Акумулятори глибокого циклу. Літієвий сонячний зарядний пристрій

Як заряджати літій-залізо-фосфатні (LiFePO4) акумулятори

Якщо ви нещодавно придбали або досліджуєте літій-залізо-фосфатні акумулятори (у цьому блозі їх називають літієвими або LiFePO4), ви знаєте, що вони забезпечують більшу кількість циклів, рівномірний розподіл енергії та важать менше, ніж аналогічні герметичні свинцево-кислотні (SLA) акумулятори. Чи знаєте ви, що вони також можуть заряджатися в чотири рази швидше, ніж SLA? Але як саме заряджати літієву батарею, все ж таки?

Power Sonic рекомендує вам вибрати зарядний пристрій, призначений для хімічного складу вашого акумулятора. Це означає, що для заряджання літієвих акумуляторів ми рекомендуємо використовувати літієвий зарядний пристрій, наприклад, серію LiFe Charger від Power Sonic.

ЧИ МОЖЕ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИЙ ЗАРЯДНИЙ ПРИСТРІЙ ЗАРЯДЖАТИ ЛІТІЄВИЙ АКУМУЛЯТОР?

Як ви дізнаєтесь у цьому блозі, є багато подібностей у профілях зарядки SLA та літієвих акумуляторів. Однак слід бути особливо обережним при використанні зарядних пристроїв SLA для заряджання літієвих батарей, оскільки вони можуть пошкодити, недозарядити або зменшити ємність літієвої батареї з часом. Існує багато відмінностей при порівнянні літієвих і SLA акумуляторів.

ГЕРМЕТИЧНИЙ ПРОФІЛЬ ЗАРЯДКИ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ (SLA) АКУМУЛЯТОРІВ

Повернемося до основ заряджання герметичних свинцево-кислотних акумуляторів. Найпоширенішим методом зарядки є триступеневий підхід: початковий заряд (постійний струм), заряд до насичення (постійна напруга) і плаваючий заряд.

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

На етапі 1, як показано вище, струм обмежений, щоб уникнути пошкодження акумулятора. Швидкість зміни напруги постійно змінюється під час етапу 1, врешті-решт починаючи плато, коли наближається межа напруги повного заряду. Частина заряду при постійному струмі/етап 1 має вирішальне значення перед переходом до наступного етапу. Зарядка на етапі 1 зазвичай виконується на рівні 10%-30% (0.1C до 0.3C) струм номінальної ємності акумулятора або менше.

Етап 2, постійна напруга, починається, коли напруга досягає граничного значення (14.7 В для швидкої зарядки SLA акумуляторів, 14.4 В для більшості інших). На цьому етапі споживаний струм поступово зменшується, оскільки триває заряджання акумулятора. Цей етап закінчується, коли струм падає нижче 5% від номінальної ємності акумулятора. Остання стадія, плаваючий заряд, необхідна для запобігання саморозряду і втрати ємності акумулятора.

Етап 3 використовується, якщо батарея використовується в режимі очікування, плаваючий заряд необхідний для забезпечення повної ємності батареї, коли батареї потрібно розрядитися. У застосуванні, де батарея знаходиться на зберіганні, плаваюча зарядка підтримує SLA батарею на рівні 100% заряду (SOC), що необхідно для запобігання сульфатації батареї, що, таким чином, запобігає пошкодженню пластин батареї.

ПРОФІЛЬ ЗАРЯДКИ АКУМУЛЯТОРА LIFEPO4

Акумулятор LiFePO4 використовує ті ж етапи постійного струму і постійної напруги, що і акумулятор SLA. Незважаючи на те, що ці два етапи схожі і виконують однакову функцію, перевага батареї LiFePO4 полягає в тому, що швидкість заряду може бути набагато вищою, що робить час заряду набагато швидшим.

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Зарядка акумулятора на етапі 1 зазвичай здійснюється на рівні 30%-100% (0.3C до 1.0С) струм номінальної ємності акумулятора. Етап 1 наведеної вище діаграми SLA займає чотири години. Стадія 1 літієвої батареї може зайняти всього одну годину, що робить літієву батарею доступною для використання в чотири рази швидше, ніж SLA. Як показано на графіку вище, літієва батарея заряджається лише на рівні 0.5C і все одно заряджається майже в 3 рази швидше! Як показано на графіку вище, літієва батарея заряджається лише при 0.5C і при цьому заряджається майже в 3 рази швидше!

Етап 2 необхідний в обох хімічних складах для доведення акумулятора до 100% SOC. Акумулятору SLA потрібно 6 годин для завершення етапу 2, тоді як літієвому акумулятору може знадобитися всього 15 хвилин. Загалом літієва батарея заряджається за чотири години, а батарея SLA зазвичай заряджається за 10. У циклічних додатках час заряду є дуже важливим. Літієву батарею можна заряджати і розряджати кілька разів на день, тоді як свинцево-кислотну батарею можна заряджати і розряджати лише один раз на день.

Де вони стають різними в профілях заряду. це стадія 3. Літієвий акумулятор не потребує плаваючого заряду, як свинцево-кислотний. При тривалому зберіганні літієву батарею не слід зберігати при 100% SOC, і тому її можна підтримувати повним циклом (заряджати і розряджати) раз на 6. 12 місяців, а потім заряджати лише до 50% SOC.

У режимі очікування, оскільки швидкість саморозряду літію дуже низька, літієва батарея буде забезпечувати майже повну ємність, навіть якщо вона не заряджалася протягом 6-12 місяців. Для більш тривалих періодів часу рекомендується система заряджання, яка забезпечує дозаряд на основі напруги. Це особливо важливо для наших Bluetooth-акумуляторів, де модуль Bluetooth споживає дуже малий струм від акумулятора, навіть коли він не використовується.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗАРЯДКИ ЛІТІЄВОЇ БАТАРЕЇ

Налаштування напруги та струму під час заряджання

Напруга холостого ходу (OCV) повного заряду 12-вольтової батареї SLA номінально становить 13.1 і OCV повного заряду літієвої батареї 12В становить близько 13.6. Акумулятор буде пошкоджений тільки в тому випадку, якщо застосована напруга заряду значно перевищує напругу повного заряду акумулятора.

Це означає, що напруга для SLA акумуляторів повинна бути нижче 14.7В для зарядки на етапі 2 і нижче 15В для літієвої батареї. Плаваюча зарядка потрібна лише для SLA-батареї, рекомендується близько 13.8V. Виходячи з цього, діапазон напруги заряду між 13.8В і 14.7В достатньо для заряджання будь-якого акумулятора без пошкодження. При виборі зарядного пристрою для будь-якої хімії, важливо вибрати той, який буде залишатися між межами, перерахованими вище.

Зарядні пристрої підбираються відповідно до ємності акумулятора, що заряджається, оскільки струм, який використовується під час заряджання, базується на номінальній ємності акумулятора. Літієвий акумулятор можна заряджати зі швидкістю 1С, тоді як свинцево-кислотний акумулятор потрібно тримати при температурі нижче 0.3C. Це означає, що літієву батарею ємністю 10Аг зазвичай можна заряджати струмом 10А, а свинцево-кислотну батарею ємністю 10Аг. 3А.

Струм відсікання заряду становить 5% від ємності, тому відсікання для обох батарей буде 0.5A. Зазвичай налаштування струму на клемах визначається зарядним пристроєм.

Універсальні зарядні пристрої, як правило, мають функцію вибору хімії. Ця функція вибирає оптимальний діапазон напруги заряджання та визначає, коли акумулятор буде повністю заряджений. Якщо заряджається літієва батарея, зарядний пристрій повинен автоматично вимикатися. Якщо він заряджає акумулятор SLA, він повинен переключитися на плаваючий заряд.

Літієві батареї замінюють герметичні свинцево-кислотні у поплавкових системах

Дуже часто літієві батареї використовуються в системах, де раніше SLA-батареї підтримувалися на плаваючому заряді, наприклад, в системах ДБЖ. Існує певне занепокоєння, чи безпечно це для літієвих батарей. Для наших літієвих батарей можна використовувати стандартний зарядний пристрій SLA з постійною напругою, якщо він відповідає певним стандартам.

У разі використання зарядного пристрою SLA з постійною напругою, зарядний пристрій повинен відповідати наступним умовам:- Зарядний пристрій не повинен містити налаштування десульфатації- Напруга швидкого/об’ємного заряду 14.7В. Рекомендована напруга заряду для плаваючого заряду 13.8V

На замітку, деякі зарядні пристрої Smart або багатоступеневі зарядні пристрої SLA мають функцію, яка виявляє напругу холостого ходу (На замітку, деякі зарядні пристрої Smart або багатоступеневі зарядні пристрої SLA мають функцію, яка виявляє напругу холостого ходу (OCV)). Перерозряджена літієва батарея, яка перебуває в режимі захисту, матиме напругу близько 0 В. Цей тип зарядних пристроїв вважає батарею розрядженою і не намагається її заряджати. Зарядний пристрій з літієвим режимом буде намагатися відновити або “розбудити” перерозряджену літієву батарею, яка знаходиться в режимі захисту.

Довготривале зберігання

Якщо вам потрібно зберігати акумулятори протягом тривалого періоду, є кілька моментів, які слід врахувати, оскільки вимоги до зберігання відрізняються для SLA та літієвих акумуляторів. Є дві основні причини, чому зберігання SLA та літієвої батареї відрізняється від зберігання літієвої батареї.

Перша причина полягає в тому, що хімічний склад батареї визначає оптимальний SOC для зберігання. Акумулятори SLA потрібно зберігати в стані, максимально наближеному до 100% SOC, щоб уникнути сульфатування, яке призводить до накопичення кристалів сульфату на пластинах. Накопичення кристалів сульфату зменшить ємність акумулятора.

Для літієвої батареї структура позитивної клеми стає нестабільною, коли вона виснажується електронами протягом тривалого періоду часу. Нестабільність позитивної клеми може призвести до постійної втрати ємності. З цієї причини літієву батарею слід зберігати близько 50% SOC, що рівномірно розподіляє електрони на позитивній і негативній клемах. Для отримання детальних рекомендацій щодо довгострокового зберігання літієвих батарей ознайомтеся з цим посібником щодо зберігання літієвих батарей.

Другим фактором, що впливає на зберігання, є швидкість саморозряду. Висока швидкість саморозряду батареї SLA означає, що ви повинні поставити її на плаваючий або крапельний заряд, щоб підтримувати її якомога ближче до 100% SOC, щоб уникнути постійної втрати ємності. Для літієвої батареї, яка має набагато нижчу швидкість розряду і не потребує 100% SOC, ви можете обійтися мінімальною підтримуючою зарядкою.

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Рекомендовані зарядні пристрої

Завжди важливо підібрати зарядний пристрій, щоб забезпечити правильний струм і напругу для акумулятора, який ви заряджаєте. Наприклад, ви не будете використовувати зарядний пристрій на 24 В для зарядки батареї на 12 В. Також рекомендується використовувати зарядний пристрій, що відповідає хімічному складу вашого акумулятора, за винятком наведених вище вказівок щодо використання зарядного пристрою SLA з літієвими акумуляторами. Крім того, заряджаючи літієву батарею звичайним зарядним пристроєм SLA, ви повинні переконатися, що зарядний пристрій не має режиму десульфатації або режиму розрядженого акумулятора.

Якщо у вас виникли запитання щодо сумісності наявного зарядного пристрою з одним із наших продуктів, зателефонуйте нам або надішліть електронного листа. Ми будемо раді допомогти вам з вашими потребами в зарядці.

Батареї глибокого циклу

Сонячні батареї забезпечують зберігання енергії для сонячних, вітрових та інших систем відновлюваної енергетики. Сонячна батарея. це просто батарея глибокого циклу.Батареї для сонячних панелей призначені для тривалих, багаторазових і глибоких циклів заряджання/розряджання, необхідних для зберігання та розподілу енергії, виробленої непостійними відновлюваними джерелами, такими як сонячні панелі. З цієї причини автомобільні акумулятори не можна використовувати як сонячні батареї.

Мережеві системи не потребують акумуляторів, якщо ви не хочете підтримувати живлення під час перебоїв в електромережі. Але для автономних систем сонячні батареї глибокого циклу мають важливе значення і, ймовірно, будуть забезпечувати 100% вашої електроенергії. Це робить правильний вибір розміру сонячної батареї одним з найважливіших етапів проектування автономної системи. перегляньте наше відео нижче для отримання додаткової інформації.

Дізнайтеся більше про батареї глибокого циклу нижче, в нашому блозі, в нашій бібліотеці сонячних ресурсів “Зроби сам” або поспілкувавшись з нашими експертами зі зберігання енергії за телефоном 877-878-4060.

Літієві батареї

Аксесуари для літієвих батарей

Батареї, встановлені в стійку

Залиті свинцево-кислотні акумулятори

Герметичні акумулятори Agm

Герметичні гелеві батареї

Батарейні відсіки

Інструменти для обслуговування акумуляторів

Сонячні батареї є важливою частиною будь-якої сонячної енергетичної системи, дозволяючи зберігати та використовувати енергію сонця. Заряджати сонячні батареї не так складно, як може здатися, але є певні моменти, які слід врахувати, перш ніж це робити. У цій статті ми розповімо про те, як заряджати сонячні батареї, типи сонячних батарей, скільки зазвичай працюють сонячні батареї, чи можна заряджати сонячні батареї без контролера заряду і скільки вони коштують. Прочитайте нижче, щоб почати роботу з сонячними батареями для зберігання енергії.

Як заряджати батарею від сонячної панелі?

Якщо ви хочете мати доступ до відновлюваної енергії після заходу сонця або під час відключення електроенергії, вам потрібно буде інвестувати в батареї глибокого циклу. Акумулятори глибокого циклу спеціально розроблені для забезпечення надійного та ефективного живлення сонячних та інших систем відновлюваної енергетики, в той час як автомобільні акумулятори не є такими.

Батареї глибокого циклу відрізняються від автомобільних акумуляторів за кількома параметрами. По-перше, вони призначені для багаторазової розрядки та перезарядки протягом тривалого періоду часу без пошкодження. Автомобільні акумулятори, з іншого боку, призначені для запуску автомобіля, а потім швидкої підзарядки. Коли справа доходить до вибору батареї глибокого циклу для вашої системи відновлюваної енергетики, літієві батареї є чудовим вибором. Вони мають кілька переваг перед батареями AGM (з абсорбованим скляним матом). Літієві батареї служать довше, потребують менше обслуговування і краще підходять для високотемпературного клімату.

Важливо також переконатися, що напруга акумуляторної батареї відповідає напрузі сонячної батареї у вашій системі, якщо тільки ви не плануєте використовувати контролер заряду MPPT. Контролер заряду MPPT дозволить вам використовувати батарею з вищою напругою, ніж ваша сонячна батарея, що призведе до більшої ефективності та більшого виробництва електроенергії.

В цілому, батареї глибокого циклу є важливим компонентом будь-якої системи відновлюваної енергетики. Вибір правильного акумулятора для ваших потреб є ключовим для отримання максимальної віддачі від вашої системи. При правильному виборі та обслуговуванні ви можете гарантувати, що ваша система буде продовжувати забезпечувати надійне живлення на довгі роки.

Як довго працюють сонячні батареї?

При правильному догляді сонячні батареї можуть прослужити до двадцяти років.Сонячні батареї є важливою частиною будь-якої сонячної енергетичної системи. Без них енергія, вироблена сонячними панелями, була б витрачена даремно. Однак розуміння того, як довго вони прослужать, є ключовим для того, щоб переконатися, що ви отримаєте максимальну віддачу від своїх інвестицій. Літій-іонні батареї є найпопулярнішим типом сонячних батарей, і вони відомі своєю довговічністю. Це робить їх чудовим вибором для великих сонячних енергетичних систем. Заливні свинцево-кислотні батареї також популярні, але вони, як правило, мають менший термін служби. При належному догляді вони можуть прослужити від п’яти до десяти років. Закриті свинцево-кислотні батареї, як правило, мають найкоротший термін служби, зазвичай менше п’яти років. Важливо відзначити, що термін служби сонячної батареї визначається не тільки її типом. Такі фактори, як температура, цикли використання та якість самої батареї, відіграють важливу роль у визначенні терміну служби сонячної батареї. Ось чому важливо купувати якісні акумулятори та зберігати їх при оптимальній температурі для максимального терміну служби. Крім того, важливо переконатися, що у вас достатньо сонячних батарей для ваших енергетичних потреб. Якщо у вас недостатньо акумуляторів, ви не зможете зберігати всю енергію, вироблену сонячними панелями, і, швидше за все, в кінцевому підсумку витрачатимете її даремно. Нарешті, наявність хорошого плану обслуговування батарей має важливе значення для підтримки ваших сонячних батарей в ідеальному стані. Регулярна перевірка і тестування ваших батарей може допомогти вам виявити будь-які потенційні проблеми до того, як вони стануть серйозними.

Розуміння того, як довго працюють сонячні батареї, допоможе вам отримати максимальну віддачу від інвестицій в сонячну енергетичну систему. За умови належного догляду та технічного обслуговування ви можете забезпечити максимально довгий термін служби сонячних батарей та надійне зберігання енергії протягом багатьох років.

Чи можна заряджати сонячні батареї без контролера заряду?

Під час заряджання сонячних батарей завжди слід використовувати контролер заряду. Коли справа доходить до зарядки сонячних батарей, існує багато різних типів контролерів заряду сонячних батарей. Три основні типи: 1- або 2-ступінчасті контролери заряду, 3-ступінчасті та/або ШІМ-контролери заряду, а також контролери з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT). Контролери заряду для електромобілів і гольф-карів також можуть використовуватися для зарядки сонячних батарей. Найчастіше використовуються контролери заряду в діапазоні від 4 до 60 ампер зарядного струму, але новіші контролери MPPT можуть досягати до 80 ампер. Це робить їх дуже ефективними для великомасштабних сонячних батарей. Без контролера сонячного заряду батарея може перезарядитися, що скоротить термін її служби та продуктивність. З цієї причини настійно рекомендується використовувати контролер заряду для безпечної та ефективної зарядки сонячних батарей.

Скільки коштують сонячні батареї?

Сонячні батареї є дуже доступними за ціною, їхня вартість коливається від 20 до понад 5 000 доларів США залежно від потужності та технології. Важливо дивитися не тільки на вартість за одиницю, а й на загальну вартість встановлення акумуляторної батареї. Це означає, що потрібно враховувати будь-які витрати на встановлення, додаткове обладнання та інші витрати. При оцінці вартості сонячної батареї важливо також враховувати вартість одного циклу. Це вартість одного повного циклу використання. Залежно від технології та розміру батареї, цикл може тривати від сотень до тисяч циклів. Якщо ви плануєте використовувати сонячну батарею протягом тривалого часу, ця вартість за цикл повинна в значній мірі впливати на прийняття рішення. Врахування всіх цих витрат може дати вам краще розуміння справжньої вартості сонячної батареї.

У цьому відео ви дізнаєтеся, як правильно розрахувати розмір сонячної батареї.

Поради щодо вибору розміру сонячної батареї

Ми наполегливо рекомендуємо переглянути відео про розрахунок розміру сонячної батареї вище, але деякі ключові моменти можна винести і з цього відео:

 • Послідовне з’єднання батарей (позитивна клема однієї батареї до негативної клеми іншої) збільшує напругу, але зберігає ємність в ампер-годинах незмінною.
 • Паралельне з’єднання батарей (позитивна до позитивної, негативна до негативної) збільшує ємність в ампер-годинах, але залишає напругу незмінною.
 • Обмеження кількості паралельних ланцюжків батарей мінімізує проблеми, пов’язані з нерівномірним заряджанням/розряджанням між ланцюжками.
 • Не використовуйте батареї різної напруги або різного віку в одному блоці батарей. Насправді, для створення банку рекомендується використовувати кілька однакових батарей.
 • Ви можете перевести одиниці виміру між А-год і Вт-год (або кВт-год), використовуючи напругу батареї, оскільки Ват-години = Ампер-години х Вольт.
 • Застереження про те, що число ємності зберігання енергії, яке ви отримали з нашого калькулятора кВт-год:
 • Число, надане калькулятором. це ваше добове споживання енергії. Акумуляторна батарея, розрахована на цю кількість, забезпечить достатню потужність лише на один “день автономності”. Бажано подвоїти або потроїти ємність батареї і розглянути можливість включення генератора в систему, щоб забезпечити достатню потужність для тривалих періодів відсутності сонячної / вітрової енергії.
 • Необхідно враховувати рекомендовану глибину розряду (DoD) на моделі батареї глибокого циклу, яку використовує ваш банк. Наприклад, багато свинцево-кислотних акумуляторів рекомендується розряджати не глибше 50%, щоб отримати від них максимальну кількість циклів. це означає, що ви повинні планувати використовувати лише половину їхньої номінальної ємності. Зверніть пильну увагу на рекомендовані DoD при порівнянні варіантів батарей для використання у вашому банку.
 • Температура навколишнього середовища та ефективність інвертора системи також впливають на розмір блоку сонячних батарей.
 • Якщо ви очікуєте, що ваше щоденне використання кВт-год незабаром збільшиться (купівля електромобіля, збільшення кількості людей, що живуть в будинку, тощо).), розгляньте можливість збільшення розміру вашого банку акумуляторів. У деяких випадках розширення батареї глибокого циклу може бути здійснено пізніше, але загалом не рекомендується.

Визначивши ємність і напругу вашої батареї (12В, 24В або 48В постійного струму), ви можете почати думати про конкретні батареї глибокого циклу, які складатимуть банк. Потрібна допомога у прийнятті цих рішень? Зателефонуйте нам за номером 877-878-4060 або запросіть безкоштовну пропозицію автономної сонячної електростанції.

Типи сонячних батарей

Сонячна батарея глибокого циклу. це єдиний тип батареї, який має сенс для сонячної або вітрової системи, але як щодо різних типів батарей глибокого циклу? літієві, залиті свинцево-кислотні, AGM та гелеві? Який тип найкращий?

Хоча це правда, що кожна окрема хімічна речовина має свої плюси і мінуси, також вірно, що літієві батареї є найкращим вибором для більшості систем сонячних панелей. У порівнянні з усіма іншими хімічними речовинами, літієві батареї глибше розряджаються, довговічніші, легші, безпечніші та не потребують обслуговування. Так, вони дорожчі на початковому етапі, ніж інші типи, але в довгостроковій перспективі вартість за кВт-год циклу є найкращим показником, на який варто звернути увагу. Завдяки довшому терміну служби і більшій глибині розряду, ніж у альтернативних варіантів, вартість за кВт-год циклу, яку ви отримаєте від літієвих сонячних батарей, є неперевершеною. і вам не доведеться замінювати їх так часто.

Додавання сонячних батарей до мережевої системи

Якщо ваша сонячна електростанція підключена до електромережі, вона відключатиметься під час перебоїв в електромережі як запобіжний захід для робітників, які ремонтуватимуть комунальне обладнання. Щоб підтримувати мережеву сонячну систему в робочому стані під час відключення мережі, вам потрібно буде додати акумуляторну батарею та другий інвертор, щоб створити так звану гібридну сонячну систему.

Це відео пояснює два основні способи додавання акумуляторної батареї до існуючої мережевої сонячної системи.

Додавання акумуляторів до мережевої сонячної системи стає все більш популярним. особливо в районах, де електромережа ненадійна через надмірний попит (віялові відключення) або часті екстремальні погодні явища. Для нової гібридної сонячної системи або для модернізації існуючої мережевої системи з акумуляторною батареєю, скористайтеся нашою пропозицією щодо системи резервного живлення від акумулятора.

©1999-2023 Alternative Energy Store Inc. Всі права захищені.

altE 330 Codman Hill Road Boxborough, MA 01719

Як зарядити 12-вольтовий акумулятор за допомогою сонячних панелей?

Незалежно від того, чи відпочиваєте ви в кемпінгу в будинку на колесах, чи насолоджуєтесь відкритим морем на своєму човні, вам, мабуть, не обійтися без 12-вольтової батареї. Відсутність в мережі протягом тривалого часу, але при цьому достатня кількість електроенергії для роботи основних пристроїв означає, що вам знадобиться резервне джерело живлення для підзарядки акумулятора вашого будинку на колесах, фургона або човна.

Раніше для заряджання 12-вольтової батареї потрібен був доступ до берегової електромережі. Тепер ви можете залишатися поза мережею і заряджати свій акумулятор за допомогою сонячних панелей.

Однак заряджання 12-вольтової батареї за допомогою фотоелектричних (ФЕП) панелей є складнішим завданням, ніж просте з’єднання цих двох пристроїв. Вам знадобляться всі необхідні компоненти та ноу-хау для оптимізації сонячних панелей для швидшого заряджання.

Цей посібник покаже вам, як використовувати сонячні панелі для заряджання 12-вольтової батареї. незалежно від того, як довго ви перебуваєте поза мережею або у відкритому морі.

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Який розмір сонячної панелі потрібен для зарядки акумулятора на 12 В?

Існує багато різних розмірів і номінальних потужностей фотоелектричних сонячних панелей, більшість з яких сумісні з 12-вольтовою батареєю. Правильний розмір батареї в першу чергу залежить від того, чи відповідають ваші панелі вимогам батареї за кількістю ампер-годин, потужністю та напругою, а також від вашого енергоспоживання.

Акумулятори 12 В бувають різної ємності від 5 до 200 ампер-годин. Перш ніж вирішити, який розмір панелі підійде для зарядки 12-вольтової батареї, задайте собі наступні питання:

 • Яка ємність батареї в ампер-годинах (А-год)?
 • Як швидко потрібно заряджати батарею?

Припустимо, у вас є акумуляторна батарея 12 В ємністю 100 Ач. Крім того, уявіть, що вас влаштовує десятигодинний час зарядки.

Спочатку вам потрібно буде перетворити ампер-години акумулятора, щоб визначити загальну необхідну потужність. Рівняння виглядає наступним чином:

Ампер-години (Аг) х Вольти (В) = Вати (Вт)

Відповідно до наведеного вище прикладу, формула буде виглядати наступним чином:

Якщо вам потрібно, щоб батарея повністю зарядилася за 10 годин, ви можете розрахувати наступне:

Загальна потужність (Вт) / час заряджання в пікові сонячні години (год) = ват для панелі

Підставте наведені вище цифри, і ви отримаєте:

Отже, як мінімум, вам знадобиться панель потужністю 120 Вт, щоб зарядити 12-вольтовий акумулятор протягом десяти годин.

Майте на увазі, що на ефективність підзарядки панелі впливають різні інші фактори. По-перше, чим більша номінальна потужність сонячної панелі, тим швидше ви зможете зарядити батарею. Наприклад, жорстка сонячна панель EcoFlow потужністю 400 Вт з високим коефіцієнтом перетворення 23% може заряджати батарею на 12 В набагато швидше, ніж традиційна панель потужністю 100 Вт.

Хімія акумулятора також є важливим фактором. Літій-іонна батарея ефективніша за свинцево-кислотну, але потребує більшої потужності панелі. За інших рівних умов вам знадобиться 120-ватна сонячна панель для свинцево-кислотної батареї проти 190-ватної панелі для літієвої батареї.

Недоліком є те, що свинцево-кислотні акумулятори менш довговічні і мають менший термін служби. Якщо вашому автомобілю або човну більше десяти років, швидше за все, він використовує свинцево-кислотну батарею. і ви можете розглянути можливість оновлення до літій-іонної або LFP батареї.

Якщо ви збираєте сонячну електростанцію по частинах, контролер заряду, який ви використовуєте для підключення сонячної панелі до акумулятора, також може зробити процес заряджання більш або менш ефективним.

Два основних типи контролерів заряду. це широтно-імпульсна модуляція (PWM) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT), причому MPPT є значно ефективнішим. Якщо у вас є літій-іонна батарея і десять пікових сонячних годин, вам знадобиться 160-ватна сонячна панель з контролером заряду MPPT проти 190-ватної панелі з PWM.

Якщо ви купуєте сонячну електростанцію “все в одному”, таку як серія DELTA від EcoFlow, всі необхідні компоненти вже включені в комплект. Вам не потрібно турбуватися про проблеми сумісності між компонентами. Просто підключіть сонячні панелі і працюйте.

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Скільки сонячних панелей потрібно для зарядки акумулятора на 12 В?

Кількість необхідних сонячних панелей залежить від номінальної вихідної потужності самої панелі. Стандартної гнучкої сонячної панелі EcoFlow потужністю 100 Вт достатньо для заряджання найпоширеніших 12-вольтових акумуляторів, вона легко кріпиться на вигнуту поверхню без свердління.

Якщо ви хочете заряджати батарею швидше або вам потрібна значна потужність, придбайте кілька сонячних панелей для створення сонячної батареї. Також варто розглянути модульний комплект живлення, який може забезпечити вас достатньою кількістю автономної електроенергії для запуску всього, що вам може знадобитися.

Компоненти, необхідні для заряджання 12-вольтової батареї

Заряджання 12-вольтової батареї. це не так просто, як підключення сонячних панелей до клем. Безпосередня зарядка 12-вольтової батареї за допомогою фотоелектричних панелей неможлива.

Для підключення сонячних панелей вам знадобляться відповідні інструменти та компоненти:

 • Акумулятор на 12 В
 • Сонячна панель(и)
 • Контролер заряду сонячної батареї (повинен бути сумісний з батареями на 12 В; ШІМ або MPPT)
 • Кабелі акумулятора
 • Адаптерні кабелі контролера заряду

Контролер заряду регулює потік електроенергії від сонячних панелей до акумулятора, захищаючи його від перезарядження, яке призводить до незворотних пошкоджень і навіть може бути небезпечним. Після повного заряду акумуляторної батареї контролер відключає подачу постійного струму, захищаючи її від потенційної шкоди.

У більшості випадків вам також знадобиться сонячна електросистема з сонячною батареєю для зберігання надлишкової енергії та інвертором для запуску пристроїв і приладів, що працюють від мережі змінного струму (побутової електрики).

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Як зарядити 12-вольтовий акумулятор за допомогою сонячних панелей

Ось покрокова інструкція з підключення сонячних панелей для заряджання 12-вольтової батареї:

Крок 1: Підключіть 12В батарею до контролера заряду

Перевірте, чи є у 12-вольтової батареї дроти. Якщо ні, вам потрібно буде придбати дроти 10 або 16-го калібру, щоб підключити їх до контролера заряду. Приєднайте зачищений кінець позитивного дроту акумулятора до позиційної клеми і навпаки. Вставте оголені кінці дроту в порти контролера заряду і затягніть їх викруткою.

З’єднайте кільцеву клему позитивного проводу батареї з позитивною клемою. Повторіть процес для мінусового кабелю акумулятора.

Крок 2: Підключіть сонячні панелі до контролера заряду

Приєднайте кабель адаптера негативного заряду сонячної панелі до кабелю негативного заряду сонячної панелі. Зробіть те ж саме для позитивного кабелю панелі.

Підключіть позитивний вхідний кабель сонячної батареї до позитивної клеми сонячної батареї на контролері та затягніть клему. Повторіть цей процес для негативного вхідного сонячного кабелю.

Якщо ви підключаєте кілька панелей, що можна зробити з деякими системами, такими як портативні сонячні панелі EcoFlow, вам потрібно буде використовувати роз’єми MC4 для послідовного з’єднання панелей.

Крок 3: Перевірте підключення

Після підключення проводів перевірте з’єднання, увімкнувши батарею та електромережу. Контролер заряду повинен увімкнутися, що вказує на те, що контролер заряду та акумулятор підключені. Слідкуйте за екраном контролера заряду та переконайтеся, що він видає показання. Якщо ви бачите нуль або порожній екран, ймовірно, ви не підключили все належним чином.

Перевірити з’єднання ще простіше, якщо ви підключаєте сонячні панелі до електростанції, яку потім використовуєте для заряджання 12-вольтової батареї. Портативні електростанції, такі як EcoFlow DELTA 2, мають інтелектуальні алгоритми, вбудовані в MPPT, для відстеження напруги та сили струму в режимі реального часу. За допомогою спеціального додатку EcoFlow ви можете контролювати вихідну напругу та керувати електростанцією безпосередньо з мобільного пристрою, використовуючи Інтернет або з’єднання BlueTooth. Вбудований контролер заряду триматиме вас в курсі часу підзарядки.

Крок 4: Розміщення сонячних панелей під прямими сонячними променями

Нарешті, вам потрібно буде встановити сонячні панелі з оптимальною орієнтацією для найкращого впливу світла. Ви можете встановити жорсткі сонячні панелі на даху автомобіля або човна. Якщо у вас є портативна сонячна панель, використовуйте підставку, щоб розташувати її на землі або палубі.

Висновок

Розмір сонячної панелі, необхідний для підтримання заряду 12-вольтової батареї, значною мірою залежить від потужності, напруги, ампер-годин. і, звичайно, від вашого енергоспоживання. Після того, як ви знаєте специфіку, налаштувати функціонуючу сонячну електросистему між сонячною панеллю та 12-вольтовою батареєю просто, особливо якщо ви використовуєте портативну електростанцію або сонячний генератор з усім необхідним обладнанням.

Тепер, коли ви прочитали цей посібник, у вас повинна бути надійна система, яка може забезпечити автономне живлення в будь-який час і в будь-якому місці, де є сонячне світло. Незалежно від того, чи є ви домовласником, власником будинку на колесах або любителем відпочинку на природі, який шукає енергію для відпочинку, сонячна енергетична система може дати вам неймовірну свободу.

Купуйте EcoFlow вже сьогодні, щоб дізнатися про всі можливості для енергетичної незалежності.

EcoFlow. компанія, що займається рішеннями для портативної енергетики та відновлюваної енергетики. З моменту свого заснування у 2017 році компанія EcoFlow забезпечує спокійну енергію клієнтам на більш ніж 85 ринках завдяки лінійкам портативних електростанцій DELTA та RIVER, а також екологічно чистим аксесуарам.

Налаштування контролера сонячного заряду

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Контролер сонячного заряду має різні налаштування, які потрібно змінювати для його належної роботи, наприклад, налаштування напруги в амперах. Сьогодні ви дізнаєтесь про налаштування контролера сонячного заряду, а також про налаштування напруги контролера сонячного заряду.

Контролер сонячного заряду

Кількість енергії, виробленої сонячною панеллю, надходить до акумуляторів інвертора. Цю потужність потрібно підтримувати та регулювати. Для цього використовується контролер сонячного заряду. Він надсилає короткі імпульси енергії на батарею. Середня потужність, яку виробляє контролер сонячного заряду MPPT, може становити 42 вольти. Для отримання більш високої напруги вам знадобляться додаткові батареї. Ось у чому підступ: щоб запобігти пошкодженню ваших батарей, вам потрібно вибрати правильний контролер сонячного заряду.

Налаштування контролера сонячного заряду

Просто встановлення контролера заряду не вирішить усіх ваших проблем. Існують різні налаштування, які потрібно перевірити та відрегулювати вручну. Різні типи акумуляторів, такі як літій-залізо-фосфатні (LIPO), літієві, залізо-фосфатні, свинцево-кислотні та абсорбуючі скломатові (AGM) батареї, мають різні налаштування. Однак існує лише два типи контролерів заряду.

Контролер MPPT або контролер відстеження точки максимальної потужності

ШІМ-контролер або контролер широтно-імпульсної модуляції

Перш ніж приступити до налаштування контролера заряду сонячної батареї, необхідно розібратися з його принципом роботи. Ось моменти, на які потрібно звернути увагу під час встановлення та налаштування контролера сонячного заряду.

Після повного заряджання батарея не зможе утримувати більше сонячної енергії порівняно з хімічним вмістом.

 • Якщо батарея заряджена на високому рівні, це може призвести до утворення тепла і газу всередині батареї.
 • Електроліти всередині батареї почали розширюватися. Це в подальшому призвело до розвитку бульбашок.
 • Цей хімічний процес призводить до утворення газоподібного водню, який є вибухонебезпечним.
 • Перезаряджена батарея зменшить ємність і прискорить процес старіння акумулятора.

Параметри:

Плаваюча напруга заряду акумулятора

Напруга, при якій акумулятор підтримується після повного заряду, називається плаваючою зарядною напругою акумулятора. Ця напруга підтримує ємність акумулятора шляхом його саморозряду. Типова напруга для 12-вольтової системи становить 13.7В, а для системи на 24В. 27.4V. 58.4В. це напруга для системи 48В.

Напруга захисту від перерозряду акумулятора

Він також відомий як напруга відсічення при низькій напрузі, і його значення також повинно відповідати типу акумулятора. У налаштуваннях сонячного контролера заряду діапазон значень напруги для системи 12В становить 10.Від 8В до 11.4V. Для системи 24В. 21.6 В до 22.8В, і 43.2В до 45.6 В для системи 48 В. Отже, типові значення. 11.1 V, 22.2 В, і 44.4 V.

Напруга захисту від перезарядження акумулятора

Це значення напруги слід встановлювати відповідно до типу акумулятора. Ця напруга також називається напругою відсічення повністю зарядженого акумулятора або напругою відсічення від перенапруги. Це значення напруги для 12-вольтової системи коливається в діапазоні від 14.1 В і 14.5 V. Для 24-вольтової системи. 28.Від 2В до 29В, а для системи на 48В. 56.4В до 58В. Загалом, типовим значенням цієї напруги є 14.4V, 28.8В і 57.6V.

Ємність контролера заряду

Це максимальна кількість ампер, яку може обробляти ваш контролер сонячного заряду. Це параметр, на основі якого оцінюється контролер сонячного заряду. Це може бути 10А, 20А, 30А, 40А, 50А, 60А, 80А або 100А.

Максимальний зарядний струм

Це максимальний вихідний струм сонячних панелей або сонячних батарей. Це вихідна потужність, яку ви отримуєте від батарей.

Напруга системи

Вона також відома як номінальна робоча напруга вашої сонячної електростанції, яка відноситься до напруги акумуляторної батареї (робоча напруга постійного струму). Зазвичай це значення становить 12В, 24В або 48В. Однак, середня або велика система контролера заряду має значення напруги 110В і 220В.

Налаштування напруги контролера сонячного заряду

Це найбільш критичні налаштування, які необхідно ретельно виконати для кращого функціонування контролера заряду сонячної батареї. Контролер заряду сонячної батареї може працювати з різними напругами батареї в діапазоні від 12 вольт до 72 вольт. Відповідно до базових налаштувань контролера сонячного заряду, він здатний витримувати максимальну вхідну напругу 12 вольт або 24 вольти.

Перед початком використання контролера заряду необхідно встановити параметри напруги та струму. Це можна зробити, регулюючи налаштування напруги. Ось список з найбільш критичними налаштуваннями напруги для контролера сонячного заряду.

 • Тривалість поглинання: (адаптивна/фіксована)
 • Напруга поглинання: 14.60 вольт
 • Автоматичне вирівнювання: (Вимкнено / Вирівнювати кожні X днів) Вимкнено
 • Вирівнювання струму у відсотках: 25%
 • Тривалість вирівнювання: 4 години
 • Режим зупинки вирівнювання: (Фіксований час / Автоматичне включення напруги) Фіксований час
 • Напруга вирівнювання: 14.40 вольт
 • Напруга в плаваючому режимі: 13.50 вольт
 • Низькотемпературне відключення (опціонально): Вимкнено
 • Максимальний час поглинання: від 6 годин до 3 хвилин (макс.) на 100 Ач ємності акумулятора
 • Максимальна швидкість поглинання: 30 хвилин на 100 Ач ємності акумулятора
 • Ручне вирівнювання: Виберіть почати зараз
 • Максимальна тривалість вирівнювання: 3-4 години
 • Зсув напруги перезарядки: 0.1 вольт
 • Хвостовий струм: 2.0A
 • Температурна компенсація (мВ/°C): 27.7 вольт / 40 ° C. 25 ° C

Примітка: Налаштування можна змінити вручну на контролері або за допомогою програмного забезпечення для ПК. Дотримуйтесь інструкцій виробника для досягнення найкращих результатів.

Етапи налаштування контролера сонячного заряду

Під час налаштування нового контролера сонячного заряду слід почати з правильного підключення контролера до акумуляторної батареї та сонячних панелей. Після того, як підключення буде виконано належним чином і контролер виявить живлення, його екран засвітиться. Інші кроки виглядають наступним чином:

Увійдіть в меню налаштувань, утримуючи кнопку меню протягом декількох секунд.

Відображається струм заряду фотоелектричної батареї до акумулятора

Вибір типу батареї можна здійснити шляхом тривалого натискання кнопки меню.

Напруга акумулятора буде автоматично визначена контролером.

Відповідно до інструкції користувача, встановіть значення напруги поглинання заряду, значення відсікання низької напруги, напругу плаваючого заряду та значення відновлення низької напруги.

Якщо система має можливість налаштувати значення розряду для постійного струму, встановіть його відповідно до інструкції користувача.

Після завершення налаштування контролер заряду миттєво почне процес заряджання.

Посібник користувача ШІМ-контролера сонячного заряду

Посібник користувача контролера сонячного заряду з ШІМ або широтно-імпульсною модуляцією містить інформацію про наступне:

РК-дисплей або клавіша

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Контролер сонячного заряду має цифровий дисплей, який відображає ряд речей на панелі за допомогою абревіатур або знаків і символів. Ось список цих речей і що вони означають.

 • Панель з маленьким сонечком вказує на заряд сонячної панелі.
 • Стрілка біля панелі, коли вона виділена жирним чорним кольором, означає, що система знаходиться в режимі Aqualation або Buck, коли стрілка клацає, це означає, що вона знаходиться в режимі float.
 • Квадрат, заповнений горизонтальними смужками, вказує на батарею.
 • Біля знаку батареї є стрілка, що вказує на вихід.
 • Знак лампочки вказує на навантаження
 • V% вказує на напругу
 • AH. це ампер-години
 • Квадратне поле позначає меню. Використовується для перемикання між різними дисплеями. Ви можете увійти або вийти з налаштування шляхом тривалого натискання.
 • Стрілка вгору використовується для збільшення значення
 • Стрілка вниз показує зменшення значення

РК-дисплей або налаштування

Щоб переглянути різні інтеейси в налаштуваннях контролера сонячного заряду, натисніть кнопку меню. РК-дисплей або клавішний дисплей, про який йшлося в пункті 1, є основним дисплеєм. Наступні екрани з’являються по порядку, коли ви натискаєте меню:

 • FloatVoltage. на екрані відображається індикатор LIT, напруга та батарея
 • Індикатор розряду. показує LIT, напругу, батарею, вихід (стрілка) і навантаження (лампочка)
 • Захист від низької напруги. відображає LIT, напругу, символ розрядженого акумулятора та навантаження (лампочку)
 • Режим роботи. відображає години (H), потужність (стрілка) та навантаження (лампочка). OH, означає від світанку до заходу сонця, 24H означає, що навантаження працює протягом 24 годин, а 1-23H означає, що навантаження вмикається після заходу сонця і вимикається після сходу сонця.
 • Тип акумулятора. LIT та відсік акумулятора з горизонтальними смужками, визначте кількість зарядженого акумулятора та тип акумулятора. LIT. для літієвих. Після цього ви знову опинитеся на головному екрані.

Важливо: Щоб увімкнути або вимкнути навантаження вручну на головному дисплеї, натисніть клавішу вниз.

Особливості продукту

 • 3-ступінчасте ШІМ-керування зарядом
 • Вбудований промисловий мікроконтролер з регульованими параметрами
 • Контролер сонячного заряду з широтно-імпульсною модуляцією має наступні характеристики:
 • Акумулятор Функції перемикання між літієвим та свинцевим акумулятором. Літієва батарея є налаштуванням за замовчуванням і перемикає його на інтеейс типу батареї, утримуючи його протягом 3 секунд.
 • Подвійний польовий транзистор (MOSFET). захист від зворотного струму з низьким тепловиділенням
 • Вбудований захист від короткого замикання, обриву, перевантаження та реверсу

Інструкції з техніки безпеки

Кожен електроприлад постачається з переліком інструкцій з техніки безпеки, які підготовлені відповідно до приладу. ШІМ-контролер має наступні інструкції з безпеки, згадані в інструкції з експлуатації.

 • Не підключайте до контролера заряду інше джерело заряду. Контролер підходить тільки для регулювання сонячних модулів.
 • Щоб контролер розпізнав тип акумулятора, переконайтеся, що батарея має достатню напругу перед початком процесу встановлення.
 • Встановіть контролер на добре провітрюваній і рівній поверхні. Під час роботи контролер буде нагріватися.
 • Цей контролер підходить для літієвих батарей. З ним також сумісні всі види свинцевих батарей (відкриті, AGM та гелеві).
 • Щоб мінімізувати втрати, тримайте кабель акумулятора якомога коротшим.

Підключення до системи

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

У налаштуваннях контролера сонячного заряду містяться інструкції щодо підключення. Підказує, який порт до якого проводу потрібно підключити.

 • Підключіть акумулятор до регулятора заряду (плюс і мінус)
 • Підключіть споживача до регулятора заряду (плюс і мінус)
 • Підключіть фотоелектричний модуль до регулятора заряду (плюс і мінус)

Технічний параметр

Цей розділ містить всю інформацію щодо напруги, ампер, входу, виходу, розміру, ваги і т.д. ШІМ-контролера заряду сонячної батареї.

 • Напруга батареї. 12 вольт / 24 вольти з автоматичною адаптацією.
 • Струм заряду. 10А (KYZ 10), 20А (KYZ 20), 30А (KYZ 30)
 • Струм розряду. 10А (KYZ 10), 10А (KYZ 20), 10А (KYZ 30)
 • Максимальний вхід сонячної енергії. менше 41 вольт
 • Модель. (KYZ 10) (KYZ 20) (KYZ 30)
 • Робоча температура.35 ~ 60° за Цельсієм
 • Розмір або вага. 13370355 міліметрів або 140 грамів
 • Струм очікування. більше 10 мА
 • Вихід USB. 5 вольт / 2 А макс

Технічні параметри літієвих та свинцевих акумуляторів при певних параметрах наведені в таблиці нижче.

Тип акумулятора Вирівнювання Поплавок Захист від низької напруги Розрядити Перепідключити
Літієва (LIT) батарея 12.8 вольт 12.0 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 11.5-12.8 вольт) 10.7 вольт (за замовчуванням, діапазон регулювання 9).0-11.0 вольт) 11.6 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 11.0-11.7 вольт)
Свинцево-кислотна батарея (bAt) 14.4 вольти 13.7 Вольт (за замовчуванням, регульований діапазон13-15В) 10.7В (за замовчуванням, регульований діапазон9.0-11.0 Вольт) 11.6 Вольт (за замовчуванням, діапазон регулювання11.0-11.7V)

Усунення несправностей

Кожен електронний прилад стикається з певною проблемою, яку можна легко вирішити за допомогою пошуку та усунення несправностей. Основна проблема та її рішення згадуються в колонці “Усунення несправностей” в посібнику користувача PWMM. Тут я згадав проблему. ймовірну причину. рішення.

 • Піктограма зарядки не світиться у сонячну погоду. Сонячна панель відкрита або перевернута. Перепідключіться
 • Піктограма заряду вимкнена. Акумулятор розряджений. Зарядіть
 • Піктограма завантаження вимкнена. Неправильне налаштування режиму. Встановіть ще раз
 • Піктограма заряду повільно блимає. Перевантаження. Зменшити потужність заряду
 • Повільне миготіння піктограми заряду. Захист від короткого замикання. Автоматичне повторне підключення
 • Вимкнено. Занадто низький рівень заряду акумулятора реверс. Перевірте акумулятор або з’єднання

Налаштування сонячного контролера заряду 24В

акумулятори, глибокого, цикл, літієвий, сонячний, зарядний

Після налаштувань контролера заряду для системи на 12 В, система на 24 В є найпоширенішим контролером заряду, що використовується в домашніх сонячних електростанціях. Базові налаштування для цього параметра вказані в інструкції з експлуатації контролера заряду. Однак, ось кілька основних налаштувань, які призначені для системи 24В.

 • Плаваюча напруга заряду акумулятора. 27.4V
 • Напруга захисту від перерозряду батареї. 21.6В до 22.8V
 • Напруга захисту від перезарядження батареї 28.2В до 29В
 • Налаштування сонячного контролера заряду для AGM батареї

Налаштування контролера сонячного заряду для AGM або абсорбуючого скломату також доступні для 12 вольт, 24 вольт або 48 вольт. Максимальний струм заряду повинен становити не більше 50 А на 100 А-год ємності акумулятора. Напруга поглинання повинна бути 14.60 вольт і плаваюча напруга на рівні 13.50 вольт. Напруга вирівнювання при 14.40 вольт і об’ємна напруга зміщена на 0.10 вольт. Тривалість поглинання повинна бути адаптивною і становити від 6 годин до 30 хвилин на 100Аг ємності акумулятора. Відсоток струму для вирівнювання становить 25%, а його тривалість. максимум 4 години.

Налаштування контролера заряду для літієвих батарей

Перед початком налаштування літієвих батарей пам’ятайте, що літієві батареї не потребують температурної компенсації. Також, якщо ви замінюєте свинцеві батареї на літієві, а налаштування встановлені на “Вирівнювання”, їх потрібно змінити. Щоб змінити цей параметр, виберіть EQE (увімкнення/вимкнення головного еквалайзера) на дисплеї контролера заряду. Це також можна зробити, вимкнувши dip-перемикач в інших контролерах. Деякі загальні налаштування для багатоступеневого профілю заряду потрібно встановити на наступні параметри:

 • Напруга заряду. 14.4 вольти (3.6 VPC)
 • Час поглинання. 30 хвилин для балансування літієвих елементів
 • Напруга поплавка. 13.6 вольт
 • Напруга спокою (за замовчуванням). 3.4 VPC

Налаштування сонячного контролера заряду для свинцево-кислотного акумулятора

Свинцево-кислотна батарея є класичною конфігурацією в сонячній енергетичній системі. Після зміни типу батареї з літієвої/AGM на свинцево-кислотну батарею будуть використовуватися початкові параметри, встановлені для свинцево-кислотної батареї. Ці конфігурації вже встановлені в системі контролера заряду. А іноді, це просто підключення та використання системи.

Що ж, сьогодні ви дізналися про зміну налаштувань контролера сонячного заряду відповідно до типу акумуляторів у вашому інверторі. Крім того, налаштування напруги контролера сонячного заряду повинні бути ретельно виконані, щоб отримати максимальний потенційний вихід від контролера сонячного заряду.

Olivia прагне до зеленої енергії та працює над тим, щоб допомогти забезпечити довгострокову придатність нашої планети для життя. Вона бере участь у збереженні навколишнього середовища шляхом переробки та уникнення одноразового пластику.

Чи викликає рак годинник Garmin?

Включення живлення: Ваш путівник по зарядці сонячного годинника

2 Коментарі та думки власників

Привіт, дуже приємна стаття! Можна поставити 2 запитання? 1.) У мене такий самий контролер. Чи знаєте ви, чому мій сонячний контролер сам змінює налаштування батареї з B03 на B01?? Чи пошкоджений він? 2.) Тепер мені не вистачає стрілки на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором. Чи означає це, що батарея повністю заряджена? Спасибі Вам.

Шановний Яро, дякуємо, що звернулися до нас. Для Запиту 1: Контролер заряду сонячної батареї змінює налаштування батареї з B03 на B01. Ми з’ясували, що ці налаштування означають наступне: B03. Перенапруга батареї. Ця помилка виникає, коли вхідна напруга на клемах батареї перевищує 17.5-V B01. Батарея від’єднана. Цей код несправності з’являється, коли портативний сонячний комплект не може виявити акумуляторну батарею. Проблема, з якою ви зіткнулися, може бути пов’язана з наступними причинами: 1- Автоматична конфігурація. деякі контролери налаштовують свої параметри залежно від типу батареї та умов, які вони виявляють. Перевірте інструкцію вашого контролера, щоб побачити, чи має він цю функцію, і вимкніть її, відповідно до інструкцій, перелічених у посібнику. 2- Проблема з прошивкою або програмним забезпеченням: Збої в прошивці або програмному забезпеченні контролера можуть викликати несподівану поведінку. Перевірте наявність оновлень прошивки або спробуйте скинути контролер до заводських налаштувань. Якщо це не допомагає, зверніться до виробника, щоб перевірити контролер на наявність пошкоджень і можливість ремонту. Щодо питання 2: Стрілка на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором Важко визначити точне значення, не знаючи моделі вашого контролера. 1- У деяких випадках стрілка вказує на зарядку. 2- Це також може означати, що акумулятор повністю заряджений. 3- Або може виникнути проблема, коли контролер вимагає скидання. Виконайте кроки, перелічені в інструкції, щоб зробити те саме. І якщо питання все ще не вирішене, можуть виникнути деякі проблеми з проводкою між 3-ма компонентами. Останній варіант. перевірити всю систему у авторизованого фахівця та звернутися за допомогою до виробника.

Залишити відгук Скасувати відповідь

Ми прагнемо надавати інформативні та глибокі статті про енергетику, з акцентом на відновлювану, зелену енергетику, сонячну енергію, сталий розвиток та теми, пов’язані з навколишнім середовищем. Наша команда досвідчених авторів та дослідників з ентузіазмом досліджує останні досягнення в галузі екологічно чистої енергетики та надає нашим читачам цінну інформацію, яка допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо споживання енергії.

Корпоративний парк, D-21, сектор 21, Дварка, Делі 110077

Останні публікації

Залишити відповідь