CAE 60A MPPT сонячний контролер заряду DC 12V 24V 36V 48V автоматичний регулятор заряду батареї…

ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ:

Безпека платежів

Ваша платіжна інформація обробляється безпечно. Ми не зберігаємо дані кредитних карток і не маємо доступу до інформації про ваші кредитні картки.

Розрахувати доставку

Політика повернення коштів

Повернення Наша політика триває 30 днів. Якщо з моменту покупки минуло 30 днів, на жаль, ми не можемо запропонувати вам відшкодування або обмін.

Щоб мати право на повернення, ваш товар повинен бути невикористаним і в тому ж стані, в якому ви його отримали. Він також повинен бути в оригінальній упаковці.

Деякі види товарів не підлягають поверненню. Швидкопсувні товари, такі як продукти харчування, квіти, газети або журнали, не підлягають поверненню. Ми також не приймаємо товари інтимного та санітарно-гігієнічного призначення, небезпечні матеріали, легкозаймисті рідини та гази.

Додаткові товари, що не підлягають поверненню:. Подарункові картки. Завантажувані програмні продукти. Деякі товари для здоров’я та особистої гігієни

Для завершення повернення нам потрібна квитанція або підтвердження покупки. Будь ласка, не відправляйте покупку назад виробнику.

Існують певні ситуації, коли надається лише часткове відшкодування (якщо це можливо). Книга з явними ознаками використання. CD, DVD, VHS касета, програмне забезпечення, відеогра, касета або вінілова платівка, яка була відкрита. Будь-який товар не в первісному стані, пошкоджений або некомплектний з причин, не пов’язаних з нашою помилкою. Будь-який товар, який повертається більш ніж через 30 днів після доставки

Повернення коштів (якщо це можливо) Після того, як ваше повернення буде отримано та перевірено, ми надішлемо вам електронного листа, щоб повідомити вас про те, що ми отримали ваш повернутий товар. Ми також повідомимо вас про схвалення або відхилення вашого відшкодування. Якщо ваше відшкодування буде схвалено, то протягом певної кількості днів воно буде оброблено, і кредит буде автоматично застосований до вашої кредитної картки або початкового способу оплати.

Запізніле або відсутнє відшкодування (якщо застосовується) Якщо ви ще не отримали відшкодування, спочатку перевірте свій банківський рахунок ще раз. Потім зв’яжіться з компанією, яка видала вам кредитну картку, це може зайняти деякий час, перш ніж ваше відшкодування буде офіційно розміщено. Далі зверніться до свого банку. Часто потрібен певний час на обробку, перш ніж відшкодування буде відправлено. Якщо ви зробили все це, але досі не отримали відшкодування, будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою info8@ampinvt.com.

Товари на розпродажі (якщо це можливо) Поверненню підлягають лише товари за звичайними цінами, на жаль, товари на розпродажі поверненню не підлягають.

Обмін (якщо це можливо) Ми замінюємо товари, тільки якщо вони дефектні або пошкоджені. Якщо вам потрібно обміняти товар на аналогічний, напишіть нам на 494034705@qq.com і надішліть свій товар на: 佛山市金广源电源科技有限公司, 佛山市禅城区张槎一路125号6座4层 佛山市, 528000 广东, 中国.

Подарунки Якщо товар був позначений як подарунок при покупці і відправлений безпосередньо вам, ви отримаєте подарунковий кредит на суму вашого повернення. Після отримання повернутого товару вам буде надіслано подарунковий сертифікат.

Якщо товар не був позначений як подарунок при покупці, або дарувальник відправив замовлення собі, щоб подарувати його вам пізніше, ми надішлемо відшкодування дарувальнику, і він дізнається про ваше повернення.

Доставка Щоб повернути товар, ви повинні надіслати його поштою на адресу: 佛山市金广源电源科技有限公司, 佛山市禅城区张槎一路125号6号4层 佛山市, 528000 广东, 中国

Ви несете відповідальність за оплату власних витрат на доставку для повернення вашого товару. Вартість доставки не повертається. Якщо ви отримаєте відшкодування, вартість зворотної доставки буде вирахувана з вашого відшкодування.

Залежно від місця вашого проживання, час, який може знадобитися, щоб ваш обміняний товар дійшов до вас, може відрізнятися.

Якщо ви відправляєте товар старше 75 років, вам слід розглянути можливість використання служби відстежуваної доставки або придбання страхування доставки. Ми не гарантуємо, що отримаємо ваш повернутий товар.

Блог

Огляди та інформація про найкращі сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри акумуляторів, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві системи живлення.

2 жовтня 2022 р. Джейсон Сварк

mppt, сонячний, контролер, заряд

Що таке контролер сонячного заряду?

Контролер сонячного заряду, також відомий як сонячний регулятор. це, по суті, зарядний пристрій для сонячних батарей, підключений між сонячними панелями та акумулятором. Його робота полягає в тому, щоб регулювати процес заряджання акумулятора та забезпечити правильне заряджання акумулятора, або, що ще важливіше, не перезаряджати його. Контролери заряду сонячних батарей з підключенням до постійного струму існують вже десятки років і використовуються майже у всіх маломасштабних автономних сонячних електростанціях.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Сучасні контролери заряду сонячних батарей мають розширені функції для забезпечення точного та ефективного заряду акумуляторної системи, а також такі функції, як вихід постійного струму, що використовується для освітлення. Як правило, більшість менших контролерів заряду 12-24В до 30А мають клеми навантаження постійного струму і використовуються для караванів, автофургонів та невеликих будівель. З іншого боку, більшість більших, більш досконалих контролерів заряду сонячних батарей на 60А MPPT не мають вихідних клем навантаження і спеціально розроблені для великих автономних енергосистем з сонячними батареями і потужними автономними інверторними зарядними пристроями.

Контролери заряду сонячних батарей мають номінальні характеристики відповідно до максимальної вхідної напруги (В) і максимального струму заряду (А). Як пояснюється більш детально нижче, ці два рейтинги визначають, скільки сонячних панелей можна підключити до контролера заряду. Сонячні панелі, як правило, з’єднані між собою послідовно, відомі як ланцюжок панелей. Чим більше панелей з’єднано послідовно, тим вища напруга струни.

 • Номінальна сила струму (А) = Максимальний зарядний струм.
 • Номінальна напруга (В) = Максимальна напруга (Voc) сонячної панелі або ланцюжка панелей.

MPPT vs PWM контролери заряду сонячних батарей

Існує два основних типи контролерів сонячного заряду: ШІМ і MPPT, причому останній є основним предметом розгляду в цій статті через підвищену ефективність заряду, поліпшену продуктивність та інші переваги, які пояснюються нижче.

ШІМ-контролери заряду сонячних батарей

mppt, сонячний, контролер, заряд

Прості контролери сонячного заряду з ШІМ, або “широтно-імпульсною модуляцією”, мають пряме з’єднання від сонячної батареї до акумулятора і використовують базовий “швидкий перемикач” для модуляції або управління зарядкою акумулятора. Перемикач (транзистор) розмикається, поки батарея не досягне напруги заряду поглинання. Потім перемикач починає швидко відкриватися і закриватися (сотні разів на секунду), щоб модулювати струм і підтримувати постійну напругу акумулятора. Це працює добре, але проблема полягає в тому, що напруга сонячної панелі знижується, щоб відповідати напрузі акумулятора. Це, в свою чергу, віддаляє напругу панелі від її оптимальної робочої напруги (Vmp) і знижує вихідну потужність панелі та ефективність роботи.

ШІМ-контролери заряду сонячних панелей. це відмінний недорогий варіант для невеликих 12В систем, коли використовується одна або дві сонячні панелі, наприклад, для простих застосувань, таких як сонячне освітлення, кемпінг і базові речі, такі як зарядні пристрої USB/телефон. Однак, якщо потрібно більше однієї панелі, їх потрібно буде з’єднати паралельно, а не послідовно (якщо тільки панелі не мають дуже низьку напругу, а батарея має більш високу напругу).

Контролери сонячного заряду MPPT

mppt, сонячний, контролер, заряд

MPPT розшифровується як Maximum Power Point Tracker; вони набагато більш досконалі, ніж ШІМ-контролери заряду, і дозволяють сонячній панелі працювати в точці максимальної потужності, або, точніше, при оптимальній напрузі і струмі для максимальної вихідної потужності. Використовуючи цю розумну технологію, сонячні контролери заряду MPPT можуть бути на 30% ефективнішими, залежно від типу батареї та робочої напруги (Vmp) сонячної панелі. Причини підвищеної ефективності і як правильно підібрати розмір контролера заряду MPPT детально пояснюються нижче.

Як загальне правило, контролери заряду MPPT слід використовувати у всіх системах великої потужності, що використовують дві або більше сонячних панелей послідовно, або коли робоча напруга панелі (Vmp) на 8 В або більше перевищує напругу акумулятора. див. повне пояснення нижче.

Що таке MPPT або трекер точки максимальної потужності?

Контролер максимальної потужності, або MPPT. це, по суті, ефективний перетворювач постійного струму в постійний, який використовується для максимізації вихідної потужності сонячної системи. Перший MPPT був винайдений невеликою австралійською компанією AERL ще в 1985 році, і зараз ця технологія використовується практично у всіх мережевих сонячних інверторах і всіх контролерах заряду сонячних батарей MPPT.

Принцип роботи контролера заряду сонячної батареї MPPT відносно простий. через різну кількість сонячного світла (опромінення), що потрапляє на сонячну панель протягом дня, напруга і струм панелі безперервно змінюються. Для того, щоб генерувати найбільшу потужність, MPPT прочісує напругу панелі, щоб знайти “золоту середину” або найкращу комбінацію напруги і струму для отримання максимальної потужності. MPPT постійно відстежує і регулює напругу фотоелектричних панелей, щоб генерувати максимальну потужність, незалежно від часу доби або погодних умов. Використовуючи цю розумну технологію, ефективність роботи значно підвищується, а вироблена енергія може бути на 30% більшою порівняно з ШІМ-контролером заряду.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Приклад ШІМ проти MPPT

У наведеному нижче прикладі звичайна сонячна панель на 60 елементів (24 В) з робочою напругою 32 В (Vmp) підключена до акумуляторної батареї на 12 В за допомогою ШІМ і контролера заряду MPPT. Використовуючи ШІМ-контролер, напруга панелі повинна знизитися, щоб відповідати напрузі акумулятора, і таким чином вихідна потужність різко знижується. З контролером заряду MPPT панель може працювати в точці максимальної потужності і, в свою чергу, може генерувати набагато більше енергії.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Найкращі контролери сонячного заряду MPPT

Дивіться наш детальний огляд кращих MPPT контролерів заряду сонячних батарей середнього рівня, які використовуються для невеликих автономних систем до 40А. натисніть на зведену таблицю нижче. Також дивіться наш огляд найпотужніших, високопродуктивних MPPT контролерів заряду сонячних батарей, які використовуються для професійних великих автономних систем тут.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Варіанти напруги батареї

На відміну від акумуляторних інверторів, більшість контролерів сонячного заряду MPPT можна використовувати з різними напругами акумуляторів. Наприклад, більшість менших контролерів заряду від 10 до 30 А можна використовувати для заряджання акумуляторів на 12 або 24 В, тоді як більшість контролерів заряду більшої потужності або з вищою вхідною напругою призначені для використання з акумуляторними системами на 24 В або 48 В. Деякі з них, такі як серія Victron 150V, можуть навіть використовуватися з усіма батареями з напругою від 12 до 48 В. Існує також кілька високовольтних сонячних контролерів заряду, наприклад, від AERL та IMARK, які можна використовувати на батареях 120 В.

Крім номінального струму (А), максимальний розмір сонячної батареї, яку можна підключити до контролера заряду, також обмежується напругою акумулятора. Як показано на наступній схемі, використання батареї 24В дозволяє підключити набагато більше сонячної енергії до контролера заряду 20А порівняно з батареєю 12В.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Виходячи із закону Ома та рівняння потужності, вища напруга батареї дозволяє підключити більше сонячних панелей. Це пов’язано з простою формулою. Потужність = Напруга х Струм (P = VI). Наприклад, 20А х 12.5В = 250 Вт, в той час як 20А х 25В = 500 Вт. Таким чином, використання контролера на 20А з більш потужною батареєю на 24В, на відміну від батареї на 12В, дозволить підключити вдвічі більшу кількість сонячних батарей.

 • 20A MPPT з батареєю 12В = 260 Вт макс. Рекомендована сонячна батарея
 • 20A MPPT з батареєю 24В = 520 Вт макс Рекомендована сонячна батарея
 • 20А MPPT з батареєю 48В = 1040 Вт макс. рекомендована сонячна потужність

Зверніть увагу, що деякі виробники допускають збільшення розміру сонячної батареї, щоб забезпечити роботу контролера заряду MPPT на максимальному вихідному струмі заряду, за умови, що максимальна вхідна напруга і струм не перевищують допустимих значень! Дивіться більше в розділі про негабаритну сонячну батарею нижче.

Пояснення напруги сонячної панелі

mppt, сонячний, контролер, заряд

Всі сонячні панелі мають два номіналу напруги, які визначаються в стандартних умовах випробувань (STC) на основі температури елемента 25°C. Перше. це максимальна напруга живлення (Vmp), яка є робочою напругою панелі. Vmp значно знизиться при високих температурах і буде незначно змінюватися в залежності від кількості сонячного світла. Для того, щоб MPPT працював правильно, робоча напруга панелі (Vmp) завжди повинна бути на кілька вольт вищою за напругу заряду акумулятора за будь-яких умов, включаючи високі температури. див. більше інформації про падіння напруги та температуру нижче.

Другий параметр. це напруга холостого ходу (Voc), яка завжди вища за Vmp. Voc досягається, коли панель знаходиться в розімкнутому стані, наприклад, коли система вимкнена, або коли батарея повністю заряджена, і більше не потрібна енергія. Voc також зменшується при більш високих температурах, але, що більш важливо, збільшується при більш низьких температурах.

Напруга акумулятора Vs Напруга панелі

Щоб контролер заряду MPPT працював коректно за будь-яких умов, робоча напруга сонячної панелі (Vmp) або напруга ланцюга (якщо панелі з’єднані послідовно) повинна бути щонайменше на 5-8 В вище, ніж напруга заряду (поглинання) батареї. Наприклад, більшість батарей на 12 В мають напругу поглинання від 14 до 15 В, тому Vmp має бути мінімум 20-23 В, враховуючи падіння напруги при високих температурах. Зверніть увагу, що в середньому реальна робоча напруга панелі приблизно на 3В нижча за оптимальну напругу панелі (Vmp). Калькулятор напруги сонячної батареї допоможе вам швидко визначити напругу сонячної батареї, використовуючи історичні дані про температуру для вашого місцезнаходження.

Батареї 12В

У випадку 12-вольтових батарей падіння напруги на панелі через високу температуру, як правило, не є проблемою, оскільки навіть менші (12-вольтові) сонячні панелі мають Vmp в діапазоні від 20 до 22 В, що набагато вище, ніж типова напруга заряду (поглинання) 12-вольтової батареї в 14 В. Крім того, звичайні 60-елементні (24В) сонячні панелі не є проблемою, оскільки вони працюють в діапазоні від 30В до 40В, що набагато вище.

Батареї 24В

У випадку з батареями на 24 В немає проблем, коли послідовно з’єднані 2 або більше панелей, але є проблема, коли підключена тільки одна сонячна панель. Найпоширеніші (24В) 60-елементні сонячні панелі мають Vmp від 32В до 36В. Хоча це вище, ніж напруга заряду батареї близько 28 В, проблема виникає в дуже спекотний день, коли температура панелі збільшується і Vmp панелі може впасти до 6 В. Таке велике падіння напруги може призвести до того, що напруга сонячної батареї впаде нижче напруги заряду акумулятора, тим самим перешкоджаючи його повному заряду. Спосіб обійти цю проблему при використанні тільки однієї панелі. використовувати більшу, більш високу напругу 72-коміркову або 96-коміркову панель.

Батареї на 48 В

Під час заряджання батарей 48 В система потребує послідовного з’єднання щонайменше 2 панелей, але буде працювати набагато краще, якщо послідовно з’єднати 3 або більше панелей, залежно від максимальної напруги контролера заряду. Оскільки більшість 48В контролерів заряду сонячних батарей мають максимальну напругу (Voc) 150В, це, як правило, дозволяє послідовно з’єднати 3 панелі. Більш високовольтні контролери заряду на 250 В можуть мати ланцюжки з 5 або більше панелей, що набагато ефективніше на великих сонячних батареях, оскільки це зменшує кількість паралельних ланцюжків і, в свою чергу, знижує струм.

Примітка: Кілька послідовно з’єднаних панелей можуть створювати небезпечні рівні напруги і повинні встановлюватися кваліфікованим електриком і відповідати всім місцевим стандартам і правилам.

Напруга сонячної панелі проти температури

Вихідна потужність сонячної панелі може значно змінюватися в залежності від температури та погодних умов. Номінальна потужність сонячної панелі (Вт) вимірюється за стандартних умов випробувань (STC) при температурі елемента 25°C та рівні опромінення 1000 Вт/м2. Однак, під час сонячної погоди сонячні панелі повільно нагріваються, і внутрішня температура елемента, як правило, підвищується щонайменше на 25°C вище температури навколишнього повітря; це призводить до збільшення внутрішнього опору і зниження напруги (Vmp). Величина падіння напруги розраховується за допомогою температурного коефіцієнта напруги, вказаного в технічному паспорті сонячної панелі. Використовуйте цей калькулятор сонячної напруги, щоб визначити напругу струн при різних температурах.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Як Vmp, так і Voc сонячної панелі зменшуються під час спекотної сонячної погоди зі збільшенням температури елемента. У дуже спекотні дні, коли вітер не розсіює тепло, температура панелі може підніматися до 80°C, якщо вона встановлена на темному даху. З іншого боку, в холодну погоду робоча напруга сонячної панелі може значно зростати, до 5В або навіть вище при мінусових температурах. Необхідно враховувати підвищення напруги, оскільки це може призвести до того, що напруга сонячної батареї перевищить максимальну межу напруги контролера заряду і пошкодить пристрій.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Напруга панелі Vs Температура елемента Примітки до графіка:

 • STC = Стандартні умови тестування. 25 ° C (77 ° F)
 • NOCT = Номінальна робоча температура комірки. 45°C (113°F)
 • (^) Висока температура елемента = Типова температура елемента під час спекотної літньої погоди. 65°C (149°F)
 • (#) Максимальна робоча температура = Максимальна робоча температура панелі при екстремально високих температурах, встановленої на темному даху. 85°C (185°F)

Збільшення напруги в холодну погоду

Приклад: Контролер сонячного заряду Victron 100/50 MPPT має максимальну сонячну напругу в розімкнутому стані (Voc) 100 В і максимальний зарядний струм 50 Ампер. Якщо ви використовуєте 2 сонячні панелі по 300 Вт з 46 Вольт послідовно, ви отримаєте загальну напругу 92 В. Це здається нормальним, оскільки це нижче максимуму в 100 В. Однак напруга на панелі збільшиться понад вказане значення Voc при STC в холодних умовах нижче 25°C за температури комірки. Збільшення напруги розраховується з використанням температурного коефіцієнта напруги сонячної панелі, зазвичай 0.3% за кожен градус нижче STC (25°C). Як приблизний орієнтир, для температур до.10°C, як правило, можна додати 5В до напруги панелі, що дорівнює 51В. У цьому випадку ви матимете комбіновану напругу 102 В. Тепер це перевищує максимальну межу вхідної напруги 100 В Victron 100/50 і може пошкодити MPPT та анулювати вашу гарантію.

Рішення: Існує два способи вирішити цю проблему:

 • Виберіть інший контролер сонячного заряду MPPT з вищим номіналом вхідної напруги, наприклад, Victron 150/45 з обмеженням вхідної напруги 150 В.
 • Підключіть панелі паралельно, а не послідовно. Максимальна напруга тепер буде 46V 5V = 51 Voc. Зверніть увагу, що це буде працювати тільки якщо ви використовуєте 12В або 24В акумуляторну систему; вона не підходить для 48В системи, оскільки напруга занадто низька. Також зауважте, що паралельно вхідний струм сонячної батареї подвоюється, тому сонячний кабель повинен мати відповідний номінал.

Примітка: Якщо припустити, що ви використовуєте батарею на 12 В і 2 панелі по 300 Вт, вихідний струм контролера заряду MPPT буде приблизно таким: 600 Вт / 12 В = 50 А макс. Отже, вам слід використовувати сонячний контролер заряду 50A MPPT.

Тільки для ознайомлення. Використовуйте новий калькулятор напруги для точного визначення напруги на панелі.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Основне керівництво

Номінальна сила струму контролера заряду (А) повинна становити від 10 до 20% від номінальної сили струму акумулятора в ампер-годинах (А-год). Наприклад, для свинцево-кислотного акумулятора на 100Аг 12В знадобиться контролер заряду від 10А до 20А. Сонячна панель потужністю від 150 Вт до 200 Вт зможе генерувати струм заряду 10 А, необхідний для досягнення напруги адсорбційного заряду акумулятора ємністю 100 А-год, за умови правильної орієнтації та відсутності затінення. Примітка: Завжди звертайтеся до специфікацій виробника акумулятора.

Розширений посібник з автономних сонячних систем

Перш ніж вибрати контролер заряду сонячної батареї MPPT і придбати панелі, акумулятори або інвертори, ви повинні розуміти основи розрахунку розміру автономної сонячної електростанції. Загальні кроки наступні:

 • Оцініть навантаження. скільки енергії ви використовуєте за день в А-год або Вт-год
 • Ємність акумулятора. визначте необхідний розмір акумулятора в А-год або Вт-год
 • Розмір сонячної батареї. визначте, скільки сонячних панелей вам потрібно для зарядки акумулятора (Вт)
 • Виберіть контролер/и сонячного заряду MPPT відповідно до системи (А)
 • Виберіть інвертор відповідного розміру відповідно до навантаження.

Оцініть навантаження

Першим кроком є визначення того, які навантаження або прилади ви будете використовувати і як довго? Це розраховується за допомогою. номінальна потужність приладу (Вт) помножена на середній час роботи (год). Як варіант, використовуйте середнє споживання струму (А), помножене на середній час роботи (год).

 • Необхідна енергія у ват-годинах (Вт/год) = Потужність (Вт) х Час (год)
 • Необхідна енергія в ампер-годинах (А-год) = Ампер (А) х Час (год)

Після того, як це буде розраховано для кожного приладу або пристрою, можна визначити загальну потребу в енергії на день, як показано в таблиці навантаження, що додається.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Визначення розміру акумулятора

Загальне навантаження в А-год або Вт-год використовується для визначення розміру батареї. Свинцево-кислотні батареї вимірюються в А-год, тоді як літієві батареї вимірюються в Вт-год або А-год. Допустима добова глибина розряду (DOD) дуже відрізняється для свинцево-кислотних і літієвих батарей, див. докладніше про свинцево-кислотні та літієві батареї. Загалом, свинцево-кислотні батареї не слід розряджати нижче 70% заряду (State of Charge) щодня, тоді як літієві (LFP) батареї можна розряджати до 20% заряду щодня. Примітка: Свинцево-кислотні (AGM або GEL) акумулятори можна глибоко розряджати, але це сильно скоротить термін служби акумулятора, якщо робити це регулярно.

Наприклад: Якщо у вас щоденне навантаження 30 Ач, вам знадобиться мінімум 100 Ач свинцево-кислотного акумулятора або 40 Ач літієвого акумулятора. Однак, беручи до уваги погану погоду, вам, як правило, потрібно щонайменше два дні автономної роботи. тобто це еквівалентно свинцево-кислотному акумулятору на 200 Ач або літієвому на 80 Ач. Залежно від вашого застосування, місця розташування та пори року, вам може знадобитися навіть 3 або 4 дні автономної роботи.

Визначення розміру сонячної батареї

Розмір сонячної батареї (Вт) повинен бути достатньо великим, щоб повністю зарядити батарею в типовий сонячний день у вашому регіоні. Існує багато змінних, які слід враховувати, включаючи орієнтацію панелей, проблеми затінення в різні пори року. Це насправді досить складно, але один із способів спростити ситуацію. приблизно визначити, скільки ват потрібно для виробництва 20% від ємності акумулятора в амперах. Деякі виробники також допускають збільшення розміру сонячної батареї, щоб допомогти подолати деякі втрати. Зверніть увагу, що ви можете скористатися нашим безкоштовним калькулятором сонячного проектування, який допоможе оцінити сонячну генерацію для різних кутів нахилу та орієнтації сонячних панелей.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Приклад розрахунку розміру сонячної батареї: Виходячи з правила 20%, батарея 12В, 200Ач потребує до 40Ампер для заряду. Якщо ми використовуємо звичайну сонячну панель потужністю 250 Вт, то ми можемо зробити базове перетворення напруги і струму:

Використовуючи рівняння (P/V = I), тоді 250 Вт / 12 В батарея = 20.8A

У цьому випадку для досягнення заряду 40А нам знадобиться щонайменше 2 панелі по 250 Вт. Пам’ятайте, що є кілька факторів втрат, які слід враховувати, тому невелике перевищення розміру сонячної батареї є звичайною практикою. Дивіться більше про негабаритну сонячну енергію нижче.

Розмір контролера сонячного заряду (А)

Розмір контролера заряду сонячної батареї MPPT повинен приблизно відповідати розміру сонячної батареї. Простий спосіб розрахувати це. використовувати формулу потужності:

Потужність (Вт) = Напруга х Струм або (P = VI)

Якщо ми знаємо загальну сонячну потужність у ватах (Вт) і напругу акумулятора (В), то для визначення максимального струму (I) в амперах ми переставляємо їх для визначення струму. тому ми використовуємо переставлену формулу:

Струм (А) = Потужність (Вт) / Напруга або (I = P/V)

Наприклад: якщо у нас є 2 сонячні панелі по 200 Вт і батарея на 12 В, то максимальний струм = 400 Вт / 12 В = 33 А. У цьому прикладі ми можемо використовувати сонячний контролер заряду MPPT на 30А або 35А.

Вибір акумуляторного інвертора

Акумуляторні інвертори доступні в широкому діапазоні розмірів, які визначаються номінальною потужністю інвертора, що вимірюється в кВт (або кВА). Важливо, що інвертори призначені для роботи лише з однією напругою батареї, яка зазвичай становить 12, 24 або 48 В. Зверніть увагу, що ви не можете використовувати інвертор на 24 В з акумуляторною системою на 12 В або 48 В. Порада: ефективніше використовувати більш високу напругу акумулятора.

Крім напруги батареї, наступними ключовими критеріями для вибору акумуляторного інвертора є середнє безперервне навантаження змінного струму (попит) і короткочасні пікові навантаження. Через температурне зниження номінальної потужності в жаркому середовищі, розмір інвертора повинен бути трохи більшим, ніж навантаження або потреба в енергії приладів, які він буде живити. Тип навантаження. індуктивний або резистивний. також дуже важливий і повинен бути врахований. Резистивні навантаження, такі як електричні чайники або тостери, дуже легко живити, тоді як індуктивні навантаження, такі як водяні насоси та компресори, створюють більше навантаження на інвертор. Що стосується пікових навантажень, то більшість акумуляторних інверторів можуть витримувати імпульсні навантаження, що в 2 рази перевищують номінальну тривалість безперервної роботи.

Приклад вибору розміру інвертора:

 • Середнє безперервне навантаження = 120 Вт (холодильник) 40 Вт (освітлення) Телевізор (150 Вт) = 310 Вт
 • Високі або імпульсні навантаження = 2200 Вт (електричний чайник) тостер (800 Вт) = 3000 Вт Враховуючи вищезазначені навантаження, інвертор потужністю 2400 Вт (з піковою потужністю 4800 Вт) буде достатнім для менших безперервних навантажень і легко живити короткочасні пікові навантаження.

ДО УВАГИ ПРОЕКТУВАЛЬНИКІВ СОНЯЧНИХ СИСТЕМ. Дізнайтеся більше про вибір автономних інверторів та розрахунок розмірів сонячних систем у нашому передовому технічному посібнику з проектування автономних систем.

MPPT Solar Oversizing

Через різні втрати в сонячній системі, звичайною практикою є збільшення розміру сонячної батареї, щоб дозволити системі генерувати більше енергії під час поганої погоди та за різних умов, таких як високі температури, коли може відбутися зниження потужності. Основні фактори втрат включають. погана погода (низька освітленість), пил і бруд, затінення, погана орієнтація та зниження температури елементів. Дізнайтеся більше про ефективність сонячних панелей та зниження температури елементів тут. Ці фактори втрат у поєднанні можуть значно знизити вихідну потужність. Наприклад, сонячна панель потужністю 300 Вт зазвичай виробляє 240-270 Вт у спекотний літній день через зниження потужності при високій температурі. Залежно від вашого місцезнаходження, зниження продуктивності буде також відбуватися взимку через низьке сонячне опромінення. З цих причин, перевищення розміру сонячної батареї понад “рекомендоване або номінальне значення” виробника допоможе генерувати більше енергії в несприятливих умовах.

Перевищення на 150% (номінальна потужність х 1).5) можливий на багатьох професійних контролерах сонячного заряду MPPT і не пошкодить пристрій. Однак багато дешевших MPPT контролерів заряду не призначені для роботи на повній потужності протягом тривалого часу, оскільки це може призвести до пошкодження контролера. Тому важливо перевірити, чи допускає виробник перевищення розмірів. Morningstar і Victron Energy дозволяють збільшувати розмір інвертора далеко за межі номінальних значень, зазначених у технічному паспорті, якщо ви не перевищуєте межі вхідної напруги і струму. Контролери Victron MPPT успішно використовуються з 200% перевищенням сонячної потужності без будь-яких проблем. Однак, чим більший розмір, тим довше контролер буде працювати на повній потужності і тим більше тепла він буде генерувати. Без належної вентиляції надлишок тепла може призвести до перегріву контролера і зниження потужності або, в найгіршому випадку, до повного відключення або навіть постійного пошкодження. Тому завжди забезпечуйте достатній зазор навколо контролера відповідно до специфікацій виробника, а за потреби додайте примусову вентиляцію вентилятором.

Попередження. ви НІКОЛИ не повинні перевищувати максимальну ВХІДНУ напругу (Voc) або максимальний номінальний вхідний струм контролера сонячного заряду!

mppt, сонячний, контролер, заряд

ВАЖЛИВО. Збільшення розміру сонячної батареї дозволено лише на деяких контролерах заряду MPPT, таких як Victron Energy, Morningstar та EPever. Перевищення розмірів на інших моделях може призвести до втрати гарантії та спричинити пошкодження або серйозні травми людей чи майна. завжди переконайтеся, що виробник допускає збільшення розмірів, і ніколи не перевищуйте максимальну вхідну напругу або струм.

mppt, сонячний, контролер, заряд

про розмір сонячної батареї

Як вже згадувалося раніше, всі сонячні контролери заряду обмежені максимальною вхідною напругою (V. Вольт) і максимальний струм заряду (А. Ампер). Максимальна напруга визначає, скільки панелей можна приєднати (послідовно), а номінальний струм. максимальний струм заряду і, в свою чергу, акумулятор якого розміру можна заряджати.

Як описано в посібнику раніше, сонячна батарея повинна бути здатна генерувати струм, близький до струму заряду контролера, який повинен бути правильно підібраний відповідно до розміру батареї. Інший приклад: для заряду акумулятора 12В ємністю 200Аг знадобиться контролер заряду на 20А і сонячна панель потужністю 250 Вт, щоб генерувати близько 20А. (Використовуючи формулу P/V = I, маємо 250 Вт / 12 В = 20 А).

mppt, сонячний, контролер, заряд

Як показано вище, контролер сонячного заряду Victron 100/20 MPPT на 20А разом з батареєю на 12В може заряджати “номінальну” сонячну панель потужністю 290 Вт. Через втрати, описані раніше, його також можна використовувати з більшою “негабаритною” панеллю потужністю від 300 Вт до 330 Вт. Той же контролер заряду Victron на 20А, що використовується з батареєю 48В, може бути встановлений з набагато більшою сонячною батареєю з номінальним розміром 1160 Вт.

mppt, сонячний, контролер, заряд

У порівнянні з контролером заряду Victron MPPT вище, серія Rover від Renogy не допускає перевищення розмірів сонячної батареї. У специфікації Rover вказана максимальна напруга заряду. “Вхідна потужність сонячної батареї”, як зазначено вище (не номінальна вхідна потужність). Перевищення розмірів серії Rover призведе до анулювання гарантії. Нижче наведено простий посібник з вибору сонячної батареї для акумуляторів різного розміру з використанням контролерів заряду MPPT серії Rover.

Контролер заряду сонячної батареї 20А. Акумулятор від 50Аг до 150Аг

 • 20A/100V MPPT. 12В батарея = 250Вт сонячна батарея (1 x 260Вт панелі)
 • 20A/100V MPPT. Батарея 24В = 520 Вт сонячної енергії (2 х 260 Вт панелі)
 • 40A/100V MPPT. 12В батарея = 520 Вт сонячної енергії (2 x 260 Вт панелі)
 • 40A/100V MPPT. 24В батарея = 1040 Вт сонячної енергії (4 х 260 Вт панелі)

Пам’ятайте, що лише деякі виробники дозволяють збільшувати розмір сонячної батареї, якщо ви не перевищуєте максимальну напругу або струм контролера заряду. завжди звертайтеся до специфікацій та рекомендацій виробника.

Контролер заряду сонячної батареї Ціновий довідник

Старі, прості контролери заряду з ШІМ, або широтно-імпульсною модуляцією, є найдешевшими з доступних типів і коштують всього 40 доларів США за пристрій на 10 А. На відміну від них, більш ефективні контролери заряду MPPT коштуватимуть від 80 до 2500 доларів, залежно від номінальної напруги та струму (А). Всі сонячні контролери заряду мають розмір відповідно до струму заряду, який коливається від 10А до 100А. Вартість прямо пропорційна струму заряду і максимальній напрузі (Voc), причому контролери з більш високою напругою і струмом є найдорожчими.

Загальний орієнтир вартості контролерів сонячного заряду різного розміру:

 • ШІМ 100В сонячні контролери до 20А. від 40 до 120
 • Сонячні контролери MPPT 100В до 20А. 90 до 200
 • Сонячні контролери MPPT 150В до 40А. від 200 до 400
 • Сонячні контролери MPPT 150В до 60А. від 400 до 800
 • Сонячні контролери MPPT 250В до 80А. від 800 до 1200
 • Сонячні контролери MPPT 300В до 100А. від 900 до 1500
 • MPPT 600В сонячні контролери до 100А. від 1600 до 2800

Про автора

Джейсон Сварк. акредитований CEC фахівець з автономних сонячних електростанцій, який займається проектуванням і будівництвом автономних електростанцій з 2010 року. Протягом цього часу він також викладав курс проектування автономних енергосистем в Університеті Свінберна (Тафе). Проживаючи в автономному будинку більше 12 років і спроектувавши, встановивши і проконтролювавши десятки автономних систем, він отримав величезний досвід і знання про те, що необхідно для побудови надійних, високопродуктивних автономних сонячних систем.

Відмова від відповідальності

Цей посібник слід використовувати лише як керівництво. Перед здійсненням будь-яких покупок або проведенням будь-яких установок або модифікацій, пов’язаних з сонячними / акумуляторними батареями, ви повинні звернутися до всіх специфікацій виробника та посібників з монтажу. Всі роботи повинні виконуватися кваліфікованою особою.

Інструкція по експлуатації контролера сонячного заряду MPPT

Контролер сонячного заряду серії MC забезпечує максимальне відстеження енергії сонячних панелей за допомогою провідної в галузі технології PowerCatcher MPPT. Ця технологія дозволяє контролеру швидко і точно відстежувати точку максимальної потужності фотоелектричного масиву в будь-яких умовах, отримувати максимальну енергію від сонячної панелі в режимі реального часу і значно підвищити ефективність використання енергії сонячної електростанції.

Цей виріб можна підключити до зовнішнього РК-екрану або модуля зв’язку Bluetooth та головного комп’ютера ПК для динамічного відображення робочого стану, робочих параметрів, журналів контролера, параметрів управління тощо. Користувач може переглядати різні параметри та змінювати параметри керування за необхідності відповідно до різних системних вимог.

Контролер використовує стандартний протокол зв’язку Modbus, який зручний для користувача для перегляду та зміни параметрів системи. Тим часом компанія надає безкоштовне програмне забезпечення для моніторингу, яке може максимально зручно для користувачів для задоволення різних потреб віддаленого моніторингу.

Контролер забезпечує загальну самоперевірку електронних несправностей і потужні функції електронного захисту, які мінімізують пошкодження компонентів через помилки при установці і збої в системі.

Основні характеристики

Технологія PowerCatcher Maximum Power Point Tracking дозволяє контролеру відстежувати точку максимальної потужності сонячних панелей навіть у складних умовах. У порівнянні з традиційною технологією відстеження MPPT, вона має швидший час відгуку і вищу ефективність відстеження.

Вбудований алгоритм відстеження точки максимальної потужності (MPPT) дозволяє значно підвищити ефективність збору енергії фотоелектричної системи, яка приблизно на 15-20% вище, ніж при традиційному ШІМ-заряді.

Забезпечує функцію активного регулювання зарядної напруги. У разі обриву акумулятора або захисту від перезарядження літієвої батареї BMS, клема акумулятора контролера виводить номінальне значення напруги заряду.

Ефективність відстеження MPPT до 99.9%.

Завдяки передовій цифровій технології живлення, ефективність перетворення енергії в ланцюзі становить до 98%.

Доступний для різних типів батарей і підтримує процедури зарядки різних типів батарей, таких як літієва батарея, колоїдна батарея, герметична батарея, вентильована батарея, батарея Lifepo4 і т.д.

Доступний режим зарядки з обмеженням струму. Якщо потужність сонячної панелі занадто висока, а зарядний струм перевищує номінальний струм клапана, контролер автоматично зменшить потужність зарядки, щоб сонячна панель могла працювати при номінальному зарядному струмі.

Підтримує автоматичне визначення напруги свинцево-кислотної батареї.

Для перегляду робочих даних і стану пристрою можна підключити зовнішній РК-екран або модуль Bluetooth, а також змінювати параметри контролера.

Підтримує стандартний протокол Modbus для задоволення потреб зв’язку в різних ситуаціях.

Вбудований механізм захисту від перегріву гарантує, що коли температура перевищує встановлене значення пристрою, зарядний струм зменшується лінійно з температурою, тим самим зменшуючи підвищення температури контролера і запобігаючи пошкодженню при високій температурі.

Компенсація температури і автоматичне регулювання параметрів заряду і розряду сприяють збільшенню терміну служби акумулятора.

Захист від короткого замикання сонячної панелі, захист від обриву акумулятора та блискавкозахист TVS тощо.

Зовнішній вигляд

Ні. Назви Ні. Назви
1 Інтеейс сонячної панелі “” 6 Інтеейс зв’язку
2 Сонячна панель “-” інтеейс 7 Клавіші керування
3 Інтеейс “-” акумулятора 8 Індикатор заряду фотоелектричної батареї
4 Акумулятор “” інтеейс 9 Індикатор рівня заряду батареї
5 Зовнішній інтеейс відбору проб температури 10 Індикатор типу акумулятора

Вступ до технології MPPT

Система відстеження точки максимальної потужності (MPPT). це передова технологія зарядки, яка дозволяє сонячній панелі виробляти більше енергії, регулюючи умови роботи електричного модуля. Через нелінійні характеристики сонячних батарей, на їх кривій є точка максимальної потужності масиву.

Традиційні контролери (технологія імпульсної зарядки та технологія ШІМ-зарядки) не можуть підтримувати заряд акумулятора в цей момент, і тому максимальна енергія сонячної панелі не може бути отримана. Контролер сонячного заряду з технологією управління MPPT, з іншого боку, може постійно відстежувати точку максимальної потужності масиву, щоб отримати максимальну енергію для заряду акумулятора.

Візьмемо для прикладу систему на 12 В. Пікова напруга (Vpp) сонячної панелі становить близько 17 В, тоді як напруга акумулятора. близько 12 В. Загалом, коли контролер заряджає батарею, напруга сонячної панелі становить близько 12 В і не повністю забезпечує її максимальну потужність.

Однак контролер MPPT може подолати цю проблему. Вона постійно регулює вхідну напругу і струм сонячної панелі для досягнення максимальної вхідної потужності.

У порівнянні з традиційним ШІМ-контролером заряду, MPPT-контролер може забезпечити максимальну потужність сонячної панелі і, таким чином, забезпечити більший зарядний струм. Загалом, MPPT-контролер може покращити використання енергії на 15%. 20% порівняно з ШІМ-контролером.

Крім того, точка максимальної потужності часто змінюється через різницю в температурі навколишнього середовища та умовах освітлення.

Контролер MPPT може час від часу коригувати параметри відповідно до різних умов, щоб утримувати систему близькою до максимальної робочої точки.

Весь процес повністю автоматичний і не потребує жодних налаштувань з боку користувача.

Вступ до етапу заряджання контролером MPPT

Як один з етапів заряджання, MPPT не можна використовувати окремо. Зазвичай для завершення процесу заряджання акумулятора необхідно комбінувати форсований, плаваючий, вирівнювальний та інші методи заряджання.

Повний процес заряджання включає швидкий заряд, витримування та плаваючий заряд. Крива заряджання показана нижче:

mppt, сонячний, контролер, заряд

Швидкий заряд

У фазі швидкого заряду напруга акумулятора ще не досягла встановленого значення напруги повного заряду (i.e. (вирівнювальна/підсилювальна напруга заряду), і контролер виконає заряд MPPT, використовуючи максимум сонячної енергії для заряду акумулятора. Коли напруга акумулятора досягне встановленого значення, почнеться заряд постійною напругою.

Підтримуючий заряд

Коли напруга акумулятора досягне встановленого значення напруги утримання, контролер виконає заряд постійною напругою. Цей процес більше не буде включати зарядку MPPT, а зарядний струм буде поступово зменшуватися з часом.

Підтримуючий заряд складається з двох етапів.e. вирівнюючий заряд і форсований заряд. Обидва етапи виконуються без повторення, при цьому зрівняльний заряд запускається раз на 30 днів.

Прискорений заряд

За замовчуванням тривалість підтримуючого заряду становить 2 години. Клієнт також може регулювати час витримки і попередньо встановлене значення точки підвищеної напруги відповідно до фактичних вимог. Коли тривалість досягає встановленого значення, система переходить в режим плаваючого заряду.

Зрівняльний заряд

Перезаряд і надмірне газоутворення можуть пошкодити пластини акумулятора та призвести до відшарування активних речовин на пластинах акумулятора.

Вирівнювальний заряд може призвести до пошкодження, якщо напруга занадто висока або час занадто довгий. Будь ласка, уважно перевірте специфічні вимоги акумулятора, що використовується в системі.

Певні типи акумуляторів виграють від регулярного вирівнюючого заряду, який може перемішати електроліт, збалансувати напругу акумулятора і завершити хімічну реакцію.

Вирівнюючий заряд підвищує напругу акумулятора вище стандартної напруги, що призводить до випаровування електроліту акумулятора.

Якщо контролер автоматично визначає, що наступним етапом буде зрівняльний заряд, то зрівняльний заряд триває 120 хвилин (за замовчуванням).

Вирівнювальний заряд і форсований заряд не повторюються під час повного заряду, щоб уникнути надмірного виділення газів або перегріву акумулятора.

Інструкція по встановленню контролера заряду MPPT сонячної батареї

Запобіжні заходи під час встановлення

 • Будьте дуже обережні під час встановлення акумулятора. Одягайте захисні окуляри при установці вентильованого свинцево-кислотного акумулятора. Якщо ви контактуєте з кислотою акумулятора, промийте його чистою водою.
 • Уникайте розміщення металевих предметів поблизу акумулятора, щоб запобігти короткому замиканню акумулятора.
 • Під час заряджання акумулятора може виділятися кислотний газ. Забезпечити хорошу вентиляцію.
 • Акумулятор може виділяти легкозаймистий газ. Тримайте подалі від іскор.
 • Уникайте потрапляння прямих сонячних променів і дощу під час встановлення на відкритому повітрі.
 • Погані місця з’єднання та іржаві дроти можуть призвести до того, що надмірне нагрівання розплавить шар ізоляції дротів, спалить навколишні матеріали та навіть спричинить пожежу. Тому необхідно переконатися, що роз’єми затягнуті, а дроти бажано зафіксувати кабельною стяжкою, щоб уникнути ослаблення роз’ємів, спричиненого вібрацією дротів.
 • У системній проводці вихідна напруга компонента може перевищувати безпечну напругу людського тіла. Тому необхідно використовувати ізольовані інструменти та стежити за тим, щоб руки були сухими.
 • До клеми акумулятора на контролері можна підключити як одну батарею, так і комплект батарей. Наступні інструкції стосуються однієї батареї, але також застосовуються до комплекту батарей.
 • Дотримуйтесь рекомендацій виробника батареї з безпеки.
 • Дроти для підключення системи підбираються відповідно до щільності струму, що не перевищує 4А/мм2.
 • Переконайтеся, що контролер заземлений.

Специфікації підключення та монтажу

Електропроводка та монтаж повинні відповідати національним та місцевим електротехнічним нормам і правилам.

Дроти для підключення фотоелектричних модулів і акумуляторів слід підбирати відповідно до номінального струму.

Технічні характеристики електропроводки наведені в наступній таблиці:

Встановлення та підключення пристрою

Застереження! Під час встановлення контролера переконайтеся, що через радіатор контролера проходить достатній потік повітря, залишаючи щонайменше 150 мм над і під контролером для забезпечення природної конвекції для розсіювання тепла.

Якщо контролер встановлений у закритій коробці, переконайтеся, що коробка забезпечує надійне відведення тепла.

Крок 1: Виберіть місце розташування

Уникайте встановлення контролера в місцях, де він буде піддаватися впливу прямих сонячних променів, високих температур або води, і забезпечте хорошу вентиляцію навколо контролера.

Крок 2: Розмітьте монтажне положення відповідно до монтажних розмірів контролера.

Просвердліть 4 монтажні отвори відповідного розміру на 4 позначках. Вставте шурупи у два верхні монтажні отвори.

Вирівняйте монтажні отвори контролера за допомогою двох попередньо встановлених гвинтів і повісьте контролер. Затягніть два нижні гвинти.

Для безпеки монтажу ми рекомендуємо дотримуватися такої послідовності підключення, яка наведена в цьому посібнику з підключення.

Будь ласка, спочатку підключіть акумулятор, а потім сонячну панель. Будь ласка, дотримуйтесь “” першого та “-” наступного способу під час підключення.

Коли всі дроти міцно та надійно з’єднані, перевірте правильність підключення та дотримання полярності. Коли ви впевнені, підключіть запобіжник акумулятора або автоматичний вимикач і перевірте, чи світиться світлодіодний індикатор. Якщо ні, негайно від’єднайте запобіжник або автоматичний вимикач і перевірте правильність підключення.

Підключіть сонячну панель, коли батарея належним чином заряджена. Якщо сонячного світла достатньо, індикатор заряду на контролері загориться або почне блимати і почне заряджати батарею.

Експлуатація та індикація виробу

Світлодіодна індикація

На контролері є три індикатори

Індикація масиву 1-PV Вкажіть поточний режим зарядки контролера
Індикація 2-BAT Індикація поточного стану акумулятора.
3-BAT Індикація типу Вказати поточний тип батареї.

Індикація фотоелектричної панелі

Ні. Стан індикатора Стан заряджання
1 Постійно горить Заряд MPPT
2 Повільний спалах

(Увімкнено:0.1с, вимкнено: 0.1с, потім, Увімкнено:0.1с, вимкнено: 1.7с, цикл: 0.2s)

Індикація типу BAT:

Колір індикатора Тип батареї
Зелений Герметична свинцево-кислотна батарея (SLD)
Жовтий Gellead.кислотна батарея (ларі)
Червоний Залита свинцево-кислотна батарея (FLD)
Синій 12В літієва батарея (за замовчуванням: LiFePo4)
Фіолетовий 24VLi батарея (за замовчуванням: LiFePo4)
Білий Користувач (налаштований користувачем)

Кнопки Робота

На контролері є кнопка, яка використовується разом з індикатором типу батареї для вибору типу батареї.

Конкретний режим роботи наступний

У поточному робочому стані натисніть і утримуйте кнопку протягом 8 секунд. Індикатор типу акумулятора (відображається колір попередньо збереженого типу акумулятора) почне блимати (контролер припинить заряджання та інші операції та перейде в режим очікування).

З цього моменту при кожному натисканні кнопки індикатор типу батареї буде змінюватися на колір, що відповідає типу батареї. Після вибору типу батареї натисніть кнопку ще раз на 8 секунд або не робіть нічого протягом 15 секунд.

Після цього контролер автоматично збереже поточний тип батареї і повернеться до нормального режиму роботи;

Крім того, якщо натиснути і утримувати кнопку протягом 20 секунд, контролер відновить заводські параметри за замовчуванням.

Захист продукту та обслуговування системи

Захист від обмеження вхідної потужності

Якщо потужність сонячної панелі перевищує номінальне значення, контролер обмежить потужність сонячної панелі в межах номінального діапазону потужності, щоб запобігти пошкодженню надмірним струмом, і контролер увійде в режим обмеження струму.

Зворотний захист акумулятора

Якщо полярність акумулятора змінена, система не працюватиме.

Занадто висока кінцева напруга фотоелектричного входу

Якщо напруга на вході фотоелектричної батареї занадто висока, контролер автоматично відключить вхід фотоелектричної батареї.

Захист від короткого замикання на вході фотоелектричної батареї

У разі короткого замикання напруги на вході фотоелектричної батареї контролер припинить заряджання; після усунення короткого замикання заряджання автоматично відновиться.

Захист фотоелектричного входу від зворотної полярності

Якщо полярність фотоелектричної батареї змінити на протилежну, контролер не буде пошкоджений і нормальна робота продовжиться після виправлення помилки в підключенні.

Нічний захист від зворотного заряду

Запобігає розрядці акумулятора від сонячної панелі вночі.

Захист від перегріву

Якщо температура контролера перевищує встановлене значення, він зменшить потужність заряджання або припинить заряджання.

Обслуговування системи

Щоб підтримувати найкращу довгострокову продуктивність контролера, рекомендується проводити перевірки двічі на рік.

Переконайтеся, що потік повітря навколо контролера безперешкодний, і видаліть будь-який бруд або сміття з радіатора.

Переконайтеся, що ізоляція будь-яких відкритих проводів не пошкоджена сонячним світлом, тертям об інші предмети, що знаходяться поруч, сухою гниллю, пошкодженнями комахами або гризунами тощо. Якщо це так, дріт необхідно відремонтувати або замінити.

Переконайтеся, що показники відповідають роботі пристрою. Не забудьте вжити заходів щодо усунення будь-яких несправностей або ознак несправності, якщо це необхідно.

Перевірте всі клеми проводки на наявність корозії, пошкодженої ізоляції, ознак високої температури або горіння/зміни кольору. Затягніть гвинти клем.

Перевірте на наявність бруду, гнізд комах і корозії та очистіть за необхідності.

Якщо блискавковідвід вийшов з ладу, вчасно замініть його, щоб захистити контролер та інше обладнання користувача від пошкодження блискавкою.

Технічні параметри

Електричні параметри

Елементи Параметри
Модель MC2420N10 MC2430N10 MC2440N10 MC2450N10
Напруга в мережі 12В/24В
Нульові втрати навантаження
Напруга акумулятора 9В ~ 32В
Максимальна напруга холостого ходу фотоелектричних модулів 92В (25℃) ;100В (найнижча температура навколишнього середовища)
Діапазон максимальної напруги в точці живлення (Напруга акумулятора 2V) ~ 72V
Номінальний зарядний струм 20A 30A 40A 50A
Максимальна вхідна потужність фотоелектричних модулів 260 ВТ / 12 В

Принципи встановлення напруги

Напруга вирівнювання заряду ≥ Напруга прискореного заряду ≥ Напруга плаваючого заряду ≥ Напруга відновлення прискореного заряду.

напруга відсічення перенапруги напруга відсічення перенапруги напруга відновлення.

Інша інструкція з експлуатації контролера заряду сонячної батареї MPPT

Інструкція користувача та посилання для завантаження контролера сонячного заряду MPPT

ТИП ФАЙЛУ ПРОДУКТИ ЗАВАНТАЖИТИ
Контролер заряду сонячної батареї з двома акумуляторами MPPT ЗАВАНТАЖИТИ
Контролер сонячного заряду SCF60 60A MPPT ЗАВАНТАЖИТИ
Інверторний зарядний пристрій EPever Upower ЗАВАНТАЖИТИ

MPPT проти ШІМ-контролерів для сонячних батарей: Плюси та мінуси

Контролери заряду MPPT настільки ефективні, що деякі можуть досягати ефективності 98% і вище. Але це не робить їх автоматично кращими за ШІМ-контролери для сонячних панелей. Порівнюючи контролери заряду MPPT та PWM, потрібно враховувати кілька інших факторів.

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT) ефективно контролюють заряд акумулятора і запобігають його пошкодженню від перезарядження і недозарядження, але це абсолютно різні технології.

Кожен тип найкраще працює за різних умов, і рішення про те, який з них найкраще відповідає вашим потребам, буде залежати від декількох факторів, таких як

 • Розмір вашої сонячної батареї (максимальна напруга / вироблена потужність)
 • Місцеві кліматичні умови. ШІМ найкраще працюють на сильному сонці
 • Складність системи та будь-які додаткові функції, які вам потрібні
 • Бюджетні MPPT-контролери дорожчі за ШІМ-контролери

Якщо ви тільки починаєте працювати з сонячною енергією або досліджуєте варіанти установки, цей посібник для вас.

Нехай вас не відлякує висока вартість встановлення. Як сказав міністр з питань зміни клімату та енергетики Кріс Боуен,

“Відновлювана енергія. найдешевший вид енергії. Чим більше відновлюваної енергії ми маємо в системі, тим дешевшими будуть рахунки.”. Кріс Боуен

І не хвилюйтеся, це не заумні слова “ботаніка”, хоча ми наполегливо працюємо над технічною точністю і деталізацією.

У цьому посібнику розглядається принцип роботи сонячних контролерів PWM і MPPT, їхні характеристики, а також переваги та недоліки.

Ми також порекомендуємо, де краще використовувати ШІМ або MPPT і де купити якісні моделі, тож будьте з нами до кінця.

Плюси і мінуси ШІМ-контролерів заряду

Переваги ШІМ-контролерів заряду

Технологія широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) є простою та надійною, що робить контролери заряду доступними та простими у використанні.

Широтно-імпульсна модуляція ґрунтується на використанні цифрового перемикача (транзистора), який контролює, як довго може надходити енергія. Більш тривалий час “вчасно” означає, що через нього проходить більше електричної енергії. Якщо вимикач вимкнений, електрика не проходить.

ШІМ. одна з передових технологій сонячних контролерів. Він перевірений часом і дуже надійний, і якщо ви отримуєте якісну модель з достатнім охолодженням (за допомогою вентилятора або металевого радіатора), ви можете встановити його навіть в екстремальних умовах, наприклад, в пустелі.

Мінуси ШІМ-контролерів сонячного заряду

Простота ШІМ-регуляторів заряду також є їх найбільшим недоліком. По-перше, вони не можуть регулювати вхідну напругу від сонячних панелей. Наприклад, 12 В ШІМ заряджає батарею на 12 В незалежно від напруги, яку виробляє сонячна панель.

Навіть якщо ви підключите панелі на 24 В до 12 В ШІМ-контролера заряду, він знизить вихідну напругу до 12 В, а решта потужності буде витрачатися у вигляді тепла. Це знижує ефективність системи і навіть може пошкодити контролер, якщо струм буде занадто високим.

Ось чому ви завжди повинні підбирати ШІМ-контролер заряду відповідно до напруги акумулятора та номінальної потужності сонячної батареї (струм і напруга). Наприклад, представлений нижче ШІМ-контролер сонячного заряду Victron розрахований на панелі 12 В або 24 В і струм 5 Ампер.

ШІМ-контролери заряду втрачають ефективність при низьких температурах або неоптимальних умовах сонячного світла.

Вони виробляють менше енергії, коли немає прямих сонячних променів або якщо панелі затінені. ШІМ-регулятори не можуть адаптуватися до таких умов і можуть перестати заряджати батарею, якщо вироблення енергії падає нижче певної напруги.

Але, незважаючи на свої недоліки, ШІМ-контролери мають велику цінову перевагу над MPPT-контролерами. Зазвичай ви можете придбати хороший ШІМ-контролер заряду за ціною менше 150 доларів, наприклад, цей сонячний контролер Enerdrive ePOWER PWM Solar Controller. Крім того, деякі дешевші портативні сонячні панелі, які ви можете придбати у деяких великих дискаунтерів, часто мають ШІМ-контролер, і хоча ефективність панелей, ймовірно, не є першокласною, а ШІМ-контролер є базовим і неефективним, ви все одно можете отримати адекватні результати, якщо ви є дуже випадковим користувачем. Для людей, які збираються в похід раз на рік на вихідні і кажуть, що їм вистачить цього, але для всіх інших краще зробити це правильно з першого разу.

У таблиці нижче наведено порівняння та основні характеристики деяких контролерів заряду з ШІМ та MPPT, доступних в Off Grid Direct.

Ціна: 135.00

Ціна: 81.45

Ціна: 559.00

Ціна: 1 457.18

 • Працює з системами на 12, 24 або 48 В і автоматично визначає їх
 • Може заряджати сильно розряджені акумулятори навіть при 0 В
 • Працює з напругою сонячних батарей 150 або 250 В
 • Розрахований на 70 або 100 ампер
 • Дистанційне керування та конфігурація через Bluetooth або Інтернет
 • Можливість підключення до інших подібних пристроїв

ШІМ від відомих виробників мають високу продуктивність. Але, хоча вони забезпечують високий рівень захисту акумуляторів, вони працюють з низькою напругою і не мають розширених функцій, таких як віддалений моніторинг. Розуміння MPPT допоможе зробити ці відмінності більш зрозумілими.

Плюси та мінуси контролерів заряду MPPT

Переваги використання MPPT-контролерів заряду

У відео вище фахівець з сонячної енергетики з Clean Energy Reviews розповідає про контролери заряду MPPT. Він порівнює поширені моделі, доступні в Австралії, включаючи їх продуктивність.

З відео видно, що сонячні контролери MPPT мають унікальні функції, такі як моніторинг вхідної напруги та кращий контроль вихідної потужності. Ви також можете змінити алгоритм перетворення відповідно до поточних погодних умов, щоб максимізувати ефективність.

Ці переваги можуть зробити контролери заряду MPPT більш економічними, ніж ШІМ, в довгостроковій перспективі, незважаючи на те, що вони дорожчі.

Технологія відстеження точки максимальної потужності (MPPT) працює досить геніально. MPPT дивляться на вхідну напругу від сонячної батареї та необхідну напругу акумулятора. Потім вони пропускають вхідну потужність через трансформатор і перетворюють її в низьковольтну електроенергію на рівні, який найкраще відповідає потребам заряду акумулятора.

Таким чином, MPPT завжди отримують максимальну потужність від сонячних панелей, незважаючи на мінливі умови сонячного світла та вимоги до заряду акумуляторів.

Відстеження точки максимальної потужності вимагає алгоритму, який дозволяє контролеру обчислювати всі дані, необхідні для ефективної роботи, незважаючи на зміни в кількості виробленої енергії.

Сонячні панелі можуть виробляти більше або менше енергії в залежності від таких факторів, як:

 • Сонячне опромінення. кількість світлової енергії, що падає на панелі
 • Температура. високі температури можуть знизити ефективність панелі і навпаки
 • Орієнтація даху. сонячні панелі найбільш ефективні, коли сонячне світло падає прямо на них
 • Інші фактори. погодні умови, затінення, тип сонячної панелі, тип даху та стан сонячних панелей. можуть впливати на ефективність

Здатність адаптуватися до мінливих умов для оптимізації заряду. це те, що робить контролери заряду MPPT такими ефективними. Victron стверджує, що його контролери MPPT можуть перевищувати 98% ефективності в ідеальних умовах.

Ця висока ефективність дозволяє MPPT продовжувати заряджати батареї навіть в несприятливих умовах. виробництво електроенергії означає, що ви зможете швидше окупити свої інвестиційні витрати, особливо якщо у вас мережева система.

Контролери заряду MPPT також можуть працювати з сонячними батареями з набагато вищою напругою порівняно з напругою заряду акумулятора. Наприклад, Victron SmartSolar MPPT, показаний нижче, може працювати з сонячною батареєю на 150 В для зарядки акумуляторної батареї на 12, 24 або 48 В.

Принцип роботи контролерів заряду MPPT дозволяє забезпечити високий рівень контролю вхідної та вихідної потужності. Це робить їх ідеальними для великих і складних сонячних установок.

Висококласні моделі також мають додаткові функції, які можуть бути корисними, наприклад, вбудовані лічильники, світлодіодні дисплеї, віддалене підключення та можливість програмування. Ці функції забезпечують кращий моніторинг і контроль для експертів з сонячної енергетики.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Мінуси використання контролерів заряду MPPT

Хоча технологія MPPT була розроблена ще в 1985 році, лише нещодавно контролери MPPT стали доступними і досить надійними для використання в багатьох сонячних установках. Навіть тоді ціна контролерів MPPT може перевищувати 1,000 для потужних застосувань.

Наприклад, представлений нижче сонячний контролер Enerdrive ProStar MPPT розрахований на системи потужністю до 1100 Вт і струмом 40 А, але він досить дорогий у порівнянні з ШІМ.

Технологія, що використовується для виробництва MPPT, також вимагає більшої кількості компонентів, що підвищує ймовірність їх виходу з ладу. Контролери заряду MPPT, як правило, мають менший термін служби порівняно з ШІМ-моделями.

Оскільки контролери заряду MPPT працюють вище напруги акумулятора, їх вибір для вашої системи є складним завданням. Вони вимагають точних розрахунків для правильного номіналу напруги і струму, а для роботи з високою напругою можуть знадобитися спеціальні компоненти.

Де використовувати ШІМ або MPPT контролери

Підвищення ефективності від використання контролера заряду MPPT, такого як наведений вище, допомагає їм виробляти максимальну потужність. Це робить їх більш економічними, ніж ШІМ в довгостроковій перспективі.

Однак для невеликих сонячних установок приріст ефективності може бути занадто малим, щоб виправдати використання контролера на 500 зарядів. Невеликі установки (менше 200 Вт) в тропічних і субтропічних регіонах можуть найкраще обслуговуватися відповідним ШІМ-контролером.

З іншого боку, MPPT-контролери заряду працюють при більш високій напрузі, що означає менші втрати струму і потужності на довгих кабельних лініях. Оскільки ви використовуєте менші кабелі, матеріальні витрати значно знижуються.

З технічної точки зору, найважливішими факторами, які слід враховувати при виборі між ШІМ і MPPT контролерами заряду, є наступні:

 • Розмір установки. використовуйте MPPT, якщо система є високовольтною або перевищує 200 Вт, наприклад, на сонячних фермах
 • Умови майданчика. використовуйте MPPT, якщо ви живете в помірному регіоні, або якщо батареї будуть встановлені далеко від сонячної батареї
 • Компоненти системи. деякі акумулятори, наприклад, літієві, найкраще працюють з MPPT-контролерами, які можуть забезпечити відповідний профіль заряду
 • Тип установки. якщо ваша система прив’язана до мережі, ви повинні використовувати контролери MPPT, оскільки ШІМ найкраще використовувати в автономних установках з напругою 12 В або 24 В

Бюджетні обмеження також можуть бути важливим фактором. Якщо для вашої установки підходять як ШІМ, так і MPPT-контролери, придбання ШІМ-контролера може заощадити вам трохи грошей. ШІМ можуть бути в два-три рази дешевшими, ніж MPPT аналогічної потужності.

Порада експерта: Якщо для вас важливі продуктивність і надійність, купуйте високоякісні MPPT-контролери заряду відомих брендів, таких як Victron або Enerdrive. Дешеві MPPT часто виготовляються з низькоякісних компонентів, які з більшою ймовірністю вийдуть з ладу.

Які контролери заряду краще, ШІМ або MPPT?

Незважаючи на те, що контролери заряду MPPT здаються кращими за багатьма параметрами, ШІМ також працюють дуже добре в правильних умовах. Ми не можемо сказати, що один тип є кращим за інший, якщо не врахуємо умови, в яких вони будуть використовуватися.

Можна сказати, що контролери MPPT є більш ефективними, ніж ШІМ-моделі. Контролер заряду MPPT може допомогти вам отримати на 15% більше енергії взимку і на 30% більше влітку.

ШІМ-контролери можуть бути кращими за своєю надійністю, але їх обмеження означають, що вам доведеться використовувати контролер заряду MPPT для установок, які вимагають використання трьох або більше панелей, або в помірних регіонах, які отримують непостійне сонячне світло.

Отримайте контролери заряду, яким ви можете довіряти, від Off Grid Direct

Можливо, ви вже знаєте, який тип контролера заряду вам потрібен. Важливим питанням є те, який бренд ви придбаєте?

Ми не дарма наголошували на важливості придбання високоякісних, надійних брендів. Контролер заряду. це мозок вашої сонячної установки, який відповідає за захист ваших дорогих акумуляторів та інших компонентів.

У Off Grid Direct ми позбавляємо вас від турбот, пропонуючи вам компоненти сонячних систем від виробників, яких ми випробували, протестували та яким довіряємо.

Знайдіть свій сонячний контролер заряду зараз, щоб скористатися нашою гарантією відповідності ціни та отримати безкоштовну доставку для замовлень на суму понад 300 в межах материкової частини Австралії.

Що таке контролер заряду MPPT?

mppt, сонячний, контролер, заряд

Основна функція сонячної енергетичної системи. це сонячні панелі, які збирають енергію від сонця та зберігають її в акумуляторах, щоб ви могли використовувати її, коли захочете. Однак ви не можете просто підключити сонячні панелі безпосередньо до акумуляторів і очікувати, що вони будуть заряджатися. Щоб отримати максимальну віддачу від сонячних панелей, вам знадобиться контролер заряду для ефективної зарядки батарей. Найефективнішим типом контролера заряду є контролер заряду з відстеженням точки максимальної потужності або MPPT.

Давайте розглянемо, як вони працюють і які переваги дають.

Що таке відстеження точки максимальної потужності?

Перш ніж ми зануримося в роботу контролерів заряду MPPT, давайте пояснимо, як вони отримали свою назву.

Напруга, при якій сонячна панель виробляє найбільшу потужність, називається напругою точки максимальної потужності. Максимальна робоча напруга змінюється в залежності від умов навколишнього середовища та часу доби.

Контролери заряду MPPT отримали свою назву тому, що вони контролюють сонячну панель і визначають максимальну напругу точки заряду для поточних умов. Ця функція називається відстеженням точки максимальної потужності, або скорочено MPPT.

Порада: Ознайомтеся з поняттями “ампер”, “вольт”, “ват” та їхніми відмінностями.

Що таке контролер заряду MPPT?

Сонячні панелі та акумулятори мають різні оптимальні робочі напруги. Мало того, ці напруги коливаються. Контролер заряду MPPT. це перетворювач постійного струму в постійний, який максимізує ефективність сонячної системи. Це відбувається за рахунок оптимізації відповідності напруги між масивом сонячних панелей та акумуляторами.

Наприклад, залежно від стану заряду, 12-вольтова батарея має номінальну напругу в діапазоні від трохи більше 10 вольт до трохи менше 13 вольт. Крім того, напруга, необхідна для заряду 12-вольтової батареї, коливається в межах 13.5 і 14.5 вольт залежно від фази заряду.

mppt, сонячний, контролер, заряд

З іншого боку, оптимальна вихідна напруга сонячної панелі змінюється в залежності від температури панелі, часу доби, хмарності та інших факторів навколишнього середовища. Наприклад, в ідеальних умовах сонячна панель потужністю 250 Вт може мати оптимальну робочу напругу 32 вольта. Коли панель нагрівається на сонці або в спекотний день, оптимальна напруга може впасти до 26 вольт.

Номінальна напруга панелі повинна бути вищою за напругу акумулятора, щоб врахувати ці падіння напруги на панелі та підвищену необхідну напругу заряду акумулятора. Без контролера заряду MPPT ця різниця в напрузі призводить до великих втрат енергії.

У чому різниця між MPPT і ШІМ контролерами заряду?

Щоб краще зрозуміти, як ця різниця в напрузі призводить до неефективності, давайте спочатку розглянемо інший поширений тип контролера заряду сонячної батареї. Цей контролер є контролером заряду з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ).

ШІМ-контролери використовують транзисторний перемикач, який швидко відкривається і закривається в міру необхідності для регулювання струму заряду, що надходить в акумулятор. Оскільки ШІМ-контролери не можуть модулювати напругу, вони знижують вихідну напругу сонячної панелі, щоб вона відповідала напрузі акумулятора. Давайте розглянемо приклад.

Сонячна панель потужністю 250 Вт може мати оптимальну або максимальну напругу живлення (Vmp) 32 вольта і максимальний струм живлення (Imp) 7.8 ампер. (32 вольта х 7.8 ампер = 250 Вт)

Використовуючи ШІМ-контролер, ваша панель все ще буде виробляти 7.8 ампер. Але напруга буде знижуватися до 12 вольт, щоб відповідати напрузі акумулятора. Тепер ваша панель видає лише 94 Вт замість 250 Вт. (12 вольт x 7).8 ампер = 94 Вт)

mppt, сонячний, контролер, заряд

Як працюють контролери заряду MPPT

Як ми вже згадували раніше, контролери заряду MPPT є DC-DC перетворювачами. Це означає, що вони регулюють струм заряду в батарею, як ШІМ-контролер. Але вони також перетворюють напругу, що надходить з панелі, відповідно до того, що потрібно акумулятору. Давайте розглянемо приклад того, як це значно підвищує ефективність.

Використовуючи ту ж саму 250-ватну панель, MPPT контролер дозволяє панелі працювати при максимальній робочій напрузі (Vmp). Тепер потужність, що надходить на контролер, становить повні номінальні 250 Вт.

Вихід від контролера до акумулятора все одно повинен відповідати напрузі акумулятора на 12 вольт. Але струм збільшується до 20.8 ампер дозволяють використовувати весь 250-ватний потенціал вашої панелі. (12 вольт х 20.8 ампер = 250 Вт)

mppt, сонячний, контролер, заряд

Для простоти, в цих прикладах передбачалося 100% ефективне перетворення в контролерах заряду. Насправді, невелика кількість енергії втрачається у вигляді тепла під час перетворення.

Переваги контролера заряду MPPT

Ефективне використання енергії

У сонячних електростанціях належного розміру нерідко можна спостерігати збільшення ефективності до 30% за рахунок переходу на MPPT-контролер. Це підвищення ефективності є ще більш значним у системах, де напруга сонячних панелей набагато вища за напругу акумулятора, як у нашому прикладі вище.

mppt, сонячний, контролер, заряд

Найкраще підходить для великих систем

Використання додаткових 20-30% потужності вашої системи стає більш вигідним зі збільшенням розміру вашої системи. З цієї причини контролери MPPT часто найкраще використовувати у великих системах, і вони можуть не виправдати себе в менших, простіших установках.

Краще в хмарному середовищі

Функція відстеження точки максимальної потужності контролерів MPPT є величезною перевагою в хмарних умовах, коли точка максимальної потужності сонячних панелей буде коливатися протягом усього дня.

Чи варті контролери сонячного заряду MPPT того?

Контролери заряду MPPT дорожчі, ніж ШІМ-контролери. Додаткові витрати на модернізацію контролера можуть не виправдати себе в невеликих базових системах. Однак у великих системах або в місцях з нестабільними погодними умовами підвищена потужність і ефективність, отримана за рахунок використання MPPT-контролера, швидше за все, з лишком компенсує додаткову вартість контролера.

Ніхто не любить витрачати енергію даремно. Контролери заряду MPPT допомагають отримати максимальну віддачу від сонячних панелей, не турбуючись про мінливі погодні умови або про те, що ви ідеально підібрали розмір сонячних панелей до напруги акумулятора.

Залишити відповідь