5 найкращих контролерів заряду MPPT. Регулятор сонячної батареї

Що таке контролер сонячного заряду і чому він важливий?

Як випливає з назви, контролер заряду сонячної батареї. це компонент системи сонячних панелей, який контролює зарядку акумуляторної батареї. Контролери заряду сонячних батарей забезпечують зарядку акумуляторів з належною швидкістю і до належного рівня. Без контролера заряду батареї можуть бути пошкоджені вхідним струмом, а також можуть пропускати енергію назад до сонячних панелей, коли сонце не світить.

Контролери заряду сонячних батарей мають просту роботу, але важливо дізнатися про два основні типи, як вони працюють і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами. Озброївшись цими знаннями, ви станете на крок ближче до побудови автономної сонячної системи!

Дізнайтеся, скільки ви можете заощадити, встановивши сонячну електростанцію

Основні висновки

 • Контролери заряду дозволяють акумуляторам безпечно заряджатися і розряджатися, використовуючи енергію сонячних панелей.
 • Контролер заряду потрібен щоразу, коли батарея підключається до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей; найчастіше в невеликих автономних системах.
 • Два типи контролерів заряду. широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) та відстеження точки максимальної потужності (MPPT).
 • ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні, і найкраще підходять для невеликих автономних систем з декількома сонячними панелями та акумуляторами.
 • Контролери заряду MPPT є більш дорогими та ефективними і підходять для великих автономних систем, які можуть забезпечити енергією невеликий будинок або каюту.
 • Найкращі автономні контролери заряду виробляються такими брендами, як Victron, EPEVER і Renogy, але контролери заряду інших виробників можуть бути просто чудовими, якщо ви знаєте, на що звертати увагу.

Кому потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Контролер заряду необхідний щоразу, коли акумуляторна батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей. У більшості випадків це означає невелику автономну установку, наприклад, сонячні панелі на автофургоні або в будиночку. Якщо ви шукаєте інформацію про те, як використовувати сонячні батареї та акумулятори поза мережею, ви потрапили в потрібне місце!

Існують також контролери заряду, призначені для забезпечення резервного заряду акумуляторів для існуючої мережевої сонячної системи, яка знаходиться на даху будинку або підприємства. Ця програма вимагає високовольтного контролера заряду і, як правило, передбачає перепідключення системи, щоб спрямувати частину сонячної енергії через контролер заряду.

Як працює контролер заряду сонячної батареї?

Перш ніж ми почнемо, попередимо: ми будемо говорити про напругу, силу струму та потужність. Якщо вам потрібно нагадати, як ці речі працюють разом, перегляньте нашу статтю про вати, кіловати та кіловат-години.

Контролер сонячного заряду підключається між сонячними панелями та акумуляторами, щоб забезпечити безпечне та ефективне надходження енергії від панелей до акумулятора. Батарея живить інвертор, який перетворює постійний струм на змінний для роботи приладів (так званих навантажень).

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Як працює контролер заряду в автономній сонячній системі.

Чотири основні функції контролера сонячного заряду

 • Приймати вхідну енергію від сонячних панелей
 • Контролюйте кількість енергії, що надходить до акумулятора
 • Слідкуйте за напругою акумулятора, щоб не допустити його перезаряджання
 • Дозвольте енергії надходити тільки від сонячних панелей до акумуляторів

Коли батарея заряджається, її напруга збільшується до певної межі. Акумулятор може бути пошкоджений, якщо додатковий заряд буде застосований понад цю межу. Таким чином, здатність батареї віддавати або приймати енергію можна виміряти за її напругою. Наприклад, типова 12-вольтова свинцево-кислотна батарея AGM покаже напругу 11.8 вольт при 10% заряді до 12.9 вольт при 100% заряді.

Основна функція сонячного контролера заряду полягає в тому, щоб забезпечити кількість енергії, яка надходить до акумулятора, достатню для його заряду, але не настільки, щоб вона підвищувала напругу акумулятора вище безпечного рівня. Він робить це, зчитуючи напругу батареї і розраховуючи, скільки додаткової енергії потрібно для повної зарядки батареї.

Інша важлива функція контролера заряду. запобігати поверненню струму назад в сонячні панелі. Коли сонце не світить, сонячні панелі не виробляють жодної напруги. Оскільки електрика перетікає з високої напруги в низьку, енергія в акумуляторі буде перетікати в сонячні панелі, якщо не буде нічого, щоб її зупинити. Це потенційно може призвести до пошкодження. Контролер заряду має діод, який дозволяє енергії текти в одному напрямку, запобігаючи поверненню електроенергії назад в панелі.

Як сонячна енергія потрапляє від панелей до акумуляторів

Як ми вже згадували вище, енергія перетікає від високої напруги до низької. Отже, щоб додати енергії до акумулятора, вихідна напруга сонячної панелі завжди повинна бути трохи вищою, ніж напруга акумулятора, який вона заряджає. На щастя, сонячні панелі спроектовані таким чином, щоб видавати більше напруги, ніж потрібно акумулятору в будь-який момент часу.

Ось приклад: Скажімо, у вас є одна сонячна панель потужністю 100 Вт і 12-вольтова батарея. Пам’ятайте, що 12-вольтовий акумулятор насправді здатний заряджатися приблизно до 12.9 вольт. 12 вольт. це так звана “номінальна напруга”, тоді як фактична напруга батареї залежить від того, наскільки вона заряджена. Він може опуститися до 11.8 вольт при низькому заряді, і 12.9 вольт при повному заряді.

100-ватна сонячна панель може видавати максимум 18 вольт, що трохи забагато для безпечної роботи акумулятора. Якщо залишити його підключеним до акумулятора занадто довго, це може призвести до небезпечної ситуації, в результаті чого всередині акумулятора накопичиться тиск, який буде виходити назовні у вигляді хімічної пари.

Вам потрібен контролер заряду між сонячною панеллю та акумулятором, щоб обмежити напругу, доступну для акумулятора. Але справа не тільки в напрузі. він також повинен витримувати певний струм (силу струму), що протікає через нього. Ось тут і з’являється номінальна сила струму контролера заряду.

Номінальний струм контролера заряду

Кількість ампер струму, яку може витримати контролер заряду, називається його “номіналом”.” Перевищення номінального струму може призвести до пошкодження проводки всередині контролера заряду. Розглянемо контролер заряду, розрахований на 30 ампер струму. Описана вище одна 100-ватна сонячна панель видає 5.5 ампер струму при 18 вольтах. Цей струм набагато нижчий за максимальний струм контролера заряду в 30 ампер, тому контролер заряду може легко впоратися з вихідним струмом однієї сонячної панелі.

Фактично, він може обробляти вихід декількох сонячних панелей, підключених паралельно (що збільшує вихідний струм). Але є важливе правило щодо номіналів контролера заряду, яке слід враховувати: завжди переконайтеся, що ваш контролер заряду розрахований на 25% більше ампер, ніж ваші сонячні панелі повинні видавати. Це тому, що сонячні панелі можуть перевищувати свій номінальний вихідний струм під особливо яскравим сонцем, і ви не хочете підсмажити контролер заряду в тому рідкісному випадку, коли це станеться.

Пам’ятаючи про це правило, 30-амперний контролер заряду в нашому прикладі може приймати номінальний вихід до 24 ампер. Ви можете підключити цілих чотири з цих 5.5-амперні сонячні панелі, з’єднані паралельно, створюють сонячну батарею, здатну видавати 22 ампера, не перевищуючи номінальну потужність контролера заряду плюс 25% “подушки”. Якщо ви думаєте, що в майбутньому збільшите розмір вашої сонячної батареї, придбайте контролер заряду, розрахований на 50% більше ампер, ніж вам потрібно на даний момент.

Відповідність напруг

Ще одним фактором при виборі контролера заряду є напруга акумуляторної батареї, яку ви хочете зарядити. Послідовне з’єднання батарей збільшує напругу, яку вони можуть видавати і приймати. Наприклад, дві 12-вольтні батареї, з’єднані послідовно, працюватимуть при 24 номінальних вольтах. На ринку є контролери заряду, які можуть підключатися до акумуляторних батарей на 12, 24, 36 і 48 вольт. Необхідно переконатися, що контролер заряду, який ви купуєте, може працювати з напругою акумуляторної батареї.

Етапи заряджання акумулятора

Існує три стадії заряджання акумулятора: об’ємний, абсорбційний та плаваючий. Вони відповідають ступеню зарядженості акумулятора.

 • Об’ємний: коли заряд батареї низький, контролер заряду може безпечно подавати на неї багато енергії, і батарея дуже швидко наповнюється зарядом.
 • Поглинання: коли акумулятор наближається до повного заряду (близько 90%), контролер заряду зменшує вихідний струм, і акумулятор заряджається повільніше до повного заряду.
 • Плаваючий: коли батарея повна, контролер заряду трохи знижує вихідну напругу, щоб підтримувати повний заряд.

Уявіть, що ви наливаєте воду з глечика в чашку з дуже повільним витіканням: коли чашка порожня, ви починаєте наливати і швидко збільшуєте кількість води, що наливається, поки чашка не буде майже повною. Потім ви зменшуєте потік до тих пір, поки чаша не заповниться. Щоб чаша залишалася повною, незважаючи на протікання, ви наливаєте воду лише цівкою, щоб підтримувати її рівень.

Процес заливання/поглинання/потоку був розроблений для свинцево-кислотних акумуляторів глибокого циклу. Деякі новіші літієві батареї допускають більший струм до повного заряду, а це означає, що контролер заряду в парі з літієвою батареєю можна налаштувати так, щоб скоротити або усунути стадію поглинання.

Типи контролерів заряду

Існує два основних способи керування потоком енергії до акумулятора, і вони відповідають двом типам контролерів заряду: широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

Широтно-імпульсна модуляція. це найпростіший і найдешевший автоматичний спосіб управління потоком енергії між сонячними панелями і акумулятором. На ринку існують ШІМ-контролери заряду від 15 до 40.

ШІМ-контролер заряду гарантує, що батарея ніколи не заряджається до максимальної напруги, вмикаючи і вимикаючи потік енергії сотні разів на секунду (i.e. (надсилання “імпульсів” потужності) для зменшення середньої напруги, що надходить від сонячних панелей. Ширина імпульсів зменшує середню вихідну напругу.

Ось зображення, яке ілюструє роботу імпульсів:

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Наприклад, якщо контролер заряду приймає 18 вольт від сонячної панелі, він може налаштувати імпульси так, щоб вони були увімкнені 82% часу, а вимкнені 18% часу. Це знизить середню напругу на 18%, приблизно до 14.8 вольт, які можуть бути використані для заряду напівповного AGM акумулятора. Коли батарея наближається до повного заряду, ШІМ-контролер заряду ще більше скорочує імпульси, приблизно до 77% часу, або 13.8 вольт, щоб запобігти перезарядці акумулятора.

На жаль, надлишок енергії, виробленої сонячними панелями, витрачається на зниження вихідної напруги. У нашому прикладі ефективність контролера заряду в середньому становитиме близько 80%. Це означає, що дуже важливо переконатися, що вихідна напруга сонячних панелей не надто перевищує напругу вашої акумуляторної батареї з ШІМ-контролером заряду, щоб мінімізувати втрату енергії. Якщо ваша сонячна батарея видає набагато вищу напругу, ШІМ-контролер заряду знизить цю напругу до тієї, яку може прийняти батарея, а решту втратить.

Для невеликих автономних систем, таких як кілька сонячних панелей, підключених до пари батарей, цілком достатньо 80% ефективності, особливо при низькій вартості ШІМ-контролера заряду. Для великих систем з набагато більшою потужністю, як правило, краще використовувати інший тип контролера заряду, відомий як відстеження точки максимальної потужності, або MPPT.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Контролер заряду сонячної батареї MPPT працює шляхом перетворення вхідної потужності від сонячних панелей для досягнення теоретично найвищої ефективності при правильній вхідній напрузі для акумулятора. Контролер заряду робить це, обчислюючи точку, в якій максимальний струм може протікати при напрузі, яку може прийняти батарея, а потім перетворює вихід сонячної панелі в цю суміш напруги і струму.

Основними перевагами контролерів заряду MPPT є більша ефективність і сумісність з сонячними батареями більш високої напруги. Це означає, що ви можете заряджати батарею на 12 В від більшої сонячної батареї, підключеної послідовно, якщо ви не перевищуєте номінальну силу струму контролера. Ви можете розрахувати цю межу, взявши загальну потужність сонячної батареї і розділивши її на напругу акумуляторної батареї, щоб отримати максимально можливий вихід в амперах.

Давайте використаємо ті самі приклади, що й раніше. Сонячна панель видає 100 Вт, або близько 5.5 ампер на 18 вольт. Контролер заряду MPPT перетворює вихідний струм в 14.8 вольт, але втрачає близько 5% потужності в процесі перетворення. Отже, вихідний струм контролера MPPT становить близько 6.4 ампера, помножені на 14.8 вольт, або 95 ват.

Теоретично, за годину повного сонця контролер заряду MPPT віддасть батареям 95 ампер-годин енергії, в той час як ШІМ-контролер заряду віддасть близько 80 ампер-годин. На практиці все не так просто, як виявив професіонал з сонячної енергетики Вілл Проуз у цьому відео:

Загальні функції та налаштування контролера заряду

До основних функцій найпростішого ШІМ-контролера заряду можна віднести можливість встановлення типу акумулятора і напруги акумуляторної батареї, а також світлові індикатори, що вказують на фазу заряду (об’ємний, абсорбційний і плаваючий). вдосконалені моделі PWM і MPPT оснащені невеликим РК-дисплеєм для програмування і відображення даних, портом теплового датчика для моніторингу температури батареї і комунікаційним портом для підключення контролера заряду до зовнішнього дисплея або комп’ютера. Найсучасніші контролери заряду пропонують підключення через Bluetooth та додаток для налаштування налаштувань.

Рекомендовані продукти

На ринку існує безліч контролерів заряду. Проведіть пошук на будь-якому сонячному ринку або онлайн-маркетплейсі, наприклад, на Amazon, і ви обов’язково отримаєте десятки результатів.

Найдешевші ШІМ-контролери заряду можна придбати приблизно за 15 доларів, і вони часто є ребрендинговими версіями одного і того ж дизайну. Їм не вистачає багатьох функцій, але вони відносно надійні, оскільки коштують недорого. дорогі ШІМ-контролери заряду, виготовлені з якісніших матеріалів, можна придбати за ціною менше 50, тоді як повнофункціональні MPPT-контролери заряду коштують від 100 до 200.

Нижче наведено кілька рекомендованих нами контролерів заряду за різними ціновими категоріями для автономних систем середнього розміру.

Renogy Wanderer 30A 12V PWM

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

ШІМ-контролер заряду Renogy Wanderer 30A. це надійний вибір для невеликих автономних установок. Витримує струм до 30А при напрузі 12В, тому не призначений для великої системи.

Не має екрану, але сумісний з трьома основними типами свинцево-кислотних і літієвих акумуляторів, а також з літієвими батареями. Він має порт для підключення додаткового датчика температури та порт RS232, який можна використовувати для програмування контролера заряду або навіть для додавання Bluetooth-модуля BT-1 від Renogy для підключення до додатку Renogy на вашому смартфоні.

Wanderer можна придбати приблизно за 40 від Amazon або Renogy безпосередньо.

EPEVER Tracer BN 30A 12V/24V MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Контролер заряду EPEVER Tracer BN MPPT 30A. не найдешевший контролер заряду MPPT на ринку, але він дуже хороший. Завдяки литому алюмінієвому корпусу, міцним роз’ємам і виходу постійного струму для живлення таких навантажень, як прилади постійного струму або світлодіодні ліхтарі, Tracer BN є надійним обладнанням, яке ідеально підходить для сонячної зарядки свинцево-кислотних акумуляторів у 12- і 24-вольтових банках. Він може приймати вхідну потужність сонячних панелей до 2,340 Вт (це дорівнює трьом паралельним ланцюжкам з чотирьох 60-елементних сонячних панелей, з’єднаних послідовно). Tracer можна запрограмувати на зарядку літієвих батарей, але він не постачається з попередньо встановленим профілем зарядки для них.

Цей комплект EPEVER Tracer BN на Amazon включає в себе датчик температури, кріпильні елементи та окремий екран для програмування та моніторингу стану здоров’я та заряду вашої акумуляторної системи. Ціна на момент публікації. 179.99.

Victron Energy SmartSolar 30A 100V MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Victron є одним з найбільш надійних сонячних брендів у світі, і його технологія зараз стає все більш доступною в Сполучених Штатах. Цей контролер заряду на 30А, 100В відомий як один з найкращих на ринку. Так само, як і контролер EPEVER, він працює з 12- або 24-вольтовими акумуляторними батареями, але дозволяє використовувати сонячні батареї з дещо нижчою напругою. Щоб не перевищити номінальну потужність цього зарядного пристрою, ви можете з’єднати три паралельні ланцюжки з трьох 60-елементних сонячних панелей послідовно, щоб досягти вихідної напруги 90 вольт при силі струму близько 20 ампер (1,800 Вт сонячної потужності).

Він виготовлений з якісних компонентів, швидко та ефективно розраховує точку максимальної потужності та дуже простий у використанні. Лінійка контролерів заряду SmartSolar оснащена модулем Bluetooth і може підключатися до додатку VictronConnect на Android, iOS, macOS і Windows для легкого програмування. Мабуть, найважливіше, що ви отримуєте 5-річну обмежену гарантію, яка захищає вас від дефектів матеріалів та виготовлення.

SmartSolar 30A є найдорожчим продуктом у нашому списку. близько 225 доларів на Amazon, але читаючи відгуки його користувачів, ви можете зрозуміти, чому витрати можуть бути виправдані.

Контролери сонячного заряду: чи підходять вони вам?

Уся наведена вище інформація повинна дати вам хорошу базу знань про те, як працюють контролери сонячного заряду і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами, але ніщо не замінить практичного, реального досвіду! Якщо у вас є кілька доларів, ви можете створити досить простий автономний сонячний “генератор”, використовуючи одну сонячну панель, контролер заряду, акумулятор і дешевий інвертор. Вибір контролера заряду, який завеликий для невеликого застосування, дає вам можливість збільшити розмір сонячної батареї та акумуляторної батареї, коли ви набудете досвіду або знайдете нові способи використання накопиченої сонячної енергії.

А тепер виходьте і починайте змушувати сонячні батареї та акумулятори працювати на вас!

Найкращі контролери заряду MPPT

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на одну з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

Я провів кілька тижнів, тестуючи 5 найкращих сонячних контролерів заряду MPPT на ринку.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Я створив спеціальну тестову установку і перевірив їх простоту використання, якість збірки та вихідну потужність. Я також дослідив їхні технічні характеристики та витратив час на використання мобільних додатків для моніторингу моєї системи та створення власних профілів заряджання.

Виходячи з усього цього, ось мої відгуки та рекомендації.

Короткі рекомендації: Найкращі контролери сонячного заряду MPPT

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Ось версія TLDR мого рейтингу:

 • Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30
 • Бюджетний вибір:Renogy Rover 40A
 • Почесна згадка: EPEver Tracer 4215BN
 • Renogy Rover Elite 40A
 • EPEver Tracer 4210AN

Або продовжуйте читати мої повні огляди контролерів заряду MPPT.

Примітка: Більшість протестованих мною контролерів заряду пропонують моделі з різними номінальними значеннями струму заряду, максимальною фотоелектричною напругою та/або сумісною напругою акумулятора. Отже, якщо ви бачите в цьому списку одну з моделей, яка вам подобається, але вона не сумісна з вашою системою, просто пошукайте інші доступні моделі, і ви, ймовірно, знайдете ту, яка вам підходить.

Найкращий вибір: Victron SmartSolar MPPT 100/30

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Номінальний струм заряду: 30A Максимальний. Напруга холостого ходу фотоелектричної системи (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, на замовлення
Максимальний. Вхідна потужність фотоелектричної станції: 440 ВТ @ 12 В, 880 ВТ @ 24 В Макс. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (вбудований) Датчик температури: Так (вбудований)

Плюси: Простий у використанні, вбудований Bluetooth, надійний мобільний додаток, власні профілі зарядки

Недоліки: Дорогий, посередні дротяні клеми, немає екрану

Найкраще підходить для: Ті, хто шукає найкращий контролер заряду MPPT, який не проти заплатити більше грошей; просунуті користувачі, які хочуть отримати максимум функцій та налаштувань

Огляд

Заради всіх гаманців, я майже сподівався, що Victron не стане моїм фаворитом. Але це було.

З коробки я виявив, що Victron має найбільше функцій і найпростіший у використанні. Це приблизно так само, як “підключи і працюй”, як це відбувається.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Bluetooth вбудований у всі моделі лінійки продуктів Victron SmartSolar MPPT. Після встановлення Victron ви можете використовувати безкоштовний мобільний додаток VictronConnect для моніторингу та налаштування системи.

Victron був єдиним MPPT, який я тестував з вбудованим Bluetooth. Всі інші контролери заряду в цьому огляді змушують вас купувати 30-40 Bluetooth-модулів для цієї функції. Це допомагає трохи виправдати ціну Victron.

Додаток VictronConnect має багато функцій. Спочатку це може бути трохи приголомшливим. Але, як тільки ви навчитеся користуватися ним, він може бути досить потужним. Ви можете використовувати один з багатьох попередньо встановлених режимів заряду акумулятора або, для досвідчених користувачів, легко створювати і зберігати власні профілі зарядки.

І це лише верхівка айсберга. Victron виробляє всілякі аксесуари. датчики, шунти і тому подібне, які також можуть підключатися до додатку і зв’язуватися з вашим контролером для налаштування та оптимізації вашої системи. Це ігровий майданчик для сонячних ботаніків.

Я також провів тест на вихідну потужність, і Victron посів перше місце. з невеликим відривом. Я б не покладався на ці результати через змінні, які я не міг контролювати (наприклад.g. температура панелі, коливання сонячного випромінювання), але було приємно бачити, що перше місце зайняв топовий MPPT.

Дротяні клеми Victron прохідні, але про них не варто писати додому. Гвинти відчувалися якісними, але самі клеми були неглибокими і трохи занадто близько один до одного на мій смак.

В іншому випадку якість збірки Victron відчувалася солідною. Корпус і радіатор здаються міцними. Це також найменший і найлегший контролер, який я тестував, якщо це важливий фактор у вашій системі.

Я протестував бестселер Victron SmartSolar MPPT на Amazon на момент мого дослідження, який виявився моделлю 100/30 (межа PV-напруги 100 В, номінальний струм заряду 30 А).

Але Victron має величезну лінійку продуктів і продає контролери SmartSolar з широким діапазоном фотоелектричних напруг (75-250В) і номінальних струмів (10-100А). Отже, якщо модель, яку я протестував, занадто велика або занадто мала для ваших цілей, ви можете модернізувати або зменшити її відповідно.

Бюджетний вибір: Renogy Rover 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричної батареї (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, на замовлення
Max. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Max. розмір дроту: 8 AWG (10 мм2)
Bluetooth-моніторинг: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси Відмінна ціна, простий у використанні, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1), користувацькі профілі зарядки

Мінуси: Не сумісний з датчиком напруги акумулятора Renogy

Найкраще для: Для тих, хто шукає найкраще співвідношення ціни та якості

Огляд

У мене Renogy Rover 40A вже більше 6 місяців, і за цей час я встиг добре з ним познайомитися.

Він доступний за ціною та простий у використанні. Сумісний з усіма найпоширенішими типами сонячних батарей, а також має можливість створювати власні профілі заряджання.

Renogy має мобільний додаток Renogy DC Home. Щоб використовувати його з Rover 40A, вам доведеться придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-1.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Додаток Renogy хороший, але я знайшов його трохи менш функціональним, ніж у Victron. Для багатьох користувачів він матиме все необхідне. Я підозрюю, що просунуті користувачі можуть захотіти трохи більше налаштувань, хоча.

Дротові клеми Rover були хорошими, але не чудовими. Клеми здавалися просторішими, ніж вказаний максимальний розмір дроту, але гвинти були трохи розхитані, і іноді їх було важко затягнути.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Екран Rover 40A відображає майже всі системні характеристики, на які я міг сподіватися. За допомогою нього також легко вибрати тип акумулятора, відредагувати налаштування навантаження та створити власні профілі заряджання.

У моєму тесті вихідної потужності Rover розділив останнє місце з EPEver Tracer 4210AN. Вони обидва видають максимум 142 Вт порівняно з 146 Вт у Victron, який посів перше місце. Я думаю, що різниця в 4 Вт незначна.

Rover 40A не має порту для підключення датчика напруги акумулятора, що мені не подобається. Для цієї функції потрібно оновити до Rover 60A або Rover 100A. Датчики напруги акумулятора допомагають контролерам заряду регулювати напругу заряду, щоб врахувати падіння напруги, що корисно в певних системах.

Загалом, Rover 40A. хороший MPPT контролер заряду за свої гроші. Він має всі функції та попередні налаштування акумулятора, необхідні для швидкого та легкого налаштування системи. А для більш просунутих користувачів ви можете створити власні профілі зарядки та придбати Bluetooth-модуль BT-1 для віддаленого моніторингу.

Почесна згадка: EPEver Tracer 4215BN

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу PV (Voc): 150V
Напруга батареї: 12/24V Типи акумуляторів: Герметичний (AGM), гелевий, заливний, спеціальний
Макс. Фотоелектрична вхідна потужність: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимальний. розмір дроту: 4 AWG (25 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси: Відмінна якість збірки, мої улюблені дротяні клеми, обмеження фотоелектричної напруги 150В

Мінуси: Потрібно створити власний профіль зарядки, якщо використовується з літієвими батареями, складніше налаштувати моніторинг Bluetooth

Найкраще для: Для тих, хто шукає контролер заряду з відмінною якістю збірки; для користувачів свинцево-кислотних акумуляторів; для користувачів літієвих акумуляторів, які не проти створювати власні профілі заряду

Огляд

З точки зору апаратного забезпечення, Tracer 4215BN. іноді його називають Tracer BN або Tracer BN Series. був моїм улюбленим контролером заряду.

Він великий і важкий, і практично є одним цілим тепловідводом. Дротові клеми легко були моїми улюбленими. Вони відчували себе як танки. І вони найбільші в цьому огляді. здатні працювати з дротом до 4 AWG. Якщо ви любите заміряти довжину проводів, вам варто звернути увагу на цей контролер.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Однак апаратне забезпечення контролера заряду. це ще не вся історія. Контролери заряду також мають програмний компонент. Коли цього не вистачає, це ускладнює використання контролера.

Я не тестував додаток EPEver, але з відгуків я читав, що він трохи незграбний. Однак екран MT50, що входить до комплекту, чудовий. Легко переглянути всі технічні характеристики системи та вибрати тип акумулятора. Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, Tracer BN настільки ж простий у використанні, як і будь-який інший MPPT.

Але він не має попереднього налаштування для акумуляторів LiFePO4. Якщо ви використовуєте літій, вам доведеться створити власний профіль заряджання. Це не так складно зробити, але, звичайно, не так просто, як вибрати тип батареї в меню.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Ці перешкоди у використанні невеликі, але більш помітні, ніж у інших контролерів в цьому огляді. Якщо ви добре знайомі з технічними інструкціями до продуктів, це не складе труднощів для вас. І як тільки ви це зробите, у вас буде чудовий контролер, який, здається, може прослужити все життя.

Наостанок нагадуємо, що дні Tracer BN можуть бути полічені. Проводячи дослідження для цієї статті, я намагався знайти цей контролер на сайті EPEver, але не зміг.

За роки тестування продуктів я прийшов до висновку, що ці вилучення є першою ознакою того, що продукт вичерпав свій ресурс. Наразі він все ще доступний на Amazon, але час покаже.

Renogy Rover Elite 40A

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Номінальний струм заряду: 40A Макс. Напруга холостого ходу фотоелектричного перетворювача (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи акумуляторів LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний
Max. Вхідна потужність фотоелектричної батареї: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максе. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (у комплекті)

Плюси: Найдешевший протестований MPPT, хороший мобільний додаток (для використання необхідно придбати Bluetooth-модуль Renogy BT-2)

Мінуси: Немає спеціальних профілів зарядки

Найкраще підходить для: Для тих, хто хоче дешевий MPPT і планує використовувати лише попередньо встановлені профілі заряду акумулятора

Огляд

Виходячи з назви, я не звинувачую вас у тому, що ви вважаєте Renogy Rover Elite більш просунутою версією Renogy Rover. Я знаю, я точно знаю.

Але ви помиляєтесь. Насправді це дешевша версія. (Чия це була ідея??)

Rover Elite був близький до того, щоб стати одним з моїх рекомендованих варіантів. У неї є багато переваг: Це найдешевший MPPT, який я тестував. Він сумісний з усіма основними типами сонячних батарей. А якщо ви придбаєте Bluetooth-модуль Renogy BT-2, ви зможете підключити Rover Elite до додатку Renogy для моніторингу системи з вашого телефону.

Виходячи з цього, я вважаю, що це хороший бюджетний варіант для початківців сонячних електростанцій або користувачів, які просто планують використовувати попередні налаштування батареї.

Але якщо ви хочете створити власні профілі зарядки, знайте, що Rover Elite не має такої можливості. Я знаю з безлічі читацьких листів, коментарів та думок власників, що просунуті користувачі люблять налаштовувати свої параметри зарядки.

На відміну від свого дорожчого брата, Rover Elite має порт для підключення датчика напруги акумулятора. Ви можете придбати датчик напруги батареї Renogy і підключити його до Rover Elite, щоб поліпшити показники напруги батареї контролера.

Я протестував кілька продуктів Renogy протягом багатьох років, і я завжди приходжу до одного і того ж висновку: вони мають хорошу якість за свою ціну. Rover Elite такий самий. Загалом, це хороший дешевий MPPT.

EPEver Tracer 4210AN

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Номінальний струм заряду: 40A Max. Напруга холостого ходу фотоелемента (Voc): 100V
Напруга акумулятора: 12/24V Типи батарей: LiFePO4, герметичний (AGM), гелевий, заливний, LiNiCoMnO2, на замовлення
Максимум. Вхідна потужність фотоелектричних модулів: 520 ВТ @ 12 В, 1040 ВТ @ 24 В Максимально. розмір дроту: 6 AWG (16 мм2)
Моніторинг по Bluetooth: Так (потребує додаткової покупки) Датчик температури: Так (в комплекті)

Плюси: Швидке відстеження точки заряду, спеціальні профілі зарядки

Мінуси: Не найпростіший у використанні, посередні дротяні клеми

Огляд

Tracer 4210AN. іноді його називають Tracer AN або Tracer AN Series. це надійний контролер.

Але, якщо порівняти його з іншими, він нічим не виділяється на тлі інших. Я не впевнений, для якого типу користувачів я б рекомендував його.

Я вважаю, що це хороше співвідношення ціни та якості, але не таке хороше, як у Renogy Rover. Якість збірки добротна, але не видатна. Я думаю, що клеми для проводів неякісні.

Під час запуску він відстежував точку максимальної потужності найшвидше з усіх протестованих контролерів (в середньому приблизно за 9 секунд, порівняно з 57 секундами у його брата, Tracer 4215BN, який посів останнє місце). Це вже щось, я вважаю.

Він має хороший екран, і, принаймні, на Amazon, 40-амперна модель поставляється з дисплеєм MT50 у комплекті.

Але я хочу підкреслити, що це добре зроблений пристрій. Він добре працює, міцно побудований і навіть має найнижче енергоспоживання з усіх протестованих. EPEver заявляє ≤12 мА (не сказано, при якій напрузі), що менше, ніж 30 мА (при 12 В) у Victron, наступного найближчого.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Якщо цей контролер продається, або ви просто віддаєте перевагу бренду EPEver, я б сказав, ідіть на це. Якби це був єдиний MPPT, яким я володів, думаю, я був би ним цілком задоволений.

Як вибрати найкращий контролер заряду MPPT для ваших потреб

Номінальний струм заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Також називається: номінальний струм акумулятора, струм заряду акумулятора або номінальний вихідний струм

Номінальний струм заряду. це максимальна сила струму (в амперах), якою контролер заряду може заряджати батарею. Це настільки важливе число, що його часто включають в назву продукту (наприклад.g. Renogy Rover 40A. “40A”. це номінальний струм заряду).

30А-40А: Багато популярних MPPT (включаючи всі, які я тестував) потрапляють у цей діапазон. Зазвичай вони можуть обробляти від 400-500 Вт сонячної енергії при 12 вольтах до 800-1000 Вт сонячної енергії при 24 вольтах. Їх найкраще використовувати з літієвими акумуляторами ємністю 80Аг або більше та свинцево-кислотними акумуляторами ємністю 130Аг або більше.

40A: MPPT з номінальним струмом заряду понад 40 ампер призначені для великих сонячних систем. Зазвичай вони можуть обробляти більше або дорівнювати 600 Вт сонячної енергії при 12 вольтах і 1200 Вт при 24 вольтах. Деякі з них також можуть бути сумісні з батареями на 36В і 48В і здатні працювати з ще більшою потужністю фотоелектричної енергії при цих напругах.

Примітка: Контролери заряду з клемами навантаження можуть також вказувати номінальний струм розряду (також відомий як номінальний струм навантаження). Це те, скільки струму контролер може видати через свої клеми навантаження.

Максимальна фотоелектрична напруга

Також називається: максимальна напруга холостого ходу фотоелектричної батареї, максимальна вхідна напруга

Використовуйте наш калькулятор напруги сонячних панелей, щоб розрахувати максимальну напругу холостого ходу вашої сонячної батареї. Потім виберіть контролер заряду з максимальною фотоелектричною напругою, що перевищує це число.

100В-150В: це найпопулярніший діапазон PV-напруг для контролерів заряду MPPT. Моделі цього діапазону зазвичай можуть працювати з 3-6 послідовно з’єднаними сонячними панелями на 12 В.

150В: MPPT в цьому діапазоні призначені для великих сонячних батарей. Зазвичай вони можуть обробляти 7 або більше сонячних панелей на 12 В, з’єднаних послідовно.

Примітка: Оцінити максимальну напругу вашої сонячної батареї не так просто, як помножити напругу холостого ходу на кількість послідовно з’єднаних сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що напруга на сонячних панелях зростає зі зниженням температури. Щоб отримати точну оцінку, вам доведеться зробити поправку на температуру.

Напруга акумулятора

Також називається: системна напруга, номінальна напруга акумулятора

Це число означає номінальну напругу акумулятора, з якою сумісний контролер. Ви можете побачити слово “auto” поруч з напругою акумулятора. e.g. “12/24V Auto.” Це означає, що контролер заряду автоматично визначає, чи використовуєте ви батарею 12В або 24В.

12/24В: Багато популярних моделей MPPT сумісні з акумуляторами на 12 і 24 вольта. Дійсно, це сумісна напруга акумуляторів усіх моделей, які я протестував для цього огляду.

12/24/48В: Існують висококласні MPPT, сумісні з 12, 24 і 48-вольтовими акумуляторами. Зазвичай це MPPT з більш високими номінальними значеннями струму заряду.

12/24/36/48 В: деякі бренди продають моделі, які також сумісні з 36-вольтовими акумуляторами.

Примітка: Деякі контролери заряду також вказують максимальну напругу акумулятора у своїх специфікаціях. Як і слід було очікувати, ви не хочете, щоб напруга вашого акумулятора перевищувала це число.

Сумісні типи акумуляторів

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Переконайтеся, що контролер заряду, який ви купуєте, сумісний з вашим типом батареї.

Ось найпоширеніші типи сонячних батарей:

 • LiFePO4 (також відомий як літій-залізо-фосфат, LFP або просто “літій”)
 • Гелевий
 • AGM / герметичні свинцево-кислотні
 • Залита свинцева кислота

Якщо контролер сумісний з певним типом батареї, це означає, що він має попередньо встановлений профіль зарядки для цього хімічного складу батареї, який ви можете вибрати під час налаштування контролера.

Спеціальні профілі зарядки: Багато контролерів MPPT також пропонують можливість створювати власні або “користувацькі” профілі заряджання. Вони дозволяють вибрати всі задані значення напруги. такі як напруга поглинання і плаваюча напруга. так, щоб ви могли адаптувати їх для вашого конкретного акумулятора.

По суті, користувацькі профілі роблять контролер сумісним з усіма основними типами сонячних батарей. Багато досвідчених користувачів також люблять змінювати ці цифри, щоб збільшити термін служби акумулятора.

Максимальна вхідна потужність фотоелектричних модулів

“PV” відноситься до сонячних панелей, тому це число. максимальна потужність сонячної батареї, яку ви можете підключити до контролера.

Ви помітите, що контролер має різні номінальні значення максимальної вхідної потужності фотоелектричних модулів для різних напруг. Це тому, що вати базуються як на вольтах, так і на амперах (W = V A).

Якщо у вас виникли труднощі з визначенням необхідної вам сили струму заряду, ви також можете звернутися до цього числа для орієнтиру.

Моніторинг Bluetooth

Можливість контролювати та керувати сонячною системою за допомогою програми на телефоні. це велика зручність. Не варто недооцінювати, наскільки це може бути приємно! MPPT-контролери тут діляться на три різні категорії:

Вбудований: деякі контролери мають вбудований Bluetooth, що означає, що вам не потрібно нічого купувати, щоб почати моніторинг вашої системи з телефону. З протестованих мною контролерів тільки Victron SmartSolar був оснащений вбудованим Bluetooth.

Потрібна додаткова покупка: Багато контролерів вимагають додаткової покупки, перш ніж ви зможете використовувати моніторинг Bluetooth. Вам потрібно придбати модуль Bluetooth, який підключається до контролера. Зазвичай вони коштують 30-40. Решта 4 контролери, які я протестував, потрапляють у це відро.

Немає Bluetooth: Деякі контролери заряду MPPT взагалі не мають можливостей Bluetooth. Єдиний спосіб контролювати систему за допомогою них. через екран або світлодіодні індикатори на контролері.

Дротові клеми

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Шукайте хороші дротяні клеми з якісними гвинтами. Дешеві контролери заряду економлять на своїх дротяних клемах, і ви це відразу помітите. Їх легше зняти, і ви не можете так сильно затягнути гвинти. Вони можуть швидше розхитуватися з часом.

Деякі люди також люблять надмірно вимірювати свої дроти. Більш товсті дроти допомагають мінімізувати падіння напруги і полегшують подальше розширення системи. Якщо це ви, вам слід звернути увагу на максимальний розмір дроту.

Споживання енергії

Контролери заряду споживають скромну кількість енергії, яка буде вказана в специфікації. У більшості геліосистем, що збираються своїми руками, споживання енергії недостатнє для того, щоб відчутно вплинути на ситуацію.

Однак енергоспоживання може враховуватися, якщо ваші сонячні панелі будуть працювати протягом тривалого часу без сонячного світла. Наприклад, один читач зі Скандинавії написав мені про те, як енергоспоживання контролера заряду вплинуло на його рішення про покупку, тому що сонячні панелі на його автономному будиночку були покриті снігом більшу частину зими. Він не хотів, щоб контролер заряду споживав стільки енергії, що повністю розряджав його батареї.

У таких ситуаціях шукайте контролер з низьким енергоспоживанням. Більшість контролерів заряду споживають менше енергії при низькій напрузі системи, тому, можливо, ви захочете тримати батарею на 12 вольт. ШІМ-контролери заряду, як правило, споживають менше енергії, ніж MPPT, тому ви також можете розглянути модель з ШІМ.

Компенсація температури

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні акумулятори, і вони зазнають значних температурних коливань, вам слід шукати контролер заряду, який регулює уставки напруги залежно від температури. ця функція називається температурною компенсацією. Літієві батареї не потребують температурної компенсації.

Щоб мати цю функцію, контролер повинен мати датчик температури. Датчик буде або вбудованим внутрішнім датчиком, або зовнішнім датчиком, що входить в комплект поставки, або доступним для придбання додатково.

Якщо це зовнішній датчик, ви підключаєте його до порту датчика температури на контролері, а потім приклеюєте датчик до батареї скотчем.

Діапазон робочих температур

Зверніть увагу на діапазон робочих температур, якщо ваш контролер заряду буде зазнавати значних температурних коливань. наприклад, якщо він знаходиться в човні, автофургоні або кемпінгу без змінного струму. Моделі вищого класу, як правило, здатні працювати в більш широких температурних діапазонах.

Контролери заряду MPPT проти ШІМ

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

MPPT контролери заряду дорожчі, але більш ефективні. Ефективність більшості з них становить близько 95%.

ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні. Вони мають близько 75-80% ефективності.

Більше того, контролери MPPT часто мають більш високі номінальні струми заряду, такі як 30 ампер або більше. Це означає, що до них можна підключити більше сонячних панелей. (Наприклад, моделі MPPT, включені в цей тест, можуть працювати з сонячними батареями потужністю 400-1000 Вт в залежності від напруги системи).) Вони також мають вищі межі фотоелектричної напруги, тому ви можете з’єднати більше панелей послідовно, що може заощадити гроші на електропроводці.

ШІМ-контролери заряду зазвичай мають нижчі номінальні значення струму заряду, наприклад, 10-30 ампер, що робить їх найбільш придатними для сонячних батарей потужністю 400 Вт або менше. Вони часто мають досить високі межі напруги фотоелектричних перетворювачів для 1-2 сонячних панелей 12В послідовно. Якщо ви використовуєте багато сонячних панелей з ШІМ, вам, ймовірно, доведеться підключати їх паралельно, що може збільшити витрати на електропроводку.

Підсумок

Мені сподобалися всі контролери заряду MPPT, які я протестував для цього огляду. Я був би радий мати будь-який з них у своїй системі. На жаль, робота оглядача полягає в тому, щоб ранжувати варіанти від кращого до гіршого.

Після тестування 5 MPPT пліч-о-пліч і порівняння їх специфікацій, я вважаю, що Victron SmartSolar MPPT є найкращим контролером заряду MPPT на ринку. Я вважав, що він має найкращу якість збірки і найпростіший у налаштуванні та використанні.

Renogy Rover 40A має найкраще співвідношення ціни та якості. Це добре зроблена модель, яку можна поєднати з мобільним додатком Renogy, якщо ви також придбаєте Bluetooth-модуль BT-1.

Нарешті, EPEver Tracer 4215BN побудований як танк і має найкращі дротяні клеми серед усіх контролерів заряду, які я коли-небудь використовував. Він не сумісний з літієвими акумуляторами з коробки, але ви можете використовувати екран MT50, що входить до комплекту, щоб створити власний профіль зарядки.

Нагадую, що всі контролери заряду, які я тестував, пропонують моделі з різними граничними значеннями струму заряду та фотоелектричної напруги. Якщо вам подобається, наприклад, Victron, але вам потрібен більш високий номінальний струм, зверніть увагу на Victron SmartSolar MPPT 100/50. Він має номінальний струм 50 ампер, порівняно з 30 амперами моделі, яку я тестував.

Невелике прохання: якщо ви знайшли мої огляди контролера заряду MPPT корисними і плануєте придбати його, будь ласка, розгляньте можливість придбання за одним з моїх партнерських посилань нижче. Я отримаю невелику комісію (без додаткових витрат для вас), яка допоможе фінансувати більше відгуків, подібних до цього. Дякуємо!

ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ:

Безпека платежів

Ваша платіжна інформація обробляється безпечно. Ми не зберігаємо дані кредитної картки і не маємо доступу до інформації про вашу кредитну картку.

Оцініть доставку

Політика повернення коштів

Повернення Наша політика триває 30 днів. Якщо з моменту покупки минуло 30 днів, на жаль, ми не можемо запропонувати вам відшкодування або обмін.

Щоб мати право на повернення, ваш товар повинен бути невикористаним і в тому ж стані, в якому ви його отримали. Він також повинен бути в оригінальній упаковці.

Кілька типів товарів не підлягають поверненню. Швидкопсувні товари, такі як продукти харчування, квіти, газети або журнали, не підлягають поверненню. Ми також не приймаємо товари інтимного та санітарно-гігієнічного призначення, небезпечні матеріали, легкозаймисті рідини та гази.

Додаткові елементи, що не підлягають поверненню:. Подарункові картки. Завантажувані програмні продукти. Деякі товари для здоров’я та особистої гігієни

Щоб завершити повернення, нам потрібна квитанція або підтвердження покупки. Будь ласка, не надсилайте покупку назад виробнику.

Існують певні ситуації, коли надається лише часткове відшкодування (якщо це можливо). Книга з явними ознаками використання. CD, DVD, VHS касета, програмне забезпечення, відеогра, касета або вінілова платівка, яка була відкрита. Будь-який товар не в первісному стані, пошкоджений або некомплектний з причин, не пов’язаних з нашою помилкою. Будь-який товар, який повертається більш ніж через 30 днів після доставки

Відшкодування (якщо застосовується) Після того, як ваше повернення буде отримано та перевірено, ми надішлемо вам електронного листа з повідомленням про те, що ми отримали ваш повернутий товар. Ми також повідомимо вас про схвалення або відхилення вашого відшкодування. Якщо ви отримали схвалення, то ваше відшкодування буде оброблено, і кредит буде автоматично застосований до вашої кредитної картки або початкового способу оплати протягом певної кількості днів.

Запізнілі або відсутні відшкодування (якщо є) Якщо ви ще не отримали відшкодування, спочатку перевірте свій банківський рахунок ще раз. Потім зв’яжіться з компанією, що випустила вашу кредитну картку, це може зайняти деякий час, перш ніж ваше відшкодування буде офіційно опубліковане. Далі зверніться до свого банку. Часто потрібен певний час на обробку, перш ніж відшкодування буде відправлено. Якщо ви зробили все це, але досі не отримали відшкодування, будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою info8@ampinvt.com.

Товари на розпродажі (якщо це можливо) Поверненню підлягають лише товари за звичайними цінами, на жаль, товари на розпродажі не підлягають поверненню.

Обмін (якщо це можливо) Ми замінюємо товари, тільки якщо вони дефектні або пошкоджені. Якщо вам потрібно обміняти його на такий самий товар, надішліть нам електронного листа на 494034705@qq.com і надішліть свій товар на: 佛山市金广源电源科技有限公司, 佛山市禅城区张槎一路125号6座4层 佛山市, 528000 广东, 中国.

Подарунки Якщо товар був позначений як подарунок при покупці і відправлений безпосередньо вам, ви отримаєте подарунковий кредит на вартість вашого повернення. Після отримання поверненого товару вам буде надіслано подарунковий сертифікат.

Якщо товар не був позначений як подарунок при покупці, або дарувальник відправив замовлення собі, щоб подарувати вам пізніше, ми надішлемо відшкодування дарувальнику, і він дізнається про ваше повернення.

Доставка Щоб повернути товар, ви повинні надіслати його поштою: 佛山市金广源电源科技有限公司, 佛山市禅城区张槎一路125号6号4层 佛山市, 528000 广东, 中国

Ви несете відповідальність за оплату власних витрат на доставку для повернення вашого товару. Вартість доставки не повертається. Якщо ви отримаєте відшкодування, вартість зворотної доставки буде вирахувана з вашого відшкодування.

Залежно від місця вашого проживання, час, який може знадобитися, щоб ваш обміняний товар дійшов до вас, може відрізнятися.

Якщо ви відправляєте товар старше 75 років, вам слід розглянути можливість використання служби відстежуваної доставки або придбання страхування доставки. Ми не гарантуємо, що отримаємо ваш повернутий товар.

Налаштування контролера сонячного заряду

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Контролер сонячного заряду має різні налаштування, які потрібно змінювати для його належної роботи, наприклад, налаштування напруги в амперах. Сьогодні ви дізнаєтеся про налаштування контролера заряду сонячної батареї, а також про налаштування напруги контролера заряду сонячної батареї.

Контролер заряду сонячної батареї

Кількість енергії, виробленої сонячною панеллю, надходить до акумуляторів інвертора. Цю потужність потрібно підтримувати і регулювати. Для цього використовується контролер сонячного заряду. Він надсилає короткі енергетичні імпульси до акумулятора. Середня вихідна потужність контролера сонячного заряду MPPT може становити 42 вольти. Вам знадобляться додаткові батареї, щоб виробляти вищу напругу. Підступ: щоб запобігти пошкодженню акумуляторів, потрібно правильно вибрати контролер заряду сонячної батареї.

Налаштування контролера сонячного заряду

Просто встановлення контролера заряду не вирішить всіх ваших проблем. Існують різні налаштування, які потрібно перевірити та відрегулювати вручну. Різні типи акумуляторів, такі як літій-залізо-фосфатні (LIPO), літієві, залізо-фосфатні, свинцево-кислотні та абсорбуючі скломатові (AGM) батареї, мають різні налаштування. Однак існує лише два типи контролерів заряду.

Контролер MPPT або контролер відстеження точки максимальної потужності

ШІМ-контролер або контролер широтно-імпульсної модуляції

Перш ніж приступити до налаштування контролера сонячного заряду, потрібно розібратися в його функціонуванні. Ось моменти, на які потрібно звернути увагу під час встановлення та налаштування контролера сонячного заряду.

Після повного заряду акумулятор не буде утримувати більше сонячної енергії в порівнянні з хімічним вмістом.

 • Якщо батарея заряджена на високому рівні, це може призвести до виділення тепла і газу всередині батареї.
 • Електроліти всередині акумулятора почали розширюватися. Це в подальшому призвело до розвитку бульбашок.
 • Цей хімічний процес призводить до утворення газоподібного водню, який є вибухонебезпечним.
 • Перезаряджена батарея зменшує ємність і прискорює процес старіння батареї.

Параметри:

Акумуляторна батарея з плаваючою зарядною напругою

Напруга, при якій акумулятор підтримується після повного заряду, називається плаваючою зарядною напругою акумулятора. Ця напруга підтримує ємність акумулятора шляхом його саморозряду. Типова напруга для системи 12В. 13.7В, а для системи 24В. 27.4V. 58.4В. це напруга для системи 48В.

Напруга захисту від перерозряду акумулятора

Вона також відома як напруга відсікання при низькій напрузі, і її значення також має відповідати типу акумулятора. У налаштуваннях контролера сонячного заряду діапазон значень напруги для системи 12 В становить 10.8В до 11.4V. Для системи 24 В. 21.6В до 22.8В, і 43.2В до 45.6 В для системи 48 В. Отже, типові значення. 11.1 V, 22.2 В, і 44.4 V.

Напруга захисту від перезарядки акумулятора

Це значення напруги слід встановлювати відповідно до типу акумулятора. Ця напруга також називається напругою відсічення повністю зарядженого акумулятора або напругою відсічення від перенапруги. Це значення напруги для 12-вольтової системи коливається між 14.1 В і 14.5 V. Для 24-вольтової системи це 28.2В до 29В, а для системи 48В. 56.від 4 В до 58 В. Отже, типовим значенням для напруги є 14.4V, 28.8 В і 57.6V.

Ємність контролера заряду

Це максимальна кількість ампер, яку може витримати ваш сонячний контролер заряду. Це параметр, на основі якого оцінюється сонячний контролер заряду. Це може бути 10А, 20А, 30А, 40А, 50А, 60А, 80А або 100А.

Максимальний зарядний струм

Це максимальний вихідний струм сонячних панелей або сонячних масивів. Це вихідна потужність, яку ви отримуєте від акумуляторів.

Напруга системи

Вона також відома як номінальна робоча напруга вашої сонячної електростанції, яка відноситься до напруги акумуляторної батареї (робоча напруга постійного струму). Зазвичай це значення становить 12В, 24В або 48В. Однак середня або велика система контролера заряду має значення напруги 110В і 220В.

Налаштування напруги сонячного контролера заряду

Це найбільш важливі налаштування, які необхідно ретельно виконати для кращого функціонування контролера сонячного заряду. Контролер заряду сонячної батареї може працювати з різними напругами акумулятора в діапазоні від 12 вольт до 72 вольт. Відповідно до базових налаштувань контролера сонячного заряду, він здатний приймати максимальну вхідну напругу 12 вольт або 24 вольти.

Перед початком використання контролера заряду необхідно встановити параметри напруги та струму. Це можна зробити, відрегулювавши налаштування напруги. Ось список із зазначенням найбільш важливих параметрів напруги для контролера заряду сонячної батареї.

 • Тривалість поглинання: (адаптивна/фіксована)
 • Напруга поглинання: 14.60 вольт
 • Автоматичне вирівнювання: (Вимкнено / Вирівнювати кожні X днів) Вимкнено
 • Струм вирівнювання у відсотках: 25%
 • Тривалість вирівнювання: 4 години
 • Режим зупинки вирівнювання: (Фіксований час / Автоматично за напругою) Фіксований час
 • Напруга вирівнювання: 14.40 вольт
 • Плаваюча напруга: 13.50 вольт
 • Низькотемпературне відключення (опціонально): Відключено
 • Максимальний час поглинання: від 6 годин до 3 хвилин (макс.) на 100 Ач ємності акумулятора
 • Максимальна швидкість поглинання: 30 хвилин на 100Аг ємності акумулятора
 • Ручне вирівнювання: Виберіть почати зараз
 • Максимальна тривалість вирівнювання: 3-4 години
 • Зсув напруги при перенасиченні: 0.1 вольт
 • Хвостовий струм: 2.0A
 • Температурна компенсація (мВ/°C): 27.7 вольт / 40° C. 25° C

Примітка: Налаштування можна змінити вручну на контролері або за допомогою програмного забезпечення для ПК. Дотримуйтесь інструкцій виробника для досягнення найкращих результатів.

Етапи налаштування контролера сонячного заряду

Під час налаштування нового контролера сонячного заряду слід почати з правильного підключення контролера до акумуляторної батареї та сонячних панелей. Після того, як проводка буде правильно виконана і контролер виявить живлення, його екран засвітиться. Інші кроки наступні:

Увійдіть в меню налаштувань, утримуючи кнопку меню протягом декількох секунд.

Відображатиметься струм заряду фотоелектричної батареї до акумулятора

Вибір типу батареї можна здійснити шляхом тривалого натискання кнопки меню.

Напруга акумулятора буде автоматично визначена контролером.

Відповідно до інструкції користувача, встановіть значення напруги абсорбційного заряду, значення відсікання низької напруги, напругу плаваючого заряду та значення відновлення низької напруги.

Якщо система має можливість налаштувати значення розряду для постійного струму, встановіть його відповідно до інструкції користувача.

Після завершення налаштування контролер заряду миттєво почне процес заряду.

Інструкція з експлуатації ШІМ-контролера заряду сонячної батареї

Посібник користувача контролера сонячного заряду з ШІМ або широтно-імпульсною модуляцією містить наступну інформацію:

РК-дисплей або клавіша

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Контролер сонячного заряду має цифровий дисплей, який відображає ряд речей на панелі за допомогою абревіатур або знаків та символів. Ось список цих речей і що вони означають.

 • Панель з маленьким сонечком вказує на заряд сонячної панелі.
 • Стрілка біля панелі, коли вона виділена жирним чорним кольором, означає, що система знаходиться в режимі Aqualation або Buck, коли стрілка клацає, це означає, що вона знаходиться в плаваючому режимі.
 • Квадрат, заповнений горизонтальними смужками, вказує на батарею.
 • Біля значка акумулятора є стрілка, що вказує на вихід.
 • Знак лампочки вказує на навантаження
 • V% вказує на напругу
 • AH. ампер-години
 • Квадратне поле позначає меню. Використовується для перемикання між різними дисплеями. Ви можете увійти або вийти з налаштування, довго натискаючи на нього.
 • Стрілка вгору використовується для збільшення значення
 • Стрілка вниз, що показує зменшення значення

РК-дисплей або налаштування

Щоб переглянути різні інтеейси в налаштуваннях контролера сонячного заряду, натисніть кнопку меню. РК-дисплей або клавішний дисплей, про який йшлося в пункті 1, є основним дисплеєм. Наступні екрани відображаються по порядку при натисканні меню:

 • FloatVoltage. на екрані відображається індикатор LIT, напруга та батарея
 • Discharge Reconnect. показує LIT, напругу, батарею, вихід (стрілка) та навантаження (лампочка)
 • Захист від низької напруги. Показує LIT, напругу, символ розрядженої батареї та навантаження (лампочка)
 • Режим роботи. відображає години (H), потужність (стрілка) та навантаження (лампочка). OH, означає від світанку до заходу сонця, 24H означає, що навантаження працює протягом 24 годин, а 1-23H означає, що навантаження вмикається після заходу сонця і вимикається після сходу сонця.
 • Тип акумулятора. LIT та батарейний відсік з горизонтальними смужками, визначають кількість зарядженого акумулятора та тип акумулятора. LIT. для літієвих акумуляторів. Після цього ви знову опинитеся на головному дисплеї.

Важливо: Щоб увімкнути або вимкнути навантаження вручну на головному дисплеї, натисніть клавішу вниз.

Особливості продукту

 • 3-ступеневе ШІМ-керування зарядом
 • Вбудований промисловий мікроконтролер з регульованими параметрами
 • Контролер заряду сонячної батареї з широтно-імпульсною модуляцією має наступні особливості:
 • Батарея Функції перемикання між літієвою та свинцевою батареєю. Літієва батарея є налаштуванням за замовчуванням і перемикає його на інтеейс типу батареї, утримуючи її протягом 3 секунд.
 • Подвійний польовий транзистор (MOSFET) з низьким тепловиділенням та захистом від зворотного струму
 • Вбудований захист від короткого замикання, обриву, перевантаження та реверсу

Інструкції з безпеки

Кожен електричний прилад постачається з переліком інструкцій з техніки безпеки, які підготовлені відповідно до приладу. ШІМ-контролер має наступні інструкції з техніки безпеки, згадані в посібнику користувача.

 • Не підключайте інше джерело заряду до контролера заряду. Контролер підходить тільки для регулювання сонячних модулів.
 • Щоб контролер розпізнав тип акумулятора, переконайтеся, що батарея має достатню напругу перед початком процесу встановлення.
 • Встановіть контролер на добре провітрюваній і рівній поверхні. Під час роботи контролер буде нагріватися.
 • Цей контролер підходить для літієвих батарей. З ним також сумісні всі види свинцевих акумуляторів (відкриті, AGM та гелеві).
 • Щоб мінімізувати втрати, тримайте кабель акумулятора якомога коротшим.

Підключення системи

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

В налаштуваннях сонячного контролера заряду містяться інструкції щодо підключення. Він повідомляє, який порт потрібно підключити до якого дроту.

 • Підключіть батарею до контролера заряду (плюс і мінус)
 • Підключіть споживача до регулятора заряду (плюс і мінус)
 • Підключіть фотоелектричний модуль до регулятора заряду (плюс і мінус)

Технічний параметр

Цей розділ містить всю інформацію щодо напруги, ампер, входу, виходу, розміру, ваги і т.д. ШІМ-контролера заряду сонячної батареї.

 • Напруга батареї. 12 вольт / 24 вольти з автоматичною адаптацією.
 • Струм заряду. 10А (KYZ 10), 20А (KYZ 20), 30А (KYZ 30)
 • Струм розряду. 10А (KYZ 10), 10А (KYZ 20), 10А (KYZ 30)
 • Максимальний вхід сонячної енергії. менше 41 вольт
 • Модель. (KYZ 10) (KYZ 20) (KYZ 30)
 • Робоча температура35 ~ 60 ° C
 • Розмір або вага. 13370355 міліметрів або 140 грамів
 • Струм очікування. більше 10 мА
 • Вихід USB. 5 вольт / 2 А макс

Технічні параметри літієвих і свинцевих акумуляторів при певних параметрах наведені в таблиці нижче.

Тип акумулятора Вирівнювання Поплавок Захист від зниженої напруги Розряд Перепідключення
Літієва (LIT) батарея 12.8 вольт 12.0 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 11.5-12.8 вольт) 10.7 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 9.0-11.0 вольт) 11.6 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 11.0-11.7 вольт)
Свинцево-кислотний акумулятор (bAt) 14.4 вольта 13.7 Вольт (за замовчуванням, регульований діапазон13-15В) 10.7В (за замовчуванням, регульований діапазон9.0-11.0 Вольт) 11.6 Вольт (за замовчуванням, регульований діапазон11.0-11.7V)

Усунення несправностей

Кожен електронний прилад стикається з певною проблемою, яку можна легко вирішити за допомогою пошуку та усунення несправностей. Основна проблема та її вирішення згадуються в колонці “Пошук та усунення несправностей” в посібнику користувача PWMM. Тут я згадав проблему. ймовірну причину. рішення.

 • Піктограма заряду не світиться у сонячну погоду. Сонячна панель відкрита або перевернута. Підключіть заново
 • Піктограма зарядки не світиться. Батарея розряджена. Підзарядіть
 • Піктограма завантаження вимкнена. Неправильне налаштування режиму. Встановіть заново
 • Повільне миготіння значка навантаження. Перевантаження. Зменшити потужність навантаження
 • Повільне блимання піктограми заряду. Захист від короткого замикання. Автоматичне перепідключення
 • Вимкнено живлення. Занадто низький заряд акумулятора реверс. Перевірте акумулятор або з’єднання

Налаштування контролера сонячного заряду 24В

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Після налаштувань контролера заряду для системи 12В, система 24В є найпоширенішим контролером заряду, що використовується в домашніх сонячних електростанціях. Основні налаштування для цього вказані в інструкції з експлуатації вашого контролера заряду. Однак, ось кілька основних налаштувань для системи 24 В.

 • Напруга плаваючого заряду акумулятора. 27.4V
 • Напруга захисту від перерозряду акумулятора становить 21.6В до 22.8V
 • Напруга захисту від перезарядження батареї становить 28.2В до 29В
 • Налаштування контролера сонячного заряду для AGM батареї

Налаштування сонячного контролера заряду для AGM або абсорбуючого скломату також розраховані на 12 вольт, 24 вольти або 48 вольт. Максимальний струм заряду повинен становити максимум 50А на 100Аг ємності акумулятора. Напруга поглинання повинна бути 14.60 вольт і плаваючу напругу на рівні 13 вольт.50 вольт. Напруга вирівнювання на 14.40 вольт і об’ємний зсув напруги на 0.10 вольт. Тривалість поглинання повинна бути адаптивною і становити від 6 годин до 30 хвилин на 100 А-год ємності акумулятора. Поточний відсоток вирівнювання становить 25%, а його тривалість. максимум 4 години.

Налаштування сонячного контролера заряду для літієвих батарей

Перш ніж почати налаштування літієвих батарей, пам’ятайте, що літієві батареї не потребують температурної компенсації. Також, якщо ви замінюєте свинцеві батареї на літієві, а налаштування встановлені на “Зрівноважені”, це потрібно змінити. Щоб змінити цей параметр, виберіть EQE (увімкнення/вимкнення головного еквалайзера) на дисплеї контролера заряду. Це також можна зробити, встановивши перемикач у положення OFF в інших контролерах. Деякі загальні налаштування для багатоступеневого профілю заряду повинні бути встановлені на наступні параметри:

 • Напруга заряду. 14.4 вольти (3.6 VPC)
 • Час поглинання. 30 хвилин для балансування літієвих елементів
 • Плаваюча напруга. 13.6 вольт
 • Напруга спокою (за замовчуванням). 3.4 VPC

Налаштування сонячного контролера заряду для свинцево-кислотної батареї

Свинцево-кислотна батарея є класичною конфігурацією в сонячній енергетичній системі. Після зміни типу батареї з літієвої/AGM на свинцево-кислотну батарею будуть використовуватися початкові параметри, встановлені для свинцево-кислотної батареї. Ці конфігурації вже встановлені в системі контролера заряду. А іноді, це просто підключення та використання системи.

Що ж, сьогодні ви дізналися про зміну налаштувань контролера сонячного заряду відповідно до типу акумуляторів, які встановлені у вашому інверторі. Крім того, налаштування напруги контролера сонячного заряду повинні бути ретельно виконані, щоб отримати максимальну потенційну віддачу від контролера сонячного заряду.

Олівія прагне до зеленої енергетики і працює над тим, щоб допомогти забезпечити довгострокову придатність нашої планети для життя. Вона бере участь у збереженні навколишнього середовища шляхом переробки та уникнення одноразового пластику.

Чи викликають годинник Garmin рак?

Увімкнення: Ваш посібник із заряджання сонячного годинника

2 Коментарі та думки власників

Привіт, дуже приємна стаття! У мене є 2 питання: 1.) У мене такий самий контролер. Чи знаєте ви, чому мій сонячний контролер сам змінює налаштування батареї з B03 на B01?? Чи пошкоджений він?? 2.) Тепер мені не вистачає стрілки на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором. Чи означає це, що батарея повністю заряджена? Дякуємо.

Шановний Яро, дякуємо, що звернулися до нас. Для Запиту 1: Контролер сонячного заряду змінює налаштування батареї з B03 на B01. Ми з’ясували, що ці налаштування означають наступне: B03. Перенапруга акумулятора. Ця помилка виникає, коли вхідна напруга на клемах акумулятора перевищує 17.5-V B01. Батарея від’єднана. Цей код несправності з’являється, коли портативний сонячний комплект не може виявити батарею. Проблема, з якою ви зіткнулися, може бути пов’язана з наступними причинами: 1- Автоматична конфігурація. деякі контролери налаштовують свої параметри залежно від типу батареї та умов, які вони виявляють. Перевірте в інструкції до вашого контролера, чи є в ньому ця функція, і вимкніть її, дотримуючись інструкцій, наведених в інструкції. 2- Проблема з прошивкою або програмним забезпеченням: Збої у прошивці або програмному забезпеченні контролера можуть спричинити несподівану поведінку. Перевірте наявність оновлень прошивки або спробуйте скинути контролер до заводських налаштувань. Якщо це не допомогло, зверніться до виробника, щоб перевірити контролер на наявність пошкоджень і можливість ремонту. Для Запиту 2: Стрілка на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором Важко визначити точне значення, не знаючи моделі вашого контролера. 1- У деяких випадках стрілка вказує на зарядку. 2- Це також може означати, що акумулятор повністю заряджений. 3- Або може виникнути проблема, коли контролер вимагає скидання. Виконайте кроки, перелічені в інструкції, щоб зробити те саме. І якщо проблема все ще не вирішена, можуть бути деякі проблеми з проводкою між 3 компонентами. Останній варіант. перевірити всю систему уповноваженим технічним спеціалістом і звернутися за допомогою до виробника.

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ми прагнемо надавати інформативні та глибокі статті про енергетику, зосереджуючись на відновлюваних джерелах енергії, зеленій енергетиці, сонячній енергетиці, сталому розвитку та навколишньому середовищу. Наша команда досвідчених авторів і дослідників з ентузіазмом досліджує останні досягнення в галузі екологічно чистої енергетики та надає нашим читачам цінну інформацію, яка допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо споживання енергії.

Корпоративний парк, D-21, сектор 21, Дварка, Делі 110077

Останні публікації

Що таке контролер сонячного заряду і чи потрібен він вам?

Встановлення сонячних панелей вимагає розуміння роботи багатьох компонентів: сонячних батарей, проводки інверторів, згинання кабелів Якщо ви вирішили зробити все своїми руками, то після завершення установки ви можете працювати практично електриком!

Контролер заряду. це один з компонентів сонячної електростанції, який бентежить багатьох людей. Контролер сонячного заряду необхідний для більшості побутових фотоелектричних панелей. Давайте розглянемо, що саме робить контролер заряду сонячної батареї і чи потрібен він вам для вашої установки.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер заряду. це пристрій, який регулює енергію, що надходить від сонячних панелей до акумулятора. Сонячні генератори перетворюють і зберігають енергію в акумуляторі, електрична ємність якого заряджається від сонячних панелей. Контролер сонячного заряду регулює електричний струм, щоб захистити батарею від стрибків напруги, які можуть пошкодити її та скоротити термін служби.

Контролер заряду сонячної батареї необхідний, якщо ваша сонячна батарея живить акумуляторну батарею. Якщо ви використовуєте мережеву систему, контролер заряду, ймовірно, вам не потрібен.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Як працює контролер сонячного заряду?

Контролер заряду регулює напругу, що передається від сонячних панелей до акумуляторів.

Сонячні панелі для 12-вольтової акумуляторної системи зазвичай розраховані на 17 В. Це може здатися нелогічним, але для цього є вагома причина.

Сонячні панелі рідко видають повну номінальну потужність через хмари, бруд на панелях або інші фактори навколишнього середовища. Отже, якби вони були розраховані лише на 12 В, вони завжди видавали б меншу потужність. чого не може витримати 12-вольтова батарея.

Батарея на 12В у стані спокою має напругу близько 12.7В, а батарея на зарядці. близько 13.від 6 до 14.4V. Отже, сонячна панель повинна генерувати принаймні таку кількість електроенергії.

Контролер заряду сонячної батареї приймає електроенергію від сонячної панелі. приблизно від 16 до 20 В. і знижує її до напруги, необхідної батареї в даний момент. Ця величина може коливатися в межах 10.Від 5В до 14.6В залежно від поточного заряду акумулятора, температури та режиму заряджання контролера.

Контролери заряду в кінцевому підсумку захищають від пошкодження акумулятора. Невідповідність електричної потужності, стрибки напруги та інші зовнішні фактори можуть призвести до перезарядки та пошкодження сонячної батареї.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Типи контролерів сонячних зарядних пристроїв

Існує два основних типи контролерів заряду: ШІМ і MPPT. Жодна з них не обов’язково “краща” за іншу. кожна має переваги залежно від клімату, розміру масиву та компонентів системи.

Хоча MPPT-контролери зазвичай коштують дорожче, ніж ШІМ-контролери, різниця незначна, враховуючи загальну вартість сонячної установки. Завжди вибирайте контролер, тому що він є правильним інструментом для роботи, а не тому, що він дешевший.

ШІМ-контролери заряду. ШІМ-контролери (широтно-імпульсна модуляція), як правило, менші і дешевші, ніж контролери MPPT. ШІМ-контролери часто входять в стандартну комплектацію невеликих сонячних систем, таких як автофургони та невеликі будиночки на колесах.

При використанні ШІМ-контролера напруга від масиву повинна відповідати напрузі акумулятора. При використанні ШІМ-контролерів потрібні автономні сонячні панелі (з напругою 17-18 В), які іноді коштують дорожче, ніж мережеві панелі (часто з напругою 37 В).

ШІМ-контролери найкраще працюють в “ідеальних” умовах. тепла, сонячна погода. Коли погода стає холоднішою, батареї працюють менш ефективно.

ШІМ-контролер не може регулювати напругу. Замість цього він вмикається і вимикається, коли напруга від вашої сонячної батареї неминуче змінюється. це автоматичне вимкнення також призводить до певних втрат потужності.

Контролери заряду MPPT. контролери MPPT (Maximum Power Point Tracking) дорожчі, ніж ШІМ, але вони значно ефективніші за багатьох обставин.

MPPT витягують струм зі швидкістю, заснованою на максимальній напрузі панелі. Вони можуть використовувати масив вищої напруги з батареями нижчої напруги. Ви можете використовувати стандартні дешеві фотомодулі масового виробництва на житлових будинках.

Контролер MPPT може приймати та модулювати різні напруги. Вони використовують надлишкову потужність, яку ШІМ в іншому випадку витрачав би даремно.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Кому потрібен контролер сонячного заряду?

Всі автономні сонячні системи потребують контролера сонячного заряду для регулювання енергії, що надходить до і від акумуляторів.

Зазвичай вам не потрібен контролер сонячного заряду для систем відновлюваної енергетики, підключених до електромережі. Комунальне підприємство збирає будь-яку надлишкову вироблену енергію та використовує електроенергію.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Коли слід використовувати контролер сонячного заряду?

Майже всі сонячні системи, які використовують батареї, потребують контролера сонячного заряду. Виняток становлять лише крихітні сонячні установки. 5-ватним зарядним пристроям та подібним пристроям він не знадобиться.

Наприклад, багато власників гольф-карів будуть тримати свої батареї зарядженими взимку за допомогою невеликої панелі. Ця установка не потребує контролера заряду між панелями та акумуляторами гольф-кара.

Якщо ви підключаєте повний масив панелей потужністю 400 Вт, вам знадобиться відповідний сонячний контролер заряду (найімовірніше, різновид MPPT).

Деякі сонячні рішення вже мають вбудований контролер заряду, наприклад, портативні електростанції EcoFlow. Контролер, акумулятори, інвертор, розетки та все інше є частиною електростанції. вам потрібно лише додати сонячні панелі.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Як правильно вибрати контролер заряду?

Сонячні контролери заряду бувають різних розмірів для масивів з різною напругою та струмом. Неправильний вибір може призвести до втрати потужності та неефективності.

По-перше, вам потрібно перевірити номінальну напругу на контролері заряду. Більшість ШІМ-контролерів розраховані на 12 або 24 В, в той час як MPPT-контролери можуть працювати з системами на 12, 24, 36 і 48 В. Надійні автономні енергетичні рішення, такі як Power Kits від EcoFlow, оснащені контролером заряду MPPT і вбудованим акумулятором (або акумуляторами) на 48 В.

Більшість контролерів заряду мають рейтинг “ампер”. Менші ШІМ-контролери можуть бути розраховані на 10, 20 або 30 ампер. Контролери MPPT часто розраховані на більшу силу струму. 80 або 100 ампер. для більших фотоелектричних масивів.

Щоб визначити потенційну силу струму, яку може видати сонячна батарея, потрібно зробити простий розрахунок:

Скажімо, у нас є 800-ватний масив, що працює на 12 вольт. Ми можемо підставити ці цифри в наше рівняння:

Ампер = 800 Вт / 12 вольт = 66.67 ампер

Система може виробляти до 66.67 ампер. Контролер заряду з номіналом нижче цієї величини може перевантажитися і вийти з ладу. Для цього прикладу вам потрібен контролер заряду, розрахований на 70 ампер.

Вам також потрібно перевірити, чи сумісні ваші батареї з контролером заряду. Літій-іонні та свинцево-кислотні акумулятори використовують різні технології. Більшість контролерів призначені для того чи іншого типу акумуляторів.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Контрольні уставки проти. Типи акумуляторів

Більшість контролерів заряду працюють на різних напругах залежно від поточного стану акумулятора. Наприклад, ШІМ-контролер може заряджати батарею більшу частину часу, а потім знижувати напругу для остаточного краплинного заряду. Рівень, на якому контролер змінює напругу, називається уставкою керування.

Різні типи акумуляторів вимагають різних методів заряджання. Літій-іонні батареї використовують триступеневу систему заряду: попередній заряд, постійний струм і додатковий.

Стадія попереднього заряду використовує низький струм для майже розряджених акумуляторів. Потім стадія постійного струму забезпечує стабільне живлення на повній потужності. Нарешті, додатковий етап підтримує літієвий акумулятор на максимальному рівні заряду.

Свинцево-кислотні акумулятори проходять три основні стадії заряджання: об’ємний, абсорбційний і плаваючий. Основний каскад подає максимальну потужність на батареї, поки вони не досягнуть приблизно 80-90% ємності. На стадії абсорбції струм починає падати. Нарешті, поплавковий каскад забезпечує краплинний заряд, щоб підтримувати батареї в зарядженому стані.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Чому дисплеї та вимірювання важливі?

Багато сонячних контролерів заряду тепер оснащені РК-дисплеєм. Дисплей дозволяє користувачеві контролювати основні показники системи, такі як відсоток заряду батареї, поточна напруга і час, що залишився на батареї при поточному навантаженні. Деякі базові контролери для невеликих систем не мають РК-екрану, оскільки інформація на ньому може бути непотрібною.

Інші системи, такі як EcoFlow DELTA 2, мають інтелектуальний моніторинг та управління за допомогою розумного додатку. Вбудована система вимірювання дозволяє бачити вхідний і вихідний рівні заряду акумулятора та іншу важливу інформацію, включаючи життєво важливі показники акумулятора, час заряду та багато іншого, і все це в додатку для смартфона.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Розуміння контрольних точок заряду vs. Температура

Температура має значний вплив на процес заряджання акумулятора. Енергія в акумуляторах протікає з більшою легкістю при високій температурі. Батареї важче передавати енергію, коли вона стає холоднішою.

Більшість контрольних точок встановлені для роботи при кімнатній температурі. Більшість контролерів заряду мають функцію температурної компенсації, яка дозволяє регулювати напругу для різних температур. Деякі контролери мають вбудовані датчики температури, тоді як інші використовують виносної датчик.

Деякі контролери заряду навіть дозволяють встановлювати власні налаштування залежно від температури. Кожен виробник акумуляторів рекомендує своє регулювання залежно від температури, тому ця функція дає змогу власнику будинку самостійно налаштувати свою систему.

найкращих, контролер, заряд, mppt, регулятор

Загальні функції та налаштування контролера заряду

Контролери заряду для житлових приміщень майже завжди мають РК-дисплей для відображення важливої інформації. Багато контролерів дозволяють встановлювати індивідуальні налаштування, які будуть добре працювати з вашим акумулятором та кліматом.

Більшість контролерів заряду мають вбудований захист від неправильної полярності, перевантаження, короткого замикання та інших стандартних електричних проблем.

Передові технології, інтегровані в контролери преміум-класу, дозволять навіть здійснювати віддалений моніторинг на смартфоні та працювати через Bluetooth. Таке програмне забезпечення, як додаток EcoFlow Smart, дозволяє керувати цими функціями зі смартфона.

Висновок

Побудова сонячної системи може бути складним завданням, оскільки вимагає від вас розуміння основ електрики. Однак, зібравши систему разом, можна керувати нею, як тільки ви дізнаєтесь основні моменти.

Контролер сонячного заряду знаходиться в центрі вашої сонячної системи. Він заповнює прогалину між фотоелектричним масивом і акумуляторною батареєю. Переконайтеся, що ви вибрали правильний контролер, щоб запобігти будь-яким проблемам у майбутньому.

Рішення “все в одному” можуть бути корисними, якщо електричний жаргон для вас занадто складний. Сонячні генератори та комплекти живлення EcoFlow. це чудовий спосіб перейти на сонячну енергію, з вбудованим контролером MPPT та додатком Smart, який робить облік та регулювання використання енергії ще простішим.

Поширені запитання

Вам завжди потрібен контролер заряду, якщо ви встановлюєте автономну сонячну систему з акумуляторами. Без контролера можуть працювати лише найменші панелі, такі як 1- або 5-ватний зарядний пристрій, що працює за принципом крапельного заряду. Вам не потрібен контролер заряду для домашніх систем з підключенням до електромережі. Натомість електромережа регулює потік електроенергії та поглинає надлишкову потужність.

Панелі потужністю 100 Вт потрібен контролер заряду, якщо вона живить акумулятор. Багато невеликих сонячних систем використовують лише одну 100-ватну панель та одну батарею. Така система потребує контролера заряду для регулювання струму, який надходить до акумулятора.

Сонячна панель потужністю 7 Вт не потребує використання контролера заряду. Ці панелі дозволяють здійснювати низьковольтну краплинну зарядку, яка не потребує регулювання електричного потоку.

EcoFlow. це компанія, що спеціалізується на портативних рішеннях у сфері відновлюваної енергетики. З моменту свого заснування у 2017 році компанія EcoFlow забезпечує спокійну енергією клієнтів на більш ніж 85 ринках завдяки лінійкам портативних електростанцій DELTA та RIVER, а також екологічно чистим аксесуарам.

Залишити відповідь