7 компонентів вашої сонячної енергетичної системи. Базове налаштування сонячної панелі

Наша проста домашня сонячна електростанція, яку можна зробити своїми руками

Але ми не хотіли втрачати відчуття нашого простого будинку, привозячи великий генератор і каністри з газом, необхідні для його роботи, а перспектива встановлення вітрогенератора або сонячної батареї здавалася нам дорогою і технологічним нагромадженням в природному середовищі.

Примітка редактора: Ця стаття була вперше опублікована в 2012 році. З тих пір ми зробили кілька модернізацій нашої системи, які відображені в цій оновленій версії. В основному, ми додали кілька панелей і отримали контролер заряду більшої потужності, а також додали зарядний пристрій, щоб доповнити систему в найтемніші тижні зими, коли сонячна енергія на мінімумі.

Протягом багатьох років нам вдавалося обходитися без зручностей, які може забезпечити електрика, але розвиваючи Eartheasy, ми.com за допомогою комутованого підключення до Інтернету через телефонну лінію, прокладену через ліс, було складно, а зарядка мого ноутбука стала регулярною необхідністю. Кілька років тому в нашій місцевості з’явився бездротовий широкосмуговий зв’язок, і обіцянка швидкісного інтернету стала стимулом, необхідним для побудови власної надійної, доступної та простої системи альтернативної енергетики “зроби сам”.

розробляючи Eartheasy.com, використовуючи комутоване підключення до Інтернету по телефонній лінії, прокладеної через ліс, було складно.

Сьогодні, за допомогою місцевого експерта з автономних домашніх сонячних електростанцій та систем альтернативної енергетики, ми маємо найкраще з обох світів. Наша базова сонячна енергетична система забезпечує більше електроенергії, ніж ми очікували, вона виявилася дуже надійною і не потребує обслуговування, і вона майже повністю прихована від очей. Сонячна панель на даху з кількома проводами, що ведуть до невеликої акумуляторної батареї, живить мій ноутбук, а радіоприймач, встановлений на дереві, приймає бездротовий широкосмуговий сигнал. Система також забезпечує достатньо енергії для зарядки декількох невеликих електроінструментів, запуску нашої домашньої звукової системи і, на диво, цілорічного живлення повнорозмірного холодильника.

Вартість цієї повної сонячної системи, в сьогоднішніх цінах на компоненти, становила близько 1200 доларів США.

Наша проста домашня сонячна електростанція складається з чотирьох основних компонентів: сонячних панелей, контролера заряду, двох 6-вольтових акумуляторів для гольф-кара і невеликого інвертора. Ми з сином змогли встановити систему за кілька годин, і не було жодних проблем з обслуговуванням, окрім перевірки рівня рідини в акумуляторах кожні кілька місяців та очищення поверхонь панелей час від часу. Крім того, раз на рік чи два я піднімаю одну сторону кожної панелі, щоб вимести з неї листя чи хвою, які могли там накопичитися.

Вартість цієї повної сонячної системи, в сьогоднішніх цінах на компоненти, склала близько 1200. Варто зазначити, що панелі я купував “б/в” по 100 за штуку. Багато людей у нашій громаді замінили свої 123-ватні панелі на новіші 250-ватні, які коштують близько 250 доларів кожна. Отже, 123 сонячні панелі були легкодоступні, і я був задоволений кількістю енергії, яку вони могли б забезпечити.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Чотири компоненти. це батареї, контролер заряду (внизу праворуч), інвертор (вгорі праворуч) і зарядний пристрій (під інвертором).

Основні компоненти цієї автономної сонячної електростанції наступні:

Сонячні панелі

На даху нашого будинку встановлено три сонячні панелі: 123 Вт фотоелектричні модулі Sharp, модель 123UJF. Панелі обладнані стаціонарно встановленими розподільчими коробками для зручності монтажу проводів та кабелепроводу. Для кожної панелі дві дошки прикручені до даху, а сонячна панель прикручена до дощок за допомогою барашкових гайок, тому її легко підняти, якщо потрібне технічне обслуговування. Поверхня панелей знаходиться на висоті близько 5 дюймів над поверхнею даху. Два дроти йдуть від сонячних панелей, один. лінія живлення, а інший. лінія заземлення. Лінія електропередач проходить по даху до контролера заряду, де стоїть запобіжник. У коробці на ганку розміщені контролер заряду, інвертор та акумулятори. Дріт заземлення проходить під будинком і кріпиться до сталевого стрижня, який забивається приблизно на два фути в землю.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Панель на даху / специфікації панелі з тильного боку панелі

Слід зазначити, що в інструкціях до панелей зазначено, що встановлення фотоелектричних модулів вимагає “великого ступеня майстерності і повинно виконуватися тільки кваліфікованими ліцензованими фахівцями, включаючи ліцензованих підрядників та ліцензованих електриків”.” Ми встановили нашу систему самостійно, оскільки наш постачальник, який є ліцензованим інсталятором, дав нам чіткі вказівки і прийшов перевірити установку після того, як вона була завершена. Ми пропонуємо вам дотримуватися рекомендацій, викладених в інструкції до модуля, щодо встановлення.

Вартість сонячних панелей в сьогоднішньому ціноутворенні становить близько 1 долара за ват.

Контролер заряду

Ми використовуємо контролер заряду Morningstar ProStar30 Charge Controller, який автоматично регулює кількість енергії, що надходить до акумулятора. Контролер має невеликий світлодіодний індикатор, який показує стан заряду, тому легко побачити, коли батареї повністю заряджені або якщо вони розряджаються. Індикатор блимає зеленим, жовтим або червоним кольором, вказуючи на стан акумулятора в будь-який момент часу. Цифровий дисплей показує рівень напруги батареї та швидкість заряду, що надходить від панелей. Швидкий погляд на контролер заряду дозволяє нам дізнатися, чи є у нас достатня потужність, чи потрібно трохи скоротити використання електроенергії, поки батареї не будуть знову наповнені.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Вартість контролера заряду Morningstar ProStar30 склала близько 250. Сьогодні ви можете отримати його приблизно за 200.

Акумуляторна батарея

Дві 6-вольтові батареї для гольф-карів з’єднані послідовно для отримання 12-вольтової системи. Кожна батарея розрахована на 232 ампер-години. Батареї поміщені в дерев’яну скриню з відкидною кришкою, верхня панель скрині знімається, щоб забезпечити достатню вентиляцію. Полюси та з’єднання акумулятора слід утримувати в чистоті та періодично перевіряти, щоб переконатися в надійності з’єднань.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Дві батареї/близький план етикетки

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Чотири компоненти встановлені в цій кедровій коробці з вентиляційним отвором. Цей ящик подвоює лавку, на якій можна сидіти, поки роззуваєшся.

Вартість двох батарей склала близько 400.

Інвертор

Завершальним елементом системи є невеликий інвертор, який перетворює 12-вольтове живлення постійного струму в 120-вольтове живлення змінного струму. Це дає змогу використовувати стандартні електричні пристрої без адаптерів. Інвертори доступні в широкому діапазоні потужностей для систем різного розміру. Наш невеликий інвертор виробництва Nexxtech, потужністю 300 Вт, з можливістю перенапруги 500 Вт. Він поставляється з двома кабелями, червоним і чорним, із затискачами типу “алігатор” для кріплення до клем акумулятора. Обираючи інвертор, ми виходили з того, яка потужність необхідна для нашої системи та які пристрої ми хочемо запустити. При розрахунку потреб в електроенергії важливо додавати потреби в електроенергії, коли два або більше пристроїв працюють одночасно.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Це наш маленький інвертор Nexxtech.

Наш інвертор Nexxtech потужністю 300 Вт коштував близько 30.

Резервне живлення (опціонально)

Минулого року ми додали до системи зарядний пристрій, який слугує додатковим джерелом живлення. Запуск зарядного пристрою, коли батареї розряджаються, дозволяє нам мати більше світла та енергії в найтемніші дні зими. Зарядний пристрій знаходиться в одній коробці з батареями та іншими компонентами. Ви можете побачити на фотографіях два подовжувачі, що проходять крізь підлогу. вони ведуть до нашого сараю, де у нас є невеликий генератор Honda 2000. Для запуску зарядного пристрою запускаємо генератор, підключаємо зарядний пристрій до одного з подовжувачів, а також підключаємо лінію живлення інвертора до іншого подовжувача. Генератору потрібно працювати лише близько 30 хвилин, щоб зарядити батареї до 12.8 або вище. Потім генератор вимикається, зарядний пристрій відключається, а лінія електропередач інвертора знову підключається. Цей процес займає лише хвилину або дві, і відновлені батареї мають достатню потужність, щоб наступного дня на даху з’явилося світло.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

ліворуч: Зарядний пристрій знаходиться на підлозі під інвертором. праворуч. Зарядний пристрій крупним планом.

Що забезпечує ця система:

Альтернативна енергетична система може бути використана для забезпечення електроенергією будь-якої кількості електричних пристроїв, таких як прилади, інструменти та комп’ютери. Чим більша система, тим, очевидно, більшу потужність вона забезпечить. Щоб дати вам уявлення про потужність такої невеликої системи, як наша, ось що ми використовуємо для живлення нашої сонячної електростанції:

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Холодильник: Це холодильник з живленням від постійного струму, такого ж розміру, як і звичайна морозильна камера (4 фути завширшки). Холодильник споживає 40 Вт енергії і може бути перетворений на морозильну камеру шляхом заміни термостата. Оскільки холодильник є моделлю постійного струму, він підключений безпосередньо до акумулятора, минаючи інвертор. Таким чином, холодильник продовжує працювати, навіть якщо інвертор вимкнений. Наш холодильник працює безперервно вже понад 8 років без жодних проблем. Навіть у темні зимові дні сонячні панелі забезпечують достатню потужність для роботи системи.

Музика: У нашому будинку встановлена звукова система Vers, яка дозволяє нам використовувати iPod або прямий кабель від iPhone чи комп’ютера, щоб забезпечити насичений звук, споживаючи при цьому відносно мало енергії. Ми можемо використовувати цю звукову систему близько 3 годин на день взимку і стільки, скільки захочемо влітку.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Світло: Велика зміна для нашого будинку. електричне освітлення. Ми замінили наші гасові лампи на кілька таких світлодіодних ламп, які мають потужність лише 7 Вт кожна.

Інтернет: Наша сонячна система також забезпечує достатню потужність для роботи ноутбука, планшета та підзарядки мобільних телефонів. Воно також живить роутер, так що кілька комп’ютерів можуть працювати з Wi-Fi одночасно. На додаток до роутера, на дереві на відстані близько 300 футів від нашого будинку встановлено невеликий радіоприймач, який приймає бездротовий широкосмуговий зв’язок і передає сигнал до будинку.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Невеликі інструменти та прилади: Система також заряджає невеликі інструменти, наприклад, акумуляторний дриль-шуруповерт. Наша система заряджає акумулятор для цього інструменту приблизно за 30 хвилин.

Це основні застосування, які ми використовуємо, які забезпечуються сонячною енергетичною системою, описаною вище. Однак, ви можете використовувати широкий спектр електричних пристроїв за потребою. Сьогодні ми користуємося перевагами нашої системи, не відчуваючи технологічного втручання в нашу автономну садибу та спосіб життя. Особливо холодильник значно покращив наше повсякденне життя, оскільки зберігати продукти стало набагато простіше. І ми не сумуємо за гасовими лампами.

Проведення електрики в сільську місцевість є чимось на кшталт балансування, оскільки ми не хочемо, щоб наш простий спосіб життя змінювався занадто великою кількістю електричних гаджетів. Це вимагає певної стриманості, щоб зберегти речі простими, але ті кілька електричних зручностей, які ми зараз маємо, є найбільш цінними!

Про автора

Грег СіманУродженець Лонг-Айленда, штат Нью-Йорк, Грег Сіман заснував компанію Eartheasy у 2000 році через турботу про навколишнє середовище та бажання допомогти іншим жити більш стійко. Як редактор, Грег поєднує своє виховання в Нью-Йорку, Бостоні та Сан-Франциско з контрастом 31 року життя “поза мережею”, щоб дати нам збалансовану перспективу сталого життя. У вільний час Грег займається садівництвом, працює над своїм будинком і будує дерев’яний вітрильник за допомогою ручних інструментів.

З нашого магазину

Система вентиляції теплиці на сонячних батареях

Автоматична сонячна система поливу

Сонячний конус для переробки відходів Green Cone

Піднята грядка для фермерського господарства

Підняті грядки з натурального кедра

Компостер Jora JK270. 9.5 кубічних футів

Безпечний сад з питною водою преміум-класу

Дегідратор для їжі Excalibur на 9 лотків з таймером

Дегідратор для їжі Excalibur на 5 лотків з цифровим таймером

Всеамериканський консервний балончик/кип’ятильник під тиском. 15.5 літрів

Загальноамериканський консервний балончик / плита під тиском. 30 літрів

Компоненти вашої сонячної енергетичної системи

Приступаючи до реалізації нового домашнього проекту сонячної енергетики “зроби сам”, одне з багатьох питань, яке задають новачки, звучить так: “Які компоненти мені потрібні для завершення мого проекту сонячної енергетики?”. 7 компонентів вашої сонячної енергетичної системи не обов’язково повинні бути дорогими або важкодоступними, оскільки багато сонячних електростанцій “зроби сам” будуються з використанням вживаних деталей з Інтернету, оскільки люди прагнуть оновити свою фотоелектричну систему.

Але перед тим, як почати купувати або з’єднувати разом окремі компоненти на даху, корисно отримати якісний сонячний путівник, який крок за кроком проведе вас через весь процес будівництва, встановлення та налаштування вашої власної домашньої сонячної енергетичної системи. Окрім очевидних вимог щодо часу, інструментів та інструкцій, давайте розглянемо 7 основних компонентів, які вам знадобляться для вашої сонячної енергетичної системи.

Для встановлення мережевої сонячної енергетичної системи для вашого будинку вам знадобляться в основному 7 основних компонентів, і ми організуємо їх в тому порядку, в якому вони будуть підключені до вашої домашньої сонячної енергетичної системи.

Сонячні фотоелектричні панелі

У більшості домашніх установок та сонячних електростанцій “зроби сам”, фотоелектричні сонячні панелі будуються домовласником з окремих частин, знайдених в гаражі або майстерні. Але ви можете замовити фотоелектричні елементи зі знижкою в Інтернеті та зібрати їх у повні сонячні панелі потужністю 80 Вт, 100 Вт або 120 Вт.

Якщо у вас немає часу або навичок, щоб побудувати сонячну панель з нуля, є багато комерційно доступних панелей на вибір. Після побудови окремі панелі з’єднуються між собою, щоб зробити більші сонячні батареї.

Відключення сонячної електростанції

Вимикач сонячної електростанції. це, по суті, просто електричний вимикач, але він є важливою частиною системи. Він дозволяє від’єднати і припинити подачу постійного струму від сонячних панелей і масиву в разі необхідності ремонту або при виникненні проблем з сонячною системою. Цей вимикач повинен бути достатньо потужним, щоб витримувати повну потужність панелей в яскравий сонячний день.

Контролер заряду акумулятора

Більшість домашніх сонячних систем побудовані з включеною резервною батареєю на випадок, коли сонце не світить, наприклад, в похмурі дні або вночі. Контролер заряду акумуляторів гарантує, що на батареї надходить постійна кількість електроенергії, щоб вони не були перезаряджені, і щоб резервні батареї не розряджалися назад через систему вночі. Багато в чому цей компонент схожий на ваш автомобільний зарядний пристрій, тому не буде занадто дорогим.

Акумуляторна батарея глибокого циклу

Для того, щоб зберігати сонячну енергію, вироблену сонячними панелями, і підтримувати світло вночі, вашій сонячній системі знадобляться акумулятори глибокого циклу. Батареї глибокого циклу. це не те саме, що автомобільні батареї поверхневого заряду, які розроблені з більш тонкими свинцевими пластинами для автомобілів.

Акумулятори глибокого циклу для сонячних систем є більш надійними і розраховані на тип циклів зарядки і розрядки, які вони повинні витримати. Нові батареї глибокого циклу коштують дорого, але відновлені батареї дешевші. А ще краще, можливо, ви зможете безкоштовно отримати старі розряджені акумулятори, які раніше використовувались у вилочних навантажувачах, гольф-карах та електричних колясках, і відновити їх самостійно.

Вимірювання потужності системи

Лічильник сонячної енергії може бути необов’язковим, але він вказаний тут, оскільки його включення дасть вам чіткий спосіб побачити, скільки безкоштовної сонячної енергії надходить до вашого будинку від ваших сонячних панелей. Наявність системного лічильника потужності також допоможе вам вдосконалити вашу систему, щоб отримати максимальну ефективність від вашої сонячної установки, а також мати перевагу в тому, що ви зможете повідомити вашим сусідам, скільки грошей заощаджує ваша сонячна система.

Інвертор для сонячної електростанції

Ваші сонячні панелі генерують енергію постійного струму, а ваш будинок працює від мережі змінного струму, сонячний інвертор перетворює сонячну енергію постійного струму від фотоелектричних панелей в корисну електричну енергію змінного струму 115, 220 або 240 В в будинку, забезпечуючи перетворення постійного струму в змінний за допомогою електронних методів перемикання.

На практиці інвертор дозволяє працювати електродрилям, комп’ютерам, пилососам, освітлювальним приладам та більшості інших мережевих електроприладів, які можна підключити до розеток сонячних панелей. Сьогодні на ринку є багато інверторів прямокутної та синусоїдальної модифікованої хвилі, але якісний синусоїдальний інвертор потужністю 1200 Вт, швидше за все, не буде коштувати вам більше кількох сотень доларів.

Резервне живлення

Певна форма резервного живлення може знадобитися, коли сонце не світить, а акумуляторні батареї розряджені. Більшість систем включають певний вид резервного живлення. В автономній установці це, як правило, дизельний генератор. У прив’язаній до електромережі системі сама електромережа буде забезпечувати резервне живлення через інвертор. Але резервним джерелом живлення також може бути вітрогенератор або водяне колесо як частина малої гідросистеми.

Отже, незалежно від того, чи будуєте ви власні сонячні панелі з нуля, чи купуєте готові комерційні панелі, використовувати сонячну енергію для живлення вашого будинку може бути простіше, ніж ви думаєте. З підключеною до мережі системою ви навіть можете продавати надлишок електроенергії, яку ви не використовуєте, назад комунальній компанії, яка продавала її вам всі ці роки, забезпечуючи вам додатковий дохід.

Підручники з альтернативної енергетики присвячені тому, щоб допомогти і показати вам, що вам потрібно, щоб зробити сонячну енергію у вашому домі реальністю, і допомогти вам на цьому шляху, тому чому б не розглянути можливість натиснути тут і отримати одну з книг про сонячну енергію від Amazon про будівництво саморобних сонячних панелей, гарантуючи, що у вас є вся необхідна інформація для того, щоб ваша сонячна електростанція працювала ефективно і ефективно з першого разу. Удачі!

Базове налаштування сонячної панелі

PlayaLabs. це “Для пальників, від пальників. Ми проводимо тести та випробування на природі. Ми посилаємось на чесні відгуки та найкраще, що ми можемо знайти. Ми завжди даємо посилання на БЕЗКОШТОВНУ ДОСТАВКУ!

Лабораторні тести

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Тримайте свої яйця в мішку!

Ви можете зробити тіньову структуру!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Навіть ви можете робити сонячну енергію!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Сонячне чуття

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Ви можете бігти від сонця!

Playa ідеально підходить для сонячної енергії. Ця сонячна станція добре поєднується з болотним кулером Swamp Cooler.

Відновлювана енергія допоможе вам не залишати слідів і матиме гарний вигляд у додатку “Розміщення” вашого табору.

Почнемо!

Сонячна станція може бути зарослими бур’янами джунглями. Але вам не потрібно бути інженером-електриком. Навіть новачок може виконати простий підручник Playalabs, схвалений Playa.

Це не дешево, але можливо (приблизно від 250 до 600 доларів). Ви також можете використовувати комплект для інших заходів та дорожніх поїздок вдома!

Бажаний список покупок:

Є кілька способів зняти шкуру з цієї кішки, але найпростіший і найшвидший комплект ThePlayaLabs включає цей короткий список елементів:

 • Батарея глибокого циклу
 • Комплект сонячних панелей
 • Інвертор з кабелями
 • Дротяні знімачі
 • Додатковий провід
 • Затискачі для алігаторів Ми отримали відгук, що наш список сонячних деталей містить занадто багато варіантів. Тож ми переробили список деталей відповідно до вашого бюджету та потреб у потужності, створивши 3 комплекти (висококласний, середній та бюджетний).

3 основні частини:

 • Акумуляторна батарея: Так, вам потрібна батарея
 • Панель Сексуальна частина
 • Електроніка: Компоненти та кабелі

Можна підключити сонячну панель безпосередньо до електроніки, але тестування показує, що це ненадійно. Іноді буває хмарно або темно, коли вам потрібна енергія. Вихідна потужність панелі “нестабільна”, що може пошкодити вашу електроніку. Батарея дозволяє вловлювати сонячну енергію, коли вона світить, а потім використовувати енергію, коли вона вам потрібна.

Акумулятор:

Панель отримує більшу частину слави, але батарея дійсно є серцем роботи.

Вам потрібен 12-вольтовий глибокий цикл” або “Морський акумулятор.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Це не звичайний автомобільний акумулятор! Шукайте ключові слова Deep Cycle та/або Marine в магазинах автозапчастин або магазинах човнів.

Ви можете отримати їх в Інтернеті. Вони до біса важкі, тож спечіть печиво для свого кур’єра.

Батареї на 12 В вимірюються в ампер-годинах або Аг. Саме стільки заряду вони тримають. Ампер-години = батарея служить довше. Отримайте найбільшу кількість ампер-годин, яку ви можете собі дозволити. Це може бути час, щоб об’єднатися з товаришами по кемпінгу, щоб отримати більшу батарею. В ідеалі ви отримуєте 100 Аг або більше. Якщо ви ощадливо ставитеся до електроенергії, підійде акумулятор на 50 Ач. Ми не рекомендуємо нічого нижче 50 AH для опіку. 35 Ач просто недостатньо, щоб зробити це вартим.

Примітка щодо термінології, термін “КЛЕМИ” означає металеві штирі на акумуляторі. Існує позитивний і негативний “ТЕРМІНАЛ”. Це ЗАКІНЧУЄ цей параграф. Перестаньте говорити ТЕРМІН.

Це позитивний і зазвичай червоний або білий колір. The. є негативним і, як правило, чорним. Не торкайтеся клем. І не дозволяйте предметам торкатися клем, інакше може виникнути іскра. малоймовірно, але можливо, тому будьте обережні, діти.

Panel: Тепер найцікавіше

Переконайтеся, що у вас є панель, сумісна з 12-вольтовою системою.

Панелі з напругою 12В або до 18В все ще працюють.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Але не використовуйте панель з даху будинку (наприклад, іноді люди продають панелі, що залишилися від домашньої сонячної установки). Ця панель НЕ буде працювати з нашою установкою на 12 В, якщо ви не знаєте, що робите, і не перевірите напругу.

Не хвилюйтеся, ми розмістили кілька протестованих панелей на нашій сторінці запчастин.

Панелі оцінюються за потужністю. Отримайте найбільшу потужність, яку ви можете собі дозволити. Бюджетний Боб, якщо ви зважуєте свої витрати на батарею проти панелі, краще придбати батарею з більшою ємністю і меншою панеллю. Витрачайте більше на акумулятор і заощаджуйте на панелі, якщо у вас обмежений бюджет.

Для панелі візьміть принаймні 20 Вт для легкого режиму роботи (вона буде працювати кілька годин на день, заряджати телефони та спорадично вмикати світлодіоди). Оновіть панель до 100 Вт, якщо ви сподіваєтесь заряджати багато телефонів або використовувати більше світла, гаджетів, колонок тощо.

Це може здатися дивовижним, щоб отримати панель потужністю 500 Вт або якусь безбожну кількість потужності. Але ви можете перевантажити ємність заряду акумулятора. Тож якщо у вас є бюджет і бажання, візьміть ще одну панель на 100 Вт, ще один акумулятор та інвертор, і використовуйте 2 однакові комплекти. Так ви отримаєте більше корисної енергії, ніж просто придбавши величезну панель.

Комплекти панелей, які ми протестували, поставляються з адаптерами та контролером заряду (про це пізніше). Ми рекомендуємо комплекти з цими пристроями в комплекті. це простіше і дешевше, ніж купувати все окремо.

Якщо ви дійсно хочете налаштувати свій комплект, вам потрібно купувати панелі, контролер заряду та кабельні адаптери окремо.

Компоненти: Нісенітниця

Контролер заряду: Ця маленька коробочка регулює потік енергії, щоб захистити ваше обладнання. На щастя, комплекти постачаються з цим включеним.

Дроти 12В. 10 калібр, принаймні 10 футів.

Затискачі Gator. Вам потрібно принаймні 2, але зробіть кілька резервних копій. Якщо ви робите болотний кулер, вам потрібно ще 2 затискачі.

Інвертор: Коробчастий пристрій, який робить все це придатним для використання.

Інвертори заплутані. Давайте прояснимо це:

Якщо ви використовуєте лише болотний кулер, вам не потрібен інвертор! Ви можете підключитися безпосередньо до клем акумулятора. Дивіться іншу інструкцію з підключення.

Інвертор забирає енергію з акумулятора і перетворює її в придатну для використання форму для USB-гаджетів і стандартних штепсельних вилок змінного струму.

Існує 2 типи інверторів: Модифікований синус або чистий синус. Для більшості електроніки підходить модифікована синусоїда. Ваші світлодіоди, USB-пристрої та зарядні пристрої для телефонів будуть в порядку. Якщо у вас є сучасне аудіообладнання, медичні пристрої, ноутбуки або високотехнологічні гаджети, можливо, ви захочете витратити додаткові кошти і придбати інвертор з чистою синусоїдою.

PlayaLabs перерахували сонячні комплекти з різними інверторами для різних бюджетів. Всі наші інвертори мають функції безпеки, яких не вистачає деяким дешевим інверторам.

Давайте підключимось!

Кожного разу, коли сонячна панель знаходиться на сонці, вона збирає енергію. Якщо панель знаходиться на сонці, дроти будуть під напругою! Не хвилюйтеся, просто будьте обережні.

Переверніть панель лицьовою стороною вниз дупою вгору. Є Pos і.Негативні дроти, що ведуть із задньої панелі.

Якщо ви придбали повний комплект з контролером заряду, дотримуйтесь інструкцій з підключення кабелів. Набори поставляються з хорошими інструкціями, і це не важко. підключити 2 кабелі, що йдуть від панелі до INPUT контролера заряду. Підключіть позитивний до позитивного та негативний до негативного. Потім ви підключаєте другий набір кабелів від OUTPUT контролера заряду до клем акумулятора.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Якщо ви не придбали повний комплект кабелів, або вам потрібна додаткова допомога, виконайте такі дії:

На панелі знайдіть позитивні та негативні дроти. Залежно від вашого комплекту, вам можуть знадобитися кабельні адаптери. Підключіть позитивний і негативний дроти від панелі до гнізд INPUT на контролері заряду (позначені значком панелі з сіткою), і переконайтеся, що ви під’єднали позитивний кабель до позитивного гнізда, а негативний. до негативного гнізда.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Потім відріжте чорний і червоний дроти живлення 12 В довжиною близько 10 футів (ви завжди можете вкоротити їх пізніше, але краще почати з гарного довгого шматка).

На одному кінці цих дротів живлення зніміть півдюйма ізоляції, скрутіть волокна і підключіть червоний дріт до гнізда Pos контролера заряду (вихідні гнізда позначені квадратною піктограмою батареї), і повторіть ці дії, щоб підключити чорний дріт до гнізда.Негативний роз’єм виходу контролера заряду.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Тепер, на вільному кінці червоного і чорного дротів живлення, зніміть дюйм покриття з чорного і червоного дротів, і обтисніть оголені дроти на затискачі “Алігатор”. Позначте ці затискачі Gator за допомогою Sharpee: ПАНЕЛЬ ДО АКУМУЛЯТОРА

Затисніть затискачі з написом (PANEL TO BATTERY) на клемах 12В акумулятора.

Переконайтеся, що все вишикувалося Червоний = позитивний; Чорний =.Негатив.

Переверніть панель назад і дозвольте сонцю потрапити на неї. Індикаторні лампочки на контролері заряду повинні загорітися, вказуючи на потік енергії.

Вітаємо! Ви щойно створили відновлювану енергію.

Інвертори

Виберіть інвертор, який відповідає вашим потребам (прочитайте вище йо!).

Інвертор постачається з червоними та чорними кабелями та затискачами. Позначте ці затискачі INVERTER. Я знаю, що ми багато маркуємо, ви побачите, чому.

Підключіть кабелі, що входять до комплекту, до інвертора (кожен інвертор трохи відрізняється, прочитайте інструкцію, як і куди його підключити).

Закріпіть затискачі INVERTER на клемах акумулятора, що відповідають Pos та.Негатив. Можливо, вам доведеться відрегулювати затискачі сонячної панелі та інвертора так, щоб все помістилося на терміналі. Не має значення, які затискачі йдуть першими, просто налаштуйте їх найбезпечнішим способом.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Після того, як все підключено, увімкніть інвертор. Світлодіод на інверторі повинен увімкнутися, і він може “пищати” під час увімкнення. Підключіть зарядний пристрій для телефону до інвертора та переконайтеся, що ваш телефон отримує заряд. Якщо ваш інвертор продовжує подавати звуковий сигнал, це повідомлення про помилку. Від’єднайте всі кабелі та спробуйте ще раз, переконайтеся, що всі червоні/позитивні та чорні/негативні вирівняні належним чином.

Інвертор є чутливим елементом обладнання. Він має вбудований вентилятор, і його потрібно тримати подалі від сонця і пилу, щоб циркулювало свіже повітря. Вам слід розглянути можливість виготовлення пластикової ванни для зберігання або ящика, щоб розмістити всі кабелі та інвертор. Щось на кшталт цих, щоб тримати її в затінку і переконатися, що п’яні не штовхають її або не переїжджають через неї.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Принаймні, переконайтеся, що інвертор знаходиться в тіні, а не в купі пилу. (наприклад, під столом або бампером автомобіля, з доступом свіжого повітря).

Готовність!

Тепер ви можете підключити ваші електронні пристрої до інвертора, використовуючи USB-порти та звичайні розетки змінного струму.

Те, що він має розетку, не означає, що ви можете підключити все, що завгодно! Інвертор має обмеження і не може працювати з мікрохвильовою піччю, масивною звуковою системою і т.д. Він буде працювати зі світлодіодами, невеликими динаміками, і він добре працює для зарядки телефонів та акумуляторів. Зрозумійте, що ваша установка має обмеження.

Вимкнення

Від’єднуйте інвертор (або вимикайте за допомогою пульта дистанційного керування), коли він не використовується, щоб зберегти термін служби акумулятора.

Розкажіть своїм товаришам по табору, як вимикати акумуляторну станцію, коли вона не використовується!

Від’єднайте сонячну панель або накрийте її рушником перед роботою з проводами!

Останні поради

Налаштуйте всю систему вдома до початку вечірки. Переконайтеся, що ви знаєте, як він працює та підключається. Наклейте етикетки. Переконайтеся, що все працює.

На всі товари, на які тут є посилання, поширюється гарантія, тому якщо щось не працює, поверніть його.

Все буде працювати краще, якщо ви почнете з повністю зарядженої батареї. Ми дали посилання на недорогий зарядний пристрій, який дуже допоможе і продовжить термін служби вашого акумулятора. Варто інвестувати.

Усунення несправностей

Щодня протирайте сонячну панель, щоб позбутися пилу! Це дуже важливо.

Тримайте сонячну панель високо і на сонці (ага)!). Вдале місце для встановлення. дах автомобіля. Додатково: злегка нахиліть панель на південь. Це може бути так само просто, як згорнутий рушник або рамка 2х4.

Інвертор: Інвертори, протестовані Playa-Tested, мають функцію автоматичного вимкнення, яка вимикається, коли заряд акумулятора стає занадто низьким (це робиться для запобігання пошкодженню акумулятора). Якщо це сталося, вам доведеться дочекатися сонячного дня. Від’єднайте інвертор від акумулятора, переконайтеся, що сонячна панель і контролер заряду підключені належним чином і закріплені на акумуляторі. Дайте йому полежати на сонці цілий день і підзарядитися без використання.

Вимикайте все, коли залишаєте табір. Інвертор споживає невелику кількість енергії, коли він підключений, тому від’єднуйте його, коли не використовуєте. У кращій моделі є вбудований перемикач управління, щоб вимкнути його, не від’єднуючи (дуже приємно).

Якщо у вас закінчується заряд, ви завжди можете зарядити батарею старим добрим способом: за допомогою набору кабелів-перемичок (вони повинні бути у вас в будь-якому випадку, чи не так??). Приєднайте клеми глибокого циклу до акумулятора вашого автомобіля та залиште його на кілька годин на холостому ходу. Це незручно і не ідеально, але це підходящий запасний план.

Перегрів інвертора: Інвертор видає звуковий сигнал і вимикається. Можливо, він забитий пилом. Від’єднайте його, здуйте пил з вентилятора і поставте в тінь, щоб він охолов на кілька годин. Переконайтеся, що ваш акумулятор та інвертор знаходяться в тіні, захищені від пилу та мають доступ до свіжого повітря.

Можливо, у вас перегорів запобіжник. Кожен інвертор має різні налаштування запобіжників, перевірте інструкцію.

Можливо, у вас занадто багато пристроїв, підключених до інвертора. Можливо, товариші по табору намагалися зарядити масивні пристрої. Відключіть все і дайте ляпаса своїм товаришам по табору.

Плайя вміє роз’єднувати дроти. Переверніть панель (або накрийте рушником), потім простежте всі дроти і переконайтеся, що все ще добре прикріплено і знаходиться там, де повинно бути. П’яні сусіди по табору мають звичку від’єднувати дроти, а потім прикріплювати їх у неправильному місці. Приступайте до шльопання.

Ви можете пошкодити свій новий акумулятор, якщо занадто сильно розрядити його. Тому не залишайте речі підключеними до інвертора або працюючими від акумулятора на всю ніч. Не будьте помилкою, відключіться від мережі.

ІНТЕГРАЦІЯ БОЛОТНОГО КУЛЕРА

Описана тут сонячна установка ідеально підходить для болотного кулера.

Перегляньте наш новий посібник з підключення сонячної станції та інтеграції болотного кулера!

Сонячні панелі для автофургонів: Посібник для початківців

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Сонячні панелі на автофургонах зараз в моді. Всі їх встановлюють. Але що таке сонячні панелі RV? Як вони працюють, що вони можуть зробити для вас і чи варті вони інвестицій? Давайте з’ясуємо!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Що таке сонячні панелі для автофургонів?

У 1800-х роках вчені спостерігали так званий фотоелектричний ефект, коли деякі матеріали під впливом сонячного світла виробляли електричний заряд і струм. Протягом багатьох років робилися спроби створити “сонячні двигуни”, як вони їх називали, але більшість з них мали дуже низьку ефективність. Лише в 1950-х роках вчені виявили, що кремній (який міститься в піску) може створити набагато ефективнішу сонячну панель.

Це перше відкриття призвело до розробки сонячних елементів, які можуть використовувати енергію сонця та перетворювати її на електрику. Технологія розвивалася протягом багатьох років, але концепція залишається незмінною.

Сонячна панель. це панель, наповнена сонячними елементами, які вловлюють сонячну енергію і перетворюють її в корисну електроенергію, яка живить будинки, підприємства, кавоварки і, так, ваш будинок на колесах!

Давайте з’ясуємо, як це все працює!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Як працюють сонячні панелі для автофургонів?

Уявімо, що у вас є кілька сонячних панелей на даху вашого автофургона. Якщо ваш будинок на колесах знаходиться в дорозі або припаркований вдень, сонячне світло потрапляє на ваші сонячні панелі, а елементи на панелях поглинають енергію сонця.

У комірках ваших сонячних панелей ланцюги приймають енергію, поглинену сонячними елементами, і перетворюють її на електричний струм. Електричний струм подається через дроти до контролера заряду, який контролює струм батареї.

Отже, система виглядає так:

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Ця енергія перетворюється на електроенергію постійного струму, яка заряджає домашню батарею або батареї вашого будинку на колесах, по суті, “зберігаючи” енергію, яка буде використана для живлення пристроїв та приладів у вашому будинку на колесах або для зарядки пристроїв для подальшого використання.

Ця потужність постійного струму від сонячних панелей та батарей, як правило, становить 12 вольт. Ця енергія постійного струму працює для освітлення, приладів та електроніки в будинку на колесах.

Однак ви також можете взяти 12-вольтовий постійний струм, пропустити його через інвертор і перетворити на 120-вольтовий змінний струм (наприклад, розетки, які можна знайти в цегляному будинку), щоб живити 120-вольтні пристрої, такі як кавоварка.

У вашому автофургоні розкидані 120-вольтові розетки, але вони не мають живлення, якщо ви не використовуєте генератор або якщо ваш автофургон не підключений до берегової електромережі.

Якщо ви хочете запустити 120-вольтовий прилад під час стоянки в пустелі, ви можете використовувати енергію сонця через сонячні панелі. контролер заряду. батареї. інвертор, і вуаля! = 120-вольтова електрика за вашою командою!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Теоретично, ви можете живити будь-що енергією сонця за умови, що у вас є достатньо сонячних панелей, акумуляторів та здатності до перетворення!

Як дізнатися, скільки сонячних панелей потрібно для вашого автофургона

Знання того, скільки сонячної енергії вам потрібно для комфорту в кемпінгу, включає в себе з’ясування кількох частин інформації. Ці дві частини рівняння допоможуть вам визначити, скільки сонячних панелей вам знадобиться для того, щоб енергія сонця забезпечувала потрібну вам кількість електроенергії. Дві частини цього рівняння:

 • Скільки ват-годин ви будете використовувати щодня? (використана енергія)
 • Скільки енергії ваші сонячні панелі передають до акумулятора/батарей? (накопичена енергія)

Ви повинні збалансувати все це для створення оптимальної системи. Сонячні панелі без достатньої кількості акумуляторів для зберігання всієї виробленої ними енергії будуть марно витрачати ваші гроші і не забезпечать вас необхідною енергією.

І навпаки, одна сонячна панель і багато батарей не дозволять використовувати достатню кількість сонячної енергії, щоб заповнити ці батареї для вашого використання!

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

З’ясування цього балансування може зайняти деяку роботу і вимагає цілої статті для пояснення, але ми можемо виділити основні моменти тут.

Розрахунок кількості енергії, яку ви використовуєте

По-перше, вам потрібно знати, скільки енергії ви використовуєте за день. Є кілька способів зробити це. Перший включає математику. Оцініть, скільки енергії ви будете споживати під час стоянки у вашому будинку на колесах, дізнавшись, що споживає кожен пристрій або прилад, який ви хочете використовувати, і помноживши це на кількість годин, протягом яких ви будете використовувати цей пристрій або прилад.

Ось приклад: У вас є один телевізор, який споживає 90 Вт. За вашими підрахунками, ви будете дивитися телевізор приблизно дві години на день. Отже, 90 Вт х 2 год = 180 Вт/год на день

Ви можете зробити те саме для кожного приладу чи пристрою, який ви хочете живити, коли ви перебуваєте в кемпінгу, і ви додасте загальну кількість спожитих ват-годин. Звідти ви можете оцінити, скільки панелей вам потрібно.

Розрахунок потреб у генерації та зберіганні енергії

Припустимо, що 100-ватна сонячна панель буде генерувати в середньому 350 ват-годин електроенергії на день. Однак це буде значно відрізнятися залежно від місця розташування та пори року. Ця стаття від Mortons on the Move пояснює, як отримати більш точний результат, використовуючи PVwatts.

Вам також потрібно знати, скільки батарей вам знадобиться для зберігання такої кількості енергії! Одна 12-вольтова батарея Battle Born ємністю 100 А-год має близько 1200 Вт-год.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Майте на увазі, що ваші сонячні панелі видаватимуть заявлену кількість ват лише за ідеальних умов. Ідеальні умови = пряме сонце, спрямоване прямо на панель. У дощовий день ви не отримаєте 100 Вт від вашої 100-ватної сонячної панелі. Якщо ви паркуєтеся в тіні, ви не отримаєте 200 Вт від вашої 200-ватної сонячної панелі.

Також складно оцінити кількість енергії, яку ви будете використовувати в певний день, тому що дні бувають різні. Сьогодні ви можете провести цілий день на свіжому повітрі, насолоджуючись природою, а ввечері лягти в ліжко і подивитися 15 хвилин телевізор. Завтра може бути дощовий день, а ви будете сидіти в автофургоні, багато працювати на ноутбуці і дивитися ввечері телевізор пару годин. Тож оцінювати високо, як правило, хороша ідея!

Замість того, щоб оцінювати щоденне споживання електроенергії за допомогою математики, деякі люди вважають за краще просто виходити в похід без електричних підключень і стежити за використанням батареї протягом звичайного дня. Встановлення лічильника заряду акумулятора, такого як Victron BMV712, перед встановленням сонячної системи може дати вам точні дані про те, скільки енергії потрібно вашому автофургону.

Компоненти сонячної системи будинку на колесах

Перш ніж ми розглянемо, як встановити сонячну систему, давайте розглянемо компоненти сонячної системи для автофургонів:

Акумуляторна батарея

Ваша акумуляторна батарея. це серце енергосистеми будинку на колесах. Без акумулятора автофургон не має можливості зберігати енергію. Батарея. це місце, де енергія, отримана від сонця, зберігається для вашого використання. Ваші сонячні панелі будуть заряджати акумуляторну батарею.

Але не всі акумуляторні батареї однакові, і не всі пристосовані до непередбачуваних циклів заряду сонячних систем. Літієві батареї для сонячних систем є кращим вибором, ніж свинцево-кислотні.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Сонячні панелі для автофургонів

Сонячні панелі вашого будинку на колесах будуть встановлені на даху вашого будинку на колесах, збираючи енергію сонця в сонячних елементах і передаючи цю енергію (через контролер заряду) до вашої акумуляторної батареї. Ваші сонячні панелі можуть бути встановлені горизонтально, або ви можете використовувати метод монтажу, який дозволяє нахилити сонячні панелі до сонця.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Контролер заряду

Контролер заряду монтується всередині автофургона. Дроти йдуть від сонячних панелей до контролера заряду і від контролера заряду до блоку акумуляторів. Мета контролера заряду. контролювати швидкість, з якою заряджаються акумулятори. Контролер заряду необхідний для запобігання перезаряду, а у випадку контролера заряду MPPT. для максимально ефективної роботи панелей.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Інвертор

Електроенергія від ваших батарей. це 12-вольтна електроенергія постійного струму. Завдяки цьому ви можете живити всі 12-вольтні пристрої та прилади, а також 12-вольтні порти (прикурювач) у вашому автофургоні. Якщо ви хочете використовувати 120-вольтову електроенергію змінного струму для живлення кавоварки, ноутбука, Instapot або будь-чого, що вимагає змінного струму, вам знадобиться інвертор, який перетворює 12-вольтову напругу постійного струму в 120-вольтову змінну напругу.

Ви встановите інвертор всередині вашого будинку на колесах якомога ближче до акумуляторної батареї, і ваші прилади та пристрої змінного струму отримуватимуть перетворену (з постійного струму в змінний) енергію від цього інвертора.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Чи потрібно використовувати спеціальні сонячні панелі для автофургонів?

Ні! Будь-який тип сонячної панелі може працювати з RV; однак, можуть виникнути деякі труднощі.

По-перше, є вільний простір. На даху будинку на колесах може бути багато речей, і для цього можуть знадобитися панелі меншого розміру. Якщо дах широко відкритий, повнорозмірні житлові панелі, такі як використовуються на будинках, можуть бути використані для сонячних панелей для автофургонів.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Друга проблема з неспецифічними панелями для автофургонів. це напруга, на якій вони працюють. Більшість сонячних панелей RV мають напругу близько 17-20 вольт, які будуть працювати з більшістю контролерів заряду ШІМ для зарядки 12-вольтової системи. Домашні сонячні панелі зазвичай мають напругу 40-70 вольт і не можуть використовуватися з ШІМ-контролерами заряду.

Ви можете використовувати контролери типу MPPT, якщо вони мають достатньо високу номінальну напругу. Використання контролера MPPT дозволяє використовувати більшість будь-яких сонячних панелей для автофургонів.

Як підключити сонячні панелі до акумуляторів RV

Тепер, коли ми знаємо, скільки сонячних панелей ви хочете додати до свого будинку на колесах, давайте з’ясуємо, як підключити їх до акумуляторів вашого будинку на колесах для виробництва необхідної вам електроенергії!

Сонячні електричні системи для автофургонів надзвичайно різняться, особливо якщо ви встановлюєте більшу систему, переконайтеся, що ви впевнено працюєте з електричною проводкою, перш ніж брати це на себе. Для систем потужністю до декількох сотень ват або комплектів напруга не є небезпечною і може бути встановлена будь-ким. Незалежно від розміру, наведені нижче інструкції є високим рівнем того, як слід підключати компоненти.

Припустимо, що ви придбали комплект, що містить частини системи сонячних панелей, і у вас є акумулятор або акумуляторна батарея, встановлена у вашому автофургоні.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

 • Сонячна панель (або більше однієї, залежно від того, що ви вирішили придбати).
 • Контролер заряду.
 • Джгут проводів (і, можливо, роз’єми, адаптери та монтажні кронштейни)

Вам також може знадобитися монітор заряду акумулятора та інвертор (для перетворення 12 В постійного струму в 120 В змінного струму).

Кроки для підключення сонячних панелей до акумуляторів вашого автофургона

Ось кроки для підключення сонячних панелей до акумуляторів:

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

 • Встановіть сонячні панелі на даху вашого автофургона.
 • Встановіть контролер заряду всередині автофургона якомога ближче до акумуляторів.
 • Проведіть проводку від сонячних панелей до фургона та до контролера заряду. (Ви можете провести проводку через вентиляційний отвір холодильника або через отвори, де водопровід входить у будинок на колесах, якщо вони розташовані біля акумуляторів). Якщо ні, ви можете просвердлити отвір у даху вашого автофургону, щоб провести дроти, і ретельно закрити і замазати всі просвердлені отвори.) Ви повинні встановити запобіжник або автоматичний вимикач на дроти для цього запуску.
 • Підключіть дроти від контролера заряду до акумуляторної батареї. На ці дроти слід встановити запобіжник, трохи більший за номінальний струм контролера заряду.
 • На цьому етапі система повністю встановлена, але сонячні панелі не підключені до контролера заряду. Перед остаточним підключенням важливо ще раз перевірити всі дроти, щоб переконатися, що полярність (позитивна і негативна) правильна. Після того, як ви впевнені, ви можете підключити сонячні панелі до контролера заряду. Ми рекомендуємо робити це вночі або накривати сонячні панелі ковдрою, щоб запобігти іскрінню.
 • Цей крок не є обов’язковим, але якщо ви хочете використовувати 120-вольтні прилади змінного струму, вам потрібно буде встановити інвертор всередині будинку на колесах, якомога ближче до акумуляторів, і прокласти до нього відповідну проводку.

Примітка: Якщо ви підключаєте сонячні панелі/контролер безпосередньо до акумуляторної батареї, немає необхідності відключати існуючий перетворювач у вашому автофургоні. І перетворювач, і сонячні батареї зможуть постачати заряд до акумуляторної батареї.

Чи варті сонячні панелі RV того?

Якщо ви завжди зупиняєтесь у кемпінгах та автокемпінгах, де вам доведеться платити за підключення до електромережі для живлення вашого автофургона та різних пристроїв та приладів, то інвестування в сонячну систему може бути недоцільним.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Однак, якщо ви любите бунгало. зупинятися в місцях, де немає електричних розеток. пляжі, міські парки, державні парки, пустеля, система сонячних панелей стане чудовим доповненням до вашого способу життя в будинку на колесах. Сонячні панелі забезпечують безшумну роботу і можуть звести до мінімуму потребу в галасливому генераторі для підзарядки ваших батарей.

Сонячні панелі. чудовий розвиток відновлюваної енергетики! Як RVer, система сонячних панелей звільняє вас! Це дозволяє вам їхати куди завгодно і залишатися де завгодно, використовуючи неймовірну енергію сонця для задоволення всіх ваших потреб в електриці.

Налаштування сонячних панелей: Найпростіший покроковий посібник

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Щоб створити свою першу систему сонячних панелей, вам потрібно придбати сонячні панелі, акумулятори, контролер заряду, інвертор та кабелі, щоб з’єднати все разом. Далі вам потрібно буде з’єднати ці частини в правильному порядку, переконавшись, що вони встановлені та налаштовані правильно, щоб вони могли добре працювати разом.

У цьому посібнику ми покажемо вам точний процес налаштування базової системи сонячних панелей. Ми обговоримо все, від вибору правильного обладнання до з’єднання цих компонентів разом.

Крок 1: Отримання матеріалів та інструментів

Перш ніж ви зможете почати збирати систему сонячних панелей, вам потрібно буде зібрати необхідні матеріали та інструменти.

Ось список предметів, які вам знадобляться для завершення цього проекту:

 • Сонячна панель
 • Акумулятор на 12 В
 • Контролер заряду 10А, 12В постійного струму з вбудованим інвертором
 • Кабелі та роз’єми для підключення сонячної панелі та акумулятора до контролера заряду

Крім того, вам також знадобляться

 • Плоскогубці
 • Різак для дроту
 • Викрутки
 • Мультиметр (необов’язково)

Перед початком роботи переконайтеся, що у вас є безпечне та зручне робоче місце для збирання та тестування системи сонячних панелей. Переконайтеся, що у вас достатньо місця та належного освітлення.

Крок 2: Зрозумійте базову настройку електропроводки

Важливо спочатку зрозуміти, як все з’єднується в базовій сонячній системі. Три основні компоненти в установці сонячної панелі. це сонячна панель, контролер заряду та акумулятор. Базова схема підключення сонячних панелей показана нижче.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Крок 3: Підключення та підключення сонячних панелей

Більшість сонячних систем використовують більше однієї сонячної панелі для генерації достатньої кількості електроенергії, щоб задовольнити потребу в потужності.

Тут ми проведемо вас через кроки встановлення однопанельної сонячної системи. Ви можете використовувати кілька панелей у власній системі з двох причин, хоча.

 • Щоб налаштувати напругу і струм ваших сонячних панелей відповідно до технічних характеристик обраного вами контролера заряду.
 • Як збільшити загальну вихідну потужність вашої сонячної системи.

Кілька сонячних панелей у сонячній системі можна з’єднати між собою двома способами:

Послідовне з’єднання

При послідовному з’єднанні сонячні панелі з’єднуються впритул, з’єднуючи позитивну клему однієї панелі з негативною клемою наступної панелі. Це збільшує напругу системи, але зберігає постійний струм.

Цей тип з’єднання відмінно підходить для систем, які потребують більш високої напруги, систем з контролерами заряду MPPT або систем з проводкою, яка покриває великі відстані.

Паралельне з’єднання

У паралельному з’єднанні сонячні панелі з’єднуються пліч-о-пліч. Ми робимо це, з’єднуючи позитивні клеми разом для всіх панелей. Аналогічно з’єднуємо всі мінусові клеми між собою.

Цей метод зберігає напругу незмінною, але збільшує струм. Паралельне з’єднання виконується для збільшення загальної вихідної потужності сонячної системи, гарантуючи при цьому, що напруга вашої системи відповідає параметрам контролера заряду.

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

Ви також можете комбінувати послідовні та паралельні з’єднання, щоб досягти бажаної напруги та потужності для вашої системи. Щоб розрахувати правильний розмір сонячної системи для ваших потреб, ознайомтеся з нашою покроковою інструкцією.

Підключення сонячних панелей

Ось кілька важливих моментів, про які слід пам’ятати при підключенні сонячних панелей:

компонент, вашої, сонячної, енергетичної

 • Виберіть правильний провід: Вибираючи сонячні дроти, ви повинні вибрати правильний розмір дроту, щоб мінімізувати втрати потужності та забезпечити безпеку вашої системи. Використовуйте онлайн-калькулятор, щоб визначити розмір дроту на основі вимог до струму та напруги вашої системи сонячних панелей.Вибирайте стійкі до ультрафіолетового випромінювання, атмосферостійкі дроти, які призначені для сонячних систем, особливо для зовнішніх установок.
 • Встановіть і використовуйте належні роз’єми: Більшість сонячних панелей поставляються з попередньо встановленими роз’ємами MC4, які роблять підключення надзвичайно простим і безпечним. Якщо ваші панелі не мають роз’ємів, ви можете приєднати їх вручну.
 • Підключіть панелі за допомогою запобіжників: Покладіть сонячну панель лицьовою стороною вниз на м’яку поверхню, щоб уникнути подряпин і полегшити доступ до кабелів. Потім знайдіть позитивний кабель сонячної батареї на вашій панелі, який позначений знаком “плюс” або гніздовим роз’ємом MC4 з червоним гумовим кільцем. Далі підключіть позитивний кабель сонячної панелі до вбудованого запобіжника MC4. Після цього з’єднайте між собою адаптерний кабель контролера заряду, позитивний сонячний кабель і позитивний сонячний подовжувач. Процес підключення негативного сонячного кабелю майже такий самий, за винятком того, що вам не знадобиться запобіжник.
 • Належним чином закріпіть з’єднання: Переконайтеся, що з’єднання надійні та водонепроникні, щоб уникнути від’єднання та потенційних небезпек.

Крок 4: Підключення сонячних панелей до контролера заряду

Після того, як ваші сонячні панелі з’єднані в спроектовану сонячну батарею, настав час підключити їх до контролера заряду.

Контролер заряду є важливим компонентом сонячної системи, оскільки він регулює струм і напругу, що надходять до батареї. Це гарантує безпечне та ефективне заряджання акумулятора.

Дуже важливо: Ніколи не підключайте сонячні панелі безпосередньо до акумулятора.

Ви можете легко підключити сонячну панель до контролера заряду, виконавши ці кроки:

 • Знайдіть вхідні клеми на контролері заряду: Знайдіть вхідні клеми на контролері заряду, які зазвичай позначені як “PV”, “Solar” або символом фотоелектричної панелі. Позитивні та негативні клеми позначені відповідними позитивними та негативними символами.
  компонент, вашої, сонячної, енергетичної
 • Підключіть кабелі до сонячної панелі: Підключіть відповідні кабелі з роз’ємами MC4 до позитивної та негативної клем сонячної панелі.
 • Підключіть позитивний кабель до контролера заряду:Зачистіть вільні кінці кабелів, підключених до сонячної панелі. Приєднайте позитивний сонячний кабель від сонячної панелі до позитивної вхідної клеми на контролері заряду. Переконайтеся, що з’єднання надійне та герметичне.
 • Підключіть негативний кабель до контролера заряду: Аналогічно приєднайте негативний кабель сонячної батареї до негативної вхідної клеми контролера заряду. Знову ж таки, переконайтеся, що з’єднання надійне і щільне.

Крок 5: Підключення акумулятора до контролера заряду

Наступним кроком є з’єднання акумулятора та контролера заряду разом.

Кожен контролер заряду має встановлену напругу акумулятора, з якою він може працювати. Для невеликих домашніх систем це може бути 12В, 24В або 48В. Залежно від обраного контролера заряду та акумулятора, вам може знадобитися з’єднати кілька акумуляторів послідовно, щоб отримати необхідну напругу, перш ніж підключати акумулятори до контролера заряду.

Ви також можете підключити батареї паралельно, щоб збільшити загальну ємність акумулятора. Скористайтеся онлайн-калькулятором, щоб розрахувати необхідний розмір акумуляторної батареї. Ви можете використовувати літієві батареї або прості свинцево-кислотні батареї для створення банку акумуляторів.

Ви можете підключити акумуляторну батарею до контролера заряду в три простих кроки:

 • Визначте клеми акумулятора: Знайдіть позитивні та негативні клеми акумулятора на контролері заряду. Також визначте позитивні та негативні клеми на акумуляторі.
 • Підготуйте кабелі акумулятора: Використовуйте кабелі для акумуляторів відповідного розміру, які підходять для напруги та струму вашої акумуляторної батареї.
 • Підключіть позитивний і негативний кабелі: Приєднайте один кінець позитивного та негативного кабелів акумулятора до позитивної та негативної клем акумулятора відповідно. Підключіть інші кінці до відповідних клем контролера заряду.

Крок 6: Підключення контролера заряду/інвертора до навантаження змінного струму

Далі з’єднайте вихід змінного струму контролера заряду з електричним щитом. Цей крок зазвичай передбачає підключення виходу інвертора до спеціального автоматичного вимикача на панелі. Це допоможе розподілити потужність між різними навантаженнями у вашому домі.

Однак зауважте, що якщо у вас є мережева сонячна енергетична система, вам може знадобитися встановити двонаправлений лічильник для вимірювання як споживання енергії з мережі, так і її експорту в мережу.

Дуже важливо: Проконсультуйтеся з ліцензованим електриком, щоб переконатися, що ваша сонячна установка відповідає місцевим нормам і вимогам до електромереж.

Крок 7: Забезпечте заземлення та захист від перенапруги

Належне заземлення та система захисту від перенапруги є життєво важливими для безпеки та довговічності вашої сонячної енергетичної системи.

Дотримуйтесь цих вказівок, щоб встановити надійну систему заземлення та захисту від перенапруги:

 • Заземлення обладнання: Заземліть всі металеві компоненти вашої системи сонячних панелей, включаючи рами сонячних панелей, монтажні конструкції, інвертори та корпуси акумуляторів. Використовуйте заземлюючі провідники відповідного розміру, щоб забезпечити низькоомне з’єднання з землею.
 • Заземлення системи: Встановіть систему заземлюючих електродів за допомогою заземлюючих стрижнів, пластин або кілець, підключених до заземлюючого провідника вашої системи. Переконайтеся, що електрод заземлення має низький опір заземлення (зазвичай менше 25 Ом) і відповідає місцевим нормам.Заземліть негативну клему акумуляторної батареї або точку заземлення контролера сонячного заряду. Переконайтеся, що ви дотримуєтесь рекомендацій виробника, роблячи це.
 • Пристрої захисту від перенапруги (SPD): Встановіть SPD в критичних точках вашої системи сонячних панелей, таких як сонячна батарея, інвертор та акумуляторна батарея. SPD захищають компоненти вашої системи від стрибків напруги, спричинених ударами блискавки, коливаннями в мережі або іншими перехідними явищами.

Крок 8: Встановіть систему моніторингу

Система моніторингу дозволяє відстежувати продуктивність сонячної електростанції, отримувати сповіщення про певні події та зберігати історичні дані для аналізу. Враховуйте ці фактори при виборі та встановленні системи моніторингу:

 • Сумісність: Переконайтеся, що система моніторингу сумісна з вашим інвертором, контролером сонячного заряду та акумуляторною батареєю. Багато виробників пропонують власні рішення для моніторингу, які легко інтегруються з їхніми продуктами.
 • Реєстрація даних: Обирайте систему моніторингу, яка реєструє основні дані, такі як потужність сонячних панелей, напруга та стан заряду акумулятора, потужність інвертора та споживання енергії.
 • Віддалений доступ: Обирайте систему моніторингу, яка забезпечує віддалений доступ через веб-портал або мобільний додаток. Це дозволить вам контролювати продуктивність вашої сонячної енергетичної системи та отримувати сповіщення з будь-якого місця, де є інтернет-з’єднання.
 • Монтаж: Встановлюйте систему моніторингу відповідно до рекомендацій виробника. Зазвичай це передбачає підключення пристрою моніторингу до інвертора або контролера заряду, підключення пристрою до домашньої мережі та налаштування параметрів програмного забезпечення.

Крок 9: Перевірте свою систему

Перш ніж активувати сонячну електростанцію, важливо перевірити її функціональність та безпеку. Виконайте ці кроки, щоб виконати ретельну перевірку системи:

 • Візуальний огляд: Перевірте всі компоненти, кабелі та з’єднання у вашій системі сонячних панелей на наявність видимих пошкоджень, корозії або неправильної установки.
 • Перевірка напруги та полярності: Перевіряйте напругу та полярність на сонячній батареї, акумуляторній батареї та інверторі за допомогою мультиметра. Переконайтеся, що значення відповідають специфікаціям і узгоджуються з проектом вашої сонячної енергетичної системи.
 • Випробування безперервності та опору ізоляції: Виконайте тест на безперервність всіх провідників, щоб переконатися у відсутності обривів або нещільних з’єднань. Крім того, перевірте опір ізоляції між провідниками та заземленням системи, щоб переконатися у відсутності коротких замикань або струмів витоку.
 • Перевірка працездатності інвертора: Перевірте вихідну змінну напругу, частоту та форму сигналу за допомогою мультиметра. Переконайтеся, що ці параметри відповідають технічним характеристикам інвертора та вимогам ваших електричних навантажень.

Натисніть на зірочку, щоб оцінити його!

Середня оцінка 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що немає голосів! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Нам шкода, що ця публікація не була для вас корисною!

Скажіть нам, як ми можемо покращити цю публікацію?

Залишити відповідь