Дослідіть наступне покоління сонячних дахів. Цинкові сонячні панелі на даху

Чому варто встановити сонячні панелі на металевому даху

Перехід на сонячну енергію з металевим дахом може виявитися найоптимальнішою ситуацією для вашої сонячної електростанції. Це означає, що ваші початкові інвестиції працюють краще, ніж ви могли собі уявити. Вважається, що металеві дахи є найкращим типом даху для встановлення сонячних панелей завдяки довговічності та міцності даху, простоті монтажу і, нарешті, структурним та екологічним/енергетичним перевагам.

Тривалий термін служби:

Металеві дахи легкі та міцні, тому багато будинків і підприємств використовують їх як варіант для своїх приміщень. Перед встановленням сонячних панелей переконайтеся, що ви розумієте, який термін служби залишився у вашого металевого даху. Більшість металевих дахів можуть пережити сонячні енергетичні системи в два рази. Типовий термін служби сонячних електростанцій в середньому становить 25-30 років, а типовий термін служби металевого даху в середньому становить понад 60 років.

Не кажучи вже про те, що металеві дахи забезпечують довговічність, яку не можуть забезпечити типові покрівельні матеріали. Менша ймовірність того, що у вашому приміщенні виникне протікання даху, якщо у вас металевий дах. Пошкоджені дахи вимагають витрат на ремонт, а також додаткових витрат, пов’язаних з демонтажем і повторним встановленням сонячних панелей. На додаток до цих витрат, існують додаткові (м’які) витрати або втрати, які пов’язані з кількістю днів, коли енергія не була збережена для використання.

Простота установки:

Коли справа доходить до встановлення сонячних панелей на даху, як правило, монтажник свердлить отвори в даху, щоб прикріпити кріплення для сонячних панелей. Це серйозний привід для занепокоєння, оскільки неправильно змонтовані системи можуть спричинити протікання та інші проблеми з покрівлею. З цієї причини фальцева металочерепиця є найкращим варіантом для монтажу, оскільки монтажник може використовувати систему монтажних затискачів, яка не робить отворів у даху. Як додатковий бонус, це може прискорити час монтажу (і знизити ваші витрати на робочу силу), оскільки монтажнику не доведеться свердлити отвори в даху.

Єдине застереження. гофрований металевий дах, для цієї системи може знадобитися просвердлити кілька отворів. Однак для цього типу покрівлі існують унікальні рішення для монтажу. Це просто означає, що гідроізоляція повинна бути важливим пунктом обговорення з вашим монтажником.

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

Додаткові переваги:

Існують додаткові переваги дуету металевого даху та сонячних панелей для вашого будинку або офісу:

 • Підтримка конструкції: З металевим дахом не потрібно так багато роботи для зміцнення будівлі, щоб витримати додаткове навантаження від сонячних панелей. Це не означає, що армування не потрібне взагалі, просто воно, ймовірно, не таке інтенсивне, як у випадку з асфальтовим дахом. Однак покрівля (як звичайна, так і металева) завжди повинна мати належне кріплення, щоб її можна було зміцнити з урахуванням сонячної енергії.
 • Енергоефективність: Вся суть сонячних панелей полягає в енергоефективності, чи не так?? Хороша новина: поєднання сонячних панелей з металевим дахом насправді може збільшити переваги охолодження вашого металевого даху. Металеві дахи відбивають більше сонячного світла, ніж традиційна черепиця, а деякі металеві дахи навіть покриваються світловідбиваючою фарбою, щоб зберегти прохолоду у вашому приміщенні. Встановлення сонячних панелей на металевих дахах з таким покриттям допомагає знизити енергію, необхідну для регулювання температури в приміщенні. Як результат, поєднання металевих дахів та сонячних панелей може призвести до підвищення рівня енергоефективності та економії.
 • Екологічно чистий: Металеві дахи та сонячні панелі. два найкращі способи зробити ваш простір екологічно чистим. Встановлення прохолодного металевого даху може допомогти заробити бали за такими програмами, як LEED та ENERGY STAR. Обидві програми також заохочують сонячні енергетичні системи як життєздатні варіанти впливу на навколишнє середовище. Не кажучи вже про те, що металеві дахи виготовляються з перероблених матеріалів, і як металеві дахи, так і сонячні панелі можна переробляти в кінці їхнього терміну служби. Поєднання металевого даху з сонячними панелями допоможе сприяти екологічній стійкості, оскільки ви сприяєте збільшенню використання перероблених матеріалів, що в кінцевому підсумку знижує рівень забруднення навколишнього середовища.
 • Ефективність в екстремальних погодних умовах: На відміну від інших видів покрівельних покриттів, металочерепиця відмінно справляється з сильними вітрами. Сонячні панелі в районах з сильним вітром повинні бути надійно закріплені за допомогою кронштейнів. Правильний спосіб закріплення сонячних панелей за допомогою кронштейнів. кріпити їх через найвищу точку металевої покрівлі. Таке розташування гарантує, що металевий дах надійно закріплює сонячні панелі, щоб отримати максимальну вигоду від стійкості металевого даху до сильних вітрів.

Встановіть сонячні панелі правильно. з Hance Construction

Оскільки металеві дахи та сонячні панелі стають все більш популярними, монтажники та покрівельники будуть знати більше про їх поєднання. Поки знання не стануть універсальними, шукайте того, хто є експертом. Hance Construction має досвід роботи з металевими дахами та сонячними установками.

І якщо підрядник каже вам, що сонячні панелі не можуть або не повинні бути встановлені без впливу на цілісність даху, поговоріть з іншим підрядником. З компанією Hance Construction це можливо, і це може бути краще, ніж ви могли собі уявити.

Категорії

 • 2171 Route 57 Washington. NJ 07882
 • Телефон: 908-835-3501
 • Факс: 908-835-3502
 • [захищено електронною поштою]

Дослідіть наступне покоління сонячних покрівель

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

У світі, де вартість енергії постійно зростає, сонячна енергія ще ніколи не виглядала такою привабливою, як сьогодні. вона, безперечно, дешевша, ніж енергія, що виробляється з викопного палива. Хоча громіздкі сонячні панелі були нормою для будинків, що працюють на сонячній енергії, все більше домовласників звертаються до зростаючого вибору варіантів сонячних покрівель для більш привабливого даху.

Хоча сонячні панелі ефективно виробляють енергію, вони не завжди були дуже привабливими. Вони можуть бути важкими, громіздкими і можуть знизити привабливість вашого будинку, навіть незважаючи на те, що вони знижують ваші витрати на енергію. Витончена альтернатива, сонячна покрівля більше схожа на традиційний дах з черепиці, черепиці або металевих панелей. Але так само, як і сонячні панелі, сонячний дах збирає сонячну енергію, перетворюючи її в електрику, яку ви можете використовувати щодня.

Основним недоліком сонячних дахів зараз є їхня вартість. У порівнянні з середньою вартістю заміни покрівлі (14 000 за 2 000 квадратних футів архітектурної черепиці за ціною 7-15 за квадратний фут) та вартістю встановлення сонячних панелей (18 000 за 6-кіловатну систему, встановлену на даху) разом узятих, сонячні дахи можуть бути більш дорогими.

У цій статті ми розглянемо різні типи сонячних дахів, їхні переваги та недоліки, а також середню вартість їхнього встановлення у 2021 році. Чи підходить сонячний дах для вашого будинку?

Сонячна черепиця

Сонячна черепиця. одне з найпопулярніших слів у сонячній енергетиці на даний момент. Ця високоміцна покрівельна черепиця імітує вигляд гонтового даху, але в неї вбудовані кремнієві сонячні кристали. В ідеалі це може дати вам найкраще з обох світів: привабливий дах та зменшені рахунки за електроенергію.

Доступні варіанти

На сьогоднішній день існує чотири основні бренди сонячної черепиці: Tesla, CertainTeed, Luma і SunTegra. З них CertainTeed. це виробник покрівельних та будівельних матеріалів, який стрибнув у гру сонячної енергії. Інші починали як сонячні компанії, а потім розгалузилися на покрівельні роботи. Всі ці компанії пропонують сонячну черепицю, яка відповідає зовнішньому вигляду традиційної бітумної черепиці, бетонної плитки або черепиці, яка має свій власний вигляд з гладкою, чорною, плоскою поверхнею. Зростаючий вибір дизайнів означає, що ви можете мати сонячні батареї та привабливий вигляд, який доповнює ваш будинок.

Переваги та недоліки

Найважливішою перевагою використання сонячної черепиці є покращений зовнішній вигляд вашого будинку після її встановлення. Замість великих, важких панелей, встановлених над вашим поточним покрівельним покриттям, сучасний сонячний дах буде виглядати як, ну, дах. Без панелей, встановлених на даху, вам також не доведеться турбуватися про протікання або погіршення стану покрівлі; сонячна черепиця напрочуд міцна і довговічна.

У більшості випадків рекомендується покривати сонячною черепицею весь дах, щоб максимізувати продуктивність і отримати таку ж кількість енергії, як і з сонячними панелями. У деяких випадках також можна змішувати сонячну черепицю з іншими покрівельними матеріалами. Залежно від виробника, вам може знадобитися використовувати несонячну черепицю, щоб створити відповідність з рештою даху. Наприклад, якщо у вас є ділянка, яка постійно знаходиться в тіні, і ви вибрали черепицю Tesla, вам потрібно буде використовувати несонячну черепицю Tesla в затінених місцях, щоб відповідати сонячній черепиці.

Сонячна черепиця має деякі недоліки в порівнянні з традиційними панелями. Кожна сонячна черепиця має тенденцію виробляти меншу потужність, ніж така ж площа традиційних панелей. Щоб зрівняти потужність стандартних 10-14 панелей, які можуть знадобитися будинку, вам потрібно буде покрити весь дах сонячною черепицею. З іншого боку, змішування сонячної та несонячної черепиці може забезпечити гнучкість. Наприклад, якщо ви хочете, щоб черепиця живила тільки ваш гараж, ви можете встановити її тільки там. Зовнішній вигляд черепиці на цих двох ділянках може дещо відрізнятися.

Вам також потрібно переконатися, що весь ваш дах вільний від сміття, бруду та снігу, щоб забезпечити оптимальний потік енергії.

Середні витрати

Витрати будуть варіюватися в залежності від бренду. Для більшості сонячних дахів очікуйте, що ви заплатите від 20 до 25 доларів за квадратний фут для більшості будинків, близько 45 000 доларів за дах площею 2 000 квадратних футів.

Металева сонячна покрівля

Металева сонячна покрівля. це альтернатива для тих, хто хоче суцільну сонячну покрівлю, але не любить зовнішній вигляд або вартість бітумної черепиці. Металевий сонячний дах. це, по суті, фальцевий дах із сонячною плівкою всередині металевих секцій. Ваш дах буде майже ідентичний будь-якому іншому фальцевому металевому даху. це дах з металевих панелей зі з’єднувальним швом, який знаходиться над самими панелями. Вони мають всі переваги металевого даху, такі як довговічність, але з додатковим бонусом сонячної технології.

Доступні варіанти

Кілька компаній виробляють металеві сонячні покрівлі, в тому числі INroof Solar і Roofit.сонячна. Оскільки сонячна технологія вбудована в дах, їхні дахи виглядають ідентично звичайному фальцевому металевому даху.

Переваги та недоліки

Металева сонячна покрівля має багато з тих же проблем, що і сонячна черепиця. Ви повинні встановити їх по всьому даху, щоб отримати ті ж переваги. І вам потрібно тримати весь дах вільним від снігу, бруду та сміття. Однією з переваг металевої покрівлі є те, що сніг має тенденцію зісковзувати з неї, тому вам рідше доведеться виходити на вулицю і робити це самостійно. Металева сонячна покрівля також виглядає як традиційна фальцева покрівля і є дуже довговічною. Малоймовірно, що вона потріскається або вм’ятиться під час шторму або граду, тому вона може пережити традиційні панелі.

Середні витрати

починайте приблизно з 12.75 за квадратний фут для металевого сонячного даху, що є найвищою ціною для традиційного металевого даху, але нижчою за вартість сонячної черепиці. Ваші витрати можуть варіюватися в залежності від компанії та дизайну, а також від загального розміру вашого даху; однак, ви можете очікувати, що вартість металевої сонячної покрівлі починається приблизно від 25 000 доларів США за дах площею 2 000 квадратних футів.

Блокування сонячних панелей на даху

Після багатьох років високих витрат, сонячні дахові панелі зараз є найдешевшим і найефективнішим способом отримання сонячної енергії для вашого будинку. Але більшості людей не подобається система стелажів, яка є видимою і може пошкодити дах внизу. Блоковані сонячні дахові панелі вирішують ці проблеми. По суті, це сонячні панелі, які встановлюються прямо на даху. без жодних стелажів чи покрівельного матеріалу під ними. Краї панелей з’єднуються між собою і герметично з’єднуються, створюючи єдину, гладку, цілісну поверхню. Хоча вони більш помітні, ніж сонячна черепиця або металеві панелі, вони менш очевидні, ніж традиційні сонячні панелі. Вони також потенційно можуть забезпечити більшу потужність для покриття, що дозволить вам легше виходити з мережі.

Доступні варіанти

На даний момент дві компанії виробляють цей тип сонячних покрівель: GAF і SunTegra. GAF. один з найстаріших виробників покрівельних покриттів, а це означає, що вони розуміють обмеження того, що можна розмістити на даху. SunTegra, з іншого боку, краще розбирається в сонячних технологіях і максимізації віддачі від кожної панелі. Обидва варіанти можуть забезпечити вам гладкий на вигляд дах без металевої стелажної системи традиційних сонячних панелей.

Переваги та недоліки

Найбільшою перевагою цієї системи є її простота та ефективність. Традиційна сонячна установка починається з нового даху, якщо він вам потрібен, з сонячними панелями, встановленими на ньому. Але з цією системою немає необхідності встановлювати новий дах, оскільки панелі є покрівлею. під панелями немає даху. Як результат, панелі менш помітні, ніж традиційні сонячні панелі, і побоювання, що важкі панелі можуть пошкодити дах, практично зникають. Цей варіант також має потенціал для виробництва більшої потужності, ніж інші типи сонячних дахів.

Залежно від ваших естетичних уподобань, одним з недоліків цієї системи є те, що вона буде виглядати так, ніби ви покрили дах сонячними панелями. Панелі гладкі і встановлюються разом по всьому периметру, але вони не схожі на будь-який інший покрівельний матеріал, який використовується в даний час. Крім того, вони можуть бути дорожчими, ніж деякі інші сонячні установки, особливо якщо вам не потрібен новий дах.

Середні витрати

Цей варіант сонячної покрівлі, як правило, оцінюється за ват, як і традиційні сонячні системи. Але в той час як система сонячних панелей, встановлена на існуючому даху, може коштувати трохи менше 3 доларів за ват, ці системи коштують майже 5 доларів за ват, включаючи матеріали, які можуть не виробляти сонячну енергію. Це означає, що для будинку площею 2 000 квадратних футів ви заплатите від 30 000 до 35 000 за систему потужністю від 6 000 до 7 000 Вт.

Розглянемо сонячну покрівлю

Сонячні панелі та сонячна енергія привертають багато уваги зі зростанням вартості енергії та зміною клімату. Використання сонячної енергії в будинку може навіть потенційно збільшити вартість будинку завдяки економії, яку вона може принести. Але панелі не підходять для кожного будинку або установки. Якщо вам подобається ідея сонячної енергії, але не подобається ідея громіздких панелей на вашому даху, погляньте на різні типи сонячних покрівель, доступні сьогодні, щоб побачити, чи може один з них краще відповідати вашим потребам.

Про автора

Крістіна Мігелес. спеціаліст з реконструкції у Fixr.com, веб-сайт, який зв’язує споживачів з професіоналами у сфері послуг у їхньому регіоні та оцінює вартість проєктів з реконструкції. Вона пише про поради та підказки щодо покращення житла, щоб допомогти власникам будинків приймати кращі рішення щодо реконструкції будинку.

За матеріалами Earth911

Ми серйозно ставимося до того, щоб допомогти нашим читачам, як споживачам, так і бізнесу, щодня зменшувати свій вплив на навколишнє середовище, надаючи якісну інформацію та відкриваючи нові способи бути ще більш сталими.

Системи кронштейнів для сонячних батарей

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

Поєднання сонячних фотоелектричних панелей з металевою покрівлею. мудре рішення. Дахова сонячна електростанція. це велика інвестиція! Сьогодні модулі зазвичай мають середній термін служби понад 30 років.

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

Ви монтуєте свою систему за допомогою однаково міцних і надійних кронштейнів?

У S-5!, ми в першу чергу зосереджуємось на розробці рішень для кріплення, щоб підтримувати їх цілісність протягом більше 50 років. Будьте впевнені, що якщо ця мета не буде досягнута, ми не продамо її. Ми ніколи не підемо на компроміс з міцністю, довговічністю і стійкістю до погодних умов готової системи сонячного даху.

Обраний вами спосіб монтажу може мати значний вплив на вартість матеріалів, загальний час монтажу та робочу силу, вантажно-розвантажувальні роботи, логістику, транспортні витрати тощо. Ми враховуємо всі ці фактори в наших різноманітних пропозиціях.

Коли справа доходить до вибору способу монтажу, S-5! охоплює всі варіанти з PVKIT, безрейковим (або прямим кріпленням™) ) рішення, а також продукти для монтажу рейкових систем. Ми також пропонуємо рішення для збалансування компонентів системи.

Потрібна допомога у виборі системи кріплення сонячних панелей для вашого проєкту?

Ми підготували низку запитань, які допоможуть оцінити, чи підходить для вашого проєкту рейковий або безрейковий спосіб монтажу сонячних панелей. Завантажте версію короткого посібника, щоб використовувати його в наступному проекті.

Знайдіть систему кріплення сонячних панелей на металевому даху, яка найкраще підходить для вашого застосування.

Існує кілька варіантів монтажу сонячних панелей на металевому даху, деталі яких можуть вплинути на вартість монтажу та термін служби. Металеве кріплення на даху складається з двох основних частин: монтажного обладнання та власне інтеейсу для кріплення сонячних панелей. Вибір методу монтажу на основі рейок або без них залежить від різних факторів, а також від особистих уподобань. S-5! пропонує рішення для кріплення для обох методів.

Безрейкове кріплення сонячних фотоелектричних панелей (direct-attach™)

Кріплення фотоелектричних модулів і кріплення для даху. це єдиний вузол, тому рейки не потрібні для забезпечення окремого інтеейсу.

Монтаж сонячних фотоелектричних модулів на рейках

Ви можете змонтувати сонячну батарею за допомогою рейок, які з’єднують кріплення модуля з кріпленням для даху.

Баланс системи (BOS)

Затискачі, кронштейни та інтеейсне обладнання для кріплення сервісних доріжок, кабелепроводів, лотків для проводів, оптимізаторів, іншої силової електроніки на рівні модуля (MLPE) та обладнання для моніторингу.

Які продукти включає S-5! Пропозиція для безрейкових сонячних систем?

S-5-PVKIT. це безрейкове монтажне рішення, яке використовує інтегровані “рейки” металевого даху для кріплення сонячних модулів. Це зменшує вагу системи кріплення, забезпечує кращий розподіл навантаження і знижує загальні витрати на матеріали в порівнянні з традиційним рейковим кріпленням.

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

S-5-PVKIT®

Заощаджуйте до 35% на вартості матеріалів і до 50% часу при монтажі сонячних фотоелектричних модулів. Використовуйте “вбудовані” рейки вашої металевої покрівлі та систему прямого кріплення PVKIT. (Сумісний з усіма S-5)! затискачі та більшість кронштейнів.)

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

Що робить S-5-PVKIT ідеальним вибором для монтажу фотоелектричних модулів на металевих дахах?

Більшість металевих дахів унікально відрізняються від інших типів дахів. Завдяки поздовжнім швам або конфігурації ребер вони надають покрівельному покриттю структурну міцність (міцність балки). Як ми любимо говорити в S-5!, ” Шви (або ребра) даху. це рейки!” PVKIT кріпить модулі безпосередньо до швів або ребер покрівлі без необхідності додавання напрямних. Це призводить до економії на матеріалах, обладнанні, доставці, логістиці та часі встановлення. [посилання на зміст]

Система PVKIT кріпиться до кронштейнів S-5 відповідно до типу даху. Відстань від поверхні даху до заднього листа модуля становить приблизно 4″ або більше, що є ідеальною висотою для охолодження та продуктивності модуля.

Керувати проводами простіше, ніж ви можете собі уявити. За словами наших клієнтів, “. це простіше простого”

При використанні швів або ребер даху в якості напрямних, модулі встановлюються в ландшафті, використовуючи передбачені виробником монтажні зони, які повинні бути вирівняні з місцями кріплення.

Вага кріплення PVKIT становить близько 15% від ваги рейкового кріплення. Подумайте про економію на перевезеннях і логістиці, не кажучи вже про додаткове навантаження на конструкцію даху!

S-5-PVKIT. чудовий варіант для монтажу на металевому даху. Просто використовуйте рейки, які вже є. вони безкоштовні!

Цинкові дахові сонячні панелі

Встановлюйте модулі з високим рівнем генерації на одиницю площі доступної покрівлі

Уникає непропорційної втрати потужності при затіненні. Вбудована надмірність для з’єднань комірок покращує коефіцієнт або безпеку в разі відключення комірки за проектом.

Фотоелектричні аксесуари непомітні. Не псує естетику форми будівлі. Кабелі можуть бути вбудовані в дах, що дозволяє уникнути необхідності в кабельних лотках і т.д.

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

ФАЛЬЦ

 • простота монтажу; завдяки збірним панелям покрівельні роботи не будуть складними
 • надзвичайно гнучкий
 • можна монтувати на дах будь-якої форми
 • стійкий до екстремальних погодних умов
 • жорсткий і стабільний
 • 0.Товщина панелей 6 см забезпечує стійкість до деформацій, спричинених хвилястістю
 • екологічна: наші покрівлі виготовлені зі шведської сталі Greencoat SSAB, в якій лакові покриття змішані з рослинними оліями замість індустріальних масел

дослідіть, наступне, покоління, сонячних, дахів, цинк

SNAP LOCK

 • надзвичайно жорсткий
 • довговічна, виключає ризик хвилястості поверхні після замикання
 • ідеально підходить для дахів з малим кутом нахилу
 • безпечна для монтажу, перенесення та використання
 • дуже красиві та елегантні
 • винятково високий шов
 • екологічні: наші покрівлі виготовлені зі шведської сталі Greencoat SSAB, в якій лакові покриття змішані з рослинними оліями, а не з індустріальними маслами

Чому RAIKO ENERGY ROOF?

Покрівля з листового металу до 20 разів легша за інші рішення. Водночас вона настільки міцна, що не потребує додаткового зміцнення. Встановлюється легко і швидко, що мінімізує вартість покрівельних робіт.

Використання покрівельних листів та аксесуарів є вигідною інвестицією, на яку впливає також економія на будівництві фундаменту, стін, конструкції даху та самого покриття. з аксесуарами та монтажем.

Затінення частини мату не впливає на ефективність всієї установки. Не потрібно встановлювати ні мікроінвертори, ні оптимізатори потужності, як у випадку зі стандартними модулями. На одному квадратному метрі даху можна виробити до 125 Вт чистої енергії!

Покрівельні листи можна встановлювати також на старі покрівлі з ослабленою структурою. Сталевий лист повністю придатний для вторинної переробки.

Добре змонтована металева покрівля забезпечує відмінний захист від зламу під час вихорів. Невидимі з’єднання між листами запобігають відриву окремих елементів. Ви також можете не хвилюватися, що модуль буде зламаний або пошкоджений під час екстремальних погодних явищ. у порівнянні з традиційними панелями, RAIKO ENERGY ROOF приглушує інтер’єр вашого будинку.

Ми не йдемо на компроміс між ефектом і продуктивністю. Покрівля RAIKO ENERGY ROOF прикрасить ваш будинок. Вона не тільки ефективна, але й дуже гарна на вигляд. Тому ми даємо на неї не тільки довічну функціональну гарантію, але й 20-річну гарантію на інтенсивний колір. ДОВГОВІЧНІСТЬ Покрівля з листового металу є однією з найбільш герметичних, тому ви можете рідше проводити технічні огляди елементів підконструкції та початкового шару покриття. Ми повністю впевнені в найвищій якості продукції, тому надаємо довічну гарантію на наші покрівельні матеріали та 20-річну гарантію на колір. У галузі фотоелектрики ми гарантуємо 10 років ефективності встановленого рішення не менше 90% і 25 років. не менше 80%

Залишити відповідь