Посібник користувача контролера сонячного заряду RENOGY WANDERER серії 30A PWM. Renogy wanderer 10 amp

Посібник користувача сонячного контролера заряду RENOGY WANDERER серії 30A PWM Посібник користувача

Головна ” Renogy ” Посібник користувача ШІМ-контролера сонячного заряду RENOGY WANDERER серії 30А

СЕРИЯ 30A PWMВерсія 1.3

Контролер сонячного зарядуІнструкція з монтажу та експлуатації

Важливі інструкції з техніки безпеки Будь ласка, збережіть ці інструкції.

Цей посібник містить важливі інструкції з техніки безпеки, встановлення та експлуатації контролера заряду. Наступні символи використовуються в цьому посібнику:

Вказує на потенційно небезпечний стан. Будьте особливо обережні під час виконання цього завдання Вказує на критично важливу процедуру для безпечної та належної роботи контролера Вказує на процедуру або функцію, яка є важливою для безпечної та належної роботи контролера

Загальна інформація про безпеку

 • Прочитайте всі інструкції та застереження в посібнику перед початком монтажу.
 • Для цього контролера немає запасних частин, що підлягають ремонту. НЕ розбирайте та не намагайтеся відремонтувати контролер.
 • Переконайтеся, що всі з’єднання, які входять і виходять з контролера, надійно затягнуті. Під час виконання з’єднань можуть виникати іскри, тому переконайтеся, що поблизу установки немає легкозаймистих матеріалів або газів.

Безпека контролера заряду

 • НІКОЛИ не підключайте масив сонячних панелей до контролера без акумулятора. Батарея повинна бути підключена першою. Це може призвести до небезпечної ситуації, коли контролер буде відчувати високу напругу холостого ходу на клемах.
 • Переконайтеся, що вхідна напруга не перевищує 25 В постійного струму, щоб запобігти незворотнім пошкодженням. Використовуйте відкритий контур (Voc), щоб переконатися, що напруга не перевищує цього значення при послідовному з’єднанні панелей.
 • Контролер заряду повинен бути встановлений в приміщенні в добре провітрюваному, прохолодному і сухому середовищі.НЕ допускайте потрапляння води в контролер.

Безпека акумуляторів

 • Не допускайте торкання позитивної та негативної (-) клем акумулятора один з одним.
 • Використовуйте тільки герметичні свинцево-кислотні, заливні, гелеві або літієві батареї, які повинні бути глибокого циклу.
 • Під час заряджання можуть бути присутніми вибухонебезпечні гази акумулятора. Переконайтеся, що є достатня вентиляція для виходу газів.
 • Будьте обережні під час роботи з великими свинцево-кислотними акумуляторами. Носіть захисні окуляри та майте під рукою прісну воду на випадок контакту з кислотою акумулятора.
 • Надмірний заряд і надмірне виділення газу можуть призвести до пошкодження пластин акумулятора та активації осипання матеріалу на них. Занадто високий вирівнюючий заряд або його відсутність може призвести до пошкодження. Будь ласка, уважно ознайомтеся зі специфічними вимогами до акумулятора, що використовується в системі.
 • Вирівнювання проводиться тільки для негерметичних / вентильованих / залитих / мокрих свинцево-кислотних акумуляторів.
 • НЕ вирівнюйте AGM / GEL / ЛІТІЄВІ акумулятори типу VRLA, якщо це не дозволено виробником акумулятора.
 • Параметри заряду за замовчуванням в режимі Li запрограмовані на 12.Тільки літій-залізо-фосфатна (LFP) батарея 8 В. Перед використанням Wanderer для заряду інших типів літієвих акумуляторів, встановіть параметри відповідно до рекомендацій виробника акумулятора.

Підключіть клеми акумулятора до контролера заряду ПЕРЕД підключенням сонячної панелі (панелей) до контролера заряду. НІКОЛИ не підключайте сонячні панелі до контролера заряду, поки не підключена батарея.

Загальна інформація

Wanderer. це вдосконалений контролер заряду для автономних сонячних систем, який можна використовувати з 12-вольтовою батареєю або акумуляторною батареєю. Завдяки високоефективному ШІМ-заряду, Wanderer збільшує термін служби акумулятора та покращує продуктивність системи. Контролер оснащений повною самодіагностикою та функціями електронного захисту для запобігання пошкодженням через помилки при встановленні або несправності системи.

Ключові особливості

 • Оптимізовано для системної напруги 12 В постійного струму
 • Зарядний струм 30 А.
 • Герметичні, гелеві, заливні та літієві акумулятори з глибоким циклом роботи.
 • 4-ступінчаста ШІМ-зарядка: Масова, прискорена. Поплавок і вирівнювання
 • Компенсація температури та автоматична корекція параметрів заряджання та розряджання, що збільшує термін служби акумулятора.
 • Захист від зворотного струму, перезарядження, короткого замикання та неправильної полярності.
 • Контролер негативного заземлення
 • Кілька світлодіодних індикаторів для легкого зчитування стану заряду та інформації про батарею.
 • Сумісність з дистанційною температурною компенсацією (аксесуар продається окремо)
 • Вбудований комунікаційний порт для віддаленого моніторингу.
 • Заряджає перерозряджені літієві батареї.

Технологія ШІМ

посібник, користувача, контролер, сонячного, заряд

Wanderer використовує технологію широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) для заряджання акумуляторів. Зарядка акумулятора. це процес, заснований на струмі, тому контроль струму дозволяє контролювати напругу акумулятора. Для найбільш точного повернення ємності, а також для запобігання надмірного тиску газоутворення, батарея повинна контролюватися заданими уставками регулювання напруги для абсорбційного, плаваючого і зрівняльного етапів заряду. Контролер заряду використовує автоматичне перетворення робочого циклу, створюючи імпульси струму для заряду батареї. Робочий цикл пропорційний різниці між виміряною напругою акумулятора та заданим значенням регулювання напруги. Після досягнення акумулятором заданого діапазону напруги режим заряджання імпульсним струмом дозволяє акумулятору відреагувати та забезпечити прийнятну швидкість заряду для рівня заряду акумулятора. Wanderer має 4-етапний алгоритм заряджання акумулятора для швидкого, ефективного та безпечного заряджання акумулятора. До них відносяться: Об’ємний заряд, прискорений заряд, плаваючий заряд і вирівнювання.

Об’ємний заряд: Цей алгоритм використовується для щоденної зарядки. Він використовує 100% доступної сонячної енергії для підзарядки акумулятора і еквівалентний постійному струму.Прискорений заряд: Коли батарея заряджена до заданого значення напруги Boost, вона проходить стадію поглинання, яка еквівалентна постійному регулюванню напруги, щоб запобігти нагріванню і надмірному газоутворенню в акумуляторі. Час Boost. 120 хвилин.

Плаваючий заряд: Після прискореного заряду контролер знизить напругу акумулятора до заданого значення з плаваючою напругою. Після повної зарядки акумулятора більше не буде хімічних реакцій, і весь зарядний струм перетвориться на тепло або газ. Через це контролер заряду зменшує напругу заряду до меншої величини, одночасно злегка заряджаючи батарею. Метою цього є компенсація споживання енергії при збереженні повної ємності акумулятора. У разі, якщо навантаження, що споживається від батареї, перевищує струм заряду, контролер більше не зможе підтримувати батарею на рівні заданого значення Float, і контролер завершить стадію плаваючого заряду та повернеться до об’ємного заряду.

Вирівнювання: Проводиться кожні 28 днів місяця. Це навмисне перезаряджання акумулятора протягом контрольованого періоду часу. Певні типи акумуляторів отримують користь від періодичного вирівнюючого заряду, який може перемішати електроліт, збалансувати напругу батареї та завершити хімічну реакцію. Вирівнюючий заряд збільшує напругу батареї, вищу за стандартну додаткову напругу, яка газифікує електроліт батареї.

Після того, як вирівнювання активне під час заряджання акумулятора, воно не вийде з цього етапу, якщо не буде достатнього зарядного струму від сонячної панелі. На стадії вирівнювального заряду на батареї не повинно бути жодного навантаження. Надмірна зарядка та надмірне виділення газу можуть пошкодити пластини акумулятора та активувати осипання матеріалу на них. Занадто високий або занадто тривалий вирівнювальний заряд може призвести до пошкодження. Будь ласка, уважно ознайомтеся зі специфічними вимогами до акумуляторів, що використовуються в системі.

Активація літієвої батареїКонтролер заряду Wanderer PWM має функцію реактивації для пробудження сплячої літієвої батареї. Схема захисту літієвої батареї зазвичай вимикає батарею і робить її непридатною для використання в разі надмірного розрядження. Це може статися при зберіганні літієвої батареї в розрядженому стані протягом тривалого часу, оскільки саморозряд поступово вичерпає залишковий заряд. Без функції пробудження для реактивації та підзарядки акумуляторів ці акумулятори стануть непридатними для використання, і їх потрібно буде викинути. Wanderer буде подавати невеликий зарядний струм для активації схеми захисту, і якщо вдасться досягти правильної напруги елемента, він почне нормальний заряд.

Додаткові компоненти

Wanderer поставляється сам по собі без додаткових компонентів. Додаткові компоненти, які необхідно придбати окремо:

Виносний датчик температури (TS-R): вимірює температуру акумулятора та використовує ці дані для дуже точної температурної компенсації. Датчик постачається в комплекті з 6.Кабель довжиною 6 футів, який підключається до контролера заряду.

Bluetooth-модуль BT-1: Bluetooth-модуль BT-1 є чудовим доповненням до будь-яких контролерів заряду Renogy з портом RS232 і використовується для сполучення контролерів заряду з додатком Renogy BT App. Після створення пари ви можете контролювати систему та змінювати параметри безпосередньо з мобільного телефону або планшета. Більше не потрібно гадати, як працює ваша система, тепер ви можете бачити продуктивність в режимі реального часу без необхідності перевірки на РК-дисплеї контролера.

Встановлення

Спочатку підключіть клеми акумулятора до контролера заряду, а потім підключіть сонячну панель (панелі) до контролера заряду. НІКОЛИ не підключайте сонячну панель до контролера заряду до акумулятора. Не затягуйте гвинтові клеми з надмірним зусиллям і не затягуйте їх занадто сильно. Це може призвести до поломки частини, яка утримує дріт до контролера заряду.Зверніться до технічних специфікацій щодо максимальних розмірів проводів на контролері та максимальної сили струму, що проходить через дроти.

Рекомендації з монтажу: Ніколи не встановлюйте контролер у герметичному корпусі із залитими батареями. Газ може накопичуватися і існує ризик вибуху.

 • Виберіть місце встановлення. встановіть контролер на вертикальній поверхні, захищеній від прямих сонячних променів, високих температур і води. Переконайтеся, що є хороша вентиляція.
 • Перевірте наявність вільного простору. переконайтеся, що є достатньо місця для прокладання проводів, а також вільного простору над і під контролером для вентиляції. Зазор повинен бути не менше 6 дюймів (150 мм).
 • Позначте отвори
 • Свердління отворівСтанція Wanderer не оснащена гвинтами для настінного кріплення.
 • Закріпіть контролер заряду.
 • Акумулятор
 • Сонячна панель
 • Зв’язок через модуль Bluetooth (опціонально)
 • Датчик температури (опція, не чутливий до полярності)

Помістіть датчик близько до батареї

Експлуатація

Після підключення акумулятора до контролера заряду контролер увімкнеться автоматично. Управління цим контролером дуже просте. Користувач встановлює тип акумулятора, а решту роботи виконує контролер заряду.Встановлення типу батареїПросто утримуйте сіру кнопку приблизно 7 секунд, поки світлодіод не почне блимати. Після блимання натисніть сіру кнопку ще раз на потрібний тип батареї (вони мають кольорове маркування) і просто залиште контролер у спокої, доки блимання не припиниться (це займе приблизно 10 секунд). Це означає, що параметр встановлено.

Якщо світлодіодні індикатори не блимають, знову утримуйте сіру кнопку протягом 7 секунд, відпустіть і негайно натисніть сіру кнопку знову, щоб увімкнути блимання.

Світлодіодні індикатори

Wanderer. це простий у використанні контролер, який майже не потребує технічного обслуговування. Користувачі можуть бути поінформовані про стан контролера заряду на основі світлодіодних індикаторів на рівнях PV та Battery. Наступна діаграма більш детально описує індикатори Wanderer.

Залишити відповідь