Сонячна черепиця для даху: Переваги та недоліки. Вартість фотоелектричної черепиці

Думаєте про те, щоб отримати сонячний дах Tesla? Ось все, що вам потрібно знати

Підписавшись, ви погоджуєтеся з нашими Умовами використання та політикою Ви можете відмовитися від підписки в будь-який час.

Вперше запущена в 2016 році, система Solar Roof Ілона Маска взяла штурмом світ фотоелектричної енергетики (PV). Сонячна черепиця Tesla. не єдина сонячна черепиця на ринку, але одна з найпривабливіших і найдорожчих.

Сонячна черепиця пропонує зовсім інший підхід до сонячних фотоелектричних установок, кінцевий продукт, безперечно, набагато кращий в естетичному плані, ніж традиційні сонячні фотоелектричні установки, і прагне додати прохолодний фактор до генерації вашої власної енергії.

Хоча Tesla стверджує, що її сонячний дах є конкурентоспроможним з точки зору надання рішення “два за ціною одного” (ви отримуєте новий дах), в кінцевому підсумку, доказ пудингу знаходиться під час їжі.

Тож, чи справді сонячний дах Тесли. це те, про що говорять?? Давайте чесно подивимось.

Що таке сонячна покрівля Tesla?

Сонячна покрівля Tesla, як і інші сонячні покрівлі, є інноваційною системою спеціально розроблених покрівельних плиток або черепиці. На відміну від звичайних сонячних фотоелектричних панелей, які монтуються на існуючий дах, сонячний дах виступає в якості прямої заміни існуючих покрівельних покриттів.

Система дозволяє потенційним клієнтам отримувати вигоду від генерації власної енергії, не порушуючи при цьому естетичний вигляд їхніх будинків. Безпрограшний варіант.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Сонячна черепиця Tesla складається з двох основних типів текстурованої склочерепиці. Перший є суто декоративним і називається неактивним. Вони виглядають точно так само, як і другий вид, який називається активним, щоб забезпечити однорідний вигляд готового даху.

Активна черепиця. це фактично невеликі сонячні панелі розміром з черепицю, які інтегровані в основну поверхню даху в стратегічних місцях, щоб максимізувати їх ефективність. У більшості випадків, більша частина південної або західної сторони даху буде складатися з активної черепиці, а решта поверхні буде складатися з візуально схожої неактивної черепиці.

Активна черепиця, як і звичайні сонячні панелі, також буде встановлена якомога ближче до найкращого кута падіння сонячних променів протягом усього року. У північній півкулі це максимально наближений до 60 градусів нахил, який для більшості вітчизняних будинків становить близько 30-45 градусів, залежно від кута нахилу вашого існуючого даху.

Звичайно, якщо ви вирішите встановити сонячний дах, ваш старий дах потрібно буде повністю зняти і замінити.

Система також може використовуватися з сонячним інвертором Tesla для перетворення постійного струму, що генерується черепицею, на змінний струм, який можна використовувати у вашому домі. Хоча інвертори інших виробників також можуть використовуватися, використання власного обладнання Tesla гарантує, що системи будуть працювати з меншою кількістю потенційних проблем.

Цей інвертор також дозволяє встановити батарею Tesla Powerwall для зберігання надлишкової енергії, якщо ви бажаєте.

Система була розроблена у співпраці між Tesla та її дочірньою компанією SolarCity і вперше була анонсована у 2016 році. Однак лише у 2018 році Tesla та SolarCity змогли розпочати виробництво та доставку своїх перших сонячних дахів.

З тих пір Tesla продовжує вдосконалювати технологію, і її останній варіант, Solar Roof V3, може похвалитися найкращою на сьогоднішній день ефективністю та довговічністю. Продукт поставляється з щедрою 25-річною гарантією на захист від атмосферних впливів.

Чудово, але які є мінуси? Один з них. чи дійсно Tesla обслуговує ваш географічний регіон.

Здебільшого Tesla зможе забезпечити установку на більшій частині континентальної частини Сполучених Штатів. Однак у деяких штатах вони можуть використовувати для цього авторизованих установників.

Те ж саме стосується і інших частин світу, впровадження триває по всьому світу. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися, чи обслуговують вони ваш регіон, найкраще зв’язатися з Tesla або спробувати отримати пропозицію, і вони скажуть вам.

Скільки коштує сонячний дах Tesla?

Згідно з даними фактичних котирувань Tesla, їхня система Solar Wall коштує приблизно 1.80 за згенерований ват електроенергії для їх активної черепиці. Вартість неактивної черепиці варіюється в залежності від складності покрівлі, про яку йде мова.

Для простих дахів, i.e., основні скатні дахи починаються приблизно з 13.30 за квадратний фут. Для більш складних дахів, таких як шатрові або багаторівневі дахи, ця черепиця повинна коштувати близько 15.30 за квадратний фут. Для більш складних дахів (i.e. перехресні, круті або зі змінним нахилом, з різною висотою або з великою кількістю перешкод), витрати можуть сягати 18.54 за квадратний фут.

Ви також будете платити за демонтаж та утилізацію старої покрівлі в розмірі близько 3.55 за квадратний фут.

Як і будь-яка інша сонячна енергетична установка, фактична вартість буде варіюватися в залежності від розміру покрівельного покриття, місця розташування та конструкції будівлі. Невеликі скатні дахи на одноповерховому будинку будуть значно дешевшими, ніж, наприклад, великий складний дах на багатоповерховому будинку.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Це пов’язано з різними причинами, але головними з них є додаткові витрати на обладнання для доступу до вищих дахів або збільшення часу на проектування та встановлення покрівлі на більших і складніших дахах, таких як двосхилі дахи.

Tesla також може вимагати від клієнтів модернізації їхніх електричних систем, щоб вони могли працювати з їхньою системою сонячних дахів. Модернізація елементів, таких як електричні панелі, може коштувати від 5 000 євро і вище.

Однак, щоб дати вам приблизну оцінку, використовуючи власний калькулятор Tesla, сімейний будинок хорошого розміру обійдеться приблизно в 70 000 доларів, щоб встановити 8 сонячних панелей.Система потужністю 05 кВт до податкових пільг. Ця цитата базується на будинку в Нешвіллі, штат Техас, площею 2500 футів 2 (232 м2 ) і середньомісячним рахунком за електроенергію в 115 доларів США (це був показник U.S. в середньому у 2019 році, згідно з ОВД).

Це, за оцінками Тесли, дозволить виробляти для цього гіпотетичного будинку десь 12 800 кВт-год/рік, або приблизно 100% споживання електроенергії будівлею. Ви також отримуєте додатковий бонус (за додаткову плату) зберігання енергії з цією системою, що є значною перевагою в порівнянні з деякими звичайними домашніми сонячними панелями.

Якщо ця оцінка точна, то період окупності (час, необхідний для повернення ваших початкових інвестицій) становить близько 50 років, плюс-мінус. Це, ймовірно, буде ближче до 40 років після того, як будуть враховані податкові пільги, щоб зменшити ваші початкові капітальні витрати.

Інша оцінка для даху площею 1700 футів 2 (158 м 2 ) в Каліфорнії з рахунком за електроенергію в 150 доларів на місяць склала 39 000 доларів до того, як з’явилися стимули для встановлення 6.13-кіловатна система. Слід зазначити, що ця цитата була отримана в 2022 році і для іншого штату, тому витрати, ймовірно, відрізняються з цієї причини.

Також слід пам’ятати, що витрати на електроенергію з електромережі, ймовірно, з часом зростатимуть, тому реальна окупність, ймовірно, буде набагато коротшою, не враховуючи, звичайно, витрати на технічне обслуговування та чистку.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Ми вибрали цю площу, оскільки вона приблизно дорівнює середньому розміру нового сімейного будинку в Сполучених Штатах.

Для порівняння, встановлення звичайного масиву сонячних панелей аналогічного розміру коштуватиме близько 26 000 доларів США без урахування пільг. Використання тієї ж статистики, що і вище, дасть вам справедливу окупність від 15 до 22 років, залежно від податкових пільг.

Однак пам’ятайте, що приблизний термін служби звичайних сонячних панелей також становить приблизно від 25 до 30 років, тому вам, ймовірно, доведеться замінити масив через кілька десятиліть.

Слід зазначити, однак, що такі оцінки слід сприймати з дрібкою солі. Остаточні цифри, ймовірно, будуть сильно відрізнятися в залежності від того, де знаходиться ваш будинок, якщо ви дійсно замовите установку.

Особливо це стосується звичайних сонячних панелей, і вам завжди рекомендується отримати кілька пропозицій від рекомендованих інсталяторів, перш ніж давати дозвіл на виконання будь-яких робіт.

Будь-які витрати на такі установки повинні також включати будь-які роботи з планування та проектування, необхідні перед установкою. Це не тільки забезпечить максимально точну калькуляцію витрат, але й виявить, чи підходить ваш існуючий дах для такої установки.

Останнє менш актуально для сонячних дахів Tesla, оскільки вони, як правило, є прямою заміною вашого існуючого дахового покриття.

Ви також повинні мати на увазі, що витрати, ймовірно, будуть змінюватися з часом, оскільки витрати на робочу силу, витратні матеріали та матеріали будуть коливатися, враховуючи поточний економічний клімат. Можуть бути й інші витрати, такі як різні вимоги до планування місцевої влади, де це доречно.

Сонячні панелі проти черепиці. Сонячний дах Tesla: який краще?

Взагалі кажучи, за середньою вартістю за ват, сонячний дах Тесли насправді є досить розумним, враховуючи всі обставини. За деякими оцінками, в Сполучених Штатах частка Tesla становить близько 1.80 за ват. Традиційні сонячні фотоелектричні панелі, як правило, коштують близько 3.00 за ват.

Однак будь-яке пряме порівняння між ними ускладнюється кількома факторами. По-перше, сонячний дах Tesla. це не просто кілька фотоелектричних панелей, а фактично новий дах і кілька фотоелектричних панелей в одному пакеті.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Традиційні сонячні фотоелектричні панелі встановлюються там, де ваша покрівля може їх витримати, просто монтуються на існуючий дах без необхідності його заміни. Отже, для того, щоб забезпечити справедливе порівняння, нам потрібно буде зробити подібний до подібного підсумок.

Сонячна черепиця для даху: Переваги та недоліки

Сонячна черепиця є альтернативою звичайним сонячним панелям. Замість того, щоб встановлюватися на існуючих дахах за допомогою стелажних систем, сонячні батареї є частиною самого даху. Вони можуть бути життєздатним варіантом у нових будівлях та при капітальному ремонті, оскільки покрівельна установка та сонячна батарея можуть бути об’єднані в один компонент. Сонячна черепиця також відома як сонячна бітумна черепиця.

У Нью-Йорку сонячна черепиця може бути використана відповідно до місцевих законів 92 і 94 від 2019 року, які вимагають використання стійких покрівельних систем. Це можуть бути сонячні електростанції потужністю не менше 4 кВт або зелені дахи. Ці закони застосовуються для нових дахових установок, а також для модифікацій та розширення існуючих дахів.

В існуючих будівлях основним недоліком сонячної черепиці є необхідність демонтажу частини даху для її встановлення. Вони також дорожчі за звичайні сонячні панелі. Однак у випадках, коли новий дах або розширення даху все одно планувалося, сонячна черепиця може обійтися дешевше, ніж сума звичайного даху та сонячних панелей.

Скільки коштує сонячна черепиця?

Вартість сонячної черепиці варіюється в залежності від постачальника, але ви можете розраховувати заплатити більше 5 000 доларів за кіловат. Для порівняння, система сонячних панелей для житлових будинків коштує близько 3 000 доларів за кіловат, тоді як великі комерційні та промислові проекти можуть досягати вартості нижче 1 000 доларів за кіловат. З точки зору вартості, сонячна черепиця не може конкурувати з сонячними панелями у великих проектах. Однак вони можуть бути економічно вигідними в житловому секторі, особливо коли модернізація даху та сонячна енергетична система розглядаються для одного і того ж об’єкта нерухомості.

Нова версія сонячного даху Tesla є багатообіцяючою, оскільки на сайті компанії повідомляється про орієнтовну ціну в 33 950 доларів за установку потужністю 10 кВт. Це еквівалентно 3,395 за кВт і набагато ближче до типової вартості системи сонячних панелей. Сонячний дах потужністю 10 кВт від Tesla вимагає площі 2000 квадратних футів, що призводить до вартості установки трохи нижче 17 за кв.м.фут. і щільність генерації електроенергії 5 Вт на кв.м.футів.

Особисті уподобання також відіграють важливу роль при виборі між сонячними панелями та сонячною черепицею. Оскільки сонячна черепиця приблизно вдвічі дорожча за звичайні фотоелектричні модулі, термін її окупності вдвічі довший. Однак обидва продукти мають типовий термін служби понад 25 років. Довгострокову економію можна очікувати в обох випадках, але сонячна черепиця потребує більше часу для досягнення позитивного грошового потоку.

Коли рекомендуються звичайні сонячні панелі?

На додаток до того, що сонячні панелі є більш доступними, вони можуть концентрувати більше ват на квадратний фут потужності. Високоефективні сонячні панелі мають понад 300 Вт потужності на площі 17.6 кв.м.футів. Це означає, що на 2000 кв.м. можна розмістити понад 34 кВт генеруючої потужності.фут.

Сонячні панелі є рекомендованим варіантом, якщо ви хочете максимізувати виробництво електроенергії на доступному просторі. З іншого боку, сонячна черепиця має вигляд звичайного даху без панелей, але наявний простір використовується менш ефективно. Використовуючи сонячну черепицю, яка генерує 5 Вт на квадратний фут, вам знадобиться 6 800 кв.м. футів. для досягнення 34 кВт потужності.

Якщо ви розглядаєте можливість модернізації даху та встановлення сонячної електростанції, найкращою рекомендацією є отримання котирувань для обох варіантів: сонячної черепиці та звичайного даху з сонячними панелями. Також враховуйте вироблення електроенергії з плином часу. сонячні панелі виробляють більш ніж в три рази більше енергії на квадратний фут.

У Нью-Йорку LL92 та LL94 від 2019 року вимагають мінімальної потужності сонячної енергії 4 кВт, або в іншому випадку вам потрібно встановити зелений дах. Це може бути обмеженням, якщо ви хочете використовувати сонячну черепицю для невеликого даху, оскільки вам потрібно близько 800 кв.м.фут. для досягнення 4 кВт. З іншого боку, використовуючи високоефективні сонячні панелі, ви можете розмістити 4 кВт на площі менше 200 кв.м.фут.

Сонячна черепиця для даху: Вартість, варіанти та принцип роботи

Ринок сонячних систем змінюється з кожним роком, з’являються різні технології для більш комфортного встановлення та використання. Однією з найновіших технологій на ринку сонячної енергетики є сонячна черепиця.

Сонячна черепиця, яку також називають інтегрованою в будівлю фотоелектрикою або BIPV. це матеріали, які складають частину даху вашого будинку, непомітно інтегровані з іншими несонячними покрівельними плитами, щоб покрити весь дах. На відміну від сонячних панелей, вони не відокремлені від звичайної покрівельної черепиці, а є власне покрівельною черепицею з фотоелектричними властивостями.

Ця черепиця зазвичай коштує дорожче, ніж сонячні панелі, але вона стає в нагоді, якщо у власності немає даху, який може утримувати сонячні панелі для найкращої продуктивності. У цій статті ми розглянемо вартість сонячної черепиці, принцип її роботи та варіанти, доступні на даний момент в Австралії.

Середня вартість сонячної черепиці

Середня вартість черепиці буде залежати від роздрібного продавця. Монтаж буде залежати від площі установки, підрядника, розміру даху, нахилу та кута нахилу.

Якщо ви розглядаєте можливість використання сонячної черепиці, можливо, ви захочете вибрати підрядника і обговорити з ним ці фактори, перш ніж визначати вартість вашої конкретної установки.

Сонячна черепицяКількістьНизькаВисока

Варіанти сонячної черепиці для даху

В Австралії доступні кілька варіантів сонячної черепиці для даху. Як згадувалося раніше, вартість черепиці варіюється від виробника до виробника. І оскільки сонячна черепиця відносно нова, варіантів для розгляду не так багато.

Однак все більше людей дізнаються про них, що в кінцевому підсумку вплине на доступність і вартість в довгостроковій перспективі.

Сонячна черепиця Tesla

Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск оголосив про продукт Tesla Solar Roof у 2016 році, щоб запропонувати споживачам варіант сонячних панелей. Деяким домовласникам не подобається вигляд панелей на їхніх будинках, тому сонячна черепиця. це більш сучасний спосіб отримати зелену енергію, не псуючи їхню власність.

Tesla пропонує як активну, так і неактивну сонячну черепицю. Встановлення черепиці може коштувати від 80 до 130 доларів за квадратний метр. Вартість встановлення вата сонячної черепиці Tesla становить 1.80. Це дешевше, ніж встановлення сонячної панелі, яка коштує близько 3 доларів за ват. Ви також можете придбати не сонячну черепицю, щоб ви могли поєднати всі плитки, не виділяючи жодної.

Однак, сонячна черепиця Tesla наразі може бути недоступна для споживачів в Австралії. Можливо, вам доведеться відвідати офіційний веб-сайт, щоб визначити, чи можете ви внести депозит для майбутньої покупки.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Сонячна черепиця Monier

Monier. ще один популярний виробник сонячної черепиці в Австралії, який пропонує одні з найкращих продуктів на ринку. Раніше компанія була відома тим, що укладала черепицю на дахах будинків, але сонячну черепицю для дахів випустила близько півтора десятиліття тому.

Продукт має гарантію на 25 років з продуктивністю понад 80% протягом усього терміну. Але термін служби сонячної черепиці має гарантію 10 років.

Продукція Solartile виготовляється з монокристалічних елементів, тому вони є одними з найефективніших на ринку з коефіцієнтом корисної дії 17.3%. Однак черепиця підходить лише для плоскопрофільної бетонної покрівлі від Monier і може бути модернізована або додана в будь-який момент. Купівля та встановлення установки потужністю 4 кВт на даху, включаючи інвертор, коштує 4 500. Monier постачає систему, встановлює її та управляє знижками від вашого імені.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Щетинна сонячна черепиця для даху

Bristile. австралійська покрівельна компанія, яка почала виробляти сонячну черепицю в 2017 році. Ви можете легко інтегрувати сонячну черепицю в бетонну або керамічну/теракотову черепицю Bristile. Bristile стверджує, що черепиця має таку ж сонячну ефективність, як і звичайні монокристалічні сонячні панелі. 16%.

Агрегат потужністю 4 кВт, який покриє близько 28.5 квадратних метрів даху, коштуватиме близько 15 700 по 550 за квадратний метр, в комплекті з інвертором. Залежно від розміру установки та даху, ви можете покрити частину даху, а для решти даху використовувати звичайну плоску несонячну черепицю від Bristile. Несонячна плитка коштує 65 за квадратний метр.

Продукт має гарантію близько 25 років, працюючи на 80% від своєї загальної потужності генерації електроенергії. Існує також 10-річна гарантія на цілісність конструкції та загальна гарантія на покрівлю 10 років на установку.

Сонячні вставки Nulok

Покрівельна система Nulok. це австралійська компанія, яка пропонує одні з найкращих покрівельних систем, в тому числі і з сонячними вставками. Компанія також виготовляє керамічну та сланцеву черепицю у своїх покрівельних системах.

Дизайн сонячних вставок є дискретним і високоякісним, і архітектори віддають перевагу їм для нових будівель. Системи мають високу ефективність, яка коливається в межах 18.6 і 22.3%, що є одним з найефективніших показників на ринку.

Встановлена сонячна черепиця потужністю 4 кВт коштує від 8 000 до 14 000 доларів, але вона не включає інвертор або електричну установку. Вартість системи може суттєво зростати в залежності від типу черепиці, розміру установки та монтажу.

Гарантія на 12 років з коефіцієнтом корисної дії 90%. На неї також надається гарантія 25 років при вихідній потужності 80%.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Рухома сонячна черепиця для даху

Tractile має запатентований стиль з’єднання черепиці, яка приблизно в шість разів більша за звичайну черепицю. Унікальність цього продукту в тому, що він має канали гарячої води, які попередньо нагрівають воду приблизно до 30 градусів за Цельсієм.

З 20% вихідною потужністю, черепиця на даху підходить для сучасних будівель і є улюбленою для багатьох будівельників. Вони складаються з елементів, які краще працюють у спекотних умовах, оскільки охолоджуються водою, що проходить позаду них.

Встановлена система сонячної черепиці потужністю 4 кВт коштує 55 000, але ця сума не враховує знижки і включає інвертор та бак для води і теплообміну, що нагрівається сонячною енергією. Загальна вартість може змінюватися в залежності від місця розташування, розміру даху, дизайну та ділянки. Але типова система потужністю 4 кВт з водяними каналами, обрешіткою та інвертором може коштувати близько 13 000.

Сонячна черепиця, як правило, дорожча за звичайні сонячні панелі, тому що вона нова, тому не всі її ще використовують. Тому по всій країні існує обмежена кількість підрядників і монтажників. Вони також коштують дорожче через установку; щоб встановити черепицю у вже існуючу конструкцію, потрібно буде перекрити дах будинку.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Що таке сонячна черепиця?

Сонячна черепиця схожа на звичайні сонячні панелі і функціонує так само. Але вони менші за розміром і більш компактно розміщуються на даху, ніж сонячні панелі. Іншими словами, черепиця поєднується зі звичайною черепицею і не виділяється.

З сонячними панелями їх потрібно монтувати на даху, але сонячна черепиця є частиною покрівлі. Багато компаній-виробників покрівельних систем наполегливо працюють над тим, щоб випускати цю черепицю разом зі звичайною черепицею в своїх асортиментах, а деякі з них вже продають її в Австралії.

Як працює сонячна черепиця?

Сонячна черепиця працює так само, як звичні нам сонячні панелі. Вони вловлюють сонячне світло в елементах і перетворюють енергію в корисну електроенергію за допомогою інвертора. Таким чином, немає великої різниці між сонячними панелями та сонячною черепицею, окрім їх зовнішнього вигляду та монтажу.

Там, де сонячні панелі більші і встановлені на даху, черепиця є частиною даху. Таким чином, використання черепиці покриває більшу площу поверхні, оскільки вона зливається з покрівельною плиткою або черепицею. Крім того, вона більш естетично приваблива і менш громіздка, ніж сонячні панелі.

Переваги використання сонячної черепиці для даху

Якщо ви не хочете клопоту з установкою сонячних панелей або вам не подобається їхній вигляд на даху, сонячна черепиця може бути кращим варіантом.

Існує кілька переваг використання сонячної черепиці, і в міру того, як вона стає все більш популярною, ми обов’язково побачимо більше.

Естетично привабливо

Черепиця краще вписується в покрівлю будівлі, ніж сонячні панелі. Як результат, на них приємніше дивитися з усіх боків. Нові будівлі, які хочуть піти сонячним шляхом, віддають перевагу використанню сонячної черепиці, навіть якщо вона дорожча, тому що вона не відволікає увагу від дизайну або краси нерухомості.

Підходить для використання у важкодоступних місцях

Сонячні панелі може бути важко встановити на певних ділянках даху. Якщо ці ділянки отримують найбільше сонячного світла в години пік, ви можете втратити найкраще використання сонячної системи.

Підрядникам та монтажникам може бути важко дістатися до цих ділянок для встановлення. Але з сонячною черепицею все навпаки. Вони можуть бути встановлені під час покрівельних робіт, що зазвичай набагато простіше, ніж встановлення панелей. Крім того, вони мають кращий баланс, ніж панелі.

Захист для даху

Оскільки черепиця є частиною покрівельної системи, немає необхідності свердлити отвори в даху, які можуть бути потенційно шкідливими. Крім того, монтажникам не потрібно буде монтувати обладнання для установки, що усуває ризик навантаження на дах. Крім того, на відміну від сонячних панелей, черепиця не тягне дах під час сильного вітру або зливи.

Сонячна черепиця: Перетворіть свій дах на джерело енергії (5 брендів)

В Україні.S., Протягом останніх кількох років сонячні установки для житлових будинків постійно зростали, досягнувши 1 ГВт у 4 кварталі 2021 року.

Таке впровадження сонячної енергії зумовлене багатьма факторами, такими як передові технології, що розробляються, як, наприклад, сонячна черепиця.

На ринку існує багато виробників сонячної черепиці. Щоб допомогти вам вирішити, який бренд і продукт найкраще відповідає вашим потребам, ми вибрали 4 різні компанії, що виробляють сонячну черепицю, як альтернативу сонячній черепиці Tesla. Для кожного бренду ми перевіримо продукти, які вони пропонують, розбиваючи їх характеристики, і, що більш важливо, дамо вам знати, чи може сонячна черепиця бути гарним вибором для вас.

Розкриття інформації: Ми можемо отримувати комісійні за покупки, зроблені у наших партнерів за посиланнями в цій статті. (Дізнатися)

Що таке сонячна черепиця і як вона працює?

Сонячна черепиця. це, по суті, сонячні елементи, які перетворюють сонячне випромінювання в корисну електроенергію, але також вона працює як покрівельний матеріал для вашого будинку. Ці покрівельні сонячні елементи зазвичай мають форму черепиці або плитки, які плавно укладаються для забезпечення структурної підтримки даху будинку та інших типів будівель.

Використання сонячної черепиці дозволяє мати дах, який виконує дві функції: генерує чисту енергію і надає вашому будинку, офісу або будь-якій іншій будівлі естетичний вигляд.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Склад/структура

Сонячна черепиця виготовляється з сонячних елементів, які зазвичай виготовляються з використанням напівпровідникових матеріалів, таких як монокристалічний кремній і селенід міді-індію-галію. Елементи збираються в стрічки або смуги, щоб сформувати форму черепиці або черепиці.

Крім того, оскільки сонячна черепиця досить тонка, це дозволяє їй мати більшу гнучкість і бути легкою.

Як працює сонячна черепиця?

Сонячна черепиця або плитка служить покрівельним матеріалом для вашого будинку. Основна ідея полягає в тому, щоб поєднати сонячні елементи з обшивкою даху, а не монтувати сонячні модулі поверх черепиці.

Основний принцип роботи сонячної черепиці працює так само, як і у випадку зі звичайними сонячними панелями. Іншими словами, фотоелементи поглинають сонячне світло, щоб створити потік вільних електронів, в результаті чого генерується електричний струм, який може живити електричне обладнання. Різниця між сонячною черепицею та сонячними панелями полягає в основному в їх конструкції.

Чому варто вибрати технологію сонячної черепиці?

Щоб допомогти вам проаналізувати, чи є вибір сонячної черепиці для вашої фотоелектричної системи правильним варіантом, ми підсумовуємо і перераховуємо всі “за” і “проти” її використання:

Плюси

 • Ідеальне рішення для тих випадків, коли необхідна заміна даху.
 • Елегантний і витончений дизайн забезпечує футуристичний вигляд вашого даху.
 • На даху не буде видно жодних перешкод від сонячних панелей.
 • Відсутність зовнішньої проводки, яка може бути пошкоджена і спричинити потенційну небезпеку.
 • На даху немає слабких місць від проколів, як у випадку зі звичайними сонячними системами.

Мінуси

 • Вищі початкові витрати та нижча рентабельність інвестицій (ROI), ніж у звичайних сонячних панелей на даху (за винятком випадків, коли дах підлягає заміні).
 • Сонячна черепиця, як правило, має меншу енергоефективність, ніж стандартні сонячні модулі.
 • Небагато компаній виконують монтаж сонячної черепиці.

Яка середня вартість технологій сонячної черепиці?

Сума грошей, яку ви заплатите за встановлення сонячної черепиці на даху, буде залежати від вашого енергоспоживання, стану та віку вашого даху, виробника сонячної черепиці та інших факторів.

Однак вартість сонячної черепиці може становити від 20 000 до 70 000 доларів США, тоді як сонячний дах Tesla, як правило, відноситься до високого класу.

Огляди найкращих брендів сонячної черепиці

Сонячний дах від Тесли

Ілон Маск презентував сонячний дах ще у 2016 році. З тих пір продукт набув величезної популярності по всій території США.S. та інші країни.

Зрозуміло, що сонячна черепиця забезпечує футуристичний та витончений вигляд для будинків та інших типів будівель. Хоча сонячна черепиця є досить дорогим продуктом і все ще не настільки ефективна, як звичайні сонячні панелі.

Сонячний дах Tesla складається з даху, побудованого з сонячної черепиці, яка містить сонячні батареї. У кінцевому продукті використовується два типи черепиці: активна, яка виробляє електроенергію, і неактивна, яка просто виконує функцію покрівельного матеріалу. Давайте подивимося на плюси і мінуси використання сонячної покрівлі.

Переваги

 • Естетика: Solar Roof пропонує 4 різні стилі черепиці. Всі мають сучасний та вишуканий дизайн.
 • Довговічність: Стійкість до граду, вітру та вогню, а також до механічних впливів. Сонячна черепиця підтверджена стандартними тестами ANSI.
 • Гарантія: Пропонує 25-річну гарантію на черепицю, потужність та захист від атмосферних впливів.
 • Відомий бренд: Хто не в захваті від продукту такого бренду, як Tesla?? Стверджується, що є одним з лідерів майбутнього з нульовим рівнем викидів вуглекислого газу.

Недоліки

 • Високі початкові витрати: У порівнянні з будівництвом нового даху або заміною існуючого плюс додаванням звичайної сонячної системи, встановленої на даху, купити сонячний дах Tesla може бути в 2-3 рази дорожче. Залежно від складності вашого даху, ви можете в кінцевому підсумку заплатити в цілому від 40 000 до 70 000 за встановлення сонячної черепиці.
 • Низька рентабельність інвестицій: Залежно від багатьох факторів, таких як ваші звички використання енергії, розмір системи, ваше місце розташування та інші, сонячний дах може мати дуже низьку окупність за 25 років життя в порівнянні зі звичайними сонячними системами. У деяких випадках це може бути просто економічно невигідно.

Враховуючи попередні факти, було б цікаво пошукати можливі альтернативи купівлі та встановлення сонячної черепиці. Давайте перевіримо деякі з них.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Сонячна черепиця CertainTeed

Ще одним важливим брендом, який тривалий час є лідером покрівельних технологій в США, є CertainTeed. Він пропонує дві різні альтернативи продуктів, пов’язаних із сонячною черепицею.

Вибір дизайну

 • Apollo Shingle ll: Ця конструкція має сонячну черепицю, яка може бути встановлена на нову або існуючу покрівлю з бітумної черепиці. В результаті виходить комбінація звичайної бітумної черепиці та активної сонячної черепиці.
 • Apollo Tile ll: Цей продукт пропонує більш інтегрований дизайн завдяки використанню черепиці, яка вбудовується в новий або існуючий дах з бетонної черепиці.

Продуктивність

В обох системах Apollo Shingle II і Apollo Tile ll використовуються 14 високоефективних монокристалічних кремнієвих сонячних елементів в кожній черепиці/гонті з номінальною потужністю 70 Вт на штуку. Коефіцієнт перетворення черепиці та черепиці становить 17.2% і 17.8% відповідно. Крім того, обидва мають робочу температуру, яка може коливатися в межах.40˚C і 90˚C.

Обидві системи відносно прості в установці, вони встановлюються безпосередньо в обшивку даху за допомогою стандартних саморізів, так само, як встановлюється звичайна асфальтована і бетонна плитка.

Їх вага набагато менша, ніж у звичайної черепиці, і становить три фунти на квадратний фут. Крім того, вони довговічні, витримують до 250 фунтів на квадратний фут. Крім того, вони водонепроникні і можуть протистояти високій швидкості вітру 140 миль/год.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Естетика

Apollo II пропонує повністю чорну сонячну черепицю, яка виглядає як відповідні сонячні смуги або стрічки, розміщені над дахом.

З іншого боку, Apollo Tile II відповідає профілю плоских бетонних плит. Ці плитки виглядають як чорний сонячний ламінат з кольоровою рамкою на замовлення, яка може доповнювати широкий спектр кольорів бетонних плиток земляного відтінку.

Вартість

Вартість може змінюватися залежно від ваших потреб в енергії, складності монтажу, нахилу даху та віку покрівлі. Однак, деякі оцінки наведені в наступній таблиці.

ПродуктВартість за ват

Ці цифри є орієнтовними і можуть змінюватися в залежності від специфіки проекту, що може підвищити вартість на 25%.

Гарантія

CertainTeed пропонує 25-річну обмежену гарантію на потужність, яка, як стверджується, є всеосяжною. Покриття включає 25 років на монтаж, фотоелементи, мікроінвертори та систему кріплення. Крім того, 12 років на оптимізовані інвертори, 10 років на вітрогенератори та 5 років на обладнання для моніторингу даних.

Сонячна черепиця Suntegra

Іншим важливим гравцем у галузі сонячної покрівлі є компанія Suntegra, яка стверджує, що пропонує рішення 2-в-1 для даху та сонячної енергії, надаючи сонячні елементи, які виробляють електроенергію, та покрівельний матеріал, який захищає ваш будинок або будівлю. Це дає інсталяторам найсучасніший спосіб інтегрувати сонячну енергію безпосередньо в похилий дах будинку, комерційної будівлі або навісу для автомобіля.

Крім того, вважається, що продукти Suntegra виготовлені з використанням на 50% менше матеріалів, ніж звичайні стійкові фотоелектричні системи, а отже, вони можуть бути альтернативою для ефективного пристосування до вашого бюджету.

Доступні варіанти

 • Бітумна черепиця Suntegra: Як і система Apollo ll, Suntegra також включає сонячну черепицю, яка укладається на нову або існуючу покрівлю, що складається з бітумної черепиці.
 • Черепиця Suntegra: Подібно до дизайну черепиці Apollo, ця система інтегрується в існуючу бетонну черепицю, яка вставляється в поєднанні з неактивною бетонною черепицею. Вони також можуть бути використані при будівництві нового даху.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Продуктивність

Сонячна черепиця Suntegra пропонує 3 різні моделі з діапазоном вихідної потужності від 105 Вт до 114 Вт. Всі вони використовують 24 монокристалічні комірки на штуку, здатні досягти електричної ефективності від 15.9% до 17.2%.

З іншого боку, черепиця Suntegra має нижчу ефективність, ніж бітумна черепиця, в межах від 13.9% до 15.1%. Крім того, черепиця має 16 монокристалічних фотоелементів на штуку.

Як черепиця, так і бітумна черепиця мають максимальну швидкість вітру 130 миль/год і максимальне статичне навантаження 112 фунтів на квадратний фут або 5400 Па. Крім того, температурний робочий діапазон такий же, як і у сертифікованого продукту (між.40˚C і 90˚C).

Естетика

Як черепиця, так і плитка Suntegra мають низькопрофільний, повністю чорний колір і приємний зовнішній вигляд. Характеризуються дискретною установкою, майже прихованою і ледь помітною з рівня землі, що робить їх елегантним дизайном для будь-якого будинку або будівлі.

Ціна

Так само, як і для черепиці CertainTeed, у таблиці нижче наведено приблизну вартість, яка може змінюватися залежно від стану вашого даху, енергоспоживання та місцезнаходження.

ПродуктВартість за ват

Гарантія

Як на черепицю, так і на бітумну черепицю Suntegra пропонує 10-річну гарантію на продукцію та 25-річну гарантію на вихідну потужність.

Сонячна черепиця Forward Solar Shingles

За останні кілька років стартап-компанія “Форвард” значно зросла на ринку сонячної черепиці. Forward пропонує інженерну інтеграцію покрівлі та сонячних елементів за допомогою найсучасніших технологій та унікальну естетику, яка відповідає класичному американському стилю.S. будинок.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Вони пропонують свій зоряний продукт під назвою Forward Metal Solar Roof, який, як стверджується, є економічно вигідним та ефективним рішенням, яке збирає велику кількість чистої енергії, надаючи при цьому витончений і футуристичний зовнішній вигляд, використовуючи блискучий металевий фальцевий тип покрівлі. Система поставляється у 8 різних можливих кольорах, щоб покрити всі вимоги.

Вартість несонячних частин становить 9.75 за квадратний фут і 3.75 доларів за ват, що пов’язано з витратами на сонячні елементи, які є досить конкурентоспроможними порівняно з попередніми згаданими брендами. Крім того, вона має гарантію на захист від атмосферних впливів 30 років.

Продукт досягає щільності енергії 19 Вт на квадратний фут, маючи при цьому відмінні теплові характеристики завдяки пасивній системі вентиляції, яка оптимізує тепловіддачу і повітряний потік між черепицею і покрівлею даху.

Крім того, ця конструкція є надійною, міцною, довговічною і витримує потужні механічні навантаження. Найцікавішим фактом про Forward є те, що це, мабуть, єдиний доступний цінний бренд, який пропонує інтегроване рішення для сонячного даху на основі металевого фальцевого типу покрівлі, що робить його ідеальним не тільки для будинків, але й для гаражів, сараїв та інших промислових типів дахів.

Сонячна черепиця Luma Solar

Luma Solar. ще одна важлива цікава компанія з виробництва сонячної черепиці, яка вже багато років набирає обертів у США. Це визнано завдяки тому, що сонячна черепиця має високий коефіцієнт електричної ефективності, а також футуристичний, безшовний і розкішний зовнішній вигляд. Luma пропонує результати у вашому будинку, які мають комбінації між активною та неактивною сонячною черепицею.

Ціна змінюється в залежності від умов, складності покрівлі, енергоспоживання та інших факторів. Однак, за оцінками, середня вартість сонячної черепиці Luma становить 4.5 за ват і може досягати 38 за квадратний фут.

Крім того, вона пропонує 25-річну обмежену гарантію на потужність 80% та 5-річну обмежену гарантію на продукцію.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Продуктивність

Luma Solar Roof стверджує, що має сонячну черепицю з неймовірною ефективністю перетворення 22,1%, що навіть вище, ніж у стандартних сонячних панелей. Використовується 16 монокристалічних елементів потужністю 80 Вт на черепицю.

Він обробляє температурний діапазон роботи між.40˚C до 85˚C, з чудовим управлінням тепловим і повітряним потоком, що підтримує відмінний рівень виходу енергії.

Крім того, кожна черепиця важить 19.8 фунтів., і вони спроектовані таким чином, щоб витримувати механічні зусилля в 2400 Па для статичного вітрового навантаження і 5400 Па для статичного снігового навантаження.

Естетика

Luma пропонує відмінний зовнішній вигляд для вашого будинку, не тільки завдяки своєму футуристичному вигляду, але й завдяки матовому чорному покриттю, яке надає витонченість лініям.

Чи підходять вам ці технології “сонячної черепиці”?

Всі вищезгадані продукти забезпечать надзвичайний естетичний вигляд вашого будинку. Не кажучи вже про те, що деякі з них можуть виконувати функцію покрівельного матеріалу і виступати в якості структурної опори за допомогою будівельної інтегрованої фотоелектрики (BIPV).

Заміна покрівлі або просто додавання сонячної енергії?

Якщо ви тільки шукаєте сонячну фотоелектричну систему, встановлення сонячної черепиці на даху вашого будинку може бути цікавою альтернативою, якщо ваші вимоги більше зосереджені на естетичних цілях, ніж на економічно вигідних та ефективних цілях. З економічної точки зору, сонячній черепиці все ще важко конкурувати з традиційними системами сонячних панелей.

Однак у випадках, коли заміна даху необхідна, сонячна черепиця може виявитися більш економічно вигідним вибором, який поєднує в собі обидва підходи за ціною, подібною до вартості системи сонячних панелей плюс монтаж даху. У деяких інших випадках заміна даху може бути не тим, що вам потрібно, але інженер-будівельник може вимагати від вас заміни даху, щоб зробити встановлення сонячних панелей можливим. Якщо ви опинилися в такій ситуації, можливо, ви захочете переглянути рішення про встановлення сонячної черепиці.

Новий будинок?

Інша ситуація, коли сонячна черепиця може бути відмінним вибором. це будівництво нових будинків. Вибір сонячної черепиці ще на етапі будівництва може значно зменшити витрати, збільшити рентабельність інвестицій та полегшити процес монтажу.

Порівняти ціни!

У будь-якому випадку, якщо ви зацікавлені в сонячній черепиці, бажано отримати пропозицію для конкретного макета вашого даху і порівняти її з іншими традиційними системами сонячних панелей, а також з пропозиціями по монтажу покрівлі. Це дозволить вам з’ясувати, який підхід найкраще відповідатиме вашим потребам. Однак майте на увазі, що в кінцевому підсумку будинок завжди буде виглядати краще з сонячною черепицею, що є плюсом, який слід враховувати для вартості вашого майна.

Черепичні сонячні панелі: Альтернатива сонячній черепиці, яку варто розглянути

Нарешті, черепичні сонячні панелі. це інноваційна технологія, яка реалізує широкий спектр передових функцій з точки зору оптимізації сонячної енергії.

сонячна, черепиця, даху, переваги

Не слід плутати з сонячною черепицею, яка є частиною BIPV, оскільки сонячні гонтові панелі більше схожі на стандартні сонячні панелі, але з елементами, розрізаними на кілька смуг, які згодом з’єднуються, утворюючи модулі за допомогою електропровідного клею (ECA).

Основні розробки цієї технології поки що відбулися в житловому секторі. Сонячні гонтові панелі. це перспективна технологія, яка є набагато дешевшою та ефективнішою, ніж сонячна черепиця.

Заключні думки

Ми вивчили безліч продуктів і брендів сонячної черепиці з метою показати вам деякі з найкращих брендів, доступних на ринку сьогодні. Ми дізналися, що інвестиції в сонячну черепицю для даху. це рішення, яке повинно збалансувати естетику та функціональність, де нова черепиця вашого даху насправді буде генерувати електроенергію.

Однак ми також дізналися, що рішення про встановлення має бути збалансоване з витратами на такий тип проекту, оскільки вони можуть бути значними в залежності від будинку. Нові будинки або випадки, коли необхідна заміна даху з міркувань стабільності конструкції, ймовірно, найкраще підходять для встановлення сонячних панелей. У цих випадках економіка може бути однозначно збалансована з перевагами високоякісного покриття.

Сонячна черепиця все ще має пройти довгий шлях, і з різноманітністю продуктів, доступних для різних типів дахів, починаючи від черепиці, бетонної стандартної черепиці і навіть металевого фальца, є багато варіантів, які ви можете розглянути, щоб почати генерувати чисту енергію і потенційно поліпшити зовнішній вигляд вашого будинку. коментар

Останнє оновлення: 15 лютого 2022 року

Залишити відповідь