Вибір правильного контролера/регулятора сонячного заряду. Регулятор сонячної напруги

Типи контролерів сонячного заряду, функціональність та застосування

Контролер сонячного заряду. це, по суті, контролер напруги або струму для зарядки акумулятора і запобігання перезарядці електричних елементів. Він спрямовує напругу та струм, що надходять від сонячних панелей, на електричний елемент. Як правило, 12В плати / панелі видають приблизно від 16 до 20В, тому якщо немає регулювання, електричні елементи будуть пошкоджені від перезарядки. Як правило, електричні накопичувачі вимагають близько 14 до 14.5В для повної зарядки. Контролери сонячного заряду доступні з будь-якими функціями, вартістю та розмірами. Діапазон контролерів заряду. від 4.5А і до 60-80А.

Типи контролерів сонячних зарядних пристроїв:

 • Прості 1 або 2 ступінчасті регулятори
 • ШІМ (широтно-імпульсна модуляція)
 • Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Прості 1 або 2 елементи керування: Має шунтуючі транзистори для регулювання напруги в один або два етапи. Цей контролер в основному просто замикає сонячну панель, коли досягається певна напруга. Їх основним справжнім паливом для підтримки такої сумнозвісної репутації є їх непохитна якість. у них так мало сегментів, що дуже мало що може зламатися.

ШІМ (широтно-імпульсна модуляція): Це контролер заряду традиційного типу, наприклад, сибірська виразка, Blue Sky і так далі. Зараз це, по суті, галузевий стандарт.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT): Контролер сонячного заряду MPPT. це блискуча зірка сучасних сонячних систем. Ці контролери дійсно визначають найкращу робочу напругу та силу струму сонячних панелей та узгоджують їх з банком електричних елементів. Результат. додаткові 10-30% більше потужності від вашого сонячного кластера в порівнянні з ШІМ-контролером. Зазвичай це варто розглядати для будь-яких сонячних електричних систем потужністю понад 200 Вт.

Особливості контролера сонячного заряду:

 • Захищає батарею (12В) від перезарядки
 • Зменшує обслуговування системи та збільшує термін служби батареї
 • Індикація автоматичного заряду
 • Надійність висока
 • Зарядний струм від 10 до 40 ампер
 • Контролює зворотний потік струму

Функція контролера сонячного заряду:

Найважливіший контролер заряду в основному контролює напругу пристрою і розмикає ланцюг, зупиняючи зарядку, коли напруга батареї піднімається до певного рівня. Контролери заряду використовують механічне реле для розмикання або замикання ланцюга, припиняючи або починаючи подачу енергії на електричні накопичувачі.

Як правило, сонячні електростанції використовують акумулятори на 12 В. Сонячні панелі можуть передавати набагато більшу напругу, ніж потрібно для заряду акумулятора. Напруга заряду може підтримуватися на оптимальному рівні, в той час як час, необхідний для повної зарядки електричних накопичувачів, зменшується. Це дозволяє сонячним системам постійно працювати оптимально. Завдяки вищій напрузі в проводах від сонячних панелей до контролера заряду, розсіювання потужності в проводах суттєво зменшується.

Контролери сонячного заряду також можуть контролювати зворотний потік потужності. Контролери заряду можуть розрізняти, коли від сонячних панелей не надходить енергія, і розмикають ланцюг, що відокремлює сонячні панелі від акумуляторних пристроїв, і зупиняють зворотний потік струму.

Застосування:

Останнім часом процес виробництва електроенергії з сонячного світла користується більшою популярністю, ніж інші альтернативні джерела, а фотоелектричні панелі абсолютно не забруднюють навколишнє середовище і не вимагають високого рівня обслуговування. Нижче наведено кілька прикладів використання сонячної енергії.

 • Вуличні ліхтарі використовують фотоелектричні елементи для перетворення сонячного світла в електричний заряд постійного струму. Ця система використовує сонячний контролер заряду для зберігання постійного струму в акумуляторах і використовується в багатьох сферах.
 • Домашні системи використовують фотоелектричні модулі для побутових потреб.
 • Гібридна сонячна система використовує кілька джерел енергії для забезпечення цілодобового резервного живлення інших джерел.

Приклад контролера сонячного заряду:

У наведеному нижче прикладі сонячна панель використовується для зарядки акумулятора. Набір операційних підсилювачів використовується для безперервного моніторингу напруги панелі та струму навантаження. Якщо батарея повністю заряджена, індикація буде надана зеленим світлодіодом. Для індикації стану недозаряду, перевантаження та глибокого розряду використовується набір світлодіодів. MOSFET використовується як силовий напівпровідниковий перемикач в контролері сонячного заряду для забезпечення відключення навантаження в умовах низького заряду або перевантаження. Сонячна енергія шунтується за допомогою транзистора на фіктивне навантаження, коли батарея повністю заряджається. Це захистить акумулятор від перезарядки.

Цей пристрій виконує 4 основні функції:

 • Заряджає акумулятор.
 • Дає вказівку, коли батарея повністю заряджена.
 • Контролює напругу акумулятора і, коли вона стає мінімальною, відключає живлення вимикача навантаження, щоб відключити підключення навантаження.
 • У разі перевантаження вимикач навантаження перебуває у вимкненому стані, забезпечуючи відключення навантаження від живлення акумулятора.

Сонячна панель. це сукупність сонячних елементів. Сонячна панель перетворює сонячну енергію в електричну. Сонячна панель використовує омічний матеріал для з’єднань, а також зовнішніх клем. Таким чином, електрони, створені в матеріалі n-типу, проходять через електрод до дроту, підключеного до батареї. Через акумулятор електрони досягають матеріалу p-типу. Тут електрони з’єднуються з отворами. Коли сонячна панель підключена до акумулятора, вона поводиться як інша батарея, і обидві системи з’єднані послідовно, як дві батареї, з’єднані послідовно. Сонячна панель повністю складається з чотирьох технологічних етапів перевантаження, розряду, низького заряду акумулятора та стану глибокого розряду. Вихід з сонячної панелі підключений до перемикача, а звідти вихід подається на акумуляторну батарею. Звідти вона надходить на перемикач навантаження і, нарешті, на вихідне навантаження. Ця система складається з 4 різних частин. індикація та виявлення перенапруги, виявлення перезаряду, індикація перезаряду, індикація та виявлення низького заряду батареї. У разі перезарядження, енергія від сонячної панелі через діод шунтується на MOSFET-перемикач. У разі низького заряду живлення MOSFET-перемикача припиняється, щоб перевести його у вимкнений стан і, таким чином, вимкнути подачу живлення на навантаження.

Сонячна енергія є найчистішим і найдоступнішим відновлюваним джерелом енергії. Сучасні технології дозволяють використовувати цю енергію для різних цілей, включаючи виробництво електроенергії, освітлення та нагрівання води для побутових, комерційних або промислових потреб.

Вибір правильного контролера/регулятора заряду сонячної батареї

Контролер сонячного заряду (який часто називають регулятором) схожий на звичайний зарядний пристрій, i.e. він регулює струм, що надходить від сонячної панелі в акумуляторну батарею, щоб уникнути перезарядки акумуляторів. (Якщо вам не потрібно розуміти, чому, прокрутіть до кінця, щоб побачити просту блок-схему). Як і у звичайному якісному зарядному пристрої для акумуляторів, для нього підходять різні типи акумуляторів, можна вибрати напругу поглинання, плаваючу напругу, а іноді також вибрати періоди часу та/або хвостовий струм. Вони особливо підходять для літій-залізо-фосфатних акумуляторів, оскільки після повного заряду контролер залишається на встановленій плаваючій або утримуючій напрузі близько 13.6V (3.4В на елемент) протягом решти дня.

Найпоширеніший профіль заряду. це та сама базова послідовність, що використовується на якісному мережевому зарядному пристрої, тобто.e. об’ємний режим поглинання плаваючий режим. Перехід в режим об’ємного заряду відбувається при:

 • схід сонця вранці
 • якщо напруга батареї падає нижче певної напруги протягом більш ніж встановленого періоду часу, e.g. 5 секунд (повторний вхід)

Такий повторний вхід в режим повного заряду добре працює зі свинцево-кислотними акумуляторами, оскільки падіння напруги гірше, ніж у літієвих акумуляторів, які підтримують більш високу і стабільну напругу протягом більшої частини циклу розряду.

Літієві батареї

Літієві батареї (LiFePO4) не виграють від повторного входу в режим повного заряду протягом дня, оскільки внутрішній опір літієвих батарей збільшується при високих (і низьких) станах заряду, як показано помаранчевими вертикальними лініями на графіку нижче, і необхідно лише час від часу балансувати елементи, що може бути зроблено тільки навколо напруги поглинання. Пов’язана з цим причина полягає в тому, щоб уникнути швидких і значних коливань напруги, які виникатимуть у цих регіонах при вмиканні та вимиканні великих навантажень.

Літієві батареї не мають визначеної “плаваючої напруги”, і тому “плаваюча напруга” контролера повинна бути встановлена на рівні або трохи нижче “напруги коліна заряду” (як показано на графіку нижче) профілю заряду LiFePO4, i.e. 3.4В на елемент або 13.6В для батареї 12В. Контролер повинен утримувати цю напругу протягом решти дня після масової зарядки акумулятора.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Різниця між ШІМ і MPPT контролерами сонячного заряду

Суть різниці полягає в наступному:

 • За допомогою ШІМ-контролера струм витягується з панелі при напрузі трохи вище напруги акумулятора, тоді як
 • З контролером сонячного заряду MPPT струм витягується з панелі при “максимальній напрузі живлення” (уявіть собі контролер MPPT як “розумний DC-DC перетворювач”)

Ви часто бачите такі гасла, як “ви отримаєте 20% або більше збору енергії від контролера MPPT”. Ця надлишкова напруга насправді значно варіюється, і нижче наведено порівняння за умови, що панель знаходиться на повному сонці, а контролер працює в режимі масового заряду. Ігноруючи падіння напруги і використовуючи просту панель і просту математику як приклад:

Напруга акумулятора = 13 В (напруга акумулятора може змінюватися в межах, скажімо, 10.8В повністю розряджений і 14.4В в режимі абсорбційного заряду). При напрузі 13 В сила струму панелі буде трохи вищою, ніж максимальна сила струму, скажімо, на 5.2A

З ШІМ-контролером потужність, що споживається з панелі, становить 5.2А 13В = 67.6 Вт. Ця кількість енергії буде споживатися незалежно від температури панелі, за умови, що напруга панелі залишається вищою за напругу акумулятора.

З контролером MPPT потужність від панелі становить 5.0А 18В = 90 Вт, тобто.e. на 25% вище. Однак це занадто оптимістично, оскільки напруга падає з підвищенням температури; тому, якщо припустити, що температура панелі підвищується, скажімо, до 30°C вище температури стандартних умов тестування (STC) 25°C, а напруга падає на 4% на кожні 10°C, i.e. загалом 12%, то потужність, яку споживає MPPT, становитиме 5А 15.84V = 79.2W i.e. 17.На 2% більше потужності, ніж ШІМ-контролер.

Підсумовуючи, можна сказати, що з контролерами MPPT спостерігається збільшення збору енергії, але відсоток збільшення збору значно варіюється протягом дня.

ШІМ:

Контролер ШІМ (широтно-імпульсної модуляції) можна розглядати як (електронний) перемикач між сонячними панелями та акумулятором:

 • Перемикач увімкнено, коли зарядний пристрій працює в режимі об’ємного заряду
 • Перемикач “клацає” увімкненим і вимкненим за необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на рівні напруги поглинання
 • Перемикач вимикається в кінці абсорбції, коли напруга акумулятора падає до плаваючої напруги
 • Перемикач знову “клацає” УВІМКНЕНО і ВИМКНЕНО в міру необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на рівні плаваючої напруги

Зверніть увагу, що коли перемикач вимкнений, напруга на панелі буде дорівнювати напрузі холостого ходу (Voc), а коли перемикач увімкнений, напруга на панелі буде дорівнювати падінню напруги акумулятора між панеллю та контролером.

Найкраще панелі підходять для ШІМ-контролера:

Найкращою панеллю для ШІМ-контролера є панель з напругою, яка трохи перевищує напругу, необхідну для заряджання акумулятора, враховуючи температуру, як правило, панель з Vmp (максимальною напругою живлення) близько 18 В заряджає акумулятор на 12 В. Їх часто називають панелями на 12 В, хоча вони мають Vmp близько 18 В.

MPPT:

Контролер MPPT можна вважати “розумним DC-DC перетворювачем”, тобто.e. він знижує напругу панелі (отже, можна використовувати “домашні панелі”) до напруги, необхідної для заряджання акумулятора. Струм збільшується в тому ж співвідношенні, в якому падає напруга (ігноруючи втрати на нагрівання в електроніці), так само, як і звичайний понижуючий DC-DC перетворювач.

“Розумним” елементом DC-DC перетворювача є моніторинг точки максимальної потужності панелі, яка буде змінюватися протягом дня залежно від сили та кута падіння сонця, температури панелі, затінення та стану панелі (панелей). “Розумний” контролер регулює вхідну напругу DC-DC перетворювача. на “інженерній мові” він забезпечує відповідне навантаження на панель.

Найкраща відповідність панелі для контролера MPPT:

 • Напруга відкритого контуру панелі (Voc) повинна бути нижче допустимої напруги.
 • Вольтаж повинен бути вищим за “пускову напругу”, щоб контролер “увімкнувся”
 • Максимальний струм короткого замикання панелі (Isc) повинен бути в межах зазначеного діапазону
 • Максимальна потужність масиву. деякі контролери дозволяють це значення “перевищувати”, наприклад.g До Redarc Manager 30 дозволяється підключати до 520 Вт

Вибір правильного сонячного контролера/регулятора

ШІМ є хорошим недорогим варіантом:

f або сонячні панелі з максимальною напругою живлення (Vmp) до 18 В для заряджання батареї 12 В (36 В для батареї 24 В тощо).

Коли напруга сонячної батареї значно вища за напругу акумулятора e.g. при використанні домашніх панелей, для зарядки акумуляторів 12В

Контролер MPPT дасть вищу віддачу порівняно з ШІМ-контролером, оскільки напруга на панелі зростає. I.e. панель потужністю 160 Вт, що використовує 36 звичайних монокристалічних фотоелементів з максимальним підсилювачем потужності 8.4А забезпечить близько 8.6А при 12В; в той час як панель потужністю 180 Вт з 4 додатковими елементами забезпечить таку ж силу струму, але 4 додаткові елементи підвищують напругу панелі на 2В. ШІМ-контролер не збирає ніякої додаткової енергії, а MPPT-контролер збирає додатково 11.1% (4 / 36) від панелі 180 Вт.

За тим же принципом, всі панелі, що використовують елементи SunPower з більш ніж 32 елементами, вимагають контролера заряду MPPT, інакше ШІМ-контролер буде збирати таку ж енергію від панелей з 36, 40, 44 елементами, як і від панелі з 32 елементами.

Функції та опції контролера сонячного заряду

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Boost MPPT контролери

“Boost” контролери заряду MPPT дозволяють заряджати батареї, які мають вищу напругу, ніж панель.

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної
вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Комбіновані зарядні пристрої MPPT і DC-DC

Функція MPPT є природним доповненням до функції зарядного пристрою DC-DC, і є кілька якісних брендів, які надають цю функцію з додатковими розробками. Один пристрій можна використовувати самостійно, оскільки він автоматично перемикається між зарядкою від генератора та сонячною зарядкою. Для великих систем ми рекомендуємо використовувати окремий MPPT-контролер для стаціонарних дахових панелей і комбінований MPPT/DC-DC для портативних панелей. У цьому випадку роз’єм Андерсона розміщується на зовнішній стороні фургона, який потім підключається до сонячного входу блоку MPPT / DC-DC.

Зверніть увагу, що ємність акумулятора повинна бути достатньою, щоб комбінований зарядний струм від одночасної зарядки від генератора змінного струму та дахових сонячних панелей не перевищував рекомендований виробником максимальний зарядний струм.

Дешевші варіанти

Дешеві контролери можуть бути позначені як MPPT, але тестування показало, що деякі з них насправді є ШІМ-контролерами. Дешеві контролери можуть не мати захисту від перенапруги батареї, що може призвести до перезарядки батареї з потенційним пошкодженням батареї; рекомендується бути обережним. Зазвичай, через збільшену схему, MPPT контролери сонячного заряду будуть фізично більшими, ніж PWM контролери сонячного заряду.

Кілька сонячних зарядних пристроїв

При правильному підключенні можна додати кілька сонячних зарядних пристроїв (будь-якої комбінації типу і потужності) для зарядки акумулятора. Правильне підключення означає, що кожен сонячний зарядний пристрій підключається окремо і безпосередньо до клем акумулятора. Цей ідеальний випадок означає, що кожен контролер буде “бачити” напругу акумулятора і на нього не впливатиме струм, що надходить від інших контролерів заряду. Ця ситуація нічим не відрізняється від зарядки акумулятора від мережі/генератора одночасно з зарядкою від сонця. З сучасними контролерами струм не буде текти в зворотному напрямку від акумулятора до контролера (за винятком дуже малого струму спокою).

Що таке контролер сонячного заряду і чому він важливий?

Як випливає з назви, контролер сонячного заряду. це компонент системи сонячних панелей, який контролює зарядку акумуляторної батареї. Контролери сонячного заряду гарантують, що батареї заряджаються з належною швидкістю і до належного рівня. Без контролера заряду батареї можуть бути пошкоджені вхідним струмом, а також можуть пропускати енергію назад до сонячних панелей, коли сонце не світить.

Контролери сонячного заряду мають просту роботу, але важливо дізнатися про два основні типи, як вони працюють і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами. Озброївшись цими знаннями, ви станете на крок ближче до побудови автономної сонячної системи!

Дізнайтеся, скільки ви можете заощадити, встановивши сонячну батарею

Основні висновки

 • Контролери заряду сонячних батарей дозволяють безпечно заряджати і розряджати батареї, використовуючи вихідну потужність сонячних панелей.
 • Контролер заряду потрібен щоразу, коли батарея підключається до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей; найчастіше в невеликих автономних системах.
 • Існує два типи контролерів заряду: широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).
 • ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні, і найкраще підходять для невеликих автономних систем з декількома сонячними панелями та акумуляторами.
 • Контролери заряду MPPT є більш дорогими і ефективними, і добре підходять для великих автономних систем, які можуть живити невеликий будинок або дачу.
 • Найкращі автономні контролери заряду виробляються такими брендами, як Victron, EPEVER та Renogy, але контролери заряду інших виробників можуть бути просто чудовими, якщо ви знаєте, на що звертати увагу.

Кому потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Контролер заряду необхідний щоразу, коли акумуляторна батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей. У більшості випадків це означає невелику автономну установку, таку як сонячні панелі на автофургоні або в салоні. Якщо ви шукаєте інформацію про те, як використовувати сонячні батареї та акумулятори поза мережею, ви в правильному місці!

Існують також контролери заряду, призначені для забезпечення резервного заряду акумуляторів для існуючої мережевої сонячної системи, яка знаходиться на даху будинку або підприємства. Це застосування вимагає високовольтного контролера заряду і зазвичай передбачає перемонтаж системи, щоб спрямувати частину сонячної енергії через контролер заряду.

Як працює контролер сонячного заряду?

Перш ніж ми почнемо, попередимо: ми будемо говорити про напругу, силу струму і потужність. Якщо вам потрібно нагадати, як ці величини працюють разом, перегляньте нашу статтю про вати, кіловати та кіловат-години.

Контролер сонячного заряду підключається між сонячними панелями та акумуляторами, щоб забезпечити безпечне та ефективне надходження енергії від панелей до акумулятора. Батарея живить інвертор, який перетворює постійний струм в змінний для роботи приладів (так званих навантажень).

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Як працює контролер заряду в автономній сонячній системі.

Чотири основні функції контролера заряду сонячної батареї

 • Приймання вхідної енергії від сонячних панелей
 • Контролюйте кількість енергії, що надходить до акумулятора
 • Контролювати напругу батареї, щоб запобігти перезарядженню
 • Дозвольте енергії надходити лише від сонячних панелей до акумуляторів

Коли акумулятор заряджається, його напруга зростає до певної межі. Батарея може бути пошкоджена, якщо додатково заряджати її понад цю межу. Таким чином, здатність акумулятора надавати або приймати енергію можна виміряти за його напругою. Наприклад, типова 12-вольтова свинцево-кислотна батарея AGM покаже напругу 11.8 вольт при 10% заряді до 12.9 вольт при 100% заряді.

Основна функція сонячного контролера заряду полягає в тому, щоб забезпечити кількість енергії, яка надходить на батарею, достатню для її заряду, але не настільки, щоб вона підвищувала напругу батареї вище безпечного рівня. Він робить це, зчитуючи напругу акумулятора та обчислюючи, скільки додаткової енергії потрібно для повного заряду акумулятора.

Інша важлива функція контролера заряду. запобігати поверненню струму назад в сонячні панелі. Коли сонце не світить, сонячні панелі не виробляють жодної напруги. Оскільки електрика перетікає з високої напруги в низьку, енергія в акумуляторі буде перетікати в сонячні панелі, якщо не буде нічого, щоб її зупинити. Це потенційно може призвести до пошкодження. Контролер заряду має діод, який дозволяє енергії текти в одному напрямку, запобігаючи поверненню електроенергії назад в панелі.

Як сонячна енергія потрапляє від панелей до батарей

Як ми вже згадували вище, енергія тече від високої напруги до низької. Отже, щоб додати енергії до акумулятора, вихідна напруга сонячної панелі завжди повинна бути трохи вищою, ніж напруга акумулятора, який вона заряджає. На щастя, сонячні панелі спроектовані таким чином, щоб видавати більше напруги, ніж потрібно батареї в будь-який момент часу.

Ось приклад: Скажімо, у вас є одна сонячна панель потужністю 100 Вт і 12-вольтова батарея. Пам’ятайте, що 12-вольтова батарея насправді здатна заряджатися приблизно до 12.9 вольт. 12 вольт. це так звана “номінальна напруга”, тоді як фактична напруга батареї залежить від того, наскільки вона заряджена. Вона може опуститися до 11.8 вольт при низькому заряді, і 12.9 вольт при повному заряді.

100-ватна сонячна панель може видавати максимум 18 вольт, що є трохи зависоким показником для безпечного сприйняття акумулятором. Якщо залишити його підключеним до акумулятора занадто довго, це може призвести до небезпечної ситуації, в результаті чого всередині акумулятора накопичиться тиск, який буде виходити назовні у вигляді хімічної пари.

Вам потрібен контролер заряду між сонячною панеллю та акумулятором, щоб обмежити напругу, доступну для акумулятора. Але справа не тільки в напрузі. він також повинен витримувати певний струм (силу струму), що протікає через нього. Ось тут і з’являється номінальний струм контролера заряду.

Номінальний струм контролера заряду

Кількість ампер струму, яку може витримати контролер заряду, називається його “номіналом”.” Перевищення номінального струму може призвести до пошкодження проводки всередині контролера заряду. Розглянемо контролер заряду, розрахований на 30 ампер струму. Одна 100-ватна сонячна панель, описана вище, видає 5.5 ампер струму при 18 вольтах. Ця сила струму набагато нижча, ніж максимальна сила струму контролера заряду в 30 ампер, тому контролер заряду може легко впоратися з вихідною потужністю однієї сонячної панелі.

Насправді, він може обробляти потужність декількох сонячних панелей, підключених паралельно (що збільшує вихідний струм). Але є важливе правило щодо номіналів контролерів заряду: завжди переконайтеся, що ваш контролер заряду розрахований на 25% більше ампер, ніж ваші сонячні панелі повинні видавати. Це тому, що сонячні панелі можуть перевищувати свій номінальний вихідний струм під особливо яскравим сонцем, і ви не хочете, щоб ваш контролер заряду підсмажився в рідкісному випадку, коли це станеться.

Пам’ятаючи про це правило, 30-амперний контролер заряду в нашому прикладі може приймати номінальний вихід до 24 ампер. Ви можете підключити цілих чотири з цих 5.5-амперні сонячні панелі з’єднані паралельно, щоб створити сонячну батарею, здатну видавати 22 ампера, залишаючись в межах номінальної потужності контролера заряду плюс 25% “подушки”. Якщо ви думаєте, що в майбутньому збільшите розмір вашої сонячної батареї, придбайте контролер заряду, розрахований на 50% більше ампер, ніж вам потрібно на даний момент.

Відповідність напруг

Ще одним фактором при виборі контролера заряду є напруга акумуляторної батареї, яку ви хочете зарядити. Послідовне з’єднання батарей збільшує напругу, яку вони можуть видавати та приймати. Наприклад, дві 12-вольтні батареї, з’єднані послідовно, працюватимуть при 24 номінальних вольтах. На ринку є контролери заряду, які можуть працювати з батареями на 12, 24, 36 і 48 вольт. Необхідно переконатися, що контролер заряду, який ви купуєте, може сполучатися з напругою акумуляторної батареї.

Етапи заряджання акумулятора

Існує три стадії заряду батареї: об’ємний, абсорбційний та плаваючий. Вони відповідають ступеню заряду акумулятора.

 • Об’ємний: коли заряд батареї низький, контролер заряду може безпечно подавати на неї багато енергії, і батарея дуже швидко наповнюється зарядом.
 • Поглинання: коли батарея наближається до повного заряду (близько 90%), контролер заряду зменшує вихідний струм, і батарея заряджається повільніше до повного заряду.
 • Плаваючий: коли батарея повна, контролер заряду трохи знижує вихідну напругу, щоб підтримувати повний заряд.

Уявіть, що ви наливаєте воду з глечика в чашку з дуже повільним витіканням: коли чашка порожня, ви починаєте наливати і швидко збільшуєте кількість води, що виливається, поки чашка не буде майже повною. Потім ви зменшуєте потік, поки чашка не наповниться. Щоб чаша залишалася повною, незважаючи на протікання, ви наливаєте лише цівкою, щоб підтримувати її рівень.

Процес заливання/поглинання/потоку був розроблений для свинцево-кислотних акумуляторів глибокого циклу. Деякі нові літієві батареї допускають більший струм до повного заряду, а це означає, що контролер заряду в парі з літієвою батареєю можна налаштувати так, щоб скоротити або усунути стадію поглинання.

Типи контролерів заряду

Існує два основних способи керування подачею енергії до акумулятора, і вони відповідають двом типам контролерів заряду: широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

Широтно-імпульсна модуляція. це найпростіший і найдешевший автоматичний спосіб контролювати потік енергії між сонячними панелями та акумулятором. На ринку існують ШІМ-контролери заряду, які коштують від 15 до 40.

ШІМ-контролер заряду гарантує, що батарея ніколи не зарядиться до максимальної напруги, вмикаючи і вимикаючи потік енергії сотні разів на секунду (i.e. ШІМ (посилає “імпульси” потужності) для зменшення середньої напруги, що надходить від сонячних панелей. Ширина імпульсів зменшує середню вихідну напругу.

Ось зображення, щоб проілюструвати, як працюють імпульси:

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Наприклад, якщо контролер заряду приймає 18 вольт від сонячної панелі, він може налаштувати імпульси так, щоб вони були увімкнені 82% часу, а вимкнені 18% часу. Це знизить середню напругу на 18%, приблизно до 14.8 вольт, якими можна заряджати напівзаряджену AGM батарею. Коли батарея наближається до повного заряду, ШІМ-контролер заряду ще більше вкорочує імпульси, приблизно до 77% часу, або 13.8 вольт, щоб запобігти перезарядці акумулятора.

На жаль, надлишок енергії, виробленої сонячними панелями, витрачається на зниження вихідної напруги. У нашому прикладі ефективність контролера заряду в середньому становитиме близько 80%. Це означає, що дуже важливо переконатися, що вихідна напруга сонячних панелей не надто перевищує напругу вашої акумуляторної батареї з ШІМ-контролером заряду, щоб мінімізувати втрату енергії. Якщо ваша сонячна батарея видає набагато вищу напругу, ШІМ-контролер заряду зменшить цю напругу до тієї, яку може прийняти батарея, а решту втратить.

Для невеликих автономних систем, таких як кілька сонячних панелей, підключених до пари батарей, цілком достатньо 80% ефективності, особливо при низькій вартості ШІМ-контролера заряду. Для великих систем з набагато більшою потужністю, як правило, краще використовувати інший тип контролера заряду, відомий як відстеження точки максимальної потужності, або MPPT.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Контролер заряду сонячної батареї MPPT працює шляхом перетворення вхідної потужності від сонячних панелей, щоб відповідати теоретично найбільш ефективному виходу при правильній вхідній напрузі для батареї. Контролер заряду розраховує точку, в якій може протікати максимальний струм при напрузі, яку може прийняти батарея, а потім перетворює вихідну потужність сонячної панелі в цю суміш напруги і струму.

Основними перевагами контролерів заряду MPPT є більша ефективність і сумісність з сонячними батареями більш високої напруги. Це означає, що ви можете заряджати 12-вольтову батарею з більшою сонячною батареєю, підключеною послідовно, доки ви не виходите за межі номінальної сили струму контролера. Ви можете розрахувати цю межу, взявши загальну потужність сонячної батареї і розділивши її на напругу акумуляторної батареї, щоб отримати максимально можливий вихід в амперах.

Використаємо ті ж приклади, що і раніше. Сонячна панель видає 100 Вт, або близько 5.5 ампер на 18 вольт. Контролер заряду MPPT перетворює вихідну потужність на 14.8 вольт, але втрачає близько 5% потужності в процесі перетворення. Отже, вихідний струм контролера MPPT становить близько 6.4 ампера, помножені на 14.8 вольт, або 95 Вт.

Теоретично, за годину повного сонця контролер заряду MPPT передасть батареям 95 ампер-годин енергії, в той час як вихідна потужність контролера заряду PWM становить близько 80 ампер-годин. На практиці все не так просто, як виявив професіонал з сонячної енергетики Вілл Проуз у цьому відео:

Загальні характеристики та налаштування контролера заряду

До основних функцій найпростішого ШІМ-контролера заряду можна віднести можливість встановлення типу акумулятора та напруги акумуляторної батареї, а також світлові індикатори, що вказують на фазу заряду (об’ємний, абсорбційний та плаваючий). вдосконалені моделі з ШІМ і MPPT оснащені невеликим РК-дисплеєм для програмування і відображення даних, портом теплового датчика для моніторингу температури акумулятора і комунікаційним портом для підключення контролера заряду до зовнішнього дисплея або комп’ютера. Найсучасніші контролери заряду мають Bluetooth-з’єднання та додаток для налаштування параметрів.

Рекомендовані контролери

На ринку є безліч контролерів заряду, доступних на ринку. Пошукайте будь-яку сонячну електростанцію або онлайн-маркетплейс, такий як Amazon, і ви обов’язково отримаєте десятки результатів.

Найдешевші ШІМ-контролери заряду можна придбати приблизно за 15 доларів, і вони часто є ребрендинговими версіями одного і того ж дизайну. Їм бракує багатьох функцій, але вони відносно надійні, як для своєї вартості. дорогі ШІМ-контролери заряду, виготовлені з якісніших матеріалів, можна придбати за ціною менше 50 доларів, тоді як повнофункціональні MPPT-контролери заряду коштують від 100 до 200 доларів.

Нижче наведено кілька рекомендованих нами контролерів заряду за різними ціновими категоріями для середньої автономної системи.

Renogy Wanderer 30A 12V PWM

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

ШІМ-контролер заряду Renogy Wanderer 30A. це надійний вибір для невеликих автономних систем. Він може витримувати струм до 30А при напрузі 12В, тому не призначений для великої системи.

У нього немає екрану, але він сумісний з трьома основними типами свинцево-кислотних акумуляторів, а також літієвими батареями. Він має порт для підключення додаткового датчика температури та порт RS232, який можна використовувати для програмування контролера заряду або навіть для додавання Bluetooth-модуля BT-1 від Renogy для підключення до додатку Renogy на вашому смартфоні.

Wanderer можна придбати приблизно за 40 доларів на Amazon або Renogy напряму.

EPEVER Tracer BN 30A 12V/24V MPPT

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Контролер заряду EPEVER Tracer BN MPPT 30A. не найдешевший контролер заряду MPPT на ринку, але він дуже хороший. Завдяки литому алюмінієвому корпусу, міцним роз’ємам і виходу постійного струму для живлення таких навантажень, як прилади постійного струму або світлодіодні світильники, Tracer BN. це надійне обладнання, яке ідеально підходить для сонячної зарядки свинцево-кислотних акумуляторів 12- і 24-вольтових батарей. Він може приймати вхідну потужність сонячних панелей до 2,340 Вт (це дорівнює трьом паралельним ланцюжкам з чотирьох 60-елементних сонячних панелей, з’єднаних послідовно). Tracer можна запрограмувати на зарядку літієвих батарей, але він не постачається з попередньо встановленим профілем зарядки для них.

Цей комплект EPEVER Tracer BN на Amazon включає датчик температури, кріпильні елементи та окремий екран для програмування та моніторингу стану здоров’я та заряду вашої акумуляторної системи. Ціна на момент публікації. 179.99.

Victron Energy SmartSolar 30A 100V MPPT

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Victron є одним з найбільш надійних сонячних брендів у світі, і його технології зараз стають все більш доступними в США. Цей контролер заряду 30А, 100В відомий як один з найкращих на ринку. Як і контролер EPEVER, він працює з 12- або 24-вольтовими акумуляторними батареями, але дозволяє використовувати сонячну енергію трохи нижчої напруги. Щоб не перевищити номінальну потужність цього зарядного пристрою, ви можете з’єднати три паралельні ланцюжки з трьох 60-елементних сонячних панелей послідовно, щоб досягти вихідної напруги 90 вольт при силі струму близько 20 ампер (1 800 Вт сонячної потужності).

Він виготовлений з якісних компонентів, швидко і з високою ефективністю розраховує точку максимальної потужності і дуже простий у використанні. Всі контролери заряду SmartSolar оснащені модулем Bluetooth і можуть підключатися до додатку VictronConnect на Android, iOS, macOS і Windows для легкого програмування. І, мабуть, найважливіше, ви отримуєте 5-річну обмежену гарантію, яка захищає вас від дефектів матеріалів та виготовлення.

SmartSolar 30A є найдорожчим продуктом у нашому списку. близько 225 доларів на Amazon, але, читаючи відгуки користувачів, ви можете зрозуміти, чому витрати можуть бути виправдані.

Контролери сонячного заряду: чи підходять вони вам?

Уся наведена вище інформація повинна дати вам хорошу базу знань про те, як працюють контролери сонячного заряду і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами, але ніщо не замінить практичного, реального досвіду! Якщо у вас є кілька доларів, ви можете створити досить простий автономний сонячний “генератор”, використовуючи одну сонячну панель, контролер заряду, акумулятор і дешевий інвертор. Вибір контролера заряду, який завеликий для невеликого застосування, дає вам можливість збільшити розмір сонячної батареї та акумуляторної батареї, коли ви набудете досвіду або знайдете нові способи використання накопиченої сонячної енергії.

А тепер виходьте на вулицю і починайте змушувати сонячні батареї та акумулятори працювати на вас!

Налаштування контролера сонячного заряду

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Контролер заряду сонячної батареї має різні налаштування, які потрібно змінювати, щоб він працював належним чином, наприклад, налаштування напруги в амперах. Сьогодні ви дізнаєтесь про налаштування контролера заряду сонячної батареї, а також про налаштування напруги контролера заряду сонячної батареї.

Контролер заряду сонячної батареї

Кількість енергії, згенерованої сонячною панеллю, надходить до акумуляторів інвертора. Цю потужність потрібно підтримувати та регулювати. Для цього використовується сонячний контролер заряду. Він надсилає короткі енергетичні імпульси до акумулятора. Середній вихід, що виробляється контролером сонячного заряду MPPT, може становити 42 вольти. Вам знадобляться додаткові батареї для отримання більш високої напруги. Ось у чому підступ: щоб запобігти пошкодженню ваших батарей, вам потрібно вибрати правильний контролер заряду сонячної батареї.

Налаштування контролера сонячного заряду

Просто встановлення контролера заряду не вирішить усіх ваших проблем. Існують різні налаштування, які потрібно перевіряти та регулювати вручну. Різні типи акумуляторів, такі як літій-залізо-фосфатні (LIPO), літієві, залізо-фосфатні, свинцево-кислотні та абсорбуючі скломатові (AGM) батареї, мають різні налаштування. Однак існує лише два типи контролерів заряду.

Контролер MPPT або контролер відстеження точки максимальної потужності

ШІМ-контролер або контролер широтно-імпульсної модуляції

Перш ніж приступити до налаштування контролера заряду сонячної батареї, необхідно розібратися в його функціонуванні. Ось моменти, на які потрібно звернути увагу при встановленні та налаштуванні контролера сонячного заряду.

Після повного заряду батарея не буде утримувати більше сонячної енергії в порівнянні з хімічним вмістом.

 • Якщо батарея заряджена високо, це може призвести до утворення тепла і газу всередині батареї.
 • Електроліти всередині акумулятора почали розширюватися. Це в подальшому призвело до розвитку бульбашок.
 • Цей хімічний процес призводить до утворення газу водню, який є вибухонебезпечним.
 • Перезаряджений акумулятор зменшить ємність і збільшить процес старіння акумулятора.

Параметри:

Плаваюча напруга заряду акумулятора

Напруга, при якій акумулятор підтримується після повного заряду, називається плаваючою зарядною напругою акумулятора. Ця напруга підтримує ємність акумулятора шляхом його саморозряду. Типова напруга для системи 12В. 13.7 В, а для 24-вольтової системи. 27.4V. 58.4 В. це напруга для системи 48 В.

Напруга захисту від перерозряду акумулятора

Вона також відома як напруга відсічення при низькій напрузі, і її значення також повинно відповідати типу батареї. У налаштуваннях контролера сонячного заряду діапазон значень напруги для системи 12В становить 10.8В до 11.4V. Для системи 24В. 21.6В до 22.8 В і 43.2 В до 45.6 В для системи 48 В. Отже, типовими значеннями є 11.1 V, 22.2 В і 44.4 V.

Напруга захисту від перезарядження акумулятора

Це значення напруги слід встановлювати відповідно до типу акумулятора. Ця напруга також називається напругою відсічення при повному заряді або напругою відсічення при перенапрузі. Це значення напруги для 12-вольтової системи коливається між 14.1 В і 14.5 V. Для 24-вольтової системи. 28.2В до 29В, а для системи на 48В. 56.Від 4В до 58В. Загалом, типовим значенням напруги є 14 вольт.4V, 28.8В і 57.6V.

Ємність контролера заряду

Це максимальна кількість ампер, з якою може впоратися ваш сонячний контролер заряду. Це параметр, на основі якого визначається номінальна потужність контролера сонячного заряду. Це може бути 10А, 20А, 30А, 40А, 50А, 60А, 80А або 100А.

Максимальний зарядний струм

Це максимальний вихідний струм сонячних панелей або сонячних батарей. Це вихідна напруга, яку ви отримуєте від акумуляторів.

Напруга системи

Він також відомий як номінальна робоча напруга вашої сонячної енергетичної системи, яка відноситься до напруги акумуляторної батареї (робоча напруга постійного струму). Зазвичай це значення становить 12В, 24В або 48В. Однак, середня або велика система контролера заряду має значення напруги 110В і 220В.

Налаштування напруги контролера сонячного заряду

Це найбільш важливі налаштування, які необхідно ретельно виконати для кращого функціонування контролера сонячного заряду. Контролер заряду сонячної батареї може працювати з різними напругами від 12 вольт до 72 вольт. Відповідно до базових налаштувань контролера сонячного заряду, він здатний забезпечити максимальну вхідну напругу 12 вольт або 24 вольти.

Перед початком використання контролера заряду необхідно встановити параметри напруги та струму. Це можна зробити, відрегулювавши налаштування напруги. Ось список з найбільш критичними параметрами напруги для контролера заряду сонячної батареї.

 • Тривалість поглинання: (адаптивна/фіксована)
 • Напруга поглинання: 14.60 вольт
 • Автоматичне вирівнювання: (Вимкнено / Вирівнювати кожні X днів) Вимкнено
 • Відсоток струму вирівнювання: 25%
 • Тривалість вирівнювання: 4 години
 • Режим зупинки вирівнювання: (Фіксований час / Автоматичне включення напруги) Фіксований час
 • Напруга вирівнювання: 14.40 вольт
 • Плаваюча напруга: 13.50 вольт
 • Низькотемпературне відключення (опціонально): Відключено
 • Максимальний час поглинання: від 6 годин до 3 хвилин (макс.) на 100 Аг ємності акумулятора
 • Максимальна швидкість поглинання: 30 хвилин на 100 Ач ємності акумулятора
 • Ручне вирівнювання: Виберіть почати зараз
 • Максимальна тривалість вирівнювання: 3-4 години
 • Повторне зміщення напруги: 0.1 вольт
 • Хвостовий струм: 2.0A
 • Температурна компенсація (мВ/°C): 27.7 вольт / 40° C. 25° C

Примітка: Налаштування можна змінити вручну на контролері або за допомогою програмного забезпечення для ПК. Дотримуйтесь інструкцій виробника для досягнення найкращих результатів.

Етапи налаштування контролера сонячного заряду

Під час налаштування нового контролера сонячного заряду слід почати з правильного підключення контролера до акумуляторної батареї та сонячних панелей. Після того, як підключення буде виконано належним чином і контролер виявить живлення, його екран засвітиться. Інші кроки виглядають наступним чином:

Увійдіть в меню налаштувань, утримуючи кнопку меню протягом декількох секунд.

Відображається струм заряду PV до батареї

Вибір типу батареї здійснюється шляхом тривалого натискання кнопки меню.

Напруга батареї буде автоматично визначатися контролером.

Відповідно до посібника користувача, встановіть значення напруги заряду абсорбції, значення відсікання низької напруги, напруги плаваючого заряду та значення відновлення низької напруги.

Якщо в системі є можливість налаштувати значення розряду для постійного струму, то встановіть його відповідно до інструкції користувача.

Після завершення налаштування контролер заряду миттєво почне процес заряджання.

Посібник користувача ШІМ-контролера заряду сонячної батареї

Посібник користувача контролера заряду сонячної батареї з ШІМ або широтно-імпульсною модуляцією містить інформацію про наступне:

РК-дисплей або клавіша

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Контролер заряду сонячної батареї має цифровий дисплей, який відображає ряд речей на панелі за допомогою абревіатур або знаків і символів. Ось список цих речей і що вони означають.

 • Панель з маленьким сонечком, що світить, вказує на заряд сонячної панелі.
 • Стрілка біля панелі, коли вона виділена жирним чорним кольором, означає, що система перебуває в режимі Aqualation або Buck, коли стрілка клацає, це означає, що вона перебуває в режимі float.
 • Квадрат, заповнений горизонтальними смужками, вказує на батарею.
 • Біля значка батареї є стрілка, що вказує на вихід.
 • Значок лампочки вказує на навантаження
 • V% вказує на напругу
 • AH. це ампер-години
 • Квадратне поле позначає меню. Використовується для перемикання між різними дисплеями. Ви можете увійти або вийти з налаштування, довго натискаючи на неї.
 • Стрілка вгору використовується для збільшення значення
 • Стрілка вниз показує зменшення значення

РК-дисплей або налаштування

Щоб переглянути різні інтеейси в налаштуваннях контролера сонячного заряду, натисніть кнопку меню. РК-дисплей або дисплей з клавішами, про який йшлося в пункті 1, є основним дисплеєм. Наступні індикатори відображаються по порядку при натисканні на меню:

 • FloatVoltage. на екрані відображається LIT, напруга та батарея
 • Discharge Reconnect. Показує LIT, напругу, батарею, вихід (стрілка) і навантаження (лампочка)
 • Захист від низької напруги. відображає індикатор LIT, напругу, символ розрядженого акумулятора та навантаження (лампочку)
 • Режим роботи. відображає години (H), потужність (стрілка) та навантаження (лампочка). OH, означає від світанку до заходу сонця, 24H означає, що навантаження працює протягом 24 годин, а 1-23H означає, що навантаження вмикається після заходу сонця і вимикається після сходу сонця.
 • Тип акумулятора. LIT та відсік акумулятора з горизонтальними смужками, визначають кількість заряду акумулятора та тип акумулятора. LIT. для літієвих. Після цього ви знову опинитеся на головному дисплеї.

Важливо: Щоб увімкнути або вимкнути навантаження вручну на головному дисплеї, натисніть клавішу вниз.

Особливості продукту

 • 3-ступінчасте ШІМ управління зарядом
 • Вбудований промисловий мікроконтролер з регульованими параметрами
 • Контролер сонячного заряду з широтно-імпульсною модуляцією має наступні особливості:
 • Функції перемикання між літієвою та свинцевою батареєю. Літієва батарея є налаштуванням за замовчуванням і перемикає його на інтеейс типу батареї, утримуючи його протягом 3 секунд.
 • Подвійний польовий транзистор метал-оксид-напівпровідник (MOSFET) Захист від зворотного струму з низьким тепловиділенням
 • Вбудований захист від короткого замикання, обриву, перевантаження та реверсу

Інструкції з техніки безпеки

До кожного електричного приладу додається перелік інструкцій з техніки безпеки, підготовлений відповідно до приладу. ШІМ-контролер має наступні інструкції з техніки безпеки, згадані в інструкції з експлуатації.

 • Не підключайте до контролера заряду інше джерело заряду. Контролер підходить тільки для регулювання сонячних модулів.
 • Щоб контролер міг розпізнати тип акумулятора, переконайтеся, що акумулятор має достатню напругу, перш ніж розпочати процес встановлення.
 • Встановлюйте контролер на добре провітрюваній і рівній поверхні. Під час роботи контролер буде нагріватися.
 • Цей контролер підходить для літієвих батарей. Сумісність з усіма типами свинцевих акумуляторів (відкритих, AGM та гелевих).
 • Щоб мінімізувати втрати, тримайте кабель акумулятора якомога коротшим.

Підключення системи

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

В налаштуваннях сонячного контролера заряду міститься інструкція по підключенню. Підказує, який порт до якого проводу потрібно під’єднати.

 • Підключіть акумуляторну батарею до регулятора заряду (плюс і мінус)
 • Підключення споживача до регулятора заряду (плюс і мінус)
 • Підключіть фотоелектричний модуль до регулятора заряду (плюс і мінус)

Технічні параметри

У цьому розділі міститься вся інформація щодо напруги, ампер, входу, виходу, розміру, ваги і т.д. ШІМ контролера заряду сонячної батареї.

 • Напруга батареї. 12 вольт / 24 вольта з автоматичною адаптацією.
 • Струм заряду. 10А (KYZ 10), 20А (KYZ 20), 30А (KYZ 30)
 • Розрядний струм. 10А (KYZ 10), 10А (KYZ 20), 10А (KYZ 30)
 • Максимальний вхід сонячної батареї. менше 41 вольт
 • Модель. (KYZ 10) (KYZ 20) (KYZ 30)
 • Робоча температура35 ~ 60° за Цельсієм
 • Розмір або вага. 13370355 міліметрів або 140 грамів
 • Струм очікування. більше 10 мА
 • Вихід USB. 5 вольт / 2 А макс

Технічні параметри літієвих та свинцевих акумуляторів при певних параметрах наведені в таблиці нижче.

Тип акумулятора Вирівнювання Поплавок Захист від низької напруги Розрядити Підключити знову
Літієва (LIT) батарея 12.8 вольт 12.0 вольт (за замовчуванням, діапазон регулювання 11.5-12.8 вольт) 10.7 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 9.0-11.0 вольт) 11.6 вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 11.0-11.7 вольт)
Свинцево-кислотний акумулятор (bAt) 14.4 вольти 13.7 Вольт (за замовчуванням, регульований діапазон 13-15В) 10.7 вольт (за замовчуванням, діапазон регулювання9.0-11.0 Вольт) 11.6 Вольт (за замовчуванням, регульований діапазон11.0-11.7V)

Усунення несправностей

Кожен електронний прилад стикається з певною проблемою, яку можна легко вирішити за допомогою пошуку та усунення несправностей. Основна проблема та її вирішення наведені у колонці “Пошук та усунення несправностей” у посібнику користувача PWMM. Тут я згадав проблему. ймовірну причину. рішення.

 • Піктограма заряду не ввімкнена при сонячному світлі. Сонячна панель відкрита або перевернута. Перепідключіть
 • Піктограма навантаження вимкнена. Батарея розряджена. Зарядити
 • Піктограма навантаження вимкнена. Неправильне налаштування режиму. Встановити заново
 • Повільне миготіння значка заряду. Перевантаження. Зменшити потужність заряду
 • Піктограма навантаження повільно блимає. Захист від короткого замикання. Автоматичне перепідключення
 • Вимкнення. Занадто низький рівень заряду акумулятора Реверс. Перевірте акумулятор або з’єднання

Налаштування сонячного контролера заряду 24В

вибір, контролер, регулятор, сонячного, заряд, сонячної

Після налаштувань контролера заряду для 12-вольтової системи, контролер заряду для 24-вольтової системи є найпоширенішим контролером заряду, що використовується в домашніх сонячних електростанціях. Основні налаштування для цього вказані в інструкції з експлуатації вашого контролера заряду. Однак, ось кілька основних налаштувань, які призначені для системи 24В.

 • Напруга плаваючого заряду акумулятора. 27.4V
 • Напруга захисту від перерозряду акумулятора. 21.Від 6В до 22.8V
 • Напруга захисту від перезарядження акумулятора 28.Від 2В до 29В
 • Налаштування сонячного контролера заряду для AGM батареї

Налаштування контролера сонячного заряду для акумуляторів AGM або Absorbent Glass Mat також доступні для 12 вольт, 24 вольт або 48 вольт. Максимальний струм заряду повинен становити 50 А на 100 А-год ємності акумулятора. Напруга поглинання повинна бути 14.60 вольт і плаваюча напруга на рівні 13.50 вольт. Напруга вирівнювання на рівні 14.40 вольт і зміщення об’ємної напруги на 0.10 вольт. Тривалість поглинання повинна бути адаптивною, і тривалість повинна становити від 6 годин до 30 хвилин на 100Аг ємності акумулятора. Поточний відсоток вирівнювання становить 25%, а його тривалість. максимум 4 години.

Налаштування сонячного контролера заряду для літієвих батарей

Перед початком налаштування літієвих батарей пам’ятайте, що літієві батареї не потребують температурної компенсації. Крім того, якщо ви замінюєте свинцеві батареї на літієві, а налаштування встановлено на “Вирівнювання”, їх потрібно змінити. Щоб змінити це, виберіть EQE (увімкнення/вимкнення головного еквалайзера) на дисплеї контролера заряду. Це також можна зробити, встановивши перемикач у положення OFF на інших контролерах. Деякі загальні налаштування для багатоступеневого профілю заряду потрібно встановити на наступні параметри:

 • Напруга заряду. 14.4 вольта (3.6 VPC)
 • Час поглинання. 30 хвилин для балансування літієвих елементів
 • Плаваюча напруга. 13.6 вольт
 • Напруга спокою (за замовчуванням). 3.4 VPC

Налаштування сонячного контролера заряду для свинцево-кислотного акумулятора

Свинцево-кислотна батарея є класичною конфігурацією в сонячній енергетичній системі. Після зміни типу батареї з літієвої/AGM на свинцево-кислотну батарею, будуть використовуватися початкові налаштування для свинцево-кислотної батареї. Ці конфігурації вже встановлені в системі контролера заряду. А іноді, це просто підключити і користуватися системою.

Що ж, сьогодні ви дізналися про зміну налаштувань контролера заряду сонячної батареї відповідно до типу акумуляторів, які встановлені у вашому інверторі. Крім того, налаштування напруги контролера сонячного заряду повинні бути ретельно виконані, щоб отримати максимальну потенційну віддачу від контролера сонячного заряду.

Олівія прагне до зеленої енергії та працює над тим, щоб допомогти забезпечити довгострокову придатність нашої планети для проживання. Вона бере участь у збереженні навколишнього середовища, переробляючи та уникаючи одноразового пластику.

Чи викликають годинник Garmin рак?

Увімкнення: Посібник із заряджання сонячного годинника

2 Коментарі та думки власників

Привіт, дуже гарна стаття! Чи можу я задати 2 питання: 1.) У мене такий самий контролер. Чи знаєте ви, чому мій сонячний контролер сам змінює налаштування батареї з B03 на B01?? Це пошкоджено? 2.) Тепер мені не вистачає стрілки на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором. Чи означає це, що батарея повністю заряджена?? Дякую.

Шановний Яро, дякуємо, що звернулися до нас. Для запиту 1: Контролер сонячного заряду змінює налаштування батареї з B03 на B01. Ми виявили, що ці налаштування означають наступне: B03. Перенапруга акумулятора. Ця помилка виникає, коли вхідна напруга на клемах акумулятора перевищує 17.5-V B01. Батарея від’єднана. цей код несправності з’являється, коли портативний сонячний комплект не може виявити батарею. Проблема, з якою ви зіткнулися, може бути пов’язана з наступними причинами: 1- Автоматична конфігурація. деякі контролери налаштовують свої параметри залежно від типу батареї та умов, які вони виявляють. Перевірте в інструкції до контролера, чи є в ньому ця функція, і вимкніть її, дотримуючись інструкцій, наведених в інструкції. 2- Проблема з прошивкою або програмним забезпеченням: Збої у прошивці або програмному забезпеченні контролера можуть спричинити неочікувану поведінку. Перевірте наявність оновлень прошивки або спробуйте скинути контролер до заводських налаштувань. Якщо це не допомогло, зверніться до виробника для перевірки контролера на наявність пошкоджень та можливого ремонту. Для запиту 2: Стрілка на дисплеї між сонячною панеллю та акумулятором Важко визначити точне значення, не знаючи моделі вашого контролера. 1- У деяких випадках стрілка вказує на заряджання. 2- Це також може означати, що акумулятор повністю заряджений. 3- Або може виникнути проблема, коли контролер вимагає перезавантаження. Виконайте кроки, перелічені в посібнику, щоб зробити те саме. А якщо питання все ще не вирішене, можуть виникнути проблеми з проводкою між 3-ма компонентами. Останній варіант. перевірити всю систему уповноваженим технічним спеціалістом та звернутися за допомогою до виробника.

Залишити відгук Скасувати відповідь

Ми прагнемо надавати інформативні та глибокі статті про енергетику, з акцентом на відновлювану, зелену енергію, сонячну енергію, сталий розвиток та теми, пов’язані з навколишнім середовищем. Наша команда досвідчених авторів і дослідників з ентузіазмом досліджує останні досягнення в галузі чистої енергетики та надає нашим читачам цінну інформацію, яка допоможе їм приймати обґрунтовані рішення щодо споживання енергії.

Corporate Park, D-21, Sector 21, Dwarka, Delhi 110077

Останні публікації

Залишити відповідь