Скільки коштує утримання сонячної електростанції. Вартість очищення сонячної електростанції

Посібник з обслуговування сонячних панелей: Вам потрібно чистити панелі

Сонячні панелі не мають багато рухомих частин, тому вони не потребують особливого догляду. Але є кілька речей, які ви повинні робити регулярно.

Джекі Лам. автор статті для CNET Money. Вона пише про особисті фінанси вже більше 8 років, висвітлює теми управління грошима, страхування, інвестування, банківської справи та особистих історій. Акредитований фінансовий тренер AFC®, вона з ентузіазмом допомагає фрілансерам розробляти грошові системи з нерегулярним доходом, краще усвідомлювати свої грошові розповіді та долати ментальні та емоційні блоки. Вона є лауреатом премії Money Management International за фінансову грамотність та освіту в громадах (FLEC) у 2022 році та дворазовим номінантом премії Plutus Awards у номінації “Найкращий фрілансер у сфері особистих фінансів”. Вона живе в Лос-Анджелесі, де проводить вільний час, плаваючи, граючи на барабанах і мріючи про наклейки.

 • Ерін Гоблер. лауреат премії Money Management International за фінансову грамотність та освіту в громадах (FLEC) у 2022 році та дворазова номінантка на премію Plutus Awards у номінації “Найкращий фрілансер у сфері особистих фінансів”.

Ерін Гоблер. авторка статей про особисті фінанси з Медісона, штат Вісконсін. Вона пише на такі теми, як бюджетування, студентські позики, кредити, іпотека, інвестування та страхування. Її роботи були опубліковані у фінансових виданнях та стартапах, таких як NextAdvisor, The Simple Dollar, LendingTree, Robinhood та інших.

скільки, кошт, утримання, сонячної, електростанції

У встановленні сонячних панелей для вашого будинку є багато привабливих моментів. Для початку, це чудовий спосіб заощадити гроші на рахунках за електроенергію. Крім того, вони зменшують вуглецевий слід вашого будинку. І хоча сонячні панелі не зовсім дешеві, вони можуть прослужити близько 25-30 років.

Але щоб отримати максимальну віддачу та продуктивність від ваших панелей, вам потрібно правильно їх обслуговувати. І хоча сонячні панелі не такі складні в обслуговуванні, як інші основні домашні системи, ви не можете просто забути про них.

Чи можуть сонячні панелі заощадити ваші гроші?

Зацікавлені в розумінні впливу сонячної енергії на ваш будинок? Введіть основну інформацію нижче, і ми миттєво надамо безкоштовну оцінку вашої економії енергії.

У цьому посібнику ми розповімо вам про все, що вам потрібно знати про обслуговування сонячних панелей, в тому числі про те, як часто потрібно проводити технічне обслуговування, вартість обслуговування та як доглядати за панелями, щоб вони були в ідеальній формі.

Чи потрібно обслуговувати сонячні панелі?

Хороша новина полягає в тому, що обслуговування панелей мінімальне.

Чи можуть сонячні панелі заощадити ваші гроші?

Зацікавлені в розумінні впливу сонячної енергії на ваш будинок? Введіть деяку основну інформацію нижче, і ми миттєво надамо безкоштовну оцінку вашої економії енергії.

На відміну від автомобіля, на якому ви їздите щодня, де є рухомі частини і набагато вища ймовірність того, що щось станеться, сонячні панелі насправді не мають жодних рухомих частин, каже Заін Ян, співзасновник і генеральний директор компанії Better Earth, яка займається встановленням сонячних панелей в Каліфорнії. Звичайно, є проблеми, які трапляються, як і з будь-яким продуктом, але здебільшого їх не так вже й багато.

Тим не менш, важливо стежити за станом і продуктивністю вашої домашньої системи сонячних панелей.

Здебільшого вам потрібно буде добре почистити панелі. Це пов’язано з тим, що бруд і сміття можуть накопичуватися на панелях, особливо під час штормів і тривалих періодів без опадів. Крім того, ви можете запланувати щорічний огляд у спеціаліста з сонячної енергетики. Вони можуть переконатися, що все працює належним чином.

Чи можете ви контролювати стан ваших сонячних панелей?

Щоб стежити за станом панелей, періодично перевіряйте їх на предмет накопичення бруду та сміття, які можуть погіршити продуктивність сонячної панелі. З часом продуктивність ваших домашніх сонячних панелей природно знижується, але якщо вони не працюють належним чином, може бути гарною ідеєю перевірити, чи не потребують вони гарного очищення.

Деякі сонячні компанії мають мобільні додатки, які показують виробництво енергії кожною панеллю у вашій системі в режимі реального часу, каже Ян. І якщо спостерігається падіння продуктивності, незвичне для віку та стану ваших сонячних панелей, або щось пішло не так з вашими панелями, ви отримаєте сповіщення.

Як обслуговувати сонячні панелі?

Оскільки накопичення пилу або сміття може вплинути на виробництво відновлюваної енергії, для обслуговування сонячних панелей може знадобитися просто взяти шланг або відро з водою і обприскати панелі. Це єдиний вид самообслуговування, який вам дійсно потрібен, сказав Ян. Ви можете найняти когось, хто зробить це дуже дешево.

З будь-яких інших питань ви можете звернутися до інсталятора сонячних панелей з проханням про перевірку. Вони можуть визначити, чи є якесь інше технічне обслуговування, яке можна зробити.

Ведіть журнал всіх призначених зустрічей з технічного обслуговування, а також чисток, які ви робите самостійно. Це може допомогти вам залишатися на вершині догляду за вашими сонячними панелями.

Як часто сонячні панелі потребують обслуговування?

Оскільки сонячні панелі потребують мінімального обслуговування, а найпоширенішою проблемою є накопичення бруду та сміття, частота обслуговування залежить від місця, де ви живете, клімату, навколишнього середовища та погоди. Якщо ви живете в місцевості, де є сезон штормів, можливо, вам доведеться частіше чистити панелі в цю пору року. Або якщо ви пережили період без краплі дощу, можливо, вам варто піднятися на дах.- або найняти когось для.- і перевірити накопичення бруду на ваших панелях.

Сонячні компанії рекомендують чистити сонячні панелі щонайменше двічі на рік, незалежно від погодних умов та місця проживання. Це знизить ймовірність того, що на ваших панелях накопичиться занадто багато бруду та сміття. Чим більше часу проходить, тим більше накопичення.- і тим важче його чистити.

Прочитайте посібник, який постачається з вашими сонячними панелями. Ознайомтеся з рекомендованими методами та періодичністю обслуговування.

Вартість обслуговування сонячних панелей

Хоча вартість обслуговування сонячних панелей, як правило, досить низька, варто врахувати будь-які витрати. Це може допомогти вам з’ясувати, скільки часу потрібно панелям, щоб окупити себе. Сюди входить щорічна перевірка, яка зазвичай не передбачена у вашій домашній сонячній системі. Вартість може варіюватися і коливатися від 150 до 300 доларів за один візит.

Також слід врахувати додаткове технічне обслуговування або виправлення, які випливають з цієї перевірки. Деякі компанії, що виробляють сонячні панелі, пропонують безкоштовний мобільний додаток для моніторингу використання. Якщо ні, ви можете придбати власну. Ці програми для моніторингу сонячної енергії можуть бути платними.

Якщо ви витрачаєте, скажімо, 300 доларів на рік, щоб хтось чистив ваші панелі двічі на рік, плюс 200 доларів на щорічний технічний огляд, додайте це до ваших річних витрат при розгляді точки беззбитковості для отримання сонячної енергії.

Що потрібно знати про гарантії на сонячні панелі

Гарантія. це обіцянка сонячної компанії, що вона відремонтує або замінить домашні сонячні панелі, якщо вони не працюють належним чином або мають дефекти. Гарантії виробника зазвичай поширюються на сонячні інвертори, сонячні батареї, а також на дефекти виготовлення та матеріали. Гарантія на панелі, яка також відома як гарантія на обладнання або матеріали, поширюється на фактичне обладнання.

Існують також гарантії від інсталятора. Гарантія якості від компаній-виробників сонячних панелей покриває будь-які пошкодження або дефекти під час встановлення вашої домашньої системи сонячних панелей. Гарантія на виробництво, продуктивність або вихідну потужність гарантує, що ваші сонячні панелі будуть виробляти певну кількість початкової енергії.- або вироблятимуть електроенергію.- з часом. Гарантія на захист від атмосферних впливів може покрити ваш дах і сонячні панелі від протікання або пошкодження вітром чи дощем. Гарантії виробника та інсталятора дійсні протягом обмеженого періоду, зазвичай від 10 до 25 років. Вони різняться залежно від виробника або інсталятора, типу панелей та місця проживання. Існують застереження та обмеження. Прочитайте дрібний шрифт.

Ваша гарантія на сонячні панелі може передбачати, що ваші панелі покриваються лише за умови їх належного обслуговування. Наприклад, якщо ви не чистите сонячні панелі регулярно, і накопичене сміття скорочує термін їх служби, то ваша гарантія може не покривати це.

Щоб вирішити, що вам потрібно в гарантії, оцініть, як довго ви плануєте залишатися в своєму будинку, ймовірність того, що вам доведеться скористатися покриттям, наданим гарантією, і який ваш бюджет на непередбачувані витрати.

Підсумок

Щоб переконатися, що ваші сонячні панелі працюють належним чином, і ви отримуєте максимальний вихід енергії, технічне обслуговування є ключовим фактором. Перебування на вершині цих потреб може допомогти вам заощадити на витратах і отримати максимальну віддачу від ваших сонячних панелей.

Скільки коштує утримання сонячної електростанції?

Оскільки галузь сонячної енергетики продовжує розширюватися, зростає і кількість сонячних електростанцій, що створюються. Сонячні електростанції є чудовим способом виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, але вимагають дорогого обслуговування.

У цій статті ми обговоримо, що впливає на вартість обслуговування сонячної електростанції, скільки зазвичай коштує її утримання та які методи можна використовувати для зменшення цих витрат.

Для підтвердження наших тверджень у цій статті були використані відповідні джерела.

Фактори, що впливають на вартість обслуговування сонячної електростанції

Витрати на обслуговування сонячної електростанції значною мірою залежать від розміру та розташування, типу встановлених панелей, рівня автоматизації, погодних умов та віку обладнання.

Для досягнення оптимальної ефективності та економії коштів операторам важливо ретельно проаналізувати всі елементи, перш ніж інвестувати в будь-яку конкретну систему.

Розмір сонячної електростанції

Національна лабораторія відновлюваної енергетики стверджує, що малі сонячні електростанції (до 1 МВт), як правило, мають нижчі витрати на обслуговування, ніж великі, завдяки меншій кількості компонентів і більш легкому доступу до обслуговування, тим самим знижуючи витрати на оплату праці.

Розташування та клімат

Розташування та клімат сонячної електростанції впливають на витрати на її утримання.

Наприклад, коли ділянка піддається екстремальним погодним умовам, таким як сильний вітер або сильний снігопад, може знадобитися додаткове обслуговування через потенційну шкоду, заподіяну сонячним панелям та іншому обладнанню.

Національна лабораторія відновлюваної енергетики стверджує, що в районах з високою швидкістю вітру або інтенсивними опадами для більшого захисту від несприятливих погодних умов можуть знадобитися більш надійні системи кріплення разом з баластом.

Вік та стан обладнання

Вік і стан обладнання, що використовується на сонячній електростанції, може впливати на витрати на обслуговування. Сонячні панелі та інші пристрої з віком стають менш надійними, що призводить до більш частих ремонтів, які коштують грошей.

Згідно з дослідженнями Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики, типовий термін служби цих компонентів становить 25-30 років, при цьому ефективність знижується приблизно до 0.5% щорічно протягом цього періоду.

Графік технічного обслуговування та ремонту

Регулярне технічне обслуговування та перевірки сонячної електростанції можуть допомогти зменшити витрати на ремонт, продовжити термін служби обладнання та виявити потенційні проблеми на ранніх стадіях.

За даними Національної лабораторії відновлюваної енергетики (NREL), такий регулярний графік допомагає утримувати витрати на низькому рівні, вирішуючи проблеми до того, як вони стануть основними проблемами.

Витрати на страхування та дотримання нормативних вимог

На вартість обслуговування сонячної електростанції впливають витрати на страхування та дотримання вимог законодавства. Необхідно дотримуватися правил, щоб уникнути штрафів або покарань, в той час як страхування необхідне на випадок нещасних випадків або пошкоджень.

Національна лабораторія відновлюваної енергетики стверджує, що сума на ці витрати може змінюватися в залежності від місця розташування сонячної електростанції.

Середні витрати на утримання сонячної електростанції

Будівництво сонячної електростанції може бути дорогим, з витратами від 800 000 до 1.36 мільйонів доларів за один мегават виробленої енергії; однак, більш масштабні ферми можуть коштувати мільйони.

Хоча початкові витрати є значними, ви отримаєте вигоду від нижчих витрат на електроенергію, а також прибуток від продажу надлишків чистої електроенергії в електромережу.

Вартість встановлення сонячної електростанції

Вартість встановлення сонячної електростанції коливається від 0.80 до 1.36 за ват, в залежності від розміру (в акрах) та потужності (в мегаватах). Один мегават еквівалентний 1 мільйону ват і може забезпечити енергією до 164 будинків.

Громадські сонячні електростанції

Громадські сонячні електростанції. це проекти, які зазвичай забезпечують до 5 мегават енергії, що достатньо для забезпечення електроенергією близько 164 будинків.

Ці установки коштують від 0.80 і 1.36 за кожен ват у порівнянні з житловими сонячними системами, які коштують близько 2.50-3.50 за ват в середньому.

Скільки коштує побудувати сонячну електростанцію за акр?

Середня вартість будівництва сонячної електростанції на одному гектарі землі становить приблизно 450 000. Ця ціна може змінюватися залежно від вашого місця розташування та інших факторів.

Крім того, витрати на робочу силу для встановлення зазвичай складають 10% від загальних витрат на проект, щоб ініціювати сонячну електростанцію; вам потрібно буде співпрацювати з місцевими органами влади та комунальними компаніями, а також з авторитетними компаніями, що виробляють сонячні панелі.

Скільки коштує утримання сонячної електростанції?

Витрати на утримання сонячної електростанції залежать від її розміру та місця розташування. В цілому, за оцінками, щорічні витрати на обслуговування сонячної електростанції становлять близько 1% від загальної вартості проекту.

Ціна установки для таких ферм зазвичай коливається від 0.89 до 1.01 за ват; це означає, що будівництво одного мегавата (МВт) потребуватиме інвестицій від 890 тисяч доларів до 1 мільйона доларів приблизно.

Після введення в експлуатацію ці об’єкти потребують лише мінімального догляду приблизно три-чотири рази на рік, що може приносити дохід землевласникам, які здають свої поля в оренду для будівництва цих об’єктів (250-3000 доларів США за акр щорічно).

Витрати на обслуговування сонячних електростанцій включають всі витрати з моменту введення їх в експлуатацію до моменту виходу на пенсію (приблизно 32 роки), що становить до 17 євро/кВт на рік.

Згідно з результатами досліджень лабораторії Берклі. Як повідомляє Національна лабораторія відновлюваної енергетики, витрати на ОМ значно знизилися протягом 2018 року: з 20 доларів США / кВт-год до 14 для одновісних трекерних систем.

У той час як витрати на сонячні електростанції з фіксованим кутом нахилу впали з 17 доларів США / кВт-год до 13. Додаткові витрати на оплату праці, а також придбання матеріалів та обладнання також повинні бути враховані при оцінці цього типу витрат.

Однак слід зазначити, що ці цифри є оцінками, заснованими на загальних припущеннях щодо середніх умов.

Додаткові непередбачені ремонти можуть виникнути в будь-який момент без попереднього попередження, що спричинить значний фінансовий вплив на операційний бюджет.

Способи зменшення витрат на утримання сонячної електростанції

Обслуговування сонячної електростанції може бути дорогим задоволенням, однак є кілька способів знизити витрати і забезпечити довгострокову стійкість роботи. До таких систем можна віднести:

Регулярне технічне обслуговування та перевірки

Як згадувалося раніше, регулярне технічне обслуговування та перевірки можуть допомогти виявити та вирішити потенційні проблеми до того, як вони стануть серйозними. Це може допомогти зменшити витрати на ремонт і продовжити термін служби обладнання.

Крім того, регулярне очищення сонячних панелей може допомогти підвищити їх ефективність та зменшити витрати на обслуговування.

За даними Національної лабораторії відновлюваної енергетики, регулярне очищення може підвищити ефективність сонячних панелей до 25%.

Використання передових технологій

Впровадження передових технологій може бути відмінним способом скоротити витрати на обслуговування. Системи дистанційного моніторингу, наприклад, здатні виявляти потенційні проблеми до того, як вони стануть значними проблемами.

Методи прогнозованого технічного обслуговування також дозволяють виявити будь-які ймовірні труднощі та заздалегідь спланувати профілактичні ремонти.

Дослідження, проведене Міжнародним агентством з відновлюваної енергетики, показало, що такий підхід може призвести до скорочення витрат на технічне обслуговування на 30%.

Аутсорсинг послуг з технічного обслуговування

Використання зовнішніх послуг з технічного обслуговування може допомогти зменшити витрати. Це тому, що аутсорсинг дозволяє операторам сонячних електростанцій отримати вигоду від економії на масштабі та спеціалізованого досвіду. Крім того, аутсорсинг може також зменшити витрати на робочу силу.

Дослідження, проведене Національною лабораторією відновлюваної енергетики, показало, що використання зовнішніх послуг з технічного обслуговування може призвести до скорочення витрат на 40%.

Системи зберігання енергії

Згідно з дослідженням Національної лабораторії відновлюваної енергетики, використання систем зберігання енергії може допомогти зменшити витрати на обслуговування до 50%.

Це пов’язано з тим, що вони здатні згладжувати вихідну потужність сонячних електростанцій, тим самим зменшуючи навантаження на обладнання і усуваючи необхідність дорогої модернізації електромережі.

Підводячи підсумок, витрати на утримання сонячної електростанції можна знизити за допомогою ретельного планування та управління. Такі фактори, як розмір, місце розташування / клімат, вік / стан обладнання, регламент технічного обслуговування та витрати на страхування. все це впливає на ці витрати.

Існують різні тактики, такі як регулярні перевірки та технічне обслуговування з використанням передових технологій або аутсорсингових послуг; системи зберігання енергії також можуть допомогти знизити витрати.

Зрештою, створення комплексного плану технічного обслуговування, який враховує ці фактори, має важливе значення для збереження низьких операційних витрат.

 • Витрати на обслуговування сонячної електростанції | NREL. https://www.nrel.gov/docs/fy20osti/74840.pdf
 • Що таке сонячна електростанція? Витрати, потреба в землі (solarreviews).com. https://www.solarreviews.com/blog/що-таке-сонячна-ферма-для-чого-мені-потрібна-обслуговуюча-компанія

Очищення сонячної електростанції

скільки, кошт, утримання, сонячної, електростанції

LICSC надає послуги з очищення сонячних електростанцій DEIONIZED WATER в округах Нассау і Саффолк на Лонг-Айленді, штат Нью-Йорк.

Наша гарантія відсутності фінансових ризиків

LICSC хоче створити довічні відносини з вашою компанією.

Щоб показати вам переваги очищення вашої сонячної електростанції, ми можемо провести безкоштовне очищення секції/рядка сонячних панелей без зобов’язань, щоб ви могли порівняти ефективність у порівнянні з неочищеними панелями. Так, ми розуміємо, що така стрічка може складатися з декількох сотень каналів.

Витрати на очищення сонячної електростанції

Очищення наземної сонячної електростанції може бути неймовірно корисним для власника сонячної установки.

Відносно легкий доступ, що виключає оренду ліфта, велика кількість сонячних панелей і можливість джерела води на місці, що означає, що ми деіонізуємо фільтровану воду на місці і немає необхідності в доставці води. все це означає, що ми можемо бути тихими, ефективними і швидкими в очищенні сонячних панелей, що призводить до зниження витрат на очищення сонячних панелей

Висока швидкість миття означає низькі витрати на прибирання, що знову ж таки означає швидке повернення інвестицій, що часто призводить до частішого миття, оскільки це просто має фінансовий сенс.

Переваги очищення сонячних електростанцій:

 • Екологічно чисті. не використовуються хімікати, тільки деіонізована вода
 • підвищена ефективність
 • Конкурентоспроможні ціни
 • Швидке повернення інвестицій

Часті запитання про очищення сонячних електростанцій.

Питання Коли найкраще мити сонячні панелі нашої сонячної електростанції ?

Відповідь. Якщо ви не робили жодного очищення сонячних панелей сонячної електростанції принаймні кілька місяців, то найкращий час зараз, рентабельність інвестицій у очищення сонячної електростанції може бути дуже швидкою, і очікування місяців оптимального часу протягом року, швидше за все, коштуватиме більше втраченого виробництва, ніж очищення коштувало б в першу чергу.

Питання #2 як часто ми повинні виконувати послуги з очищення сонячної електростанції ?

Відповідь. Частота повністю залежить не тільки від місця розташування сонячної електростанції, але і від навколишньої місцевості, багато факторів можуть вплинути на те, як довго будуть працювати ваші сонячні панелі. продуктивність на бажаному рівні. Ми будемо працювати з вами, щоб встановити оптимальну частоту очищення.

LICSC

Комерційна сонячна електростанція на Лонг-Айленді

Побудуйте сонячну панель, щоб заощадити витрати на енергію. З сонячними панелями майбутнє виглядає яскраво. Сонячна енергія. найрозумніший спосіб забезпечити ваш будинок електроенергією.

Повний посібник з обслуговування сонячних панелей, щоб ваші панелі працювали максимально ефективно

Саманта висвітлює всі теми, пов’язані з будинком, включаючи його облаштування та ремонт. Раніше вона редагувала вміст про ремонт та дизайн будинків у The Spruce та HomeAdvisor. Вона також розмістила відео з порадами та рішеннями для дому “зроби сам” та запустила кілька оглядових рад з благоустрою будинку, укомплектованих ліцензованими професіоналами.

Ми отримуємо комісію від партнерських посилань на Forbes Home. Комісійні не впливають на думки та оцінки наших редакторів.

скільки, кошт, утримання, сонячної, електростанції

Зміст

Сонячні панелі, як правило, не потребують особливого обслуговування, окрім періодичного чищення та захисту від перешкод, які можуть відкидати тінь на панелі. Для оптимальної роботи сонячним панелям потрібен безперешкодний доступ до сонця.

Сонячні панелі спроектовані таким чином, щоб витримувати екстремальні погодні умови, такі як град, сніг, лід і вітер, забезпечуючи тривалу продуктивність. Зазвичай термін служби сонячних панелей становить від 25 до 30 років при регулярному обслуговуванні, але якщо ви почнете помічати падіння їхньої потужності, це може означати, що настав час їх почистити.

ЦЕ РЕКЛАМА, А НЕ РЕДАКЦІЙНИЙ КОНТЕНТ. Зверніть увагу, що ми отримуємо компенсацію за будь-які продукти, які ви купуєте або на які підписуєтесь через цю рекламу, і ця компенсація впливає на рейтинг і розміщення будь-яких пропозицій, перелічених тут. Ми не надаємо інформацію про всі доступні пропозиції. Інформація та цифри економії, зображені вище, наведені лише для демонстрації, і ваші результати можуть відрізнятися.

Забезпечте свій будинок сонячною енергією

Знайдіть мережу надійних інсталяторів для вашої сонячної системи, сонячних панелей та потреб в електроенергії. Знайдіть інсталятора сонячних панелей вже сьогодні!

Як обслуговувати сонячні панелі

Бруд, сміття, пил та інші предмети можуть забруднювати сонячні панелі, і якщо накопичення зростає занадто сильно, це може почати впливати на кількість енергії, яку виробляють сонячні панелі. Перед чищенням обов’язково вимкніть вашу сонячну електросистему. Очищення сонячних панелей шляхом обприскування їх теплою водою зі шланга зазвичай робить трюк. Не використовуйте миючі засоби або мило для очищення сонячних панелей, оскільки вони можуть залишити розводи і пошкодити панелі.

Якщо на сонячних панелях є сильні відкладення, їх можна побризкати теплою водою з садового шланга і протерти неабразивною тканиною з мікрофібри. Якщо ви чистите їх, перебуваючи на даху, не забувайте робити це безпечно, використовуючи страхувальний ремінь, щоб запобігти падінню. Якщо ви чистите зі сходів, будьте обережні, щоб запобігти падінню. Найкраще телескопічна палиця з прикріпленою до неї ганчіркою з мікрофібри допоможе вам безпечно очистити сонячні панелі з землі.

ПОРАДА: Не чистіть сонячні панелі в сонячний день, оскільки це може залишити плями, оскільки вода може швидко випаровуватися.

Очищення сонячних панелей взимку

Іноді сніг і лід можуть накопичуватися на сонячних панелях, але оскільки вони розташовані під кутом, вони зазвичай тануть і сповзають. Якщо сніг або лід зберігаються, обприскування панелей теплою водою може допомогти їх видалити.

Уникайте використання гарячої води для очищення снігу та льоду з сонячних панелей, оскільки різниця температур може призвести до розтріскування панелей. Ви також можете почистити панелі чимось неабразивним, щоб запобігти подряпинам.

Як часто слід обслуговувати сонячні панелі?

Сонячні панелі потребують технічного обслуговування лише два-чотири рази на рік, але перевірте інструкцію вашої сонячної компанії щодо догляду за конкретною панеллю. Осінь та весна. найкращий час для проведення робіт з технічного обслуговування, оскільки після зими панелі можуть потребувати очищення, де може накопичуватися пил та сміття. Осінь. це також гарний час через падаюче листя та інший послід. Остерігайтеся інших проблем, таких як сік дерев та пташиний послід.

Перевірка сонячних панелей чотири рази на рік може допомогти вам краще відстежувати їх продуктивність. Ви можете помітити проблеми раніше та вирішити їх швидше. Ви також повинні перевірити дроти та з’єднання, щоб переконатися, що вони в робочому стані. Іноді тварини можуть гризти їх, а ви цього не помічаєте.

Ви також можете найняти професіонала для проведення щорічної перевірки, якщо ви віддаєте перевагу, щоб цю роботу виконував професіонал.

Як дізнатися, коли ваші сонячні панелі потребують обслуговування

Важливо уважно відстежувати вихід енергії ваших сонячних панелей. Зазвичай тривале падіння виробництва сигналізує про необхідність технічного обслуговування. Сонячні панелі мають тенденцію до зниження продуктивності в міру старіння, але на початку їхнього терміну служби будь-яке падіння, швидше за все, походить від брудних або заблокованих панелей.

ЦЕ РЕКЛАМА, А НЕ РЕДАКЦІЙНИЙ КОНТЕНТ. Зверніть увагу, що ми отримуємо компенсацію за будь-які продукти, які ви купуєте або підписуєтесь на цю рекламу, і ця компенсація впливає на рейтинг та розміщення будь-яких пропозицій, перелічених у цьому документі. Ми представляємо інформацію не про всі доступні пропозиції. Інформація та цифри економії, зображені вище, наведені лише для демонстрації, і ваші результати можуть відрізнятися.

Порівняйте ціни від провідних інсталяторів сонячних панелей

Виберіть штат, щоб почати з безкоштовної оцінки без зобов’язань

Вартість обслуговування сонячних панелей

Гарантії на сонячні панелі можуть покрити частину витрат на технічне обслуговування з гарантією продуктивності, але професійне обслуговування ваших панелей може коштувати від 140 до 180 доларів на рік. Щорічний огляд може коштувати близько 150, а чистка. 150.

Кращі сонячні компанії по штатам та містам

Як сувора погода впливає на сонячні панелі?

Найкращі сонячні панелі добре витримують суворі погодні умови, більшість з них витримують швидкість вітру до 140 миль/год. Сонячні панелі також можуть витримувати град. У 2017 році град у Денвері пошкодив лише одну з 3 000 панелей у Національній лабораторії відновлюваної енергетики.

ЦЕ РЕКЛАМА, А НЕ РЕДАКЦІЙНИЙ КОНТЕНТ. Зверніть увагу, що ми отримуємо компенсацію за будь-які продукти, які ви купуєте або підписуєтесь на цю рекламу, і ця компенсація впливає на рейтинг та розміщення будь-яких пропозицій, перелічених тут. Ми не надаємо інформацію про всі наявні пропозиції. Інформація та цифри економії, наведені вище, призначені лише для демонстрації, і ваші результати можуть відрізнятися.

Порівняйте ціни від провідних інсталяторів сонячних панелей

Безкоштовні оцінки без зобов’язань

Що робити з непридатними сонячними панелями

Більшість компонентів сонячних панелей можуть бути перероблені, наприклад, рами та скло. Звичайно, найкраще проконсультуватися з місцевим центром переробки відходів, щоб дізнатися, що вони приймають. Іноді сонячні панелі можуть містити невелику кількість токсичних металів, таких як свинець і кадмій, які необхідно утилізувати в місцях утилізації небезпечних відходів.

Шукаєте безпроблемну сонячну установку

Знайдіть мережу надійних інсталяторів для сонячних систем, сонячних панелей та потреб в електроенергії. Знайдіть інсталятора сонячних панелей вже сьогодні!

ЦЕ РЕКЛАМА, А НЕ РЕДАКЦІЙНИЙ КОНТЕНТ. Зверніть увагу, що ми отримуємо компенсацію за будь-які продукти, які ви купуєте або підписуєтесь на цю рекламу, і ця компенсація впливає на рейтинг та розміщення будь-яких пропозицій, перелічених тут. Ми не надаємо інформацію про кожну доступну пропозицію. Інформація та цифри економії, зображені вище, наведені лише для демонстрації, і ваші результати можуть відрізнятися.

Поширені запитання (FAQ)

Чи легко обслуговувати сонячні панелі?

Сонячні панелі залишаються відносно простими в обслуговуванні, оскільки вони розташовані під кутом, що дозволяє сміттю, снігу та льоду легко сповзати з них. Обприскування їх садовим шлангом робить це легким завданням, але не намагайтеся обприскувати сонячні панелі за допомогою мийки під тиском, тому що сила може пошкодити панелі.

Чи можете ви контролювати стан ваших сонячних панелей?

Ви можете контролювати потужність ваших сонячних панелей. Деякі інсталятори мають програмне забезпечення для моніторингу, включене в інсталяційні пакети, але це, як правило, не моніторинг в режимі реального часу. Інсталятори зазвичай мають веб-портал з щоденними даними. Ви можете придбати сонячний монітор або знайти додаток для моніторингу сонячних панелей.

Чи дійсно сонячні панелі потрібно чистити??

У деяких кліматичних зонах для очищення сонячних панелей достатньо дощу, але в більш сухому кліматі сонячні панелі потребують очищення, оскільки на них може накопичуватися занадто багато пилу і бруду. Накопичення води може затінювати панелі та зменшувати їхню продуктивність.

Чи очистить дощ сонячні панелі?

Дощ очистить сонячні панелі в багатьох випадках, але він не очистить їх повністю. Після дощу на нижньому краю сонячної рами може накопичуватися ґрунт, який може перешкоджати виробленню енергії елементами.

Чи можна мити сонячні панелі зі шланга?

Так, ви можете використовувати садовий шланг, щоб обприскувати сонячні панелі для їх очищення. Миття зі шланга може не повністю очистити ваші панелі, оскільки бруд все ще може накопичуватися на рамі. Крім того, пам’ятайте, що будь-яке пошкодження, яке виникло в результаті очищення панелей, може призвести до анулювання вашої гарантії.

Як чистити наземні сонячні панелі?

Ви можете чистити наземні сонячні панелі так само, як і сонячні панелі на даху. Переконайтеся, що ви не використовуєте мило або миючі засоби, мийки високого тиску, а також абразивний одяг або ганчірки для їх очищення. Крім того, перед чищенням вимкніть сонячну електростанцію.

Отримуйте поради експертів щодо вашого будинку, поради щодо дизайну, скільки платити за професіоналів та наймання експертів, які доставляються вам щодня.

Я згоден отримувати розсилку новин Forbes Home по електронній пошті. Будь ласка, ознайомтеся з нашою Політикою конфіденційності для отримання додаткової інформації та деталей про те, як відмовитися.

Що власники будинків повинні знати про очищення сонячних панелей

скільки, кошт, утримання, сонячної, електростанції

Поява будь-якої невідомої речовини на сонячних панелях може викликати занепокоєння. Один з наших клієнтів нещодавно звернувся до нас з приводу пилу білого порошку, який він побачив на своїх панелях. Наша експертиза показала, що винуватцем був пилок, який накопичився на сонячних панелях, тому немає причин для паніки, оскільки панелі все ще виробляють енергію, їм просто потрібно було добре почистити.

Ми запропонували їм почати з обприскування пилку за допомогою шланга з водою для очищення панелей. Тоді ми порекомендували їм підписатися на послугу ретельного очищення панелей принаймні раз на рік. Це запобіжить накопиченню пилу в майбутньому та забезпечить максимальну ефективність та економію від сонячної енергетичної системи.

Занепокоєння цього домовласника змусило нас задуматися про те, які питання щодо очищення сонячних панелей виникають у більшості домовласників:

 • Чи потрібно чистити сонячні панелі?
 • Які завдання з очищення сонячної енергії ви можете виконати самостійно?
 • Коли слід найняти професійну клінінгову компанію для очищення сонячних панелей?
 • Чи покращить чистка сонячних панелей їх продуктивність?

Ця стаття відповість на всі ваші запитання щодо цих та інших питань.

Причини забруднення сонячних панелей?

Вам потрібно змащувати, обслуговувати та чистити свій автомобіль, щоб він працював більш ефективно. Інші хочуть, щоб вікна їхніх будинків були кришталево чистими і без бруду, щоб вони могли насолоджуватися видом на свою власність. З багатьох тих же причин ваші сонячні панелі також потребують очищення. Накопичене листя, пташиний послід та інше сміття може блокувати значну кількість сонячних променів, знижуючи ефективність вашої системи.

скільки, кошт, утримання, сонячної, електростанції

Пташиний послід

Ми всі любимо дерева, оскільки вони прикрашають і освіжають нашу власність. Але птахи також люблять їх за місця для гніздування або охолодження. Якщо гілки нависають над сонячними панелями, ви повинні бути готові до додаткового очищення.

Пташиний послід, як правило, більш відомий, ніж пил, листя і пилок, особливо якщо він твердне і прилипає до панелей. Накопичене пташине сміття може блокувати значну частину сонячного світла, і його складніше видалити, просто обприскуючи панелі водою.

На щастя, існують продукти та послуги, які можуть вказати, чи впливає пташиний послід на потік струму у вашій сонячній енергетичній системі. Мікроінвертори допомагають у цьому, оскільки технологія дозволяє побачити, коли окрема панель генерує менше електроенергії через засмічення або сміття.

Пилок і листя

Пилок перетворився на липкий матеріал, який не розчиняється у воді. Як наслідок, його може бути важче чистити, оскільки він не просто здувається вітром. Якщо ви живете поблизу сільськогосподарських угідь або районів з великою кількістю рослинності, очікуйте, що агенти запилення, такі як вітер, комахи та птахи, що несуть пилок, пролітатимуть над вашими панелями і скидатимуть частину його на них. Насправді, вітряна погода з більшою ймовірністю здуває пилок на ваші панелі, а не здуває його.

Можливо, вам також доведеться мати справу з листям, що падає на ваші панелі, особливо якщо ваші дерева листяні, тобто щороку восени вони втрачають листя. У той час як сухе листя просто здувається вітром, мокре листя зазвичай прилипає до панелей, оскільки сильний дощ може діяти як клей.

Пил і бруд

Пил і бруд є поширеним ворогом сонячних електростанцій, і його наслідки виходять за рамки накопичення бруду. Це правда, що сонячні промені все ще можуть проходити крізь тонкий шар пилу, а вітер або дощова вода можуть швидко змести більшу його частину. Але якщо ваш фотоелектричний масив розташований поблизу запилених ділянок, таких як сільськогосподарські угіддя, головні дороги, цементні заводи та кар’єри, ситуація змінюється. Ваші сонячні панелі потребують особливої уваги та частого очищення, оскільки їм доводиться боротися з набагато більшою кількістю пилу та бруду.

Вода

Зараз ви можете подумати: “Зачекайте. Ви сказали клієнту використовувати воду для очищення панелей. Чому це в списку?”

Справедливе запитання! Проблема пов’язана з об’єднанням очисної або дощової води на горизонтальних сонячних батареях. Крім того, що шар води може просто зменшити виробництво сонячної енергії, він може залишити каламутний осад після випаровування, що вимагає більш частого чищення.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Як і все, що залишається на вулиці вдень і вночі, сонячні панелі з часом накопичують бруд. Але те, як часто вам доведеться мити панелі, залежить від кількох факторів, зокрема від погодних умов:

 • Конструкція системи
 • Кут(и) встановлення
 • Розмір/кількість панелей
 • Місце розташування
 • Типи бруду
 • Погода
 • Періодичність між ретельними чистками

Отже, чи потрібно чистити сонячні панелі? Наша остаточна відповідь складається з трьох частин:

Відповідь #1: Так, і ви можете зробити це самостійно

Пташиний послід та інші забруднювачі можуть вплинути на продуктивність вашої сонячної панелі, особливо якщо ваші панелі лежать на даху дійсно горизонтально. Ось де миття панелей стає важливим, хоча в багатьох випадках це не повинно бути ретельним або рутинним очищенням.

Як ми запропонували клієнту з білим порошком на панелях, очищення сонячних панелей зазвичай є відносно простим завданням. Все, що вам потрібно зробити, це обприскати панелі водою середнього тиску з садового шланга під кутом, стоячи на землі.

Якщо вам потрібна додаткова потужність очищення, скребок з довгою ручкою або м’яка щітка плюс шлангова насадка середнього тиску можуть творити чудеса. З насадкою спрямовувати розпилювач стане простіше. Потім ви витираєте воду за допомогою скребка для максимального вироблення електроенергії. Такий підхід забезпечує ще більшу потужність очищення, але це залежить від кута нахилу даху, висоти даху та розміщення панелей, оскільки не кожен зможе дотягнутися до свого даху навіть з довгою ручкою.

Відповідь : Так, але вам не потрібно нічого робити

Догляд за панелями дуже важливий, але чистити їх потрібно не так часто, як думає більшість людей. Вам може знадобитися видалити періодичне накопичення листя, пташиного посліду та іншого сміття, щоб максимізувати кількість сонячного світла, яке отримують ваші панелі. Будь-який звичайний вітер і дощ зазвичай змітає більшу частину бруду, тому краще дозволити природі йти своїм шляхом і робити тільки одне ретельне очищення на рік, щоб максимізувати виробництво енергії.

Коли справа доходить до ретельного очищення та обслуговування, найкраще найняти професіонала зі знаннями та інструментами, щоб виконати роботу безпечно і правильно з першого разу.

Відповідь #3: Ні, якщо тільки не трапиться щось дуже погане

Дослідники з Каліфорнійського університету залишили сонячні панелі на даху на 145 днів без очищення. Їхні висновки? Ефективність генерації енергії панелей знизилася на 7.4%.

Ви можете здивуватися, що ефективність ваших сонячних панелей може залишатися незмінною протягом тривалого періоду, враховуючи весь цей вплив сміття, пилу, спеки та дощової води. Але ви можете довіряти своїм панелям, щоб вони витримували регулярний знос елементів.

Сонячні компанії використовують тільки передові технології та інженерні навички при виробництві своєї продукції. Процеси їх проектування зазвичай враховують вплив бруду, води та пилку від повсякденного використання.

Ви все одно повинні бути напоготові на випадок будь-яких очевидних структурних проблем з панелями, опорами та покрівлею.

Чи може очищення сонячних панелей покращити продуктивність фотоелектричних систем?

Як ми вже бачили, коротка відповідь полягає в тому, що вплив брудних сонячних панелей на виробництво сонячної енергії залежить від різних факторів. Але нас цікавить довга відповідь, так?? Давайте трохи заглибимося в науку і математику:

Експеримент із сонячними панелями на даху з низьким нахилом мав на меті з’ясувати різницю у виробленні енергії до і після ретельного очищення.

Дослідники виявили в середньому 3.5% збільшення виробництва енергії (кількість енергії, виробленої за певний час) після очищення панелей м’якою ганчіркою та водою. Звідси випливає, що збільшення виходу енергії було низьким, незважаючи на велику кількість накопиченого бруду.

Справи стали цікавими, коли сильний дощ зробив роботу з очищення. Середня продуктивність збільшилася лише на 1.9% після того, як дощова вода потрапила на брудні панелі. Що це означає? Гарний злива з неба може допомогти в очищенні, але вона не настільки ефективна, як належне обладнання та трохи мастила на ліктях.

Можливо, ви захочете перевірити, скільки коштують ваші брудні сонячні панелі з точки зору виробництва енергії. Ось проста формула для визначення вартості очищення сонячних панелей:

Річне виробництво енергії (кВт-год) × Втрати від забруднення панелей × Вартість електроенергії за кВт-год

Наприклад, якщо ваша домашня сонячна енергетична система може виробляти 10 000 кВт-год електроенергії на рік, і ви припускаєте, що втрати виробництва становлять 5% через забруднення панелей, і ви платите 20 центів за кВт-год за електроенергію від вашої компанії, ваші річні витрати на втрати електроенергії через забруднення панелей будуть наступними:

Втрата 5% виробництва електроенергії може здатися незначною, але вона, безумовно, може скластися, і раптом ви платите своєму комунальному підприємству за рахунком за електроенергію набагато більше, ніж вам потрібно.

Наука про очищення сонячних панелей

Так, дощ допомагає омивати сонячні панелі і утримувати бруд на відстані, але у нього є кілька недоліків, які можуть призвести до помітних проблем з продуктивністю на панелях, встановлених під низьким кутом:

 • Дощова вода містить пилок та бруд
 • Він може збиратися на поверхні ваших панелей, особливо якщо скляна поверхня розташована нижче рами
 • Коли дощова вода випаровується, вона може залишати після себе каламутний осад

Отже, чи варто виключати необхідність очищення сонячних панелей? Поки що ні. Дослідники на сонячній фермі Google мають іншу історію.

В одній серії своїх експериментів вони вивчили 1.6 МВт горизонтальних сонячних панелей на пласких навісах для автомобілів у Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Ці панелі працювали недоторканими протягом 15 місяців.

Після очищення вони зрозуміли, що виробництво енергії від сонячних панелей на їхньому гаражі подвоїлося за одну ніч! Через вісім місяців вони почистили ті ж самі сонячні панелі і дізналися, що їхня продуктивність зросла на 36%.

Отже, який наш висновок? Всі сонячні панелі все одно потребують частого очищення, особливо якщо вони розташовані горизонтально або майже горизонтально на вашому даху. Якщо ваші сонячні панелі правильно нахилені, достатня кількість опадів забезпечить їх достатню чистоту, але запланований щорічний візит професіоналів з чищення може додатково сприяти загальному виробленню відновлюваної енергії.

Як я можу почистити свої сонячні панелі?

Очищення сонячних панелей не повинно бути обширною або ризикованою роботою. Якщо ви вирішили почистити панелі самостійно, важливо дотримуватися цих порад, щоб убезпечити і себе, і сонячну систему.

Якщо ви сумніваєтеся, просто пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до професіоналів, які виконають роботу безпечно та ефективно. Оскільки деякі інсталятори сонячних панелей зосереджені лише на нових установках, не всі вони пропонують такі послуги, як очищення сонячних панелей. Якщо це так, будьте впевнені, що Palmetto все ще може забезпечити будь-які ваші потреби в обслуговуванні та ремонті сонячних панелей.

Поради щодо очищення сонячних панелей

Перш ніж приступити до очищення панелей, ви повинні пам’ятати про один важливий момент: Будь-якою ціною уникайте подряпин або пошкодження скла. Ви не хочете, щоб ваше виробництво енергії різко впало.

Використовуючи ці поради та підказки, ви завжди будете дбайливо ставитися до сонячних панелей:

 • Моделі сонячних панелей не всі створені однаково. Доцільно проконсультуватися з виробником вашого продукту, щоб дізнатися, чи є у нього спеціальні інструкції з чищення.
 • Спочатку розгляньте можливість використання садового шланга. Але якщо на вашому обладнанні накопичився бруд і бруд, настав час для ретельного очищення.
 • Швидше за все, єдине обладнання, яке вам знадобиться. це відро з чистою теплою водою, м’яка ганчірка, мило для посуду та м’яка щітка або скребок.
 • Виберіть вечір, ранок або прохолодний день для очищення. Ви не хочете обпектися гарячими панелями в сонячний день. Якщо день занадто сонячний, мильна вода може випаруватися до того, як ви встигнете її витерти, що може залишити мазок або осад, який може знизити ефективність ваших панелей.
 • Не розбризкуйте холодну воду на гарячу скляну поверхню. Це може призвести до появи тріщин через раптове стискання.
 • Нанесіть теплу воду з господарським милом на поверхню панелей за допомогою м’якої тканини або губки. НЕ чистіть проводку під ним.
 • Використовуйте скребок, щоб позбутися брудної води.
 • Ніколи не наступайте на панелі, оскільки це може пошкодити їх та призвести до передчасного виходу з ладу.
 • Уникайте щіток з гострою щетиною, які можуть подряпати поверхню сонячного скла.

Якщо ви живете поруч з аеропортом або дорогою, якою часто їздять вантажівки, очікуйте, що на ваших панелях може з’явитися кілька масляних плям. У цьому випадку ви можете використовувати ганчірку та трохи ізопропілового спирту, щоб зняти їх.

Порада професіонала: Сильні миючі засоби не повинні торкатися вашої дорогої інвестиції взагалі. агресивні хімічні речовини та рідини, такі як пральні порошки, аміак та кислоти, можуть вступати в реакцію зі скляною поверхнею або залишати на ній розводи, що призводить до пошкодження та втрати виробленої енергії.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

У більшості випадків вам потрібно чистити сонячні панелі лише один або два рази на рік. Ми рекомендуємо планувати щорічне очищення навесні. Що дозволяє уникнути літньої спеки та суворих зимових умов.

Однак у деяких місцях ваші сонячні панелі можуть потребувати додаткової уваги. Наприклад, на південному заході США спостерігається більш значне накопичення бруду через обмежену кількість опадів. Крім того, панелі в будинках поблизу аеропортів, заводів, автострад та інших джерел забруднення потребуватимуть частішого чищення.

Зима та осінь. це інші особливі випадки. Прибирання снігу та листя може значно підвищити продуктивність вашої сонячної батареї.

Чи потрібно чистити сніг?

Ми розуміємо. сильні снігопади можуть змусити будь-кого нервувати через те, що їхня система не виробляє достатньо енергії. Однак сніг на ваших сонячних панелях зазвичай швидко тане завдяки теплу, що виділяється сонячними панелями, та їхній гладкій поверхні. Сніг на панелі тане швидше, ніж на порожньому даху через велику різницю в температурі між двома поверхнями.

Але якщо сніг тане довше, а заряд акумулятора закінчується, вам не обов’язково чекати. Ви можете зчистити сніг з ваших панелей, щоб вони знову почали виробляти енергію.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильне обладнання, щоб не пошкодити ваші інвестиції та не порушити гарантію. Таким чином, лопати, стандартні віники та інші неспеціалізовані інструменти не повинні наближатися до ваших панелей. Тут у нагоді стануть відповідні граблі для снігу на даху, створені для цього завдання. Зазвичай вони коштують від 30 до 150.

Чи можна використовувати мийку під тиском для очищення сонячних панелей?

Ні. Зовсім ні. Вода під високим тиском є одним з найбільших ворогів вашого сонячного обладнання.

По-перше, високошвидкісна волога може швидко пробитися крізь ущільнення навколо рам і потрапити до вразливої технології. Ці витоки води можуть сприяти корозії тонких дротів, що призводить до виходу з ладу сонячної панелі та її фотоелектричних елементів.

Крім того, скляна поверхня може розбитися під високим тиском води. Ми чуємо, як ви запитуєте, чому ми не бачимо пошкоджень від безперервних дощових опадів, що б’ють по склу? Це тому, що панелі спроектовані таким чином, щоб витримувати багатогодинний сильний дощ, що падає на велику площу поверхні. Але миття панелей під високим тиском спрямовує сфокусований промінь води в висококонцентровану точку, що створює підвищену ймовірність виникнення напружених ділянок, які можуть потріскатися.

Що таке локальне забруднення?

Локальне забруднення сонячних панелей. це коли такий матеріал, як пташиний послід, листя та будь-які інші важкі завали, застрягають на ваших панелях, але покривають лише частину панелі. Порівняйте це із загальним забрудненням, коли такі матеріали, як бруд і пил, покривають всю поверхню панелі.

Коли дощ і вітер не в змозі видалити локальні забруднення, таке сміття може заблокувати деякі частини обладнання, що призводить до виникнення гарячих точок.

Ваша панель складається з декількох окремих елементів (60 у більшості випадків). Коли локальне забруднення блокує потрапляння сонячного світла на одну з комірок, її вироблення енергії падає. Однак, повний струм, що протікає від сусідніх елементів, може проходити через пошкоджений елемент. В результаті відбувається перегрів комірки, що може призвести до пошкодження панелі.

Так, сучасні сонячні панелі постачаються з декількома вбудованими шунтуючими діодами, щоб запобігти виникненню гарячих точок. Але ці надмірно забруднені ділянки з часом можуть призвести до пошкодження, що може збільшити витрати на обслуговування сонячних панелей.

Основні висновки

Залишити відповідь