5 найкращих контролерів заряду MPPT. Типи сонячних контролерів

Найкращі контролери заряду MPPT

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на одну з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

Я витратив кілька тижнів на тестування 5 найкращих контролерів заряду сонячних батарей MPPT на ринку.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Я створив спеціальну тестову установку і протестував їх простоту використання, якість збірки і вихідну потужність. Я також досліджував їх технічні характеристики та витратив час на використання їх мобільних додатків для моніторингу моєї системи та створення власних профілів зарядки.

На основі всього цього, ось мої відгуки та рекомендації.

Короткі рекомендації: Найкращі контролери заряду сонячних панелей MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Ось TLDR-версія мого рейтингу:

 • Найкращий вибір:Victron SmartSolar MPPT 100/30
 • Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A
 • Почесна згадка:EPEver Tracer 4215BN
 • Renogy Rover Elite 40A
 • EPEver Tracer 4210AN

Або продовжуйте читати мої повні огляди контролера заряду MPPT.

Примітка: Більшість протестованих мною контролерів заряду пропонують моделі з різними номінальними значеннями струму заряду, максимальною фотоелектричною напругою та/або сумісною напругою акумулятора. Отже, якщо ви бачите в цьому списку одну з них, яка вам подобається, але вона не сумісна з вашою системою, просто пошукайте інші доступні моделі, і ви, ймовірно, знайдете ту, яка є.

Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Номінальний струм заряду: 30A Максимальний. Напруга холостого ходу фотоелектричної системи (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, спеціальний
Максимум. Фотоелектрична вхідна потужність: 440 ВТ @ 12 В, 880 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (вбудований) Датчик температури: Так (вбудований)

Плюси Простий у використанні, вбудований Bluetooth, надійний мобільний додаток, кастомні профілі зарядки

Мінуси: Дорогий, посередні дротяні клеми, немає екрану

Найкраще для: Для тих, хто шукає найкращий контролер заряду MPPT, але не проти заплатити за нього більше; для досвідчених користувачів, які хочуть отримати максимум функцій і можливостей для налаштування

Огляд

Заради всіх гаманців, я майже сподівався, що Victron не стане моїм фаворитом. Але це було.

З коробки я виявив, що Victron має найбільше функцій і найпростіший у використанні. Це приблизно так само, як “підключи і працюй”, наскільки це можливо.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Bluetooth вбудований у всі моделі лінійки продуктів Victron SmartSolar MPPT. Після встановлення Victron ви можете використовувати безкоштовний мобільний додаток VictronConnect для моніторингу та налаштування вашої системи.

Victron був єдиним MPPT, який я тестував із вбудованим Bluetooth. Всі інші контролери заряду в цьому огляді змушують вас купувати 30-40 Bluetooth-модулів для цієї функції. Це допомагає трохи виправдати ціну Victron.

Додаток VictronConnect має багато можливостей. Спочатку це може бути трохи приголомшливим. Але, як тільки ви навчитеся працювати з ним, він може бути досить потужним. Ви можете використовувати один з багатьох попередньо встановлених режимів заряду акумулятора або, для просунутих користувачів, легко створювати та зберігати власні профілі заряду.

І це лише верхівка айсберга. Victron виробляє всілякі аксесуари. датчики, шунти і тому подібне. які також можуть підключатися до додатку і зв’язуватися з вашим контролером для налаштування та оптимізації вашої системи. Це ігровий майданчик для сонячних ботаніків.

Я також провів тест на вихідну потужність, і Victron посів перше місце. з невеликим відривом. Я б не покладався на ці результати занадто сильно через змінні, які я не міг контролювати (e.g. температура панелі, коливання сонячного випромінювання), але було приємно бачити перше місце від топового MPPT.

Дротяні клеми Victron прохідні, але про них не варто писати додому. Гвинти відчуваються якісними, але самі клеми були неглибокими і трохи занадто близько один до одного на мій смак.

В іншому, якість збірки Victron відчувалася міцною. Корпус і радіатор здаються міцними. Це також найменший і найлегший контролер, який я тестував, якщо це важливий фактор у вашій системі.

Я протестував бестселер Victron SmartSolar MPPT на Amazon на момент мого дослідження, який виявився моделлю 100/30 (межа PV-напруги 100 В, номінальний струм заряду 30 А).

Але Victron має величезну лінійку продуктів і продає контролери SmartSolar з широким діапазоном фотоелектричних напруг (75-250В) і номінальних струмів (10-100А). Отже, якщо модель, яку я протестував, завелика або замала для ваших цілей, ви можете модернізувати або зменшити її відповідно.

Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, спеціальний
Max. Вхідна потужність PV: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 8 AWG (10 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси: Відмінна ціна, простий у використанні, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1), кастомні профілі зарядки

Недоліки: Не сумісний з датчиком напруги акумулятора Renogy

Найкраще для: Тих, хто шукає найкраще співвідношення ціни та якості

Огляд

У мене Renogy Rover 40A вже більше 6 місяців, і за цей час я досить добре з ним ознайомився.

Він має хорошу ціну і простий у використанні. Він сумісний з усіма найпоширенішими типами сонячних батарей, а також має можливість створювати власні профілі зарядки.

У Renogy є мобільний додаток під назвою Renogy DC Home. Щоб використовувати його з Rover 40A, вам доведеться придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Додаток Renogy хороший, але я знайшов його трохи менш функціональним, ніж у Victron. Для багатьох користувачів він матиме все необхідне. Я підозрюю, що досвідчені користувачі можуть захотіти трохи більше налаштувань, хоча.

Дротові клеми Rover були хорошими, але не чудовими. Клеми здавалися просторішими, ніж вказаний максимальний розмір дроту, але гвинти були трохи розхитані, і їх іноді було важко затягнути.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

На екрані Rover 40A відображаються майже всі системні характеристики, на які я міг сподіватися. За допомогою нього також легко вибрати тип акумулятора, відредагувати налаштування навантаження та створити власні профілі заряджання.

У моєму тесті вихідної потужності Rover розділив останнє місце з EPEver Tracer 4210AN. Вони обидва видають максимум 142 Вт порівняно з 146 Вт Victron, який посів перше місце. Я думаю, що різниця в 4 Вт незначна.

Rover 40A не має порту для підключення датчика напруги акумулятора, що мені не подобається. Щоб скористатися цією функцією, вам потрібно перейти на Rover 60A або Rover 100A. Датчики напруги акумулятора допомагають контролерам заряду регулювати напругу заряду, щоб врахувати падіння напруги, що корисно в певних системах.

Загалом, Rover 40A. хороший MPPT контролер заряду за свої гроші. Він має всі функції та попередні налаштування батареї, необхідні для швидкого та легкого налаштування системи. And for more advanced users, you can create custom charging profiles and buy the BT-1 Bluetooth Module for remote monitoring.

Почесна відзнака: EPEver Tracer 4215BN

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Номінальний струм заряду: 40A Max. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 150V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів Герметичні (AGM), гелеві, заливні, на замовлення
Макс. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимальний. розмір дроту: 4 AWG (25 мм2)
Bluetooth-моніторинг: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси Відмінна якість збірки, мої улюблені дротяні клеми, обмеження фотоелектричної напруги 150В

Мінуси: Необхідно створити спеціальний профіль зарядки, якщо використовується з літієвими батареями, моніторинг Bluetooth складніше налаштувати

Найкраще підходить для Для тих, хто шукає контролер заряду з високою якістю збірки; для користувачів свинцево-кислотних акумуляторів; для користувачів літієвих акумуляторів, які не проти створювати власні профілі заряду

Огляд

З точки зору апаратного забезпечення, Tracer 4215BN. іноді його називають Tracer BN або Tracer BN Series. був моїм улюбленим контролером заряду.

Це великий і важкий і практично один тепловідвід. Дротові клеми були легко моїми улюбленими. Вони відчували себе як танки. І вони найбільші в цьому огляді. здатні працювати з дротом до 4 AWG. Якщо ви любите перевіряти свої дроти, вам варто звернути увагу на цю модель.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Однак апаратне забезпечення контролера заряду. це ще не вся історія. Контролери заряду також мають програмний компонент. Коли цього не вистачає, це ускладнює використання контролера.

Я не тестував додаток EPEver, але з відгуків я читав, що він трохи незграбний. Екран MT50, що входить до комплекту, чудовий. Легко переглянути всі специфікації системи і вибрати тип батареї. Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, Tracer BN настільки ж простий у використанні, як і будь-який інший MPPT.

Але він не має попереднього налаштування для акумуляторів LiFePO4. Якщо ви використовуєте літій, вам доведеться створити свій власний профіль зарядки. Це не так вже й складно, але, звичайно, не так просто, як вибрати тип акумулятора в меню.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Ці перешкоди у використанні невеликі, але більш помітні, ніж у інших контролерів в цьому огляді. Якщо ви добре знайомі з технічними інструкціями до продуктів, то подолати їх не складе труднощів. І як тільки ви це зробите, у вас буде чудовий контролер, який, здається, може прослужити все життя.

Наостанок нагадуємо, що дні Tracer BN можуть бути злічені. Проводячи дослідження для цієї статті, я намагався знайти цей контролер на сайті EPEver, але не зміг.

За роки тестування продуктів я прийшов до висновку, що ці вилучення є першою ознакою припинення використання продукту. Наразі він все ще доступний на Amazon, але час покаже.

Renogy Rover Elite 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Номінальний струм заряду: 40A Максимальний. Напруга холостого ходу фотоелектричного перетворювача (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий
Максимально. Вхідна потужність фотоелектричної системи: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (включено)

Плюси: Найдешевша з протестованих MPPT, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-2)

Мінуси: Немає власних профілів зарядки

Найкраще для: Тих, хто хоче дешевий MPPT і планує використовувати лише попередньо встановлені профілі зарядки акумулятора

Огляд

Виходячи з назви, я не звинувачуватиму вас у тому, що ви вважаєте Renogy Rover Elite більш просунутою версією Renogy Rover. Я знаю, що я точно знав.

Але ви помиляєтесь. Насправді це дешевша версія. (Чия це була ідея??)

Rover Elite був близький до того, щоб стати одним з моїх рекомендованих варіантів. У нього є багато переваг: Це найдешевший MPPT, який я тестував. Він сумісний з усіма основними типами сонячних батарей. А якщо ви придбаєте Bluetooth-модуль Renogy BT-2, ви зможете підключити Rover Elite до додатку Renogy, щоб контролювати свою систему з телефону.

Виходячи з цього, я вважаю, що це хороший бюджетний варіант для початківців сонячних електростанцій або користувачів, які просто планують використовувати попередньо встановлені батареї.

Але якщо ви хочете створити власні профілі зарядки, знайте, що Rover Elite не має такої можливості. Я знаю з безлічі читацьких листів, коментарів і думок власників, що просунуті користувачі люблять налаштовувати свої уставки зарядки.

На відміну від свого дорожчого брата, Rover Elite має порт для підключення датчика напруги акумулятора. Ви можете придбати датчик напруги акумулятора Renogy і підключити його до Rover Elite, щоб поліпшити показники напруги акумулятора контролера.

Я протестував кілька продуктів Renogy протягом багатьох років, і завжди приходжу до одного і того ж висновку: вони мають хорошу якість за свою ціну. Rover Elite такий самий. В цілому, це хороший дешевий MPPT.

EPEver Tracer 4210AN

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга відкритого ланцюга PV (Voc): 100V
Напруга батареї: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, LiNiCoMnO2, спеціальний
Максимальний. Вхідна потужність фотоелектричної батареї: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимальне значення. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси Швидке відстеження точки живлення, власні профілі зарядки

Мінуси: не найпростіший у використанні, посередні дротові клеми

Огляд

Tracer 4210AN. іноді його називають Tracer AN або Tracer AN Series. це надійний контролер.

Але, якщо порівнювати його з іншими, він нічим не виділяється. Я не впевнений, якому типу користувачів я б рекомендував його.

Я вважаю, що це хороше співвідношення ціни та якості, але не таке хороше, як Renogy Rover. Якість збірки міцна, але не видатна. Я думаю, що дротяні клеми неякісні.

При запуску він відстежує точку максимальної потужності найшвидше з усіх протестованих контролерів (в середньому приблизно за 9 секунд, порівняно з 57 секундами у його брата, Tracer 4215BN, який посів останнє місце). Це щось, я вважаю.

Він має хороший екран, і, принаймні, на Amazon, 40-амперна модель поставляється з дисплеєм MT50 у комплекті.

Але я хочу підкреслити, що це добре зроблений пристрій. Він добре працює, міцно зроблений і навіть має найнижче енергоспоживання серед протестованих. EPEver заявляє ≤12 мА (не вказано, при якій напрузі), що менше, ніж 30 мА (при 12 В) у Victron, наступного найближчого аналога.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Якщо цей контролер є у продажу, або ви просто віддаєте перевагу бренду EPEver, я б порадив його придбати. Якби це був єдиний MPPT, яким я володів, я думаю, що в кінцевому підсумку я був би ним цілком задоволений.

Як вибрати найкращий контролер заряду MPPT для ваших потреб

Номінальний струм заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Також називається: номінальний струм акумулятора, струм заряду акумулятора або номінальний вихідний струм

Номінальний струм заряду. це максимальна сила струму (в амперах), при якій контролер заряду може заряджати батарею. Це настільки важлива цифра, що її часто включають в назву продукту (наприклад.g. Renogy Rover 40A. “40A”. це номінальний струм заряду).

30А-40А: У цей діапазон потрапляють багато популярних MPPT (в тому числі і всі, які я тестував). Зазвичай вони можуть обробляти від 400-500 Вт сонячної енергії при 12 вольтах до 800-1000 Вт при 24 вольтах. Їх найкраще використовувати з літієвими батареями ємністю 80Аг або більше та свинцево-кислотними батареями ємністю 130Аг або більше.

40A: MPPT з номінальним струмом заряду більше 40 ампер призначені для великих сонячних систем. Зазвичай вони можуть обробляти більше або дорівнюють 600 Вт сонячної енергії при 12 вольтах і 1200 Вт при 24 вольтах. Деякі з них також можуть бути сумісні з батареями на 36В і 48В і здатні працювати з ще більшою вхідною потужністю при цих напругах.

Примітка: Контролери заряду з клемами навантаження можуть також вказувати номінальний струм розряду (також відомий як номінальний струм навантаження). Це те, скільки струму контролер може видати через свої клеми навантаження.

Максимальна фотоелектрична напруга

Також називається: максимальна напруга холостого ходу фотоелектричної системи, максимальна вхідна напруга

Використовуйте наш калькулятор напруги сонячних панелей, щоб розрахувати максимальну напругу відкритого контуру вашої сонячної батареї. Потім оберіть контролер заряду з максимальною фотоелектричною напругою, що перевищує це число.

100В-150В: це найпопулярніший діапазон напруги фотоелектричних панелей для контролерів заряду MPPT. Моделі цього діапазону зазвичай можуть працювати з 3-6 послідовно з’єднаними сонячними панелями на 12 В.

150В: MPPT в цьому діапазоні призначені для великих сонячних батарей. Зазвичай вони можуть обробляти 7 або більше сонячних панелей на 12 В, з’єднаних послідовно.

Примітка: Оцінити максимальну напругу вашої сонячної батареї не так просто, як помножити напругу холостого ходу на кількість послідовно з’єднаних сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що напруга на сонячних панелях зростає зі зниженням температури. Щоб отримати точну оцінку, вам доведеться зробити поправку на температуру.

Напруга акумулятора

Також називається: напруга системи, номінальна напруга батареї

Це число означає номінальну напругу акумулятора, з якою сумісний контролер. Ви можете побачити слово “auto” поруч із напругою акумулятора. e.g. “12/24V Auto.” Це означає, що контролер заряду автоматично визначає, чи використовуєте ви 12В або 24В акумуляторну батарею.

12/24В: багато популярних моделей MPPT сумісні з акумуляторами на 12 і 24 вольта. Дійсно, це сумісні напруги акумуляторів для всіх моделей, які я протестував для цього огляду.

12/24/48 В: Існують висококласні MPPT, сумісні з акумуляторами на 12, 24 і 48 вольт. Зазвичай це MPPT з більш високими номінальними значеннями струму заряду.

12/24/36/48В: деякі бренди продають моделі, які також сумісні з 36-вольтовими акумуляторами.

Примітка: Деякі контролери заряду також вказують максимальну напругу акумулятора у своїх специфікаціях. Як і слід було очікувати, ви не хочете, щоб напруга вашого акумулятора перевищувала це число.

Сумісні типи акумуляторів

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Переконайтеся, що контролер заряду, який ви отримуєте, сумісний з вашим типом батареї.

Ось найпоширеніші типи сонячних батарей:

 • LiFePO4 (також відомий як літій-залізо-фосфат, LFP або просто “літій”)
 • Гель
 • AGM / герметичні свинцево-кислотні
 • Залиті свинцево-кислотні

Якщо контролер сумісний з певним типом акумулятора, це означає, що він має попередньо встановлений профіль заряду для цього хімічного складу акумулятора, який ви можете вибрати при налаштуванні контролера.

Користувацькі профілі заряджання: Багато контролерів MPPT також пропонують можливість створювати власні або “користувацькі” профілі заряджання. Вони дозволяють вибрати всі задані значення напруги. такі як напруга поглинання і плаваюча напруга. так що ви можете адаптувати їх для вашого конкретного акумулятора.

По суті, користувацькі профілі роблять контролер сумісним з усіма основними типами сонячних батарей. Багато досвідчених користувачів також люблять налаштовувати ці параметри, щоб спробувати максимізувати термін служби акумулятора.

Максимальна вхідна потужність фотоелектричних модулів

“PV” відноситься до сонячних панелей, тому це число є максимальною потужністю сонячної панелі, яку ви можете підключити до контролера.

Ви помітите, що контролер має різні номінальні значення максимальної вхідної потужності фотоелектричних модулів для різних напруг. Це пов’язано з тим, що вати базуються як на вольтах, так і на амперах (W = V A).

Якщо у вас виникли труднощі з визначенням необхідного значення струму заряду, ви також можете звернутися до цього числа для орієнтиру.

Моніторинг Bluetooth

Можливість контролювати та керувати сонячною системою за допомогою програми на телефоні. це велика зручність. Не варто недооцінювати, наскільки це може бути приємно! Контролери MPPT тут поділяються на три різні відра:

Вбудований: Деякі контролери мають вбудований Bluetooth, що означає, що вам не потрібно нічого купувати, щоб почати моніторинг системи з телефону. З протестованих мною контролерів лише Victron SmartSolar постачався із вбудованим Bluetooth.

Потрібна додаткова покупка: Багато контролерів вимагають додаткової покупки, перш ніж ви зможете використовувати моніторинг Bluetooth. Вам потрібно придбати модуль Bluetooth, який підключається до контролера. Зазвичай вони коштують 30-40. Решта 4 контролери, які я протестував, потрапляють у це відро.

Без Bluetooth: Деякі контролери заряду MPPT взагалі не мають можливостей Bluetooth. Єдиний спосіб контролювати систему за допомогою них. через екран або світлодіодні індикатори на контролері.

Дротові клеми

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Шукайте хороші дротяні клеми з якісними гвинтами. Дешеві контролери заряду економлять на клемах, і ви відразу це помітите. Їх легше зняти, і ви не можете затягнути гвинти так сильно. Вони можуть швидше послабитися з часом.

Деякі люди також люблять надмірно вимірювати свої дроти. Більш товсті дроти допомагають мінімізувати падіння напруги і полегшують подальше розширення системи. Якщо це про вас, зверніть увагу на максимальний розмір дроту.

Енергоспоживання

Контролери заряду споживають скромну кількість енергії, яка буде вказана в специфікації. У більшості саморобних сонячних систем енергоспоживання недостатнє для того, щоб зробити істотну різницю.

Однак споживання енергії може стати проблемою, якщо ваші сонячні панелі будуть працювати тривалий час без сонячного світла. Наприклад, один читач зі Скандинавії написав мені про те, як енергоспоживання контролера заряду вплинуло на його рішення про покупку, оскільки сонячні панелі на його автономному будиночку були покриті снігом більшу частину зими. Він не хотів, щоб контролер заряду споживав стільки енергії, що повністю розряджав його батареї.

У таких ситуаціях шукайте контролер з низьким енергоспоживанням. Більшість контролерів заряду споживають менше енергії за нижчої напруги в системі, тому ви можете тримати батарею на 12 вольт. ШІМ-контролери заряду, як правило, споживають менше енергії, ніж MPPT, тому ви також можете розглянути модель з ШІМ.

Компенсація температури

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, які зазнають значних температурних коливань, вам слід шукати контролер заряду, який коригує задані значення напруги залежно від температури. ця функція називається температурною компенсацією. Літієві батареї не потребують температурної компенсації.

Щоб мати цю функцію, контролер повинен мати датчик температури. Датчик буде або вбудованим внутрішнім датчиком, або зовнішнім датчиком, що входить до комплекту, або доступним як додаткова покупка.

Якщо це зовнішній датчик, підключіть його до порту датчика температури на контролері, а потім прикріпіть датчик до батареї скотчем.

Діапазон робочих температур

Зверніть увагу на діапазон робочих температур, якщо ваш контролер заряду буде відчувати значні перепади температур. наприклад, якщо він знаходиться в човні, автофургоні або кемпінгу без змінного струму. Моделі вищого класу, як правило, здатні працювати в більш широкому діапазоні температур.

MPPT проти ШІМ-контролерів заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Контролери заряду MPPT дорожчі, але більш ефективні. Більшість з них мають ефективність близько 95%.

ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні. Їх ефективність становить близько 75-80%.

Крім того, контролери MPPT часто мають більш високі номінальні значення струму заряду, наприклад, 30 ампер або більше. Це означає, що до них можна підключити більше сонячних панелей. (Моделі MPPT, включені в цей тест, наприклад, можуть працювати з сонячними батареями потужністю 400-1000 Вт залежно від напруги в мережі).) Вони також мають вищі межі фотоелектричної напруги, тому ви можете підключити більше панелей послідовно, що може заощадити ваші гроші на електропроводці.

ШІМ-контролери заряду зазвичай мають нижчі номінальні значення струму заряду, наприклад, 10-30 ампер, що робить їх найбільш придатними для сонячних батарей потужністю 400 Вт або менше. Вони часто мають досить високі межі фотоелектричної напруги лише для 1-2 сонячних панелей 12В послідовно. Якщо ви використовуєте багато сонячних панелей з ШІМ, вам, ймовірно, доведеться підключати їх паралельно, що може збільшити витрати на електропроводку.

Підсумок

Мені сподобалися всі контролери заряду MPPT, які я протестував для цього огляду. Я був би радий мати будь-який з них у своїй системі. На жаль, робота оглядача полягає в тому, щоб ранжувати варіанти від кращого до гіршого.

Після тестування 5 MPPT пліч-о-пліч і порівняння їх специфікацій, я думаю, що Victron SmartSolar MPPT є найкращим контролером заряду MPPT на ринку. Я вважав, що він має найкращу якість збірки та найпростіший у налаштуванні та використанні.

Renogy Rover 40A має найкраще співвідношення ціни та якості. Це добре зроблена модель, яка може бути поєднана з мобільним додатком Renogy, якщо ви також придбаєте Bluetooth-модуль BT-1.

Нарешті, EPEver Tracer 4215BN побудований як танк і має найкращі дротяні клеми серед усіх контролерів заряду, які я коли-небудь використовував. Він не сумісний з літієвими акумуляторами з коробки, але ви можете використовувати екран MT50, що входить до комплекту, щоб створити власний профіль зарядки.

Нагадую, що всі контролери заряду, які я тестував, пропонують моделі з різними граничними значеннями струму заряду та фотоелектричної напруги. Якщо вам подобається, наприклад, Victron, але вам потрібен більш високий номінальний струм, розгляньте Victron SmartSolar MPPT 100/50. Він має номінальний струм 50 ампер, порівняно з 30 амперами моделі, яку я тестував.

Невелике прохання: якщо ви знайшли мої огляди контролерів заряду MPPT корисними і плануєте придбати його, будь ласка, розгляньте можливість придбання через одне з моїх партнерських посилань нижче. Я отримаю невелику комісію (без додаткових витрат для вас), яка допоможе фінансувати більше оглядів, подібних до цього. Дякую!

Контролери заряду

Midnite Solar Classic 200, MPPT контролер заряду, 63-79А, 12-72В ОСОБЛИВОСТІ Контролер заряду Classic 200 MPPT має захист від дугового замикання, замикання на землю, безкоштовний веб-моніторинг, графічну панель та режими сонячної, гідро- та вітрової енергії. Classic 200 має максимальну.

Midnite Solar Classic 150, MPPT контролер заряду, 76-96А, 12-72В ОСОБЛИВОСТІ Контролер заряду Classic 150 MPPT має захист від дугового замикання, замикання на землю, безкоштовний веб-моніторинг, графічну панель і режими сонячної, гідро і вітрової енергії. Classic 200 має максимум.

Контролер заряду сонячної батареї Rich Solar 40 Amp MPPT ОСОБЛИВОСТІ Автоматично визначає напругу системи 12В або 24В постійного струму. Сумісність з різними типами акумуляторів глибокого циклу: Герметичні, гелеві, заливні та літієві. Інноваційна технологія MPPT з високою.

Сонячний контролер заряду Rich Solar 60 Ампер MPPT ОСОБЛИВОСТІ Автоматично визначає напругу системи постійного струму 12В/24В/36В/48В. Сумісний з різними варіантами акумуляторів глибокого циклу: Герметичні, гелеві, заливні та літієві. Інноваційна технологія MPPT з високою.

Контролер заряду 36В/48В Rover Boost 10А MPPT Контролер заряду 10А Rover Boost. це унікальне рішення, яке дозволяє заряджати 36В або 48В акумуляторні батареї за допомогою низьковольтних сонячних панелей 12В або 24В. спеціально розроблений для гольф-карів та електромобілів.

Контролер заряду Renogy Rover Elite 40A MPPT Сонячний контролер заряду Renogy Rover Elite Серія контролерів заряду MPPT забезпечує найбільш ефективну зарядку для незліченних автономних сонячних систем з напругою 12 або 24 В. Сумісність з широким асортиментом акумуляторів, включаючи.

Пульт дистанційного керування Renogy LCD для інверторного зарядного пристрою Пульт дистанційного керування Renogy LCD призначений для використання виключно з інверторним зарядним пристроєм чистої синусоїди потужністю 1000 Вт, 2000 Вт або 3000 Вт. РК-дисплей дозволяє дистанційно контролювати роботу інверторного зарядного пристрою. З.

Датчик температури батареї Renogy для контролерів заряду Voyager Ідеально підходить для сонячних систем, які зазнають змін температури протягом року, нове видання Voyager RTS оптимізує продуктивність батареї і продовжує термін її служби.

Renogy Rover Elite 20A MPPT контролер заряду сонячної батареї Серія MPPT контролерів заряду Rover Elite забезпечує найбільш ефективну зарядку для незліченних автономних сонячних систем з напругою 12 або 24 В. Сумісний з широким асортиментом акумуляторів, включаючи.

Renogy New Edition Voyager 20A PWM Водонепроникний контролер заряду сонячної батареї оснащений синім РК-дисплеєм з підсвічуванням, що відображає системну інформацію, включаючи коди помилок, контролер заряду Voyager на 10 ампер розроблений для забезпечення якості світового класу. Не тільки це.

Renogy New Edition Voyager 10A PWM Водонепроникний контролер заряду від сонячної енергії Завдяки синьому РК-дисплею з підсвічуванням, що відображає системну інформацію, включаючи коди помилок, контролер заряду Voyager на 10 ампер розроблений для забезпечення якості світового класу. Не тільки це.

Bluetooth-модуль Renogy Rover 100 Amp MPPT контролера заряду сонячної батареї Представляємо новий 100А MPPT контролер заряду Rover, найбільший контролер Rover, який може запропонувати компанія Renogy. Здатні підтримувати до 1300 Вт на 12 вольт, 2600 Вт на 24.

Контролери заряду сонячних батарей. це пристрої, які регулюють надходження електричного струму від сонячних панелей до акумуляторних батарей. Вони запобігають перезарядці, перерозрядці і можуть продовжити термін служби батареї.

Існує два основних типи контролерів сонячного заряду: Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).

ШІМ-контролери регулюють потік заряду, швидко вмикаючи та вимикаючи живлення для підтримки постійної напруги. Коли батарея наближається до повного заряду, контролер зменшує кількість енергії, яку він надсилає до батареї, щоб запобігти перезарядженню. ШІМ-контролери, як правило, дешевші, ніж MPPT-контролери, але менш ефективні, особливо в умовах низької освітленості.

Контролери MPPT використовують передову електроніку для відстеження точки максимальної потужності сонячної панелі та регулювання напруги і струму для оптимізації кількості енергії, що передається в акумулятор. Вони можуть бути на 30% ефективнішими, ніж ШІМ-контролери, що робить їх кращим вибором в умовах низької освітленості або для великих систем.

Таким чином, хоча і ШІМ, і MPPT контролери можуть ефективно управляти зарядкою батарей від сонячних панелей, MPPT контролери, як правило, більш ефективні і підходять для великих систем, в той час як ШІМ контролери більш доступні за ціною і підходять для невеликих систем.

З: Що таке контролер заряду сонячної батареї?

В: Контролер заряду сонячної батареї. це електронний пристрій, який регулює кількість заряду, що надходить до і від акумуляторної батареї в сонячній енергетичній системі. Використовується для запобігання перезарядження і продовження терміну служби акумуляторів.

З: У чому різниця між ШІМ і MPPT контролером заряду сонячної батареї??

В: Контролер ШІМ (широтно-імпульсної модуляції). це основний тип контролера, який працює шляхом зниження напруги сонячної панелі до рівня напруги акумуляторної батареї. Контролер MPPT (Maximum Power Point Tracking) є більш досконалим і використовує алгоритм відстеження для регулювання напруги і струму сонячної панелі для оптимізації вихідної потужності.

З: Які переваги використання MPPT контролера сонячного заряду?

В: Контролери сонячного заряду MPPT є більш ефективними, ніж ШІМ-контролери, оскільки вони можуть витягувати більше енергії з сонячних панелей. Вони також можуть працювати з більш високою вхідною напругою і дозволяють прокладати довші кабелі між панелями і контролером.

З: Які переваги використання ШІМ-контролера сонячного заряду??

В: ШІМ-контролери сонячного заряду простіші і дешевші, ніж MPPT-контролери.

З: Які фактори слід враховувати при виборі контролера заряду сонячної батареї??

В: При виборі контролера сонячного заряду враховуйте такі фактори, як напруга системи, номінальний струм і тип використовуваного акумулятора. Важливо також переконатися, що контролер сумісний з сонячними панелями та іншими компонентами системи.

З: Чи можна використовувати сонячний контролер заряду з будь-яким типом сонячних панелей?

В: Контролери сонячного заряду можна використовувати з більшістю типів сонячних панелей, але важливо переконатися, що контролер сумісний з вихідною напругою і струмом панелей.

З: Чи можна використовувати сонячний контролер заряду з будь-яким типом акумулятора?

В: Контролери заряду сонячних батарей призначені для роботи з певними типами акумуляторів, наприклад, свинцево-кислотними або літій-іонними. Важливо вибрати контролер, сумісний з типом використовуваної батареї. Більшість сучасних контролерів можуть працювати з декількома типами батарей.

З: Як встановлюється сонячний контролер заряду?

В: Контролери заряду зазвичай встановлюються між сонячними панелями та акумуляторною батареєю. Процес встановлення передбачає підключення контролера до сонячних панелей та акумуляторної батареї за допомогою відповідної проводки та роз’ємів.

З: Скільки коштує контролер заряду сонячної батареї?

В: Вартість контролера сонячного заряду варіюється в залежності від типу, потужності та виробника. ШІМ-контролери, як правило, дешевші, ніж контролери MPPT.

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні акумулятори, автономні та мережеві енергосистеми.

2 жовтня 2022 року Джейсон Сварк

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер заряду сонячної батареї, також відомий як сонячний регулятор. це, по суті, зарядний пристрій для сонячних батарей, підключений між сонячними панелями та акумулятором. Його завдання. регулювати процес заряду акумулятора і забезпечувати правильний заряд акумулятора, або, що ще важливіше, не допускати його перезарядки. Контролери заряду сонячних батарей з підключенням до мережі постійного струму існують вже десятки років і використовуються майже у всіх малих автономних сонячних електростанціях.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Сучасні контролери заряду сонячних батарей мають розширені функції для забезпечення точного та ефективного заряду системи акумуляторів, а також такі функції, як вихідна потужність постійного струму, що використовується для освітлення. Як правило, більшість менших контролерів заряду 12-24В до 30А мають клеми навантаження постійного струму і використовуються для караванів, автофургонів та невеликих будівель. З іншого боку, більшість більших, більш досконалих контролерів заряду 60А MPPT не мають вихідних клем навантаження і спеціально розроблені для великих автономних енергосистем з сонячними батареями і потужними автономними інверторними зарядними пристроями.

Контролери заряду сонячних батарей мають номінальні характеристики відповідно до максимальної вхідної напруги (В) і максимального струму заряду (А). Як пояснюється нижче, ці два показники визначають, скільки сонячних панелей можна підключити до контролера заряду. Сонячні панелі, як правило, з’єднані між собою послідовно, відомі як ланцюжок панелей. Чим більше панелей з’єднано послідовно, тим вища напруга в ланцюзі.

 • Номінальна сила струму (А) = максимальний зарядний струм.
 • Номінальна напруга (V) = Максимальна напруга (Voc) сонячної панелі або ланцюжка панелей.

MPPT проти ШІМ-контролерів сонячного заряду

Існує два основних типи сонячних контролерів заряду: PWM і MPPT, причому останній є основним об’єктом розгляду в цій статті через підвищену ефективність заряду, покращену продуктивність та інші переваги, описані нижче.

ШІМ-контролери заряду сонячних батарей

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Прості ШІМ-контролери сонячного заряду мають пряме з’єднання від сонячної батареї до акумулятора і використовують базовий “швидкий перемикач” для модуляції або контролю заряду акумулятора. Перемикач (транзистор) відкривається до тих пір, поки батарея не досягне напруги заряду поглинання. Потім перемикач починає швидко розмикатися і замикатися (сотні разів на секунду), щоб модулювати струм і підтримувати постійну напругу батареї. Це працює нормально, але проблема в тому, що напруга сонячної панелі знижується, щоб відповідати напрузі акумулятора. Це, в свою чергу, віддаляє напругу панелі від її оптимальної робочої напруги (Vmp) і знижує вихідну потужність панелі та ефективність роботи.

ШІМ-контролери сонячного заряду. це чудовий недорогий варіант для невеликих 12-вольтових систем з однією або двома сонячними панелями, наприклад, для простих застосувань, таких як сонячне освітлення, кемпінг і базові речі, такі як зарядні пристрої для USB/телефонів. Однак, якщо потрібно більше однієї панелі, їх потрібно з’єднати паралельно, а не послідовно (якщо тільки панелі не мають дуже низьку напругу, а батарея має більш високу напругу).

MPPT контролери сонячного заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

MPPT розшифровується як Maximum Power Point Tracker (відстеження точки максимальної потужності); вони є набагато більш досконалими, ніж ШІМ-контролери заряду, і дозволяють сонячній панелі працювати в точці максимальної потужності, або, точніше, з оптимальною напругою і струмом для максимальної вихідної потужності. Використовуючи цю розумну технологію, сонячні контролери заряду MPPT можуть бути до 30% ефективнішими, залежно від батареї та робочої напруги (Vmp) сонячної панелі. Причини підвищеної ефективності і як правильно підібрати розмір контролера заряду MPPT детально пояснюються нижче.

Як загальне правило, контролери заряду MPPT слід використовувати у всіх системах великої потужності, що використовують дві або більше сонячних панелей послідовно, або коли робоча напруга панелі (Vmp) на 8 В або вище, ніж напруга акумулятора. див. повне пояснення нижче.

Що таке MPPT або трекер точки максимальної потужності?

Контролер максимальної потужності (MPPT). це ефективний перетворювач постійного струму в постійний, який використовується для максимізації вихідної потужності сонячної системи. Перший MPPT був винайдений невеликою австралійською компанією AERL ще в 1985 році, і ця технологія зараз використовується практично у всіх мережевих сонячних інверторах і всіх контролерах заряду сонячних батарей MPPT.

Принцип роботи сонячного контролера заряду MPPT відносно простий. через різну кількість сонячного світла (опромінення), що потрапляє на сонячну панель протягом дня, напруга і струм панелі безперервно змінюються. Для того, щоб генерувати найбільшу потужність, МРРТ прочісує напругу на панелі, щоб знайти “золоту середину” або найкращу комбінацію напруги та струму для отримання максимальної потужності. MPPT постійно відстежує і регулює фотоелектричну напругу для отримання максимальної потужності, незалежно від часу доби або погодних умов. Використовуючи цю розумну технологію, ефективність роботи значно підвищується, а вироблена енергія може бути на 30% більше в порівнянні з ШІМ-контролером заряду.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Приклад ШІМ проти MPPT

У наведеному нижче прикладі звичайна сонячна панель на 60 елементів (24 В) з робочою напругою 32 В (Vmp) підключена до акумуляторної батареї на 12 В з використанням ШІМ і контролера заряду MPPT. При використанні ШІМ-контролера напруга на панелі повинна знижуватися, щоб відповідати напрузі акумулятора, і тому вихідна потужність різко знижується. З контролером заряду MPPT панель може працювати в точці максимальної потужності і, в свою чергу, може генерувати набагато більше енергії.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Найкращі контролери заряду сонячних батарей MPPT

Дивіться наш детальний огляд найкращих MPPT-контролерів заряду сонячних батарей середнього рівня, які використовуються для невеликих автономних систем до 40А. натисніть на зведену таблицю нижче. Також дивіться наш огляд найпотужніших, високопродуктивних MPPT-контролерів заряду, що використовуються для професійних великомасштабних позамережевих систем тут.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Варіанти напруги акумулятора

На відміну від акумуляторних інверторів, більшість контролерів заряду сонячних батарей MPPT можна використовувати з різними напругами акумуляторів. Наприклад, більшість контролерів заряду від 10А до 30А можна використовувати для заряду акумуляторів 12В або 24В, тоді як більшість контролерів заряду більшої ємності або з вищою вхідною напругою призначені для використання з акумуляторними системами 24В або 48В. Деякі з них, такі як серія Victron 150V, можуть використовуватися з будь-якою напругою батареї від 12 до 48 В. Існує також кілька високовольтних контролерів сонячного заряду, наприклад, від AERL і IMARK, які можна використовувати на батареях 120 В.

Крім номінального струму (А), максимальний розмір сонячної батареї, яку можна підключити до контролера заряду, також обмежується напругою акумулятора. Як показано на наступній діаграмі, використання батареї 24В дозволяє підключити набагато більше сонячної енергії до контролера заряду 20А в порівнянні з батареєю 12В.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Виходячи з закону Ома і рівняння потужності, вища напруга батареї дозволяє підключити більше сонячних панелей. Це пов’язано з простою формулою. Потужність = Напруга х Струм (P=VI). Наприклад, 20А х 12.5В = 250 Вт, тоді як 20А х 25В = 500 Вт. Таким чином, використання контролера на 20А з більш потужною батареєю на 24В, на відміну від батареї на 12В, дозволить вдвічі збільшити кількість підключених сонячних батарей.

 • 20A MPPT з батареєю 12В = 260 Вт макс. рекомендована сонячна потужність
 • 20A MPPT з батареєю 24В = 520 Вт макс. рекомендована сонячна потужність
 • 20А MPPT з батареєю 48В = 1040 Вт макс. рекомендована сонячна батарея

Зверніть увагу, що деякі виробники допускають збільшення розміру сонячної батареї, щоб забезпечити роботу контролера заряду MPPT з максимальним вихідним струмом заряду, за умови, що максимальна вхідна напруга і струм не перевищують допустимих значень! Дивіться більше в розділі про негабаритну сонячну батарею нижче.

Пояснення напруги сонячної панелі

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Всі сонячні панелі мають два номіналу напруги, які визначаються в стандартних умовах випробувань (STC) на основі температури елемента 25°C. Перше. це максимальна напруга живлення (Vmp), яка є робочою напругою панелі. Vmp значно падає при високих температурах і трохи змінюється в залежності від кількості сонячного світла. Для правильної роботи MPPT робоча напруга панелі (Vmp) завжди повинна бути на кілька вольт вищою за напругу заряду акумулятора за будь-яких умов, включно з високими температурами. див. більше інформації про падіння напруги та температуру нижче.

Друга. це напруга холостого ходу (Voc), яка завжди вища за Vmp. Voc досягається, коли панель знаходиться в розімкнутому стані, наприклад, коли система вимкнена, або коли батарея повністю заряджена і більше не потребує живлення. Voc також зменшується при вищих температурах, але, що більш важливо, збільшується при нижчих температурах.

Напруга акумулятора Vs Напруга панелі

Щоб контролер заряду MPPT працював коректно за будь-яких умов, робоча напруга сонячної панелі (Vmp), або напруга ланцюга (якщо панелі з’єднані послідовно), повинна бути принаймні на 5-8 В вище, ніж напруга заряду (поглинання) батареї. Наприклад, більшість 12В батарей мають напругу поглинання від 14 до 15В, тому Vmp має бути мінімум 20-23В, враховуючи падіння напруги при високих температурах. Зверніть увагу, що в середньому реальна робоча напруга панелі приблизно на 3 В нижча за оптимальну напругу панелі (Vmp). Калькулятор напруги струни допоможе вам швидко визначити напругу сонячної батареї, використовуючи історичні дані про температуру для вашого місцезнаходження.

Батареї 12В

У випадку з 12-вольтовими батареями падіння напруги на панелі через високу температуру, як правило, не є проблемою, оскільки навіть менші (12-вольтові) сонячні панелі мають Vmp в діапазоні від 20 до 22 В, що набагато вище, ніж типова напруга заряду (поглинання) 12-вольтової батареї в 14 В. Також звичайні 60-елементні (24В) сонячні панелі не є проблемою, оскільки вони працюють в діапазоні від 30В до 40В, що набагато вище.

Батареї 24В

У випадку з батареями 24В немає проблем, коли послідовно з’єднані 2 або більше панелей, але є проблема, коли підключена тільки одна сонячна панель. Найпоширеніші (24В) 60-елементні сонячні панелі мають Vmp від 32В до 36В. Хоча це вище, ніж напруга заряду батареї близько 28 В, проблема виникає в дуже спекотний день, коли температура панелі підвищується і Vmp панелі може впасти до 6 В. Це велике падіння напруги може призвести до того, що сонячна напруга впаде нижче напруги заряду акумулятора, тим самим перешкоджаючи його повній зарядці. Спосіб обійти це при використанні тільки однієї панелі. використовувати більшу, більш високу напругу 72-елементну або 96-елементну панель.

Батареї 48В

Під час заряджання 48В батарей система потребує послідовного з’єднання щонайменше 2 панелей, але працюватиме набагато краще, якщо з’єднати 3 або більше панелей, залежно від максимальної напруги контролера заряду. Оскільки більшість 48-вольтових сонячних контролерів заряду мають максимальну напругу (Voc) 150 В, це, як правило, дозволяє послідовно з’єднати 3 панелі. Контролери заряду на 250 В можуть мати ланцюжки з 5 або більше панелей, що набагато ефективніше на великих сонячних батареях, оскільки це зменшує кількість паралельних ланцюжків і, в свою чергу, знижує струм.

Примітка: Кілька послідовно з’єднаних панелей можуть створювати небезпечні рівні напруги і повинні встановлюватися кваліфікованим електриком і відповідати всім місцевим стандартам і правилам.

Напруга сонячної панелі Vs Температура

Вихідна потужність сонячної панелі може значно змінюватися в залежності від температури та погодних умов. Номінальна потужність сонячної панелі (Вт) вимірюється в стандартних умовах випробувань (STC) при температурі елемента 25°C і рівні опромінення 1000 Вт/м2. Однак у сонячну погоду сонячні панелі повільно нагріваються, і внутрішня температура елемента, як правило, підвищується щонайменше на 25°C вище температури навколишнього повітря; це призводить до збільшення внутрішнього опору і зниження напруги (Vmp). Величина падіння напруги розраховується за допомогою температурного коефіцієнта напруги, вказаного в технічному паспорті сонячної панелі. Використовуйте цей калькулятор сонячної напруги, щоб визначити напругу струн при різних температурах.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Як Vmp, так і Voc сонячної панелі зменшуються під час спекотної сонячної погоди зі збільшенням температури елемента. У дуже спекотні дні, коли вітер не розсіює тепло, температура панелі може підніматися до 80°C, якщо вона встановлена на темному даху. З іншого боку, в холодну погоду робоча напруга сонячної панелі може значно зростати, до 5В або навіть вище при мінусових температурах. Підвищення напруги необхідно враховувати, оскільки це може призвести до того, що напруга сонячної батареї перевищить максимальну межу напруги контролера заряду і пошкодить пристрій.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Залежність напруги панелі від температури елемента на графіку:

 • STC = Стандартні умови випробувань. 25°C (77°F)
 • NOCT = Номінальна робоча температура елемента. 45°C (113°F)
 • (^) Висока температура елемента = Типова температура елемента під час спекотної літньої погоди. 65°C (149°F)
 • (#) Максимальна робоча температура = Максимальна робоча температура панелі при екстремально високих температурах, встановленої на темному даху. 85°C (185°F)

Підвищення напруги в холодну погоду

Приклад: Контролер заряду від сонячної батареї Victron 100/50 MPPT має максимальну сонячну напругу в розімкнутому стані (Voc) 100 В і максимальний зарядний струм 50 Ампер. Якщо ви використовуєте 2 сонячні панелі потужністю 300 Вт з 46 вольтами послідовно, ви отримаєте загальну напругу 92 В. Це здається нормальним, оскільки це нижче максимуму в 100 В. Однак, напруга на панелі буде збільшуватися за межі вказаного значення Voc при STC в холодних умовах нижче 25°C при температурі елемента. Збільшення напруги розраховується з використанням температурного коефіцієнта напруги сонячної панелі, як правило, 0.3% за кожен градус нижче STC (25°C). Як приблизний орієнтир, для температур до.10°C, ви можете додати 5В до напруги панелі, що дорівнює 51В. В цьому випадку ви отримаєте комбіновану напругу 102 В. Тепер це перевищує максимальну межу вхідної напруги 100 В для Victron 100/50 і може пошкодити MPPT та анулювати вашу гарантію.

Рішення: Є два способи обійти цю проблему:

 • Виберіть інший контролер сонячного заряду MPPT з вищим номіналом вхідної напруги, наприклад, Victron 150/45 з обмеженням вхідної напруги 150 В.
 • Підключіть панелі паралельно, а не послідовно. Максимальна напруга тепер становитиме 46В 5В = 51 Вольт. Зверніть увагу, що це буде працювати тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте акумуляторну систему на 12 або 24 В; це не підходить для системи на 48 В, оскільки напруга занадто низька. Також зверніть увагу, що паралельно вхідний струм сонячної батареї подвоюється, тому сонячний кабель повинен мати відповідний номінал.

Примітка: Якщо припустити, що ви використовуєте батарею на 12 В і 2 панелі по 300 Вт, вихідний струм контролера заряду MPPT буде приблизно таким: 600 Вт / 12 В = 50 А макс. Отже, вам слід використовувати контролер заряду сонячної батареї 50A MPPT.

Тільки для ознайомлення. Використовуйте новий калькулятор напруги для точного визначення напруги панелей.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Основний посібник

Номінальна сила струму контролера заряду (А) повинна становити від 10 до 20% від номінальної сили струму акумулятора (А/год). Наприклад, для свинцево-кислотного акумулятора ємністю 100Аг 12В знадобиться сонячний контролер заряду від 10А до 20А. Сонячна панель потужністю від 150 Вт до 200 Вт зможе генерувати струм заряду 10 А, необхідний для батареї ємністю 100 Ач, щоб досягти напруги адсорбційного заряду, за умови, що вона правильно орієнтована і не затінена. Примітка: Завжди звертайтеся до специфікацій виробника акумулятора.

Поглиблений посібник з автономних сонячних систем

Перш ніж вибрати контролер заряду MPPT і придбати панелі, акумулятори або інвертори, слід розібратися з основами розрахунку розміру автономної сонячної електростанції. Загальні кроки виглядають наступним чином:

 • Оцініть навантаження. скільки енергії ви використовуєте за день в А-год або Вт-год
 • Ємність акумулятора. визначте необхідний розмір батареї в А-год або Вт-год
 • Розмір сонячної батареї. визначте, скільки сонячних панелей вам потрібно для заряду акумулятора (Вт)
 • Виберіть контролер/и сонячного заряду MPPT відповідно до системи (А)
 • Виберіть інвертор відповідного розміру відповідно до навантаження.

Оцініть навантаження

Перший крок. визначити, які навантаження або прилади ви будете використовувати і як довго? Це розраховується за формулою. номінальна потужність приладу (Вт), помножена на середній час роботи (год). Також можна використовувати середній струм споживання (А), помножений на середній час роботи (год).

 • Необхідна енергія у ват-годинах (Вт-год) = Потужність (Вт) х Час (год)
 • Необхідна енергія в ампер-годинах (А-год) = Ампер (А) х Час (год)

Після того, як це буде розраховано для кожного приладу або пристрою, можна визначити загальну потребу в енергії на добу, як показано в таблиці навантаження, що додається.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Визначення розміру акумулятора

Для визначення розміру акумулятора використовується загальне навантаження в А-год або Вт-год. Свинцево-кислотні батареї вимірюються в А-год, а літієві батареї. в Вт-год або А-год. Допустима добова глибина розряду (DOD) дуже відрізняється для свинцево-кислотних і літієвих акумуляторів, див. докладніше про свинцево-кислотні та літієві акумулятори. Загалом, свинцево-кислотні батареї не слід розряджати нижче 70% заряду (State of Charge) щодня, тоді як літієві (LFP) батареї можна розряджати до 20% заряду (SoC) щодня. Примітка: Свинцево-кислотні (AGM або GEL) акумулятори можна глибоко розряджати, але це значно скоротить термін служби акумулятора, якщо робити це регулярно.

Наприклад: Якщо у вас щоденне навантаження 30 Ач, вам знадобиться мінімум свинцево-кислотна батарея на 100 Ач або літієва батарея на 40 Ач. Однак, беручи до уваги погану погоду, вам, як правило, потрібно щонайменше два дні автономної роботи. це відповідає свинцево-кислотному акумулятору на 200 Ач або літієвому акумулятору на 80 Ач. Залежно від вашої програми, місця розташування та пори року, вам може знадобитися навіть 3 або 4 дні автономної роботи.

Визначення розміру сонячної батареї

Розмір сонячної батареї (Вт) повинен бути достатньо великим, щоб повністю зарядити батарею в типовий сонячний день у вашому регіоні. Існує багато змінних, які слід враховувати, включаючи орієнтацію панелі, проблеми затінення в різні пори року. Насправді це досить складно, але один із способів спростити. приблизно визначити, скільки ват потрібно для отримання 20% ємності акумулятора в амперах. Деякі виробники також допускають перевищення розмірів сонячної батареї, щоб допомогти подолати деякі втрати. Зверніть увагу, що ви можете скористатися нашим безкоштовним калькулятором для розрахунку сонячної генерації для різних кутів нахилу та орієнтації сонячних панелей.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Приклад розрахунку розміру сонячної батареї: Виходячи з правила 20%, батарея 12В, 200Ач потребує заряду до 40Ампер. Якщо ми використовуємо звичайну сонячну панель потужністю 250 Вт, то ми можемо зробити базове перетворення напруги та струму:

Використовуючи рівняння (P/V = I), батарея 250 Вт / 12 В = 20.8A

У цьому випадку для досягнення заряду 40А нам знадобиться щонайменше 2 панелі потужністю 250 Вт. Пам’ятайте, що є кілька факторів втрат, які слід враховувати, тому невелике перевищення розміру сонячної батареї є звичайною практикою. Дізнайтеся більше про негабаритні сонячні батареї нижче.

Розмір контролера сонячного заряду (А)

Розмір контролера сонячного заряду MPPT повинен приблизно відповідати розміру сонячної батареї. Простий спосіб з’ясувати це. використовувати формулу потужності:

Потужність (Вт) = Напруга х Струм або (P = VI)

Якщо ми знаємо загальну сонячну потужність у ватах (Вт) і напругу акумулятора (В), то для визначення максимального струму (I) в амперах ми переставляємо їх для визначення струму. тому ми використовуємо переставлену формулу:

Струм (А) = Потужність (Вт) / Напруга або (I = P/V)

Наприклад: якщо у нас є 2 сонячні панелі по 200 Вт і батарея на 12 В, то максимальний струм = 400 Вт/12 В = 33 А. У цьому прикладі ми можемо використовувати контролер сонячного заряду MPPT на 30А або 35А.

Вибір акумуляторного інвертора

Акумуляторні інвертори доступні в широкому діапазоні розмірів, які визначаються номінальною безперервною потужністю інвертора, що вимірюється в кВт (або кВА). Важливо, що інвертори призначені для роботи тільки з однією напругою батареї, яка зазвичай становить 12В, 24В або 48В. Зверніть увагу, що ви не можете використовувати інвертор на 24 В з акумуляторною системою на 12 В або 48 В. Порада: ефективніше використовувати вищу напругу акумулятора.

Крім напруги батареї, наступними ключовими критеріями для вибору акумуляторного інвертора є середнє безперервне навантаження змінного струму (попит) і короткочасні пікові навантаження. Через зниження номінальної температури в гарячому середовищі, інвертор повинен бути трохи більшим, ніж навантаження або потреба в енергії приладів, які він буде живити. Тип навантаження. індуктивний або резистивний. також дуже важливий і повинен бути врахований. Резистивні навантаження, такі як електричні чайники або тостери, дуже легко живити, тоді як індуктивні навантаження, такі як водяні насоси та компресори, створюють більше навантаження на інвертор. Що стосується пікових навантажень, то більшість акумуляторних інверторів можуть витримувати імпульсні навантаження, що у 2 рази перевищують номінальну тривалість безперервної роботи.

Приклад вибору розміру інвертора:

 • Середнє безперервне навантаження = 120 Вт (холодильник) 40 Вт (освітлення) Телевізор (150 Вт) = 310 Вт
 • Високі або імпульсні навантаження = 2200 Вт (електрочайник) тостер (800 Вт) = 3000 Вт Враховуючи вищезазначені навантаження, інвертор потужністю 2400 Вт (з піковою потужністю 4800) буде достатнім для невеликих безперервних навантажень і легко живитиме короткочасні пікові навантаження.

ДО УВАГИ ПРОЕКТУВАЛЬНИКІВ СОНЯЧНИХ СИСТЕМ. Дізнайтеся більше про вибір автономних інверторів та розрахунок розмірів сонячних систем у нашому передовому технічному посібнику з проектування автономних систем.

Збільшення розміру сонячної батареї MPPT

Через різні втрати в сонячній системі, загальноприйнятою практикою є збільшення розміру сонячної батареї, щоб дозволити системі генерувати більше енергії під час поганої погоди та за різних умов, таких як високі температури, коли може відбутися зниження потужності. Основні фактори втрат включають. погана погода (низький рівень опромінення), пил і бруд, затінення, погана орієнтація і зниження температури елементів. Дізнайтеся більше про ефективність сонячних панелей та зниження температури фотоелементів тут. Ці фактори втрат в сукупності можуть значно знизити вихідну потужність. Наприклад, сонячна панель потужністю 300 Вт зазвичай виробляє 240-270 Вт у спекотний літній день через зниження потужності при високій температурі. Залежно від вашого місцезнаходження, зниження продуктивності буде також відбуватися взимку через низьке сонячне опромінення. З цих причин збільшення розміру сонячної батареї понад “рекомендоване або номінальне значення” виробника допоможе генерувати більше енергії в несприятливих умовах.

Перевищення розмірів на 150% (номінальна потужність х 1).5) можливий на багатьох професійних MPPT контролерах заряду сонячних батарей і не призведе до пошкодження пристрою. Однак багато дешевших контролерів заряду MPPT не призначені для роботи на повній потужності протягом тривалого часу, оскільки це може призвести до пошкодження контролера. Тому важливо перевірити, чи дозволяє виробник перевищення розмірів. Morningstar і Victron Energy дозволяють збільшувати розмір сонячної батареї набагато більше номінальних значень, зазначених у технічному паспорті, якщо ви не перевищуєте межі вхідної напруги і струму. Контролери Victron MPPT були успішно використані з 200% сонячними батареями без будь-яких проблем. Однак, чим більше перевищення, тим довше контролер буде працювати на повній потужності і тим більше тепла він буде генерувати. Без належної вентиляції надлишок тепла може призвести до перегріву контролера і зниження потужності або, в гіршому випадку, до повного відключення або навіть постійного пошкодження. Тому завжди забезпечуйте достатній вільний простір навколо контролера відповідно до специфікацій виробника, а за потреби додайте примусову вентиляцію вентилятором.

Попередження. ви НІКОЛИ не повинні перевищувати максимальну ВХІДНУ напругу (Voc) або максимальний вхідний струм контролера заряду сонячної батареї!

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

ВАЖЛИВО. Негабаритна сонячна батарея дозволена лише на деяких контролерах заряду MPPT, таких як Victron Energy, Morningstar та EPever. Перевищення розмірів на інших моделях може призвести до анулювання гарантії та спричинити пошкодження або серйозні травми людей чи майна. завжди переконайтеся, що виробник допускає перевищення розмірів і ніколи не перевищуйте максимальну вхідну напругу або граничний струм.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

про розмір сонячної батареї

Як уже згадувалося раніше, всі контролери заряду обмежені максимальною вхідною напругою (V. Вольт) і максимальний струм заряду (А. Ампер). Максимальна напруга визначає, скільки панелей можна приєднати (послідовно), а номінальний струм визначатиме максимальний струм заряду і, в свою чергу, акумулятор якого розміру можна заряджати.

Як описано в посібнику раніше, сонячна батарея повинна генерувати струм, близький до струму заряду контролера, який повинен бути правильно підібраний відповідно до розміру акумулятора. Інший приклад: для акумулятора на 200Ач 12В знадобиться контролер заряду на 20А і сонячна панель потужністю 250Вт, щоб генерувати близько 20А. (Використовуючи формулу P/V = I, маємо 250 Вт / 12 В = 20 А).

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Як показано вище, контролер сонячного заряду Victron 100/20 MPPT на 20А разом з батареєю на 12В може заряджати “номінальну” сонячну панель потужністю 290 Вт. Через втрати, описані раніше, він також може бути використаний з більшою “негабаритною” панеллю потужністю від 300 Вт до 330 Вт. Той же контролер заряду Victron на 20А, що використовується з батареєю 48В, може бути встановлений з набагато більшою сонячною батареєю номінальним розміром 1160 Вт.

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

У порівнянні з контролером заряду Victron MPPT вище, серія Rover від Renogy не допускає перевищення розмірів сонячної батареї. У специфікації Rover вказано “Макс. “Вхідна потужність сонячної батареї”, як зазначено вище (не номінальна вхідна потужність). Перевищення розмірів серії Rover призведе до анулювання гарантії. Нижче наведено простий посібник з вибору сонячної батареї для акумуляторів різного розміру з використанням контролерів заряду MPPT серії Rover.

Контролер заряду сонячної батареї 20А. Акумулятор від 50 до 150 Ач

 • 20A/100V MPPT. 12В батарея = 250Вт сонячна батарея (1 x 260Вт панелі)
 • 20A/100V MPPT. 24В батарея = 520Вт сонячна батарея (2 x 260Вт панелі)
 • 40A/100V MPPT. Акумулятор на 12 В = 520 Вт сонячна батарея (2 панелі по 260 Вт)
 • 40A/100V MPPT. 24В батарея = 1040Вт сонячна батарея (4 x 260Вт панелі)

Пам’ятайте, що лише деякі виробники дозволяють збільшувати розмір сонячної батареї, якщо ви не перевищуєте максимальну напругу або струм контролера заряду. завжди звертайтеся до специфікацій та рекомендацій виробника.

Контролер заряду сонячної батареї Прайс-лист

Старі, прості контролери заряду з ШІМ, або широтно-імпульсною модуляцією, є найдешевшими з доступних типів і коштують всього 40 доларів США за блок на 10 А. На відміну від них, більш ефективні контролери заряду MPPT коштуватимуть від 80 до 2500 доларів США, залежно від номінальної напруги та струму (А). Всі контролери заряду мають розмір відповідно до струму заряду, який коливається від 10А до 100А. Вартість прямо пропорційна струму заряду і максимальній напрузі (Voc), причому контролери з більш високою напругою і струмом є найдорожчими.

Загальний орієнтир вартості сонячних контролерів заряду різного розміру:

 • ШІМ 100В сонячні контролери до 20А. від 40 до 120
 • MPPT 100В сонячні контролери до 20А. 90 до 200
 • Сонячні контролери MPPT 150В до 40А. від 200 до 400
 • MPPT 150V Сонячні контролери до 60А. від 400 до 800
 • Сонячні контролери MPPT 250В до 80А. від 800 до 1200
 • MPPT 300V Сонячні контролери до 100А. від 900 до 1500
 • Сонячні контролери MPPT 600V до 100А. від 1600 до 2800

Про автора

Джейсон Сварк. акредитований CEC фахівець з автономних сонячних енергосистем, який займається проектуванням та будівництвом автономних енергосистем з 2010 року. Протягом цього часу він також викладав курс з проектування автономних енергосистем в Університеті Свінберна (Тафе). Проживаючи в автономному будинку більше 12 років і спроектувавши, встановивши і проконтролювавши десятки автономних систем, він отримав величезний досвід і знання про те, що потрібно для побудови надійних, високопродуктивних автономних сонячних систем.

Відмова від відповідальності

Це має використовуватися лише як посібник. Перш ніж робити будь-які покупки або здійснювати будь-які установки або модифікації, пов’язані з сонячними / акумуляторними батареями, ви повинні звернутися до всіх специфікацій виробника та інструкцій з монтажу. Всі роботи повинні виконуватися кваліфікованою особою.

Контролери сонячного заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Контролер заряду сонячної батареї, також відомий як контролер заряду акумулятора, регулятор заряду або регулятор заряду батареї. це пристрій, який забезпечує безпечну зарядку і роботу сонячної батареї.

Контролер заряду сонячної батареї є важливим компонентом сонячної електростанції. Захищає сонячні батареї глибокого циклу від перезарядження та перенапруги, а також подовжує термін служби батареї, запобігаючи її повному розрядженню. Якщо ви використовуєте накопичувач енергії у вашій системі сонячних панелей, свинцево-кислотну або літієву батарею, вам слід додати контролер заряду сонячної батареї.

Що робить контролер сонячного заряду?

Основна функція контролера заряду. захистити вашу батарею від високої напруги сонячної батареї. Існує два типи контролерів заряду для сонячних панелей: PWM (широтно-імпульсна модуляція) і MPPT (відстеження точки максимальної потужності), і вони по-різному справляються з цим основним завданням.

PWM-контролери просто знижують напругу сонячної панелі до рівня акумуляторної батареї. Цей тип контролерів сонячних панелей дешевий і зазвичай має довший термін служби, ніж MPPT-контролери. в середньому понад 15 років. Однак він досить неефективний і підходить не для кожної системи сонячних панелей.

MPPT-контролери, з іншого боку, перетворюють високу напругу панелей в електричний заряд для акумулятора, максимізуючи ефективність системи. Вони дорожчі і служать 10-15 років. Коротше кажучи, MPPT-контролери заряду сонячних панелей дозволяють використовувати масив на повну електричну потужність.

Крім роботи з високою напругою панелей, контролери сонячних панелей

 • запобігають перезарядці акумулятора, подібно до “розумного” зарядного пристрою;
 • не допускайте використання батареї в стані глибокого розряду;
 • блокує зворотні струми, які вночі течуть від акумулятора назад до панелей і можуть спричинити пожежу.

Вибір правильного контролера сонячного заряду

Кожен контролер заряду батареї має два основні параметри, на які слід звертати увагу: максимальний розмір ампер і максимальна напруга. Щоб розрахувати мінімальний струм контролера сонячних панелей, розділіть сумарну потужність вашого масиву на напругу вашого акумулятора і додайте 20% зверху, щоб бути впевненим у безпеці. Щоб розрахувати напругу вашої системи сонячних панелей, об’єднайте напруги холостого ходу (VOC) всіх панелей. Коли холодно і сонячно, панелі можуть досягати пікової напруги (Vpp), тому для безпеки додайте 5 В до VOC для кожної панелі. Таким чином, ви отримаєте необхідну мінімальну напругу контролера заряду сонячних панелей.

Не забувайте, що струм і напруга вашої системи залежать від типу підключення, який ви вибрали. Послідовне з’єднання дає об’єднану напругу всіх панелей, при цьому сила струму залишається незмінною. Паралельне з’єднання дозволяє утримувати низьку напругу, але підвищує силу струму. Паралельно-послідовне з’єднання дає вам можливість налаштувати напругу і струм відповідно до властивостей вашого контролера заряду. просто не псуйте електричну проводку.

Контролери сонячного заряду бувають різних типів, і багато з них пропонують додаткові функції та опції:

 • Мережеві та комунікаційні можливості.
 • Вимірювання та реєстрація даних.
 • Моніторинг акумуляторної системи.
 • Наявність автоматичних налаштувань.
 • Можливості програмування.

Популярні бренди контролерів сонячного заряду

Хоча на ринку сонячних панелей домінують китайські виробники, найкращі контролери заряду акумуляторів роблять американські та європейські компанії. Ось кілька відомих імен, які ви можете знайти в нашому магазині.

Midnite

Деякі експерти вважають Midnite Classic, відому модель американського бренду, найбезпечнішим контролером на ринку завдяки технології Arc Fault Detection. Контролер заряду Midnite Classic може працювати з батареями різної напруги. від 12В до 72В. Технологія MPPT максимізує виробництво вашої системи.

Ви можете керувати налаштуваннями контролера дистанційно. Підключити пристрій до інтернету можна через Ethernet. Midnite Classic записує дані моніторингу та має 20 мегабайт пам’яті для зберігання. Регулятор поставляється з 5-річною гарантією. Ви можете знайти цей сонячний контролер заряду для продажу в нашому магазині.

MorningStar

Morningstar все ще пропонує ШІМ-контролери заряду сонячних батарей, а також більш сучасні MPPT-регулятори (відстеження точки максимальної потужності). Ключова відмінність між ними полягає в тому, як вони справляються з більш високою напругою панелей.

 • ШІМ-контролери просто знижують напругу панелей до рівня батареї. Вони простіші і, як наслідок, дешевші і служать довше. Термін служби перевищує 15 років.
 • Регулятори MPPT використовують надлишкову напругу панелей і перетворюють її в струм для акумулятора, максимально використовуючи електричну енергію сонячної батареї. Вони дуже ефективні, але ціна контролера сонячного заряду MPPT вища. Термін їх служби становить близько 10-15 років.

На кожен контролер заряду Morningstar надається гарантія не менше 5 років. Продукція компанії відома високою надійністю і максимальною ефективністю.

Outback

OutBack Power. американська компанія, заснована в 2001 році. Їх контролери найкраще підходять для домашніх сонячних установок. Вбудований вентилятор забезпечує охолодження пристрою. Середнє енергоспоживання контролера сонячного заряду Outback в режимі очікування зазвичай не перевищує 1 Вт. Загальний коефіцієнт корисної дії системи контролерів сонячної енергії Outback досягає 98.44%.

Американські інженери доклали чимало зусиль, щоб зробити свій контролер таким, що підлаштовується під потреби клієнта. Ви можете запрограмувати контролер на свій смак і керувати процесом зарядки на свій розсуд. Звичайно, ви можете виконати вирівнювання батареї за допомогою контролерів OutBack, так само, як і за допомогою інтелектуального зарядного пристрою. Кожен контролер оснащений дисплеєм, який дозволяє контролювати стан вашої батареї та панелей.

Контролер заряду Schneider

Європейська компанія Schneider Electric працює на ринку сонячної енергетики вже понад 20 років. Контролери заряду Schneider. хороший вибір для власників будинків, які хочуть побудувати автономну або гібридну сонячну установку.

Контролер заряду Schneider контролює процес заряду та пропонує всі види захисту для вашої батареї, включаючи захист від перегріву. Блокує зворотні струми і запобігає перезарядці та стану глибокого розряду.

Так само, як і сонячний інвертор, контролер заряду Shneider контролює вашу систему. Регулятор вимірює заряд акумулятора та його температуру, сповіщаючи вас, коли вона стає занадто високою. Гарантія на сонячний контролер заряду Shneider видається на 5 років, а ви можете розраховувати, що він прослужить 10-15 років.

Чому варто купувати у нас

У нас в наявності широкий вибір контролерів заряду сонячних батарей. Зателефонуйте нам, і наші фахівці A1 SolarStore дадуть відповідь на всі ваші запитання про вартість контролера заряду, доставку та гарантію.

Безкоштовний та корисний дайджест про сонячну енергію. Немає спаму

Що таке контролер заряду і чи потрібен він вам?

найкращих, контролер, заряд, mppt, типи

Контролер заряду сонячної батареї є ключовим компонентом системи сонячних панелей та акумуляторів. Він контролює швидкість і рівень, на якому батареї заряджаються вхідним струмом постійного струму (DC). Без контролера заряду вхідна енергія може призвести до пошкодження акумуляторної батареї, а енергія з батареї може витікати назад в сонячні панелі, що небезпечно і може призвести до пошкодження.

Розуміння того, як працюють контролери заряду сонячних панелей та різні типи контролерів заряду сонячних панелей допоможуть вам налаштуватися на успіх при плануванні автономної сонячної електростанції.

Що робить контролер сонячного заряду?

Контролер заряду використовується для з’єднання сонячних панелей з акумуляторами та забезпечення безпечної та ефективної передачі енергії між ними. Вони мають кілька основних функцій:

 • Контролюйте кількість енергії, що надходить до акумулятора
 • Запобігають перезарядці батареї
 • Переконайтеся, що енергія тече тільки від панелей до акумулятора, а не в зворотному напрямку

Все це важливо і відіграє певну роль у продуктивності вашої сонячної системи, але найважливіша функція сонячного контролера. запобігання перезарядці. Контролери заряду сонячних батарей працюють, постійно відстежуючи напругу батареї та розраховуючи кількість додаткової енергії, необхідної для її повної зарядки. Вони гарантують, що на батарею надходить достатньо енергії для забезпечення повного заряду, але не настільки, щоб напруга батареї підвищилася до небезпечного рівня. Якщо на батарею подається додаткова потужність, яка перевищує її максимальну межу напруги, це може призвести до серйозних пошкоджень.

Типи контролерів заряду сонячних батарей

Так само, як існують різні типи сонячних батарей. Існують також різні типи контролерів заряду сонячних батарей. Два основних типи контролерів заряду для систем сонячних панелей. це ШІМ-контролери заряду сонячних батарей і MPPT-контролери заряду сонячних батарей.

ШІМ-контролери сонячного заряду

Контролери заряду PMW (широтно-імпульсна модуляція) простіші і дешевші, ніж контролери MPPT. Вони повільно зменшують кількість енергії, що надходить до ваших батарей, і підтримують невелику кількість енергії, коли батареї повні. Щоб використовувати ШІМ-контролер, ваші сонячні панелі та батареї повинні мати однакову напругу, що найчастіше зустрічається в невеликих системах.

Контролери сонячного заряду MPPT

MPPT контролери заряду (відстеження точки максимальної потужності) є більш складними і дорогими, ніж PWM контролери. Вони регулюють потік енергії більш ефективно і гарантують, що ви збережете якомога більше енергії від ваших фотоелектричних панелей. Вони також можуть об’єднувати панелі та акумулятори з різною напругою, що характерно для більших і складніших сонячних систем.

Чи потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Якщо ваша сонячна панель і акумуляторна батарея підключені до мережі, контролер заряду вам навряд чи знадобиться. У прив’язаній до мережі домашній сонячній системі надлишок електроенергії експортується в мережу. Отже, коли ваш акумулятор повністю заряджений, але ваші панелі все ще виробляють додаткову енергію, ця енергія має кудись йти і не перезаряджає акумулятор.

Контролери заряду найчастіше використовуються в автономних сонячних системах. Якщо ви плануєте використовувати сонячну енергію поза мережею, вам, швидше за все, знадобиться контролер заряду для захисту акумуляторів. Щоб дізнатися більше про автономну сонячну установку, перегляньте наш посібник для початківців.

Дозвольте нам побудувати індивідуальну сонячну енергетичну систему для вашого будинку

SouthFace Solar Electric спеціалізується на позамережевих сонячних установках в Арізоні. Ми можемо допомогти вам вибрати найкращі сонячні продукти для вашого конкретного проекту, включаючи найкращий контролер заряду. Наша мета. забезпечити вас більшою потужністю за допомогою індивідуальної сонячної енергетичної системи, розробленої відповідно до ваших конкретних потреб, щоб ви могли перейти на сонячну енергію без жодних сумнівів. Наша команда має понад 35 років спільного досвіду встановлення сонячних панелей у Феніксі, Керіфрі, Скоттсдейлі, Прескотті, долині Чино та у прилеглих районах.

Залишити відповідь