Як почистити сонячні панелі. Сонячна система миття

Навчившись чистити сонячні панелі, ви можете підвищити ефективність сонячних енергетичних систем та зменшити витрати на електроенергію для дому. Ось кілька простих кроків для очищення сонячних панелей.

Ми можемо отримувати дохід від продуктів, доступних на цій сторінці, та брати участь у партнерських програмах.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Сонячні панелі стають все більш популярними для задоволення домашніх енергетичних потреб. Поглинаючи сонячне світло, вони створюють струм, який перетворюється на корисну електроенергію. Кількість виробленої електроенергії залежить від поглинання сонячного світла, тому якщо сонячні панелі забруднені, вони не такі ефективні. або економічно ефективні. як могли б бути.

Загалом, сонячні панелі потребують незначного очищення та обслуговування в районах, де регулярно випадають опади. Дощ може змити більшу частину бруду та сміття, які можуть перешкоджати сонячним панелям будинку поглинати максимальну кількість сонячного світла. Однак бруд все одно може накопичуватися з часом. Особливо в сухому кліматі або поблизу будівельних чи промислових майданчиків, покладатися на те, що дощ буде підтримувати панелі в чистоті, може бути недостатньо.

Можливо, настав час викликати професіонала з сонячної енергії. Отримайте безкоштовну оцінку від експертів, які знаходяться поруч з вами, без зобов’язань.

За допомогою декількох легкодоступних інструментів домовласники можуть дізнатися, як безпечно чистити сонячні панелі, щоб підвищити їх ефективність, а також визначити, коли краще звернутися за професійною допомогою для очищення сонячних панелей.

Необхідний час: Від 20 хвилин до 1 години Складність: Для початківців Орієнтовна вартість: 40-75 (коли вперше потрібні витратні матеріали)

 • Щітка з м’якою щетиною
 • Телескопічна подовжувальна штанга з різьбовим наконечником або гачком
 • Подовжувальна драбина (опціонально)
 • Каска (якщо використовується висувна драбина)
 • Обв’язка (при роботі на даху)
 • Робочі рукавички
 • Переглянути повний список “
 • Садовий шланг
 • Телескопічна шлангова паличка (опція)
 • Губка, скребок або м’яка тканина
 • Відро
 • Оцет (за бажанням)
 • Делікатне мило для посуду (за бажанням)

Ми є учасником програми Amazon Services LLC Associates Program, партнерської рекламної програми, покликаної забезпечити нам можливість заробляти комісійні за розміщення посилань на Amazon.com та афілійовані сайти.

Перш ніж почати.

Не всі сонячні панелі мають однакові рекомендації щодо обслуговування, тому важливо перевірити інструкції виробника, перш ніж виконувати будь-які роботи з очищення своїми руками. Домовласники також повинні оцінити свою здатність працювати безпечно. Припустимо, що сонячні панелі розташовані занадто високо, щоб до них можна було зручно дістатися за допомогою інструментів, або вони встановлені на крутому чи слизькому місці. У такому випадку власники будинків повинні найняти професійну допомогу, щоб уникнути потенційно серйозних травм.

Якщо очищення сонячних панелей своїми руками є можливим, першим кроком є їх вимкнення. Сонячні панелі є електричним обладнанням, і їх не можна чистити під час роботи. Технічні характеристики виробника пояснять, як переконатися, що електричні струми. як вироблені панеллю, так і ті, що надходять у будинок. вимкнені.

Для очищення сонячних панелей можна використовувати стандартні апаратні засоби, але міркування безпеки мають вирішальне значення. Захисна каска, опора для драбини та пояс рекомендуються для будь-якого власника будинку, який планує працювати на даху, а не з землі.

Можливо, настав час звернутися до професіонала з сонячної енергетики. Отримайте безкоштовну оцінку від експертів, які знаходяться поруч з вами.

Поради щодо очищення сонячних панелей

 • Прохолодні дні краще підходять для завершення проекту очищення сонячних панелей, оскільки вони мінімізують ризик розтріскування скла при висиханні води.
 • Для очищення сонячних панелей не рекомендується використовувати абразивні, надміцні миючі засоби. Невелика кількість м’якого, неабразивного мила, змішаного з однією частиною оцту і вісьмома частинами води, є відмінним домашнім рішенням для очищення скла на сонячних панелях.

Міркування щодо безпеки

 • Перед чищенням сонячні панелі повинні бути вимкнені, а нижню частину не можна торкатися.
 • Найбезпечніше чистити сонячні панелі з землі за допомогою подовжувачів в рукавичках. Однак у будинках з другим або третім поверхом може знадобитися підйом на дах.
 • Домовласники, які не впевнені у своїй здатності безпечно очистити сонячні панелі, повинні розглянути можливість зателефонувати місцевому професіоналу в галузі сонячної енергетики, щоб він виконав цю роботу за них.

Можливо, настав час викликати професіонала з сонячної енергетики. Отримайте безкоштовну оцінку від експертів, які знаходяться поруч з вами, без зобов’язань.

КРОК 1: Видаліть пил, бруд або листя м’якою щіткою.

На сонячних панелях накопичується листя, пташиний послід та пил. Незважаючи на те, що дощ змиває частину бруду, він не змиває все, і може залишити брудні залишки, коли калюжі випаровуються. Сміття слід видаляти м’якою щіткою з м’якою щетиною, щоб розпочати процес очищення.

Це можна зробити з землі, якщо м’яку щітку прикріпити до телескопічної подовжувальної штанги з різьбовим наконечником або гачком. Деякі стовпи можуть сягати 24 футів. Без достатньо довгої подовжувальної штанги, щоб дістатися до сонячних панелей для чищення, знадобиться подовжувальна драбина. Якщо вам потрібно піднятися на дах, вживайте заходів безпеки, наприклад, одягайте каску та страхувальне спорядження.

Почніть з обережного чищення щіткою. це найкращий спосіб очищення сонячних панелей, оскільки якщо на сонячних панелях накопичилося багато матеріалу, негайне змішування сміття з водою може призвести до розтікання та розмазування. Щітка розбиває і видаляє частину матеріалу, роблячи наступні кроки в процесі очищення більш ефективними. Одягайте робочі рукавички, щоб зберегти руки чистими та безпечними.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

КРОК 2: Використовуйте садовий шланг, щоб обприскати панелі чистими.

Вода є основним засобом для очищення сонячних панелей. Після того, як сухе сміття видалено щіткою, садовий шланг може видалити більшу частину бруду, що залишилася на сонячних панелях.

Може виникнути спокуса облити сонячні панелі якомога більшою кількістю води, щоб швидко виконати роботу, але очищення під високим тиском, швидше за все, призведе до утворення дрібних тріщин на їхній поверхні. Це знизить ефективність сонячної системи та призведе до майбутніх проблем. Це також може призвести до анулювання існуючих гарантій через недотримання специфікацій виробника щодо обслуговування сонячних панелей. Якщо шланг має насадку високого тиску, її слід зняти перед очищенням сонячної панелі.

Можливо, настав час звернутися до фахівця з сонячної енергетики. Отримайте безкоштовну оцінку від експертів, які знаходяться поруч з вами, без зобов’язань.

Ключовим моментом на цьому етапі є ретельне, цілеспрямоване розпилення уздовж кожної сонячної панелі. Якщо садовий шланг не забезпечує достатнього контролю над розпиленням, може допомогти телескопічна шлангова паличка. Вони мають більш надійне зчеплення з поверхнею, ніж звичайний шланг.

КРОК 3: Почистіть проблемні місця м’якою щіткою та водою.

Після розпилення більшої частини бруду проблемним ділянкам можна приділити додаткову увагу за допомогою губки, скребка або м’якої тканини, зануреної у відро з чистою водою. Найкраще проводити м’яке, цілеспрямоване очищення повторюваними рухами. з певним запасом терпіння, оскільки агресивне чищення може подряпати панелі.

Навіть миючі засоби, які вважаються “безпечними” для використання на сонячних панелях, можуть бути абразивними. Вода. найкращий засіб для очищення сонячних панелей, особливо якщо вона деіонізована або дистильована. Ця вода притягує інші хімічні речовини, тому вона більш ефективна для очищення. Якщо деіонізована або дистильована вода недоступна, обробіть воду зі шланга пом’якшувачем води, щоб покращити її очищувальну здатність.

Якщо є стійкі плями, з якими не може впоратися вода, можна підсилити очищувальну дію м’якого, ніжного мила для посуду, змішаного з однією частиною оцту до восьми частин води. Однак будь-яке мило слід використовувати економно та з обережністю. Коли мило змивається, воно може залишити залишок, до якого в майбутньому чіпляється бруд, що призводить до появи смуг на сонячних панелях. Це не тільки менш естетично, але й може поставити під загрозу деякі функціональні можливості панелей.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

КРОК 4: Відстежуйте сонячну енергію вашого будинку, щоб виміряти вплив прибирання.

Оскільки сонячні панелі створюють корисну енергію, вловлюючи сонячне світло, надання їм більшої кількості сонячного світла збільшить їхню сонячну продуктивність, або кількість енергії, яку вони виробляють. Ось чому сонячні панелі найчастіше встановлюють у сонячних місцях. Залежно від особливостей сонячної системи, її розташування та факторів навколишнього середовища, сонячні панелі розраховуються на сонячну потужність у певному діапазоні ват.

За нормальних умов експлуатації виникають коливання в межах прогнозованого діапазону. Однак, коли сонячні панелі брудні, вони виробляють енергію на нижній межі діапазону. З меншою сонячною потужністю домовласники покладаються на енергію від додаткового постачальника, що призводить до збільшення рахунків за електроенергію та часу окупності сонячних панелей.

Щоб визначити, наскільки сильно впливає очищення сонячних панелей, власники будинків повинні переглянути свої рахунки за електроенергію до і після очищення. Чисті сонячні панелі матимуть нижчі витрати на електроенергію, оскільки вони забезпечують максимальну експозицію та вищу сонячну потужність.

Можливо, настав час звернутися до професіонала з сонячної енергії. Отримайте безкоштовну оцінку від експертів, які знаходяться поруч з вами, без будь-яких зобов’язань.

КРОК 5: Зверніться до фахівця з комплексного очищення та обслуговування сонячних панелей.

Якщо очищення сонячних панелей здається більш небезпечним, ніж корисним, зверніться до професіонала. це практичне рішення для підвищення продуктивності сонячної енергії. Незважаючи на те, що сонячні панелі не потребують постійного очищення, видалення накопичень є частиною їх технічного обслуговування. Знайти професіонала з очищення сонячних панелей найкраще для умов, які занадто складні, щоб впоратися з ними за допомогою садового шланга та губки.

Сонячні панелі не можна використовувати під час очищення. Якщо найняти професійні служби, вони можуть відключити електрику і виконати очищення, заспокоюючи домовласників і надаючи їм впевненість в тому, що їх система не буде пошкоджена через електричні помилки.

Щоб отримати максимальну віддачу від професійної служби очищення сонячних панелей, домовласники можуть розпочати імітацію процесу очищення. Вони можуть прибирати листя або велике сміття, щоб отримати уявлення про конкретні проблеми з очищенням, які необхідно вирішити.

Оскільки сонячні панелі часто встановлюються на дахах або на високих ділянках, очищення сонячних панелей вимагає ретельної уваги до безпеки. Без професійних послуг слід чистити лише ті сонячні панелі, до яких є легкий та безпечний доступ.

Як чистити сонячні панелі

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Хоча сонячна енергетична система, як правило, є системою “встановив і забув”, яка дозволяє пасивно виробляти відновлювану енергію для вашого будинку, вам може знадобитися час від часу оновлювати ваші панелі. Хоча очищення сонячних панелей не є абсолютно необхідним, ви можете втратити цінність та ефективність, якщо цього не робити. У цій статті ми надамо відповіді на деякі поширені питання, які виникають у власників систем сонячних панелей щодо обслуговування сонячних панелей і як його безпечно виконувати.

Чи потрібно чистити сонячні панелі самостійно?

Для вироблення електроенергії на сонячні панелі має потрапляти сонячне світло. Однак, якщо ви не живете десь, де є велика кількість смогу, пилу, бруду, бруду або піску, очищення сонячних панелей, як правило, не є необхідним. У більшості випадків випадкового дощу буде достатньо, щоб природним чином і безпечно підтримувати ваші сонячні панелі в чистоті і без сміття, яке може знизити вироблення електроенергії. Але гарне очищення час від часу може допомогти максимізувати фотоелектричне (PV) виробництво вашої панелі. Отже, якщо вам потрібно або ви хочете очистити свої сонячні панелі, ми тут, щоб допомогти вам визначити найкращий спосіб зробити це!

Чи можу я почистити свої сонячні панелі самостійно?

Так само, як і миття автомобіля, ви можете зробити догляд за сонячними панелями своїми руками, але існують також професійні засоби для чищення сонячних панелей, які спрощують цей процес. Насправді, за невелику плату, ваш інсталятор може навіть зробити це за вас! Якщо у вас є система на даху, може бути гарною ідеєю звернутися до клінінгової компанії, хоча б з міркувань безпеки. Професійна компанія, що займається очищенням сонячних панелей, можливо, не виконає роботу, яка суттєво відрізняється або краще, ніж ви можете зробити самостійно, але вона краще оснащена для безпечного очищення та обслуговування дахових установок. Для наземних установок, можливо, не варто платити за обслуговування, якщо ви можете безпечно та ефективно очистити власні панелі за допомогою шланга з водою, трохи мила для посуду та м’якої ганчірки.

Види професійного прибирання

Існує багато різних типів професійних клінінгових компаній, які можуть вам допомогти. Робототехнічні компанії використовують напівавтономні машини для очищення без безпосередньої участі людини. Деякі компанії з обслуговування також використовують щітки та губки без мила для чищення панелей, щоб уникнути потенційно шкідливих залишків. Інші високотехнологічні варіанти очищення знаходяться в стадії розробки, включаючи безводну вібрацію та покриття з наночастинок.

Чи входить у вартість оренди сонячних панелей обслуговування панелей??

Якщо ви орендуєте сонячні панелі, договір оренди часто включає в себе пункт про технічне обслуговування. Деякі компанії проводять регулярне технічне обслуговування панелей, включаючи миття, в той час як інші просто усувають пошкодження, про які повідомляє клієнт. Важливо пам’ятати, що сонячні панелі, як правило, не потребують особливого обслуговування, і простого обприскування панелей з шланга час від часу може бути достатньо.

Як чистити сонячні панелі

Ось покрокова інструкція з очищення сонячних панелей:

 • Вимкніть систему сонячних панелей. це допоможе забезпечити вашу безпеку та запобігти пошкодженню обладнання.
 • Використовуйте м’яку щітку для очищення поверхні брудних сонячних панелей, щоб видалити будь-яке сміття, таке як бруд і пил.
 • Під час миття панелей водою обов’язково використовуйте стандартний садовий шланг і мильну воду. Для очищення панелей не потрібно купувати спеціальний миючий засіб, достатньо звичайного мила для посуду. Слід уникати використання шланга високого тиску, який ви можете використовувати для миття будинку, оскільки він може створити тріщини або іншим чином пошкодити вашу систему.
 • Після завершення процесу очищення відстежуйте вихід енергії, щоб побачити різницю в ефективності, яку зробила чистка!

Що слід використовувати для очищення сонячних панелей?

Під час чищення сонячних панелей слід пам’ятати, що подряпини або пошкодження скла будь-яким способом знижують вироблення енергії панелями. Найкраще підходити до очищення панелей так само, як до миття автомобіля. Мило для посуду та чиста вода, нанесена м’якою губкою або ганчіркою, є найбезпечнішим і найпростішим методом очищення. Також може бути корисно використовувати скребок для видалення брудної води. Пам’ятайте. за будь-яку ціну уникайте пошкодження або подряпин скла!

У рідкісних випадках на панелях можуть з’являтися маслянисті плями. Ви можете зустріти такі забруднення, якщо живете поруч із трасою для вантажівок або аеропортом, і з ними можна впоратися за допомогою невеликої кількості ізопропілового спирту та ганчірки. Важливо уникати використання сильних миючих засобів, оскільки вони можуть залишити розводи та пошкодити скло і вплинути на ефективність панелей.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

Частота очищення сонячних панелей залежить насамперед від того, де ви живете:

 • У пустельному кліматі, в тому числі в США, сонячні батареї потрібно чистити дуже часто.S. на південному заході потрібне більш регулярне очищення через велику кількість пилу та піску, які можуть вплинути на продуктивність сонячної енергетичної системи.
 • Сонячні панелі в забруднених районах поблизу автомагістралей, заводів і аеропортів також слід частіше чистити, щоб уникнути накопичення забруднюючих речовин, які можуть утворюватися від важкої техніки поблизу.
 • У лісистій місцевості сонячні панелі слід часто чистити, щоб запобігти перешкодам у вигляді зарослої рослинності та пташиного посліду.

Чи потрібно прибирати сніг з сонячних панелей?

Взимку сніг на сонячних панелях, як правило, не потрібно прибирати. він зазвичай зісковзує сам. Більшість панельних установок нахилені під кутом, і сніг, природно, буде сповзати з них у міру танення. Якщо сніг залишається на ваших панелях, ви також можете інвестувати в такі інструменти, як снігоочисник для сонячних панелей, який полегшує домовласникам безпечне видалення снігового покриву на сонячних панелях. Важливо, щоб ви не використовували стандартну мітлу, лопату або інший неспеціалізований інструмент для видалення снігу з панелей, оскільки вони можуть подряпати скло панелей і знизити виробництво сонячної енергії.

Часті запитання про очищення сонячних панелей

Мило для посуду та м’яка губка або ганчірка. найкращі засоби для очищення сонячних панелей.

Так, ви можете очистити сонячні панелі самостійно, наповнивши відро водою, використовуючи мило для посуду та шланг низького тиску.

Підтримання ваших сонячних панелей в чистоті не призведе до автоматичного анулювання гарантії, але переконайтеся, що ви не використовуєте агресивні хімічні речовини та мийки під тиском або інші засоби з подачею води, які можуть призвести до тріщин або інших пошкоджень ваших панелей. Неправильні методи очищення можуть призвести до анулювання вашої гарантії, тому обов’язково ознайомтеся з деталями, перш ніж приступати до самостійного очищення.

Windex. це дешевий і широкодоступний очищувач, який чудово підходить для очищення скляних поверхонь, таких як сонячні панелі, щоб переконатися, що вони працюють з максимальною ефективністю.

Хоча вони можуть бути корисними для очищення інших частин вашого будинку, мийку під тиском ніколи не слід використовувати на сонячних панелях, щоб уникнути їх пошкодження та утворення тріщин.

Професійний очищувач може стягувати від 150 до 300 доларів за очищення сонячних панелей. Це сильно залежить від типу панелі, ступеня чистоти та кількості панелей. Витрати варіюються від 15-30 доларів за панель.

Хоча сміття, що змивається природним чином дощем, допоможе, докладання узгоджених зусиль для очищення панелей призведе до підвищення продуктивності сонячних панелей.

Рекомендується чистити сонячні панелі кожні півроку-рік, щоб максимізувати ефективність сонячних панелей.

Розпочніть свою сонячну подорож сьогодні з EnergySage

Маркетплейс EnergySage з’єднує вас з сонячними компаніями у вашому регіоні, які конкурують за ваш бізнес, пропонуючи індивідуальні ціни на сонячну енергію, пристосовані до ваших потреб. Понад 10 мільйонів людей щороку приходять на EnergySage, щоб дізнатися про сонячну енергетику, зробити покупки та інвестувати в неї. Підпишіться сьогодні, щоб дізнатися, скільки ви можете заощадити за допомогою сонячної енергії!

читати на EnergySage

Хочете перейти на сонячну енергію? Ось все, що вам потрібно знати в Найкращі сонячні панелі у 2023 році: Кращі продукти в порівнянні Чи варті сонячні панелі того в 2023 році? Як встановити сонячні панелі Сонячна черепиця: що потрібно знати у 2023 році

Про Джейкоба Марша

Джейкоб. автор EnergySage з досвідом роботи в галузі сонячної енергетики, електрифікації та відновлюваних джерел енергії. Маючи більш ніж п’ятирічний досвід дослідження та написання статей про домашню енергетику (плюс ступінь з геологічних наук в Університеті Тафтса), він пропонує унікальний науковий підхід до написання та дослідження всього, що стосується енергетики.

Боротьба з брудом: Ручне прання vs. Автоматичне очищення сонячних модулів

Якби тільки сонячний проєкт був по-справжньому завершений, як тільки ви підключили його до електромережі. Тепер ми знаємо, що не варто очікувати, що масив буде функціонувати на піку продуктивності протягом 20 років без невеликого догляду. OM переросла у величезний бізнес, і миття модулів є важливим сегментом, про який не слід забувати. Так само швидко, як власники систем визнали необхідність очищення панелей, на ринку з’явилися нові технології. Безконтактні роботи пропонують альтернативу ручному миттю, а зараз деякі технології взагалі уникають води. Обидві сторони кажуть, що вони кращі за інші. ручне миття може бути точнішим і якіснішим, тоді як автоматичне/роботизоване очищення може бути швидшим і може бути заплановане частіше. Який метод найкраще підходить для вашої системи?

Ручне миття елітних модулів, що базуються в Лонгмонті, штат Колорадо., це команда з ручного миття панелей, яка мобілізується майже в будь-яке місце в США та за кордоном. Замість того, щоб мати філії Elite в різних містах, генеральний директор Брайан Діркс сказав, що наявність однієї команди дозволяє йому переконатися, що всі кваліфіковані та належним чином навчені.

“Ми наймаємо всіх працівників тут, у Колорадо, і виїжджаємо на об’єкти з нашими монтажними бригадами”. сказав він. “Кожен знає свою роботу, кожен знає, що він робить. Не потрібно щодня тренуватися або турбуватися про те, чи впорається той чи інший працівник з цим завданням.”

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Elite працює здебільшого на комунальних об’єктах і зазвичай не береться за нового клієнта, якщо він не має щонайменше 40 000 панелей. Контракти базуються на тому, наскільки брудним є географічний регіон. посушливі та сільськогосподарські райони, як правило, брудніші, ніж інші, і потребують частішого прибирання. Часто початок літа. це найзайнятіший час для Elite, оскільки багато клієнтів хочуть, щоб панелі були очищені в розпал сонячного сезону, щоб отримати максимальну продуктивність.

Для очищення панелей Elite використовує лише воду та м’яку щетинну щітку. Через місцеві водопроводи команда фільтрує воду, щоб переконатися, що вона має 0 TDS (загальний вміст розчинених твердих речовин). Діркс каже, що навіть якщо існують біологічно розкладні мила, кількість, яка знадобиться для очищення великого об’єкта з 1 мільйоном панелей, занадто велика, щоб їх було зручно вбирати в землю. Вода чудово справляється сама.

“Скло вже від природи пористе. На ньому є маленькі вибоїни, які не видно неозброєним оком”. каже він. “Якщо ви використовуєте будь-яке мило або скребок, воно заповнить ці пори, і ви отримаєте бруд, частинки мила, будь-що, що застрягне”. Ваше скло з часом запітніє.”

Elite віддає перевагу щіткам, а не скребкам, тому що вони також допомагають очистити раму від бруду.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

“Наші щітки трохи проникають між рамами. Багато компаній, які використовують скребки, не мають такої можливості. каже він. “Вони тягнуть цей скребок вниз, і він заштовхує бруд у нижню рейку. Якщо на одновісному трекері трапиться перевернутися на інший бік, і піде дощ, то весь цей бруд і бруд просто буде стікати по верхній частині цієї панелі. Це повністю перекреслює мету очищення. Щітки допомагають виштовхувати бруд, а ополіскування повністю його видаляє.”

Хоча з Elite зв’язуються після того, як власники помічають, що виробництво знизилося, Діркес каже, що більшість клієнтів звертаються під час початкових бюджетних пропозицій ще до того, як проєкти будуть побудовані. Наразі компанія бере участь у тендерах на проекти, будівництво яких розпочнеться не раніше, ніж через рік-два. Це доводить, що всі серйозніше ставляться до миття панелей.

“Ми постійно вдосконалюємо наше обладнання і наші процедури. Таким чином, ми зможемо працювати краще і швидше”. каже Діркес. “Ми продовжуємо прагнути зробити все можливе, щоб прискорити процес або знизити ціну на щось настільки життєво важливе, як миття модулів”.”

Автоматичне очищення Heliotex виробляє системи автоматичного очищення з 2008 року і має установки по всьому світу, але основна увага приділяється Каліфорнії та Арізоні. Система Heliotex не має рухомих частин або роботизованих елементів; вона схожа на розбризкувач, з форсунками, розташованими через кожні кілька панелей. Система виконує цикл миття (з милом) і цикл ополіскування з регульованою частотою. Ніяких інструментів не використовується, а панелі очищаються просто під дією сили тяжіння.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Хоча компанія пропонує однохвилинний цикл миття та ополіскування раз на тиждень, для деяких місць установки може знадобитися більше часу. Візьмемо сонячну систему на даху заводу з виробництва цементу. Цю постійну хмару пилу слід очищати щотижня (якщо не щодня). Девіз власника Heliotex Джина Ханта. “очистити до того, як забрудниться”.”

“Кожен день, коли ви не чистите панелі, вони будуть ставати бруднішими”. сказав він. “Є два моменти з очищенням: Ви повинні використовувати чисту воду і не допускати забруднення панелей. Забруднивши, важче відмити.” Ось чому Heliotex переконує клієнтів відмовитися від ручного очищення один або два рази на рік. З системою Heliotex швидке автоматичне розпилення щотижня підвищує продуктивність.

“Наша система дає можливість підтримувати панелі в чистоті щодня, а не лише два-чотири дні на рік. каже Хант. Система працює в нічні години, щоб 1) не заважати виробництву електроенергії вдень, 2) запобігти пошкодженню панелей (ви ж не хочете розбризкувати воду на гаряче скло опівдні) і 3) уникнути передчасного висихання мила і води. Heliotex має власний мильний концентрат для використання під час циклу миття, який, за словами Ханта, відповідає всім умовам EPA і біологічно розкладається навіть з часом і при постійному використанні.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Цикли миття та ополіскування не завжди повинні виконуватися послідовно. Хант сказав, що хоча миття не обов’язково робити щотижня, частіше ополіскування допомагає підтримувати панелі в чистоті без необхідності використовувати мило.

“Панелі можуть бути не надто брудними, тому вони очищатимуться раз на місяць, а в проміжках між циклами просто промиватимуться водою”. сказав він. “Вона гарантує, що ви не отримаєте накопичення частинок на панелях.”

Часте промивання знімає проблему пташиного посліду та іншого сміття, що запікається і потребує змащення ліктьового суглоба, щоб його видалити.

Heliotex вимірює свої системи квадратними футами, а не кіловатами. Найбільша вимога. доступ до води та тиск води. Heliotex встановить різні труби і насоси, якщо це необхідно, щоб переконатися, що розпилювач на панелях ефективно очищає їх. Замість того, щоб розглядати систему Heliotex як річну вартість ОМ, її можна розглядати як додаткову установку до сонячної батареї і скористатися різними податковими знижками. SPW

БЕЗВОДНІ ПРЕТЕНДЕНТИ

Постраждалі від посухи регіони, як правило, мають найбільше сонячних установок. Чому б не використовувати безводну систему очищення?? Ось два роботи, які щойно з’явилися на ринку.

E4 від Ecoppia Безводний роботизований пилосос E4 від Ecoppia щодня очищає панелі за допомогою м’якої мікрофібри та м’якого потоку повітря. Плаваючи над рамою, яка рухається вздовж кожного ряду панелей, Ecoppia стверджує, що E4 видаляє 99% пилу під час щоденного очищення. Кожен робот E4 має власну сонячну панель, тому він не забирає енергію з сонячного ряду, який прибирає. Зі штаб-квартирою в Ізраїлі, Ecoppia очистила понад 5.1 мільйона панелей з моменту заснування в 2013 році, в основному в запилених пустельних регіонах Близького Сходу.

RAYBOT від Ecovacs Robotics Новатор в області побутових роботів Ecovacs Robotics нещодавно представив RAYBOT, безводного робота для очищення сонячних панелей. Невеликий робот присмоктується до панелей, нахилених під кутом до 55°, і підмітає, здуває та пилососить пил і бруд. Знімний акумулятор легко замінюється, коли закінчується живлення. В даний час Ecovacs проводить фінальні випробування сонячного робота в Китаї та Каліфорнії і очікує, що RAYBOT буде запущений пізніше цього року.

Про автора

Келлі Пікерел

Келлі Пікерел має більш ніж десятирічний досвід звітування про U.S. Він працює в галузі сонячної енергетики і в даний час є головним редактором журналу Solar Power World.

Коментарі та думки власників

Рекомендується чистити панель в нічний час, щоб переконатися, що не буде втрат енергії через цю діяльність, коли вода, що очищається при високій температурі модуля, може призвести до втрати ефективності модуля.

Привіт, у мене є питання про очищення сонячних панелей. Чи потрібно вимикати живлення сонячних панелей перед чищенням, чи живлення може залишатися увімкненим під час чищення?? Дякуємо за вашу допомогу

за допомогою невеликої насадки, яка називається “грязьовий вбивця”, пил не може накопичуватися біля низькорівневої алюмінієвої рами. Це особливо добре для встановлення сонячних батарей на даху під низьким кутом. Ви можете зв’язатися з tech#testpv.com для отримання детальної інформації.

Автоматична система для очищення та миття фотоелектричних сонячних панелей за допомогою спеціальних унікальних розбризкувачів. З м’якою водою та контролером Motorola. Без механічних рухомих частин, без технічного обслуговування, швидкий R.O.I Веб-сайт. http://www.ruth-agri.com Відеокліп тут: https://www.YouTube.com/watch?v=WVTkM8vOrmIt=40s E-mail: yanivwaldman@gmail.com

Цікава стаття, але в ній не вистачає важливих деталей, наприклад, скільки галонів на панель використовується і вартість панелі в різних сценаріях. Мої дослідження та тестування привели нас до неочищеної води та скребків як найбільш економічно та водоефективних. Ідея про те, що скло панелі страждає від процесу витискання, є нісенітницею з нашого досвіду, і я сумніваюся, що будь-який виробник панелей погодиться з цим твердженням.

Що потрібно знати власникам будинків про очищення сонячних панелей

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Поява будь-якої невідомої речовини на ваших сонячних панелях може викликати занепокоєння. Один з наших клієнтів нещодавно звернувся до нас з приводу пилу білого порошку, який він побачив на своїх панелях. Наша експертиза показала, що винуватцем був пилок, який накопичився на сонячних панелях, тому не було причин для паніки, оскільки панелі все ще виробляли енергію, їм просто потрібно було добре почистити.

Ми запропонували їм почати з обприскування пилку за допомогою шланга з водою для очищення панелей. Тоді ми рекомендуємо підписатися на послугу ретельного очищення панелей принаймні раз на рік. Це допоможе запобігти накопиченню забруднень у майбутньому та забезпечить максимальну ефективність та економію від сонячної електростанції.

Занепокоєння цього домовласника змусило нас замислитися над питаннями очищення сонячних панелей, які виникають у більшості домовласників:

 • Чи потрібно чистити сонячні панелі?
 • Які завдання з очищення сонячної енергії ви можете виконати самостійно?
 • Коли слід найняти професійну клінінгову компанію для очищення сонячних панелей?
 • Чи покращить чистка сонячних панелей їх продуктивність?

Ця стаття відповість на всі ваші запитання щодо цих та інших питань.

Які причини забруднення сонячних панелей?

Вам потрібно змащувати, обслуговувати та чистити свій автомобіль, щоб він працював більш ефективно. Інші хочуть, щоб вікна їхніх будинків були кришталево чистими і без бруду, щоб вони могли насолоджуватися видом своєї власності. З багатьох тих самих причин ваші сонячні панелі також потребують очищення. Накопичене листя, пташиний послід та інше сміття можуть блокувати значну кількість сонячних променів, знижуючи ефективність вашої системи.

почистити, сонячні, панелі, сонячна, система

Пташиний послід

Ми всі любимо дерева, оскільки вони прикрашають і освіжають нашу власність. Але птахи також люблять їх для гніздування або охолодження. Якщо гілки нависають над сонячними панелями, ви повинні бути готові до додаткового очищення.

Пташиний послід, як правило, більш сумнозвісний, ніж пил, листя і пилок, особливо якщо він застигає і прилипає до панелей. Сміття, що накопичилося від птахів, може блокувати значну частину сонячного світла, і його складніше видалити, просто обприскуючи панелі водою.

На щастя, існують продукти та послуги, які можуть вказати, чи впливає пташиний послід на потік струму у вашій сонячній енергетичній системі. Мікроінвертори допомагають у цьому, оскільки технологія дозволяє побачити, коли окрема панель виробляє менше електроенергії через засмічення або сміття.

Пилок і листя

Пилок перетворився на липкий матеріал, який не розчиняється у воді. Як наслідок, його може бути важче прибирати, оскільки він не просто здувається вітром. Якщо ви живете поблизу сільськогосподарських угідь або районів з великою кількістю рослинності, очікуйте, що агенти запилення, такі як вітер, комахи та птахи, що несуть пилок, пролітають над вашими панелями та скидають частину пилку на них. Насправді, вітряна погода, швидше за все, здуває пилок на ваші панелі, а не здуває його.

Можливо, вам також доведеться мати справу з листям, що падає на ваші панелі, особливо якщо ваші дерева листяні, що означає, що вони втрачають листя щороку восени. У той час як сухе листя просто здувається вітром, мокре листя зазвичай прилипає до панелей, оскільки сильний дощ може діяти як клей.

Пил і бруд

Пил і бруд. найпоширеніший ворог сонячних електростанцій, і його наслідки виходять за рамки накопичення бруду. Це правда, що сонячні промені все ще можуть проходити крізь тонкий шар пилу, а вітер або дощова вода можуть швидко змести більшу його частину. Але якщо ваш фотоелектричний масив розташований поблизу запилених ділянок, таких як сільськогосподарські угіддя, головні дороги, цементні заводи та кар’єри, історія змінюється. Ваші сонячні панелі потребують особливої уваги та частого очищення, оскільки їм доводиться боротися з набагато більшою кількістю пилу та бруду.

Вода

Зараз ви можете подумати: “Зачекайте. Ви сказали клієнту використовувати воду для очищення панелей. Чому це є в списку?”

Справедливе запитання! Питання пов’язане з об’єднанням очисної або дощової води на горизонтальних сонячних батареях. Крім того, що шар води може просто зменшити вироблення сонячної енергії, він може залишити каламутний осад після випаровування, що вимагає більш частого очищення.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Як і все, що залишається на вулиці вдень і вночі, сонячні панелі з часом накопичують бруд. Але те, як часто вам доведеться мити панелі, залежить від кількох факторів:

 • Конструкція системи
 • Кут(и) встановлення
 • Розмір/кількість панелей
 • Розташування
 • Типи бруду
 • Погода
 • Періодичність між ретельними чистками

Отже, чи потрібно чистити сонячні панелі? Наша остаточна відповідь складається з трьох частин:

Відповідь #1: Так, і ви можете зробити це самостійно

Пташиний послід та інші забруднювачі можуть вплинути на продуктивність вашої сонячної панелі, особливо якщо ваші панелі лежать на даху дійсно горизонтально. Саме тут миття панелей стає важливим, хоча в багатьох випадках це не обов’язково має бути ретельне або рутинне очищення.

Як ми запропонували клієнту з білим порошком на панелях, очищення сонячних панелей, як правило, є відносно простим завданням. Все, що вам потрібно зробити, це обприскати панелі водою під середнім тиском з садового шланга під кутом, стоячи на землі.

Якщо вам потрібна додаткова потужність очищення, скребок з довгою ручкою або м’яка щітка, а також насадка для шланга середнього тиску можуть творити чудеса. З насадкою спрямовувати струмінь стане простіше. Потім витирайте воду за допомогою скребка для максимального вироблення електроенергії. Такий підхід забезпечує ще більшу ефективність очищення, але це залежить від кута нахилу даху, висоти даху та розміщення панелей, оскільки не кожен зможе дістатися до свого даху, навіть з довгою ручкою.

Відповідь #2: Так, але вам не потрібно нічого робити

Обслуговування панелей дуже важливе, але вам не потрібно чистити їх так часто, як думає більшість людей. Вам може знадобитися видалити періодичне накопичення листя, пташиного посліду та іншого сміття, щоб максимізувати кількість сонячного світла, що потрапляє на ваші панелі. Будь-який звичайний вітер і дощ зазвичай змітають більшу частину бруду, тому краще дозволити природі йти своїм шляхом і робити лише одне ретельне прибирання на рік, щоб максимізувати виробництво енергії.

Коли справа доходить до ретельного очищення та обслуговування, найкраще найняти професіонала зі знаннями та інструментами, щоб виконати роботу безпечно та правильно з першого разу.

Відповідь #3: Ні, якщо тільки не станеться щось дійсно погане

Дослідники з Каліфорнійського університету залишили сонячні панелі на даху на 145 днів без очищення. Їхні висновки? Ефективність генерації енергії знизилася на 7.4%.

Ви можете здивуватися, що ефективність ваших сонячних панелей може залишатися незмінною протягом тривалого періоду, враховуючи весь цей вплив сміття, пилу, спеки та дощової води. Але ви можете довіряти своїм панелям, що вони витримають регулярний знос елементів.

Сонячні компанії використовують лише провідні технології та інженерні навички при виробництві своєї продукції. При проектуванні сонячних панелей зазвичай враховується вплив бруду, води та пилку від повсякденного використання.

Ви все одно повинні бути напоготові, щоб виявити будь-які очевидні структурні проблеми з панелями, опорами та покрівлею.

Чи може очищення сонячних панелей покращити продуктивність фотоелектричних систем?

Як ми вже бачили, коротка відповідь полягає в тому, що вплив брудних сонячних панелей на виробництво сонячної енергії залежить від різних факторів. Але нас цікавить довга відповідь, так?? Давайте трохи заглибимося в науку і математику:

Експеримент із сонячними панелями на даху з низьким нахилом мав на меті визначити різницю у виробленні енергії до і після ретельного очищення.

Дослідники виявили, що в середньому 3.5% збільшення виробництва енергії (кількість енергії, виробленої за певний час) після очищення панелей м’якою ганчіркою та водою. Висновок полягає в тому, що збільшення виходу енергії було низьким, незважаючи на велику кількість накопиченого бруду.

Справи стали цікавими, коли сильний дощ зробив роботу по очищенню. Середня продуктивність збільшилася лише на 1.9% після того, як дощова вода потрапила на брудні панелі. Що це означає? Гарний злива з неба може потурбуватися про очищення, але він не настільки ефективний, як належне обладнання та трохи мастила на ліктях.

Можливо, ви захочете перевірити, скільки коштують ваші брудні сонячні панелі з точки зору генерації енергії. Ось проста формула для визначення вартості очищення сонячних панелей:

Річне виробництво енергії (кВт-год) × Втрати від забруднення панелей × Вартість електроенергії за кВт-год

Наприклад, якщо ваша домашня сонячна енергетична система може виробляти 10 000 кВт-год електроенергії на рік, і ви припускаєте 5% втрат виробництва через забруднення панелей, і ви платите 20 центів за кВт-год за електроенергію від комунального підприємства, ваша річна вартість втрат електроенергії через забруднення панелей буде наступною:

Втрата 5% виробленої електроенергії може здатися незначною, але вона, безумовно, може скластися, і раптом ви платите комунальній компанії набагато більше за рахунком за електроенергію, ніж вам потрібно.

Наука про очищення сонячних панелей

Так, дощ допомагає омивати сонячні панелі та утримувати бруд на відстані, але він має кілька недоліків, які можуть призвести до помітних проблем з продуктивністю на панелях, встановлених під низьким кутом:

 • Дощова вода містить пилок і бруд
 • Вона може збиратися на поверхні ваших панелей, особливо якщо скляна поверхня розташована нижче, ніж рама
 • Коли дощова вода випаровується, вона може залишати після себе каламутний осад

Отже, чи варто виключати необхідність очищення сонячних панелей? Ще ні. Дослідники на сонячній фермі Google мають іншу історію.

В одній серії своїх експериментів вони вивчили 1.6 МВт горизонтальних сонячних панелей на пласких навісах для автомобілів у Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Ці панелі працювали без змін протягом 15 місяців.

Після очищення вони зрозуміли, що виробництво енергії від сонячних панелей на гаражі подвоїлося за ніч! Через вісім місяців вони почистили ті ж самі сонячні панелі і дізналися, що їхня продуктивність зросла на 36%.

Отже, який наш висновок? Всі сонячні панелі все одно потребують частого очищення, особливо якщо вони розташовані горизонтально або майже горизонтально на даху. Якщо ваші дахи правильно нахилені, достатня кількість опадів зробить їх переважно чистими, але запланований щорічний візит професіоналів з очищення може додатково сприяти загальному виробництву відновлюваної енергії.

Як я можу почистити свої сонячні панелі?

Очищення сонячних панелей не повинно бути обширною або ризикованою роботою. Якщо ви вирішили чистити панелі самостійно, важливо дотримуватися цих порад, щоб убезпечити і себе, і сонячну систему.

Якщо ви сумніваєтеся, просто пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися до професіоналів, які виконають роботу безпечно та ефективно. Оскільки деякі інсталятори сонячних панелей зосереджені лише на нових установках, не всі вони пропонують такі послуги, як очищення сонячних панелей. Якщо це так, будьте впевнені, що Palmetto все ще може забезпечити будь-які ваші потреби в обслуговуванні та ремонті сонячних панелей.

Поради щодо очищення сонячних панелей

Перш ніж приступити до чищення панелей, ви повинні пам’ятати про один важливий момент: Будь-якою ціною уникайте подряпин або пошкодження скла. Ви не хочете, щоб ваше виробництво енергії різко впало.

Використовуючи ці поради та рекомендації з очищення сонячних панелей, ви завжди будете дбайливо ставитися до них:

 • Моделі сонячних панелей не всі створені однаково. Доцільно проконсультуватися з виробником вашого продукту, щоб дізнатися, чи є у нього спеціальні інструкції з очищення.
 • Спочатку спробуйте скористатися садовим шлангом. Але якщо на вашому обладнанні накопичився бруд і бруд, настав час для ретельного очищення.
 • Швидше за все, єдине обладнання, яке вам знадобиться. це відро з чистою теплою водою, м’яка тканина, мило для посуду та м’яка щітка або скребок.
 • Виберіть вечір, ранок або прохолодний день для чищення. Ви ж не хочете обпектися гарячими панелями в сонячний день. Якщо погода занадто сонячна, мильна вода може випаруватися до того, як ви встигнете її витерти, що може призвести до утворення плям або залишків, які можуть знизити ефективність ваших панелей.
 • Уникайте розбризкування холодної води на гарячу скляну поверхню. Це може призвести до появи тріщин через раптове стиснення.
 • Нанесіть теплу воду з господарським милом на поверхні панелей за допомогою м’якої тканини або губки. НЕ чистіть проводку під ними.
 • Використовуйте скребок, щоб позбутися брудної води.
 • Ніколи не наступайте на панелі, оскільки це може пошкодити їх і призвести до передчасного виходу з ладу.
 • Уникайте щіток з гострою щетиною, які можуть подряпати поверхню сонячного скла.

Якщо ви живете поруч з аеропортом або трасою, якою часто їздять вантажівки, очікуйте, що на ваших панелях з’являться масляні плями. У цьому випадку ви можете використовувати ганчірку і трохи ізопропілового спирту, щоб видалити їх.

Порада професіонала: Сильні миючі засоби не повинні торкатися вашої дорогої інвестиції взагалі. агресивні хімічні речовини та рідини, такі як пральні порошки, аміак та кислоти, можуть вступати в реакцію зі скляною поверхнею або залишати на ній розводи, що призводить до пошкодження та втрати виробленої енергії.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

У більшості випадків вам потрібно чистити сонячні панелі лише один або два рази на рік. Ми рекомендуємо запланувати щорічне прибирання на весну. Це дозволяє уникнути літньої спеки та суворих зимових явищ.

Однак у деяких місцях ваші сонячні панелі можуть потребувати додаткової уваги. Наприклад, на південному заході США спостерігається значне накопичення бруду через обмежену кількість опадів. Крім того, панелі в будинках, розташованих поблизу аеропортів, заводів, автострад та інших джерел забруднення, потребують частішого очищення.

Зима та осінь. це інші особливі випадки. Видалення снігу та листя, що перевищує середній рівень, може значно підвищити продуктивність вашої сонячної батареї.

Чи потрібно чистити сніг?

Ми розуміємо. дні сильних снігопадів можуть змусити будь-кого нервувати через те, що їх система не виробляє достатньо енергії. Однак сніг на сонячних панелях зазвичай швидко тане завдяки теплу, що виділяється сонячними панелями, та їхній гладкій поверхні. Сніг на панелі тане швидше, ніж на порожньому даху через велику різницю в температурі між двома поверхнями.

Але якщо сніг тане довше, а заряд акумулятора закінчується, не варто чекати. Ви можете зчистити сніг зі своїх панелей, щоб негайно повернути їх до виробництва електроенергії.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильне обладнання, щоб не пошкодити ваші інвестиції та не порушити гарантію. Таким чином, лопати, стандартні віники та інші неспеціалізовані інструменти не повинні наближатися до ваших панелей. Тут у нагоді стануть відповідні граблі для зчищення снігу, створені для цього завдання. Зазвичай вони коштують від 30 до 150.

Чи можна використовувати мийку під тиском для очищення сонячних панелей?

Ні. Зовсім ні. Вода під високим тиском є одним з найбільших ворогів вашого сонячного обладнання.

По-перше, високошвидкісна волога може швидко пробитися крізь ущільнювачі навколо рам і потрапити у вразливу технологію. Ці витоки води можуть сприяти корозії тонких дротів, що призводить до виходу з ладу сонячної панелі та її фотоелектричних елементів.

Крім того, скляна поверхня може розбитися під високим тиском води. Ми чуємо, як ви запитуєте, чому ж тоді ми не бачимо пошкоджень від безперервних дощових опадів, що б’ють по склу? Це тому, що панелі спроектовані таким чином, щоб витримувати багатогодинний сильний дощ, який падає на велику площу поверхні. Але миття панелей під високим тиском спрямовує сфокусований струмінь води в дуже концентровану точку, що створює підвищену ймовірність появи напружених ділянок, які можуть тріснути.

Що таке локальне забруднення?

Локальне забруднення сонячних панелей. це коли такий матеріал, як пташиний послід, листя та будь-які інші важкі завали, застрягають на ваших панелях, але покривають лише частину панелі. Порівняйте це із загальним забрудненням, коли такі матеріали, як бруд і пил, покривають всю поверхню панелі.

Коли дощ і вітер не в змозі видалити локальні забруднення, таке сміття може заблокувати деякі частини обладнання, що призводить до виникнення гарячих точок.

Ваша панель складається з декількох окремих елементів (60 у більшості випадків). Коли локальне забруднення блокує доступ сонячного світла до одного з елементів, його вироблення енергії падає. Однак, повний струм, що протікає від сусідніх елементів, може проходити через пошкоджений елемент. Результатом цього є перегрів елемента, явище, яке може призвести до пошкодження панелі.

Так, сучасні сонячні панелі оснащені кількома вбудованими шунтуючими діодами, щоб уникнути перегріву. Але ці надмірно забруднені ділянки все одно можуть з часом призвести до пошкодження, що може збільшити витрати на обслуговування сонячної панелі.

Основні висновки

Залишити відповідь