Контролер заряду акумулятора. Сонячний контролер заряду працює

Контролери заряду сонячних батарей: Що це таке, навіщо він потрібен і скільки коштує

Отримайте безкоштовну, персоналізовану сонячну пропозицію для вашого будинку нижче.

 • Що таке контролер сонячного заряду?
 • Типи контролерів заряду сонячних батарей
 • Фактори, які слід враховувати
 • Обслуговування установки
 • Підсумок

Контролер сонячного заряду регулює напругу і струм, коли ви використовуєте фотоелектричні панелі для зарядки акумулятора. Без цього пристрою ваші батареї будуть пошкоджені через перезаряд.

Контролери заряду потрібні лише в автономних сонячних системах. Вони не потрібні в мережевих системах, оскільки інвертор автоматично відправляє надлишкову енергію в мережу. Хоча ціна сонячного контролера заряду може коливатися від 20 до 500 доларів США, важливо пам’ятати, що автономна система в цілому має вищу вартість, ніж прив’язана до електромережі. Найкращі сонячні компанії проконсультують вас, чи потрібен вам контролер заряду, і забезпечать правильне налаштування.

Пропонує ряд варіантів фінансування 24/7 лінія обслуговування клієнтів Страхування панелей захищає від крадіжки та пошкодження

Пакети включають моніторинг системи 24/7 25-річна гарантія гарантує виробництво електроенергії, продуктивність та якість продукції Процес встановлення виконується на 100% власними силами

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер заряду можна описати як розумний зарядний пристрій, і цей пристрій дуже важливий при зарядці акумулятора за допомогою сонячних панелей. Їх вихідна напруга і струм змінюються в залежності від сонячного світла, і батареї потребують стабільного і контрольованого входу.

Основною функцією контролерів заряду сонячних батарей є регулювання заряду батареї, але вони також можуть забезпечувати електричний захист:

 • Вимкнення акумулятора при надмірно низькій напрузі
 • Запобігання зворотному струму від акумулятора до сонячних панелей, коли вони не генерують енергію
 • Зниження напруги заряду при підвищенні температури батареї

Коли потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Контролери заряду сонячних панелей необхідні лише в автономних системах. Більшість домашніх сонячних систем підключені до електромережі, і контролер заряду в цьому випадку не потрібен.

 • Якщо у вашій системі сонячних панелей немає акумуляторів, процес заряду взагалі не потрібно контролювати.
 • Якщо ви використовуєте систему сонячних батарей, інвертор виступає в ролі контролера заряду. Після повного заряду акумулятора надлишкова енергія просто передається в мережу.

Конфігурація сонячної електростанції з акумуляторною батареєю змінюється в залежності від типу інвертора. Ви можете використовувати гібридний інвертор, який підключається до сонячних панелей та акумуляторів одночасно, або ви можете мати окремий сонячний інвертор та інвертор для акумуляторів. В обох випадках інвертор має вбудовану функцію контролера заряду, і вам не потрібен окремий пристрій.

Типи контролерів сонячного заряду

Контролери сонячного заряду можна розділити на два основних типи: контролери з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ) і контролери з відстеженням точки максимальної потужності (MPPT).

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

ШІМ-контролери заряду сонячних батарей простіші та доступніші, але й менш ефективні. ШІМ-контролери поступово зменшують вихідний струм у міру заряджання акумулятора. Як тільки батарея досягає 100% заряду, контролер може підтримувати її повну зарядку, забезпечуючи невелику кількість енергії без перезарядки.

ШІМ-контролери заряду призначені для використання з сонячними панелями, які відповідають напрузі акумулятора. Наприклад, якщо ви хочете зарядити 12-вольтову батарею, вам також потрібні фотоелектричні модулі з номінальною потужністю 12 вольт.

За даними EnergySage, ви можете розраховувати заплатити від 15 до 125 доларів за ШІМ-контролер заряду сонячної батареї, де ціна залежить від номінальної потужності та сили струму. ШІМ-контролери мають типовий ККД менше 80%.

 • доступні за ціною, ніж контролери заряду MPPT
 • Менший розмір і легше переноситься
 • Підходить для сонячних енергетичних систем “зроби сам
 • Ви не можете заряджати акумулятори за допомогою сонячних панелей з більш високою напругою
 • Менш ефективні, ніж контролери заряду MPPT
 • Менш ефективні в холодну погоду

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Контролери заряду сонячних батарей MPPT також відомі як інтелектуальні перетворювачі постійного струму в постійний, і вони є більш досконалими, ніж ШІМ-контролери. Контролер заряду MPPT може відповідати акумуляторній системі з сонячними панелями більш високої напруги.

 • Контролер заряду MPPT підтримує ідеальну напругу і струм на сонячних панелях для максимальної вихідної потужності.
 • При цьому контролер підтримує відповідну напругу заряду для акумуляторної системи.

За даними EnergySage, ви можете розраховувати заплатити від 28 до 324 доларів США за сонячний контролер заряду MPPT. Найкращі MPPT-контролери можуть досягати ефективності понад 95%.

Як короткий приклад, припустимо, що невелика сонячна батарея працює при 36 вольтах і 10 амперах, забезпечуючи 360 ват потужності. Використовуючи ШІМ-контролер заряду, ви не можете використовувати цю вихідну потужність для заряду акумулятора на 12 В. Однак контролер заряду MPPT може знизити напругу до 12 В при одночасному збільшенні струму до 40 А, що робить зарядку можливою.

Ви можете заряджати акумулятори з сонячними панелями більш високої напруги

До 20% ефективніше, ніж ШІМ-контролери заряду

Фактори, які слід враховувати при виборі контролера сонячного заряду

Перед покупкою контролера заряду слід ретельно перевірити його технічні характеристики. Якщо є невідповідність між вашим контролером заряду та сонячними панелями та акумуляторами, ваша система не працюватиме, і ви навіть можете пошкодити компоненти.

Сумісність за напругою

Ваш контролер заряду повинен бути сумісним з вихідною напругою, що подається сонячними панелями, і вхідною напругою, необхідною для акумулятора. Ці напруги рівні, якщо ви використовуєте ШІМ-контролер, але напруга сонячної панелі може бути вищою, якщо ви використовуєте MPPT-контролер.

Максимальний номінальний струм

Як і в будь-якій електричній системі, вам також потрібна сумісність по струму між компонентами. Ваш контролер заряду не повинен перевищувати номінальний вхідний струм вашої батареї, і він повинен бути здатний обробляти максимально можливий струм від сонячної батареї. Наприклад, якщо ваша акумуляторна система має максимальний струм 30 ампер, не слід використовувати 40-амперний контролер заряду.

Контроль відхилення навантаження

Контролери заряду, що використовуються для систем відновлюваної енергетики, таких як сонячні панелі та вітрогенератори, часто оснащені відволікаючим навантаженням, яке використовується для скидання надлишкової енергії після повного заряду акумулятора.

Можливості відображення та моніторингу

Багато контролерів заряду оснащені РК-дисплеєм, на якому можна перевіряти робочі параметри, або модулем Bluetooth, що дозволяє здійснювати моніторинг за допомогою смартфона. В ідеалі, вам слід шукати контролер заряду, здатний відображати умови його роботи.

Компенсація температури

Висока температура може значно скоротити термін служби акумулятора, але найкращі контролери заряду мають функцію температурної компенсації. Вони контролюють батарею за допомогою температурного датчика і знижують напругу заряду в міру необхідності, щоб запобігти перегріву.

Ефективність

Ефективність контролера заряду є важливим показником, оскільки він визначає кількість сонячної енергії, яка перетворюється в заряд акумулятора. Контролери заряду MPPT можуть досягти ефективності заряду понад 95%, але вони дорожчі. ККД ШІМ-контролерів заряду, як правило, становить менше 80%, але вони також є більш доступними за ціною.

Вартість

Контролери сонячного заряду самі по собі не дуже дорогі. Навіть високоякісний MPPT-контролер може коштувати лише кілька сотень доларів, що робить його одним з найдешевших компонентів автономної сонячної системи. Однак загальна вартість автономної системи, як правило, набагато вища, ніж підключеної до електромережі, потенційно на десятки тисяч доларів.

Встановлення та обслуговування сонячних контролерів заряду

Складність встановлення контролера заряду може варіюватися в залежності від конкретного продукту, який ви купуєте, і розміру вашої системи. Деякі контролери заряду мають просту конструкцію plug-and-play, що означає, що вам потрібно лише підключити сонячні панелі та акумулятори з відповідними номіналами напруги та струму.

Однак, якщо вам потрібна велика автономна сонячна система для будинку, настійно рекомендується професійна сонячна установка. Номінальні показники потужності та струму вищі, а проекти “зроби сам” можуть бути небезпечними.

Оскільки контролери заряду не мають рухомих частин, їх обслуговування дуже просте. Однак слід регулярно перевіряти проводку, оскільки нещільні з’єднання створюють електричний опір і нагрівання. Наявність контролера заряду з РК-дисплеєм також корисна для цілей технічного обслуговування, оскільки екран повідомить вас про будь-які проблеми, які потребують уваги.

Постачальники контролерів сонячного заряду

На ринку є багато постачальників контролерів заряду, і перед покупкою настійно рекомендується прочитати відгуки про продукцію. Victron Energy і Renogy вважаються одними з найкращих брендів:

Серія Victron SmartSolar = 12/24/36/48 В, 10-100 Ампер MPPT контролери

Серія Renogy Rover = 12/24/36/48 В, 20-100 Ампер MPPT контролери

Підсумок

Контролери заряду сонячних батарей необхідні для безпечної зарядки акумуляторів в автономних сонячних системах. Їх можна використовувати як зі свинцево-кислотними, так і з літієвими акумуляторами, але ви повинні переконатися, що їхні номінальні значення напруги та струму збігаються.

 • ШІМ-контролери заряду більш доступні за ціною, але менш ефективні, і вони підходять лише для систем меншої потужності.
 • Контролери заряду MPPT більш ефективні і підходять для більших потужностей, але вони мають і вищу ціну.

Якщо ви плануєте встановити сонячні панелі в будинку, який буде залишатися підключеним до електромережі, в контролері заряду немає необхідності. Гібридний інвертор або акумуляторний інвертор може самостійно контролювати процес заряджання, а надлишок електроенергії просто відправляється в мережу.

Майте на увазі, що автономні домашні сонячні системи коштують дорожче, ніж підключені до електромережі. Типова вартість домашньої сонячної системи становить від 15 000 до 20 000 доларів, і вона може впасти нижче 10 000 доларів після стимулювання, такого як федеральний податковий кредит. Однак автономна сонячна система може перевищувати 50 000, оскільки їй потрібні великі акумулятори та додаткові системи управління.

Контролер заряду акумулятора

Для багатьох людей створення власної системи сонячних панелей і життя поза мережею стає реальністю, а не мрією. Підключення сонячних панелей безпосередньо до однієї батареї або блоку батарей для зарядки може працювати, але не є гарною ідеєю. Контролер заряду батареї необхідний для безпечної зарядки і розрядки батареї глибокого циклу для продовження терміну її служби.

Стандартна 12-вольтова сонячна панель, яка може бути використана для підзарядки акумулятора, насправді може видавати майже 20 вольт при повному сонці, що набагато більше напруги, ніж потрібно акумулятору. Різниця в напрузі між необхідними 12 вольтами для батареї та фактичними 20 вольтами, що генеруються сонячною панеллю, призводить до більшого потоку струму в батарею.

Це призводить до того, що занадто великий нерегульований струм, що генерується сонячною батареєю, перезаряджає батарею, що може призвести до перегріву та випаровування розчину електроліту всередині батареї, що призведе до значного скорочення терміну служби батареї та, зрештою, до повного виходу її з ладу.

Тоді якість зарядного струму буде безпосередньо впливати на термін служби будь-якої підключеної батареї глибокого циклу, тому вкрай важливо захистити батареї сонячної зарядної системи від перезарядження, або навіть недозарядження, і ми можемо зробити це за допомогою пристрою регулювання заряду батареї, який називається контролером заряду батареї.

Контролер заряду акумулятора, також відомий як регулятор напруги акумулятора. це електронний пристрій, який використовується в автономних системах і системах з підключенням до мережі з резервним живленням від акумулятора. Контролер заряду регулює постійно мінливу вихідну напругу і струм від сонячної панелі в залежності від кута нахилу сонця і підлаштовує його до потреб акумуляторів, що заряджаються.

Контролер заряду робить це, контролюючи потік електричної енергії від джерела заряду до акумулятора на відносно постійному і контрольованому рівні.

Таким чином, підтримуючи максимально можливий рівень заряду акумулятора, захищаючи його від перезарядження від джерела та від перерозрядження від підключеного навантаження. Оскільки батареї люблять стабільний заряд у відносно вузькому діапазоні, коливання вихідної напруги і струму повинні жорстко контролюватися.

Контролер заряду сонячної батареї

Далі ми розглянемо найважливіші функції контролерів заряду акумуляторів, що використовуються в системі альтернативної енергетики:

 • Запобігає перезарядці акумулятора: Занадто обмежує енергію, що подається до акумулятора зарядним пристроєм, коли акумулятор стає повністю зарядженим.
 • Запобігає перерозряду акумулятора: Автоматичне відключення акумулятора від електричних навантажень, коли батарея досягає низького рівня заряду.
 • Забезпечує функції управління навантаженням: Автоматичне підключення та відключення електричного навантаження в заданий час, наприклад, робота освітлювального навантаження від заходу до сходу сонця.

Сонячні панелі виробляють постійний або постійний струм, тобто сонячна електроенергія, що генерується фотоелектричними панелями, тече тільки в одному напрямку. Для того, щоб зарядити акумулятор, сонячна панель повинна мати вищу напругу, ніж акумулятор, що заряджається. Іншими словами, напруга панелі повинна бути більшою, ніж протилежна напруга акумулятора, що заряджається, для того, щоб створити позитивний потік струму в акумулятор.

При використанні альтернативних джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори і навіть гідрогенератори, ви отримаєте коливання вихідної потужності. Контролер заряду зазвичай розміщується між зарядним пристроєм і акумуляторною батареєю і контролює вхідну напругу від цих зарядних пристроїв, регулюючи кількість електроенергії постійного струму, що надходить від джерела живлення до акумуляторів, двигуна постійного струму або насоса постійного струму.

Контролер заряду вимикає струм ланцюга, коли батареї повністю заряджені і їхня напруга на клемах перевищує певне значення, зазвичай близько 14.2 вольта для 12-вольтової батареї. Це захищає батареї від пошкодження, оскільки не дозволяє їм перезарядитися, що може призвести до скорочення терміну служби дорогих акумуляторів. Для забезпечення належної зарядки акумулятора регулятор підтримує знання про стан заряду (SoC) акумулятора. Цей стан заряду оцінюється на основі фактичної напруги батареї.

У періоди інсоляції нижче середнього рівня та/або в періоди надмірного використання електричного навантаження енергії, виробленої фотоелектричною панеллю, може бути недостатньо для підтримання повного заряду акумулятора.

Коли напруга на клемах акумуляторів починає падати нижче певного значення, зазвичай близько 11.5 Вольт, контролер замикає ланцюг, щоб дозволити струму від зарядного пристрою знову зарядити батарею.

У більшості випадків контролер заряду є важливою вимогою до будь-якої автономної фотоелектричної системи і повинен бути розрахований відповідно до напруг і струмів, які очікуються під час нормальної роботи. Розуміння ваших акумуляторів і вимог до їх заряду також є обов’язковою умовою для будь-якої сонячної системи на основі акумуляторів.

Будь-який контролер заряду батареї повинен бути сумісний як з напругою батареї, так і з номінальним струмом зарядного пристрою. Але він також повинен бути розрахований на очікувані пікові або стрибкоподібні режими від генеруючого джерела або на електричні навантаження, які можуть бути підключені до контролера.

Сьогодні існують дуже складні контролери заряду. Сучасні контролери заряду використовують широтно-імпульсну модуляцію, або ШІМ. Широтно-імпульсна модуляція. це процес, який забезпечує ефективну зарядку і тривалий термін служби батареї. Однак більш просунуті та дорогі контролери використовують функцію відстеження точки максимальної потужності, або MPPT.

Відстеження точки максимальної потужності максимізує зарядний струм в батареї, знижуючи вихідну напругу, що дозволяє їм легко адаптуватися до різних комбінацій батарей і сонячних панелей, таких як 24 В, 36 В, 48 В і т.д. Ці контролери використовують DC-DC перетворювачі для узгодження напруги і використовують цифрові схеми для вимірювання фактичних параметрів багато разів в секунду, щоб відповідно регулювати вихідний струм. Більшість контролерів сонячних панелей MPPT оснащені цифровими дисплеями та вбудованими комп’ютерними інтеейсами для кращого моніторингу та управління.

Вибір правильного контролера сонячного заряду

Ми бачили, що основною функцією контролера заряду батареї є регулювання потужності, що передається від генеруючого пристрою, будь то сонячна панель або вітрогенератор, до акумуляторних батарей. Вони допомагають належним чином підтримувати батареї сонячної електростанції, запобігаючи їх перезарядженню або недозарядженню, таким чином забезпечуючи тривалий термін служби батарей.

Сонячний струм, який регулюється контролером заряду, не тільки заряджає батареї, але також може передаватися на інвертори для перетворення постійного струму в змінний струм для живлення електромережі.

Для багатьох людей, які хочуть жити “поза мережею”, контролер заряду є цінним елементом обладнання в складі сонячної панелі або вітрогенератора. В Інтернеті ви знайдете безліч виробників контролерів заряду, але вибір правильного може іноді бути досить заплутаним, і до того ж вони коштують недешево, тому пошук якісного регулятора заряду сонячної батареї дійсно має велике значення.

Краще не купувати низькоякісні дешеві контролери, оскільки вони можуть фактично зашкодити терміну служби акумулятора і збільшити ваші загальні витрати в довгостроковій перспективі. Для більшого душевного спокою, чому б не натиснути тут і не переглянути деякі з кращих контролерів заряду акумулятора, доступних на Amazon, а також дізнатися більше про різні типи контролерів заряду сонячних батарей, доступних як частина вашої сонячної енергетичної системи, які допоможуть вам заощадити гроші і захистити навколишнє середовище.

Знайдіть нас на

 • Зберігання енергії
 • Акумулятори глибокого циклу
 • Розуміння акумуляторів
 • Як з’єднати батареї разом
 • Акумулятор глибокого циклу

У продажу зараз Бестселер Немає. 1 Установка фотоелектричної конструкції для чайників 13.77

У продажу зараз Бестселер Немає. 3 Фотоелектричні системи: Посібник з проектування та встановлення 29.45

У продажу зараз Бестселер Немає. 4 Фотоелектричні системи 119.99

Будь ласка, скажіть своє слово!

Ми сподіваємося, що цей посібник з контролера заряду акумулятора був корисним та інформативним для вас. Чи готові ви поділитися своїми думками та досвідом з нами та багатьма іншими? Ваші коментарі та думки власників завжди вітаються, просто опубликуйте їх у розділі нижче.

P.S. Не забудьте вподобати, оцінити та поділитися цією статтею про підручники з альтернативної енергетики. Дякуємо за використання нашого сайту.

Коментарі та думки власників вже про ” Battery Charge Controller

Привіт. Я розглядаю можливість поєднання вітрової та сонячної енергії для мого човна, що стоїть на причалі. Я думаю, що комбінація була б гарною, оскільки Шотландія не має багато сонця, а мій причал трохи захищений портовим муром. Чи можу я підключити вихід вітрогенератора на 2 ампера до регулятора Renogy mppt (20 ампер), чи буде він керувати живленням моїх акумуляторів так само, як і сонячна панель??

Контролери MPPT вже давно використовуються для фотоелектричних (сонячних) електростанцій, але також можуть бути використані для вітрогенераторів. У реальному житті швидкість вітру не є постійною, а змінюється безперервно, отже, ідеальні оберти ротора для максимального крутного моменту також будуть змінюватися. Важливо пам’ятати, що для кожної швидкості вітру існує оптимальна частота обертання, і саме на ній ми хочемо запустити вітрову турбіну, щоб досягти MPPT. Однак для правильної роботи контролера потрібна крива потужності MPPT, яка є специфічною для вітрової турбіни, яку ви хочете підключити до контролера. Тому перевірте в інструкції до MPPT, чи можна підключити його до вітрогенератора. Якщо ні, то це не рекомендується, оскільки на відміну від фотоелектричних, вітрогенератор може видавати набагато вищу вхідну напругу холостого ходу (Voc), коли він не завантажений або ваші батареї розряджені.

У мене є система сонячних панелей потужністю 730 Вт, 76 В, яка заряджає батарею 24 В за допомогою контролера заряду Morning Star MPPT в режимі OFF GRID. Який ДБЖ/інвертор APC або LUMINOUS, сумісний із сонячними батареями, найкраще підходить для використання?

Привіт, я з цікавістю прочитав ваш сайт. У нас є великий будинок, в якому працює бізнес. Наше постійне навантаження без усього обладнання на місці становить близько 4 кВт Це поєднання серверів та ІТ-обладнання, морозильних камер, холодильників тощо. Коли все на місці з опаленням, освітленням, телевізорами і т.д. це може досягти 10 кВт, наші витрати на електроенергію виходять з-під контролю. У нас є великий загін приблизно в 50 м від найближчого електричного підключення на 240 В до електропроводки, що знаходиться в сараї. Ми розглядаємо можливість зробити крок до сонячної енергії. Наша початкова мета полягає в тому, щоб просто живити офісне навантаження, використовуючи виключно сонячну енергію, коли воно працює, і, очевидно, використовувати мережу для будь-якого дефіциту. Ми знаємо, що власність буде споживати всю вироблену енергію. У нас було кілька думок. 1) Проста система. Встановіть масив, який може генерувати приблизно 3 кВт, підключіть його до сонячного інвертора і просто підключіть його до системи електропроводки об’єкта нерухомості в якості входу. Все, що вона виробляє, має бути спочатку спожито, перш ніж нам потрібно буде отримувати енергію з мережі. Чи є це припущення правильним, якщо припустити, що у нас є локальне навантаження, яке дорівнює або перевищує потужність сонячної батареї?? 2) Як розширення 1) вище. Ми хотіли б побудувати більший масив і підключити його до акумуляторної батареї (це схоже на область чорної магії), яка має достатню потужність, щоб забезпечити стабільне живлення інвертора, який потім буде підключений, як і раніше, до систем електропроводки, що забезпечить змінне навантаження від 4 до 10 кВт, ми бачили піки в 12 кВт на нашому моніторі, який закріплений на вхідному з’єднанні мережі 100А 240В. Як нам визначити розмір масиву та акумуляторної системи та відповідного інвертора тощо. Чи є панелі з вищою напругою кращими за панелі з нижчою напругою? Чи є вища напруга струн кращою за нижчу з точки зору перетворення електроенергії? e.g. Чи ефективніше перетворювати з 48В на 240В, а не з 12 або з 24В на 240В Якщо у мене є ланцюг 24В 1000Ач, що складається з послідовно з’єднаних 2 паралельних ланцюгів 12В з 5 батарей 12В 200Ач, що дає мені 24В 1000Ач ємності або теоретично 24 кВт-год, якого розміру інвертор мені знадобиться для забезпечення електроенергією мого будинку і чи буде моя система використовувати енергію, яку я маю до підключення до електромережі?? Я впевнений, що деякі з цих питань є трохи базовими, але ми дуже орієнтовані на “зроби сам” і хочемо побудувати це самостійно. Будь-яка допомога в розумінні цього була б чудовою. Я впевнений, що багато чого залишилося поза моєю запискою. Наприклад, розмір кабелю тощо. Логічно я думаю, що ми знаємо, що ми думаємо, що відбувається, але це не робить це так! Наприклад, чи споживемо ми все, що маємо, перш ніж візьмемо щось з мережі? Я прошу вибачення за будь-які помилки або граматичні помилки. Будьмо, Тоні

Тут піднято ряд слушних питань, і ми спробуємо відповісти на них. По-перше, мережева система з інверторним живленням. це, по суті, кілька сонячних панелей (або турбін), підключених до одного інвертора (або набору невеликих інверторів), які подають енергію безпосередньо в електромережу. Як правило, фотоелектричні інвертори працюють як джерела струму, що інжектують електричний струм в електромережу у фазі з мережевою напругою. Зазвичай вважається, що ВСЯ енергія, вироблена фотоелектричними панелями (масивом), споживається в точці генерації, але це не завжди так. Споживана потужність є як активною (реальною), так і реактивною. Фотоелектричні панелі генерують лише активну потужність. Якщо ваше середнє енергоспоживання становить, наприклад, 10 кВт-год на день, і ви генеруєте 12 кВт-год за 4 години повного сонця в цей день, то частина вихідної потужності інвертора може споживатися самостійно, а частина може потрапляти в електромережу. В рівній мірі 100% струму інвертора може надходити в мережу, і ви можете споживати 100% з мережі, просто сповільнюючи при цьому роботу вашого лічильника електроенергії. В середньому фотоелектричні панелі генерують максимальну потужність протягом 4-5 годин повного сонця на день, оскільки вони не можуть стабільно генерувати потужність 24 години на добу при номінальній вихідній потужності. Збільшення розміру інвертора за рахунок більшої вхідної потужності постійного струму, ніж вихідна потужність змінного струму, може збільшити вихідну потужність в умовах низької освітленості, таким чином продовжуючи 5 годин. Як і сонячне відстеження. Підключення акумуляторної батареї забезпечило б більшу автономність, але за додаткову плату і збільшення розміру масиву, оскільки зараз масив повинен заряджати батареї протягом 5 годин плюс живити мережу. Тоді розмір і тип системи, підключеної до мережі, в кінцевому підсумку залежатиме від того, скільки годин автономності вам потрібно, і скільки ви готові заплатити за це наперед. Більш високі напруги струн краще, якщо все залишається в межах допуску в найгірших умовах. Оскільки P = VI, вища напруга (V) означає менший струм (I) для даної потужності (P), а отже, менший діаметр кабелю, що робить його дешевшим. Напруга фотоелектричної панелі залежить від потужності (100 Вт або 400 Вт) панелі. Вища потужність фотоелектричних модулів означає фізично більші панелі, а отже, більшу площу установки на м2.

у статті сказано, що контролер повинен припинити заряджання 12-вольтової батареї приблизно на 14.2В, що з 6-вольтовими акумуляторами. те ж саме?

Ні, звичайно, ні. Одна 3-елементна 6-вольтова акумуляторна батарея повинна мати повністю заряджену напругу на клемах близько 6.35 вольт. Для правильної зарядки вологого акумулятора вихідна напруга зарядної системи повинна бути трохи вищою, ніж напруга на клемах повністю зарядженого акумулятора, щоб забезпечити протікання зарядного струму в напрямку від зарядного пристрою до акумулятора. Постійна напруга, що дорівнює між 2.35 до 2.Для зарядки акумуляторних батарей рекомендується 45 вольт на елемент. Таким чином, для 12-вольтової 6-елементної батареї це становить від 14.1 і 14.7 вольт, тому контролер заряду повинен припинити заряджання акумулятора після досягнення цього рівня напруги, або переключитися на плаваючий заряд з низьким струмом. Для 6-вольтової 3-елементної батареї цей рівень напруги становить від 7.05 і 7.35 вольт.

Вибір правильного контролера/регулятора сонячного заряду

Контролер заряду сонячної батареї (часто його називають регулятором) схожий на звичайний зарядний пристрій, тобто.e. він регулює струм, що протікає від сонячної панелі до акумуляторної батареї, щоб уникнути перезарядки акумуляторів. (Якщо вам не потрібно розуміти, чому, прокрутіть до кінця, щоб побачити просту блок-схему). Як і у звичайному якісному зарядному пристрої для акумуляторів, для нього підходять різні типи акумуляторів, можна вибрати напругу поглинання, плаваючу напругу, а іноді також можна вибрати періоди часу та / або хвостовий струм. Вони особливо підходять для літій-залізо-фосфатних батарей, оскільки після повного заряду контролер залишається на встановленій плаваючій або утримуючій напрузі близько 13.6V (3.4В на елемент) до кінця дня.

Найпоширеніший профіль заряду. це та сама базова послідовність, що використовується на якісному мережевому зарядному пристрої, тобто.e. об’ємний режим поглинання плаваючий режим. Перехід в режим об’ємного заряду відбувається при:

 • схід сонця вранці
 • якщо напруга акумулятора падає нижче певної напруги протягом більш ніж встановленого періоду часу, e.g. 5 секунд (повторний вхід)

Цей повторний вхід в режим об’ємного заряду добре працює зі свинцево-кислотними акумуляторами, оскільки падіння напруги гірше, ніж у літієвих акумуляторів, які підтримують вищу і стабільнішу напругу протягом більшої частини циклу розряджання.

Літієві батареї

Літієві батареї (LiFePO4) не виграють від повторного переходу в режим об’ємного заряду протягом дня, оскільки внутрішній опір літієвих батарей збільшується при високих (і низьких) станах заряду, як показано помаранчевими вертикальними лініями на графіку нижче, і необхідно лише час від часу балансувати елементи, що може бути зроблено тільки навколо напруги поглинання. Пов’язана з цим причина полягає в тому, щоб уникнути швидких і великих коливань напруги, які виникатимуть у цих регіонах під час увімкнення та вимкнення великих навантажень.

Літієві батареї не мають визначеної “плаваючої напруги”, і тому “плаваюча напруга” контролера повинна бути встановлена на рівні або трохи нижче “напруги коліна заряду” (як показано на графіку нижче) профілю заряду LiFePO4, тобто.e. 3.4В на елемент або 13.6В для батареї 12В. Контролер повинен утримувати цю напругу протягом решти дня після повного заряду акумулятора.

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Різниця між PWM і MPPT контролерами сонячного заряду

Суть різниці полягає в наступному:

 • За допомогою ШІМ-контролера струм з панелі витягується при напрузі трохи вище напруги акумулятора, тоді як
 • За допомогою контролера сонячного заряду MPPT струм відбирається з панелі при “максимальній напрузі потужності” (уявіть собі контролер MPPT як “розумний DC-DC перетворювач”)

Ви часто бачите слогани на кшталт “ви отримаєте 20% або більше збору енергії від контролера MPPT”. Ця додаткова енергія насправді значно варіюється, і нижче наведено порівняння за умови, що панель знаходиться на повному сонці, а контролер працює в режимі об’ємного заряду. Ігноруючи падіння напруги і використовуючи просту панель і просту математику в якості прикладу:

Напруга акумулятора = 13В (напруга акумулятора може змінюватися в межах, скажімо, 10.8В при повному розряді і 14.4В в режимі абсорбційного заряду). При напрузі 13 В потужність панелі буде трохи вищою, ніж максимальна потужність, скажімо, 5.2A

З ШІМ-контролером потужність, що споживається з панелі, становить 5.2А 13В = 67.6 Вт. Ця кількість енергії буде отримана незалежно від температури панелі, за умови, що напруга на панелі залишається вищою за напругу акумулятора.

З контролером MPPT потужність від панелі становить 5.0А 18В = 90 Вт, i.e. на 25% вище. Однак це занадто оптимістична оцінка, оскільки напруга падає з підвищенням температури; тому, якщо припустити, що температура панелі піднімається, скажімо, до 30°C вище температури стандартних умов випробувань (STC) 25°C, а напруга падає на 4% на кожні 10°C, то i.e. загалом 12%, тоді потужність, яку споживає MPPT, становитиме 5А 15.84V = 79.2W i.e. 17.на 2% більше потужності, ніж ШІМ-контролер.

Підсумовуючи, можна сказати, що з контролерами MPPT спостерігається збільшення збору енергії, але відсоток збільшення збору енергії значно варіюється протягом дня.

ШІМ:

Контролер ШІМ (широтно-імпульсної модуляції) можна розглядати як (електронний) перемикач між сонячними панелями та акумулятором:

 • Перемикач увімкнений, коли зарядний пристрій перебуває в режимі об’ємного заряду
 • Перемикач “клацає” увімкненим і вимкненим за необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на рівні напруги поглинання
 • Перемикач вимкнений в кінці абсорбції, коли напруга акумулятора падає до плаваючої напруги
 • Перемикач знову “клацає” УВІМКНЕНО і ВИМКНЕНО за необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб утримувати напругу акумулятора на плаваючому рівні напруги поглинання

Зверніть увагу, що коли вимикач вимкнений, напруга на панелі буде дорівнювати напрузі холостого ходу (Voc), а коли вимикач увімкнений, напруга на панелі буде дорівнювати падінню напруги акумулятора між панеллю та контролером.

Найкраще панелі підходять для ШІМ-контролера:

Найкраще для ШІМ-контролера підходить панель з напругою, яка трохи вища за необхідну для заряджання акумулятора з урахуванням температури, як правило, панель з Vmp (максимальною напругою живлення) близько 18 В заряджає 12-вольтовий акумулятор. Їх часто називають панелями на 12 В, хоча вони мають напругу близько 18 В.

MPPT:

Контролер MPPT можна розглядати як “розумний DC-DC перетворювач”, тобто.e. він знижує напругу панелі (отже, можна використовувати “домашні панелі”) до напруги, необхідної для заряджання акумулятора. Струм збільшується в тому ж співвідношенні, в якому падає напруга (ігноруючи втрати на нагрівання в електроніці), подібно до звичайного понижувального DC-DC перетворювача.

“Розумним” елементом в DC-DC перетворювачі є моніторинг точки максимальної потужності панелі, яка буде змінюватися протягом дня залежно від сили та кута падіння сонця, температури панелі, затінення та стану панелі (панелей). Потім “розумні” пристрої регулюють вхідну напругу DC-DC перетворювача. “інженерною мовою” це забезпечує узгоджене навантаження на панель.

Найкраще панелі підходять для контролера MPPT:

 • Напруга відкритого контуру панелі (Voc) повинна бути нижче допустимої напруги.
 • VOC має бути вище “пускової напруги”, щоб контролер “спрацював”
 • Максимальний струм короткого замикання панелі (Isc) повинен бути в межах зазначеного діапазону
 • Максимальна потужність масиву. деякі контролери дозволяють це “перевищувати”, e.g до Redarc Manager 30 дозволяється підключати до 520 Вт

Вибір правильного сонячного контролера/регулятора

ШІМ. хороший недорогий варіант:

f або сонячні панелі з максимальною напругою живлення (Vmp) до 18В для зарядки 12В батареї (36В для 24В батареї і т.д.).

Коли напруга сонячної батареї значно вища за напругу акумулятора e.g. використання домашніх панелей для зарядки акумуляторів на 12 В

MPPT-контролер буде давати вищу віддачу порівняно з ШІМ-контролером, оскільки напруга на панелі зростає. I.e. панель потужністю 160 Вт, що використовує 36 звичайних монокристалічних елементів з максимальним підсилювачем потужності 8.4А забезпечить близько 8.6А при 12В; в той час як панель потужністю 180 Вт з 4 додатковими елементами забезпечить таку ж силу струму, але 4 додаткові елементи збільшують напругу панелі на 2В. ШІМ-контролер не збирає ніякої додаткової енергії, але MPPT-контролер збирає додаткові 11.1% (4 / 36) від панелі 180 Вт.

За тим же принципом всі панелі, що використовують елементи SunPower з більш ніж 32 елементами, вимагають контролера заряду MPPT, інакше ШІМ-контролер буде збирати таку ж енергію з панелей з 36, 40, 44 елементами, як і з панелі з 32 елементами.

Функції та опції контролера сонячного заряду

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Підвищення MPPT-контролерів

Контролери заряду MPPT “Boost” дозволяють заряджати акумулятори, які мають вищу напругу, ніж панель.

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює
контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Комбіновані зарядні пристрої MPPT і DC-DC

Функція MPPT є природним доповненням до функції зарядного пристрою DC-DC, і є кілька якісних брендів, які забезпечують цю функцію, і вона знаходиться в стадії розробки. Окремий блок можна використовувати самостійно, оскільки він автоматично перемикається між зарядкою від генератора та сонячною зарядкою. Для великих систем ми рекомендуємо використовувати окремий MPPT-контролер для стаціонарних панелей на даху і комбінований MPPT/DC-DC з переносними панелями. У цьому випадку з’єднувач Anderson розміщується на зовнішній стороні автофургона, який потім підключається до сонячного входу пристрою MPPT/DC-DC.

Зверніть увагу, що ємність акумулятора повинна бути достатньою, щоб комбінований зарядний струм від одночасної зарядки від генератора та дахових сонячних панелей не перевищував рекомендований виробником максимальний зарядний струм.

Дешевші варіанти

Дешеві контролери можуть бути позначені як MPPT, але тестування показало, що деякі з них насправді є ШІМ-контролерами. Дешеві контролери можуть не мати захисту від перенапруги акумулятора, що може призвести до перезарядження акумулятора з потенційним пошкодженням акумулятора; рекомендується бути обережним. Зазвичай, через збільшену схему, сонячні контролери заряду MPPT будуть фізично більшими, ніж сонячні контролери заряду PWM.

Кілька сонячних зарядних пристроїв

При правильному підключенні можна додати кілька сонячних зарядних пристроїв (будь-якої комбінації типу і потужності) для зарядки акумулятора. Правильне підключення означає, що кожен сонячний зарядний пристрій підключається окремо і безпосередньо до клем акумулятора. Цей ідеальний випадок означає, що кожен контролер буде “бачити” напругу акумулятора і на нього не впливатиме струм, що надходить від інших контролерів заряду. Ця ситуація нічим не відрізняється від заряджання акумулятора від мережі/генератора одночасно з заряджанням від сонця. З сучасними контролерами струм не буде текти в зворотному напрямку від батареї до контролера (за винятком дуже малого струму спокою).

Збільште сонячну зарядку за допомогою контролера заряду MPPT

MPPT розшифровується як Maximum Power Point Tracking. технологія регулювання заряду акумуляторної батареї. Функція контролера заряду MPPT є аналогом трансмісії в автомобілі. Коли трансмісія знаходиться на неправильній передачі, колеса не отримують максимальної потужності. Це тому, що двигун працює або повільніше, або швидше, ніж його ідеальний діапазон швидкості. Мета трансмісії. з’єднати двигун з колесами таким чином, щоб двигун працював у сприятливому діапазоні швидкостей, незважаючи на зміну прискорення та рельєфу місцевості.

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Давайте порівняємо фотомодуль з автомобільним двигуном. Його напруга аналогічна швидкості обертання двигуна. Ідеальна напруга. це напруга, при якій він може видати максимальну потужність. Це називається точкою максимальної потужності. (Це також називається піковою напругою, скорочено Vpp). Vpp змінюється залежно від інтенсивності сонячного світла та температури сонячних елементів. Напруга акумулятора аналогічна швидкості обертання коліс автомобіля. Вона залежить від рівня заряду акумулятора та від навантаження на систему (будь-яких увімкнених приладів та освітлення). Для 12-вольтової системи цей показник варіюється від 11 до 14.5V.

Для того, щоб зарядити акумулятор (підвищити його напругу), на фотомодуль потрібно подати напругу, вищу за напругу акумулятора. Якщо Vpp фотомодуля трохи нижче напруги акумулятора, то струм падає майже до нуля (як двигун, що обертається повільніше, ніж колеса). Тому, щоб перестрахуватися, типові фотоелектричні модулі виготовляються з напругою близько 17 В, якщо вимірювати її при температурі елемента 25°C. Вони роблять це тому, що в дуже спекотний день напруга може впасти до 15 В. Однак у дуже холодний день вона може піднятися до 18В!

Що відбувається, коли Vpp набагато вища за напругу акумулятора? Напруга модуля знижується до нижчої за ідеальну напруги. Традиційні контролери заряду передають фотоелектричний струм безпосередньо на батарею, не даючи вам жодної вигоди від цього додаткового потенціалу.

Тепер давайте проведемо ще одну аналогію. Трансмісія автомобіля змінює співвідношення між швидкістю та крутним моментом. На низькій передачі швидкість коліс зменшується, а крутний момент збільшується, так?? Аналогічно, MPPT змінює співвідношення між напругою і струмом, що подається на батарею, щоб забезпечити максимальну потужність. Якщо є надлишкова напруга від фотоелектричної станції, вона перетворює її в додатковий струм, що подається на батарею. Крім того, це схоже на автоматичну коробку передач. Оскільки Vpp фотоелектричного масиву змінюється залежно від температури та інших умов, він “відстежує” цю різницю і відповідно регулює співвідношення. Тому вона називається трекером точки максимальної потужності.

Які переваги MPPT?

Це залежить від вашого масиву, клімату та сезонного навантаження. Він дає вам ефективний приріст струму тільки тоді, коли Vpp більше, ніж приблизно на 1 В вище, ніж напруга батареї. У спекотну погоду цього може не статися, якщо тільки батареї не розряджені. Однак у холодну погоду напруга може зростати до 18 В. Якщо ви найбільше використовуєте енергію взимку (що характерно для більшості будинків) і у вас холодна зимова погода, то ви можете отримати значний приріст енергії, коли вона вам найбільше потрібна!

Приклад: MPPT в холодний зимовий день

Якщо зовнішня температура становить 20°F (-7°C) і дме легкий вітер, температура фотоелемента піднімається лише до 32°F (0°C). Vpp = 18 В. Батареї трохи розряджені, а навантаження увімкнено, тому напруга батареї = 12.0.

Співвідношення Vpp до напруги акумулятора становить 18:12 = 1.5:1.

За таких умов теоретично ідеальний MPPT (без падіння напруги в ланцюзі масиву) забезпечить збільшення струму заряду на 50%. Насправді, є втрати при перетворенні так само, як є тертя в трансмісії автомобіля. Звіти з місць показують, що зазвичай спостерігається збільшення від 20 до 30%.

Що таке ШІМ-контролер заряду?

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Енергія сонця перетворюється в електричну за допомогою сонячних панелей. Важливий, але непомітний компонент відповідає за підтримку збалансованої напруги між сонячними панелями і акумуляторами. Саме ШІМ-контролер заряду оптимізує передачу енергії та захищає акумулятори. Отже, давайте сьогодні дізнаємося більше про те, що таке ШІМ-контролер заряду, і розкриємо його справжній потенціал.

Що таке ШІМ-контролер заряду?

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Контролер ШІМ (широтно-імпульсної модуляції). це цифровий зв’язок між сонячними панелями та акумуляторами. Контролер заряду сонячної батареї (також відомий як регулятор) функціонує подібно до звичайного зарядного пристрою, керуючи струмом, що протікає від сонячної панелі до акумуляторної батареї, щоб запобігти перезарядці. Він може вмістити кілька типів акумуляторів, як і звичайний зарядний пристрій.

Напруга поглинання може керувати плаваючою напругою, а також часом і хвостовим струмом. Вони найбільше підходять для літій-залізо-фосфатних батарей, оскільки після повного заряду контролер залишається на фіксованому плаваючому значенні або підтримує напругу близько 13.6V (3.4 В на елемент) протягом решти дня.

Найпоширеніший профіль заряджання. це та сама проста послідовність, яку можна побачити на хорошому мережевому адаптері: Об’ємний режим. режим поглинання. плаваючий режим.

Якщо напруга батареї падає нижче заданої напруги протягом більш тривалого періоду часу, наприклад, 5 секунд (повторний вхід), цей повторний вхід в об’ємний режим працює краще для свинцево-кислотних акумуляторів, оскільки падіння напруги більше, ніж для літієвих акумуляторів, які зберігають більш високу, більш стабільну напругу протягом решти періоду розряду.

У ШІМ-контролері заряду сонячної батареї:

Поки зарядний пристрій перебуває в режимі об’ємного заряджання, перемикач увімкнено.

Перемикач вмикається та вимикається в міру необхідності (широтно-імпульсна модуляція), щоб підтримувати напругу батареї абсорбера.

Коли напруга батареї падає до напруги плаваючої напруги по завершенню абсорбції, вимикач вимикається.

Щоб підтримувати плаваючу напругу акумулятора, перемикач вмикається та вимикається в міру необхідності (широтно-імпульсна модуляція).

Коли вимикач вимкнений, напруга на панелі дорівнює значенню розімкнутого контуру (Voc). При натисканні кнопки напруга дорівнює напрузі батареї плюс різниця напруг між панеллю та контролером. Після цього давайте вивчимо принцип роботи контролера заряду ШІМ.

Що таке принцип роботи контролера заряду ШІМ?

Ваша система сонячних панелей та домашня батарея повинні мати відповідну напругу при використанні ШІМ-контролера. Основний принцип роботи контролера заряду ШІМ полягає в тому, що він ефективно запобігає перезарядці та повністю використовує сонячну енергію для зарядки акумулятора, в останні роки був розроблений контролер заряду з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ).

ШІМ-контролер заряду на імпульсний режим перемикає вхід фотомодуля, коли батарея прагне до повного заряду, частота імпульсу або робочий цикл змінюється, так що час увімкнення скорочується, а зарядний струм поступово йде до нуля.

Коли напруга батареї досягне найнижчої точки, зарядний струм знову поступово збільшиться. Ця техніка зарядки може продовжити загальний термін служби акумулятора у фотоелектричній системі, створюючи більш повний стан заряду. Стан заряду захищений широтно-імпульсною модуляцією, що може продовжити загальний термін служби акумулятора в сонячній системі. Тепер давайте вивчимо переваги контролера заряду ШІМ та недоліки контролера заряду ШІМ.

ШІМ-контролери сонячного заряду є найпоширенішою формою контролера заряду, яку можна побачити в сонячних магазинах. Вони дешевші та простіші, ніж контролери MPPT. ШІМ-контролери зменшують кількість енергії, що надходить у вашу батарею, поступово, коли вона наближається до ємності.

Які переваги та недоліки ШІМ-контролера заряду?

Переваги ШІМ-контролера заряду та недоліки ШІМ-контролера заряду наведені нижче:

Переваги

 • При демодуляції сигнал можна легко відокремити, і шум також можна легко відокремити.
 • Висока потужність для обробки потужності.
 • Може використовувати надзвичайно високу частоту.
 • Шумові перешкоди зменшуються, оскільки під час роботи виділяється менше тепла.
 • При використанні для перетворення напруги або для живлення лампочки споживає дуже мало енергії. Всі три типи систем мають помірну неефективність.
 • На відміну від імпульсної модуляції положення, синхронізація між передавачем і приймачем не потрібна.

Недоліки

 • Система вимагає використання напівпровідникового пристрою з коротким часом увімкнення та вимкнення. Отже, його придбання є досить дорогим.
 • Схема складна.
 • Перешкоди з радіочастотними сигналами.
 • Зв’язок вимагає величезної пропускної здатності.
 • Через високу частоту ШІМ виникають великі втрати при перемиканні.
 • Миттєва потужність передавача змінюється.

Що таке налаштування ШІМ-контролера заряду сонячної батареї?

контролер, заряд, акумулятора, сонячний, працює

Контролер сонячного заряду може керувати широким діапазоном напруги батареї, від 12 вольт до 72 вольт. Але найдорожчі контролери можуть керувати напругою до 72 вольт, що необхідно, якщо ви маєте намір зберігати енергію протягом тривалого періоду часу. Хоча сонячні панелі можна підключати паралельно, щоб отримати максимальну вихідну напругу, простий контролер заряду може приймати тільки 12 або 24 вольт в якості вхідної напруги.

Для використання сонячного контролера заряду необхідно вказати параметри напруги та струму. Ви можете досягти цього, змінивши налаштування напруги контролера заряду. Налаштування напруги контролює швидкість заряджання сонячних батарей. Ці параметри можна змінити за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення або на контролері заряду. Щоб отримати максимальну віддачу від вашої сонячної енергетичної системи, рекомендується дотримуватися рекомендацій виробника. В іншому випадку ваша система не зможе досягти свого повного потенціалу.

 • Правильно підключіть контролер сонячного заряду до акумуляторної батареї та панелей.
 • Якщо буде виявлено живлення, екран контролера засвітиться.
 • Утримуйте кнопку Меню протягом декількох секунд, щоб отримати доступ до меню налаштувань.
 • На дисплеї відобразиться струм заряду (PV to Battery).
 • Тривале натискання кнопки меню для доступу до меню вибору типу батареї.
 • Контролер автоматично визначить напругу акумулятора.
 • Відповідно до інструкції з експлуатації акумулятора, встановіть напругу плаваючого заряду, напругу абсорбційного заряду, значення відключення низької напруги та значення відновлення низької напруги.
 • Встановіть значення розряду для навантаження постійного струму (за наявності), і контролер заряду почне процес встановлення.

Чи є ШІМ хорошим контролером заряду?

Після вивчення налаштувань ШІМ-контролера заряду сонячної батареї, давайте перевіримо, чи є ШІМ хорошим контролером заряду чи ні. Контролери заряду необхідні для переважної більшості покупців сонячних батарей. Дахові або наземні сонячні установки з резервним акумулятором практично завжди підключені до електромережі, і якщо ваш акумулятор повністю заряджений, надлишок сонячної енергії буде автоматично перенаправлений туди.

Якщо ви хочете створити невелику автономну сонячну електростанцію з резервним акумулятором, вам слід розглянути можливість придбання контролера заряду, щоб забезпечити належний рівень заряду акумулятора. ШІМ-контролер заряду повинен бути достатнім для відносно невеликих батарей в парі з сонячними панелями з низькою потужністю. Контролер заряду MPPT може бути доречним для більш складних сонячних проектів “зроби сам” з більшою потужністю панелей.

Широтно-імпульсна модуляція широко використовується в автономних сонячних системах для дому та бізнесу. ШІМ вимагає узгодження напруги масиву панелей з напругою акумуляторної батареї. В іншому випадку потужність зарядки буде втрачена. І чим більша невідповідність, тим більші втрати потужності. Як наслідок, ШІМ дешевше, але має меншу гнучкість і ефективність.

Олівія прихильна до зеленої енергетики і працює над тим, щоб допомогти забезпечити довгострокову придатність нашої планети для життя. Вона бере участь у збереженні навколишнього середовища, переробляючи відходи та уникаючи одноразового пластику.

Залишити відповідь