Вибір правильного контролера/регулятора сонячного заряду. Контролер сонячного заряду Agm

Як правильно вибрати контролер/регулятор сонячного заряду

Контролер заряду сонячної батареї (часто його називають регулятором) схожий на звичайний зарядний пристрій для акумулятора, і.e. регулює струм, що надходить від сонячної панелі до акумуляторної батареї, щоб уникнути перезарядки акумуляторів. (Якщо вам не потрібно розуміти “чому”, прокрутіть до кінця, щоб побачити просту блок-схему). Як і у випадку із звичайним якісним зарядним пристроєм, можна використовувати різні типи акумуляторів, вибирати напругу поглинання, плаваючу напругу, а іноді також можна вибирати періоди часу та/або хвостовий струм. Вони особливо підходять для літій-залізо-фосфатних акумуляторів, оскільки після повного заряду контролер залишається на встановленій плаваючій або утримуючій напрузі близько 13.6V (3.4В на елемент) до кінця дня.

Найпоширеніший профіль заряду. це та сама базова послідовність, що використовується на якісному мережевому зарядному пристрої, а саме.e. об’ємний режим поглинання плаваючий режим. Вхід в режим об’ємного заряду відбувається при:

 • схід сонця вранці
 • якщо напруга акумулятора падає нижче визначеної напруги протягом більш ніж встановленого періоду часу, наприклад.g. 5 секунд (повторний вхід)

Цей повторний вхід в об’ємний режим добре працює зі свинцево-кислотними акумуляторами, оскільки падіння напруги гірше, ніж у літієвих акумуляторів, які підтримують вищу і стабільнішу напругу протягом більшої частини циклу розряду.

Літієві батареї

Літієві батареї (LiFePO4) не виграють від повторного входу в режим об’ємного заряду протягом дня, оскільки внутрішній опір літієвих батарей збільшується при високих (і низьких) станах заряду, як показано помаранчевими вертикальними лініями на графіку нижче, і необхідно лише час від часу балансувати елементи, що може бути зроблено тільки навколо напруги поглинання. Пов’язана з цим причина полягає в тому, щоб уникнути швидких і великих перепадів напруги, які відбуватимуться в цих регіонах при вмиканні та вимиканні великих навантажень.

Літієві батареї не мають визначеної “плаваючої напруги”, і тому “плаваюча напруга” контролера повинна бути встановлена на рівні або трохи нижче “напруги коліна заряду” (як показано на графіку нижче) профілю заряду LiFePO4, тобто.e. 3.4В на комірку або 13.6В для батареї 12В. Контролер повинен утримувати цю напругу протягом решти дня після масової зарядки акумулятора.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Різниця між PWM і MPPT контролерами сонячного заряду

Суть різниці полягає в наступному:

 • За допомогою ШІМ-контролера струм витягується з панелі при напрузі трохи вище напруги акумулятора, тоді як
 • З контролером заряду сонячної батареї MPPT струм відбирається з панелі при “максимальній напрузі живлення” (уявіть собі контролер MPPT як “розумний DC-DC перетворювач”)

Ви часто бачите такі гасла, як “ви отримаєте 20% або більше енергії, зібраної з MPPT-контролера”. Ця різниця насправді значно варіюється, і нижче наведено порівняння за умови, що панель знаходиться на повному сонці, а контролер працює в режимі об’ємного заряду. Ігноруючи перепади напруги та використовуючи просту панель і просту математику в якості прикладу:

Напруга акумулятора = 13В (напруга акумулятора може змінюватися в межах, скажімо, 10.8 В при повному розряді і 14.4В під час режиму поглинання заряду). При 13В потужність панелі буде трохи вищою, ніж максимальна потужність контролера, скажімо, на 5.2A

З ШІМ-контролером потужність, що споживається з панелі, становить 5.2А 13В = 67.6 Вт. Ця кількість енергії буде споживатися незалежно від температури панелі, за умови, що напруга на панелі залишається вище напруги акумулятора.

З MPPT контролером потужність від панелі становить 5.0А 18В = 90 Вт, i.e. на 25% вище. Однак це занадто оптимістично, оскільки напруга падає з підвищенням температури; тому, якщо припустити, що температура панелі підвищується, скажімо, до 30°C вище стандартних умов тестування (STC) 25°C, а напруга падає на 4% на кожні 10°C, то i.e. загалом 12%, тоді потужність, що споживається MPPT, становитиме 5 А 15.84V = 79.2 Вт i.e. 17.На 2% більше потужності, ніж ШІМ-контролер.

Підсумовуючи, можна сказати, що з контролерами MPPT спостерігається збільшення збору енергії, але відсоток збільшення збору енергії значно змінюється протягом дня.

ШІМ:

Контролер ШІМ (широтно-імпульсної модуляції) можна розглядати як (електронний) перемикач між сонячними панелями та акумулятором:

 • Перемикач увімкнений, коли зарядний пристрій знаходиться в режимі об’ємного заряду
 • Перемикач “клацає” увімкненим і вимкненим за необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на рівні напруги поглинання
 • Перемикач вимкнений в кінці поглинання, коли напруга акумулятора падає до плаваючої напруги
 • Перемикач знову “клацає” увімкненим та вимкненим за необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на рівні плаваючої напруги

Зверніть увагу, що коли перемикач вимкнений, напруга на панелі буде дорівнювати напрузі холостого ходу (Voc), а коли перемикач увімкнений, напруга на панелі буде дорівнювати напрузі акумулятора, тобто падіння напруги між панеллю і контролером буде відбуватися за рахунок падіння напруги між панеллю і контролером.

Найкраща відповідність панелі для ШІМ-контролера:

Найкращою панеллю для ШІМ-контролера є панель з напругою, яка трохи перевищує напругу, необхідну для заряджання акумулятора, враховуючи температуру, як правило, панель з Vmp (максимальною напругою живлення) близько 18 В заряджає 12-вольтовий акумулятор. Ці панелі часто називають панелями на 12В, хоча вони мають Vmp близько 18В.

MPPT:

Контролер MPPT можна вважати “розумним DC-DC перетворювачем”, тобто.e. він знижує напругу на панелі (отже, можна використовувати “домашні панелі”) до напруги, необхідної для зарядки акумулятора. Струм збільшується в тому ж співвідношенні, в якому падає напруга (ігноруючи втрати на нагрівання в електроніці), так само, як і в звичайному понижувальному DC-DC перетворювачі.

“Розумним” елементом в DC-DC перетворювачі є моніторинг точки максимальної потужності панелі, яка буде змінюватися протягом дня в залежності від сили і кута нахилу сонця, температури панелі, затінення і стану панелі (панелей). Потім “розумні” пристрої регулюють вхідну напругу DC-DC перетворювача. на “інженерній мові” це забезпечує відповідне навантаження на панель.

Найкраще відповідає панелі для контролера MPPT:

 • Напруга відкритого контуру панелі (Voc) повинна бути нижче допустимої напруги.
 • VOC має бути вище “пускової напруги”, щоб контролер “спрацював”
 • Максимальний струм короткого замикання панелі (Isc) повинен бути в межах зазначеного діапазону
 • Максимальна потужність масиву. деякі контролери дозволяють це “перевищувати”, e.g до Redarc Manager 30 дозволяється підключати до 520 Вт

Вибір правильного сонячного контролера/регулятора

ШІМ є хорошим недорогим варіантом:

f або сонячні панелі з максимальною напругою живлення (Vmp) до 18В для зарядки 12В акумулятора (36В для 24В акумулятора і т.д.).

Коли напруга сонячної батареї значно перевищує напругу акумулятора e.g. використання домашніх панелей для зарядки акумуляторів на 12В

MPPT-контролер буде давати вищу віддачу порівняно з ШІМ-контролером, оскільки напруга панелі зростає. I.e. панель потужністю 160 Вт, що використовує 36 звичайних монокристалічних елементів з максимальним підсилювачем потужності 8.4А забезпечить близько 8.6А при 12В; в той час як панель потужністю 180 Вт з 4 додатковими елементами забезпечить той самий струм, але 4 додаткові елементи збільшують напругу панелі на 2В. ШІМ-контролер не збирає додаткової енергії, але MPPT-контролер збирає додатково 11.1% (4 / 36) від панелі 180 Вт.

За тим же принципом, всі панелі, що використовують елементи SunPower з більш ніж 32 елементами, вимагають контролера заряду MPPT, інакше ШІМ-контролер буде збирати таку ж енергію з панелей з 36, 40, 44 елементами, як і з панелі з 32 елементами.

Функції та опції контролера сонячного заряду

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Boost MPPT контролери

“Boost” контролери заряду MPPT дозволяють заряджати батареї, які мають вищу напругу, ніж панель.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд
вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Комбіновані зарядні пристрої MPPT та DC-DC

Функція MPPT є природним доповненням до функції DC-DC зарядного пристрою, і є кілька якісних брендів, які надають цю функцію, причому в даний час вона знаходиться в стадії розробки. Один пристрій можна використовувати самостійно, оскільки він автоматично перемикається між зарядкою від генератора та зарядкою від сонячної батареї. Для великих систем ми рекомендуємо використовувати окремий контролер MPPT для стаціонарних панелей, встановлених на даху, і комбінований MPPT / DC-DC з переносними панелями. У цьому випадку роз’єм Андерсона розміщується на зовнішній стороні автофургона, який потім підключається до сонячного входу пристрою MPPT / DC-DC.

Зверніть увагу, що ємність акумулятора повинна бути достатньою, щоб сумарний зарядний струм від одночасної зарядки від генератора та дахових сонячних панелей не перевищував рекомендований виробником максимальний зарядний струм.

Дешевші варіанти

Дешеві контролери можуть бути марковані як MPPT, але тестування показало, що деякі з них насправді є ШІМ-контролерами. Дешеві контролери можуть не мати захисту від перенапруги батареї, що може призвести до перезарядки батареї з потенційним пошкодженням батареї; рекомендується бути обережним. Зазвичай, через збільшену схему, MPPT контролери сонячного заряду будуть фізично більшими, ніж PWM контролери сонячного заряду.

Кілька сонячних зарядних пристроїв

При правильному підключенні можна додати кілька сонячних зарядних пристроїв (будь-якої комбінації типу і потужності) для зарядки акумулятора. Правильне підключення означає, що кожен сонячний зарядний пристрій підключається окремо і безпосередньо до клем акумулятора. Цей ідеальний випадок означає, що кожен контролер буде “бачити” напругу батареї і не залежатиме від потоку струму, що надходить від інших контролерів заряду. Ця ситуація нічим не відрізняється від зарядки акумулятора від мережі/генератора одночасно з зарядкою від сонця. З сучасними контролерами струм не буде текти в зворотному напрямку від батареї до контролера (за винятком дуже малого струму спокою).

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та батареї від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві енергосистеми.

січня 2022 року Джейсон Сварк

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Найкращі MPPT контролери заряду сонячних батарей середнього класу до 40А

У цій статті ми розглянемо шість найпопулярніших контролерів заряду MPPT середнього рівня, які зазвичай використовуються для невеликих сонячних електростанцій потужністю до 2 кВт. Це більш доступні пристрої з низькою напругою (100-150 В), які, як правило, призначені для акумуляторних систем на 12 або 24 В, хоча деякі з них можуть використовуватися і на 48 В батареях. Деякі з цих контролерів заряду також мають вбудовані клеми управління навантаженням для основного освітлення постійного струму та інших навантажень.

У цьому огляді ми не перераховуємо прості ШІМ-контролери, що використовуються для освітлення постійного струму та базових систем, оскільки є багато сайтів, які вже висвітлюють ці ШІМ-контролери початкового рівня. Для високопродуктивних контролерів заряду сонячних батарей MPPT з більш високою вхідною напругою до 300 В і номінальним струмом від 60 А до 100 А, дивіться наш огляд високопродуктивних контролерів заряду сонячних батарей MPPT.

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер заряду сонячної батареї, також відомий як сонячний регулятор. це регулятор заряду акумулятора, підключений між сонячною батареєю та акумулятором. Його завдання. регулювати вихідну потужність сонячної енергії, щоб забезпечити правильну зарядку батареї та запобігти її перезарядці. Контролери заряду сонячної батареї з постійним струмом існують вже десятки років і використовуються в більшості невеликих автономних сонячних електростанцій.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Топ-6 контролерів сонячного заряду

Сонячні контролери середнього рівня до 40А

MPPT-контролери сонячного заряду меншої потужності з номінальним струмом від 20А до 40А використовуються для багатьох різних застосувань, включаючи автономні кабіни і будинки, автофургони, човни, каравани, телекомунікації та віддалене резервне копіювання об’єктів. Ці сонячні контролери заряду MPPT середнього класу доступні від багатьох різних виробників, але цей огляд буде зосереджений на найпопулярніших та найякісніших контролерах заряду від найвідоміших виробників, які працюють на ринку вже кілька років.

No# зображення Модель Струм A Max Voc Batt Напруга Ціновий діапазон
1 Victron SmartSolar MPPT 35 A 150V 12V 24V 36V 48V 350 до 480
2 Серія EPever TRIRON 40 A 150V 12В 24В від 150 до 250
3 Morningstar ProStar MPPT 40 A 120V 12В 24В 460 до 540
4 Серія EPever XTRA 40 A 150V 12В 24В 36В 48В 130 до 190
5 Renogy Rover 40 A 100V 12В 24В від 150 до 190
6 Серія EPever BN 40 A 150V 12В 24В від 170 до 250

Критерії порівняння

У цьому огляді ми оцінюємо різні контролери заряду за низкою важливих критеріїв, серед яких якість збірки, швидкість відстеження MPPT, діапазон напруги акумулятора, діапазон робочих температур (тепловиділення), моніторинг, реальна продуктивність і ціна. У наших оглядах ми зазвичай ставимо продуктивність і якість вище за доступність, тому в цьому випадку ми оцінюємо ціну нижче, ніж інші критерії. Це може здатися упередженим ставленням до більш дорогих моделей, але на основі реальних результатів, тестування та моніторингу продуктивності, контролери вищого класу довели, що вони перевершують дешевші моделі.

Дізнайтеся більше про вибір і правильний розрахунок контролера сонячного заряду в статті “Пояснення до контролерів сонячного заряду MPPT.

Victron SmartSolar

Victron Energy вважається світовим лідером в області силової електроніки і спеціалізується на виробництві обладнання, необхідного для автономних і автономних систем електропостачання, включаючи інвертори, акумулятори, зарядні пристрої, монітори і, звичайно ж, контролери заряду сонячних батарей. Компанія Victron, що базується в Нідерландах, виробляє багато продуктів в Індії і стала добре відомою завдяки виробництву якісних, надійних автономних акумуляторних інверторів/зарядних пристроїв та широкого спектру якісних контролерів заряду сонячних батарей MPPT.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Victron пропонує величезний асортимент контролерів заряду сонячних батарей, від невеликих ШІМ-моделей на 10А до високопродуктивних 100А MPPT з високовольтними входами до 250В. Моделі MPPT 150V виглядають дуже простими за конструкцією, і можуть не мати дисплея або клем управління навантаженням, як багато інших, однак, де Victron перевершує конкурентів, так це в продуктивності відстеження MPPT, зв’язку та моніторингу.

Контролери Victron мають на сьогоднішній день найсучасніший моніторинг системи з вбудованим з’єднанням Bluetooth, що забезпечує легке програмування і конфігурацію, а також віддалене оновлення прошивки, яке додає додаткові функції та опції. Дизайн без дисплея може сподобатися не всім користувачам, але швидке, точне відстеження MPPT, висока якість збірки та V.E. Розумні мережеві опції. відмінна особливість.

Smartsolar MPPT 150V 35A

 • Швидке відстеження MPP
 • 150V max Voc
 • Акумулятори 12В, 24В або 48В
 • Сумісність з літієвими батареями LiFePO4
 • Дуже просунутий додаток для моніторингу
 • Широка робоча температура до 60°C
 • Вбудований датчик температури
 • Опціональний бездротовий датчик заряду батареї
 • Просте віддалене оновлення прошивки
 • 5 років гарантії

Дивіться детальний енергетичний огляд Victron

Серія EPever TRIRON

Компанія EPever була заснована в 2007 році і швидко зросла, ставши одним з найбільших китайських виробників економічно ефективних енергетичних продуктів, включаючи широкий спектр сонячних контролерів заряду MPPT. Серія Triron є наступним розвитком відомої серії MPPT контролерів заряду Tracer.

Серія TRIRON від EPever. це набагато більш досконала і зручна для користувача версія оригінальної серії контролерів заряду AN. Контролери TRIRON мають унікальний змінний модуль дисплея, а також змінний інтеейсний модуль з опцією зв’язку RS485, який можна використовувати для різних застосувань. Зверніть увагу, що максимальна напруга фотоелектричних модулів становить 100В або 150В в залежності від моделі. 5-кнопковий дисплей дуже простий у використанні і надає всю важливу інформацію про фотоелектричні модулі, батареї та навантаження. Бездротовий доступ доступний через Bluetooth-адаптер eBox-BLE або адаптер Wi-Fi для віддаленого моніторингу.

Серія TRIRON MPPT 150V 40A

 • Швидке відстеження MPP
 • Максимальна напруга Voc 150 В (TRIRON 3215N 4215N)
 • Простий у використанні з великим чітким дисплеєм
 • Сумісність зі свинцево-кислотними та літієвими акумуляторами
 • Контроль навантаження 40А
 • Змінні модулі дисплея та інтеейсу
 • Інтеейс RS485 для зв’язку та дистанційного керування
 • Порт USB та можливості керування реле
 • Додатковий датчик температури

Morningstar Prostar MPPT

Morningstar. це добре відома американська компанія з 25-річним досвідом у розробці та виробництві високоефективних контролерів сонячного заряду. Компанія Morningstar широко відома як розробник одних з найякісніших продуктів на ринку з високим рівнем захисту від екстремальних умов експлуатації, грозових перенапруг і високих робочих температур.

Лінійка контролерів заряду MPPT Prostar доступна у версіях на 25А і 40А з обмеженням вхідної напруги 120В. Надзвичайно швидке відстеження MPP може виконати повну розгортку напруги менш ніж за 1 секунду за допомогою технології Trakstar. Пристрій оснащений великими клемами, захищеними під передньою кришкою, включаючи вихідні клеми управління навантаженням до 30А, а також чітким РК-дисплеєм з підсвічуванням, який можна легко запрограмувати за допомогою 4 великих кнопок. Однак дуже висока ціна означає, що серія Prostar MPPT недоступна для багатьох користувачів.

Prostar MPPT 120V 40A

 • Дуже швидке відстеження MPP
 • 120V max Voc
 • Сумісність з літієвими батареями LiFePO4
 • Широкий діапазон робочих температур до 60°C
 • Контроль навантаження 30А
 • Високий захист від перенапруги
 • Опціональний датчик заряду батареї
 • 5 років гарантії

Серія EPever XTRA

Компанія EPever, також відома як EPsolar, була заснована в 2007 році в Пекіні, Китай, і швидко зросла, ставши одним з найбільших виробників економічно ефективних продуктів для сонячної енергетики, включаючи широкий спектр контролерів заряду MPPT. Контролери серії XTRA, випущені на початку 2018 року, лише нещодавно стали більш популярними завдяки низькій вартості, простоті налаштування та сумісності з літієвими акумуляторами.

Серія XTRA доступна в 10 різних варіантах з 3 типами дисплеїв, номінальним струмом від 10 до 40А, напругою батареї від 12 до 48В і обмеженням вхідної напруги до 150В. У порівнянні зі старою серією AN, яка мала вхідну напругу 100 В, серія XTRA відрізняється сумісністю з літієвими акумуляторами і більш високою вхідною напругою 150 В (Voc) на моделях 30 і 40 А, а також сучасним зовнішнім виглядом і прихованими гвинтовими клемами. Зверніть увагу, що двокнопкова версія з РК-дисплеєм. це, по суті, старий контролер серії AN в сучасному корпусі.

Серія XTRA MPPT 40A

 • Хороше відстеження MPP
 • Три варіанти дисплея з чітким простим РК-дисплеєм
 • Сумісність з більшістю літієвих батарей LiFePO4
 • Контроль навантаження 40А
 • Додатковий дисплей MT50
 • Додатковий датчик температури
 • Опціональний модуль Wi-Fi та Bluetooth
 • Низька вартість

Renogy Rover

Компанія Renogy, заснована в США в 2014 році, нещодавно стала дуже популярним вибором для ентузіастів сонячної енергетики в усьому світі завдяки низькій вартості, простоті налаштування та хорошому відстеженню MPPT. Renogy виробляє широкий спектр доступних інверторів, перетворювачів постійного струму та контролерів сонячного заряду в Китаї.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Серія Rover від Renogy. це багатофункціональний MPPT-контролер з чітким вбудованим дисплеєм, а також недорогий (опціонально) адаптер Bluetooth, який забезпечує чудовий, простий у використанні інтеейс з безліччю опцій конфігурації. Вбудовані клеми керування навантаженням, хоча вихід обмежений до 20А. Загальна якість збірки досить хороша, проте є деякі моменти, які можна було б покращити, особливо кабельні клеми, які занадто малі для контролера на 40А.

Rover MPPT 100V 40A

 • Хороше відстеження MPP
 • Зрозумілий простий дисплей
 • Сумісний з літієвими батареями (12.8V LiFePO4)
 • 20A Контроль навантаження
 • Розширений додаток Bluetooth та користувацькі налаштування
 • Датчик температури в комплекті
 • Низька вартість

Серія Outback BN від EPever

Outback Power Flexmax40 виробляється компанією EPever і широко відомий як серія Tracer BN, яка є добре відомим доступним контролером MPPT.

EPever є одним з провідних виробників економічно ефективних енергетичних продуктів, включаючи широкий спектр контролерів заряду сонячних батарей. Відомі серії MPPT Tracer і TRIRON є дуже популярним вибором для ентузіастів сонячної енергетики по всьому світу завдяки простоті налаштування, хорошому відстеженню MPPT і низькій ціні.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Перше покоління серії AN є найвідомішим MPPT в лінійці, будучи недорогим 100-вольтовим пристроєм з вбудованим дисплеєм. Однак серія BN. це дорожча версія з більшою продуктивністю і багатьма додатковими функціями, включаючи обмеження вхідної напруги 150 В, міцну конструкцію, великий радіатор і величезні вхідні клеми, які можуть приймати кабель розміром до 50 мм2 (1 AWG).

Очевидною особливістю, якої не вистачає серії BN, є відсутність дисплея. Однак, моніторинг та конфігурація доступні за допомогою додаткового віддаленого дисплея MT50, який має хороший чіткий РК-екран, що відображає всю необхідну основну інформацію. Бездротовий доступ також доступний через Bluetooth-адаптер eBox-BLE.

Контролер серії BN MPPT 150V 40A

 • Дуже великі гвинтові клеми
 • Великий радіатор і широкий діапазон робочих температур
 • Батареї 12В, 24В
 • 150V max Voc
 • Широкий діапазон напруги MPP
 • Контроль навантаження 20А
 • Дистанційний дисплей MT50 з налаштуваннями та контролем навантаження
 • Додатковий датчик температури

Сонячні електростанції RV та AGM акумулятори

Повний вибір повних сонячних електростанцій для автофургонів з AGM акумуляторами для домашнього акумулятора.

Повні комплекти живлення для вашого будинку на колесах включають інверторний зарядний пристрій, сонячну батарею для зарядки домашнього акумулятора вашого будинку на колесах. До цієї групи товарів ми відносимо AGM акумулятори. Ці акумулятори з абсорбованим скляним матом (AGM) поступаються лише літієвим комплектам. Батареї AGM можуть бути доступнішими за ціною, але вони потребують більших банків і мають більшу вагу. Гарантія на AGM батареї також набагато менша, ніж на літієві аналоги.

Інверторні зарядні пристрої для легкого заряджання

Інверторний зарядний пристрій Go Power IC-3000 Інверторні зарядні пристрої, такі як зображений на фото IC-3000, включають кілька компонентів в одному блоці. Справжній синусоїдальний інвертор, перемикач і зарядний пристрій для акумуляторів. Завдяки поєднанню цих трьох елементів в одному пристрої забезпечується більший контроль над усією системою інвертора та зарядки акумулятора.

Ми пропонуємо інверторні зарядні пристрої в конфігураціях на 2000 і 3000 Вт.

Більші сонячні батареї

Новіші будинки на колесах потребують більших масивів для живлення елементів на борту. Все, від телевізорів до побутових холодильників, є енергоємними пристроями. Ці пристрої розряджають ваш акумулятор, але хороша сонячна батарея може працювати для створення балансу зарядки.

Це чудовий комплект інверторного зарядного пристрою початкового рівня від Go Power. Вони пропонують комплекти Elite та Extreme. Вони мають різну кількість сонячної енергії, а також різні розміри інверторів.

The Go Power! Елітний сонячний комплект. IC-2000. 380 Вт сонячної енергії

Ми виявили, що ці комплекти містять багато з того, що вам потрібно для початку роботи з автономною сонячною та інверторною енергією. Ми також додали літієву батарею та герметик

Як асоційований партнер Amazon я заробляю на кваліфікованих покупках.

Матеріали та вміст на цьому сайті надаються “як є” і “як доступно” без гарантії, поручительства або представництва. Вміст носить виключно інформаційний характер. Заходячи на цей сайт, користувач бере на себе весь ризик і відповідальність, пов’язані з будь-якими матеріалами, що використовуються або на які покладається користувач, і розуміє, що всі претензії до Outside Supply, LLC відмовляються і, крім того, що Outside Supply, LLC відмовляється від будь-яких гарантій, запевнень або гарантій щодо матеріалів, доступних на цьому сайті.

Які акумулятори ви використовуєте для сонячних панелей?

Ви можете використовувати будь-який тип батарей з сонячними панелями. Сонячним панелям байдуже, які акумулятори вони заряджають, а акумуляторам байдуже, які сонячні панелі використовуються. Ви можете використовувати літій-фосфатні, літій-іонні, свинцево-кислотні, заливні або AGM акумулятори. Найважливіше. це сонячний контролер заряду.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд

Які батареї ви використовуєте для сонячних панелей?

Більшість бондарів використовують свинцево-кислотні акумулятори для своїх сонячних панелей. Зокрема, вони використовують батареї із заливними елементами (ті, в які ви заливаєте воду), оскільки ці батареї досить дешеві, щоб замінювати їх кожні 12-24 місяці.

Всі батареї повинні бути замінені в певний момент, і, отже, чим дешевше, тим краще. Якщо ви купуєте дорогі батареї, то вам доведеться витрачати більше часу (і грошей) на управління цими батареями, щоб максимізувати термін їх служби. З іншого боку, якщо ви з тих, хто вважає за краще “поставив і забув”, використання дешевих акумуляторів з заливними елементами. найкращий варіант.

 • 12-вольтова акумуляторна батарея з глибоким циклом на 100 Ач буде коштувати 120.00 в середньому.
 • 12-вольтовий AGM акумулятор глибокого циклу на 100 А-год коштуватиме 250.00 в середньому.
 • Літій-фосфатна батарея на 12 вольт, 100 Ач коштуватиме від 800.00 до 1,000.00.

Єдина реальна перевага AGM-батареї полягає в тому, що вона не виробляє токсичних випарів. Таким чином, його можна зберігати у вашому житловому приміщенні. Акумулятори AGM популярні серед власників фургонів з цієї причини. AGM-батареї також заряджаються швидше, а термін їх служби збільшується приблизно на 50%.

Літій-фосфатні батареї мають перевагу в набагато меншій вазі, близько 30 фунтів проти 60 фунтів для заливних елементів або AGM, і здатні підтримувати напругу аж до стану заряду 0%. Однак літієві батареї дуже чутливі до холоду; їх не можна заряджати, коли температура досягає 32 градусів за Цельсієм.

Порада: Багато бондарів купують акумулятори в Costco. Costco продає акумулятори виробництва Interstate. Costco продає ці батареї дешевше, ніж будь-який інший магазин, і дає вам 12-місячну гарантію без жодних питань. Це означає, що ви можете повернути батареї на 11-му місяці і отримати новий комплект безкоштовно.

Найважливіше. це контролер сонячного заряду

Не має значення, які у вас сонячні панелі і які у вас акумулятори. Важливо, щоб у вас був хороший контролер сонячного заряду, щоб поєднати їх разом.

Контролер сонячного заряду. це пристрій, який знаходиться між сонячними панелями та акумуляторами. Контролер стежить за тим, щоб ваші батареї не були “перезаряджені”. Занадто сильна зарядка акумуляторів призводить до їх перегріву та загоряння.

Контролер також вирішує, як правильно заряджати батареї, змінюючи силу струму і напругу відповідно до рекомендованих виробником характеристик.

Промисловість наповнена дешевими контролерами сонячного заряду китайського виробництва. Тут не варто економити. Витратьте додаткові гроші, щоб отримати високоякісний контролер сонячного заряду.

Як знайти хороший контролер сонячного заряду

 • Хороший контролер сонячного заряду можна запрограмувати під будь-яку марку або тип батареї. Переконайтеся, що ви можете регулювати силу струму та напругу для режимів “навалом”, “поглинання” та “плаваючого” заряду батареї.
 • Контролери заряду сонячних батарей бувають “MPPT” та “PWM”. “MPPT” є більш популярним серед бундуків, тому що він дозволяє сонячним панелям видавати максимальну можливу потужність.
 • Контролери сонячного заряду виробництва “Victron Energy” є найпопулярнішими серед власників будинків на повний робочий день завдяки своїй програмованості та високим стандартам якості. Їх Blue Solar 100 | 50 MPPT (дивіться його на Amazon) є найбільш продаваним контролером і, мабуть, найбільш шанованим контролером серед приїжджих.

Це також залежить від того, скільки енергії акумулятора ви хочете

Якщо ви хочете, щоб ваш кондиціонер і холодильник працювали від сонячної енергії та акумулятора, і могли робити це щонайменше 8 (вісім) годин на день, тоді вам підійдуть літій-фосфатні батареї. Причина полягає в тому, що кондиціонери є величезними споживачами електроенергії, і можливість роботи одного або двох блоків протягом восьми годин на день вимагає дуже багато енергії. Холодильники є споживачами електроенергії лише тому, що їм потрібно вмикатися і вимикатися 24 години на добу, але вони все одно не такі погані, як кондиціонери.

Ви все ще можете зробити це зі свинцево-кислотними батареями, але вам знадобиться від 20 до 24 таких батарей. Кожна свинцево-кислотна батарея глибокого циклу на 100 Ач важить близько 60 фунтів. Таким чином, від 20 до 24 таких батарей додадуть майже від 1200 до 1500 фунтів до вашого причепа або будинку на колесах.

Тим часом, літій-фосфатна батарея такого ж розміру. це як дві залиті батареї, оскільки вона може підтримувати напругу до 0% заряду, порівняно з 50% для залитої батареї. Таким чином, вам знадобиться лише від 10 до 12 таких батарей для роботи кондиціонера та холодильника протягом восьми (8) годин на день. Літієві батареї також легші за вагою, близько 30 фунтів в цілому. Отже, ви додаєте лише від 300 до 360 фунтів до свого причепа чи будинку на колесах.

Вам також знадобиться щонайменше 1200 Вт сонячної енергії на даху, щоб зарядити ці батареї. Чим більше сонця, тим краще.

Що робити, якщо кондиціонер і холодильник не повинні працювати від батареї?

Тоді вам, мабуть, не потрібні літій-фосфатні акумулятори. Якщо ви можете використовувати генератор для роботи кондиціонера, а пропан. для холодильника та опалення, то чотирьох (4) залитих свинцево-кислотних акумуляторів ємністю 100 Ач буде цілком достатньо. З такою установкою ви можете додати інвертор потужністю 2000 Вт і все ще мати можливість працювати з мікрохвильовою піччю, кавоваркою і (можливо) тостером або невеликим феном для волосся.

Вам знадобиться щонайменше 600 Вт сонячних панелей на даху, щоб підтримувати ці батареї в зарядженому стані.

Читати про сонячні панелі та акумулятори для бункерування

Залишити відповідь