Огляд найкращих 10-амперних контролерів заряду сонячних батарей. Сонячна панель 10a

Огляд найкращих 10-амперних контролерів сонячної зарядки

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Якщо ви плануєте встановити сонячну електростанцію, то, напевно, задавалися питанням, як вибрати контролер заряду для сонячної батареї. Якщо так, то ця стаття навчить вас всьому, що вам потрібно знати про 10-амперні контролери сонячного заряду. Ви також дізнаєтесь, на що слід звернути увагу в контролері заряду на 10 А і як підібрати його відповідно до потужності вашої системи. Щоб допомогти вам прийняти рішення, ось кілька 10-амперних блоків, які слід враховувати при покупці контролера сонячного заряду.

що таке контролер заряду сонячної батареї?

При будівництві будинку на сонячних батареях найважливішою частиною установки є контролер заряду. Сонячний контролер необхідний з різних причин. Він контролює, як заряджається ваша батарея, і гарантує, що вона ніколи не перейде в режим зворотного заряду. Хороший контролер сонячного заряду може захистити вашу батарею від пошкоджень і не дати їй розрядитися, коли ви цього найбільше потребуєте. тому важливо переконатися, що ви купуєте саме те, що підходить для вашої системи.

Цей пристрій контролює кількість енергії, яку ваша батарея отримує від сонячних панелей. Контролер сонячного заряду є важливою частиною сонячної енергетичної системи, оскільки панелі часто видають вищу напругу, ніж їх номінальна напруга. Наприклад, сонячна панель, яка видає 19 вольт, може бути здатна приймати лише 14-15 вольт в будь-який момент часу. Перезарядка може пошкодити вашу батарею, тому вам слід придбати належний контролер сонячного заряду, який може впоратися з такою високою напругою.

Що таке контролер сонячного заряду на 10 ампер?

При виборі сонячного контролера заряду варто орієнтуватися на максимальний вихідний струм, який вимірюється в амперах. 10-амперний контролер означає, що він може підтримувати обробку струму максимум 10 ампер при роботі в сонячній системі, зазвичай 10 ампер струму, що відповідає автономним системам, відносно невеликі і в основному застосовуються для домашніх і автомобільних сонячних систем.

У сімействі контролерів 10a є як контролери типу MPPT, так і контролери типу PWM, їх методи зарядки та ефективність відрізняються, ми рекомендуємо використовувати тип MPPT, виходячи з нашого багаторічного досвіду

Скільки ват може обробляти контролер заряду на 10 ампер?

Рекомендована потужність контролера сонячного заряду на 10 ампер становить від 130 до 150 Вт. Однак цього недостатньо для більшості систем. Вам знадобиться сонячний контролер з більшою потужністю, якщо ви плануєте встановити сонячні панелі з більшою потужністю. Контролера сонячного заряду на 10А достатньо для систем з максимальною потужністю близько 150 Вт.

Теоретично, 10-амперний контролер може підтримувати до 150 Вт сонячних панелей, якщо система працює на 12 В. і 24В системи, контролер може підтримувати до 260 Вт. навіть деякий пристрій може підтримувати 360 Вт, проста формула. це струм, помножений на напругу, у випадку системи 12 В.

Це можливості звичайного сонячного контролера, ми також поговоримо про інший тип сонячного контролера, бустерний сонячний контролер. За допомогою спеціальної технології підсилення він може обробляти до 400 Вт вхідної потужності сонячної панелі. ми також перерахуємо та розглянемо деякі з них сьогодні.

На що звернути увагу при виборі контролера на 10 ампер

Технологія зарядки: MPPT і PWM можна вибрати, виходячи з бюджету, як показує наш досвід, ми все ж рекомендуємо MPPT, в довгостроковій експлуатації ефективність перетворення MPPT набагато вище, ніж PWM.

Розмір: Як правило, контролери на 10 ампер не мають великих розмірів порівняно з великими контролерами на 10 ампер.

Відведення тепла: Це легко проігнорувати, але все ж дуже важливо, дешеві контролери на 10 Ампер можна купити не більше ніж за 20, у них немає радіатора або він просто шматок, його легко перегріти і, як наслідок, перегоріти. Однак хороший контролер на 10 ампер зі спеціально розробленим модулем тепловідводу або навіть вбудованим вентилятором може ефективно відводити тепло, що утворюється під час роботи.

Крім того, є багато речей, на які слід звернути увагу в контролері сонячного заряду на 10 ампер, перш ніж купувати його. Найважливіше, на що слід звернути увагу. це загальна якість продукту. Матеріали, що використовуються для виготовлення сонячних контролерів, повинні бути якісними і міцними, а кращі моделі також оснащені функціями безпеки для захисту сонячних елементів від пошкоджень.

Найкращий контролер сонячного заряду 10а

Ми порівняли та зробили огляд найкращих 10-амперних контролерів заряду сонячних батарей на основі нашого досвіду, і, можливо, ви знайдете той, який вам дійсно потрібен, переглянувши статтю.

10A MPPT контролер заряду MPPT5010

Контролер 10A MPPT. це контролер, який підтримує системи 12В і 24В і автоматично розпізнає перемикання. Він підтримує вхідну напругу сонячної панелі до 50 В. Контролер підходить для різних сонячних батарей, включаючи літій-залізо-фосфатні, потрійні літієві, гелеві, свинцево-кислотні та AGM батареї.

MPPT5010 був розроблений для максимізації корисної енергії від панелі потужністю 260 Вт при напрузі 24 В. З безперервним відстеженням точки максимальної потужності та нічним споживанням лише на рівні 0.9 мА, MPPT5010 забезпечує результати. Насправді, MPPT5010 настільки ефективно збільшує вихідну потужність панелей, що знижує вартість вашої системи (/Вт) порівняно з ШІМ-контролером і більшою панеллю.

Високошвидкісний MPPT: Завжди влучно в ціль

Не всі контролери Maximum Power Point Tracking були створені однаково. Більшість використовують метод розгортки і сну, який сканує весь діапазон напруги кожні 30-60 секунд. Це добре для ясного дня, але традиційні контролери постійно відхиляються від мети під час мінливих хмарних умов. саме тоді, коли енергії не вистачає і вона потрібна найбільше. Контролери MPPT5010 адаптуються до зміни умов освітлення 20 разів щосекунди. Вони завжди націлені на ціль, захоплюючи кожен біт доступного сонячного світла. Простіше кажучи, інші контролери не встигають за ним.

Вдосконалені алгоритми зарядки літієвих акумуляторів

Алгоритми зарядки літієвих батарей MPPT5010 засновані на дев’ятирічному досвіді створення літієвих акумуляторних батарей для суворих умов експлуатації. Ми працювали з усіма хімічними речовинами і розробили спеціальні профілі заряду, щоб допомогти вам отримати більшу ємність і тривалість циклу від вашого акумуляторного блоку.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Обробка струму заряду 10 Ампер
 • Максимальний вхід сонячної панелі 260 Вт
 • Зарядка акумуляторної батареї 24В 12В
 • Підтримує різні типи акумуляторів: AGM акумулятор, Lifepo4 акумулятор, гель, свинцево-кислотний
 • Багаторазовий захист

10A MPPT сонячний контролер заряду MT2410N10

MT2410. це сонячний контролер заряду MPPT на 10А, який допомагає збирати енергію від фотоелектричних панелей та зберігати її в батареях. Функції MT2410N10 MPPT дозволяють максимізувати збір енергії та продовжити термін служби батареї.

Технологія MPPT контролює вихідну напругу ваших фотоелектричних панелей, щоб отримати якомога більше енергії. Ця функція стає в нагоді, коли небо частково затягнуте хмарами або інтенсивність світла змінюється. Цей пристрій також дозволяє встановлювати певні швидкості заряджання та рівні напруги для ваших акумуляторів.

Контролер заряду сонячної батареї 10A MPPT може використовуватися для різних типів акумуляторів, включаючи літій-іонні, LIfepo4, AGM та свинцево-кислотні.

Цей пристрій має високу ефективність відстеження та максимальну ефективність перетворення 97%. Ви також можете налаштувати його параметри, світлодіодні індикатори та багато іншого.

Контролер сонячного заряду MT2410 10A MPPT сумісний з різними типами акумуляторів глибокого циклу. Високошвидкісна функція заряджання та високий рівень енергозбереження в режимі очікування роблять його чудовим вибором для домашнього використання.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Управління струмом заряду 10 Ампер
 • Максимальний вхід сонячної панелі 260 Вт
 • 24В 12В зарядка акумуляторної батареї
 • Підтримує різні типи зарядки акумуляторів: AGM акумулятор, Lifepo4 акумулятор, гель, свинцева кислота
 • Багаторазовий захист

Водонепроникний сонячний контролер заряду 10А

Водонепроникний контролер сонячного заряду має водонепроникну конструкцію, він побудований з водонепроникною оболонкою з водонепроникним гелевим ущільненням, рівень водонепроникності може досягати рейтингу IP68.

Водонепроникний контролер сонячного заряду підтримує зарядку різних акумуляторів, включаючи літієві батареї, свинцево-кислотні батареї, гелеві батареї, залиті батареї та герметичні батареї.

Водонепроникний контролер використовує світлодіодний індикатор для відображення роботи системи в режимі реального часу. Індикатор може відображати стан зарядки системи, стан акумулятора та стан навантаження.

Водонепроникний сонячний контролер. це 3-ступінчастий контролер заряду ШІМ з високою ефективністю перетворення.

Контролер має водонепроникні кнопки, які можна налаштувати у вологих умовах.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Обробка струму заряду 10 Ампер
 • Водонепроникний IP68
 • Вхід сонячної панелі 360 Вт
 • 24В 12В зарядка акумуляторної батареї
 • Підтримує різні типи заряджання акумуляторів: Літій-іонний акумулятор, гелевий, свинцево-кислотний
 • Багаторазовий захист

MPT-7210A Контролер заряду сонячної батареї MPPT Boost 10A

MPT-7210A MPPT сонячний контролер. це різновид контролера заряду MPPT, який може заряджати 72В, 60В, 48В, 36В та 24В акумуляторну систему з сонячною панеллю нижчої напруги. це справжній контролер заряду MPPT, який має ефективність відстеження 98% і може широко застосовуватися в автономних сонячних електростанціях.

Сонячний бустер MPT-7210A використовує передовий програмний активний алгоритм для швидкого і точного відстеження точки максимальної потужності напруги модуля фотоелектричних панелей, активне відстеження роботи в точці максимальної потужності модуля сонячних батарей з метою отримання більшої кількості сонячної енергії. Підвищення зарядного струму та генерації електроенергії.

Цей сонячний зарядний пристрій адаптує технологію зарядки від постійного струму до постійного струму, що дозволяє заряджати 72v 60v 48v 36v акумуляторні батареї від 12v 24v сонячних панелей, він входить до списку 7 найкращих сонячних зарядних пристроїв для гольф-карів 2022 року.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Обробка струму заряду 10 Ампер
 • Підвищення заряду
 • Вхід для сонячних панелей потужністю 600 Вт
 • 48В 36В 24В 12В 12В Заряд акумуляторної батареї
 • Підтримує різні типи зарядки акумуляторів: Літій-іонний акумулятор, гель, свинцева кислота
 • Багаторазовий захист

Контролер сонячного заряду Buck Boost BB01

ZHCSolar BB01. це вдосконалений багатонапруговий 12-амперний контролер сонячного заряду MPPT Buck Boost та оптимізатор панелей. Знаходить робочу точку TRUE MPPT або GLOBAL MPPT і ігнорує помилковий максимум, який виникає на частково затінених панелях. Це призводить до значного виграшу в струмі заряду в порівнянні з конкурентами. Робота від сонячної батареї розширена з 24 до 72 вольт незалежно від напруги акумулятора. це чудовий пристрій для заряджання сонячних транспортних засобів, таких як сонячні гольф-кари та триколісні велосипеди.

Він може як знижувати (Buck), так і підвищувати (Boost) напругу сонячної батареї до напруги акумулятора з дуже високою ефективністю понад 99% піку.

Підтримка типу акумулятора: Літій-іонний акумулятор, LiFePo4 акумулятор, свинцево-кислотний акумулятор, гелевий акумулятор, AGM акумулятор тощо.

Підтримка напруги акумулятора: 24В, 36В, 48В, 60В, 72В

Оптимальна робоча напруга сонячної панелі: 15В-50В

Контролер заряду з функцією OLED-дисплея може чітко показувати струм заряду, напругу, робочу температуру та напругу акумулятора сонячної системи, щоб відстежувати роботу системи.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Обробка струму заряду 10 Ампер
 • Підвищення заряду
 • Вхід сонячної панелі 450 Вт
 • 88В 72В 60В 48В 48В 36В 36В 24В 12В Заряд акумуляторної батареї
 • Підтримує різні типи зарядки акумуляторів: Літій-іонний акумулятор, гель, свинцева кислота
 • Багаторазовий захист

10-амперний сонячний зарядний пристрій для гольф-кара

Цей сонячний зарядний пристрій на 10 Ампер для гольф-карів оснащений технологією MPPT для захисту акумуляторів та продовження терміну їх служби. Він може автоматично визначати тип вашого акумулятора та регулювати напругу відповідно до нього. Контролер прискореного сонячного заряду також може запобігти короткому замиканню та перезарядці. Він має світлодіодний індикатор, самодіагностику та функції електронного захисту для захисту вашої системи. Добре працює зі свинцево-кислотними акумуляторами, включаючи гелеві. Також має триступеневу систему заряджання акумуляторів.

Контролер boost. це зарядний пристрій з вбудованою функцією MPPT, яка гарантує, що контролер має найкращу ефективність перетворення сонячної енергії.

Контролер можна використовувати для зарядки 48В 60В 72В акумуляторної системи з панелями 18В або 36В, що підходить для електромобілів, які можуть встановлювати лише невеликі панелі.

сонячний підсилювач. один з найкращих 48-вольтових контролерів заряду для гольф-карів та електровелосипедів на сонячних батареях.

це чудовий вибір, коли ви хочете переобладнати гольф-кар на сонячну енергію, але має обмежений бюджет.

 • Обробка струму заряду 10 Ампер
 • Прискорена зарядка
 • Вхід сонячної панелі 360 Вт
 • 48В 60В 72В Заряд акумуляторної батареї
 • Підтримує різні типи зарядки акумуляторів: Літій-іонний акумулятор, гель, свинцева кислота
 • Багаторазовий захист

Висновок

Я перерахував вищезазначене порівняння контролера 10А для вибору, я вважаю, що у вас повинен бути той, який ви хочете після прочитання, якщо у вас все ще є запитання, ви можете зв’язатися з нами для отримання додаткових рекомендованих новин.

Як налаштувати свою 1-у систему сонячних панелей

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на один з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

У цьому посібнику я покажу вам, як саме налаштувати вашу першу систему сонячних панелей, крок за кроком.

Це ті самі кроки, які я використовував для створення власної сонячної енергетичної системи.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Матеріали Інструменти

Матеріали

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Основні компоненти:

Для підключення контролера заряду до акумулятора:

 • Варіант 1: Зробіть власні кабелі акумулятора (це те, що я зробив)
 • Мідний дріт 10 калібру
 • 12-10 кільцеві клеми та з’єднувачі для стикового з’єднання
 • Вбудований тримач запобіжника Littelfuse
 • Запобіжник леза 20А
 • Термоусадочна трубка
 • Акумулятор 10 калібру 8 футів для зарядки кабелів лотка контролера
 • 20A ANL запобіжник

Для підключення інвертора до акумулятора:

Для підключення сонячної панелі до контролера заряду:

Примітка: Ви можете скопіювати моє налаштування сонячних панелей як є або відрегулювати розміри різних компонентів та електропроводки відповідно до ваших енергетичних потреб.

Інструменти

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Потрібен лише для самостійного виготовлення кабелів акумулятора:

Крок 1: Зрозумійте схему сонячної електропроводки

Ось схема підключення сонячних панелей для цієї системи:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Ось основні моменти, які потрібно зрозуміти:

 • Базова установка сонячної панелі складається з 4 основних компонентів. Це акумулятор, сонячна панель, контролер заряду та інвертор.
 • Не підключайте сонячну панель безпосередньо до акумулятора. Це може призвести до пошкодження акумулятора. Натомість вам потрібно підключити обидва до контролера заряду, який регулює надходження сонячної енергії для безпечної зарядки акумулятора. Більшість контролерів заряду вимагають спочатку підключити акумулятор, а потім сонячну панель (і навпаки, при відключенні). Зверніться до інструкції до контролера, щоб дізнатися про рекомендований порядок встановлення.
 • Захистіть свою систему запобіжником між кожним з’єднанням. Встановіть запобіжник між акумулятором і контролером заряду, акумулятором та інвертором, а також сонячною панеллю і контролером заряду (на позитивних проводах кожного з’єднання).
 • Не перезаряджайте акумулятор. Деякі батареї, наприклад, свинцево-кислотні, не мають вбудованої системи BMS для захисту від перерозряду. При виборі ємності акумулятора слід пам’ятати, що його напруга на контролері заряду повинна бути досить високою, і контролювати її за допомогою світлодіодних індикаторів на контролері заряду.

Крок 2: Підключення інвертора та контролера заряду до акумулятора

Тепер, коли ви знаєте, як працює система.

Якщо ви вирішили зробити власні кабелі для акумулятора, перейдіть до кроку 2 в моєму підручнику з підключення сонячної панелі до акумулятора, щоб дізнатися, як їх зробити.

Якщо ви вирішили купити готові кабелі акумуляторів, прикрутіть запобіжник ANL до позитивного кабелю акумулятора.

Потім підключіть 12-вольтовий штекер інвертора Bestek до 12-вольтового гнізда на NOCO GC018.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тепер ми збираємося підключити кільцеві клемні роз’єми на кабелях акумулятора та кабелі NOCO GC018 до клем на акумуляторі.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Підключіть позитивні кабелі від інвертора та кабелі акумулятора до позитивної клеми акумулятора. (Я просто затягнув болти клем вручну. За потреби можна використовувати тріскачку.)

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Підключіть негативні кабелі до негативної клеми акумулятора. (Переконайтеся, що зачищені кінці кабелів контролера заряду не торкаються і не закорочують батарею)!)

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Ось як виглядала моя система в цей момент:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Після підключення обох комплектів кабелів ваш інвертор підключений до акумулятора. Більшість інверторів матимуть світлодіодний індикатор, який загоряється, коли він правильно підключений, щоб повідомити вам, що він увімкнений. Наприклад, у мене загорівся зелений індикатор.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Перш ніж рухатися далі, я вирішив протестувати інвертор, підключивши спочатку бездротові навушники до розетки за допомогою настінного адаптера. Коли я це зробив, на моїх навушниках загорілося червоне світло, щоб повідомити мені, що вони заряджаються.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Потім я підключив навушники безпосередньо до USB-роз’єму інвертора. Знову загорівся червоний індикатор заряду.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тепер закінчимо підключення контролера заряду.

Для цього спочатку знайдіть клеми акумулятора на контролері заряду. Більшість контролерів заряду, як і мій, вказують на це за допомогою піктограми акумулятора.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Вставте зачищений кінець негативного кабелю акумулятора в негативну клему акумулятора на контролері заряду. Затягніть гвинтову клему викруткою.

Примітка: З мого досвіду, порядок тут не має значення. Ви також можете спочатку підключити позитивний кабель акумулятора. Я просто довільно вирішив спочатку підключити негативний кабель.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Трохи потягніть кабель акумулятора, щоб переконатися, що він не вийде. Це повинно бути там щільно.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Я завершив підключення від акумулятора до контролера заряду, повторивши цей процес для позитивного кабелю акумулятора. Я вставив його зачищений кінець у позитивну клему акумулятора на контролері заряду і затягнув клему викруткою.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

У цей момент ваш контролер заряду та інвертор повинні бути увімкнені. На моєму контролері заряду загорілися два світлодіодні індикатори, які вказують на те, що він правильно підключений до акумулятора. І, як ми бачили раніше, на моєму інверторі загорівся зелений індикатор.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Зверніться до інструкції до контролера, щоб дізнатися, як запрограмувати його для вашого типу батареї та напруги.

На моєму контролері, Wanderer 30A, я утримував сіру кнопку, поки світлодіод не почав блимати. Потім я натискав кнопку, доки світлодіод не змінив колірний код мого герметичного свинцево-кислотного акумулятора. Потім я утримував кнопку, поки блимання не припинилося.

Інвертор, контролер заряду та акумулятор тепер підключені!

Тепер залишилося підключити останню річ:

Крок 3: Підключіть сонячну панель до контролера заряду

Покладіть сонячну панель на землю лицьовою стороною вниз (на рушник або м’яку поверхню, щоб запобігти подряпинам). Так ви отримаєте кращий доступ до кабелів панелі та зменшите ймовірність ураження електричним струмом.

Знайдіть позитивний сонячний кабель на сонячній панелі. Я знайшов його на своїй з маленького знаку плюс на розподільній коробці на задній панелі.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Зазвичай ви також можете знайти його, шукаючи роз’єм MC4, який має червоне гумове кільце навколо нього і іноді невеликий знак “плюс” на корпусі роз’єму. (Чоловічий роз’єм знаходиться на позитивному дроті на кожній сонячній панелі, з якою я працював).)

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Підключіть вбудований запобіжник MC4 до позитивного кабелю сонячної панелі.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Підключіть позитивний сонячний кабель, позитивний сонячний подовжувач (якщо він використовується) і адаптерний кабель контролера заряду ось так:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Повторіть процес для негативного сонячного кабелю (за винятком запобіжника). Отже, для моєї установки я підключив кабель сонячної панелі, подовжувач і кабель-перехідник ось так:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

А ось так вони виглядали, коли були підключені:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тепер ваша сонячна панель готова до підключення до контролера заряду!

Знайдіть клеми сонячної панелі (PV) на контролері заряду. У мене є піктограма сонячної панелі із зазначенням того, які вони є.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Вставте зачищений кінець негативного сонячного кабелю в гвинтову клему і за допомогою викрутки закрутіть її.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Зробіть те саме для зачищеного кінця позитивного сонячного кабелю.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Як бачите, як тільки я вставив позитивний сонячний кабель, індикатор PV на моєму контролері заряду увімкнувся, повідомляючи мені, що сонячна панель підключена належним чином.

На ньому постійно світився зелений колір, що, згідно з інструкцією, означає, що сонячна панель ще не заряджає батарею. (Це очікувано, оскільки моя сонячна панель лежала обличчям вниз на землі.)

Щоб ваша сонячна панель почала заряджати акумулятор, вам просто потрібно виставити її на сонце.

Крок 4: Перевірте налаштування сонячної панелі

Винесіть сонячну панель на вулицю та розмістіть її під прямими сонячними променями.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тепер подивіться на свій контролер заряду, щоб побачити, що акумулятор заряджається. Фотоелектричний індикатор на моїй панелі почав блимати зеленим, щоб дати мені знати, що сонячна панель заряджає акумулятор.

Ось відео з повною інструкцією по встановленню сонячних панелей:

Як я вже казав, зелене миготливе світло означає, що сонячна панель заряджає мій акумулятор. Приємно!

І ось останній погляд на всі з’єднання:

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Ось і все. тепер ви знаєте, як налаштувати свою першу систему сонячних панелей!

Ця система. чудовий проект сонячної енергетики для початківців, тому що вона дешева, ви багато чому навчитеся, і її можна використовувати як є або розширювати незліченними способами.

Як монтувати та використовувати цю сонячну електростанцію

Встановіть сонячну панель під найкращим кутом нахилу для вашого місця розташування. Ви можете скористатися нашим калькулятором кута нахилу сонячних панелей (або переглянути наш список найкращих кутів нахилу сонячних панелей за поштовим індексом), щоб знайти свій і встановити його там, де ви хочете. на землі, на даху, на стіні. Один з варіантів. використовувати нашу просту підставку для сонячних панелей “зроби сам.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Встановіть акумулятор, інвертор та контролер сонячного заряду в приміщенні, наприклад, у підсобному приміщенні або шафі. В ідеалі їх розміщують десь із змінним струмом, щоб максимізувати термін служби акумулятора.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Підключіть пристрої до інвертора. Ви можете підключити зарядний пристрій для телефону, наприклад, безпосередньо до USB-розетки. Ви можете підключити кілька світильників або зарядний пристрій для ноутбука до розетки змінного струму. Розрахуйте сумарну потужність всіх ваших пристроїв перед їх підключенням, щоб не перевантажити інвертор.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Це все! Сонячна панель буде збирати безкоштовну сонячну енергію протягом дня і зберігати її в акумуляторі, щоб ви могли використовувати її, коли захочете.

Доповнення та модернізація

Додайте світлодіодне освітлення. Світлодіодні ліхтарі яскраві та енергоефективні. Це ідеальний вибір для систем сонячних панелей. Ви можете підключити їх до інвертора або підключити безпосередньо до акумулятора, як я роблю в своєму підручнику про те, як живити світлодіодні ліхтарі від сонячної енергії.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Додайте датчик температури акумулятора. Renogy Wanderer 30A, що використовується в цьому посібнику, має порт для датчика температури акумулятора, щуп якого ви можете приклеїти до акумулятора для більш точного зчитування температури акумулятора. Це допоможе контролеру заряду максимізувати термін служби вашого акумулятора, регулюючи параметри заряджання залежно від температури акумулятора.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Додайте Bluetooth-моніторинг. Якщо ви використовуєте сумісний контролер заряду Renogy, ви можете віддалено контролювати вашу сонячну систему з телефону за допомогою Bluetooth-модуля Renogy BT-1. Підключіть його до контролера заряду та підключіть до нього свій телефон через додаток Renogy DC Home. Додаток дозволяє відстежувати в режимі реального часу такі параметри системи, як напруга акумулятора, струм зарядки тощо.

Як використовувати сонячні панелі з попередньо підключеним сонячним портом Furrion

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Як використовувати сонячні панелі на автофургоні / причепі / сідельно-зчіпному пристрої з попередньо підключеним сонячним портом Furrion

Сонячні панелі стали популярними серед туристів, які проводять багато часу в сухих кемпінгах, також відомих як бундуки. Виробники будинків на колесах та причепів помітили це кілька років тому і поставили попередньо підключені порти на нові моделі. Такі великі бренди, як Grand Design та Forest River. два виробники, які зробили це.

Ці порти дозволяють легко заряджати акумулятори будинку на колесах, коли ви перебуваєте в кемпінгу, а також коли ваш причіп знаходиться на зберіганні, і ви хочете поступово заряджати акумулятори.

Я був у кількох дилерів RV, які намагалися продати мені сонячні панелі, сумісні з цими портами Furrion, але справа в тому, що ви можете підключити будь-яку сумісну сонячну панель сторонніх виробників.

Якщо ви шукаєте найпростіший спосіб використання сонячної панелі з портом Furrion, я рекомендую сонячну панель Acopower потужністю 100 Вт (натисніть, щоб переглянути на Amazon) в парі з адаптером Acopower Furrion.

Наведена вище панель сумісна з портом Furrion, якщо ви також придбаєте адаптер Furrion.

Я також рекомендую використовувати подовжувач Acopower. Це все, що вам потрібно, і більшості людей не потрібно більше 100 Вт для зарядки акумуляторів своїх автофургонів. Така панель потужністю 100 Вт не буде видавати більше 10 А, і її безпечно використовувати з сонячним портом Furrion.

Щоб зробити ваш досвід бункерування ще кращим, я настійно рекомендую придбати портативну електростанцію. Наприклад, Ecoflow River, який має розширювану ємність акумулятора 288 Вт-год, три розетки змінного струму, порти USB A і C, серед інших функцій.

River можна заряджати за допомогою панелі Acopower, наведеної вище, якщо ви підключите адаптер MC4 до XT60, що входить до комплекту, до вбудованого байпасу, який не проходить через контролер заряду.

Сьогодні я покажу вам, як користуватися сонячним портом Furrion, і поділюся своїми рекомендаціями щодо сонячних панелей.

Адаптер, який знадобиться для підключення сторонніх сонячних панелей до сонячних портів Furrion

Сонячний порт Furrion. це рідкісний 2-контактний порт, який не зустрічається на більшості сонячних панелей. Ви, напевно, можете собі уявити, чому вони це зробили (підказка: вони виробляють власні сонячні панелі, які використовують цей порт).

Більшість сонячних панелей сьогодні постачаються з роз’ємами MC4, тому нам потрібен адаптер, який перетворить ці роз’єми MC4 на 2-контактний роз’єм, що використовується Furrion.

Зверніть увагу, що жіночий роз’єм MC4. це позитивний (червоний) провід, а чоловічий роз’єм. негативний (чорний). Він сумісний з більшістю сторонніх панелей від таких компаній, як Renogy, HQST, Newpowa тощо. Важливо, щоб ви придбали правильний адаптер для вашої сонячної панелі.

Якщо у вас сонячна панель, яка має позитивний жіночий роз’єм MC4 та негативний чоловічий роз’єм MC4, адаптер, який вам знадобиться. це адаптер CNLEIFU MC4 на 2 pin.

Що робить сонячну панель сумісною з сонячним портом Furrion

Порти Furrion, які я бачив (ваші можуть бути новішими та іншими), мають обмеження 10А. 10А. це 120 Вт, тому ми хочемо триматися нижче, щоб не перегоріли запобіжники.

Ще одна річ, яку ви повинні знати, це те, що попередня проводка Furrion. це в основному просто електричний дріт, що йде до ваших акумуляторів із запобіжником, не більше того. Отже, вам потрібно використовувати сонячну панель з контролером сонячного заряду, щоб запобігти перезарядці.

Сонячний порт Furrion на вашому причепі буде однаковим незалежно від того, чи є у вас Grand Design або Forest River RV.

Чи існує офіційна сонячна панель Furrion?

Так, Furrion випустив панель потужністю 100 Вт, яка включає контролер заряду та роз’єм Furrion, тому вам не потрібно купувати додаткові адаптери.

Рекомендації щодо сонячних панелей, сумісних із сонячним портом Furrion

Тепер давайте розглянемо кілька хороших варіантів сонячних панелей, які поставляються з вбудованим контролером сонячного заряду. У парі з Lixin MC4 to 2 Pin ви зможете підключити ці панелі до порту Furrion.

За посиланнями нижче ви перейдете на сторінку товару на Amazon.com.

Портативна складна монокристалічна сонячна панель Renogy на 100 Вт. у мене є дві такі панелі, одна з контролером сонячного заряду, а інша без нього. Я використовую їх зі своєю електростанцією, але це також чудовий вибір для зарядки акумуляторів RV. Регульована підставка дозволяє легко нахиляти панелі до сонця, а захисний чохол, що входить до комплекту, захищає їх під час подорожей. Контролер заряду сонячної батареї покаже вам силу струму, напругу акумулятора та стан заряду. У парі з Lixin MC4 на 2 pin він буде працювати з вашим портом Furrion.

Портативний сонячний комплект Acopower 100W. сонячна панель Acopower 100W. це та, яка виділяється через обхідний шлях сонячного зарядного пристрою. Це дозволяє одночасно заряджати як електростанцію, так і акумулятор на 12 В. Щоб використовувати його з сонячним портом Furrion, вам знадобиться адаптер Acopower Furrion. У поєднанні з електростанцією, такою як Jackery Explorer 500, яка дозволяє використовувати звичайну електроніку на 120 В, таку як телевізор, комп’ютери та CPAP, ви можете використовувати сонячну панель Acopower для підзарядки як 12-вольтових акумуляторів причепа, так і портативного літієвого акумулятора.

Монокристалічна сонячна панель Renogy 12V 100W. Ви також можете придбати такий комплект сонячних панелей, який поставляється з контролером заряду. Ви підключите дроти MC4 до контролера заряду (жіночий до позитивного, чоловічий до негативного), потім підключіть позитивний чоловічий роз’єм MC4 від панелі до жіночого роз’єму MC4, який ви встановили в контролері заряду, а негативний жіночий від сонячної панелі до негативного чоловічого від контролера заряду. Контролер заряду чітко показує, куди йдуть дроти сонячної панелі проти вихідних проводів до акумулятора.

Тоді вам знадобляться подовжувачі Renogy MC4, щоб з’єднати контролер заряду з Lixin MC4 to 2 Pin. Просто переконайтеся, що ви підключили штекер MC4 до позитивної клеми контролера заряду (біля піктограми акумулятора).

Подовжувальні кабелі

Більшість сонячних панелей мають відносно короткі кабелі, тому ви не зможете розмістити сонячну панель дуже далеко від порту.

Тому я рекомендую використовувати подовжувачі MC4 між сонячною панеллю та адаптером. Я використовую і рекомендую подовжувачі Windynation MC4. Ви можете вибрати з багатьох довжин, і я скріпив свої ізоляційною стрічкою, щоб полегшити роботу з ними.

Перш ніж купувати подовжувачі, вам потрібно врахувати загальний струм, який ваша панель збирається виводити. Панель потужністю 100 Вт видаватиме близько 6 А, і я рекомендую використовувати цей калькулятор (натисніть на Калькулятор перерізу сонячного кабелю), щоб зрозуміти, якої довжини може бути подовжувач з певним перерізом, перш ніж втрата напруги перевищить 3%. Під калькулятором ви також можете побачити максимальний струм для різних розмірів дроту.

Що може працювати сонячна панель потужністю 100 Вт?

Сонячна панель потужністю 100 Вт, підключена до ваших батарей, заряджає батареї, щоб ви могли використовувати прилади на 12 В у вашому кемпері, такі як водяний насос, пічний вентилятор, телевізор на 12 В та освітлення.

Вона не буде живити розетки, мікрохвильову піч, кондиціонер або телевізор на 120 В.

Щоб живити розетки від 12-вольтових батарей, вам потрібен інвертор, який перетворює 12-вольтовий постійний струм на 120-вольтовий змінний струм. Прикладом такого інвертора є інвертор KRIËGER 1100 Вт 12 В. Він підключається до вашого акумулятора, і ви можете підключати свої пристрої на 120 В безпосередньо до нього.

Оскільки встановити інвертор трохи складніше, ніж підключити кабель, популярним рішенням сьогодні є купівля сонячного генератора. Сонячний генератор зазвичай містить літієву батарею на 12 В, контролер сонячного заряду та інвертор, який живить звичайні розетки змінного струму на 120 В.

Я використовую EcoFlow Delta Max, який має 2016 ват-годин та інвертор потужністю 2400 Вт, тому я підключаю до нього свій причіп за допомогою Camco від 15А до 30А.

Це дозволяє мені використовувати розетки і запускати все в моєму кемпері. Вона навіть працює на змінному струмі на моєму короткому класі С, але при цьому потрібно лише годину, щоб розрядити батарею.

Я заряджаю EcoFlow від сонячних панелей потужністю 200 Вт на даху мого будинку на колесах. Коли я підключаю Delta Max до свого кемпера, він також заряджає мої 12-вольтові акумулятори причепа.

Однак у мене є комплект панелей потужністю 100 Вт, встановлений на даху, підключений безпосередньо до акумуляторів мого автофургона, інакше Delta Max втрачав би набагато більше електроенергії лише для того, щоб заряджати батареї.

Скільки часу знадобиться, щоб зарядити мої акумулятори RV?

На це питання важко відповісти одним реченням, не знаючи ємності акумулятора та розміру сонячної панелі, тому я написав пост, в якому розповідаю про це. Натисніть тут, щоб переглянути його.

Чи можу я використовувати сонячні панелі Goal Zero?

Сонячні панелі Goal Zero не мають вбудованого контролера заряду, тому, щоб підключити одну з них до порту Furrion, вам доведеться підключити контролер заряду між ними. Це було б можливо з Boulder 100, але не з Boulder 200 через силу струму.

Дайте мені знати, якщо у вас виникли запитання, залишивши коментар нижче.

Придбайте сонячну панель Renogy потужністю 100 Вт та контролер заряду ШІМ на 10 А за 113 доларів у сьогоднішній акції “Нові зелені пропозиції

Незалежно від того, чи хочете ви переобладнати свій автопричіп або перейти на сонячну енергію, сьогоднішня Нова зелена угода. чудовий вибір. Поєднуючи сонячну панель Renogy потужністю 100 Вт з ШІМ-контролером заряду на 10 А, сьогоднішня знижка падає до 113 доларів на Amazon, що є найкращою ціною, яку ми бачили за останні місяці. Готовий забезпечити до 400 Вт-год заряду на день лише за чотири години сонячного світла, цей комплект також є досить ефективним і водночас бюджетним. У нас також є широкий вибір знижок на Tesla та електровелосипеди в сьогоднішній акції New Green Deals, тому ви не захочете пропустити цю пропозицію.

Нижче ви знайдете інші нові зелені пропозиції, які ми знайшли сьогодні, і, звичайно, найкращі пропозиції Electrek з купівлі та лізингу електромобілів. Також завітайте до нового магазину Electrek Tesla Shop, де ви знайдете найкращі пропозиції на аксесуари для Tesla.

Почніть свій перехід поза мережею з цього сонячного комбінованого комплекту

Amazon пропонує сонячну панель Renogy потужністю 100 Вт з ШІМ-контролером заряду 10 А за 112.99 відправлено. Знижена з 130, ця 13% знижка становить найбільше падіння цін, яке ми спостерігали з липня. Ця сонячна панель здатна виробляти до 400 Вт-год на день за чотири години сонячного світла, що робить її ідеальним рішенням для таких застосувань, як автофургони, кемпінги або навіть сараї. Він здатний витримувати вітрове навантаження до 2400 Па та снігове навантаження до 5400 Па, що робить його чудовим вибором для вашої установки. У комплекті з сонячною панеллю потужністю 100 Вт входить контролер заряду сонячної батареї Wanderer на 10 А, який використовує ефективну ШІМ-зарядку для збільшення терміну служби акумулятора та покращення продуктивності системи.” Також є попередньо просвердлене кріплення з кабелями plug-and-play, щоб зробити налаштування сонячної панелі простим завданням.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Електричний скутер Jetson’s Knight з запасом ходу понад 15 миль падає до нового мінімуму 339 на Amazon

Amazon пропонує електричний самокат Jetson Knight за 338.99 відправляється після того, як ви закріпите купон на сторінці. У порівнянні зі звичайною ціною 500, сьогоднішня угода знаменує собою новий історичний мінімум, який ми відстежували, на 51 нижче попередньої найкращої ціни на Amazon. Цей електричний самокат розроблений таким чином, щоб його було легко брати з собою з місця на місце, коли ви подорожуєте містом. Він може складатися, щоб його було легко забрати, а також зберігати, коли ви прибудете до місця призначення. Двигун потужністю 350 Вт може рухати скутер до 15.5MPH і навіть дозволяє підніматися на пагорби до 15 градусів. Вбудованого акумулятора вистачає на 16 миль на одному заряді, що більш ніж достатньо для пересування містом, коли ви десь припаркувалися, або навіть для поїздок на роботу чи в магазин. Звичайно, для роботи цього самоката не потрібно жодної краплі бензину або масла. Продовжуйте читати далі.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Заощаджуйте 650 на електричному GoKart PRO Ninebot від Segway за другою найкращою ціною. 1 650

Зараз Amazon пропонує Segway Ninebot Electric GoKart PRO за 1,650 доларів з доставкою. Зазвичай він коштує 2 300 доларів, але зараз ви бачите другу найкращу ціну на сьогоднішній день зі знижкою 650 доларів. Це на 50 нижче нашої попередньої згадки і дає помітний шанс заощадити на розгортанні деяких дій на електричних картах на Різдво. Призначений для гонщиків вагою до 220 фунтів, Ninebot GoKart PRO може впоратися з перевезенням вас або дітей по кварталу на максимальній швидкості до 23 миль на годину з запасом ходу до 15 миль. Його міцна конструкція також може бути складена для транспортування, і поєднується з іншими функціями, такими як електричне гальмо, інтегровані фари та задні ліхтарі. Ви також можете від’єднати включений Ninebot S MAX, який підсилює враження від поїздки на самобалансуючому самокаті разом із задоволенням від картингу.

На більш доступному фронті, щоб пограти в гокарт під ялинкою, Amazon також знижує ціну на комплект Segway Ninebot S GoKart до 1,239.97. Цей пакет є одним з найкращих за всю історію зі звичайної ціни в 1,550 доларів, і до нього додається 310 доларів економії. Він не буде настільки ж здатним круїзним автомобілем, як вищезгадана версія Pro, але може розвивати максимальну швидкість до 10 миль/год з батареєю 13.Запас ходу 7 миль. Ця модель Ninebot S орієнтована на гонщиків вагою до 220 фунтів, а також може перетворюватися між чотириколісними та двоколісними конфігураціями.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Нові пропозиції Tesla

Після ознайомлення з набором сонячних панелей потужністю 100 Вт, що продається вище, якщо ви продовжите читати, ви знайдете добірку нових зелених пропозицій, які покращать ваш досвід використання Tesla у багатьох сферах. Від накопичувачів для зберігання записів до кріплень для телефонів, автомобільних зарядних пристроїв і всього іншого, що ми можемо знайти. все це буде перераховано нижче. Щодня ми будемо робити все можливе, щоб знайти нові цікаві пропозиції та способи заощадити на цікавих аксесуарах для вашої Tesla, роблячи кожну поїздку унікальною. Щоб знайти більше ідей для подарунків та вигідних пропозицій, відвідайте найкращий магазин Tesla. Продовжуйте читати далі про електровелосипеди, Greenworks та інші чудові пропозиції.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • SimpleTire пропонує знижку до 20% на тисячі шин
 • Discount Tire пропонує знижку до 100 або більше на шини Cooper, Bridgestone та інші шини
 • Модель 3 CupHolderHero: 12 (Рег. 14)
 • Автомобільні кріплення Spigen OneTap MagSafe тепер зі знижкою до 38%, починаючи з 27 через Amazon
 • Принесіть MagSafe у свою поїздку з преміальним автомобільним кріпленням Velox від iOttie за ціною 42.50

Нові знижки на електровелосипеди та електросамокати

Ви можете використовувати електровелосипед або електросамокат для розваг, тренувань або навіть для поїздок на роботу чи в кав’ярню. У нас є кілька людей, які регулярно їздять до кав’ярень або офісів на своїх електровелосипедах, оскільки це скорочує використання викопного палива, а також дозволяє їм насолоджуватися часом на свіжому повітрі в гарні сонячні дні. Нижче ви знайдете широкий вибір нових пропозицій на електровелосипеди та електросамокати у всіх цінових діапазонах, тож подивіться, якщо це те, що вам цікаво придбати. Як завжди, найновіші знижки та розпродажі на електровелосипеди та електросамокати будуть вгорі, тож поспішайте робити покупки, адже знижки скоро закінчаться.

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

 • Вирушайте в дорогу зі знижкою до 790 на Huck Cycles
 • Електросамокат Blackhawk від Hover-1 з запасом ходу 28 миль б’є новий мінімум. 405
 • Доступне фінансування соковитих електровелосипедів під 0% річних
 • Улюблений недорогий складаний електровелосипед Майки Толла, Lectric XP 3.0: 999 (Рег. 1,099)
 • Гірський велосипед Kent Electric Pedal Assist Mountain Bike: 698 (Reg. 998)
 • На щойно випущений електросамокат G MAX від Gotrax діє перша знижка в розмірі 100, більше

Додаткові нові зелені пропозиції

Після покупки набору сонячних панелей на 100 Вт на розпродажі вище, не забудьте перевірити інші знижки, які ми знайшли сьогодні. Ці нові зелені пропозиції широко варіюються від обладнання для газонів на відкритому повітрі до всього іншого, що ми знаходимо, що може заощадити ваші гроші різними способами, будь то відмова від газу та нафти у вашому житті або просто насолоджуючись іншими зручностями, які може принести енергозберігаюче обладнання. Як завжди, найновіші пропозиції будуть вгорі, тому поспішайте робити покупки, оскільки знижки скоро закінчаться.

Будьте в курсі останніх новин, підписавшись на Electrek в Google News. Ви читаєте Electrek. експертів, які щодня повідомляють новини про Tesla, електромобілі та зелену енергію. Не забудьте зайти на нашу домашню сторінку, щоб дізнатися всі останні новини, а також слідкуйте за Electrek на та LinkedIn, щоб залишатися в курсі подій. Не знаєте, з чого почати? Перевірте наш канал YouTube, щоб переглянути останні огляди.

Як паралельне підключення сонячних панелей впливає на вольт-амперні характеристики?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тут ми бачимо чотири сонячні панелі потужністю 100 Вт, підключені паралельно, що означає, що всі позитивні дроти з’єднані, а всі негативні дроти з’єднані. Оскільки паралельне з’єднання сонячних панелей збільшує їх струм, а напруга залишається незмінною, ми додамо 5555 ампер, щоб отримати в цілому 20 ампер при 20 вольтах, що надходять на контролер заряду. Ми встановили 400 Вт сонячних панелей, і, використовуючи закон Ватта V x A = Ватти, ми бачимо, що 20 В 20 А дорівнює 400 Вт для 100% ефективності масиву. Це означає, що з 400 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах всі 400 Вт потужності надійдуть до контролера заряду.

Як послідовне підключення сонячних панелей впливає на силу струму в вольтах?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тут ми бачимо 4 сонячні панелі потужністю 100 Вт, з’єднані послідовно, що означає, що позитивні і негативні полюси сусідніх панелей з’єднані разом з позитивними і негативними полюсами кінцевих панелей, які йдуть до контролера заряду. Оскільки послідовне з’єднання сонячних панелей збільшує їх напругу, а сила струму залишається незмінною, ми додамо 20202020, щоб отримати загальну напругу масиву 80 вольт і 5 ампер, що прямує до контролера заряду. Ми встановили 400 Вт сонячних панелей і, використовуючи закон Ватт V x A = Ватт, ми бачимо, що 80 V 5A дорівнює 400 Вт для 100% ефективності масиву. Це означає, що з 400 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах всі 400 Вт потужності будуть спрямовані в контролер заряду.

Як підключення сонячних панелей послідовно паралельно впливає на вольт-ампер?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тут ми бачимо 4 сонячні панелі потужністю 100 Вт, з’єднані послідовно паралельно. У цьому масиві пари панелей з’єднані послідовно, а дві отримані послідовності з’єднані паралельно.

Оскільки сонячні панелі, підключені послідовно, додають свою напругу, тоді як їх сила струму залишається незмінною, це означає, що для кожної з двох послідовних ланцюгів ми додамо 20v 20v, що дає нам загалом 40v і 5a для кожної з двох послідовних ланцюгів.

Оскільки послідовні струни, підключені паралельно, додають свої струми, тоді як їх напруга залишається незмінною, ми додамо 5a 5a на загальну суму 10A при 40V, що прямує до контролера заряду.

Ми встановили 400 Вт сонячних панелей і, використовуючи закон Ватта V x A = Ватти, ми бачимо, що 40 В 10 А дорівнює 400 Вт для 100% ефективності масиву. Це означає, що з 400 Вт встановлених панелей, ми можемо очікувати, що всі 400 Вт потужності потраплять в контролер заряду в ідеальних умовах.

Тепер, коли ми розглянули основи масивів сонячних панелей; давайте поговоримо про підключення сонячних панелей різного розміру в масиві.

Як підключення сонячних панелей різного розміру разом впливає на силу струму масиву?

Коли невідповідні розміри сонячних панелей або невідповідні серії сонячних панелей підключені паралельно або послідовно, ефект ДУЖЕ схожий на рекомендації, опубліковані раніше, за винятком однієї зміни.

 • Сонячні панелі, підключені послідовно, отримують напругу, тоді як їхні амперметри залишаються на найнижчому струмі панелей послідовно.
 • Сонячні панелі (або послідовні ланцюжки), підключені паралельно, отримують свої струми разом, в той час як їх напруга залишається на найнижчому рівні напруги панелей (або послідовно з’єднаних ланцюжків), підключених паралельно.

Що відбувається, коли сонячні панелі різного розміру з’єднані паралельно?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Для цього прикладу у нас є дві. 200 Вт сонячні панелі та 2 х 100 Вт сонячні панелі. Дві сонячні панелі потужністю 100 Вт працюють при напрузі 20 В і силі струму 5 А, а панелі потужністю 200 Вт працюють при напрузі 25 В і силі струму 8 А.

Якби ми з’єднали всі ці панелі паралельно, сонячні панелі паралельно додали б свої струми, в той час як їх напруга залишилася б незмінною. Це означає, що ми додамо 8А 8А 5А 5А в загальній складності 26 ампер, що надходять на контролер заряду. Тепер, хоча вольти залишаються однаковими в паралельно з’єднаному масиві, оскільки ми маємо різні напруги панелей, ми повинні використовувати найменший спільний знаменник, який становить 20 В. Отже, ми маємо 20 вольт при силі струму 26 А, що надходять на контролер заряду.

Ми встановили сонячні панелі потужністю 600 Вт, і, використовуючи закон Ватта V x A = Ватти, ми бачимо, що 20 В 26 А дорівнює 520 Вт при ефективності масиву всього 86%. Це означає, що з 600 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах на контролер заряду буде надходити лише 520 Вт потужності.

Що відбувається, коли сонячні панелі різного розміру з’єднані послідовно?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Для цього прикладу у нас є дві сонячні панелі. 200 Вт і 2 х 100 Вт. Дві сонячні панелі потужністю 100 Вт працюють при напрузі 20 В і силі струму 5 А, а панелі потужністю 200 Вт. при напрузі 25 В і силі струму 8 А.

Якби ми з’єднали всі ці панелі послідовно, сонячні панелі послідовно додають свою напругу, в той час як їх сила струму залишається незмінною. ми додамо 25В 25В 20В 20В, щоб отримати загалом 90 вольт, що надходять на контролер заряду. Тепер, хоча сила струму залишається однаковою в послідовно з’єднаних масивах, оскільки ми маємо різну силу струму панелей, ми повинні використовувати найменший спільний знаменник, який дорівнює 5 амперам. Отже, ми маємо 90 вольт при 5 амперах, що прямують до контролера заряду.

Ми встановили сонячні панелі потужністю 600 Вт і, використовуючи закон ваттів V x A = Ватти, ми бачимо, що 90 V 5A дорівнює 450 Вт при ефективності масиву лише 75%. Це означає, що з 600 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах на контролер заряду надійде лише 450 Вт потужності.

Що відбувається, коли сонячні панелі різного розміру з’єднані послідовно паралельно?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Тепер, припустимо, ми змогли знайти сонячні панелі різної потужності, але їх напруга однакова, або, принаймні, ДІЙСНО схожа: у попередньому прикладі невідповідних сонячних панелей, підключених паралельно, наша цифра 20В при 26А МОЖЕ не виробляти достатньої напруги масиву, щоб наш контролер заряду сонячної батареї MPPT міг виконувати свою роботу належним чином, АБО ми встановлюємо батарею на 24В, і нам потрібно підвищити напругу масиву до більш відповідного рівня (напруга масиву панелей ПОВИННА бути принаймні на 5В вищою за напругу батареї).

Цей масив показує невідповідність розмірів панелей 100 Вт і 200 Вт, але ми, на щастя, змогли знайти панелі з аналогічною напругою.

Послідовне з’єднання сонячних панелей однакової потужності дасть 40 В при 10 А для панелей потужністю 200 Вт і 40 В при 5 А для панелей потужністю 100 Вт. Паралельне підключення цих двох послідовних рядків дасть 40 В при 15 А, оскільки 10 А плюс 5 А дорівнює 15 ампер, а вольтаж залишається незмінним при 40.

Ми встановили 600 Вт сонячних панелей і, використовуючи закон Ватта V x A = Ватти, ми бачимо, що 40 В 15 А дорівнює 600 Вт при 100% ефективності масиву. Це означає, що з 600 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах всі 600 Вт потужності надійдуть до контролера заряду.

Чудово! Отже, ми можемо просто завжди підключати подібні панелі послідовно і підключати ці послідовні рядки паралельно, так? Не так швидко.

Коли не рекомендується змішувати розміри сонячних панелей

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Ті ж самі сонячні панелі, що і минулого разу, але якщо три сонячні панелі потужністю 200 Вт були з’єднані послідовно, а сонячні панелі потужністю 100 Вт були з’єднані послідовно, а потім ці послідовні ланцюжки були з’єднані паралельно, за допомогою тієї ж самої математики, яку ми використовували для попередніх діаграм, ми отримаємо 60 В при 10 А для послідовного з’єднання 200 Вт, 40 В при 5 А для послідовного з’єднання 100 Вт, і 40 В при 15 А для всього масиву.

Ми встановили 800 Вт сонячних панелей і, використовуючи закон Ватта V x A = Ватти, ми бачимо, що 40 В 15 А дорівнює 600 Вт для ефективності масиву 75%. Це означає, що з 800 Вт встановлених панелей ми можемо очікувати, що в ідеальних умовах на контролер заряду надійде лише 600 Вт потужності, а це означає, що дві 100-ватних панелі фактично марні в цьому масиві, і, використовуючи 3 послідовно з’єднані 200-ватних панелі, ми можемо очікувати таку ж кількість вихідної потужності при меншій кількості панелей

Що відбувається, коли різнорідні серії сонячних панелей з’єднані паралельно?

огляд, найкращих, 10-амперних, контролер

Якщо ви хочете встановити, скажімо, сім панелей у ваш масив; єдиними можливими способами з’єднати їх без серйозних втрат потужності є послідовне або паралельне з’єднання. НЕ послідовно-паралельно. Ось чому:

Ці сім панелей потужністю 200 Вт мають робочу напругу 17 В і робочий струм 11.76A. Припустимо, наш контролер заряду має максимальну вхідну напругу 100 В, яку ми повинні тримати нижче. Якби ми з’єднали 7 сонячних панелей послідовно, ми побачили б робочу напругу масиву 119 В; що перевищує можливості контролера заряду (ПРИМІТКА: При виборі розміру контролера заряду необхідно використовувати компенсацію напруги холостого ходу і температури). інформація: https://www.YouTube.com/watch?v=MxziHKvTRh8). Чисто паралельне з’єднання не рекомендується з причин, які ми обговорювали тут: https://www.дослідник.life/solar-panels-series-vs-parallel/ тому для боротьби з цими проблемами загальним рішенням є послідовно-паралельне підключення масиву. Оскільки 7 панелей не можна розділити рівномірно (ці кляті прості числа знову вражають!), давайте подивимося, що станеться, коли 2 послідовних ланцюжка по три з’єднати паралельно з однією панеллю, як на схемі вище.

Дві послідовні послідовності отримують напругу, в той час як їхні амперметри залишаються незмінними, що призводить до 51В і 11.76А на кожну послідовну нитку.

Дві послідовні лінії та окремі панелі, підключені паралельно, отримують свої струми, в той час як їх напруги залишаються на найнижчій загальній напрузі від проводів, що надходять у комбайнер. Це означає, що масив працює при 35.28 ампер і 17 В. Використовуючи ватний закон Ампер х Вольт = Ват, ми бачимо, що 35.28A x 17V = 599.76W. Оскільки ми встановили 1400 Вт сонячних батарей на даху; проводка, як описано вище, дасть жалюгідний коефіцієнт корисної дії 42%.

Буквально опустивши 7-му панель і використовуючи лише 6 панелей у конфігурації 3s2p, ви отримаєте вдвічі більше потужності, ніж при підключенні 7 панелей, як було описано раніше.

Ще одне виправлення. якщо в цьому сценарії дійсно бажано використовувати 7 панелей, слід придбати контролер заряду, здатний працювати з більш високою напругою, щоб панелі можна було підключити послідовно з усіма 7 панелями.

Закінчуючи.

Неоднакові сонячні панелі МОЖНА використовувати в одному масиві, але правильне планування масиву є критично важливим, щоб уникнути неефективності масиву. Але Якщо неефективність масиву неминуча, переконайтеся, що ви врахували це у своєму енергоаудиті та керуєте очікуваннями, переконавшись, що ви розумієте, як ця неефективність може вплинути на продуктивність вашої системи.

Залишити відповідь