3 основні типи сонячних панелей. Типи фотоелектричних панелей

Сонячні панелі. оберіть свою технологію!

Якщо ви шукаєте сонячну електростанцію, основною частиною цієї системи будуть “сонячні фотоелектричні панелі” (далі я буду називати їх просто “сонячні панелі”), які перетворюють сонячне світло в електрику, використовуючи явище, яке називається фотоелектричним ефектом.

Існує 3 основних типи сонячних фотоелектричних технологій.

Монокристалічна 2. Полікристалічні 3. Тонкоплівкові

Сьогодні в Австралії доступні лише перші дві технології. монокристалічна та полікристалічна. Тонка плівка тут більше не використовується для житлових установок.

Нижче наведені деякі подробиці про кожен тип технології, включаючи тонкоплівкову, просто для загального ознайомлення:

Монокристалічні сонячні панелі

Деякі вважають монокристалічні сонячні панелі “Роллс-Ройсом” фотоелектричних технологій і найкращим вибором. Монокристалічні. одна з найстаріших технологій, і дорожча у виробництві, але цей тип має найвищу ефективність.

Ці панелі зазвичай можуть досягти 15-20% ефективності перетворення в реальному світі, i.e. перетворюють 16-21% сонячного світла, що потрапляє на них, в електрику. Вони виготовляються з монокристалів надчистого кремнію розміром з винну пляшку і нарізаються, як салямі, на окремі пластини.

Ці круглі пластини мають квадратні сторони, а потім перетворюються на монокристалічний “сонячний елемент”, який виглядає так:

Срібні лінії. це дроти, які збирають електрику, що утворюється, коли світло потрапляє на клітину. Сонячна панель складається з матриці цих монокристалічних сонячних елементів, покладених рівно. як плитка на підлозі у вашій ванній кімнаті:

Монокристалічні сонячні елементи, як правило, мають високу продуктивність, але оскільки вони витрачають трохи місця між елементами, коли вони інкапсульовані в сонячну фотоелектричну панель (маленькі білі діаманти на малюнку вище), вони працюють приблизно так само (з точки зору ефективності та потужності), як і полікристалічні.

Найпростіший спосіб виявити монокристалічні сонячні панелі на даху. це шукати білі діаманти між елементами.

(Порада, як зайняти дітей в машині: Пограйте в “знайди сонячну панель” з бонусними балами за визначення типу технології! Так, я дійсно змушую своїх багатостраждальних дітей грати в цю гру)

Полікристалічні сонячні панелі (також звані мультикристалічними)

Полікристалічні сонячні панелі також виготовляються з кремнію, але тип використовуваного кремнію трохи менш чистий, і вони відливаються в блоки, а не випилюються з одного кристала. Той факт, що кристали розташовані хаотично, означає, що їх можна побачити окремо.

Після відливання полікристалічного злитка його розпилюють на квадратні блоки, а потім нарізають на квадратні пластини, які обробляють, щоб перетворити їх на сонячні елементи.

Ось великий план полікристалічного сонячного елемента. ви можете бачити, що він виглядає зовсім інакше, ніж гладкий, однорідний вигляд його монокристалічного конкурента:

Полікристалічні сонячні елементи дуже схожі на монокристалічні за своїми характеристиками і деградацією, за винятком того, що в мультикристалічних елементах, як правило, вони трохи менш ефективні. Однак, як ви можете бачити тут, між кутами ідеально квадратних елементів немає марнотратного простору:

Це означає, що коли вони інкапсульовані в сонячні фотоелектричні панелі, є трохи більше площі, доступної для поглинання сонячного світла. В результаті продуктивність полікристалічних сонячних панелей майже ідентична продуктивності монокристалічних сонячних панелей. Ось як вони виглядатимуть на вашому даху:

Тонкоплівкові сонячні панелі

У той час як моно- і полікристалічні сонячні панелі виготовляються дуже схожими способами, тонкоплівкові сонячні панелі використовують зовсім інший метод виробництва. Замість того, щоб створювати сонячні елементи шляхом розпилювання великих блоків кремнію, плівка, що містить кремній, “розпилюється” на поверхню, яка повинна стати сонячною панеллю.

Як згадувалося вище, тонкоплівкові панелі в основному застаріли в Австралії, оскільки моно- і поліпанелі значно перевершують їх за ціною і продуктивністю. я не бачив, щоб вони продавалися тут протягом багатьох років!

Отже, підсумуємо, які сонячні панелі є найкращим типом з точки зору технології?

При виборі між монокристалічними та полікристалічними сонячними панелями, незважаючи на те, що багато продавців скажуть вам, немає нічого особливого, щоб розрізнити ці типи. крім їх зовнішнього вигляду!

Тонкоплівкові були трохи дешевшими за кВт, але займали щонайменше вдвічі більше площі, і ніхто не впевнений на 100%, наскільки вони будуть деградувати в довгостроковій перспективі. Однак, як уже згадувалося, тонкоплівкові панелі більше не доступні для австралійського ринку сонячної енергетики для житлових будинків. тому цей вибір технології вам не доведеться робити.

Основні типи сонячних панелей

Вибрати між різними типами сонячних панелей може бути складно. Це хороша проблема: у вас є багато варіантів на вибір, коли ви вибираєте сонячні панелі для свого будинку, сонячну енергію для свого автофургона або починаєте сонячний проект “зроби сам.

У цій статті ми розглянемо 3 основні типи сонячних панелей, доступні сьогодні, порівняємо їх ефективність, ціну та найкращі сфери застосування. Давайте почнемо.

Типи сонячних панелей

основні, типи, сонячних, панель

Сьогодні на ринку представлено 3 основні типи сонячних панелей:

Монокристалічні та полікристалічні сонячні панелі складаються з кремнієвих сонячних елементів, упакованих в каркас і покритих склом або пластиком. В даний час це найпоширеніші типи сонячних панелей.

Тонкоплівкові сонячні панелі виготовляються з тонкого шару фотоелектричної речовини, нанесеного на поверхню скла, пластику або металу. Вони можуть бути виготовлені з різноманітних органічних або неорганічних сполук, які широко варіюються за ефективністю та ціною за ват. Вони менш поширені, ніж кремнієві сонячні панелі, і їх може бути важко знайти.

Я постійно читаю захоплюючі наукові звіти про прориви в розробці перовскітних, біогібридних та (моїх улюблених) сонячних панелей на основі квантових точок. Але ви навряд чи знайдете будь-який з цих нових типів сонячних панелей на ринку принаймні кілька років.

Порівняльна таблиця

Монокристалічний Полікристалічний Тонкоплівковий
Ефективність 20-23% 15-17% 6-15%
Ціна 1 до 1.50 за ват 0.90 до 1 на ват 0.40 до 2 за ват
Колір Чорний Синій Синій або чорний
За Висока ефективність Пристойна продуктивність при високій температурі Хороше співвідношення ціни та якості Пристойна ефективність Може бути недорогим Легкий Найкраща продуктивність при високих температурах
Мінуси Дорожче за ват, ніж поліетиленові панелі Більші та важчі за монопанелі Найгірша ефективність при високих температурах Важко знайти Найкоротший термін служби Низька ефективність
Найкраще використання Будинки та дахи Фургони, мікроавтобуси та човни з обмеженим монтажним простором Кемпінги та інші портативні сонячні проекти “зроби сам Будинки та дахи з великою кількістю місця для встановлення Наземні сонячні панелі Кемпінги та інші портативні сонячні проекти “зроби сам Вигнуті або нерівні монтажні поверхні

Монокристалічні сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Монокристалічні сонячні панелі є більш ефективною, але дорожчою версією кремнієвих сонячних панелей. Вони найкраще підходять для широкого спектру застосувань, таких як дахи та будинки, сонячні проекти “зроби сам”, а також автофургони та транспортні засоби з обмеженим монтажним простором. Найчастіше вони є жорсткими, але також доступні портативні та гнучкі монокристалічні сонячні панелі.

Кожна комірка в монокристалічних сонячних панелях (також званих моно сонячними панелями) являє собою тонку пластину з монокристала майже чистого кремнію. Пластину покривають іншими елементами, такими як бор і фосфор, так що вона має позитивно і негативно заряджені сторони, відомі як PN-перехід. Срібні дроти, нанесені на пластину, дозволяють електриці текти, як тільки сонячне світло вибиває вільні електрони з атомів кремнію.

основні, типи, сонячних, панель

Монокристалічні панелі зазвичай чорного кольору, оскільки рівномірне розташування комірок поглинає більше сонячного світла і менше заломлює його. Багато виробників також використовують “чорний кремній”, де на поверхні кремнієвих пластин витравлені нанорозмірні голки. Це дозволяє більше поглинати (і менше відбивати) світла, так само, як губка затримує воду в своїх порах.

Полікристалічні сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Полікристалічні сонячні панелі найкраще підходять, коли ви обмежені в коштах або маєте багато місця для встановлення. Вони менш ефективні, ніж аналогічні монокристалічні сонячні панелі, тому вони повинні бути більшими, щоб виробляти таку ж кількість енергії.

Однак вони мають нижчу ціну за ват. Як і монокристалічні панелі, вони мають широкий спектр застосування. від домашніх сонячних установок до наземних сонячних батарей.

Фотоелементи в полікристалічних сонячних панелях (також званих полі сонячними панелями) виготовлені з фрагментів кремнію, які плавляться разом, утворюючи пластини з декількох менших кристалів. Процес виробництва менш схильний до помилок, ніж вирізання пластин з монокристала, тому витрачається менше сировини.

основні, типи, сонячних, панель

Виготовлені з декількох кристалів, полікристалічні елементи розсіюють світло, створюючи синій колір (найкоротша довжина світлової хвилі), так само, як наша атмосфера розсіює світло, щоб небо виглядало синім. Антиблікове покриття, що використовується на полікристалічних панелях, також створює блакитний відтінок.

Через їх популярність і широку доступність часто доводиться вибирати між монокристалічними і полікристалічними сонячними панелями. Ознайомтеся з нашим повним аналізом цих 2 типів сонячних панелей, щоб вирішити, який з них найкраще підходить для вас.

Тонкоплівкові сонячні панелі

Тонкоплівкові сонячні панелі дуже різняться за ціною та ефективністю залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Завдяки своїй тонкості вони добре пристосовані до вигнутих або нерівних монтажних поверхонь. Вони набагато менш поширені, ніж кремнієві панелі. Якщо ви купуєте сонячні панелі самостійно, тонкоплівкові панелі нелегко знайти.

Примітка: Багато людей помилково вважають, що всі гнучкі сонячні панелі. це тонкоплівкові сонячні панелі. Хоча тонкоплівкові панелі часто є гнучкими, більшість гнучких панелей на сучасному ринку насправді є монокристалічними сонячними панелями.

Як випливає з назви, тонкоплівкові панелі. це плівки фотоелектричних матеріалів, а не кристалів. Вони можуть бути виготовлені з різних елементів, найпоширенішими з яких є амоний кремній, телурид кадмію, селенід міді індію галію та арсенід галію. Вони також можуть бути виготовлені з органічних матеріалів.

Ось короткий огляд деяких основних типів тонкоплівкових сонячних панелей:

 • Панелі з телуриду кадмію (CdTe) є найбільш поширеною технологією тонкоплівкових сонячних панелей. Вони прості у виробництві і можуть мати ефективність майже таку ж високу, як у кремнієвих панелей. Хоча матеріали недорогі у використанні, кадмій є токсичним і канцерогенним важким металом, який вимагає особливої обережності у виробництві. Ведуться дослідження щодо заміни кадмію в тонкоплівкових панелях іншими матеріалами.
 • Амоний кремній (a-Si) є гнучким і використовує менше токсичних матеріалів, ніж інші тонкоплівкові сонячні панелі. Він ефективніше, ніж більшість панелей, поглинає світло при частковому сонячному освітленні, хоча в цілому його ефективність становить лише близько 7%. Вони також мають коротший термін служби від 10 до 20 років.
 • Селенід міді індію галію (CIGS) поглинає світло сильніше, ніж інші тонкоплівкові панелі, і має ефективність, яку можна порівняти з кремнієвими сонячними панелями. Гнучкі та легкі. Але CIGS-панелі також містять кадмій.
 • Органічна фотоелектрика (OPV) існує з 1980-х років, але тільки зараз вона досягла ринкової привабливості. Вони виготовляються з суміші органічних і неорганічних матеріалів і можуть мати до 19% ефективності при захопленні сонячного світла і перетворенні його в електрику. Вони можуть бути навіть прозорими! Наразі лише кілька стартапів у всьому світі виробляють OPV-панелі. Зі зростанням занепокоєння щодо токсичних матеріалів, ланцюгів постачання та утилізації сонячних панелей після закінчення терміну служби, я очікую, що популярність OPV буде зростати.

Типи сонячних панелей за ефективністю

Примітка: Ефективність означає, наскільки добре сонячні панелі перетворюють сонячне світло в електрику, а не те, скільки енергії вони виробляють. Сонячна панель потужністю 100 Вт буде видавати 100 Вт в ідеальних умовах, незалежно від того, який це тип сонячної панелі. Натомість більш ефективні сонячні панелі потребують меншої кількості сонячних елементів для виробництва тієї ж кількості енергії, а отже, зазвичай менші за розміром.

Монокристалічні сонячні панелі більш ефективно перетворюють сонячне світло в електрику, ніж полікристалічні. до 22-23% ефективності для перших у порівнянні з 17% для других.

Тонкоплівкові панелі, як правило, є найменш ефективним типом сонячних панелей, їхня ефективність коливається в межах 6-15% залежно від використовуваних матеріалів.

основні, типи, сонячних, панель

Реакція сонячних панелей на температуру. показник, який називається температурним коефіцієнтом Pmax, або просто температурним коефіцієнтом. є ключовим фактором, що впливає на їх ефективність. Хоча всі панелі тестуються в однакових стандартних умовах, реальна температура може по-різному впливати на різні типи (і марки) панелей.

Усі панелі виробляють менше енергії при підвищенні температури, але в цілому монокристалічні панелі працюють краще при високих температурах, ніж полікристалічні. Тонкоплівкові панелі найкраще справляються з підвищенням температури.

Типи сонячних панелей за ціною

Вартість сонячних панелей вимірюється в доларах за ват. Монокристалічні панелі дорожчі за ват, ніж полікристалічні, оскільки відрізати тонку пластину від монокристала кремнію коштує дорожче (і є більш марнотратним витрачанням сировини), ніж сплавляти разом кремнієві фрагменти. Однак процес виготовлення тонкоплівкових панелей найпростіший, тому вони зазвичай коштують дешевше, ніж кристалічні панелі.

Тип сонячної панеліЦіна за ватЕфективність
Монокристалічний 1 до 1.50 20-23%
Полікристалічні 0.70 до 1 15-17%
CdTe 0.50 до 0.60 9-11%
a-Si 0.43 до 0.50 6-8%
CIGS 0.60 до 0.70 13-15%

Типи сонячних панелей за форм-фактором

Коли я уявляю собі стандартну сонячну панель, я уявляю собі прямокутні панелі, які використовуються для встановлення на дахах житлових будинків та сонячних електростанцій. Але це лише один з варіантів, які ви можете використовувати для генерації власної сонячної енергії. Ось найпоширеніші форм-фактори, в яких бувають сонячні панелі.

Звичайні дахові сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Звичайні сонячні панелі для дахів і будинків встановлюються в алюмінієву раму, покриту скляним листом, герметично закриту герметиком, з задньою панеллю в задній частині рами. З’єднувальна коробка, прикріплена до рами, з’єднує панель з електричним ланцюгом.

Деякі панелі також поставляються з мікроінверторами на підкладці. поширеними є струнні інвертори, які відокремлені від панелей, які з’єднані послідовно. Той, хто нанизував різдвяні гірлянди, напевно, знає переваги паралельного, а не послідовного з’єднання: мікроінвертори дорожчі, але коли один з них виходить з ладу, вся ваша схема не вимикається.

Двосторонні сонячні панелі

Як випливає з назви, біфаціальні панелі мають кристалічні комірки на задній панелі, щоб вловлювати світло, відбите від поверхні під панелями. (Подумайте про це: якби світло не відбивалося від землі під сонячними панелями, ви б не змогли бачити землю.)

Звичайно, відбите світло слабше, ніж пряме, але цього достатньо, щоб змінити ситуацію: біфаціальні панелі можуть генерувати на 9% більше електроенергії, ніж традиційні монофаціальні панелі. Біфаціальні панелі використовують скло замість металевої рами, а саме скло не покрите темним кольором, що дозволяє пропускати більше світла. Зазвичай задня сторона двосторонньої панелі має ту ж саму схему, що і передня сторона.

Наземні сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Наземні сонячні панелі. це звичайні панелі, встановлені в окремому сонячному масиві, змонтовані або на одному стовпі, або в жорсткій металевій рамі. Наземна система має додаткові витрати на монтажні матеріали, але забезпечує легший доступ для очищення та обслуговування панелей.

Наземні системи також можуть мати сонячні трекери для зміни кута та напрямку панелей, щоб слідувати за сонцем протягом сезону та дня. Знову ж таки: більша вартість, але й більше виробленої електроенергії.

Переносні сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Переносні сонячні панелі, як правило, менші і дешевші, ніж панелі на даху, і можуть мати потужність від 5 Вт до 200 Вт і більше. Одним з найпоширеніших розмірів є 100-ватна сонячна панель, яка часто використовується з автофургонами, кемперами, сонячними генераторами та сонячними проектами “зроби сам”.

Переносні панелі іноді поставляються з вбудованими USB-портами для зарядки телефонів і портативних акумуляторів. Це може бути одна панель або триптих з трьох складних панелей, обтягнутих сітчастою тканиною або пластиком.

Гнучкі сонячні панелі

основні, типи, сонячних, панель

Ви можете подумати, що в гнучких сонячних панелях використовується тонкоплівкова технологія. Деякі з них мають. Але найчастіше в гнучких панелях використовуються монокристалічні фотоелементи, які набагато тонші. лише кілька мікрометрів. ніж у жорстких панелях. Гнучкі панелі також використовують захисний пластик замість скла. Вони, як правило, дорожчі за жорсткі панелі.

Завдяки своєму форм-фактору гнучкі сонячні панелі найкраще використовувати на вигнутих поверхнях, наприклад, на корпусах човнів або наметах для кемпінгу. Вони також набагато легші, ніж жорсткі сонячні панелі, тому можуть бути правильним вибором, коли вам потрібно мінімізувати вагу вашої сонячної системи.

Типи сонячних панелей за варіантами використання

Форм-факторВикористання корпусу
Звичайний дах Дахи або наземні масиви
Двосторонній Встановлюються на тверду поверхню, що відбиває світло, наприклад, на бетон
Наземні Випадки, коли на даху бракує місця, сонячного світла або структурної цілісності; сонячні ферми
Портативний Кемпінг, піші прогулянки, проживання в квартирі, короткострокове використання
Гнучкі Човни, краплинні кемпери, вигнуті поверхні

Ваш вибір сонячних панелей буде багато в чому залежати від того, для чого ви хочете їх використовувати. Кристалічні панелі (обох типів) зазвичай поставляються в жорстких рамах, які краще підходять для дахів і стаціонарних установок, тоді як тонкоплівкові панелі краще підходять для портативних і гнучких установок.

Але “зазвичай” не означає завжди: ви можете знайти гнучкі кристалічні панелі та тонкоплівкові панелі з жорстким каркасом. І будь-який тип може бути портативним, якщо він досить малий. Тим не менш, ці панелі, як правило, більше підходять для таких застосувань:

 • Жорсткі панелі важчі, тому вони потребують структурної підтримки, наприклад, даху або наземної рами. Окрема жорстка панель, звичайно, портативна, але не дуже зручна.
 • Двосторонні панелі потребують зазору для вловлювання відбитого світла. Не потрібно бути вченим-ракетником, щоб знати, що світлі кольори відбивають світло краще, ніж темні, тому така поверхня, як пофарбований в білий колір дах або бетонна поверхня, працює краще, ніж звичайний ґрунт.
 • Наземні панелі ідеально підходять, коли на даху бракує місця, сонячного світла або структурної цілісності, а також там, де є ділянка з кращою освітленістю. Зазвичай вони також використовуються у великомасштабних проектах, таких як сонячні ферми або фермерські господарства, де під ними можна вирощувати сільськогосподарські культури або випасати тварин.
 • Переносні панелі ідеально підходять, якщо ви живете в квартирі, маєте човен або ходите в похід. Вони також підходять для тимчасового використання. Якщо ви живете там, де часто бувають перебої з електрикою, як я в штаті Мен, ви можете продовжувати користуватися модемом і ноутбуком з резервним акумулятором, що живиться від портативних панелей, або навіть живити від сонячної енергії невеликий холодильник. Тільки не думайте, що ви зможете забезпечити роботу цілого будинку на кількох портативних панелях, оскільки середньостатистичний американський будинок споживає 30 кВт-год електроенергії на день.
 • Гнучкі панелі згинаються, що дозволяє встановлювати їх на вигнутих поверхнях, таких як палуба човна або дах кемпера. Деякі гнучкі панелі мають клейку основу, що дозволяє легко монтувати їх за принципом “відклеїти і приклеїти.

Який тип сонячної панелі найкраще підходить для вас?

Монокристалічні сонячні панелі коштують грошей, якщо у вас обмежений простір або якщо вам потрібні сонячні панелі, які добре працюють при високих температурах. Зазвичай вони високоякісні, тому якщо ви хочете отримати універсальну сонячну панель, монокристалічні панелі. це хороший варіант.

Полікристалічні панелі чудово підходять, якщо у вас є багато місця для встановлення або ви обмежені в коштах. Однак вони не працюють так добре, як монокристалічні панелі при високих температурах. Як монокристалічні, так і полікристалічні сонячні панелі добре підходять для цілого ряду застосувань, таких як сонячні установки на даху, автофургони та інші транспортні засоби з обмеженим монтажним простором, портативні сонячні системи та сонячні проекти “зроби сам”.

Тонкоплівкові панелі набагато менш поширені, але можуть бути хорошим варіантом, якщо у вас є вигнуті або нерівні монтажні поверхні. Їх ефективність і ціна за ват сильно варіюються в залежності від матеріалу, і їх може бути важко знайти, якщо ви купуєте сонячні панелі самостійно.

Типи сонячних панелей: Які з них найкраще підходять для вас?

Якщо ви новачок у світі сонячної енергетики, вам може бути складно зробити перший крок. Масштабні стрибки в інноваціях підштовхнули галузь вперед, створивши більш доступні варіанти для споживачів, ніж будь-коли раніше. Завдяки все більшому впровадженню та економії на масштабах, сонячна технологія зараз є доступним, доступним та екологічним вибором. Але з такою великою кількістю варіантів важко зрозуміти, з чого почати.

Першим кроком у переході на сонячну енергію є визначення типу сонячних панелей, які вам потрібні. Сьогодні на ринку існує багато різних типів фотоелектричних сонячних панелей, кожен з яких має унікальні переваги, недоліки та характеристики. Ось короткий огляд трьох основних типів, які допоможуть вам зробити правильний вибір для задоволення енергетичних потреб вашої родини.

Монокристалічні сонячні панелі

Монокристалічні фотоелектричні панелі є найбільш поширеним варіантом на ринку і встановлюють золотий стандарт для сонячних панелей. Завдяки своєму гладкому, безшовному вигляду, вони є бажаним товаром для тих, хто хоче перейти на сонячну енергію, не жертвуючи при цьому естетикою свого будинку.

основні, типи, сонячних, панель

Матеріал

Монокристалічні фотоелектричні панелі отримали свою назву завдяки конструкції: вони являють собою один суцільний кристал, сформований з високоміцного силікону.

Виробники досягають такої безперервної внутрішньої структури, формуючи чистий кремній у бруски. Потім краї комірки обрізають, згладжуючи і заокруглюючи її до потрібної форми. Хоча цей процес займає багато часу, він може збільшити виробництво електроенергії сонячними елементами!

Недоліком монокристалічних панелей є те, що в процесі виробництва утворюється велика кількість відходів. Іноді для виробництва одного сонячного елемента витрачається до 50% матеріалів. Для деяких екологічно налаштованих людей, які переходять на сонячну енергію, це може стати перепоною. Однак, оскільки ці панелі мають вищу ефективність, ніж полікристалічні або тонкоплівкові варіанти, багато хто вважає, що в довгостроковій перспективі цей компроміс виправданий.

Вартість

Через свою конструкцію монокристалічні панелі є одними з найбільш ресурсоємних на сьогоднішньому ринку. Вони також досить трудомісткі у виготовленні. З цих причин монокристалічні панелі, як правило, дорожчі за інші типи.

Хоча розмір, особливості та виробник можуть впливати на ціну, вартість однієї панелі зазвичай коливається від 300 до 600. Однак, для багатьох застосувань більш високі початкові інвестиції призведуть до більш значної економії енергії з часом.

Потужність

Потужність монокристалічних панелей також може виправдати їх більш високу ціну. Цей тип панелей має найвищу номінальну потужність завдяки монокристалічній конструкції, яка забезпечує більш високу вихідну потужність. Багато монокристалічних панелей на ринку сьогодні можуть досягати до 400 Вт номінальної потужності.

основні, типи, сонячних, панель

Ефективність

Монокристалічні панелі мають вищу ефективність у порівнянні з панелями, розробленими з декількох кристалічних сегментів. Висококласні варіанти, такі як жорсткі сонячні панелі EcoFlow 400 Вт з монокристалічною конструкцією, мають ефективність перетворення 23%. значно вище, ніж галузевий стандарт 15-20%. Ефективність перетворення вимірює кількість вловленого сонячного світла, яке перетворюється на електрику.

Полікристалічні сонячні панелі

Іншим поширеним типом сонячних панелей на ринку сьогодні є полікристалічні панелі. Цей різновид не такий естетично привабливий та ефективний, як його монокристалічний аналог. Через свою конструкцію вони не мають фірмового повністю чорного вигляду монокристалічних панелей. Тим не менш, вони більш доступні за ціною і все ще виконують свою роботу.

Полікристалічні панелі можна впізнати за прямокутною формою та синім покриттям. Оскільки вони містять багато кристалів кремнію в кожній комірці, вони мають плямистий, мерехтливий вигляд, коли сонце відбивається від них.

Матеріал

Полікристалічні панелі іноді називають мультикристалічними панелями через їхню конструкцію. Ці фотоелектричні панелі використовують силікон, подібно до монокристалічних фотоелементів. Однак вони складаються з безлічі полікристалічних фрагментів, сплавлених разом, що надає їм характерного шахового вигляду.

Під час виробництва виробники розплавляють кремній-сирець і заливають його у квадратні форми. Форми усувають додатковий крок, необхідний для монокристалічних комірок, щоб обрізати їх кінці. Полікристалічні панелі виходять з форм у своїй остаточній формі.

На останньому етапі виробники збирають менші окремі квадрати в одну велику панель. Цей процес створює менше відходів і має менший слід для використання матеріалів, що робить їх більш екологічним вибором, ніж монокристалічні панелі. принаймні на початковому етапі.

Вартість

Оскільки у виробництві використовуються менші шматочки кристалів, полікристалічні панелі, як правило, менш ресурсоємні і, отже, більш доступні за ціною, ніж інші варіанти на ринку. Вони також займають менше часу на виробництво, ніж монокристалічні модулі. В даний час можна знайти полікристалічні фотоелектричні панелі за ціною від 100, а 300. це верхня межа їх типової вартості.

Потужність

Історично склалося так, що полікристалічні модулі не мають такої високої потужності, як їхні монокристалічні аналоги. Однак останні досягнення в галузі сонячної енергетики покращили потужність полікристалічних панелей.

Типова полікристалічна панель з 60 осередків зараз може виробляти від 240 до 300 Вт. Потужність все ще не на рівні з монокристалічними на комірку. Тим не менш, це вдосконалення обіцяє майбутнє полікристалічних сонячних технологій.

Ефективність

Полікристалічні панелі мають ефективність від 15 до 17%. Вони знаходяться на нижчому рівні, ніж монокристалічні варіанти, коли справа доходить до ефективності. Вони також мають менший термін служби. Оскільки в кожній комірці є багато окремих кристалів, електрони мають менше свободи для переміщення. Все це означає, що вони генерують не так багато електроенергії і не так довго.

Хоча вони не можуть похвалитися високою ефективністю монокристалічних панелей, вони все ще є гідним варіантом, щоб отримати максимальну віддачу за ваші гроші в короткостроковій перспективі. Оскільки їх виробництво менш ресурсоємне, ніж монокристалічних моделей, вони можуть бути економічно вигідним варіантом для тих, хто намагається перейти на сонячну енергію з невеликим бюджетом.

Тонкоплівкові сонячні панелі

Вперше тонкоплівкові сонячні елементи були розроблені дослідниками з Університету Делавера в 1970-х роках в Інституті перетворення енергії. Хоча сьогодні тонкоплівкові сонячні панелі не такі ефективні і потужні, як інші поширені типи, вони зберігають важливе місце в сонячній енергетиці. Унікальна конструкція, низький профіль і гнучкість роблять їх придатними для різних застосувань.

Матеріал

Тонкоплівкові панелі являють собою листи фотоелектричного матеріалу, встановлені на підкладці. Вірите чи ні, але вони приблизно в 350 разів тонші за монокристалічні та полікристалічні модулі.

На відміну від інших типів фотоелектричних панелей, тонкоплівкові використовують у своїй конструкції різні матеріали, включаючи кремній, мідь, індій, селенід галію та телурид кадмію. Кремній, що використовується в тонкоплівкових панелях, відрізняється від кремнію, що використовується в монокристалічних і полікристалічних модулях. Замість того, щоб бути твердим, це некристалічний тип кремнію.

У будівництві виробники наносять зверху шар скла, щоб вловлювати сонячне світло. Під нею знаходиться напівпровідниковий шар між двома шарами прозорого кабелепроводу.

Тонкоплівкові панелі вирізняються з-поміж інших завдяки своїй гнучкості. На відміну від жорстких фотоелектричних панелей, призначених для встановлення на даху, ультратонка конструкція тонкоплівкових панелей означає, що вони можуть згинатися і прилягати до поверхні, на якій ви їх закріплюєте, не ламаючись. Завдяки своїй гнучкій конструкції, ці панелі часто встановлюються на автофургонах або інших транспортних засобах з вигнутими поверхнями або вбудовуються в носимі або портативні пристрої.

основні, типи, сонячних, панель

Вартість

Тонкоплівкові панелі, як правило, знаходяться на вищому кінці цінового спектру і зазвичай коштують 1 до 1.50 за ват. Гнучка сонячна панель EcoFlow потужністю 100 Вт є чудовим прикладом. Вони легкі, стійкі до погодних умов і доступні за ціною. Ви можете встановити її на даху фургона або використовувати для розширення існуючої установки на даху, не вимагаючи більшої площі плоскої поверхні.

Потужність

Тонкоплівкові панелі доступні в різних розмірах. Ця різноманітність є однією з особливостей, яка приваблює людей до тонкоплівкових панелей, оскільки дозволяє використовувати їх у багатьох різних місцях. Однак відсутність стандартних розмірів також ускладнює кількісну оцінку їх потужності. Розмір панелі значною мірою визначає потужність.

Тим не менш, тонкоплівкові панелі, як правило, мають меншу потужність, ніж монокристалічні та полікристалічні модулі того ж розміру. Хоча для деяких покупців це є недоліком, гнучке застосування цих панелей означає, що можна використовувати сонячну енергію в місцях, недоступних для панелей з жорсткою конструкцією.

Ефективність

Ефективність тонкоплівкових сонячних панелей значно нижча, ніж у інших кристалічних панелей. В середньому, ефективність досягає близько 11%. Через це вам знадобиться велика площа поверхні, щоб генерувати значну кількість сонячної енергії, використовуючи лише тонкоплівкові панелі.

Варто також зазначити, що тонкоплівкові панелі мають тенденцію до деградації швидше, ніж інші типи панелей, через їхню гнучкість і тонку конструкцію. На жаль, це часто означає, що на продукцію не поширюється гарантія на такий довгий термін. Перш ніж купувати тонкоплівкові сонячні панелі, поцікавтеся у виробника або монтажної компанії про їхню гарантійну політику, щоб переконатися, що ви можете отримати максимальну віддачу від своїх інвестицій.

основні, типи, сонячних, панель

Який тип сонячних панелей найкраще підходить для вас?

Перш ніж зробити покупку, важливо визначити ваші унікальні потреби та будь-які обставини, які можуть вплинути на тип панелі, яку ви обираєте. Ось кілька способів використання кожного типу панелей, незалежно від того, чи хочете ви побудувати екосистему “розумного будинку” або отримати автономну сонячну енергію, щоб взяти її з собою в дорогу.

Коли використовувати монокристалічні сонячні панелі

Як ми вже говорили, ці панелі міцні, довговічні, високоефективні та мають велику потужність. Вони також мають витончений, фірмовий вигляд. Однак вони, як правило, дорожчі, ніж інші варіанти на ринку.

Завдяки цьому монокристалічні панелі чудово підходять для людей, які піклуються про стиль та ефективність. Якщо ви хочете, щоб ваші панелі гармонійно вписувалися в дизайн вашого будинку, то гладкий дизайн, ймовірно, вам сподобається. Завдяки їх високій ефективності, ви також можете встановити менше панелей. і вони прослужать довше.

Незважаючи на те, що монокристалічні панелі коштують дорожче, ви можете зменшити загальну вартість, використовуючи менше таких панелей і генеруючи більше електроенергії з доступного сонячного світла. Вони також є чудовим варіантом, коли ви хочете отримати багато енергії на відносно невеликій площі.

Коли використовувати полікристалічні сонячні панелі

Полікристалічні панелі. це варіант середнього рівня, який забезпечує пристойну ефективність, номінальну потужність і довговічність за конкурентною ціною. Полікристалічні фотоелектричні панелі можуть бути привабливими для покупців, які хочуть перейти на сонячну енергію для житлових будинків з невеликим бюджетом. навіть якщо вони заощаджують менше грошей на електроенергію в довгостроковій перспективі. Крім того, вони менш ресурсоємні, ніж монокристалічні панелі, що робить їх привабливим вибором для тих, хто намагається зменшити свій вплив на навколишнє середовище в короткостроковій перспективі.

Коли використовувати тонкоплівкові панелі

Хоча тонкоплівкові панелі не такі ефективні та потужні, як інші типи, вони унікальні завдяки своїй гнучкості. Їх застосування безмежне! Тонкоплівкові панелі. відмінний варіант для автофургонів, крихітних будинків або будь-де, де немає великої кількості плоскої, стабільної поверхні. Вони також неймовірно легкі, що робить їх хорошим варіантом для будівель з обмеженою вагою.

Витрати на встановлення

Ще одним важливим фактором при прийнятті рішення про те, який тип сонячної панелі найкраще підходить для вас, є вартість установки. Оскільки це може збільшити загальну вартість переходу на сонячну енергію, варто ретельно зважити на це.

В середньому, витрати на установку коливаються від 15 000 до 25 000. Як правило, у спекотному та сонячному кліматі ринки сонячної енергетики більші, тому що там вища конкуренція. Вартість робочої сили часто є більш доступною, ніж у холодних місцях з меншою кількістю пікових сонячних годин, де сонячної енергії не так багато.

Майте на увазі, що державні стимули можуть допомогти вам суттєво заощадити на обладнанні та витратах на встановлення.

Хочете заощадити трохи грошей? Одним з варіантів відмовитися від витрат на встановлення та оплату праці є використання портативних сонячних панелей. Вони не потребують кваліфікованого монтажу; ви просто встановлюєте їх на складаній підставці, яка слугує футляром для зручного транспортування та використання без монтажу в будь-якому місці, де є сонячне світло.

Висновок

Домашня сонячна електростанція дає вам автономію над вашою енергією так, як ніколи не зможе забезпечити традиційна електромережа. Зрештою, тільки ви можете вирішити, який тип панелі буде відповідати вашим потребам. Однак, якщо вам потрібна допомога, консультація з експертом у компанії, що займається встановленням сонячних батарей, може допомогти вам зробити найкращий вибір. Вибравши правильний тип сонячних панелей для своїх потреб, ви будете готові використовувати енергію сонця протягом багатьох років.

Пам’ятайте, панелі. це лише перший крок! Вам потрібна електростанція або сонячний генератор, щоб зберігати вловлену сонячну енергію для подальшого використання. Сонячні генератори EcoFlow дозволяють об’єднати та заощадити, поєднуючи портативну електростанцію та сонячні панелі для комплексної інвестиції.

Якщо сонячна енергія підходить для вашого будинку, EcoFlow готовий допомогти. Завдяки ефективним, зручним та конкурентоспроможним продуктам, ви обов’язково знайдете свій ідеальний варіант.

EcoFlow. компанія, що займається рішеннями для портативної енергетики та відновлюваної енергетики. З моменту свого заснування у 2017 році компанія EcoFlow забезпечує спокійну енергією клієнтів на більш ніж 85 ринках завдяки лінійкам портативних електростанцій DELTA та RIVER, а також екологічно чистим аксесуарам.

Вичерпний посібник з різних типів сонячних батарей

Ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися більше про різні типи сонячних батарей? Якщо так, то ви потрапили в потрібне місце! У цьому вичерпному посібнику ми розглянемо різні типи сонячних батарей та обговоримо переваги та недоліки кожного з них. Від монокристалічних до полікристалічних і всього, що між ними, ми допоможемо вам []

Ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися більше про різні типи сонячних елементів? Якщо так, то ви потрапили в потрібне місце! У цьому вичерпному посібнику ми розглянемо різні типи сонячних елементів і обговоримо переваги та недоліки кожного з них. Від монокристалічних до полікристалічних і всіх проміжних, ми допоможемо вам зрозуміти відмінності між різними типами сонячних елементів і допоможемо вирішити, який тип найкраще підходить для вас.

Монокристалічні кремнієві елементи

Виробництво монокристалічних кремнієвих елементів. це процес, подібний до того, який використовується для виробництва транзисторів та інтегральних схем, і він був розроблений, оптимізований і є чистим. Монокристалічні елементи виглядають як синє скло через синій колір кристалів кремнію. Ця технологія має дуже повільну деградацію, зазвичай 0.25%-0.5% на рік.

Полікристалічні кремнієві елементи

У цьому виробничому процесі чистий розплавлений кремній відливається в циліндри, а потім нарізається на пластини з великого блоку мультикристалічного кремнію. Ці комірки складаються з декількох кристалічних структур, які утворюють малюнок на поверхні комірки. Полікристалічні елементи мають трохи нижчу ефективність перетворення в порівнянні з монокристалічними, але процес виробництва менш вимогливий, тому вартість трохи нижча. Ефективність модуля в середньому становить близько 15%-16%, сонячне світло до дроту. Деградація відбувається дуже повільно і поступово, подібно до деградації монокристалів. Кристали мають товщину приблизно 1 сантиметр (дві п’ятих дюйма), а мультикристалічні візерунки можна чітко побачити на темно-синій поверхні комірки.

Легування і збірка модулів такі ж, як і для полі- і монокристалічних модулів.

Технологія Hetrojunction

Технологія гетеропереходу в останні роки набула великої популярності завдяки своїй високій ефективності та низькій вартості. Ця технологія поєднує в собі технології кристалічних і тонкоплівкових сонячних елементів для створення елементів з шаром амоного кремнію товщиною всього кілька нанометрів. Ультратонкий шар амоного кремнію діє як електричний ізолятор між двома матеріалами комірки, дозволяючи більш ефективно пропускати струм, ніж традиційні монокристалічні комірки. У гетероперехідних сонячних елементах також можуть використовуватися напівпровідники n-типу замість традиційного p-типу. Напівпровідники N-типу менш схильні до домішок, що забезпечує вищу ефективність і надійність роботи. Незважаючи на свої переваги, гетероперехідні сонячні елементи все ще мають деякі недоліки. Тонкоплівковий шар не такий міцний, як товстий монокристалічний, тому елементи потрібно захищати від пошкоджень. Крім того, гетероперехідні елементи вимагають складних виробничих процесів, які може бути важко масштабувати. В цілому, технологія гетеропереходу має багато переваг перед традиційними монокристалічними елементами, але важливо зважити всі “за” і “проти”, перш ніж вирішити, який тип сонячного елемента найкраще підходить для вашого проекту.

Двосторонні комірки

До переваг біфазних фотоелементів можна віднести підвищену енергоефективність і зниження витрат, оскільки вони дозволяють генерувати більше енергії з меншої площі, ніж традиційні монокристалічні або полікристалічні фотоелементи. Це може зробити їх привабливими для інсталяторів в житлових приміщеннях з обмеженим простором. З точки зору установки, двосторонні комірки можуть бути встановлені або один над одним, або вони можуть бути змонтовані на окремій системі, щоб мати можливість орієнтувати їх на сонце. Недоліком двосторонніх фотоелементів є те, що вони дорожчі за традиційні сонячні елементи, але в довгостроковій перспективі вони все одно можуть бути економічно ефективними.

В цілому, двосторонні комірки можуть запропонувати більш ефективне поглинання енергії, ніж монокристалічні або полікристалічні комірки, що дозволяє виробляти більше енергії на меншій площі. Вони також мають додаткову перевагу. здатність поглинати відбите світло, що може бути корисним у певних умовах. Однак вони мають вищу ціну, тому слід ретельно зважити, перш ніж інвестувати в ці типи елементів.

Напівелементи або розрізані елементи

Напівелементні сонячні елементи складаються з підкладки, такої як моно- або полікристалічний кремній, а електричні з’єднання між ними здійснюються за допомогою металевих стрічок. Розрізання комірок навпіл дозволяє виробникам зменшити послідовний опір комірок і кількість контактних пальців, необхідних для електричного з’єднання, що призводить до більш високої ефективності.

Використання напівелементів дозволило виробникам досягти максимального ККД до 21.7%, що вище, ніж традиційні 17-18% ефективності монокристалічних або полікристалічних елементів. Така підвищена ефективність має свою ціну, оскільки ці сонячні елементи, як правило, дорожчі за свої традиційні аналоги.

Незважаючи на додаткові витрати, багато власників будинків і підприємств користуються перевагами підвищеної ефективності, встановлюючи напівелементні сонячні панелі, щоб максимізувати виробництво енергії. Технологія напівелементів також використовується в комерційних сонячних електростанціях, щоб збільшити вихід енергії та зробити їх більш ефективними.

Черепичні сонячні елементи

Цей тип конфігурації дозволяє підключати елементи інакше, ніж у традиційних сонячних панелей. У той час як звичайні сонячні панелі мають комірки, з’єднані в ряд, черепичні сонячні модулі можуть бути з’єднані паралельно, що зменшує кількість з’єднань між собою. Крім того, підвищена ефективність гонтових елементів зменшує кількість енергії, що втрачається при передачі енергії від модулів до інвертора. Завдяки своїй унікальній конфігурації підключення, черепичні сонячні елементи також можуть запропонувати більшу гнучкість при проектуванні системи, оскільки вони дозволяють створювати більші та складніші сонячні системи з меншою кількістю компонентів. Таким чином, черепичні сонячні батареї стають все більш популярними серед інсталяторів, які прагнуть максимізувати вихідний потенціал своєї системи.

Різні типи сонячних панелей (найкращі) і яких слід уникати у 2023 році

основні, типи, сонячних, панель

Сонячні панелі використовують відновлювану енергію (сонце) для виробництва електроенергії, а різні типи сонячних панелей, доступні сьогодні, допомагають у пошуку екологічно чистої енергії.

Насправді, з урахуванням вуглецевого сліду, сонячні панелі (навіть з урахуванням сліду від виробництва та утилізації відходів) пропонують джерело створення енергії, яке є чистішим за вугілля.

Однак розібратися в різних типах сонячних панелей, доступних для домашнього використання, може бути дещо складно. Існує цілий ряд виробників і елементів, і щоб дізнатися, які з них найкраще підійдуть для ваших конкретних потреб, потрібно провести невелике дослідження.

Цей повний посібник пояснює типи сонячних панелей, які можна використовувати для зменшення вуглецевого сліду вашого домогосподарства.

Різні типи сонячних панелей

Різні типи сонячних панелей мають різний вуглецевий слід, який починається з матеріалів і виробництва, що також необхідно враховувати при визначенні загального вуглецевого сліду кожного типу панелей.

Існують різні типи сонячних панелей та сонячних елементів:

 • Полікристалічна кремнієва сонячна панель
 • Сонячна панель з телуриду кадмію
 • Монокристалічна кремнієва сонячна панель
 • Сонячна панель з амоного кремнію
 • Тонкоплівкові сонячні панелі
 • Перовськітовий сонячний елемент
 • Біогібридна сонячна батарея
 • Органічний сонячний елемент
 • Багатоперехідний сонячний елемент
 • Плазматичний сонячний елемент
 • Гібридна сонячна батарея
 • Сонячна батарея на основі квантових точок

Сонячні панелі SunPower (найкращі за ефективністю)

Сонячні панелі SunPower також відомі як панелі Maxeon і добре відомі тим, що мають один з найкращих показників ефективності серед усіх варіантів сонячних панелей.

Сонячні панелі REC (найкращі за ціною)

Сонячні панелі REC недорогі і добре поєднуються з існуючою естетикою.

Сонячні панелі Panasonic (найкращі за якістю та гарантією)

Сонячні панелі Panasonic мають 25-річну гарантію.

Сонячні панелі Silfab (найкращі за якістю та доступністю)

Сонячні панелі Silfab мають найвищу якість, але при цьому дуже доступні за ціною.

Сонячні панелі LG (найкращі для унікального дизайну даху)

Сонячні панелі LG поставляються з інноваційними опціями для встановлення на даху.

Сонячні панелі Q Cells (найкращі за довгострокову вартість)

Сонячні панелі Q Cells мають довгострокову гарантію і відомі своєю відмінною продуктивністю.

Сонячні панелі Trina (найкращий вибір за доступною ціною)

Сонячні панелі Trina мають правильну ціну для домашніх установок.

Канадські сонячні панелі (найкращий економічний вибір)

Canadian Solar пишається тим, що пропонує економічні альтернативи.

Найкращі причини для встановлення сонячних панелей вдома або в офісі:

 • Перехід на автономну енергію та зменшення власного вуглецевого сліду.
 • Сонячні електромережі можуть бути встановлені на землях, що не використовуються. 19
 • Сонячна енергія забезпечує меншу кількість перебоїв з електропостачанням (якщо вони взагалі є).
 • Різні типи сонячних панелей мають додатковий бонус у вигляді грантів на сонячну енергію, що допомагає стабілізувати традиційну електромережу.
 • Вакансії в сонячній енергетиці сприяють зростанню економіки.
 • Сонячна енергія завжди буде безкоштовною. 1

Встановлення: Тривалість процесу установки залежить від місця розташування та наявності необхідних дозволів. У будь-якому випадку, установка займає щонайменше пару тижнів.

Сонячні панелі SunPower коштують недешево, але вони варті інвестицій. 25 Їх коефіцієнт корисної дії становить від 20.1%. 22.8% і вони мають 25-річну гарантію.

SunPower надає комплексні послуги з виробництва панелей та сонячних елементів, їх продажу та встановлення. 6

Установка: Встановлення сонячних панелей на даху може зайняти до 3 днів, залежно від місця розташування та необхідності отримання дозволів.

Серія REC N-Peak: Опорні стійки, 20-річна гарантія на продукцію, 25-річна гарантія на вихідну потужність з гарантією, що панелі будуть продовжувати виробляти мінімум 86% потужності через 25 років.

Серія REC TwinPeak 2: Потужність 300 Вт, 20-річна гарантія та 25-річна гарантія на вихідну потужність. Використання сертифікованих REC інсталяторів додасть ще 5 років до гарантії на продукт.

Сонячні панелі REC використовують технологію напіврозрізаних комірок, яка зменшує втрати енергії на 75%. Напіврозрізані конструкції також забезпечують вищу ефективність та довший термін служби.

Якщо вас цікавить, скільки коштують сонячні панелі, ключовим моментом є пошук точного калькулятора сонячних панелей.

Компанія пропонує широкий спектр застосувань для комерційного та житлового використання, включаючи серію Alpha, яка використовує HJT-елементи. 7

Сонячні панелі Panasonic є одними з найякісніших сонячних панелей у 2022 році та мають 25-річну гарантію. 26 Panasonic використовує технологію HIT, щоб зробити свої сонячні панелі високоефективними (поєднання амоного кремнію та монокристалічних шарів) та зменшити втрати енергії.

Переваги сонячних панелей Panasonic Недоліки сонячних панелей Panasonic
Дуже вражаючі технічні характеристики Аналогічні панелі можна придбати за нижчою вартістю.
Відмінна гарантія Компанія використовує третю сторону для виробництва. 8
доступніше, ніж преміум-панелі

Сонячні панелі Silfab пропонують різні типи сонячних панелей та лінійки, які виготовляються з сонячними елементами PERC. Ці сонячні панелі мають високий коефіцієнт корисної дії та дуже високий температурний коефіцієнт.

Технічні характеристики Сонячні панелі Silfab Elite SIL-380 BK Сонячні панелі Silfab Elite SIL-370 BK Сонячні панелі Silfab Prime SIL-370 HC
Вихідна потужність сонячної панелі (Pmax) 380 Вт 370 Вт 370 Вт
Рейтинг ефективності сонячних панелей 21.4% 20.8% 20.2%
Тип фотоелемента сонячної панелі Тип фотоелемента моно-PERC зі зворотним контактом Тип фотоелемента моно-PERC зі зворотним контактом Напівелементи моно-PERC типу
Допуск потужності сонячної панелі Від 0 до 10 Вт від 0 до 10 Вт Від 0 до 10 Вт
Температурний коефіцієнт сонячної панелі (Pmax) -0.38%/°C -0.38%/°C -0.36%/°C
Гарантія на якість виготовлення сонячних панелей 25 років гарантії 25 років гарантії 25 років гарантії
Гарантія на потужність сонячних панелей 30 років гарантії 30 років гарантії 30 років гарантії 9

Встановлення: Монтаж зазвичай займає близько 3 днів, залежно від типу системи, що встановлюється.

Сонячні панелі LG спеціально розроблені для дахів житлових будинків, які мають складну конструкцію або недостатню площу даху. 27 Завдяки своїй унікальній конструкції ці сонячні панелі забезпечують більшу потужність на одну панель, а це означає, що потрібно менше панелей.

Переваги сонячних панелей LG Недоліки сонячних панелей LG
Відмінна ефективність Панелі дорогі.
Відмінна продуктивність LG більше не виробляє сонячні панелі, але продовжує надавати гарантії. 10
Фантастична гарантія

Установка: Житлові сонячні системи встановлюються протягом декількох днів, в той час як великі проекти можуть зайняти кілька тижнів.

Сонячні панелі Q Cells стають дедалі популярнішими завдяки своїй довгостроковій цінності та доступності. Їх ефективність становить 18%, що є середнім і високим показником в рейтингу ефективності. Сонячні панелі Q Cells використовують технологію напіврозрізаних сонячних елементів для зменшення втрат енергії.

Переваги технології напіврозрізаних сонячних елементів
Зменшені втрати потужності
Додаткова площа для PERC шару комірки для прийому фотонів
Високоміцні 11

Trina Solar пропонує панелі потужністю 600 Вт, а їх ефективність досягає 20.4%.

Модуль (комірки) Потужність Коефіцієнт корисної дії Позитивна толерантність до потужності
Напіввирізаний DE06X.05 (II) 355-380 Вт 20.6% 0/5 Вт
Напіврозрізаний DD06M.05 310-335 Вт 19.9% 0~5 Вт 12

Компанія використовує технологію напіврозрізаних комірок, а також можливість вибору між білою або чорною задньою панеллю.

Canadian Solar виробляє сонячні панелі, а також сонячні елементи, злитки та пластини, які мають відношення до виробництва сонячних панелей. 28 Компанія пропонує відмінну 25-річну гарантію продуктивності, яка доповнює їх високоякісну продукцію.

Сонячні панелі HiKu Стандартна пропозиція сонячних панелей з полікристалічними елементами
Мономодулі HiKu Може генерувати до 385 Вт потужності
HiKu All-Black Менш ефективні, але більш естетичні
HiKu6 Може генерувати до 405 Вт потужності 13

Типи систем сонячних панелей

Поряд з різними типами сонячних панелей та елементів існують різні типи систем сонячних панелей.

основні, типи, сонячних, панель

Типи систем сонячних панелей
Автономна система сонячних панелей Автономна система сонячних панелей працює повністю окремо від електромережі і вимагає величезної кількості батарей, модулів та інверторів. Автономні сонячні панелі найкраще підходять для сільської місцевості.
Мережева система сонячних панелей Мережева система сонячних панелей поставляється з фіксованими тарифами, а фотоелектрична система, яку потрібно підбирати за розміром, щоб генерувати лише достатню потужність. Ці типи сонячних панелей підходять для тих, хто працює вдома.
Система сонячних панелей з резервним живленням від мережі Системи резервного живлення можуть працювати тривалий час без мережі. Цей тип систем необхідний для регіонів з частими перебоями в електропостачанні.

Типи сонячних елементів та їх ефективність

У наведеній нижче таблиці вказані різні типи сонячних елементів та їх ефективність: 3

PERC Монокристалічні Полікристалічні Тонкоплівкові
Ефективність PERC має найвищу ефективність на 5% більше, ніж монокристалічні елементи. 20% ККД і вище 15-17% ефективність 13-15% ККД (тонкоплівкові найменш ефективні)

Які бувають типи сонячних панелей та їх ефективність?

У наведеному нижче списку вказані типи сонячних панелей та їх ефективність:

 • Poly PERC. 17% ефективності
 • Mono PERC. 19% ефективності
 • Half-Cut Mono PERC. 20% ефективності
 • Моноелементи Shingled Mono Cells. 21.5%
 • Напіврозрізаний моно PERC MBB. 22
 • Напіврозрізаний N-тип TOPcon. 22.5%
 • Напіврозрізані N-типу HJT. 22.5%
 • N-Type IBC. 23%. 23%. 23%. 23%. 23%. 23%. 23%. 23%. 23

Перелік матеріалів для встановлення сонячних панелей PDF

Цей список матеріалів для встановлення сонячних панелей у форматі PDF є корисним посібником, який висвітлює вимоги до встановлення сонячних панелей, витрати та робочу силу. 20

Схема сонячної панелі з поясненнями PDF

Ця схема сонячної панелі з поясненнями PDF пояснює внутрішню роботу сонячної батареї за допомогою простої схеми та детальних пояснень. 21

Дизайн сонячних панелей PDF

У цьому PDF-файлі, який можна безкоштовно завантажити, детально описано процес проектування сонячних панелей, а також наведено різні розрахунки витрат. 22

Будівництво сонячних панелей PDF

У цьому PDF-файлі про будівництво сонячних панелей, який можна безкоштовно завантажити, детально описано процес проектування та будівництва інвертора для сонячних панелей потужністю 2 кВт. 23

основні, типи, сонячних, панель

Існує 4 основних типи сонячних панелей:

 • Монокристалічні
 • Полікристалічні
 • Пасивний випромінювач і задня камера
 • Тонкоплівкові

Кращі типи сонячних панелей

У наведеній нижче таблиці представлено огляд найкращих типів сонячних панелей, доступних у 2023 році, включаючи ефективність панелей та температурні коефіцієнти корисної дії.

Виробник сонячних панелей Ефективність (%) Температурний коефіцієнт Гарантія
SunPower 22.8% -0.29 25 років гарантії
REC 21.9% -0.26 25 років гарантії
Panasonic 21.7% -0.26 25 років гарантії
Q CELLS 21.4% -0.34 25 років гарантії
AXITEC 20.45% -0.26 25 років гарантії
Silfab 21.4% -0.36 25 років гарантії
Solaria 20.5% -0.39 25-річна гарантія
Mission Solar 19.35% -0.35 25 років гарантії
LA Solar Group 20.6% -0.37 25 років гарантії
Canadian Solar 20.6% -0.35 15 років гарантії
Jinko Solar 21.33% -0.35 25 років гарантії
Trina Solar 20.4% -0.36 25 років гарантії

Типи сонячних панелей

Порівнюючи різні типи сонячних панелей, важливо пам’ятати, що монокристалічні сонячні панелі та полікристалічні сонячні панелі вважаються кращими варіантами через їх високі показники ефективності. 29

Монокристалічна сонячна панель

Монокристалічна сонячна панель також називається монокристалічною сонячною панеллю. Ці панелі виготовляються з одного кристала кремнію, який був розрізаний на пластини. При виробництві однієї монокристалічної комірки втрачається до 50% кремнію, що робить панель дорожчою.

Типи монокристалічних сонячних панелей

Типи монокристалічних сонячних панелей включають в себе:

Ефективність монокристалічних сонячних панелей

Коефіцієнт корисної дії монокристалічних сонячних панелей становить понад 20%, а PERC-панелі додають ще 5% додаткової ефективності.

Монокристалічні сонячні панелі для дому

Монокристалічні сонячні панелі для домашніх установок є найкращим варіантом через їх високу потужність і високий відсоток ефективності.

Схема монокристалічної сонячної панелі

Ця схема монокристалічної сонячної панелі повністю пояснює та ілюструє структуру монокристалічної сонячної панелі. 30

Сонячні панелі PERC

Сонячні панелі PERC визначаються як модифіковані звичайні сонячні елементи зі здатністю виробляти до 12% більше енергії, ніж традиційні сонячні елементи.

основні, типи, сонячних, панель

Це тому, що ці елементи мають додатковий шар ззаду, який дозволяє сонячному світлу відбиватися назад в елемент, забезпечуючи ще одну можливість для виробництва енергії.

Ефективність сонячних панелей PERC

Ефективність сонячних панелей PERC становить 23%, порівняно з середньою ефективністю монокристалічних елементів 21%.

PERC проти монокристалічних

Є кілька фактів, які слід враховувати при обговоренні переваг і недоліків сонячних панелей PERC проти монокристалічних сонячних панелей. Нижче ми детально розглянемо ці показники:

PERC проти монокристалічних (моно-PERC) сонячних панелей
Ефективність PERC проти ефективності монокристалічних Моно-PERC сонячні панелі поглинають більше світла, тому вони більш ефективні.
Вартість PERC у порівнянні з монокристалічними панелями 31 Стандартні монокристалічні сонячні панелі дешевші за панелі PERC, але не набагато. Додаткові шари, яких потребують модулі Mono-PERC, збільшують вартість, але вартість одиниці енергії знаходиться приблизно в тому ж діапазоні.
Простір PERC проти монокристалічного простору Панелі Mono-PERC займають менше місця.
Температура PERC в порівнянні з температурою монокристалів Обидва набори сонячних панелей можуть виробляти однакову кількість енергії. 14

Переваги та недоліки сонячних панелей Mono PERC

Переваги та недоліки монокристалічних сонячних панелей PERC наступні:

 • Економічно ефективні (в довгостроковій перспективі)
 • Гнучкість
 • Необхідні мінімальні модифікації
 • Нижча собівартість виробництва
 • Швидкість деградації потужності нижча
 • Початкові витрати на придбання високі
 • Високі температури можуть спричинити зниження продуктивності. 15

Полікристалічні та монокристалічні сонячні панелі

Порівнюючи полікристалічні та монокристалічні сонячні панелі, слід враховувати наступні фактори:

Полікристалічні та монокристалічні сонячні панелі
Ефективність полікристалічних та монокристалічних панелей Монокристалічні сонячні панелі більш ефективні, ніж полікристалічні, оскільки вони вирізаються з одного джерела кремнію.
Полікристалічні та монокристалічні панелі Монокристалічні сонячні панелі краще працюють в суворих умовах, таких як висока температура.
Вартість полікристалічних та монокристалічних панелей Полікристалічні сонячні панелі дешевші за монокристалічні.
Виробництво полікристалічних та монокристалічних панелей Процес виробництва монокристалічних сонячних панелей виробляє більше відходів, ніж виробництво полікристалічних сонячних панелей. 16

Який тип сонячних панелей найкраще підходить для домашнього використання?

Найпоширенішим питанням про сонячні панелі є те, який тип сонячної панелі найкраще підходить для домашнього використання.

У таблиці нижче наведено основні варіанти сонячних панелей, а також їхні переваги та недоліки:

Тип сонячної панелі Плюси Мінуси
Монокристалічна сонячна панель Висока ефективність Дорогі
Полікристалічна сонячна панель Середній ціновий діапазон Скорочений термін служби
Тонкоплівкові сонячні панелі 32 Доступні ціни Найменш ефективні 17

Ціна сонячної панелі за ват

Ціна сонячної панелі за ват для великих міст-мільйонників вказана в таблиці нижче (у порівнянні зі звичайною електромережею):

Крім того, щоб розрахувати ціну за ват, загальну вартість системи (до вирахування податкового кредиту та знижок) слід розділити на розмір системи (у ватах постійного струму).

Система потужністю 6 кВт, що складається з 15 панелей по 400 Вт кожна, при загальній вартості 20 000 дорівнює 3.33 за Ватт.

Калькулятор вартості сонячної панелі

Калькулятор вартості сонячних панелей також може розрахувати вартість сонячної енергії за кВт/год. 33

основні, типи, сонячних, панель

Це робиться з наступним розрахунком:

Чиста вартість сонячної системи / термін служби = вартість кВт-год/год.

Приклад такого розрахунку виглядає наступним чином:

 • 6.4 кВт система з чистою вартістю 20 484 (після вирахування 30% податкового кредиту)
 • 22-річний термін служби
 • 90% ефективність за 22 роки

Термін служби сонячної енергії = 6.4 Вт х 5.5 кВт-год сонячного світла на день х 365 днів х 22 роки х 90% ефективності = 254 390 кВт-год

Вартість за кВт-год = 20 484 / 254 390 кВт-год = 0.08 за кВт-год 18

Які існують типи сонячних панелей та ціни на них?

Для тих, кому цікаво, скільки коштують сонячні панелі, ось список типів сонячних панелей та їх середні ціни:

 • PERC. 0.32. 0.65 вартість за ват
 • Монокристалічний. 1. 1.50 вартість за ват
 • Полікристалічні. 0.70. 1 вартість за ват
 • Селенід міді, індію та галію (CIGS). 0.60. 0.70 вартість за ват
 • Телурид кадмію (CdTe). 0.50. 0.60 вартість за ват
 • Амоний кремній (a-Si). 0.43. 0.50 вартість за ват

Всі різні типи сонячних панелей можуть бути використані для цих типів розрахунків, за умови, що в калькулятор вартості сонячних панелей буде введена правильна інформація.

Сонячні панелі можна використовувати не тільки вдома або в офісі, але й у бізнесі сонячних електростанцій. Знання ефективних типів сонячних панелей на ринку допоможе власникам бізнесу максимізувати дохід від сонячної ферми на акр.

Залишити відповідь