ВІДГУКИ ПРО ЧИСТУ ЕНЕРГІЮ. Міні-контролер заряду сонячної батареї

Контролери сонячного заряду Зарядка акумулятора

А ви знаєте, що таке контролери заряду сонячних батарей?? Це пристрої, які регулюють напругу та струм, що надходять від сонячних панелей до акумуляторів. Вони запобігають перезарядці, перерозрядці та зворотному потоку струму. Вони дуже важливі, якщо ви хочете, щоб ваша сонячна система працювала безперебійно та ефективно. Існують різні типи контролерів сонячного заряду, такі як ШІМ (широтно-імпульсна модуляція) та MPPT (відстеження точки максимальної потужності). ШІМ-контролери дешевші і простіші, але вони втрачають частину сонячної енергії, знижуючи напругу. Контролери MPPT дорожчі та складніші, але вони можуть регулювати напругу та струм відповідно до оптимальної точки потужності сонячної панелі. Отже, залежно від вашого бюджету та потреб, ви можете вибрати той чи інший варіант. Або, можливо, ви хочете мати обидві, про всяк випадок. Ніколи не знаєш, коли може знадобитися додатковий заряд від сонця, чи не так??

Контролери заряду

Midnite Classic 150

Midnite Classic 200

Midnite Classis 250

Опівнічна затока Хоукс-Бей

Навіщо потрібен контролер заряду?

Правильна зарядка акумуляторів запобігає надмірному перезарядженню акумуляторів в системі живлення на основі акумуляторів. На відміну від інших типів генераторів, сонячні панелі можуть бути короткозамкненими або розімкненими без шкоди для них. Контролери містять реле, яке розмикає ланцюг зарядки, припиняючи заряд при заданій високій напрузі, і, як тільки досягається задана низька напруга, замикає ланцюг, дозволяючи продовжити зарядку. Керуйте часом роботи акумулятора, отримуйте необхідну потужність за допомогою mppt

Контролери заряду. це пристрій, який знаходиться між сонячною батареєю та акумуляторами, і підбирається відповідно до систем, які вони захищають, за струмом короткого замикання масиву та потужністю, що відповідає напрузі акумулятора. Найпоширенішими є 12, 24 і 48 вольт. Через низькі температури та ефект “краю хмари”, спорадично підвищені рівні струму не є рідкістю. З цих та інших причин розмір струму контролера повинен бути збільшений мінімум на двадцять п’ять відсотків від пікового струму сонячної батареї, округлено в більшу сторону. Ви також можете використовувати калькулятор струн виробників, щоб правильно визначити розмір контролера заряду для вашої системи на основі акумуляторів для вашого поштового індексу.

Який розмір мені потрібен?

Візьміть кількість панелей х ват, щоб отримати загальну потужність сонячної батареї. Потім ви ділите його на напругу вашої акумуляторної батареї, щоб отримати ампер, додаєте 25%, щоб врахувати низькі температури, і, як завжди, округляєте в більшу сторону. Приклад: 2. 140 ват сонячних панелей, з’єднаних послідовно = 280 ват / 12 В постійного струму банк батарей 25% = 29.18 ампер. У цьому прикладі ви вибрали б зарядний пристрій на 30 ампер, 12 В постійного струму. Іншим прикладом може бути 4. Сонячні панелі потужністю 250 Вт = 1 000 Вт / 24 В акумуляторна батарея = 41.7 ампер 25% = 52.09 округлено вгору = контролер 60 ампер. Примітка; Контролери заряду сонячних панелей розраховуються та визначаються струмом масиву сонячних панелей та напругою системи. Ці приклади є простими розрахунками для невеликих систем. Якщо у вас є більша система з декількома струнами, яку ви розглядаєте, вам слід переглянути нашу сторінку “Життя поза мережею” для деяких попередньо налаштованих систем, які включають контролер заряду правильного розміру, або проконсультуватися з калькулятором струн виробників контролерів заряду.

MidNite Solar

Midnite Solar. американська компанія, яка виробляє широкий спектр продуктів альтернативної енергетики, в основному використовуваних в автономних акумуляторних системах. Контролери заряду MidNite серії Classic з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT) є найпотужнішими, повнофункціональними контролерами на ринку, а також єдиними контролерами, внесеними до списку ETL, призначеними для роботи з сонячними, вітровими та мікрогідроелектричними системами.

Типова сонячна батарея для акумуляторних систем. це три послідовно з’єднані 60-елементні сонячні панелі. По всій Північній Америці 3 послідовно є безпечним рядком для більшості контролерів MPPT. Більш високовольтні контролери Midnite Classic можуть приймати 4 або навіть 5 ланцюгів, в залежності від сонячних панелей і місцевого клімату.

Холодним ясним ранком, якщо ваша сонячна панель або ланцюжок панелей Voc перевищує ліміт контролера, контролер заряду захистить себе, відмовившись вмикатися. Якщо ви значно перевищите значення Voc, наприклад, підключивши велику кількість панелей послідовно, або неправильно під’єднаєте одну панель до контролера, наприклад, ви отримаєте дим. Дим, що виходить з контролера заряду. це погано.

Більшість контролерів заряду MPPT працюють з більш високою напругою масиву, що може значно зменшити необхідний розмір проводів між масивом і контролером заряду. Хоча вони дорожчі за ШІМ-контролери, контролери заряду MPPT можуть підвищити продуктивність системи до 30%, що робить їх дуже економічно вигідними.

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) є ефективним засобом для досягнення постійної напруги заряду акумулятора шляхом перемикання (або імпульсу) силових пристроїв контролера заряду. При ШІМ-регулюванні струм від сонячної батареї зменшується відповідно до стану акумулятора і потреби в підзарядці. ШІМ-контролер заряду постійно перевіряє стан акумулятора, щоб визначити, як швидко надсилати електричні імпульси, і як довго вони будуть тривати. На повністю зарядженій батареї без навантаження контролер може просто тикати кожні кілька секунд і посилати короткий імпульс на батарею. У розрядженому акумуляторі імпульси будуть дуже довгими і майже безперервними. Контролер заряду перевіряє стан заряду акумулятора між імпульсами і щоразу підлаштовується під нього.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT). Ідеальна напруга для сонячної панелі. це напруга, при якій вона може видати максимальну потужність. Точка максимальної потужності, також звана піковою напругою, скорочено Vpp. це максимальна вироблена енергія. Відстеження точки максимальної потужності (MPPT). це електронна конструкція, яку виробники контролерів заряду використовують для отримання максимально можливої потужності від сонячної панелі. Елементи, що складають сонячну панель, мають складний взаємозв’язок між сонячним випромінюванням, температурою і опором, що призводить до нелінійної вихідної ефективності, відомої як I-V крива. Мета MPPT-контролера полягає в тому, щоб відбирати вихідну потужність фотоелементів і застосовувати відповідне навантаження для отримання максимальної потужності для будь-яких умов навколишнього середовища. По суті, це визначає струм, який інвертор повинен брати від сонячної панелі, щоб отримати максимально можливу потужність, оскільки потужність дорівнює напрузі, помноженій на струм. MPPT-контролери є більш ефективними, ніж ШІМ-контролери, і дозволяють заощадити значні кошти на великих системах, оскільки вони забезпечують на 16-30% більше енергії для батареї.

Контролери заряду, автономні зарядні пристрої глибокого циклу.

Контролери заряду. це твердотільні електронні пристрої, які використовуються майже в кожній сонячній та вітровій енергетичній системі, що використовує батареї. Контролер заряду часто використовується в автономних сонячних системах з батареями від 12 до 48 вольт, щоб підтримувати напругу на батареях в допустимих межах. Контролер заряду автоматично зменшує, зупиняє або перенаправляє електричну енергію, коли батареї системи стають повністю зарядженими. Потужність контролера заряду варіюється від 4 до 80 А, а для великих систем сонячних батарей можна використовувати кілька контролерів заряду паралельно. Деякі контролери заряду пропонують додаткові функції, такі як відображення стану заряду, реєстрація даних, автоматичне вирівнювання заряду батарей і запуск генератора.

Найпростіші контролери заряду відключають живлення, коли батарея досягає заданої напруги, і вмикають її, коли досягається низька напруга. Контролери заряду з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ) вмикаються і вимикаються дуже швидко, підтримуючи батареї на повному заряді при будь-якій доступній потужності. Контролери заряду з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT) оптимізують напругу фотоелектричного масиву, щоб максимізувати загальну вихідну потужність, а потім перетворюють її в правильну напругу для заряду батареї. Цей процес значно збільшує потужність сонячної батареї, особливо при низьких температурах, коли напруга акумулятора значно нижча за напругу фотоелектричної батареї. Більшість контролерів заряду MPPT працюють з більш високою напругою масиву, що дозволяє використовувати більші сонячні модулі, які можуть бути більш економічними з точки зору вартості за ват. Сонячна батарея з вищою напругою також мінімізує необхідний розмір дроту AWG між сонячними панелями та контролером заряду. Хоча контролери заряду, які продає Blue Pacific Solar, дорожчі за ШІМ-контролери, вони використовують новітні досягнення силової електроніки для регулювання заряду батареї, контролюючи зарядну напругу і струм від масиву сонячних панелей. Контролери заряду регулюють заряд батареї, але також запобігають надмірному розряду батареї, що може призвести до пошкодження акумуляторної батареї.

Контролери заряду мають кілька ступенів контролю, які використовуються для регулювання різних рівнів напруги та струму. Напруга і струм акумулятора змінюються на різних стадіях заряду акумулятора. Хоча кількість може змінюватися, основний заряд зазвичай становить приблизно 80%, абсорбційний заряд. 10%, а плаваючий заряд представляє баланс процесу заряджання акумулятора. Етап об’ємного заряду в процесі роботи контролерів заряду. це перший етап, який використовується для повернення глибини розряду батареї (DOD) до 100%. Етап об’ємного заряду відбувається першим вранці після того, як DOD розрядився після заходу сонця попереднього дня. На етапі об’ємного заряду в акумуляторну батарею подається якомога більше ампер від сонячних панелей і підвищується напруга в процесі заряду. Ефект контролера заряду не відрізняється від спроби наповнити склянку води з крана. Спочатку ви вмикаєте кран на повну потужність, поки стакан наповнюється, а потім повільно зменшуєте тиск, поки стакан не наповниться. Коли акумуляторна батарея досягає заздалегідь визначеного рівня, відомого як уставка об’ємної напруги, заряд значно сповільнюється. Оскільки задане значення об’ємної напруги визначається типом акумулятора, який ви використовуєте, багато контролерів заряду повинні бути попередньо налаштовані на тип акумулятора, який буде диктувати швидкість заряду.

Другий стан заряду, який використовує контролер заряду. це стадія поглинання. Після того, як система акумуляторів була доведена до заданого значення об’ємної напруги, контролер заряду уповільнює швидкість заряду, оскільки акумуляторна батарея не може прийняти таку ж швидку швидкість заряду без перегріву і пошкодження акумуляторної батареї. На стадії поглинання акумуляторна батарея заповнена лише на 80%. Поглинальний заряд. це функціональний рівень у процесі, який переповнює акумуляторну батарею. На стадії поглинання контролер заряду підтримує постійну напругу батареї і зменшує кількість струму, що надходить в батарею. Коли стадія абсорбції завершена, акумуляторна батарея повністю заряджена.

Останній етап, який виконує контролер заряду. це плаваючий заряд. Зазвичай контролер заряду переходить у стан плаваючого заряду, коли інші рівні заряду акумуляторної батареї вже досягнуті. Коли кількість пікових сонячних годин обмежена, контролер заряду може не встигнути повернути акумуляторну батарею в плаваючу стадію до початку наступного циклу.

MorningStar, Outback і Xantrex щодня додають нові та оновлені технології контролерів заряду. Щороку випускаються різні нові моделі контролерів заряду, що робить те, що спочатку здається дилемою, але насправді є кращим рішенням. Насправді існує правильний контролер заряду для кожної позамережевої сонячної системи. Консультанти Blue Pacific Solars допоможуть вам розібратися з різними проблемами, пов’язаними з підбором правильних контролерів заряду для вашої акумуляторної батареї.

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві енергосистеми.

січня 2022 року Джейсон Сварк

енергію, заряд, сонячної, батареї

Кращі MPPT контролери заряду сонячних батарей середнього класу до 40А

У цій статті ми розглянемо шість найпопулярніших контролерів заряду сонячних батарей середнього рівня MPPT, які зазвичай використовуються для невеликих сонячних електростанцій потужністю до 2 кВт. Це більш доступні пристрої з нижчою напругою (100-150 В), які, як правило, призначені для акумуляторних систем на 12 або 24 В, хоча деякі з них можна використовувати і на 48 В батареях. Деякі з цих контролерів заряду також мають вбудовані клеми керування навантаженням для основного освітлення постійного струму та інших навантажень.

У цьому огляді ми не перераховуємо прості ШІМ-контролери, що використовуються для освітлення постійного струму та базових систем, оскільки є багато сайтів, які вже описують ці ШІМ-контролери початкового рівня. Високопродуктивні контролери заряду сонячних батарей MPPT з більш високою вхідною напругою до 300 В і номінальним струмом від 60 А до 100 А дивіться в нашому огляді високопродуктивних контролерів заряду сонячних батарей MPPT.

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер заряду, також відомий як сонячний регулятор. це регулятор заряду акумулятора, підключений між сонячною батареєю та акумулятором. Його завдання полягає в регулюванні сонячної потужності, щоб забезпечити правильну зарядку акумулятора і не допустити його перезарядки. Контролери заряду сонячних панелей, що працюють від постійного струму, існують вже десятки років і використовуються в більшості малих автономних сонячних електростанцій.

енергію, заряд, сонячної, батареї

найкращих контролерів сонячного заряду

Сонячні контролери середнього рівня до 40А

Сонячні контролери заряду MPPT меншої потужності з номінальним струмом від 20А до 40А використовуються для багатьох різних застосувань, включаючи автономні кабіни та будинки, автофургони, човни, каравани, телекомунікації та резервне копіювання на віддалених об’єктах. Ці сонячні контролери заряду MPPT середнього класу доступні від багатьох різних виробників, але в цьому огляді ми зосередимося на найпопулярніших і найякісніших контролерах заряду від найвідоміших виробників, які працюють на ринку вже кілька років.

№ з/п Модель Струм A Max Voc Batt Напруга Ціновий діапазон
1 Victron SmartSolar MPPT 35 A 150V 12V 24V 36V 48V від 350 до 480
2 Серія EPever TRIRON 40 A 150V 12В 24В від 150 до 250
3 Morningstar ProStar MPPT 40 A 120V 12В 24В 460 до 540
4 Серія EPever XTRA 40 A 150V 12В 24В 36В 48В від 130 до 190
5 Renogy Rover 40 A 100V 12В 24В від 150 до 190
6 Серія EPever BN 40 A 150V 12В 24В 170 до 250

Критерії порівняння

У цьому огляді ми оцінюємо різні контролери заряду за низкою важливих критеріїв, включаючи якість збірки, швидкість відстеження MPPT, діапазон напруги акумулятора, діапазон робочих температур (тепловіддача), моніторинг, реальну продуктивність і ціну. У наших оглядах ми зазвичай ставимо продуктивність і якість вище за доступність, тому в цьому випадку ми оцінюємо ціну за одиницю нижче, ніж інші критерії. Це може здатися упередженим ставленням до більш дорогих моделей, але на основі реальних результатів, тестування та моніторингу продуктивності, контролери вищого класу довели, що вони перевершують дешевші моделі.

Детальніше про вибір і правильний розрахунок контролера сонячного заряду читайте в статті про контролери сонячного заряду MPPT.

Victron SmartSolar

Victron Energy вважається світовим лідером в області силової електроніки і спеціалізується на виробництві обладнання, необхідного для автономних і автономних систем електропостачання, включаючи інвертори, акумулятори, зарядні пристрої, монітори і, звичайно ж, контролери заряду сонячних батарей. Компанія Victron, що базується в Нідерландах, виробляє багато продуктів в Індії і стала добре відомою завдяки виробництву якісних, надійних автономних інверторів/зарядних пристроїв та широкого спектру якісних контролерів заряду сонячних батарей MPPT.

енергію, заряд, сонячної, батареї

Victron пропонує величезний асортимент контролерів заряду сонячних батарей, від невеликих ШІМ-моделей на 10А до високопродуктивних 100А MPPT з високовольтними входами до 250В. Моделі MPPT 150V виглядають дуже простими за конструкцією і можуть не мати дисплея або клем керування навантаженням, як багато інших, однак, де Victron перевершує конкурентів. це відстеження продуктивності, зв’язку та моніторингу MPPT.

Victron має на сьогоднішній день найсучасніший моніторинг системи з вбудованим з’єднанням Bluetooth, що забезпечує легке програмування та конфігурацію, а також віддалене оновлення прошивки, яке додає додаткові функції та опції. Дизайн без дисплея може не сподобатися всім користувачам, але швидке, точне відстеження MPPT, висока якість збірки і V.E. Інтелектуальні мережеві опції. відмінна особливість.

Smartsolar MPPT 150V 35A

 • Швидке відстеження MPP
 • Максимальна напруга 150 В
 • Батареї 12В, 24В або 48В
 • Сумісність з літієвими батареями LiFePO4
 • Дуже просунутий додаток для моніторингу
 • Широкий діапазон робочих температур до 60°C
 • Вбудований датчик температури
 • Додатковий бездротовий датчик заряду батареї
 • Просте віддалене оновлення прошивки
 • 5 років гарантії

Дивіться детальний енергетичний огляд Victron

Серія EPever TRIRON

Компанія EPever була заснована в 2007 році і швидко зросла, щоб стати одним з найбільших китайських виробників економічно ефективних енергетичних продуктів, включаючи широкий спектр контролерів сонячного заряду MPPT. Серія Triron є наступним розвитком відомої серії MPPT Tracer.

Серія TRIRON від EPever. це набагато більш вдосконалена і зручна для користувача версія оригінальної серії контролерів заряду AN. Контролери TRIRON мають унікальний змінний модуль дисплея, а також змінний інтеейсний модуль з опцією зв’язку RS485, який можна використовувати для різних застосувань. Зверніть увагу, що максимальна напруга фотоелектричних модулів становить 100 або 150 В в залежності від моделі. 5-кнопковий дисплейний модуль дуже простий у використанні і надає всю необхідну інформацію про фотоелектричні модулі, батареї та навантаження. Бездротовий доступ доступний через Bluetooth-адаптер eBox-BLE або адаптер Wi-Fi для віддаленого моніторингу.

TRIRON Series MPPT 150V 40A

 • Швидке відстеження MPP
 • Максимальна робоча напруга 150 В (TRIRON 3215N 4215N)
 • Простий у використанні з великим чітким дисплеєм
 • Сумісний зі свинцево-кислотними та літієвими акумуляторами
 • 40A Контроль навантаження
 • Змінні модулі дисплея та інтеейсу
 • Інтеейс RS485 для зв’язку та дистанційного керування
 • USB-порт і релейне керування
 • Опціонально Датчик температури

Morningstar Prostar MPPT

Morningstar. це добре відома американська компанія з 25-річним досвідом у розробці та виробництві високоефективних сонячних контролерів заряду. Компанія Morningstar широко відома як розробник одних з найякісніших продуктів на ринку з високим рівнем захисту від екстремальних умов експлуатації, грозових перенапруг і високих робочих температур.

Лінійка контролерів заряду MPPT Prostar доступна у версіях на 25А і 40А з обмеженням вхідної напруги 120В. Надзвичайно швидке відстеження MPP може виконати повну розгортку напруги менш ніж за 1 секунду за допомогою технології Trakstar. Пристрій оснащений великими клемами, захищеними під передньою кришкою, включаючи вихідні клеми керування навантаженням до 30А, а також чітким РК-дисплеєм з підсвічуванням, який можна легко запрограмувати за допомогою 4 великих кнопок. Однак дуже висока ціна означає, що серія Prostar MPPT недоступна для багатьох користувачів.

Prostar MPPT 120V 40A

 • Дуже швидке відстеження MPP
 • 120V max Voc
 • Сумісний з літієвими акумуляторами LiFePO4
 • Широкий діапазон робочих температур до 60°C
 • 30A Контроль навантаження
 • Високий захист від перенапруги
 • Додатковий датчик заряду акумулятора
 • 5 років гарантії

Серія EPever XTRA

Компанія EPever, також відома як EPsolar, була заснована в 2007 році в Пекіні, Китай, і швидко зросла, ставши одним з найбільших виробників економічно ефективних продуктів для сонячної енергетики, включаючи широкий спектр контролерів заряду MPPT. Серія MPPT серії XTRA, випущена на початку 2018 року, лише нещодавно стала більш популярною завдяки низькій вартості, простоті налаштування та сумісності з літієвими батареями.

Серія XTRA доступна в 10 різних варіантах з 3 типами дисплеїв, номінальним струмом від 10 до 40А, напругою батареї від 12 до 48В і обмеженням вхідної напруги до 150В. У порівнянні зі старою серією AN, яка мала вхідну напругу 100 В, серія XTRA має сумісність з літієвими акумуляторами і більш високу вхідну напругу 150 В (Voc) на моделях 30 і 40 А, а також сучасний дизайн і приховані гвинтові клеми. Зверніть увагу, що двокнопкова версія з РК-дисплеєм. це, по суті, старий контролер серії AN в сучасному корпусі.

Серія XTRA MPPT 40A

 • Хороше відстеження MPP
 • Три варіанти дисплея з чітким простим РК-дисплеєм
 • Сумісність з більшістю літієвих батарей LiFePO4
 • 40A Контроль навантаження
 • Додатковий дисплей MT50
 • Опціональний датчик температури
 • Додатковий модуль Wi-Fi та Bluetooth
 • Низька вартість

Renogy Rover

Компанія Renogy, заснована в США в 2014 році, нещодавно стала дуже популярним вибором для ентузіастів сонячної енергетики в усьому світі завдяки низькій вартості, простоті встановлення та хорошому відстеженню MPPT. Renogy виробляє широкий асортимент доступних інверторів, перетворювачів постійного струму та контролерів сонячного заряду в Китаї.

енергію, заряд, сонячної, батареї

Серія Rover від Renogy. це багатофункціональний контролер MPPT з чітким вбудованим дисплеєм, а також недорогий (опціонально) адаптер Bluetooth, який забезпечує чудовий, простий у використанні інтеейс з багатьма варіантами конфігурації. Вбудовані клеми управління навантаженням, хоча вихідний струм обмежений до 20А. Загальна якість збірки досить хороша, проте є деякі області, які можна було б поліпшити, особливо кабельні клеми, які занадто малі для контролера на 40А.

Rover MPPT 100V 40A

 • Хороше відстеження MPP
 • Зрозумілий простий дисплей
 • Сумісний з літієм (12.8V LiFePO4)
 • 20А Контроль навантаження
 • Розширений додаток Bluetooth та налаштування користувача
 • Датчик температури в комплекті
 • Низька вартість

Серія Outback BN від EPever

Outback Power Flexmax40 виробляється компанією EPever і широко відомий як серія Tracer BN, яка є добре відомим доступним MPPT-контролером.

EPever є одним з провідних виробників економічно ефективних енергетичних продуктів, включаючи широкий спектр контролерів сонячного заряду. Добре відомі серії MPPT Tracer і TRIRON є дуже популярним вибором для ентузіастів сонячної енергетики в усьому світі завдяки простоті налаштування, хорошому відстеженню MPPT і низькій ціні.

енергію, заряд, сонячної, батареї

Перше покоління серії AN є найвідомішим MPPT в лінійці, будучи недорогим 100-вольтовим пристроєм з вбудованим дисплеєм. Однак серія BN є більш дорогою високопродуктивною версією з багатьма додатковими функціями, включаючи обмеження вхідної напруги 150 В, міцну конструкцію, великий радіатор і величезні вхідні клеми, які можуть приймати кабель розміром до 50 мм2 (1 AWG).

Очевидною особливістю, якої не вистачає серії BN, є відсутність дисплея. Однак, моніторинг та конфігурація доступні за допомогою додаткового віддаленого дисплея MT50, який має хороший чіткий РК-екран, що відображає всю основну необхідну інформацію. Бездротовий доступ також доступний через Bluetooth-адаптер eBox-BLE.

Трасувальник серії BN MPPT 150V 40A

 • Дуже великі гвинтові клеми
 • Великий радіатор і широкий діапазон робочих температур
 • Акумулятори 12В, 24В
 • 150V max Voc
 • Широкий діапазон напруги MPP
 • Контроль навантаження 20А
 • Дистанційний дисплей MT50 з налаштуваннями та контролем навантаження
 • Додатковий датчик температури

Як працює контролер сонячного заряду?

енергію, заряд, сонячної, батареї

Контролери сонячного заряду є важливим елементом будь-якої системи сонячних електричних панелей. На найпростішому рівні, контролери заряду запобігають перезарядці акумуляторів і запобігають розрядці акумуляторів через масив сонячних панелей вночі.

Примітка: Хоча принципи роботи в основному однакові незалежно від джерела живлення (сонячні панелі, вітер, гідро, паливо, генератор тощо).), ми будемо говорити тут з точки зору сонячних електричних систем і будемо використовувати терміни “контролер заряду” і “сонячний контролер заряду” як взаємозамінні. Аналогічно, наш термін “батарея” означає або одну батарею, або блок батарей.

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролери заряду є невід’ємною частиною майже всіх систем відновлюваної енергії на основі акумуляторних батарей і служать регулятором струму і/або напруги для захисту акумуляторів від перезарядки. Їх мета. забезпечити належне живлення та безпеку ваших акумуляторів глибокого циклу на тривалий термін.

Контролери заряду сонячних батарей необхідні для безпечної та ефективної зарядки сонячних батарей. Думайте про контролер заряду як про суворий регулятор між сонячними панелями та сонячною батареєю. Без контролера заряду сонячні панелі можуть продовжувати подавати енергію в батарею після повного заряду, що призведе до пошкодження батареї та потенційно небезпечної ситуації.

Ось чому контролер заряду настільки важливий: більшість 12-вольтових сонячних панелей видають від 16 до 20 вольт, тому батареї дуже легко перезарядити без будь-якого регулювання. Більшість 12-вольтових сонячних батарей потребують 14-14.5 вольт для досягнення повного заряду, щоб ви могли бачити, як швидко може виникнути проблема перезарядки.

Як працює контролер заряду сонячної батареї?

Хоча вам не обов’язково розбиратися в технічних тонкощах роботи контролера заряду, знання основ буде корисним, незалежно від того, чи збираєте ви сонячну електростанцію своїми руками, чи довірите цю роботу професіоналам.

Основні функції контролера досить прості. Контролери заряду блокують зворотний струм і запобігають перезаряду акумулятора. Деякі контролери також запобігають перерозряду батареї, захищають від електричного перевантаження та/або відображають стан батареї і потік енергії. Нижче ми розглянемо кожну функцію окремо.

Сучасні контролери заряду сонячних батарей працюють шляхом виявлення та моніторингу рівня напруги батареї та ретельного регулювання потоку струму від панелей до батареї. Зарядку акумулятора найкраще проводити в три етапи: максимізація струму для якнайшвидшої зарядки акумулятора приблизно до 80% (етап “масова зарядка”), потім зменшення струму в міру наближення до повного заряду акумулятора (етап “поглинання”) і, нарешті, підтримка “плаваючого” або “крапельного” заряду для підтримки акумулятора в зарядженому стані і готовності до використання. Для отримання додаткової інформації про триступеневе заряджання сонячних батарей подивіться перше відео з нашої серії відео “Як правильно заряджати батареї глибокого циклу”.

Типи контролерів заряду сонячних батарей

Коли ви почнете шукати сонячні контролери заряду для продажу в Інтернеті, ви швидко зрозумієте, що існує безліч різних варіантів. Ви можете знайти широкий вибір брендів, розмірів, цін та функцій, що дає вам перевагу у виборі, але також може виявитися надто складним.

Як правило, існують три основні типи контролерів заряду: 1- або 2-ступінчасті контролери заряду, 3-ступінчасті та/або ШІМ-контролери заряду, а також контролери з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT). Ви також знайдете контролери заряду для електромобілів та гольф-карів. Найчастіше використовуються контролери заряду в діапазоні від 4 до 60 ампер зарядного струму, але є новіші контролери MPPT, які можуть досягати до 80 ампер.

Прості 1- або 2-ступінчасті контролери

Ці контролери заряду використовують шунтуючі транзистори або реле для управління напругою в один або два етапи (звідси назви 1-ступінчастий або 2-ступінчастий контролер). Це найстаріші типи, які мають надзвичайно прості, а іноді й неефективні компоненти. Однак, їх надійність і доступність все ще приваблюють деяких людей.

3-ступінчасті та/або ШІМ-контролери

ШІМ-контролери заряду, вироблені відомими брендами, такими як Xantrex, Morningstar, Steca та Blue Sky, є недорогими та надійними. Їх недоліком є те, що їх слід використовувати лише тоді, коли номінальна напруга сонячних панелей відповідає напрузі акумулятора. і навіть тоді вони мають неефективність у великих системах.

Контролери з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT)

Контролери заряду MPPT. це найякісніший і найдосконаліший варіант, але вони мають високу ціну. Контролери MPPT, що виробляються такими брендами, як Victron Energy, OutBack Power, MidNite Solar та іншими, забезпечують вражаючий рівень ефективності 94-98%, забезпечуючи приблизно на 10-30% більше енергії для сонячної батареї, ніж інші типи. Якщо ваша сонячна система невелика (розміром з будинок або менше) і напруга її батареї не перевищує 24 В, контролер MPPT зазвичай вартий додаткових початкових інвестицій. Оскільки з роками більші, більш досконалі системи та 48В батареї стають все більш поширеними, контролери заряду MPPT є новим стандартом.

Чому важливо мати контролер сонячного заряду

Блокування зворотного струму

Сонячні панелі працюють, прокачуючи струм через вашу батарею в одному напрямку. Вночі панелі можуть пропускати невеликий струм у зворотному напрямку, спричиняючи невеликий розряд батареї. Потенційні втрати незначні, але їх легко запобігти. Деякі типи вітрових та гідрогенераторів також споживають зворотний струм, коли вони зупиняються (більшість з них не споживають, за винятком випадків несправності).

У більшості контролерів струм заряду проходить через напівпровідник (транзистор), який діє як клапан для управління струмом. Він називається “напівпровідниковим”, оскільки пропускає струм лише в одному напрямку. Запобігає виникненню зворотного струму без зайвих зусиль і витрат.

У деяких старих контролерах електромагнітна котушка відкриває і закриває механічний перемикач (так зване реле. ви можете почути, як воно клацає і вимикається).) Реле вимикається вночі, щоб заблокувати зворотний струм. Ці контролери іноді називають контролерами шунтування виклику.

Якщо ви використовуєте масив сонячних панелей лише для краплинного заряду акумулятора (дуже маленький масив порівняно з розміром акумулятора), то контролер заряду вам може не знадобитися. Це рідкісне застосування. Прикладом може слугувати крихітний модуль обслуговування, який запобігає розряду батареї на припаркованому автомобілі, але не витримує значних навантажень. У такому випадку можна встановити простий діод, щоб заблокувати зворотний струм. Діод, який використовується для цієї мети, називається “блокуючим діодом.”

Запобігання перезаряду

Коли батарея досягає повного заряду, вона більше не може зберігати енергію, що надходить. Якщо енергія продовжує подаватися на повну потужність, напруга акумулятора стає занадто високою. Вода розпадається на водень і кисень та швидко вибухає. (Виглядає так, ніби вона кипить, тому ми іноді так її називаємо, хоча насправді вона не гаряча).) Існує надмірна втрата води, а також ймовірність того, що гази можуть спалахнути і спричинити невеликий вибух. Акумулятор також буде швидко розряджатися і, можливо, перегріватися. Надмірна напруга також може вплинути на навантаження (світло, прилади тощо).) або призведе до вимкнення інвертора.

Запобігання перезаряду. це просто питання зменшення потоку енергії до акумулятора, коли батарея досягає певної напруги. Коли напруга падає через зниження інтенсивності сонячного випромінювання або збільшення споживання електроенергії, контролер знову дозволяє максимально можливий заряд. Це називається “регулюванням напруги.”

Це найнеобхідніша функція всіх контролерів заряду. Контролер “дивиться” на напругу і регулює заряджання акумулятора у відповідь. Деякі контролери регулюють потік енергії до акумулятора, повністю вмикаючи або повністю вимикаючи струм. Це називається “управління ввімкненням/вимкненням”.” Інші зменшують струм поступово. Це називається “широтно-імпульсною модуляцією” (ШІМ). Обидва методи добре працюють, якщо правильно налаштовані для вашого типу батареї.

ШІМ-контролери сонячного заряду підтримують більш постійну напругу. Якщо ШІМ-контролер має двоступеневе регулювання, він спочатку буде утримувати напругу на безпечному максимумі, щоб батарея досягла повного заряду. Потім він знизить напругу нижче, щоб підтримувати “фінішний” або “крапельний” заряд. Двоступеневе регулювання важливе для системи, яка може мати багато днів або тижнів надлишку енергії (або мало використання енергії). Підтримує повний заряд, але мінімізує втрати води та напругу.

Напруга, при якій контролер змінює швидкість заряду, називається уставками. При визначенні ідеальних заданих значень існує певний компроміс між швидкою зарядкою до заходу сонця і легким перезарядженням акумулятора.

Визначення заданих значень залежить від передбачуваного режиму використання, типу батареї та, до певної міри, від досвіду та філософії проектувальника або оператора системи. Деякі контролери мають регульовані уставки, а інші ні.

Розуміння контрольних точок заряду та заряду. Температура

Ідеальні уставки напруги для контролю заряду залежать від температури акумулятора. Деякі контролери мають функцію, яка називається “температурна компенсація”.” Коли контролер відчуває низьку температуру батареї, він підвищує задані значення. Інакше, коли батарея холодна, вона зменшить заряд занадто рано. Якщо ваші батареї піддаються температурним коливанням, що перевищують приблизно 30° F (17° C), необхідна компенсація.

Деякі контролери мають вбудований датчик температури. Такий контролер повинен бути встановлений в місці, де температура близька до температури батарей. Кращі контролери мають дистанційний датчик температури на невеликому кабелі. Датчик повинен бути прикріплений безпосередньо до акумулятора, щоб повідомляти контролеру про його температуру.

Альтернативою автоматичній компенсації температури є ручне регулювання заданих значень (якщо це можливо) відповідно до пори року. Це може бути достатньо робити лише двічі на рік, навесні та восени.

Контрольні уставки проти. Тип акумулятора

Ідеальні задані значення для контролю заряду залежать від конструкції батареї. До середини 2010-х років переважна більшість систем відновлюваної енергетики використовували свинцево-кислотні акумулятори глибокого циклу або заливного, або герметичного типу. Заливні батареї заповнені рідиною. Це стандартні, економічні батареї глибокого циклу.

У герметичних батареях використовуються насичені прокладки між пластинами. Їх також називають “клапанно-регульованими” або “абсорбованими скляними матами”, або просто “необслуговуваними”.” Їх потрібно регулювати на трохи нижчу напругу, ніж залиті акумулятори, інакше вони висихають і руйнуються. Деякі контролери мають можливість вибору типу акумулятора. Ніколи не використовуйте контролер, не призначений для вашого типу акумулятора.

Типові задані значення для свинцево-кислотних батарей на 12 В при 77° F (25° C)

(Це типові значення, наведені тут лише для прикладу.)

Висока межа (затоплена батарея): 14.4В Верхня межа (герметична батарея): 14.0В Відновлення повного заряду: 13.0V

Низьковольтний роз’єднувач: 10.8V Reconnect: 12.5V

Компенсація температури для 12-вольтової батареї:

-.03В на ° C відхилення від стандартних 25 ° C

Що таке низьковольтне відключення (LVD)?

Свинцево-кислотні батареї глибокого циклу, що використовуються в системах відновлюваної енергетики, розраховані на розрядку лише на 50-80%. Якщо їх розрядити на 100%, вони негайно виходять з ладу. Уявіть, що на вашій кухонній плиті закипіла каструля з водою. Як тільки він розряджається, бак перегрівається. Якщо ви будете чекати, поки пара припиниться, буде вже занадто пізно!

Аналогічно, якщо ви чекаєте, поки світло стане тьмяним, це означає, що акумулятор вже пошкоджений. Щоразу, коли це відбувається, ємність і термін служби акумулятора зменшуються на невелику величину. Якщо батарея перебуває в такому перерозрядженому стані кілька днів або тижнів поспіль, вона може швидко вийти з ладу.

Єдиний спосіб запобігти надмірному розряду, коли все інше не спрацьовує. це відключити навантаження (електроприлади, світло тощо).), а потім під’єднувати їх лише тоді, коли напруга відновиться внаслідок значної зарядки. Коли наближається перерозряд, напруга 12-вольтової батареї падає нижче 11 вольт (24-вольтової батареї падає нижче 22 вольт).

Схема відключення низької напруги відключить навантаження при цьому заданому значенні. Вона знову підключить навантаження лише тоді, коли напруга акумулятора суттєво відновиться завдяки накопиченню певного заряду. Типова точка скидання LVD. 13 вольт (26 вольт у системі 24В).

Всі сучасні інвертори мають вбудований LVD, навіть дешеві. Інвертор вимкнеться, щоб захистити себе, навантаження та акумулятор. Зазвичай інвертор підключається безпосередньо до акумуляторів, а не через контролер заряду, оскільки його струм споживання може бути дуже високим, а також тому, що він не потребує зовнішнього LVD.

Якщо у вас є навантаження постійного струму, у вас повинен бути LVD. Деякі контролери заряду мають вбудований вимикач. Ви також можете придбати окремий пристрій LVD. Деякі системи LVD мають “милосердний вимикач”, який дозволяє використовувати мінімальну кількість енергії, принаймні достатньо довго, щоб знайти свічки та сірники! Холодильники постійного струму мають вбудований LVD.

Якщо ви купуєте контролер заряду з вбудованим LVD, переконайтеся, що він має достатню потужність, щоб впоратися з навантаженнями постійного струму. Наприклад, припустимо, вам потрібен контролер заряду, щоб обробляти струм заряду менше 10 ампер, але у вас є насос для нагнітання води постійного струму, який споживає 20 ампер (протягом коротких періодів) плюс навантаження на освітлення постійного струму 6 ампер. Доречним буде контролер заряду з LVD на 30 ампер. Не купуйте контролер заряду на 10 ампер, який має лише 10 або 15 ампер навантажувальної здатності!

Майте спокій із захистом від перевантаження

Ланцюг перевантажений, коли струм, що протікає в ньому, вищий, ніж він може безпечно витримати. Це може призвести до перегріву і навіть до пожежі. Перевантаження може бути викликане несправністю (коротким замиканням) в електропроводці або несправним приладом (наприклад, замерзлим водяним насосом). Деякі контролери заряду мають вбудований захист від перевантаження, як правило, з кнопкою скидання.

Вбудований захист від перевантаження може бути корисним, але більшість систем вимагають додаткового захисту у вигляді запобіжників або автоматичних вимикачів. Якщо у вас є ланцюг з розміром проводів, для якого безпечна навантажувальна здатність (сила струму) менша, ніж межа перевантаження контролера, то ви повинні захистити цей ланцюг запобіжником або вимикачем з відповідним меншим номіналом сили струму. У будь-якому випадку, дотримуйтесь вимог виробника та Національного електричного кодексу щодо будь-яких вимог до зовнішніх запобіжників або вимикачів.

Чому дисплеї та вимірювання важливі

Контролери заряду включають різноманітні можливі індикатори, починаючи від однієї червоної лампочки і закінчуючи цифровими індикаторами напруги та струму. Ці індикатори важливі і корисні. Уявіть, що ви їдете через всю країну без панелі приладів у вашому автомобілі! Система індикації може показувати потік енергії в систему і з неї, приблизний стан заряду вашого акумулятора, а також при досягненні різних обмежень.

Якщо ви хочете мати повний і точний моніторинг, витратьте близько 200 доларів на окремий цифровий пристрій, який включає в себе лічильник ампер-годин. Він діє як електронний бухгалтер, щоб відстежувати енергію, доступну у вашому акумуляторі. Якщо у вас є окремий системний монітор, то не обов’язково мати цифрові дисплеї в самому контролері заряду. Навіть найдешевша система повинна мати вольтметр як мінімальний індикатор функціонування та стану системи.

Майте все з панеллю живлення

Якщо ви встановлюєте систему для живлення сучасного будинку, то вам знадобляться захисні вимикачі та з’єднання для роботи з високим струмом. Електричне обладнання може бути громіздким, дорогим і трудомістким в установці. Щоб зробити все економічно і компактно, придбайте готову силову панель. Може включати контролер заряду з LVD, інвертор та цифровий моніторинг як опції. Це полегшує електрику підключення основних компонентів системи, а також відповідає вимогам безпеки Національного електротехнічного кодексу або місцевих органів влади.

Контролери заряду для вітрових та гідрогенераторів

Контролер заряду для вітроелектричної або гідроелектричної зарядної системи повинен захищати батареї від перезарядження, так само як і фотоелектричний контролер. Однак, щоб запобігти перевищенню швидкості турбіни, необхідно постійно тримати навантаження на генераторі. Замість того, щоб відключати генератор від батареї (як більшість фотоелектричних контролерів), він перенаправляє надлишкову енергію на спеціальне навантаження, яке поглинає більшу частину енергії від генератора. Таким навантаженням зазвичай є нагрівальний елемент, який “спалює” надлишок енергії у вигляді тепла. Якщо ви можете використовувати тепло з користю, добре!

Чи завжди потрібен контролер сонячного заряду?

У більшості систем відновлюваної енергетики на основі акумуляторів. так. Однак контролер заряду може не знадобитися, якщо ви використовуєте невелику панель для обслуговування/крапельного заряду (наприклад, панелі потужністю 1-5 Вт). Прийнято вважати, що контролери заряду не є обов’язковим компонентом, якщо ваша панель видає не більше 2 Вт на кожні 50 Ач (ампер-годин).

Чи працює мій сонячний контролер заряду?

Як дізнатися, що контролер несправний?? Слідкуйте за вольтметром, коли батареї досягають повного заряду. Чи досягає напруга (але не перевищує) встановлених значень для вашого типу батареї? Використовуйте вуха та очі. чи сильно булькають батареї? Чи накопичується багато вологи на верхніх частинах акумуляторів? Це ознаки можливого завищення ціни. Чи отримуєте ви ту ємність, яку очікуєте від вашого банку акумуляторів? Якщо ні, то може виникнути проблема з контролером, і він може пошкодити ваші батареї.

Висновок

Хороший контролер заряду не є дорогим по відношенню до загальної вартості енергосистеми. Це також не дуже загадково. Контроль за зарядом батареї настільки важливий, що більшість виробників високоякісних батарей (з гарантією від п’яти років) вказують вимоги до регулювання напруги, відключення при низькій напрузі та температурної компенсації. Якщо не дотримуватися цих обмежень, батареї зазвичай виходять з ладу менш ніж через чверть нормального терміну служби, незалежно від їхньої якості та вартості.

Купуйте найкращі контролери сонячного заряду за найнижчими цінами

Ваші унікальні потреби, бюджет та налаштування можуть допомогти вам визначити найкращі варіанти контролерів заряду для вашої системи. і що б ви не вибрали, ви можете розраховувати на те, що знайдете його за найкращою ціною від altE.

Наш вибір контролерів заряду сонячних панелей включає всі найпопулярніші моделі від провідних брендів, що позбавляє вас клопоту і часу на перевірку декількох магазинів, щоб звузити ваші можливості. І з altE ви можете бути впевнені, що отримуєте найкращу можливу ціну без шкоди для автентичності та якості продукції.

Типи сонячних контролерів заряду, їх функціональність та застосування

Контролер сонячного заряду. це, по суті, контролер напруги або струму для заряджання акумулятора та запобігання перезарядженню електричних елементів. Він спрямовує напругу та струм від сонячних панелей до електричного елемента. Як правило, 12-вольтові плати/панелі видають напругу від 16 до 20 В, тому, якщо немає регулювання, електричні елементи можуть пошкодитися від перезарядження. Як правило, електричні накопичувачі вимагають близько 14 до 14.5В для повної зарядки. Контролери заряду сонячних батарей доступні з будь-якими функціями, вартістю та розмірами. Діапазон контролерів заряду. від 4.5А і до 60-80А.

Типи контролерів сонячних зарядних пристроїв:

 • Прості 1 або 2 ступеневі регулятори
 • ШІМ (широтно-імпульсна модуляція)
 • Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Прості 1 або 2 елементи керування: Він має шунтуючі транзистори для управління напругою в один або два етапи. Цей контролер в основному просто замикає сонячну панель, коли досягається певна напруга. Основною причиною такої високої репутації контролерів заряду є їх непохитна якість. у них так мало сегментів, що вони майже не ламаються.

ШІМ (широтно-імпульсна модуляція): Це контролер заряду традиційного типу, наприклад, сибірська виразка, Blue Sky і так далі. Зараз це, по суті, галузевий стандарт.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT): Контролер заряду сонячної батареї MPPT. яскрава зірка сучасних сонячних систем. Ці контролери дійсно визначають найкращу робочу напругу і силу струму сонячних панелей і узгоджують їх з банком електричних елементів. Результат. додаткові 10-30% більше енергії від вашого сонячного кластера в порівнянні з ШІМ-контролером. Зазвичай це варто передбачити для будь-яких сонячних електричних систем потужністю понад 200 Вт.

Особливості контролера сонячної зарядки:

 • Захищає батарею (12В) від перезарядки
 • Зменшує обслуговування системи та збільшує термін служби акумулятора
 • Автоматична індикація заряду
 • Надійність висока
 • Зарядний струм від 10 до 40 ампер
 • Контролює зворотний потік струму

Функція контролера сонячного заряду:

Найважливіший контролер заряду в основному контролює напругу пристрою і розмикає ланцюг, зупиняючи зарядку, коли напруга батареї піднімається до певного рівня. контролери заряду використовують механічне реле для розмикання або замикання ланцюга, зупиняючи або починаючи подачу енергії на електричні накопичувачі.

Як правило, сонячні електростанції використовують батареї на 12 В. Сонячні панелі можуть передавати набагато більшу напругу, ніж зобов’язана заряджати батарея. Напруга заряду може підтримуватися на оптимальному рівні, в той час як час, необхідний для повного заряду електричних накопичувачів, зменшується. Це дозволяє сонячним системам постійно працювати оптимально. Подаючи вищу напругу в дроти від сонячних панелей до контролера заряду, розсіювання потужності в дротах принципово зменшується.

Контролери сонячного заряду також можуть керувати зворотним потоком енергії. Контролери заряду можуть розпізнати, коли від сонячних панелей не надходить енергія, і розмикають ланцюг, що відокремлює сонячні панелі від акумуляторних пристроїв, і зупиняють зворотний потік струму.

Застосування:

В останні дні процес виробництва електроенергії з сонячного світла має більшу популярність, ніж інші альтернативні джерела, а фотоелектричні панелі абсолютно не забруднюють навколишнє середовище і не вимагають високого рівня обслуговування. Нижче наведено кілька прикладів використання сонячної енергії.

 • Вуличні ліхтарі використовують фотоелектричні елементи для перетворення сонячного світла в електричний заряд постійного струму. Ця система використовує сонячний контролер заряду для зберігання постійного струму в акумуляторах і використовується в багатьох сферах.
 • Домашні системи використовують фотомодуль для домашнього застосування.
 • Гібридна сонячна система використовує кілька джерел енергії для забезпечення постійного резервного живлення інших джерел.

Приклад контролера заряду сонячної батареї:

У наведеному нижче прикладі сонячна панель використовується для заряджання акумулятора. Набір операційних підсилювачів використовується для безперервного моніторингу напруги панелі та струму навантаження. Якщо батарея повністю заряджена, про це буде сигналізувати зелений світлодіод. Для індикації стану недозарядки, перевантаження та глибокого розряду використовується набір світлодіодів. MOSFET використовується як силовий напівпровідниковий перемикач контролером сонячного заряду для забезпечення відключення навантаження в стані низького заряду або перевантаження. Сонячна енергія шунтується за допомогою транзистора на фіктивне навантаження, коли батарея повністю заряджається. Це захистить акумулятор від перезарядки.

Цей пристрій виконує 4 основні функції:

 • Заряджає акумулятор.
 • Він показує, коли батарея повністю заряджена.
 • Контролює напругу акумулятора і, коли вона мінімальна, відключає живлення вимикача навантаження, щоб від’єднати підключення навантаження.
 • У разі перевантаження перемикач навантаження знаходиться у вимкненому стані, забезпечуючи відключення навантаження від живлення від акумулятора.

Сонячна панель. це колекція сонячних елементів. Сонячна панель перетворює сонячну енергію в електричну. Сонячна панель використовує омічний матеріал для з’єднань, а також зовнішніх клем. Таким чином, електрони, створені в матеріалі n-типу, проходять через електрод до дроту, підключеного до батареї. Через акумулятор електрони досягають матеріалу p-типу. Тут електрони з’єднуються з дірками. Коли сонячна панель підключена до батареї, вона поводиться як інша батарея, і обидві системи з’єднані послідовно, як дві батареї, з’єднані послідовно. Сонячна панель повністю складається з чотирьох технологічних етапів: перевантаження, низький заряд, низький заряд батареї та стан глибокого розряду. Вихід з сонячної панелі підключений до перемикача, а звідти вихід подається на акумуляторну батарею. Звідти він переходить до перемикача навантаження і, нарешті, до вихідного навантаження. Ця система складається з 4 різних частин. індикація та виявлення перенапруги, виявлення перезаряду, індикація перезаряду, індикація та виявлення низького заряду акумулятора. У разі перезарядки, енергія від сонячної панелі перенаправляється через діод на MOSFET-перемикач. У разі низького заряду, живлення MOSFET перемикача відключається, щоб перевести його у вимкнений стан і таким чином відключити живлення навантаження.

Сонячна енергія є найчистішим і найдоступнішим відновлюваним джерелом енергії. Сучасні технології дозволяють використовувати цю енергію для різних цілей, включаючи виробництво електроенергії, освітлення та нагрівання води для побутових, комерційних або промислових потреб.

Залишити відповідь