Сонячні панелі на 48 вольт. Сонячний зарядний пристрій на 48 В

Сонячні панелі на 8 вольт

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

У цій статті ми зібрали вичерпну інформацію про сонячні панелі 48В, яка допоможе прийняти рішення про покупку сонячної електростанції.

Що таке сонячні панелі на 48 В?

Сонячні панелі на 48 вольт. це найкращі сонячні панелі, які можна придбати, щоб максимізувати подачу сонячної енергії до всіх домашніх систем. Однак, якщо немає можливості придбати панелі такої напруги, рекомендується послідовно з’єднати сонячні панелі з меншою напругою, що все одно забезпечить напругу 48 вольт.

Не плутайте випадково сонячну панель на 48 вольт із сонячною панеллю на 48 ват. Потужність панелі, яка вимірюється у ватах, дорівнює напрузі, помноженій на струм. Таким чином, той факт, що напруга сонячних панелей 48В дозволяє їм виробляти більше енергії, ніж 12В або 24В панелі. Найпотужніші фотомодулі розраховані на 48 вольт. Однак це не означає, що ви завжди повинні вибирати сонячну систему на 48 вольт.

Вибір, чи варто вам вибрати систему сонячних панелей на 48 вольт або задовольнитися панелями на 24 вольта, залежить від ваших потреб в енергії. Як правило, якщо ви хочете, щоб ваша система виробляла більше 5 кВт, найкраще вибрати сонячні панелі на 48 В. У наш час у великих будинках, особливо поза мережею, як правило, використовують сонячні панелі на 48 вольт. Майте на увазі, що ваш інвертор повинен бути сумісним з напругою системи, яка буде використовуватися. Сонячна панель на 48 В може використовуватися з системою на 12 В, якщо підібрати для неї відповідне обладнання. контролер та інвертор. Ціна 48-вольтової сонячної панелі, як правило, трохи вища, ніж ціна 24-вольтових модулів, які в даний час є більш популярними для житлових установок.

Середня ціна сонячних панелей 48В

На нашому сайті ви знайдете широкий вибір сонячних панелей на 48 В, які підходять для будь-якого бюджету. Діапазон цін на цей тип сонячних панелей становить від 175 до 550. Звичайно, ціна сонячних панелей на 48 В сильно залежить від бренду.

Хоча ви можете отримати продукт хорошої якості за низькою ціною, майте на увазі, що сонячні панелі. це довгострокова інвестиція. В середньому в США вони окупаються за 7-8 років, тому нехай вартість 48-вольтової сонячної системи вас не відлякує. Ознайомитися з прайсом на сонячні панелі 48В ви можете на нашому сайті, вибравши всі необхідні фільтри пошуку товарів. Зв’яжіться з нашими менеджерами для отримання всієї необхідної інформації про продаж сонячних панелей на 48 вольт.

Батареї, які підходять для сонячних панелей 48В

Всі акумулятори, які ми пропонуємо, підходять для сонячних панелей на 48 В. Вони відрізняються за своєю потужністю та виробником. Перевірте характеристики вашого акумулятора та сонячної панелі на 48 В, щоб переконатися, що вони можуть добре працювати разом.

Підключення сонячних панелей 48В

З’єднання декількох сонячних панелей між собою можна виконати кількома різними способами в залежності від вашої ситуації.

Паралельно

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Сонячні панелі з’єднуються паралельно за допомогою спеціального обладнання: відгалужувальних з’єднувачів і розподільчої коробки. Всі негативні клеми підключаються до одного роз’єму, а всі позитивні клеми. до іншого роз’єму.

При такому підключенні напруга кожної сонячної панелі залишається однаковою. Сила струму від усіх панелей додається. Цей тип з’єднання дозволяє збільшити силу струму всієї сонячної електросистеми без підвищення напруги. Наприклад, паралельне підключення дозволяє системі сонячних панелей 48В утримувати напругу на рівні 48 Вольт.

Послідовно

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

При послідовному з’єднанні сонячних панелей негативна клема першої сонячної панелі з’єднується з позитивною клемою наступної сонячної панелі і так далі.

При такому типі підключення напруга всіх панелей підсумовується. Сила струму системи дорівнює силі струму панелі з мінімальною силою струму. З цієї причини не рекомендується з’єднувати послідовно сонячні панелі з різними значеннями максимального струму, оскільки вони не будуть працювати ефективно.

Послідовно-паралельне з’єднання

Цей тип з’єднання поєднує в собі два попередніх. Застосування такого способу підключення сонячних панелей дозволяє регулювати напругу і силу струму всередині сонячної електросистеми і найбільш оптимальний режим її роботи. Наприклад, якщо у вас сонячна система на 48 В, послідовно-паралельне з’єднання дозволяє додати контролер заряду з досить низьким порогом максимальної напруги за рахунок збільшення струму.

При послідовно-паралельному з’єднанні сонячні панелі з’єднуються послідовно, а потім з’єднуються паралельно.

Як правильно вибрати сонячну панель на 48 В

Вибір найкращої сонячної панелі на 48 В може бути складним. Як і у випадку з будь-якою сонячною панеллю, є кілька важливих факторів, які необхідно враховувати перед покупкою 48В сонячної панелі. Всі наявні на ринку сонячні панелі на 48 В відрізняються за наступними критеріями:

 • Ефективність сонячної панелі
 • Допуск по потужності
 • Низькотемпературний коефіцієнт і продуктивність при низькому освітленні
 • Гарантія
 • Тип сонячних батарей
 • Ціна

Безкоштовний і корисний дайджест про сонячну енергетику. Немає спаму

Блог

Огляди та інформація про кращі Сонячні панелі, інвертори та акумулятори від SMA, Fronius, SunPower, SolaX, Q Cells, Trina, Jinko, Selectronic, Tesla Powerwall, ABB. Плюс гібридні інвертори, розміри батарей, літій-іонні та свинцево-кислотні батареї, автономні та мережеві системи живлення.

2 жовтня 2022 року Джейсон Сварк

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Що таке контролер заряду сонячної батареї?

Контролер сонячного заряду, також відомий як сонячний регулятор. це, по суті, зарядний пристрій для сонячних батарей, підключений між сонячними панелями та акумулятором. Його завдання. регулювати процес заряду акумулятора і гарантувати, що батарея заряджена правильно, або, що ще важливіше, не перезаряджена. Контролери заряду сонячних батарей з підключенням до мережі постійного струму існують вже десятки років і використовуються майже у всіх малих автономних сонячних електростанціях.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Сучасні контролери заряду сонячних батарей мають розширені функції для забезпечення точного та ефективного заряду акумуляторної системи, а також такі функції, як вихід постійного струму, що використовується для освітлення. Як правило, більшість менших контролерів заряду 12-24В до 30А мають клеми навантаження постійного струму і використовуються для караванів, будинків на колесах та невеликих будівель. З іншого боку, більшість більших, більш досконалих контролерів заряду 60А MPPT не мають вихідних клем навантаження і спеціально розроблені для великих автономних енергосистем з сонячними батареями і потужними автономними інверторними зарядними пристроями.

Контролери заряду сонячних батарей номінуються відповідно до максимальної вхідної напруги (В) і максимального струму заряду (А). Як пояснюється більш детально нижче, ці два номіналу визначають, скільки сонячних панелей можна підключити до контролера заряду. Сонячні панелі, як правило, з’єднані між собою послідовно, відомі як ланцюжок панелей. Чим більше панелей з’єднано послідовно, тим вища напруга ланцюга.

 • Номінальний струм (А) = Максимальний струм заряду.
 • Номінальна напруга (V) = Максимальна напруга (Voc) сонячної панелі або ланцюжка панелей.

MPPT проти ШІМ-контролерів заряду сонячних панелей

Існує два основних типи сонячних контролерів заряду: PWM і MPPT, причому останній є основним предметом розгляду в цій статті через підвищену ефективність заряду, поліпшену продуктивність та інші переваги, які пояснюються нижче.

ШІМ-контролери заряду сонячної батареї

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Прості контролери сонячного заряду з ШІМ, або “широтно-імпульсною модуляцією”, мають пряме з’єднання від сонячної батареї до акумулятора і використовують базовий “швидкий перемикач” для модуляції або управління зарядкою акумулятора. Перемикач (транзистор) відкривається до тих пір, поки батарея не досягне напруги заряду поглинання. Потім перемикач починає швидко відкриватися і закриватися (сотні разів на секунду), щоб модулювати струм і підтримувати постійну напругу батареї. Це працює добре, але проблема в тому, що напруга сонячних панелей знижується, щоб відповідати напрузі акумулятора. Це, в свою чергу, віддаляє напругу панелі від її оптимальної робочої напруги (Vmp) і знижує вихідну потужність панелі та ефективність роботи.

ШІМ-контролери сонячного заряду. це чудовий недорогий варіант для невеликих 12-вольтових систем, коли використовується одна або дві сонячні панелі, наприклад, для простих застосувань, таких як сонячне освітлення, кемпінг і базові речі, такі як зарядні пристрої для USB/телефонів. Однак, якщо потрібно більше однієї панелі, їх потрібно з’єднати паралельно, а не послідовно (якщо тільки панелі не мають дуже низьку напругу, а батарея має більш високу напругу).

Контролери заряду сонячних панелей MPPT

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

MPPT розшифровується як Maximum Power Point Tracker; вони набагато досконаліші, ніж ШІМ-контролери заряду, і дозволяють сонячній панелі працювати в точці максимальної потужності, або, точніше, оптимальної напруги та струму для максимальної вихідної потужності. Використовуючи цю розумну технологію, контролери заряду сонячних батарей MPPT можуть бути на 30% ефективнішими, залежно від типу батареї та робочої напруги (Vmp) сонячної панелі. Причини підвищеної ефективності і як правильно підібрати розмір контролера заряду MPPT детально пояснюються нижче.

Як правило, контролери заряду MPPT слід використовувати у всіх системах великої потужності, що використовують дві або більше сонячних панелей, з’єднаних послідовно, або коли робоча напруга панелі (Vmp) на 8 В або більше перевищує напругу акумулятора. див. повне пояснення нижче.

Що таке MPPT або трекер точки максимальної потужності?

Контролер максимальної потужності (MPPT). це, по суті, ефективний перетворювач постійного струму в постійний, який використовується для максимізації вихідної потужності сонячної системи. Перший MPPT був винайдений невеликою австралійською компанією AERL в далекому 1985 році, і ця технологія зараз використовується практично у всіх мережевих сонячних інверторах і всіх контролерах заряду MPPT.

Принцип роботи контролера сонячного заряду MPPT відносно простий. через різну кількість сонячного світла (опромінення), що потрапляє на сонячну панель протягом дня, напруга і струм панелі безперервно змінюються. Для того, щоб генерувати найбільшу потужність, MPPT прочісує напругу панелі, щоб знайти “солодку точку” або найкращу комбінацію напруги і струму для отримання максимальної потужності. MPPT постійно відстежує і регулює напругу фотоелектричної батареї для отримання максимальної потужності, незалежно від часу доби і погодних умов. Використовуючи цю розумну технологію, ефективність роботи значно підвищується, а вироблена енергія може бути на 30% більше в порівнянні з ШІМ-контролером заряду.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Приклад ШІМ проти MPPT

У наведеному нижче прикладі звичайна сонячна панель на 60 елементів (24 В) з робочою напругою 32 В (Vmp) підключена до акумуляторної батареї на 12 В за допомогою ШІМ і контролера заряду MPPT. Використовуючи ШІМ-контролер, напруга на панелі повинна знизитися, щоб відповідати напрузі акумулятора, і таким чином вихідна потужність різко знижується. З контролером заряду MPPT панель може працювати в точці максимальної потужності і, в свою чергу, може генерувати набагато більше енергії.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Найкращі контролери сонячного заряду MPPT

Дивіться наш детальний огляд кращих MPPT контролерів заряду сонячних батарей середнього рівня, що використовуються для невеликих автономних систем до 40А. натисніть на зведену таблицю нижче. Також дивіться наш огляд найпотужніших, високопродуктивних контролерів сонячного заряду MPPT, що використовуються для професійних великомасштабних автономних систем тут.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Параметри напруги батареї

На відміну від акумуляторних інверторів, більшість контролерів заряду сонячних батарей MPPT можна використовувати з різними напругами акумуляторів. Наприклад, більшість менших контролерів заряду від 10А до 30А можна використовувати для заряду акумуляторів 12В або 24В, в той час як більшість контролерів заряду більшої потужності або з вищою вхідною напругою призначені для використання з акумуляторними системами 24В або 48В. Деякі з них, такі як серія Victron 150V, можуть використовуватися з усіма батареями з напругою від 12 до 48 В. Існує також кілька високовольтних контролерів заряду сонячних батарей, наприклад, від AERL і IMARK, які можна використовувати на батареях 120В.

Крім номінального струму (А), максимальний розмір сонячної батареї, яку можна підключити до контролера заряду, також обмежується напругою акумулятора. Як показано на наступній діаграмі, використання батареї 24В дозволяє підключити набагато більше сонячної енергії до контролера заряду 20А порівняно з батареєю 12В.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Виходячи із закону Ома та рівняння потужності, вища напруга батареї дозволяє підключити більше сонячних панелей. Це пояснюється простою формулою. Потужність = Напруга х Струм (P = VI). Наприклад, 20А х 12.5 В = 250 Вт, тоді як 20 А x 25 В = 500 Вт. Таким чином, використання контролера на 20А з більш потужним акумулятором на 24В, на відміну від акумулятора на 12В, дозволить підключити вдвічі більшу кількість сонячних панелей.

 • 20A MPPT з батареєю 12В = 260 Вт макс Рекомендована сонячна батарея
 • 20A MPPT з батареєю 24В = 520 Вт макс Рекомендована сонячна батарея
 • 20A MPPT з батареєю 48В = 1040 Вт макс. Рекомендовано використовувати сонячні батареї

Зверніть увагу, що деякі виробники допускають перевищення розмірів сонячної батареї, щоб забезпечити роботу контролера заряду MPPT на максимальному вихідному струмі заряду, за умови, що не перевищуються максимальні вхідна напруга і струм! Дивіться більше в розділі про негабаритні сонячні батареї нижче.

Пояснення напруги сонячної панелі

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Всі сонячні панелі мають два номіналу напруги, які визначаються за стандартних умов випробувань (STC) на основі температури елемента 25°C. Перша. це максимальна напруга живлення (Vmp), яка є робочою напругою панелі. Vmp значно знизиться при високих температурах і буде незначно змінюватися в залежності від кількості сонячного світла. Для правильної роботи MPPT робоча напруга панелі (Vmp) завжди повинна бути на кілька вольт вищою за напругу заряду акумулятора за будь-яких умов, включаючи високі температури. див. більше інформації про падіння напруги та температуру нижче.

Другий параметр. це напруга холостого ходу (Voc), яка завжди вища за Vmp. Voc досягається, коли панель знаходиться в розімкнутому стані, наприклад, коли система вимкнена, або коли батарея повністю заряджена, і більше не потрібна енергія. Voc також зменшується при більш високих температурах, але, що більш важливо, збільшується при більш низьких температурах.

Напруга батареї Vs Напруга панелі

Щоб контролер заряду MPPT працював коректно за будь-яких умов, робоча напруга сонячної панелі (Vmp), або напруга стрінгів (якщо панелі з’єднані послідовно), повинна бути принаймні на 5-8 В вище, ніж напруга заряду (поглинання) батареї. Наприклад, більшість 12В акумуляторів мають напругу поглинання від 14 до 15В, тому Vmp має бути мінімум 20-23В, враховуючи падіння напруги при високих температурах. Зверніть увагу, що в середньому реальна робоча напруга панелі приблизно на 3 В нижча за оптимальну напругу панелі (Vmp). Калькулятор напруги сонячної панелі допоможе вам швидко визначити напругу сонячної панелі, використовуючи історичні дані про температуру для вашого місцезнаходження.

Батареї 12В

У випадку з 12-вольтовими батареями падіння напруги на панелі через високу температуру, як правило, не є проблемою, оскільки навіть менші (12-вольтові) сонячні панелі мають Ump в діапазоні від 20 до 22 В, що набагато вище, ніж типова напруга заряду (поглинання) 12-вольтової батареї в 14 В. Крім того, звичайні сонячні панелі на 60 елементів (24 В) не є проблемою, оскільки вони працюють в діапазоні від 30 до 40 В, що набагато вище.

Батареї 24В

У випадку з батареями на 24В немає проблем, коли послідовно з’єднані 2 або більше панелей, але є проблема, коли підключена тільки одна сонячна панель. Найпоширеніші (24В) 60-елементні сонячні панелі мають Vmp від 32В до 36В. Хоча це вище, ніж напруга зарядки акумулятора близько 28 В, проблема виникає в дуже спекотний день, коли температура панелі підвищується і Vmp панелі може впасти до 6 В. Це велике падіння напруги може призвести до того, що напруга сонячної батареї впаде нижче напруги заряду акумулятора, тим самим перешкоджаючи його повній зарядці. Спосіб обійти це при використанні лише однієї панелі. використовувати більшу, більш високу напругу 72-елементну або 96-елементну панель.

Батареї 48В

Для заряджання 48В батарей система потребує послідовного з’єднання щонайменше 2 панелей, але набагато краще працюватиме з 3 або більше панелями, в залежності від максимальної напруги контролера заряду. Оскільки більшість контролерів заряду 48В мають максимальну напругу (Voc) 150В, це, як правило, дозволяє послідовно з’єднати 3 панелі. Контролери заряду на більш високу напругу 250В можуть мати ланцюжки з 5 або більше панелей, що набагато ефективніше на великих сонячних батареях, оскільки це зменшує кількість паралельних ланцюжків і, в свою чергу, знижує струм.

Примітка: Кілька послідовно з’єднаних панелей можуть створювати небезпечні рівні напруги і повинні встановлюватися кваліфікованим електриком і відповідати всім місцевим стандартам і правилам.

Напруга сонячної панелі Vs Температура

Вихідна потужність сонячної панелі може значно змінюватися в залежності від температури та погодних умов. Номінальна потужність сонячної панелі (Вт) вимірюється за стандартних умов випробувань (STC) при температурі елемента 25°C і рівні опромінення 1000 Вт/м2. Однак, в сонячну погоду сонячні панелі повільно нагріваються, і внутрішня температура елемента, як правило, підвищується щонайменше на 25°C вище температури навколишнього повітря; це призводить до збільшення внутрішнього опору і зниження напруги (Vmp). Величина падіння напруги розраховується за допомогою температурного коефіцієнта напруги, вказаного в технічному паспорті сонячної панелі. Використовуйте цей калькулятор сонячної напруги, щоб визначити напругу струн при різних температурах.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Як Vmp, так і Voc сонячної панелі зменшуються під час спекотної сонячної погоди, оскільки температура елемента підвищується. У дуже спекотні дні, коли вітер не розсіює тепло, температура панелі може підніматися до 80°C, якщо вона встановлена на темному даху. З іншого боку, в холодну погоду робоча напруга сонячної панелі може значно збільшуватися, до 5В або навіть вище при мінусових температурах. Необхідно враховувати підвищення напруги, оскільки це може призвести до того, що Voc сонячної батареї перевищить максимальну межу напруги контролера заряду і пошкодить пристрій.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Напруга панелі Vs Температура комірки Примітки до графіка:

 • STC = Стандартні умови тестування. 25°C (77°F)
 • NOCT = Номінальна робоча температура елемента. 45°C (113°F)
 • (^) Висока температура комірки = Типова температура комірки під час спекотної літньої погоди. 65°C (149°F)
 • (#) Максимальна робоча температура = Максимальна робоча температура панелі під час екстремально високих температур, встановленої на темному даху. 85°C (185°F)

Підвищення напруги в холодну погоду

Приклад: Контролер сонячного заряду Victron 100/50 MPPT має максимальну сонячну напругу в розімкнутому стані (Voc) 100 В і максимальний зарядний струм 50 Ампер. Якщо ви використовуєте 2 сонячні панелі потужністю 300 Вт з напругою 46 Вольт послідовно, ви отримаєте загальну напругу 92 В. Це здається нормальним, оскільки воно нижче максимального значення 100 В. Однак напруга на панелі збільшиться понад вказане значення Voc на STC в холодних умовах нижче 25°C при температурі комірки. Збільшення напруги розраховується за допомогою температурного коефіцієнта напруги сонячної панелі, зазвичай 0.3% на кожен градус нижче STC (25°C). Як приблизний орієнтир, для температур до.10°C, ви можете додати 5 В до напруги панелі, що еквівалентно напрузі 51 В. У цьому випадку ви матимете комбіновану напругу 102 В. Це перевищує максимальну межу вхідної напруги 100 В Victron 100/50 і може призвести до пошкодження MPPT та анулювання вашої гарантії.

Рішення: Є два способи обійти цю проблему:

 • Виберіть інший контролер сонячного заряду MPPT з вищим номіналом вхідної напруги, наприклад, Victron 150/45 з обмеженням вхідної напруги 150 В.
 • Підключайте панелі паралельно, а не послідовно. Максимальна напруга тепер буде 46V 5V = 51 Voc. Зверніть увагу, що це працює тільки якщо ви використовуєте акумуляторну систему на 12 або 24 В; це не підходить для системи на 48 В, оскільки напруга занадто низька. Також зауважте, що паралельно вхідний струм сонячної батареї подвоїться, тому сонячний кабель повинен мати відповідний номінал.

Примітка: Якщо припустити, що ви використовуєте батарею 12 В і 2 панелі по 300 Вт, вихідний струм контролера зарядного пристрою MPPT буде приблизно таким: 600 Вт / 12 В = 50 А макс. Тож вам слід використовувати контролер сонячного заряду 50A MPPT.

Тільки керівництво. Використовуйте новий калькулятор напруги для точного визначення напруги панелей.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Базове керівництво

Номінальна сила струму контролера заряду (А) повинна становити від 10 до 20% від номінальної сили струму батареї в амперах/годинах (Ач). Наприклад, для свинцево-кислотного акумулятора ємністю 100Аг 12В знадобиться контролер заряду від 10А до 20А. Сонячна панель потужністю від 150 до 200 Вт зможе генерувати струм заряду 10 А, необхідний для досягнення напруги адсорбційного заряду акумулятора ємністю 100 А-год, за умови правильної орієнтації та відсутності затінення. Примітка: Завжди звертайтеся до специфікацій виробника акумулятора.

Розширений посібник для позамережевих сонячних систем

Перш ніж вибрати контролер заряду MPPT і придбати панелі, акумулятори або інвертори, слід розібратися з основами розрахунку розмірів автономної сонячної електростанції. Загальні кроки наступні:

 • Оцініть навантаження. скільки енергії ви використовуєте на день в А-год або Вт-год
 • Ємність акумулятора. визначте необхідний розмір акумулятора в А-год або Вт-год
 • Розмір сонячної батареї. визначте, скільки сонячних панелей/панелей вам потрібно для заряджання акумулятора (Вт)
 • Виберіть контролер/и сонячного заряду MPPT відповідно до системи (A)
 • Виберіть інвертор відповідного розміру відповідно до навантаження.

Оцініть навантаження

Першим кроком є визначення того, які навантаження або прилади ви будете використовувати і як довго? Це розраховується за формулою. номінальна потужність приладу (Вт) помножена на середній час роботи (год). Як варіант, використовуйте середній струм споживання (А), помножений на середній час роботи (год).

 • Необхідна енергія у ват-годинах (Вт-год) = Потужність (Вт) х Час (год)
 • Необхідна енергія в ампер-годинах (А-год) = сила струму (А) х час (год)

Після того, як це буде розраховано для кожного приладу або пристрою, загальна потреба в енергії на день може бути визначена, як показано в таблиці навантаження, що додається.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Вибір розміру батареї

Для визначення розміру батареї використовується загальне навантаження в А-год або Вт-год. Свинцево-кислотні батареї вимірюються в А-год, тоді як літієві батареї вимірюються в Вт-год або А-год. Допустима добова глибина розряду (DOD) дуже відрізняється для свинцево-кислотних та літієвих акумуляторів, див. детальніше про свинцево-кислотні та літієві акумулятори. Загалом, свинцево-кислотні батареї не слід розряджати нижче 70% SoC (State of Charge) щодня, тоді як літієві (LFP) батареї можна розряджати до 20% SoC щодня. Примітка: Свинцево-кислотні (AGM або GEL) батареї можна глибоко розряджати, але це значно скоротить термін служби батареї, якщо робити це регулярно.

Наприклад: Якщо у вас щоденне навантаження 30 Ач, вам знадобиться мінімум свинцево-кислотна батарея на 100 Ач або літієва батарея на 40 Ач. Однак, беручи до уваги погану погоду, вам, як правило, потрібно щонайменше два дні автономної роботи. Отже, це дорівнює свинцево-кислотній батареї на 200 Ач або літієвій на 80 Ач. Залежно від вашої програми, місця розташування та пори року, вам може знадобитися навіть 3 або 4 дні автономної роботи.

Визначення розміру сонячної батареї

Розмір сонячної батареї (Вт) повинен бути достатньо великим, щоб повністю зарядити батарею в типовий сонячний день у вашому регіоні. Існує багато змінних, які слід враховувати, включаючи орієнтацію панелі, проблеми затінення в різні пори року. Це насправді досить складно, але один із способів спростити це. приблизно визначити, скільки ват потрібно для отримання 20% від ємності акумулятора в амперах. Деякі виробники також допускають збільшення розміру сонячної батареї, щоб допомогти подолати частину втрат. Зверніть увагу, що ви можете скористатися нашим безкоштовним калькулятором для розрахунку сонячної генерації для різних кутів нахилу та орієнтації сонячних панелей.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Приклад визначення розміру сонячної батареї: Виходячи з правила 20%, батарея 12В, 200Ач потребуватиме до 40Ампер заряду. Якщо ми використовуємо звичайну сонячну панель потужністю 250 Вт, ми можемо зробити базове перетворення напруги і струму:

Використовуючи рівняння (P/V = I), тоді 250 Вт / 12 В батарея = 20.8A

У цьому випадку для досягнення заряду 40 А нам знадобиться щонайменше 2 панелі по 250 Вт. Пам’ятайте, що є кілька факторів втрат, які слід враховувати, тому невелике перевищення розміру сонячної батареї є звичайною практикою. Дивіться більше про сонячні батареї великих розмірів нижче.

Контролер сонячного заряду Розмір (А)

Розмір контролера сонячного заряду MPPT повинен приблизно відповідати розміру сонячної батареї. Простий спосіб з’ясувати це. скористатися формулою потужності:

Потужність (Вт) = Напруга х Струм або (P = VI)

Якщо ми знаємо загальну сонячну потужність у ватах (Вт) і напругу акумулятора (В), то для отримання максимального струму (I) в амперах ми переставляємо їх для отримання струму. тому ми використовуємо переставлену формулу:

Струм (А) = Потужність (Вт) / Напруга або (I = P/V)

Наприклад: якщо у нас є 2 сонячні панелі по 200 Вт і батарея на 12 В, то максимальний струм = 400 Вт/12 В = 33 А. У цьому прикладі ми можемо використовувати сонячний контролер заряду MPPT на 30А або 35А.

Вибір акумуляторного інвертора

Акумуляторні інвертори доступні в широкому діапазоні розмірів, які визначаються номінальною безперервною потужністю інвертора, що вимірюється в кВт (або кВА). важливо, що інвертори призначені для роботи лише з однією напругою акумулятора, яка зазвичай становить 12, 24 або 48 В. Зверніть увагу, що ви не можете використовувати інвертор 24В з акумуляторною системою нижче 12В або вище 48В. Порада: ефективніше використовувати батарею з вищою напругою.

Крім напруги батареї, наступними ключовими критеріями для вибору акумуляторного інвертора є середнє безперервне навантаження змінного струму (попит) і короткочасні пікові навантаження. Через зниження температури в спекотному середовищі, розмір інвертора повинен бути трохи більшим, ніж навантаження або потреба в енергії приладів, які він буде живити. Тип навантаження. індуктивний або резистивний. також дуже важливий і повинен бути врахований. Резистивні навантаження, такі як електричні чайники або тостери, дуже просто живити, тоді як індуктивні навантаження, такі як водяні насоси та компресори, створюють більше навантаження на інвертор. Що стосується пікових навантажень, то більшість акумуляторних інверторів можуть витримувати імпульсні навантаження, що в 2 рази перевищують безперервний номінал.

Приклад розрахунку інвертора:

 • Середнє безперервне навантаження = 120 Вт (холодильник) 40 Вт (освітлення) телевізор (150 Вт) = 310 Вт
 • Високі або імпульсні навантаження = 2200 Вт (електричний чайник) тостер (800 Вт) = 3000 Вт Враховуючи вищевказані навантаження, інвертор потужністю 2400 Вт (з піковою потужністю 4800 Вт) буде достатнім для менших безперервних навантажень і легко живити короткочасні пікові навантаження.

ДО УВАГИ ПРОЕКТУВАЛЬНИКІВ СОНЯЧНИХ СИСТЕМ. Дізнайтеся більше про вибір автономних інверторів та розрахунок розмірів сонячних систем у нашому передовому технічному посібнику з проектування автономних систем.

MPPT сонячні інвертори з великими габаритами

Через різні втрати в сонячній системі, загальноприйнятою практикою є збільшення розміру сонячної батареї, щоб дозволити системі генерувати більше енергії під час поганої погоди та за різних умов, таких як високі температури, коли може відбутися зниження потужності. Основні фактори втрат включають. погана погода (низька освітленість), пил і бруд, затінення, погана орієнтація і зниження температури елементів. Дізнайтеся більше про ефективність сонячних панелей та зниження номінальної температури елементів тут. Ці фактори втрат в поєднанні можуть значно зменшити вихідну потужність. Наприклад, сонячна панель потужністю 300 Вт зазвичай виробляє 240-270 Вт у спекотний літній день через зниження потужності при високій температурі. Залежно від вашого місця розташування, знижена продуктивність також буде мати місце взимку через низьке сонячне опромінення. З цих причин, перевищення розміру сонячної батареї понад “рекомендоване або номінальне значення” виробника допоможе генерувати більше енергії в несприятливих умовах.

Перевищення на 150% (номінальна потужність х 1.5) можливе на багатьох професійних контролерах заряду сонячних батарей MPPT і не призведе до пошкодження пристрою. Однак багато дешевших контролерів заряду MPPT не призначені для роботи на повній потужності протягом тривалого часу, оскільки це може пошкодити контролер. Тому важливо перевірити, чи дозволяє виробник збільшити розмір. Morningstar та Victron Energy дозволяють збільшувати розмір значно більше номінальних значень, зазначених у технічному паспорті, якщо ви не перевищуєте межі вхідної напруги та струму. Контролери Victron MPPT були успішно використані з 200% сонячними батареями без будь-яких проблем. Однак, чим більший розмір, тим довше контролер буде працювати на повній потужності і тим більше тепла він буде генерувати. Без належної вентиляції надлишок тепла може призвести до перегріву контролера і зниження потужності або, в гіршому випадку, до повного відключення або навіть незворотного пошкодження. Тому завжди забезпечуйте достатній зазор навколо контролера відповідно до специфікацій виробника, а також додайте примусову вентиляцію, якщо це необхідно.

Попередження. ви НІКОЛИ не повинні перевищувати максимальну вхідну напругу (Voc) або максимальний вхідний струм контролера сонячного заряду!

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

ВАЖЛИВО. Перевищення розміру сонячної батареї дозволено лише на деяких контролерах сонячного заряду MPPT, таких як Victron Energy, Morningstar та EPever. Перевищення розміру на інших моделях може призвести до анулювання гарантії та спричинити пошкодження або серйозні травми людей або майна. завжди переконайтеся, що виробник допускає перевищення розмірів і ніколи не перевищуйте максимальну вхідну напругу або струм.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

про розмір сонячної батареї

Як вже згадувалося раніше, всі сонячні контролери заряду обмежені максимальною вхідною напругою (В). Вольт) і максимальний струм заряду (А. Ампер). Максимальна напруга визначає, скільки панелей можна приєднати (послідовно), а номінальний струм визначатиме максимальний струм заряду і, в свою чергу, акумулятор якого розміру можна заряджати.

Як описано в посібнику раніше, сонячна батарея повинна бути здатна генерувати струм заряду, близький до струму заряду контролера, який повинен бути правильно підібраний відповідно до розміру батареї. Інший приклад: для акумулятора ємністю 200 А-год 12 В знадобиться контролер сонячного заряду на 20 А і сонячна панель потужністю 250 Вт, щоб генерувати близько 20 А. (Використовуючи формулу P/V = I, маємо 250 Вт / 12 В = 20 А).

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Як показано вище, контролер сонячного заряду Victron 100/20 MPPT на 20 А разом з батареєю на 12 В може заряджати “номінальну” сонячну панель потужністю 290 Вт. Через втрати, описані вище, його також можна використовувати з більшими “негабаритними” панелями потужністю від 300 Вт до 330 Вт. Той самий контролер заряду Victron на 20А, що використовується з батареєю 48В, може бути встановлений з набагато більшою сонячною батареєю з номінальним розміром 1160 Вт.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

У порівнянні з контролером заряду Victron MPPT, описаним вище, серія Rover від Renogy не допускає перевищення розмірів сонячної батареї. У специфікації Rover зазначено, що “Макс. “Вхідна потужність сонячної батареї”, як зазначено вище (не номінальна вхідна потужність). Перевищення розмірів серії Rover призведе до втрати гарантії. Нижче наведено простий посібник з вибору сонячної панелі для батарей різного розміру з використанням контролерів заряду MPPT серії Rover.

Контролер сонячного заряду 20А. Акумулятор від 50Ач до 150Ач

 • 20A/100V MPPT. 12В батарея = 250 Вт сонячної енергії (1 x 260 Вт панелі)
 • 20A/100V MPPT. Батарея 24В = 520 Вт сонячної енергії (2 x 260 Вт панелі)
 • 40A/100V MPPT. Акумулятор 12В = 520 Вт сонячної енергії (2 x 260 Вт панелі)
 • 40A/100V MPPT. 24В батарея = 1040 Вт сонячної енергії (4 x 260 Вт панелі)

Пам’ятайте, що тільки деякі виробники дозволяють збільшувати розмір сонячної батареї, якщо ви не перевищуєте максимальну напругу або струм контролера заряду. завжди звертайтеся до специфікацій та рекомендацій виробника.

Контролер сонячного заряду Прайс-лист

Старі, прості контролери заряду з ШІМ, або широтно-імпульсною модуляцією, є найдешевшим типом контролерів заряду і коштують всього 40 доларів США за блок на 10 А. На відміну від них, більш ефективні контролери заряду MPPT коштуватимуть від 80 до 2500, залежно від номінальної напруги та струму (А). Всі контролери заряду мають розмір відповідно до струму заряду, який коливається від 10А до 100А. Вартість прямо пропорційна струму заряду та максимальній напрузі (Voc), причому контролери з вищою напругою та струмом є найдорожчими.

Загальний орієнтир вартості контролерів заряду для сонячних панелей різного розміру:

 • Сонячні контролери ШІМ 100В до 20А. від 40 до 120
 • Сонячні контролери MPPT 100В до 20А. від 90 до 200
 • Сонячні контролери MPPT 150V до 40A. від 200 до 400
 • MPPT 150В Сонячні контролери до 60А. від 400 до 800
 • Сонячні контролери MPPT 250V до 80A. від 800 до 1200
 • MPPT 300V Сонячні контролери до 100А. від 900 до 1500
 • MPPT 600V Сонячні контролери до 100А. від 1600 до 2800

Про автора

Джейсон Сварк. акредитований CEC фахівець з позамережевих сонячних електростанцій, який займається проектуванням і будівництвом позамережевих електростанцій з 2010 року. Протягом цього часу він також викладав курс з проектування автономних енергосистем в Університеті Свінберна (Тафе). Проживаючи в автономному будинку більше 12 років і спроектувавши, встановивши і проконтролювавши десятки автономних систем, він отримав величезний досвід і знання про те, що потрібно для побудови надійних, високопродуктивних автономних сонячних систем.

Відмова від відповідальності

Ці дані слід використовувати лише як орієнтир. Перш ніж робити будь-які покупки або здійснювати будь-які установки або модифікації, пов’язані з сонячними / акумуляторними батареями, ви повинні звернутися до всіх специфікацій виробника та інструкцій з монтажу. Всі роботи повинні виконуватися кваліфікованою особою.

Польові випробування: Фотоелектричні модулі

Реальне порівняння між моно-, полі-, PERC- та подвійними фотомодулями.

Це польовий тест, і результати є специфічними для цієї установки на цьому місці, будь ласка, дослідіть, яке рішення є найкращим для вашої ситуації, оскільки результати можуть відрізнятися залежно від впливу навколишнього середовища.

Загальний вихід сонячної енергії станом на 27/03/2023, коли результати були скинуті: Моно: 9158 кВт-год Спліт-елемент: 9511 кВт-год Полі: 9113 кВт-год Perc: 9471 кВт-год Perc-схід: 1970 кВт-год Perc-захід: 1730 кВт-год

Контролер сонячного заряду

Контролер сонячного заряду

Сонячний зарядний пристрій збирає енергію з ваших сонячних панелей і зберігає її у ваших батареях. Використовуючи новітні, найшвидші технології, SmartSolar максимізує збір енергії, інтелектуально керуючи ним для досягнення повного заряду за найкоротший час. SmartSolar підтримує здоров’я акумулятора, продовжуючи його життя.

Контролер заряду SmartSolar зарядить навіть сильно розряджену батарею. Він може працювати з напругою акумулятора до 0 Вольт, за умови, що елементи не є постійно сульфатованими або іншим чином пошкодженими.

MPPT: Надшвидке відстеження точки максимальної потужності

Постійно контролюючи напругу та вихідний струм ваших сонячних панелей, технологія MPPT гарантує, що кожна крапля доступної енергії буде вимита з ваших панелей та зібрана для зберігання. Перевага цього найбільш помітна, коли небо частково затягнуте хмарами, а інтенсивність світла постійно змінюється.

Віддалений моніторинг і керування

Віддалено керуйте і контролюйте широкі можливості зарядного пристрою SmartSolar MPPT за допомогою вбудованого Bluetooth, з’єднавши його зі своїм смартфоном або іншим пристроєм через VictronConnect. Якщо ваша установка підключена до Інтернету за допомогою пристрою GX, портал віддаленого керування Victron (VRM) надає доступ до повної потужності вашого MPPT у будь-який час і в будь-якому місці; як VictronConnect, так і VRM є безкоштовними для використання. Для віддалених установок. навіть за відсутності підключення до Інтернету. Ви можете контролювати свій MPPT, підключивши GlobalLink 520.

Навантажувальний вихід

Інтелектуальна функція Load output запобігає пошкодженню, спричиненому розрядженими батареями. Ви можете налаштувати напругу, при якій SmartSolar відключає навантаження. тим самим запобігаючи надмірному розряду акумуляторів. А ось розумний шматок: SmartSolar намагатиметься заряджати батарею на 100% щодня. Якщо не вдається. в періоди поганої погоди. щодня підвищує напругу відключення, поки не досягне успіху. Ми називаємо цю функцію BatteryLife, оскільки вона підтримує здоров’я та подовжує термін служби вашого акумулятора.

VictronConnect дозволяє отримувати інформацію про стан в реальному часі та налаштовувати будь-які продукти Victron, які мають вбудований Bluetooth або підключені до VE.Прямий Bluetooth Smart Dongle.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Завантаження

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій
сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Вам потрібно спочатку завантажити цей файл на свій комп’ютер, перш ніж ви зможете відкрити його за допомогою Adobe Reader. Завантажити Adobe Reader

Вам потрібно спочатку завантажити цей файл на свій комп’ютер, перш ніж ви зможете відкрити його за допомогою Adobe Reader. Завантажте Adobe Reader

Вам потрібно завантажити цей файл на свій комп’ютер, перш ніж ви зможете відкрити його за допомогою Adobe Reader. Завантажити Adobe Reader

MCL8048 48v mppt 80a сонячний контролер заряду для батарей lifepo4

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Контролер сонячного заряду Prostar MCL8048 48v mppt 80a для батарей lifepo4 використовує передову технологію цифрового управління DSP.

Контролер сонячного заряду MPPT має вдосконалений алгоритм відстеження для отримання максимальної потужності фотомодуля для заряду акумуляторів.

Контролер сонячного заряду mppt 80a оптимізує зарядку акумулятора, може продовжити термін служби акумулятора та покращити продуктивність системи. Його комплексні функції самотестування та електронного захисту дозволяють уникнути пошкоджень, викликаних помилками при установці або збоями в системі.

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Функція MPPT є природним доповненням до функції зарядного пристрою постійного струму, і є кілька якісних брендів, які надають цю функцію, і вона знаходиться в стадії розробки.

Один пристрій можна використовувати самостійно, оскільки він автоматично перемикається між зарядкою від генератора та сонячною зарядкою. Для великих систем ми рекомендуємо використовувати окремий контролер MPPT для стаціонарних панелей, встановлених на даху, і комбінований MPPT/DC-DC з переносними панелями.

Деталі контролера заряду сонячної батареї MPPT

сонячні, панелі, вольт, сонячний, зарядний, пристрій

Логіка заряду контролера заряду

Контролер заряду сонячної батареї mppt розроблений з 3-ступінчастим алгоритмом заряду батареї для швидкого, ефективного та безпечного заряду батареї.

Контролери MPPT, або відстеження точки максимальної потужності, від Prostar дозволять максимізувати продуктивність вашої сонячної системи.

Статті, які можуть вам сподобатися

Залишити відповідь