ОГЛЯДИ ЧИСТОЇ ЕНЕРГІЇ. Двосторонні сонячні панелі Jinko Solar

Блог

Огляди та інформація про найкращі Сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві енергосистеми.

0 червня 2023 р. Джейсон Сварк

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Огляд сонячних панелей Jinko Solar

В даний час Jinko Solar є найбільшим у світі виробником сонячних панелей і має значний досвід у виробництві економічно ефективних, надійних сонячних панелей для житлових і комерційних застосувань. Завдяки кільком рекордним показникам ефективності сонячних елементів та інноваціям, компанія Jinko Solar стала одним з лідерів галузі в галузі досліджень і розробок. Зараз компанія очолює перехід на економічно ефективні високопродуктивні елементи N-типу з флагманськими панелями серії Tiger NEO.

Короткий огляд сонячних панелей Jinko

 • Номінальна потужність (Вт): 370W. 635W
 • Ефективність (%): Дуже висока. 20.6%. 23.2%
 • Клітинна технологія: P-тип, N-тип, TOPCon
 • Цінова категорія: Low-Med
 • Найпопулярніша панель: Tiger Neo 440W
 • Гарантія на продукцію: Дуже хороша. 12, 15, 20 або 25 років
 • Обслуговування та підтримка: Дуже добре 4/5
 • В цілому: Рекомендовано ☆☆☆☆☆

Історія компанії

Компанія Jinko Solar була заснована в 2006 році і стала найбільшим у світі виробником сонячних панелей лише через десять років, у 2016 році. Компанія утримує першість протягом останніх шести років, з глобальними поставками в 14 країн.3 ГВт лише у 2019 році. Базована в Китаї, Jinko Solar. це величезна багатонаціональна вертикально інтегрована компанія, в якій працює понад 15 000 співробітників у 70 країнах світу, а виробничі потужності розташовані в Китаї, Малайзії та США.

Успіх Jinko Solar, здається, в першу чергу пов’язаний із зосередженістю на дослідницькій роботі, тестуванні продуктивності, контролі якості та суворих випробуваннях на довговічність. Це підкреслюється численними рекордними досягненнями протягом багатьох років, з кількома рекордами ефективності та постійними результатами “найвищого балу” від декількох незалежних тестових компаній, включаючи добре відомі шкали PVEL. До недавнього часу Jinko Solar, як правило, не була в авангарді інновацій і зазвичай перестраховувалася, розгортаючи панелі з використанням перевірених клітинних архітектур, таких як традиційні PERC типу P і напіврозрізані клітини. Однак, компанія Jinko почала розширювати межі з випуском панелей серії Tiger NEO, які більш детально описані нижче.

Асортимент сонячних панелей Jinko

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Як і більшість великих виробників фотоелектричних панелей, Jinko пропонує ряд сонячних панелей, призначених для житлових, комерційних або комунальних установок. Вони також можуть адаптувати дизайн і формати панелей до конкретних застосувань, якщо це потрібно для більших систем потужністю МВт. Асортимент панелей Jinko включає в себе наступні моделі:

 • Гепард. Компактні, прості, бюджетні панелі
 • Tiger. Компактні, середньо- та високопродуктивні панелі
 • Tiger Pro. Великі, середньо- та високопродуктивні панелі
 • Tiger Neo. Високопродуктивні панелі для житлових, комерційних та комунальних систем

Інсталятори сонячних електростанцій зазвичай описують Jinko Solar як постачальника хороших, економічно ефективних панелей початкового рівня. Як і більшість конкуруючих виробників, Jinko виробляє панелі на основі звичайних монокристалічних фотоелементів PERC з використанням кремнію P-типу. Однак зовсім недавно Jinko перейшла в категорію високопродуктивних, випустивши серію Tiger, побудовану на високочистих елементах N-типу. Традиційно лише виробники преміум-класу, включаючи SunPower, Panasonic і REC, створювали панелі на основі елементів N-типу, але за останні два роки більшість виробників, включаючи Jinko і Trina Solar, розробили економічно ефективні методи виробництва елементів N-типу для підвищення ефективності панелей.

Переваги фотоелементів N-типу в порівнянні з традиційними фотоелементами P-типу

 • Підвищена ефективність
 • Низька швидкість деградації (лише 0.4% на рік)
 • Кращі високотемпературні характеристики
 • Покращена гарантія продуктивності

Серія Cheetah

Панелі серії Cheetah були першими в серії, названій на честь великих котів, що прийшла на зміну застарілій серії Eagle. Вперше випущені в 2018 році, панелі Cheetah доступні в діапазоні розмірів від 325 Вт до 340 Вт, як в стандартному житловому розмірі 60 (або 120 напіврозрізаних) осередків, так і до 410 Вт в комерційному розмірі більшого формату. Дані Formbay показали, що панелі Cheetah були найбільш продаваними панелями в Австралії протягом 2020 року, особливо модель JKM330M-60H. Більшість опитаних нами інсталяторів високо оцінили панелі Jinko Cheetah завдяки гарному поєднанню якості та співвідношення ціни та якості. Однак деякі інсталятори відзначили, що рамки не завжди були ідеально квадратними, а також деяку невідповідність кольору скла (лише візуальна невідповідність). Дивіться повний технічний паспорт Cheetah Mono PERC.

У 2020 році Jinko розширила лінійку Cheetah, включивши в неї нову трохи більшу панель на 66 комірок (132 напіврозрізаних) з підвищеною ефективністю і більшою вихідною потужністю від 360 Вт до 380 Вт. Цей новий різновид панелей середнього розміру потужністю 370 Вт став новим галузевим стандартом і, можливо, в найближчому майбутньому замінить традиційний 60-комірковий (120-комірковий) формат. Дивіться повний технічний паспорт Cheetah Plus.

Панелі серії Tiger

Більш продуктивна серія Tiger має потужність від 370 Вт до 470 Вт і має багато останніх інновацій в технології фотоелектричних елементів, включаючи більші за розміром елементи, багатошинні шини (MBB) з 9 тонкими дротяними шинами (на відміну від традиційних плоских стрічкових шин) і те, що компанія Jinko назвала “Tiling Ribbon” або скорочено TR. Черепична стрічка. це технологія виробництва, при якій комірки злегка перекриваються, подібно до черепиці, щоб усунути зазор між комірками і збільшити загальну площу поверхні, що, в свою чергу, підвищує ефективність. Щоб досягти цього, Jinko використовує унікальний процес пресування для з’єднання тонких дротяних шин разом. Це має додаткову перевагу у вигляді зниження витрат і майже повної відмови від пайки, яка може містити сліди свинцю. Загальним результатом цих розумних інновацій є вища продуктивність, покращена надійність і, звичайно, підвищена ефективність. Переглянути повний технічний паспорт Tiger N-типу

КЛЮЧОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПАНЕЛІ TIGER

 • Високочисті комірки N-типу
 • TR. коміркова технологія високої щільності
 • 9BB. Дев’ять шин
 • 20-річна гарантія на продукцію
 • 30-річна гарантія продуктивності

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Серія Tiger Pro

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Другою ітерацією в серії Tiger стали панелі Tiger Pro, які дебютували в 2020 році з рекордною потужністю до 580 Вт. Незабаром після цього, на виставці SNEC PV Power Expo в Китаї, JinkoSolar представила версію панелі Tiger Pro потужністю 610 Вт, що робить її однією з найпотужніших панелей на ринку. Початкова потужність становила 530 Вт, а потім була збільшена до 580 Вт, а потім до 600 Вт у міру збільшення обсягів виробництва та ефективності елементів, що є звичайною практикою для більшості виробників.

Панелі Tiger Pro тепер доступні в широкому діапазоні розмірів для всіх застосувань, від компактних 54-елементних панелей потужністю 400 Вт до великоформатних панелей Tiger Pro потужністю до 550 Вт. Серія Tiger Pro побудована на більшому форматі комірки 182 мм і має конструкцію комірки 9 MBB Tiling Ribbon (TR) з використанням кремнієвої основи N-типу високої чистоти, що дозволяє досягти до 21.6% ефективність. Конструкція комірки MBB також призводить до більш низького температурного коефіцієнта.0.35%/°C.

Серія Tiger Neo

Серія Tiger Neo. це остання ітерація в асортименті панелей Jinko, побудована на високоефективній клітинній технології TOPCon. Елементи TOPCon виготовляються з використанням високочистих елементів N-типу і поступово стають новим галузевим стандартом завдяки підвищеній ефективності в порівнянні зі звичайними елементами Mono PERC, виготовленими з використанням підкладки P-типу. Панелі Neo варіюються від панелей середнього розміру 440 Вт до набагато більших, потужних панелей 635 Вт, призначених для великих сонячних електростанцій. Завдяки останнім інноваціям максимальна ефективність тепер становить рекордні 23.2% завдяки формату комірок високої щільності та високопродуктивним N-типу TOPCon наступного покоління. Серія NEO доступна в різних розмірах для різних застосувань, включаючи 54, 60, 72 і 78-елементні формати.

Інші вражаючі особливості технології клітин TOPCon включають високий біфаціальний фактор для поліпшення біфаціальних характеристик (поглинання відбитого світла на зворотному боці панелі), мінімальну LID і дуже низьку деградацію LeTID, поліпшену 30-річну гарантію і більш низький температурний коефіцієнт, що становить.0.30% для мінімізації втрат у високотемпературних середовищах. Серія Neo доступна у двох двосторонніх різновидах з конфігураціями на 72 або 78 комірок для великомасштабних наземних сонячних батарей.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Заплутані гарантії

Деталі гарантії Jinko є одними з найбільш заплутаних серед інших виробників. Гарантійний термін експлуатації одного і того ж модуля може варіюватися до 10 років, в залежності від регіону. Серія Tiger N-типу була першою від JinkoSolar, яка отримала 15 або 25-річну гарантію на продукцію та розширену 30-річну гарантію на продуктивність. Завдяки нижчій швидкості світлоіндукованої деградації (LID), високочисті панелі N-типу гарантовано працюватимуть мінімум до 87 років.4% від номінальної потужності через 30 років, що дорівнює дуже низькому показнику 0.4% втрат за рік використання.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Рідкісним кроком стало скорочення гарантії на продукцію Tiger Neo, випущену 11 листопада 2021 року, з 15 до 12 років. Це дуже незвично, оскільки більшість виробників, включаючи Jinko, зазвичай збільшують гарантійний термін на продукцію з випуском нових, більш досконалих модулів. Однак це зниження було скасовано 29 листопада того ж місяця.

Гарантія продуктивності панелей Tiger P початкового рівня все ще обіцяє мінімум 83.1% через 25 років, що є розумним, враховуючи суворі умови навколишнього середовища, яким сонячні панелі піддаються протягом року. Гарантія на продукцію Tiger P-типу становить 12 років. На стару серію Cheetah, як і раніше, поширюється стандартна 12-річна гарантія на продукт і 25-річна гарантія на продуктивність, причому 83.Мінімальна вихідна потужність 1% при максимальній 0.62% деградації на рік.

Оновлення гарантії 2023 року

1 квітня Jinko випустила новий документ про гарантію на продукцію до 2023 року, який визначає гарантійний термін на всі доступні в даний час модулі. Термін гарантії на продукцію становить 12 або 15 років для більшості панелей Tiger N-типу, NEO і Pro і 25 років для декількох обраних моделей. Однак цей новий гарантійний документ не поширюється на модулі, продані в Австралії та Європі. Для австралійських клієнтів наприкінці 2022 року компанія Jinko випустила спеціальний документ про обмежену гарантію, який визначає унікальний 20-річний термін обмеженої гарантії на більшість моделей, що продаються в регіоні.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Виготовлення сонячних панелей з використанням сонячної енергії

Компанія JinkoSolar взяла на себе зобов’язання забезпечити 100% свого попиту на електроенергію з відновлюваних джерел до 2025 року в рамках ініціативи RE100. “RE100. це глобальна корпоративна ініціатива з відновлюваної енергетики, що об’єднує сотні великих компаній, які взяли на себе зобов’язання перейти на 100% відновлюваної електроенергії.”

На додаток до живлення всіх своїх об’єктів з відновлюваних джерел, Jinko також планує розміщувати всі нові заводи поблизу регіонів з високим рівнем проникнення відновлюваних джерел енергії. Щоб допомогти досягти мети 100% відновлюваної енергетики до 2025 року, Jinko зосередить більше досліджень на розробці більш ефективних сонячних панелей та збільшить використання перероблених матеріалів у своїх виробничих процесах. Крім того, будуть докладені зусилля для використання найбільш енергоефективних технологій виробництва та зменшення використання свинцевого припою, що вже досягається завдяки унікальному з’єднанню елементів TR, яке використовується на поточних панелях Jinko Tiger Pro.

Якість та продуктивність

Jinko Solar має хороший послужний список надійності, заснований на наших постійних відгуках від інсталяторів сонячних систем та професіоналів галузі. Як і майже у всіх виробників, у Jinko протягом багатьох років траплялися випадки виходу з ладу панелей, але вони, як правило, надають хороший сервіс і замінюють несправні або дуже погано працюючі панелі за гарантією без зайвого клопоту.

Один з провідних світових лідерів у сфері незалежного тестування сонячних модулів PVEL, що базується в Німеччині, випускає щорічний звіт PV Module Reliability Scorecard Report (Звіт про надійність фотоелектричних модулів). За останні п’ять років тестування Jinko Solar показала дуже хороші результати, щороку отримуючи рейтинг “Найкращий виконавець” і займаючи перше місце серед найефективніших модулів у групі без серйозної деградації або збоїв у роботі.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Низький рівень відмов може бути досягнутий тільки завдяки суворим випробуванням, що проводяться на власному випробувальному центрі Jinko Solar, сертифікованому UL, і величезному випробувальному центру RD, який проводить передовий аналіз відмов. Ще однією важливою сферою, в якій Jinko стверджує, що перевершила більшість конкурентів, є проведення “глибокої перевірки” всіх постачальників матеріалів. Це гарантує, що вони отримують лише сировину найвищої якості, плюс всі процеси та виробничі потужності постачальників повинні відповідати вимогам компанії.

Акумуляторні системи зберігання енергії Jinko

Jinko Solar приєдналася до кількох інших відомих виробників панелей, включаючи Sunpower і Q Cells, і випустила ряд систем зберігання енергії. Однак, на відміну від вищезгаданих виробників, які зосередилися на домашніх системах зберігання, компанія Jinko пішла далі і розробила широкий спектр систем зберігання енергії, включаючи великі комерційні та комунальні системи. Щоб досягти цього, Jinko Solar об’єдналася з різними відомими виробниками систем зберігання енергії та інверторів і переробила кілька відомих продуктів зберігання енергії під брендом Jinko.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

У зв’язку з суворими правилами та стандартами для різних регіонів, Jinko пропонує різноманітні системи побутових батарей в залежності від вашої країни. Наприклад, в Австралії компанія Jinko пропонує систему Suntank, яка являє собою ребрендований гібридний інвертор Growatt серії SPH в поєднанні з модульною акумуляторною системою Growatt LV. Хоча це доступний за ціною пакет, він далеко не найдовговічніша або найнадійніша акумуляторна система, оскільки має обмежену гарантію на 5-5 років, а термін служби нижче середнього, пропонуючи лише мінімум 50% збереженої ємності після десяти років. Дивіться повний документ про гарантію на батареї Suntank.

Ще одна пропонована система зберігання енергії. це 3-фазна серія JKS, побудована на базі відомої гібридної інверторної платформи Deye 12K, доступна в діапазоні розмірів від 7.2 кВт-год до 19.2 кВт-год. Завантажити технічний паспорт тут. Всі акумуляторні системи Jinko побудовані з використанням технології літієвих ферофосфатних (LFP) елементів, яка є більш безпечною і, як правило, пропонує більш тривалий термін служби, ніж інші хімічні речовини літієвих батарей.

Резюме

Jinko Solar стала найбільшим у світі виробником сонячних панелей не завдяки щасливому випадку. До недавнього часу компанія не зосереджувалася на виробництві найбільш ефективних панелей, а скоріше на масовому виробництві найбільш економічно вигідних і надійних панелей, побудованих на випробуваних і перевірених технологіях фотоелектричних елементів. Однак акцент JinkoSolar на дослідженнях і розробках зараз допомагає підштовхнути сонячну енергетику до нових високоефективних клітинних технологій. Випуск панелей Tiger N-типу і Neo TOPCon з технологією стрічкової черепиці підкреслює інноваційні технології виробництва Jinko, які допомагають підвищити ефективність при одночасному зниженні витрат.

З хорошим послужним списком Jinko Solar і міцною позицією на ринку, вони, безумовно, є одним з кращих варіантів для тих, хто шукає надійні, економічно ефективні сонячні панелі. Зокрема, лінійка панелей Tiger, яка вже зарекомендувала себе як дуже популярний вибір для житлових і комерційних об’єктів. Однак слід пам’ятати, що деталі гарантії на продукт можуть заплутати, оскільки гарантійний термін може різко відрізнятися в залежності від країни або регіону.

На ринку акумуляторних батарей JinkoSolar є дуже новим гравцем, і йому знадобиться деякий час, щоб зарекомендувати себе в цьому швидко зростаючому просторі. Тим не менш, Jinko зробила правильний крок, побудувавши деякі зі своїх систем зберігання енергії на основі гібридних інверторів Deye замість того, щоб починати з нуля. Deye Group створює обладнання для перетворення енергії з 2007 року і має міцний фундамент. Однак нещодавно компанія Jinko вирішила повторно продавати гібридний інвертор Growatt Hybrid та модульну систему низьковольтних батарей під брендом Suntank у деяких регіонах, підкріпивши це, як я вважаю, недостатньою гарантією продуктивності батареї.

Двосторонні сонячні панелі: інноваційні та більш ефективні

Двосторонні сонячні панелі привернули загальну увагу в сонячній фотоелектричній індустрії. і не дарма.

Двосторонні фотоелектричні панелі пропонують те, чого не можуть традиційні панелі: здатність поглинати сонячне світло з нижньої частини панелі на додаток до верхньої. Двосторонні моделі унікальні тим, що нижня частина панелі, задня панель, повинна бути відкритою. Через це двосторонні панелі насправді не настільки практичні для встановлення на даху.

Але там, де вони можуть бути встановлені, а це, як правило, наземні кріплення і для проектів комунального масштабу, вони пропонують більшу ефективність, ніж традиційні панелі. Нижче ми докладніше розберемося, що робить їх такими революційними.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Увімкнення та вимкнення: Звільнення від тарифів на двосторонні панелі

Тарифи на сонячну енергію викликали ажіотаж у сонячній індустрії після того, як колишній президент Трамп застосував тарифи до сонячних панелей, вироблених за межами Сполучених Штатів. Метою тарифів було сприяти збільшенню виробництва електроенергії в Україні.S. виробництво та виготовлення, а отже, і продаж U.S.-виготовлені сонячні панелі.

Це унікальний виклик, оскільки встановлення тарифів на іноземні панелі означає зменшення доступу до дешевих сонячних панелей. У листопаді 2020 року адміністрація Байдена зберегла багато тарифів, але з деякими змінами. Важливо, що двосторонні панелі залишаються повністю звільненими від тарифів, що є гарною новиною для інсталяторів сонячних електростанцій, оскільки вони мають доступ до сонячних панелей світового виробництва.

Графік тарифів виглядає наступним чином:

 • У 2018 році двосторонні сонячні панелі були спочатку включені, коли були введені тарифи на сонячні панелі
 • У 2019 році адміністрація Трампа надала їм пільгу
 • Наприкінці того ж року Адміністрація спробувала відновити тариф, але була заблокована судовим позовом з боку сонячної індустрії
 • У листопаді 2020 року адміністрація президента США Барака.S. Суд з міжнародної торгівлі вирішив, що Адміністрація може повторно ввести тарифи на двосторонні сонячні панелі
 • У 2022 році адміністрація Байдена продовжила дію тарифів ще на 4 роки, але звільнила від сплати двосторонні панелі

Що таке біфазні сонячні панелі і як вони працюють?

Двосторонні сонячні панелі мають сонячні елементи, які поглинають світло як з передньої, так і з задньої сторони панелі. Це означає, що замість того, щоб втрачати цінне світло, задня частина панелі здатна його поглинати.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Двосторонні сонячні панелі можуть вловлювати ультрафіолетові промені, які традиційні панелі пропускають, що робить ваші сонячні панелі більш ефективними.

Сонячне світло може відбиватися від усіх видів невідбиваючих і відбиваючих поверхонь, навіть від землі. Коли сонячне світло відбивається від поверхонь, наприклад, від світла, відбитого від снігу, цей ефект називається “альбедо. Двосторонні сонячні панелі можуть поглинати це світло, і тому вони забезпечують більшу ефективність і, отже, більше енергії, ніж традиційні “односторонні” сонячні панелі, які складають переважну більшість існуючих фотоелектричних сонячних систем.

Ось коротке відео, яке демонструє ідею, що лежить в основі біфазних сонячних панелей:

Скільки можна заощадити, встановивши сонячні панелі на своєму будинку?

Провідні виробники біфазних сонячних панелей

Оскільки вони все ще відносно нові, двосторонні панелі виробляються не всіма виробниками сонячних панелей. Компанія LG була одним з провідних виробників двосторонніх сонячних панелей, але нещодавно вона оголосила, що виходить з бізнесу сонячних панелей.

На їхнє місце вийшли провідні виробники двосторонніх сонячних панелей Q CELLS, Canadian Solar та Jinko Solar.

Q CELLS

Q CELLS, один з найкращих виробників сонячних панелей на SolarReviews, виробляє двосторонні панелі для комунальних установок. QPeak XL Duo має коефіцієнт корисної дії 21.4% і має 12-річну гарантію на продукт та 25-річну гарантію продуктивності.

Q CELLS. один з найпопулярніших брендів завдяки своїй продуктивності та довговічності.

Canadian Solar

Canadian Solar об’єднала передові технології біфазних фотоелементів зі своїм досвідом виробництва подвійних скляних модулів для розробки ультрасучасних біфазних панелей BiKu, які використовуються для комунальних установок. Високоміцні стійки виготовлені з анодованого алюмінієвого сплаву та 2-міліметрового жароміцного скла.

Canadian Solar стверджує, що двосторонні панелі BiKu виробляють до 30% додаткової енергії зі зворотного боку.

JinkoSolar

Tiger модель LM. двосторонній сонячний модуль, який пропонує компанія Jinko Solar. Цей модуль поставляється з 13-річною гарантією на продукт, 30-річною гарантією лінійної потужності і заявляє, що.45% деградації.

Унікальна безрамкова конструкція сонячних панелей Jinko значно зменшує можливість виникнення PID-ефекту. явище, яке викликає небажану деградацію панелей.

Хоча Q CELLS, Canadian Solar та Jinko Solar є найвідомішими, існує багато інших компаній, які виробляють двосторонні модулі. Ось список інших відомих гравців ринку, які беруть участь у виробництві передових біфазних сонячних технологій:

Біфазні системи, безумовно, мають багатообіцяюче майбутнє на ринку комунальної сонячної енергетики. Але як щодо сонячних панелей для житлових будинків, чи підходять вони для них??

Чи є двосторонні сонячні панелі хорошим вибором для будинків?

Основною причиною цього є те, що двосторонні сонячні панелі погано працюють при встановленні на дахах. Дахові сонячні панелі монтуються на рамах, які залишають лише кілька сантиметрів між панеллю та поверхнею даху. Це означає, що дуже мало відбитого сонячного світла досягає задньої панелі, обмежуючи двостороннє виробництво сонячної енергії.

Вони вимагають великої кількості місця, щоб уникнути затінення та належного поглинання відбитого світла, що робить їх менш придатними для житлових об’єктів з обмеженим простором.

Крім того, двосторонні сонячні панелі в даний час мають значну надбавку до вартості, і в житлових установках вони навряд чи зможуть виробляти додаткову сонячну енергію, необхідну для виправдання їх більш високої ціни. Це означає, що традиційні монокристалічні або полікристалічні сонячні панелі все ще залишаються найбільш економічно вигідним варіантом сонячних фотоелектричних установок для житлових будинків.

Тим не менш, двосторонні сонячні системи все ще можуть виявитися корисними для певних житлових застосувань. Наприклад, двосторонні тонкоплівкові сонячні батареї мають сенс використовувати для окремо розташованих конструкцій, таких як навіси для автомобілів, тенти або перголи, забезпечуючи часткову тінь і виробляючи енергію з обох сторін.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Сонячне патіо, спроектоване з двосторонніх сонячних панелей для захоплення сонячного світла з обох сторін. Джерело зображення: Prism Solar

Двосторонні системи також можуть працювати в місцях, де немає перешкод для відбиття світла. Козирки та навіси з двосторонніх фотоелектричних панелей дозволяють відбитому світлу потрапляти на задню частину панелей і генерувати додаткову стійку енергію для дому.

Основні сонячні проекти з використанням двосторонньої сонячної технології

Існує ряд великомасштабних сонячних проектів, побудованих з використанням біфазних сонячних модулів, які були і продовжують будуватися.

Ці двосторонні установки є свідченням того, як ця технологія швидко розвивається у всьому світі. Ось кілька цікавих розробок:

 • У 2021 році на авіабазі Робінс у Джорджії завершили будівництво сонячної електростанції площею 870 акрів для забезпечення енергією бази
 • У 2021 році будувався проєкт Taygete Energy у Пекосі, штат Техас, потужністю 344 МВт сонячної енергії; це буде один з найбільших сонячних проєктів у Техасі
 • У 2019 році компанія LONGi розпочала будівництво проекту з виробництва електроенергії потужністю 224 МВт в окрузі Мітчелл, штат Джорджія. Це буде найбільший проект з виробництва електроенергії за допомогою біфаціальних трекерів у Сполучених Штатах

Ринок двосторонніх сонячних панелей буде зростати, але не всі майбутні панелі будуть двосторонніми

Двосторонні сонячні панелі називають наступною великою подією в сонячній енергетиці. З більш високими темпами виробництва енергії двосторонні панелі, схоже, будуть ставати все більш популярними в США.S. Ринок комунальної сонячної енергетики.

Однак вони навряд чи матимуть значний вплив на сонячну енергетику в житлових будинках. Біфаціальна сонячна система, встановлена на даху будинку, не може вловлювати відбиті промені сонця. Додайте до цього преміальну ціну та безрамну конструкцію, і стане зрозуміло, що біфазна сонячна технологія не підійде для більшості будинків.

Польові випробування JinkoSolar демонструють переваги двосторонніх модулів

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

З 2018 року китайська сонячна компанія JinkoSolar проводить порівняльні випробування своїх біфазних модулів Swan з прозорою задньою панеллю та монофазних фотоелектричних модулів на різних типах кріплення та ґрунту. Випробувальні майданчики включали пофарбовану в білий колір поверхню землі, пісок, гравій і цемент в Китаї та США. Деякі масиви були фіксованими, а інші включали відстеження. Jinko співпрацювала з дослідницькою компанією PVEL, Китайською академією наук, виробником систем відстеження Nextracker та іншими третіми сторонами для вивчення продуктивності генерації електроенергії біфазних модулів та факторів, що впливають на збільшення генерації за біфазною технологією.

Умови та місця проведення випробувань

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Розташування проекту: Хейнін, Чжецзян, Китай

ПОВЕРХНЯ, ПОКРИТА БІЛИМ: Дані, зібрані в період з травня 2018 року по січень 2019 року, показують вихід енергії біфазних модулів Jinko з подвійним склом (розмір комірки 156 мм) у порівнянні з монофазними модулями, де поверхня під решіткою була пофарбована в білий колір. Середній приріст генерації становить близько 16% протягом усього періоду тестування, при цьому влітку він вищий (до 19%), а взимку нижчий.

Щоденна генерація на ват монофазного та біфазного (LHS) і біфазного посилення (RHS) на білій поверхні

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

ПІЩАНА ПОВЕРХНЯ: Біфасадна система Swan з прозорою задньою панеллю досягає біфазного коефіцієнту підсилення 10.02%, з однаковою варіацією між сезонами, яка є трохи вищою влітку і нижчою взимку.

Щоденна генерація на ват (LHS) та біфазний коефіцієнт підсилення (RHS) на піску

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

ЦЕМЕНТОВАНА ПОВЕРХНЯ: Випробування на цементній поверхні було проведено на даху заводу Jinko. Система була спроектована аналогічно до проекту CI, з горизонтальною установкою. Найнижча точка модулів. 0.7 м від землі. Середній біфазний коефіцієнт підсилення для Swan з прозорою задньою панеллю становить 9.74%. Двосторонні модулі демонструють кращі показники при низькій освітленості. Зі зменшенням освітленості виробництво енергії на ват зменшується, але біфазний коефіцієнт підсилення збільшується.

Добовий вихід на ват (LHS) і двосторонній приріст (RHS) в цементному проекті

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Розташування проекту: Qiong Hai, Хайнань, Китай

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

ПІЩАНА ПОВЕРХНЯ: Місто Цюнхай розташоване в найпівденнішій провінції Китаю Хайнань і має вологий тропічний клімат. Модулі були встановлені в конфігурації 2P трекера (два в портреті) з висотою модуля (по горизонталі) 2.7m. Тип ґрунту. пісок, альбедо 19%-20%. Двосторонній коефіцієнт підсилення двостороннього модуля Swan TB типу P значно вищий. до 16.66% у порівнянні з монофазною Cheetah, встановленою в тому ж сценарії. Цей високий двосторонній коефіцієнт підсилення може ефективно знизити LCOE.

Добова генерація на ват (LHS) та біфазний приріст (RHS) на піску в проекті Qionghai

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Розташування проекту: Фрімонт, Каліфорнія, США

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

ПОВЕРХНЯ СІРОГО ГРАВІЮ: У Фрімонті сухе і тепле літо, а потім волога і дощова зима. Проект розташований на відкритій польовій випробувальній станції фірми Nextracker, що займається відстеженням сонячної енергії. Грунт. світло-сірий гравій, а виміряне альбедо ділянки становить близько 20%. Враховуючи, що контрольна група. це односторонні модулі, встановлені на тому ж трекері, а альбедо землі становить 20%, двосторонній коефіцієнт підсилення становить 8%.34% для модуля з прозорою задньою панеллю. це значний показник.

Добова генерація на ват (LHS) і двостороннє посилення (RHS) у Фремонті на сірому гравії

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Висновок

Результати показують, що біфаціальний модуль Jinko Swan може демонструвати високий приріст у порівнянні з монофаціальною технологією при різних сценаріях. У проекті CI з фіксованим кріпленням і пофарбованим в білий колір ґрунтом з високим альбедо (80%-90%) було досягнуто виграшу в 16%, тому таке ж виробництво електроенергії може бути реалізовано з меншою кількістю модулів і меншими початковими інвестиціями, щоб знизити LCOE проекту. Використання звичайного цементного ґрунту також дозволяє досягти двостороннього посилення більше 9% без додаткових витрат на укладання ґрунту.

У сценарії великої електростанції двосторонні модулі були протестовані з системою стеження. Коли альбедо становить лише 20%, крім очікуваного приросту енергії від стеження, двосторонні модулі забезпечують ще 8% приросту генерації енергії, ефективно знижуючи LCOE. У місті Цюнхай, де рівень опромінення низький, двосторонній коефіцієнт підсилення Swan з прозорою задньою панеллю досягає 16.6%, таким чином ефективно знижуючи LCOE проекту.

JinkoSolar розкриває деталі своєї біфазної сонячної панелі TopCon 620W

Панель Tiger Neo має ефективність перетворення енергії до 22.1% і температурним коефіцієнтом.0.30% на градус Цельсія. Продукт виготовлений з 182-міліметровими пластинами, напіврозрізаними осередками, і має вихідну потужність від 590 до 620 Вт.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Модуль JinkoSolar Tiger Neo.

Поділитися

Китайський виробник фотомодулів JinkoSolar розпочав виробництво двосторонніх монокристалічних панелей типу TOPCon n на початку цього року.

Після кількох місяців роботи виробничих ліній потужністю 1 ГВт компанія розкрила ще кілька деталей про новий продукт. сонячний модуль Tiger Neo, який вона планує незабаром випустити на ринок. “Розширення ефекту масштабу полегшує конкуренцію з продуктами PERC p-типу”. сказав технічний директор JinkoSolar Хао Цзінь в інтерв’ю журналу pv.

Панель виготовлена з 182-міліметрових пластин, напіврозрізаних елементів, і має вихідну потужність від 590 до 620 Вт. Розміри 2465×1134×30 мм, вага 34 кг.8 кг. Ефективність перетворення енергії коливається від 21.11% і 22.18%, а його температурний коефіцієнт становить.0.30% на градус Цельсія.

Робоча температура навколишнього середовища коливається в межах.40 до 85 градусів Цельсія, заявляє виробник, а максимальна напруга системи становить 1 500 В. Панель має анодовану алюмінієву раму та 2 мм загартованого скла з покриттям антивідблиску. Його розподільна коробка має ступінь захисту IP 68.

Jinko пропонує 15-річну гарантію на продукцію і 30-річну гарантію на вихідну потужність. Щорічна лінійна деградація за 30 років дорівнює 0.40%, в той час як деградація протягом першого року життя панелі не перевищує 1%.

“Модуль виготовляється з круглою паяною смугою для отримання кращого оптичного посилення”. продовжує Джин. “Його біфасність 80-85% приблизно на 5-15% вища, ніж у звичайних біфазних продуктів p-типу.” За словами виробника, поєднання таких переваг, як низькотемпературний коефіцієнт, низька швидкість деградації та висока біфазність, забезпечують вихід енергії на 3% вище, ніж у звичайних біфазних модулів p-типу.

Модуль рекомендується для проектів комунального масштабу, але в JinkoSolar заявили, що, з огляду на його ефективність і надійність, він також може бути використаний для проектів на дахах будь-якого розміру.

В середині липня компанія JinkoSolar оголосила, що досягла 23.53% ефективності перетворення для монокристалічного сонячного фотомодуля n-типу на основі технології монокристалічних фотоелементів TOPCon. “Проривна продуктивність модуля стала результатом застосування передової технології фотоелементів TOPCon від JinkoSolar в поєднанні з новим типом зварювання і технологією упаковки”. йдеться в заяві виробника, опублікованій в той час. “Конструкція модуля не тільки зменшує втрати внутрішнього опору модуля, але й покращує енергоефективність та зовнішній вигляд модуля.”

Цей контент захищений авторським правом і не може бути використаний повторно. Якщо ви хочете співпрацювати з нами і хотіли б повторно використовувати частину нашого контенту, будь ласка, зв’яжіться з нами: editors@pv-magazine.com.

Еміліано Белліні

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Еміліано приєднався до pv magazine в березні 2017 року. Він пише про сонячну та відновлювану енергетику з 2009 року.

Що означає світовий рекорд Jinko Solar для сонячної енергетики

Останніми днями компанія Jinko Solar здійняла хвилю навколо сонячної спільноти, повідомивши про свій новий світовий рекорд. Компанія зі штаб-квартирою в Шанхаї побила світовий рекорд ефективності перетворення двосторонніх модулів. Це досягнення є важливим не тільки як самостійне, але і з огляду на вторинні переваги, які воно має принести сонячній енергетиці.

Досягнення

Оголошуючи в останні дні про те, що максимальна ефективність перетворення його двосторонніх сонячних модулів досягла 22.49%, подвиг Jinko Solar встановлює новий галузевий стандарт ефективності сонячних елементів масового виробництва. Компанія Jinko Solar досягла успіху в підвищенні ефективності своїх серійних модулів, застосувавши нещодавно розроблений ARC і передові технології металізації, а також перевірені запатентовані технології для високоефективної конструкції елементів.

Ця новина цікава сама по собі, але ще більше, коли враховуються більш широкі переваги.

енергії, двосторонні, сонячні, панелі, jinko, solar

Додаткові переваги для галузі

Це досягнення припадає на особливо хвилюючий час для сонячної енергетики в усьому світі, оскільки вона все ближче і ближче наближається до досягнення паритету з енергосистемою. Високоефективні модулі допомагають знизити приведену вартість електроенергії (LCOE) і наблизити галузь до паритету з енергосистемою в усьому світі. Це була давня мета, і в останні місяці 2019 року та на початку цього нового року нові дані показали дуже багатообіцяючий прогрес.

Хоча все ще зберігається значний розрив між найбільш конкурентними ринками світу. такими як Індія, Італія та Франція. та іншими, в кінцевому підсумку вартість сонячної енергії продовжує знижуватися. А у відносному вираженні. з огляду на молодість галузі та стрімко зростаючу популярність, якою вона користується в багатьох юрисдикціях. швидкість, з якою ці витрати помітно знизилися на багатьох ринках всього за кілька коротких років, дійсно була схожа на ціновий крах.

Подальший шлях звідси

Новина про те, що до такого прогресу на початку 2020 року приєднається новий світовий рекорд, встановлений Jinko Solar, безумовно, є приємною новиною для їхньої команди в Шанхаї, а також для багатьох з нас по всьому світу, які прагнуть подальших інновацій в галузі. коментар

Залишити відповідь