Гібридна сонячна система на 8 кВт з інвертором. Гібридна сонячна система на 8 кВт

кВА Інверторна гібридна сонячна система на 8 кВт

Знайти схожі товари

Опис продукту

Інтеейс APPБезпечний пакетПроектиЗв’яжіться з нами

Вступ до компанії: Anhui Daheng Energy Technology Co., Компанія DAH Solar Ltd (скорочено DAH Solar) була створена в 2009 році з потужністю 1.5 ГВт на рік.

Ми є національним високотехнологічним підприємством, що спеціалізується на розробці та виробництві фотоелектричних модулів, дослідженні, експлуатації та технічному обслуговуванні фотоелектричних електростанцій.

Наша продукція була схвалена міжнародними сертифікатами, такими як TUV, IEC, CE, INMETRO, FIDE тощо. І внутрішня сертифікація Китаю, така як CQC, Leader, ISO9001, ISO14001, OHSAS18001 тощо.

DAH Solar вже вкоренилася на внутрішньому ринку, в той же час ми активно досліджуємо міжнародні ринки, і створили мережу продажів більш ніж в 100 країнах з усього світу, таких як Україна, Німеччина, Польща, Бразилія, Мексика і т.д.

DAH Solar постійно інвестує в науково-дослідні розробки своєї продукції і на даний момент вже отримала більше 60 патентів. Розумні фотоелектричні модулі та хмарна платформа моніторингу, розроблені DAH Solar, знаходяться на передньому краї сонячної індустрії. Ми прагнемо бути всесвітньо відомим постачальником інтелектуальних фотоелектричних модулів та систем.

Ми маємо можливість забезпечити індивідуальний дизайн та підтримку різних сонячних систем, таких як комерційні та домашні автономні сонячні системи, гібридні сонячні системи, підключені до мережі сонячні системи, системи сонячного освітлення тощо. У нас є професійна команда інженерів для проектування систем, кваліфікована команда продажів, щоб запропонувати вам рішення, вдумливі колеги з логістичного відділу допомагають клієнтам безпечно завершити та отримати замовлення.

DAH Solar надає послуги з проектування сонячних систем та технічні консультації за різними запитами. Інженер з продажу завжди до ваших послуг 24/7. З нетерпінням чекаємо можливості працювати з вами, віримо, що вам сподобається наша якість та сервіс.

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні акумулятори, автономні та мережеві енергосистеми.

0 лютого 2023 р. Джейсон Сварк

гібридна, сонячна, система, інвертором

Це лише посібник. Для отримання більш детальної технічної інформації див. базовий посібник з вибору домашньої системи сонячних батарей з підключенням до мережі або автономної системи. Сонячні та акумуляторні системи зберігання повинні встановлюватися досвідченим ліцензованим електриком. Сонячні системи та системи зберігання енергії генерують і зберігають величезну кількість енергії, що може призвести до пошкодження, пожежі або серйозних травм, якщо установка не відповідає всім відповідним нормам, стандартам і рекомендаціям.

Чотири основні кроки до проектування акумуляторних або автономних сонячних систем

Перш ніж вибрати або придбати будь-яке обладнання, необхідне для гібридної або автономної енергосистеми, інсталятор повинен розуміти основи визначення розмірів систем зберігання енергії. Найважливішою частиною процесу є розробка профілю навантаження або побудова таблиці навантаження, щоб оцінити кількість енергії, яку необхідно генерувати і зберігати в день. Якщо ви не можете розробити таблицю навантажень, зверніться до професійного інсталятора або проектувальника системи.

 • Оцініть навантаження. спочатку визначте, скільки енергії потрібно на добу в кВт-год. Для автономних енергосистем слід розробити таблицю навантажень як для літнього, так і для зимового періоду. При виборі акумуляторної батареї та інверторного зарядного пристрою також слід враховувати імпульсні навантаження, коефіцієнти потужності та максимальний або піковий попит.
 • Визначте необхідний розмір батареї в А-год або Вт-год. Для забезпечення точності потрібно враховувати тип і хімічний склад акумулятора, максимальну глибину розряду (DoD), ефективність в обидва боки, дні автономної роботи та максимальну швидкість заряду.
 • Визначте розмір сонячної батареї в кВт. Для зарядки батареї і живлення навантажень необхідний правильно підібраний сонячний масив, враховуючи місцеві умови, в тому числі: середнє сонячне випромінювання протягом року (пікові сонячні години), проблеми затінення, орієнтацію панелей, втрати в кабелях і температурні відхилення (коефіцієнти втрат).
 • Після того, як кроки з 1 по 3 виконані, ви можете вибрати відповідний розмір інвертора-зарядного пристрою, сонячного інвертора або контролера сонячного заряду MPPT, який підійде для вашої системи.

Як вибрати гібридний або автономний інвертор

Сучасні гібридні автономні системи зберігання енергії мають багато технічних характеристик, які слід враховувати, перш ніж вибрати відповідний інверторний зарядний пристрій для акумуляторів. Зараз існує багато різних типів систем, включаючи мережеві інвертори-зарядні пристрої, гібридні інвертори, комплексні системи з інтегрованим акумуляторним накопичувачем (BESS) та акумуляторні системи з підключенням до мережі змінного струму. Тут ми допоможемо пояснити деякі ключові вимоги, які слід враховувати.

 • Вихідна потужність інвертора. безперервна та імпульсна потужність (кВт)
 • Номінальна сила заряду інвертора (А)
 • Розмір сонячної фотоелектричної батареї (кВт)
 • Прохідна потужність (А)
 • Сумісність з акумуляторами. Напруга мережі та тип акумулятора
 • Конфігурація. З підключенням до мережі змінного або постійного струму
 • Програмне забезпечення та управління енергоспоживанням

Номінальна потужність інвертора

Нижче наведено два основних типи гібридних або автономних інверторів, доступних у різних розмірах з різними номінальними значеннями безперервної та пікової потужності, що вимірюються в кВт або кВА.

 • Автономні інвертори-зарядні пристрої з потужними трансформаторами коштують дорожче, але забезпечують високу імпульсну та пікову вихідну потужність і можуть працювати з високими індуктивними навантаженнями. Багато з цих інверторів-зарядних пристроїв також можуть працювати від мережі, як описано нижче.
 • Гібридні інвертори та акумуляторні системи з підключенням до мережі змінного струму використовують безтрансформаторні інвертори з “перемикаючими транзисторами. Ці компактні легкі інвертори мають нижчі номінальні показники перенапруги та пікової потужності, але є більш економічно ефективними, оскільки вони дешевші та простіші у виробництві.

Безперервна вихідна потужність

Більшість акумуляторних інверторів (гібридних або інверторно-зарядних) доступні в широкому діапазоні розмірів, які визначаються номінальною вихідною потужністю, що вимірюється в кВт або кВА

Інвертор повинен бути підібраний (за розміром) трохи вище, ніж навантаження або потреба в енергії приладів, які він буде живити. Через температурне зниження рейтингу в гарячих середовищах, інвертор повинен мати коефіцієнт перетворення не менше 1.У 2 рази більше, ніж найвищий безперервний літній попит. Залежно від застосування, це часто є найважливішою характеристикою, яку слід враховувати при виборі гібридного інвертора, особливо при використанні гібридного інвертора як резервного джерела живлення для спеціальних або основних навантажень. Тип навантаження. індуктивний або резистивний. також дуже важливий і повинен бути врахований.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Номінальна потужність інвертора в кВт або кВА

Слід звернути увагу на те, чи вказана вихідна потужність інвертора в кВт або кВА. Кіловати, як правило, є більш точною одиницею виміру. Це може трохи заплутати при виборі розміру інвертора для ваших потреб. Загальний коефіцієнт перетворення, що використовується для кВА в кВт, наведено нижче:

кВА x 0.8 = кВт

Наприклад, інвертор потужністю 5 кВА приблизно відповідає інвертору потужністю 4 кВт. Інший приклад: інвертор з безперервною вихідною потужністю 3000 ВА (3 кВА) зазвичай видає лише 2400 Вт безперервно, тобто приблизно 80% від “видимої” номінальної потужності.

Розміри автономних інверторів

Для автономних установок розмір інвертора має вирішальне значення і повинен бути розрахований на повне навантаження (попит) за будь-яких умов. Як уже згадувалося, температурний режим особливо важливий, оскільки вихідна потужність інвертора знижується при високих температурах навколишнього середовища. Наприклад, інвертор потужністю 6 кВт за температури 25°C може видавати лише 4 кВт безперервної потужності.8 кВт при 40°C. Цей фактор необхідно враховувати, особливо в теплому кліматі.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Сплеск або пікова вихідна потужність

Номінальна або пікова потужність дуже важлива для автономних систем, але не завжди критична для гібридних (з підключенням до електромережі). Якщо ви плануєте живити прилади з високими імпульсними навантаженнями, такі як водяні насоси, компресори, пральні машини та електроінструменти, інвертор повинен бути здатним впоратися з високими індуктивними імпульсними навантаженнями.

Час, протягом якого інвертор може підтримувати вихідну потужність перенапруги, також дуже важливий, але може вводити в оману залежно від того, як він описаний виробником. Наприклад, деякі інвертори можуть вказувати потужність перенапруги, скажімо, 8 кВт, тоді як інші можуть вказувати 8 кВт протягом 60 секунд. Якщо час перенапруги (в секундах) не вказано, номінальна потужність може підтримуватися лише протягом 1 або 2 секунд. Як правило, мережеві інверторні зарядні пристрої високого класу мають найвищі показники перенапруги протягом найтривалішого часу. Відомо, що Selectronic SP PRO має один з найвищих показників стійкості до перенапруги серед усіх інверторних зарядних пристроїв на ринку.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Резервне живлення. Безперервний

Як показано на графіку вище, багато гібридних інверторів мають знижену або обмежену резервну потужність під час роботи в режимі резервного або аварійного живлення (EPS). Залежно від використовуваного акумулятора, це може бути додатково обмежено ємністю акумулятора та номінальною вихідною потужністю. Однак є кілька гібридних інверторів (Solax, Redback SolarEdge), які не мають зниженої вихідної потужності в режимі резервування. Спеціальні інверторні зарядні пристрої, такі як Selectronic SP PRO та Victron Multiplus, не мають таких обмежень.

Номінальний заряд інвертора

Щоб забезпечити правильний баланс між ємністю акумуляторної батареї та інвертором, необхідно враховувати максимальну потужність заряду інвертора, яка вимірюється в амперах. Тобто. переконайтеся, що інверторний зарядний пристрій має достатню зарядну потужність, щоб дозволити акумулятору досягти напруги поглинання заряду. Якщо акумуляторна батарея занадто велика, а номінальна потужність інвертора занадто мала, батарея не зможе досягти повного циклу заряду. Це призведе до низької продуктивності, деградації та можливої сульфатації (якщо використовуються свинцево-кислотні батареї).

гібридна, сонячна, система, інвертором

Багато сучасних систем літієвих батарей можуть приймати високий струм заряду до ємності і здатні заряджатися з більш високою швидкістю C. Якщо використовується велика або негабаритна сонячна батарея, а швидкість заряду інвертора недостатня, то сонячна генерація може бути відсічена (зменшена), і система не буде працювати так само ефективно.

Посібник з вибору розміру сонячної батареї

Після того, як ви встановили середньодобове споживання енергії (кВт-год) і врахували місцеве сонячне випромінювання і втрати, наступним кроком є визначення розміру сонячної батареї в кВт. Для автономних систем при виборі розміру сонячної батареї слід також враховувати ємність акумулятора (кВт-год). Це не так просто, оскільки потрібно враховувати багато змінних.

Основним орієнтиром є використання мінімальної кількості пікових сонячних годин (PSH) у вашому регіоні. Зимове значення PSH зазвичай використовується для того, щоб переконатися, що сонячна батарея достатньо велика, щоб повністю зарядити акумуляторну батарею протягом найкоротшого сонячного дня. Наприклад, якщо у вас була батарея на 16 кВт-год, ви хочете генерувати щонайменше 18 кВт-год протягом найкоротшого дня, з урахуванням втрат та інших навантажень. Ви можете використовувати інструмент сонячного проектування Photonik, щоб визначити, скільки кВт-год сонячна батарея буде виробляти протягом року, виходячи з місцевого PSH, орієнтації та кута нахилу масиву. Через відносно низьку вартість сонячних панелей, збільшення розміру сонячної батареї є поширеною практикою, щоб забезпечити зарядку батареї навіть під час поганої або нестійкої погоди. В автономних системах збільшення розміру допоможе скоротити час роботи генератора.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Напруга струни MPPT

Точний розрахунок напруги струн має вирішальне значення при проектуванні сонячної батареї з використанням стрінгових сонячних інверторів або контролерів заряду MPPT. Сонячні системи повинні працювати в найрізноманітніших погодних і кліматичних умовах, і температура навколишнього середовища суттєво впливає на напругу струн, що, в свою чергу, впливає на продуктивність, безпеку і надійність системи. Ви можете скористатися нашим безкоштовним калькулятором напруги струни, щоб швидко визначити напругу струни, використовуючи історичні дані про температуру для вашого місцезнаходження.

Гібридні інвертори мають інтегровані MPPT з обмеженнями вхідної напруги та струму, які можуть обмежувати розмір сонячної батареї, яка може бути використана (зазвичай близько 6-8 кВт однофазної). Для порівняння, мережеві інтерактивні інверторні зарядні пристрої, такі як Selectronic SP PRO та Victron Multiplus, можуть працювати як з сонячними інверторами, так і з контролерами заряду сонячних батарей MPPT в конфігураціях з підключенням до мережі змінного або постійного струму. Ці системи можуть вмістити набагато більші сонячні батареї, які можуть бути розширені на більш пізньому етапі, якщо це необхідно.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Розміри фотоелектричних модулів зі змінним струмом

У системах з підключенням до мережі змінного струму розмір сонячного інвертора часто обмежений номінальною потужністю інвертора-зарядного пристрою (кВт). Наприклад, інверторні зарядні пристрої Victron Multiplus та Quattro можна підключати до мережі змінного струму лише за умови співвідношення інверторів 1:1, тобто номінальна потужність сонячного інвертора (змінного струму) повинна відповідати номінальній потужності інверторного зарядного пристрою змінного струму. I.e. сонячний інвертор потужністю 5 кВт. це найбільший розмір, який можна підключити до мережі змінного струму з інверторно-зарядним пристроєм Multiplus потужністю 5 кВт. Зверніть увагу, що за допомогою з’єднання по постійному струму з системою Victron можна додати більше сонячної енергії. Дізнайтеся більше про правило 1 коефіцієнта зв’язку змінного струму Victron. Для порівняння, співвідношення інвертора Selectronic SP PRO становить 1:2, тобто до нього можна підключити вдвічі більшу потужність сонячного інвертора змінного струму. Наприклад, SP PRO потужністю 5 кВт можна підключити до мережі змінного струму з 2 сонячними інверторами Fronius по 5 кВт або одним великим інвертором потужністю 8 кВт.інвертор Fronius потужністю 2 кВт.

ПРИМІТКА: При проектуванні “керованої” автономної системи з підключенням до мережі змінного струму, сонячний інвертор повинен бути сумісним з інверторним зарядним пристроєм. Наприклад, інвертори, сертифіковані Selectronic або “Scert”, модифіковані для забезпечення точного контролю заряду батареї за допомогою прямого зв’язку. Для порівняння, позамережеві системи Victron та SMA з підключенням до мережі змінного струму зазвичай використовують зсув частоти. Це адекватний, але не такий точний спосіб, який може вплинути на деякі чутливі електронні прилади.

Розміри фотоелектричних модулів постійного струму

На відміну від сонячної системи з підключенням змінного струму, система з підключенням постійного струму не має таких обмежень за розміром, і сонячна батарея може бути значно більшого розміру, щоб врахувати погані погодні умови та сезонні зміни сонячного випромінювання. Сонячна батарея постійного струму з використанням контролерів заряду MPPT є дуже ефективним і надійним способом додавання сонячної енергії і має багато переваг у порівнянні зі з’єднанням змінного струму, які більш детально пояснюються нижче. Дивіться нашу детальну статтю “Пояснення контролерів сонячного заряду MPPT” для отримання додаткової інформації про вибір та розмір контролерів сонячного заряду з підключенням до постійного струму.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Прохідна потужність інвертора

Функція наскрізного живлення (також відома як “інтегрований перемикач”) дозволяє інвертору подавати додаткове живлення від мережі або резервного генератора під час високих навантажень, коли батареї розряджаються або коли сонячна енергія недоступна. Здатність пропускати додаткове живлення від мережі (або генератора в автономній системі) може значно спростити установку, оскільки не вимагає розділення основних і другорядних навантажень.

Як правило, тільки висококласні мережеві інверторні зарядні пристрої можуть пропускати додаткове живлення від мережі або автоматичного запуску і запускати підключений резервний генератор. Електричні інверторні зарядні пристрої Selectronic, Victron Energy та Schneider мають вбудовані перемикачі з можливістю наскрізного живлення. Системи SMA Sunny Island вимагають встановлення зовнішнього контактора при підключенні до електромережі.

Сумісні типи акумуляторів

До появи доступних за ціною літієвих акумуляторів більшість інверторів були розроблені для роботи з широко доступними свинцево-кислотними акумуляторами (гелевими, заливними AGM). Свинцево-кислотні батареї більші, важчі та можуть виділяти гази, які потребують вентиляції. На відміну від них, літій-іонні батареї легші, компактніші, ефективніші та безпечніші для зберігання в герметичному корпусі. Багато систем літієвих батарей, наприклад, від BYD, Pylontech і LG energy, мають інтегровані блоки керування батареями (BMU), для безпечної та ефективної роботи яких потрібен інвертор із сумісним зв’язком (мережевий протокол CANbus).

Деякі самокеровані літієві акумуляторні системи LFP не потребують зв’язку BMS з інвертором і функціонують так само, як і свинцево-кислотні батареї; до них відносяться Simpliphi PHI, Powerplus Energy, GenZ LFP і Zenaji LTO.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Для автономних систем свинцево-кислотні акумулятори все ще залишаються добре перевіреною і надійною технологією з терміном служби до 15 років при правильному виборі розміру і управлінні. Однією з найбільших переваг свинцево-кислотних батарей є те, що, на відміну від сучасних літієвих батарей, вони не відключаються при низькій напрузі або низькому SOC. Це важливо в аварійних ситуаціях або коли резервний генератор виходить з ладу або недоступний.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Напруга акумулятора

Всі гібридні та автономні інвертори розраховані на певну номінальну напругу батареї постійного струму, найпоширеніша з яких. 48 В. Оскільки більшість літієвих батарей розраховані на 48 В, це не є проблемою. Однак багато інверторів малої потужності використовують напругу 12 або 24 В, тому вони можуть бути сумісні лише зі свинцево-кислотними батареями тієї ж напруги. Selectronic, SMA та Schneider мають ряд високоякісних гібридних/позамережевих інверторів на 48 В, тоді як Victron Energy та Outback Power постачають спеціалізовані інвертори на 12, 24 та 48 В для позамережевих систем.

Перша Tesla Powerwall була першою акумуляторною системою, яка працювала на високій напрузі (HV) і була підключена в лінію з сонячною батареєю, яка працює на аналогічній напрузі (200-500 В). Високовольтні системи зараз дуже поширені, і багато гібридних інверторів, таких як SolarEdge StorEdge, Goodwe EH і Fronius GEN24 Plus, працюють з високовольтними акумуляторними системами.

Примітка: На відміну від контролерів або регуляторів заряду сонячної батареї MPPT з підключенням до постійного струму, гібридні інвертори не можуть працювати з декількома напругами батареї.

Ємність акумулятора. кВт-год

Ємність акумулятора вимірюється в кВт-год (кіловат-годинах) або в ампер-годинах (свинцево-кислотних). це загальна кількість енергії, яку може зберігати акумуляторна система. Однак, залежно від типу та характеристик акумулятора, не вся доступна ємність може бути використана. Звичайні свинцево-кислотні батареї глибокого циклу (AGM Gel) слід розряджати лише до 20-35% від загальної ємності щодня, тоді як літій-іонні батареї та батареї нового покоління можна розряджати до 80-90% SOC. Тому хімічний склад і ємність батареї повинні бути ретельно підібрані, щоб задовольнити потреби користувача в енергії.

Гібридна батарея проти автономної. Для типового будинку, підключеного до електромережі, з піковим (вечірнім) споживанням енергії 8-10 кВт-год з 17:00 до опівночі, буде достатньо літієвої батареї ємністю 12-15 кВт-год. Однак для автономних систем акумуляторна система повинна зберігати достатньо енергії для декількох днів поспіль поганої погоди. Для середнього (ефективного) будинку, що використовує 10-15 кВт-год протягом дня, знадобиться набагато більша і дорожча система батарей на 30-60 кВт-год, в залежності від необхідних днів автономної роботи і розміру сонячної батареї.

Гібридний приклад: Якщо пікове споживання енергії (з 6 до 12 години дня) становить 6 кВт-год, системі знадобиться приблизно 14-16 кВт-год свинцево-кислотної батареї або 7-8 кВт-год літієвої батареї, щоб адекватно покрити пікове споживання енергії.

гібридна, сонячна, система, інвертором

конфігурація. З підключенням до мережі змінного або постійного струму

У міру того, як системи сонячних батарей ставали все більшими і більш досконалими, системи з підключенням до мережі змінного струму стали однією з найкращих конфігурацій завдяки використанню недорогих, простих в установці стрінгових сонячних інверторів. Більшість сучасних автономних систем з підключенням до мережі змінного струму використовують вдосконалені двонаправлені інверторні зарядні пристрої в поєднанні з одним або декількома сумісними сонячними інверторами. Системи з підключенням до мережі змінного струму, як правило, більш ефективні вдень, коли є високий попит на електроенергію змінного струму, наприклад, системи кондиціонування, сучасні кухонні прилади та насоси для басейнів. Однак високовольтні акумуляторні системи постійного струму (HV) нового покоління стають все більш популярними завдяки зростаючому асортименту вдосконалених гібридних інверторів HV на ринку.

Для отримання додаткової інформації див. детальну статтю про системи з підключенням до мережі змінного та постійного струму.

гібридна, сонячна, система, інвертором

Програмне забезпечення та управління енергоспоживанням

Для того, щоб гібридні або автономні енергосистеми могли оптимізувати використання енергії та продовжити термін служби акумуляторів, необхідний високий рівень управління живленням і моніторингу системи. Програмне забезпечення, що використовується для керування гібридними та автономними системами, вимагає розширених можливостей керування та моніторингу енергоспоживання, і саме тут найкраще себе зарекомендували висококласні мережеві інвертори. Ці потужні інвертори, такі як Victron Energy, Selectronic, Schneider та SMA, мають найсучасніше програмне забезпечення з вбудованими системами управління, реле та цифровими входами та виходами. Ці системи також включають спеціалізовані датчики моніторингу та температури акумуляторів для подовження терміну служби акумуляторів та оптимізації зарядки свинцево-кислотних або VRLA акумуляторів.

гібридна, сонячна, система, інвертором

гібридна, сонячна, система, інвертором

гібридна, сонячна, система, інвертором

Моніторинг сторонніх систем

Для додаткового моніторингу та контролю сторонні додаткові системи моніторингу енергії, такі як Reposit Power та Solar Analytics, можуть забезпечити більш просунуті функції віддаленого моніторингу та інтелектуального керування.

Дві популярні додаткові системи дистанційного моніторингу та управління енергоспоживанням

гібридна, сонячна, система, інвертором

Більшість гібридних систем з вбудованим акумуляторним накопичувачем (BESS-системи) також використовують передові системи управління енергією та датчики, однак деякі недорогі гібридні інвертори “все-в-одному” мають обмежені можливості, що може призвести до менш ефективного використання накопиченої енергії.

Віртуальні електростанції та розподілені енергетичні ресурси

Великі мікромережі та віртуальні електростанції (VPP) потребують унікальної технології, призначеної для інтеграції та управління розподіленими енергетичними ресурсами (DER). Switchdin став одним з лідерів у цій галузі завдяки контролерам Droplet, що дозволяють інтегрувати та контролювати DER.

Порівняльні таблиці гібридних автономних інверторів

Дивіться наші детальні таблиці порівняння інверторів:

гібридна, сонячна, система, інвертором

Детальні таблиці порівняння акумуляторів

Залишити відповідь