Найкращий сонячний генератор LiFepO4 для дому та кемпінгу. Сонячна електростанція Lifepo4

LiFePO4 або літій-іонні акумулятори для сонячних генераторів, що це таке?

Для живлення сонячного генератора у вас є кілька варіантів. літій-іонні, літій-залізо-фосфатні, свинцево-кислотні та нікель-кадмієві. Кожен тип батареї має свої переваги та недоліки. Вибір правильного типу батареї має вирішальне значення для забезпечення надійності сонячної електростанції. Який сонячний генератор краще обрати для вашої сонячної електростанції? Важко прийняти рішення, коли є так багато факторів, які потрібно враховувати. Раніше ми обговорювали різницю між LFP і NMC акумуляторами. У цій статті ми розглянемо найпопулярніший варіант. LiFePO4 та літій-іонні акумулятори, щоб ви могли вирішити, який тип батареї найкраще відповідає вашим потребам.

Що таке літій-іонні акумулятори?

Літій-іонні акумулятори. це популярний тип акумуляторних батарей, які зазвичай використовуються для портативної електроніки, електромобілів і домашніх сонячних систем. Завдяки своїй високій щільності енергії, тривалому терміну служби, відсутності ефект пам’яті. та відносно низькі витрати на обслуговування, літій-іонні батареї є чудовим вибором для багатьох застосувань. Незважаючи на дорожнечу виробництва літій-іонних акумуляторів, їхня популярність і використання з часом знизилися.

Що таке батареї LiFePO4?

Літій-залізо-фосфатні акумулятори, або батареї LiFePO4. це новий тип акумуляторів, виготовлених з іншим хімічним складом, ніж літій-іонні. На відміну від літій-іонних акумуляторів, LiFePO4 не містить кобальту, що робить його більш екологічним вибором. Акумулятори LiFePO4 мають кілька переваг над іншими літій-іонними акумуляторами, зокрема вищий рівень безпеки, довший життєвий цикл і кращу продуктивність у ширшому діапазоні температур.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Чому літій-залізо-фосфатні акумулятори найкращі серед літій-іонних батарей?

Безпечна, стабільна хімія

Безпека. одна з найважливіших переваг LiFePO4 над іншими типами акумуляторів. Найбезпечніший тип літієвих акумуляторів. LiFePO4. Насправді, це найбезпечніший тип з усіх.

Як правило, найбезпечніший літієвий хімічний склад міститься в батареях LifePO4. Чому? завдяки більшій термічній та структурній стабільності літій-залізо-фосфату. Більшість інших літій-іонних акумуляторів не мають цього в тій же мірі, що і LiFePO4. LiFePO4 не є легкозаймистим. Стійкість до розкладання при високих температурах. Підтримують прохолодну температуру при кімнатній температурі і не схильні до теплового втечі.

Відмінна ефективність і продуктивність

Акумулятори LiFePO4 мають нижчу щільність енергії від 90 до 120 Вт-год/кг, ніж інші літій-іонні акумулятори, але вони все одно можуть зберігати пристойну кількість енергії в своїх елементах. Це робить їх ідеальним вибором для невеликих застосувань, які не потребують великої потужності, наприклад, сонячних генераторів.

Ємність зберігання LiFePO4 або літій-іонного акумулятора також залежить від навколишнього середовища, оскільки температура та інші фактори можуть відігравати певну роль у його продуктивності. Зберігання акумуляторів у прохолодному місці допомагає зберегти та подовжити їхній життєвий цикл, що може допомогти забезпечити більш стабільну вихідну потужність з часом.

Витривалість і довший термін служби акумулятора

Інші літій-іонні акумулятори мають коротший життєвий цикл, ніж LiFePO4, в середньому на 500-1000 циклів, що означає, що їх потрібно частіше замінювати. Це може бути дорого з часом і може зробити інші літій-іонні батареї менш привабливими для застосування в сонячних генераторах.

Акумулятори LiFePO4 відомі своїм тривалим терміном служби. 3000-5000 циклів і більше, що робить їх більш економічно вигідним варіантом для застосування в сонячних генераторах. Елементи також розроблені безпечніше, ніж інші хімічні речовини на основі літію, що знижує ризик пожежі або вибуху в разі аварії.

Нешкідливі для довкілля

Акумулятори LiFePO4 не містять небезпечних матеріалів, що робить їх більш екологічними, ніж літій-іонні батареї. Ці батареї виготовлені з нетоксичних матеріалів, таких як залізо, графіт і мідь, а їх тривалий термін служби зменшує потребу у виробництві нових батарей.

Вони містять фосфатні солі замість оксидів металів, які є безпечнішими для довкілля у разі утилізації.

Інші літій-іонні акумулятори містять небезпечні матеріали, і їх утилізація або переробка може бути складною. Після утилізації інші літій-іонні акумулятори можуть негативно впливати на навколишнє середовище.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Літій-іонні акумулятори

Літій-іонні акумулятори широко використовуються в побутовій електроніці, такій як ноутбуки, мобільні телефони та фотоапарати, завдяки їхній високій здатності зберігати енергію та низькій швидкості саморозряду. Вони також використовуються в деяких електромобілях, оскільки можуть зберігати велику кількість енергії, займаючи при цьому відносно невелику кількість місця.

Літій-залізо-фосфатні (LiFePO4) батареї

Акумулятори LiFePO4 мають більшу ємність, ніж інші літій-іонні акумулятори, але меншу щільність енергії. Це робить їх ідеальними для великомасштабних стаціонарних застосувань, таких як сонячні або вітрові електростанції, які потребують більше місця для зберігання тієї ж кількості електроенергії порівняно з літій-іонними. Вони мають набагато довший термін служби, ніж звичайні свинцево-кислотні акумулятори, і швидкість їх саморозряду набагато нижча.

Висновок

Для сонячних генераторів LiFePO4 вважається кращим вибором завдяки своїй вищій щільності енергії, покращеним функціям безпеки та довшому життєвому циклу. Однак інші літій-іонні акумулятори мають свої переваги, такі як вартість і швидший час заряджання. Зрештою, правильний варіант для вашого застосування буде залежати від таких факторів, як бюджет, очікуваний життєвий цикл і вимоги до продуктивності.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Що таке сонячний генератор? Коли більшість людей говорять про сонячні генератори, вони часто мають на увазі портативну електростанцію, яка працює від сонячного світла. Для контексту, ви можете подумати про сонячну батарею.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Будьте готові! Підготуйте аварійні джерела електроенергії на випадок наступних відключень Вам добре знайома така ситуація: ви сидите вдома, насолоджуєтеся переглядом фільму або намагаєтеся закінчити якусь роботу, коли.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Приготування їжі на свіжому повітрі та насолода свіжоприготованою смачною їжею на свіжому повітрі з родиною та друзями. це один з найкращих способів провести час разом. Від смаження стейків і бургерів на грилі до запікання мар.

Найкращий сонячний генератор LiFepO4 для домашнього використання в кемпінгу

Засновник і головний редактор Archute. Він також є дипломованим архітектором Університету Найробі, Кенія.

Отримуйте 3-хвилинний щотижневий інформаційний бюлетень, який тримає 5 тис. дизайнерів в курсі подій.

Введіть свій email, щоб зареєструватися

Завдяки вдосконаленню технології акумуляторів LiFepO4, заряджати всю побутову техніку та електроніку стало простіше, безпечніше і тихіше, ніж раніше. Крім того, відпочиваючі більше не використовують галасливі, смердючі дизельні генератори для освітлення свого автофургона (що ідеально підходить, якщо ви перебуваєте в кемпінгу, де встановлені тихі години). Крім того, сонячні генератори, також відомі як портативні електростанції, мають відносно доступну ціну та підвищену зарядну потужність. Ось список найкращих моделей сонячних генераторів LiFepO4.

Що таке сонячний генератор LiFePO4?

Сонячний генератор LiFePO4. це портативний пристрій, який працює з системами сонячних панелей для збору сонячної енергії та зберігання її в акумуляторах. Ця електростанція згодом перетворює накопичену енергію за допомогою інверторів. Крім того, пристрій використовується для забезпечення резервного живлення для дому та бізнесу, а також для кемпінгу та інших видів активного відпочинку на природі.

Хоча сонячні генератори LiFePO4 трохи дорожчі, ніж свинцево-кислотні батареї, вони є гарною інвестицією, якщо вам потрібен довговічний та ефективний портативний варіант живлення.

Тепер, коли ми знаємо, що таке сонячний генератор LiFePO4, давайте перевіримо найкращі моделі сонячних генераторів LiFepO4 для домашнього використання та кемпінгу.

Зображення продукту

Портативний сонячний генератор BLUETTI AC200P, електростанція

Електростанція Bluetti AC200P має потужність 2000 Вт. Він живить практично будь-який побутовий прилад, включаючи мій холодильник, тостер, мікрохвильову піч і кімнатний обігрівач. Крім того, імпульсна потужність AC200P у 4800 Вт дозволяє легко запускати електроінструменти та обладнання з двигунами змінного струму.

AC200P має 3500 циклів до 80% ємності. Крім того, нова літій-залізна технологія забезпечує неймовірний час автономної роботи. Це означає, що мені не доведеться турбуватися про покупку нового протягом наступних десяти років, навіть якщо я буду часто ним користуватися.

Bluetti AC200P, безсумнівно, є одним з найкращих сонячних генераторів, оскільки він відповідає майже всім критеріям. Зазвичай, як для свого розміру, він має досить потужну комплектацію. У комплекті є 17 вихідних портів для живлення ваших пристроїв, включаючи дві надзвичайно зручні бездротові зарядні панелі.

BLUETTI Портативна сонячна електростанція LiFePO4 EB70S, 716 Вт/год

Bluetti EB70 Power Station постачається з ліхтариком з трьома режимами яскравості: повна яскравість, половина яскравості та режим спалаху SOS. Крім того, пристрій має розетки змінного струму потужністю 800 Вт і автомобільний порт в одному пристрої. Крім того, пристрій постачається з бездротовою зарядною панеллю потужністю 15 Вт, що значно полегшує заряджання телефону.

Джерело зображення: shopsolarkits.com

Вхід потужністю 200 Вт може заряджатися від сонячних панелей за 3-4 години, а його порти змінного струму можуть забезпечити до 700 Вт безперервної потужності для ваших приладів та електроніки. Крім того, Bluetti EB70 забезпечує 2500 циклів заряджання до 80% ємності, що означає, що він прослужить в п’ять разів довше, ніж аналогічні системи на літій-іонних батареях.

Я рекомендую Bluetti EB70, оскільки вона потужна, портативна та універсальна. Зазвичай я використовую його для різних цілей та видів діяльності, оскільки він оснащений потужним перетворювачем змінного струму та кількома вихідними портами.

Портативний сонячний генератор BLUETTI LiFePO4 AC200MAX

Електростанція Bluetti AC200MAX має неймовірні LFP елементи на 2048 Вт-год та інвертор на 2200 Вт, що робить її цілком безпечною та надійною електростанцією в автономному режимі. Крім того, пристрій підтримує дві батареї BLUETTI B300, яких більш ніж достатньо для живлення всіх ваших приладів.

Джерело зображення: bluettipower.com

AC200MAX може обробляти до 900 Вт сонячної енергії. Крім того, пристрій підтримує подвійну зарядку, що дозволяє мені заряджати його менш ніж за 2 години. крім того, сонячний генератор має 16 портів, що робить його ідеальним для автофургонів. Крім того, бездротові зарядні пристрої зазвичай дозволяють мені заряджати сумісні пристрої бездротовим способом.

Крім того, ця портативна електростанція поставляється з кабелем для зарядки від сонячної батареї/автомобіля, інструкцією з експлуатації, 24-місячною гарантією та доброзичливою місцевою службою підтримки клієнтів.

Розширювана електростанція BLUETTI LiFePO4 AC300 B300

Електростанція Bluetti AC300 оснащена батареями B300 для збільшення потужності до 12 288 Вт-год. Дозволяє задовольняти потреби в електроенергії протягом декількох днів під час перебоїв з електропостачанням. Крім того, пристрій має 16 універсальних портів; NEMA TT-30 ідеально підходить для туристичних причепів, а порт 30A RV ідеально підходить для обладнання, що живиться від автомобіля.

Джерело зображення: bluettipower.com

Зарядка пристрою зазвичай займає у мене менше 1.5 годин за допомогою двох входів зарядного пристрою. Ви можете підключити Bluetti AC300 до домашньої електромережі, щоб живити будинок у разі відключення електроенергії. Однак роботу повинен виконувати професійний електрик.

Електростанція постачається з багатофункціональним зарядним кабелем постійного струму, зарядним кабелем змінного струму 5А, автомобільним зарядним кабелем, 4-річною гарантією, посібником користувача та доброзичливою місцевою/онлайн службою підтримки клієнтів.

Сонячний генератор Anker 555

Сонячний генератор Anker 555 оснащений батареєю LiFePO4, яка подовжує термін її служби в 6 разів і має безпрецедентний 10-річний термін експлуатації. Це робить його ідеальним вибором для тих, хто хоче мати довговічне джерело живлення для своїх пригод на природі.

Він також має сонячний вхід потужністю 200 Вт і на 45% вищу ефективність сонячної зарядки, що робить його ще більш універсальним і потужним. З ємністю 1024 Вт-год і потужністю 1000 Вт, ця електростанція легко впорається з усіма вашими основними пристроями та приладами.

Він має 6 портів змінного струму, 3 високошвидкісні порти USB-C (1 × 100 Вт, 2 × 60 Вт), 2 порти USB-A та автомобільну розетку. Отже, якщо ви шукаєте сонячний генератор найвищого класу, Anker 555. це те, що вам потрібно.

Чому варто обрати сонячний генератор на основі LiFePO4?

Однією з головних причин вибору сонячного генератора LiFepo4 є те, що в ньому використовується літій-залізо-фосфатна (LiFePO4) батарея. У порівнянні зі свинцево-кислотними батареями, батареї LiFePO4 зазвичай мають кілька переваг, включаючи підвищену ефективність розряду, тривалий термін служби і здатність до глибокого циклу при збереженні оптимальної продуктивності.

Джерело зображення: bestportablesolargenerators.com

Серед інших причин, чому вам варто розглянути сонячні генератори на основі LiFePO4, можна назвати наступні:

Легка вага

Свинцеві батареї майже в чотири рази важчі за батареї LiFePO4 такої ж ємності. Наприклад, свинцево-кислотна батарея ємністю 150 Ач може важити до 48 кг, тоді як батарея LiFePO4 тієї ж ємності важить лише 14 кг.

Швидка зарядка

Акумулятори LiFePO4 зазвичай заряджаються швидко і послідовно, доки не досягнуть 100-відсоткової ємності. З іншого боку, свинцево-кислотному акумулятору потрібен час, щоб поглинути останні 20 відсотків заряду.

Безпека

Акумулятори LiFepo4 надзвичайно безпечні у використанні завдяки стабільному хімічному складу. Навіть у разі пожежі, короткого замикання або аварії ці батареї не вибухнуть. Крім того, ви можете використовувати їх повну потужність без ризику вибуху.

Продуктивність

Сонячні генератори LiFePO4 мають значно більший термін служби, ніж звичайні свинцево-кислотні батареї. Крім того, батареї LiFePO4 мають життєвий цикл до 2500 циклів і можуть бездоганно працювати протягом 7-15 років.

Стійкість до клімату

Як LiFePO4, так і свинцево-кислотні батареї втрачають свою ємність у суворих погодних умовах. Однак, у порівнянні зі свинцево-кислотними акумуляторами, втрати енергії від акумуляторів LiFePO4 менші. В результаті, ваша батарея LiFePO4, ймовірно, збереже до 80 відсотків своєї ємності при.20 градусів за Цельсієм, порівняно з 30 відсотками при використанні AGM-батареї.

Низький рівень шуму

Звичайні генератори можуть бути досить шумними, що може бути проблемою, якщо ви використовуєте їх під час подорожей на автофургонах, кемпінгу або навіть за межами вашого будинку. Однак однією з переваг сонячних генераторів LiFePO4 є те, що вони працюють безшумно, оскільки в них відсутні всі компоненти, які зустрічаються в генераторах, що працюють на газі.

Фактори, які слід врахувати перед покупкою найкращого сонячного генератора LiFepo4

Портативність

Незалежно від того, чи шукаєте ви сонячний генератор для резервного живлення вдома, в кемпінгу або для завантаження на човен, вам потрібен відносно легкий пристрій, який можна взяти з собою. Якщо ви любите бувати на свіжому повітрі, ви знаєте, про що ми говоримо. Якщо ви в поході, у вас вже є багато спорядження, яке потрібно взяти з собою, і сонячний генератор. не найлегший у цьому списку.

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Джерело зображення: railadvent.ко.uk

Ми рекомендуємо інвестувати в портативні електростанції, які зроблять ваш кемпінг приємним. Обирайте модель з міцною ручкою для перенесення або з колесами для легкої маневреності.

Ємність акумулятора

Перш ніж купити найкращий сонячний генератор LiFepo4, ви повинні визначити, як довго батарея може працювати без підзарядки ваших приладів. Значення виражається у ват-годинах (Вт-год). Наприклад, генератор потужністю 3000 Вт-год може живити телевізор потужністю 100 Вт протягом 25 годин, електричний гриль потужністю 1250 Вт. протягом 2.4 години, або ноутбук потужністю 60 Вт протягом 50 годин.

Щоб визначити найкращу потужність генератора для ваших потреб, додайте всі номінальні потужності, які ви маєте намір використовувати одночасно, а потім помножте на кількість годин. Припустимо, вам потрібна потужність:

Протягом семи годин щодня

420 Вт х 7 год = 2940 Вт. це те, що вам потрібно

Контролер заряду сонячної батареї

Хоча сонячні генератори сконструйовані з максимальною обережністю і практично не мають небезпеки виходу з ладу, перевірте, чи встановлений контролер заряду або вбудований контролер заряду MPPT (відстеження точки максимальної потужності) на сонячному генераторі, який ви маєте намір придбати.

Джерело зображення: bluettipower.com

Під час заряджання сонячного генератора через сонячну панель або розетку змінного чи постійного струму завжди існує ймовірність перезарядки або надмірного струму, що може критично пошкодити батарею. Ці контролери заряду зазвичай встановлюються для запобігання цьому. Робота цих контролерів заряду неймовірно проста.

Вони обмежують потік електроенергії до генератора, коли він підключений до мережі, і зупиняють його, коли він повністю заряджений. Таким чином, ви можете заряджати сонячний генератор протягом ночі або вдень, не створюючи жодних проблем з акумулятором. MPPT. це відносно нове доповнення до контролерів заряду, які є більш безпечними та енергоефективними, ніж їхні попередники.

Порти вводу/виводу та варіанти зарядки

Основним методом введення для сонячного генератора є система сонячних панелей, яка може бути безпосередньо підключена до пристрою. Після його підключення сонячні панелі можуть забезпечити безкоштовну зарядку генератора та безкоштовну енергію для використання.

Хоча це найкращий спосіб введення для сонячного генератора, він не завжди є найбільш практичним, оскільки ви не можете заряджати його через сонячну панель. Деякі причини включають вологу погоду, темні ліси або пошкоджені сонячні панелі. За таких обставин додатковий вхід на сонячному генераторі, такий як вхід змінного або постійного струму, може стати рятівним засобом.

Довговічність

Купуючи найкращий сонячний генератор для домашнього резервного живлення та аварійних ситуацій, враховуйте його довговічність та загальну якість. Це особливо важливо, якщо ви маєте намір брати генератор з собою в кемпінг і дорожні подорожі. На жаль, багато неякісних електростанцій виготовляються з дешевих компонентів і слабкого пластику, який не витримує суворих умов експлуатації.

Джерело зображення: solarreviews.com

Довговічність не можна визначити, прочитавши специфікацію в Інтернеті. Найкраще було б вийняти сонячний генератор і подивитися, як він працює. Я використовував і перевірив довговічність цих рекомендацій.

Додаткові функції

Перш ніж купити найкращий сонячний генератор lifepo4, перевірте наявність додаткових функцій, таких як кілька USB-портів, акумуляторні батареї, розетки змінного струму та світлодіодні дисплеї, які дозволяють контролювати вашу систему в темряві. І навпаки, шукайте блоки з гарантією, вироблені компаніями з визнаним авторитетом у сонячній енергетиці.

Портативна сонячна електростанція Jackery Explorer 2000 Plus: Перша розширювана сонячна батарея LiFePo4 від Jackery

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Компанія Jackery готова до запуску своєї першої модульної сонячної електростанції LiFePo4.

Під брендом Jackery Explorer 2000 Plus, це акумуляторна батарея на 2-24 кВт-год з інвертором потужністю 3000 Вт. Крім того, що це модульна акумуляторна батарея, вона також є першою електростанцією бренду LFP, що може зробити її сильним конкурентом моделям EcoFlow та Bluetti.

Компанія Jackery, яка на ринку портативних електростанцій вже більше 10 років, на жаль, залишилася без модульної LFP електростанції.

Що ж, довге очікування шанувальників Jackery закінчилося з анонсом Explorer 2000 Plus, який, як і всі його моделі, також буде продаватися як сонячний генератор Jackery Explorer 2000 Plus в комплекті з необхідними сонячними панелями.

Я хотів би детально розглянути нову електростанцію Jackery тут і порівняти її з іншими моделями лінійки Jackery Explorer та конкуруючими моделями від таких брендів, як EcoFlow та Bluetti. Слідкуйте за новинами.

Jackery Explorer 2000 Plus з першого погляду

 • Модульна сонячна електростанція LiFePO4 потужністю 2-24 кВт/год.
 • Довговічний та ультра-безпечний акумулятор LifePO4.
 • Інвертор на 3000 Вт для портативного та автономного використання.
 • Масштабується до 6000 Вт/24 кВт-год для домашнього резервного живлення.
 • Швидка зарядка від мережі змінного струму та сонячної батареї за дві години

Що нового в Explorer 2000 Plus?

Explorer Plus. це абсолютно новий продукт від Jackery з низкою провідних у галузі функцій.

Розширювана електростанція підходить як для зовнішніх, так і для домашніх резервних додатків.

Як бачите, модульний профіль та акумуляторна батарея LiFePO4. це справді дві головні переваги нової акумуляторної батареї Jacekery.

На виставці CES 2023 бренд здивував ентузіастів портативної та автономної енергетики колекцією розумних пристроїв, таких як компактна вітрогенераторна установка потужністю 200 Вт, рухомий акумуляторний блок, складний намет для кемпінгу з сонячними панелями та універсальний акумуляторний блок для валізи.

Очікується, що ці круті пристрої будуть випущені через два роки, як повідомили представники компанії на заході. Саме тоді на виставці Intersolar Europe 23 в Мюнхені, Німеччина, бренд, на подив своїх шанувальників, представив перший акумуляторний блок LFP з модульною можливістю.

Explorer 2000 Plus. це, по суті, електростанція потужністю 2042 Вт з інвертором потужністю 3000 Вт. Ви зможете скласти масив додаткових акумуляторних модулів, щоб зарядити його до 12 кВт-год. Крім того, пара комплектів перетворить його на масивну електростанцію на 24 кВт/год з потужністю до 6000 Вт.

Jackery Explorer 2000 Plus vs. Explorer 2000 Pro

Ви можете переплутати ці дві моделі, напевно.

Explorer 2000 Pro. одне з останніх оновлень серії електростанцій Explorer. Це літій-іонна електростанція потужністю 2160 Вт-год з інвертором потужністю 2200 Вт, а також молодший брат великої моделі Explorer 3000 Pro.

Новий Explorer 2000 Plus, як ви знаєте, є абсолютно іншим продуктом. Незважаючи на деяку схожість у дизайні, нова модель являє собою модульну електростанцію з блоком акумуляторів LFP.

У порівнянні з попередньою моделлю, вона має більше циклів заряджання та досить потужний інвертор, окрім модульного акумуляторного блоку.

Але коли справа доходить до ваги, як і всі електростанції LFP, нова станція важить майже на 10 кг більше, ніж її літієвий побратим.

Ціна та дата виходу Jackery Explorer 2000 Plus

Бренд поки що не розкрив цінових деталей нової батареї, яка надійде в продаж 19 червня 2023 року.

Наразі ви можете попередньо забронювати машину, витративши лише 1, що дасть вам код купона на знижку до 499. Так, ви можете використати код під час купівлі електростанції, коли вона буде доступна на її сайті та на Amazon.

Вахід Ві. штатний блогер, який захоплюється автономними та стійкими енергетичними системами та є експертом у дослідженні та вивченні нових тем, перевірці фактів та викладенні речей простою мовою. Як завзятий спостерігач за світовим ринком позамережевої енергетики та акумуляторів, він дуже радий поділитися з вами останніми тенденціями, свіжими продуктами та іншими подіями на ринках. #Контактний email @ veevahid@gmail.com. LinkedIn. Повний профіль блогу.

Що робить сонячні генератори BLUETTI довговічнішими?. Елементи батареї LiFePO4

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

СПОНСОРОВАНІ НОВИНИ. Все почалося з сонячних генераторів EB150 і EB240, перших продуктів Bluetti, випущених у 2019 році.

Приблизно через рік вони випустили свою флагманську модель AC200 на Indiegogo (яка живилася від NCA-елементів), як краудфандингову кампанію.

Цей проект приніс майже 7 мільйонів доларів за два місяці.

З тих пір Bluetti знаходиться в авангарді технологічних інновацій і оснащує всі свої нові продукти технологією LFP як за технологією літій-іонних акумуляторів NCM, так і за хімією літій-іонних акумуляторів NCA.

Ви можете запитати себе, чому вони це зробили. Що ж, у цій статті ми прагнемо якомога краще пояснити їхні міркування.

Що таке батареї LiFePO4?

LFP або LiFePO4 розшифровується як літій-залізо-фосфат і був винайдений ще в 1996 році.

Для всіх наукових виродків, його анодним матеріалом є LiaC6, а катодним матеріалом. LibFePO4, а носієм є Li.

Акумулятори LFP забезпечують одні з найкращих електрохімічних характеристик з додатковим низьким опором на ринку.

Це стало можливим завдяки нанорозмірному фосфатному катодному матеріалу, що міститься в акумуляторі.

Це дозволяє отримати наступні переваги:

 • Тривалий життєвий цикл
 • Термічна стабільність
 • Вищий номінальний струм
 • Додатковий рівень безпеки

Як працюють батареї LiFePO4?

найкращий, сонячний, генератор, lifepo4, кемпінгу, сонячна

Батарея LFP по суті складається з наступних компонентів:

 • Позитивний електрод (катод)
 • Негативний електрод (анод)
 • Електроліт
 • Сепаратор
 • Металевий оксид літію (LiFePO4)
 • Графіт
 • Літієва сіль
 • Полімерна мембрана Заряджання

Під час заряджання батареї LiFePO4 іони літію вивільняються з катода і рухаються до анода. Вони роблять це через електроліт.

Коли на батарею подається електричне навантаження, відбувається зворотна реакція. Іони літію рухаються від анода до катода.

Цей рух іонів літію створює потік електронів між цими двома електродами, який генерує електричний заряд.

Акумулятори LiFePO4 в порівнянні з. Літій-іонні акумулятори NCM

Для цього розділу ми вирішили створити порівняльну таблицю Bluetti, Jackery та Ecoflow.

Bluetti використовує LiFePO4, Jackery lithium-ion та Ecoflow NCM.

(До відома читача, Bluetti не змогли знайти аналогічний розмір ємності для Jackery, тому Bluetti включили генератор найбільшої ємності, який становить 1 534 Вт-год.)

Далі ми хочемо обчислити LCOS або приведену вартість зберігання в доларах США/Вт-год.

Коли мова йде про зберігання енергії, не можна просто покладатися на фактичну ціну покупки сонячного генератора (авансові витрати).

Ми також повинні враховувати загальну енергію у ват-годинах, яку сонячний генератор може зберігати і віддавати (цикл заряду/розряду) протягом свого життя.

Формула для розрахунку LCOS виглядає наступним чином:

LCOS = Початкові витрати / (загальна ємність в кВт-год x (DoD %) x тривалість циклу)

Давайте розглянемо LCOS для кожного виробника сонячних генераторів та їх відповідних моделей продукції.

Bluetti 2 кВт-год x 0.9 x 3500 = 6300

1,799 / 6300 = 0,285 за кВт-год

Коефіцієнт 1.5 кВт-год х 0.8 x 500 = 600

1,599 / 600 = 2.67 за кВт-год

Ecoflow 2 кВт-год x 0.8 x 800 = 1280

1,899 / 1280 = 1.48 за кВт-год

Як ми бачимо при розрахунку LCOS, Bluetti, безумовно, є набагато дешевшим варіантом в довгостроковій перспективі, і це тому, що технологія LiFePO4 працює набагато довше, ніж літій-іонні та NCM.

Майте на увазі, що наведена вище LCOS включає інші компоненти, такі як контролер заряду та інвертор, оскільки ці два компоненти включені в початкову ціну покупки.

Чому батареї LiFePO4 ідеально підходять для сонячних генераторів

Щоб виділити цей розділ, ми вирішили, що найкраще висвітлити всі переваги LFP-акумуляторів і те, чому вони найкраще підходять для сонячних генераторів.

Полегшені батареї LiFePO4 відомі своєю легкістю в порівнянні з іншими технологіями акумуляторів. Це особливо важливо, коли вони застосовуються всередині сонячного генератора. Чим легший генератор, тим він мобільніший. Наприклад, новий AC200 MAX від Bluetti важить лише 61.9 фунтів (28.1 кг).

Хоча на перший погляд це може здатися багато, ви повинні пам’ятати, яку ємність для зберігання енергії має ця машина. Для всієї цієї щільності енергії 61 фунт. це майже нічого.

Тривалий термін служби Можливо, однією з найбільших переваг LFP-батарей є їх здатність заряджатися і розряджатися тисячі разів. У випадку Bluetti, їхні новітні сонячні генератори можуть розряджатися понад 3500 разів.

Це важливий фактор прийняття рішення для споживачів, які прагнуть інвестувати у високоякісні продукти, що прослужать їм багато років. Технологія LiFePO4 дозволяє це зробити.

Висока ефективність На відміну від свинцево-кислотних акумуляторів, LFP-батареї неймовірно ефективні. Ви можете використовувати до 90% їхньої потужності, що означає, що ви можете отримати максимальну віддачу від вашого сонячного генератора на якомога меншій площі.

Як правило, батареї LiFePO4 можна розряджати до 90% від їхньої ємності.

Не потребують активного обслуговування LFP-батареї практично не потребують обслуговування. Це означає, що вам не потрібно нічого робити, щоб продовжити термін їхньої служби. Ви можете просто заряджати і розряджати, як вважаєте за потрібне.

Безпека Батареї LiFePO4 дійсно безпечніші, ніж батареї NCM. Фактично, це найбезпечніші літій-іонні акумулятори на ринку.

Ці батареї укладені в герметичний алюмінієвий корпус, спеціально розроблений, щоб витримувати температуру, перепади тиску, проколи та удари.

Екстремальні температури Сонячні генератори Bluetti здатні працювати в широкому діапазоні температур, що означає, що їх можна використовувати для різних застосувань.

Температуру не можна ігнорувати, коли мова йде про продуктивність батареї, і вона може мати значний вплив на будь-яку батарею. Однак, LiFePO4 має найкращі шанси в екстремальних температурних режимах.

Заключні думки

Якщо ви шукаєте найбезпечніший сонячний генератор з найбільшим шансом забезпечити вам довгострокове зберігання енергії, то всі сонячні генератори Bluetti, оснащені новітньою технологією LFP, є вашим найкращим вибором.

Такі моделі, як нова AC200 MAX та модульна енергосистема AC300, здатні забезпечити вам неймовірні обсяги зберігання енергії.

Наприклад, AC300 має максимальну потужність 240 В, 6 000 Вт і загалом 24 576 Вт-год у поєднанні з нашим Fusion Box Pro. Це дозволяє з’єднати два блоки AC300 послідовно і підключити до 8×B300 (по чотири на кожен AC300).

Залишити відповідь