В, 1 ампер
 • IC 7812. 1но
 • Діоди 1N4007. 3nos
 • Резистор 2k2 1/4 Вт. 1no

Це виглядає круто, чи не так. Насправді мікросхема і діоди можуть вже лежати у вашому електронному смітнику, тому не варто їх купувати. Тепер давайте подивимося, як їх можна налаштувати для отримання кінцевого результату.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Як ми знаємо, IC 7812 видає на виході фіксовану напругу 12 В, яка не може бути використана для зарядки 12-вольтової батареї. 3 діоди, підключені на клемах заземлення (GND), введені спеціально для боротьби з цією проблемою, а також для підвищення вихідного сигналу ІС приблизно до 12 0.7 0.7 0.7 V = 14.1 В, що є саме тим, що потрібно для повної зарядки 12 В батареї.

Падіння напруги 0.7 В на кожному діоді підвищує поріг заземлення мікросхеми на встановлений рівень, змушуючи мікросхему регулювати вихід на 14.1 В замість 12 В. Резистор 2k2 використовується для активації або зміщення діодів, щоб він міг проводити та забезпечувати передбачувані 2.Загальне падіння 1 В.

Робимо це ще простіше

Якщо ви шукаєте ще простіший сонячний зарядний пристрій, то, ймовірно, немає нічого простішого, ніж з’єднати сонячну панель відповідного номіналу безпосередньо з відповідним акумулятором через блокуючий діод, як показано нижче:

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Хоча вищезгадана конструкція не містить регулятора, вона все одно буде працювати, оскільки вихідний струм панелі є номінальним, і це значення буде погіршуватися лише тоді, коли сонце змінить своє положення.

Однак для батареї, яка не повністю розряджена, вищевказана проста установка може завдати певної шкоди батареї, оскільки батарея буде мати тенденцію швидко заряджатися і продовжуватиме заряджатися до небезпечних рівнів і протягом більш тривалих періодів часу.

Вам також може сподобатися ця високоефективна схема сонячного зарядного пристрою 0-50В

) Використання LM338 в якості сонячного контролера

Але завдяки сучасним універсальним мікросхемам, таким як LM 338 та LM 317, які можуть дуже ефективно справлятися з вищезазначеними ситуаціями, роблячи процес зарядки всіх акумуляторних батарей за допомогою сонячної панелі дуже безпечним та бажаним.

Нижче наведена схема простого зарядного пристрою для сонячної батареї з використанням мікросхеми LM338:

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

На схемі показано просте налаштування з використанням IC LM 338, яка була налаштована в стандартному режимі регульованого живлення.

Використання функції контролю струму

Особливість конструкції полягає в тому, що вона також включає функцію контролю струму.

Це означає, що якщо струм на вході має тенденцію до збільшення, що зазвичай може мати місце, коли інтенсивність сонячних променів пропорційно зростає, напруга зарядного пристрою пропорційно падає, знижуючи струм до заданого значення.

Як ми бачимо на схемі, колектор/емітер транзистора BC547 підключений через ADJ і землю, він стає відповідальним за ініціювання дій з управління струмом.

Коли вхідний струм зростає, батарея починає споживати більше струму, це створює напругу на R3, яка перетворюється на відповідний базовий привід для транзистора.

Транзистор проводить і коригує напругу через C LM338, так що сила струму регулюється відповідно до безпечних вимог батареї.

Формула обмеження струму:

R3 можна розрахувати за такою формулою

Дизайн друкованої плати для описаної вище простої схеми зарядного пристрою для сонячних батарей наведено нижче:

Вимірювач та вхідний діод не входять до складу друкованої плати.

) 1 Схема зарядного пристрою сонячної батареї

Друга конструкція пояснює дешеву, але ефективну, менш ніж 1 дешеву, але ефективну схему сонячного зарядного пристрою, яку може побудувати навіть неспеціаліст для використання ефективної зарядки сонячної батареї.

Для створення досить ефективного сонячного зарядного пристрою вам знадобиться лише панель сонячної батареї, перемикач і кілька діодів.

Що таке сонячне відстеження точки максимальної потужності?

Для неспеціаліста це буде щось занадто складне і складне, щоб зрозуміти, і система, що включає в себе екстремальну електроніку.

У певному сенсі це може бути правдою, і, безумовно, MPPT є складними пристроями високого класу, які призначені для оптимізації зарядки акумулятора без зміни кривої V/I сонячної панелі.

Простими словами, MPPT відстежує миттєву максимальну доступну напругу від сонячної панелі і регулює швидкість заряду батареї таким чином, щоб напруга на панелі залишалася незмінною або віддаленою від навантаження.

Простіше кажучи, сонячна панель буде працювати найбільш ефективно, якщо її максимальна миттєва напруга не буде близькою до напруги підключеного акумулятора, який заряджається.

Наприклад, якщо напруга відкритого контуру вашої сонячної панелі становить 20 В, а батарея, що заряджається, розрахована на 12 В, і якщо ви з’єднаєте їх безпосередньо, це призведе до того, що напруга панелі впаде до напруги батареї, що зробить роботу системи занадто неефективною.

І навпаки, якби ви могли зберегти напругу панелі незмінною, але при цьому витягти з неї найкращий можливий варіант зарядки, це змусило б систему працювати за принципом MPPT.

Таким чином, мова йде про оптимальну зарядку акумулятора без впливу або падіння напруги на панелі.

Існує один простий і безкоштовний метод реалізації вищезазначених умов.

Обирайте сонячну панель, напруга холостого ходу якої відповідає напрузі заряду акумулятора. Це означає, що для батареї на 12 В ви можете вибрати панель на 15 В, що забезпечить максимальну оптимізацію обох параметрів.

Однак на практиці вищезазначених умов може бути важко досягти, оскільки сонячні панелі ніколи не виробляють постійну потужність, і мають тенденцію генерувати погіршення рівня потужності у відповідь на зміну положення сонячних променів.

Ось чому завжди рекомендується використовувати сонячні панелі з набагато більшою потужністю, щоб навіть за найгірших денних умов вони підтримували зарядку акумулятора.

Сказавши це, ні в якому разі не обов’язково купувати дорогі системи MPPT, ви можете отримати аналогічні результати, витративши на це кілька баксів. Наступне обговорення зробить процедури зрозумілими.

Як працює схема

Як обговорювалося вище, щоб уникнути непотрібного навантаження на панель, ми повинні мати умови, що ідеально відповідають напрузі фотоелектричної батареї та напрузі акумулятора.

Це можна зробити за допомогою декількох діодів, дешевого вольтметра або наявного у вас мультиметра та поворотного перемикача. Звичайно, приблизно при 1 ви не можете очікувати, що це буде автоматично, можливо, вам доведеться працювати з перемикачем досить багато разів щодня.

Ми знаємо, що пряме падіння напруги на випрямляючому діоді становить близько 0.6 вольт, тому, додавши багато діодів послідовно, можна ізолювати панель від перетягування до напруги підключеного акумулятора.

Посилаючись на наведену нижче схему, можна зібрати невеликий зарядний пристрій MPPT, використовуючи показані дешеві компоненти.

Припустимо на схемі, що напруга відкритого контуру панелі становить 20 В, а батарея має номінальну напругу 12 В.

Підключення їх безпосередньо призведе до того, що напруга на панелі буде дорівнювати рівню акумулятора, що робить речі недоречними.

Додавши 9 діодів послідовно, ми ефективно ізолюємо панель від навантаження і перетягування до напруги акумулятора і все ж витягуємо з неї максимальний зарядний струм.

Загальне пряме падіння комбінованих діодів становитиме близько 5 В, плюс напруга зарядки акумулятора 14.4В дає близько 20В, тобто при послідовному з’єднанні всіх діодів під час пікового сонячного сяйва напруга на панелі незначно знизиться до 19В, що призведе до ефективної зарядки акумулятора.

Тепер припустимо, що сонце починає сідати, в результаті чого напруга на панелі падає нижче номінальної напруги, це можна відстежити за допомогою підключеного вольтметра, і пропустити кілька діодів, поки батарея не відновиться з отриманням оптимальної потужності.

Символ стрілки, що з’єднаний з позитивним полюсом напруги панелі, можна замінити на поворотний перемикач для рекомендованого вибору послідовного з’єднання діодів.

За допомогою наведеної вище ситуації можна ефективно імітувати чіткі умови заряджання MPPT без використання дорогих пристроїв. Ви можете зробити це для всіх типів панелей і батарей, просто включивши більшу кількість діодів послідовно.

) Схема сонячного зарядного пристрою та драйвера для білого потужного світлодіода SMD потужністю 10 Вт / 20 Вт / 30 Вт / 50 Вт

3-я ідея вчить нас, як побудувати простий сонячний світлодіод зі схемою зарядного пристрою для освітлення потужних світлодіодних (SMD) ліхтарів потужністю від 10 Вт до 50 Вт. SMD-світлодіоди повністю захищені від перегріву та перевантаження по струму за допомогою недорогого каскаду обмежувача струму LM 338. Ідея була запропонована паном. Сараз Ахмад.

Технічні характеристики

В основному я сертифікований інженер-механік з Німеччини 35 років тому і працював за кордоном протягом багатьох років і поїхав багато років тому через особисті проблеми вдома.Вибачте, що турбую вас, але я знаю про ваші можливості та досвід в електроніці та щирість, щоб допомогти та направити початківців, таких як я.Я бачив цю схему десь на 12 В постійного струму.

Я приєднав до SMD, 12v 10 ват, ковпачок 1000uf, 16 вольт і мостовий випрямляч, ви можете побачити номер деталі на ньому.Коли я вмикаю світло, випрямляч починає нагріватися, а також обидва SMD. Я боюся, що якщо ці ліхтарі залишаться увімкненими надовго, це може пошкодити SMD і випрямляч. Я не знаю, в чому проблема. Ви можете мені допомогти.

У мене є світло в під’їзді для автомобілів, яке вмикається з настанням темряви і вимикається на світанку. На жаль, через скидання навантаження, коли немає електрики, це світло залишається вимкненим, поки електрика не повернеться.

Я хочу встановити принаймні два SMD (12 вольт) з LDR, щоб як тільки світло вимкнеться, світло SMD увімкнеться. Я хочу додатково встановити два подібні світильники в іншому місці на ганку автомобіля, щоб зберегти все освітленим.Я думаю, що якщо я підключу всі ці чотири ліхтарі SMD до 12-вольтового джерела живлення, який буде отримувати живлення від ланцюга ДБЖ.

Звичайно, це створить додаткове навантаження на батарею ДБЖ, яка навряд чи повністю заряджена через часте скидання навантаження. Інше найкраще рішення. встановити 12-вольтову сонячну панель і приєднати до неї всі ці чотири SMD-світильники. Вона буде заряджати батарею і вмикати / вимикати світло.

Ця сонячна панель повинна бути здатна тримати ці вогні всю ніч і вимикатися на світанку.Будь ласка, також допоможіть мені та надайте детальну інформацію про цю схему / проект.

Ви можете не поспішати, щоб зрозуміти, як це зробити.Я пишу вам, оскільки, на жаль, жоден продавець електроніки чи сонячних продуктів на нашому місцевому ринку не готовий надати мені будь-яку допомогу, ніхто з них, здається, не має технічної кваліфікації, і вони просто хочуть продати свої деталі.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Дизайн

У показаній вище схемі сонячної світлодіодної лампи SMD потужністю від 10 до 50 Вт з автоматичним зарядним пристроєм ми бачимо наступні етапи:

 • Сонячна панель
 • Кілька схем регулятора LM338, керованих струмом
 • Реле перемикання
 • Акумуляторна батарея
 • і 40-ватний світлодіодний SMD-модуль

Вищезазначені етапи інтегруються наступним чином:

Два каскади LM 338 налаштовані в стандартних режимах регулятора струму з використанням відповідних струмочутливих опорів для забезпечення контрольованого струму на виході для відповідного підключеного навантаження.

Навантаженням для лівого LM338 є батарея, яка заряджається від цього каскаду LM338, і джерело вхідного сигналу від сонячної панелі. Резистор Rx розраховується таким чином, щоб батарея отримувала передбачену кількість струму і не була розрядженою або перезарядженою.

Права сторона LM 338 навантажена світлодіодним модулем, і тут також Ry забезпечує подачу правильного заданого струму, щоб захистити пристрої від ситуації теплового втечі.

Напруга сонячної панелі може бути в діапазоні від 18В до 24В.

Реле введено в схему і з’єднано зі світлодіодним модулем таким чином, що він вмикається тільки вночі або коли темнота нижче порогового рівня, щоб сонячна панель могла генерувати необхідну потужність.

Поки напруга сонячної батареї доступна, реле залишається під напругою, ізолюючи світлодіодний модуль від акумулятора і гарантуючи, що 40-ватний світлодіодний модуль залишається вимкненим в денний час і під час заряджання акумулятора.

Після настання сутінків, коли сонячна напруга стає досить низькою, реле більше не може утримувати положення N/O і перемикається в положення N/C, з’єднуючи батарею зі світлодіодним модулем і освітлюючи масив за рахунок доступної повністю зарядженої енергії батареї.

Видно, що світлодіодний модуль прикріплений до радіатора, який повинен бути достатньо великим, щоб досягти оптимального результату від модуля, а також забезпечити довший термін служби та яскравість пристрою.

Розрахунок значень резисторів

Зазначені обмежувальні резистори можна розрахувати за наведеними формулами:

Rx = 1.25/струм заряду батареї

Ry = 1.25 / номінальний струм світлодіода.

Припускаючи, що батарея є свинцево-кислотним акумулятором ємністю 40 Ач, бажаний зарядний струм повинен становити 4 ампер.

отже, Rx = 1.25/4 = 0.31 Ом

потужність = 1.25 х 4 = 5 Вт

Струм світлодіода можна знайти, розділивши його загальну потужність на номінальну напругу, тобто 40/12 = 3.3 ампер

отже, Ry = 1.25/3 = 0.4 Ом

потужність = 1.25 x 3 = 3.75 Вт або 4 Вт.

Обмежувальні резистори не використовуються для 10-ватних світлодіодів, оскільки вхідна напруга від акумулятора дорівнює вказаній межі 12 В для світлодіодного модуля і, отже, не може перевищувати безпечні межі.

Наведене вище пояснення показує, як мікросхема LM338 може бути просто використана для створення корисної схеми сонячного світлодіодного ліхтаря з автоматичним зарядним пристроєм.

) Автоматична схема сонячного світла за допомогою реле

У нашій 4-й автоматичній схемі сонячного освітлення ми використовуємо одне реле як перемикач для зарядки акумулятора в денний час або до тих пір, поки сонячна панель виробляє електроенергію, і для освітлення підключеного світлодіода, коли панель не активна.

Оновлення до релейного перемикача

В одній з моїх попередніх статей, яка пояснювала просту схему сонячного садового світла, ми використовували один транзистор для операції перемикання.

Одним з недоліків попередньої схеми є те, що вона не забезпечує регульовану зарядку акумулятора, хоча це може бути не дуже важливо, оскільки акумулятор ніколи не заряджається до повного потенціалу, цей аспект може потребувати вдосконалення.

Іншим пов’язаним з цим недоліком попередньої схеми є її низька потужність, що обмежує використання потужних батарей та світлодіодів.

Наступна схема ефективно вирішує обидві вищезгадані проблеми за допомогою реле і транзисторного каскаду з емітерним повторювачем.

Принципова схема

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Як це працює

Під час оптимального сонячного освітлення реле отримує достатню потужність від панелі і залишається увімкненим з активованими контактами N/O.

Це дозволяє акумулятору отримувати зарядну напругу через транзисторний стабілізатор напруги емітерного повторювача.

Конструкція емітерного повторювача налаштована за допомогою TIP122, резистора і стабілітрона. Резистор забезпечує необхідне зміщення для проведення транзистора, в той час як значення стабілітрона затискає напругу емітера і контролюється на рівні трохи нижче значення напруги стабілітрона.

Тому значення стабілітрона підбирається відповідно до напруги зарядки підключеного акумулятора.

Для акумулятора 6В напруга стабілітрона може бути обрана на рівні 7.5В, для 12В акумулятора напруга стабілізатора може становити близько 15В і так далі.

Емітерний повторювач також гарантує, що акумулятор ніколи не буде перезаряджатися вище виділеного ліміту заряду.

У вечірній час, коли виявляється значне падіння сонячного світла, реле гальмується від необхідної мінімальної напруги утримання, що призводить до перемикання його контакту з N/O на N/C.

Вищевказане перемикання реле миттєво повертає батарею з режиму зарядки в режим світлодіода, засвічуючи світлодіод через напругу батареї.

Перелік деталей для автоматичної схеми сонячного освітлення на 6В/4Аг з використанням релейного перемикача

 • Сонячна панель = 9В, 1А
 • Реле = 6В/200мА
 • Rx = 10 Ом / 2 Вт
 • стабілітрон = 7.5 В, 1/2 Вт

) Транзисторна схема контролера сонячного зарядного пристрою

П’ята ідея, представлена нижче, детально описує просту схему сонячного зарядного пристрою з автоматичним відключенням, що використовує лише транзистори. Ідея була запропонована паном. Мубарак Ідріс.

Цілі та вимоги схеми

 • Будь ласка, сер, ви можете зробити мені 12v, 28.Літій-іонна батарея 8AH, автоматичний контролер заряду, що використовує сонячну панель як джерело живлення, що становить 17 В при 4.5А при максимальному сонячному світлі.
 • Контролер заряду повинен мати захист від перезарядження та відключення низького заряду акумулятора, а схема повинна бути простою для початківців без мікроконтролера або мікроконтролера.
 • Схема повинна використовувати реле або транзистори BJT як перемикач та стабілізатор для опорної напруги Дякую, сер, сподіваюся почути від вас найближчим часом!

Дизайн

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Дизайн друкованої плати (компонентна частина)

Посилаючись на наведену вище просту схему сонячного зарядного пристрою з використанням транзисторів, автоматичне відключення для повного рівня заряду та нижнього рівня здійснюється за допомогою пари BJT, налаштованих як компаратори.

Згадайте попередню схему індикатора низького заряду батареї на транзисторах, де низький рівень заряду батареї відображався за допомогою лише двох транзисторів та кількох інших пасивних компонентів.

Тут ми використовуємо ідентичну конструкцію для визначення рівня заряду акумулятора і для забезпечення необхідного перемикання акумулятора між сонячною панеллю і підключеним навантаженням.

Припустимо, що спочатку ми маємо частково розряджену батарею, що призводить до того, що перший BC547 зліва перестає проводити струм (це встановлюється за допомогою налаштування базового пресету на цю порогову межу), і дозволяє наступному BC547 проводити струм.

Коли цей BC547 проводить, він дозволяє TIP127 увімкнутись, що, в свою чергу, дозволяє напрузі сонячної панелі досягти акумулятора і почати заряджати його.

Вищевказана ситуація, навпаки, тримає TIP122 вимкненим, так що навантаження не може працювати.

Коли батарея починає заряджатися, напруга на шинах живлення також починає зростати до моменту, коли лівий BC547 здатний проводити струм, що призводить до того, що правий BC547 припиняє проводити струм далі.

Як тільки це відбувається, TIP127 блокується від негативних базових сигналів, і він поступово перестає проводити струм, так що батарея поступово відключається від напруги сонячної панелі.

Однак вищевказана ситуація дозволяє TIP122 повільно отримувати тригер зміщення бази, і він починає проводити. що гарантує, що навантаження тепер може отримати необхідне живлення для своєї роботи.

Вищеописана схема сонячного зарядного пристрою на транзисторах з автоматичним відключенням може бути використана для будь-яких невеликих сонячних контролерів, наприклад, для безпечної зарядки акумуляторів мобільних телефонів або інших форм літій-іонних акумуляторів.

Для отримання регульованого зарядного живлення

Наступна конструкція показує, як перетворити або модернізувати наведену вище схему в регульований зарядний пристрій, щоб батарея живилася з фіксованим і стабілізованим виходом незалежно від зростання напруги від сонячної панелі.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Наведені вище схеми можна ще більше спростити, як показано в наступній схемі контролера перезарядження та перерозрядження сонячної батареї:

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Тут стабілітрон ZX визначає час відключення акумулятора при повному заряді і може бути розрахований за наступною формулою:

ZX = Значення повного заряду акумулятора 0.6

Наприклад, якщо рівень заряду акумулятора становить 14.2В, то ZX може бути 14 0.6 = 14.6В стабілізатор, який можна побудувати, додавши кілька стабілітронів послідовно, разом з кількома діодами 1N4148, якщо потрібно.

Стабілітрон ZY визначає точку відключення при перерозряді акумулятора, і може просто дорівнювати значенню бажаного низького рівня заряду акумулятора.

Наприклад, якщо мінімальний низький рівень заряду батареї становить 11 В, то ZY може бути обраний як стабілітрон на 11 В.

Вищезгадану конструкцію можна також інтегрувати з зарядним пристроєм LM338, як показано нижче:

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

) Схема сонячної світлодіодної лампи

Шоста конструкція тут пояснює просту недорогу сонячну світлодіодну схему, яка може бути використана нужденними та малозабезпеченими верствами суспільства для дешевого освітлення своїх будинків вночі.

Ідея була запропонована паном. R.K. Рао

Цілі та вимоги до схеми

 • Я хочу зробити сонячне світлодіодне світло, використовуючи прозору пластикову коробку розміром 9 см х 5 см х 3 см [доступна на ринку за рупії.3/-] з використанням світлодіодів потужністю один ват / 20 мА, що живляться від акумуляторної герметичної свинцево-кислотної батареї 4v 1A [SUNCA / VICTARI], також з можливістю зарядки за допомогою зарядного пристрою для мобільних телефонів [там, де є струм в мережі].
 • Батарея повинна бути замінена, якщо вона розрядиться після використання протягом 2/3 років / встановленого сільським / племінним користувачем терміну служби.
 • Він призначений для використання племінними / сільськими дітьми для освітлення книги; на ринку є кращі світлодіодні ліхтарі, які коштують близько рупій.500 [d.світло], за рупії.200 [Процвітати].
 • Ці ліхтарі хороші за винятком того, що вони мають міні-сонячну панель та яскравий світлодіод з терміном служби десять років, якщо не більше, але з акумуляторною батареєю без можливості її заміни, коли вона розрядиться після двох-трьох років використання.Це марна трата ресурсів і неетично.
 • Проект, який я передбачаю. це проект, в якому батарею можна замінити. бути доступним на місцевому рівні за низькою вартістю. Ціна світла не повинна перевищувати рупій.100/150.
 • Він буде продаватися на некомерційній основі через неурядові організації в районах проживання племен і, в кінцевому рахунку, поставлятиме набори племінній / сільській молоді для виготовлення їх у селі.
 • Ми з колегою зробили кілька ліхтарів з 7V EW батареями високої потужності та 2x20mA світлодіодами pirahna і протестували їх. вони протрималися більше 30 годин безперервного освітлення, достатнього для освітлення книги з півметрової відстані; і ще один з 4v батареєю Sunce та 1watt 350A світлодіодом, що дає достатньо світла для приготування їжі в хатині.
 • Чи можете ви запропонувати схему з однією акумуляторною батареєю AA/AAA, міні сонячною панеллю, яка поміститься на кришці коробки розміром 9×5 см, а також підсилювачем DC-DC та світлодіодами на 20 мА. Якщо ви хочете, щоб я приїхав до вас для обговорення, я можу.
 • Ви можете побачити виготовлені нами ліхтарі на фотографіях Google за посиланням https://goo.gl/photos/QyYU1v5Kaag8T1WWA Дякую,

Дизайн

Відповідно до запиту, схеми сонячних світлодіодних світильників повинні бути компактними, працювати з одним 1.Елемент 5AAA з використанням DC-DC перетворювача і оснащений саморегульованим контуром сонячного зарядного пристрою.

Принципова схема, показана нижче, ймовірно, задовольняє всім вищезазначеним специфікаціям і все ж залишається в межах доступної межі.

Принципова схема

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Конструкція являє собою базову схему викрадення джоулів з використанням одного елемента, BJT та індуктора для живлення будь-якого стандартного 3.3V СВІТЛОДІОД.

У конструкції показаний світлодіод LeD потужністю 1 Вт, хоча можна використовувати менший яскравий світлодіод потужністю 30 мА.

Схема сонячного світлодіода здатна вичавити останню краплю джоуля або заряду з елемента, звідси і назва “викрадач джоуля”, що також означає, що світлодіод буде світитися до тих пір, поки всередині елемента практично нічого не залишиться. Однак елемент тут є акумуляторним типом, не рекомендується розряджати нижче 1 В.

The 1.5V зарядний пристрій в конструкції побудований з використанням іншого малопотужного BJT, налаштованого в конфігурації емітерного послідовника, що дозволяє йому виробляти вихідну напругу емітера, яка точно дорівнює потенціалу на його основі, встановленому заздалегідь встановленим значенням 1K. Він повинен бути точно налаштований таким чином, щоб випромінювач виробляв не більше 1.8В з входом постійного струму вище 3В.

Джерелом вхідного постійного струму є сонячна панель, яка може виробляти більше 3 В під час оптимального сонячного світла, що дозволяє зарядному пристрою заряджати батарею з максимальною напругою 1.8В вихід.

Як тільки цей рівень буде досягнутий, емітерний повторювач просто гальмує будь-яку подальшу зарядку елемента, запобігаючи тим самим будь-якій можливості надмірного заряду.

Індуктор для сонячної світлодіодної лампи складається з невеликого феритового кільцевого трансформатора з 20:20 витками, який можна відповідним чином змінити та оптимізувати для забезпечення найбільш сприятливої напруги для підключеного світлодіода, що може тривати навіть до тих пір, поки напруга не впаде нижче 1.2V.

) Простий сонячний зарядний пристрій для вуличних ліхтарів

Сьомий сонячний зарядний пристрій, розглянутий тут, найкраще підходить, оскільки сонячна світлодіодна система вуличного освітлення спеціально розроблена для нових любителів, які можуть побудувати її, просто звернувшись до ілюстрованої схеми, представленої тут.

Завдяки своїй простій і відносно дешевій конструкції система може бути використана для вуличного освітлення сіл або інших подібних віддалених районів, проте це жодним чином не обмежує її використання і в містах.

Основними особливостями цієї системи є

1) Зарядка з контрольованою напругою

2) Робота світлодіода, керована струмом

3) Ніяких реле не використовується, вся конструкція твердотільна

4) Відключення навантаження при низькій критичній напрузі

5) Індикатори низької та критичної напруги

6) Відключення повного заряду не передбачено для простоти і тому, що зарядка обмежена контрольованим рівнем, який ніколи не дозволить акумулятору перезарядитися.

7) Використання популярних мікросхем, таких як LM338 та транзисторів, таких як BC547, забезпечує безпроблемну закупівлю

8) Стадія зондування день-ніч, що забезпечує автоматичне вимкнення з настанням сутінків та увімкнення на світанку.

Повна схема пропонованої простої світлодіодної системи вуличного освітлення проілюстрована нижче:

Принципова схема

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Схема каскаду, що включає T1, T2 і P1, сконфігурована в простий датчик низького заряду батареї, індикаторну схему

Точно такий же каскад можна побачити трохи нижче, використовуючи T3, T4 і пов’язані з ними деталі, які утворюють ще один каскад детектора низької напруги.

Каскад T1, T2 виявляє напругу батареї, коли вона падає до 13 В, засвічуючи підключений світлодіод на колекторі T2, в той час як каскад T3, T4 виявляє напругу батареї, коли вона досягає нижче 11 В, і вказує на ситуацію, засвічуючи світлодіод, пов’язаний з колектором T4.

P1 використовується для регулювання каскаду T1/T2 таким чином, щоб світлодіод T2 світився тільки при напрузі 12В, аналогічно P2 регулюється так, щоб світлодіод T4 починав світитися при напрузі нижче 11В.

IC1 LM338 налаштований як простий блок живлення з регульованою напругою для регулювання напруги сонячної панелі до точних 14В, це робиться шляхом відповідного налаштування попередньо встановленого P3.

Цей вихід з IC1 використовується для заряджання акумулятора вуличного ліхтаря вдень та під час пікового сонячного сяйва.

IC2. це ще одна мікросхема LM338, підключена в режимі регулятора струму, її вхідний вивід з’єднаний з позитивним полюсом акумулятора, а вихід з’єднаний зі світлодіодним модулем.

IC2 обмежує рівень струму від батареї і подає потрібну кількість струму на світлодіодний модуль, щоб він міг безпечно працювати в режимі нічного резервування.

T5. це силовий транзистор, який працює як перемикач і спрацьовує при критично низькому заряді батареї, коли напруга батареї наближається до критичного рівня.

Щоразу, коли це відбувається, база T5 миттєво заземлюється через T4, миттєво вимикаючи його. При вимкненому Т5 світлодіодний модуль може світитися, і тому він також вимикається.

Це запобігає надмірному розрядженню та пошкодженню акумулятора та захищає його. У таких ситуаціях може знадобитися зовнішня зарядка акумулятора від мережі за допомогою джерела живлення 24 В, що подається через лінії живлення сонячної панелі, через катод D1 і землю.

Струм від цього джерела можна встановити на рівні близько 20% від ємності акумулятора, а акумулятор заряджати до тих пір, поки обидва світлодіоди не перестануть світитися.

Транзистор T6 разом з його базовими резисторами розташований таким чином, щоб виявити живлення від сонячної панелі і гарантувати, що світлодіодний модуль залишається вимкненим до тих пір, поки від панелі надходить достатня кількість живлення, або іншими словами, T6 тримає світлодіодний модуль вимкненим до тих пір, поки не стане достатньо темно для світлодіодного модуля, а потім увімкнеться. На світанку відбувається протилежне, коли світлодіодний модуль автоматично вимикається. R12, R13 повинні бути ретельно відрегульовані або підібрані для визначення бажаних порогів для циклів увімкнення / вимкнення світлодіодного модуля

Як збирати

Щоб успішно завершити цю просту систему вуличного освітлення, описані етапи повинні бути побудовані окремо і перевірені окремо, перш ніж інтегрувати їх разом.

Спочатку зберіть каскад T1, T2 разом з R1, R2, R3, R4, P1 і світлодіодом.

Далі, використовуючи джерело змінного струму, подайте на цей каскад T1, T2 точну напругу 13 В і відрегулюйте P1 так, щоб світлодіод просто світився, трохи збільште напругу, скажімо, до 13 В.5В, і світлодіод повинен вимкнутися. Цей тест підтвердить правильність роботи цього каскаду низьковольтного індикатора.

Аналогічно зробіть каскад T3/T4 і встановіть P2 аналогічним чином, щоб світлодіод світився при 11В, що стає критичним рівнем для каскаду.

Після цього можна переходити до каскаду IC1 і відрегулювати напругу на його корпусі та землі до 14 В, налаштувавши P3 до потрібної величини. Це слід знову зробити, подавши живлення 20В або 24В через його вхідний вивід і лінію заземлення.

Каскад IC2 може бути побудований, як показано на малюнку, і не вимагатиме жодної процедури налаштування, крім вибору R11, який можна зробити за допомогою формули, вираженої в цій статті про універсальний обмежувач струму

Список деталей

 • R1, R2, R3 R4, R5, R6, R7 R8, R9, R12 = 10k, 1/4 WATT
 • P1, P2, P3 = 10K ПРЕСЕТІВ
 • R10 = 240 ОМ 1/4 ВТ
 • R13 = 22K
 • D1, D3 = 6A4 ДІОД
 • D2, D4 = 1N4007
 • T1, T2, T3, T4 = BC547
 • T5 = TIP142
 • R11 = ДИВІТЬСЯ ТЕКСТ
 • IC1, IC2 = LM338 IC TO3 пакет
 • Світлодіодний модуль = Виготовлений шляхом послідовного та паралельного з’єднання 24 світлодіодів потужністю 1 Вт
 • Батарея = 12 В SMF, 40 Ач
 • Сонячна панель = 20/24В, 7 Ампер

Виготовлення світлодіодного модуля потужністю 24 Вт

Світлодіодний модуль потужністю 24 Вт для наведеної вище простої сонячної системи вуличного освітлення можна створити, просто з’єднавши 24 світлодіоди потужністю 1 Вт, як показано на наступному зображенні:

) Схема перетворювача сонячної панелі із захистом від перевантаження

8-а сонячна концепція, розглянута нижче, розповідає про просту схему перетворювача сонячної панелі, яка може бути використана для отримання будь-якої бажаної низької напруги від 40 до 60 В на входах. Схема забезпечує дуже ефективне перетворення напруги. Ідея була запропонована паном. Deepak.

Технічні характеристики

Я шукаю постійний струм. Перетворювач постійного струму з наступними функціями.

Вхідна напруга = від 40 до 60 В постійного струму

Вихідна напруга = Регульована 12, 18 і 24 В постійного струму (кілька виходів з однієї і тієї ж схеми не потрібно. Окрема схема для кожної вихідної / вихідної напруги також підходить)

Вихідний струм = 5-10А

Захист на виході = Перевантаження по струму, коротке замикання тощо.

Невеликий світлодіодний індикатор для роботи пристрою був би перевагою.

Буду вдячний, якщо ви допоможете мені спроектувати схему.

З повагою, Діпак

Конструкція

Запропонована схема перетворювача 60В на 12В, 24В показана на малюнку нижче, деталі можна зрозуміти, як пояснюється нижче:

Конфігурацію можна розділити на етапи, а саме. стабільний мультивібраторний каскад і керований мосфетним перетворювачем каскад.

BJT T1, T2 разом з відповідними частинами утворює стандартну схему AMV, підключену для генерації частоти приблизно від 20 до 50 кГц.

Мосфет Q1 разом з L1 і D1 утворює стандартну топологію перетворювача для реалізації необхідної напруги на C4.

AMV працює від вхідної напруги 40В і генерована частота подається на затвор приєднаного мосфета, який миттєво починає коливатися при доступному струмі від вхідної мережі L1, D1.

Вищевказана дія генерує необхідну напругу на C4,

D2 гарантує, що ця напруга ніколи не перевищує номінальну позначку, яка може бути зафіксована на 30В.

Ця гранична напруга 30В подається на стабілізатор напруги LM396, який може бути налаштований для отримання кінцевої бажаної напруги на виході з максимальною силою струму 10А.

Вихід може бути використаний для зарядки передбачуваного акумулятора.

Принципова схема

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Перелік деталей для вищевказаного сонячного перетворювача на 60 В на вході, 12 В на виході, 24 В на виході для панелей.

 • R1-R5 = 10K
 • R6 = 240 OHMS
 • R7 = 10K POT
 • C1, C2 = 2nF
 • C3 = 100uF / 100V
 • C4 = 100uF/50V
 • Q1 = БУДЬ-ЯКИЙ 100V, 20AMP P-канальний MOSFET
 • T1, T2 = BC546
 • D1 = БУДЬ-ЯКИЙ 10-АМПЕРНИЙ ДІОД ШВИДКОГО ВІДНОВЛЕННЯ
 • D2 = 30V СТАБІЛІЗАТОР 1 ВАТ
 • D3 = 1N4007
 • L1 = 30 витків 21 супер емальованого мідного дроту SWG, намотаного на феритовий стрижень діаметром 10 мм.

) Домашня сонячна електростанція для автономного життя

Дев’ята унікальна конструкція, описана тут, ілюструє просту розрахункову конфігурацію, яка може бути використана для реалізації будь-якого розміру сонячних панелей, встановлених для віддалених будинків, або для досягнення автономної системи електропостачання від сонячних панелей.

Технічні характеристики

Я дуже впевнений, що у вас повинна бути готова така схема. Переглядаючи ваш блог, я загубився і не міг вибрати один найкращий варіант, який би відповідав моїм вимогам.

Я просто намагаюся викласти свою вимогу тут і переконатися, що я правильно її зрозумів.

(Це пілотний проект для мене, щоб наважитися на цю сферу). Ви можете вважати мене великим нулем в електричних знаннях. )

Моя основна мета. максимально використовувати сонячну енергію і звести рахунки за електроенергію до мінімуму. (Я зупиняюся в Тані. Отже, ви можете собі уявити рахунки за електроенергію. ) Тож ви можете вважати, що я повністю створюю систему освітлення на сонячних батареях для свого будинку.

Коли достатньо сонячного світла, мені не потрібне штучне освітлення.2. Щоразу, коли інтенсивність сонячного світла падає нижче допустимих норм, я хотів би, щоб моє світло вмикалося автоматично.

Однак я хотів би вимикати їх під час сну.3. Моя поточна система освітлення (яку я хочу висвітлити) складається з двох звичайних яскравих ламп (36W/880 8000K) та чотирьох 8-ватних КЛЛ.

Хотів би повторити всю установку за допомогою світлодіодного освітлення на основі сонячної енергії.

Як я вже говорив, я великий нуль в галузі електрики. Тож, будь ласка, допоможіть мені також з очікуваною вартістю налаштування.

Дизайн

36 Вт х 2 плюс 8 Вт дає загалом близько 80 Вт, що є загальним необхідним рівнем споживання тут.

Тепер, оскільки ліхтарі призначені для роботи на рівнях напруги мережі, яка в Індії становить 220 В, інвертор стає необхідним для перетворення напруги сонячної панелі до необхідних специфікацій для освітлення ліхтарів.

Також, оскільки для роботи інвертора потрібна батарея, яку можна вважати батареєю на 12 В, всі параметри, необхідні для налаштування, можна розрахувати наступним чином:

Загальне передбачуване споживання = 80 Вт.

Вищевказана потужність може бути спожита з 6 ранку до 6 вечора, що стає максимальним періодом, який можна оцінити, і це приблизно 12 годин.

Множення 80 на 12 дає = 960 Вт/год.

Це означає, що сонячна панель повинна буде виробляти таку кількість ват-годин протягом бажаного періоду в 12 годин протягом усього дня.

Однак, оскільки ми не очікуємо отримувати оптимальне сонячне світло протягом року, ми можемо припустити, що середній період оптимального денного світла становить близько 8 годин.

Ділення 960 на 8 дає = 120 Вт, що означає, що необхідна сонячна панель повинна мати номінальну потужність не менше 120 Вт.

Якщо напруга на панелі вибрана близько 18 В, характеристики струму будуть 120/18 = 6.66 ампер або просто 7 ампер.

Тепер давайте розрахуємо розмір акумулятора, який може бути використаний для інвертора і який може знадобитися для зарядки за допомогою вищевказаної сонячної панелі.

Знову ж таки, оскільки загальна ват-година за весь день становить близько 960 Вт, розділивши її на напругу батареї (яка приймається на рівні 12 В), ми отримаємо 960/12 = 80, що становить близько 80 або просто 100 Ач, тому необхідна батарея повинна бути розрахована на 12 В, 100 Ач для отримання оптимальної продуктивності протягом дня (12 годин).

Нам також знадобиться сонячний контролер заряду для зарядки батареї, і оскільки батарея буде заряджатися близько 8 годин, швидкість зарядки повинна становити близько 8% від номінальної ємності, що становить 80 x 8% = 6.4 ампера, тому контролер заряду повинен бути розрахований на комфортну роботу принаймні з 7 амперами для необхідної безпечної зарядки акумулятора.

На цьому закінчуються всі розрахунки сонячної панелі, акумулятора, інвертора, які можуть бути успішно реалізовані для будь-якого подібного типу установки, призначеної для автономного проживання в сільській місцевості або в інших віддалених районах.

Для інших параметрів V, I цифри можуть бути змінені у наведених вище розрахунках для досягнення відповідних результатів.

У випадку, якщо батарея не потрібна, сонячна панель також може бути безпосередньо використана для роботи інвертора.

Проста схема регулятора напруги сонячної панелі може бути показана на наступній схемі, даний перемикач може бути використаний для вибору варіанту зарядки акумулятора або безпосереднього керування інвертором через панель.

У наведеному вище випадку регулятор повинен виробляти приблизно від 7 до 10 ампер струму, тому в зарядному каскаді потрібно використовувати LM396 або LM196.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Вищевказаний регулятор сонячної панелі може бути сконфігурований з наступною простою схемою інвертора, яка буде цілком адекватною для живлення необхідних ламп через підключену сонячну панель або акумуляторну батарею.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Перелік деталей для наведеної вище схеми інвертора: R1, R2 = 100 Ом, 10 Вт

T1, T2 = TIP35 на радіаторах

Останній рядок у запиті пропонує світлодіодну версію для заміни та модернізації існуючих люмінесцентних ламп CFL. Те ж саме можна реалізувати, просто вилучивши батарею та інвертор і інтегрувавши світлодіоди з виходом сонячного регулятора, як показано нижче:

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Мінус адаптера необхідно з’єднати і зробити загальним з мінусом сонячної панелі

Заключні думки

Отже, друзі, це були 9 основних конструкцій зарядних пристроїв для сонячних батарей, які були вибрані вручну з цього веб-сайту.

Ви знайдете ще багато таких вдосконалених конструкцій на сонячних батареях в блозі для подальшого читання. І так, якщо у вас є якась додаткова ідея, ви можете обов’язково надіслати її мені, я обов’язково опублікую її тут для задоволення наших глядачів.

Відгук одного з завзятих читачів

Я натрапив на ваш сайт і знаходжу вашу роботу дуже надихаючою. В даний час я працюю над програмою з науки, технологій, інженерії та математики (STEM) для студентів 4-5 курсів в Австралії. Проект зосереджений на підвищенні дитячої цікавості до науки та її зв’язку з реальним застосуванням.

Програма також вводить емпатію в процес інженерного проектування, де молоді учні знайомляться з реальним проектом (контекстом) і взаємодіють зі своїми однокласниками для вирішення життєвих проблем. Протягом наступних трьох років ми зосередимось на ознайомленні дітей з наукою, що стоїть за електрикою, та реальним застосуванням електротехніки. Вступ до того, як інженери вирішують реальні проблеми на благо суспільства.

Наразі я працюю над онлайн-контентом для програми, який буде зосереджений на вивченні молодшими школярами (4-6 класи) основ електроенергетики, зокрема, відновлюваних джерел енергії, а також на.e. в даному випадку. сонячної енергетики. За допомогою програми самостійного навчання діти вивчають та досліджують електрику та енергію, оскільки вони знайомляться з реальним проектом, тобто.e. забезпечення освітленням дітей, які живуть у таборах біженців по всьому світу. Після завершення п’ятитижневої програми діти об’єднуються в команди для виготовлення сонячних ліхтарів, які потім надсилаються малозабезпеченим дітям по всьому світу.

Як неприбуткова освітня фундація, ми просимо вашої допомоги в розробці простої електричної схеми, яка може бути використана для побудови сонячного ліхтаря потужністю 1 Вт в якості практичної роботи на уроці. Ми також закупили у виробника 800 наборів сонячних ліхтарів, які діти будуть збирати, однак нам потрібна людина, яка спростить принципову схему цих ліхтарів, які будуть використовуватися для простих уроків з електрики, електричних ланцюгів та розрахунку потужності, вольт, струму та перетворення сонячної енергії в електричну енергію.

Я з нетерпінням чекаю на вашу відповідь і продовжую вашу натхненну роботу.

Вирішення запиту

Я ціную вашу зацікавленість і ваші щирі зусилля, спрямовані на просвіту нового покоління щодо сонячної енергії.Я прикріпив найпростішу, але ефективну схему драйвера світлодіода, яка може бути використана для безпечного освітлення світлодіода потужністю 1 Вт від сонячної панелі з мінімальною кількістю деталей.Обов’язково прикріпіть радіатор на світлодіод, інакше він може швидко згоріти через перегрів.Схема контролюється напругою і струмом для забезпечення оптимальної безпеки світлодіода.Дайте мені знати, якщо у вас виникнуть додаткові сумніви.

Запит від одного з завзятих читачів цього блогу:

Привіт, дякую за все, що ви робите, щоб допомогти людям! Мій син хотів би створити експеримент для наукового ярмарку, де він може показати електромобіль, який працює від сонячної панелі лише вдень, заряджаючи акумулятор, і працює від акумулятора лише вночі. Для цього ми планували мати невелику сонячну панель, підключену до акумулятора та двигуна паралельно (див. доданий креслення).

 • Чи буде це працювати?
 • Чи можете ви порекомендувати розмір сонячної панелі, акумулятора та двигуна?
 • Щоб не перезарядити батарею, чи потрібно додавати резистор? Який розмір ви б порекомендували?
 • Чи слід додати діод? Який розмір ви б рекомендували?
 • так, це буде працювати.
 • Використовуйте сонячну батарею 6-8В 1-ампер.
 • Вимикач послідовно з акумулятором не потрібен. Решта два перемикачі в порядку. Цей перемикач можна замінити на 4 Ом 2 Вт, або просто на лампочку ліхтарика 6 В.
 • Ця лампочка буде світитися під час заряджання і буде повільно вимикатися, коли акумулятор повністю зарядиться.
 • Ви можете додати діод послідовно з позитивним проводом сонячної панелі. Це може бути діод 1N5402
 • Батарейка може бути будь-яка 3.Літій-іонний акумулятор 7V 1200mAh.
 • Двигун може бути будь-яким 3.Двигун постійного струму 7В.

Питання:

Ще кілька запитань, я не можу знайти сонячну панель з такими характеристиками, чи не могли б ви надіслати мені її в Інтернеті, щоб я міг знайти щось подібне? Чудова ідея щодо лампочки ліхтарика, я припускаю, що це має бути лампа розжарювання? Чи вважаєте ви, що це належним чином захистить батарею або знадобиться додатковий резистор?

Для сонячної панелі ви можете шукати сонячну панель 6В 5 Вт.Так, лампочка ліхтарика повинна бути типу розжарювання, щоб за допомогою нитки розжарювання можна було контролювати силу струму.Лампочки повинно бути достатньо для контролю струму, додатковий резистор не знадобиться.Будь ласка, знайдіть прикріплену схему для детальної схеми.

Вам також сподобається:

 • 1. Як генерувати електроенергію з дорожніх “лежачих поліцейських
 • 2. nbsp3 Розумні зарядні пристрої для літій-іонних акумуляторів з використанням TP4056, IC LP2951, IC LM3622
 • 3. Проста схема холодильника Пельтьє
 • 4. nbspСхема усунення гучномовця
 • 5. Проста схема ударної сигналізації для автомобіля
 • 6. Схеми зарядного пристрою на 12 В [з використанням транзисторів LM317, LM338, L200]

Найкращі сонячні зарядні пристрої для рюкзаків у 2023 році

Сонячний зарядний пристрій є дуже корисним гаджетом для тривалих туристичних походів, оскільки він дозволяє легко заряджати електронні пристрої, такі як портативний GPS-пристрій, туристичний годинник або смартфон. Оскільки багато туристів покладаються на ці пристрої для навігації по стежках, сонячні зарядні пристрої стали дуже популярними. Особливо цінують сонячні зарядні пристрої ті, хто використовує смартфони для навігації на стежках (перегляньте наш тест найкращих туристичних додатків), адже жоден смартфон з увімкненим GPS не працює більше доби без підзарядки.

Сонячні зарядні пристрої поглинають сонячне світло і перетворюють його на електрику, яка заряджає ваші пристрої або акумулятор. На відміну від звичайних павербанків, які рано чи пізно розряджаються, сонячні зарядні пристрої підходять для дуже довгих поїздок, оскільки дозволяють заряджати ваші пристрої, поки є сонячне світло.

Нижче ми перерахували найкращі сонячні зарядні пристрої, доступні в даний час, щоб зробити ваше рішення про покупку трохи простішим. Ми перерахували лише високоякісні сонячні зарядні пристрої, які мають хорошу ціну та довговічність.

Ми регулярно оновлюємо наші огляди та добірки, щоб завжди рекомендувати вам найкращі продукти на ринку.

Ми розміщуємо лише найкращі товари. Дізнайтеся, чим наша добірка найкращих товарів для походів відрізняється від інших, тут.

Ми використовуємо партнерські посилання і можемо отримувати невелику комісію за покупки без додаткових витрат для вас.

Наша добірка сонячних зарядних пристроїв для рюкзаків

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Найкращі сонячні зарядні пристрої для рюкзаків

Вибір

Goal Zero Nomad 10

Підходить для:

Сонячна панель Goal Zero Nomad 10 має вбудовану підставку, яка фіксується під різними кутами і дозволяє ідеально розташувати сонячну панель по відношенню до сонця. Виготовлений з міцних і довговічних матеріалів, його можна прикріпити до рюкзака, намету або іншого спорядження. Сонячна панель має потужність 10 Вт і відмінно працює з павербанками від Goal Zero. Сонячна панель Goal Zero Nomad 10 часто поєднується з павербанком Goal Zero Venture 30 ємністю 7800 мАг. Сонячна панель заряджає цей павербанк за 4.Від 5 до 9 годин. Тим не менш, сонячна панель також може заряджати різні пристрої, такі як мобільні телефони, камери тощо. безпосередньо. Goal Zero Nomad 10. це потужна сонячна панель, яка ідеально підходить для рюкзаків та інших тривалих активностей на свіжому повітрі.

Де купити?

BigBlue SolarPowa 28

Підходить для:

BigBlue SolarPowa 28. це сонячний зарядний пристрій лише для панелей, тому він є хорошим варіантом, якщо у вас вже є акумуляторна батарея/павербанк. Однак вона також підходить для заряджання електронних пристроїв, таких як смартфони, фари тощо. безпосередньо. Сонячний зарядний пристрій Big Blue SolarPowa 28 оснащений передовою технологією, яка виявляє та повторює оригінальний протокол заряджання вашого пристрою, щоб забезпечити максимально швидке заряджання через 3 USB-порти. Однак майте на увазі, що сонячні панелі не будуть генерувати достатньо електроенергії, щоб відповідати оригінальному протоколу зарядки пристрою в разі похмурої або дощової погоди. Цей сонячний зарядний пристрій BigBlue має точки кріплення, тому ви можете легко закріпити його на рюкзаку. Він також є водо- та пилонепроникним, що забезпечує хорошу продуктивність на пішохідних стежках.

Де купити?

Як вибрати зарядний пристрій для сонячної батареї

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

26 січ. 2022

Коли ви думаєте про сонячні панелі, що перше спадає вам на думку?? Швидше за все, ви уявляли собі величезні поля панелей промислового використання або житлові будинки, встановлені на дахах. Хоча це одні з найбільш часто використовуваних типів сонячних панелей, за останні роки технологія значно просунулася вперед.

Виробники сонячних панелей здатні створювати менші та ефективніші панелі. Це вдосконалення дозволило їм використовувати зменшені панелі для різних цілей, в тому числі в крапельних зарядних пристроях для сонячних батарей, які дозволяють заряджати автомобільний акумулятор сонячною енергією. Ці пристрої є чудовим способом підтримувати батареї на певному обладнанні зарядженими та готовими до використання.

Що таке краплинний заряд?

Крапельний заряд використовується для компенсації втрати ємності батареї через саморозряд після повного заряду. Щоб компенсувати саморозряд, акумулятор підтримують у стані постійного слабкого заряду, який наближається до стану повного заряду, також відомого як підтримуюче заряджання. Як правило, Battery Maintainer. це те ж саме, що і зарядний пристрій для крапельного заряду на Renogy, Існують типи зарядних пристроїв для крапельного заряду, доступні для продажу тут.

Нижче ми обговоримо, що таке крапельний зарядний пристрій для сонячних батарей, як вони працюють і для чого їх найкраще використовувати. Якщо ви хочете скористатися перевагами цієї зручної технології, продовжуйте читати.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Що таке зарядний пристрій для підтримуючого заряду сонячної батареї?

Як випливає з назви, “зарядний пристрій на сонячних батареях”. це пристрій на сонячних батареях, який використовується для заряджання акумуляторів. Краплинні зарядні пристрої використовуються вже десятки років. Однак варіанти на сонячних батареях є відносно новою технологією.

Сонячний зарядний пристрій. це безпечний та ефективний спосіб забезпечити заряд акумулятора, навіть якщо пристрій, в якому він встановлений, не працював протягом тривалого часу.

Зазвичай ви можете почути раніше про крапельний зарядний пристрій для автомобілів, але про це докладніше нижче. Традиційні краплинні зарядні пристрої завжди повинні залишатися підключеними до джерела живлення, що робить їх трохи нудними у використанні.

І навпаки, крапельний зарядний пристрій для сонячних батарей потрібно лише підключити до акумулятора. Ця гнучкість робить їх набагато універсальнішими, ніж стандартні краплинні зарядні пристрої.

Поки гнучкі сонячні панелі зарядного пристрою знаходяться під прямими сонячними променями, пристрій буде продовжувати працювати, як задумано. Сонячні панелі дозволяють заряджати акумулятори, навіть якщо ви не знаходитесь поблизу розетки.

Як насправді працюють зарядні пристрої на сонячних панелях?

Експлуатувати зарядний пристрій для сонячних батарей неймовірно просто. Типовий зарядний пристрій складається з трьох компонентів, які включають наступне:

Щоб налаштувати зарядний пристрій для сонячних батарей, просто підключіть затискачі типу “крокодил” до позитивного та негативного полюсів батареї, яку ви хочете зарядити. До кожного стовпа слід прикріпити один затискач. Потім розмістіть гнучку сонячну панель у місці, яке знаходиться під прямими сонячними променями.

Залежно від того, яку модель зарядного пристрою ви придбали, на коробці інвертора може бути невеликий перемикач “увімкнення/вимкнення”. Якщо так, переконайтеся, що перемикач повернутий у положення “увімкнено”.

Майте на увазі, що не всі зарядні пристрої для сонячних батарей мають ці перемикачі. Якщо ні, то він автоматично почне працювати, як тільки будуть підключені кліпси, і панель почне виробляти електроенергію.

Перш ніж ми обговоримо різницю між стандартними зарядними пристроями та зарядними пристроями для сонячних батарей, давайте відповімо на кілька поширених запитань, що стосуються технічного обслуговування сонячних зарядних пристроїв:

Чи можна залишати сонячний зарядний пристрій постійно увімкненим?

Так, найзручнішим аспектом використання зарядного пристрою для сонячних батарей є те, що ви можете залишати його постійно увімкненим. Струменеві зарядні пристрої подають невеликий, стабільний потік електроенергії до акумулятора. Кількість електроенергії настільки незначна, що пристрій не перезарядить ваш акумулятор, незалежно від того, наскільки довго ви залишите його підключеним.

Єдиний раз, коли вам слід відключити зарядний пристрій. це коли ви працюєте з обладнанням. Наприклад, якщо зарядний пристрій для сонячної батареї підключено до вашого човна, зніміть затискачі типу “крокодил” і закріпіть портативну сонячну панель перед запуском двигуна.

З огляду на це, важливо зазначити, що струменеві зарядні пристрої не підходять для “стрибкоподібного запуску” повністю розрядженого акумулятора. Хоча зарядний пристрій для сонячної батареї в кінцевому підсумку зарядить акумулятор, цей процес займає кілька годин.

Маніпулятори для зарядних пристроїв призначені для запобігання розрядженню акумуляторів. Вони також корисні для підзарядки акумуляторів, які вам не потрібно використовувати негайно. Якщо вам потрібно швидко запустити обладнання, тоді вам потрібно буде використовувати перемички, стандартний зарядний пристрій або розподільчу коробку.

Чи працюють сонячні автомобільні зарядні пристрої?

Чи працюють сонячні зарядні пристрої для автомобілів? Так, зарядні пристрої для сонячних батарей працюють так само добре, якщо не краще, ніж стандартні зарядні пристрої. Вони особливо корисні, якщо ви перебуваєте в сільській місцевості і не маєте доступу до стандартної розетки. Ці пристрої будуть стабільно заряджати батарею, до якої вони приєднані, доки вони перебувають під впливом сонячного світла.

Чи може автомобільний зарядний пристрій зіпсувати акумулятор?

Ні, зарядні пристрої для сонячних батарей не зіпсують батарею. Однак стандартний зарядний пристрій може. Ця розбіжність існує тому, що звичайний мережевий зарядний пристрій призначений для швидкої підзарядки пристрою, до якого він підключений. Якщо його залишити увімкненим занадто довго, то він зменшить ємність батареї.

У разі використання сонячного зарядного пристрою немає ризику зіпсувати ємність акумулятора, якщо ви використовуєте зарядний пристрій для обслуговування сонячних батарей. Саме тому ці пристрої стають набагато популярнішими, ніж традиційні зарядні пристрої.

Який розмір сонячної панелі мені потрібен для краплинної зарядки акумулятора?

Розмір сонячної панелі, яка вам знадобиться для краплинної зарядки акумулятора, буде залежати від його ємності. Наприклад, припустимо, що вам потрібно зарядити батарею на 100 Ач. Середньостатистичний пристрій заряджає батарею при напрузі 12 вольт і силі струму 20 ампер на годину. Отже, для повної зарядки вашого акумулятора на 100 Ач знадобиться приблизно п’ять годин.

Для того, щоб розрахувати необхідну потужність, помножте ампер на вольт. Використовуючи інформацію з нашого сценарію, 20 ампер помножити на 12 вольт дорівнює 240 Вт. Портативні сонячні панелі доступні з кроком 100 Вт. У цьому сценарії вам знадобиться або одна сонячна панель потужністю 300 Вт, або три сонячні панелі потужністю 100 Вт.

Хочете пропустити всю цю математику? Якщо так, то перевірте наш калькулятор сонячних панелей. Все, що вам знадобиться. це основна інформація про вашу батарею, а наш зручний інструмент зробить все інше.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

У чому різниця між зарядним пристроєм та пристроєм для обслуговування акумулятора?

Іноді фрази “зарядний пристрій” і “зарядний пристрій для акумулятора” використовуються як взаємозамінні. Хоча обидва пристрої призначені для зарядки акумулятора, вони не однакові.

Зарядний пристрій призначений для заряджання акумулятора якомога швидше та безпечніше. Ці пристрої роблять це, подаючи на батарею велику кількість струму та напруги, щоб ви могли швидко запустити своє обладнання.

Хоча використання зарядного пристрою є ефективним способом запуску обладнання з розрядженим акумулятором, ці пристрої не можна залишати постійно підключеними до мережі. Якщо ви це зробите, то пристрій серйозно зменшить ємність вашого акумулятора.

З іншого боку, струменеві зарядні пристрої для сонячних батарей застосовують “повільний і стабільний” підхід до зарядки акумуляторів. Вони подають додаткову кількість електроенергії протягом декількох годин, щоб зарядити акумулятор або запобігти його розрядженню, коли він не використовується.

Використання зарядного пристрою для сонячних батарей

Зарядні пристрої для сонячних батарей. це універсальне обладнання, яке можна використовувати для багатьох різних застосувань. Якщо вам потрібно зарядити невелику батарею і ви маєте доступ до великої кількості сонячного світла, зарядні пристрої для обслуговування сонячних батарей. чудовий варіант. Деякі з найпоширеніших випадків використання сонячних зарядних пристроїв включають:

Більшість свинцево-кислотних акумуляторів мають гарантію п’ять років або менше. На літій-іонні акумулятори ви можете розраховувати на гарантію від десяти років і більше.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Температура сонячної батареї

Як і для всього, що використовує електрику, температура є постійно важливим фактором. Батареї не будуть добре працювати ні в сильну спеку, ні в сильний мороз. Найкраще місце для сонячної батареї. в приміщенні з регульованою температурою, де вона не буде піддаватися впливу стихії.

Зарядний пристрій Trickle для автомобіля/фургона

Зазвичай ви використовуєте свій автомобіль досить часто, щоб батарея не мала шансів втратити заряд. Однак акумулятори в автомобілях, які не використовувалися протягом декількох днів або тижнів, з часом розряджаються. Щоб запобігти цьому, ви можете приєднати до стартерного акумулятора вашого автомобіля зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів на сонячних батареях.

Підтримувачі автомобільних зарядних пристроїв також чудово підходять для автофургонів та кемперів. На відміну від автомобілів, будинки на колесах часто стоять тижнями або навіть місяцями. За цей час акумулятор, швидше за все, розрядиться, якщо його не зарядити.

Пам’ятайте, що ваш RV не повинен бути припаркований під прямими сонячними променями. Тільки гнучка сонячна панель потребує сонячного світла для роботи. Якщо ваш будинок на колесах зберігається в тіні або всередині будівлі, просто прокладіть дроти від панелі до акумулятора. Гнучку сонячну панель можна прикріпити до даху вашого сховища так, щоб вона отримувала максимум сонячного світла.

Морський транспорт / Яхти / Човни

Якщо у вас є човен або інше морське обладнання, ви знаєте, наскільки неприємною може бути розряджена батарея. Ви ретельно плануєте поїздку на озеро або в затоку, а потім виявляєте, що акумулятор вашого човна розрядився. Підтримувати акумулятор човна в зарядженому стані часто є проблемою, особливо якщо ви зберігаєте його на пристані для яхт, оскільки доступ до розеток практично відсутній.

На щастя, краплинні зарядні пристрої для сонячних батарей є ідеальним рішенням. Сонячну панель можна розмістити на палубі вашого човна, а затискачі типу “крокодил” легко під’єднати до акумулятора. Таке налаштування гарантує, що ваш човен буде готовий до використання цілий рік.

Зовнішнє обладнання

Зарядні пристрої для сонячних батарей. це чудовий спосіб тримати все ваше обладнання на вулиці зарядженим і готовим до роботи. Це покриття включає в себе чотириколісні транспортні засоби, квадроцикли, мотоблоки, трактори, газонокосарки та багато іншого.

Ви можете швидко підключити до будь-якого з цих пристроїв зарядний пристрій з підтримкою струменевого зарядного пристрою без необхідності ламати стофутові подовжувачі.

Зарядні пристрої з підтримкою. це справжній спосіб заряджати акумулятори обладнання “встановив і забув”. Вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що ви зіпсуєте акумулятор або вийдете косити газон, а потім виявите, що ваша техніка не запускається.

Телефони

Саме так: зарядні пристрої для сонячних батарей можна використовувати для зарядки мобільних телефонів. На багатьох зарядних пристроях є USB-порти, щоб ви могли швидко під’єднати зарядний кабель мобільного пристрою до інвертора.

Зарядні пристрої на сонячних батареях стали надзвичайно популярними серед завзятих любителів відпочинку на природі, кемперів та мандрівників. Невеликі гнучкі сонячні панелі можна легко розгорнути в кемпінгу або прикріпити до рюкзака.

Як вибрати найкращий зарядний пристрій для сонячної електростанції

Як бачите, зарядні пристрої для сонячних батарей. це надзвичайно універсальні та зручні пристрої, які можна підключити практично до будь-якого типу акумуляторів. Однак не всі зарядні пристрої створені однаково. Ось чому дуже важливо провести дослідження і ретельно вибрати правильне рішення для вашої сонячної енергетичної системи.

Не існує універсального варіанту, коли мова йде про зарядні пристрої для сонячних батарей. При виборі обладнання слід враховувати кілька факторів, зокрема:

Кількість необхідних зарядних портів

Деякі зарядні пристрої та павербанки включають кілька USB-портів. Якщо ви вирушаєте в похід з кількома людьми і хочете, щоб кожен міг заряджати свої пристрої, обирайте батарею з декількома USB-портами.

З іншого боку, якщо ви самотня людина, яка любить подорожувати наодинці, то вам підійде менший пристрій з одним портом.

Ємність пристрою

Іншим важливим фактором є ємність пристрою, який вам потрібно зарядити. Наприклад, батарея глибокого циклу, яка використовується для великого човна, буде мати більшу ємність, ніж ваш мобільний телефон. Якщо ви купуєте зарядний пристрій для сонячної батареї для свого човна, то вам потрібно вибрати варіант з великими панелями.

Чи потрібно заряджати пристрої в неробочий час

Єдиним реальним недоліком крапельних зарядних пристроїв для сонячних батарей є те, що вони працюють тільки в світлий час доби, коли на них потрапляють прямі сонячні промені. На щастя, є спосіб виправити цей недолік. Ви можете доповнити свій зарядний пристрій з підтримкою крапельним зарядним пристроєм портативним павербанком.

Якщо ви використовуєте зарядний пристрій для сонячних батарей з великим обладнанням, таким як автофургон або човен, можливо, ви захочете включити у свою систему блок живлення. Ці пристрої працюють як портативні павербанки, але зберігають набагато більше енергії.

Перш ніж вибрати зарядний пристрій для сонячної батареї, обов’язково врахуйте всі способи, якими ви плануєте його використовувати. Ви також можете зв’язатися з нашими експертами, якщо вам потрібна додаткова консультація.

Якісні зарядні пристрої від Renogy

Якщо ви хочете заряджати автомобільний акумулятор за допомогою сонячної енергії, Renogy може допомогти. Ми є провідним постачальником сервісних центрів для зарядних пристроїв, комплектів домашніх сонячних панелей, обладнання для моніторингу сонячних панелей та багато іншого. Ви можете переглянути наступне відео, щоб дізнатися про зарядний пристрій Renogy для сонячних батарей потужністю 5, 8, 16 Вт. Зарядний пристрій для сонячних батарей Renogy може допомогти вам підтримувати здоровий акумулятор, який може перетворювати сонячну енергію в корисний постійний струм 12 В, щоб підтримувати заряд вашого акумулятора на стабільному рівні.

Незалежно від того, який тип сонячного обладнання для дому чи транспортного засобу вам потрібен. автомобіль, човен, будь-що. у нашому величезному онлайн-каталозі є ідеальні рішення для крапельної зарядки. Відвідайте наш навчальний центр, щоб дізнатися більше, або зверніться до нас за підтримкою.

Перегляньте наші інші пов’язані статті, щоб дізнатися більше:

Що таке зарядний пристрій для сонячних батарей для човнів?

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Сонячні зарядні пристрої неймовірно корисні для човнів, які цілий день перебувають на сонці без доступу до берегової електромережі. Можливість використовувати енергію сонця для живлення нашого насиченого технікою життя. це фантастичний подвиг. Від найменшого рибальського човна до найбільшої яхти, сонячна зарядка пропонує зручність і спокій, коли ваш акумулятор розряджається.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Що таке зарядний пристрій для сонячних батарей для човнів?

Зарядний пристрій для сонячних батарей виробляє електроенергію для акумуляторної системи вашого човна незалежно від того, де ви знаходитесь, поки є сонячне світло. Сонячні зарядні пристрої варіюються від невеликих зарядних пристроїв для тролінгового двигуна або деяких ліхтарів до тисяч ват, які можуть забезпечити всі електричні потреби вашого човна.

Які типи зарядних пристроїв для сонячних батарей існують?

Зарядний пристрій для сонячних батарей. це не один компонент, а скоріше комбінація різних компонентів з різною потужністю для різних застосувань. Зарядний пристрій для сонячних батарей складається з сонячної панелі (або декількох), контролера сонячного заряду та проводки для підключення до системи. Загалом, є кілька основних застосувань, які ідеально підходять для різних розмірів зарядних пристроїв для сонячних батарей.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Струменева зарядка

Крапельне заряджання є оптимальним для свинцево-кислотних стартерних акумуляторів і забезпечує дуже малу кількість енергії, щоб підтримувати їх у робочому стані та готовності до використання. Якщо берегова електромережа недоступна, невеликий зарядний пристрій для сонячних батарей, який може підтримувати батареї зарядженими і готовими до запуску двигунів, буде корисним. Ці системи також дуже економічно вигідні.

Зарядка для легкого використання

Невеликий сонячний зарядний пристрій потужністю близько 100 Вт може забезпечити достатню потужність для невеликої електроніки, ехолотів, стереосистеми і зарядки телефонів протягом дня. Ці системи можна використовувати на човнах з одним акумулятором або підключати до домашньої акумуляторної батареї. Невеликі системи зарядки сонячних батарей ідеально підходять для легкого використання на човнах, які не мають інших засобів зарядки під час експлуатації, наприклад, невеликих рибальських човнах, одноденних вітрильниках або швидкісних катерах.

Зарядка з високим енергоспоживанням

Яхти та вітрильники, що живуть на борту, потребують значних обсягів енергії і, відповідно, потужних систем заряджання сонячних батарей. Судна з лайвбордом мають окрему акумуляторну систему, яка використовується виключно для освітлення, електроніки та великих побутових приладів, таких як мікрохвильові печі, телевізори та комп’ютери. Ці сонячні зарядні системи можуть складатися з тисяч ват сонячної енергії, щоб забезпечити всі повсякденні потреби в електроенергії для життя на човні.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Переваги сонячних зарядних пристроїв для човнів

Незалежно від розміру системи зарядки сонячних батарей, сонячні зарядні пристрої для човнів мають ряд відмінних переваг, коли справа доходить до підтримки заряду батареї.

Використовує енергію сонця

На прогулянкових або круїзних човнах ви не можете регулярно перебувати поруч з джерелами палива або електроенергії. На щастя, сонячна енергія доставляється на ваш човен щодня безкоштовно. Все, що вам потрібно зробити, це використати її. Сонячна електрична система збирає цю енергію в будь-якому місці, де світить сонце, для вашого використання, коли вам це потрібно.

Майже не потребує технічного обслуговування

Надійні сонячні зарядні пристрої для човнів витримують суворі погодні умови та морське застосування. Після первинної покупки рідко виникають інші витрати або потреба в технічному обслуговуванні.

Безшумні та безпаливні

Традиційні газові генератори шумлять і вимагають постійної заправки. Навіть вітрогенератори можуть бути гучними і викликати вібрацію, перериваючи спокійний день на воді. Зарядні пристрої для сонячних батарей працюють безшумно і не потребують нічого, крім сонця, щоб забезпечити ваш човен чистою енергією.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Як працюють сонячні зарядні пристрої для човнів

Сонячний зарядний пристрій для човна складається з трьох частин: сонячних панелей, контролера заряду та електропроводки.

Сонячні панелі збирають енергію сонця і перетворюють її в електрику. Однак електроенергія від сонячних панелей не призначена для акумуляторів і може пошкодити їх при прямому підключенні.

Контролер заряду забезпечує безпечні умови зарядки, регулюючи струм і напругу, що подаються на батареї.

Проводка та запобіжники з’єднують сонячні панелі, контролер заряду та акумулятори, щоб завершити систему зарядки сонячних батарей.

MPPT vs PWM зарядка акумулятора для човнів

При виборі контролера заряду для сонячних панелей ви побачите два основних варіанти: PWM і MPPT контролери заряду. PWM означає широтно-імпульсну модуляцію, а MPPT. відстеження точки максимальної потужності.

ШІМ-контролер заряду використовує електроніку для швидкої імпульсної подачі струму. Пульсація запобігає перезарядці акумулятора, обмежуючи силу струму, що надходить до нього. Однак ШІМ-контролери не мають жодного контролю над напругою заряду. Це означає, що вам потрібно вибрати сонячні панелі з напругою, близькою або трохи вищою за напругу вашої акумуляторної системи.

MPPT-контролери заряду також відомі як перетворювачі постійного струму в постійний і регулюють як напругу, так і струм. MPPT-контролери можуть керувати потужністю на стороні сонячних панелей і на стороні акумулятора. Це дозволяє контролеру заряду знаходити максимальну ефективність роботи сонячних панелей, утримуючи правильну напругу.

Контролери заряду MPPT коштують дорожче, ніж ШІМ-контролери, але вони також на 30% ефективніші. Крім того, контролери MPPT дозволяють використовувати сонячні панелі з набагато вищою напругою, що дає вам більше можливостей.

Чи варто залишати зарядний пристрій для човнового акумулятора постійно підключеним до мережі?

Контролер сонячного заряду регулює зарядку, що дозволяє безпечно залишати систему підключеною до мережі, не пошкоджуючи батарею. Насправді, для свинцево-кислотних акумуляторів постійне увімкнення сонячного зарядного пристрою може допомогти зберегти їх і продовжити термін служби. З літієвими батареями сонячний зарядний пристрій буде тримати їх повними і готовими до використання.

простих, схема, сонячних, батарея, зарядний, пристрій

Якого розміру сонячна панель потрібна для зарядки акумулятора вашого човна?

Розмір сонячної панелі залежить від необхідної вам потужності. Якщо у вас катер з великою побутовою технікою, то вам знадобиться система більшої потужності. Якщо ви підтримуєте батарею для радіо та деяких ліхтарів, то можна обійтися і меншою системою.

Вам також потрібно врахувати, наскільки сонячним буде день, пору року та вашу географічну широту, щоб отримати обґрунтовані очікування щодо кількості енергії, яку ви будете виробляти. Вона сильно варіюється, але хороше емпіричне правило полягає в тому, що 100-ватна сонячна панель буде генерувати близько 350 ват-годин на день.

Розмір вашої сонячної системи також буде залежати від того, яку ємність акумулятора ви встановили. Якщо у вас великий акумулятор і ви плануєте використовувати багато енергії вночі, вам потрібна достатня кількість сонячної енергії для підзарядки вашого акумулятора, а також для задоволення ваших потреб в енергії вдень.

Чи варті сонячні зарядні пристрої для човнів того?

Сонячні панелі можуть мати високу початкову вартість, але вони почнуть окупатися і заощаджувати ваші гроші після початкової покупки. Вони екологічні, безшумні і усувають необхідність заправляти генератор. Для багатьох переваги наявності сонячної енергії на човні набагато перевищують витрати і недоліки, що робить сонячні зарядні пристрої для човнів відмінним варіантом.

Перебуваючи на природі, важливо використовувати всі ресурси, які у вас є. Ніхто не хоче турбуватися про те, що закінчиться бензин або не вистачить енергії для приладів, особливо коли ви перебуваєте в морі. Поки ви насолоджуєтеся сонячними променями, нехай ваш зарядний пристрій для сонячних батарей для човна робить те ж саме.

Залишити відповідь