Посібник з обслуговування сонячних панелей: Вам потрібно почистити свої панелі. Система очищення сонячного даху

Посібник з обслуговування сонячних панелей: Вам потрібно чистити панелі

Сонячні панелі не мають багато рухомих частин, тому вони не потребують особливого догляду. Але є кілька речей, які слід робити регулярно.

Джекі Лам. автор статті для CNET Money. Вона пише про особисті фінанси вже більше 8 років, висвітлює питання управління грошима, страхування, інвестування, банківської справи та особисті історії. Акредитований фінансовий тренер AFC®, вона із захопленням допомагає фрілансерам розробляти грошові системи з нерегулярним доходом, краще розуміти свої фінансові розповіді та долати ментальні та емоційні блоки. Вона є лауреатом премії Money Management International за фінансову грамотність та освіту в громадах (FLEC) у 2022 році та дворазовим номінантом премії Plutus Awards у категорії “Найкращий фрілансер у сфері особистих фінансів”. Вона живе в Лос-Анджелесі, де проводить вільний час, плаваючи, граючи на барабанах і мріючи про наклейки.

 • У 2022 році вона отримала нагороду Money Management International за фінансову грамотність та освіту в громадах (FLEC), а також була двічі номінована на премію Plutus Awards як найкращий фрілансер у сфері особистих фінансів.

Ерін Гоблер. авторка статей про особисті фінанси з Медісона, штат Вісконсін. Вона пише на такі теми, як бюджетування, студентські позики, кредити, іпотека, інвестування та страхування. Її роботи публікувалися у фінансових виданнях та стартапах, таких як NextAdvisor, The Simple Dollar, LendingTree, Robinhood та інших.

посібник, обслуговування, сонячних, панель

У встановленні сонячних панелей для вашого будинку є багато привабливих моментів. Для початку, це чудовий спосіб заощадити гроші на рахунках за електроенергію. Крім того, вони зменшують вуглецевий слід вашого будинку. І хоча сонячні панелі не зовсім дешеві, вони можуть прослужити близько 25-30 років.

Але щоб отримати максимальну віддачу та продуктивність від ваших панелей, вам потрібно правильно їх обслуговувати. І хоча сонячні панелі не такі складні в обслуговуванні, як інші основні домашні системи, ви не можете просто забути про них.

Чи можуть сонячні панелі заощадити ваші гроші?

Хочете дізнатися, як сонячна енергія може вплинути на ваш будинок? Введіть основну інформацію нижче, і ми миттєво надамо безкоштовну оцінку вашої економії енергії.

У цьому посібнику ми розповімо вам про все, що вам потрібно знати про обслуговування сонячних панелей, зокрема про те, як часто потрібно проводити технічне обслуговування, вартість обслуговування та як доглядати за панелями, щоб вони завжди були в ідеальній формі.

Чи потрібно обслуговувати сонячні панелі?

Хороша новина полягає в тому, що обслуговування панелей мінімальне.

Чи можуть сонячні панелі заощадити ваші гроші?

Хочете зрозуміти, як сонячна енергія може вплинути на ваш будинок? Введіть основну інформацію нижче, і ми миттєво надамо безкоштовну оцінку вашої економії енергії.

На відміну від автомобіля, де ви їздите на ньому щодня, де є рухомі частини і набагато вища ймовірність того, що щось трапиться, сонячні панелі насправді не мають жодних рухомих частин, каже Заін Ян, співзасновник і генеральний директор компанії Better Earth, яка займається установкою сонячних панелей в Каліфорнії. Звичайно, є проблеми, які трапляються, як і з будь-яким продуктом, але здебільшого їх не так багато.

З огляду на це, важливо стежити за станом і продуктивністю вашої домашньої системи сонячних панелей.

Здебільшого вам потрібно буде добре почистити панелі. Це тому, що бруд і сміття можуть накопичуватися на ваших панелях, особливо під час штормів і тривалих періодів без опадів. Крім того, ви можете запланувати щорічний огляд у фахівця з сонячної енергетики. Вони можуть переконатися, що все працює належним чином.

Чи можете ви контролювати стан своїх сонячних панелей?

Щоб контролювати стан ваших панелей, періодично перевіряйте їх на наявність бруду та сміття, які можуть перешкоджати роботі сонячних панелей. З часом продуктивність ваших домашніх сонячних панелей природно знижується, але якщо вони не працюють належним чином, можливо, варто перевірити, чи не потребують вони гарного очищення.

Деякі сонячні компанії мають мобільні додатки, які показують виробництво енергії кожною панеллю у вашій системі в режимі реального часу. І якщо спостерігається падіння продуктивності, яке є незвичним для віку та стану ваших сонячних панелей, або здається, що щось пішло не так з вашими панелями, ви отримаєте сповіщення.

Як ви обслуговуєте сонячні панелі?

Оскільки накопичення пилу або сміття може вплинути на виробництво відновлюваної енергії, для обслуговування сонячних панелей може знадобитися просто взяти шланг або відро з водою і обприскати панелі. Це єдиний спосіб самообслуговування, який вам дійсно потрібен, каже Ян. Ви можете найняти когось, хто зробить це дуже дешево.

З будь-яких інших питань ви можете звернутися до інсталятора з проханням провести перевірку. Вони можуть визначити, чи потрібно ще якесь технічне обслуговування.

Ведіть журнал всіх призначених зустрічей з технічного обслуговування, а також чисток, які ви робите самостійно. Це може допомогти вам залишатися на висоті, доглядаючи за сонячними панелями.

Як часто сонячні панелі потребують обслуговування?

Оскільки сонячні панелі потребують мінімального обслуговування, а найпоширенішою проблемою є накопичення бруду та сміття, частота обслуговування залежить від місця, де ви живете, клімату, навколишнього середовища та погоди. Якщо ви живете в місцевості, де є сезон штормів, можливо, вам доведеться частіше чистити панелі в цю пору року. Або якщо ви пережили період без краплі дощу, може бути гарною ідеєю піднятися на дах.- або найняти когось.- і перевірити, чи не накопичився бруд на ваших панелях.

Сонячні компанії рекомендують чистити сонячні панелі щонайменше двічі на рік, незалежно від погодних умов і місця проживання. Це знизить ймовірність того, що на ваших панелях накопичиться занадто багато бруду та сміття. Чим більше часу проходить, тим більше накопичення.- і тим важче їх буде чистити.

Прочитайте інструкцію, що додається до ваших сонячних панелей. Ознайомтеся з рекомендованими методами та періодичністю технічного обслуговування.

Вартість обслуговування сонячних панелей

Хоча вартість обслуговування сонячних панелей, як правило, досить низька, варто врахувати будь-які витрати. Це може допомогти вам з’ясувати, скільки часу знадобиться панелям, щоб окупити себе. Сюди входить щорічна перевірка, яка зазвичай не передбачена у вашій домашній сонячній системі. Вартість може варіюватися і коливатися від 150 до 300 доларів за один візит.

Також слід врахувати додаткове технічне обслуговування або виправлення, які випливають з цього огляду. Деякі компанії, що виробляють сонячні панелі, пропонують безкоштовний мобільний додаток для моніторингу використання. Якщо ні, ви можете отримати свій власний. Ці програми для моніторингу сонячної енергії можуть мати невелику плату.

Якщо ви витрачаєте, скажімо, 300 доларів на рік, щоб хтось чистив ваші панелі двічі на рік, плюс 200 доларів на щорічний технічний огляд, додайте це до ваших річних витрат при розрахунку точки беззбитковості для отримання сонячної енергії.

Що потрібно знати про гарантії на сонячні панелі

Гарантія. це обіцянка сонячної компанії, що вона виправить або замінить домашні сонячні панелі, якщо вони не працюють належним чином або мають дефекти. Гарантії виробника зазвичай поширюються на сонячні інвертори, сонячні батареї, а також на дефекти виготовлення та матеріалів. Гарантія на панелі, яка також відома як гарантія на обладнання або матеріали, поширюється на саме обладнання.

Існують також гарантії від інсталятора. Гарантія якості від компаній-виробників сонячних панелей покриває будь-які пошкодження або дефекти під час встановлення вашої домашньої системи сонячних панелей. Гарантія на виробництво, продуктивність або потужність гарантує, що ваші сонячні панелі будуть виробляти певну кількість початкової енергії.- або вихід.- з часом. Гарантія на захист від атмосферних впливів може покрити ваш дах та сонячні панелі від протікання або пошкодження вітром чи дощем. Гарантії виробника та інсталятора дійсні протягом обмеженого періоду, зазвичай від 10 до 25 років. Вони залежать від виробника або інсталятора, типу панелей і місця проживання. Існують застереження та обмеження. Прочитайте дрібний шрифт.

Ваша гарантія на сонячні панелі може передбачати, що ваші панелі покриваються лише за умови їх належного обслуговування. Наприклад, якщо ви не чистите сонячні панелі регулярно, і накопичене сміття скорочує термін їхньої служби, то ваша гарантія може не поширюватися на це.

Щоб вирішити, що вам потрібно в гарантії, оцініть, як довго ви плануєте залишатися в своєму будинку, ймовірність того, що вам знадобиться гарантійне покриття, і який ваш бюджет на непередбачені витрати.

Підсумок

Щоб переконатися, що ваші сонячні панелі працюють належним чином, і ви отримуєте максимальний вихід енергії, технічне обслуговування є ключовим фактором. Врахування цих потреб може допомогти вам заощадити на витратах і отримати максимальну віддачу від ваших сонячних панелей.

Пристрої для чищення сонячних панелей зменшують забруднення та заощаджують гроші

Сонячні панелі можуть виробляти енергію понад 25 років, але їх потрібно час від часу добре мити, щоб підтримувати високий рівень вироблення енергії. Власники ділянок тепер можуть скористатися кількома пристроями, які спрощують цю роботу, починаючи від автономних роботів і закінчуючи спринклерними системами “встановив і забув”.

SolarCleano

посібник, обслуговування, сонячних, панель

SolarCleano. німецька компанія, яка виробляє автономних і напівавтономних роботів для чищення сонячних панелей. Основною пропозицією компанії є SolarCleano F1. робот, який приєднується до шланга, а потім керується за допомогою пульта дистанційного керування. Він живиться від батареї і поставляється з можливістю додати бездротову світлодіодну камеру для нічної навігації. Для транспортування на робочі майданчики та з них F1 можна розібрати на чотири частини і переносити однією людиною.

Для зручності переміщення по великому наземному майданчику F1 можна поєднати з транспортером T1 від SolarCleano, який переміщує робота для чищення від одного ряду панелей до іншого. Транспортер також керується за допомогою пульта дистанційного керування і може нахилятися, щоб пристосуватися до різної орієнтації стелажів.

SolarCleano нещодавно анонсувала дві автономні машини для хімчистки, які добре працюють в посушливих регіонах. Ці роботи оснащені GPS і можуть бути запрограмовані на роботу вдень або вночі.

hyCLEANER solarROBOT

посібник, обслуговування, сонячних, панель

hyCLEANER solarROBOT. це автономний прибиральний пристрій, який включає в себе систему утримання смуги руху та контроль швидкості. Після того, як solarROBOT розміщений на ряді панелей і приєднаний до шланга, він рухається вздовж нього, не падаючи завдяки стандартній системі виявлення країв. Ця система особливо важлива для встановлення на дахах і в гаражах. hyCLEANER також випускає схожого, але більш економічного робота для прибирання, який керується за допомогою пульта дистанційного керування.

solarROBOT використовує лише воду та щітки для очищення панелей, не потребуючи додаткових миючих засобів. Компанія пропонує план прибирання, адаптований до конкретного майданчика, із загальною рекомендацією від трьох до чотирьох прибирань на рік.

Airtouch

посібник, обслуговування, сонячних, панель

Airtouch. це безводний пристрій для очищення, який використовує повітродувку і серветки з мікрофібри для очищення сонячних панелей. Ці роботи заряджаються від окремої сонячної панелі і підключені до власної хмарної системи, яка дозволяє здійснювати віддалений моніторинг і управління автопарком.

Пристрої Airtouch є автономними і поставляються в двох різних конфігураціях для обслуговування проектів з фіксованим нахилом або одновісних трекерів. У проектах з фіксованим нахилом один пристрій Airtouch обслуговує кожен ряд, з док-станцією в кінці. Для трекінгових проектів Airtouch виготовляє транспортний засіб, який автономно рухається по колії, щоб керувати шістьма роботами з продуктивністю очищення від 100 до 150 трекінгових рядів на день.

Системи Airtouch призначені для очищення панелей один раз на день або один раз на два дні. Частота має на меті запобігти накопиченню пилу та уникнути потреби у мильному розчині.

NightWash

посібник, обслуговування, сонячних, панель

RST CleanTech пропонує вбудоване рішення для сонячного очищення. Продукт компанії NightWash схожий на постійний полив газону. система шлангів з розбризкувачами кріпиться до сонячних панелей і може бути розгорнута за допомогою додатку.

NightWash використовує фільтровану воду низького тиску без додаткового мила для очищення панелей. Компанія стверджує, що система без миття утримує бруд на відстані завдяки частоті очищення. її можна запрограмувати на розгортання посеред ночі кілька разів на тиждень, в той час як інші пристрої для очищення іноді використовуються лише раз на квартал. Компанія стверджує, що нічне очищення допомагає уникнути теплового стресу на панелях, який може виникнути під час денного очищення.

Про автора

Келсі Місбренер

Келсі. головний редактор Solar Power World та ведуча подкасту Contractor’s Corner.

Система для очищення даху сонячної батареї

Придбання сонячних панелей. це велика інвестиція, і обслуговування сонячних панелей необхідне для забезпечення довгострокової вигоди. Ось кілька порад щодо обслуговування та очищення сонячних панелей.

Поради щодо обслуговування сонячних панелей :

 • Тримайте сонячні панелі в тіні, оскільки виробництво енергії стає неефективним, коли вони не поглинають сонячне світло.
 • Набори для чищення сонячних панелей дуже зручні для очищення сонячних панелей. У наборі ви знайдете біорозкладне мило, склоочисник і маленьку щітку або щітку з довшою ручкою. Змішайте мило у відрі з водою.

посібник, обслуговування, сонячних, панель

Інструкції надаються на пляшці. Занурте щітку у відро і починайте обережно протирати сонячні панелі. Ви можете використовувати звичайну воду або м’яку щітку для видалення будь-якого бруду, що накопичився на панелях.

 • Системи моніторингу допоможуть вам побачити, наскільки ви приносите користь навколишньому середовищу і скільки CO2 ви викидаєте в атмосферу. Це додатково допоможе вам дізнатися, скільки ви отримаєте вигоди від схеми “зеленого” тарифу.
 • Ніколи не використовуйте абразивну губку або мило для очищення сонячних панелей, оскільки вони можуть подряпати скло. Найефективнішим способом очищення сонячних панелей є використання м’якої ганчірки або біорозкладного мила.
 • Для вашої безпеки, а також безпеки оточуючих, використовуйте склоочисник з довгою ручкою для миття панелей, коли ви стоїте на землі.

Кроки для ввімкнення системи після встановлення лічильника

3) Підключення системи до пристрою займе від 1 до 2 хвилин після запуску системи.

Кроки, які потрібно зробити після того, як система буде увімкнена у звичайному режимі

1) Перевірте, чи увімкнені DCMCB (1) та ACMCB (4). Якщо він вимкнений, система вимкнеться.

2) Перевірте, чи світиться нормальний (зелений) світлодіод на інверторі.

3) Сигнал тривоги (червоний) вказує на те, що інвертор вимкнений, якщо індикатор горить.

4) Якщо червоний світлодіод світиться, подивіться на номер MCB (4), якщо він вимкнений, увімкніть його

5) При очищенні сонячних панелей водою або в дощовий день, після прийняття душу увімкніть її знову. Перевірте ACMCB, можливо, сталося відключення.

6) Якщо в каналі інвертора з’явилося повідомлення про помилку, повідомте про це в найближчий сервісний центр. У офіційного дилера / дистриб’ютора або в сервісному центрі компанії.

7) Якщо з будь-якої причини інвертор зупинився, перевірте обидва SPD (захисний пристрій) на наявність червоного індикатора на них. Якщо у вас щось не так, що потрібно змінити.

Продукт має значення:

1) Показання КВт-год, показані на лічильнику генератора, показують потужність, вироблену у вашій сонячній системі.

2) КВт-год, показані в показаннях експорту в двонаправленому лічильнику. це потужність, яку ви віддали на GEB.

3) Показання KWH, показані в імпорті в лічильнику двонаправленого руху, показують потужність, яку ви взяли (використали) з GEB Is.

4) Загальний рахунок розраховується як віднімання потужності, яку ви віддали та забрали.

Загальний рахунок = Потужність імпорту. Потужність експорту

Загальне споживання = Імпорт (Генерація кВт/год. Експорт)

Чому варто інвестувати в сонячну електросистему

Багато витрат пов’язано з веденням домогосподарства/бізнесу. Більшість витрат є суттєвими, і деякі з них можна зменшити, щоб знизити витрати на життя. Електроенергія є важливою потребою в наших домогосподарствах.

З постійним зростанням цін на електроенергію, утримання домогосподарств та бізнесу стає надзвичайно дорогим. Одним з альтернативних способів зменшити витрати на електроенергію є вибір на користь сонячної електроенергії.

Сонячна енергія. це безкоштовна енергія Сонця, перетворена в електрику. Сонячна електроенергія також допомагає зменшити викиди парникових газів. Сонячна енергетика також є економічно вигідною, оскільки це одноразова інвестиція на дуже довгий період, оскільки якісні сонячні панелі можуть служити 25 років і довше.

Тож купівля хороших високоякісних панелей та інвертора не тільки створить надійну фотоелектричну систему, але й заощадить гроші на довгі роки.

Ви можете поговорити зі своїм інсталятором про ваш спосіб життя і про те, в який час дня і ночі вам потрібно більше енергії, щоб найкраще використовувати сонячну електростанцію, встановлену на даху. У вас також буде можливість експортувати надлишок виробленої електроенергії назад в мережу. Ви отримаєте гроші за надлишок електроенергії, яку ви відправите назад в мережу.

Турбота про навколишнє середовище

Спосіб заощадити електроенергію без сонця

 • Так, домогосподарства можуть заощаджувати на рахунках за електроенергію без сонячної енергії. Хоча сонячна енергія може суттєво зменшити рахунки за електроенергію, також варто переглянути використання електроенергії. Цікаво, що домогосподарства, які купують сонячну енергію, більш зацікавлені у використанні енергії і, як правило, отримують подвійну вигоду від дешевої сонячної енергії та меншого енергоспоживання. Величезні фінансові заощадження можуть бути зроблені за допомогою цього двостороннього підходу. Ось кілька порад, які не стосуються сонячної енергетики:
 • Переходьте на світлодіодне освітлення. Вони використовують до 75% менше енергії, ніж еквівалентна лампа розжарювання або галогенна лампа, і до 30% менше, ніж CFL-лампи.
 • Вимикайте електроприлади, які перебувають у режимі очікування і не використовуються регулярно. Це особливо стосується старих систем кондиціонування повітря, які часто мають дуже високе споживання енергії в режимі очікування і повинні бути вимкнені на лічильнику.
 • Зменшуйте витрати на опалення та охолодження, ізолюючи стелю, стіни та підлогу, а також зупиняючи протяги від дверей та вікон. Вікна з подвійним склінням мають велике значення.
 • Використовуйте пасивне природне охолодження та обігрів, наприклад, відкривайте вікна літніми ночами та теплими зимовими днями.
 • Ефективно охолоджуйте свій будинок, наприклад, ефективні кондиціонери споживають на 20-25% менше електроенергії, ніж старі моделі. Шукайте вікна з високим коефіцієнтом корисної дії (COP), щонайменше 4. Чим вище, тим краще. Зверніть увагу, що невеликі вентилятори або обігрівачі використовують значно більше енергії, ніж кондиціонери зі зворотним циклом.
 • Нагрівання гарячої води вимагає багато енергії. Електрична система гарячого водопостачання використовує в 3-4 рази більше електроенергії, ніж система з тепловим насосом. Якщо у вас велика сонячна фотоелектрична система і багато надлишкової потужності, це може не бути проблемою, але в іншому випадку зменшіть використання гарячої води, встановивши душову насадку з високим рейтингом (ефективну) і приймаючи коротший душ. Коли система гарячого водопостачання виходить з ладу, перегляньте свої можливості. Як правило, тепловий насос, встановлений на таймері, що живиться від безкоштовної сонячної електроенергії, завжди матиме найнижчі експлуатаційні витрати.
 • Використовуйте штори та жалюзі, щоб не пропускати сонце влітку. Розгляньте можливість встановлення жалюзі або ліан з листяних рослин для затінення вікон.
 • Використовуйте холодну воду для прання та сонце для сушіння одягу. Якщо у вас є сушарка, використовуйте її вдень, коли ваша сонячна система виробляє найбільше електроенергії, наприклад, з 8 ранку до 4 вечора.
 • При будівництві, ремонті, оренді чи купівлі житла прагніть до високого рівня енергоефективності та встановлюйте енергоефективні прилади та освітлення. Не розташовуйте холодильник впритул до плити. Старі дешеві холодильники, які використовуються як другий або “пивний” холодильник, як відомо, є великими споживачами електроенергії.
 • Використовуйте таймери для ввімкнення та вимкнення електроприладів, щоб відповідати часу високої генерації сонячної енергії.
 • Дотримання наведених вище порад з енергозбереження допоможе вам та вашій родині зменшити рахунки за електроенергію. Додавання сонячної системи до вашого будинку або бізнесу допоможе вам ще більше скоротити рахунки за електроенергію.

Що потрібно знати власникам будинків про очищення сонячних панелей

посібник, обслуговування, сонячних, панель

Поява будь-якої невідомої речовини на ваших сонячних панелях може викликати занепокоєння. Один з наших клієнтів нещодавно звернувся до нас з приводу пилу білого порошку, який він побачив на своїх панелях. Наш огляд показав, що винуватцем був пилок, який накопичився на сонячних панелях, тому не було причин для паніки, оскільки панелі все ще виробляли енергію, їм просто потрібно було добре почистити.

Ми запропонували їм почати з обприскування пилку за допомогою водяного шланга для очищення панелей. Тоді ми порекомендували їм записатися на послугу ретельного очищення панелей принаймні раз на рік. Це дозволить запобігти накопиченню забруднень у майбутньому та забезпечить максимальну ефективність та економію від їхньої сонячної енергетичної системи.

Занепокоєння цього домовласника змусило нас замислитися над питаннями очищення сонячних панелей, які виникають у більшості домовласників:

 • Чи потрібно чистити сонячні панелі?
 • Які завдання з очищення сонячних батарей ви можете виконати самостійно?
 • Коли слід найняти професійну клінінгову компанію для очищення сонячних панелей?
 • Чи покращить очищення сонячних панелей їх продуктивність?

Ця стаття відповість на всі ваші запитання щодо цих та інших питань.

Які причини забруднення сонячних панелей?

Вам потрібно змащувати, обслуговувати і чистити свій автомобіль, щоб він працював більш ефективно. Інші хочуть, щоб вікна їхніх будинків були кришталево чистими і без бруду, щоб вони могли насолоджуватися видом своєї власності. З тих же причин ваші сонячні панелі також потребують очищення. Накопичене листя, пташиний послід та інше сміття можуть блокувати значну кількість сонячних променів, знижуючи ефективність вашої системи.

посібник, обслуговування, сонячних, панель

Пташиний послід

Ми всі любимо дерева, оскільки вони прикрашають і освіжають нашу власність. Але птахи також люблять їх за місця для гніздування або охолодження. Якщо гілки нависають над масивом сонячних панелей, ви повинні бути готові до додаткового очищення.

Пташиний послід, як правило, більш відомий, ніж пил, листя і пилок, особливо якщо він твердне і прилипає до панелей. Накопичене пташине сміття може блокувати значну частину сонячного світла, і його складніше видалити простим обприскуванням панелей водою.

На щастя, існують продукти та послуги, які можуть вказати, чи впливає пташиний послід на потік струму у вашій сонячній енергетичній системі. Мікроінвертори допомагають у цьому, оскільки технологія дозволяє побачити, коли окрема панель генерує менше електроенергії через засмічення або сміття.

Пилок і листя

Пилок перетворився на липкий матеріал, який не розчиняється у воді. Як наслідок, їх може бути важче прибирати, оскільки вони не просто здуваються вітром. Якщо ви живете поблизу сільськогосподарських угідь або районів з великою кількістю рослинності, очікуйте, що агенти запилення, такі як вітер, комахи та птахи, що несуть пилок, пролітають над вашими панелями і скидають частину пилку на них. Насправді, вітряна погода, швидше за все, здуває пилок на ваші панелі, а не здуває його.

Вам також може знадобитися боротися з листям, що падає на панелі, особливо якщо ваші дерева листяні, тобто щороку восени вони втрачають своє листя. У той час як сухе листя просто здувається вітром, мокре листя зазвичай прилипає до панелей, оскільки сильний дощ може діяти як клей.

Пил та бруд

Пил і бруд. найпоширеніший ворог сонячних електростанцій, і його наслідки виходять за рамки накопичення бруду. Це правда, що сонячні промені все ще можуть проходити крізь тонкий шар пилу, а вітер або дощова вода можуть швидко змести більшу частину пилу. Але якщо ваш фотоелектричний масив розташований поблизу запилених територій, таких як сільськогосподарські угіддя, головні дороги, цементні заводи та кар’єри, історія змінюється. Ваші сонячні панелі потребують особливої уваги та частого очищення, оскільки їм доводиться боротися з набагато більшою кількістю пилу та бруду.

Вода

Зараз ви можете подумати: “Зачекайте. Ви сказали цьому клієнту використовувати воду для очищення панелей. Чому це в списку?”

Справедливе запитання! Питання пов’язане з об’єднанням очисної або дощової води на горизонтальних сонячних батареях. Крім того, що шар води може просто зменшити вироблення сонячної енергії, він може залишити каламутний осад після випаровування, що вимагає більш частого очищення.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Як і все, що знаходиться на вулиці вдень і вночі, сонячні панелі з часом накопичують бруд. Але те, як часто вам доведеться мити панелі, залежить від кількох факторів:

 • Конструкція системи
 • Кут(и) встановлення
 • Розмір/кількість панелей
 • Місцезнаходження
 • Типи забруднень
 • Погода
 • Періодичність між ретельними чистками

Отже, чи потрібно чистити сонячні панелі? Наша остаточна відповідь складається з трьох частин:

Відповідь #1: Так, і ви можете зробити це самостійно

Пташиний послід та інші забруднювачі можуть вплинути на продуктивність вашої сонячної панелі, особливо якщо ваші панелі розташовані на даху дійсно горизонтально. Ось де миття панелей стає важливим, хоча в багатьох випадках це не повинно бути ретельним або рутинним очищенням.

Як ми запропонували клієнту з білим порошком на панелях, очищення сонячних панелей, як правило, є відносно простим завданням. Все, що вам потрібно зробити, це обприскати панелі водою середнього тиску з садового шланга під кутом, стоячи на землі.

Якщо вам потрібна додаткова потужність очищення, скребок з довгою ручкою або м’яка щітка та насадка для шланга середнього тиску можуть творити чудеса. З насадкою спрямовувати струмінь стане простіше. Потім ви витираєте воду за допомогою скребка для максимального вироблення електроенергії. Такий підхід забезпечує ще більшу ефективність очищення, але це залежить від кута нахилу даху, висоти даху та розміщення панелей, оскільки не кожен зможе дотягнутися до свого даху, навіть з довгою ручкою.

Відповідь : Так, але вам не потрібно нічого робити

Обслуговування панелей дуже важливе, але не потрібно чистити їх так часто, як думає більшість людей. Вам може знадобитися видалити періодичне накопичення листя, пташиного посліду та іншого сміття, щоб максимізувати кількість сонячного світла, яке отримують ваші панелі. Будь-який звичайний вітер і дощ зазвичай змітає більшу частину бруду, тому краще дозволити природі йти своїм шляхом і робити лише одне ретельне очищення щороку, щоб максимізувати виробництво енергії.

Коли справа доходить до ретельного очищення та обслуговування, найкраще найняти професіонала зі знаннями та інструментами, щоб виконати роботу безпечно і правильно з першого разу.

Відповідь : Ні, якщо тільки не трапиться щось дуже погане

Дослідники з Каліфорнійського університету залишили сонячні панелі на даху на 145 днів без очищення. Їхні висновки? Ефективність виробництва енергії панелями впала на 7.4%.

Вас може здивувати, що ефективність ваших сонячних панелей може залишатися незмінною протягом тривалого періоду, враховуючи весь цей вплив сміття, пилу, спеки та дощової води. Але ви можете довіряти своїм панелям, що вони витримають регулярний знос елементів.

Сонячні компанії використовують лише провідні технології та інженерні навички при виробництві своєї продукції. Процеси їх проектування зазвичай враховують вплив бруду, води та пилку від повсякденного використання.

Ви все ще повинні бути напоготові, щоб виявити будь-які очевидні структурні проблеми з панелями, опорами та покрівлею.

Чи може очищення сонячних панелей покращити продуктивність фотоелектричних систем?

Як ми вже бачили, коротка відповідь полягає в тому, що вплив брудних сонячних панелей на виробництво сонячної енергії залежить від різних факторів. Але нас цікавить довгострокова відповідь, так?? Давайте трохи заглибимося в науку та математику:

Експеримент за участю сонячних панелей на даху з низьким ухилом мав на меті з’ясувати різницю у виробленні енергії до і після ретельного очищення.

Дослідники виявили, що в середньому 3.5% збільшення виробництва енергії (кількість енергії, виробленої за певний час) після очищення панелей м’якою ганчіркою та водою. Це означає, що збільшення виходу енергії було низьким, незважаючи на велику кількість накопиченого бруду.

Справи стали цікавими, коли за справу взявся сильний дощ. Середня продуктивність зросла лише на 1.9% після того, як дощова вода вдарила по брудних панелях. Що це означає? Хороша злива з неба може потурбуватися про очищення, але вона не настільки ефективна, як належне обладнання та трохи мастила на ліктях.

Ви можете перевірити, скільки коштують ваші брудні сонячні панелі з точки зору виробництва енергії. Ось проста формула для визначення вартості очищення сонячних панелей:

Річне виробництво енергії (кВт-год) × Втрати від забруднення панелей × Вартість електроенергії за кВт-год

Наприклад, якщо ваша домашня сонячна енергетична система може виробляти 10 000 кВт-год електроенергії на рік, і ви припускаєте 5% втрат виробництва через забруднення панелей, і ви платите 20 центів за кВт-год за електроенергію від вашої комунальної компанії, ваша річна вартість втрат електроенергії через забруднення панелей буде наступною:

Втрата 5% виробленої електроенергії може здатися незначною, але вона, безумовно, може скластися, і раптом ви платите комунальній компанії за рахунком за електроенергію набагато більше, ніж вам потрібно.

Наука про очищення сонячних панелей

Так, дощ допомагає омивати сонячні панелі і утримувати бруд на відстані, але у нього є кілька недоліків, які можуть призвести до помітних проблем з продуктивністю на панелях, встановлених під низьким кутом:

 • Дощова вода містить пилок і бруд
 • Вона може збиратися на поверхні ваших панелей, особливо якщо скляна поверхня розташована нижче рами
 • Коли дощова вода випаровується, вона може залишити після себе каламутний осад

Отже, чи варто виключати необхідність очищення сонячних панелей? Ще ні. Дослідники сонячної ферми Google мають іншу історію.

В одній серії своїх експериментів вони вивчили 1.6 МВт горизонтальних сонячних панелей на пласких навісах для автомобілів у Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Ці панелі пропрацювали без змін 15 місяців.

Після очищення вони зрозуміли, що виробництво енергії від сонячних панелей на їхньому гаражі подвоїлося за одну ніч! Через вісім місяців вони почистили ті ж самі сонячні панелі і виявили, що їхня продуктивність зросла на 36%.

Отже, який наш висновок? Всі сонячні панелі все одно потребують частого очищення, особливо якщо вони розташовані горизонтально або майже горизонтально на вашому даху. Якщо ваші сонячні панелі правильно нахилені, достатня кількість опадів очистить їх, але запланований щорічний візит професіоналів з очищення може ще більше підвищити загальну продуктивність відновлюваної енергії.

Як я можу почистити свої сонячні панелі?

Очищення сонячних панелей не повинно бути обширною або ризикованою роботою. Якщо ви вирішили чистити панелі самостійно, важливо дотримуватися цих порад, щоб забезпечити безпеку як вам, так і сонячній системі.

Якщо ви сумніваєтеся, просто пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до професіоналів, щоб виконати роботу безпечно та ефективно. Оскільки деякі компанії, що займаються установкою сонячних панелей, зосереджені лише на нових установках, не всі вони пропонують такі послуги, як очищення сонячних панелей. Якщо це так, будьте впевнені, що Palmetto все ще може забезпечити будь-які ваші потреби в обслуговуванні та ремонті сонячних панелей.

Поради щодо очищення сонячних панелей

Перш ніж приступити до очищення панелей, пам’ятайте про один важливий момент: Уникайте подряпин та пошкоджень скла за будь-яку ціну. Ви не хочете, щоб ваше виробництво енергії різко впало.

Використовуючи ці поради та рекомендації з очищення сонячних панелей, ви завжди будете дбайливо ставитися до них:

 • Моделі сонячних панелей не всі створені однаково. Доцільно проконсультуватися з виробником вашого продукту, щоб дізнатися, чи є у нього спеціальні інструкції з очищення.
 • Спочатку подумайте про використання садового шланга. Але якщо на вашому обладнанні накопичився бруд і бруд, настав час для ретельного очищення.
 • Швидше за все, єдине обладнання, яке вам знадобиться. це відро з чистою теплою водою, м’яка ганчірка, мило для посуду та м’яка щітка або скребок.
 • Виберіть вечір, ранок або прохолодний день для миття. Ви не хочете обпектися гарячими панелями в сонячний день. У надто сонячну погоду мильна вода може випаруватися до того, як ви встигнете її витерти, що може залишити мазок або осад, який може знизити ефективність панелей.
 • Не розбризкуйте холодну воду на гарячу скляну поверхню. Це може призвести до появи тріщин через різке стискання.
 • Нанесіть теплу воду з господарським милом на поверхню панелей за допомогою м’якої тканини або губки. НЕ чистіть проводку під ним.
 • Використовуйте скребок, щоб позбутися брудної води.
 • Ніколи не наступайте на панелі, оскільки це може пошкодити їх і призвести до передчасного виходу з ладу.
 • Уникайте щіток з гострою щетиною, які можуть подряпати поверхню сонячного скла.

Якщо ви живете поруч з аеропортом або дорогою, якою часто їздять вантажівки, на ваших панелях може з’явитися кілька масляних плям. У цьому випадку ви можете використовувати ганчірку та трохи ізопропілового спирту, щоб зняти їх.

Порада професіонала: Сильні миючі засоби не повинні торкатися вашої дорогої інвестиції взагалі. Агресивні хімічні речовини та рідини, такі як пральні порошки, аміак та кислоти, можуть вступати в реакцію зі скляною поверхнею або залишати на ній плями, що призводить до пошкодження та втрати енергії.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

У більшості випадків вам потрібно чистити сонячні панелі лише один або два рази на рік. Ми рекомендуємо планувати щорічне очищення навесні. Це дозволяє уникнути літньої спеки та суворих зимових умов.

Однак, в деяких місцях вашим сонячним панелям може знадобитися додаткова увага. Наприклад, на південному заході США спостерігається більш значне накопичення бруду через обмежену кількість опадів. Крім того, панелі в будинках поблизу аеропортів, заводів, автострад та інших джерел забруднення потребують більш частого очищення.

Зима та осінь. інші особливі випадки. Видалення снігу та листя, що випадають частіше, ніж зазвичай, може значно підвищити продуктивність вашого сонячного колектора.

Чи потрібно чистити сніг?

Ми розуміємо. сильні снігопади можуть змусити будь-кого нервувати через те, що його система не генерує достатньо енергії. Однак сніг на сонячних панелях зазвичай швидко тане завдяки теплу, що виділяється сонячними панелями, та їхній гладкій поверхні. Сніг на панелі тане швидше, ніж на порожньому даху через велику різницю в температурі між двома поверхнями.

Але якщо сніг тане довше, а ваш акумулятор розряджається, вам не обов’язково чекати. Ви можете зчищати сніг з панелей, щоб вони одразу ж почали виробляти енергію.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильне обладнання, щоб не пошкодити ваші інвестиції та не порушити гарантійні зобов’язання. Таким чином, лопати, стандартні мітли та інші неспеціалізовані інструменти не повинні наближатися до ваших панелей. Тут у нагоді стануть відповідні граблі для прибирання снігу, створені для цього завдання. Зазвичай вони коштують від 30 до 150.

Чи можу я використовувати мийку під тиском для очищення сонячних панелей?

Ні. Зовсім ні. Вода під високим тиском. один з найбільших ворогів вашого сонячного обладнання.

По-перше, високошвидкісна волога може швидко пробитися крізь ущільнення навколо рам і потрапити у вразливу технологію. Ці витоки води можуть сприяти корозії тонких дротів, що призводить до виходу з ладу сонячної панелі та її фотоелектричних елементів.

Крім того, скляна поверхня може тріснути під високим тиском води. Ми чуємо, як ви запитуєте: “Чому ми не бачимо пошкоджень від безперервних дощів, що б’ють по склу?? Це тому, що панелі спроектовані так, щоб витримувати багатогодинний сильний дощ, що падає на велику площу поверхні. Але миття панелей під високим тиском спрямовує сфокусований струмінь води у висококонцентровану точку, що створює підвищену ймовірність виникнення напружених ділянок, які можуть тріснути.

Що таке локальне забруднення?

Локальне забруднення сонячних панелей. це коли матеріал, такий як пташиний послід, листя та будь-які інші важкі засмічення застряють на ваших панелях, але покривають лише частину панелі. Порівняйте це із загальним забрудненням, коли матеріал, такий як бруд і пил, покриває всю поверхню панелі.

Коли дощ і вітер не в змозі видалити локальні забруднення, таке сміття може заблокувати деякі частини обладнання, що призведе до виникнення гарячих точок.

Ваша панель складається з декількох окремих елементів (60 у більшості випадків). Коли локальне забруднення блокує доступ сонячного світла до одного з елементів, виробництво енергії падає. Однак через пошкоджену комірку може проходити весь струм, що тече від сусідніх комірок. Результатом є перегрів комірки. явище, яке може призвести до пошкодження панелі.

Так, сучасні сонячні панелі оснащені декількома вбудованими шунтуючими діодами, щоб запобігти виникненню гарячих точок. Але ці надмірно забруднені ділянки все одно можуть з часом призвести до пошкоджень, які можуть збільшити витрати на обслуговування сонячних панелей.

Основні висновки

Залишити відповідь