Все, що потрібно знати про сонячні панелі. Налаштування сонячних панелей 4х4

Все, що потрібно знати про сонячні панелі

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Розуміння того, як працюють сонячні панелі, допоможе вам налаштувати сонячну установку відповідно до ваших потреб. Ось все, що вам потрібно знати про сонячні панелі.

Налаштування сонячних панелей є життєво важливим для того, щоб мати можливість подорожувати та залишатися “поза мережею” Поки у вас є вода та їжа, яких вистачить надовго, електроенергія є наступним найважливішим інгредієнтом для тривалого перебування в дикій природі. Розуміння того, як працюють ваші сонячні панелі, допоможе вам отримати максимальну віддачу від вашої установки. Щоб допомогти з цією пряжею, ми поговорили з бофінами з Redarc.

Як працюють сонячні панелі?

Сонячні, або фотоелектричні (фото = світло; вольтаж = напруга/електрика) панелі, будь то монокристалічні, полікристалічні або амоні, працюють по суті однаково. Енергія та сонячне світло вибивають електрони з атомів кремнію (найпоширенішого будівельного матеріалу) на верхній стороні комірки до нижньої, створюючи надлишок електронів на нижній стороні. Єдиний спосіб, яким ці електрони можуть повернутися на іншу сторону, це через позитивний провід, через ваш акумулятор (заряджаючи його по дорозі), і назад через негативний провід до панелі. Протягом всього процесу нічого не витрачається; електрони продовжують подорожувати по ланцюгу, вирівнюючись, коли їх стає більше, заряджаючи ваші батареї по ходу.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Розуміння ефективності панелей

Ефективність панелі зводиться до того, скільки електроенергії ви можете отримати з панелі певного розміру. Чисте пряме сонячне світло над головою забезпечує близько 1000 Вт на квадратний метр. Високоякісна сонячна панель буде працювати з ефективністю близько 16-17 відсотків, що означає, що панель площею один квадратний метр під прямим, ясним сонячним світлом буде генерувати приблизно 160-170 ват енергії. Дешевші панелі часто генерують менше, але ми поговоримо про це нижче.

Однак це не просто вати на квадратний метр, і для тих з нас, хто намагається зменшити вагу своїх повнопривідних автомобілів, інший спосіб подивитися на це. вати на кілограм. Амоні елементи, такі як ті, що використовуються в деяких сонячних ковдрах, дійсно блищать своєю різницею у вазі. Ваша середньостатистична монокристалічна або полікристалічна панель з каркасом зі сплаву, яку можна прикрутити до даху або розгорнути і поставити обличчям до сонця, буде генерувати приблизно 10 Вт на кожен кілограм. Якщо ви помістите це на амоні панелі, вони будуть генерувати до 25 Вт на кілограм. З точки зору ваги, амоні панелі набагато ефективніші, проте мають вищу ціну.

Розмір тіні

Крім ефективності панелей, важливим фактором є так званий “розмір тіні”. Кількість енергії, що генерується сонячною панеллю, пропорційна кількості сонячного світла, що падає на неї. Таким чином, чим більшу тінь панель відкидає на землю позаду себе, тим більше енергії вона буде генерувати. панель під кутом 45 градусів до сонця (з меншою тінню, ніж під кутом 90 градусів), не буде генерувати стільки ж, скільки панель, розташована перпендикулярно до сонця. Якщо бути точним, то при 45 градусах він буде генерувати на 70 відсотків більше енергії (Cos 45 градусів = 0).7). Це також не враховує відбите сонячне світло від скла або брудних панелей, що ще більше знижує ефективність.

Якщо ви встановлюєте складну панель, розташуйте її так, щоб тінь, яку вона відкидає на землю позаду, була якомога більшою. Ви досягнете цього, якщо розташуєте панель перпендикулярно або під прямим кутом до сонця. Що стосується затінення панелі, то критично важливо, щоб панель перебувала під прямими сонячними променями. Десятивідсоткове затінення монокристалічної панелі зменшить вироблену енергію майже до нуля, тоді як таке ж затінення амоної панелі все одно зменшить вихід, але не так сильно.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Регульована або нерегульована панель

Якщо ви використовуєте сонячну установку з зарядним пристроєм BCDC з двома входами, вам потрібно буде підключити панель безпосередньо до зарядного пристрою BCDC, не використовуючи регулятор. Всі зарядні пристрої REDARC з двома входами BCDC мають вбудований сонячний регулятор MPPT, тому, як і будь-який регулятор, він вимагає нерегульованої панелі на своєму вході. Якщо ви спробуєте підключити регульовану панель до зарядного пристрою з двома входами BCDC, швидше за все, сонячний вхід BCDC навіть не увімкнеться. Якщо ваша панель має вбудований регулятор, який ви не можете обійти, вам потрібно буде підключити панель безпосередньо до акумулятора або до входу генератора/основної батареї на зарядному пристрої.

Скільки сонячної енергії мені потрібно?

Існує багато калькуляторів, які допоможуть вам розрахувати, скільки енергії вам потрібно, наприклад, REDARC має такий калькулятор на https://www.redarc.com.au/calculator/solar. У калькуляторі наведені різні приклади приладів, якими ви можете володіти, щоб підрахувати ваші потреби в енергії, від холодильників до стереосистеми та світлодіодного освітлення. Існують також додатки для пристроїв iOS та Android, які допоможуть розрахувати ваші потреби в сонячній енергії.

Просте правило сонячної енергетики: “Вам потрібна батарея, достатньо велика, щоб забезпечити всі ваші електричні потреби, коли сонце не світить, і достатня кількість сонячних панелей, щоб замінити все це (плюс додаткові 20 відсотків), коли сонце світить”. Ще простіше правило: “Забагато сонця не буває. Також варто врахувати, куди ви подорожуєте, оскільки різні райони Австралії отримують різну кількість сонячного світла на день; переконайтеся, що ви враховуєте кількість сонячних годин на день; вона буде коротшою в гірській місцевості та взимку.

Чи так само хороші дешеві панелі?

Простіше кажучи, немає. Чому варто обирати бренд, такий як REDARC, а не безіменні, дешеві панелі з “eBay”??

 • Панелі видаватимуть номінальну потужність або навіть більше, а не просто заявлятимуть довільні цифри, щоб звучало краще;
 • У них використовуються лише найефективніші комірки класу “А”, що означає максимальний розмір комірки з мінімальними недоліками, а не з “заводського відра для сміття”;
 • У портативних чорних ковдрах використовуються високоякісні фотоелементи SunPower;
 • У них використовуються справжні штепсельні з’єднання промислового стандарту Anderson; і
 • Вони мають першокласну технічну підтримку та величезну мережу установників та техніків, які допоможуть вам у всьому, що вам потрібно, або з будь-якою проблемою, яка у вас виникла.

Як і в усьому, бідний платить двічі, і коли ви хочете бути поза мережею тижнями, ви дійсно не хочете запускати свій 4X4 на кілька годин щодня, щоб холодильник не впав і не знищив вашу їжу.

Ця стаття спочатку з’явилася у випуску 37 “Пригод Пета Каллінана 4X4.

Як підключити сонячні панелі до акумулятора?

Переваги сонячних панелей та акумуляторних батарей не є новиною для австралійців. Завдяки використанню відновлюваних джерел енергії, сонячні панелі та акумуляторні батареї популярні в різних сферах в країні, включаючи житловий, комерційний та рекреаційний сектори.

Якщо ви новачок у світі сонячної енергетики і спочатку були вражені тим, наскільки вигідні сонячні панелі, вас чекає ще більший сюрприз, коли ви з’єднаєте їх із сонячною батареєю. Цей блок живлення в основному служить для зберігання енергії, спочатку згенерованої вашими панелями, саме тому їх часто називають накопичувачами сонячних батарей.

Звучить дуже гарно, правда?? Але перед тим, як перейти на сонячну енергію, давайте розберемося з нагальним питанням: як підключити сонячні панелі до акумулятора?? Звичайно, це в основному проблема вашого інсталятора, але мати базові знання про це важливо для всіх, хто переходить на використання сонячної енергії. Це може навіть врятувати вас від дорогої установки або ремонту!

Як підключити сонячні панелі до акумулятора: покроковий процес

Крок 1: Встановіть сонячні панелі

Чи знали ви, що положення вашої сонячної панелі значною мірою впливає на її ефективність?? Ось чому, окрім надійного кріплення, важливо також розташувати їх під таким кутом, щоб вони отримували достатньо сонячного світла. Це особливо важливо, якщо ви встановлюєте стаціонарні сонячні панелі, оскільки їх може бути важко налаштувати після встановлення.

Крок 2: Підключення контролера заряду та акумулятора

Більшість сонячних панелей використовують стандартну батарею на 12 В, але незалежно від напруги або ємності вашого блоку живлення, найголовніше. використовувати контролер сонячного заряду між ним і сонячними панелями. Це регулює енергію, що генерується вашими панелями, яка буде надходити до акумулятора, а також допоможе уникнути перезарядки.

Інструкція з підключення регулятора до 12-вольтової батареї зазвичай міститься в інструкції виробника і є досить простою у виконанні, тому обов’язково звертайтеся до неї протягом усього процесу.

Важливо: Контролери заряду можуть бути як ШІМ-регуляторами, так і MPPT-контролерами сонячного заряду. З цих двох типів регуляторів, MPPT є більш ефективним. можливо, ви захочете врахувати це при покупці регулятора.

Крок 3: Перевірте свій сонячний контролер заряду

Після успішного підключення контролера заряду до акумулятора увімкніть його, щоб перевірити, чи працює він належним чином. Тут також проявляється перевага контролерів MPPT. вони зазвичай мають більш просунуті функції, такі як РК-екран, що значно полегшує тестування і відстеження.

Крок 4: Підключіть контролер заряду до сонячних панелей

Знову ж таки, ви, швидше за все, знайдете інструкцію для цього в посібнику, яка пояснює все, аж до процесу підключення, якого ви повинні дотримуватися.

На цьому етапі вам також потрібно буде розглянути можливість встановлення інвертора живлення, особливо якщо ви використовуєте електроніку, яка потребує живлення змінного струму. Сонячні панелі генерують постійний струм, і хоча від них можна заряджати акумулятор, вони не підходять для роботи великих приладів, і їх потрібно перетворювати на змінний струм за допомогою інвертора.

Чи завжди потрібно поєднувати сонячні панелі з акумулятором?

Інвестування в сонячну батарею разом з хорошим набором сонячних панелей має масу переваг. По-перше, вони дозволяють зберігати енергію та використовувати її пізніше, що може значно зменшити ваші щомісячні рахунки за електроенергію. Це також хороший варіант для резервного живлення на випадок відключення електроенергії або основне джерело живлення для тих, хто живе поза мережею.

Однак, щоб переконатися, що ви отримаєте максимальну віддачу від своїх грошей, спочатку з’ясуйте своє щоденне споживання енергії. Батарея може вам підійти, а може і не підійти, залежно від того, як ви плануєте її використовувати, до того ж, вона також може бути дорогою. Ви ж не хочете припуститися помилки, купивши холодильник і не зумівши скористатися його перевагами. Ви можете звернутися за допомогою до професіонала, щоб визначити, чи є встановлення батареї у вашій сонячній системі гарною ідеєю, а якщо ні, то які інші варіанти для вас кращі.

Якщо ви все ж таки придбаєте блок живлення, обирайте літієву батарею глибокого циклу, наприклад, LiFePO4, щоб досягти найкращих результатів. Вони перевершують за загальною продуктивністю і безпекою, ідеально підходять для використання в якості акумуляторної батареї.

Готові купити сонячні елементи першої необхідності? Завітайте до нас в Outbax, щоб отримати чудовий вибір за ще більш вигідними цінами. У нас є все. гнучкі сонячні панелі, літієві батареї на 100 Ач і навіть комплекти для підключення до електромережі! Відвідайте наш веб-сайт сьогодні і почніть позначати свій вибір.

Як живити холодильник на 12 В від сонячної енергії

Щоб ви знали, ця сторінка містить партнерські посилання. Якщо ви зробите покупку після натискання на одне з них, без додаткових витрат для вас, я можу заробити невелику комісію.

У цьому посібнику я покажу вам крок за кроком, як живити сонячною енергією холодильник на 12 В.

Насправді, це саме ті кроки, які я використовував для створення власного міні-холодильника на сонячних батареях.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Хороша новина полягає в тому, що сонячна енергія для холодильника. це не так вже й складно. Я охоплюю всі необхідні деталі, а також кілька порад щодо того, який комплект сонячних панелей та акумулятор отримати.

Відео: Як живити холодильник на 12 В від сонячної енергії

Ось 40-секундний відеоогляд цього підручника. Перевірте це нижче і подумайте про підписку на мій канал YouTube, якщо вам подобаються подібні відео про сонячні батареї, зроблені своїми руками!

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

 • Комплект сонячних панелей 100 Вт 12 В
 • Холодильник на 12 В з включеним шнуром живлення на 12 В
 • 12В 100Ач LiFePO4 батарея. це батарея, яку я використовував, але не соромтеся використовувати іншу
 • Набір запобіжників 30A ANL. 30-амперний запобіжник підходить для контролера заряду з набору, наведеного вище
 • Кабель запобіжника
 • Розетка на 12 В. для підключення холодильника до акумулятора (я припускаю, що шнур живлення вашого холодильника на 12 В має автомобільний роз’єм на 12 В)
 • Викрутка
 • Ключ або тріскачка. для затягування болтів

Примітка: Не соромтеся копіювати цей список деталей як є або скористайтеся порадами в розділах про розміри нижче, щоб вибрати свій власний.

Крок 1: Зрозумійте схему підключення

Ось схема підключення, яку я буду використовувати для живлення свого холодильника від сонячної енергії:

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

І ось головні речі, які потрібно розуміти про це:

 • Відключіть холодильник від 12-вольтової батареї. Ви не можете живити 12-вольтовий холодильник безпосередньо від сонячної панелі. Замість цього вам потрібно зберігати сонячну енергію в 12-вольтовому акумуляторі та живити холодильник від нього.
 • Підключіть акумуляторну батарею та сонячну панель до контролера заряду. Ви пошкодите акумулятор, якщо підключите сонячну панель безпосередньо до нього. Батарея повинна бути підключена до сонячної панелі через контролер заряду, який регулює напругу і струм на виході ваших сонячних панелей для безпечної зарядки батареї.
 • Захистіть свою установку за допомогою запобіжника між кожним з’єднанням. Найкраща практика безпеки. встановити запобіжник на позитивних проводах між батареєю та контролером заряду, а також між батареєю та холодильником. Якщо ви використовуєте кілька сонячних панелей, вам також може знадобитися встановити вбудовані сонячні запобіжники між сонячними панелями та контролером заряду. Подивіться це відео, щоб дізнатися, чи потрібно встановлювати запобіжники.
 • Переконайтеся, що все ваше обладнання розраховане на 12 вольт. Якщо ви використовуєте цю схему підключення, переконайтеся, що ви використовуєте холодильник на 12 В, акумулятор на 12 В і сонячну панель на 12 В. Ваш контролер заряду також повинен бути сумісний з системами 12В.
 • Якщо ви використовуєте ШІМ-контролер заряду з декількома сонячними панелями, підключіть сонячні панелі паралельно.Паралельне підключення сонячних панелей підсумовує їх струми, зберігаючи при цьому однакову напругу. Паралельне підключення. це те, що я рекомендую при використанні ШІМ-контролера заряду. Якщо ви використовуєте контролер заряду MPPT, я рекомендую підключати сонячні панелі послідовно.

З усім цим ми розібралися, настав час приступати до будівництва.

Крок 2: Підключіть гніздо контролера заряду 12В до акумулятора

Підключіть позитивний кабель акумулятора (входить до комплекту сонячної панелі) та кабель запобіжника до запобіжника ANL. Затягніть болти гайковим ключем або тріскачкою.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Тепер ми готові підключити контролер заряду та роз’єм 12В до акумулятора.

Знайдіть клеми акумулятора на контролері заряду. Зазвичай вони позначені піктограмою акумулятора або словом “BAT” чи “BATT”.”

Примітка: Я використовую інший контролер заряду, ніж той, що входить до набору на 100 Вт, наведеного вище, але кроки однакові. Просимо вибачення за будь-яку плутанину!

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Підключіть позитивний кабель акумулятора до позитивної клеми контролера заряду, а негативний кабель акумулятора до негативної клеми контролера заряду. Для більшості контролерів заряду для цього потрібна викрутка. Відкрийте відповідну клему контролера заряду за допомогою викрутки, вставте зачищений кінець кабелю акумулятора, а потім закрутіть клему.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

На цьому етапі кабелі акумулятора належним чином захищені, і контролер заряду тепер готовий до підключення до акумулятора. Підключаємо контролер заряду і розетку 12В до акумулятора одночасно.

Підключіть позитивний кабель акумулятора та позитивний дріт розетки 12 В до позитивної клеми акумулятора. Ще раз затягніть болт за допомогою тріскачки або гайкового ключа.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Підключіть негативний кабель акумулятора та негативний провід розетки 12 В до негативної клеми акумулятора. При дотику кабелю акумулятора до клеми може з’явитися невелика іскра. Це нормально.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Ваш контролер заряду тепер підключений до акумулятора, тому він повинен увімкнутися.

Переконайтеся, що контролер заряду увімкнено. Якщо вона має екран, він увімкнеться і почне відображати системні характеристики, такі як напруга акумулятора. Якщо у нього немає екрану, він повинен мати світлодіодні індикатори, які загоряються або починають блимати.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Виберіть тип акумулятора на контролері заряду, дотримуючись інструкцій у посібнику з експлуатації контролера. Я використовую літій-залізо-фосфатну батарею (LiFePO4), тому я вибрав цю опцію на своєму контролері.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Контролер заряду та акумулятор підключені належним чином! Ось як виглядало моє налаштування на цьому етапі:

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Крок 3: Підключіть сонячну панель до контролера заряду

Знайдіть сонячні клеми на контролері заряду. Зазвичай вони будуть позначені піктограмою сонячної панелі або словом “PV.”(PV означає фотоелектричний модуль, що є іншим терміном для позначення сонячної панелі).)

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Накрийте сонячні панелі рушником або переверніть їх догори дном, щоб зменшити ризик ураження електричним струмом.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Якщо ви використовуєте кілька сонячних панелей, підключіть сонячні панелі паралельно за допомогою роз’ємів. Для цього підручника я використовую лише одну панель потужністю 100 Вт, що входить до комплекту. А ось як це виглядатиме, якщо ви з’єднаєте 2 панелі паралельно.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Підключіть позитивний і негативний кабелі сонячних панелей до кабелів сонячного адаптера (входять в комплект). Після цього переконайтеся, що відкриті кінці дроту не торкаються.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Підключіть позитивний сонячний кабель до позитивної сонячної клеми на контролері заряду. Підключіть негативний сонячний кабель до негативної сонячної клеми на контролері заряду. Знову ж таки, використовуйте для цього викрутку.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Розкрийте або переверніть сонячну панель і розмістіть її на вулиці під прямими сонячними променями. На моїй терасі було багато тіні через сусідні дерева, але я знайшов місце, яке було переважно сонячним.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Переконайтеся, що сонячна панель зараз заряджає акумулятор. Якщо ваш контролер заряду має екран, це може означати, що зарядка відбувається, за допомогою піктограми зарядки акумулятора. Якщо ні, перейдіть на екран струму фотоелектричних панелей, і ви побачите позитивне число. Якщо ваш контролер заряду не має екрана, він повинен якось вказувати на заряджання за допомогою світлодіодних індикаторів.

Я перейшов на екран фотоелектричного струму, щоб підтвердити. Він показав струм 0.6 ампер. Це означає, що моя сонячна панель заряджає мій акумулятор зі швидкістю 0.6 ампер. (Струм низький для 100-ватної сонячної панелі через затінення на моїй панелі).)

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Все, що нам залишилося зробити, це підключити холодильник.

Крок 4: Підключіть холодильник 12 В до акумулятора

Підключіть шнур живлення холодильника на 12 В. Якщо вам цікаво, я використовую портативний холодильник BougeRV 12V 30 Quart Portable Fridge.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Підключіть холодильник до розетки на 12 В, яку ви підключили до акумулятора.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Переконайтеся, що ваш холодильник увімкнено. Це означає, що ваш холодильник успішно підключений до акумулятора. На цьому етапі ви можете налаштувати температуру та інші параметри холодильника на свій смак.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Ось так! Тепер у вас є холодильник на сонячних батареях на 12 В. Сонячна панель безпечно заряджає акумулятор через контролер заряду. А холодильник на 12В працює безпосередньо від акумулятора на 12В.

Ось фотографія мого остаточного налаштування:

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Скільки сонячних панелей мені потрібно для роботи холодильника на 12 В?

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Більшості людей знадобиться від 100 до 200 Вт сонячних панелей для роботи міні-холодильника на 12 В. Це повинно живити ваш холодильник досить довго, щоб тривати більшість коротких кемпінгів, подорожей на автофургонах та катання на човнах.

Щоб побудувати сонячну батарею такого розміру, найпростіше купити комплект сонячних панелей потужністю 100 Вт або 200 Вт. Якщо у вас вже є комплект сонячних панелей на 100 Вт, то ви можете легко додати другу панель, підібравши ідентичну сонячну панель і підключивши її паралельно.

Як я прийшов до цієї рекомендації? Через кілька різних тестів.

По-перше, я виміряв енергоспоживання мого 12-вольтового холодильника і дізнався, що він використовує близько 350 ват-годин на день. Далі я також перевірив, скільки енергії може виробляти 100-ватна сонячна панель, і визначив, що вона зазвичай коливається в межах 300-500 ват-годин в середньому за день. (У цьому тесті я використовував контролер заряду MPPT. З ШІМ-контролером заряду ви можете очікувати трохи менше.)

Отже, якби я встановив свою сонячну панель потужністю 100 Вт на сонячному місці, то в середньому вона генерувала б приблизно достатньо енергії, щоб компенсувати споживання електроенергії моїм холодильником. Це повинно змусити мою батарею тривати стільки часу, скільки мені потрібно для більшості моїх кемпінгів та поїздок на автофургонах.

Однак мій холодильник на 12 В знаходиться на меншому кінці, і багато інших моделей використовують більше енергії, ніж мій. А якщо вам потрібно, щоб холодильник працював довше, то батарея може розрядитися після похмурих днів. Тож деяким людям знадобиться 200 Вт сонячної енергії для живлення холодильника на 12 В. Для повнорозмірних 12-вольтових холодильників RV, ймовірно, вам знадобиться ще більше.

Пам’ятайте: Ці рекомендації припускають, що холодильник. це єдиний пристрій, який ви живите від акумулятора.

Який розмір батареї мені потрібен для роботи холодильника на 12 В?

Коли я тестував, як довго працюватиме холодильник на 12 В від батареї LiFePO4 ємністю 100 Ач, він пропрацював цілих 102 години.5 годин.

Виходячи з цього тесту, я вважаю, що акумуляторна батарея з корисною ємністю 100-200 ампер-годин є достатнім розміром для роботи більшості невеликих 12-вольтових холодильників. (Це за умови, що ви використовуєте акумуляторну батарею лише для живлення холодильника).)

Цей розмір повинен дати більшості людей 3-4 дні роботи від одного акумулятора. У поєднанні з сонячною батареєю належного розміру, цього має бути достатньо для роботи холодильника на 12 В протягом 24 годин на добу.

Якщо ви використовуєте літієві батареї, візьміть одну-дві батареї LiFePO4 100Ач 12В або одну батарею LiFePO4 200Ач 12В. Загалом, я рекомендую використовувати літієві батареї в саморобних сонячних електростанціях.

Якщо ви використовуєте свинцево-кислотні батареї, придбайте дві-чотири свинцево-кислотні батареї на 100 Ач 12 В або одну-дві свинцево-кислотні батареї на 200 Ач 12 В. Банк свинцево-кислотних акумуляторів повинен мати вдвічі більше ампер-годин, оскільки свинцево-кислотні акумулятори мають лише 50% корисної ємності.

Для цього проекту я рекомендую з’єднати кілька батарей разом, підключивши їх паралельно. Це підтримує напругу вашого акумулятора на рівні 12 вольт, одночасно збільшуючи його ємність в ампер-годинах.

Примітка: Тут є багато змінних, які можуть вплинути на правильний розмір батареї для вашої установки. Холодильники на 12 В сильно відрізняються за кількістю споживаної енергії залежно від розміру, ізоляції та наявності морозильної камери. Такі фактори, як температура навколишнього середовища та частота відкривання холодильника, також впливають на енергоспоживання. Якщо ви помітили, що ваша батарея часто розряджається, це хороший знак, що вам слід її розширити.

Який розмір контролера заряду мені потрібен?

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Для більшості людей ШІМ-контролер заряду на 30А. наприклад, Renogy Wanderer 30A або Renogy Adventurer 30A. є хорошим вибором, якщо вам просто потрібно живити від сонячної енергії холодильник на 12В, використовуючи налаштування, описані в цьому посібнику.

Контролери заряду 30А зазвичай розраховані на обробку до 400 Вт сонячної енергії при встановленні в системах 12В, тому ви можете розширити свій сонячний масив пізніше, якщо виявиться, що однієї 100-ватної панелі недостатньо. Якщо ваша сонячна батарея більше 400 Вт або ви хочете з’єднати сонячні панелі послідовно, я б рекомендував використовувати контролер заряду MPPT.

Що таке потужність сонячної панелі?

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Більшість сонячних панелей на ринку у 2022 році вироблятимуть від 250 до 400 Вт потужності. Ви можете зустріти ці цифри вихідної потужності сонячних панелей у вашому прайсі на сонячну установку, який зазвичай містить “245 Вт”, “300 Вт” або “345 Вт” поруч із назвою панелі. Всі вони відносяться до потужності, ємності та вихідної потужності сонячної панелі.

Як розрахувати, скільки енергії виробляє сонячна панель

Всі сонячні панелі оцінюються за кількістю енергії постійного струму (DC), яку вони виробляють за стандартних умов тестування. Потужність сонячної панелі виражається в одиницях ват (Вт) і являє собою теоретичну потужність, яку панель може виробляти при ідеальних умовах сонячного світла і температури. Потужність розраховується шляхом множення вольт на ампер, де вольти представляють величину сили електрики, а ампер (ампер). загальну кількість використаної енергії.

Більшість домашніх сонячних панелей на ринку сьогодні мають вихідну потужність від 250 до 400 Вт, причому більша потужність зазвичай вважається кращою, ніж менша. Ціни на сонячну енергію зазвичай вимірюються в доларах за ват (/Вт), і загальна потужність вашої сонячної панелі відіграє значну роль у загальній вартості вашої сонячної системи.

Наприклад, якщо ви отримуєте 5 годин прямого сонячного світла на день у сонячному штаті, такому як Каліфорнія, ви можете розрахувати потужність вашої сонячної панелі таким чином: 5 годин х 290 Вт (приклад потужності сонячної панелі преміум-класу) = 1 450 Вт-годин, або приблизно 1.5 кіловат-годин (кВт-год). Таким чином, потужність кожної сонячної панелі у вашому масиві буде виробляти близько 500-550 кВт-год енергії на рік.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Які фактори визначають потужність сонячних панелей?

Перш ніж розраховувати кількість енергії, яку може виробити сонячна панель, важливо зрозуміти два ключові фактори, що визначають її вихідну потужність: ефективність елемента та розмір сонячної панелі.

Давайте оцінимо кожен фактор окремо, щоб зрозуміти їх трохи краще.

Ефективність сонячної панелі

З усіх показників, на які слід звертати увагу при покупці сонячних панелей, ефективність є одним з найважливіших. Чим вища ефективність панелі, тим більше енергії вона може виробляти. Сьогодні більшість сонячних елементів на основі кремнію можуть перетворювати від 18 до 22 відсотків сонячного світла, що потрапляє на них, в корисну сонячну енергію, що призвело до появи панелей потужністю понад 400 Вт. Вища ефективність = більше енергії, тому високоефективні сонячні панелі зазвичай виробляють більше електроенергії для вашого будинку. Станом на 2022 рік Національна лабораторія відновлюваної енергетики (NREL) розробила найефективнішу на сьогоднішній день сонячну батарею з коефіцієнтом корисної дії 39.5 відсотків ефективності.

Кількість сонячних елементів і розмір сонячної панелі

Для спрощення ми можемо розділити сонячні панелі на дві групи за розміром: сонячні панелі на 60 елементів та сонячні панелі на 72 елементи. Зазвичай сонячні панелі на 60 елементів мають близько 5.4 фути заввишки на 3.25 футів завширшки і матимемо потужність приблизно від 270 до 300 Вт. З іншого боку, 72-елементні сонячні панелі більші, оскільки мають додатковий ряд елементів, і їх середня потужність становить від 350 до 400 Вт. 72-елементні панелі зазвичай використовуються на великих будівлях і в комерційних сонячних проектах, а не на житлових будинках.

потрібно, сонячні, панелі, налаштування

Фактори навколишнього середовища: затінення, орієнтація та години сонячного світла

Ефективність сонячної панелі та кількість/розмір сонячних елементів у сонячній панелі є факторами, які безпосередньо впливають на номінальну потужність сонячної панелі. У реальному світі є ще кілька факторів, які впливають на те, скільки енергії насправді вироблятиме панель:

Затінення ваших сонячних панелей призведе до зниження виробництва. Номінальна потужність сонячних панелей не враховує зниження продуктивності панелі, коли сонце закрите тінню.

Орієнтація ваших сонячних панелей також впливає на виробництво таким чином, що номінальна потужність панелі не відображає. В ідеалі, ваші панелі будуть розташовані під кутом прямо до сонця. На практиці площини даху майже ніколи не мають ідеального кута для максимальної продуктивності.

Години сонячного світла просто означають кількість часу на день (або рік), протягом якого ваші панелі піддаються впливу сонячного світла. Чим більше годин на сонці, тим вищою буде ваша фактична потужність.

Скільки енергії буде виробляти вся система сонячних панелей?

Знати, скільки енергії виробляє одна сонячна панель. це добре, але ще важливіше знати, скільки сонячної енергії може генерувати ваш дах? Давайте порахуємо нижче:

Візьмемо наш приклад вище, де ви отримуєте в середньому п’ять годин прямого сонячного світла на день (середня кількість сонячного світла для більшості районів Каліфорнії) і використовуєте сонячні панелі потужністю 290 Вт. Припустимо, ви встановите 30 таких преміальних сонячних панелей на своєму даху. це дасть вам 8 700 Вт, або 8.7 кВт система сонячних панелей, майже середній розмір системи, придбаної на EnergySage Marketplace. Помножте п’ять годин прямого сонячного світла, які ми оцінили вище, на 8.7 кВт, а ми отримуємо приблизно 43.5 кВт-год електроенергії, виробленої в день. І для останнього перетворення, якщо ми помножимо 43.5 на 365 днів у році, ми отримуємо приблизно 15 800 кВт-год електроенергії, виробленої за повний календарний рік від масиву на даху з 30 сонячних панелей преміум-класу потужністю 290 Вт. Враховуючи, що середньорічне споживання електроенергії в Україні становить близько 10 600 кВт-год.S., цього, мабуть, більш ніж достатньо, щоб забезпечити ваш будинок сонячною енергією.

Потужність та вартість сонячних панелей

Потужність сонячної панелі має значний вплив на її вартість. Ця вартість може змінюватися залежно від місця проживання та ваших потреб, але за допомогою даних з EnergySage Marketplace ми можемо отримати уявлення про те, скільки в середньому може коштувати сонячна система потужністю 3 кВт, 4 кВт, 5 кВт, 6 кВт, 7 кВт, 8 кВт та 10 кВт. Щоб дізнатися, скільки це може коштувати для вас, просто знайдіть середню вартість вата у вашому регіоні та помножте її на потужність сонячної панелі, яку ви маєте на увазі.

Потужність сонячних панелей за продуктами

З такою великою кількістю виробників сонячних панелей, потужність панелей значно відрізняється між брендами та продуктами. У 2022 році це шість найбільших брендів сонячних панелей в США.S. Рейтинг виробників сонячних панелей за максимальною вихідною потужністю:

 • First Solar (460 Вт)
 • LONGi (455 Вт)
 • REC (450 ВТ)
 • SunPower (435 Вт)
 • Q ЕЛЕМЕНТІВ (430 ВТ)
 • Solaria (430 Вт)

У таблиці нижче наведено дані про вихідну потужність сонячних панелей багатьох виробників, що постачають сонячні панелі в Україну.S. ринок. Оскільки виробники панелей часто випускають більше однієї лінійки моделей сонячних панелей, вихідна потужність більшості компаній має значний діапазон. У таблиці нижче наведено мінімальну, максимальну та середню потужність сонячних панелей у портфоліо кожного виробника.

Вироблення електроенергії (у Ватах) виробниками сонячних панелей

Виробник сонячної панеліМінімальнаМаксимальнаСередня
Amerisolar 240 330 285
Астрономія 350 370 360
Axitec 250 385 302
BenQ Solar (AUO) 250 295 277
Boviet Solar 320 340 330
Canadian Solar 225 410 320
CentroSolar 250 320 278
CertainTeed Solar 70 400 308
ET Solar 255 370 306
First Solar 420 460 440
GCL 310 330 320
Grape Solar 160 285 237
Green Brilliance 230 300 266
Ганзол 250 360 304
Hanwha 365 385 375
Heliene 250 370 306
JA Solar 260 410 329
JinkoSolar 315 410 367
Kyocera 260 330 295
LG 315 415 365
LONGi 305 455 387
Місія “Сонячна енергія 300 390 334
Mitsubishi Electric 270 280 275
Neo Solar Power 310 330 320
Panasonic 320 370 340
Peimar 310 310 310
Peimar Group 270 330 301
Phono Solar 260 350 294
QCELLS 285 430 358
REC 275 450 347
RECOM 265 370 308
Recom Solar 310 350 330
ReneSola 245 320 277
Renogy Solar 250 300 268
RGS Energy 55 60 58
Воскреслий 270 390 329
S-Energy 255 385 334
Серафим 255 340 294
Silfab 300 390 335
Solaria 350 430 375
Solartech Universal 310 325 318
SunPower 320 435 355
Технологія SunSpark 310 310 310
Talesun 275 415 365
Talesun Solar Co. 400 400 400
Trina 265 415 337
Тріна Солар Енерджі 260 320 288
Upsolar 270 365 311
Вікрам Солар 320 340 330
Winaico 325 340 332

Чому важлива потужність сонячних панелей?

Вихідна потужність. важливий показник для вашої домашньої або комерційної системи сонячних панелей. Коли ви купуєте або встановлюєте сонячну фотоелектричну (PV) енергетичну систему, ціна, яку ви платите, зазвичай базується на потужності сонячних панелей вашої системи (вираженій у ватах або кіловатах).

Як розмір і кількість впливають на вироблення електроенергії?

Вихідна потужність сама по собі не є повним показником якості та експлуатаційних характеристик панелі. Висока вихідна потужність деяких панелей пояснюється їх більшим фізичним розміром, а не вищою ефективністю або технологічною перевагою.

Наприклад, якщо дві сонячні панелі мають 15-відсотковий коефіцієнт корисної дії, але одна з них має вихідну потужність 250 Вт, а інша. 300 Вт, це означає, що 300-ватна панель приблизно на 20 відсотків фізично більша за 250-ватну. Ось чому EnergySage та інші експерти галузі вважають, що ефективність панелі є більш показовим критерієм продуктивності сонячної панелі, ніж лише її сонячна потужність.

З практичної точки зору, система сонячних панелей загальною номінальною потужністю 5 кВт (кіловат) може складатися з 20 панелей потужністю 250 Вт або 16 панелей потужністю 300 Вт. Обидві системи будуть генерувати однакову кількість енергії в одному і тому ж географічному місці. Хоча система потужністю 5 кВт може виробляти 6 000 кіловат-годин (кВт-год) електроенергії щороку в Бостоні, ця ж система вироблятиме 8 000 кВт-год на рік у Лос-Анджелесі через кількість сонця, яку отримує кожна локація щороку.

Вплив матеріалів на вихідну потужність

Електроенергія, що генерується сонячною фотоелектричною системою, визначається її номінальною вихідною потужністю, але вона також залежить від інших факторів, таких як ефективність панелі та температурна чутливість, а також ступінь затінення, який відчуває система, кут нахилу та азимут даху, на якому вона встановлена. Як правило, має сенс встановити сонячну систему з такою потужністю, яку ви можете собі дозволити (або яку витримає ваш дах). Це забезпечить вам максимальну економію та прискорить термін окупності вашої сонячної енергетичної системи.

Дізнайтеся більше про середні показники по країні для сонячних систем потужністю 3 кВт, 4 кВт, 5 кВт, 6 кВт, 7 кВт, 8 кВт і 10 кВт. Маркетплейс EnergySage дозволяє легко порівняти вашу економію від сонячних панелей з різною вихідною потужністю.

Поширені питання про те, скільки енергії виробляє сонячна панель

Оскільки мало хто володіє лише однією сонячною панеллю, ми більше говоримо про потужність системи, ніж про потужність окремої сонячної панелі. Ось деякі з питань, які нам часто задають про те, скільки енергії генерують сонячні панелі та системи сонячних панелей в цілому.

Це залежить від погодних умов, кількості сонячного світла, яке отримує місце розташування, та потужності сонячних панелей. Для виробництва такої кількості електроенергії в ідеальних умовах середньостатистичній сонячній панелі знадобиться близько 27 сонячних панелей.

Панель такого розміру буде виробляти приблизно 1.2 кВт до 2.5 кВт на день. Потужність сонячної панелі та кількість доступного сонячного світла впливають на кількість енергії, яку вона виробляє.

За умови перебування на сонці щонайменше чотири години на день, система такого розміру може виробляти до 20 кВт-год на день.

Середня сонячна панель виробляє від 170 до 350 Вт щогодини, залежно від регіону та погодних умов. Це працює приблизно до 0.17 кВт-год до 0.35 кВт-год на сонячну панель.

Дослідіть свої сонячні можливості вже сьогодні за допомогою EnergySage

Якщо ви перебуваєте на ранній стадії купівлі сонячної енергії і хочете отримати приблизну оцінку вартості установки, спробуйте наш сонячний калькулятор, який пропонує авансові витрати та довгострокову оцінку заощаджень на основі вашого місця розташування та типу даху. Для тих, хто хоче отримати та порівняти ціни від місцевих підрядників вже сьогодні, відвідайте EnergySage Marketplace.

читати на EnergySage

Хочете перейти на сонячну енергію? Ось все, що вам потрібно знати про Найкращі сонячні панелі у 2023 році: Порівняння найкращих продуктів Які сонячні панелі є найефективнішими? Найкращі бренди у 2023 році Сонячна черепиця: що потрібно знати у 2023 році Чи варті сонячні панелі того у 2023 році?

Залишити відповідь