Фотоелектрична скляна черепиця – майбутнє сонячної енергетики вже тут. Фотоелектрична черепиця Tesla

Огляд сонячних панелей Tesla 2023 року: Будь ласка, зачекайте на лінії

Компанія Tesla вже встигла назавжди змінити ринок електромобілів. Чи зможуть вони зробити те ж саме з сонячною індустрією? На даний момент єдиною відповіддю є “можливо”. Дізнайтеся більше про фотоелектричні злети та падіння Tesla Energy у нашому огляді.

Tesla: від електромобілів до фотоелектричних панелей

Tesla, Inc. була заснована в 2003 році і базується в Пало-Альто. Спочатку вона спеціалізувалася на електромобілях, а її Model 3 стала найпопулярнішим електромобілем у світі з більш ніж 1 мільйоном продажів у всьому світі.

Окрім електромобілів, Tesla пропонує накопичувачі енергії та фотоелектрику через свій підрозділ Tesla Energy. У 2016 році Tesla придбала компанію SolarCity, яка займається встановленням сонячних систем.

У той час як електромобілі мають абсолютний успіх, Tesla Energy, схоже, намагається вивести свої сонячні продукти і послуги на той же рівень. Хоча є достатньо позитивних відгуків про Tesla, багато клієнтів визнали сервіс незадовільним. Tesla Roof вважається одним з провалів компанії, і ми повернемося до причин цього пізніше.

Панелі Tesla: Дешеві системи, поганий сервіс

Замість даху Tesla багато клієнтів обирають стандартні сонячні панелі для своїх будинків. Tesla пропонує єдину модель з декількома варіаціями. Їх ефективність варіюється від 19% до майже 20%: добре, але не дуже. Ефективність. не найважливіший показник, на який слід звертати увагу, але він має велике значення, коли ви маєте справу з обмеженим простором, а ваші потреби в енергії високі.

Панелі від Tesla зазвичай не продаються в роздріб. Натомість Tesla розраховує вартість повної установки з інвертором та витратами на робочу силу. Вартість коливається від 2 до 3 доларів за ват з середнім значенням близько 2.35 за ват. Це дешевше, ніж середня ціна в США, але, звичайно, дорожче, ніж купувати панелі в роздріб і встановлювати їх самостійно.

25-річна гарантія на продукт і результат

Незважаючи на те, що Tesla має виробничі потужності в Буффало, CNBC повідомляє, що більшість фотоелектричних панелей виробляється в Китаї. Якість панелей хороша, але послуги з монтажу не завжди якісні. Як стверджується, деякі клієнти чекали рік, перш ніж Tesla нарешті відповіла на їхні запити і почала процес. Самі монтажники не завжди професійні і роблять помилки під час встановлення.

Сонячні панелі Tesla мають 25-річну гарантію на матеріали та продуктивність. Модулі зберігають щонайменше 85% своєї початкової потужності протягом щонайменше 25 років. 10-річна комплексна гарантія поширюється на всю сонячну систему Tesla, включаючи батареї Powerwall, сонячний інвертор, кріплення на даху та витоки.

Тесла: Плюси

Що хорошого в продуктах Tesla Energy? Ось що нам в них подобається: Відносно низька вартість. Система сонячних панелей від Tesla коштує від 2 до 3 доларів за ват після встановлення, але до отримання пільг. Це дешевше, ніж пропонують більшість інсталяторів у США. Мобільний моніторинг. Мобільний додаток Tesla дозволяє відстежувати виробництво і використання енергії, надаючи вам повний контроль і розуміння вашої енергетичної системи. Багато клієнтів високо оцінюють дизайн і зручність використання додатку. Ім’я бренду. Існує привабливість у використанні продуктів, виготовлених Tesla, оскільки компанія позиціонує себе як один з лідерів руху за перехід на зелену енергію.

Тесла: Мінуси

Що не так добре в продуктах Tesla Energy? Ось недоліки, які одразу кидаються в очі: Погане обслуговування клієнтів. Може бути важко зв’язатися зі службою підтримки клієнтів Tesla, а інсталятори можуть бути непрофесійними. Встановлення системи може зайняти місяці в найгіршому випадку. Обмежена доступність. У деяких країнах і регіонах продукція Tesla недоступна. Крім того, в США попит на них може випереджати пропозицію. Без роздрібної торгівлі. Ви не можете купити одну сонячну панель від Tesla і встановити її, як вам заманеться. Неглибока продуктова лінійка. Існує лише одна сонячна панель, яку пропонує Tesla.

Огляд продукції Tesla Energy: Все для вашого будинку

Давайте подивимося на продукти, які Tesla Energy випускає на ринок. Ми детально розглянемо Powerwall, Tesla Roof та панелі, які пропонує компанія.

Tesla Roof. амбітний проект

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Дах Tesla. найамбітніший проект компанії Tesla Energy. Компанія пропонує виготовити дах для вашого будинку з сонячної черепиці. Черепиця зможе забезпечити енергією весь ваш будинок, і це рішення буде дешевше, ніж отримати новий дах і додати до нього стандартні сонячні панелі.

Розміри черепиці, яку використовує Tesla, складають 15″ × 45″. Кожна плитка розрахована на вихідну потужність 72 Вт. На плитку надається 25-річна гарантія на продукт і продуктивність.

На жаль, Tesla недооцінила складність власного продукту. Хоча ця інновація була вперше представлена в 2016 році, Tesla змогла почати серійне виробництво сонячної покрівлі лише в березні 2020 року. Витрати на встановлення значно зросли через складність і тривалість процесу: сонячні панелі встановлюються за 1-2 дні, а дах Tesla Roof. за тиждень. Багато клієнтів, які встановили дах з сонячної черепиці, стверджують, що він не працює так, як обіцяла Tesla.

Tesla Powerwall. надійне джерело енергії

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

PowerWall. це літій-іонна батарея змінного струму від Tesla. Вона покликана захистити ваш будинок від перебоїв в електропостачанні та дозволяє заощаджувати гроші в години пікових тарифів на комунальні послуги. Одна PowerWall має ємність 14 кВт-год. Часто власники будинків купують два або три Powerwall, щоб забезпечити резервне живлення на кілька днів. Батарея має 90% ефективності та має 10-річну гарантію.

Нещодавно ми зняли відео, присвячене питанню рентабельності Powerwall. Хоча важко заробити на Powerwall, клієнти стверджують, що батарея є високоякісною і дуже допомагає під час відключень електроенергії

Сонячні панелі Tesla. одна для всіх

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Сонячні панелі Tesla для дому видають від 420 до 430 Вт потужності, в залежності від варіації. Максимальна ефективність досягає 19.8%. Завдяки повністю чорному дизайну панелі стильно виглядають на будь-якому даху. Вони поставляються з 25-річною гарантією на продукт і продуктивність, і ви можете очікувати, що вони збережуть більше 85% своєї потужності до кінця 25-го року.

Вердикт A1SolarStore: Tesla має пройти довгий шлях

Ми розповіли про історію компанії Tesla Energy, розглянули продукти, які вона пропонує, їхні технічні характеристики та обговорили їхні плюси та мінуси. Настав час завершити наш огляд сонячних панелей Tesla і підсумувати найважливіші моменти у вигляді списку: Tesla спеціалізується на електромобілях, але її підрозділ Tesla Energy також пропонує акумулятори, фотоелектричні системи та послуги з монтажу. Сонячні панелі від Tesla показують ефективність від 19% до 20%, що близько до середнього значення на ринку або трохи нижче. Вони коштують від 2 до 3 доларів за ват після встановлення, що дешевше, ніж у середньому в США. Панелі мають 25-річну гарантію на продукт і продуктивність. Клієнти Tesla високо оцінюють систему моніторингу, яку пропонує компанія. Вона дозволяє спостерігати за рівнями продуктів у вашій системі та керувати нею віддалено. До служби підтримки клієнтів Tesla може бути важко додзвонитися, а інсталятори можуть бути непрофесійними. Tesla Energy пропонує єдину панель, яку ви не знайдете в роздрібній торгівлі. Продукція Tesla призначена для власників будинків.

Компанія Tesla вже назавжди змінила ринок електромобілів. Здається, що з фотоелектрикою буде більше проблем: є питання, які ще належить вирішити. Тим не менш, вони мають гучне ім’я, а це половина успіху. Якщо вони вирішать проблеми з обслуговуванням клієнтів і постачанням продукції, вони можуть вийти на вершину. На цьому ми закінчуємо наш огляд сонячних панелей Tesla 2023 року, і ми побачимося з вами наступного разу.

Порівняйте Tesla з іншими популярними брендами:

До того, як приєднатися до команди A1SolarStore, Андрій був редактором новин і позаштатним автором у ряді ЗМІ. Зміна клімату та її вплив на життя людей завжди були серед його інтересів, і це частково пояснює його ступінь з філософії та етики.

Фотоелектрична скляна черепиця. майбутнє сонячної енергетики вже тут

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Якщо “Зелений новий курс” коли-небудь побачить світ, сонячні дахи можуть стати такими ж популярними, як і звичайні асфальтові покрівлі. Сонячні панелі вже давно стали невід’ємним атрибутом будинків, які займають власники, що піклуються про навколишнє середовище, зменшують споживання викопного палива та прагнуть заощадити на високих витратах на електроенергію. Проте, сонячна “черепиця” є відносно новою. Найбільш інноваційне покрівельне покриття в категорії фотоелектричної скляної черепиці виробляється компанією Tesla. “Сонячна покрівля” Tesla має темне покриття із загартованого скла. У жовтні 2019 року Ілон Маск оголосив, що нова революційна сонячна черепиця Tesla нарешті готова до виходу на масовий ринок, але на сьогоднішній день проникнення на ринок відбувається повільно, оскільки Tesla працює над кваліфікацією підрядників покрівельних робіт і наймає багато своїх власних монтажників.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Ціна на нову покрівельну систему Tesla залежить від вартості праці та матеріалів підрядника, але мало хто з покрівельників має підготовку для встановлення сонячного даху Tesla, і продукт доступний лише на місцевих ринках у західній частині США.S.

Сонячна черепиця для даху. Плюси і мінуси

 • Сонячна черепиця є найбільш екологічним покрівельним рішенням, оскільки вона скорочує споживання гідроенергії або викопного палива для обігріву та охолодження будинку і роботи його приладів
 • Незважаючи на дорожнечу придбання та встановлення, в довгостроковій перспективі виробництво сонячної енергії на даху призведе до зниження витрат на електроенергію для власників будинків
 • Фотоелектрична черепиця Tesla має витончений і привабливий вигляд
 • Фотоелектричне скло насправді дуже стійке і може досить добре витримувати суворі погодні умови
 • Технологія сонячної черепиці є новою і не була перевірена часом. Багато чого ще належить дізнатися про довговічність і продуктивність даху в екстремальних погодних умовах
 • Система дорога. Домовласники можуть розраховувати платити щонайменше 22 євро за кв.м. футів. або 2 200 за квадратний метр
 • Сонячний дах Tesla наразі доступний лише в одному кольорі. темно-сірому
 • Сонячна черепиця найкраще працює в кліматі з ясним сонячним небом більшу частину року
 • Обслуговування даху з сонячної черепиці є мінімальним, але пошкодження та витрати на заміну можуть бути надзвичайно високими

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Енергія сонця в черепиці

З землі сонячна черепиця Tesla виглядає як звичайна непрозора черепиця, але зверху матеріал здається більш прозорим. Прозорість продукту Тесли дозволяє сонячному світлу потрапляти на вбудовані в матеріал сонячні елементи. Фотоелектрична. це термін, що описує технологію уловлювання енергії в кожній плитці. Сонячна енергія, що поглинається високотехнологічною черепицею, управляється в Tesla Powerwall. резервній батареї для будинку, яка підключається до електромережі для автоматичного переходу на резервне живлення і використовується, коли вартість електроенергії висока.

Жоден інший великий виробник не має такого продукту, як Telsa, проте GAF пропонує сонячну зарядку, яка встановлюється на даху врівень з поверхнею. GAF встановила сотні таких систем.

Не дивно, що перші установки Tesla були встановлені в більш сухому і сонячному кліматі, наприклад, в Каліфорнії і на південному заході США.S.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Презентуйте сонячну черепицю своїм клієнтам віртуально за допомогою iRoofing!

Вибагливі власники нерухомості, які віддають перевагу вишуканим покрівельним матеріалам, очікують першокласної презентації та певної освіти щодо вибору продукції. Традиційні дошки зі зразками, брошури виробників або окремі зразки, витягнуті з кузова вашої покрівельної вантажівки, не підійдуть клієнтам, які готові заплатити за новий дах шалені гроші.

Щоб допомогти вам закрити продаж, ви можете використовувати візуалізатор покрівлі від iRoofing, щоб ідеально змоделювати, як фотоелектрична черепиця буде виглядати на конкретному об’єкті нерухомості. За допомогою візуалізатора можна навіть порівнювати продукти або кольори пліч-о-пліч. Вся ваша презентація, включаючи переваги вашої компанії, фотографії команди, пояснення процесу, ескізи покрівлі, кошторис і заключні документи, можуть бути розміщені у вашій власній високопрофесійній цифровій презентаційній книзі з індивідуальним брендом!

Не сумнівайтеся, це спосіб продати розкішну покрівлю! Домовласники 21-го століття очікують ретельних, негайних і цифрових презентацій, подібних до тих, які пропонує iRoofing.

Варіанти скатних сонячних дахів. світ за межами Тесли

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Дахові системи все ще займають найбільшу частку на ринку сонячних фотоелектричних систем для житлових будинків. Однак для нових або реконструйованих скатних дахів це не є економічно ефективним. Перш за все, потрібно розуміти, що сонячна черепиця абсолютно не потрібна з фотоелектричними панелями над нею. Крім того, фотоелектричні системи на даху досить часто є візуальними тортурами. Реальність така, що деякі продавці фотоелектричних систем намагаються втиснути якомога більше кВт, а інсталятори збирають ці системи, схожі на тетріс. Панелі розташовуються вертикально і горизонтально, чітко виділяючись на тлі покрівельного покриття, візуально нагадуючи блок-ефект з відомої комп’ютерної гри. Ми можемо зробити краще.

Інтегровані або наклеєні, також відомі як in-roof vs on-roof

На ринку фотоелектричних систем зараз спостерігається явне зростання продажів систем кріплення з акцентом на естетику та інтеграцію з покрівлею. На додаток до нових рішень, таких як Sunroof, також спостерігається певна активність великих гравців у покрівельній індустрії. І Braas, і Creaton вже інвестували в фотоелектричні інтегровані системи. Нещодавно до них також приєдналася компанія Wienerberger, яка оголосила про фінансові зобов’язання перед Exasun. На ринку вже існує більше десятка різних фотоелектричних рішень для скатних дахів.

До недавнього часу інтегровані системи сприймалися як більш дорогий варіант в категорії преміум-класу. Більшість з них також були оцінені таким чином. Однак сьогодні на ринку є більше різноманітності. Нижче наведено мій огляд систем кріплення, доступних на європейському ринку, згрупованих залежно від типу фотоелектричних модулів, які вони використовують.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Незалежно від виробника, всі інтегровані системи мають одну спільну рису. вони монтуються замість покрівельного матеріалу. Встановлена таким чином фотоелектрична система візуально не перекриває дахове покриття, а замінює його там, де встановлена. А це означає серйозну економію на матеріалах і транспорті. Наприклад, система кріплення GSE In-Roof для установок потужністю 10 кВт потребує лише 27 монтажних лотків вагою 2 кг.5 кг кожна. Розглянемо економію праці покрівельника, який у випадку традиційного монтажу на даху спочатку повинен був би перевезти і встановити 486 черепиць загальною вагою 2062 кг (у 30 разів більше!), а потім встановлюють над ними алюмінієві монтажні рейки для фотоелектричних модулів. Без сумніву, дахові системи мають свої переваги у випадку існуючих дахів, але вони вже не настільки економічно вигідні на новозбудованих або реконструйованих дахах.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Рекомендації

У кожному сегменті є видатні лідери. Найчисленніша група. це бренди, які пропонують спеціальні системи інтеграції фотоелектричних модулів на даху та сонячну черепицю. Більшість з них дуже схожі, а їхні рішення досить дорогі. Безумовно, найбільш відомою і цікавою категорією є категорія фотоелектричної черепиці. Це, ймовірно, здебільшого ефект бренду Tesla, але всі сонячні плитки мають дуже привабливий зовнішній вигляд. У цій категорії однією з найцінніших альтернатив, на мій погляд, є модулі Match Tile і Slate.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Рішення, подібні до запропонованого Dyaqua, забезпечують сенсаційну естетику, оскільки вони абсолютно не відрізняються від аналогічної традиційної черепиці. Однак, сумнівно, що вони будуть популяризовані з фактичною потужністю 6 Вт і ціною 7 євро за Вт. Будівлі з традиційним зовнішнім виглядом або пам’ятки архітектури, ймовірно, можна знайти там, де їм віддається перевага, але раціональність підказує мені, що використання інших форм фотоелектричних систем буде набагато вигіднішим для нашого довкілля та інвестора.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Під час моєї кар’єри в FAKRO, прямому конкуренті мансардних вікон Velux, я мав честь працювати з компанією в процесі підготовки інтеграції мансардного вікна з системою Stafier. Сонячна черепиця цієї марки замінює щонайменше 6 традиційних черепиць. це значна зручність для покрівельників. Тут варто згадати про кількість електричних з’єднань на даху. Перші варіанти сонячних панелей вимагали індивідуального підключення кожної з них до електромережі. Це призвело до великої кількості роботи, додаткових витрат і абсолютно непотрібного ризику помилки. Імовірність неточно виконаного з’єднання MC4 у випадку даху з 486 з’єднаннями (черепицею) замість, можливо, 27 у внутрішньопокрівельних системах, очевидно, вища, а обслуговування, яке може знадобитися, є дуже складним.

Можливо, саме тому тенденція, задана Stafier і Braas, схоже, отримала визнання і в компанії Tesla, яка нещодавно опублікувала специфікації нових сонячних плиток. цього разу ширших, які замінили кілька менших за розміром.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Фотомодуль ENCOR EC370M-6-120FB 370 Вт [1755×1038]

Скляні дахи, пропоновані Emergo, Solrif або Sunroof, виглядають дуже схожими і відрізняються один від одного лише деталями збірки. Кінцева естетика. головна перевага цих систем. Можливість використання так званих “манекенів” для фотоелектрично неактивних заповнювачів і покрівельних окладів призводить до однорідного естетичного вигляду даху. Ці системи вимагають придбання спеціальних фотоелектричних модулів, виготовлених за певними розмірами, відповідної підготовки та додаткового захисту даху, а також спеціалізованого монтажу. Всі ці аспекти в кінцевому підсумку призводять до високої ціни.

На відміну від спеціалізованих покрівель на основі окремих модулів, інтегровані системи, такі як GSE In-Roof, пропонують практичні та економічні переваги на додаток до естетичних. У порівнянні з традиційною фотоелектричною системою, встановленою над дахом, GSE економить у 18 разів більше покрівельного матеріалу, що значно зменшує витрати, трудовитрати та вуглецевий слід. Завдяки подібним покрівельним рішенням можна встановлювати традиційні фотоелектричні модулі, незалежно від виробника. Тому не потрібні спеціальні виробничі лінії та спеціальні поставки. Можливе майбутнє технічне обслуговування або ремонт панелей, наприклад, після пошкодження градом, може бути виконано без будь-яких проблем або ризику відсутності певного модуля, як у випадку систем зі спеціальними панелями.

Коли мова йде про здатність виробляти електроенергію, інтегровані системи досить суттєво відрізняються. Деякі виробники вирішили випускати спеціалізовані модулі. Кольори, які більше відрізняються від типового кольору кремнієвих елементів, можуть виглядати більш привабливо, але вони виробляють менше енергії.

Для отримання установки потужністю 1 кВт, вам потрібен дах площею від.:

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Фотомодуль ENCOR EC370M-6-120FB 370 Вт [1755×1038]

Найпростіша система. це та, яку ми всі знаємо. Кожен покрівельник в Європі знає, як встановлювати мансардні вікна. Тому найпростішими з них є системи сонячної черепиці, Viridian та GSE in-roof. Вони забезпечують відносно легку та естетичну інтеграцію з вищезгаданими мансардними вікнами та інтуїтивно зрозумілу для покрівельників систему монтажу.

Всі системи отримають вигоду від досягнень у фотоелектричних технологіях. Однак тільки вищезгадані дахові системи виграють від широко використовуваних модулів на ринках житлових будинків і сонячних електростанцій. А це означає їх більшу доступність, економію на масштабах та конкуренцію, що має очевидний вплив на вигідну ціну системи.

Ознайомтеся з наведеним нижче переліком рішень для скатних сонячних дахів, згаданих у моєму інтегрованому фотоелектричному ландшафті:

Стандартні фотомодулі

Системи, що дозволяють встановлювати типові фотомодулі.

 • GSE IN-ROOF. GSE Integration
 • SOLARSTONE. Solarstone
 • BRAAS PV INDAX. Моньє
 • nD-Indachsystem. Blue-energy-systems
 • IRTFS. Irfts
 • TRIROOF. Tritec
 • IntegPV. Sunintegration

Спеціалізовані фотомодулі

Монтажні системи з модулями, призначеними для певної системи.

 • SOLRIF. Solrif
 • EMERGO. Emergo
 • VIRIDIAN. Viridiansolar
 • EXASUN X-roof. Exasun
 • ETERNIT. Eternit
 • SUNROOF. Sunroof
 • ROBISOL. Bitile
 • AERSPIRE. aerspire
 • MEGASLATE. 3s-соларплюс
 • NICER. мегасоль

Фотоелектрична черепиця для даху

Монтажні системи, такі як PV-плитка, PV-шифер.

 • STAFIER /BRAAS PREMIUM. Stafiersolar
 • SOLARSTONE. Сонячний камінь
 • SOLINSO. Солінсо
 • TESLA. Tesla Solar Roof
 • CIGS ePower черепиця. epowertile
 • EXASUN X-TILE. Exasun x-tile
 • MATCH Tile. Мегасоль матч
 • SMARTROOF. Розумна покрівля
 • SUNSTYLE. www.sunstyle.com
 • Enviro UK. Enviro
 • Dyaqua. Dyaqua

Сонячні металеві дахи

Монтажні системи, призначені для інтеграції з металевими покриттями.

 • LINDAB SOLAR. Lindab-solarroof
 • ROOFIT SOLAR. RoofitSolar
 • RHEINZINK. RHEINZINK-PV
 • KALZIP. Kalzip
 • FLISOM. Flisom
 • HELIATEK. Heliatek

Мені не подобаються платні стіни. Ви не любите платні стіни. Кому подобаються платні стіни? Тут, в CleanTechnica, ми впровадили обмежену платну стіну на деякий час, але це завжди здавалося неправильним. і завжди було важко вирішити, що ми повинні розмістити за нею. Теоретично, ваш найексклюзивніший і найкращий контент знаходиться за захисною стіною. Але тоді менше людей його читають! Ми просто не любимо платних хостингів, тому вирішили відмовитися від нашого.На жаль, медіа-бізнес все ще залишається жорстким, жорстким бізнесом з крихітною маржею. Це нескінченний олімпійський виклик. залишатися над водою або навіть, можливо. ахніть. рости. Отже.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, і ви хочете підтримати нас, будь ласка, внесіть невелику суму щомісяця через PayPal або Patreon, щоб допомогти нашій команді робити те, що ми робимо! Дякуємо! Підпишіться на щоденні новини від CleanTechnica електронною поштою. Або слідкуйте за нами в Google News!

Маєте пораду для CleanTechnica, хочете розмістити рекламу або запропонувати гостя для нашого подкасту CleanTech Talk? Зв’яжіться з нами тут.

Чому нова сонячна черепиця Tesla та домашня батарея мають таке велике значення

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

28 жовтня компанія Tesla представила свою нову сонячну черепицю для даху. Мало хто з присутніх, якщо такі взагалі були, усвідомлював, що сонячна черепиця була фактично функціональними сонячними панелями, поки Ілон Маск не сказав про це. Звісно, це хитрий трюк, але що тут такого??

Чому важливо, що Tesla робить заяву про моду, коли мова йде про зелену енергію та майбутнє, в якому ми не будемо так залежати від викопного палива??

Я чув від деяких людей припущення, що в цьому немає нічого нового, зважаючи на інші подібні попередні проекти, включаючи проект консервованої сонячної черепиці компанії Dow Chemical, наприклад. Інші з побоюванням ставляться до здатності Tesla впливати на споживачів за допомогою сонячного рішення, яке, як видається, все одно буде досить дорогим з точки зору авансових (або, за умови розстрочки платежу, відкладених, але чистих) витрат на встановлення. Третім не зовсім зрозумілі цілі Tesla з цим продуктом або те, як він вписується в загальну стратегію компанії щодо її електромобілів.

Зовнішній вигляд має значення

Легко відкинути естетичне значення того, як виглядає черепиця Tesla, але це насправді важливо, і це є реальним фактором для домовласників, які хочуть побудувати нові будинки або реконструювати свої існуючі. Зовнішній вигляд черепиці, яка випускається в чотирьох різних кольорах (текстурне скло, шиферне скло, тосканське скло і гладке скло), буде основним фактором для потенційних покупців, особливо тих, хто знаходиться у верхній частині адресного ринку з наявним доходом, який дозволяє зробити все можливе, щоб їх будинок виглядав якнайкраще.

Як і у випадку з іншими видами технологій, які прагнуть зробити стрибок від дивацтва до мейнстріму, сонячна енергетика має перешкоду для стрибка з точки зору сприйняття споживачами. Існуючі сонячні конструкції, і навіть так звані спроби зробити їх більш відповідними до традиційних пропозицій, як, наприклад, вищезгаданий проект Dow Chemical, залишають бажати кращого з точки зору створення чогось, що можна було б в цілому назвати гарним на вигляд.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Це як з гарнітурою віртуальної реальності. Oculus і Google можуть стверджувати, що використання тканини робить їхні гарнітури більш доступними, але обидві вони все ще залишаються лише варіантами десь уздовж кривої розвитку речей з нішевою привабливістю. Ні те, ні інше навряд чи буде прийнятним для дійсно широкої аудиторії користувачів, так само як і сонячні панелі, яким не вдається повністю замаскуватися під них.

Ефекти ореолу

Багато аналітиків та представників засобів масової інформації називають Tesla “Apple автомобільного світу”, і якщо є щось, що Apple робить добре, то це капіталізація так званого “ефекту ореолу”.” Це явище, коли клієнти одного з напрямків бізнесу компанії, ймовірно, стануть клієнтами деяких інших; покупці iPhone, як правило, часто переходять до придбання Mac, наприклад.

Для Tesla це можливість запустити свій домашній сонячний бізнес (за який вона серйозно візьметься за умови, що заплановане придбання SolarCity відбудеться) за рахунок побічного ефекту від швидких продажів Tesla EV, включаючи величезний інтерес до попередніх замовлень на Model 3. Дивно думати про ефекти ореолу з товарами, що коштують великих грошей, включаючи транспортні засоби та домашні енергетичні системи, але фан-база Tesla має багато спільних характеристик з фан-базою Apple, і оскільки вони вже купують на рівні цілого автомобіля, система відліку того, що є дійсною покупкою з ефектом ореолу, насправді є доречною.

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Tesla, як і Apple, має високі показники задоволеності клієнтів та прихильності до бренду, і це те, з чим не може зрівнятися жодна компанія, яка намагається продати сонячну домашню енергетичну систему у великих масштабах. Як би дивно це не звучало, але “купувати дах, тому що вам подобається ваша машина” може бути новим “купувати комп’ютер, тому що вам подобається ваш телефон”.”

Переваги, що виходять за рамки базової сонячної енергії

Сонячна черепиця Tesla стверджує, що вона здатна забезпечити енергією стандартний будинок, а також забезпечити запасну енергію через нову батарею Powerwall 2 на випадок несприятливих погодних умов або інших перебоїв в електропостачанні. Маск каже, що загальна вартість все одно буде меншою, ніж установка звичайного старого даху і оплата електричної компанії за електроенергію з традиційних джерел. Але на цьому заяви Маска про нові переваги нових рішень не закінчуються.

Черепиця Tesla насправді буде більш стійкою, ніж традиційні покрівельні матеріали, включаючи теракотову, глиняну та сланцеву черепицю. За словами Маска, який продемонстрував результати сильного удару зверху, використовуючи гирю, як ви можете бачити на відео нижче, це пов’язано з міцністю скла, що використовується в їх конструкції.

Це повинно зробити їх теоретично більш стійкими до потенційних пошкоджень від таких стихійних явищ, як град, або навіть сміття, наприклад, гілок дерев, що впали. Насправді, Маск також заявив на заході, що дахи повинні набагато пережити стандартний 20-річний життєвий цикл, характерний для покрівельних матеріалів, що використовуються сьогодні. в два або навіть три рази. Менша кількість замін черепиці означає більшу цінність, за умови, що це ще не враховано в його оцінках початкових витрат.

Існує також можливість, що нова черепиця може стати більш ефективною, ніж існуючі варіанти сонячних панелей. Хоча в їх нинішньому вигляді, за словами Маска, вони досягають 98 відсотків ефективності звичайних панелей. Він сказав, що компанія працює з 3M над покриттям, яке може допомогти світлу потрапляти в панель, а потім заломлюватися всередині, дозволяючи йому захоплювати ще більше потенційної енергії, яку він несе, щоб перетворити її в споживану енергію.

Новий тип екосистеми

фотоелектрична, скляна, черепиця, майбутнє, сонячної

Анонс сонячної черепиці Tesla не гарантує масштабної революції в сонячній енергетиці; далеко не так, оскільки Tesla заявляє, що не почне встановлювати продукт в будинках споживачів до наступного року, а до того часу багато чого може статися. Але Маск також з повною впевненістю заявив, що в кінцевому підсумку він очікує, що Powerwall перевершить продажі автомобілів Tesla, і це буде легко.

Сонячні дахи, Powerwall і автомобілі Tesla разом представляють новий тип екосистеми в споживчих технологіях, яка несе в собі обіцянку самодостатності на додаток до екологічних переваг. Tesla вже натякнула, що має намір зробити володіння автомобілем джерелом доходу для своїх водіїв, а не центром витрат. Ви можете побачити, як це може в кінцевому підсумку зробити те ж саме для сонячної енергії, використовуючи дахи з сонячної черепиці в поєднанні з Powerwalls, встановленими послідовно, надаючи домовласникам надлишкову генерацію та зберігання електроенергії з кількома різними потенційними варіантами монетизації надлишку (включаючи, скажімо, роботу в якості станції суперзарядки для інших Tesla або продаж назад в мережу).

Спокусливо подивитися на презентацію Tesla минулого тижня і подумати, що це скоріше поступовий розвиток домашньої сонячної енергетики. Але це, швидше за все, крок до майбутнього, де люди матимуть більш прямий контроль над виробництвом електроенергії, що призведе до значних змін у тому, як ми думаємо про відновлювану енергетику.

Залишити відповідь