Силове скло – наступний рівень технологій. Частково прозорі сонячні панелі

Прозорі сонячні панелі

Сонячне випромінювання є одним з найпоширеніших і найдоступніших джерел відновлюваної енергії, які ми маємо в своєму розпорядженні. Розробка сонячних панелей на основі кремнію, що дозволяють вловлювати і перетворювати цю енергію в корисну електрику, стала величезним науковим проривом. Однак існує кілька перешкод на шляху до того, щоб сонячні технології стали більш інтегрованими в енергетичну інфраструктуру наших суспільств. Однією з таких перешкод є той факт, що традиційні сонячні панелі є прозорими, і для їх встановлення потрібна велика кількість місця, а встановлення таких панелей у громадських місцях може бути естетично небажаним.

Створення прозорого сонячного елемента (TSC) стало б монументальним кроком у вирішенні цієї проблеми і дозволило б майже безперешкодно інтегрувати сонячні технології в наше повсякденне життя. Уявіть, що кожна прозора скляна поверхня містила б працюючу сонячну батарею. вікна житлових і комерційних будівель, автомобільні вікна. і екрани на персональній електроніці. застосування прозорих сонячних технологій різноманітні, численні і застосовні в усьому світі.

Тонкоплівкові прозорі сонячні елементи

Ця технологія з’явилася зовсім недавно, концепція TSC була винайдена групою вчених з Массачусетського технологічного інституту та Університету штату Мічиган у 2010 році [1]. З тих пір світ TSC розширився, включивши в себе кілька різних технологій і методів, кожен з яких конкурує в гонці за те, щоб зробити технологію TSC життєздатним конкурентом на ринку фотоелектрики. Розробка технології TSC за своєю суттю є складною, оскільки прозорість (здатність фотонів проходити крізь об’єкт) внутрішньо суперечить фотоелектричному ефекту (здатності поглинати падаючі фотони і перетворювати їх в електрику).

Захоплення енергії з невидимих довжин хвиль

До розробки TSC зазвичай підходять двома шляхами. Перший полягає у створенні сонячного елемента з використанням надзвичайно тонких плівок порядку нанометрів, тобто при зменшенні товщини деяких матеріалів. збільшується прозорість матеріалу [2]. У цьому методі кілька шарів матеріалу об’єднуються для створення сонячного елемента, подібно до процесу виробництва традиційного елемента на основі кремнію. Однак, використовуючи надзвичайно тонкі плівки для кожного шару, можна збільшити загальну прозорість сонячного елемента. Існує багато різних процесів як для виготовлення провідної плівки, так і для осадження цих плівок на підкладку, кожен з яких має різний вплив на загальну продуктивність і вартість сонячного елемента.

Інший підхід полягає у використанні прозорих матеріалів, які природним чином пропускають видиме світло, поглинаючи при цьому світло в ультрафіолетовому (УФ) і ближньому інфрачервоному (БІЧ) спектрах, яке потім використовується для генерації електроенергії [2]. При цьому використовується той факт, що будівлі зі скляними фасадами зазвичай вже мають покриття, яке фільтрує частину падаючого світла в ультрафіолетовому та інфрачервоному діапазонах, щоб захистити людей в будівлі від ультрафіолетового випромінювання, а також запобігти надмірному нагріванню будівлі інфрачервоним випромінюванням. Замість того, щоб викидати цю енергію на вітер, цей тип прозорих сонячних елементів дозволяє не тільки вловлювати енергію невидимих довжин хвиль, але й перетворювати її в корисну електроенергію [3]. На рисунку 1 показано приклад цієї технології, де падаюче світло, що надходить зліва, фільтрується декількома шарами матеріалу, які поглинають невидимі інфрачервоні та ультрафіолетові довжини хвиль і пропускають довжини хвиль у видимому спектрі праворуч.

Багато з найбільш перспективних технологій використовують комбінацію цих двох методів, оскільки шари, що використовуються для побудови сонячних елементів, надзвичайно тонкі, що збільшує їх прозорість, а окремі шари також здатні поглинати інфрачервоне та/або ультрафіолетове випромінювання. Існує цілий ряд різних матеріалів, здатних до цього явища, включаючи полімери, перовскіти, квантові точки та прозорі люмінесцентні сонячні концентратори (TLSC) [2]. Крім того, органічні барвники можуть використовуватися в якості легуючих елементів, які служать для збільшення діапазону довжин хвиль і кількості фотонів, які поглинаються, і, в свою чергу, збільшують кількість електронів і дірок, які виробляються [2]. Це підвищує ефективність роботи сонячного елемента.

Прикладом тонкоплівкового підходу є напівпрозорий перовскіт, який складається з декількох надзвичайно тонких шарів матеріалу, що надає комірці часткову прозорість, а також має деяку вищу ефективність, ніж існуючі TSC [2]. Сонячні елементи, які навмисно є лише частково прозорими, підходять для використання у вікнах будівель, що виходять на південну сторону, де бажано фільтрувати частину падаючого світла. у багатьох офісних приміщеннях в таких місцях все одно використовуються тоновані вікна [4].

Рисунок 1: Схема органічного прозорого сонячного елемента [2].

У ФЕП на основі полімерів ідея полягає в тому, щоб поєднати прозорий полімерний сонячний елемент, який поглинає ультрафіолетове та інфрачервоне світло, але є прозорим для видимого світла, з прозорим провідним матеріалом, таким як срібні нанодроти (AgNWs). Загальна структура складається з двох прозорих провідних електродів з активними матеріалами між ними, які здатні поглинати інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання [2]. Така структура зображена на рисунку 2.

Рисунок 2: Структура прозорого сонячного елемента на основі полімеру [2].

Квантові точки. це неорганічні напівпровідникові нанокристали, що мають електронні та оптичні властивості, які відрізняються від більших частинок завдяки квантовій механіці. Коли ультрафіолетове випромінювання падає на квантову точку, електрон у квантовій точці збуджується до більш високого енергетичного рівня, і коли цей електрон падає назад у свою валентну зону, він вивільняє енергію у вигляді довжини хвилі світла [5]. Ця випромінювана довжина хвилі спрямовується до краю рамки панелі і збирається розміщеними там сонячними елементами, які перетворюють цю енергію в електрику. Прозорі люмінесцентні сонячні концентратори (TLSC) працюють за схожим принципом. прозорі флуоресцентні барвники поглинають падаюче інфрачервоне та ультрафіолетове світло і випромінюють видиме світло, яке знову спрямовується до краю панелі, де сонячні колектори перетворюють його в електрику [2]. Одна з головних відмінностей полягає в тому, що флуоресцентні компоненти в TLSC складаються з органічних солей, на відміну від неорганічних нанокристалів, що використовуються в якості квантових точок.

Інтегрована фотоелектрика в будівлях (BIPV)

Зіткнувшись з важким завданням масштабування цих складних технологій, інші люди вирішили уникнути розробки дійсно прозорих сонячних елементів і вибрали більш практичний підхід: розробку сонячних технологій, які можуть бути швидше інтегровані в існуючу архітектуру (широко відомі як Building Integrated Photovoltaics, або BIPV). Деякі приклади цього включають сонячну черепицю (один з популярних побічних проектів Тесли) і сонячні жалюзі, в яких традиційні непрозорі сонячні елементи застосовуються більш естетично [4]. Ці технології сьогодні легко доступні для побутових споживачів і є чудовою масштабованою альтернативою для виробництва чистої електроенергії, якщо традиційні кремнієві сонячні панелі не бажані або нездійсненні у вашій конкретній ситуації.

Чого очікувати

Виготовлення технологій, про які йшлося вище, є досить складним і пов’язане з кількома проблемами, які необхідно збалансувати для створення реалістичного дизайну. До них відносяться [2]:

 • Пошук відповідних матеріалів, які дозволяють пропускати фотони у видимому спектрі, поглинаючи при цьому фотони невидимого спектру, зокрема інфрачервоні та ультрафіолетові.
 • Виготовлення цих матеріалів таким чином, щоб досягти високої прозорості, не жертвуючи при цьому ефективністю. Більшість працюючих технологій TSC все ще мають дуже низьку ефективність у порівнянні з традиційними сонячними елементами на основі кремнію.
 • Розробка методів виробництва, які були б економічними як у масовому виробництві, так і в лабораторних умовах.
 • Проектування архітектури ФЕП, іншими словами, як ефективно застосувати і розташувати вищезгадані матеріали для створення фізичної комірки і захисної підкладки.
 • Для сонячних елементів на органічній основі їх стабільність протягом тривалого періоду часу також є потенційною проблемою. Через вплив високих температур, кисню та водяної пари через навколишнє середовище, більшість ФЕП не можуть запропонувати довічну гарантію, як кремнієві фотоелементи, що є явним недоліком. Однак, необхідні подальші дослідження для визначення довгострокової деградації органічних сонячних елементів.

Технологія TSC буде продовжувати вдосконалюватися і ставати більш привабливою в міру вирішення цих проблем, і ми можемо очікувати, що прийняття і застосування цих технологій збільшиться в найближчі роки. Прозорість існуючих сьогодні TSC коливається на рівні 80%, а ефективність, як правило, не перевищує 10%, що в поєднанні з вартістю виробництва все ще занадто низька, щоб бути конкурентоспроможною з традиційними сонячними елементами на основі кремнію [2]. Хоча прозорі сонячні елементи мають набагато нижчу ефективність, ніж традиційні сонячні елементи, велика кількість потенційних застосувань робить цю технологію привабливою, оскільки вона усуває проблему землекористування, зазвичай пов’язану з традиційними установками сонячних панелей. їх нижча ефективність буде компенсована їх великим потенційним масштабом розгортання [4].

Описані вище технології є перспективними, і сьогодні існує кілька компаній, які застосовують ці методи на практиці і працюють над збільшенням масштабів виробництва до комерційних рівнів.

SolarWindow випустила прозорі сонячні елементи з використанням полімерного покриття, чутливого до інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання, і робить великі успіхи в розробці економічних методів виробництва тонкоплівкових TSC на основі полімерів, які незабаром можуть вивести цю технологію на комерційний ринок [ 6 ].

Ubiquitous Energy. ще одна компанія у сфері прозорих сонячних елементів, яка використовує описану вище техніку TLSC. Їх сонячні елементи виробляються і доступні для придбання та встановлення в обмежених розмірах, і, сподіваємось, будуть більш доступними для комерційного застосування в найближчі роки [7].

Німецька компанія Heliatek. один з провідних світових виробників органічних сонячних плівок, успішно створив сонячні елементи з перовскіту, що мають 40% прозорості та 7% ефективності [2].

Інші ефективні BIPV, такі як сонячна черепиця, ймовірно, залишатимуться конкурентоспроможними як більш практичні та економічні альтернативи справді прозорим сонячним елементам до тих пір, поки методи виробництва TSC не стануть конкурентоспроможними в масових масштабах.

З огляду на багатообіцяючу траєкторію розвитку цих технологій і зростаючу кількість компаній, які вкладають серйозний час і капітал в їх розвиток, можна з оптимізмом очікувати, що в недалекому майбутньому хмарочоси будуть виробляти достатньо електроенергії, щоб задовольнити весь свій попит на електрику, персональна електроніка матиме можливості самозарядки, а великі промислові міста будуть не тільки споживати енергію, але і виробляти її. Ці технології не тільки зроблять нашу електромережу чистішою і кращою для навколишнього середовища, але й більш незалежною і стійкою.

Як новий енергетичний капітал може допомогти вам досягти ваших сонячних цілей?

ДОВІДКОВО:

Специфікація

Структура пристрою та товщина шару CdTe дозволяє вибірково наносити на модулі зображення; таким чином, пропускаючи потрібну кількість світла. Це також полегшує виготовлення напівпрозорих сонячних фотоелектричних панелей.

Відстань між штрихами можна регулювати для рівномірного пропускання світла. Готовий продукт виглядає так само, як тоноване скло, і може мати різний відтінок, залежно від рівня прозорості.

Фасадне скло

Хоча фасадне скло і Power Glass можуть виглядати однаково, тільки Power Glass генерує електрику. Ось як вони порівнюються за низкою інших параметрів:

Екологічність продукту Переваги Обслуговування Виробництво електроенергії Час окупності Кольори Звичайне фасадне скло

Power Glass

Немає особливих переваг Простий і легкий X Немає доходу від звичайного скла Обмежена кількість опцій
Система відновлюваної енергії. Зелені бали. Те саме, що і звичайне скло. Простота Виробляє електроенергію Енергозберігаюче скло приносить дохід з терміном окупності 8-10 років. (за додаткову плату) Широкий вибір кольорів і лазерного нанесення малюнків

Вартість вказана для конкретного проекту і може відрізнятися від проекту до проекту в залежності від його параметрів.

Вогонь вашої уяви

Стандартні модулі CdTe мають однорідний колір, а саме. чистий чорний колір, який має чудовий зовнішній вигляд і найкраще підходить для будівель з високими візуальними стандартами, єдністю та енергонезалежністю.

Скло Power Glass, з іншого боку, доступне в будь-якому кольорі, представленому в міжнародній таблиці кольорів. Дайте волю своїй уяві.

Розміри та прозорість

Модулі Power Glass доступні в стандартному розмірі:

Індивідуальні розміри Розміри модуля Вага
Д1200 x Ш1800 x Г16.7мм 39.8 кг
Д3000 х Ш600 х Д16.7мм 39.8 кг
Д1200 x Ш2400 x Г16.7 мм 39.8 кг

Рівень прозорості панелей (10%, 20%, 30% і т.д.).) можна налаштувати, контролюючи відстань між сонячними елементами.

Замовлення, монтаж та гарантії.

Замовити: так само просто, як і звичайне скло. Якщо Power Glass передбачено на початковій стадії проектування фасаду, воно може бути поставлене у взаємно узгоджені терміни. Зв’яжіться з представником нашої компанії для узгодження технічних деталей.

Монтаж: ідентичний до звичайної скляної фасадної системи. Звичайне скло просто замінюється на сонячне скло. Електричні компоненти системи сонячного скляного фасаду будуть встановлені кваліфікованими інженерами компанії.

Гарантія: 25 років гарантії вихідної потужності; 90% від номінальної потужності протягом перших 10 років і 80% протягом 25 років. 10 років гарантії на матеріали та якість виготовлення.

Переваги Power Glass

Силове скло для фасаду будівлі має ряд унікальних переваг. Замініть скляні фасади вашої будівлі на Power Glass. Сонячні панелі

 • Звичайні кремнієві дахові панелі, будучи непрозорими, не можуть використовуватися в якості стінових фасадів, але ці нові сонячні панелі можуть займати максимальну площу поверхні вашої будівлі, не перешкоджаючи сонячному світлу, а також генеруючи більше енергії.
 • Використання прозорого сонячного скла на фасаді та непрозорих сонячних фотоелектричних панелей на даху, а також інтеграція фотоелектричних модулів для використання сонячної енергії. Теплове навантаження будівлі може бути суттєво зменшене, при цьому збільшуючи потужність генерування електроенергії у багатоповерхівці.
 • Високі будівлі мають більшу площу поверхні фасаду, ніж поверхня даху, що дозволяє виробляти значно більше електроенергії за допомогою фасаду з Power Glass.
 • У порівнянні з кристалічним кремнієвим сонячним модулем, тонкоплівковий модуль Power Glass CdTe генерує в середньому на 5-10% більше електроенергії на рік.
 • Міцна конструкція Power Glass витримує будь-які погодні умови.
 • Прозорість Power Glass можна налаштувати, тим самим усуваючи необхідність використання штор / жалюзі / плівок, сонцезахисного скла, теплоізоляційного скла і т.д.
 • Power Glass перетворює ваш скляний фасад на систему відновлюваної енергії, що, в свою чергу, підвищить рейтинг вашої зеленої будівлі.

101, Nakul Apartments, Behind Woodland Hotel, Erandwane, Pune 411004

Генеральний директор SolarScape Enterprises LLP

Прозоре сонячне скло дебютує на виставці RE в Анахаймі

Toledo Solar, виробник сонячних панелей з Огайо, представляє напівпрозоре прозоре сонячне скло, призначене для використання в будівлях з нульовим споживанням енергії, теплицях і т.д.

силове, скло, рівень, технолог

Тонкоплівкові сонячні панелі CdTe від Toledo Solar, вироблені в США.

Поділитися

Нове прозоре сонячне скло Toledo Solar буде представлено на стенді 674 на виставці RE в Анахаймі, Каліфорнія. з вересня. з 19 по вересень. 22.

“Це ключовий момент для відновлюваної енергетики, оскільки на кону стоять нагальні реалії зміни клімату, непередбачувані ціни на енергоносії та довгострокова стійкість”. сказав Аарон Бейтс, засновник Toledo Solar. “Ми раді продемонструвати нашу стійку, доступну сонячну технологію найбільшій та найвпливовішій у світі аудиторії в галузі сонячної енергетики”.”

Сонячне скло. не перша унікальна інновація, що виходить з заводу в Толедо. Компанія є першим виробником побутових тонкоплівкових сонячних панелей на основі телуриду кадмію (CdTe) в США. Компанія також розробляє сонячні модулі зі сталевою емальованою задньою панеллю, замість традиційного скляного листа. Компанія отримала від Міністерства енергетики США грант у розмірі 200 000 доларів США в рамках першої фази федеральної програми “Інноваційні дослідження в малому бізнесі” (SBIR) на дослідження та розробку цих легких сонячних панелей зі сталевою основою

Toledo Solar зіграла важливу роль у розвитку Консорціуму прискорювачів телуриду кадмію, який був створений для роботи над постійним підвищенням вартості та ефективності, що зробить CdTe більш конкурентоспроможним на світовому ринку. Толедо, штат Огайо, є центром виробництва CdTe завдяки дослідженням CdTe, що проводяться в Центрі Райт з фотоелектричних інновацій та комерціалізації Університету Толедо.

Аарон Бейтс, засновник Toledo Solar, розповів журналу pv magazine USA, що технологія виросла з невеликої частки сонячних проектів до домінуючого джерела модулів в проектах комунального масштабу. А з урахуванням того, що на домогосподарства припадає 55% сонячних установок в США, CdTe добре зарекомендували себе в галузі екологічно чистої енергетики. За словами Бейтса, є багато причин підтримувати CdTe і сонячну енергію американського виробництва, включаючи технологічні переваги, придатність для банків, можливість переробки, стабільність ланцюжка поставок, поліпшення умов праці та багато іншого.

Сонячні елементи CdTe були вперше розроблені в США і складають близько 20% ринку сонячних модулів. Консорціум має намір стимулювати технологічний прогрес у виробництві CdTe, який допоможе підвищити конкурентоспроможність Америки, стимулювати внутрішні інновації та підтримувати розгортання чистої електроенергії, підтримуючи мету президента Байдена щодо досягнення чистої нульової економіки до 2050 року.

Цей контент захищений авторським правом і не може бути використаний повторно. Якщо ви хочете співпрацювати з нами і хочете повторно використати частину нашого контенту, будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою: editors@pv-magazine.com.

Анна Фішер

Енн Фішер. старший редактор журналу pv magazine USA. Енн. досвідчена письменниця, редакторка та журналістка.

Чому за прозорими сонячними панелями майбутнє?

силове, скло, рівень, технолог

Сонячна панель, яку також називають фотоелектричною панеллю або модулем. це пристрій, який збирає сонячне світло і перетворює його в електрику. Коли світлові частинки, які називаються фотонами, потрапляють на тонкий шар кремнію на поверхні сонячної панелі, вони вибивають електрони з атомів кремнію. Цей фотоелектричний (PV) заряд створює постійний струм, або DC, який вловлюється проводкою в сонячних панелях. У цій статті ви дізнаєтеся все про прозорі сонячні панелі або прозорі сонячні батареї. Ці панелі є науковим дивом і потребують визнання з боку широкої громадськості.

Що ви маєте на увазі під прозорими сонячними панелями?

Звичайні сонячні панелі мають здатність поглинати сонячне світло, а потім перетворювати фотони (частинки сонячного світла) в корисну енергію. З іншого боку, прозорі сонячні панелі мають здатність трансформувати такі речі, як поверхня смартфонів, вікна, скляний дах вашого офісу тощо, і використовувати їх для генерації електроенергії. Але виготовити функціональні прозорі сонячні панелі не так просто. Це складно, оскільки прозорий матеріал цих панелей не має здатності поглинати світло, а якщо світло не поглинається, то процес генерації електроенергії не відбувається.

Що таке прозорі сонячні елементи?

силове, скло, рівень, технолог

Уявіть собі світ, де скло на наших вікнах, телефонах, дахах автомобілів та скляних дахах офісних будівель можна було б використовувати для виробництва електроенергії. Завдяки прозорим сонячним елементам те, що звучить як надумана мрія, стає все ближче до того, щоб стати реальністю. Прозорі сонячні елементи здатні перетворювати повсякденні продукти, такі як електронні пристрої та вікна, в генератори електроенергії. Понад те, вони роблять це, не змінюючи свого зовнішнього вигляду або функціонування в цілому. Ці елементи поглинають лише ультрафіолетове та інфрачервоне світло, тоді як видиме проходить крізь них безперешкодно. Саме тому наші очі не помічають їх присутності в таких речах, як прозорі вікна. Також див. “Сонячна енергія, накопичувачі та розумні мережі трансформують електроенергетику

Що таке прозорі сонячні панелі?

Прозорі сонячні панелі нагадують прозоре скло і пропускають світло, як звичайні вікна. Однак вони побудовані зі спеціального виду сонячного скла, яке спочатку поглинає, а потім перетворює невидиме ультрафіолетове та інфрачервоне світло в стійку енергію.

Що таке прозорі сонячні вікна?

Прозоре сонячне вікно. це нова технологія, яка збирає і використовує світлову енергію через вікна або будь-яку іншу скляну поверхню, незалежно від того, під яким кутом вона знаходиться. Використання сонячної енергії в більшій кількості місць може мати велике значення з точки зору підвищення її корисності. Інженери придумали кілька способів зробити сонячні технології прозорими. Більшість з них, однак, працюють більше як прозорий сонячний концентратор. Це означає, що вони поглинають певні довжини хвиль ультрафіолетового та інфрачервоного світла, які не можна побачити неозброєним оком, і перетворюють їх на енергію, яка може живити електроніку.

Ця технологія також відома як “фотоелектричне скло“, і його можна зробити різним за ступенем прозорості. У 2014 році дослідники з Мічиганського державного університету (MSU) створили сонячний концентратор, який був абсолютно прозорим і міг перетворити майже будь-яке вікно або скляний лист на фотоелемент.

Використання прозорих сонячних панелей в теплицях

Прозорі сонячні панелі, які можуть фільтрувати різні довжини хвиль світла, щоб виробляти сонячну енергію без шкоди для росту або здоров’я рослин, можуть бути використані для покращення роботи теплиць. Через зростання населення та більш екстремальні погодні умови фермерам майбутнього, можливо, доведеться вирощувати більше сільськогосподарських культур у теплицях. У порівнянні з сільським господарством у відкритому ґрунті, теплиці можуть виробляти до 100% більше продуктів харчування з одного акра. Але їм потрібна величезна кількість електроенергії, щоб підтримувати стабільну температуру. Сонячна енергія. це один із способів, як теплиця може отримувати дешеву електроенергію. Але є сенс ставити сонячні панелі на дахах будівель, щоб отримати від них максимум енергії.

Дах. дуже важливе місце для теплиці. У ньому повинно бути достатньо місця для проходження сонячного світла, щоб рослини могли рости і створювати потрібну температуру. З іншого боку, прозорі сонячні панелі пропускають більшу частину світла, необхідного рослинам, і лише вбирають невелику кількість світла, яке потім перетворюється на електрику. Вони також підтримують стабільну температуру в теплиці, оскільки є хорошими ізоляторами. Вчені вважають, що прозорі фотоелектричні елементи не будуть сильно впливати на ріст рослин, що зробить їх ідеальними для використання в теплицях. Вони також дають нам можливість використовувати різні технології для виробництва сталої енергії. Блокуючи лише невелику кількість сонячного світла, теплиці можуть стати енергетично нейтральними, виробляючи стільки енергії, скільки вони використовують. Але якщо фермери хочуть виробляти більше енергії, вони можуть ще більше зменшити кількість світла, яке проникає крізь них.

Прозорі сонячні панелі обмежують використання первинних джерел енергії (нафти та природного газу) для обігріву та охолодження теплиці. Це знижує енергетичний слід теплиці. Оскільки джерело енергії є відновлюваним, безвуглецеву електроенергію можна виробляти, не впливаючи на врожайність сільськогосподарських культур. Читайте також Як довго працюють сонячні генератори?

Що таке частково прозорі сонячні панелі?

Німецька компанія Heliatek GmbH виготовила сонячні панелі, які є частково прозорими, також відомі як частково прозорі сонячні панелі. Ці панелі поглинають 60% сонячного світла, яке вони отримують. Ефективність звичайної сонячної фотоелектричної панелі становить 12%, тоді як ефективність частково прозорої сонячної панелі. 7.2%. Це показує, що частково прозора панель не настільки ефективна, як звичайна. через скло, перший також втрачає 40% сонячного світла, що проходить крізь нього. Однак частково прозорі сонячні панелі мають великий бізнес-потенціал. Їх можна використовувати в офісних будівлях з великою кількістю скла, що виходять на південь, в цих підприємствах панелі можна використовувати, щоб зменшити кількість сонячного світла, що потрапляє всередину. Також див. Визначення та проектування сталих ландшафтів

Виробники прозорих сонячних панелей

З розробкою прозорих сонячних панелей, які також можна використовувати як вікна і виробляти електроенергію, майбутнє сонячної енергетики виглядає райдужним.

 • Heliatek: Це одна з провідних компаній у галузі виробництва органічних сонячних плівок. Минулого року німецька компанія встановила новий рекорд ефективності прозорих сонячних елементів. Завдяки новій технології сонячні елементи можуть бути прозорими на 40% і мати ефективність понад 7%.
 • Ubiquitous Energy: це ще одна компанія, яка лідирує в бізнесі прозорих сонячних панелей і базується в Сполучених Штатах. Компанія з Кремнієвої долини виготовляє сонячні елементи, які є прозорими, використовуючи технологію з невидимою плівкою. Ubiquitous Energy вважає, що її технологія може привести до майбутнього, в якому мобільні телефони та планшети ніколи не розряджатимуться, а хмарочоси зможуть використовувати свої величезні банки вікон в якості сонячних панелей.

Ціна на прозорі сонячні панелі

Прозорі сонячні панелі. це новий ажіотаж на ринку, і зрозуміло, що ви також захочете дізнатися ціну цих омріяних пристроїв. З точки зору ціни,

 • PV (фотоелектричне скло) коштує близько 50 за квадратний метр,
 • тоді як типова сонячна панель коштує від 40 до 110 за квадратний метр і
 • типовий двокамерний склопакет коштує від 24 до 45 доларів за квадратний метр, включаючи вартість матеріалів та встановлення.

Що таке ефективність прозорої сонячної панелі?

Прозорі сонячні панелі не поглинають видиме сонячне світло, натомість вони поглинають специфічні невидимі довжини хвиль світла, такі як ультрафіолет. Поточна ефективність цих панелей становить близько 1%, проте їхній потенціал оцінюється в 5%. 5% і 7.2% ефективність повністю і частково прозорих панелей відповідно. це все ще менше, ніж середня ефективність звичайних сонячних панелей, яка становить 15%.

Що таке напівпрозорі сонячні батареї?

Напівпрозорі сонячні елементи. це тип технології, що поєднує в собі переваги прозорості для видимого світла та перетворення світла в електрику. Одним з найкращих способів використання таких технологій є встановлення їх в енергоефективних будівлях у вигляді вікон та дахових ліхтарів. На даний момент більшість фотоелектричних систем, інтегрованих в будівлі (BIPV), використовують модулі з кристалічного кремнію. Однак той факт, що кремній непрозорий, відкриває двері для використання нових фотоелектричних матеріалів, які можна зробити по-справжньому напівпрозорими. Після цього давайте дізнаємось про прозорі сонячні панелі.

Що ви маєте на увазі під вікнами з прозорими сонячними панелями?

Прозорі сонячні вікна виглядають як звичайні скляні вікна, але вони функціонують як прозорі сонячні панелі, які перетворюють енергію сонця в електрику. Офіси, будинки і навіть ціле місто можуть використовувати такі вікна і суттєво генерувати електроенергію від сонця. На думку команди MSU, сонячні вікна та інші прозорі сонячні технології можуть задовольнити близько 40% енергетичних потреб США. Додавання сонячних панелей на даху може збільшити цей показник майже до 100%. Потенціал величезний, адже у світі так багато скла.

Дослідники з MSU впевнені, що технологія прозорих сонячних панелей може задовольнити близько 40% річних потреб США в енергії, а можливо, навіть більше, якщо поєднати її з сонячними батареями на дахах, оскільки ці дві технології добре працюють разом. Тим не менш, зберігання енергії потребує вдосконалення, але MSU каже, що якщо технологія зберігання покращиться, США зможуть задовольнити всі свої потреби в електроенергії в недалекому майбутньому.

Олівія прихильна до зеленої енергетики та працює над тим, щоб допомогти забезпечити довгострокову придатність нашої планети для життя. Вона бере участь у збереженні навколишнього середовища, переробляючи сміття та уникаючи одноразового пластику.

Залишити відповідь