5 найкращих контролерів заряду MPPT. Сонячний контролер Ridge ryder

Найкращі контролери заряду MPPT

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на один з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

Я провів тижні, тестуючи 5 найкращих контролерів заряду сонячних батарей MPPT на ринку.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Я створив спеціальну тестову установку і протестував їх простоту використання, якість збірки та вихідну потужність. Я також дослідив їх технічні характеристики і витратив час на використання їх мобільних додатків для моніторингу моєї системи і створення власних профілів зарядки.

Виходячи з усього цього, ось мої огляди та рекомендації.

Короткі рекомендації: Найкращі контролери заряду сонячних батарей MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt

Ось TLDR-версія мого рейтингу:

 • Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30
 • Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A
 • Почесна згадка: EPEver Tracer 4215BN
 • Renogy Rover Elite 40A
 • EPEver Tracer 4210AN

Або продовжуйте читати мої повні огляди контролерів заряду MPPT.

Примітка: Більшість протестованих мною контролерів заряду пропонують моделі з різними номінальними значеннями струму заряду, максимальною фотоелектричною напругою та/або сумісною напругою акумулятора. Тож якщо ви бачите в цьому списку одну з моделей, яка вам подобається, але вона не сумісна з вашою системою, просто пошукайте інші доступні моделі, і ви, ймовірно, знайдете ту, яка підходить.

Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30

найкращих, контролер, заряд, mppt

Номінальний струм заряду: 30A Максимально можливий. Напруга холостого ходу PV (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, кастомний
Максимальний. Вхідна потужність фотоелектричної батареї: 440 ВТ @ 12 В, 880 ВТ @ 24 В Максимум. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (вбудований) Датчик температури: Так (вбудований)

Плюси Простий у використанні, вбудований Bluetooth, надійний мобільний додаток, індивідуальні профілі зарядки

Недоліки: Дорогий, посередні дротяні клеми, немає екрану

Найкраще для: Тих, хто шукає найкращий контролер заряду MPPT і не проти заплатити за нього більше; просунутих користувачів, які хочуть отримати максимум функцій і можливостей для налаштування

Огляд

Заради всіх гаманців, я майже сподівався, що Victron не стане моїм фаворитом. Але це було.

З коробки я виявив, що Victron має найбільше функцій і є найпростішим у використанні. Це приблизно так само, як “підключи і працюй”, як це відбувається.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Bluetooth вбудований в усі моделі лінійки Victron SmartSolar MPPT. Після встановлення Victron ви можете використовувати безкоштовний мобільний додаток VictronConnect для моніторингу та налаштування вашої системи.

Victron був єдиним MPPT, який я тестував з вбудованим Bluetooth. Всі інші контролери заряду в цьому огляді змушують вас купувати 30-40 Bluetooth-модулів для цієї функції. Це допомагає трохи виправдати ціну Victron.

Додаток VictronConnect має безліч функцій. Спочатку це може бути трохи приголомшливим. Але, як тільки ви навчитеся користуватися ним, він може бути досить потужним. Ви можете використовувати один з багатьох попередніх налаштувань акумулятора або, для досвідчених користувачів, легко створювати та зберігати власні профілі зарядки.

І це лише верхівка айсберга. Victron виробляє всілякі аксесуари. датчики, шунти і тому подібне, які також можуть підключатися до додатку і спілкуватися з вашим контролером для налаштування і оптимізації вашої системи. Це ігровий майданчик для сонячних ботаніків.

Я також провів тест на вихідну потужність, і Victron посів перше місце. з невеликим відривом. Я б не покладався на ці результати через змінні, які я не міг контролювати (наприклад.g. Ми не знаємо, як це може вплинути на результати тестування (температура панелі, коливання сонячного випромінювання), але було приємно бачити перше місце від топового MPPT.

Дротяні клеми Victron прохідні, але про них не варто писати додому. Гвинти здавалися якісними, але самі клеми були неглибокими і трохи занадто близько один до одного на мій смак.

В іншому, якість збірки Victron відчувається солідною. Корпус і радіатор здаються міцними. Це також був найменший і найлегший контролер, який я тестував, якщо це важливий фактор у вашій системі.

Я протестував бестселер Victron SmartSolar MPPT на Amazon на момент мого дослідження, який виявився моделлю 100/30 (межа PV-напруги 100 В, номінальний струм заряду 30 А).

Але Victron має величезну лінійку продуктів і продає контролери SmartSolar з широким діапазоном фотоелектричних напруг (75-250В) і номіналів струму (10-100А). Отже, якщо модель, яку я протестував, занадто велика або занадто мала для ваших цілей, ви можете оновити або зменшити її відповідно.

Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга відкритого кола (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, кастомний
Макс. Вхідна потужність фотоелектричних модулів: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту 8 AWG (10 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (входить у комплект)

Плюси Відмінна ціна, простий у використанні, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1), власні профілі зарядки

Недоліки: Не сумісний з датчиком напруги акумулятора Renogy

Найкраще для: Для тих, хто шукає найкраще співвідношення ціни та якості

Огляд

У мене Renogy Rover 40A вже більше 6 місяців, і за цей час я встиг добре з ним познайомитися.

Доступна ціна та простота у використанні. Сумісний з усіма найпоширенішими типами сонячних батарей, а також має можливість створювати власні профілі зарядки.

Renogy має мобільний додаток під назвою Renogy DC Home. Щоб використовувати його з Rover 40A, вам потрібно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Додаток Renogy хороший, але я знайшов його трохи менш функціональним, ніж у Victron. Для багатьох користувачів він матиме все необхідне. Я підозрюю, що просунуті користувачі можуть захотіти трохи більше налаштувань, хоча.

Дротові клеми Rover були хорошими, але не чудовими. Клеми здаються просторішими, ніж вказаний максимальний розмір дроту, але гвинти були трохи розхитані, і їх іноді було важко затягнути.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Екран Rover 40A відображає майже всі системні характеристики, на які я міг сподіватися. Також з його допомогою легко вибрати тип акумулятора, відредагувати налаштування навантаження і створити власні профілі зарядки.

У моєму тесті вихідної потужності Rover посів останнє місце з EPEver Tracer 4210AN. Вони обидва видають максимум 142 Вт в порівнянні з 146 Вт Victron, який посів перше місце. Я думаю, що різниця в 4 Вт незначна.

У Rover 40A немає порту для підключення датчика напруги акумулятора, що мені не подобається. Для використання цієї функції необхідно перейти на Rover 60A або Rover 100A. Датчики напруги акумулятора допомагають контролерам заряду регулювати напругу заряду, щоб врахувати падіння напруги, що корисно в певних системах.

Загалом, Rover 40A. хороший контролер заряду MPPT за свої гроші. Він має всі функції та попередні налаштування акумулятора, необхідні для швидкого та легкого налаштування вашої системи. А для більш просунутих користувачів ви можете створювати власні профілі зарядки та придбати Bluetooth-модуль BT-1 для віддаленого моніторингу.

Почесна відзнака: EPEver Tracer 4215BN

найкращих, контролер, заряд, mppt

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 150V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: Герметичні (AGM), гелеві, заливні, на замовлення
Макс. Вхідна потужність фотоелектричної батареї: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 4 AWG (25 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (входить до комплекту)

Плюси Відмінна якість збірки, мої улюблені дротяні клеми, межа PV напруги 150В

Мінуси: потрібно створити власний профіль зарядки при використанні з літієвими акумуляторами, моніторинг Bluetooth складніше налаштувати

Найкраще підходить для: Для тих, хто шукає контролер заряду з високою якістю збірки; для користувачів свинцево-кислотних акумуляторів; для користувачів літієвих акумуляторів, які не проти створювати власні профілі заряду

Огляд

З точки зору апаратного забезпечення, Tracer 4215BN. іноді його називають Tracer BN або Tracer BN Series. був моїм улюбленим контролером заряду.

Він великий і важкий, і практично є одним цілим радіатором. Дротові клеми легко були моїми улюбленими. Вони відчували себе як танки. І вони найбільші в цьому огляді. здатні працювати з дротом до 4 AWG. Якщо ви любите перевіряти свої дроти, вам варто звернути увагу на цей контролер.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Однак апаратне забезпечення контролера заряду. це ще не вся історія. Контролери заряду також мають програмний компонент. Коли цього не вистачає, це ускладнює використання контролера.

Я не тестував додаток EPEver, але з відгуків я читав, що він трохи незграбний. Екран MT50, що входить до комплекту, чудовий. Легко переглянути всі технічні характеристики системи та вибрати тип акумулятора. Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, Tracer BN настільки ж простий у використанні, як і будь-який інший MPPT.

Але він не має попереднього налаштування для акумуляторів LiFePO4. Вам доведеться створити свій власний профіль зарядки, якщо ви використовуєте літій. Це не так вже й складно, але, звичайно, не так просто, як вибрати тип батареї з меню.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Ці перешкоди у використанні невеликі, але більш помітні, ніж у інших контролерів в цьому огляді. Якщо ви знайомі з технічними інструкціями до продуктів, подолати їх не складе труднощів. І коли ви це зробите, у вас буде чудовий контролер, який, здається, прослужить вам все життя.

Наостанок варто сказати, що дні Tracer BN можуть бути полічені. Проводячи дослідження для цієї статті, я намагався знайти цей контролер на сайті EPEver, але не зміг.

За роки тестування продуктів я зрозумів, що такі вилучення є першою ознакою того, що продукт припиняє своє існування. Поки що він все ще доступний на Amazon, але час покаже.

Renogy Rover Elite 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt

Номінальний струм заряду: 40A Max. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий
Максимальний. Вхідна потужність PV: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимум. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (в комплекті)

Плюси: Найдешевший з протестованих MPPT, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-2)

Мінуси: Немає власних профілів зарядки

Найкраще підходить для: Для тих, хто хоче дешевий MPPT і планує використовувати лише попередньо встановлені профілі заряду акумулятора

Огляд

Виходячи з назви, я б не звинуватив вас у припущенні, що Renogy Rover Elite. це більш просунута версія Renogy Rover. Я знаю, що я точно зробив.

Але ви помиляєтесь. Насправді це дешевша версія. (Чия ідея була такою?)

Rover Elite був близький до того, щоб стати одним з моїх рекомендованих варіантів. У нього є багато переваг: Це найдешевший MPPT, який я тестував. Він сумісний з усіма основними типами сонячних батарей. А якщо ви придбаєте Bluetooth-модуль Renogy BT-2, ви зможете підключити Rover Elite до додатку Renogy, щоб контролювати свою систему з телефону.

Виходячи з цього, я вважаю, що це хороший бюджетний варіант для початківців, які збирають сонячні батареї своїми руками, або користувачів, які просто планують використовувати попередні налаштування акумулятора.

Але якщо ви хочете створити власні профілі зарядки, знайте, що Rover Elite не має такої можливості. Я знаю з безлічі читацьких листів, коментарів і думок власників, що просунуті користувачі люблять налаштовувати свої параметри зарядки.

На відміну від свого дорожчого брата, Rover Elite має порт для підключення датчика напруги акумулятора. Ви можете придбати датчик напруги батареї Renogy і підключити його до Rover Elite, щоб поліпшити зчитування напруги батареї контролером.

Я протестував кілька продуктів Renogy протягом багатьох років, і я завжди приходжу до одного і того ж висновку: вони мають хорошу якість за свою ціну. Rover Elite такий самий. В цілому, це хороший дешевий MPPT.

EPEver Tracer 4210AN

найкращих, контролер, заряд, mppt

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, LiNiCoMnO2, спеціальний
Макс. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткового придбання) Датчик температури: Так (в комплекті)

Плюси Швидке відстеження точки живлення, власні профілі зарядки

Мінуси: Не найпростіший у використанні, посередні дротяні клеми

Огляд

Tracer 4210AN. іноді його називають Tracer AN або Tracer AN Series. це надійний контролер.

Але, якщо порівнювати його з іншими, він нічим не виділяється на тлі інших. Я не впевнений, якому типу користувачів я б рекомендував його.

Я думаю, що це хороше співвідношення ціни та якості, але не таке хороше, як у Renogy Rover. Якість збірки міцна, але не видатна. Я думаю, що клеми проводів неякісні.

При запуску він відстежує точку максимальної потужності найшвидше з усіх протестованих контролерів (в середньому приблизно за 9 секунд, порівняно з 57 секундами у його брата, Tracer 4215BN, який посів останнє місце). Це щось, я вважаю.

Він має хороший екран, і, принаймні, на Amazon, 40-амперна модель поставляється з дисплеєм MT50 у комплекті.

Але я хочу підкреслити, що це добре зроблений пристрій. Він добре працює, міцно зібраний і навіть має найнижче енергоспоживання з усіх протестованих. EPEver заявляє ≤12 мА (не сказано, при якій напрузі), що менше, ніж 30 мА (при 12 В) у Victron, наступного найближчого.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Якщо цей контролер є у продажу, або ви просто віддаєте перевагу бренду EPEver, я б порадив його придбати. Якби це був єдиний MPPT, яким я володів, я очікую, що в кінцевому підсумку я був би цілком задоволений ним.

Як вибрати найкращий MPPT контролер заряду для ваших потреб

Номінальний струм заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt

Також називається: номінальний струм акумулятора, струм заряду акумулятора або номінальний вихідний струм

Номінальний струм заряду. це максимальна сила струму (в амперах), якою контролер заряду може заряджати батарею. Це настільки важливе число, що його часто включають в назву продукту (наприклад.g. Renogy Rover 40A. “40A”. це номінальний струм заряду).

30А-40А: Багато популярних MPPT (включаючи всі, які я тестував) потрапляють в цей діапазон. Зазвичай вони можуть обробляти від 400-500 Вт сонячної енергії при 12 вольтах до 800-1000 Вт при 24 вольтах. Найкраще використовувати з літієвими акумуляторами ємністю 80Аг або більше та свинцево-кислотними акумуляторами ємністю 130Аг або більше.

40A: MPPT з номінальним струмом заряду понад 40 ампер призначені для великих сонячних систем. Зазвичай вони можуть обробляти більше або дорівнювати 600 Вт сонячної енергії при 12 вольтах і 1200 Вт при 24 вольтах. Деякі з них також можуть бути сумісні з акумуляторами на 36 і 48 В і здатні працювати з ще більшою потужністю фотоелектричної енергії при цих напругах.

Примітка: Контролери заряду з клемами навантаження можуть також вказувати номінальний струм розряду (також відомий як номінальний струм навантаження). Це скільки струму контролер може видати через свої клеми навантаження.

Максимальна фотоелектрична напруга

Також називається: максимальна напруга відкритого контуру фотоелектричної системи, максимальна вхідна напруга

Використовуйте наш калькулятор напруги сонячних панелей, щоб розрахувати максимальну напругу холостого ходу вашої сонячної батареї. Потім виберіть контролер заряду з максимальною фотоелектричною напругою, що перевищує це число.

100В-150В: це найпопулярніший діапазон напруги фотоелектричних панелей для контролерів заряду MPPT. Моделі цього діапазону зазвичай можуть працювати з 3-6 послідовно з’єднаними сонячними панелями на 12 В.

150В: MPPT в цьому діапазоні призначені для великих сонячних батарей. Зазвичай вони можуть впоратися з 7 або більше сонячними панелями на 12 В, з’єднаними послідовно.

Примітка: розрахунок максимальної напруги вашої сонячної батареї не такий простий, як множення напруги холостого ходу на кількість послідовно з’єднаних сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що напруга на сонячних панелях зростає зі зниженням температури. Щоб отримати точну оцінку, потрібно зробити поправку на температуру.

Напруга акумулятора

Також називається: системна напруга, номінальна напруга акумулятора

Це число означає номінальну напругу акумулятора, з якою сумісний контролер. Ви можете побачити слово “авто” поруч із напругою акумулятора. e.g. “12/24V Auto.” Це означає, що контролер заряду автоматично визначає, чи використовуєте ви батарею на 12 або 24 В.

12/24В: Багато популярних моделей MPPT сумісні з батареями 12 і 24 вольт. Дійсно, це сумісні напруги акумуляторів усіх моделей, які я протестував для цього огляду.

12/24/48 В: Існують висококласні MPPT, сумісні з акумуляторами на 12, 24 і 48 вольт. Зазвичай це MPPT з вищими номінальними значеннями струму заряду.

12/24/36/48 В: деякі бренди продають моделі, сумісні з акумуляторами на 36 В.

Примітка: Деякі контролери заряду також вказують максимальну напругу акумулятора у своїх специфікаціях. Як і слід було очікувати, ви не хочете, щоб напруга вашого акумулятора перевищувала це число.

Сумісні типи акумуляторів

найкращих, контролер, заряд, mppt

Переконайтеся, що контролер заряду, який ви купуєте, сумісний з вашим типом акумулятора.

Ось найпоширеніші типи сонячних батарей:

 • LiFePO4 (також відомий як літій-залізо-фосфат, LFP або просто “літій”)
 • Гель
 • AGM / герметична свинцева кислота
 • Залиті свинцево-кислотні

Якщо контролер сумісний з певним типом акумулятора, це означає, що він має попередньо встановлений профіль заряджання для цього хімічного складу акумулятора, який ви можете вибрати під час налаштування контролера.

Спеціальні профілі заряджання: Багато контролерів MPPT також пропонують можливість створювати власні або “користувацькі” профілі заряджання. Дозволяє вибрати всі задані значення напруги. такі як напруга поглинання та плаваюча напруга. так, щоб ви могли адаптувати їх для вашого конкретного акумулятора.

По суті, спеціальні профілі роблять контролер сумісним з усіма основними типами сонячних батарей. Багато просунутих користувачів також люблять регулювати ці цифри, щоб спробувати максимізувати час роботи від батареї.

Максимальна вхідна потужність фотоелектричних модулів

“PV” відноситься до сонячних панелей, тому це число є максимальною потужністю сонячної батареї, яку ви можете підключити до контролера.

Ви помітите, що контролер має різні номінальні значення максимальної вхідної потужності фотоелектричних модулів для різних напруг. Це тому, що вати базуються як на вольтах, так і на амперах (W = V A).

Якщо у вас виникли труднощі з визначенням необхідної сили струму заряду, ви також можете звернутися до цього номера для довідки.

Моніторинг через Bluetooth

Можливість контролювати та керувати сонячною системою за допомогою програми на телефоні. це велика зручність. Не варто недооцінювати, наскільки це може бути приємно! Контролери MPPT тут діляться на три різні категорії:

Вбудований: деякі контролери мають вбудований Bluetooth, що означає, що вам не потрібно нічого купувати, щоб почати моніторинг вашої системи з телефону. З усіх протестованих мною контролерів тільки Victron SmartSolar був оснащений вбудованим Bluetooth.

Потрібна додаткова покупка: Багато контролерів вимагають додаткової покупки, перш ніж ви зможете використовувати моніторинг Bluetooth. Вам потрібно придбати Bluetooth-модуль, який підключається до контролера. Зазвичай вони коштують 30-40. Решта 4 контролери, які я протестував, потрапляють у це відро.

Немає Bluetooth: Деякі контролери заряду MPPT взагалі не мають можливостей Bluetooth. Єдиний спосіб контролювати вашу систему за допомогою них. через екран або світлодіодні індикатори на контролері.

Дротові клеми

найкращих, контролер, заряд, mppt

Шукайте хороші дротяні клеми з якісними гвинтами. Дешеві контролери заряду економлять на своїх дротяних клемах, і ви це відразу помітите. Їх легше зняти, і ви не можете так сильно затягнути гвинти. Вони можуть швидше ослабнути з часом.

Деякі люди також люблять надмірно вимірювати свої дроти. Більш товсті дроти допомагають мінімізувати падіння напруги і полегшують подальше розширення системи. Якщо це ви, вам слід звернути увагу на максимальний розмір дроту.

Споживання енергії

Контролери заряду споживають помірну кількість енергії, яка буде вказана в специфікації. У більшості сонячних систем, зроблених своїми руками, споживана потужність недостатня для того, щоб мати суттєве значення.

Однак енергоспоживання може враховуватися, якщо ваші сонячні панелі будуть довго працювати без сонячного світла. Наприклад, один читач зі Скандинавії написав мені, що енергоспоживання контролера заряду вплинуло на його рішення про покупку, оскільки сонячні панелі на його автономному будиночку більшу частину зими були вкриті снігом. Він не хотів, щоб контролер заряду споживав стільки енергії, що повністю розряджав його батареї.

У таких ситуаціях шукайте контролер з низьким енергоспоживанням. Більшість контролерів заряду споживають менше енергії при низькій напрузі системи, тому, можливо, ви захочете тримати батарею на 12 вольт. ШІМ-контролери заряду, як правило, споживають менше енергії, ніж MPPT, тому ви також можете розглянути модель з ШІМ.

Компенсація температури

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, і вони зазнають значних температурних коливань, вам слід шукати контролер заряду, який регулює уставки напруги в залежності від температури. функція, яка називається температурною компенсацією. Літієві батареї не потребують температурної компенсації.

Щоб мати цю функцію, контролер повинен мати датчик температури. Датчик буде або вбудованим внутрішнім датчиком, або зовнішнім датчиком, включеним в комплект або доступним як додаткова покупка.

Якщо це зовнішній датчик, ви підключаєте його до порту датчика температури на контролері, а потім приклеюєте датчик до акумулятора.

Діапазон робочих температур

Зверніть увагу на діапазон робочих температур, якщо ваш контролер заряду буде зазнавати значних температурних коливань. наприклад, якщо він знаходиться в човні, автофургоні або кемпінгу без змінного струму. Моделі вищого класу, як правило, здатні працювати в більш широких температурних діапазонах.

Контролери заряду MPPT vs ШІМ

найкращих, контролер, заряд, mppt

MPPT контролери заряду дорожчі, але більш ефективні. Більшість. близько 95% ефективності.

ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні. Ефективність становить близько 75-80%.

Більше того, контролери MPPT часто мають більш високі показники струму заряду, наприклад, 30 ампер або більше. Це означає, що ви можете підключити до них більше сонячних панелей. (Наприклад, моделі MPPT, включені в цей тест, можуть працювати з сонячними батареями потужністю 400-1000 Вт в залежності від напруги в мережі).) Вони також мають більш високі обмеження по напрузі, тому ви можете підключити більше панелей послідовно, що може заощадити ваші гроші на електропроводці.

Контролери заряду ШІМ зазвичай мають нижчі номінальні значення струму заряду, наприклад, 10-30 ампер, що робить їх найбільш придатними для сонячних батарей потужністю 400 Вт або менше. Вони часто мають досить високі обмеження по напрузі лише для 1-2 сонячних панелей 12В послідовно. Якщо ви використовуєте багато сонячних панелей з ШІМ, вам, ймовірно, доведеться підключати їх паралельно, що може збільшити витрати на електропроводку.

Підсумок

Мені сподобалися всі контролери заряду MPPT, які я протестував для цього огляду. Я був би радий мати будь-яку з них у своїй системі. На жаль, робота оглядача полягає в тому, щоб ранжувати варіанти від кращого до гіршого.

Після тестування 5 MPPT пліч-о-пліч і порівняння їх специфікацій, я думаю, що Victron SmartSolar MPPT є найкращим контролером заряду MPPT на ринку. Я вважаю, що він має найкращу якість збірки і був найпростішим у налаштуванні та використанні.

Renogy Rover 40A має найкраще співвідношення ціни та якості. Це добре зроблена модель, яку можна поєднати з мобільним додатком Renogy, якщо ви також придбаєте Bluetooth-модуль BT-1.

Нарешті, EPEver Tracer 4215BN побудований як танк і має найкращі дротяні клеми серед усіх контролерів заряду, які я коли-небудь використовував. Він не сумісний з літієвими акумуляторами з коробки, але ви можете використовувати екран MT50, що входить до комплекту, щоб створити власний профіль зарядки.

Нагадую, що всі контролери заряду, які я тестував, пропонують моделі з різними граничними значеннями струму заряду та напруги фотоелектричної батареї. Якщо вам подобається Victron, наприклад, але вам потрібен більш високий номінальний струм, зверніть увагу на Victron SmartSolar MPPT 100/50. Він має номінальний струм 50 ампер, порівняно з 30 амперами моделі, яку я тестував.

Невелике прохання: якщо ви знайшли мої огляди контролера заряду MPPT корисними і плануєте придбати його, будь ласка, розгляньте можливість придбання через одне з моїх партнерських посилань нижче. Я отримаю невелику комісію (без додаткових витрат для вас), яка допоможе фінансувати більше оглядів, подібних до цього. Дякуємо!

Портативний акумулятор для сонячних панелей

У наш сучасний час ми любимо свою електроніку. Але без живлення або заряду цей пристрій або прилад не гірший за дверний обмежувач або прес-пап’є, і так само марний, як ви знаєте, що на бику! Дуже важливо, щоб, коли ви вирушаєте в дорогу на своєму фургоні, автофургоні чи кемпінгу, ви були повністю підготовлені та організовані для того, щоб забезпечити необхідну енергію для вашого об’єкту чи пристроїв. Існує багато типів акумуляторних батарей та акумуляторних блоків, сонячних панелей та сонячних ковдр, портативних генераторів, інверторів та багато іншого. Незалежно від того, яка потужність вам потрібна, BCF вас забезпечить. Щоб розрахувати, скільки потужності вам знадобиться або як довго вистачить вашого живлення, скористайтеся нашим Калькулятором потужності для швидкої та простої відповіді!

Які джерела живлення доступні в BCF?

BCF тут, щоб забезпечити вас будь-яким джерелом живлення, яке вам потрібно. У нас в наявності є багато різноманітних товарів:

З’ясуйте, що вам потрібно для майбутньої подорожі або для вашої скромної оселі, і знайдіть продукт живлення, який відповідає вашим потребам. Якщо ви живите щось досить важке, ви можете інвестувати в потужний портативний генератор або легку та складну сонячну панель. Можливо, ви просто хочете зарядити свій телефон, ноутбук або планшет і підтримувати їхню працездатність до того, як дістанетеся до більш потужного джерела живлення. Акумуляторні батареї та павербанки ідеально підходять для такого використання.

Які бренди джерел живлення та акумуляторів пропонує BCF?

Тут, на BCF, ми маємо на складі лише найкращі бренди з широким вибором на вибір, підтримуючи кожен тип кемперів з будь-яким бюджетом. Серед таких брендів, як XTM, Dometic, Engel, Hardkorr, Wanderer і Companion, ви зможете знайти відмінний джерело живлення для будь-яких потреб.

Для чого можна використовувати ці джерела живлення та акумулятори?

Небо. це межа, друже! По-перше, подумайте, для чого вам насправді потрібна потужність. Для зарядки невеликих пристроїв, таких як мобільні телефони, ноутбуки, iPad або портативні ігрові пристрої? Або це покупка для душевного спокою для резервного живлення, коли ви відключені від електромережі або застрягли в темряві через шалений шторм?? Або, можливо, ви шукаєте щось для живлення всього вашого кемпінгу? Залежно від того, для чого вони вам потрібні, джерела живлення та акумулятори можуть бути безцінними предметами в дорозі або навіть вдома, щоб забезпечити ваше скромне житло електроенергією в разі відключення електрики.

Більші джерела живлення, такі як сонячні панелі, сонячні ковдри та генератори, зазвичай призначені для більш серйозних кемперів або позашляховиків. Ці погані хлопці здатні живити великі кемпінги, енергоємні пристрої та прилади, а також техніку для відпочинку на природі. Вони також підходять для зберігання в якості резервного джерела живлення вдома, щоб забезпечити ваш будинок електроенергією під час сезону штормів, повеней або відключення електроенергії.

Портативні блоки живлення середнього розміру, такі як акумуляторні батареї та батареї глибокого циклу, можуть бути дуже зручними в дорозі або в кемпінгу в кущах. Акумуляторні блоки мають багато виходів для одночасного підключення різних шнурів і пристроїв, що може стати знахідкою, коли ви намагаєтеся накачати надувний матрац або зарядити телефон чи GPS, перебуваючи на природі в самому розпалі. З іншого боку, батареї глибокого циклу є надзвичайно ефективним джерелом живлення і можуть довше підтримувати роботу вашої сонячної електростанції, човна або причепа для кемпінгу.

Менші джерела живлення, такі як батарейки, ідеально підходять для різних цілей. Вони бувають різних розмірів і типів потужності, серед яких лідирують такі бренди, як Energizer і Eveready. Факел розрядився? Ніяких драм. Зламався пульт дистанційного керування? Навіть не хвилюйтеся! Тримайте купу цих поганих хлопців у своєму автомобілі, кемпінгу або сумці, щоб завжди мати резервне джерело живлення, готове до роботи.

Як дізнатися, яке портативне джерело живлення підходить саме мені?

Експерти BCFing можуть допомогти вам з цим! Ви можете завітати до місцевого магазину BCF, де ви зможете особисто поспілкуватися з експертами. вони підкажуть вам, яке джерело живлення вам потрібне. Крім того, ви можете скористатися нашим широким асортиментом в Інтернеті, щоб знайти те, що відповідає вашому стилю життя та потребам.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з усіма типами джерел енергії BCF і хочете дізнатися, як ними користуватися, як вони працюють і які з них підходять саме вам, перегляньте наш посібник покупця портативних джерел енергії та сонячних батарей. Це направить вас у правильному напрямку. Щасливих днів!

Контролер сонячного заряду Rover Li 20 Amp MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt

×

Інноваційний дизайн MPPT Лита алюмінієва конструкція, що забезпечує відмінне відведення тепла, і технологія Renogy Maximum Power Point Tracking з високою ефективністю відстеження до 99% і піковою ефективністю перетворення до 98%. Це найкраще рішення для зарядки навіть у хмарних умовах, коли максимальна потужність сонячних панелей коливається протягом усього дня.

Автоматичне виявлення 12В / 24В Автоматично визначає напругу системи постійного струму 12В або 24В (для нелітієвих типів акумуляторів), а РК-екран та кілька світлодіодних індикаторів відображають інформацію про сонячну зарядку та роботу акумулятора, параметри, що налаштовуються, та коди помилок.

Повний захист системи Призначена для захисту вашої системи, функція самодіагностики може оцінити та захистити від зворотної полярності, перезарядки акумулятора, перерозрядки акумулятора, перевантаження, короткого замикання та зворотного струму.

4-ступінчаста безпечна зарядка Має 4-ступінчасту зарядку (об’ємну, абсорбційну, плаваючу та вирівнювання) свинцево-кислотних акумуляторів та 2-ступінчасту зарядку (об’ємну та абсорбційну) для літій-іонних акумуляторів, а також реактивацію літію.

【Різноманітне управління навантаженням】 Підключайте прилади постійного струму безпосередньо до додаткових терміналів навантаження та контролюйте споживання або налаштовуйте управління таймером безпосередньо з контролера.

Віддалений моніторинг Комунікаційний порт RS232 дозволяє контролеру заряду Renogy Rover обмінюватися даними з додатком DC Home і Renogy ONE M1 через Bluetooth-модуль Renogy BT-1 (настійно рекомендуємо придбати додатково). Це дозволить вам контролювати стан і продуктивність ваших панелей на ходу.

Контролер заряду Renogy 20A Rover MPPT. найефективніший тип контролера заряду. З ефективністю відстеження до 99%, Rover забезпечує максимальну потужність точкової сонячної зарядки, що дозволяє отримати більше енергії для вашого акумулятора. Здатний автоматично визначати системи свинцево-кислотних акумуляторів 12В/24В, цей важливий компонент попередньо налаштований для роботи з гелевими, залитими (мокрими) та герметичними батареями (для літієвих батарей 24В потрібне ручне налаштування). У парі з модулем Renogy BT-1 і додатком DC Home ви можете переглядати продуктивність системи в режимі реального часу і вносити зміни параметрів, не встаючи з місця!

найкращих, контролер, заряд, mppt

Інноваційна технологія Renogy MPPT з високою ефективністю відстеження до 99% та піковою ефективністю перетворення 98%. Це найкраще рішення для заряджання навіть у хмарних умовах, коли точка максимальної потужності сонячних панелей коливається протягом усього дня.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Контролер заряду Renogy Rover 20A MPPT підтримує як 12В, так і 24В системи і може автоматично визначати напругу системи після підключення до герметичних, гелевих, AGM і заливних акумуляторів (для літієвих батарей 24В необхідне ручне налаштування).

найкращих, контролер, заряд, mppt

Лита алюмінієва конструкція забезпечує відмінне відведення тепла. Оснащений дистанційним датчиком температури, контролер заряду Rover MPPT може вимірювати температуру акумулятора в режимі реального часу і використовувати ці дані для дуже точної температурної компенсації, забезпечуючи стабільну і постійну зарядку.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Renogy Rover MPPT забезпечує 4-ступінчасту зарядку (об’ємну, абсорбційну, плаваючу і вирівнювання) і має повний набір електронних функцій захисту, таких як зупинка зворотного струму вночі (від акумулятора назад до сонячної панелі), автоматичне відключення для запобігання перезарядки і глибокого розряду, захист сонячної панелі від перенапруги, перевантаження, короткого замикання і зворотної полярності.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Контролер заряду Rover MPPT може працювати зі стандартними автономними сонячними панелями 12/24В з високою напругою або декількома панелями з напругою до 100В. Зокрема, цей контролер значно підвищить ефективність сонячної системи, де напруга сонячних панелей набагато вища за напругу акумулятора.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Додавши Renogy ONE M1 до вашої системи, Wi-Fi з’єднання завантажує статус енергії в хмару даних в режимі реального часу. Тепер ви можете контролювати систему з Renogy ONE M1, коли ви вдома, або через додаток DC Home на вашому телефоні, коли ви виїжджаєте на екскурсію.

 • Якщо у вас виникли запитання щодо цього продукту, будь ласка, зателефонуйте нам за номером 1 (909) 287-7111 або надішліть заявку на допомогу в усуненні несправностей.
 • питання про вашу автономну систему електропостачання? Дізнайтеся більше в навчальному центрі Renogy !

Пакет включає

Контролер заряду Rover Li 20 Amp MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt

Виносної датчик температури

найкращих, контролер, заряд, mppt

Монтажні кронштейни

найкращих, контролер, заряд, mppt

В якому порядку підключати систему?

До складу автономної сонячної системи входять сонячні панелі, контролер заряду, акумулятори, інвертор, модуль Bluetooth і дроти. Спочатку батарею слід під’єднати до контролера заряду за допомогою лоткових кабелів. По-друге, підключіть сонячну панель до контролера заряду за допомогою комплектів адаптерів.

Який тип захисту має контролер заряду Rover MPPT?

Захист акумулятора: Захист від перерозряду акумулятора. Захист від перенапруги акумулятора, захист від неправильної полярності акумулятора Захист навантаження: Захист від перевантаження навантаження, захист від короткого замикання навантаження, захист від перегріву контролера Фотоелектричний захист: Захист від фотоелектричного струму. Захист від короткого замикання фотоелектричних модулів. Захист фотоелектричних модулів від неправильної полярності, захист від перегріву акумулятора

Що таке контролери заряду позитивного заземлення та заряду негативного заземлення?

У контролерах заряду позитивне заземлення або негативне заземлення відноситься до того, як контролер підключений внутрішньо. Позитивне заземлення означає, що всі позитивні полюси жорстко з’єднані між собою, а внутрішнє перемикання відбувається на негативних полюсах. Негативне заземлення є протилежним. Це не має значення, поки ваша сонячна батарея /- працює до контролера заряду і ніде більше не заземлена.

Чи має контролер заряду Rover 20A MPPT вбудований запобіжник на 20А для номінального виходу навантаження 20А??

Ні. Будь ласка, завжди додавайте зовнішній запобіжник між контролером заряду та акумуляторами. Щоб визначити необхідний розмір запобіжника між контролером заряду та акумуляторною батареєю, ви можете порівняти номінальний струм на контролері заряду. Наприклад, якщо у вас один з наших контролерів заряду на 20 А, ми рекомендуємо використовувати запобіжник на 20 А.

Якщо у мене є панелі 2х200 Вт, який з цих контролерів заряду MPPT буде хорошим? 20А або 30А тощо.

Якщо ви підключаєте ці панелі послідовно до системи 24В, модель на 20А буде прийнятною. Але вам знадобиться контролер на 30А, якщо ви підключите ці дві сонячні панелі паралельно, щоб створити систему на 12В.

Скільки ват може витримати контролер заряду Renogy Rover 20 ампер?

Контролер заряду Rover MPPT може працювати зі стандартними автономними сонячними панелями 12/24В з високою напругою або декількома панелями з напругою до 100В. А максимальна комбінована вхідна сонячна потужність становить 260 Вт для акумуляторної системи на 12 В або 520 Вт для системи на 24 В. Зокрема, цей контролер значно підвищить ефективність сонячної системи, де напруга сонячних панелей значно перевищує напругу акумулятора.

Що таке сонячний контролер заряду і що таке MPPT?

Контролер заряду приймає енергію, вироблену сонячними панелями, і перетворює “енергію сонячних панелей” у форму енергії, яку можуть використовувати акумулятори. MPPT розшифровується як відстеження точки максимальної потужності і відноситься до самого сонячного елемента. Кожен сонячний елемент має точку, в якій струм (I) і напруга (V) на виході з елемента призводять до максимальної вихідної потужності елемента. MPPT гарантує, що ви отримаєте максимально можливу потужність від ваших сонячних панелей в будь-який момент часу. Він особливо ефективний в умовах низького рівня освітленості.

Які переваги технології MPPT від Renogy?

Контролер заряду Renogy серії Rover використовує найсучаснішу технологію відстеження точки максимальної потужності (MPPT) для відстеження точки максимальної напруги сонячних панелей, оскільки вона змінюється в залежності від впливу сонячного світла і температури. Ця технологія забезпечує максимальну ефективність вашої сонячної системи і значно перевершує стандартні ШІМ-контролери сонячних батарей. Ще однією перевагою технології MPPT є широкий діапазон вхідної напруги сонячних панелей. Цей контролер може працювати як зі стандартними автономними сонячними панелями на 12/24В, так і з високовольтними або декількома панелями з напругою до 100В.

Питання про вашу автономну систему електропостачання? Дізнайтеся більше в навчальному центрі Renogy !

Схема підключення контролера заряду сонячних панелей Крок за кроком

найкращих, контролер, заряд, mppt

Схема підключення контролера заряду сонячної панелі та покрокове керівництво з монтажу для автономної сонячної електростанції.

Правильне підключення контролера заряду сонячної панелі (MPPT або PWM), сонячної батареї та фотоелектричного масиву є важливою роботою перед тим, як насолоджуватися сонячною енергією.

Етапи підключення сонячної енергетичної системи

Загалом, існує 5 кроків для підключення сонячної електросистеми

 • Підключіть батарею
 • Підключіть навантаження
 • Підключіть фотоелектричну батарею
 • Перевірте підключення
 • Перевірте потужність

Підключаємо сонячну систему по черзі.

Крок 1: Підключіть акумулятор

Примітка: Коротке замикання позитивної та негативної клем акумулятора може призвести до пожежі та вибуху.

Переконайтеся, що напруга акумулятора вище 6 В, якщо система працює на 12 В, тоді запустіть контролер перед підключенням акумулятора до сонячної системи.

Переконайтеся, що напруга акумулятора не нижче 18 В, якщо система розрахована на 24 В.

При першому запуску контролера визначення напруги акумуляторної батареї є автоматичним процесом.

Під час встановлення запобіжника максимальна відстань між запобіжником і позитивною клемою акумулятора повинна становити 150 мм. Перед увімкненням запобіжника переконайтеся, що кабель підключено правильно.

Крок 2: Підключення навантаження

Клему навантаження сонячного контролера можна підключити до джерела постійного струму, яке має таку ж робочу напругу, як і номінальна напруга акумулятора, і контролер буде подавати живлення на навантаження за напругою акумулятора.

Підключіть позитивну та негативну клеми навантаження до клем навантаження контролера.

На стороні навантаження може бути напруга, будьте обережні, щоб не закоротити навантаження під час підключення.

Запобіжник повинен бути підключений до позитивного або негативного проводу навантаження. Не підключайте запобіжник під час монтажу.

Після встановлення переконайтеся, що запобіжник правильно підключений.

Кожен ланцюг навантаження має окремий запобіжник, і всі струми навантаження не можуть перевищувати номінальний струм контролера, коли навантаження підключено через панель.

Крок 3: Підключіть фотоелектричну батарею

Підключіть сонячну панель до сонячного контролера, який доступний на 12В, 24В і 48В, враховуючи, що номінальна напруга сонячного контролера повинна бути нижчою, ніж вхідна напруга сонячної панелі.

Напруга сонячного модуля в системі не повинна бути нижчою за напругу системи.

Крок 4: Перевірте з’єднання

Перевірте всі з’єднання ще раз, щоб переконатися, що позитивні та негативні клеми кожного терміналу з’єднані правильно. і всі 6 клемні проводки повинні бути затягнуті.

Крок 5: Підтвердження увімкнення

Коли батарея подає живлення на контролер, контролер запуститься, потім загориться світлодіодний індикатор батареї на контролері, перевірте стан світла та переконайтеся, що світло в нормі.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Схема підключення контролера заряду сонячної батареї цей контролер заряду дозволяє заряджати широкий спектр акумуляторних систем 36В-88В з панелями 18В і 36В. і на відміну від типового контролера заряду, цей тип бустера повинен підключатися навпаки, спочатку підключити сонячну панель до контролера.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Схема підключення декількох сонячних контролерів заряду У великій фотоелектричній системі може знадобитися паралельне підключення декількох сонячних контролерів для одночасної зарядки акумуляторної батареї. Нижче наведена схема підключення паралельного стека сонячних контролерів 60А 48В.

найкращих, контролер, заряд, mppt

Висновок

Послідовність підключення: спочатку підключіть акумуляторну батарею, встановіть режим роботи навантаження через сонячний контролер заряду, підключіть сонячну панель, в останню чергу підключіть навантаження, при відключенні сонячної електросистеми відключайте в зворотному порядку.

Короткі висновки

Це прості кроки по підключенню всієї сонячної системи, в цілому є 5 кроків для підключення сонячної системи.

Підключіть сонячну батарею

Завжди підключайте сонячну батарею першою, коли підключаєте сонячну електросистему.

Підключіть навантаження

підключіть навантаження до порту навантаження контролера заряду сонячної батареї

Підключення сонячної батареї

підключайте сонячну батарею після підключення акумулятора

Підключення інвертора до сонячної батареї

інвертор дозволяється підключати тільки до сонячної батареї.

Залишити відповідь