Найкращий портативний сонячний генератор для кемпінгу, автофургонів та фургонів. Сонячний генератор потужністю 3500 Вт

Найкращі сонячні генератори 2023 року, протестовані та оглянуті

Незалежно від того, чи облаштовуєте ви свій будинок на випадок тривалого відключення електроенергії, чи шукаєте стабільне джерело живлення поза мережею для своєї установки на суші, ніколи не було кращого часу для придбання сонячного генератора. Але просіювання всіх доступних на ринку варіантів. від електростанцій розміром від ланч-боксу до валізи, сонячних панелей, які можна упакувати в рюкзак, до декількох восьмифутових панелей, з’єднаних ланцюжком. може зайняти багато часу і зусиль. Щоб допомогти вам вибрати найкращий сонячний генератор для ваших цілей, ми протестували деякі з найпотужніших моделей від Anker, Jackery, Goal Zero та BioLite, щоб побачити, як вони працюють разом.

 • Найкращий в цілому:Сонячний генератор Jackery 1000 Pro
 • Найкраща ціна: сонячний генератор Anker 555
 • Найбільш портативний:Сонячна панель BioLite BaseCharge 1500 100
 • Найбільш настроюваний: сонячний генератор Goal Zero Yeti 1500X Boulder 200 Briefcase
 • Найкращий для автофургонів:Сонячний генератор Anker 767

Як я тестував найкращі сонячні генератори

Сонячний генератор складається з двох компонентів. сонячної панелі та електростанції. Щоб зрозуміти продуктивність всього комплекту, я розглянув кожен компонент, а потім також оцінив, як вони працюють в тандемі.

 • Сонячні панелі були протестовані в тандемі (для забезпечення однакових умов) при ясному небі. Тестування проводилося пізньої осені, коли кут падіння сонця менш ідеальний, ніж у розпал літа, що впливає на потенціал кожної панелі для досягнення заявленої максимальної потужності. Сонячні панелі були протестовані з використанням електростанцій одного бренду, але там, де це було можливо, я також використовував різні панелі з різними електростанціями, щоб побачити, чи впливає це на результати.
 • Електростанції оцінювалися за низкою критеріїв. Після повної зарядки всіх електростанцій я залишив їх у приміщенні з клімат-контролем на три дні, а потім на вулиці на 24 години при температурі, близькій до нуля. жодна з електростанцій не зареєструвала жодних втрат потужності під час цього тесту. Потім я підключив до всіх електростанцій різні прилади, щоб перевірити, як вони справляються з потужністю: осушувач повітря, сонячну лампу, два ноутбуки, один з найкращих павербанків для кемпінгу, пару навушників, ще одну електростанцію тощо. Використовуючи ці налаштування, я запустив кожну електростанцію до половини її передбачуваної потужності. Нарешті, я розглянув, наскільки кожна електростанція сумісна з іншими сонячними панелями, а також з додатковими функціями, такими як Bluetooth-сумісні додатки, дисплейні панелі, бездротова зарядка, вхідні порти USB-C та інше.

Випробування сонячних панелей

Я протестував шість сонячних панелей потужністю 100 Вт і 200 Вт від Goal Zero, Anker, Jackery та BioLite.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Я перевірив, що всі сонячні панелі були спрямовані в одному напрямку і під однаковим кутом при тестуванні їх виміряної потужності проти їх заявленої потужності.

Модель Вага Розмір (в розкладеному вигляді) Вихідні порти Гарантія Заявлена потужність Виміряна потужність
Сонячна панель Jackery SolarSaga 200W 18 фунтів 540 x 2320 x 25 мм ПОСТІЙНИЙ СТРУМ 1.5 років 200W 184W
Goal Zero Boulder 200W 42 фунти 40 x 53.5 x 1.75 дюймів Високопотужний порт (HPP) 2 роки 200W 145W
Сонячна панель Anker 531 20 фунтів 23.75 x 83.75 x.75 дюймів XT-60 2 роки 200W 158W
Goal Zero Boulder 100W 20 фунтів 40 x 26.75 x 1.75 дюймів Високопотужний порт (HPP) 2 роки 100W 73W
Сонячна панель Anker 625 11 фунтів 57 x 20.75 x 1.75 дюймів XT-60 2 роки 100W 94W
Сонячна панель BioLite 100 10 фунтів 20 x 57.5 x 1 дюйм Високопотужний порт (HPP) 1 рік 100W 52W

Перевірено електростанції

Електростанції, які я тестував, мали потужність від 1 002 Вт-год до 2 048 Вт-год і могли працювати на 110 або 120 вольт (остання напруга необхідна для роботи більшості основних приладів).

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Всі електростанції здатні тримати заряд протягом тривалого часу, не втрачаючи потужності ні в триденному тесті в приміщенні, ні в 24-годинному тесті на відкритому повітрі при мінусовій і близькій до нуля температурі.

Модель Вага Вт-год Вхідні порти Максимальний вхід для сонячної енергії Максимальна напруга для розетки змінного струму Додаток? Гарантія
Goal Zero Yeti 1500X 45.5 фунтів 1,516 USB-C, 8 мм, порт високої потужності (HPP) 600W 120V Так 2 роки
Jackery Explorer 1000 Pro 25.5 фунтів 1,002 AC і DC 800W 120V Немає 3 роки
Anker 767 XX 2,048 AC та XT60 1000W 120V Так 5 років
Anker 555 29.8 фунтів 1,024 DC та USB-C 200W 110V Немає 5 років
BioLite BaseCharge 1500 26.5 1,521 USB-C, порт підвищеної потужності (HPP) 400W 110V Немає 2 роки

Найкращий в цілому: Сонячний генератор Jackery 1000 Pro (Explorer 1000 Pro Solar Saga 200W)

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Ключові особливості

 • Потужність електростанції: 1002 ват-годин
 • Сонячні панелі: чотири 200-ватних сонячних панелі
 • Енергія, що виробляється однією панеллю під прямими сонячними променями: 184 Вт
 • Максимальна потужність змінного струму: 120 вольт і 1000 Вт
 • Також доступна з електростанцією на 2000 Вт-год
 • Також доступний з двома 80-ватними панелями

Поряд з BioLite BaseCharge 1500 і Anker 555, Jackery Explorer 1000 Pro має один з найбільш спрощених користувальницьких інтеейсів. Є окремі кнопки для активації USB-роз’ємів, роз’ємів змінного і постійного струму, а також кнопка для ввімкнення світла електростанції (на випадок, якщо ви захочете освітити свій табір або будинок) і кнопка для ввімкнення дисплея. Дисплей тут дає вам мінімум інформації. вати на вході, вати на виході, відсоток заряду батареї, що залишився, і час для зарядки або розрядки батареї в залежності від поточних умов.

Explorer 1000 Pro має максимальну потужність 1000 Вт (пікова потужність 2000 Вт), чого достатньо для живлення багатьох сучасних холодильників. Але з огляду на те, що час автономної роботи складає всього 1002 Вт-год, він може забезпечувати цю потужність лише близько доби (за умови, що він не заряджає нічого іншого), якщо він також не забезпечується свіжим соком від сонячної панелі одночасно. Для декого це не буде проблемою, оскільки вони просто використовуватимуть акумулятор для живлення інших пристроїв протягом дня, поки він заряджається, а потім використовуватимуть його вночі для живлення більш стриманих пристроїв, таких як найкращі вентилятори для кемпінгу або, можливо, один пристрій з високим енергоспоживанням, наприклад, портативний холодильник.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

При вазі понад 25 фунтів, Jackery Explorer 1000 Pro є одним з найбільш транспортабельних пристроїв, які я розглядав, але це все ще не те, що ви хотіли б тягнути більше ста футів або близько того за один раз.

Сонячна панель

Спочатку я протестував сонячну панель SolarSaga потужністю 200 Вт як повну установку, з чотирма панелями, підключеними до однієї електростанції. Цей тест показав повну потужність масиву, який зареєстрував 650 Вт генерації електроенергії в сонячний (хоча і туманний) день. Нещодавно я повторно протестував одну панель в тандемі з рештою пристроїв в цьому огляді, і при абсолютно ясному небі панель виявилася ще більш вражаючою: вона зареєструвала 184 Вт енергії, що надходить від однієї панелі. Якщо у вас не так багато часу для підзарядки вашої електростанції від сонця, то повна установка з усіма чотирма панелями. це безпрограшна ідея.

Це, правда, трохи складно. Кожна панель поставляється з кейсом для перенесення і кабелем, який підключається до двох портів постійного струму на Explorer 1000 Pro. Якщо ви бачите тут математичну задачу, це правильно: вам також знадобляться два роз’єми для підключення сонячних панелей Jackery, які, як не дивно, не включені в ціну покупки. Два з них можна використовувати, щоб подвоїти кількість панелей, які можна підключити до Explorer 1000 Pro.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Встановлення та демонтаж такої кількості панелей займає деякий час, але я був вражений тим, наскільки це було легко та інтуїтивно зрозуміло. Це тому, що Jackery оптимізувала кількість портів на кожному блоці, зробивши набагато зрозумілішим, який кабель підключається до якого блоку в якому порту.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Хоча на перший погляд може здатися, що існує невідповідність між тривалістю заряджання та часом автономної роботи цієї установки, варто пам’ятати, що умови не завжди є оптимальними. Одна з речей, яка мене найбільше вразила в цих пристроях. це здатність панелей виробляти електроенергію в умовах недостатнього освітлення. Навіть у повній тіні. сутінки швидко наближалися. одна SolarSaga генерувала 6 Вт на вході.

Найкращий бюджет: Сонячний генератор Anker 555 (555 PowerHouse з двома (2) 625 сонячними панелями по 100 Вт)

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Ключові особливості

 • Потужність електростанції: 1024 ват-годин
 • Сонячні панелі: дві сонячні панелі по 100 Вт
 • Енергія, що виробляється однією панеллю під прямими сонячними променями: 94 Вт
 • Максимальний вихід змінного струму: 110 вольт і 1000 ват
 • Також доступний з електростанцією на 1229 Вт-год і трьома сонячними панелями по 100 Вт
 • Максимальна вихідна потужність електростанції. 110В
 • Порт XT60 на сонячній панелі потребує адаптера для сумісності з електростанцією

Якщо у вашій родині є безліч пристроїв, які, здається, всі повинні бути підключені одночасно, вам пощастило з Anker 555 PowerHouse. Це був єдиний пристрій у моєму тесті, який міг похвалитися шістьма розетками змінного струму, а також трьома розетками USB-C і двома розетками USB-A. Розеток було так багато, що насправді було важко знайти достатньо речей, щоб підключити їх у моєму будинку. в кінцевому підсумку я підключив очищувач повітря, сонячну лампу, два вентилятори, ноутбук та акумуляторну батарею. У 555 PowerHouse не було жодних проблем з цим. вона ледве використовувала третину своєї загальної вихідної потужності. Якщо у вашій родині є купа пристроїв, які просто необхідно постійно заряджати, то це чудовий варіант.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Зауважте, що це не найкращий вибір для тих, хто шукає резервне живлення для свого холодильника, оскільки його потужність 1024 Вт/год була меншою в моєму тесті, і він має вихід лише до 110 вольт.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Що ще мені сподобалося в цьому пристрої, так це корисність і порівняльна простота його зарядних можливостей. Він має один вхідний порт постійного струму на задній панелі та порт USB-C потужністю 100 Вт, який виконує подвійну функцію входу та виходу. Як людина, яка намагається встежити за величезною кількістю і різноманітністю шнурів, які завжди плавають навколо, я оцінив можливість заряджати цей пристрій без пошуку оригінального шнура.

Сонячна панель

Anker 625 була легко найкращою з 100-ватних панелей, які я тестував. це була одна з найкращих сонячних панелей для кемпінгу, яку я тестував ще навесні, і вона все ще залишається однією з моїх улюблених частин спорядження. Він навіть випередив 200-ватну панель Jackery SolarSaga, якщо врахувати, що ця панель згенерувала 94 відсотки від заявленої потужності, в той час як Jackery вдалося досягти лише 92 відсотків. Частково це пов’язано з включенням сонячного годинника у верхній центральній частині панелі, який допоміг мені правильно вирівняти панель під час налаштування. Цей сонячний годинник є настільки корисною функцією, що після того, як я правильно вирівняв Anker 625, я повернувся і відрегулював всі інші панелі відповідно до нього. було виміряно миттєве збільшення потужності. Дві такі панелі. чудовий вибір для підзарядки електростанції розміром з 555 PowerHouse.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Я тестував цю панель деякий час. на відміну від деяких інших в цьому тесті. і за цей час я помітив, що вона трохи потерлася по краях тканинної підкладки. Хоча це не ідеально, але це анітрохи не вплинуло на функціональність пристрою.

Найбільш портативні: BioLite BaseCharge 1500 Solar Panel 100

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Основні характеристики

 • Потужність електростанції: 1521 ват-годин
 • Сонячні панелі: одна 100-ватна сонячна панель
 • Енергія, що виробляється однією панеллю під прямими сонячними променями: 52 Вт
 • Максимальна потужність змінного струму: 110 вольт і 1200 Вт
 • Також доступна з електростанцією на 622 Вт-год
 • Найлегший пристрій, який я тестував
 • Електростанція проста у використанні
 • Електростанція сумісна з Goal Zero Boulder 200 (до двох)

Як і Jackery Explorer 1000 Pro та Anker 555 PowerHouse, BioLite BaseCharge 1500 має елегантний та впорядкований користувацький інтеейс, який легко читати та розуміти. Панель дисплея показує відсоток заряду акумулятора, приблизну кількість годин, необхідну для повної або часткової зарядки акумулятора, кількість ват, що надходять до пристрою, і ват, що виходять з нього. Він також показує кількість ват-годин, які пристрій використав загалом. спостерігати за цим числом було схоже на спостереження за одометром на вашому автомобілі. Не дуже корисно щодня, але приємно знати в сукупності. Є окремі кнопки для ввімкнення портів USB, постійного та змінного струму, а також кнопка для ввімкнення дисплея. (Друга кнопка дозволяє скинути показник кількості використаних ват, що корисно, якщо ви зацікавлені в отриманні точних даних про загальну потребу в енергії).

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Є три деталі, які виділяють BioLite BaseCharge 1500 на тлі конкурентів:

 • Можливість бездротової зарядки у верхній частині пристрою. (На жаль, я не зміг перевірити це, оскільки у мене немає пристрою з такою можливістю).)
 • Рішення розмістити вхідний порт на передній панелі пристрою, а не на задній. Під час тестування я виявив, що ця конфігурація була простішою при підключенні сонячних панелей.
 • Ця електростанція напрочуд легка, особливо у порівнянні з Yeti 1500X, яка має порівнянну потужність у ват-годинах. Якщо ви плануєте переносити електростанцію з кімнати в кімнату, це не проблема.

Під час тестування BioLite BaseCharge 1500 була однією з небагатьох електростанцій, де оцінка “годин до розрядки” продовжувала стрибати. Він, ймовірно, точно відображав зміну потреб у потужності великих пристроїв, але був заплутаним на вигляд і робив оцінки часу менш корисними, ніж вони могли б бути в іншому випадку. (Оцінка у відсотках часу роботи акумулятора, що залишився, однак, залишалася досить стабільною).)

Сонячна панель

У той час як BaseCharge 1500 стала однією з моїх улюблених електростанцій, BioLite Solar Panel 100 була найменш улюбленою сонячною панеллю. По-перше, дві підставки просто не забезпечують достатньої підтримки панелей. Частково це пов’язано з тим, що двох підставок недостатньо, а також з тим, що одна з них розташована ближче до середини пристрою, замість того, щоб обидві були на зовнішніх краях. Я зміг використати BaseCharge 1500, щоб трохи підтримати її, але це не було ідеальним рішенням.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Одна річ, яка мені сподобалася в цьому пристрої, це те, що, як і в Anker 625, він має сонячний годинник, який допоміг мені розташувати панель під правильним кутом, щоб максимізувати вихід енергії.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Однак, навіть з цією перевагою, ця панель виявилася найслабшою в моєму тесті, генеруючи лише близько половини заявленої потужності навіть у ясний день з сонячним небом. Якщо ви вирішите використовувати BaseCharge 1500, варто подумати про те, щоб поєднати її з Goal Zero Boulder 200W, пара, яка виявилася успішною під час тестування.

Найкраще налаштування: Сонячний генератор Goal Zero Yeti 1500X Boulder 200 Briefcase

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Основні характеристики

 • Потужність електростанції: 1516 ват-годин
 • Сонячні панелі: одна 100-ватна сонячна панель
 • Енергія, вироблена однією панеллю під прямими сонячними променями: 73 Вт
 • Максимальна потужність змінного струму: 120 вольт і 2000 Вт
 • Також доступні сонячні панелі потужністю 200 і 300 Вт
 • Електростанції доступні в розмірах від 187 ват-годин до 6071 ват-годин
 • Можливість контролювати електростанцію з іншої кімнати за допомогою програми
 • Більші електростанції могли б живити основні електроприлади протягом декількох днів без підзарядки
 • Важкі
 • Менш інтуїтивно зрозумілі, ніж інші електростанції, які я розглядав
 • Важко підзарядити, якщо ви втратите оригінальні кабелі

Інтеейс користувача Yeti 1500X був одним з найскладніших для навігації, і включав кілька деталей, які викликали у мене змішані почуття. Найяскравішим є те, що коли пристрій підключено до джерела живлення, індикатор безперервно блимає синім кольором, поки він не зарядиться, а потім перемикається на постійне синє світло. якщо ви перебуваєте в одному приміщенні з пристроєм, коли він заряджається, це дуже відволікає увагу. Далі є три кнопки над дисплеєм, на яких написано “блок”, “світло” та “інформація”.” Блок досить простий. він перемикає вхідні та вихідні вимірювання між вольтами, амперами, ватами і т.д. Це дуже зручно, якщо вам цікаво, скільки енергії споживає пристрій. На інших електростанціях ця кнопка вмикає власне світло, що корисно, якщо ви намагаєтесь бачити, що робите у вечірній час. Однак Goal Zero не має вбудованого підсвічування; ця кнопка вмикає і вимикає екран дисплея, на якому відображається потужність джерела живлення. Кнопка “інформація”, схоже, лише вмикає дисплей (не вимикає). незрозуміло, яке ще призначення вона має.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Цікаво, що, незважаючи на наявність одного з найпотужніших портів змінного струму в моєму тесті, місця вистачило лише для двох плагінів. Я підозрюю, що більшості людей цього буде достатньо (і це дійсно допомагає зменшити непотрібний струм, що витікає з цих портів), але інші можуть виявити, що їм доведеться відкопувати подовжувач, щоб компенсувати нестачу портів.

Однією з найбільш незвичайних особливостей Yeti 1500X є верхня кришка, в якій є місце для зберігання зарядних кабелів або чогось іншого, що ви захочете туди покласти. Під нею також є детальний опис усіх обмежень потужності різних портів, а також вічні нагадування про те, що не можна допускати намокання вашої електростанції. все це напіврозбірливим шрифтом. Дивно, але цього не можна сказати про жодну з електростанцій в моєму тесті (включаючи Anker 767, яка, незважаючи на найбільшу площу поверхні, дивним чином не містила цієї інформації взагалі). Під кришкою також є другий 8-мм порт, а також вихідний порт 12 В для ГЕС.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Кількість енергії, яку він заряджав. 1385 Вт через один порт змінного струму (я підключив його назад до пристрою Anker 767), була вищою, ніж будь-що інше, що я тестував, оскільки це була єдина комбінація, де це було доступно. максимальна вхідна потужність Yeti 1500X становить 150 В від мережі змінного струму). Піктограма, що показує, скільки енергії залишилося, залишалася незмінною.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Як і Anker 767, Yeti 1500X має додаток, який можна використовувати для моніторингу використання заряду акумулятора. Цей додаток був не таким інтуїтивно зрозумілим у використанні, як у Anker 767, і вимагав ще кількох кроків, щоб дістатися до точки, де я міг контролювати використання заряду акумулятора (він також просив мене оновити прошивку, здається, кожного разу, коли я відкривав його). Однак, коли ви все налаштували, він надає стільки ж інформації та контролю, як і додаток Anker 767.

Сонячна панель

Я протестував Boulder 100W і Boulder 200W від Goal Zero. Це в основному ті самі панелі (хоча з різними портами (ГЕС проти постійного струму), що впливає на те, з якими іншими електростанціями ви зможете їх з’єднати), просто різного розміру, тому те, чи виберете ви одну з них, буде залежати від ваших потреб в енергії та вашої особистої сили.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Ці панелі значно громіздкіші та об’ємніші, ніж все інше, що я тестував. У той час як серія SolarSaga від Jackery та сонячні панелі Anker виглядають так, ніби хтось взяв туристичну сонячну панель і просто збільшив її в 20 разів. Серія Boulder від Goal Zero виглядає як сонячна панель з вашого будинку, яка зменшилася до розміру, який можна закинути на заднє сидіння автомобіля.

І 100-ватна, і 200-ватна сонячні панелі поставляються з чохлами для перенесення, які через розташування блискавок є дещо незручними у використанні. Але використовувати їх варто, тому що спосіб складання цих панелей залишає сонячні елементи на зовнішній стороні упаковки, а не всередині (як у решти сонячних панелей в моєму тесті). У той час як панель потужністю 100 Вт була важкою, але в іншому досить легкою для переміщення завдяки включенню зручної ручки на довгій стороні складених панелей, панель потужністю 200 Вт мала тенденцію волочитися по землі (принаймні, це був мій досвід, як людини зі зростом 5 футів 5 дюймів), змушуючи мене нахилятися в один бік, коли я йшов. Я вже згадував, що ці панелі були важкими? При вазі 42 фунти, Boulder 200W надзвичайно важкий.

Хоча сонячні панелі Boulder досить легко встановити, конструкція ніжок дає вам менше можливостей для максимізації кута нахилу сонця в зимові місяці, коли воно знаходиться нижче до горизонту. Це показало тестування, коли панелі витягли лише 73 Вт для панелі потужністю 100 Вт і 143 Вт для панелі потужністю 200 Вт.

Найкращий портативний сонячний генератор для кемпінгу, автофургонів Van Life

Вам потрібна електрика у вашому кемпері для роботи ваших приладів. Холодильник на 12 В, кілька невеликих пристроїв і, можливо, вентиляційний отвір на даху зроблять життя у фургоні більш комфортним.

Але електрична установка в кемпері або автофургоні є значною частиною будь-якого проекту перетворення кемпера. І якщо ви тільки пробуєте життя у фургоні або автокемпінгу вперше, це велика інвестиція.

Якщо ви не хочете займатися повною електричною системою кемпера, портативний сонячний генератор є ідеальним рішенням.

Вам не потрібен досвід роботи з електрикою, а налаштування. це вітерець. Ви будете мати енергію цілий день незалежно від того, де ви знаходитесь.

У цьому посібнику ми допоможемо вам вибрати найкращий портативний сонячний генератор для кемпінгу, життя у фургоні та RVing.

Коли ви переходите за посиланнями на різних продавців на цьому сайті та здійснюєте покупку, це може призвести до того, що цей сайт отримає комісію. Як партнери Amazon, ми заробляємо на кваліфікованих покупках. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте нашу сторінку розкриття інформації.

З першого погляду: Найкращі портативні сонячні генератори для кемпінгу

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу
1. Jackery Explorer 1000. найкращий сонячний генератор для кемпінгу ПЕРЕВІРТЕ ЦІНУ
найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу
2. Renogy PHOENIX 300. найкращий невеликий портативний сонячний генератор ПЕРЕВІРТЕ ЦІНУ
3. Goal Zero Yeti 6000X. найкращий резервний сонячний генератор ПЕРЕВІРТЕ ЦІНУ
найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу
4. Anker 521. найкращий бюджетний генератор на сонячних батареях ПЕРЕВІРТЕ ЦІНУ

Що таке портативний сонячний генератор і як він працює?

Поширений термін “сонячний генератор” вводить в оману, оскільки вони насправді нічого не виробляють.

Традиційний паливний генератор для автофургонів перетворює механічну енергію в електричну за допомогою двигуна та генератора змінного струму.

Але сонячний генератор просто зберігає енергію, вироблену сонячними панелями, і регулюється контролером сонячного заряду. Це робить їх трохи більше схожими на батарею, ніж на генератор. Можливо, саме тому їх часто називають портативними сонячними електростанціями.

Незважаючи на плутанину в назвах, сонячний генератор забезпечує абсолютно чисте, стійке джерело енергії, що ідеально підходить для кемперів, будинків на колесах та кемпінгів.

Сонячні генератори об’єднують всі компоненти електричної системи кемпера в одному корпусі.

Щоб прочитати докладні статті про окремі компоненти, подивіться наш вступ до електричних компонентів для кемперів. Таким чином, портативний сонячний генератор включає в себе:

 • Акумулятор. для зберігання енергії, щоб ви могли використовувати її пізніше, коли вона не заряджається. зазвичай це літієві або свинцево-кислотні батареї
 • Зарядний пристрій. для зарядки акумулятора від електромережі
 • Контролер заряду. для регулювання енергії, виробленої сонячними панелями, щоб вона могла безпечно заряджати акумулятор
 • Кабельні дроти. щоб вам не потрібно було підключати всі компоненти
 • Інвертор. щоб ви могли заряджати побутові прилади, які використовують електрику змінного струму, наприклад, 110 В або 240 В
 • Монітор батареї. щоб ви могли перевірити стан її заряду

У нас є докладні статті про всі ці окремі компоненти, якщо ви хочете отримати більше інформації.

Очевидним компонентом, який не входить до складу сонячного генератора, є сонячні панелі, що є ще однією причиною того, що слово “генератор” вводить в оману.

До нього потрібно буде придбати портативну сонячну панель.

Плюси і мінуси портативних сонячних генераторів

Використання сонячного генератора має кілька переваг. Однією з найважливіших переваг є те, що вони забезпечують чисту енергію та є повністю екологічно чистими. Це значна перевага перед альтернативами, такими як газові генератори.

Вони також, як правило, відносно дешеві в обслуговуванні, оскільки вам не потрібно купувати паливо для них. Вони, як правило, дуже універсальні, тому ви можете використовувати їх з широким спектром приладів за різних обставин.

Вони також абсолютно безшумні, тому не заважатимуть вам або вашим сусідам по кемпінгу!

Існують деякі потенційні недоліки використання сонячних електрогенераторів, які ви також повинні враховувати. Вони мають досить високі початкові витрати, але оскільки їх поточні витрати на обслуговування низькі, вони є хорошим довгостроковим вибором.

Вони також можуть довго заряджатися, хоча технічні вдосконалення збільшили швидкість зарядки для багатьох сонячних генераторів.

Сонячні генератори можуть забезпечити лише обмежену кількість енергії, тому вам потрібно переконатися, що ваша сонячна установка буде достатньою для задоволення ваших потреб в енергії для кожної поїздки.

На що слід звернути увагу в генераторі на сонячних батареях

Оскільки сонячні генератори забезпечують обмежену кількість енергії, важливо розрахувати, скільки вам потрібно для вашого кемпінгу.

На ринку існує широкий вибір варіантів. Ви можете віддати перевагу мобільності та ціновій доступності, обравши бюджетні варіанти, або ж обрати більшу та потужнішу модель.

Деякі сонячні електростанції навіть достатньо потужні, щоб їх можна було використовувати як резервне джерело живлення для вашого будинку на випадок перебоїв з електрикою.

У цьому розділі ми розповімо вам про важливі фактори, які слід враховувати при виборі правильного сонячного електрогенератора.

Потужність перенапруги

Потужність перенапруги. важливий фактор, який слід враховувати при покупці сонячного електрогенератора.

Це максимальний рівень імпульсного струму, з яким пристрій може впоратися за один раз. Якщо ця потужність буде перевищена, ваш генератор та будь-які прилади, які він підтримує, можуть перестати функціонувати.

Пускова потужність, або імпульсна потужність, вказує на максимальну потужність, яку сонячний генератор може видати за короткий проміжок часу. Деякі прилади, такі як кондиціонери та холодильники, потребують багато енергії для початку роботи, а потім використовують менше енергії для продовження роботи.

Перевірте попит на перенапругу пристроїв, які ви будете одночасно підключати до сонячного генератора, щоб визначити, яка потужність перенапруги вам потрібна.

Оскільки перевищення потужності перенапруги може бути небезпечним, ви повинні вибрати пристрій з відповідною потужністю перенапруги.

Ємність накопичувача

Сонячні електростанції регулюють та зберігають енергію, вироблену сонячними панелями. Оскільки ви, ймовірно, захочете використовувати електроенергію після заходу сонця, ємність накопичувача має вирішальне значення при оцінці ваших потреб.

Якщо ємність накопичувача замала, у вас може не вистачити енергії, коли вона вам найбільше потрібна; завелика. і ви купите більший і дорожчий пристрій, ніж вам потрібно.

Ємність зберігання значно відрізняється між сонячними електростанціями. Обсяг акумулятора, який вам потрібен, залежить від того, в якій ситуації ви будете використовувати електростанцію, скільки приладів вам потрібно буде заряджати, і наскільки ці прилади вимогливі до електроенергії.

Переконайтеся, що ви вибрали сонячний електрогенератор з достатньою ємністю, щоб задовольнити ваші потреби.

Сумісні прилади

Сонячні електрогенератори можуть заряджати широкий спектр приладів. Стандартні кухонні прилади, електронні пристрої, такі як телефони та ноутбуки, а також основне медичне обладнання, таке як апарати CPAP, можуть заряджатися за допомогою сонячної енергії.

Навіть великі предмети, такі як холодильники, можуть використовувати сонячну енергію, якщо генератор достатньо потужний.

Ви повинні мати чітке уявлення про те, які пристрої вам потрібно буде заряджати, перш ніж вибирати генератор. Ви можете переконатися, що обраний вами пристрій буде справлятися з поставленими завданнями.

Фізичні розміри Вага

Портативні сонячні генератори бувають різних форм і розмірів. Загалом, чим потужніший генератор, тим більшими будуть його габарити.

Ви повинні збалансувати свою потребу в енергії з рівнем портативності, який вам потрібен.

Деякі з найпотужніших варіантів, розглянутих тут, є портативними, але вимагають важкого підйому і багато місця для зберігання.

Деякі з них з меншою потужністю можна переносити дуже легко. Розрахуйте, скільки енергії вам потрібно, і виберіть генератор, який зможе її забезпечити і при цьому буде зручно транспортувати.

Інші особливості, на які слід звернути увагу

 • Типи сонячних панелей. якщо вони входять до складу генератора
 • Тип акумулятора. обирайте літієву батарею, оскільки AGM використовують застарілу технологію
 • Монітор батареї. РК-екран допомагає відстежувати стан батареї, включаючи використання, зарядку і рівень заряду батареї
 • Тип контролера заряду (ШІМ або MPPT). контролер MPPT набагато ефективніший, ніж ШІМ
 • Розмір інвертора. важливий при визначенні, які прилади змінного струму ви можете використовувати одночасно
 • Змінні батареї. деякі контролери сонячного заряду мають змінні батареї на випадок, якщо в майбутньому щось піде не так
 • Водонепроникність. водонепроникні або, принаймні, стійкі до погодних умов сонячні генератори ідеально підходять для туристів, яким потрібно використовувати пристрій на відкритому повітрі

Як зарядити портативний сонячний генератор

Живучи поза мережею, ви можете заряджати портативний сонячний генератор за допомогою сонячних панелей та сонячного світла. Це надійний та екологічно чистий варіант, хоча він вимагає постійного перебування на сонці.

Ознайомтеся з нашою статтею про портативні сонячні панелі, яка допоможе вам вибрати найкращу для вашої установки.

Якщо ви перебуваєте вдома або в кемпінгу, ви можете зарядити сонячний генератор через стандартну розетку або розетку в кемпінгу. Більшість портативних сонячних генераторів у нашому списку включають з’єднувальні кабелі.

Ви можете заряджати деякі сонячні електростанції від розетки 12 В постійного струму, як старі розетки прикурювача у вашому автомобілі.

Краще не покладатися на них повністю, оскільки їм потрібен час, щоб повністю зарядити генератор. Вони також використовують енергію від стартерної батареї кемпера, тому, якщо двигун не працює, вона, ймовірно, розрядиться досить швидко.

Швидкість заряджання сонячних генераторів

Сонячні генератори, як правило, можуть бути повністю заряджені протягом максимум 48 годин. Однак, швидкість зарядки протягом цього часу може значно відрізнятися.

Деякі з найпотужніших генераторів все ще можуть бути повністю заряджені протягом декількох годин за допомогою сонячних панелей, розроблених спеціально для роботи разом з ними. Однак ці панелі часто продаються окремо.

Покладання на сонячну зарядку також означає, що вам знадобиться значне перебування на сонці протягом усього часу зарядки, що може бути ненадійним. Час зарядки може значно відрізнятися між розетками та сонячними панелями.

Технологічні та конструктивні вдосконалення означають, що ви можете розраховувати на те, що хороший сонячний електрогенератор буде повністю заряджений протягом доби, а за наявності відповідного обладнання. навіть швидше.

Час зарядки є важливим фактором, який слід враховувати при виборі правильного генератора для вашого способу життя.

Який розмір сонячного генератора вам потрібен?

Розмір сонячного генератора, який вам потрібен, повністю залежить від того, як ви збираєтеся його використовувати. Важливими є такі фактори, як предмети, які ви будете використовувати для живлення, ваша загальна сонячна установка та тип подорожі, для якої ви будете її використовувати.

Вам потрібно визначити щоденне споживання електроенергії та необхідну потужність.

Наш сонячний калькулятор для автофургонів допоможе вам визначити розмір генератора, який вам потрібен. Відповівши на запитання, ви отримаєте повне уявлення про тип і розмір сонячного генератора, який вам потрібен.

Скільки енергії потрібно для підзарядки сонячного генератора?

Кількість енергії, необхідної для підзарядки сонячного генератора, залежить від деяких факторів, пов’язаних з його потужністю, розміром і технічними характеристиками.

Ви можете скористатися нашим сонячним калькулятором для автофургонів, щоб визначити кількість часу, який знадобиться вашому сонячному генератору для підзарядки.

Найкращі сонячні генератори для кемпінгу

1. Портативна електростанція Jackery Explorer 1000

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Портативна електростанція Jackery Explorer 1000 є чимось середнім між більш потужними, дорогими варіантами та меншими моделями, для яких пріоритетом є портативність.

Це потужна станція з номінальною потужністю 1000 Вт і перенапругою 2000 Вт. Він також має літієву батарею ємністю 1002 Вт-год. Вона має кілька розеток для задоволення потреб декількох потужних приладів.

Для потужної станції Explorer 1000 також є досить портативним варіантом для ситуацій, коли вам знадобиться значна потужність.

Важить 22 фунти, має зручну ручку та міцну конструкцію. Він пропонує широкий спектр варіантів зарядки.

Explorer 1000 оснащений РК-дисплеєм з інформацією про заряд, розряд і час роботи акумулятора.

Заряджається від сонячної панелі, розетки, автомобільної розетки на 12 В або електрогенератора. Explorer 1000 використовує вбудований MPPT для максимальної ефективності.

Використання двох панелей Jackery Solar Saga потужністю 100 Вт дозволяє зарядити Explorer 1000 приблизно за вісім годин. Використання лише одного з них займе близько сімнадцяти годин. Ці панелі продаються окремо.

В цілому, Explorer 1000 є ефективним, надійним і відносно доступним варіантом.

Jackery також пропонує моделі Explorer 500 і Explorer 1500 як опції по обидва боки від Explorer 1000 з багатьма схожими функціями.

2. Портативна електростанція Goal Zero Yeti 1500X

Портативна електростанція Goal Zero Yeti 1500X. найпопулярніша велика електростанція Yeti.

Вона оснащена потужним інвертором змінного струму на 2000 Вт, що дозволяє підключати її до будь-якого пристрою, який можна заряджати від розетки.

При ціні близько 2000 це хороший варіант для людей зі значними потребами в електроенергії та великим бюджетом. Він також відносно портативний і простий у зберіганні завдяки своїм розмірам.

1500X використовує легку літій-іонну батарею для надійної, чистої енергії, яку можна використовувати поза мережею.

Інвертор змінного струму потужністю 2000 Вт з імпульсною потужністю 3500 Вт дає змогу керувати кількома пристроями з високими вимогами до потужності.

Він пропонує широкий спектр портів змінного струму, щоб надати вам кілька варіантів живлення. Він також має вбудований контролер заряду MPPT для максимальної ефективності вашої сонячної зарядки.

Ви можете використовувати додаток Yeti App 3.0 для дистанційного керування електростанцією. Ви можете використовувати його для моніторингу енергоспоживання, оптимізації часу роботи акумулятора та зміни налаштувань. Це дійсно корисний інструмент для використання електростанції на відкритому повітрі.

Ви можете заряджати 1500X за допомогою сонячних панелей, через розетку або в автомобілі за допомогою кабелю на 12 В.

Якщо ви плануєте використовувати електростанцію під час подорожей або кемпінгу, зарядка вашої електростанції від сонячних панелей. це чудовий варіант, який дозволить вам одночасно працювати з декількома пристроями з високим споживанням енергії.

Ви також можете використовувати портативну електростанцію Yeti 1500X як резервне джерело живлення для вашого будинку, використовуючи комплект для домашньої інтеграції Yeti Home Integration Kit.

В цілому, 1500X. відмінний варіант для користувачів з регулярними, значними потребами в електроенергії і відносно високим бюджетом.

Якщо ви шукаєте менш дорогий варіант з багатьма тими ж функціями, Yeti 500X також є чудовим варіантом.

Найкращі малі сонячні генератори

Renogy PHOENIX 300

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Renogy PHOENIX 300 може обробляти до 300 Вт сонячної енергії з ємністю зберігання 337 Вт-год.

Він забезпечує різні варіанти виходу для різних пристроїв, включаючи будь-який USB-пристрій або пристрій змінного струму потужністю до 300 Вт. Деякі користувачі вважають, що важкі прилади розряджають PHEENIX досить швидко.

PHOENIX оснащений зручним РК-дисплеєм та вбудованим ліхтариком.

PHOENIX легкий і портативний, вагою 6 кг.4 фунти. Його можна заряджати за допомогою сонячних панелей, розетки змінного струму, а також він має вхідний порт 12 В постійного струму, щоб ви могли заряджати його від прикурювача вашого автомобіля. Це робить його ідеальним для автокемпінгу або поїздок у наметовому кемпінгу вихідного дня.

Літій-іонна батарея витримує до 1000 циклів заряду/розряду, тому вона точно прослужить багато років.

Якщо ви готові інвестувати в 100-ватну сонячну валізу Renogy, вона може значно збільшити час заряджання PHOENIX та забезпечити сталий метод заряджання, коли ви відпочиваєте поза мережею. Комбінація методів зарядки дозволяє повністю зарядити PHOENIX менш ніж за 4 години.

Хоча PHOENIX не такий потужний, як деякі альтернативи, це все ще надійний варіант у пристойному ціновому діапазоні. Це наш найкращий вибір серед усіх варіантів невеликих кемпінгових сонячних генераторів, і вам буде важко помилитися з ним.

Введіть код купона MowgliAdventures для отримання знижки 10% в Renogy.com

4. Сонячний генератор Jackery Explorer 240

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Jackery Explorer. одна з найпопулярніших портативних електростанцій на ринку. Він розроблений з міцним корпусом і декількома портами, але залишається компактним і відносно легким при вазі 6.6 фунтів.

При вазі менше 200 Вт, це відмінний варіант для людей, які хочуть поставити в пріоритет портативність і можливість зберігання. Звичайно, вона забезпечує значно меншу потужність, ніж деякі з більш дорогих варіантів. Однак, це все ще надійний варіант для коротких поїздок.

Незважаючи на свою портативність, він все ще має солідну потужність 200 Вт і оснащений літій-іонним акумулятором на 240 Вт-год.

Інвертор з чистою синусоїдою та розеткою змінного струму, може заряджатися від сонячних панелей, розетки або автомобільної розетки на 12 В.

Explorer 240 оснащений системою управління акумулятором, що забезпечує захист від короткого замикання, контроль напруги та інші корисні інструменти. Він також має чіткий РК-дисплей.

Explorer 240 використовує вбудовану функцію відстеження точки максимальної потужності (MPPT) для підвищення ефективності підзарядки. Він може повністю зарядитися приблизно за десять годин, використовуючи сонячну енергію при повному сонячному опроміненні та сонячну панель потужністю 50 Вт.

Jackery також пропонує сонячні панелі, але вони продаються окремо.

Якщо ви шукаєте ефективну, портативну та дуже доступну електростанцію, Explorer 240. чудовий варіант.

Хоча вона може не забезпечити всю потужність, необхідну для тривалих подорожей, це чудовий варіант для коротких подорожей.

Якщо ви шукаєте щось зі схожими функціями, але з більшою потужністю або альтернативу за трохи нижчою ціною, Jackery також пропонує моделі Explorer 160 та Explorer 300.

5. Портативний електрогенератор Goal Zero Yeti 150

Портативна електростанція Goal Zero Yeti. популярний варіант. Приблизно 200 і вагою 12 фунтів, він доступний за ціною і досить портативний.

Вона забезпечує респектабельні 168 Вт-год і має річну гарантію.

Yeti 150x можна заряджати за допомогою сонячних панелей, розетки або автомобільного порту 12 В. Використовуючи будь-який з цих варіантів, ви зможете повністю зарядити його протягом дванадцяти годин. Пакети сонячних панелей Goal Zero продаються окремо.

Goal Zero Yeti 150X. це надійний варіант, який забезпечує хорошу потужність за доступну ціну. Швидко заряджається і добре тримає заряд. Вона не така портативна, як деякі з доступних аналогічних варіантів.

Для людей, які шукають більш потужні моделі з подібними характеристиками, Goal Zero також пропонує моделі 200X та 500X.

Найкращі резервні сонячні генератори

Нижче наведені деякі з найкращих резервних сонячних генераторів на ринку. Це все потужні, дорогі варіанти, які можна використовувати для живлення великих автофургонів або в якості резервного джерела живлення для будинку.

Якщо ви шукаєте генератор на сонячних батареях для кемпінгу, який може тримати вас поза мережею кілька днів поспіль, розмір цих поганих хлопців важко перевершити. Але вони важкі, тому переконайтеся, що у вас є місце у вашому автомобілі для них.

Для більш повсякденних користувачів або людей з обмеженими потребами в енергії, деякі з інших варіантів, обговорених тут, ймовірно, будуть більш підходящими.

6. Портативна електростанція Goal Zero Yeti 6000X

Портативна електростанція Goal Zero Yeti 6000X. одна з найпотужніших сонячних електростанцій на ринку.

Приблизно 5,000, він також дорогий. Ви, ймовірно, будете розглядати його тільки в тому випадку, якщо ви маєте намір використовувати електростанцію інтенсивно. наприклад, якщо ви плануєте жити повний робочий день у своєму автофургоні. Для більш повсякденних користувачів можуть бути кращими деякі з інших варіантів, представлених тут.

Yeti 6000X має кілька чудових функцій. У порівнянні з попередніми моделями, він отримав інвертор змінного струму потужністю 2000 Вт з перенапругою 3500 А.

Він також пропонує сім варіантів портів. У ньому використовується легка літій-іонна батарея, що гарантує безпечне та екологічно чисте живлення.

Він також відносно портативний і компактний, особливо для такого потужного інструменту. Ви можете заряджати його за допомогою сонячної панелі, підключивши його до стіни або в автомобілі за допомогою автомобільного зарядного кабелю Goal Zero Yeti Lithium 12V.

Однією з чудових функцій портативних електростанцій Zero Yeti є додаток Yeti App 3.0.

Додаток дозволяє контролювати та керувати портативною електростанцією на відстані. Він повідомить вас про зміни в енергоспоживанні та допоможе оптимізувати час роботи від акумулятора.

Goal Zero також пропонує сонячний комплект, який призначений для роботи разом з електростанціями Yeti. Вони продаються окремо.

Ви також можете використовувати портативну електростанцію Goal Yeti 6000X в якості резервного джерела живлення для вашого будинку за допомогою комплекту для домашньої інтеграції Yeti. Це може бути дуже корисно під час відключення електроенергії. На електростанцію надається річна гарантія.

В цілому, портативна електростанція Goal Zero Yeti 6000X. це відмінний варіант високого класу, який надає деякі дійсно корисні функції.

Її ціна означає, що це дійсно варіант лише для серйозних користувачів зі значним бюджетом, але для тих, хто належить до цієї категорії, це варто розглянути.

Якщо ви шукаєте трохи дешевший варіант з багатьма тими ж функціями, Goal Zero Yeti 3000X коштує близько 3 000 доларів США.

найкращі портативні сонячні генератори, які допоможуть пережити відключення електроенергії

LeafScore підтримується пристроями для читання. Коли ви купуєте за посиланнями на нашому сайті, ми можемо отримувати партнерську комісію. Дізнайтеся більше.

Лі Метьюз, бакалавр з відзнакою, H.Занурення. NT

Лі Метьюз. експерт з питань сталого розвитку та давній веган. Її робота про сонячну політику була опублікована в канадському Національному оглядачі.

Якщо ви шукаєте дійсно екологічний резервний генератор, щоб пережити відключення електроенергії, подумайте про придбання сонячного генератора. Ці сонячні генератори працюють без газу та безшумно, а це означає, що вони ідеально підходять для невеликої квартири або будинку.

Чому б усім просто не перейти на сонячні генератори?? По-перше, ці генератори не такі потужні, як бензинові, дизельні або пропанові генератори. Вони також, як правило, трохи дорожчі, ніж їхні газові аналоги, і вони не завжди заряджені та готові до роботи в разі надзвичайної ситуації.

Примітка: сонячні генератори, як правило, не є життєздатним рішенням для сімей, які хочуть забезпечити енергією весь будинок у разі надзвичайної ситуації. У надзвичайній ситуації вам, швидше за все, все одно знадобиться газовий генератор. Обов’язково ознайомтеся з нашою добіркою найкращих паливно-ефективних портативних генераторів, а якщо ви не впевнені, який розмір вам потрібен, ми також написали посібник з вибору правильного розміру генератора для ваших потреб.

Найкращий великий сонячний генератор

Що таке сонячний генератор??

Сонячні генератори. це резервне джерело енергії, яке працює на енергії, що виробляється сонячними панелями.

Сонячні генератори, хоча і менші за більшість газових генераторів, можуть виявитися менш компактними, якщо врахувати одну або дві сонячні панелі, які вам знадобляться для підтримки роботи генератора. Ви можете і, можливо, повинні попередньо заряджати батарею сонячного генератора на випадок надзвичайних ситуацій. Вам також може знадобитися заряджати запасний акумулятор від розетки, коли у вас є живлення від мережі.

Сонячні генератори зазвичай не можуть виробляти стільки енергії, скільки ви використовуєте щомиті. Це означає, що вам потрібно буде використовувати накопичену енергію для живлення обладнання з високим попитом, наприклад, холодильника або мікрохвильової печі, і продовжувати заряджати генератор під час його роботи.

Знайдіть партнера з сонячної енергетики поблизу вас.

Ампер і потужність для сонячних генераторів

Батареї в більшості портативних сонячних генераторів зберігають від 8000 мАг до 50 мАг або більше. Менші батареї пропонують достатньо соку, щоб зарядити смартфон два-три рази. Більші можуть заряджати телефон 15 разів і більше. Більші батареї, ну, більші, що може спричинити проблеми зі зберіганням у маленькій квартирі. Вони також набагато дорожчі. Однак ціна на літій-іонні батареї знижується, особливо завдяки технологічному прогресу в цій галузі.

З точки зору потужності, більшості сонячних генераторів просто не вистачить потужності для живлення цілого будинку, кондиціонера або іншого високоенергетичного обладнання. А деякі менші сонячні моделі не мають достатньої потужності для живлення великого телевізора або комп’ютера. Тому обов’язково знайдіть час, щоб підрахувати потужність всього, що вам буде абсолютно необхідно для живлення в разі відключення електроенергії.

Можливо, має сенс придбати два сонячних генератори, які з’єднуються для більшої потужності, або накопичити на більш потужну модель. Або ви можете використовувати сонячний генератор як перший резервний генератор, а потім доповнити його старим бензиновим генератором, якщо відключення електроенергії триватиме, поки ваша сонячна панель заряджає батарею.

Майте на увазі, що лампочка може споживати лише 60 Вт, а кавоварка або гриль. 1 000-1 650 Вт. Це може означати, що вам доведеться вимикати деякі прилади з розетки, коли ви хочете користуватися іншими.

Наші найкращі сонячні генератори

Якщо ви налаштовані на сонячний генератор, ознайомтеся з нашими найкращими виборами нижче!

Літієва портативна електростанція Goal Zero Yeti 3000x

Основні моменти: Наш загальний переможець у категорії та найкращий великий сонячний генератор. Безшумна, безшумна електростанція, що забезпечує 3500 Вт імпульсної/стартової потужності.

Goal Zero Yeti 3000x з першого погляду

Потужність 3,075 W
Інвертор Так
Час роботи при повному навантаженні 3,075 ват-годин (може забезпечити роботу холодильника протягом 40 годин)
Час повного заряду від розетки 25 годин / 14 годин
Вага 78 фунтів. (35.4 кг)

Літієва портативна електростанція Goal Zero Yeti 3000x є оновленням знятої з виробництва моделі 3000 і тепер включає інвертор змінного струму потужністю 2000 Вт. Ця безшумна електростанція, що не потребує бензину, має пускову потужність 3500 Вт і робочу потужність 1500 Вт, підтримує мобільний додаток Wi-Fi, має сім універсальних портів, включаючи швидку зарядку 60 Вт USB-C Power Delivery, кілька портів USB-A, регульовану напругу 12 В і два порти змінного струму 120 В. Це означає, що ви можете використовувати електроінструменти, холодильник, електровелосипед, ноутбук, телефон тощо, не хвилюючись, що стрибки напруги зіпсують ваше чутливе обладнання.

Коротше кажучи, Yeti 3000x. це найкращий вибір, якщо ви шукаєте найбільш екологічний генератор, здатний пережити відключення електроенергії. Якщо ви вагаєтесь щодо сонячного генератора, Yeti робить все надзвичайно простим. Це найкращий варіант plug and play у своєму роді.

Літієва портативна електростанція Goal Zero Yeti 3000x. це інверторний генератор, а це означає, що ваша чутлива електроніка захищена від стрибків напруги. Він зберігає 3 075 ват-годин у змінній літієвій батареї з різними потужними виходами, здатними забезпечити роботу 10 пристроїв одночасно.

Літієва портативна електростанція Yeti 3000x може зарядити ваш смартфон більше 253 разів, ноутбук. 61 раз, повнорозмірний холодильник. близько 55 годин, а 42-дюймовий телевізор. 31 годину.

Цей генератор може забезпечити роботу більшості холодильників, блендерів, дренажних насосів, портативних обігрівачів, мікрохвильових печей, болотних охолоджувачів, інструментів, а також телевізора, радіо, ноутбука та інших пристроїв, хоча і не всіх одночасно або протягом декількох тижнів поспіль. Панель управління (зі зручним екраном з підсвічуванням) дозволяє легко побачити, скільки енергії ви використовуєте; скільки енергії генерується сонячними панелями або іншими джерелами; і скільки енергії залишилося у вас в запасі. Були деякі нарікання на те, що панель управління не зовсім точна, але чудова річ про цей тип генератора полягає в тому, що прошивку можна легко оновити, коли компанія виправляє помилки, що вони, здається, роблять досить швидко.

Літій-іонний акумулятор має вбудовану систему захисту від перезарядки, перевантаження по струму та короткого замикання. Він укладений у водонепроникний корпус, який захищає його від впливу навколишнього середовища, і це також дозволяє замінити батарею, що додає генератору довговічності та додаткової екологічності. Goal Zero Yeti Lithium 3000x також має вдосконалену систему охолодження для регулювання температури всієї системи.

Yeti 3000x повністю заряджається за 14 годин за допомогою настінного зарядного пристрою змінного струму потужністю 230 Вт, що входить до комплекту. Або зарядити його за 25 годин від звичайної розетки змінного струму. Якщо ви тікаєте від зомбі-апокаліпсису, ви також можете підзарядитися в дорозі завдяки вбудованому в Yeti 3000 модулю MPPT, який працює з окремими сонячними панелями, щоб підзарядитися всього за 6 годин повного сонця. Мені це здається надзвичайно швидким, якщо тільки ви не використовуєте сонячну батарею потужністю 800 Вт. За допомогою сонячної панелі потужністю 100 Вт зарядка займе близько 48 годин, що, майте на увазі, означає 48 годин сонця, а не лише два дні (де багато з цих годин темно, якщо тільки ви не живете на Юконі влітку). Реально, вам може знадобитися цілий тиждень сонця, щоб повністю зарядити цього звіра.

Після заряджання вам потрібно буде лише постійно поповнювати заряд акумулятора. Вкрай малоймовірно, що ви витратите всю накопичену енергію, якщо тільки ви не ховаєтесь у печері або не трапиться катаклізм, який заблокує сонце. (Насправді, цей бездимний генератор був би ідеальним для печери.)

Батарея триматиме заряд протягом 10-12 місяців, що робить цей генератор чудовим вибором для надзвичайних ситуацій. Виробники стверджують, що повністю заряджений Goal Zero Yeti 3000x Lithium може забезпечувати роботу холодильника протягом приблизно 55 годин, тоді як бензиновий генератор потужністю 2000 Вт з такою ж робочою потужністю буде живити той самий холодильник лише 6 годин на одному баку бензину.

Оскільки Yeti 3000x забезпечує наскрізну потужність, його можна заряджати під час використання, щоб продовжити час роботи. Він важить менше, ніж більшість еквівалентних газових генераторів, коли вони заповнені газом, і займає приблизно стільки ж місця (15.25 x 10.23 x 13.6 дюймів або 38.74 x 25.98 x 34.54 см). Він також постачається зі знімним роликовим візком, що полегшує його переміщення, в тому числі для поїздки в кемпінг або на вечірку з друзями.

Однак слід зазначити, що сонячні генератори вимагають робочої температури вище нуля (32-104 F або 0-40 C). В іншому випадку батареї швидко розрядяться. На щастя, оскільки цей генератор не виділяє диму і працює безшумно, ви можете безпечно тримати його в приміщенні.

А оскільки в цій штуці немає двигуна, вам не доведеться платити за паливо або турбуватися про безладне технічне обслуговування. Це ідеальні генератори для людей, які ніколи не думали, що їм знадобиться або захочеться мати генератор.

Ви також можете підключитися до генератора за допомогою смартфона і використовувати безкоштовний додаток Goal Zero Yeti App, щоб перевіряти рівень заряду батареї, вмикати та вимикати порти і навіть оновлювати прошивку. Насправді, ви можете знизити енергоспоживання навіть тоді, коли не відбувається відключення електроенергії! Ви можете, наприклад, підключити сонячні панелі на сонячному балконі, щоб заряджати Yeti 3000, поки ви цілий день на роботі, і під’єднати кондиціонер, але не вмикати порт. Потім, приблизно за годину до вашого повернення додому, віддалено активуйте порт електростанції для кондиціонера і забирайте всю цю чудову безкоштовну енергію, яку ви заробили, таким чином знижуючи свої рахунки за електроенергію.

Goal Zero любить робити речі справді простими, що я ціную. Таким чином, ви можете швидко підключити цей генератор до чогось на зразок Goal Zero Boulder 100 Briefcase (Переглянути на Amazon), монокристалічної сонячної панелі потужністю 100 Вт, або заощадити 50 доларів, відмовившись від зручної функції кейса і придбавши більш стаціонарну панель (Переглянути на Amazon). Дійсно, встановіть вісім з них, і ви зможете повністю зарядити свій Yeti 3000 приблизно за шість годин повного сонця.

А якщо вам потрібно ще більше потужності, Goal Zero щойно додали до своєї лінійки нову модель: Yeti 6000x (Переглянути на Amazon).

Цей портативний генератор RV-Ready Champion має знижку 38% на Amazon

Бездротовий пульт дистанційного керування та колеса роблять його універсальним для використання вдома.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Хоча портативні генератори призначені для аварійного резервного живлення, вони також чудово підходять для кемпінгів, барбекю та громадських заходів. Що б ви не планували цього літа, цей портативний генератор для будинків на колесах від Champion стане ідеальним помічником, коли розетка знаходиться поза зоною досяжності. і зараз на Amazon на нього діє знижка 38 відсотків.

Цей портативний генератор, що працює на газі, вартістю менше 500 доларів США, пропонує 3500 Вт робочої потужності та до 12 годин роботи на одному баку з газом, згідно з даними Champion. Щоб поставити це в контекст, ця модель досить потужна для роботи кондиціонера RV потужністю 15,000 BTU.

Портативний генератор Champion Power Equipment потужністю 3500 Вт

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Портативний генератор Champion Power Equipment 3500 Вт

Портативний генератор має дві розетки на 120 В, 20 А та розетку для автофургона на 120 В, 30 А. Він також оснащений вимикачем запалювання, який ви можете перевернути, щоб швидко запустити генератор. Ще краще: Бездротовий дистанційний брелок дозволяє керувати генератором на відстані до 80 футів. Також є вбудований мережевий фільтр для запобігання перевантажень, тому якщо ви використовуєте його вдома, він захистить критичні пристрої від стрибків напруги.

Від Popular Mechanics

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

При вазі 120 фунтів, модель Champion важка. На щастя, генератор поставляється в комплекті з міцними колесами, які гарантують, що ви зможете котити генератор куди завгодно, будь то ваша власність або будівельний майданчик. Для більш компактного та універсального варіанту Champion пропонує цю двопаливну модель, яка працює на газі або пропані, залежно від ваших уподобань. (І зараз знижка 41 відсоток.)

Для всіх ваших пригод на свіжому повітрі цього літа портативний генератор Champion. ідеальний компаньйон для автономного живлення. Але якщо ви шукаєте щось, що вимагає меншого обслуговування, подумайте про придбання портативної електростанції або сонячного генератора.

Брендон Рассел. позаштатний письменник, який пише про спорядження та технології. Він почав свій шлях як автор новин у невеликій газеті, а згодом почав робити огляди смартфонів, фільмів та відеоігор. У вільний час він насолоджується повільною, більш цілеспрямованою зйомкою на 35-міліметрову плівкову камеру і знімає короткі відеоролики про фільми, на яких він виріс.

Який найкращий сонячний генератор для кондиціонера вашого автофургона?

Від одиночних або сімейних подорожей на природі до найсуворіших експедицій, вам знадобиться достатньо надійне джерело живлення, якщо ви також хочете підтримувати зручності сучасного життя. Для зарядки мобільних телефонів, вмикання світла вночі та підтримки кондиціонерів у вашому автофургоні вам знадобиться найкращий генератор, який може дозволити ваш бюджет. Особливо, якщо для комфорту вам обов’язково потрібна прохолода, вам знадобиться найкращий генератор для кондиціонера для автофургонів, одного з приладів, які вимагають найбільшої потужності.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Якщо ви перебуваєте в місцевості з періодичними перебоями в електропостачанні або у випадку стихійного лиха, вам також знадобиться генератор як резервне джерело живлення для вашого будинку. Чи варто інвестувати в сонячну енергію для вашого будинку на колесах і домашнього кондиціонера, або зупинитися на звичайному газовому кондиціонері? Ось посібник, який допоможе вам визначитися.

Скільки ват потрібно для запуску та роботи домашнього кондиціонера та кондиціонера для автофургонів?

Домашні кондиціонери або кондиціонери для будинків на колесах вимагають найбільшої потужності серед усіх ваших приладів. Коли кондиціонери та інші прилади запускаються, вони вимагають більше енергії в перші кілька хвилин (пускові вати), потім потреба в енергії знижується до нормальних значень (робочі вати). Для домашнього використання типовому віконному кондиціонеру потрібно близько 5 100 Вт для запуску та 1 700 Вт для роботи. Віконні кондиціонери середнього розміру в середньому споживають 900 Вт на годину і варіюються від 500 Вт до 1400 Вт на годину в залежності від віку, типу та марки кондиціонера. Як правило, середні кондиціонери середнього розміру споживають 2400 Вт на годину, але в теплі місяці або якщо ви перебуваєте в регіоні з теплим кліматом, вони можуть споживати до 3000-3500 Вт на годину. Портативні кондиціонери середнього розміру споживають 2900 Вт на годину, але можуть використовувати до 4100 Вт на годину, якщо вони більшого розміру. Для використання в автофургоні, як правило, кожна 1000 британських теплових одиниць (BTU) вимагає 100 Вт вхідної потужності. Більшість кондиціонерів для автофургонів мають коефіцієнт енергоефективності (EER), що дорівнює 10. Хороший EER для кондиціонерів. 8.5 і вище. Чим вищий рейтинг EER, тим він енергоефективніший. Таким чином, автофургон на колесах на 15 000 БТЕ з 10 EER буде працювати принаймні на 1 500 Вт. Як правило, для цього автофургона має бути 2000 стартових ват і 1700 робочих ват. Щоб обчислити вартість роботи кондиціонера на годину, розділіть кількість ват на годину на 1000, а потім помножте відповідь на вартість/кВт-год вашого джерела живлення. Враховуючи те, що сьогодні вартість електроенергії на основі традиційного викопного палива стрімко зростає, ви можете розглянути можливість переходу на сонячну електросистему для вашого будинку або, принаймні, сонячний генератор для вашого будинку та автофургона.

Проблеми з електроживленням кондиціонерів RV

Багато чого може трапитися, коли ви перебуваєте в дорозі на своєму автофургоні в середині літа, і найменше, про що ви хочете турбуватися. це кондиціонер, який не вмикається. Через відкрите вікно можна отримати стільки повітря, скільки потрібно, і коли ваш кондиціонер виходить з ладу, на вас чекають неприємності або дорогий ремонт. Коли кондиціонер не вмикається, перше, що потрібно зробити, це перевірити наявність живлення. Переконайтеся, що вимикачі не спрацювали, а запобіжники не пошкоджені. Зазвичай, коли вимикачі спрацьовують, через них протікає занадто багато електроенергії, і вони не можуть впоратися з поточним надлишковим навантаженням. Однак, якщо вимикач справний, то це, ймовірно, тому, що ви не отримуєте достатньої потужності для його роботи, особливо якщо ви ділите живлення між кількома приладами у вашому автофургоні. Отже, спробуйте вимкнути всі інші прилади, потім увімкнути спочатку кондиціонер, потім наступні за величиною енергоспоживання прилади (холодильник, мікрохвильова піч), а найменш енергоспоживаючі прилади (невеликі кухонні гаджети) увімкнути в останню чергу. Якщо це все ще не допомагає, тоді вам потрібно більше енергії для вашого будинку на колесах. Якщо ви часто користуєтесь цим пристроєм, ви можете розглянути можливість інвестування в найкращий генератор для кондиціонера, особливо сонячний генератор для кондиціонерів для автофургонів.

Чому варто вибрати сонячний генератор для кондиціонера вашого автофургона?

Обираючи між традиційним генератором, що працює на газі, та сонячним генератором для кондиціонера, враховуйте вплив вуглецевого сліду на навколишнє середовище, а також вплив на здоров’я, простоту, потребу в технічному обслуговуванні та вартість варіантів.

Що таке сонячний генератор?

Під сонячним генератором часто розуміють поєднання портативних сонячних панелей, акумулятора, зарядного пристрою та інвертора в одному пристрої. Цей пристрій дозволяє вловлювати та розподіляти енергію сонця.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Зі зміною клімату та зростанням вартості традиційних видів палива сонячні генератори стали популярною альтернативою, особливо в якості аварійного резервного джерела живлення для будинків та кемпінгів, човнів та подорожей на автофургонах.

Генератори на сонячних батареях проти. газовими генераторами

У порівнянні з традиційними газовими генераторами, сонячні генератори є більш екологічними, з набагато меншим рівнем шуму і без запаху смертоносного диму, потребують менших витрат на обслуговування і прості у використанні. Сонячна енергія. це безперервна безкоштовна і чиста енергія, що надходить від сонця. Сонячні генератори не потребують заправки паливом, мастила, запуску та обслуговування, як генератори, що працюють на газі. Отже, вибираючи найкращий генератор для вашого кондиціонера для автофургонів, розгляньте можливість вибору сонячної енергії для кондиціонерів для автофургонів.

На що слід звернути увагу при виборі сонячного генератора

Перш ніж шукати найкращий сонячний генератор для кондиціонера для автофургона, спочатку визначте свої потреби в електроенергії, обчисливши загальну потребу в енергії. Потім порівняйте свої потреби в енергії з можливостями зберігання потенційних сонячних електрогенераторів, які ви розглядаєте. Враховуйте ці чотири (4) важливі фактори, коли шукаєте сонячний генератор, який відповідає вашим потребам в електроенергії:

(1) Потужність

Потужність. це кількість енергії, яку пристрій може зберігати, часто виражається у ват-годинах, що є одиницею потужності на годину. На пристроях це може бути вказано дрібним шрифтом. Визначте, скільки ват ви плануєте використовувати на випадок відключення електроенергії або під час поїздок на природу. Світлодіодна лампочка потребує від 7 до 10 Вт, ноутбук. 54 Вт, а кондиціонер потужністю 15 000 БТЕ. 2 000 Вт. Сонячний генератор типу Infinity 1500 має потужність 1512 ват-годин (Вт-год).

(2) Імпульсний і безперервний вихід

Пікова потужність відноситься до пускової потужності генератора, доступної для ввімкнення пристроїв, тоді як безперервна потужність відноситься до максимальної кількості ват, яку він може безперервно забезпечувати. Наприклад, генератор з імпульсним значенням 4 000 Вт і безперервним значенням 2 000 Вт означає, що він може забезпечити 2 000 Вт потужності при запуску і 1 512 Вт потужності при безперервній роботі. Отже, якщо ви під’єднаєте пристрій до генератора, який запускається з потужністю понад 2 000 Вт, навіть якщо він працює з потужністю 1 500 Вт, це призведе до відключення генератора. Не рекомендується працювати на 100% потужності, оскільки це дуже швидко розряджає батареї. Натомість рекомендується запускати генератори на 50% потужності. Отже, якщо ви плануєте використовувати сонячний генератор для зарядки всіх своїх приладів, подвойте свої розрахунки, якщо ви плануєте використовувати його для зарядки всіх своїх приладів.

(3) Потужність сонячної енергії

Потужність сонячної енергії є важливим показником, який слід враховувати при покупці генератора. Він показує, як швидко ви можете заряджати за допомогою сонячних панелей. Менші цифри означають, що ви не будете заряджати його дуже швидко. Якщо генератор розрахований на більшу потужність, ви зможете заряджати його швидше, оскільки до нього можна підключити більше сонячних панелей, хоча додаткові панелі також збільшують витрати.

(4) Хімія акумулятора

 • Якщо є можливість, проведіть на них тести ефективності змінного/постійного струму за допомогою портативних тестерів, щоб дізнатися, скільки ват вони можуть виробити до повного розрядження акумуляторів при 75% навантаженні. Ефективність повинна становити щонайменше 81%, що є середнім показником у галузі.
 • Чи є підключення до додатку, який надає дані про батарею в реальному часі?
 • Чи є у них розширювані батареї або можливість їх розширення?
 • Чи швидко заряджаються акумулятори?
 • Чи є у них можливість бездротової зарядки?
 • Електроживлення (EPS)/безперебійне живлення (UPS): Чи мають вони функцію аварійного живлення?
 • Модульність (окремі батареї, які можна заряджати і замінювати, якщо вони розрядилися)
 • Які існують додаткові варіанти сонячної енергії? Чи обмежуються вони сонячними панелями виробника, чи допускають використання сонячних панелей інших брендів?
 • Чи можна використовувати з ними сонячні ковдри? Сонячні ковдри. це згорнуті сонячні панелі, які легко розгортаються і мають вищу напругу, тому вони скорочують час заряджання і краще працюють в умовах низької освітленості, хоча вони також можуть мати вищу ціну.

Найкращий сонячний генератор для кондиціонера RV

Вибір найкращого сонячного генератора для кондиціонера вашого будинку/автофургона залежить від ваших конкретних потреб в електроенергії і того, що ви вважаєте найкращим співвідношенням ціни і якості, враховуючи, який генератор найкраще відповідає цим вимогам і параметрам, і які їхні цінові показники.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Якщо вам потрібен сонячний генератор, який є доступним, стійким, легким, швидко заряджається, з достатньою кількістю портів для підключення необхідних пристроїв, розгляньте Infinity 1500 від Growatt як найкращий вибір сонячного електрогенератора.

Портативна електростанція Growatt. це генератор, що працює від акумуляторної батареї, який постачається з портами змінного, постійного струму та USB-портами постійного струму. Це потужний концентратор енергії, який тримає всі ваші електронні пристрої зарядженими.

Як найновіша в світі портативна електростанція, вона має:

 • потужністю 1512 ват-годин;
 • з максимальною потужністю 2,000 Вт;
 • з швидким часом перезарядки 1.6 годин;
 • потужність бездротової зарядки;
 • 2 розетки для швидкої зарядки;
 • 2 розетки USB-A;
 • 2 розетки USB-C для подачі живлення (PD);
 • 1 розетка для гаража з підтримкою автомобільної зарядки 12В/24В та зарядного пристрою для електромобілів (EV);
 • джерело безперебійного живлення (ДБЖ) з можливістю резервного живлення 24/7; і
 • Smart-монітор, яким можна керувати з додатку MyGro.

Сонячний генератор Infinity 1500 підходить для автофургонів з кондиціонерами потужністю 15 000 БТЕ (або менше) та 10 EER. Він легкий і зручний для перенесення, тому ви можете легко транспортувати його для кемпінгу на природі та пригодницьких поїздок. Це також швидка зарядка зі швидкістю зарядки від мережі 2 години, а від сонячної батареї. 2 години.5 годин. Ви можете підключати багато пристроїв одночасно, тому вам не доведеться відмовлятися від сучасних зручностей навіть на природі на відкритому повітрі. Його можна розширити до 4,536 Вт-год, додавши сонячні панелі.

Поширені запитання (FAQ)

Вибираючи найкращий генератор для кондиціонера автофургона або сонячну енергію для кондиціонера автофургона, люди також задають нам ці питання, і ось наші короткі відповіді:

(1) Чи можете ви живити автофургон за допомогою сонячного генератора?

Так. До тих пір, поки потужність сонячного генератора може адекватно покривати потреби вашого автофургона в електроенергії.

(2) Чи буде генератор потужністю 2000 Вт працювати з кондиціонером автофургона?

Це залежить від споживаної потужності кондиціонера RV. 2000-ватний генератор, такий як Infinity 1500, може живити кондиціонер автофургона з необхідною потужністю 15 000 BTU (1500 Вт). Однак, якщо споживана потужність кондиціонера перевищує 2,000 Вт, то генератор потужністю 2,000 Вт не зможе його запустити.

(3) Чи можете ви зарядити акумулятор автофургона за допомогою сонячного генератора?

Так. Сонячна панель від генератора може бути використана для зарядки акумулятора автофургона. Переконайтеся, що ви спочатку підрахували, скільки енергії ви використали, щоб знати, скільки енергії потрібно замінити. Майте на увазі, що сонячні панелі заряджаються лише тоді, коли на них світить сонце, а це приблизно 6-7 годин на день. Щоб зарядити акумулятор розміром з автофургон за допомогою сонячної панелі за 6 годин, потрібно дві 100-ватних панелі.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Що таке сонячний генератор? Коли більшість людей говорять про сонячні генератори, вони часто мають на увазі портативну електростанцію, яка працює від сонячного світла. Для контексту, ви можете подумати про сонячний генератор, який можна використати для приготування їжі на свіжому повітрі.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Будьте готові! Підготуйте аварійні джерела електроенергії на випадок наступного відключення Ви дуже добре знаєте цю ситуацію. ви сидите вдома, насолоджуєтесь переглядом фільму або намагаєтесь закінчити якусь роботу, коли на екрані з’являється.

найкращий, портативний, сонячний, генератор, кемпінгу

Готувати на свіжому повітрі та насолоджуватися свіжоприготованою смачною їжею на свіжому повітрі з сім’єю та друзями. це один з найкращих способів провести якісний час разом. Від смаження стейків і бургерів на грилі до запікання мармеладу. все, що завгодно, можна зробити за допомогою портативного сонячного генератора.

Залишити відповідь