Найкращі комплекти сонячних панелей “зроби сам” – ціни та відгуки. Домашня сонячна енергія “зроби сам

Як побудувати сонячну систему своїми руками

Проектування та будівництво автономної сонячної системи може бути економічно ефективним і стійким способом виробництва власної електроенергії. Якщо ви живете поза мережею або просто хочете зменшити свою залежність від неї, сонячна система може стати надійним джерелом енергії. Процес проектування та будівництва сонячної системи може здатися складним, але з правильною інформацією, наприклад, про те, як зробити власну сонячну систему своїми руками, це цілком реально.

Створення сонячної системи “зроби сам” вимагає неабиякого планування та підготовки. Насамперед оцініть свої потреби в енергії, визначивши загальну потужність усіх приладів і пристроїв, які ви хочете використовувати в сонячній системі, і помноживши це число на кількість годин на добу, протягом яких вони будуть використовуватися. Потім дослідіть середню кількість сонячних годин на добу у вашій місцевості, а також орієнтацію та кут нахилу ваших сонячних панелей. Це матиме вирішальне значення для створення власної сонячної системи.

Після того, як ви краще зрозумієте свої енергетичні потреби та кількість сонячного світла, на яку ви можете розраховувати, ви можете почати вибирати тип і розмір сонячних панелей, акумуляторну батарею, контролер сонячного заряду та інвертор, які будуть потрібні для вашої системи. Зберіть всі необхідні компоненти та матеріали, встановіть сонячні панелі в оптимальному місці та з’єднайте всі компоненти разом. Після того, як акумулятор, контролер і сонячні панелі з’єднані між собою, ваша домашня сонячна електростанція почне набувати форми.

Крім того, добре мати систему моніторингу сонячної енергії, яку можна зробити своїми руками, щоб ви могли ввімкнути зібрану систему і протестувати її, спостерігаючи за тим, як вона видає напругу і струм.

Якщо ви хочете побудувати власну сонячну систему, ви знаходитесь у правильному місці! У цій статті ми проведемо вас через процес оцінки ваших енергетичних потреб, дослідження середньої кількості сонячних годин у вашому регіоні, вибору правильних компонентів і матеріалів, а також збірки системи.

Ми також розглянемо деякі важливі моменти, такі як ефективність сонячних панелей, типи сонячних панелей, варіанти батарей, контролери заряду та інвертори. Коли ви починаєте свою домашню сонячну подорож, ці елементи стануть ключем до вашого успіху.

Як спланувати сонячну систему “зроби сам

Оцініть свої енергетичні потреби

Визначення ваших потреб в енергії. це перший крок до побудови автономної системи або створення власної домашньої сонячної системи “зроби сам”. Щоб визначити ваші потреби в енергії, вам потрібно розрахувати загальну потужність всіх приладів і пристроїв, які ви хочете запустити на сонячній системі. Ми також створили планувальник сонячної системи та електростанції, щоб допомогти вам точно визначити, що вам потрібно.

Складіть список усіх приладів та пристроїв, які ви хочете використовувати в сонячній системі, і зазначте їх потужність. Ви можете знайти потужність кожного пристрою, перевіривши етикетку або інструкцію користувача. Це буде мати вирішальне значення для виготовлення вашої власної сонячної системи.

Помножте потужність кожного пристрою на кількість годин на день, коли він буде використовуватися. Це дасть вам кількість ват-годин (Wh) на день для кожного пристрою. Складіть кількість ват-годин на день для всіх пристроїв, щоб знайти загальну кількість ват-годин на день для всієї системи.

Щоб визначити ваші потреби в енергії для сонячної системи, яку ви збираєтесь зробити своїми руками, вам потрібно розрахувати загальну потужність всіх приладів та пристроїв, які ви хочете використовувати в сонячній системі. Сюди входить освітлення, охолодження, насоси та будь-які інші електричні пристрої. Ви можете знайти потужність кожного пристрою, перевіривши етикетку або інструкцію користувача. Отримавши загальну потужність, ви можете розрахувати кількість енергії, яку вам потрібно буде генерувати щодня для задоволення ваших потреб.

Наприклад, припустимо, ви хочете використовувати холодильник (150 Вт), ноутбук (50 Вт) і лампочку (60 Вт) протягом 8 годин на день в рамках домашньої сонячної системи “зроби сам”.

Холодильник: 150 Вт х 8 годин = 1200 ват-годин на деньНоутбук: 50 Вт х 8 годин = 400 ват-годин на деньЛампочка: 60 Вт х 8 годин = 480 ват-годин на день

Отже, в цьому прикладі загальна потужність, необхідна для системи, становить 2 080 ват-годин на день. Це означає, що сонячні панелі, акумуляторні батареї, контролер сонячного заряду та інші компоненти, які ви обираєте для своєї системи, повинні генерувати щонайменше 2 080 ват-годин на день, щоб задовольнити ваші потреби.

1 200 ват-годин 400 ват-годин 480 ват-годин = 2 080 ват-годин на день

Важливо зазначити, що це приклад, і що ви повинні використовувати власні пристрої та години використання, щоб визначити свої потреби в енергії при побудові власної сонячної системи. Крім того, важливо враховувати, що деякі прилади, такі як кондиціонери, електромобілі та електричні печі, як правило, споживають багато енергії, і ви повинні взяти це до уваги, визначаючи свої потреби в енергії для домашньої сонячної системи, яку ви можете зробити своїми руками.

Виберіть сонячні панелі

Виходячи з ваших потреб в енергії для домашньої сонячної системи, ви можете розрахувати кількість і розмір сонячних панелей, необхідних для вашої системи. Сонячні панелі бувають різних розмірів та вихідної потужності, тому важливо вибрати панелі, які будуть генерувати достатньо енергії для задоволення ваших потреб при будівництві власної сонячної системи.

Обов’язково вивчіть середню кількість сонячних годин на день у вашій місцевості, а також орієнтацію та кут нахилу ваших сонячних панелей. Крім того, вивчіть свою власність, щоб визначити, які варіанти у вас є з точки зору орієнтації та кута нахилу сонячних панелей.

Орієнтація та кут нахилу сонячних панелей також відіграють роль у тому, скільки енергії вони можуть генерувати. Сонячні панелі, розташовані під кутом до сонця, будуть генерувати більше енергії, ніж ті, що розташовані не під таким кутом.

Чим більше сонячних годин на день отримує ваша територія, і чим краще розташовані ваші сонячні панелі, тим більше енергії може генерувати ваша сонячна система, зроблена своїми руками.

Розрахунок розміру та типу сонячних панелей

На ринку є кілька типів сонячних панелей, кожен з яких має свої унікальні характеристики та переваги. Основні типи сонячних панелей включають

 • Монокристалічні сонячні панелі: Вони виготовляються з монокристала кремнію і є найефективнішим типом сонячних панелей з коефіцієнтом корисної дії в межах 15-20%. Вони також є найміцнішими і мають найдовший термін служби. Вони мають характерний темний колір. Це популярний вибір для домашньої сонячної системи “зроби сам.
 • Полікристалічні сонячні панелі: Вони виготовляються з декількох кристалів кремнію і є менш ефективними, ніж монокристалічні панелі, з ККД в межах 12-16%. Вони також менш довговічні і мають менший термін служби, ніж монокристалічні панелі. Вони мають синюватий колір. Вони є доступним варіантом для тих, хто створює власну сонячну систему.
 • Тонкоплівкові сонячні панелі: Виготовляються з тонкого шару напівпровідникового матеріалу і є найменш ефективним типом сонячних панелей, з ККД в межах 7-12%. Вони також найменш довговічні та мають найкоротший термін служби. Вони мають різноманітні кольори та можуть бути гнучкими. Хоча вони не такі ефективні, вони можуть бути підходящим варіантом для конкретних установок сонячної системи “зроби сам.

Ефективність сонячної системи “зроби сам

Ефективність сонячних панелей. це показник того, наскільки добре сонячна панель перетворює енергію сонця в корисну електроенергію для вашої домашньої сонячної системи “зроби сам”. Ефективність сонячної панелі зазвичай вимірюється у відсотках і визначається кількістю сонячного світла, яке перетворюється в електрику, порівняно з кількістю сонячного світла, яке отримує панель.

Високоефективні сонячні панелі здатні перетворювати більше сонячного світла, яке вони отримують, в корисну електроенергію, а це означає, що вони можуть генерувати більше енергії на меншій площі, ніж панелі з меншою ефективністю. Це може бути важливим фактором, коли простір обмежений або коли ви хочете мінімізувати кількість панелей, які потрібно встановити. Високоефективні сонячні панелі можуть бути дорожчими, ніж панелі з нижчим ККД, але вони можуть компенсувати витрати з часом, виробляючи більше енергії.

Низькоефективні сонячні панелі, з іншого боку, перетворюють менше сонячного світла в корисну електроенергію, а це означає, що їм потрібно більше місця, щоб генерувати таку ж кількість енергії, як і високоефективним панелям. Це може бути важливим фактором, коли простір не обмежений, і у вас є багато місць для розміщення сонячних панелей. Низькоефективні сонячні панелі коштують дешевше, ніж високоефективні, але з часом вони можуть не виробляти стільки енергії.

При виборі сонячних панелей для сонячної батареї важливо враховувати як ефективність панелей, так і кількість вільного місця, яке ви маєте в своєму розпорядженні. Високоефективні панелі можуть бути хорошим вибором, коли простір обмежений, але вони також можуть бути більш дорогими. Панелі з низькою ефективністю можуть бути хорошим вибором, коли простір не обмежений, але вони можуть не виробляти стільки енергії з часом. Важливо пам’ятати, що ефективність залежить від чистоти панелей, тому завжди тримайте сонячні панелі чистими для досягнення оптимальної продуктивності при будівництві власної сонячної системи.

Скільки сонячних панелей потрібно для сонячної системи “зроби сам?

Після того, як ви врахували ці фактори, ви можете використовувати наступну формулу для розрахунку необхідної кількості сонячних панелей:

Кількість панелей = (Загальна добова потреба в енергії (ват-години) / Середня кількість сонячних годин на день) / Потужність панелі

найкращі, комплекти, сонячних, панель
найкращі, комплекти, сонячних, панель

Вибір акумулятора для вашої сонячної системи

Акумуляторна батарея використовується для зберігання енергії, зібраної сонячними панелями. Потрібно вибрати тип і кількість акумуляторів, які будуть зберігати енергію. Свинцево-кислотні батареї є найпоширенішим типом, що використовується в автономних сонячних системах, але літій-іонні батареї також стають все більш популярними. Ми написали повний посібник з будівництва електростанції “зроби сам”, який детально описує аспект зберігання електроенергії при будівництві сонячної системи.

Вибір найкращої батареї для сонячної системи “зроби сам” є важливим кроком у процесі планування. Акумуляторна батарея відповідає за зберігання енергії, виробленої сонячними панелями, тому дуже важливо вибрати батарею, яка відповідає вашим потребам і бюджету. Нижче наведено деякі поширені хімічні типи елементів та їхні характеристики, які ви можете врахувати при виборі батареї:

Літій-іонні акумулятори

Ці батареї стають все більш популярними в автономних сонячних системах. Вони легкі, мають довгий термін служби і не потребують особливого обслуговування. Вони бувають різних типів, таких як:

 • Літій-залізо-фосфатні (LFP): ці батареї відомі своєю безпекою, довгим терміном служби та низькою вартістю. Вони мають низьку щільність енергії, що означає, що вони не такі ефективні, як інші типи літій-іонних акумуляторів.
 • Літій-нікель-марганцево-кобальтовий оксид (LiNiMnCoO2 або NMC): Ці батареї мають вищу щільність енергії, ніж LFP батареї, що означає, що вони більш ефективні. Вони також дорожчі, ніж батареї LFP.
 • Літій-нікель-кобальт-алюмінієвий оксид (LiNiCoAlO2 або NCA): Ці батареї мають найвищу щільність енергії серед усіх літій-іонних батарей, що робить їх найефективнішими. Вони також є найдорожчими з усіх літій-іонних акумуляторів.
 • Більш тривалий термін служби: Літій-іонні батареї можуть служити до 10-15 років, тоді як свинцево-кислотні батареї зазвичай служать близько 5-7 років.
 • Вища щільність енергії: Літій-іонні батареї можуть зберігати більше енергії на меншій площі, що робить їх ідеальними для невеликих систем або систем з обмеженим простором.
 • Менше обслуговування: Літій-іонні акумулятори потребують меншого обслуговування, ніж свинцево-кислотні, і не потребують регулярного доливання води.
 • Вища ефективність: Літій-іонні акумулятори мають вищу ефективність заряду/розряду, що означає, що вони втрачають менше енергії під час заряджання та розряджання.
 • Вища вартість: Літій-іонні акумулятори дорожчі за свинцево-кислотні батареї.
 • Потребують спеціальних циклів заряджання/розряджання: Літій-іонні акумулятори потребують спеціальних циклів заряджання та розряджання для підтримання оптимальної продуктивності, що може ускладнити їх експлуатацію та обслуговування.

Свинцево-кислотні батареї

Свинцево-кислотні батареї все ще залишаються найпоширенішим типом батарей, що використовуються в автономних сонячних системах. Вони відносно недорогі і мають довгий термін служби, але потребують обслуговування. Вони бувають різних типів, таких як:

 • Заливні свинцево-кислотні батареї: Це найбільш традиційний тип свинцево-кислотних батарей. Вони відносно недорогі, але потребують частого обслуговування, наприклад, перевірки та доливання води.
 • Герметичні свинцево-кислотні (SLA) акумулятори: Ці батареї також відомі як батареї, що не потребують обслуговування. Вони герметичні, що означає, що їх не потрібно доливати воду. Однак вони менш ефективні, ніж залиті свинцево-кислотні акумулятори.
 • Акумулятори з абсорбованим скломатом (AGM): Ці батареї є різновидом акумуляторів SLA. Вони мають вищу ефективність, ніж традиційні SLA-батареї, але коштують дорожче. Вони також герметичні, що означає, що вони не потребують доливання води.
 • Нижча вартість: Свинцево-кислотні батареї дешевші за літій-іонні батареї.
 • Широко доступні: Свинцево-кислотні батареї широко доступні і їх легко знайти, що робить їх хорошим варіантом для тих, хто хоче побудувати власну сонячну систему.
 • Менше спеціальних вимог: Свинцево-кислотні батареї не потребують спеціальних циклів зарядки/розрядки, що робить їх простішими в експлуатації та обслуговуванні.
 • Коротший термін служби: Свинцево-кислотні батареї зазвичай служать близько 5-7 років, тоді як літій-іонні батареї можуть служити до 10-15 років.
 • Більш високі витрати на обслуговування: Свинцево-кислотні батареї потребують регулярного обслуговування, наприклад, доливання води, щоб підтримувати їх оптимальну продуктивність.
 • Менша щільність енергії: Свинцево-кислотні батареї можуть зберігати менше енергії на меншій площі, що робить їх менш ідеальними для невеликих систем або систем з обмеженим простором.
 • Нижча ефективність: Свинцево-кислотні акумулятори мають нижчу ефективність заряду/розряду, що означає, що вони втрачають більше енергії під час заряджання та розряджання.

LFP проти NMC для сонячної системи “зроби сам

Акумулятори LFP мають довший термін служби і більш стабільні, що робить їх хорошим вибором для довгострокового зберігання енергії. Вони також мають високу термостійкість, що робить їх менш схильними до перегріву. Однак LFP-батареї мають меншу щільність енергії порівняно з NMC-батареями, тому вони можуть бути більшими і важчими при однаковій ємності.

З іншого боку, NMC-батареї мають вищу щільність енергії, а це означає, що вони можуть зберігати більше енергії в меншому і легшому корпусі. Вони також мають високу щільність потужності, що робить їх добре придатними для потужних застосувань, таких як мережеві інвертори. Однак вони мають менший термін служби і більш схильні до перегріву порівняно з LFP акумуляторами.

Зрештою, найкращий вибір між LFP і NMC батареями буде залежати від ваших конкретних потреб і сценарію використання вашої сонячної системи “зроби сам”. Якщо пріоритетом є довготривале зберігання енергії, LFP-батареї можуть бути кращим вибором. Якщо пріоритетом є висока потужність і менший, легший корпус, то NMC-батареї можуть бути кращим вибором.

Як вибрати розмір акумулятора для сонячної системи “зроби сам

Вибираючи акумулятор для сонячної батареї, зробленої своїми руками, слід враховувати такі фактори, як вартість, термін служби, ефективність, вимоги до обслуговування та вага. У переважній більшості випадків свинцево-кислотні акумулятори мають нижчу початкову вартість, але вищу загальну вартість володіння.

Щоб розрахувати розмір акумулятора, необхідного для живлення будинку, спочатку потрібно визначити загальне добове споживання енергії в будинку. Це можна зробити, склавши потужність всіх приладів і пристроїв, які будуть живитися від сонячної системи, і помноживши це число на кількість годин на добу, протягом яких вони будуть використовуватися.

Наприклад, якщо в будинку є такі прилади:

Холодильник: 150 Вт х 4 години/день = 600 ват-годин/день

Освітлення: 50 Вт х 4 години/день = 200 ват-годин/день

Телевізор: 100 Вт х 4 години/день = 400 ват-годин/день

Комп’ютер: 100 Вт х 4 години/день = 400 ват-годин/день

Загальне щоденне споживання енергії = 600 200 400 400 = 1600 ват-годин/день

Далі вам потрібно визначити кількість днів автономної роботи, яку ви хочете, щоб батарея мала. Це кількість днів, протягом яких батарея може живити будинок за відсутності сонячного світла.

Наприклад, якщо ви хочете, щоб батареї вистачило на 3 дні автономної роботи, вам знадобиться акумуляторна батарея, яка може накопичувати енергію:

1600 ват-годин/день х 3 дні = 4800 ват-годин

Якщо добове енергоспоживання будинку становить 2000 ват-годин, і ви хочете, щоб батарея забезпечувала автономність протягом 4 днів, то необхідна ємність батареї буде такою:

Для будинку з добовим енергоспоживанням 10 000 ват-годин і цільовим часом автономної роботи 3 дні знадобиться літій-іонна батарея ємністю 30 000 ват-годин (10 000 х 3).

Для будинку з добовим енергоспоживанням 15 000 ват-годин і бажаним часом автономної роботи 2 дні знадобиться літій-іонна батарея ємністю 30 000 ват-годин (15 000 x 2).

Для будинку з добовим енергоспоживанням 20 000 ват-годин і цільовою автономністю 5 днів знадобиться літій-іонна батарея ємністю 100 000 ват-годин (20 000 х 5).

Нарешті, потрібно визначити глибину розряду (DOD) акумулятора. Це відсоток ємності акумулятора, який може бути використаний до того, як його потрібно буде заряджати.

Наприклад, якщо ви хочете використовувати 80% ємності акумулятора до його підзарядки, вам знадобиться батарея ємністю

4800 ват-годин / 0.8 = 6000 ват-годин

Виберіть контролер сонячного заряду

Сонячний заряд відповідає за регулювання потоку електроенергії від сонячних панелей до акумуляторної батареї. Він гарантує, що батареї не будуть перезаряджені або недозаряджені, що може пошкодити батареї і скоротити термін їх служби. Існує два основних типи сонячних контролерів заряду PWM і MPPT, важливо розглянути обидва варіанти.

При виборі контролера заряду для сонячної батареї, яку ви збираєте своїми руками, слід враховувати наступні фактори:

Напруга

Переконайтеся, що контролер заряду сумісний з напругою ваших сонячних панелей та акумуляторної батареї. Якщо напруга не сумісна, заряд не буде функціонувати належним чином і навіть може спричинити пожежу!

Найпоширеніші напруги для сонячних систем, які можна зробити своїми руками. 12В, 24В і 48В. Система на 12 В підходить для невеликих, базових систем і зазвичай використовується для живлення освітлення, невеликих приладів і зарядних пристроїв.

Система на 24 В є більш потужною і підходить для живлення більших приладів і пристроїв. Система 48В підходить для більших, складніших систем і зазвичай використовується для живлення декількох приладів і пристроїв одночасно. Важливо зазначити, що чим вища напруга, тим ефективнішою буде система, але й тим дорожчою вона може бути.

Струм

Дуже важливо переконатися, що контролер заряду розрахований на вихідний струм ваших сонячних панелей. Якщо номінальний струм занадто низький, контролер заряду може не впоратися з кількістю електроенергії, що генерується сонячними панелями, що може призвести до пошкодження системи. Якщо струм занадто високий, то ви даремно витрачаєте гроші, якщо вам не потрібна додаткова потужність.

Хімічний склад акумулятора

Важливо переконатися, що контролер заряду сумісний з типом акумулятора, який ви використовуєте. Різні хімічні склади акумуляторів вимагають різної напруги та методів заряджання, тому важливо використовувати правильний тип контролера заряду, щоб забезпечити правильне та безпечне заряджання акумулятора.

Компенсація температури

Деякі контролери заряду мають функцію температурної компенсації, яка регулює напругу заряду залежно від температури акумулятора. Це може допомогти продовжити термін служби акумулятора, запобігаючи перезарядженню або недозарядженню, які можуть відбуватися за різних температур.

Дисплей і моніторинг

Більшість контролерів заряду мають дисплей, який показує напругу, струм і стан заряду акумулятора. Це може бути корисно для моніторингу продуктивності системи, щоб знати, коли акумулятор повністю заряджений, і виявляти будь-які проблеми, які можуть виникнути. Допомагає переконатися, що система працює ефективно.

Формула для визначення правильного рівня потужності для вашого контролера заряду:

Рівень потужності = Номінальний струм вашої сонячної панелі x Напруга вашої сонячної панелі

Наприклад, якщо у вас є сонячна панель з номінальним струмом 10 ампер і напругою 12 вольт, рівень потужності контролера заряду, який вам знадобиться, буде дорівнювати 12 вольтам:

Рівень потужності = 10 ампер х 12 вольт = 120 Вт

Отже, технічно контролер заряду повинен мати потужність не менше 120 Вт, але завжди краще перевищити бюджет приблизно на 20 відсотків, щоб не експлуатувати обладнання на межі його можливостей.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Вибір інвертора для сонячної системи своїми руками

Інвертор використовується для перетворення енергії постійного струму, що зберігається в акумуляторах, в енергію змінного струму, яка може бути використана для роботи електроприладів. Існують різні типи інверторів, такі як чиста синусоїда та модифікована синусоїда, з яких ви можете вибрати. Вибираючи інвертор для сонячної системи, яку можна зробити своїми руками, слід враховувати наступні фактори:

 • Напруга: Переконайтеся, що інвертор сумісний з напругою вашої акумуляторної батареї.
 • Струм: Переконайтеся, що інвертор розрахований на вихідний струм ваших приладів та пристроїв.
 • Синусоїда: Існує два основних типи інверторів: чиста синусоїда та модифікована синусоїда.
 • Інвертори з чистою синусоїдою виробляють чистішу, стабільнішу вихідну потужність, яка краще підходить для чутливого електронного обладнання, такого як медичні прилади, комп’ютери та системи домашнього кінотеатру. Вони також дорожчі, ніж модифіковані синусоїдальні інвертори.
 • Модифіковані синусоїдальні інвертори виробляють менш стабільну вихідну потужність, і їх не рекомендується використовувати для чутливого електронного обладнання, але вони дешевші, ніж чисті синусоїдальні інвертори. Вони підходять для базових навантажень, таких як освітлення, вентилятори та холодильники.
 • Розмір: Виходячи з ваших потреб у потужності, вам потрібно вибрати розмір інвертора. Якщо ви плануєте використовувати кілька приладів, вам знадобиться більший інвертор, ніж якщо ви використовуєте лише кілька пристроїв.
 • Ефективність: Ефективність означає, наскільки добре інвертор перетворює енергію постійного струму в енергію змінного струму. Високоефективні інвертори перетворюють більше енергії постійного струму в енергію змінного струму, що може заощадити ваші гроші в довгостроковій перспективі за рахунок зменшення кількості енергії, яку вам потрібно генерувати.
 • Вартість: ціни на інвертори можуть сильно відрізнятися, тому важливо вибрати інвертор, який впишеться у ваш бюджет, але при цьому буде відповідати вашим потребам.

Взагалі кажучи, інвертор з чистою синусоїдою завжди є найкращим варіантом, якщо тільки вартість не є найбільш значущим фактором.

Як побудувати сонячну систему “зроби сам” крок за кроком

Отже, тепер, коли ви знаєте всі деталі, ось покроковий загальний огляд того, як побудувати сонячну систему своїми руками:

Крок 1: Зберіть всі компоненти та матеріали, необхідні для системи.

Важливо мати під рукою всі необхідні компоненти та матеріали, включаючи сонячні панелі, акумуляторні батареї, контролер заряду, інвертор, електропроводку та монтажне обладнання, щоб побудувати сонячну систему “зроби сам”, перш ніж ви почнете роботу.

Крок 2: Встановіть сонячні панелі у відповідному місці, яке добре освітлюється сонцем, обов’язково дотримуючись інструкцій виробника.

Встановлення сонячних панелей у відповідному місці, яке добре освітлюється сонячним світлом, має вирішальне значення для того, щоб ваші сонячні панелі отримували максимальну кількість сонячного світла. Важливо дотримуватися інструкцій виробника при монтажі сонячних панелей, щоб переконатися, що вони встановлені правильно і безпечно.

Крок 3: Підключіть сонячні панелі до контролера заряду за допомогою відповідної проводки. Використання правильної проводки для підключення сонячних панелей до контролера заряду має важливе значення для забезпечення найбільш ефективної та економічно вигідної роботи вашої сонячної системи, зробленої своїми руками.

Зробити ці підключення просто. Все, що вам потрібно зробити, це підключити позитивну вихідну клему сонячної панелі до позитивної вхідної клеми контролера заряду. Потім підключіть негативну вихідну клему сонячної панелі до негативної вхідної клеми контролера заряду.

Крок 4: Підключіть акумуляторну батарею до контролера заряду. Переконайтеся, що ви використовуєте правильний тип акумулятора та дотримуєтесь інструкцій виробника.

Підключіть позитивний (червоний) кабель від контролера заряду до позитивної клеми акумуляторної батареї. Перевірте з’єднання, щоб переконатися, що воно надійно прикріплене до клеми. Потім повторіть цей процес для негативного (чорного) дроту. Знову ж таки, переконайтеся, що кабель надійно приєднаний до клеми.

Крок 5: Підключіть інвертор до акумуляторної батареї. Підключення інвертора до акумуляторної батареї дозволить вашій сонячній системі, зробленій своїми руками, живити прилади та пристрої на 120 В змінного струму.

Цей процес буде таким самим, як підключення акумулятора та сонячної панелі, але з іншим входом. Отже, просто підключіть позитивний і негативний дроти до роз’єму навантаження на контролері заряду, і все буде готово до роботи.

Крок 6: Увімкніть інвертор та протестуйте систему, вмикаючи прилади по черзі. Перевірте наявність будь-яких проблем.

Тестування системи шляхом почергового ввімкнення приладів важливо для того, щоб переконатися, що ваша сонячна система працює належним чином. Важливо перевірити наявність будь-яких питань або проблем і внести будь-які необхідні корективи в систему.

Крок 7: Виконайте всі необхідні налаштування системи, наприклад, відрегулюйте кут нахилу сонячних панелей або напругу заряду на контролері заряду.

Внесення будь-яких необхідних налаштувань в систему, таких як регулювання кута нахилу сонячних панелей або напруги заряду на контролері заряду, є важливим для забезпечення ефективної роботи вашої сонячної системи. Важливо періодично перевіряти систему та вносити будь-які необхідні корективи, щоб переконатися, що вона працює з оптимальною продуктивністю.

Крок 8: Після того, як система запрацює належним чином, ви можете почати використовувати енергію, вироблену сонячними панелями, для роботи ваших приладів та пристроїв. Важливо стежити за роботою системи і вносити будь-які необхідні корективи, щоб переконатися, що вона продовжує працювати ефективно і результативно. Крім того, важливо регулярно підтримувати та обслуговувати систему, щоб переконатися, що вона продовжує добре працювати та має тривалий термін служби.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Як протестувати сонячну систему, зроблену своїми руками

Після того, як система зібрана, ви повинні протестувати систему, вмикаючи прилади по черзі та перевіряючи наявність будь-яких проблем або проблем. Це дасть вам уявлення про те, наскільки добре працює система і чи потрібно вносити якісь корективи:

Увімкніть інвертор: Почніть з увімкнення інвертора та переконайтеся, що він працює належним чином. Інвертор відповідає за перетворення енергії постійного струму, що зберігається в батареях, в енергію змінного струму, яка може бути використана для роботи приладів.

Протестуйте сонячні панелі: Далі протестуйте сонячні панелі, щоб переконатися, що вони генерують енергію. Ви можете використовувати мультиметр або вольтметр для вимірювання напруги та струму на виході сонячних панелей. Переконайтеся, що вихідна напруга та струм відповідають специфікаціям сонячних панелей.

Перевірте акумуляторну батарею: Перевірте напругу та струм акумуляторної батареї, щоб переконатися, що вони знаходяться в межах рекомендованого діапазону. Ви можете використовувати мультиметр або вольтметр для вимірювання напруги та струму акумуляторної батареї.

Перевірте роботу контролера заряду: Контролер заряду регулює потік електроенергії від сонячних панелей до акумуляторної батареї. Це гарантує, що батареї не перезаряджені або недозаряджені. Протестуйте контролер заряду, щоб переконатися, що він працює належним чином, вимірявши напругу та струм акумуляторної батареї, поки сонячні панелі генерують енергію.

Перевірте навантаження: Нарешті, перевірте навантаження, вмикаючи прилади по черзі та контролюючи напругу та струм акумуляторної батареї. Переконайтеся, що напруга і струм залишаються в межах рекомендованого діапазону, коли прилади увімкнені.

Завершіть тестування, перевіривши наявність будь-яких питань або проблем. Якщо все працює належним чином, ви можете почати використовувати енергію, вироблену сонячними панелями, для роботи ваших приладів та пристроїв.

Висновок

Проектування та будівництво сонячної системи “зроби сам”. це чудовий спосіб генерувати власну енергію, заощаджувати гроші на рахунках за електроенергію та бути більш самодостатнім. Процес побудови сонячної системи “зроби сам” починається з оцінки ваших потреб в енергії, потім проектування та реалізації сонячної системи “зроби сам.

Щоб побудувати сонячну систему своїми руками, вам потрібно визначити загальну потужність усіх приладів та пристроїв, які ви хочете запустити на сонячній системі, і помножити це число на кількість годин на день, коли вони будуть використовуватися. Потім. вам потрібно буде дослідити середню кількість сонячних годин на день у вашій місцевості, а також орієнтацію та кут нахилу ваших сонячних панелей. Це допоможе вам визначити, скільки енергії можуть генерувати ваші сонячні панелі. Після цього ви можете вибрати тип і розмір сонячних панелей, акумуляторну батарею, контролер заряду та інвертор, які будуть потрібні для вашої системи. Після того, як у вас є всі необхідні компоненти та матеріали, наступним кроком буде встановлення сонячних панелей в оптимальному місці, яке добре освітлюється сонячним світлом, обов’язково дотримуючись інструкцій виробника. Після цього вам потрібно буде підключити сонячні панелі

Ми сподіваємося, що ця стаття надала вам все, що вам потрібно знати про те, як побудувати сонячну систему своїми руками, дякуємо за прочитання!

Ми беремо майже все, що використовуємо, з Battery Hookup. Вони містять майже все, що вам може знадобитися для вашої наступної збірки DIY.

Ви можете отримати 5% знижку на все наступне замовлення в Battery Hookup, використовуючи код CS5 при оформленні замовлення.

Я працюю з електронікою з самого дитинства. Я ентузіаст електроніки-самоучка з досвідом роботи в галузі дизайну та розробки продуктів, який хоче поділитися своїми знаннями та любов’ю до акумуляторів, сонячних батарей та електромобілів зі світом.

Розробляючи інструменти та контент з пристрастю, щоб допомогти розвинути цю нішу для тих, хто робить своїми руками, заходьте в нашу групу, де я є адміністратором, покажіть, що ви побудували, і отримайте відповіді від інших людей, таких як я.

Ознайомтеся з усіма інструментами, які ми створили, щоб допомогти спільноті любителів акумуляторних батарей в їхніх проектах.

Ми постійно працюємо над новими інструментами, тому заглядайте сюди частіше, щоб побачити, над чим ми працюємо.

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати оновлення про наші інструменти та інші безкоштовні ресурси.

Якщо ви натиснете на посилання і зробите покупку, ми можемо отримати невелику комісію без додаткових витрат для вас. Щоб дізнатися більше, будь ласка, прочитайте наші умови використання.

Останні публікації

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Як очистити сонячні панелі від пилу, бруду та снігу

Коли пил, бруд і сніг накопичуються на сонячних панелях, ви можете втратити 5-25% можливої потужності. Ознайомтеся з нашим посібником з очищення сонячних панелей, щоб зробити цю роботу з обслуговування швидкою, легкою та безпечною!

найкращі, комплекти, сонячних, панель

ШІМ проти. Контролер заряду сонячної батареї MPPT

Якщо ви обираєте контролер заряду сонячної батареї, необхідно вирішити, чи підходить вам контролер заряду MPPT або PWM для вашого застосування. Ми виклали два доступні варіанти, щоб допомогти вам зробити чіткий і простий вибір.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Як підключити сонячні панелі до акумулятора

Якщо ви хочете дослідити сферу автономного життя, то вам потрібно знати, як підключити сонячні панелі до акумулятора. Сонячні панелі та акумулятори мають різну напругу, і ці напруги, як правило, ніколи не збігаються. Отже, вам потрібен якийсь перетворювач, регулятор або контролер між сонячною панеллю та акумулятором.

Найкращі комплекти сонячних панелей, які можна зробити своїми руками. ціни та відгуки

Комплекти сонячних панелей можна використовувати для різних цілей, і вони стають все більш популярними, оскільки вартість сонячних панелей за останнє десятиліття знизилася більш ніж на 70%. Найпоширенішим застосуванням сонячних комплектів є подорожі на автофургонах, кемпінги, човни та невеликі автономні будиночки, оскільки сонячна енергія є більш привабливою альтернативою гучним і смердючим дизельним генераторам або додатковим акумуляторам.

Ці комплекти також можна використовувати для невеликої будівлі на вашій ділянці, яка потребує електроенергії, наприклад, сараю або гаражу. Електропостачання цих будівель може бути дорогим, особливо якщо все, що вам потрібно. це кілька лампочок та невеликих приладів. Якщо у вас є будиночок, який має більший попит на електроенергію і не підключений до електромережі через географічні причини, тоді сонячний комплект може бути чудовим варіантом.

Існують також сонячні комплекти для повнорозмірних будинків (3 кВт. 5 кВт), які мають більше електричне навантаження (середній розмір житлової сонячної системи в США).S. становить приблизно 6 кВт). Ці комплекти поставляються з тими ж першокласними панелями та інверторами, які ви отримаєте від професійного інсталятора. Люди насолоджуються гострими відчуттями, які виникають при відключенні від електромережі або при наявності резервного живлення. Зроби сам може також генерувати економію енергії в залежності від того, де ви живете, і знизити загальну вартість установки порівняно з професійною установкою, якщо у вас є досвід для встановлення системи.

Резюме редактора Рекомендація

Ми рекомендуємо монокристалічний сонячний стартовий комплект Renogy 100 Вт 12 В. Вона має високоефективну монокристалічну панель, виготовлена в США і пропонує хорошу ціну в якості стартового набору. Оскільки в ній використовуються монокристалічні панелі, вона легша (19.8 фунтів) і менші розміри, ніж у комплектів, що використовують полікристалічні панелі, що має значення для використання в будинках на колесах або човнах. Також можна розширити до 400 Вт.

Огляд найкращих комплектів сонячних панелей:

  Порівняння комплектів сонячних панелейПосібник покупця Комплект сонячних панелейДетальні огляди комплектів сонячних панелей
  Renogy 100W 12v Solar Starter Kit WindyNation 100W Solar Panel Off-grid Kit Grape Solar 100W Basic Off-grid Solar Kit Renogy 400W 12V Solar Starter Kit Grape Solar 400W Off-grid Solar Kit

Порівняльна таблиця комплектів сонячних панелей

МодельТип панеліТип панеліБрендБренд системиРозмір системиТип системиЦіни
Комплект сонячних панелей Renogy 100 Вт 12 В Моно Renogy 100W Автономні
Комплект автономних сонячних панелей WindyNation на 100 Вт Моно WindyNation 100W Поза мережею
Базовий комплект для автономних сонячних панелей Grape Solar 100W Полі Grape Solar 100W Поза мережею
Стартовий комплект Renogy 400 Вт 12 В для сонячних панелей Моно Renogy 400W Off Grid
Комплект сонячних панелей Grape Solar 400 Вт Поліетиленові сонячні панелі Виноградна сонячна батарея 400W Off Grid

Посібник покупця комплектів сонячних панелей

Купівля правильного сонячного комплекту для вашого конкретного застосування важлива, якщо ви збираєтеся отримати максимальну цінність і корисність від вашої покупки. Деякі важливі речі, які слід врахувати:

Основними елементами сонячної системи є сонячні панелі, контролер заряду, акумуляторна батарея та інвертор. Деякі сонячні комплекти включатимуть кілька з цих елементів, залишаючи вам купувати інші компоненти окремо. Ось проста схема, яка пояснює, як сонячна система пов’язана з кожним компонентом, і що кожен з них робить. Зверніть увагу, що сонячні комплекти в цьому огляді не включають батареї, і ми включили поради щодо декількох варіантів батарей у Посібник покупця.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Другим найпопулярнішим рішенням є встановлення акумулятора, який заряджається протягом сонячних годин, а потім, коли стемніє, ви можете переключитися на інвертор, який перетворює накопичену постійну напругу в змінну напругу для ваших приладів. Більшість будинків, що залежать від сонячної енергії, матимуть світлодіодне освітлення постійного струму, щоб максимально використати низьке енергоспоживання цих ефективних освітлювальних приладів.

Розробка ваших енергетичних потреб важлива перед тим, як ви вийдете і купите наступний сонячний комплект. Просто дотримуйтесь нашого посібника і розрахуйте, скільки сонячних панелей та батарей вам знадобиться, виходячи з ваших приладів та освітлення. Це дуже проста формула, але вона потребує від вас певних зусиль.

Крок 2: Розрахуйте потребу в сонячних панелях. Припустимо, що ви будете отримувати 4 години повного сонячного світла на день (перевірте DOE для точної кількості у вашому поштовому індексі), тому панель потужністю 100 Вт буде генерувати 400 Вт-год електроенергії (100 Вт х 4 години). Візьміть ваше щоденне споживання електроенергії (1,475 Вт-год), а потім розділіть його на 400 Вт-год на панель = ~3.7 панелей по 100 Вт або 4 з подушкою.

Крок 3: Оцініть ємність вашого акумулятора. Ми повинні враховувати погану погоду, тому ми помножимо ваше щоденне використання електроенергії на 2 дні як захід безпеки на випадок, якщо нам не вистачить сонця, щоб зарядити наші батареї. Оскільки ми не хочемо, щоб наші батареї розрядилися нижче 50%, ми помножимо це число на 2. Отже, ваше щоденне споживання електроенергії становить 1,475 х 2 дні х 2 (50% потужності) = 5,900 Вт-год.

Крок 4: Далі нам потрібно розрахувати загальну кількість ампер-годин, які нам знадобляться для встановлення батареї. Ми робимо це, розділивши нашу загальну денну кількість ват-годин на напругу батареї, яка в даному випадку становить 12 В.

Приклад. 5,900 Втгод / 12 В = 491 Агод

Крок 4: Перевірте номінальну ємність акумулятора, а потім розділіть загальну кількість ампер-годин на номінальну ємність акумулятора. Наші приклади батарей мають 105 А-год на батарею

Приклад. 491AH / 105AH = 4.7 батарей (або 5, якщо округлити до більшого).

Ці калькулятори також можуть бути корисними.

Батареї є важливою частиною вашого сонячного комплекту, якщо ви плануєте використовувати накопичену сонячну енергію, коли сонце заходить. Більшість сонячних комплектів не постачаються з акумуляторами, тому вам доведеться вибрати найкращий акумулятор для ваших потреб. На щастя, ви можете використовувати наведену вище формулу, щоб точно визначити, що вам потрібно, щоб ваша система працювала вночі, коли вам це найбільше потрібно.

Ось кілька найкращих варіантів для ваших потреб у сонячних батареях:

Ми розуміємо, що не всі знайомі з термінами та поняттями, які часто використовуються, коли мова йде про сонячні технології, тому ми включили простий глосарій, щоб пояснити деякі з найбільш поширених термінів, з якими ви зіткнетеся при встановленні вашого сонячного комплекту.

Напруга. сила електрики при її русі, вимірюється у вольтах

Вати. це енергетичний рейтинг, який ми отримуємо при множенні вольт на ампер

Ампер. це одиниця виміру сили струму або швидкості потоку. Один вольт через один Ом опору дорівнює одному амперу.

Полікристалічні. це тип кремнієвих пластин, які використовуються в конструкції сонячних панелей. Виготовляється з багатьох різних кристалів і трохи менш ефективна, ніж монокристалічні панелі.

Монокристалічна. це кремнієва пластина з одним кристалом і трохи ефективніша за полікристалічні панелі.

Ампер-години. Це вимірює енергетичну ємність акумулятора та вимірює потік струму на годину

Сонячна панель. це плоска панель, яка поглинає світло і виробляє електроенергію

Сонячні елементи. кілька сонячних елементів складають одну сонячну панель, і їх багато всередині сонячної панелі

Більші можливості системи

МодельВартість за кВтБрендиРозмір системиТип системи
Комплект для наземного монтажу 3 кВт 1.89 SolarEdge 3кВт Наземне кріплення
Комплект для встановлення на даху потужністю 3 кВт 1.53 SolarEdge 3 кВт Дах
5 кВт наземний комплект 1.89 SolarEdge 5кВт Наземне кріплення
5кВт комплект для даху 1.53 SolarEdge 5 кВт Дах

Комплект сонячних панелей Детальні огляди

Renogy 100W 12v Solar Starter Kit

Це добре продуманий комплект сонячних панелей від Renogy, який може працювати в багатьох різних сценаріях, від встановлення на даху автофургона або причепа до встановлення як частини більшої сонячної батареї. 100-ватний сонячний стартовий комплект Renogy є надійним вибором. Панель виготовлена з монокристалічного матеріалу, який є більш ефективним, ніж полікристалічний (менший і легший). Це пов’язано з тим, що вихід силікону більший і має більш чисту консистенцію на монопанелях на відміну від поліпанелей. Комплект поставляється з контролером заряду, який називається Renogy Wanderer, що означає, що ви можете розширити свою установку до 400 Вт або 4 панелей на більш пізньому етапі, коли ви вирішите збільшити свою сонячну потужність. Деякі споживачі скаржилися на якість контролера, але компанія нещодавно модернізувала контролер. Wander має хорошу вартість і працює для більшості людей.

Компанія Renogy була заснована студентами Університету штату Луїзіана, входить до списку Inc. 5,000 List і базується в Онтаріо, Каліфорнія

DIY позамережева сонячна енергетична система для присадибної ділянки. Посібник з монтажу електропроводки

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Якщо ви шукаєте безпечний, надійний спосіб побудувати власну масивну сонячну систему “зроби сам” поза мережею за частку вартості, ви потрапили в потрібне місце.

Привіт, ми Джонатан Ешлі з Tiny Shiny Home. Наша сім’я з 6 осіб провела багато років, подорожуючи повний робочий день у нашому відремонтованому старовинному Airstream, перш ніж знайти нерухомість поза мережею в окрузі Кочізе, штат Арізона, щоб оселитися на ній.

Наша мрія. побудувати стійку автономну садибу з нуля, використовуючи сонячну енергію, водозбірник та природні будівельні технології, щоб створити оазис у пустелі.

Якщо ви шукаєте безпечний, надійний спосіб побудувати власну масивну автономну сонячну систему за невелику частину вартості, ви потрапили в потрібне місце.

Ми зробимо повну розбивку витрат в окремій статті та відео, але сьогодні ми зосередимося на процесі планування, будівництва та встановлення, через який ми пройшли, щоб побудувати повністю незалежну автономну енергосистему.

Перш ніж ми підемо далі, давайте надамо вам загальний огляд нашої автономної сонячної електростанції.

 • 7 200 Вт сонячних панелей (5S6P)
 • 28 кВт-год літієвих або LiFePO4 батарей (2P16S @ 48 Вольт)
 • Інвертор на 5 000 Вт (однофазний, 120 В, перенапруга до 10 000 Вт)
 • Вона має живити наш повітряний потік, сонячний навіс і, врешті-решт, наш будинок

Відмова від відповідальності: я не електрик і не граю роль електрика на YouTube. Вся інформація тут надана виключно в розважальних цілях, і всі електромонтажні роботи повинні виконуватися кваліфікованими фахівцями відповідно до місцевих електротехнічних норм і правил. Круто? Прохолодно.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Посібник з підключення сонячної електропроводки на присадибній ділянці поза мережею

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як виглядають всі основні з’єднання в індивідуальній сонячній системі, як наша? В рамках цього глибокого занурення ми створили дуже детальну копію нашої електропроводки.

Я знаю, що я візуальна людина, і іноді мені просто потрібно побачити все це викладеним, незалежно від того, скільки слів потрібно для пояснення.

Це настільки велике, наскільки я можу зробити його тут на сайті. Якщо ви хочете завантажити векторний PDF-файл, який можна збільшити, візьміть копію тут:

Завантажте нашу схему підключення сонячної батареї

Ознайомтеся з цим надзвичайно детальним, бездоганно проілюстрованим PDF-файлом у високій роздільній здатності нашої повної автономної електростанції зі схематичним зображенням того, як все в нашій автономній батареї потужністю 7200 Вт, 28 кВт-год, 120 В і сонячній системі з’єднується разом. Включає бонусні конфігурації проводки для окремих компонентів!

Огляд статті

найкращі, комплекти, сонячних, панель

 • Розміщення системи: Сонячний навіс із мішка для землі
 • Цілі позамережевої енергетики
 • Визначення розміру позамережевої сонячної електростанції
 • Пошук правильних сонячних панелей
 • Наземне кріплення сонячної батареї
 • Підключення сонячних панелей
 • Пошук найкращої пропозиції літієвих батарей
 • Оновлення щодо транспортування LiFePO4
 • Збірка акумуляторної батареї LiFePO4
 • Основні запобіжники, роз’єднувачі та вимикачі
 • Встановлення REC BMS
 • Портал Victron Color Control GX VRM
 • Інвертор Victron Quattro 48V 5,000W
 • Контролери сонячного заряду Victron SmartSolar MPPT
 • Остаточні налаштування та коригування
 • Реальні враження Використання енергії
 • Що б ми зробили по-іншому?
 • Блискавкозахист
 • Розподіл витрат
 • Підсумовуючи

Житло для системи: Підсумки нашого проекту “Сонячний навіс” з мішків для сміття

Слід зазначити, що наша сонячна та електрична установка була частиною більшого проекту. наш офіс з гіпсокартонного мішка для сонячних панелей. Окрім того, що нам потрібно було десь зберігати акумулятори та електрообладнання, ми потребували офісу, кімнати для гостей і просто додаткового простору для дихання. Airstream ставало трохи тісно.

Крім того, це був шанс дослідити безліч природних будівельних технологій, які ми будемо використовувати при проектуванні та будівництві інших будівель із земляних мішків тут, на нашій ділянці. Створення незалежної енергетичної системи було важливою частиною інфраструктури, величезним кроком для нашої садиби.

Ми раді поділитися з вами нашою енергетичною установкою, оскільки вважаємо, що знайшли неймовірно економічно ефективний спосіб побудувати масивну 100% автономну систему, яка є безпечною, стабільною та надійною.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Енергетичні цілі поза мережею

Давайте почнемо з короткої розповіді про нашу ситуацію. Хоча наша власність була повністю відключена від електромережі, про підключення до енергетичної компанії не могло бути й мови. Ми бачимо наш найближчий стовп приблизно за півмилі вгору по дорозі, тому теоретично можна було б провести ці лінії до нас.

Як ми вже згадували, автономне живлення не входило в наші мрії та цілі. але виявилося, що прокласти лінію електропередач на півмилі дуже дорого. Близько 35 000! І тоді ми отримували б задоволення, щомісяця сплачуючи енергетичній компанії за користування.

Тож не тільки наша рішучість залишатися поза мережею направила нас на шлях побудови власної системи. Виявилося, що ми можемо побудувати все це дешевше, ніж це коштувало б нам у будь-якому випадку, щоб забезпечити електроенергією нашу власність.

Ми знали, що ця автономна сонячна система повинна бути достатньо великою, щоб живити наш Airstream, сонячний навіс і, врешті-решт, наш будинок. І ми також знали, що літієва батарея на 48 В. це те, що нам потрібно. Інвертування з 48В на 120В набагато ефективніше, ніж з 12В або 24В, але все ще досить низька напруга, щоб безпечно працювати з нею.

Ця установка мала живити деякі великі прилади. кондиціонери, електроінструменти, перекачувальні насоси та кухонні гаджети, такі як блендер і каструля швидкого приготування.

Але ми також хотіли бути розумними щодо нашого використання, особливо в холодні місяці. Для опалення та приготування їжі ми будемо використовувати пропан, газ або дрова, наскільки це можливо. І, будуючи із земляних мішків, ми скористалися перевагами тепломасообміну та пасивного сонячного нагріву.

Це означало, що ми могли налаштувати нашу енергосистему на 120 В замість 220 В. Наша піч буде газовою або дров’яною, і нам дійсно не потрібна сушарка для одягу тут з нашим нескінченним сонцем і низькою вологістю. Якщо ми потрапимо в ситуацію, коли нам знадобиться живлення 220 В, ми завжди можемо вимкнути інвертор або додати більше батарей.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Визначення розміру позамережевої сонячної електростанції

Давайте поговоримо про налаштування загальної картини, перш ніж ми станемо супер ботаніком. Виходячи з наших цілей і того факту, що ми роками жили з низьким енергоспоживанням в нашому Airstream, ми вже мали досить гарне уявлення про те, скільки енергії нам знадобиться. Але ми звернулися до Хуана з “Починаючи з цього ранку”, щоб він допоміг нам здійснити перехід від системи на 12 В до системи на 48 В. Після кількох розмов ми визначилися з деякими специфікаціями:

7 200 Вт сонячної енергії

З’єднавши панелі потужністю 240 Вт послідовно по 5 штук, ми змогли створити високовольтні масиви, які добре заряджаються навіть у хмарних умовах. Це також допомогло зменшити розмір проводів, оскільки у нас була досить довга дистанція від наземного кріплення до контролерів заряду (понад 100 футів). У підсумку ми отримали 30 панелей для цього проекту.

Літієва акумуляторна батарея 28 кВт-год

Розмір акумуляторної батареї завжди складний. намагаючись знайти правильний баланс між достатнім об’ємом пам’яті і не витрачати занадто багато грошей. На щастя, ми знайшли кілька чудових пропозицій на елементи на 280 Ач, доставлені безпосередньо з Китаю, і змогли створити великий банк за неймовірну ціну. Ми знали, що BMS матиме лише 16 входів для елементів, тому ми вибрали 32 батареї, згрупувавши їх у пакети по 2. Ми поговоримо про це пізніше.

Інвертор живлення 5,000 Вт 120 В

Нарешті, інвертор. Знову ж таки, тут багато варіантів для великої потужності, але ми зупинилися на інверторному зарядному пристрої Quattro від Victron потужністю 5 000 Вт. Потужність зростає до 10 000 Вт, що має бути більш ніж достатньо для нас. І якщо нам коли-небудь знадобиться більше енергії, ми можемо з’єднати ці панелі в ланцюжок. Рішення вибрати Victron також пов’язане з нашими контролерами заряду, BMS, можливістю віддаленого моніторингу системи та управління всіма енергетичними системами на об’єкті з одного додатку. Також про це пізніше.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Пошук правильних сонячних панелей

Як ви можете собі уявити, існує безліч варіантів сонячних панелей для житлових і комерційних об’єктів. При реконструкції нашого Airstream, розмір і вага панелей на даху були величезним фактором. Але тут, на наших 11 сотках землі, ми можемо встановити стільки панелей, скільки захочемо. Небо було межею! Насправді наш бюджет був обмеженим.

І ми хотіли отримати максимальну віддачу за свої гроші. Тож ми провели багато досліджень і натрапили на SanTan Solar. Вони є (напів) місцевим дилером сонячних панелей, який спеціалізується як на нових, так і на відремонтованих вживаних панелях усіх видів.

Ось вам секрет. Сонячні панелі часто замінюють. зазвичай задовго до того, як це потрібно. Тому SanTan купує їх, ретельно тестує і перепродує таким людям, як ми з вами, за частку вартості нових сонячних панелей.

У них ще залишилося багато життя, а економія коштів може бути настільки значною, що навіть якщо їх потрібно замінити на кілька років раніше, ви все одно отримаєте велику вигоду.

Під час щорічного розпродажу на тротуарах ми придбали всі 30 наших 240-ватних сонячних панелей всього за 25 доларів за штуку. Це божевільна угода. 7200 Вт сонячної енергії за менш ніж 800. Ого!!

Як ви побачите нижче, нам все ще довелося побудувати масивне наземне кріплення, щоб прикріпити їх, але ми мали гарний початок, заощадивши трохи грошей.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Сонячне наземне кріплення

Тепер, перш ніж ми могли встановити будь-яке наше обладнання, нам потрібно було змонтувати сонячні панелі та підготувати їх до використання. Це сам по собі був великий проект. Оскільки у нас не було даху для монтажу. і тому, що сам сонячний навіс був налаштований на пасивну сонячну енергію, а дах був нахилений на північ. нам довелося самим створити наземний масив сонячних панелей.

Завдяки простим онлайн-інструментам ми розрахували, що наші панелі потрібно нахилити приблизно на 30 градусів і спрямувати приблизно на 10 градусів на схід від південної широти.

Цікавий факт. Тут, у високогірній пустелі на південному сході Арізони, бувають погодні явища, які можуть створювати пориви вітру зі швидкістю до 100 миль/год. А наш ґрунт має високий вміст піску. Тож сконструювати те, що фактично є величезним вітрилом із сонячних панелей, було не так просто, як просто почепити їх на дерев’яні стовпи.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

На щастя, є кілька компаній, які допоможуть вам зробити це. Ми використовували Design Assistant Tool від IronRidge, щоб спроектувати важке наземне кріплення, і були вражені його рівнем деталізації. Вони допомагають тобі працювати:

 • Тип фундаменту
 • Кут нахилу
 • Снігове навантаження
 • Вітрові явища
 • Тип ґрунту
 • Конфігурація панелей
 • І не тільки.

Вони навіть дозволяють використовувати нестандартні розміри панелей, що ідеально підходить, оскільки ми купили вживані житлові панелі у SanTan Solar.

Потім вони виводять технічні креслення з легко читабельними розмірами та всілякими іншими складними даними, такими як міцність на зсув та підйом, загальна кількість труб та цементу, які вам знадобляться, та багато іншого.

Тепер, звичайно, IronRidge продає вам щось. вони складають досить багато важливих частин, які вам знадобляться для побудови вашої системи кріплення. Причина, по якій вони це роблять, полягає в тому, щоб дати вам оцінку того, що вам потрібно буде придбати у них.

Але без цього інструменту ми б витратили дні, намагаючись розрахувати все це, і не мали б жодного уявлення, з чого почати. Почнемо з основ.

Компоненти IronRidge

Примітка: жоден з компонентів IronRidge тут не є партнерським посиланням на покупку, тому що вартість за штуку на Amazon божевільна. Створіть свою установку за допомогою Design Assistant Tool, і він надасть вам повний список деталей, а потім допоможе зв’язатися з місцевим дистриб’ютором, щоб отримати найкращу ціну.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Збірка наземної рами

Рама вашої наземної сонячної батареї буде 2-дюймовою або 3-дюймовою сталевою трубою зі сталі 40. Ми вибрали 3″ через розмір нашого кріплення. Ви можете або забетонувати опори в землю, або використовувати масивні заземлюючі гвинти, залежно від умов навколишнього середовища. У нашому випадку ґрунт був занадто піщаним, тому він був бетонним. IronRidge не продає труби, тому нам довелося придбати їх на місцевому металобазі. Це було під час COVID, тому вони були вищими, ніж зазвичай.

Ми також замовили кілька піддонів бетону, шлакоблоків та домкратів, щоб допомогти нам побудувати раму. за хвилину.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Використовуючи схеми, згенеровані IronRidge, ми спланували та позначили 8 отворів у пірсі, необхідних для кріплення. Потім наш друг приїхав на своєму тракторі, щоб пробурити шнеком отвори шириною 12 дюймів і глибиною 7 футів, необхідні для встановлення.

Але виявилося, що з подовжувачем рука його трактора не могла піднятися достатньо високо, щоб почати буріння. Тож ми відрегулювали налаштування для 24-дюймових отворів, що дозволило нам отримати приблизно 5.5′. Недоліком було те, що це створило потребу в набагато більшій кількості цементу. Це також означало, що нам довелося орендувати інший шнек.

Але ми не хотіли економити на міцності конструкції, тому зателефонували до Lowe’s і домовилися про доставку ще кількох палет цементу, а також дочекалися наступних вихідних, щоб використати 48-дюймовий шнек.

Потім нам довелося розрізати сталеву трубу. Подовжувач мав довжину 20 футів, що означало, що наш масив довжиною 32 фути потрібно було будувати з декількох частин. Крім того, нам довелося обрізати пірси до певної довжини залежно від того, чи вони йшли спереду чи ззаду. Було багато вимірювань і повторних вимірювань, щоб переконатися, що ми зробили все правильно. У нас була лише одна спроба різати. Для довгих частин ми повинні були переконатися, що вони були вирізані так, щоб потрапити прямо на вершину пірсу для стабільності.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Знову ж таки, інструмент IronRidge Design Assistant Tool був дуже корисним, допомагаючи нам точно знати, якої довжини відрізати кожну деталь.

Після того, як ями були викопані, настав час використовувати штабелі шлакоблоків і домкрати, щоб вирівняти горизонтальні рейки паралельно один одному і горизонтально. Як ви можете собі уявити, вирівнювання всього цього зайняло деякий час, і нам довелося багато разів перенастроювати.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Але нарешті у нас вийшло! Це означало, що наші основні горизонтальні опори були саме там, де вони повинні були бути. Тож залишалося лише прикріпити вертикальні опори за допомогою заглушок IronRidge Top Caps, закріпити їх в отворах і залити цементом.

Я кажу просто. Ми говоримо про більш ніж 200 мішків Quickcrete. На ручне перемішування та заливку пішли ДНІ. Я більше ніколи не хотів бачити мішок з бетоном.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Встановлення сонячних панелей

Коли рама була встановлена, прийшов час встановлювати інші частини IronRidge. Їх рейки є центральним елементом системи. ми вибрали XR1000, який розрахований на великі навантаження та сильний вітер. Оскільки наші панелі були 6 поперек і 5 вниз, нам знадобилося 12 рейок (по одній з кожного боку кожного масиву). Ось візуальний.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Ці рейки утримуються за допомогою рейкових з’єднувачів. Г-подібний шматок сталі з U-подібними кронштейнами для кріплення до труби. Щоб встановити їх у потрібному місці, потрібно провести деякі вимірювання, але коли ви почнете, це буде досить легко.

І до того ж досить поблажливі. Чим більше ми працювали з цією системою, тим більше ми розуміли, що не варто перейматися тим, щоб все було ідеально вирівняно. Все це розроблено з великими можливостями для маневрування.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Як тільки ви встановите перші дві рейки, ви можете починати встановлювати сонячні панелі! Панелі монтуються на рейки за допомогою UFO або Universal Fit Objects. Вони мають невелику лапку, яка ковзає по доріжці поверх рейок, а потім затискається зверху на панелях.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

На першій і останній панелі вертикального масиву ви повинні прикріпити заглушки до гнізд НЛО. Це забезпечує тверду, рівну поверхню для встановлення панелей.

Встановіть першу панель на НЛО, а потім посуньте ще дві по доріжці так, щоб вони торкалися верхньої частини панелі. Посуньте наступну панель вниз на ці НЛО і повторіть.

Вам також потрібно затягнути НЛО з правильним моментом затягування. Занадто багато, і ви можете зламати панель. Недостатньо, і він може відлетіти в бурю вітру.

Говорячи про крутний момент, є кілька частин цього процесу, які вимагають точних специфікацій затягування. Я рекомендую придбати динамометричні ключі як на фунт, так і на дюйм, а також набір глибоких розеток.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Підключення сонячних панелей

Змонтувавши наземне кріплення і прикріпивши панелі, ми перейшли до прокладання проводки. Як ми вже згадували, наш план полягав у тому, щоб згрупувати 5 панелей одночасно послідовно для роботи при високій напрузі. Це означало, що панелі будуть виробляти більше енергії на початку і в кінці дня або в похмуру погоду, і що потужність, яка передається на батареї, буде нижчою, що дозволить нам використовувати менший дріт для прокладки кабелів. Пам’ятайте, що наше кріплення знаходилося на відстані понад 100 футів від сонячної батареї, тому вартість була важливим фактором.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Ось як працювала математика. Кожен масив сонячних панелей потужністю 240 Вт, з’єднаний 5 послідовно, виробляє 1200 Вт, 186 Вольт, 8 Ампер. Потім з’єднавши всі 6 масивів паралельно, створили систему сонячних панелей потужністю 7200 Вт, 186 В, 50 А.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Групування панелей по 5 послідовно означало, що у нас було 6 загальних масивів (або 5S6P). Це також означало, що нам довелося створити купу сонячних проводів, щоб завершити серію назад до комбінованих коробок. Це означало купівлю наших власних роз’ємів MC4 та сотні футів фотоелектричної сонячної проводки. І знову багато вимірювань. Один кінець серії завжди знаходився ближче до іншого, і кожен масив віддалявся від комбінаторних коробок. Отже, для панелей нашого розміру нам знадобилося 300 футів фотоелектричного дроту 10 AWG та 24 роз’єми MC4.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Важливо було знайти правильну комбіновану коробку(и). Вони повинні були бути відповідного розміру з точки зору напруги та сили струму для кожного масиву, а через наше відкрите небо був необхідний блискавковідвід, щоб захистити обладнання всередині сонячного сараю від удару блискавки. В результаті ми отримали ці комбіновані коробки Eco-Worthy. Вони міцні, стійкі до дощу і вже мають роз’єми MC4, що полегшують підключення.

Незважаючи на те, що вони продають 6-струнні, ми вирішили купити дві 4-струнні коробки на випадок, якщо ми коли-небудь захочемо розширити і додати більше панелей пізніше. Отже, одна комбінована коробка має 4 струни, а інша. 2.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Чесно кажучи, придумати спосіб кріплення розподільчих коробок до 3-дюймової труби було складніше, ніж під’єднати дроти. Але за допомогою хомутів для труб, фанери та Unistrut ми впоралися.

Після того, як панелі були з’єднані, ми почали прокладати траншейні кабелепроводи.

Я не буду вдаватися в подробиці, оскільки ваші вимоги до риття траншеї, ймовірно, дуже відрізняються від наших. Але є кілька важливих речей, про які слід пам’ятати.

Перший полягає в тому, що довжина вибігу з комбінованих коробок і кількість ампер, що проходять через ці дроти, є важливими. Для нас ми вирішили використовувати провід 6 AWG для 100-футового пробігу, тому що кожна розподільна коробка має потенціал 32А. Це економічно ефективно, але також все ще великогабаритне на випадок, якщо ми захочемо додати панелі більшої потужності пізніше (докладніше про це нижче).

Примітка: посилання над ним на Amazon, але ви, ймовірно, можете знайти це набагато дешевше у місцевому будівельному або електротехнічному магазині.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

По-друге, вам знадобиться достатньо великий трубопровід, щоб легко протягнути дроти, пам’ятаючи про будь-які повороти та повороти по дорозі. Ми вибрали 1.5-дюймовий електричний кабель для наших чотирьох проводів 6 AWG. І ми мали 6 поворотів дзвону на 90 градусів. Риб’яча стрічка дуже допомогла в цьому процесі. Ми зв’язали їх разом і витягли всі одночасно.

Наші місцеві норми вимагають, щоб електричний кабель був заглиблений щонайменше на 2 фути, тому ми викопали траншею вручну, склеїли все разом і протягнули дроти в сонячний навіс. Одного разу ми візьмемо трактор або канавокопач, тому що це було занадто багато роботи!

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Останнім елементом для кріплення сонячної батареї було заземлення. Система IronRidge розроблена таким чином, що всі металеві рами ваших панелей з’єднані між собою, тобто вам просто потрібно провести мідну лінію до мідного заземлювача з однієї з рейок. Вони поставляють з’єднання наконечника для вас. У нашому випадку ми вирішили додати другий заземлювач, щоб з’єднати його з блискавковідводами в розподільчих коробках. Потім ми проклали ще один мідний дріт між ними.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Це повинно дозволити блискавковідводам спрацювати, якщо блискавка коли-небудь потрапить у кріплення або десь поруч з ним. Тут непрямі удари блискавки. це ціла річ, тому просто намагайтеся бути особливо обережними. Коли він спрацьовує, він відключає всю енергію від комбінованої коробки, тому жодні перенапруги не можуть потрапити в сарай і знищити контролери заряду, інвертор, батареї тощо.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Пошук найкращої пропозиції літієвої батареї

Існує так багато способів створити велику батарею для автономного життя. Але незмінним є те, що вам обов’язково слід звернути увагу на літій-іонні або літій-фенольні батареї LiFePO4.

Свинцево-кислотні або AGM батареї більші, важчі, швидше зношуються, можуть використовувати тільки половину ємності, повільно заряджаються і піддаються впливу великих навантажень.

Але літієві батареї менші, легші, служать набагато довше, використовують більшу частину своєї заявленої ємності, не мають значного падіння напруги і швидко заряджаються.

Для порівняння, придбані нами батареї мають термін служби від 2 000 до 3 000 циклів. Наразі ми використовуємо близько 10 циклів на місяць, тому що у нас багато сонячної енергії, і рівень заряду рідко опускається нижче 80% протягом ночі. Це означає, що ці батареї можуть легко прослужити десь 15-20 років, якщо ми будемо про них дбати. Ого!!

Єдиним недоліком є те, що літієві батареї дорожчі і потребують мозку або BMS для управління елементами. Але якщо ви створюєте автономну систему для постійного використання, інвестиції в літій легко окупляться.

Досі це були основні варіанти на ринку:

 • Tesla продає Powerwall, який включає в себе акумуляторну батарею, інвертор і зарядний пристрій “все в одному.
 • Акумулятори вживаних електромобілів також дуже популярні, найпоширенішими з них є Chevy Volt і Nissan Leaf.
 • Стоєчні системи 48 В, такі як LifePower4 EG4
 • І, звичайно, всі вступають у гру з літієвими елементами з такими компаніями, як Battle Born, які мають BMS, вбудовану в кожну батарею.

Однак з ними є деякі проблеми:

 • Powerwalls шалено дорогі за кВт-год (500/кВт-год).
 • Battle Born також смішно дорогі (720/кВт-год), а вбудована BMS погано взаємодіє з ними, якщо у вас більше одного.
 • Системи, встановлені в стійку, трохи дешевші (300/кВт-год).
 • Батареї для електромобілів є по всій карті (170-300/кВт-год), але їх важко знайти, а потім вони часто поставляються в корпусі, який важко відкрити, з великою напругою і хитрощами в налаштуванні.

А що, якби ви могли купити невеликі, ефективні, прості в підключенні елементи, які дозволять вам побудувати свій власний банк саме так, як ви хочете, за невелику частину ціни??

Заходьте на Alibaba. Справа ось у чому. За винятком Tesla, всі літієві елементи, про які я згадував вище, так чи інакше походять з Китаю. Насправді, майже кожна друга літієва батарея, яку ви купуєте. чи буде він у вашому телефоні, ноутбуці чи ліхтарику. походять з Китаю. Вони знають, як робити літієві батареї.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

І останнім часом спостерігається сплеск конкуренції за ці клітини. Зробіть пошук на їхньому сайті, і ви отримаєте тисячі результатів за 3.2V 280Ah літієві елементи класу A.

Ми платили близько 130 грн/кВт-год в середині COVID за наші батареї, тому є ймовірність, що в майбутньому вони будуть ще дешевшими. З цими божевільними пропозиціями ми отримали оцінки від кількох постачальників і купили 28 кВт-год або 32 акумуляторні батареї безпосередньо з Китаю всього за 3 700.

Варіанти Tesla або Battle born коштували б у 5-7 разів дорожче за таку ж кількість пам’яті. Фокус у тому, що ви повинні зібратись самостійно. Ми повернемося до цього за хвилину.

Остерігайтеся процесу закупівлі на Alibaba

Перш ніж я впаду в екстаз щодо цих клітин, ми повинні поговорити про досвід купівлі на Alibaba. Одним словом: “місто ескізів.” Все почалося добре. Розмови, які я мав з кожним постачальником, були надзвичайно корисними. Вони всі задавали важливі питання на кшталт: “Що ви збираєтеся робити з усіма цими батареями??”, і “Як ви підключаєте, яка напруга, якого розміру банк ви шукаєте?”щоб переконатися, що мої розрахунки правильні.

Я вибрав постачальника і прийняв пропозицію. Неприємності почалися, коли я пішов платити. Мою картку Apple Card одразу ж відхилили. Потім, очевидно, через те, що моя кредитна картка була відхилена, мені більше ніколи не дозволяли платити кредитними картками. Western Union був варіантом. Я маю на увазі, давай. наскільки більш схематично ми можемо бути? Я вже збирався здатися, але вирішив спробувати Paypal, і він дійсно пройшов! Круто!

Але зачекайте! Сага ще не закінчилася. Буквально на наступний день після оплати я отримав повідомлення від постачальника про те, що замовлені мною елементи більше не доступні, разом з купою специфікацій китайською мовою на аналогічний елемент, який вони надішлють замість нього “без додаткової оплати”.” Ми ходили туди-сюди над цим кілька днів. нові клітини були REPT замість EVE. Це може не означати багато, але якщо ви проводите будь-які дослідження на цих елементах, є набагато більше реального досвіду роботи з елементами EVE, і вони настійно рекомендуються. Я вагався, чи приймати цю зміну, тому що ще не було багато даних про REPT.

Я сказав їм, що віддаю перевагу тому, за що заплатив, але вони відповіли, що це займе ще 6 місяців, перш ніж вони отримають їх. Зважаючи на COVID та всілякі дефіцити, я вирішив ризикнути і зупинитися на REPT. Чому?? Тому що вони пересилаються морським транспортом за кордон, і на їх отримання йдуть місяці. А нам вони були потрібні якнайшвидше.

Мені здається, що весь цей процес був більше культурним. У США, коли ви купуєте щось, ви очікуєте отримати саме те, що замовили. Але китайський постачальник дуже хотів покрутитися, поторгуватися, а потім щось змінити. Для мене це було дуже незвично і незручно.

Після того, як я погодився на нові мобільні телефони, залишилося тільки чекати. І ми чекали. Номери для відстеження FedEx, які вони мені дали, ніколи не показували жодних оновлень. Я кілька разів писав їм повідомлення, щоб отримати інформацію про відстеження, і вони надсилали маніфести доставки повністю китайською мовою.

Я вже почав хвилюватися, що мене обікрали. Зрештою, вони сказали, що корабель був у порту, але через пандемію просто стояв там, і його не розвантажували. Потім через кілька тижнів вони були на митниці без жодних термінів випуску.

А потім, через 2 з половиною місяці, хлопець з FedEx з’явився з 8 великими важкими коробками батарейок! І цей номер відстеження FedEx досі не показував жодних оновлень.

Тепер є одна річ, яку ви повинні знати. Принцип роботи Alibaba полягає в тому, що вони виконують роль посередника. Ми заплатили їм, і вони тримали кошти на ескроу, поки ми їх не отримаємо і не підпишемо. Потім вони звільняють кошти постачальнику. Тож теоретично ми були певною мірою захищені весь цей час, але це відчувалося непевним.

Крім того, кілька інших ютуберів мали неоднозначний успіх, фактично отримавши клітини класу А, які не схильні до набрякання і втрати ємності (вони, ймовірно, отримали клітини класу В або С).

 • Перехід через Alibaba замість Aliexpress
 • Дотримуватися добре відомих назв клітин, таких як EVE або REPT
 • Отримання котирувань від декількох постачальників та уникнення тих, які здаються занадто хорошими, щоб бути правдою. Навіть з урахуванням нашої дивовижної економії витрат, ще нижча ціна може бути червоним прапором.
 • Якщо вам цікаво, ми купили наші елементи у компанії Dongguan Lightning New Energy Technology Co
 • Це точний список: 3.2V LiFePO4 REPT 280Ah

З огляду на це, всі наші батареї були упаковані дуже надійно, без набряків, в ідеальному стані і майже ідеально збалансовані одна з одною з самого початку. Отже, якщо ви докладете зусиль і не будете проти мати справу з деякою схематичністю, ви можете зібрати собі великий банк літієвих батарей за частку вартості інших варіантів.

Оновлення про доставку LiFePO4

Після написання цієї статті я отримав електронного листа від того ж постачальника, у якого я купив свої батареї, і вони повідомили мені дуже цікаву інформацію. Очевидно, вони побачили, що довге очікування є больовою точкою, і створили склад тут, у США, з запасом літієвих батарей EVE, REPT та CATL класу A, які готові до відправки без проходження всіх закордонних митниць та часу очікування.

Насправді вони сказали мені, що для отримання елементів тут, в США, знадобиться лише 3-7 днів.S. Це величезна угода! І після того, як я подивився на поточну батарею для клітин, які я купив, проти цих накопичених у штаті клітин, різниця у вартості майже не відрізняється. всього кілька баксів за штуку.

І це “DDP” або мито на доставку сплачено, що означає, що ціна, яку вони дають вам, включає ввізне мито, митні збори та будь-які податки на розмитнення. Навіть більше, їхній торговий представник Хейлі сказала мені, що якщо ви згадаєте Tiny Shiny Home, вони дадуть вам додаткову знижку.

Використовуйте ці неафілійовані посилання, щоб купити їх безпосередньо:

Тепер давайте розберемося, як ми створили наш акумулятор.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Збірка літієвої батареї

Хоча використання цих типів елементів полегшило процес створення нашої батареї, це не означає, що це був простий процес. Існує так багато речей, про які слід пам’ятати.

Послідовність проти. Паралельно

Перше. як їх з’єднати? Послідовне з’єднання батарей означає, що їхні напруги складаються разом. Але батареї, з’єднані паралельно, будуть додавати свої ампер-години разом.

Ми знали, що нам потрібна система на 48 В, і ми також знали, що REC BMS, яку ми збиралися використовувати, має 16 входів для елементів.

Тож у нашому випадку це було лише питання математики. Ми могли б купити 16 з 3.2 В акумуляторні елементи, з’єднали їх послідовно і створили систему на 48 В (3).2v x 16 = 51.2V). Але це було б лише близько 14 кВт-год зберігання (280AH x 50V = 14 кВт-год). Не зрозумійте мене неправильно, це дуже багато пам’яті, але ми хотіли більший банк для наших потреб.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Найпростіший спосіб збільшити ємність батареї. просто подвоїти її. Тож ми купили 32 елементи, згрупували їх у пачки по 2 за допомогою паралельного з’єднання, а потім з’єднали кожну пачку послідовно. Отже, перша частина математики залишилася незмінною (3.2v x 16 = 51.2В), але ємність зберігання подвоїлася (280Ач х 2 = 560Ач), (560Ач х 50В = 28кВт-год).

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Що стосується фактичних з’єднань, то батареї поставляються з різьбовими стійками, шинами і гайками. Деяким людям не подобаються стовпи з різьбленням, тому що їх можна легко викрутити, якщо неправильно вставити. у нас не виникло жодних проблем. Крім того, шини, з якими вони йшли в комплекті, були тонкими, і, чесно кажучи, їх просто не вистачало. Тож ми вирішили купити 16 футів 1/8 “х 1.5-дюймовий запас мідної шини, і вирізати його, просвердлити і зробити наш власний.

Перш ніж ми змогли з’єднати батареї, ми повинні були побудувати коробку для батарей. Першим кроком було вирішити, як вони будуть організовані. Найкраще було б з’єднати всі 32 встик, перевернувши кожну пачку по 2 для послідовного з’єднання, але у нас не було місця в нашому крихітному сонячному сараї для цього. Тож ми запланували два ряди по 16 штук, покладених один на одного.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Літієві батареї потрібно стискати, щоб вони не роздувалися з часом, тому ми взяли надміцну фанеру, вирізали її трохи більшого розміру, ніж батарея, склали їх кінець в кінець і за допомогою різьбових шпильок, гайок і шайб створили компресійну раму для кожного ряду з 16-ти батарей.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Потім ми зварили металевий каркас, який би витримував вагу кожного ряду. Кожна комірка важила близько 11.5 фунтів, тому кожен ряд становив 184 фунти. Величезна подяка Хуану та Мішель з Beginning From This Morning за те, що вони допомогли нам не тільки спланувати розташування батарей, але й зробити саму раму. При її виготовленні було вкладено багато думок.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Створивши наші пакети, ми вставили їх у раму і почали з’єднувати шини. Вони були ретельно виміряні, вирізані та просвердлені так, щоб вони ковзали по різьбових стовпах так, щоб 2 елементи були з’єднані паралельно, а потім кожна пачка з 2 елементів була з’єднана послідовно. Я знаю, що це звучить заплутано, але так воно і є:

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Потім все, що нам потрібно було зробити, це з’єднати мінус верхнього ряду з плюсом нижнього ряду, щоб продовжити послідовне з’єднання. Для цього ми використовували зварювальний кабель 2/0 і обтиснули власні наконечники.

Перш ніж ми закрутили гайки, щоб утримати все на місці, нам потрібно було додати з’єднання елементів для BMS. Ми розглянемо BMS більш детально нижче, а поки що просто знайте, що для того, щоб BMS утримувала елементи в рівновазі, їй потрібен провід, підключений до позитивної клеми кожного елемента. Для цього використовувався невеликий дріт 18 AWG з кільцевими клемами, обтиснутими до позитивної клеми для кожної групи з 2 елементів.

Нарешті, нам потрібно прокласти надміцний зварювальний кабель 2/0 від першої позитивної клеми і останньої негативної клеми до стійок системи. Ми також розглянемо це більш детально нижче.

Захист системи: Основні запобіжники, роз’єднувачі та вимикачі

Перш ніж ми перейдемо до підключення BMS, давайте поговоримо про основні джерела захисту в системі. Перший. це запобіжник класу T. Ідея запобіжника T-класу полягає в тому, що під час небажаного стрибка напруги він розірве основне з’єднання, щоб захистити ваше обладнання. Ви створите дріт 2/0 AWG і обтиснете наконечник, який проходить від позитивного полюса акумулятора до однієї сторони блоку запобіжників. Розташовуйте його якомога ближче до батарей, наскільки це можливо фізично.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

З іншого боку запобіжника ви створите ще один провід 2/0, який пройде через великий вимикач або роз’єднувач. Це дозволить вам вимкнути живлення від акумулятора для іншої електроніки та вимкнути систему для проведення технічного обслуговування.

Після цього ви продовжите використовувати зварювальний кабель 2/0 AWG, обрізаний за розміром з обтискними наконечниками для підключення до однієї сторони контактора, який прив’язаний до BMS. Інша сторона буде проходити через двополюсний перемикач або вимикач на 200А, а потім підключається безпосередньо до інвертора. Автоматичний вимикач на 200А також захищає систему у випадку, якщо на інверторі відбувається стрибок напруги.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

BMS використовує контактор для вимкнення системи, якщо виявляє низьку/високу напругу або високу/низьку температуру. сторона системи активується лише тоді, коли BMS повідомляє, що все в порядку. В іншому випадку це розриває з’єднання.

Останнє основне з’єднання в цьому контурі. це великий зварювальний кабель 2/0, який йде від негативного входу на інверторі до негативної сторони вашого струмового шунта (див. нижче).

Важливе зауваження з техніки безпеки: встановлюючи будь-який вимикач або перемикач, завжди переконайтеся, що він знаходиться в положенні “вимкнено”, і залиште його в цьому положенні, поки не почнете завантажувати систему.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Встановлення REC BMS

Я не можу переоцінити, наскільки важлива система управління батареями (BMS) для таких великих акумуляторних батарей, як ця. Ви ОБОВ’ЯЗКОВО повинні захищати ці елементи від перезарядки, низької напруги та екстремальних температур. І якщо ви хочете, щоб вони служили роками і приносили хорошу віддачу від ваших інвестицій, BMS повинна мати можливість балансувати елементи і підтримувати їхню напругу близько до однакової.

Як я вже згадував, літієві батареї чудові, але потребують BMS з цих причин:

 • Перенапруга: перезарядка акумуляторів може бути дуже небезпечною і спричинити розбухання або пожежу. BMS постійно перевіряє наявність високої напруги і вимикає систему, якщо це необхідно
 • Низька напруга: батареї, які розрядилися занадто низько, також можуть бути безповоротно пошкоджені, якщо їх намагатися використовувати в такому стані. BMS перевіряє наявність низької напруги і вимикає систему, поки вона не досягне безпечного порогу.
 • Високі температури: стабільність елементів літієвих батарей залежить від дотримання їхньої робочої температури. Якщо ви заряджаєте їх, коли вони занадто гарячі, це може призвести до пожежі.
 • Низькі температури: літієві батареї будуть пошкоджені, якщо ви спробуєте зарядити їх, а їх внутрішня температура буде нижче 32 градусів. Таким чином, BMS перевіряє температуру елементів і вимикає зарядку, якщо це необхідно.
 • Заряд, плавання і гістерезис: хороша BMS дозволить вам встановити ці параметри так, щоб проблеми з перенапругою і температурою ніколи не виникали в першу чергу. BMS повинна спілкуватися з вашим контролером заряду і допомагати йому безпечно заповнювати і підтримувати систему в плаваючому стані.
 • Балансування елементів: Існує ряд причин, через які напруги ваших елементів можуть не синхронізуватися одночасно. і утримання всіх ваших елементів біля однакових напруг різко збільшить їх термін служби. Хороша BMS повинна мати можливість вирівнювати або балансувати напругу всіх елементів, перенаправляючи частину струму від елементів з вищою напругою до всього блоку або від усього блоку до елемента з нижчою напругою.

Спроба запустити велику автономну літієву батарею без BMS може призвести до довгострокових проблем, скорочення терміну служби батареї та рентабельності інвестицій, а ще гірше. до вибуху або пожежі. Витратьте додаткові гроші та придбайте собі належну BMS.

Ми обрали REC BMS з кількох причин.

 • Вони мають чудову репутацію щодо стабільності та кастомізації, а також особливо добре знаються на використанні акумуляторів поза мережею.
 • Їх підтримка є фантастичною і дуже технічно деталізованою
 • Їхні продукти можуть взаємодіяти з обладнанням Victron за допомогою фірмового протоколу Victron VE.Протокол банок. Це було важливо для налаштування як контролерів заряду, так і Color Control GX, який є серцем нашої системи моніторингу.
 • Глибокі налаштування доступні через новий модуль Wi-Fi, тому вам не потрібно підключати комп’ютер для оновлення
 • Вимірює температуру батареї за допомогою датчиків, а також має внутрішню температуру самого пристрою (про те, чому це важливо, ми поговоримо пізніше)
 • Відображає інформацію в реальному часі на рівні комірок на власному сенсорному екрані
 • Можна налаштувати з затримкою попереднього заряду. Це повинно продовжити термін служби нашого обладнання, надсилаючи крапельний заряд до компонентів, щоб вони не потрапляли під великий “кидок” струму.
 • Вимірює струм за допомогою прецизійного шунтуючого резистора. це дає дуже точний відсоток “стану заряду”.

Вам може бути цікаво, чому ми не обрали вбудовану BMS? Це правда, що на ринку є багато варіантів літієвих батарей, які поставляються з вбудованою BMS. На жаль, це часто призводить до значного завищення вартості, а також до того, що всі ці окремі частини, такі як датчики напруги та температури, розміщуються в закритому корпусі. Це означає, що якщо щось піде не так, пошук і заміна цих компонентів буде величезним болем. Або вам, можливо, навіть доведеться просто придбати цілий новий блок. Якщо все розділити, то довгострокове обслуговування стає простішим.

З огляду на це, фактичне підключення нашої REC BMS було, безумовно, найскладнішою частиною нашої установки. Багато рухомих частин, багато дротів і багато дивних з’єднань. Я зроблю все можливе, щоб проілюструвати і пояснити, як налаштована наша система, але переконайтеся, що ви прочитали їхній посібник у всій його ботанічній красі, коли будете встановлювати свою власну.

Це наш рекомендований список покупок:

Примітка: якщо ви перейдете безпосередньо на сторінку BMS, то зможете додати багато з цих опцій, зібрати власну комплектацію і отримати додаткові знижки.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Крок 1. Вимкніть BMS, витягніть джгут проводів елементів і почніть прокладати окремі дроти від кожного елемента акумулятора до відповідного номера. Ви можете використовувати невеликий провід 18 AWG. один кінець піде в гвинтову клему, а інший ми обтиснули на кільцеві клеми, щоб піти на позитивний полюс елемента. Майте на увазі, що перший вхід у джгуті насправді йде до вашого негативного з’єднання на акумуляторі. Потім ви підключаєтесь до всіх позитивів по порядку вниз по лінії. Не підключайте цей джгут проводів пізніше!

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Пам’ятайте, як ми згрупували наші батареї в пачки по 2? Це було зроблено для того, щоб у нас було 16 комірок, що є точною кількістю входів, які має REC Q BMS. Якби ми хотіли більше пам’яті, нам потрібно було б зробити це наборами по 16 штук, щоб продовжувати створювати акумуляторну батарею на 48 В. Отже, замість 32 батарей нам доведеться купити 48 і з’єднати їх паралельно в пачки по 3 штуки. Якщо вам дійсно потрібно контролювати більше 16 комірок, REC продає головний блок, який діє як первинний, а потім ви можете підключити кілька Q 16S BMS в якості вторинних під нього. Але це складніше і дорожче. Ми рекомендуємо робити все максимально просто.

Говорячи про комірки, якщо у вас менше 16 комірок, ви також можете використовувати dip-перемикачі на пристрої, щоб точно вказати, скільки саме ви будете використовувати. Не забувайте, що в цій конфігурації вам все одно потрібно виконати позитивне з’єднання з 16-м контактом.

Підключення 16 окремих елементів займе деякий час, але це дозволить системі не тільки відстежувати кожну комірку вашого акумулятора, але й увімкне важливу функцію балансування, про яку ми говорили раніше.

Крок 2. Тепер настав час підключити ваш VE.Комунікаційний кабель Can Bus, який входить в задню частину Victron Color Control GX. Це дозволяє BMS нативно спілкуватися з центральним вузлом вашої енергосистеми.

Наступний стає трохи складнішим. Він може переходити безпосередньо до вашого сенсорного дисплея REC, невеликого світлодіодного сенсорного екрану, який надає вам всіляку корисну інформацію, таку як стан заряду, температура елемента, напруга елемента, використовувані ампери та багато іншого. Або ви можете підключити його через модуль REC Wi-Fi.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Ми настійно рекомендуємо придбати модуль Wi-Fi з кількох причин.

 • Якщо у вас його немає, вам доведеться придбати програмне забезпечення для ПК і використовувати спеціальний кабель RS485 до USB, щоб навіть підключити його. Потім пройдіть складну процедуру встановлення драйверів Windows. Оскільки він підключається до вашого порту RS485, це означає, що кожного разу, коли ви захочете ним скористатися, вам доведеться від’єднати дисплей. Для тих, хто користується Mac, як я, це було б величезним болем у дупі.
 • Модуль Wi-Fi залишається на зв’язку весь час, і до нього легко отримати доступ з будь-якого пристрою через пряме з’єднання Wi-Fi. Ви як і раніше отримуєте доступ до всіх функцій програмування BMS, але в набагато простішій і зручнішій у використанні веб-версії застосунку.
 • Ви також можете підключити його до існуючої мережі Wi-Fi, щоб будь-який пристрій міг швидко підключатися в будь-який час без необхідності підключатися до спеціальної мережі Wi-Fi модуля
 • На початку вам, швидше за все, доведеться робити багато налаштувань, а також здійснювати моніторинг, тому можливість робити це на будь-якому пристрої неймовірно зручна.
 • На той час, коли ви купуєте програмне забезпечення для ПК та кабель, ви вже сплачуєте половину вартості модуля Wi-Fi. Повністю виправдовує 100-відсоткове оновлення.

Тож так, ми рекомендуємо придбати Wi-Fi модуль.

Крок 3. Це означає, що ваш порт RS485 на BMS стає основним комунікаційним портом модуля. Зверніть увагу, що з цього кабелю виходять невеликі позитивні та негативні дроти, які потрібно підключити до вашого основного позитивного та негативного стовпа.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Крок 4. Використовуйте кабель дисплея модуля Wi-Fi для підключення до дисплея REC BMS. Тут також є негативні та позитивні дроти, які потрібно підключити до вашого основного позитивного та негативного стовпа.

Крок 5. Датчики температури. Цей кабель постачається з 3 датчиками, просто вкрутіть з’єднання на BMS і розмістіть датчики там, де вам подобається, на ваших батареях за допомогою скотча.

Крок 6. Дріт датчика струму буде підключений безпосередньо до позитивного та негативного вихідних гвинтів у верхній частині шунта. Це забезпечує точний стан заряду системи назад до BMS. Пам’ятайте, що позитивна сторона шунта. це місце, де підключається мінус акумулятора, а негативна сторона шунта. для всього іншого.

Йдемо далі, у нас є вихідний джгут проводів. Знову ж таки, зробіть усі з’єднання з цим відключеним. Ви підключите все назад пізніше в певному порядку.

Крок 7. Тепер, ми згадували блок попередньої зарядки вище. Незважаючи на те, що може здатися, що це дуже ускладнює ваше налаштування, ми вважаємо, що його варто встановити. Згідно з REC, він “заряджає вхідні конденсатори компонентів системи перед увімкненням головного контактора, що усуває високі пускові струми при увімкненні контактора і значно подовжує термін служби контактора”.”

Для джгута проводів BMS у вас є лише два з’єднання. Той, що йде прямо до сторони “Акумулятор” вашого контактора. І той, що йде на вхід BMS на блоці попередньої зарядки.

Решта з’єднань попереднього заряду не потребують пояснень:

найкращі, комплекти, сонячних, панель

 • Система йде на сторону “Система” вашого контактора
 • Акумулятор переходить на сторону “Акумулятор” вашого контактора
 • Система. йде до “мінусової” сторони вашого шунта
 • Контактор переходить на позитивний провід контактора
 • Контактор. йде до негативного дроту контактора

Портал Victron Color Control GX & VRM

Color Control GX є комунікаційним центром всієї вашої автономної системи живлення. Він керує всіма підключеними до нього пристроями, надає оперативну інформацію і навіть створює портал віддаленого управління (VRM), щоб ви могли отримати доступ до системи з будь-якої точки світу.

Перш ніж увімкнути систему вперше, переконайтеся, що все підключено до цього дисплея.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Ви вже підключили REC BMS через VE.Can Bus, але для того, щоб він міг спілкуватися безпосередньо з усім, вам потрібно буде прокласти ще кілька кабелів.

Щоб підключити інвертор Quattro, використовуйте VE.Шина або кабель Ethernet. А для контролерів сонячної зарядки MPPT використовуйте VE.Прямі кабелі (по одному для кожного зарядного пристрою). Дисплей також потребує живлення, тому підключіть його позитивний і негативний дроти до позитивного і негативного полюсів системи.

Можливо, вам доведеться вставити штекер-термінатор у другу шину VE.Слот для банки (в комплекті), а якщо ви хочете запустити VRM-портал на повний робочий день, USB Wi-Fi адаптер дозволить вам підключити дисплей до вашої мережі. Підключення Ethernet також є варіантом. Ви навіть можете придбати USB-адаптер GPS, якщо ваша система знаходиться в русі. Досить круто!

Перше завантаження

На цьому етапі ви створили основу вашої системи. Ми розглянемо сонячні зарядні пристрої та додаткові підключення інверторів через хвилину, але зараз саме час вперше завантажити систему і подивитися, як все працює.

 • Підключіть джгут виходів на BMS (одночасно)
 • Підключіть джгут проводів до BMS (одночасно)
 • Увімкніть вимикач відключення батареї
 • Увімкніть BMS. ви побачите червоне світло

На цьому етапі BMS збирається виконати купу перевірок:

 • Тестуємо балансувальні перемикачі
 • Тестує адресу BMS та кількість комірок
 • Тестування датчиків температури, самокалібрування та параметрів пам’яті EEPROM.

Через 7 секунд. якщо все гаразд. індикатор на BMS загориться зеленим кольором, ви почуєте “клацання” контактора, і все, що підключено до системної частини контактора, увімкнеться.

Налаштування REC BMS

BMS потребує правильних налаштувань, щоб знати, як заряджати і балансувати батареї, а також передавати важливу інформацію, таку як навантаження і стан заряду, на Color Control GX.

Для довідки, це налаштування, якими REC поділився зі мною для моїх конкретних елементів. Примітка: ваші налаштування, ймовірно, будуть іншими. Зверніться до специфікації вашого акумулятора та зв’яжіться з REC, щоб отримати конкретні цифри для вашого блоку акумуляторів.

Налаштування напруги

 • Напруга балансу на кінці [В]: 3.55
 • Балансуюча пускова напруга [В]: 3.4
 • КІНЕЦЬ заряджання [В]: 3.55
 • Гістерезис напруги заряду в кінці зарядки на елемент [В]: 0.25
 • Максимально допустима напруга елемента [В]: 3.75
 • Мінімально допустима напруга на елементі [В]: 2.7
 • Максимально допустимий гістерезис напруги елемента [В]: 0.2
 • Мінімально допустимий гістерезис напруги елемента [В]: 0.1
 • Мінімальний розряд елемента [В]: 2.95

Поточні налаштування

 • Шунт: 200А/50мВ
 • Коефіцієнт датчика струму: 0.007813
 • Поточне зміщення датчика [A]: 0
 • Максимальний струм заряду пристрою [А]: 180
 • Максимальний струм розряду пристрою [А]: 180
 • Коефіцієнт зарядки [рейтинг C]: 0.5
 • Коефіцієнт розряду [C]: 1.5

Налаштування температури

 • Мінімально допустима температура для заряджання [℉]: 32
 • Максимально допустима температура елемента [℉]: 150
 • Максимально допустима температура BMS [℉]: 131
 • Максимально допустимий температурний гістерезис BMS [℉] 5

Налаштування системи

 • Експлуатаційна ємність [Ач]: 560
 • Хімія: LiFePO4 Winston

Налаштування Victron Color Control GX

Наразі ми просто хочемо побачити, чи увімкнувся Color Control GX. Пам’ятайте, що сам інвертор повинен бути вимкнений, а перемикач полюсів на 200 А також повинен бути вимкнений.

Залежно від ваших налаштувань, вам потрібно буде внести деякі зміни в налаштування Color Control GX.

 • Налаштування > Налаштування системи >DVCC
 • Головне >Увімкнено
 • Обмеження струму заряду >Увімкнено
 • Максимальний струм заряду >Увімкнено
 • Максимальний струм заряду >150А
 • Максимальна напруга заряду >56.8V
 • Спільне відчуття напруги > Увімкнено
 • Спільне відчуття температури >Увімкнено
 • Датчик температури >Акумулятор REC-BMS на шині Can Bus
 • Спільне відчуття струму >Увімкнено

Якщо ви все підключили правильно, ви побачите відсоток заряду акумулятора, напругу, силу струму та потужність у частині екрана, присвяченій акумулятору.

Майте на увазі, що більшість систем за замовчуванням вважатимуть акумуляторну батарею заповненою на 50%, поки вона не буде заряджена до 100%. Тому, якщо він показує нижчий відсоток, ніж ви думаєте, що має бути, просто наберіться терпіння.

Тепер ви можете протестувати інвертор. Увімкніть ваш перемикач полюсів на 200А (ви можете отримати іскру, не хвилюйтеся), а потім натисніть кнопку живлення на Quattro. Повинно загорітися зелене світло, а піктограма інвертора на екрані Color Control GX має змінитися, додати зелене світло та змінити стан на “Inversion” (Інвертування).”

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Інвертор Victron Quattro 48V 5,000W

Вітаємо, ви отримали живлення! Це не означає, що ви ще не закінчили. Настав час зробити більше з’єднань. Але спочатку вимкніть все в такому порядку:

На цей момент у вас вже повинні бути позитивні та негативні магістральні дроти, що забезпечують живлення інвертора. і VE.Підключення шини до центру живлення системи керування кольором.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Вхід генератора та зарядка

Якщо ви хочете заряджати акумулятори від генератора, просто підключіть провід 6/2 до з’єднання AC In-1. Потім підключіть інший кінець дроту до штекера 30А. Зверніть увагу, що ми зараз знаходимося на території з 3 проводами. Чорний. лінія, білий. нейтраль, зелений. заземлення. Також знайте, що вам потрібно буде змінити налаштування заряду для входу генератора.

Наш резервний генератор. це невеликий Harbor Freight 3500W Predator. Але Victron припускає, що ви будете використовувати щось набагато більше. Я думаю, що обмеження вхідного струму за замовчуванням перевищує 60А. Наш генератор видає максимум 25А, тому нам довелося змінити цей параметр.

На жаль, Victron не робить це легко. Нам довелося потанцювати з перемикачами. дуже заплутаний спосіб встановити вхідний струм за допомогою крихітних перемикачів за верхньою панеллю Quattro. Я не буду заглиблюватися в це тут. вам доведеться уважно прочитати інструкцію. Але як тільки воно буде змінено, ви побачите, що число для обмеження вхідного струму буде оновлено, перейшовши в Меню > Quattro Inverter на Color Control GX.

Імовірно, ви можете змінити це та деякі інші налаштування, підключивши Quattro до комп’ютера за допомогою кабелю MK3-USB та програмного забезпечення, але ми ще не пробували. Можливо, колись.

Заземлення

Quattro вимагає, щоб усі кабелі заземлення були з’єднані разом. Не тільки основний вхід і вихід змінного струму, а й заземлення шасі для іншого обладнання. Як ви можете бачити на схемі, як контролери сонячного заряду, так і сам інвертор мають заземлення шасі, які повинні бути з’єднані разом. Нарешті, вам потрібно буде провести голий мідний дріт мінімум 6 AWG до мідного заземлювача згідно з місцевими електричними нормами.

Живлення 120 В

Нарешті, ми зрозуміли всю суть цієї установки. Чиста, стабільна побутова енергія 120 В! Це так само просто, як прокласти кабель romex від з’єднання AC Out, щоб подати живлення на вашу основну панель, а потім підключити все, що ви хочете, до окремих вимикачів. Оскільки наш інвертор буде живити кілька пристроїв, ми використали більший провід 6/2 для основних з’єднань, а потім стандартний ромекс для окремих ланцюгів.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Контролери сонячного заряду Victron SmartSolar MPPT

Технічно ви можете підключити сонячну батарею раніше в процесі, але ми все ще підключали наші сонячні панелі, копали траншею та чекали на Amazon, щоб доставити наш остаточний автоматичний вимикач, тому для нас це сталося в останню чергу.

Незважаючи на те, що ми встановили комбіновані коробки на наземному масиві з окремими автоматичними вимикачами та блискавковідводом, які повинні запобігти будь-якому можливому стрибку напруги в будівлі, ми додали додаткові автоматичні вимикачі на 40 А для кожної основної сонячної лінії, що йде перед контролерами заряду всередині.

Це не тільки подвійно захищає контролери заряду і батареї, але й дозволяє нам повністю відключити сонячну енергію зсередини будівлі. Маючи 7,200 Вт сонячної енергії, більшість днів ми працюємо з системою повністю від сонця, тому нам потрібно мати можливість зупинити протікання цієї енергії, якщо ми над чимось працюємо.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Ми використовували два контролери заряду Victron SmartSolar (MPPT 250V, 85A). Технічно ми могли б пройти через один, але оскільки ми вже перевіряли майбутнє, маючи дві комбіновані коробки та дріт великого калібру, прокладений через трубопровід, мало сенс встановити 2 на випадок, якщо ми коли-небудь встановимо панелі більшої потужності (що дуже ймовірно).

Дроти для них досить прості. Позитивний фотоелектричний провід проходить через автоматичний вимикач на 40А і потрапляє на фотоелектричний вхід на контролері заряду. Негативний фотоелектричний дріт йде прямо до фотоелемента. на вході контролера.

Потім для підключення акумулятора використовується зварювальний дріт 2 AWG з обтиснутими кільцевими наконечниками, який проходить через однополюсний перемикач 100А перед підключенням до системної сторони контактора.

Ці вимикачі на 100А діють як ще більший захист для батарей і системи, оскільки потужність, що виходить від контролерів заряду MPPT, вища, ніж та, що вкладається в панелі. MPPT. це круто.

Акумуляторна батарея. З’єднання також використовує зварювальний дріт 2 AWG і підключається до негативної або системної сторони шунта.

Не забудьте про підключення заземлення шасі до основного заземлення інвертора та VE.Прямі кабелі до Color Control GX.

Завантаження контролерів сонячного заряду

Після того, як усі ваші панелі підключені належним чином, а дроти прокладені від розподільної коробки до контролерів заряду, настав час увімкнути все.

 • Увімкніть вимикач відключення акумулятора
 • Увімкніть BMS і зачекайте, поки контактор увімкнеться
 • Увімкніть вимикачі в комбінованих коробках на наземному кріпленні сонячної панелі
 • Увімкніть полюсні перемикачі на 100А, що йдуть від контролерів заряду MPPT до системи
 • Увімкніть автоматичні вимикачі на 40А, що йдуть від масиву сонячних панелей до контролерів заряду MPPT

Слід зазначити, що в перший раз я зробив це трохи навпаки і створив собі купу головного болю. Розумієте, зарядні пристрої SmartSolar MPPT є ну розумними. Вони повинні бути в змозі відчути налаштування вашого акумулятора і відрегулювати свої налаштування при першому завантаженні.

Поспішаючи бути особливо обережним, я не ввімкнув полюсні перемикачі на 100А, поки не увімкнув автоматичні вимикачі на 40А. Це означало, що між зарядним пристроєм MPPT і моїми акумуляторами не було зв’язку, тому він не зміг автоматично розпізнати мої налаштування і за замовчуванням встановив все на 12В замість 48В.

Як ви можете собі уявити, це спричинило всілякі збої, тривоги тощо. Передбачалося, що моя акумуляторна батарея була перенапружена, що призвело до спрацьовування контактора BMS. Веселі часи.

На щастя, зарядні пристрої SmartSolar підтримують Bluetooth. Пам’ятайте, через які труднощі нам довелося пройти, щоб отримати інвертор Quattro? Але не у випадку з цими. Просто використовуйте додаток VictronConnect на вашому телефоні або ноутбуці для швидкого підключення та зміни будь-яких необхідних налаштувань.

У нашому випадку нам потрібно було зробити кілька важливих налаштувань:

найкращі, комплекти, сонячних, панель

 • Налаштування > Напруга акумулятора >48В
 • Налаштування > Попереднє налаштування батареї > Літій-залізо-фосфат (LiFiPo4)
 • Перевірте також напругу поглинання та плаваючу напругу.

Заключні налаштування та коригування

Вітаємо. У тебе є сила, друже!! Це був довгий шлях, але, зібравши систему і виконавши установку самостійно, ви заощадили тисячі і тисячі доларів. Дай п’ять!!

Просуваючись вперед, я хочу сформулювати кілька очікувань. Пам’ятайте, що для балансування нових елементів акумулятора може знадобитися деякий час. Вони можуть навіть перегріти BMS кілька разів, оскільки вона працює, щоб утримати їх у потрібному діапазоні.

Ми постійно змінювали налаштування BMS протягом перших кількох місяців, намагаючись зробити все правильно, але влітку все одно було кілька відключень у розпал робочого дня. Система VRM виконувала свою роботу, надсилала нам сповіщення, але це все одно викликало занепокоєння.

Нарешті я зв’язався з REC BMS, надав їм технічні характеристики моїх батарей, і вони відповіли мені з ТОЧНИМИ налаштуваннями, які мені були потрібні. Я маю на увазі, що як тільки я ввів їх, BMS більше ніколи не перегрівався, елементи балансуються щодня, і все працює ідеально.

Не будьте як я. просто попросити і отримати правильні налаштування з порога. Це врятувало б мені кілька місяців стресу.

Неправильні налаштування спричинили безліч інших проблем. Оскільки внутрішня температура BMS досягала свого максимуму кілька разів на день і перезавантажувалася, модуль Wi-Fi і дисплей BMS постійно втрачали зв’язок під час цього циклу перезавантаження. Це не впливало на дані, що надходили до системи керування кольором Victron, але все одно дратувало.

У мене також виникли деякі початкові проблеми з підключенням модуля Wi-Fi до нашої мережі Wi-Fi, оскільки ми використовуємо налаштування на основі стільникового зв’язку, і схему IP-адрес потрібно було налаштувати вручну.

На щастя, підтримка REC була фантастичною, і вони допомогли мені запустити систему.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Реальні враження та використання енергії

На момент написання цієї статті система працює вже більше 6 місяців, і ми дуже задоволені результатами.

Легко розкидатися купою теоретичних цифр, але бачити, як ця установка працює безшумно і без проблем у фоновому режимі, було просто дивовижно. Особливо після того, як ми зафіксували налаштування балансування BMS.

Оскільки наш будинок ще не побудований, ми все ще використовуємо лише частину цієї системи. В даний час ми в середньому виробляємо близько 13 кВт-год сонячної енергії щодня, а споживаємо 10 кВт-год. Влітку, коли ми працювали з кондиціонером Airstream і міні-спліт-системою в сонячному сараї, це число було ближче до 35 кВт-год.

Я з нетерпінням чекаю, щоб побачити, як вона працюватиме, коли ми побудуємо будинок і запустимо ще більше приладів. Тому що зараз я знаю, що ми просто дряпаємо поверхню з точки зору виробництва сонячної енергії протягом дня. Зазвичай вона заповнюється до 10-11 години ранку.

Загалом, ця система. справжній звір, і коштує приблизно половину того, що наші сусіди витратили на власні готові системи. Навіть краще, якщо ми переростемо наші поточні потреби в енергії, ми можемо вимкнути компоненти, сонячні панелі або додати більше батарей, щоб створити ще більшу ємність та потужність.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Що б ми зробили по-іншому?

Але це не тільки сонце і троянди. Оглядаючись назад, ми завжди бачимо 20/20, тому тепер, коли ми використовуємо цю систему вже 6 місяців, ми розуміємо, що вона не працює в автономному режимі. чи змінили б ми щось?

Краще зрозумійте оплату та доставку Alibaba

Як я вже згадував у частині про батареї, вся закупівля, укладання угоди та довгий час доставки з Alibaba були не ідеальними. Я не мав жодного уявлення, що станеться, коли це станеться і чи станеться взагалі. Я вклав тисячі доларів в інше обладнання, яке залежало від батарей, що працюють тут. Я витратив сотні годин на будівництво нашого сонячного навісу та наземного кріплення, яке залежало від цих батарей. До нас приходили друзі, щоб допомогти нам встановити їх, на вулиці було дуже спекотно, і нам потрібен був кондиціонер, щоб працювати. Це було схоже на гігантський пазл, і незнання було надзвичайно стресовим.

Тепер я краще розумію, чого очікувати. Оплата дивна, продавці можуть їздити і торгуватися, а доставка з Китаю займає близько 2.5 місяців. Але я отримав величезну кількість місця для зберігання за невелику частину вартості. Воно того варте!

Потужність сонячної панелі

Ми купили вживані панелі потужністю 240 Вт у Santan Solar під час їхнього розпродажу на тротуарі за дивовижною ціною. 25 за кожну! Ми були в захваті від того, що забезпечили таку велику потужність за таку невелику ціну.

Ми зрозуміли свою помилку лише тоді, коли почали досліджувати, що потрібно для будівництва наземного кріплення, щоб розмістити їх, і зрозуміли, що помилилися. Сталева труба, бетон і елементи IronRidge коштували майже в 5 разів дорожче, ніж самі панелі. Свята корова.

Якби нам довелося робити це знову, ми б купили комерційні панелі більшої потужності і побудували б меншу наземну установку.

Єдиним плюсом тут є те, що якщо ми коли-небудь захочемо більше потужності, ми можемо замінити панелі, які у нас є, на панелі більшої потужності досить легко і матимемо ТОННУ сонячної енергії.

Напруга батареї SmartSolar

Якби наші контролери заряду були підключені до акумулятора під час завантаження, ми б уникнули багатьох панічних дзвінків і засмучення, оскільки за замовчуванням було встановлено напругу 12 В замість 48 В. Ми поняття не мали, що відбувається, і нам знадобився деякий час, щоб з’ясувати, чому наша нова сонячна установка взагалі не працювала.

Налаштування балансування BMS

І нарешті, дозвольте мені ще раз повторити, що я повинен був звернутися до REC набагато раніше щодо моїх налаштувань балансування. Якби я дозволив цьому тривати довше, я б, напевно, підсмажив компоненти BMS, оскільки вона перегрівалася так багато разів на день.

Це складні речі, тому не бійтеся звертатися за допомогою до розумних людей.

Блискавкозахист

З моменту встановлення цієї системи літо 2022 року принесло історично сильний сезон мусонів з епічними штормами та ударом непрямого наземного освітлення, який вивів з ладу наш інвертор Victron, один з наших контролерів заряду та наш дисплей BMS.

Заміна коштувала нам тисячі доларів, і ми були без світла майже тиждень. Це було відстійно. Дуже погано.

Це також привело нас до багатомісячної подорожі, в ході якої ми досліджували додатковий захист освітлення, умови ґрунту в пустелі, гарантії та навіть страхування.

Ми написали нову статтю та створили нове відео, в якому пояснюємо, що сталося і яких заходів безпеки ми вживаємо в майбутньому:

Розподіл витрат

Тепер ви можете запитати: “Скільки все це коштувало?? Ви ж казали, що це набагато дешевше?” Чудове запитання. Оскільки ця стаття наближається до 10 000 слів, я вирішив створити окрему таблицю з розбивкою витрат і калькулятор, щоб переконатися, що вона не буде занадто перевантаженою.

Також я намагався включити посилання на кожну одиницю обладнання в цю статтю про встановлення, щоб ви могли продовжити і почати купувати необхідні частини, якщо це необхідно.

Я додам посилання на розбивку витрат тут, як тільки вона буде готова. ОНОВЛЕННЯ: розбивка витрат завершена! Подивіться, скільки ми витратили тут.

Скільки коштуватиме ваша автономна сонячна система?

Отримайте краще розуміння вашого проекту та заощаджуйте тисячі доларів за допомогою нашого калькулятора вартості сонячної енергії!

Окрім інтелектуальної електронної таблиці, вона містить посилання на все, що ми купили для нашої автономної сонячної електростанції, а також майже 1 годину відео за лаштунками з додатковими думками, деталями та порадами!

Підбиваємо підсумки

Ух! Я не знаю, як я продовжую вмовляти себе писати ці надзвичайно детальні пости, але ось ми знову тут.

Завдяки Інтернету, існує так багато чудової інформації про сонячні системи, які можна зробити своїми руками. Хоча моя робота тут полягає в тому, щоб провести це дослідження та зібрати те, що я дізнався, щоб прийняти найкраще рішення щодо енергетичної системи для мене та моєї родини, я не міг закінчити цю статтю, не звернувшись до тих, хто прийшов до нас раніше.

 • Починаючи з цього ранку. Безумовно, Хуан та Мішель мали найбільший вплив на наші загальні великі ідеї, а також на детальну реалізацію, таку як підключення BMS та будівництво акумуляторних ящиків. Ми не змогли б зробити це без них!
 • Дикі чудові позамережеві системи та майстри на всі руки. Обидва ці канали допомогли нам зрозуміти, як побудувати нашу масивну наземну сонячну батарею.
 • Уілл Проуз про сонячну енергію “зроби сам. Якщо вам потрібно заглибитися в кролячу нору всіх речей, пов’язаних з літієвими батареями, Уілл має багато інформації та проводить обширне тестування. Настійно рекомендуємо.

Я сподіваюся, що наш посібник з розбивки установки та проводів дасть вам краще розуміння того, як побудувати власну велику автономну сонячну електростанцію, і зробити це безпечним, стабільним та економічно ефективним способом.

Якщо ви знайшли це цікавим, я повинен повідомити вам, що ми тільки починаємо тут, на нашій садибі поза мережею. Окрім будівництва всіляких унікальних, стійких конструкцій, ми будемо встановлювати водозбірник дощової води, і навіть створювати інші менші незалежні сонячні системи для різних цілей. Стільки всього відбувається, і ми хотіли б поділитися цим з вами! Переконайтеся, що ви підписані, щоб не пропустити наш наступний проект.

Завантажте нашу схему підключення сонячної електропроводки

Ознайомтеся з цим надзвичайно детальним, бездоганно проілюстрованим PDF-файлом у високій роздільній здатності нашої повної автономної електростанції зі схематичним зображенням того, як все в нашій автономній батареї потужністю 7200 Вт, 28 кВт-год, 120 В і сонячній системі з’єднується разом. Включає також бонусні конфігурації підключення окремих компонентів!

Одяг

Візьміть веселу, зручну футболку та допоможіть підтримати нашу сім’ю.

Про автора

Джонатан Лонгнекер. татуйована і бородата половина Tiny Shiny Home, яка має власну думку. Він любить створювати музику, вигадувати хитромудрі рішення, досліджувати природу та жити поза мережею.

Сонячні установки стають дедалі простішими, і є багато інформації про те, як зробити їх своїми руками. Але чи готові ви піти шляхом “зроби сам”??

Якщо ви цікавитеся сонячною енергетикою, то, напевно, вже знаєте, що сонячна електроенергія корисна для навколишнього середовища, національної безпеки та повітря, яким ми дихаємо, не кажучи вже про ваші рахунки за електроенергію. І що це один з найкращих способів зменшити внесок вашого домогосподарства у глобальне потепління. Ви також, напевно, чули, що перехід на сонячну енергію насправді може бути дешевшим, ніж оплата за електроенергію з електромережі, і ви можете задатися питанням, чи відповідає це твердження дійсності. Що ж, у більшості випадків це правда. Просто потрібен час, щоб додаткові заощадження перекрили початкові інвестиції (після цього сонячна енергія буде безкоштовною). Якщо ви встановите сонячну систему самостійно, ви можете досягти цієї критичної точки набагато раніше. в деяких випадках, вдвічі швидше.

Це підводить нас до наступного великого питання: Чи можете ви дійсно встановити власні сонячні панелі? Знову ж таки, відповідь. так. Якщо ви вмієте вбивати болти і збирати збірні деталі, і якщо ви готові провести день або два на даху (або ні, якщо ви встановлюєте панелі на землі), ви можете встановити свою власну сонячну систему. Вам не потрібно знати, як підключити сонячні панелі до домашньої електромережі або електромережі. Ви наймаєте електрика для підключення до електромережі, а комунальна компанія подбає про все інше, як правило, безкоштовно. Для повністю автономної системи комунальна компанія взагалі не бере участі.

Можливо, це розчаровує, але ця робота навіть не є гарним приводом для придбання нових електроінструментів, оскільки єдиний інструмент, який вам потрібен. це хороша дриль.

Тож, якщо це такий простий проект, чому більшість людей користуються послугами професійних монтажників?? Для початку, у багатьох людей є вагомі причини наймати найманих працівників практично для всього, від заміни масла до купівлі продуктів. (Можливо, це не про вас, але навіть якщо це так, наша книга може допомогти вам спланувати сонячну установку та знайти хорошого місцевого інсталятора).) Фахівці з сонячної енергетики займаються не лише встановленням. Вони проектують систему, подають заявки на знижки та кредити, замовляють всі необхідні деталі, отримують дозволи та проходять всі перевірки. Але справа в тому, що ви можете зробити все це самостійно, за умови, що у вас є корисний порадник і ви готові слідувати правилам місцевого будівельного органу (саме там ви отримаєте ці дозволи).

Сонячні установки стають дедалі простішими, і ви можете бути здивовані тим, як багато допомоги можна отримати, зробивши все своїми руками (DIY). Два хороших приклади. PVWatts та База даних державних стимулів для відновлюваних джерел енергії та ефективності (DSIRE). PVWatts. це онлайн-калькулятор, який допоможе вам визначити розмір сонячної електричної системи на основі розташування та положення вашого будинку та кута нахилу даху. Фахівці з сонячної енергетики використовують той самий простий інструмент, але він безкоштовний для всіх. DSIRE пропонує актуальний, вичерпний перелік знижок, податкових пільг та інших фінансових стимулів, доступних в будь-якому регіоні Сполучених Штатів Америки, пов’язаних з відновлюваною енергетикою. До того ж він безкоштовний і простий у використанні.

Ці два ресурси допомагають відповісти на два найпоширеніші запитання про сонячну електроенергію, які виникають у домовласників: Наскільки велика система мені потрібна? і скільки це буде коштувати? Інші ресурси включають постачальників сонячного обладнання, які обслуговують домашніх майстрів і пропонують послуги з купівлі та технічної підтримки, а також онлайн-спільноти, такі як Build It Solar. І немає жодного закону, який би забороняв домашнім майстрам найняти професіонала в галузі сонячної енергетики для допомоги з конкретними аспектами свого проекту, такими як створення проектних специфікацій, вибір обладнання або підготовка дозвільної документації.

Ми також повинні сказати заздалегідь, що встановлення власних сонячних панелей. це процес, на якому не варто економити. Ми не хочемо, щоб ви встановлювали свою систему без дозволу або без найму електрика для остаточного підключення. (Навіть професійні інсталятори сонячних батарей використовують електриків для цього).Процес отримання дозволу може бути болючим, так, але він необхідний для того, щоб гарантувати безпеку вашої системи не тільки для вас, але й для аварійних служб, яким, можливо, доведеться працювати навколо вашої міні-електростанції. Працюючи з місцевим будівельним відділом, ви також дізнаєтеся про критичні фактори проектування, такі як вітрове та снігове навантаження, які характерні для вашої місцевості.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Чи можу я встановити власну фотоелектричну систему? Контрольний список для домашніх майстрів

Настав час для лакмусового папірця, який покаже вам, чи варто сміливо продовжувати роботу в якості сонячного інсталятора-любителя або передати кермо влади професіоналу. Для більшості з вас рішення буде залежати від правил місцевого будівельного органу (швидше за все, вашого міста, округу, селища або штату) або постачальника комунальних послуг, кожен з яких може вимагати, щоб сонячні установки були виконані ліцензованим професіоналом. Це також найкращий час, щоб переконатися, що ваш проект не буде відхилений відділом зонування, стандартами історичного району або асоціацією власників житла.

 • Аматорська установка дозволена місцевим будівельним органом та вашим постачальником комунальних послуг.
 • Вимоги до аматорського монтажу є обґрунтованими та прийнятними. Деякі органи влади вимагають від непрофесіоналів скласти тести, що демонструють базові знання електричних та інших побутових систем, але такі тести можуть бути не дуже об’ємними.
 • Ви готові до кількох годин фізичної роботи на даху (ті, хто має наземні системи, отримують пропуск) І ви достатньо мудрі, щоб носити законне обладнання для запобігання падінню (а не мотузку, обв’язану навколо талії). Ви можете почуватися так само впевнено, як Мері Поппінс, танцюючи на дахах, але вона може літати; ви повинні бути прив’язані.
 • Ви не живете в історичному районі або, якщо живете, орган зонування дозволяє фотоелектричні системи (з допустимими обмеженнями).
 • Ваше об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, якщо воно у вас є, дозволяє встановлення фотоелектричних систем (з допустимими обмеженнями). Іноді асоціацію власників житла може знадобитися трохи підштовхнути, щоб вона дала дозвіл.
 • У вас стандартний тип покрівлі (бітумна черепиця, фальцева металочерепиця, дерев’яна черепиця, стандартний плоский дах). Якщо у вас шифер, бетонна черепиця, глиняна черепиця або інше крихке/спеціальне дахове покриття, проконсультуйтеся з фахівцем з покрівельних робіт та/або найміть підрядника для встановлення фотоелектричних панелей. Це не обов’язково розрив угоди.

ТЕКСТ УРИВКА З КНИГИ “ВСТАНОВІТЬ ВЛАСНІ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ” © ДЖОЗЕФ БУРДІК ТА ФІЛІП ШМІДТ.

найкращі, комплекти, сонячних, панель

Встановіть власні сонячні панелі

Робоча сила та пов’язані з нею витрати складають більше половини вартості середньої домашньої сонячної електростанції. Але власники будинків можуть заощадити тисячі доларів за допомогою цього зручного для користувача посібника, який слідує тому ж процесу, який використовують професійні підрядники. За допомогою детальних інструкцій та покрокових фотографій ветеран сонячної енергетики Джозеф Бурдік та досвідчений будівельник Філіп Шмідт навчать вас, як визначити розмір, місце розташування та тип необхідної вам установки. Цей вичерпний посібник “Зроби сам” охоплює все: від монтажу стелажів на даху або будівництва наземної конструкції до налаштування електричних з’єднань і створення акумуляторної батареї для автономних систем.

>”>

Залишити відповідь