5 найкращих контролерів заряду MPPT. Сонячний регулятор Victron mppt

Найкращі контролери заряду MPPT

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на один з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

Я витратив тижні на тестування 5 найкращих контролерів сонячного заряду MPPT на ринку.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Я створив спеціальну тестову установку і перевірив їх простоту використання, якість збірки та вихідну потужність. Я також дослідив їхні технічні характеристики та витратив час на використання їхніх мобільних додатків для моніторингу моєї системи та створення власних профілів зарядки.

Виходячи з усього цього, ось мої відгуки та рекомендації.

Короткі рекомендації: Найкращі контролери сонячної зарядки MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Ось версія мого рейтингу TLDR:

 • Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30
 • Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A
 • Почесна відзнака: EPEver Tracer 4215BN
 • Renogy Rover Elite 40A
 • EPEver Tracer 4210AN

Або продовжуйте читати мої повні огляди контролерів заряду MPPT.

Примітка: Більшість протестованих мною контролерів заряду пропонують моделі з різними номінальними значеннями струму заряду, максимальною фотоелектричною напругою та/або сумісною напругою акумулятора. Отже, якщо ви бачите в цьому списку одну з них, яка вам подобається, але вона не сумісна з вашою системою, просто пошукайте інші доступні моделі, і ви, ймовірно, знайдете ту, яка є.

Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Номінальний струм заряду: 30A Максимальний. Напруга холостого ходу фотоелектричного перетворювача (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий, на замовлення
Максимальний. Вхідна потужність фотоелектричних модулів: 440 ВТ ПРИ 12 В, 880 ВТ ПРИ 24 В Максимальний. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (вбудований) Датчик температури: Так (вбудований)

Плюси: Простий у використанні, вбудований Bluetooth, надійний мобільний додаток, власні профілі зарядки

Недоліки: Дорогий, посередні дротяні клеми, немає екрану

Найкраще для: Тих, хто шукає найкращий контролер заряду MPPT, але не проти заплатити більше; просунутих користувачів, які хочуть отримати максимум функцій та можливостей для налаштування

Огляд

Заради всіх гаманців, я майже сподівався, що Victron не стане моїм улюбленим. Але це було.

З коробки я виявив, що Victron має найбільше функцій і найпростіший у використанні. Це приблизно так само, як “підключи і працюй”, як це відбувається.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Bluetooth вбудований в усі моделі лінійки Victron SmartSolar MPPT. Після встановлення Victron ви можете використовувати безкоштовний мобільний додаток VictronConnect для моніторингу та налаштування системи.

Victron був єдиним MPPT, який я тестував із вбудованим Bluetooth. Всі інші контролери заряду в цьому огляді змушують вас купувати 30-40 модулів Bluetooth для цієї функції. Це допомагає трохи виправдати ціну Victron.

Додаток VictronConnect має багато функцій. Спочатку це може бути трохи приголомшливо. Але, як тільки ви навчитеся працювати з ним, він може бути досить потужним. Ви можете використовувати один з численних пресетів акумуляторів або, для досвідчених користувачів, легко створювати та зберігати власні профілі заряджання.

І це лише верхівка айсберга. Victron виробляє всілякі аксесуари. датчики, шунти і тому подібне. які також можуть підключатися до програми і спілкуватися з вашим контролером для налаштування і оптимізації вашої системи. Це ігровий майданчик для сонячних ботаніків.

Я також провів тест на вихідну потужність, і Victron посів перше місце. з невеликим відривом. Я б не покладався на ці результати, тому що я не міг контролювати змінні (e.g. Ми знаємо, що в цьому конкурсі були різні фактори (температура панелі, коливання сонячного випромінювання), але було приємно бачити, що перше місце посів топовий MPPT.

Дротяні клеми Victron прохідні, але про них не варто писати додому. Гвинти здавалися якісними, але самі клеми були неглибокими і трохи занадто близько один до одного, як на мене.

В іншому, якість збірки Victron відчувалася солідною. Корпус і радіатор здаються міцними. Це також найменший і найлегший контролер, який я тестував, якщо це важливий фактор у вашій системі.

Я протестував бестселер Victron SmartSolar MPPT на Amazon на момент мого дослідження, який виявився моделлю 100/30 (межа PV-напруги 100В, номінальний струм заряду 30А).

Але Victron має величезну лінійку продуктів і продає контролери SmartSolar з широким діапазоном фотоелектричних напруг (75-250В) і номінальних значень струму (10-100А). Отже, якщо модель, яку я протестував, занадто велика або занадто мала для ваших цілей, ви можете оновити або зменшити її відповідно.

Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга відкритого фотоелектричного кола (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, на замовлення
Максимальний. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимальний. розмір дроту: 8 AWG (10 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (включено)

Плюси: Відмінна ціна, простий у використанні, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1), користувацькі профілі зарядки

Мінуси: Не сумісний з датчиком напруги акумулятора Renogy

Найкраще для: Тих, хто шукає найкраще співвідношення ціни та якості

Огляд

У мене Renogy Rover 40A вже більше 6 місяців, і за цей час я добре з ним познайомився.

Він має хорошу ціну та простий у використанні. Сумісний з усіма найпоширенішими типами сонячних батарей, а також має можливість створювати власні профілі зарядки.

У Renogy є мобільний додаток Renogy DC Home. Щоб використовувати його з Rover 40A, вам доведеться придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Додаток Renogy хороший, але я знайшов його трохи менш функціональним, ніж у Victron. Для багатьох користувачів він матиме все необхідне. Я підозрюю, що досвідчені користувачі можуть захотіти трохи більше налаштувань, хоча.

Дротові клеми Rover були хорошими, але не чудовими. Клеми здавалися просторішими, ніж вказаний максимальний розмір дроту, але гвинти були трохи розхитані, і їх часом було важко затягнути.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Екран на Rover 40A відображає майже всі системні характеристики, на які я міг сподіватися. За допомогою нього також легко вибрати тип акумулятора, відредагувати налаштування навантаження та створити власні профілі заряджання.

У моєму тесті вихідної потужності Rover посів останнє місце з EPEver Tracer 4210AN. Вони обидва видають максимум 142 Вт порівняно з 146 Вт Victron, який посів перше місце. Я думаю, що різниця в 4 Вт незначна.

Rover 40A не має порту для підключення датчика напруги акумулятора, що мені не подобається. Для цієї функції вам потрібно перейти на Rover 60A або Rover 100A. Датчики напруги акумулятора допомагають контролерам заряду регулювати напругу заряду, щоб врахувати падіння напруги, що корисно в певних системах.

Загалом, Rover 40A. хороший MPPT контролер заряду за свої гроші. Він має всі функції та попередні налаштування акумулятора, необхідні для швидкого та легкого налаштування системи. А для більш просунутих користувачів ви можете створити власні профілі зарядки та придбати Bluetooth-модуль BT-1 для віддаленого моніторингу.

Почесна відзнака: EPEver Tracer 4215BN

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Номінальний струм заряду: 40A Максимальний. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 150V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: Герметичний (AGM), гелевий, заливний, спеціальний
Макс. Вхідна потужність фотоелектричної батареї: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 4 AWG (25 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси Відмінна якість збірки, мої улюблені дротяні клеми, обмеження фотоелектричної напруги 150В

Недоліки: Необхідно створити спеціальний профіль зарядки, якщо використовується з літієвими батареями, складніше налаштувати Bluetooth-моніторинг

Найкраще підходить для: Тих, хто шукає контролер заряду з високою якістю збірки; користувачів зі свинцево-кислотними акумуляторами; користувачів з літієвими акумуляторами, які не проти створювати власні профілі зарядки

Огляд

З точки зору апаратного забезпечення, Tracer 4215BN. іноді його називають Tracer BN або Tracer BN Series. був моїм улюбленим контролером заряду.

Він великий і важкий, і фактично є одним цілим радіатором. Дротові клеми були легко моїми улюбленими. Вони відчували себе як танки. І вони найбільші в цьому огляді. здатні працювати з дротом до 4 AWG. Якщо ви любите перевіряти свої дроти, вам варто звернути увагу на цей контролер.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Однак апаратне забезпечення контролера заряду. це ще не вся історія. Контролери заряду також мають програмний компонент. Коли цього не вистачає, це ускладнює використання контролера.

Я не тестував додаток EPEver, але з відгуків я читав, що він трохи незграбний. Екран MT50, що входить до комплекту, чудовий. Легко переглянути всі технічні характеристики системи та вибрати тип акумулятора. Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, Tracer BN настільки ж простий у використанні, як і будь-який інший MPPT.

Але не має попереднього налаштування для LiFePO4 акумуляторів. Якщо ви використовуєте літій, вам доведеться створити свій власний профіль зарядки. Це не так вже й складно, але, безумовно, не так просто, як вибрати тип акумулятора з меню.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Ці перешкоди для зручності використання невеликі, але більш помітні, ніж у інших контролерів в цьому огляді. Якщо ви знайомі з технічними інструкціями до продуктів, їх не повинно бути складно подолати. І як тільки ви це зробите, у вас буде чудовий контролер, який, здається, може прослужити все життя.

Наостанок нагадуємо, що дні Tracer BN можуть бути полічені. Проводячи дослідження для цієї статті, я намагався знайти цей контролер на веб-сайті EPEver, але не зміг.

За роки тестування продуктів я прийшов до висновку, що ці недоліки є першою ознакою припинення випуску продукту. Поки що він все ще доступний на Amazon, але час покаже.

Renogy Rover Elite 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричної системи (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий
Максимум. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси Найдешевший протестований MPPT, хороший мобільний додаток (для використання потрібно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-2)

Мінуси: Немає користувацьких профілів зарядки

Найкраще підходить для: Для тих, хто хоче дешевий MPPT і планує використовувати лише попередньо встановлені профілі зарядки акумулятора

Огляд

Виходячи з назви, я не звинувачуватиму вас у тому, що ви вважаєте Renogy Rover Elite більш просунутою версією Renogy Rover. Я знаю, що я точно це зробив.

Але ви помиляєтесь. Це насправді дешевша версія. (Чия це була ідея?)?)

Rover Elite був близький до того, щоб стати одним з моїх рекомендованих варіантів. У нього є багато переваг: Це найдешевший MPPT, який я тестував. Сумісний з усіма основними типами сонячних батарей. А якщо ви придбаєте Bluetooth-модуль Renogy BT-2, ви зможете підключити Rover Elite до додатку Renogy для моніторингу системи з телефону.

Виходячи з цього, я думаю, що це хороший бюджетний варіант для початківців сонячних електростанцій або користувачів, які просто планують використовувати попередні налаштування акумулятора.

Але якщо ви хочете створювати власні профілі заряджання, знайте, що Rover Elite не має такої можливості. Я знаю з безлічі читацьких листів, коментарів і думок власників, що просунуті користувачі люблять налаштовувати свої параметри заряду.

На відміну від свого дорожчого брата, Rover Elite має порт датчика напруги акумулятора. Ви можете придбати датчик напруги акумулятора Renogy і підключити його до Rover Elite, щоб покращити показники напруги акумулятора контролера.

Я протестував кілька продуктів Renogy протягом багатьох років, і я завжди приходжу до одного і того ж висновку: вони мають хорошу якість за свою ціну. Rover Elite не виняток. В цілому, це хороший дешевий MPPT.

EPEver Tracer 4210AN

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричних модулів (Voc): 100V
Напруга батареї: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий, LiNiCoMnO2, спеціальний
Максимум. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимальний. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (в комплекті)

Плюси Швидке відстеження точки живлення, користувацькі профілі зарядки

Мінуси: Не найпростіший у використанні, посередні дротяні клеми

Огляд

Tracer 4210AN. іноді його називають Tracer AN або Tracer AN Series. це надійний контролер.

Але, якщо порівняти його з іншими, він нічим не виділяється на тлі інших. Я не впевнений, якому типу користувачів я б рекомендував його.

Я думаю, що це хороше співвідношення ціни та якості, але не таке хороше, як Renogy Rover. Якість збірки добротна, але не видатна. Я думаю, що дротяні клеми неякісні.

При запуску він відстежив точку максимальної потужності найшвидше з усіх протестованих контролерів (в середньому приблизно за 9 секунд, в порівнянні з 57 секундами у його брата, Tracer 4215BN, який посів останнє місце). Це щось, я вважаю.

Він має хороший екран, і, принаймні, на Amazon, модель на 40 ампер постачається з дисплеєм MT50 у комплекті.

Але я хочу підкреслити, що це добре зроблений пристрій. Він добре працює, міцно зібраний і навіть має найнижче енергоспоживання з усіх протестованих. EPEver заявляє ≤12 мА (не вказано, при якій напрузі), що менше, ніж 30 мА (при 12 В) у Victron, наступного найближчого аналога.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Якщо цей контролер є у продажу, або ви просто віддаєте перевагу бренду EPEver, я б радив його придбати. Якби це був єдиний MPPT, яким я володів, думаю, я був би ним цілком задоволений.

Як вибрати найкращий контролер заряду MPPT для ваших потреб

Номінальний струм заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Також називається: номінальний струм акумулятора, струм заряду акумулятора або номінальний вихідний струм

Номінальний струм заряду. це максимальна сила струму (в амперах), якою контролер заряду може заряджати батарею. Це настільки важливий показник, що його часто включають в назву продукту (наприклад, в.g. Renogy Rover 40A. “40A”. це номінальний струм заряду).

30А-40А: Багато популярних MPPT (включно з усіма, які я тестував) потрапляють у цей діапазон. Зазвичай вони можуть обробляти від 400-500 Вт сонячної енергії при 12 вольтах до 800-1000 Вт сонячної енергії при 24 вольтах. Найкраще використовувати з літієвими акумуляторами ємністю 80Аг або більше та свинцево-кислотними акумуляторами ємністю 130Аг або більше.

40A: MPPT з номінальним струмом заряду більше 40 ампер призначені для великих сонячних систем. Зазвичай вони можуть обробляти більше або дорівнювати 600 Вт сонячної енергії при 12 вольтах і 1200 Вт при 24 вольтах. Деякі з них також можуть бути сумісні з акумуляторами на 36В і 48В і здатні обробляти навіть більшу потужність фотоелектричних модулів при цих напругах.

Примітка: Контролери заряду з клемами навантаження можуть також вказувати номінальний струм розряду (також відомий як номінальний струм навантаження). Це скільки струму може видати контролер через свої клеми навантаження.

Максимальна фотоелектрична напруга

Також називається: максимальна напруга холостого ходу PV, максимальна вхідна напруга

Використовуйте наш калькулятор напруги сонячних панелей, щоб розрахувати максимальну напругу відкритого контуру вашої сонячної батареї. Потім виберіть контролер заряду з максимальною фотоелектричною напругою, що перевищує це число.

100В-150В: Це найпопулярніший діапазон фотоелектричної напруги для контролерів заряду MPPT. Моделі цього діапазону зазвичай можуть працювати з 3-6 послідовно з’єднаними сонячними панелями на 12 В.

150В: МРРТ цього діапазону призначені для великих сонячних панелей. Зазвичай вони можуть обробляти 7 або більше сонячних панелей на 12 В, підключених послідовно.

Примітка: Оцінити максимальну напругу вашої сонячної батареї не так просто, як помножити напругу холостого ходу на кількість послідовно з’єднаних сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що напруга на сонячних панелях збільшується зі зниженням температури. Щоб отримати точну оцінку, вам доведеться зробити поправку на температуру.

Напруга акумулятора

Також називається: системна напруга, номінальна напруга акумулятора

Це число відноситься до номінальної напруги батареї, з якою сумісний контролер. Ви можете побачити слово “auto” поруч із напругою акумулятора. e.g. “12/24V Auto.” Це означає, що контролер заряду автоматично визначає, чи використовуєте ви батарею на 12 або 24 В.

12/24В: багато популярних моделей MPPT сумісні з акумуляторами на 12 і 24 В. Дійсно, це сумісні напруги акумуляторів усіх моделей, які я протестував для цього огляду.

12/24/48 В: Існують висококласні MPPT, сумісні з 12, 24 і 48-вольтовими акумуляторами. Зазвичай це MPPT з більш високими номінальними значеннями струму заряду.

12/24/36/48 В: Деякі бренди продають моделі, які також сумісні з 36-вольтовими акумуляторами.

Примітка: Деякі контролери заряду також вказують максимальну напругу акумулятора у своїх специфікаціях. Як і слід було очікувати, ви не хочете, щоб напруга вашого акумулятора перевищувала це число.

Сумісні типи акумуляторів

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Переконайтеся, що контролер заряду, який ви отримуєте, сумісний з вашим типом акумулятора.

Ось найпоширеніші типи сонячних батарей:

 • LiFePO4 (також відомий як літій-залізо-фосфат, LFP або просто “літій”)
 • Гель
 • AGM/герметичний свинцево-кислотний
 • Залита свинцева кислота

Якщо контролер сумісний з певним типом акумулятора, це означає, що він має попередньо встановлений профіль заряджання для цього хімічного складу акумулятора, який ви можете вибрати під час налаштування контролера.

Користувацькі профілі заряджання: Багато контролерів MPPT також пропонують можливість створювати власні або “користувацькі” профілі заряджання. Вони дозволяють вибрати всі задані значення напруги. такі як напруга поглинання і плаваюча напруга. так, щоб ви могли адаптувати їх для вашої конкретної батареї.

По суті, спеціальні профілі роблять контролер сумісним з усіма основними типами сонячних батарей. Багато досвідчених користувачів також люблять налаштовувати ці параметри, щоб спробувати максимізувати термін служби акумулятора.

Максимальна фотоелектрична вхідна потужність

“PV” відноситься до сонячних панелей, тому це число є максимальною потужністю сонячної батареї, яку можна підключити до контролера.

Ви помітите, що контролер має різні номінальні значення максимальної вхідної потужності фотоелектричних модулів для різних напруг. Це тому, що вати базуються як на вольтах, так і на амперах (W = V A).

Якщо у вас виникли труднощі з визначенням необхідної сили струму заряду, ви також можете звернутися до цього числа для довідки.

Моніторинг через Bluetooth

Можливість контролювати та керувати сонячною системою за допомогою програми на телефоні. це велика зручність. Не варто недооцінювати, наскільки це може бути приємно! Контролери MPPT тут діляться на три різні групи:

Вбудований: деякі контролери мають вбудований Bluetooth, що означає, що вам не потрібно нічого купувати, щоб почати моніторинг вашої системи з телефону. З усіх контролерів, які я тестував, лише Victron SmartSolar мав вбудований Bluetooth.

Потрібна додаткова покупка: Багато контролерів вимагають додаткової покупки, перш ніж ви зможете використовувати моніторинг Bluetooth. Вам потрібно придбати модуль Bluetooth, який підключається до контролера. Зазвичай вони коштують 30-40. Решта 4 контролери, які я протестував, потрапляють у це відро.

Немає Bluetooth: Деякі контролери заряду MPPT взагалі не мають можливостей Bluetooth. Єдиний спосіб контролювати вашу систему за допомогою них. це через екран або світлодіодні індикатори на контролері.

Дротові клеми

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Шукайте хороші дротяні клеми з якісними гвинтами. Дешеві контролери заряду економлять на своїх дротяних клемах, і ви це відразу помітите. Їх легше зняти, і ви не можете затягнути гвинти так сильно. Вони можуть швидше розхитуватися з часом.

Деякі люди також люблять надмірно вимірювати свої дроти. Більш товсті дроти допомагають мінімізувати падіння напруги і полегшують подальше розширення системи. Якщо це про вас, вам варто звернути увагу на максимальний розмір дроту.

Енергоспоживання

Контролери заряду споживають скромну кількість енергії, яка буде вказана в специфікації. У більшості саморобних сонячних систем споживання енергії недостатньо для того, щоб зробити істотну різницю.

Однак енергоспоживання може враховуватися, якщо ваші сонячні панелі будуть працювати тривалий час без сонячного світла. Наприклад, один читач зі Скандинавії написав мені про те, як енергоспоживання контролера заряду вплинуло на його рішення про покупку, оскільки сонячні панелі на його автономному будиночку більшу частину зими були вкриті снігом. Він не хотів, щоб контролер заряду споживав стільки енергії, що повністю розряджав його батареї.

У таких ситуаціях шукайте контролер з низьким енергоспоживанням. Більшість контролерів заряду мають низьке енергоспоживання при низькій напрузі системи, тому, можливо, ви захочете тримати акумуляторну батарею на 12 вольт. ШІМ-контролери заряду, як правило, споживають менше енергії, ніж MPPT, тому ви також можете розглянути модель з ШІМ.

Компенсація температури

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні батареї, і вони будуть відчувати значні перепади температури, вам слід шукати контролер заряду, який регулює задані значення напруги в залежності від температури. функція називається температурною компенсацією. Літієві батареї не потребують температурної компенсації.

Щоб мати цю функцію, контролер повинен мати датчик температури. Датчик буде або вбудованим внутрішнім датчиком, або зовнішнім датчиком, що входить до комплекту, або доступним для придбання додатково.

Якщо це зовнішній датчик, ви підключаєте його до порту датчика температури на контролері, а потім приклеюєте датчик до акумулятора.

Діапазон робочих температур

Зверніть увагу на діапазон робочих температур, якщо ваш контролер заряду буде зазнавати значних температурних коливань. наприклад, якщо він знаходиться в човні, автофургоні або кемпінгу без змінного струму. Моделі вищого класу, як правило, здатні працювати в більш широких температурних діапазонах.

MPPT vs ШІМ-контролери заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Контролери заряду MPPT дорожчі, але більш ефективні. Ефективність більшості з них становить близько 95%.

ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні. Вони мають ефективність близько 75-80%.

Крім того, контролери MPPT часто мають більш високі номінальні значення струму заряду, наприклад, 30 ампер або більше. Це означає, що до них можна підключити більше сонячних панелей. (Наприклад, моделі MPPT, включені в цей тест, можуть працювати з сонячними батареями потужністю 400-1000 Вт в залежності від напруги системи).) Вони також мають більш високі обмеження по напрузі, тому ви можете підключити більше панелей послідовно, що може заощадити ваші гроші на електропроводці.

ШІМ-контролери заряду зазвичай мають нижчі номінальні значення струму заряду, наприклад, 10-30 ампер, що робить їх найбільш придатними для сонячних батарей потужністю 400 Вт або менше. Вони часто мають досить високі обмеження по напрузі лише для 1-2 сонячних панелей на 12В, які можна з’єднати послідовно. Якщо ви використовуєте багато сонячних панелей з ШІМ, вам, ймовірно, доведеться підключати їх паралельно, що може збільшити витрати на проводку.

Підсумок

Мені сподобалися всі контролери заряду MPPT, які я протестував для цього огляду. Я був би радий мати будь-яку з них у своїй системі. На жаль, робота оглядача полягає в тому, щоб ранжувати варіанти від кращого до гіршого.

Після тестування 5 MPPT і порівняння їх технічних характеристик, я вважаю, що Victron SmartSolar MPPT є найкращим контролером заряду MPPT на ринку. Я вважав, що він має найкращу якість збірки і найпростіший у налаштуванні та використанні.

Renogy Rover 40A має найкраще співвідношення ціни та якості. Це добре зроблена модель, яку можна поєднати з мобільним додатком Renogy, якщо ви також придбаєте Bluetooth-модуль BT-1.

Нарешті, EPEver Tracer 4215BN побудований як танк і має найкращі дротяні клеми серед усіх контролерів заряду, які я коли-небудь використовував. Він не сумісний з літієвими акумуляторами з коробки, але ви можете використовувати екран MT50, що входить до комплекту, щоб створити власний профіль зарядки.

Нагадую, що всі контролери заряду, які я тестував, пропонують моделі з різними обмеженнями струму заряду і PV-напруги. Якщо вам подобається Victron, наприклад, але вам потрібен більш високий номінальний струм, зверніть увагу на зарядний пристрій Victron SmartSolar MPPT 100/50. Він має номінальний струм 50 ампер, порівняно з номіналом 30 ампер моделі, яку я тестував.

Невелике прохання: якщо ви знайшли мої огляди контролера заряду MPPT корисними і плануєте придбати його, будь ласка, розгляньте можливість придбання через одне з моїх партнерських посилань нижче. Я отримаю невелику комісію (без додаткових витрат для вас), яка допоможе фінансувати більше оглядів, подібних до цього. Дякую вам!

Огляд контролера заряду MPPT від Victron

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на один з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

Це мій практичний огляд контролера заряду Victron SmartSolar MPPT.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Я провів загалом 3 тижні, тестуючи його самостійно, а також разом з іншими найкращими контролерами заряду MPPT. Я встановив його в сонячну електростанцію і протестував його простоту використання, вихідну потужність і точність напруги.

Після всього цього, я вважаю, що Victron SmartSolar MPPT є найкращим контролером заряду MPPT на ринку. Він дорогий, але вбудований Bluetooth, безкоштовний мобільний додаток і простота налаштування роблять його найбільш plug-and-play MPPT, який я тестував. Для досвідчених користувачів він також має безліч налаштувань і розширених функцій.

Найкращий вибір

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Найкращий контролер заряду сонячної батареї MPPT

Victron SmartSolar MPPT був найбільш “plug-and-play” MPPT, який я тестував. Має безліч попередніх налаштувань для всіх найпоширеніших сонячних батарей. А вбудований Bluetooth дозволяє використовувати безкоштовний мобільний додаток Victron для віддаленого моніторингу вашої сонячної електростанції з телефону.

Номінальний струм заряду: 30A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричної системи (Voc): 100V
Напруга батареї: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, залитий, на замовлення
Максимальний. Вхідна фотоелектрична потужність: 440 ВТ @ 12 В, 880 ВТ @ 24 В Максимальна. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (вбудований) Датчик температури: Так (вбудований)

Огляд Victron SmartSolar MPPT

Перші враження

Діставши його з коробки, я вперше помітив, що Victron SmartSolar невеликий і легкий як для MPPT.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Крім того, контролер не має екрану. лише кілька світлодіодних індикаторів, щоб ви знали, на якому етапі заряджання знаходиться контролер.

Зазвичай це обмежує, але вбудований Bluetooth Victron SmartSolar позбавляє від необхідності в екрані. За допомогою Bluetooth ви можете легко контролювати все зі свого телефону. Мені це подобається більше, тому що це дає більше інформації та дозволяє здійснювати віддалений моніторинг. Я можу перебувати на кухні і перевіряти стан свого контролера в підвалі.

Встановлення

Я одразу ж пішов до свого підвалу, щоб встановити Victron у тестовій сонячній енергетичній системі. Чотири гвинти. це все, що вам потрібно для його монтажу.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Після монтажу я підключив контролер до батареї LiFePO4 та сонячної панелі потужністю 100 Вт. Дротові клеми Victron просто чудові. Самі гвинти здаються міцними та довговічними, але клеми, на мій смак, трохи заглиблені та розташовані близько один до одного.

Після встановлення я, як правило, взагалі забуваю про дротяні клеми. І у мене ніколи не було проблем з вислизанням проводів під час налаштування або використання.

Bluetooth

Після того, як ви підключили Victron до акумулятора та сонячних панелей, наступне, що вам потрібно зробити, це завантажити додаток VictronConnect.

Щоб підключити телефон до контролера заряду Victron, просто відкрийте додаток Victron і виберіть ваш контролер заряду зі списку пристроїв. Ось коротке відео про те, як я це роблю:

Примітка: Можливо, вам доведеться ввести пін-код під час першого сполучення з телефоном. Пін-код Victron за замовчуванням. 000000 (шість нулів).

Ви не створюєте пару, переходячи до налаштувань Bluetooth вашого телефону. Це інший процес, ніж для більшості Bluetooth-пристроїв.

Тепер ви можете контролювати свою сонячну електростанцію зі свого телефону. Додаток Victron є потужним і надає вам всю необхідну інформацію про те, скільки енергії виробляють ваші сонячні панелі, а також про напругу акумулятора та зарядний струм.

Наприклад, коли я під’єднав свою панель, вона показала, що моя 100-ватна панель виробляє близько 45 Вт (через легку хмарність).

В якості простого тесту діапазону Bluetooth Victron, я пішов на другий поверх мого будинку і перевірив, чи буде Bluetooth все ще підключатися. За моїми оцінками, я був приблизно в 30-35 футах від контролера Victron, і мій телефон все ще чудово підключався. Насправді, він показав, що має 2-3 смуги “обслуговування” Bluetooth.’

Точність напруги

Після того, як я випробував Victron сам по собі, я захотів протестувати його разом з іншими провідними контролерами заряду MPPT. На додаток до тестування зручності використання та якості збірки, я перевірив точність напруги кожного контролера за допомогою мультиметра, підключеного до клем акумулятора.

Victron посів перше місце в моєму тесті із середньою розбіжністю напруги лише 0.075 вольт. Більшість інших моделей мали середню розбіжність 0.1-0.2 вольта.

Вихідна потужність

Далі я перевірив максимальну вихідну потужність всіх MPPT при підключенні до сонячної батареї потужністю 200 Вт. Я виміряв вихідну потужність за допомогою монітора батареї Victron BMV-712.

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Victron посів перше місце, лише на волосину. Він видає максимум 146 Вт. Це на 1 Вт більше, ніж у EPEver Tracer BN, який посів друге місце, і на 4 Вт більше, ніж у Renogy Rover, який посів останнє місце.

Я не покладаюся на ці результати через змінні, які я не зміг врахувати, такі як коливання сонячного випромінювання та температури сонячних панелей. Незважаючи на це, було приємно бачити, що Victron посів перше місце, враховуючи його ціну.

Основні характеристики

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Примітка: Ці характеристики стосуються моделі, яку я тестував, SmartSolar MPPT 100/30. Victron має цілу лінійку продуктів SmartSolar з різними межами напруги фотоелектричних панелей, номінальним струмом заряду і сумісними напругами акумуляторів, якщо вам потрібен інший розмір.

 • Номінальний струм заряду: 30А
 • Максимальна напруга фотоелектричної системи у відкритому стані (Voc): 100V
 • Напруга акумулятора: 12/24В
 • Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичні (AGM), гелеві, заливні, спеціальні
 • Максимальна вхідна потужність фотоелектричних модулів: 440 Вт при 12 В, 880 Вт при 24 В
 • Максимальний розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
 • Моніторинг по Bluetooth: Так (вбудований)
 • Датчик температури: Так (вбудований)
 • Енергоспоживання: 30 мА при 12 В, 20 мА при 24 В
 • Робоча температура:.Від 30 до 60°C (від.22 до 140°F)

Що мені не сподобалось

Для кого цей контролер заряду не підходить

Яка модель Victron SmartSolar підходить саме вам?

Лінійка продуктів SmartSolar MPPT має безліч варіантів з різними номінальними значеннями фотоелектричної напруги і струму заряду. Ось коротка порівняльна таблиця деяких найпопулярніших моделей на Amazon:

Victron SmartSolar MPPT 75/15Victron SmartSolar MPPT 100/20Victron SmartSolar MPPT 100/30Victron SmartSolar MPPT 100/50
Максимальний струм. Напруга фотоелектричної батареї 75V 100V 100V 100V
Номінальний струм заряду 15A 20A 30A 50A
Напруга акумулятора 12/24V 12/24/48V 12/24V 12/24V
Максимальна. Вхідна потужність фотоелектричних модулів 220 ВТ @ 12 В, 440 ВТ @ 24 В 290 ВТ @ 12 В, 580 ВТ @ 24 В, 1160 ВТ @ 48 В 440 ВТ @ 12 В, 880 ВТ @ 24 В 700 ВТ @ 12 В, 1400 ВТ @ 24 В
Посилання для покупки Переглянути на Amazon Переглянути на Amazon Переглянути на Amazon Переглянути на Amazon

Найкращі альтернативи

Якщо Victron SmartSolar MPPT вам не підходить, ось мої найкращі альтернативи:

 • Victron BlueSolar MPPT 100/30. Victron BlueSolar схожий на Victron SmartSolar, але без вбудованого Bluetooth. Як результат, це трохи дешевше. І ви завжди можете додати Bluetooth пізніше, придбавши Victron VE.Прямий розумний донгл.
 • Renogy Rover 40A. Я думаю, що Rover 40A. це контролер MPPT з найкращим співвідношенням ціни та якості. Якщо ви не хочете платити багато грошей за Victron, я б порекомендував цей пристрій наступним. Він має пресети для всіх найпоширеніших типів сонячних батарей і дозволяє створювати власні профілі зарядки. Він не має вбудованого Bluetooth, але ви можете додати його, придбавши Bluetooth-модуль Renogy BT-1. Мобільний додаток Renogy був моїм другим улюбленим. Читайте мій повний огляд Renogy Rover MPPT.
 • EPEver Tracer 4215BN. Tracer BN мав моє улюблене обладнання з MPPT, яке я тестував. Він побудований як танк і має мої улюблені дротяні клеми з усіх сонячних контролерів, які я коли-небудь використовував. Він має попередні налаштування для свинцево-кислотних акумуляторів, але не для акумуляторів LiFePO4. Він дозволяє створювати власні профілі заряджання, тому може працювати з літієвими акумуляторами, якщо ви витратите трохи часу на правильне налаштування.

Підсумок

найкращих, контролер, заряд, mppt, сонячний

Контролер заряду Victron SmartSolar MPPT був моїм улюбленим з 5 протестованих мною MPPT. Він має найкращу точність напруги та вихідну потужність.

Bluetooth вбудований у всі контролери Victron SmartSolar. Це дозволяє перевіряти стан системи зі свого телефону за допомогою програми VictronConnect. Сполучення з телефоном займає всього 15 секунд, і після сполучення ви можете контролювати свою систему в режимі реального часу та редагувати системні налаштування, такі як тип акумулятора.

Якщо вам потрібен MPPT, який легко налаштувати і який чудово працює з коробки, я б рекомендував Victron.

Єдиним реальним недоліком Victron є його ціна. Це продукт преміум-класу і коштує як один. Якщо ви не хочете витрачати всі ці гроші, подивіться на дешевший MPPT, такий як Renogy Rover 40A.

Невелике прохання: якщо ви знайшли мій огляд Victron SmartSolar MPPT корисним і плануєте придбати його, будь ласка, розгляньте можливість придбання через одне з моїх партнерських посилань нижче. я отримаю невелику комісію, яка допоможе фінансувати більше оглядів, подібних до цього. Спасибі!

Контролер сонячного заряду Victron 60A

Сонячний зарядний пристрій збирає енергію від ваших сонячних панелей і зберігає її у ваших акумуляторах. Використовуючи новітні, найшвидші технології, SmartSolar максимізує цей збір енергії, розумно керуючи ним для досягнення повного заряду в найкоротші терміни. SmartSolar підтримує здоров’я батареї, продовжуючи її життя.

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ, ЩОБ ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ

Опис:

Сонячний зарядний пристрій збирає енергію від ваших сонячних панелей і зберігає її у ваших батареях. Використовуючи новітні, найшвидші технології, SmartSolar максимізує цей збір енергії, розумно керуючи ним для досягнення повного заряду в найкоротші терміни. SmartSolar підтримує працездатність акумулятора, продовжуючи термін його служби.

Постійно відстежуючи напругу та струм на виході ваших сонячних панелей, технологія MPPT гарантує, що кожна крапля доступної енергії буде вимита з ваших панелей і зібрана для зберігання. Перевага цього найбільш помітна, коли небо частково затягнуте хмарами, а інтенсивність світла постійно змінюється.

Віддалено керуйте та контролюйте широкі можливості зарядного пристрою SmartSolar MPPT за допомогою вбудованого Bluetooth, з’єднавши його зі своїм смартфоном або іншим пристроєм через VictronConnect. Якщо ваша установка підключена до Інтернету, Victron Remote Management Portal (VRM) забезпечує доступ до повної потужності вашого MPPT в будь-який час і в будь-якому місці; обидва сервіси є безкоштовними для використання. Для віддаленого встановлення. навіть за відсутності інтернет-з’єднання або телефонного сигналу поблизу. ви можете контролювати ваш MPPT за допомогою Bluetooth-з’єднання з пристроєм LoRaWAN (широкосмугова мережа дальнього радіусу дії), який можна придбати додатково.

Додавши SmartSolar Control Display, ви зможете з першого погляду перевірити стан зарядного пристрою та акумуляторної батареї. Просто підключіть його до зарядного пристрою MPPT, щоб отримати можливість моніторингу та налаштування в режимі реального часу.

Технічні характеристики

 • Номінальна напруга системи: 12. 48V
 • Номінальний струм заряду: 60А
 • Номінальний розрядний струм: 4А до 35В постійного струму, 1А до 60В постійного струму
 • Максимальний. Напруга холостого ходу: 150 В (абсолютний максимум в найхолодніших умовах) 145 В (пусковий і робочий максимум)
 • Максимум. Вхідна потужність: 860 Вт (12В батарея); 1720 Вт (24В батарея); 2580 Вт (36В батарея); 3440 Вт (48В батарея)
 • Силові клеми: 35мм/AWG2 (3 пари роз’ємів MC4)
 • Ціна: 539.75
 • Надшвидке відстеження точки максимальної потужності (MPPT)
 • Удосконалене виявлення точки максимальної потужності в умовах часткового затінення
 • Видатна ефективність перетворення
 • Природне конвекційне охолодження
 • Автоматичне розпізнавання напруги батареї
 • Гнучкий алгоритм заряду
 • Захист від перегріву та зниження потужності при високій температурі

Сонячні контролери Victron

Для надійної та високопродуктивної сонячної зарядки обирайте контролери сонячного заряду Victron від Solar4RVs. Наші контролери розроблені для безперебійної роботи з різними сонячними панелями та типами акумуляторів, гарантуючи, що ви зможете насолоджуватися надійною енергією, куди б не завели вас ваші пригоди.

Моделі SmartSolar. Розумні та ефективні

Інтелектуальні сонячні контролери заряду Victron розроблені з використанням передової технології інтелектуальної зарядки, яка забезпечує оптимальну продуктивність зарядки. Завдяки з’єднанню Bluetooth ви можете легко контролювати свою систему та регулювати налаштування зі смартфона або планшета. Це дозволяє оптимізувати вашу систему для максимальної ефективності та продуктивності.

Моделі BlueSolar. Та ж надійність роботи без Bluetooth

Зверніть увагу на 75/10. 100/20 можна налаштувати на літій тільки за допомогою VE.Прямий кабель або зовнішній Bluetooth-ключ.

Міцний і довговічний

Наші сонячні контролери заряду Victron створені для тривалого використання, з міцною конструкцією, яка може витримати навіть найсуворіші умови. На них також надається 5-річна гарантія, що дає вам впевненість у тому, що ваші інвестиції захищені.

Експертні поради та підтримка

У Solar4RV ми прагнемо надавати нашим клієнтам кваліфіковані консультації та підтримку. Наша команда експертів з сонячної енергетики допоможе вам вибрати правильний контролер сонячного заряду Victron для ваших конкретних потреб, і ми завжди готові відповісти на будь-які питання, які у вас можуть виникнути.

Швидка доставка та легке замовлення

Замовити контролер сонячного заряду Victron від Solar4RVs легко і без проблем. Завдяки швидкій доставці та безпечному онлайн-замовленню, ви можете отримати необхідні продукти швидко та зручно. Купуйте зараз і насолоджуйтесь надійною енергією у вашій наступній пригоді.

Ми будемо тримати вас в курсі останніх пропозицій, щоб ви ніколи не пропустили!

Повністю захищений Stripe

Ласкаво просимо на наш веб-сайт. Якщо ви продовжуєте переглядати та використовувати цей веб-сайт, ви погоджуєтесь дотримуватися наступних умов використання, які разом з нашою політикою конфіденційності регулюють відносини Solar 4 RVs з вами щодо цього веб-сайту. Якщо ви не згодні з будь-якою частиною цих умов, будь ласка, не використовуйте наш веб-сайт.

Термін “Solar 4 RVs” або “нас” або “ми” відноситься до власника веб-сайту, юридична адреса якого. Наш ABN. 12 126 817 318. Термін “ви” відноситься до користувача або глядача нашого веб-сайту.

Використання цього веб-сайту регулюється наступними умовами використання:

 • Вміст сторінок цього веб-сайту призначений лише для вашої загальної інформації та використання. Може бути змінено без попереднього повідомлення.
 • Ні ми, ні треті особи не надаємо жодних гарантій щодо точності, своєчасності, продуктивності, повноти або придатності інформації та матеріалів, знайдених або запропонованих на цьому веб-сайті, для будь-якої конкретної мети. Ви визнаєте, що така інформація та матеріали можуть містити неточності або помилки, і ми прямо виключаємо відповідальність за будь-які такі неточності або помилки в повному обсязі, дозволеному законом.
 • Ви використовуєте будь-яку інформацію або матеріали на цьому веб-сайті виключно на власний ризик, за який ми не несемо відповідальності. Ви несете власну відповідальність за те, щоб будь-які продукти, послуги або інформація, доступні на цьому веб-сайті, відповідали вашим конкретним вимогам.
 • Цей веб-сайт містить матеріали, які належать нам або надані нам за ліцензією. Цей матеріал включає, але не обмежується дизайном, макетом, виглядом, зовнішнім виглядом і графікою. Відтворення заборонено, окрім як відповідно до повідомлення про авторські права, яке є частиною цих положень та умов.
 • Усі торгові марки, відтворені на цьому веб-сайті, які не є власністю оператора або не мають ліцензії на них, зазначені на веб-сайті.
 • Несанкціоноване використання цього веб-сайту може призвести до позову про відшкодування збитків та/або бути кримінальним злочином.
 • Час від часу цей веб-сайт може також містити посилання на інші веб-сайти. Ці посилання надані для вашої зручності для отримання додаткової інформації. Це не означає, що ми схвалюємо ці веб-сайти. Ми не несемо відповідальності за зміст веб-сайтів, на які є посилання.
 • Використання вами цього веб-сайту та будь-які суперечки, що виникають у зв’язку з таким використанням веб-сайту, підпорядковуються законодавству Австралії.

Наш Кодекс поведінки

Кодекс поведінки Solar 4 RVs описує філософію та етичний підхід нашої компанії до управління діловою діяльністю.

 • Solar 4 RVs буде:
 • Вести бізнес чесно і прозоро;
 • Ведіть бізнес безпечно, чесно та етично;
 • Спілкуйтеся шанобливо, чесно і ввічливо в будь-який час;
 • Підтримувати громадськість та бізнес у досягненні оптимального сталого енергетичного рішення для їхніх мобільних додатків;
 • Виробляти та пропонувати високоякісні товари з оптимальним співвідношенням ціни та якості, які підходять для караванів та інших будинків на колесах;
 • Надавати точну та достатню інформацію, вказівки та поради, де це можливо, щоб клієнти мали повне розуміння та усвідомлення своєї покупки;
 • Рекламувати загальну ціну на видному місці без прихованих компонентів;
 • Визнавати та просувати екологічну відповідальність;
 • Дотримуватися чинного законодавства та стандартів;
 • Нести відповідальність за своєчасне вирішення проблем клієнтів та гарантійних зобов’язань на продукцію;
 • Схвалювати інсталяторів на основі їхньої прихильності до високої якості виконання робіт;
 • Дотримуйтесь усіх законів про конфіденційність, і будь-яка інформація, отримана від іншої сторони, буде зберігатися в таємниці.
 • Solar 4 RV не буде:
 • свідомо робити неправдиві або оманливі заяви щодо придатності та продуктивності своїх сонячних батарей або їх комбінацій;
 • вводити в оману або обманювати споживачів щодо ціни, цінності чи якості продукції або місця походження (виготовлення) продукції;
 • Використовуйте тактику продажів під високим тиском, яка спонукає споживачів приймати швидкі або неінформовані рішення щодо продукту та технологій, які вони обирають;
 • Реклама з постійними знижками для стимулювання продажів.

Залишити відповідь