Самостійне очищення сонячних панелей. Самостійне очищення сонячних панелей

Очищення сонячних панелей. Повний посібник

Сонячні панелі потребують незначного обслуговування після встановлення і, як очікується, прослужать від 25 до 30 років. Однак, очищення сонячних панелей необхідне для підтримки оптимальної генерації енергії.

Пил і бруд на сонячних панелях можуть викликати втрати енергії до 7% на рік в деяких районах США і до 50% в деяких частинах Близького Сходу. Отже, як найкраще видалити шкідливий бруд з ваших сонячних панелей?

Давайте розглянемо деякі способи підтримки чистоти сонячних панелей, а також деякі елементи, які впливають на обслуговування та очищення сонячних панелей.

Чому очищення сонячних панелей є важливим

Тема очищення сонячних панелей є делікатною серед власників сонячних панелей. Деякі стверджують, що це абсолютно важливо, в той час як інші стверджують, що дощу достатньо, щоб змити будь-які проблеми, які можуть виникнути на панелях.

Відповідь знаходиться десь посередині спектру. Ви не зобов’язані чистити сонячні панелі, але якщо ви цього не зробите, ви втратите частину ефективності. Дощ, безсумнівно, змиє частину бруду, що накопичився на панелях, але це не так ефективно, як гарне очищення за допомогою жиру з ліктя.

Загалом, коли пил, бруд, пилок і сміття накопичуються на сонячних панелях, це може знизити ефективність сонячної панелі приблизно на 5%.

Це не суттєва різниця, але вона може збільшуватися в залежності від розміру вашої сонячної електростанції. Очевидно, що відсоток може збільшитися, якщо ви живете в місці, де рідко йдуть дощі або де повітря дуже запилене і нечисте.

Зрештою, обслуговування сонячних панелей необхідно час від часу, якщо ви хочете, щоб все працювало якнайкраще. Отже, якщо ви хочете, щоб ваші панелі прослужили довго і працювали з максимальною ефективністю, а також уникнути поширеної проблеми, коли голуби гніздяться під сонячними панелями. їх потрібно чистити. Це найкращий спосіб зробити це:

Як чистити сонячні панелі

Очищення сонячної електростанції здебільшого не є складним. Найскладнішим аспектом є отримання інструментів, необхідних для досягнення повної площі поверхні панелі, яка буде варіюватися в залежності від розміру ваших панелей.

Шланг

У більшості випадків найбезпечнішим варіантом очищення є промивання дахових сонячних батарей за допомогою шланга з рівня землі.

Водяні бризки повинні падати на сонячні панелі як опади, дозволяючи силі тяжіння робити всю важку роботу. Наберіться терпіння, якщо пташиний послід виявиться жорстким супротивником для вашого штучного душу.

Після того, як пташиний послід розм’якшиться під впливом води, другий або третій прогін шланга повинен видалити більшу частину посліду. Перебування на землі також зменшує ймовірність падіння і травмування, якщо ваші панелі закріплені на даху.

Уникайте використання струменів високого тиску або мийки високого тиску для обприскування панелей. Це може зішкребти і пошкодити панелі, знизити їх продуктивність і ефективність, а також скоротити термін служби.

Ізопропіловий спирт

Якщо ви можете безпечно піднятися на дах для більш ретельного очищення, ви можете очистити масляні плями ізопропіловим спиртом, не залишаючи слідів. Коли ви використовуєте спирт, ідеальною технікою є точкове очищення тільки тих місць, які потребують очищення.

Ми не рекомендуємо використовувати миючі засоби або мило для видалення стійких плям, оскільки вони створюють осад на склі панелі, який в кінцевому підсумку притягує більше бруду в майбутньому.

Ні в якому разі не можна ставати на сонячні модулі. Будь-який тиск на сонячні панелі може призвести до появи мікротріщин, що зменшить кількість виробленої енергії.

Скраб

Якщо сміття на ваших панелях. це не просто пил і бруд, а липкі речовини, такі як пташиний послід або клейка рослинна смола, вам слід ретельно їх почистити.

Однак не варто бути занадто суворим до панелей. Виберіть м’який скребок, скребок або щітку, щоб уникнути подряпин або пошкодження панелей. Також обирайте м’яке мило, яке не містить хімічних речовин, що можуть пошкодити або зруйнувати панелі.

Після цього виконайте такі дії, щоб очистити панелі:

 • Наповніть відро наполовину теплою водою з кількома краплями м’якого мила.
 • Використовуйте шланг або інший розпилювач низького тиску для промивання сонячних панелей.
 • Злегка протріть панелі мильною водою та скребком, щоб видалити будь-яке сміття або накопичення.
 • Уникайте занадто сильного тиску на панелі під час роботи, оскільки це може пошкодити елементи під ними і завдати більше шкоди, ніж користі.
 • Ретельно промийте сонячні панелі, щоб видалити мильну воду.
 • Висушіть панелі на сонці.

Ось і все; це простий процес, який вимагає трохи більше, ніж скребок, здатний дістатися до ваших панелей. Майте на увазі, що сонячні панелі влітку досить сильно нагріваються. Можливо, ви захочете зробити це в першу чергу вранці або в останню чергу ввечері, щоб уникнути опіків.

Під час чищення сонячних панелей бажано відключати їх від мережі, щоб уникнути потрапляння води в роз’єми та потенційного замикання ланцюга.

Розчин оцту

Ви можете зробити це так само ефективно, очистивши сонячні панелі оцтом. Оцет. це натуральний продукт зі здатністю очищати всі види кришталевих і металевих предметів.

У пульверизаторі змішайте 1/4 склянки оцту, 1/2 чайної ложки рідкого неабразивного мила або миючого засобу та 2 склянки води.

Розпиліть невеликий водяний туман на сонячні панелі. Після першого шланга ретельно розпиліть або нанесіть розчин для чищення на сонячні панелі. Ретельно очистіть модулі, щоб видалити весь бруд і наліт.

Візьміть шланг і після того, як ви змили весь бруд, ще раз розпорошіть м’який струмінь води на сонячні панелі.

Наймання професіонала

Ще один варіант очищення сонячних панелей. звернутися до професійної клінінгової компанії. Багато компаній пропонують цю послугу за певну плату. Деякі компанії, наприклад, можуть виставляти вам рахунок на щорічній основі, тоді як інші можуть виставляти рахунок за одноразову послугу.

Однак перед тим, як найняти професійного чистильника, слід розглянути найдешевший варіант. почистити панелі самостійно.

Клінінгові компанії приїжджають з навороченим обладнанням для чищення, що змушує вас повірити, що вони можуть очистити його краще, ніж ви самі. Таким чином, платити за них може бути не варто, якщо ви можете зробити це самостійно.

Однак, якщо у вас є стійка іржа на сонячних панелях. ви обов’язково повинні розглянути можливість найму професіоналів.

Як часто слід їх чистити

Сонячні панелі прості в обслуговуванні. Вам не потрібно чистити їх так часто, як ви можете подумати.

Сміття, таке як пташиний послід і листя, іноді може перешкоджати збору сонячного світла на панелях. Якщо на ваших панелях багато таких перешкод, вам слід очистити їх якомога швидше.

Це допоможе їм служити довше, що зменшить частоту заміни ваших сонячних панелей.

Навіть якщо на поверхні є пил і сміття, цього буде недостатньо для того, щоб панелі не працювали належним чином. Загалом, чистити панелі слід раз на рік навесні, влітку та восени.

Взимку, однак, ви повинні чистити її раз на місяць, тому що кількість сонячного світла є найнижчою.

Різні фактори, такі як погода, місце розташування та забруднення, можуть впливати на частоту очищення сонячних панелей.

Також корисно відстежувати, як змінюється енергоефективність панелей до і після чищення. Ви також повинні стежити за тим, як інтервали часу між очищеннями впливають на результат.

Місцезнаходження

Розташування сонячних панелей впливає на те, як часто ви повинні їх чистити і як це робити, щоб зберегти їх ефективність. Це означає, що в деяких випадках більш регулярне чищення може бути корисним.

Забруднене середовище

Сонячні панелі в забруднених місцях, наприклад, поблизу автомагістралей, заводів або аеропортів, будуть піддаватися впливу високого рівня бруду в атмосфері.

Лісові масиви

Листя з більшою ймовірністю потрапляє на панелі в місцях з великою кількістю дерев поблизу, затуляючи поглинання сонячного випромінювання. Птахів приваблюють дерева, що може призвести до накопичення посліду, який покриває фотоелементи і шкодить поверхні через кислотність, знижуючи ефективність.

Пустелі

Пісок накопичується на сонячних панелях в посушливих і піщаних місцях, таких як південний захід США і Близький Схід, блокуючи світло і дряпаючи поверхню. Попіл від лісових пожеж може швидко падати на панелі великими грудками в таких місцях, як Каліфорнія та Австралія.

Крім того, кут, під яким ви встановлюєте сонячну панель на даху, впливає на те, як часто ви повинні її чистити. Стік дощової води очищає панелі, встановлені під кутом, більш ефективно, ніж плоскі панелі, де вода може створювати калюжу і залишати сліди при висиханні.

Великі комерційні сонячні установки потребують більш частого очищення, ніж домашні сонячні системи, оскільки чим більша установка, тим більше генерація електроенергії гальмується неочищеними панелями. Тому роботизовані системи більше підходять для комерційного використання.

Як дізнатися, що настав час для прибирання

Найбільш очевидною ознакою того, що сонячні панелі потребують очищення, є те, що ефективність системи починає погіршуватися.

Забруднення зазвичай гірше взимку, оскільки холодне повітря утримує забруднювачі ближче до землі, ніж тепле повітря влітку.

Таким чином, оптимальний час для очищення сонячних панелей. весна, оскільки влітку вони стають занадто гарячими, щоб до них можна було доторкнутися. Зазвичай найкраще чистити панелі вранці або рано ввечері, коли вони холодніші.

Заключні думки

Тепер, коли ви прочитали все про очищення сонячних панелей, ви знаєте, що пташиний послід, забруднення і пил можуть знизити їх ефективність. Якщо ви живете в посушливій місцевості або поблизу джерела забруднення, або якщо ваші панелі розташовані горизонтально, можливо, вам доведеться чистити їх частіше. Дотримання належного догляду за ними скоротить термін окупності.

Ви знайшли наш блог корисним? Тоді подумайте про перевірку:

 • Як захистити сонячні панелі від снігу?
 • Сонячні панелі та пошкодження від граду
 • Сонячні панелі для дому
 • Типи сонячних панелей
 • Комерційні сонячні панелі
 • Сонячні панелі для кемперів
 • Як зробити сонячні панелі ефективними
 • Як працюють сонячні панелі
 • Чи зберігають сонячні панелі енергію
 • Чи розряджають сонячні панелі батареї вночі
 • Як використовувати сонячні панелі під час відключення електроенергії
 • Встановлення сонячних панелей на даху
 • Що можна живити за допомогою 100-ватної сонячної панелі
 • Найкращі штати для сонячних панелей
 • Електропроводка сонячних панелей

Чистимо сонячні панелі самостійно

Як часто ви чистите сонячні панелі? Більшість людей не чистять свої сонячні панелі так часто, як слід, а брудна сонячна панель може мати великий вплив на кількість енергії, що генерується для живлення вашого будинку або обладнання. Якщо ви живете в сухому кліматі, де випадає мало дощів, очищення сонячних панелей є ще більш важливим, оскільки на панелях буде накопичуватися набагато більше пилу, і їх неможливо буде очистити природним шляхом. Хоча дощова вода може допомогти очистити пил, це не найкращий спосіб очищення сонячних панелей. Коли дощова вода випаровується, вона може залишати кільця пилу та сміття, що впливатиме на ефективність вироблення сонячної енергії панелями. Читайте далі, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати про очищення сонячних панелей, включаючи способи очищення сонячних панелей, необхідне для цього обладнання, а також де знайти послуги з очищення сонячних панелей, якщо робота занадто велика для вас, щоб виконати її самостійно.

очищення, сонячних, панель

Чому варто чистити сонячні панелі

Чи потрібно чистити сонячні панелі? Коротка відповідь: ТАК! Дізнавшись, як чистити сонячні панелі, а також як обслуговувати сонячні панелі, ви зможете продовжити не тільки термін їхньої служби, але й ефективність їхньої роботи в довгостроковій перспективі. Сонячні панелі деградують зі швидкістю 0.5% щороку, і регулярне очищення сонячних панелей зробить багато для того, щоб уповільнити цей темп і продовжити термін служби сонячної панелі. Регулярне очищення сонячних панелей також дозволить їм виробляти енергію з максимальною швидкістю. Дослідження показало, що поєднання пилу і забруднення повітря твердими частинками знижує виробництво сонячної енергії на 17-25%.

Найпоширенішими причинами забруднення сонячних панелей та зниження їх ефективності є пил, листя, вода та пташиний послід. Птахи. ворог номер один, коли справа доходить до обслуговування сонячних панелей та підтримання їх у чистоті. Птахи та їх послід можуть завдати набагато більшої шкоди сонячним панелям, ніж шар пилу. Їхній послід може хімічно пошкодити сонячні панелі, а деякі птахи люблять гніздитися під панелями, що може обмежити потік повітря і призвести до їх перегріву та пошкодження. Якщо ви помітили, що птахи гніздяться під вашими сонячними панелями, ви можете розглянути можливість додавання пташиного бар’єру на нижній стороні, щоб відлякати їх від цього.

Як почистити сонячні панелі

Чи можна почистити сонячні панелі самостійно? Ви абсолютно точно можете очистити сонячні панелі самостійно, але є деякі речі, які потрібно знати, перш ніж почати процес. Перш ніж розпочати проект з очищення сонячних панелей, вам потрібно буде інвестувати в правильне обладнання для цього; існують набори для очищення сонячних панелей, які полегшать цей крок. Для тих, хто цікавиться, як очистити сонячні панелі на даху або в іншому місці на вашій ділянці, виконайте наведені нижче кроки, щоб ваші сонячні панелі виглядали (і працювали) належним чином!) найкраще.

Обладнання для очищення сонячних панелей, яке вам знадобиться

 • Простий садовий шланг можна використовувати для обприскування панелей, але не використовуйте мийку під тиском, яка може пошкодити панелі.
 • Не будьте занадто суворими до сонячної панелі. Для очищення панелей від бруду та пташиного посліду можна використовувати щітку з м’якою щетиною або скребок.
 • Створіть м’який розчин для очищення сонячних панелей, використовуючи оцет, м’який миючий засіб та воду. Уникайте використання агресивних хімічних речовин при очищенні сонячних панелей.
 • Зробіть весь процес збору належних інструментів для чищення сонячних панелей та змішування власного миючого розчину ще простішим, придбавши набір для чищення сонячних панелей.

Кроки до очищення сонячних панелей

Крок 1: Виберіть прохолодний час доби для очищення сонячних панелей. Якщо чистити їх у найспекотнішу частину дня, вода може швидко випаровуватися і залишати сліди, а поєднання холодної води, що потрапляє на гаряче скло сонячних панелей, може призвести до їхнього розтріскування.

Крок 2: Повністю вимкніть систему перед початком очищення сонячних панелей. Якщо у вас є колектори дощової води або водостоки, перекрийте їх або від’єднайте від системи, щоб уникнути потрапляння в них брудної дощової води.

Крок 3: Видаліть будь-яке вільне сміття або листя з сонячних панелей за допомогою м’якої щітки або тканини. Найбезпечніше чистити сонячні панелі з землі, тому використовуйте щітку з подовжувачем, щоб полегшити доступ до них.

Крок 4: Обприскайте панелі з садового шланга, щоб змити пил і розпушити сміття. Використовуйте шланг з насадкою, щоб можна було легко спрямувати струмінь на панелі.

Крок 5: Використовуйте м’яку щітку та розчин для чищення сонячних панелей, щоб зчистити з них стійкий бруд або сміття.

Крок 6: Знову обприскайте панелі водою, щоб змити розпушене сміття, і використовуйте скребок, щоб витерти залишки води з панелей. Розпилюйте воду тільки на верхню частину сонячних панелей; не розпилюйте воду на їх задню частину.

Крок 7: Очищуйте сонячні панелі кожні шість місяців або рідше, щоб вони залишалися чистими та працювали якнайкраще.

Послуги з очищення сонячних панелей

Якщо завдання очищення сонячних панелей здається вам занадто складним, є також служби з очищення сонячних панелей, які ви можете найняти, щоб вони виконали цю роботу за вас. Найнявши професіонала, ви будете знати, що очищення сонячних панелей буде виконано правильно. Щоб знайти потрібну людину для цієї роботи, попросіть рекомендації у інших людей, які мають сонячні панелі на своїй власності, або зробіть пошук в Google за запитом “служба очищення сонячних панелей поблизу мене” і перегляньте варіанти, які з’являться. Перегляньте відгуки про різні компанії, щоб знайти найбільш рейтингові з них для виконання цієї роботи.

Як чистити сонячні панелі: Системи “зроби сам

Зимовий сніг та літній бруд можуть блокувати сонячне світло та знижувати ефективність ваших сонячних панелей. Існують прості та дешеві способи вирішити ці проблеми. Дізнайтеся, чому і як чистити сонячні панелі.

Чи дійсно потрібно чистити сонячні панелі?

По-перше, не кожна сонячна панель потребує щомісячного миття. Багатьом власникам будинків з сонячними панелями рідко доводиться чистити їх. Влітку та восени часто буває достатньо дощу, щоб змити пил, бруд та листя. Взимку сніг порівняно швидко сповзає з даху в багатьох районах. Однак, все ж розумно регулярно перевіряти сонячну батарею. Прибирання може бути в порядку речей, і воно може бути безпечним, простим і недорогим.

Як чистити сонячні панелі: Літо

Якщо ви живете на жвавій, запиленій дорозі або в перенаселеному міському районі, на сонячних панелях накопичується бруд, сажа та кіптява. Навіть у районах з чистим повітрям варто перевіряти, чи немає листя, пташиного посліду та інших предметів, що закривають сонячні елементи та блокують сонячне світло. Кілька закритих елементів можуть серйозно знизити продуктивність сонячних панелей.

Деякі комерційні засоби для чищення сонячних панелей доступні, в тому числі автоматизовані системи для миття та ополіскування панелей з милом. Однак простою альтернативою є швидке, м’яке обприскування зі шланга. Уникайте абразивних чистячих засобів. Панелі в основному покриті віконним склом. Ніколи не використовуйте засоби, які ви не використовували б для інших вікон, і обов’язково змивайте все мило. Не ходіть по панелях, щоб очистити їх, і не бризкайте на них холодною водою, якщо вони дуже гарячі.

Як чистити сонячні панелі: Зима

З тієї ж причини не розпилюйте гарячу воду на дуже холодну панель. Термічний шок в обох випадках може призвести до розтріскування скла.

Зима створює проблеми з безпекою під час прибирання. Після снігопадів лід накопичується саме тоді, коли ви хочете очистити панелі, щоб вони могли нагріти воду для тривалого гарячого душу. Лід на даху, водостоках і садових доріжках перешкоджає безпечному очищенню з даху. Що робити?

Просто зачекайте. Нахил, поверхня скла та залишкове тепло від панелей можуть відштовхувати сніг прямо від сонячної батареї. В інших випадках найкращим варіантом є граблі для даху.- невелика лопата з довгим регульованим подовжувачем. Зазвичай їх використовують після сильних снігопадів, щоб запобігти утворенню крижаних дамб і утримати товсту снігову ковдру на даху. Граблі легкі, але ними може бути важко керувати з землі. Граблі, що сильно розгойдуються, можуть пошкодити сонячну панель, тому будьте обережні. Ця модель має невеликі коліщатка, які допомагають граблям ковзати по даху.

Інші проблеми

Брудні панелі. не єдина проблема технічного обслуговування. Перевірте панелі на предмет протікання або зміни кольору труб. Також шукайте крихку, вигорілу на сонці пластикову ізоляцію електропроводки. Якщо пластик зламається, це може оголити проводку та пошкодити панелі. Перевірте також наявність корозії на клемах акумулятора.

Сонячні панелі. це велика інвестиція. Будь-який власник будинку з сонячними панелями повинен розглянути можливість щорічної перевірки та очищення, щоб переконатися, що бруд не накопичується в сонячній батареї і не пошкоджує панелі, а також регулярно перевіряти наявність інших проблем. Якщо потрібне більш регулярне очищення, зазвичай достатньо води та граблів для даху.

Як правильно чистити сонячні панелі

очищення, сонячних, панель

Чиста сонячна панель. це ефективна сонячна панель. Вона буде виробляти більше енергії для вашого будинку або бізнесу, але й прослужить довше. У цій статті ми поговоримо про те, як чистити сонячні панелі. як вручну, так і за допомогою спеціального обладнання. Ми також розглянемо деякі причини забруднення сонячних панелей і те, як запобігти цьому в першу чергу. Слідкуйте за новинами, щоб дізнатись більше про очищення сонячних панелей та підтримання їхньої роботи на повну потужність.

Дізнайтеся в цій статті

 • Що спричиняє забруднення сонячних панелей
 • Способи очищення сонячних панелей: Обладнання
 • Як очистити сонячні панелі від бруду вручну: Покрокова інструкція
 • Як очистити сонячні панелі від снігу
 • Наскільки очищення сонячних панелей може вплинути на виробництво енергії
 • Як часто слід чистити сонячні панелі
 • Коли звертатися до професійних чистильників сонячних панелей
 • Наш висновок

Що спричиняє забруднення сонячних панелей

Через розміщення та встановлення сонячних панелей (зазвичай на даху) багато речей можуть спричинити забруднення сонячних панелей, що зменшує кількість енергії, яку вони виробляють, до 30%. Ось основні з них:

 • Вплив стихій. з часом пил, пилок та інші частинки, що містяться в повітрі, осідають на панелях і блокують сонячне світло, яке потрапляє на них.
 • Пташиний послід. хоча це може здатися незначною проблемою, кислота, що міститься в пташиному посліді, може роз’їсти поверхню панелі і викликати постійні пошкодження. Крім того, якщо залишити послід висихати, може бути складно очистити сонячні панелі, не завдавши їм шкоди.
 • Листя. якщо ваш будинок оточений деревами, листя може падати на сонячні панелі. Коли листя гниє, воно може спричинити появу цвілі та привабити комах, що в результаті пошкодить ваші сонячні панелі.
 • Людська діяльність. якщо ви живете в районі з інтенсивним рухом транспорту, швидше за все, ваші панелі будуть забруднюватися швидше.

Чи потрібно вимикати сонячні панелі для їх очищення?

Безумовно! Перш ніж почати очищення сонячних панелей, життєво важливо їх вимкнути. Це особливо актуально, якщо ви чистите за допомогою води, інакше ви ризикуєте отримати удар струмом. Крім того, ви повинні дотримуватися протоколу вимкнення з інструкції до вашої сонячної системи.

Способи очищення сонячних панелей: Обладнання

Ви можете чистити сонячні панелі вручну, але якщо ви відчуваєте, що не можете дозволити собі розкіш, ви можете інвестувати в розумне або роботизоване обладнання для чищення сонячних панелей. Давайте розглянемо все обладнання, яке може стати в нагоді для очищення сонячних панелей.

Робот для чищення сонячних панелей

Ці дистанційно керовані роботи призначені для очищення панелей, коли вони ще встановлені на даху. Вони використовують спеціальні щітки та миючі засоби, щоб дістатися до всіх ділянок панелі, забезпечуючи ретельне очищення без вашої участі.

Роботи для чищення сонячних панелей відносно недавно з’явилися на ринку, тому вони можуть бути дорогими. Однак, якщо у вас багато панелей або ви живете в місцевості з великою кількістю бруду та сміття, вони можуть бути варті інвестицій. Також, якщо вам цікаво, як очистити сонячні панелі з землі, придбайте собі робота-помічника.

Щітки та губки без мила

Якщо ви миєте сонячні панелі вручну, вам потрібно використовувати правильні інструменти. Ніколи не використовуйте абразивні губки, незалежно від того, наскільки стійким є бруд на ваших сонячних панелях. Замість цього візьміть щітку з м’якою щетиною або м’яку губку (або м’яку тканину).

Оскільки жорстке мило та засоби для миття вікон не є найкращим рішенням для очищення сонячних панелей (їх тривале використання може призвести до руйнування матеріалу сонячних панелей), ви також можете додати трохи оцту у воду для додаткової ефективності очищення.

Хоча чистка сонячних панелей оцтом, ймовірно, є найкращим способом, ви також можете розглянути деякі засоби для чищення сонячних панелей, які не пошкодять ваші сонячні панелі і не залишать ніяких слідів.

Чи можна чистити сонячні панелі водопровідною водою? Так, але найкраще використовувати дистильовану або деіонізовану воду, оскільки вона краще притягує хімічні речовини і не залишає твердого шару мінералів. Звичайно, ви можете використовувати водопровідну воду, за умови, що ви видалите надлишок води.

Безводна вібраційна чистка

Безводне вібраційне очищення. це новий метод очищення сонячних панелей, який взагалі не потребує води. Це ідеальний спосіб для обслуговування сонячних панелей у регіонах, де немає води. Замість цього спеціальне обладнання створює вібрації, які розпушують бруд і сміття з поверхні панелі.

Після того, як сміття розпушено, його можна видалити м’якою щіткою або ганчіркою. Безводне вібраційне очищення все ще відносно нове, тому воно може бути доступне не у всіх регіонах.

Електростатичне видалення пилу

Електростатичне видалення пилу. ще один новий метод очищення сонячних панелей. Цей метод використовує електростатичну індукцію для притягання бруду та сміття до спеціального пристрою. Це також безводний метод, який підходить для сухих приміщень.

Покриття з наночастинок, що запобігає накопиченню бруду

Якщо ви шукаєте сонячні панелі, що самоочищаються, ви не можете підійти ближче, ніж це! Нове нанопокриття можна наносити на сонячні панелі, щоб запобігти накопиченню бруду. Це репелентне покриття створює бар’єр, через який бруд і сміття не можуть проникнути, і залишається гідрофобним протягом багатьох років. Якщо ви можете отримати цей продукт, це може бути найкращим способом очищення сонячних панелей, якщо ви запитаєте нас.

Ручне очищення

Очищення сонячних панелей вручну є найпоширенішим методом і найменш витратним. І це метод, який ми детально пояснимо. Але спочатку потрібно підготувати все необхідне обладнання, як для набору для чищення сонячних панелей, так і для вашої безпеки:

 • Обладнання для очищення сонячних панелей: м’яка губка, тканина або щітка з м’якою щетиною, тепла вода (бажано деіонізована або дистильована), невелика кількість оцту або спеціальне рідке мило для очищення сонячних панелей та садовий шланг.
 • Захисне спорядження: Носіть міцне взуття та рукавички, а також завжди використовуйте драбину або іншу стійку платформу під час роботи з панелями. Про всяк випадок використовуйте засоби захисту від падіння. Також корисно, щоб хтось був присутній під час чищення сонячних панелей, просто на випадок, якщо щось трапиться.

Як очистити сонячні панелі від бруду вручну: Покрокова інструкція.Покрокова інструкція

Якщо ви не хочете наймати службу очищення сонячних панелей, ось простий, але детальний посібник про те, як очистити сонячні панелі в стилі DIY!

Крок перший: Виберіть прохолодний час доби

Найкращий час доби для очищення сонячних панелей. це ранок, поки вони не нагрілися. Це допоможе запобігти висиханню мильного розчину на панелі, а також допоможе запобігти утворенню розводів. І, погодьтеся, найкраще працювати, коли на вас не палить сонце. Також перевірте, чи прогнозується дощ.

Крок другий: видаліть пил, листя або сміття м’якою щіткою

Ви почнете з використання сухої щітки для очищення сонячних панелей. Головне. зняти перший шар, а потім подбати про дрібні деталі. Тільки переконайтеся, що ви не чистите занадто сильно, інакше ви можете подряпати поверхню панелей і пошкодити їх.

Крок третій: Обприскування панелей садовим шлангом

Тепер ми дізнаємось, як мити сонячні панелі. Почніть з промивання панелей чистою водою зі шланга з низьким тиском. Промийте всю поверхню кожної панелі. Це допоможе позбутися сміття, яке ви змістили, і змити його з панелей, щоб ви могли продовжити очищення.

Крок четвертий: Скраб з водою та м’якою щіткою, тканиною або губкою

Після того, як ви промили панелі, настав час приступити до очищення. Ви можете використовувати м’яку тканину, губку, м’яку щітку, теплу воду з додаванням розведеного оцту або м’яке мило для чищення сонячних панелей. Змочіть тканину, щітку або губку теплою водою і обережно протріть поверхню панелі.

Крок п’ятий: Промийте та висушіть

Це легко. Просто знову використовуйте садовий шланг під низьким тиском. Обов’язково видаліть залишки мила, якщо ви використовували мильні засоби для чищення сонячних панелей. Чи можна мити сонячні панелі під тиском?? Це жорстке ні! Ви ж не хочете завдати їм шкоди.

Ще одна річ, яку слід пам’ятати: якщо ви використовуєте водопровідну воду для промивання сонячних панелей, витирайте їх м’якою тканиною, щоб уникнути утворення вапняного нальоту.

Крок шостий: Перевірте вихід сонячної панелі

Втручатися в електрику завжди складно, тому ми рекомендуємо ознайомитися з цим чудовим посібником про те, як перевірити потужність сонячних панелей, наданим Lensun Solar.

Як очистити сонячні панелі від снігу

Якщо ви живете в місцевості, де випадає сніг, вам потрібно особливо дбати про свої сонячні панелі. Це тому, що сніг може блокувати сонячне світло, що потрапляє на поверхню панелі, зменшуючи вихідну потужність. Але як очистити сонячні панелі від снігу та льоду, і за допомогою чого? Ось деякі методи, інструменти та пристрої, які ви можете використати:

 • М’яка щітка або віник з м’якою щетиною. ними можна акуратно видалити сніг з поверхні панелі.
 • Граблі для даху. це спеціальний інструмент для видалення снігу та льоду з дахів. Однак будьте особливо обережні при очищенні сонячних панелей.
 • Підмітальна машина. використання підмітальної машини може допомогти у видаленні легкого снігу.
 • Садовий шланг і вода. використовуйте цей метод тільки в тому випадку, якщо немає ризику замерзання.
 • Встановіть систему обігріву. це ідеальне рішення, оскільки вона відразу розтоплює сніг.

Як чистка сонячних панелей може вплинути на виробництво енергії

Доведено, що очищення сонячних панелей може збільшити вироблення електроенергії на 30%. Це означає, що якщо ви не чистите панелі регулярно, ви можете втратити велику кількість виробленої енергії.

Як часто слід чистити сонячні панелі

Тепер, коли ви знаєте, як чистити сонячні панелі, давайте подивимося, як часто це потрібно робити. Частота очищення сонячних панелей буде залежати від вашої місцевості.

Якщо ви живете в запиленій місцевості (наприклад, в пустелі), вам доведеться чистити панелі частіше, іноді навіть раз на тиждень.

Забруднені райони також потребують більш частого очищення сонячних панелей. Це пов’язано з тим, що забруднення може осідати на панелях і призводити до зниження вироблення електроенергії. Якщо ви живете в забрудненому районі, щотижня оглядайте свої панелі та чистіть їх за необхідності.

Те саме стосується місцевості з великою кількістю дерев. Ви будете мати справу не тільки з опалим листям та гілками, але й з пташиним послідом.

Загалом, варто перевіряти панелі щонайменше раз на місяць. Якщо ви бачите бруд або сміття, очистіть його якомога швидше.

Коли слід звертатися до професійних чистильників сонячних панелей

Якщо вам незручно чистити сонячні панелі самостійно, ви боїтеся висоти або просто не маєте часу, ви завжди можете звернутися до професійного чистильника сонячних панелей. Просто загуглите “чистка сонячних панелей поблизу мене” і отримаєте список клінінгових компаній.

Скільки коштують послуги з очищення сонячних панелей

Більшість професійних чистильників сонячних панелей запропонують безкоштовну оцінку. Отримавши оцінку, ви можете вирішити, чи наймати чистильника чи ні.

Якщо ви вирішили найняти професійного чистильника сонячних панелей, обов’язково отримайте рекомендації та прочитайте відгуки, перш ніж наймати когось. Таким чином, ви будете впевнені, що наймаєте надійну компанію.

Вартість послуг з очищення сонячних панелей буде залежати від розміру вашої системи, кількості панелей та частоти очищення. Загалом, вартість очищення сонячних панелей становить від 100 до 350 доларів на рік.

Основні висновки

Очищення сонячних панелей має важливе значення для підтримки оптимального виробництва енергії. Не забувайте регулярно оглядати панелі та чистити їх за потреби. Якщо вам незручно чистити сонячні панелі самостійно, ви завжди можете звернутися до професійного чистильника сонячних панелей. Якщо ви вирішили вирішити це завдання вручну, ми сподіваємось, що наш посібник з очищення сонячних панелей стане вам у нагоді. І хто знає, можливо, ви інвестуєте в інтелектуальні пристрої для прибирання. Вдале очищення!

 • Що спричиняє забруднення сонячних панелей
 • Чи потрібно вимикати сонячні панелі, щоб їх почистити?
 • Робот для чищення сонячних панелей
 • Щітки та губки без мила
 • Безводне вібраційне очищення
 • Видалення електростатичного пилу
 • Покриття з наночастинок, що запобігає накопиченню бруду
 • Ручне прибирання
 • Крок перший: обираємо прохолодний час доби
 • Крок другий: видаліть пил, листя або сміття м’якою щіткою
 • Крок третій: Обприскуємо панелі за допомогою садового шланга
 • Крок четвертий: Почистіть водою та м’якою щіткою, ганчіркою або губкою
 • Крок п’ятий: Промийте та висушіть
 • Крок шостий: Перевірте потужність сонячної панелі
 • Скільки коштують послуги з очищення сонячних панелей

Залишити відповідь