5 найкращих сонячних панелей для будинків (вартість у 2023 році, відгуки та інше). Невеликі фотоелектричні панелі

Найкращі сонячні панелі для дому (вартість у 2023 році, відгуки)

Кожен продукт та/або компанія, представлені тут, були обрані автором самостійно. Ви можете дізнатися більше про нашу методологію огляду тут. Якщо ви зробите покупку за посиланнями, ми можемо отримати комісію.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Карстен. редактор і фахівець з енергетики, що спеціалізується на екологічному, соціальному та культурному розвитку. Його роботою поділилися такі джерела, як NPR, Всесвітній економічний форум, Marketwatch та SEIA, а також він має сертифікат ESG Інституту CFA. До того, як приєднатися до EcoWatch, Карстен працював у секторі сонячної енергетики, вивчаючи енергетичну політику, кліматичні технології та екологічну освіту. Любитель музики та активного відпочинку, Карстен займається скелелазінням, веслуванням на каное або пише пісні у вільний від роботи час. Дізнатися про цю людину

Рецензія Мелісси Сміт

Мелісса. завзята письменниця, аквалангістка, туристка та любителька активного відпочинку на природі. Закінчила Університет Флориди за спеціальностями “журналістика” та “дослідження сталого розвитку. До того, як приєднатися до EcoWatch, Мелісса працювала головним редактором журналу Scuba Diving та менеджером з комунікацій The Ocean Agency, некомерційної організації, яка була показана в документальному фільмі “У гонитві за коралами”, що отримав нагороду “Еммі”. Дізнатися про цю особу

Чому ви можете довіряти EcoWatch

Ми працюємо з групою експертів з сонячної енергетики, щоб створювати неупереджені огляди, які допоможуть вам зробити правильний вибір для вашого будинку. Жоден інший сайт не висвітлює тему відновлюваних джерел енергії так довго, як ми, а це означає, що ми маємо більше даних та інсайдерської інформації, ніж інші сайти. На наші рейтинги ніколи не впливають доходи або партнерства.

Перейти до розділу:

 • Які найкращі сонячні панелі для дому?
 • На що слід звернути увагу при виборі сонячних панелей для будинку?
 • Порівняйте найкращі сонячні панелі для дому
 • Порівняння найкращих виробників фотоелектричних панелей для житлових будинків
 • Який тип сонячних панелей найкраще підходить для вашого будинку?
 • Чи потребують першокласні сонячні панелі для дому все ще технічного обслуговування?
 • Що впливає на продуктивність сонячних панелей для житлових будинків?
 • Підсумок: Яка найкраща сонячна панель для житлових будинків для вас?
 • Методологія: як ми перевіряли сонячні панелі для дому
 • Поради експерта щодо ефективності сонячних панелей для житлових будинків
 • Поширені запитання: Найкращі сонячні панелі для дому

Знайдіть найкращу ціну від інсталяторів сонячних панелей у вашому регіоні.

Які найкращі сонячні панелі для дому?

Більшість виробників сонячних панелей виробляють фотоелектричні (ФЕ) панелі для домашнього використання, але не всі варіанти однакові. Кожен бренд має різний рівень ефективності, швидкість деградації, довговічність тощо, тому вибір найкращого варіанту для вашого сонячного проекту може бути досить заплутаним. Що ще гірше, вибір неправильного бренду може з часом зменшити вашу економію енергії.

У цій статті ми розглянемо п’ять найкращих сонячних панелей для дому та пояснимо, чому кожна з них є чудовим варіантом для сонячної системи на даху. Ми також пояснимо, на що слід звертати увагу у високоефективних панелях, щоб допомогти вам вибрати найкращу для ваших потреб. Ви також можете звернутися до нашого огляду найкращих інсталяторів сонячних панелей, якщо ви шукаєте найкращого постачальника для вашого будинку.

П’ять компаній-виробників сонячних панелей, наведених нижче, ми визначили як найкращих у галузі виробництва домашніх фотоелектричних панелей:

Нижче ми пояснимо, чому ми вважаємо, що ці панелі є найкращими в сонячній індустрії для домашніх систем відновлюваної енергетики. Кожна панель має випадаюче меню з додатковою інформацією.

Сонячна енергія

найкращих, сонячних, панель, будинків

Панелі від SunPower та її дочірньої компанії Maxeon вважаються одними з найкращих у всій галузі як серед клієнтів, так і серед професіоналів сонячної енергетики. SunPower встановила рекорд з найвищої ефективності панелей, що означає більшу економію в довгостроковій перспективі, а технічні характеристики та гарантійне покриття також перевершують майже всіх конкурентів. Ці панелі дорогі, але ми вважаємо, що вони того варті.

Зрештою, ми рекомендуємо панелі SunPower всім, хто хоче отримати найвищий рівень продуктивності і не проти заплатити за це трохи більше.

Що нам подобається

Перш за все, панелі SunPower досягають реальних показників ефективності до 22.8%, що є найвищим показником у галузі. Підвищена ефективність означає більшу економію на рахунках за комунальні послуги, швидший період окупності панелей та більшу цінність вашої системи екологічно чистої енергії в цілому.

Панелі SunPower також мають провідну в галузі 40-річну гарантію, що приблизно на 60% перевищує стандартну 25-річну гарантію. Виробнича гарантія гарантує втрату ефективності нижче середнього рівня в 2% в перший рік і близько половини втрат в рік після цього. Зрештою, ці панелі забезпечують більшу впевненість у тому, що ваші рахунки за електроенергію залишатимуться низькими або навіть відсутніми.

Панелі SunPower в основному поставляються в повністю чорних моделях і ніколи не мають видимих ліній електромережі, тому вони є витонченим варіантом, який більшість клієнтів не проти встановити на своїх дахах.

Що нам не подобається

Єдиним реальним недоліком панелей SunPower є їх вартість. Середній ККД цих панелей становить близько 3.30 за ват, що означає, що типова система потужністю 9 кВт буде коштувати приблизно на 5 800 більше, ніж якби ви купили панелі за середньою вартістю 2.66.

Проте, ми вважаємо, що вища ціна виправдовує довговічність та більшу продуктивність, що з часом може заощадити вам гроші на витратах на електроенергію.

Прочитайте наш повний огляд SunPower для отримання додаткової інформації.

Параметри сонячних панелей

SunPower пропонує дві лінійки продуктів: лінійка Maxeon та лінійка Performance. Нижче ми включимо розбивку всіх варіантів панелей в рамках цих лінійок продуктів.

 • Maxeon 6: Панелі Maxeon 6. це сонячні модулі з найвищим в компанії та галузі рейтингом ефективності: 22.8%. Це повністю чорні панелі, що поставляються в декількох варіантах від 420 до 440 Вт на панель.
 • Maxeon 3: Панелі Maxeon 3 трохи менш потужні, але все ще мають рейтинг ефективності вище середнього. до 22.6%. Ці панелі варіюються від 355 до 430 Вт і все ще можуть дозволити вам встановити менше панелей на даху для того ж виробництва енергії, ніж панелі інших виробників.
 • Performance 6: Панелі Performance 6 є більш доступним варіантом, ніж панелі серії Maxeon. Вони мають менш привабливий рейтинг ефективності до 21.1%, хоча це все ще вище середнього показника по галузі в 20%. Вони варіюються від 395 до 415 Вт на панель.
 • Performance 3: Панелі Performance 3 також більш доступні за ціною, ніж моделі Maxeon. Вони доступні в діапазоні потужностей від 370 до 390 Вт, а їх пік досягає 19.9% ефективності. Ці панелі деградують швидше, ніж інші моделі, але вони все ще мають кращу ефективність, ніж в середньому по галузі.

Інформація про гарантію

Як згадувалося вище, SunPower надає найвищу гарантію на сонячні панелі у всій галузі для житлових панелей. Лінійка Maxeon поставляється з неймовірною 40-річною гарантією на обладнання та ефективність панелей. Моделі Performance мають 25-річну гарантію на виробництво електроенергії та дефекти виробника.

На всі панелі SunPower надається 25-річна гарантія якості виготовлення, що більш ніж удвічі перевищує галузеві стандарти. Ви також отримуєте 10-річну гарантію від протікання даху, яку більшість постачальників взагалі не пропонують.

Варіанти встановлення

Раніше SunPower виробляла власні панелі та передавала їх встановлення третім особам на аутсорсинг. Нещодавно компанія пройшла через реструктуризацію, і тепер виробництвом займається її дочірня компанія Maxeon. SunPower все ще віддає більшість своїх установок на аутсорсинг, але вже почала виконувати деякі з них власною командою.

Компанія не має специфічних відносин з інсталяторами, тому будь-яка компанія, яка може пройти сертифікаційні тести від SunPower, може встановлювати її продукцію.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Q Cells

найкращих, сонячних, панель, будинків

На нашу думку, Q Cells, яка є брендом Hanwha, є найкращою сонячною компанією за співвідношенням ціни та якості. Незважаючи на те, що вони є більш доступними, ніж більшість інших брендів сонячних панелей першого рівня на рівні 2.75 за ват, її панелі все ще мають вищі за середні показники ефективності та продуктивності. Вони не настільки вражають своєю довговічністю, як деякі інші варіанти, але вони все ще залишаються чудовим вибором для багатьох клієнтів сонячної енергетики.

Ми рекомендуємо Q Cells для сонячних клієнтів, які хочуть отримати найкращу продуктивність за кожен долар.

Що нам подобається

Панелі Q Cells мають багато переваг, включаючи середню ефективність, яка знаходиться на рівні середньогалузевого показника. SunPower також відповідає показникам деградації сонячних панелей протягом першого року, тому ефективність з часом буде кращою, ніж ви побачите у багатьох конкурентів.

Q Cells пропонує надійне гарантійне покриття на продуктивність та дефекти виробника, що відповідає середньому показнику в галузі. 25 років на кожну. Панелі також витримують 4 000 паскалів на задній панелі, що означає, що вони краще за інших підходять для районів з сильним вітром і допоможуть запобігти нещасним випадкам і дорогим замінам.

Нарешті, і найголовніше, панелі Q Cells в середньому мають коефіцієнт корисної дії близько 2.75 за ват, у порівнянні з аналогічними брендами, які в середньому становлять близько 3.00 за ват.

Що нам не подобається

Хоча Q Cells відповідає SunPower з точки зору деградації ефективності в перший рік, втрата ефективності за рік після цього трохи вища. Крім того, максимальна ефективність, доступна в даний час від компанії, становить 20.9%. Хоча це вище галузевого стандарту, ми хотіли б бачити рейтинг ефективності вище 21%, як у більшості конкурентів Q Cells.

На даний момент Q Cells також випускає лише дві сонячні панелі для дому. В ідеалі ми хотіли б бачити більше різноманітності, щоб дати клієнтам можливість знизити витрати на встановлення сонячних панелей або підвищити продуктивність.

Варіанти сонячних панелей

Як згадувалося вище, Q Cells пропонує два варіанти сонячних панелей для домашніх сонячних енергетичних систем. Ми перерахуємо їх нижче і включимо короткий опис кожної, щоб допомогти вам вирішити, яка може підійти для вашого будинку.

 • Q.PEAK DUO BLK ML-G10: Це більш ефективний варіант з двох варіантів, що досягає 20.9%. Він буває розміром від 385 Вт до 410 Вт. Ці панелі повністю чорні, що подобається більшості клієнтів. Вони мають низький температурний коефіцієнт, значно нижчий за середній, що означає, що вони краще підходять для спекотного клімату, ніж більшість панелей, і не призведе до значного падіння виробництва при високих температурах.
 • Q.PEAK DUO BLK-G10: Ця модель менша за ML-G10 і має меншу вихідну потужність на панель. Він коливається від 350 до 370 Вт. Ці панелі мають трохи менш привабливу ефективність, ніж інший варіант, на рівні 20.6%. Ці панелі мають 120 комірок кожна, на відміну від 132, які ви отримуєте з більшою моделлю. Це означає меншу загальну продуктивність, тому вам може знадобитися більше таких панелей, щоб задовольнити ваші потреби в енергії.

Інформація про гарантію

Q Cells надає 25-річну гарантію на всю свою продукцію, яка покриває дефекти виробника. Це відповідає тому, що пропонують більшість конкурентів. Однак Q Cells має спеціальний процес тестування сонячних елементів, який усуває більшість проблем, пов’язаних з потенційно-індукованою деградацією (PID). Оскільки PID може викликати падіння ефективності панелі з часом, це допомагає панелям Q Cells підтримувати свої пікові можливості генерації електроенергії.

Q Cells також покриває ефективність протягом 25 років. Це також типово, але рівень деградації нижче середнього. Падіння в перший рік встановлено на рівні максимум 2%, на відміну від середнього показника в галузі 2.5%, а на наступний рік падіння становить 0.45%, що трохи нижче середнього показника 0.5%. В цілому, повільніша швидкість деградації означає, що ваші панелі будуть продовжувати виробляти більше енергії, ніж більшість інших брендів протягом гарантійного терміну.

Варіанти встановлення

У Q Cells немає програми сертифікації для інсталяторів, як у SunPower, тому будь-який постачальник сонячної енергії, який має відносини з компанією, може придбати і встановити її панелі. У вас не повинно виникнути проблем з пошуком інсталятора поблизу вас, який має обладнання Q Cells.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Trina Solar

найкращих, сонячних, панель, будинків

На нашу думку, Trina Solar знаходиться на одному рівні з Q Cells, коли мова йде про високоякісне обладнання за свої гроші. Панелі Trina трохи дорожчі в середньому на 2.85 за ват, і вони мають схожі показники ефективності, температурні коефіцієнти та інші характеристики. Вона перевершує Q-елементи, коли мова йде про довговічність, з найкращою в галузі втратою ефективності в 1% протягом першого року і перевершує 0.4% щорічної деградації після цього.

Ми рекомендуємо ці панелі клієнтам, які хочуть отримати найкраще співвідношення ціни та якості, але не мають доступу до панелей Q Cells або хочуть, щоб їхня економія енергії тривала якомога довше.

Що нам подобається

Всі панелі з часом втрачають ефективність, але Тріна забезпечує одні з найнижчих показників деградації за ці гроші. Панелі трохи вище середнього з точки зору вартості за ват, але вони перевершують майже всі інші панелі в своєму ціновому діапазоні, коли справа доходить до довговічності.

Панелі Trina також починаються з показників ефективності вище середнього, досягаючи 20.4 і в середньому становить близько 20%, що набагато краще, ніж в середньому 15%.

Trina надає велику гарантію на своє сонячне обладнання, але одним з найпривабливіших аспектів захисту є те, що, на відміну від таких компаній, як SunPower, для підтримки гарантійного покриття не потрібно проходити спеціальне навчання. Це означає, що Тріна залишається широко доступною для клієнтів по всій країні через величезну мережу постачальників.

Що нам не подобається

Середня ефективність Тріни може бути вищою за середньогалузевий показник, але вона нижча, ніж у кількох інших панелей вищого класу. Ми все ще вважаємо, що надана вартість є чудовою, але існують більш ефективні сонячні варіанти, які можуть забезпечити більшу економію енергії з часом, якщо ви готові інвестувати трохи більше. Вибір більш високоефективної панелі може принести більше економії в довгостроковій перспективі.

Панелі Trina також мають більш низьке максимальне вітрове навантаження, ніж у багатьох конкурентів, всього 2400 одиниць паскаль. Це означає, що вони не можуть бути ідеальними для будинків у районах, де можуть бути сильні вітри від екстремальних погодних умов, таких як урагани, тропічні шторми, торнадо та інші стихійні лиха.

Варіанти сонячних панелей

Trina Solar має дві лінійки продуктів, доступні для приватних клієнтів: влучно названа лінія Residential та лінія Vertex. Всього існує п’ять продуктів між двома лінійками продуктів.

 • Trina Solar Residential 335W: Ці панелі мають потужність від 310 до 335 Вт, що робить їх набагато меншими, ніж середня 400-ватна панель, яку ви побачите у більшості прямих конкурентів. Ці панелі також фізично менші і можуть бути хорошим варіантом, якщо у вас невеликий дах, який не може вмістити більші панелі.
 • Trina Solar Residential 365W: Ці панелі мають більшу потужність від 355 до 380 Вт і максимальну ефективність 20 %.6%. Це хороші варіанти для домовласників, які мають достатньо місця на даху, щоб розмістити більші панелі, але при цьому хочуть платити якомога менше за ват, навіть якщо це означає менш вражаючий показник ефективності, ніж у наступних варіантів.
 • Trina Solar Vertex S 395 Вт: Ці панелі Vertex S мають середню вихідну потужність для панелей верхнього рівня, тому ми рекомендуємо їх, якщо ви шукаєте панелі стандартного розміру, але все ще хочете отримати високу продуктивність і розумну початкову вартість.
 • Trina Solar Vertex S 400W: Ці панелі мають коефіцієнт корисної дії 21.1%, тому з часом вони приведуть до більшої економії, ніж більшість інших варіантів житлових панелей Тріни. Вони також мають максимальну потужність 405 Вт, тому вони є одним з найпривабливіших конкурентів панелей від таких компаній, як SunPower.
 • Trina Solar Vertex S Bifacial: Ці панелі мають рейтинг ефективності 21.8%. це найвищий показник, який ви можете отримати від Trina для домашніх сонячних енергетичних систем. Ми рекомендуємо їх домовласникам, які все ще хочуть отримати гідну ціну, але хочуть отримати максимум за свої гроші і не проти заплатити премію за високоефективні панелі.

Інформація про гарантію

Гарантійне покриття Тріни подібне до того, що ви знайдете у більшості інших компаній у цьому списку. Покриття на обладнання та робочу силу становить 25 років. Деградація протягом першого року та наступних 24 років гарантійного терміну є нижчою за середню, і компанія має найнижчу втрату ефективності протягом першого року, яку ми бачили.

Гарантія Тріни не вимагає жодних документів або навчання інсталяторів, тому вам не потрібно турбуватися про те, що гарантія не буде покрита через те, що ваші панелі встановила несертифікована компанія. Гарантія також може бути передана, хоча вам потрібно буде подати документи на передачу, якщо ви продаєте свій будинок.

Варіанти встановлення

Як ми вже згадували вище, Тріна дозволяє будь-якому сонячному підряднику встановлювати свої панелі без анулювання гарантії виробника або гарантії продуктивності. Це не тільки означає, що будь-які панелі, встановлені професіоналом, будуть покриті, але й те, що ця марка панелей доступна для більшості жителів України.S. мешканців України.

найкращих, сонячних, панель, будинків

REC Solar

найкращих, сонячних, панель, будинків

Панелі REC є одними з найпопулярніших в Америці, значною мірою тому, що вони мають показники ефективності, які значно вищі за середні. 22.3%. але також нижче, ніж у інших високоефективних сонячних компаній, таких як SunPower та Panasonic. Ми рекомендуємо ці панелі домовласникам, яким не обов’язково потрібні найбільш вражаючі показники ефективності, але які все одно хочуть отримати вихідну потужність вище середнього за трохи меншу ціну.

Що нам подобається

Панелі REC мають багато переваг, включаючи ефективність. Середня ефективність панелей від компанії становить близько 20.7% для житлових моделей, що значно вище середнього, а максимальна ефективність становить 22.2%, що робить їх одними з найвищих доступних панелей. Лише кілька інших компаній пропонують панелі з ККД вище 22%.

Панелі REC відомі своєю довговічністю та пристосованістю до широкого спектру кліматичних та погодних умов. Вона має температурний коефіцієнт нижче середнього, що робить її чудовим варіантом для спекотного клімату. Вони також витримують вітрові та снігові навантаження вище середнього, тому це довговічна марка панелей незалежно від того, де ви живете.

Що нам не подобається

Панелі REC мають ціну трохи вищу за середню, на рівні 3.00 за ват у порівнянні з середнім показником 2.66. Ви отримуєте кращі показники ефективності за ціною, тому ми все ще вважаємо, що воно того варте, але бренд збільшить ваші витрати на встановлення. Деградація панелей відповідає середньому показнику для брендів вищого рівня, але за цією ціною ми хотіли б бачити нижчі показники втрати ефективності.

Крім того, деякі моделі панелей REC мають нижчу за середню гарантію на обладнання, наприклад, REC Twinpeak 4, яка має лише 20 років захисту.

Читайте наш повний огляд REC для отримання додаткової інформації.

Варіанти сонячних панелей

REC має три лінійки продуктів для будинків, які включають п’ять варіантів панелей:

 • REC Twinpeak 4: Це найменші панелі, доступні від REC, потужністю від 360 до 375 Вт. Вони мають найнижчу ефективність серед усіх пропозицій REC. 20%, тому ми рекомендуємо їх власникам будинків з невеликими дахами, яким не потрібно максимізувати виробництво енергії, щоб задовольнити високі енергетичні потреби.
 • REC N-Peak 2: Ці панелі мають трохи вищий рейтинг ефективності на 20.3%, і вони мають таку ж потужність, як і Twinpeak 4. Однак вони мають більший коефіцієнт збереження ефективності, підтримуючи провідну в галузі ефективність на рівні 92% через 25 років.
 • REC N-Peak 3 Black: Це перша повністю чорна панель від REC, яка не має видимих ліній сітки, тому це бажаний варіант з естетичної точки зору. Вони більші. до 400 Вт, хоча мають таку ж ефективність, як і попередні моделі.
 • REC Alpha Pure: Ці панелі також повністю чорні, і хоча вони дорожчі за попередні варіанти, вони мають набагато кращу ефективність. до 22.2% завдяки використанню гетеропереходу (HJT) сонячних елементів. Ми рекомендуємо їх клієнтам, які шукають преміальний варіант, який не зовсім відповідає найвищій ціновій пропозиції від виробника.
 • REC Alpha Pure-R: Alpha Pure-R має трохи нижчу ефективність, трохи менше 21%. Однак вони мають чудовий температурний коефіцієнт.0.26%/градус (С), що означає, що це найкращий варіант для власників будинків у теплому кліматі. Це робить їх одним з найкращих варіантів панелей в галузі для використання в жарких регіонах.

Інформація про гарантію

REC. один з небагатьох виробників сонячних панелей, який базує своє гарантійне покриття на моделі панелі, яку ви встановили. Більшість панелей мають 25-річну гарантію виробника на обладнання та 25-річну гарантію продуктивності, але деякі з них мають лише 20-річну гарантію на обладнання.

Крім того, деякі з панелей REC гарантують 92% ефективності через 25 років, що є одним з найнижчих показників втрати ефективності в галузі, в той час як інші мають більш агресивне зниження ефективності.

В цілому, ми очікуємо, що панелі REC прослужать в середньому від 25 до 30 років.

Варіанти встановлення

REC має програму сертифікації для інсталяторів по всій країні. Якщо ви встановлюєте панелі сертифікованим підрядником відповідно до процесу встановлення, ви, як правило, отримуєте кращий гарантійний пакет. Однак, практично будь-який інсталятор сонячних панелей може перевозити і пропонувати панелі REC, а це означає, що бренд залишається широко доступним по всій країні.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Panasonic

Найкращий температурний коефіцієнт

Панелі Panasonic добре відомі своїм видатним рейтингом ефективності, який сягає 22.2%. Однак вони також є одними з найкращих для сонячних клієнтів в екстремальних кліматичних умовах, оскільки мають найнижчий температурний коефіцієнт серед усіх варіантів панелей, які ми розглядали. Висока ефективність і низький температурний коефіцієнт означають, що вони є одними з кращих сонячних панелей для забезпечення максимальної потужності в жаркому кліматі.

Панелі Panasonic є дорогими, але ми вважаємо, що вони того варті завдяки своїм видатним характеристикам.

Що нам подобається

Panasonic має максимальний рейтинг ефективності 22.2%, що значно вище середнього показника по галузі і вище, ніж у більшості прямих конкурентів компанії. Панелі також мають нижчий за середній рівень деградації, тому ці показники ефективності вище середнього будуть продовжувати заощаджувати більше грошей на рахунках за електроенергію протягом тривалого часу.

Панелі Panasonic мають чудову здатність витримувати снігове навантаження та найкращий у галузі температурний коефіцієнт. всього 0.25%, тому вони є чудовим варіантом для районів, що зазнають екстремальних холодів та спеки. Низька втрата ефективності при високих температурах означає, що ці панелі будуть тримати ваші витрати на електроенергію мінімально можливими, незалежно від клімату.

Що нам не подобається

Панелі Panasonic мають ціну вище середнього, приблизно 3.10 за ват. Це один з найдорожчих варіантів, хоча ми вважаємо, що цінність, яку ви отримуєте, варта інвестицій. Panasonic також є єдиним варіантом у нашому списку, який має потенційно від’ємний рейтинг потужності, тому продуктивність може варіюватися більше, ніж у більшості конкурентів на цьому рівні.

Варіанти сонячних панелей

Panasonic пропонує дві лінійки сонячних панелей для приватних клієнтів:

 • Panasonic HIT: Панелі HIT від Panasonic є більш доступним варіантом від виробника, і вони мають нижчий рейтинг ефективності близько 20.3%. Вони варіюються від 325 Вт до 340 Вт. Вони ідеально підходять для клієнтів, які хочуть бути впевненими в надійності бренду Panasonic, хочуть знизити витрати і не обов’язково потребують найвищих показників ефективності.
 • Panasonic EverVolt: Лінійка продуктів EverVolt включає стандартний варіант та серію H. Стандартні панелі EverVolt мають потужність від 360 до 370 Вт, а ефективність досягає максимуму на рівні 21.2%. Це чудовий варіант для збалансування вихідної потужності та ціни. Панелі серії H краще підходять для клієнтів, які шукають максимальну ефективність, щоб компенсувати високе споживання. Вони мають більшу потужність від 400 до 410 Вт і найвищий рейтинг ефективності в компанії. 22.2%.

Інформація про гарантію

Гарантійне покриття Panasonic трохи краще, ніж в середньому по галузі, але відповідає рівню прямих конкурентів. Він включає 25-річну гарантію на продукцію та 25-річне покриття рейтингу ефективності. Гарантія на обладнання включає вартість робіт із заміни будь-яких панелей, що вийшли з ладу.

Гарантія ефективності є однією з найкращих в галузі, гарантуючи лише 2% втрати в перший рік і деградацію на рівні 0.26% щорічно після цього. Це означає, що ваші панелі збережуть 91.76% їх ефективності через 25 років.

Загалом, ми очікуємо, що панелі Panasonic прослужать в середньому від 25 до 30 років у більшості випадків.

Варіанти встановлення

Panasonic співпрацює з великою мережею сонячних інсталяторів по всій країні, тому у вас не повинно виникнути проблем з пошуком підрядника, який сертифікований для встановлення її продукції. Багато з цих компаній також мають кваліфікацію для встановлення сонячних батарей та інверторів/мікроінверторів Panasonic.

Найкращий температурний коефіцієнт

На що слід звернути увагу при виборі сонячних панелей для дому?

Оскільки існує так багато варіантів панелей, доступних від величезного вибору виробників, важливо зосередитися на тих аспектах панелей, які будуть впливати на вас найбільше. Пріоритетність наведених нижче характеристик, які ми вважаємо найбільш важливими для панелей для вашого будинку, швидше за все, забезпечить вам найкращий досвід та економію енергії з усіх можливих. На жаль, неправильний вибір панелей може призвести до того, що з часом сонячна енергетична система не буде економити стільки, скільки ви очікуєте.

Порівняйте найкращі сонячні панелі для дому

З усіх моделей панелей від згаданих вище виробників, є дві, які виділяються видатною продуктивністю та загальною вартістю. Сюди входять панелі Maxeon 6 від SunPower та Q.PEAK DUO BLK ML-G10 від Q Cells. Обидва забезпечують вищу за середню продуктивність та економію без шкоди для загальної якості.

У таблиці нижче наведено короткий огляд цих двох варіантів панелей та їхніх характеристик.

Рейтинг ефективності Вихідна потужність Температурний коефіцієнт (на градус C понад 25) Допуск по потужності Деградація на першому курсі Деградація на наступний рік Ефективність через 25 років Загальний термін гарантії
Maxeon 6 22.8% 410 ВТ-440 ВТ -0.27% 0/5% 0.25% 92% 40 років
Q Cells BLK ML-G10 20.9% 385W-410W -0.34% 0/5% 2% 0.5% 85.5% 25 років
Trina Solar Vertex S 21.1% 405W -0.34% 0/5% 2% 0.55% 84.8% 25 років
REC Alpha Pure-R 22.3% 430W -0.24% -3%/3% 2% 0.25% 92% 25 років
Panasonic EverVolt 22.2% 400 ВТ-410 ВТ -0.26% 0/10% 2% 0.25% 92% 25 років

Порівняйте найкращих виробників фотоелектричних панелей для житлових будинків

Ми вважаємо, що для більшості домовласників панелі від SunPower та Q Cells мають виправдати та перевершити очікування. Обидві сонячні компанії пропонують панелі з відмінними технічними характеристиками, які можуть добре працювати практично в будь-якому кліматі та за будь-яких погодних умов. Ми порівняємо варіанти панелей від цих компаній в цілому в таблиці нижче, щоб допомогти вам вирішити, які з них можуть підійти для вашого сонячного проекту.

Оцінка ефективності (з 25) Оцінка довговічності (з 20) Оцінка гарантії (з 20) Оцінка ціни (з 20) Температурний коефіцієнт (з 10) Оцінка сталого розвитку (з 2).5) Оцінка зовнішнього вигляду (з 2).5) Наш загальний рейтинг (зі 100)
SunPower 25.0 19.0 20.0 6.0 10.0 1.9 2.3 84.1
Q-елементи 23.0 17.0 16.0 16.0 7.0 1.9 2.5 83.4
Trina Solar 23.0 15.5 16.0 14.0 7.0 1.9 1.5 78.9
REC 25.0 13.0 16.0 10.0 7.0 1.9 1.8 74.6
Panasonic 17.5 16.5 16.0 8.0 10.0 2.5 2.0 72.5

Деякі інші міркування щодо сонячного обладнання, на додаток до п’яти, які ми розглянули вище, включають Canadian Solar, Tesla і Silfab.

Який тип сонячних панелей найкраще підходить для вашого будинку?

Купуючи сонячні панелі, також корисно знати, які типи панелей доступні. Три основні категорії сонячних панелей: монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові. Кожен тип сонячних панелей має свій власний перелік переваг і недоліків:

найкращих, сонячних, панель, будинків

Монокристалічні сонячні панелі

Монокристалічні панелі виготовляються з одного чистого кристала кремнію. Це дозволяє їм мати більш високий рівень ефективності, але вони також мають тенденцію бути дорожчими через більш дорогий процес виробництва. Примітка: Якщо у вас менше місця на даху і ви можете розмістити лише невелику кількість панелей, монокристалічні сонячні панелі можуть бути єдиним життєздатним варіантом.

Полікристалічні сонячні панелі

Полікристалічні сонячні панелі також виготовляються з кремнію, але в цьому випадку вони збираються з менших фрагментів. Це означає, що полікристалічні сонячні панелі часто трохи менш ефективні, ніж монокристалічні, але вони також є більш доступним варіантом.

Тонкоплівкові сонячні панелі

Нарешті, тонкоплівкові сонячні панелі можуть бути виготовлені з різноманітних ультратонких матеріалів. Вони рекомендуються, коли вам потрібно щось легке, гнучке та портативне; вони можуть працювати краще для автофургонів та кемпінгів, ніж для будинків. Тонкоплівкові панелі можуть мати відносно низьку ефективність у порівнянні з двома іншими варіантами.

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри батарей, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві енергосистеми.

2 червня 2023 р. Джейсон Сварк

найкращих, сонячних, панель, будинків

Ефективність сонячних панелей

Ефективність сонячної панелі. це міра кількості сонячного світла (опромінення), яке падає на поверхню сонячної панелі і перетворюється в електрику. Завдяки численним досягненням у фотоелектричних технологіях за останні роки, середня ефективність перетворення панелей збільшилася з 15% до більш ніж 22%. Цей великий стрибок в ефективності призвів до того, що номінальна потужність панелі стандартного розміру збільшилася з 250 Вт до більш ніж 420 Вт.

Як пояснюється нижче, ефективність сонячної панелі визначається двома основними факторами: ефективністю фотоелектричного елемента (ФЕ), що базується на конструкції елемента і типі кремнію, і загальною ефективністю панелі, що базується на розташуванні, конфігурації і розмірі панелі. Збільшення розміру панелі також може підвищити ефективність за рахунок створення більшої площі поверхні для захоплення сонячного світла, причому найпотужніші сонячні панелі зараз досягають потужності до 700 Вт.

Ефективність фотоелементів

Ефективність комірки визначається структурою комірки і типом використовуваної підкладки, яка, як правило, є кремнієм P-типу або N-типу. Ефективність фотоелемента розраховується за допомогою так званого коефіцієнта заповнення (FF), який є максимальною ефективністю перетворення фотоелемента при оптимальній робочій напрузі та струмі. Зверніть увагу, що ефективність комірки не слід плутати з ефективністю панелі. Ефективність панелі завжди нижча через внутрішні зазори між елементами та структуру рами, що входить в площу панелі. Більш детальну інформацію дивіться нижче.

Конструкція елемента відіграє значну роль в ефективності панелі. Ключові характеристики включають тип кремнію, конфігурацію шин, тип з’єднання та пасивації (PERC). Панелі, побудовані з використанням елементів зі зворотним контактом (IBC), в даний час є найбільш ефективними (до 23%).8%) завдяки високочистій кремнієвій підкладці N-типу і відсутності втрат від затінення шин. Однак панелі, розроблені з використанням новітнього N-Type TOPcon і вдосконалених гетеропереходів (HJT), досягли рівня ефективності, що значно перевищує 22%. Тандемні перовскітні елементи з надвисокою ефективністю все ще знаходяться в стадії розробки, але очікується, що вони стануть комерційно життєздатними протягом наступних двох років. Для більш глибокого технічного розуміння Progress in Photovoltaics двічі на рік публікує списки новітніх технологій фотоелектричних елементів.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Ефективність панелі

Ефективність сонячних панелей вимірюється за стандартних умов випробувань (STC), що базуються на температурі елемента 25°C, сонячному випромінюванні 1000 Вт/м2 та масі повітря 1.5. Ефективність (%) панелі ефективно розраховується шляхом ділення максимальної номінальної потужності, або Pmax (Вт) в STC, на загальну площу панелі, виміряну в квадратних метрах.

найкращих, сонячних, панель, будинків

На загальну ефективність панелі може впливати багато факторів, включаючи температуру, рівень освітленості, тип елемента і взаємозв’язок між елементами. Дивно, але навіть колір захисної задньої панелі може впливати на ефективність. Чорна задня панель може виглядати більш естетично, але вона поглинає більше тепла, що призводить до підвищення температури елементів, що збільшує опір, а це, в свою чергу, дещо знижує загальну ефективність перетворення.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Найефективнішими є панелі, побудовані з використанням вдосконалених елементів з інтерцифрованим тильним контактом або IBC, за ними йдуть гетероперехідні (HJT) елементи, елементи TOPcon, напіврозрізані і багатошинні монокристалічні PERC-елементи, черепичні елементи і, нарешті, 60-елементні (4-5 шин) монокристалічні модулі. Панелі з 60 осередків, як правило, є найменш ефективними і водночас найдешевшими панелями.

Топ-10 найефективніших сонячних панелей

В останні два роки спостерігається сплеск виробників, які випускають більш ефективні сонячні панелі на основі високоефективних N-типу HJT, TOPcon і елементів зі зворотним контактом (IBC). Панелі SunPower Maxeon лідирували в галузі більше десяти років, але вперше менш відомий виробник Aiko Solar випустив панелі серії Black Hole з неймовірним показником 23.Ефективність перетворення модулів на 6% завдяки використанню унікальної нової технології ABC (All Back Contact). Recom Tech також анонсувала серію Black Tiger наступного покоління, яка, як стверджується, досягне 23.6% ефективності завдяки новій архітектурі осередків з тильним контактом TOPcon. LONGi Solar був лише другим виробником, який розробив модуль з рівнем ефективності 22.8% з новою серією Hi-Mo 6 Scientists. Серія Hi-Mo 6 заснована на новій гібридній конструкції IBC, яку LONGi називає HPBC. Canadian Solar також представила модуль нового покоління Hi Hero, побудований з використанням елементів HJT, який відповідає рівню ефективності відомої серії Maxeon.

Інші провідні панелі включають панелі від Jinko, REC та Risen, з елементами N-типу HJT та TOPcon. Високоефективні панелі від SPIC і Belinus з елементами IBC також скоротили цей розрив, а нові панелі з напіврозрізаними N-типу елементами TOPCon від JA Solar, Jolywood і Qcells та більшості провідних виробників допомогли підвищити ефективність панелей вище 22%.

# Марка Модель Енергоефективність
1 Aiko Solar Серія Black Hole 460 W 23.6 %
2 Recom Tech Black Tiger 460 W 23.6 %
3 Longi Solar Hi-Mo 6 Scientist 450W 23.0 %
4 SunPower Maxeon 6 440 W 22.8 %
5 Canadian Solar Hi Hero HJT 445 W 22.8 %
6 Jinko Solar Tiger NEO N-Type 440 W 22.5 %
7 Вирощена енергія Гіпер-іонний HJT 440 W 22.5 %
8 REC Alpha Pure R 430 W 22.3 %
9 SPIC Андромеда 2.0 440 W 22.3 %
10 Qcells Q.Tron-G1 400 W 22.3 %

Оновлений червень 2023 року. Панелі житлового розміру. Від 54 до 66 комірок (108-HC, 120-HC або 132-HC) та формат 96/104 комірок. Не включає комерційні панелі розміром більше 2.0 м в довжину.

Нижче наведено останню таблицю найефективніших сонячних панелей для житлових будинків на 2023 рік, яку можна завантажити з сайту Clean Energy Reviews, з деталями технології фотоелементів, доданими для порівняння.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Чому ефективність має значення

Термін “ефективність” часто використовується, але трохи більш ефективна панель не завжди означає більш якісну панель. Багато людей вважають ефективність найважливішим критерієм при виборі сонячної панелі, але найважливіше значення має якість виготовлення, яка пов’язана з реальною продуктивністю, надійністю, сервісом виробника та гарантійними умовами. Дізнайтеся більше про вибір найякісніших сонячних панелей тут.

Швидша окупність

З точки зору екології, підвищена ефективність зазвичай означає, що сонячна панель окупить втілену енергію (енергію, використану для видобутку сировини та виробництва сонячної панелі) за менший час. На основі детального аналізу життєвого циклу, більшість сонячних панелей на основі кремнію вже повертають вкладену енергію протягом двох років, залежно від місця розташування. Однак, оскільки ефективність панелей зросла понад 20%, термін окупності скоротився до менш ніж 1.5 років у багатьох місцях. Підвищена ефективність також означає, що сонячна система буде генерувати більше електроенергії протягом середнього 20-річного терміну служби сонячної панелі і швидше окупить початкові витрати, а це означає, що рентабельність інвестицій (ROI) ще більше підвищиться.

Довший термін служби та менша деградація

Ефективність сонячної панелі, як правило, вказує на продуктивність, тим більше, що більшість високоефективних панелей використовують високоякісні кремнієві елементи N-типу з поліпшеним температурним коефіцієнтом і меншою деградацією потужності з часом. Ефективні панелі з елементами N-типу мають нижчий показник світлоіндукованої деградації або LID, який дорівнює 0.25% втрат електроенергії на рік. При розрахунку на 25-30-річний термін служби панелі багато з цих високоефективних панелей гарантовано генеруватимуть 90% або більше від початкової номінальної потужності, залежно від гарантійних зобов’язань виробника. Завдяки більш чистому складу, N-типу елементи забезпечують більш високу продуктивність, маючи більшу толерантність до домішок і меншу кількість дефектів, що підвищує загальну ефективність.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Площа проти ефективності

Ефективність має великий вплив на розмір необхідної площі даху. Панелі з вищим ККД генерують більше енергії на квадратний метр і, таким чином, потребують меншої загальної площі. Ідеально підходить для дахів з обмеженим простором, а також дозволяє встановлювати системи більшої потужності на будь-якому даху. Наприклад, 12 сонячних панелей потужністю 400 Вт з коефіцієнтом корисної дії 21.8% ефективність перетворення, забезпечить близько 1200 Вт (1.2 кВт) більше загальної сонячної потужності, ніж така ж кількість панелей аналогічного розміру потужністю 300 Вт з нижчим 17.5% ефективності.

 • 12 x 300 Вт панелей при 17.Ефективність 5% = 3,600 Вт
 • 12 x 400 Вт панелей при 21.8% ефективності = 4 800 Вт

найкращих, сонячних, панель, будинків

Реальна ефективність

У реальних умовах використання ефективність роботи сонячних панелей залежить від багатьох зовнішніх факторів. Залежно від місцевих умов навколишнього середовища ці різні фактори можуть знизити ефективність панелей і загальну продуктивність системи. Основні фактори, які впливають на ефективність сонячних панелей, перераховані нижче:

Фактори, які мають найбільш значний вплив на ефективність панелі в реальних умовах. це освітленість, затінення, орієнтація і температура.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Сонячне опромінення

Рівень сонячного випромінювання, який також називають сонячною радіацією, вимірюється у ватах на квадратний метр (Вт/м2) і залежить від атмосферних умов, таких як хмари, смог, широта і пора року. Середнє сонячне випромінювання безпосередньо за межами земної атмосфери становить близько 1360 Вт/м2, в той час як сонячне випромінювання на рівні землі, усереднене протягом року, становить приблизно 1000 Вт/м2, тому це офіційна цифра, яка використовується в стандартних умовах випробувань (STC) для визначення ефективності та номінальної потужності сонячних панелей. Однак, сонячне випромінювання може досягати 1200 Вт/м2 в деяких місцях в середині літа, коли сонце знаходиться прямо над головою. На відміну від цього, сонячне випромінювання може впасти набагато нижче 500 Вт/м2 в сонячний день взимку або в умовах смогу.

Затінення

Звичайно, якщо панель повністю затінена, вихідна потужність буде дуже низькою, але часткове затінення також може мати великий вплив не тільки на ефективність панелі, але і на загальну ефективність системи. Наприклад, незначне затінення декількох комірок на одній панелі може знизити вихідну потужність на 50% або більше, що, в свою чергу, може знизити потужність всієї лінії на аналогічну величину, оскільки більшість панелей з’єднані послідовно, і затінення однієї панелі впливає на всю лінію. Тому дуже важливо намагатися зменшити або усунути затінення, якщо це можливо. На щастя, існують додаткові пристрої, відомі як оптимізатори та мікроінвертори, які можуть зменшити негативний ефект затінення, особливо коли затінена лише невелика кількість панелей. Використання більш коротких паралельних ланцюжків також може допомогти зменшити ефект затінення, оскільки затінені панелі в одному ланцюжку не зменшують вихідний струм паралельних незатінених ланцюжків.

Ефективність проти температури

Номінальна потужність сонячної панелі, виміряна у Ватах (Вт), розрахована за стандартних умов випробувань (STC) при температурі елемента 25°C і рівні опромінення 1000 Вт/м2. Однак в реальних умовах експлуатації температура елементів зазвичай піднімається набагато вище 25°C, в залежності від температури навколишнього повітря, швидкості вітру, часу доби і кількості сонячного випромінювання (Вт/м2). У сонячну погоду внутрішня температура фотоелемента зазвичай на 20-30°C вища за температуру навколишнього повітря, що еквівалентно зниженню загальної вихідної потужності приблизно на 8-15%. в залежності від типу сонячного елемента і його температурного коефіцієнта. Щоб забезпечити середню реальну оцінку продуктивності сонячної панелі, більшість виробників також вказують номінальну потужність в умовах NOCT або номінальну робочу температуру елемента. Ефективність NOCT зазвичай вказується при температурі елемента 45°C і нижньому рівні сонячного випромінювання 800 Вт/м2, що намагається наблизити середні реальні умови експлуатації сонячної панелі.

І навпаки, екстремально низькі температури можуть призвести до збільшення генерації електроенергії вище номінальної, оскільки напруга фотоелемента зростає при температурі нижче STC (25°C). Сонячні панелі можуть перевищувати номінальну потужність панелі (Pmax) на короткі проміжки часу в дуже холодну погоду. Це часто відбувається, коли повне сонячне світло пробивається після періоду похмурої погоди.

Температурний коефіцієнт потужності

Температура елемента вище або нижче STC зменшує або збільшує вихідну потужність на певну величину на кожен градус вище або нижче 25°C. Це відомий як температурний коефіцієнт потужності, який вимірюється в %/°C. Монокристалічні панелі мають середній температурний коефіцієнт.0.38% /°C, в той час як полікристалічні панелі мають трохи вищий показник.0.40% /°C. Монокристалічні IBC-елементи мають набагато кращий (нижчий) температурний коефіцієнт. близько.0.30% /°C, в той час як найкраще працюють при високих температурах елементи HJT (гетероперехід), які мають температуру до.0.25% /°C.

Порівняння температурного коефіцієнта

Температурний коефіцієнт потужності вимірюється у % на °C. Чим нижче, тим ефективніше

 • Полікристалічні фотоелементи типу P. 0.39 до 0.43 % /°C
 • Монокристалічні елементи типу P. 0.35 до 0.40 % /°C
 • Монокристалічний N-типу TOPcon. 0.від 29 до 0.32 % /°C
 • Монокристалічні IBC-елементи N-типу. 0.28 до 0.31 % /°C
 • Монокристалічні HJT-елементи N-типу. 0.25 до 0.27 % /°C

Наведена нижче діаграма показує різницю у втратах потужності між панелями з різними типами фотоелементів. Гетеропереходи N-типу (HJT), TOPcon і IBC демонструють набагато менші втрати потужності при підвищених температурах у порівнянні з традиційними полі- і монокристалічними елементами P-типу.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Примітки до графіка залежності потужності від температури:

 • STC = Стандартні умови випробувань. 25°C (77°F)
 • NOCT = Номінальна робоча температура фотоелемента. 45°C (113°F)
 • (^) Висока температура елемента = Типова температура елемента під час спекотної літньої погоди. 65°C (149°F)
 • (#) Максимальна робоча температура = максимальна робоча температура панелі при екстремально високих температурах, встановленої на темному даху. 85°C (185°F)

Температура елемента зазвичай на 20°C вища за температуру навколишнього повітря, що еквівалентно зниженню вихідної потужності при NOCT на 5-8%. Однак, при установці на темному даху в дуже спекотні 45°C безвітряні дні температура елемента може підніматися до 85°C, що зазвичай вважається максимальною робочою температурою сонячної панелі.

найефективніші сонячні елементи

Найефективніші сонячні панелі на ринку зазвичай використовують або монокристалічні кремнієві елементи N-типу (IBC), або інші високоефективні варіації N-типу, включаючи гетероперехідні (HJT) та TOPcon елементи. Більшість виробників традиційно використовували стандартні і дешевші моно-PERC-елементи P-типу; однак багато великих виробників, включаючи JinkoSolar, JA Solar, Longi Solar, Canadian Solar і Trina Solar, зараз швидко переходять на більш ефективні елементи N-типу, використовуючи конструкції елементів HJT або TOPcon.

Ефективність панелей з різними типами комірок

 • Полікристалічні. від 15 до 18
 • Монокристалічні. 16.5-19% від 5 до 19
 • Полікристалічний PERC. від 17 до 19.5%
 • Монокристалічний PERC. 17.від 5 до 20
 • Монокристалічний N-типу. 19-20.5%
 • Монокристалічний N-типу TOPcon. від 21 до 22.6%
 • Монокристалічний HJT N-типу. 21.від 2 до 22.8%
 • Монокристалічний IBC N-типу. 21.5 до 23.6%

З’явилося кілька нових варіацій архітектури комірок з інтерцифрованим зворотним контактом (IBC), точна конструкція яких не була повністю розкрита. Сюди входить технологія гібридного пасивного тильного контакту (HPBC) від LONGi Solar та технологія ABC (All Back Contact) від Aiko Solar.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Вартість проти ефективності

Всі виробники виробляють ряд панелей з різними показниками ефективності в залежності від використовуваного типу кремнію і від того, чи включають вони PERC, багатошинну або іншу технологію фотоелементів. Дуже ефективні панелі з коефіцієнтом корисної дії понад 21%, що містять комірки N-типу, як правило, набагато дорожчі, тому, якщо вартість є основним обмеженням, вони краще підходять для місць з обмеженим монтажним простором, в іншому випадку ви можете заплатити премію за ту саму потужність, яка може бути досягнута за рахунок використання 1 або 2 додаткових панелей. Однак, високоефективні панелі, що використовують комірки N-типу, майже завжди перевершують і служать довше, ніж панелі, що використовують комірки P-типу, завдяки нижчій швидкості світлоіндукованої деградації або LID, тому додаткові витрати, як правило, виправдовують себе в довгостроковій перспективі.

Наприклад, високоефективна панель потужністю 400 Вт може коштувати 350 або більше, в той час як звичайна панель потужністю 370 Вт зазвичай коштує близько 185. Це дорівнює приблизно 0.50 на ват у порівнянні з 0.90 за ват. Хоча у випадку з провідними виробниками, такими як Sunpower, Panasonic і REC, більш дорогі панелі забезпечують більш високу продуктивність з меншими темпами деградації і, як правило, мають більш тривалий термін гарантії виробника або продукту, тому це часто є мудрою інвестицією.

Розмір панелі проти ефективності

Ефективність панелі розраховується шляхом ділення номінальної потужності на загальну площу панелі, тому просто більший розмір панелі не завжди означає вищу ефективність. Однак, більші панелі, що використовують комірки більшого розміру, збільшують площу поверхні комірки, що підвищує загальну ефективність.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Більшість поширених житлових панелей все ще використовують стандартні квадратні 60-коміркові панелі розміром 6 дюймів (156 мм), в той час як комерційні системи використовують панелі більшого формату на 72 комірки. Однак, як пояснюється нижче, у 2020 році з’явилася нова галузева тенденція до набагато більших розмірів панелей, побудованих на нових елементах більшого розміру, що підвищило ефективність панелей та збільшило вихідну потужність до вражаючих 600 Вт.

Поширені розміри сонячних панелей

 • Панель на 60 комірок (120 HC): Приблизна ширина 0.98 м х довжина 1.65m
 • 72-елементна панель (144 HC) : Приблизна ширина 1.0 м х довжина 2.0m
 • Панель 96/104 комірок: Приблизна ширина 1.05м х довжина 1.60m
 • 66-елементна панель (132 HC). Приблизна ширина 1.10м х довжина 1.80m
 • Панель на 78 комірок (156 HC): Приблизна ширина 1.30м х довжина 2.4m

найкращих, сонячних, панель, будинків

Стандартний 60-елементний блок (1м х 1).65 м) панель з ефективністю 18-20% зазвичай має номінальну потужність 300-330 Вт, тоді як панель з більш ефективними елементами того ж розміру може виробляти до 370 Вт. Як пояснювалося раніше, найбільш ефективні панелі стандартного розміру використовують високопродуктивні комірки N-типу IBC або Interdigitated Back Contact, які можуть досягати до 22.Панелі з ефективністю 8% генерують вражаючі 390-440 Вт.

найкращих, сонячних, панель, будинків

Популярні напіврозрізані або розділені модулі мають вдвічі більшу кількість комірок при приблизно однаковому розмірі панелі. Панель з 60 осередками у форматі половинної комірки подвоюється до 120 осередків, а панель з 72 осередками у форматі половинної комірки має 144 осередки. Конфігурація напіврозрізаної комірки трохи ефективніша, оскільки напруга на панелі однакова, але струм розподіляється між двома половинами. Завдяки меншому струму, напіврозрізані панелі мають менші резистивні втрати, що призводить до підвищення ефективності та нижчого температурного коефіцієнту, який також допомагає підвищити ефективність роботи.

Нові більші комірки та панелі високої потужності 600 Вт

Щоб зменшити виробничі витрати, підвищити ефективність і збільшити потужність, виробники сонячних панелей відійшли від стандартного розміру квадратної пластини 156 мм (6 дюймів) на користь пластин більшого розміру. Зараз доступні різні розміри комірок, найпопулярніші з яких 166 мм, 182 мм і 210 мм. Більші елементи в поєднанні з новими великими форматами панелей дозволили виробникам розробити надзвичайно потужні сонячні панелі з номінальною потужністю до 700 Вт. Більші розміри комірок мають більшу площу поверхні і в поєднанні з новітніми технологіями, такими як мультишини (MBB), TOPcon і черепична стрічка, можуть підвищити ефективність панелей набагато вище 22%.

З’єднання сонячних панелей між собою

З’єднання сонячних панелей разом. це простий і ефективний спосіб збільшити потужність вашої сонячної електростанції. Екологізація. це чудова ідея, і оскільки сонце є нашим основним джерелом енергії, є сенс використовувати цю енергію для живлення наших будинків. Оскільки сонячна енергія стає все більш доступною, все більше домовласників купують фотоелектричні сонячні панелі.

Однак ці фотоелектричні сонячні панелі можуть бути дуже дорогими, тому їх купівля з часом допомагає розподілити витрати. Але проблема полягає в тому, як з’єднати ці додаткові сонячні панелі разом, щоб підвищити напругу та вихідну потужність того, що вже є.

При з’єднанні сонячних панелей між собою важливо вибрати такий спосіб з’єднання, який забезпечить найбільш енергоефективну конфігурацію для ваших конкретних потреб.

З’єднання сонячних панелей разом може здатися складним завданням, коли ви вперше починаєте розглядати, як це має бути зроблено, але з’єднати кілька сонячних панелей разом не так вже й складно, якщо трохи подумати. З’єднання сонячних панелей між собою в паралельні або послідовні комбінації для створення більших масивів. це часто ігнорована, але абсолютно необхідна частина будь-якої добре спроектованої сонячної енергетичної системи.

Існує три основних, але дуже різних способи з’єднання сонячних панелей між собою, і кожен спосіб з’єднання призначений для певної мети. Наприклад, для отримання більшої вихідної напруги або для отримання більшого струму.

Сонячні фотоелектричні панелі можуть бути електрично з’єднані між собою послідовно, щоб збільшити вихідну напругу, або вони можуть бути з’єднані між собою паралельно, щоб збільшити вихідний струм. Сонячні фотоелектричні панелі також можуть бути з’єднані між собою як послідовно, так і паралельно, щоб збільшити вихідну напругу і струм для отримання масиву більшої потужності.

Незалежно від того, чи підключаєте ви дві або більше сонячних панелей, якщо ви розумієте основні принципи того, як з’єднання декількох сонячних панелей разом збільшує потужність і як працює кожен з цих методів підключення, ви можете легко вирішити, як з’єднати свої власні панелі разом. Адже правильне з’єднання сонячних панелей між собою може значно підвищити ефективність вашої сонячної системи.

Послідовне з’єднання сонячних панелей між собою

Перший метод, який ми розглянемо для з’єднання сонячних панелей між собою. це так зване “послідовне з’єднання”. Послідовне з’єднання сонячних панелей збільшує загальну вихідну напругу системи. Послідовно з’єднані сонячні панелі зазвичай використовуються, коли у вас є підключений до мережі інвертор або контролер заряду, який вимагає 24 вольт або більше. Щоб послідовно з’єднати панелі між собою, ви підключаєте позитивну клему до негативної клеми кожної панелі, поки у вас не залишиться одне позитивне та негативне з’єднання.

Послідовно з’єднані сонячні панелі складають або підсумовують напруги, вироблені кожною окремою панеллю, даючи загальну вихідну напругу масиву, як показано на малюнку.

Серії сонячних панелей з однаковими характеристиками

У цьому методі ВСІ сонячні панелі мають однаковий тип і номінальну потужність. Загальна вихідна напруга стає сумою вихідних напруг кожної панелі. Використовуючи ті ж три 6 вольт, 3.0 ампер панелей зверху, ми бачимо, що коли ці фотоелектричні панелі з’єднані між собою послідовно, масив буде виробляти вихідну напругу 18 Вольт (6 6 6) при 3.0 Ампер, що дає 54 Вт (вольт х ампер) при повному сонці.

Тепер давайте розглянемо послідовне з’єднання сонячних панелей з різною номінальною напругою, але з однаковим номінальним струмом.

Послідовне з’єднання сонячних панелей різної напруги

У цьому методі всі сонячні панелі мають різні типи і номінальну потужність, але мають загальний номінальний струм. Коли вони з’єднані послідовно, масив виробляє 21 вольт при 3.0 ампер, або 63 Вт. Знову ж таки, вихідна сила струму залишиться такою ж, як і раніше, на рівні 3.0 ампер, але вихідна напруга стрибає до 21 вольт (5 7 9).

Нарешті, давайте подивимося на послідовне з’єднання сонячних панелей з абсолютно різними номінальними напругами і різними номінальними струмами.

Послідовне з’єднання сонячних панелей з різним струмом

У цьому методі всі сонячні панелі мають різний тип і номінальну потужність. Напруги окремих панелей будуть складатися разом, як і раніше, але цього разу сила струму буде обмежена значенням найнижчої панелі в послідовності, в даному випадку 1 Ампер. Тоді масив буде виробляти 19 Вольт (3 7 9) при 1.Тільки 0 Ампер, або тільки 19 Вт з можливих 69 Вт, що знижує ефективність масивів.

Ми бачимо, що сонячна панель, розрахована на 9 вольт, 5 ампер, буде використовувати лише одну п’яту або 20% від свого максимального потенціалу струму, що знижує її ефективність і призводить до марної трати грошей на придбання цієї сонячної панелі. Послідовне з’єднання сонячних панелей з різним номінальним струмом слід використовувати лише тимчасово, оскільки сонячна панель з найменшим номінальним струмом визначає вихідний струм всього масиву.

Паралельне з’єднання сонячних панелей між собою

Наступний спосіб з’єднання сонячних панелей між собою, який ми розглянемо. це так зване “паралельне з’єднання”. Паралельне з’єднання сонячних панелей використовується для збільшення загального струму системи і є протилежним послідовному з’єднанню. Для паралельно з’єднаних сонячних панелей ви з’єднуєте всі позитивні клеми разом (позитив до позитиву) і всі негативні клеми разом (негатив до негативу), поки у вас не залишиться одне позитивне і негативне з’єднання для підключення до регулятора і акумуляторів.

При паралельному з’єднанні сонячних панелей загальна вихідна напруга залишається такою ж, як і для однієї панелі, але вихідний струм стає сумою вихідних значень кожної панелі, як показано на малюнку.

Паралельне з’єднання сонячних панелей з однаковими характеристиками

У цьому методі ВСІ сонячні панелі мають однаковий тип і номінальну потужність. Використовуючи ті ж три панелі 6 Вольт, 3.0 Ампер, як описано вище, сумарний вихід панелей, при паралельному з’єднанні, вихідна напруга все ще залишається на тому ж значенні 6 вольт, але сумарний струм тепер збільшився до 9.0 Ампер (3 3 3), що виробляє 54 Вт при повному сонці.

Але що, якщо наші новопридбані сонячні панелі не ідентичні, як це вплине на інші панелі? Ми бачили, що струми додаються, тому немає ніякої реальної проблеми, до тих пір, поки напруги на панелях однакові і вихідна напруга залишається постійною. Розглянемо паралельне з’єднання сонячних панелей з різною номінальною напругою і різним номінальним струмом.

Паралельне з’єднання сонячних панелей з різною напругою і струмом

Тут паралельні струми складаються, як і раніше, але напруга підлаштовується до найнижчого значення, в даному випадку 3 вольта або деякого значення напруги, дуже близького до 3 вольт. Сонячні панелі повинні мати однакову вихідну напругу, щоб бути корисними в паралельній роботі. Якщо одна панель має вищу напругу, вона буде подавати струм навантаження до тих пір, поки її вихідна напруга не впаде до напруги панелі з нижчою напругою.

Ми бачимо, що сонячна панель, розрахована на 9 вольт, 5 ампер, буде працювати тільки при максимальній напрузі 3 вольта, оскільки на її роботу впливає менша панель, знижуючи її ефективність і витрачаючи гроші на покупку цієї сонячної панелі більшої потужності. Не рекомендується паралельно з’єднувати сонячні панелі з різними номінальними напругами, оскільки сонячна панель з найнижчою номінальною напругою визначає вихідну напругу всього масиву.

Тоді при паралельному з’єднанні сонячних панелей важливо, щоб вони ВСІ мали однакове номінальне значення напруги, але не обов’язково, щоб вони мали однакове значення сили струму.

З’єднання сонячних панелей разом Короткий огляд

З’єднання сонячних панелей між собою для формування більших масивів не так вже й складно. Скільки послідовних або паралельних ланцюжків панелей ви складаєте на масив, залежить від того, яку величину напруги та струму ви прагнете отримати. Якщо ви проектуєте 12-вольтову систему зарядки акумулятора, то паралельне з’єднання є ідеальним рішенням. Якщо ви розглядаєте систему, підключену до електромережі з високою напругою, то, ймовірно, ви захочете використовувати послідовну або послідовно-паралельну комбінацію в залежності від кількості сонячних панелей, які у вас є.

Але для простого довідника щодо того, як з’єднати сонячні панелі паралельно або послідовно, просто пам’ятайте, що паралельне з’єднання = більше ампер, а послідовне з’єднання = більше напруги, і з правильним типом і комбінацією сонячних панелей ви можете живити практично будь-який електричний пристрій, який може бути у вашому домі.

Для отримання додаткової інформації про послідовне або паралельне з’єднання сонячних панелей, або для отримання додаткової інформації про різні типи доступних сонячних панелей, або для вивчення переваг і недоліків використання сонячної енергії у вашому домі, натисніть тут, щоб замовити свій екземпляр на Amazon сьогодні і дізнатися більше про проектування, підключення та встановлення автономних фотоелектричних сонячних електричних систем у вашому домі.

Знайдіть нас на

 • Нагрівання води постійним струмом
 • Контролер заряду акумулятора
 • Паралельно з’єднані сонячні панелі
 • Серія підключених сонячних панелей
 • Вимірювання потужності сонячної панелі
 • Сонячне опромінення
 • Розуміння батарей
 • Сонячна енергетична система “зроби сам

У продажу зараз Бестселер Немає. 1 Фотоелектрична установка для чайників 13.77

У продажу зараз Бестселер Немає. 3 Фотоелектричні системи: Посібник з проектування та монтажу 29.45

У продажу зараз Бестселер Немає. 4 Фотоелектричні системи 119.99

Будь ласка, висловіться!

Ми сподіваємось, що цей посібник “З’єднання сонячних панелей разом” був корисним та інформативним для вас. Ви готові поділитися своїми думками і досвідом з нами і багатьма іншими. Ваші коментарі та думки власників завжди вітаються, просто розмістіть їх у розділі нижче.

P.S. Не забудьте вподобати, оцінити та поділитися цією публікацією “Підручники з альтернативної енергетики. Дякуємо за використання нашого веб-сайту.

0 Коментарі та думки власників вже про “З’єднання сонячних панелей разом

Я читав в інтернеті, що між фотопанелями, розташованими паралельно, повинен бути вставлений діод (блокуючий зворотний потік струму). У мене є дві невеликі панелі 12 В (50 Вт 30 Вт), і я хочу з’єднати їх паралельно, щоб отримати 80 Вт @ 12 В. Чи повинен я поставити діод десь у проводці між панелями та акумулятором? Або просто між двома панелями?

Привіт, у мене 4.2 кВт контролер (вгору) та 8 сонячних панелей по 545 Вт кожна. кожна панель 48 вольт. струм кожної панелі становить 10 ампер на піку Зараз. У мене є питання Як я можу розташувати ці панелі, щоб отримати максимальну потужність? Якщо я поставлю 6 панелей послідовно і 2 панелі паралельно, а потім з’єднаю їх разом. який мій вихід ? Мені потрібен максимальний вихід Будь ласка, допоможіть мені

привіт, дайте пораду, будь ласка, у мене є 4 x 235 Вт панелі voc 37v номіналом 29.5v для живлення 4 x 130 ah мокрих акумуляторних батарей, підключених послідовно та паралельно через контролер 100amp mppt та інвертор 24v 6000w, чи буде мені краще підключити панелі паралельно або послідовно, дякую за вашу допомогу та поради

Будь ласка, у мене є 2 панелі по 270 Вт кожна, підключені до контролера заряду, який заряджає акумулятор 12 В 200 Ач. Я щойно купив ще 2 панелі по 300 Вт кожна, які будуть підключені разом з існуючою системою. Я думаю, що якщо я з’єднаю панель 270 Вт з панеллю 300 Вт послідовно, перш ніж підключати їх усі паралельно, це зменшить втрати?

Ми очікуємо, що різниця в характеристиках I-V між вашими панелями потужністю 270 Вт і 300 Вт буде дуже незначною, оскільки різниця в потужності невелика. 270 Вт у порівнянні з 300 Вт. Таким чином, напруги Vmp та Voc будуть дуже схожими. Але значення Imp та Isc будуть більш різними. Потім 2 x 270 Вт в одній послідовності та 2 x 300 Вт у другій послідовності, причому обидва рядки паралельно. Таким чином напруги збалансуються, але ви все одно отримаєте різні струми в гілках, що стосуються потужностей.

В даний час у мене є система 24v з паралельно підключеними панелями 24v. Я хочу перейти на 12-вольтову систему, не змінюючи 24-вольтові панелі, я просто хочу купити одну 12-вольтову панель і підключити паралельно. 1) Який ефект від 12-вольтової панелі, крім зменшення вихідної напруги інших 24-вольтових панелей до 12 вольт?? 2) Чи збережуть панелі 24v свої якості, якщо я повернусь до системи 24v через кілька років??

1) Це не працює так. Ваш вихід буде близько 18 вольт, і ваші 24-вольтові панелі будуть подавати струм безпосередньо в меншу 12-вольтову панель через таку велику невідповідність. 2) Мабуть, ні, оскільки вони все одно з часом зіпсуються, і будуть сприймати вашу 12-вольтову панель як навантаження

Гаразд. Чи можу я знизити напругу панелей 24В до 12В за допомогою контролера заряду PMT 12В/24В?? Я хочу зменшити масштаб до 12 В, не викидаючи свої активні панелі в смітник.

Привіт, якщо у мене є 2 панелі Omega OSP201 потужністю 200 Вт, з’єднані послідовно, VOC. 22.2; SCC (A). 8,6; VMP (v). 18; Max VMP. 8,11 Підключено до батареї 2×180 ампер/год паралельно з інвертором 2000 Вт чистого синуса та сонячним зарядним пристроєм на 20 ампер. Чи правильно це? Дякую, я слідкую

У мене 24 x 230 Вт 37 вольт 7.Панелі на 8 ампер. Для того, щоб вставити ці панелі в мій універсальний інвертор EGR 120/240 6000, мені потрібно мати максимум 500 вольт. Я вважаю, що єдиний спосіб задовольнити вимогу 500VOC max, це з’єднати 12 панелей послідовно і 12 панелей паралельно, тобто 12 x 7.8 = 93.6 ампер і 37 вольт паралельно 12 х 37 вольт = 444 вольт і 7.8 Ампер послідовно Чи можу я об’єднати 2 масиви?

12 панелей паралельно з 12 панелями послідовно, ні. 12 панелей в одній послідовній лінії дорівнює 444 вольтам, а 2 послідовних лінії паралельно (12S2P) дорівнює 15.6 (7.8 7.8) ампер.

Якщо я з’єднаю дві панелі на 18 В послідовно, створюючи вихід 36 В, а потім підключу цей масив паралельно з двома іншими панелями на 36 В, якщо одна з панелей на 18 В буде в тіні, як це вплине на загальний вихід?

Підключення сонячних панелей було корисним для мене, тому я дякую вам і сподіваюся дізнатися більше від вас

Привіт, у мене є кілька сонячних панелей на 70 вольт, і вони мають дуже низький струм, я хочу підключити їх до батарей, однак поки що не маю інвертора, як оцінюються інвертори та чи є інвертори, які прийматимуть високу напругу та даватимуть 12-вольтні виходи для зарядки акумулятора,? Я бачу багато 12-вольтових і 24-вольтових інверторів, але не можу знайти той, який приймає вхід 70 плюс вольт, ці панелі продавалися зі світлодіодними світильниками, і мені сказали підключити 3 світильники до однієї панелі, і вони будуть діяти як денні світильники, але на світильниках немає напруги, і мені сказали, що менше 3 світильників буде занадто мало, і панелі, що виходять, підірвуть їх, тому я вирішив не працювати таким чином, оскільки це звучить небезпечно, натомість я хочу використовувати панелі для зарядки акумуляторів, але висока напруга на виході бентежить, оскільки інші панелі, які я використовував, мали вихід 6-12 вольт, а не 70 вольт

Здається, ви заплуталися. Контролери заряду сонячних батарей, також звані контролерами заряду акумуляторів, приймають напругу і струм, що генеруються фотоелектричними панелями та/або вітрогенераторами, і виробляють стандартну вихідну напругу від 12 до 48 вольт постійного струму (в залежності від моделі), яка використовується для зарядки одного акумулятора або більшого блоку акумуляторів. Конфігурація та потужність будь-якої підключеної фотоелектричної панелі або масиву буде залежати від вхідних характеристик контролера постійного струму. Інвертори приймають напругу постійного струму і перетворюють або інвертують (звідси їхня назва) її в мережеву напругу і потужність змінного струму, або однофазну 240В, або 3-фазну для використання в побуті або для живлення вхідної мережі. Таким чином, у вас буде два різних контролера, один для виробництва необхідної напруги постійного струму, 12В, 24В і т.д. від панелей і ще один для створення більш високої напруги змінного струму для будинку. В даний час існують універсальні сонячні регулятори MPPT або системні контролери напруги, які мають обидва блоки в одному контролері. Знову ж таки, вхід постійного струму та номінальна потужність регулятора визначатимуть, як ви налаштуєте свої панелі або масив.

Дякую за останнє запитання, панелей 67.9v на 1.07 ампер і 72.5 ват, як найкраще підключити їх усі паралельно, або 3 послідовно 3 послідовно, а потім обидва набори по 3 паралельно? Я думаю, що всі 6 паралельно з мого розуміння, чи є розрахунок для найкращого розміру батареї або кількості батарей, які це буде заряджати? Дякуємо за вашу допомогу

Якщо ваші панелі розраховані на 70 Вт кожна, а ви стверджуєте, що у вас є 6. Тоді це дає в цілому 6 х 70 = 420 Вт. Ці 420 Вт доступні ТІЛЬКИ під час “повного сонця”, приблизно від 4 до 5 годин на день. Таким чином, припускаючи 4 години, це дає 4 х 420 = 1680 ват-годин на день. Оскільки це система постійного струму, вати в цьому випадку дорівнюють вольт-амперам (ВА). Таким чином, у вас є 1680 ВА на день максимум. Припускаючи 12-вольтову систему, це дорівнює 1680/12 = 140 ампер-годин на день максимум. Якщо припустити, що глибина заряду становить 50% в день, то вам знадобиться батарея ємністю 280 ампер-годин. Тобто, ваша батарея розряджається до 50% ємності щодня, а ваші панелі заряджають її протягом 4 годин повного сонця. Зрозуміло, що втрати та ефективність системи тут не розглядаються.

У мене є дві батареї 100ah 12v, підключені паралельно. У мене є 100-ватна сонячна батарея, підключена до обох батарей. Я планую додати ще один комплект сонячних панелей потужністю 100 Вт. Чи слід підключати кожен сонячний комплект до обох батарей або підключати один комплект до однієї батареї, а інший. до іншої??

Сонячний комплект включає в себе панелі та контролер заряду. Тоді не рекомендується підключати два або більше контролерів заряду до одних і тих же клем батареї, оскільки вони будуть конкурувати один з одним, і батарея може не заряджатися або не захищатися належним чином. Натомість підключіть усі фотоелектричні панелі до входу одного контролера заряду акумулятора.

не підключайте паралельно, просто підключіть батареї послідовно і з’єднайте канали послідовно, щоб збільшити струм, ваша система буде працювати ідеально

Неправильна інформація. Послідовне з’єднання збільшує напругу, а не струм. У нього 12-вольтова система, а не 24-вольтова система

Привіт, у мене є 2x 330w паралельно з 36v, 20a вихід.Чи можу я запустити це через 24v, 20amp. 440-ватний інвертор напруги / крапельниця / перетворювач??

Будь ласка, потерпіть мене, я людина не зовсім новачок, але мені ще багато чого потрібно дізнатися про це Я змінюю / додаю до своєї сонячної системи RV. Наразі вона має одну панель, яка, на мою думку, становить 175 Вт з 30-амперним ШІМ-контролером та 2 12-вольтовими 100 Ач батареями RV, які не були належним чином обслуговувані та потребують заміни. Контролер і батареї будуть замінені, коли я змінюватиму/додаватиму панелі на даху та оновлюватиму проводку до контролерів і акумуляторної батареї. Я хочу побудувати систему так, щоб я міг додавати до неї рівними частинами, коли дізнаюся, скільки потужності мені потрібно, і якщо потреби зміняться. (Пристрій ще не в моєму розпорядженні, тому я не знаю точно, як я буду споживати енергію).) Мій початковий план полягав у тому, щоб побудувати систему з трьома 200-ватними панелями і 60-амперним контролером MPPT (або 2 панелями і 40-амперним контролером), зберігаючи все збалансованим, і додавати до системи з такими кроками. У мене є достатньо місця для контролерів та батарей, з достатньою кількістю місця на даху, і я планую використовувати кронштейни для нахилу, щоб максимізувати експозицію колектора Тут я падаю вниз Панелі послідовно або паралельно? Паралельне з’єднання дасть мені 27 вольт. Послідовність дасть мені 81 вольт. Я б дуже хотів залишитися з 12-вольтовою системою, щоб мені не довелося нічого більше змінювати в автофургоні, Чи можна це зробити за допомогою вищої напруги / меншого струму, що подається від панелей? Чи зможуть контролери витримати вищу напругу і відповідно відрегулюватись, чи мені краще використовувати нижчу напругу і більший струм?? Крім того, я ще не знаю, на яку потужність розрахований мій зарядний пристрій/інвертор, тому, можливо, мені доведеться змінити його також. На даний момент єдине, що я придбав. це акумулятори, які були вилучені з моєї попередньої системи RV. Це 6-вольтові батареї FLA GC2, які були з’єднані послідовно/паралельно, що дало мені 12 вольт, 420 Ач (з урахуванням 50% розряду), що дало мені 210 Ач. З часом я перейду на літієві батареї і додам додаткові елементи в міру збільшення системи Я розглядаю панелі потужністю 200 Вт, до 2000 Вт МАКСИМАЛЬНО. У специфікаціях виробників цих панелей вказано, що напруга 27 вольт, струм короткого замикання 9.66 ампер. На вашу думку, чи буде краще розглянути більше панелей з меншою потужністю (100 Вт) або продовжити з панелями 200 Вт?? Це великий автофургон і в основному бунгало / сухий кемпінг, який очікується на 1 ніч і до 2 тижнів або більше. (У мене є портативний генератор, але я вважаю за краще використовувати його лише за необхідності).

Розмір обраних панелей буде залежати від доступного місця для встановлення, оскільки 2 панелі по 100 Вт займуть приблизно на 40% більше площі, ніж одна панель потужністю 200 Вт. Конфігурація вашого масиву потужністю 2 кВт буде залежати від вхідних характеристик постійного струму вашого контролера заряду. Вища напруга і менший струм були б кращим варіантом, оскільки менший струм означає менший діаметр кабелів. Ваш 60-амперний контролер MPPT може мати вхідну напругу постійного струму 150 В постійного струму, тоді ваші панелі Voc 27 вольт означатимуть 5 панелей в одній послідовній лінії (5 x 27 = 135 В) і дві паралельні гілки (5S2P), що дає Isc 19.32 ампера (2 x 9).66) для вашого масиву потужністю 2 кВт (10 x 200 Вт). Зрозуміло, що спочатку вам потрібно буде проконсультуватися зі специфікаціями контролерів заряду.

У мене є 12. 250 Вт сонячних панелей. Voc 37.6 і Номінальний струм 8.27 Ампер У мене є сонячний контролер заряду 80A MPPT з максимальним входом PV 2000 Вт (макс. Фотоелектричний масив OV). У мене є 24В 3КВА, з вхідною напругою 65-140В змінного струму/95-140В змінного струму. Це був би ідеальний спосіб налаштувати сонячні панелі, щоб отримати максимальну потужність для моєї акумуляторної батареї та інвертора?

Ми припускаємо, що ви придбали сонячні елементи, які ви придбали, з певної причини, тому що ви маєте певні знання або отримали попередню пораду. Якщо ні, або ви не маєте уявлення про те, що робите, але хочете, щоб ми вам розповіли. Очевидно, що панель потужністю 250 Вт призначена для зарядки 24-вольтових акумуляторів. Таким чином, 2000/24 = 83 ампера, як ви зазначили. Тоді вам потрібна 48-вольтова система з 6 гілками по дві панелі на кожну гілку. Це дасть максимальний масив Voc 75.2 вольта і максимальний струм масиву 50 ампер.

У мене дві панелі 545 Вт і одна панель 150 Вт у мене 2.8 ква інвертор 24 Вт, як я підключаю ці панелі послідовно або паралельно.

Очевидно, що при такій великій невідповідності між панелями, ви не можете використовувати 150-ватну панель з двома 545-ватними панелями.

Все сказано і все сказано, але я просто хочу знати, що у нас є шість 150-ватних панелей, контролер заряду 60А і 4 батареї 200А, який правильний спосіб ви б порекомендували нам використовувати для підключення панелей і батарей / який стиль установки дасть щось краще, що ми можемо використовувати інвертор 240-300 вольт і 60 12-вольтових лампочок

У вас є 6 панелей по 150 Вт. Тоді у вас є загалом 900 Вт максимум на повному сонці, незалежно від того, як ви їх підключаєте. Панелі потужністю 150 Вт призначені для зарядки 12-вольтових акумуляторів, тому їх напруга зазвичай становить близько 18 вольт. 3 x 18 = 54 вольт плюс 25% для Voc дорівнює приблизно 68 вольт. Якщо ваш контролер заряду на 60А може обробляти максимальний вхід постійного струму 68 вольт, то 3 панелі в послідовну лінію і 2 паралельні гілки (3S2P). Якщо ні, 2S3P. Ваші 12-вольтові лампочки потребуватимуть 12-вольтового живлення від 12-вольтових батарей. Тоді ваші 4 батареї з’єднані паралельно.

Якщо на обох сонячних панелях (120 Вт і 200 Вт) встановлений контролер заряду, чи потрібно знімати одну з них, щоб зарядити дві батареї 12 В 105 А?

Кожна панель може використовуватися для зарядки одного акумулятора. Але оскільки характеристики кожної панелі різні, кожна батарея буде заряджатися з різною швидкістю.

або приєднайте проводку під двома контролерами до акумуляторної батареї. Таким чином, якщо одна панель, контролер або проводка вийде з ладу, навантаження візьме на себе інша панель

Привіт, у мене 8 сонячних панелей по 545 Вт кожна. кожна панель 48 вольт. струм кожної панелі становить 10 ампер на піку Зараз. У мене є питання, як я можу розташувати ці панелі, щоб отримати максимальну потужність? Якщо я поставлю 6 панелей послідовно і 2 панелі паралельно, а потім з’єднаю їх разом. який мій вихід ? Мені потрібна максимальна потужність, будь ласка, допоможіть мені

У мене є 3x 215-ватних панелей victron. використовуючи 50-амперний контролер victron, я буду запобіжник 50 ампер від контролера до акумулятора.скажіть, будь ласка, чи потрібно під’єднувати кожну панель до контролера, чи можна використовувати один запобіжник?який розмір запобіжника.плюс що б ви порекомендували послідовно чи паралельно.велике спасибі.

Панелі потужністю 215 Вт, як правило, призначені для 24-вольтових систем, отже, мають вихідну напругу близько 36 вольт. 215 Вт / 36 В дорівнює приблизно 6 Ампер. 3 послідовно дорівнює приблизно 108 вольтам (перевірте технічні характеристики панелі для максимальної напруги). Якщо ваш контролер може обробляти вхід до 120 В постійного струму, перейдіть до серії на 6 ампер. Якщо не 3 паралельно на 36 вольт, 18 ампер на повному сонці. Для серії, очевидно, один запобіжник. Для паралельної роботи. по одному запобіжнику на гілку (панель), якщо хочете, або тільки один на весь комплект.

Якщо у мене є дві сонячні панелі однакової напруги (18v × 2), але різних ампер (80w, 120w), і я використовую два різних контролера заряду на одній батареї 150AH.чи буде моє з’єднання працювати, як очікувалося?

Вивчаємо варіанти малих сонячних панелей

В останні роки сонячна енергетика набуває все більшої популярності, оскільки люди шукають способи зменшити свій вуглецевий слід і стати більш енергоефективними. Хоча великі сонячні панелі зазвичай використовуються для живлення будинків та підприємств, малі сонячні панелі також доступні для різних цілей. Від живлення вашого телефону до освітлення вашого саду, маленькі сонячні панелі мають багато застосувань. У цій статті ми розглянемо ваші варіанти для невеликих сонячних панелей.

Портативні сонячні зарядні пристрої

Портативні сонячні зарядні пристрої ідеально підходять для тих, хто проводить багато часу на свіжому повітрі, або хто хоче заряджати свої пристрої в дорозі. Ці зарядні пристрої можна використовувати для живлення будь-яких пристроїв. від смартфонів до ноутбуків, вони компактні та легкі, що дозволяє їх легко носити з собою. Деякі портативні сонячні зарядні пристрої також поставляються з вбудованими акумуляторами, що дозволяє заряджати пристрої навіть тоді, коли сонце не світить.

Купуючи портативний сонячний зарядний пристрій, враховуйте розмір панелі та кількість енергії, яку вона може генерувати. Шукайте зарядний пристрій з високим коефіцієнтом перетворення, що означає, що він буде більш ефективно перетворювати сонячне світло в електрику.

Ліхтарі на сонячних батареях

Світильники на сонячних батареях. це чудовий спосіб додати світла у ваш відкритий простір без використання електроенергії. Ці ліхтарі використовують невеликі сонячні панелі для вироблення електроенергії протягом дня, яка зберігається в акумуляторі. Коли сонце сідає, світло вмикається автоматично, використовуючи накопичену енергію.

Існує багато типів світильників на сонячних батареях, включаючи струнні ліхтарі, ліхтарі для доріжок і навіть охоронні ліхтарі. Купуючи ліхтарі на сонячних батареях, враховуйте кількість сонячного світла, яке отримує ваш простір, і вибирайте ліхтарі з ємністю батареї, яка може живити ліхтарі протягом бажаного часу.

Сонячні водяні насоси

Сонячні водяні насоси. чудовий варіант для тих, хто хоче підтримувати свій ставок, фонтан або інший водний об’єкт у робочому стані без використання електроенергії. Ці насоси використовують сонячні панелі для вироблення електроенергії, яка використовується для живлення насоса.

Купуючи сонячний водяний насос, враховуйте розмір вашого водного об’єкта та кількість води, яку вам потрібно перемістити. Шукайте насос з високою швидкістю потоку та висотою підйому, яка відповідає вашим потребам.

Вентиляція на сонячних батареях

Вентиляція на сонячних батареях. чудовий спосіб підтримувати прохолоду в будинку без використання електроенергії. Ці вентиляційні системи використовують невеликі сонячні панелі для вироблення електроенергії, яка використовується для живлення вентилятора. Потім вентилятор циркулює повітря у вашому домі, зберігаючи його прохолодним і свіжим.

Купуючи вентиляційну систему на сонячних батареях, враховуйте розмір вашого будинку та кількість вентиляції, яка вам потрібна. Шукайте систему з високою швидкістю повітряного потоку та низьким рівнем шуму.

Рюкзаки на сонячних батареях

Рюкзаки на сонячних батареях ідеально підходять для тих, хто любить ходити в походи або проводити час на свіжому повітрі. Ці рюкзаки мають вбудовані сонячні панелі, які можна використовувати для заряджання пристроїв під час подорожі. Вони також чудово підходять для надзвичайних ситуацій, оскільки дозволяють генерувати енергію, навіть коли ви знаходитесь далеко від електричної розетки.

Купуючи рюкзак на сонячних батареях, враховуйте розмір панелі та кількість енергії, яку вона може генерувати. Шукайте рюкзак з високим коефіцієнтом перетворення та міцною конструкцією, яка може протистояти стихії.

Висновок

Невеликі сонячні панелі. чудовий варіант для тих, хто хоче зменшити свій вуглецевий слід і стати більш енергоефективним. Незалежно від того, чи шукаєте ви портативний зарядний пристрій або спосіб живлення зовнішнього освітлення, існує безліч варіантів. Купуючи невелику сонячну панель, враховуйте розмір панелі, кількість енергії, яку вона може генерувати, і конкретні потреби вашого застосування. Провівши невелике дослідження, ви можете знайти ідеальну сонячну панель для своїх потреб і почати насолоджуватися перевагами чистої, відновлюваної енергії.

Маленька сонячна панель

Сконструюйте невелику портативну сонячну панель, яка заряджатиме дві акумуляторні батареї АА за день-два. Використовуйте батареї, щоб перетворити будь-який пристрій, що живиться від батарейок, на сонячну енергію.

Крок 1: Вступ

Сконструюйте невелику портативну сонячну панель, яка заряджатиме дві акумуляторні батареї АА за день-два. Використовуйте батареї, щоб перетворити будь-який пристрій, що працює від батарейок, на сонячну енергію. Або використовуйте панель для безпосереднього живлення невеликої електроніки постійного струму.

Панель складається з восьми сонячних елементів розміром 1х3, з’єднаних послідовно з блокуючим діодом, встановленим на платі та захищеним прозорим пластиком. У такій конфігурації панель забезпечує близько 250 міліампер при 4 вольтах, що дозволить зарядити дві батареї за день або два, залежно від погоди та ємності батарей. Можливі й інші конфігурації сонячних елементів, щоб забезпечити більшу чи меншу потужність, наприклад, для прямої зарядки акумулятора на 3.6-вольтова батарея для мобільного телефону або для швидкої зарядки батарейок типу АА.

В Інтернеті можна знайти багато готових невеликих сонячних панелей, але якщо ви зробите її самостійно, ви зможете налаштувати її так, щоб вона забезпечувала саме ту напругу та силу струму, які потрібні для вашого проекту. І це може бути дешевше.

Крок 2: Історія питання

Моя початкова мета полягала в тому, щоб використовувати кілька невеликих сонячних батарей розміром 1х3, які я придбав рік тому, для зарядки свого мобільного телефону. Для моєї першої панелі я з’єднав дев’ять елементів послідовно і дуже просто встановив їх на дошці без кришки. Це дало достатньо електроенергії, щоб безпосередньо заряджати мій мобільний телефон.

Однак він мав кілька недоліків. По-перше, я виявив, що мені потрібно заряджати телефон, коли сонце не світить. По-друге, коли я хотів приймати дзвінки, телефон часто заряджався на вулиці, поки я був у приміщенні. По-третє, елементи забруднилися і один зламався. Нарешті, оскільки схема могла працювати в будь-якому напрямку (без блокувального діода), батарея мобільного телефону розряджалася на панелі, коли не було світла.

Моє рішення цих проблем полягало в тому, щоб підвищити гнучкість, зарядивши дві батареї типу АА замість мобільного телефону, і вставити заряджені батареї в Minty Boost для зарядки телефону. Щоб краще захистити елементи, я приклеїв їх до підкладки і накрив прозорим пластиковим листом. Блокувальний діод запобігає розряду батареї.

Натхнення для монтажу елементів походить від otherpower.Я не зміг знайти в інтернеті жодних інших ресурсів з детальною інформацією про створення власних сонячних панелей, але має бути щось подібне.

Крок 3: Основи сонячних елементів

Перед проектуванням панелі варто розібратися з деякими основними принципами роботи сонячних елементів. Всі звичайні сонячні елементи, як і мультикристалічні, що використовуються в цій інструкції, виробляють 0.5 вольт або близько того. Тобто, спереду і ззаду. 0.Різниця в 5 вольт. Розмір елемента визначає силу струму. Повнорозмірний елемент (6×6) може виробляти три ампера, в залежності від його конструкції, але менші елементи можуть виробляти лише 250 міліампер або менше.

Щоб збільшити напругу панелі, з’єднайте елементи послідовно. Щоб збільшити силу струму, підключіть елементи паралельно.

Крок 4: Матеріали

вісім сонячних елементів (я придбав мультикристалічні елементи в Інтернеті). Спробуйте, наприклад, Silicon Solar, Plastecs, eBay або пошукати в Google.)

стрічковий дріт (плоский дріт, який зазвичай використовується для з’єднання сонячних елементів між собою). Я придбав елементи зі стрічкою, яка вже була прикріплена до передньої частини кожного елемента. Ви можете з’єднати за допомогою звичайного дроту, але плоска стрічка з меншою ймовірністю призведе до розтріскування комірок при монтажі.)

прозорий пластик (я використовував пластик з 0.товщиною 1 дюйм)

тримач для двох батарейок типу АА

дерево, панель товщиною приблизно 1/2 дюйма

клей (я використовував клей/герметик, призначений для ванних кімнат, але кремній також повинен добре працювати)

Залишити відповідь