Повне керівництво по типам сонячних панелей. Коміркова сонячна система

Вичерпний посібник по типам сонячних панелей

Розвиток відновлюваних джерел енергії призвів до різкого зростання використання сонячної енергії. Тільки за останнє десятиліття сонячна промисловість зросла майже на 50% завдяки федеральній підтримці, такій як податковий кредит на інвестиції в сонячну енергетику, а також високому комерційному та промисловому попиту на екологічно чисту енергію.

Оскільки сектор сонячної енергетики продовжує зростати, варто вивчити основу сонячної енергетики: сонячні панелі.

Цей посібник проілюструє різні типи сонячних панелей, доступних сьогодні на ринку, їх сильні та слабкі сторони, а також те, які з них найкраще підходять для конкретних випадків використання.

Що таке сонячна панель?

Сонячні панелі використовуються для збору сонячної енергії та перетворення її в електрику.

Типова сонячна панель складається з окремих сонячних елементів, кожен з яких виготовлений з шарів кремнію, бору та фосфору. Шар бору забезпечує позитивний заряд, шар фосфору. негативний, а кремнієва пластина виконує роль напівпровідника.

Коли сонячні фотони потрапляють на поверхню панелі, вони вибивають електрони з кремнієвого “сендвіча” в електричне поле, що генерується сонячними елементами. В результаті утворюється спрямований струм, який потім перетворюється на корисну енергію.

Весь процес називається фотоелектричним ефектом, тому сонячні панелі також відомі як фотоелектричні панелі або фотоелектричні панелі. Типова сонячна панель містить 60, 72 або 90 окремих сонячних елементів.

основні типи сонячних панелей

Сьогодні на ринку доступні 4 основні типи сонячних панелей: монокристалічні, полікристалічні, PERC та тонкоплівкові панелі.

Монокристалічні сонячні панелі

Також відомі як монокристалічні панелі, вони виготовляються з одного кристала чистого кремнію, який розрізається на кілька пластин. Оскільки вони виготовлені з чистого кремнію, їх можна легко впізнати за темно-чорним кольором. Використання чистого кремнію також робить монокристалічні панелі найбільш компактними і довговічними серед усіх трьох типів сонячних панелей.

Однак це має свою ціну. на виробництво одного монокристалічного елемента витрачається багато кремнію, що іноді сягає понад 50%. Це призводить до високої ціни.

Полікристалічні сонячні панелі

Як випливає з назви, вони походять з різних кристалів кремнію замість одного. Фрагменти кремнію розплавляють і заливають у квадратну форму. Це робить полікристалічні комірки набагато доступнішими, оскільки майже немає відходів, і надає їм характерну квадратну форму.

Однак це також робить їх менш ефективними з точки зору перетворення енергії та простору, оскільки чистота кремнію та конструкція нижча, ніж у монокристалічних панелей. Вони також мають нижчу термостійкість, що означає, що вони менш ефективні у високотемпературних середовищах.

Панелі з пасивним емітером і тильною коміркою (PERC)

Сонячні панелі PERC є вдосконаленим варіантом традиційних монокристалічних фотоелементів. Ця відносно нова технологія додає пасивуючий шар на задню поверхню комірки, який підвищує ефективність у кілька способів:

 • Він відбиває світло назад в комірку, збільшуючи кількість сонячного випромінювання, яке поглинається.
 • Зменшує природну схильність електронів до рекомбінації та гальмує потік електронів у системі.
 • Дозволяє відбивати більші довжини хвиль світла. Світлові хвилі довжиною понад 1180 нм не можуть поглинатися кремнієвими пластинами і просто проходять крізь них, тому вони в кінцевому підсумку нагрівають металеву задню панель елемента і знижують його ефективність. Пасиваційний шар відбиває ці довші хвилі і не дає їм нагрівати задню панель.

Панелі PERC дозволяють збирати більше сонячної енергії на меншій фізичній площі, що робить їх ідеальними для обмеженого простору. Вони лише трохи дорожчі у виробництві, ніж традиційні панелі, через додаткові матеріали, але їх можна виготовляти на тому ж обладнанні, і вони можуть мати нижчу середню вартість за ват завдяки своїй ефективності.

Щоб краще зрозуміти переваги панелей PERC, перегляньте наш блог 5 важливих переваг сонячних панелей PERC, про які вам потрібно знати.

Тонкоплівкові сонячні панелі

Тонкоплівкові панелі характеризуються дуже тонкими шарами, достатньо тонкими, щоб бути гнучкими. Кожна панель не потребує каркасної основи, що робить їх легшими і простішими в установці. На відміну від кристалічних кремнієвих панелей, які випускаються в стандартних розмірах на 60, 72 і 96 комірок, тонкоплівкові панелі можуть бути різних розмірів відповідно до конкретних потреб. Однак вони менш ефективні, ніж типові кремнієві сонячні панелі.

Різновиди тонкоплівкових сонячних панелей

На відміну від кристалічних панелей, в яких використовується кремній, тонкоплівкові сонячні панелі виготовляються з різних матеріалів. Це

 • Телурид кадмію (CdTe)
 • Амоний кремній (a-Si)
 • Селенід міді індію галію (CIGS)

Телурид кадмію (CdTe)

CdTe має таку ж низьку вартість, як і полікристалічні елементи, але при цьому має найнижчий вуглецевий слід, найменшу потребу у воді та найкоротший термін окупності серед усіх типів сонячних панелей. Однак токсична природа кадмію робить його переробку дорожчою, ніж інших матеріалів.

Амоний кремній (a-Si)

Панелі з амоного кремнію (A-Si) отримали свою назву завдяки своїй безформній природі. На відміну від моно- і полікристалічних сонячних елементів, кремній не структурований на молекулярному рівні.

В середньому, a-Si елемент потребує лише частину кремнію, необхідного для виробництва типових кремнієвих елементів. Це дозволяє їм мати найнижчу собівартість виробництва за рахунок ефективності. Ось чому панелі a-Si підходять для застосувань, які вимагають дуже мало енергії, наприклад, калькуляторів.

Селенід міді індію галію (CIGS)

Панелі CIGS використовують тонкий шар міді, індію, галію та селену, нанесений на скляну або пластикову підкладку. Поєднання цих елементів забезпечує найвищу ефективність серед тонких панелей, хоча все ще не настільки ефективну, як панелі з кристалічного кремнію.

Типи сонячних панелей за ефективністю

Серед усіх типів панелей кристалічні сонячні панелі мають найвищу ефективність.

 • Монокристалічні панелі мають ККД понад 20%.
 • Панелі PERC додають додаткові 5% ефективності завдяки шару пасивації.
 • Полікристалічні панелі коливаються десь між 15-17%.

На відміну від них, тонкоплівкові панелі зазвичай на 2-3% менш ефективні, ніж кристалічний кремній. В середньому:

 • Панелі CIGS мають діапазон ефективності 13-15%.
 • Вміст CdTe коливається в межах 9-11%.
 • a-Si мають найнижчу ефективність на рівні 6-8%.

Типи сонячних панелей за потужністю

Монокристалічні елементи мають найвищу потужність завдяки своїй монокристалічній конструкції, яка дозволяє отримати більшу потужність в меншому корпусі. Більшість монокристалічних панелей можуть генерувати до 300 Вт потужності.

Останні досягнення в сонячних технологіях дозволили полікристалічним панелям подолати цей розрив. Стандартна 60-коміркова полікристалічна панель зараз здатна виробляти від 240 до 300 Вт. Однак монокристалічні панелі все ще перевершують полікристалічні з точки зору потужності на комірку.

Оскільки тонкоплівкові панелі не бувають однакових розмірів, не існує стандартної міри потужності, і потужність однієї тонкоплівкової панелі буде відрізнятися від іншої в залежності від її фізичного розміру. Загалом, при однаковій фізичній площі, звичайні кристалічні панелі видають більше енергії, ніж тонкоплівкові панелі того ж розміру.

Типи сонячних панелей за вартістю

Монокристалічні панелі (або модулі, як вони технічно відомі) мають високу ціну через енергоємний та неефективний процес виробництва, який забезпечує лише 50% виходу на кожен кристал кремнію.

Полікристалічні модулі дешевші, оскільки в них використовуються фрагменти кристалів, що залишилися від монокристалічного виробництва, що призводить до спрощення виробничого процесу і зниження собівартості.

Серед тонкоплівкових сонячних панелей найдорожчими є CIGS, за ними йдуть CdTe та амоний кремній. Окрім меншої вартості придбання, тонкоплівкові модулі легше встановлювати завдяки їх меншій вазі та гнучкості, що знижує витрати на робочу силу.

Хоча загальна вартість житлових систем знизилася більш ніж на 65% за останнє десятиліття, м’яка вартість системи фактично зросла з 58% від загальної вартості системи у 2014 році до 65% у 2020 році.

Для отримання додаткової інформації про м’які витрати, ознайомтеся з нашою статтею про м’які витрати в сонячній енергетиці. і що робиться для їх зниження.

Тип панелі (модуля) Середня вартість за ват
PERC 0.32-0.65
Монокристалічний 1. 1.50
Полікристалічний 0.70. 1
Селенід міді індію галію (CIGS) 0.60. 0.70
Телурид кадмію (CdTe) 0.50. 0.60
Амоний кремній (a-Si) 0.43. 0.50

Зверніть увагу, що ці цифри не включають вартість монтажу та робочої сили. З урахуванням трудових та інших накладних витрат загальна сума може зрости до 2.50 до 3.50 за ват.

Інші фактори, які слід враховувати

Температура

Температура сонячної панелі може впливати на її здатність генерувати енергію. Ця втрата потужності відображається через температурний коефіцієнт, який є мірою зниження вихідної потужності панелі на кожні 1°C підвищення температури понад 25°C (77°F).

Монокристалічні та полікристалічні панелі мають температурний коефіцієнт між.0.3% / °C до.0.5% / ° C, тоді як тонкоплівкові панелі ближче до.0.2% / °C. Це означає, що тонкоплівкові панелі можуть бути хорошим варіантом для спекотних приміщень або місць, де протягом року більше сонячного світла.

Ступінь вогнестійкості

Оновлений Міжнародний будівельний кодекс 2012 року вимагає, щоб сонячні панелі відповідали класу пожежної безпеки даху, на якому вони встановлені. Це необхідно для того, щоб модулі не прискорювали поширення полум’я в разі пожежі. (Каліфорнія йде ще далі, вимагаючи, щоб вся фотоелектрична система, включаючи стелажну систему, мала однаковий клас вогнестійкості).

Таким чином, сонячні панелі тепер мають той самий класифікаційний рейтинг, що й дахи:

Клас A

 • ефективний проти суворого впливу вогневих випробувань
 • поширення полум’я не повинно перевищувати 6 футів
 • необхідний для районів, що межують з містом, або районів з високою пожежонебезпекою та ризиком виникнення лісових пожеж

Захист від граду

Стандарти UL 1703 і UL 61703 передбачають захист від граду шляхом скидання 2-дюймових сталевих сфер на сонячні панелі з висоти 51 дюйм, а також шляхом обстрілу 1-дюймових крижаних кульок на фотопанелі з пневматичної гармати для імітації ударів граду.

Завдяки своїй більш товстій конструкції, кристалічні панелі можуть витримувати град на швидкості до 50 миль/год, в той час як тонкоплівкові сонячні панелі мають нижчий рейтинг через свою тонку і гнучку природу.

Рейтинг ураганів

Хоча не існує офіційної класифікації ураганів, Міністерство енергетики нещодавно розширило свої рекомендовані проектні специфікації для сонячних панелей, щоб захистити їх від суворих погодних умов.

Нові рекомендації включають

 • Модулі з найвищим рейтингом ASTM E1830-15 для снігового та вітрового навантаження як спереду, так і ззаду.
 • Кріплення з можливістю справжнього блокування на основі стандарту DIN 65151
 • Використання наскрізних болтових модулів з фіксуючими кріпленнями замість затискних кріплень
 • Використання 3-рамних рейкових систем для поліпшення жорсткості та захисту від скручування
 • Трубчасті каркаси над С-образними каналами відкритої форми
 • Огорожа по периметру фотоелектричних систем для уповільнення вітру

Світло-індукована деградація (LID)

LID. це втрата продуктивності, яка зазвичай спостерігається у кристалічних панелей протягом перших кількох годин перебування на сонці. Це відбувається, коли сонячне світло реагує зі слідами кисню, що залишилися від виробничого процесу, що впливає на структуру кристалічної решітки кремнію.

Втрати LID безпосередньо пов’язані з якістю виробництва і можуть коливатися в межах 1-3%.

Короткий огляд: Порівняння типів сонячних панелей

PERC Монокристалічні Полікристалічні Тонкоплівкові
Початкова вартість Найвищий Високий Середній Від найвищого до найнижчого:

Отже, який тип сонячної панелі слід використовувати?

Оскільки кристалічні та тонкоплівкові панелі мають свої переваги та недоліки, вибір сонячної панелі в кінцевому підсумку зводиться до ваших конкретних властивостей та умов.

Обмежений простір

Тим, хто живе в густонаселеному районі з обмеженим простором, варто вибрати високоефективні монокристалічні модулі, щоб максимально ефективно використовувати фізичний простір і отримати максимальну економію на комунальних послугах. Якщо дозволяє бюджет, вибір панелей PERC може знизити витрати на виробництво енергії ще більше в довгостроковій перспективі.

Великі об’єкти

Власники досить великих об’єктів нерухомості можуть заощадити на початкових витратах, використовуючи полікристалічні сонячні панелі, де більша площа панелі може компенсувати нижчу ефективність панелі. Однак більша площа може також означати додаткові витрати на робочу силу, тому не обов’язково дешевше придбати більшу кількість дешевших панелей. Хоча початкова вартість може бути низькою, в довгостроковій перспективі вона може бути компенсована зниженням ефективності та вищими експлуатаційними витратами.

Що стосується тонкоплівкових сонячних панелей, то вони найкраще підходять для місць, де важка і трудомістка установка кристалічного кремнію неможлива. Такі місця можуть включати комерційні будівлі з обмеженим простором або тонкими дахами; компактні приміщення, такі як рекреаційні транспортні засоби та плавзасоби; а також зони, які вимагають гнучкої установки замість жорсткої обшивки.

Майте на увазі, що сонячні панелі призначені для довгострокової установки, яка може тривати до 25 років. Тож який би тип сонячної батареї ви не обрали, переконайтеся, що це найкращий варіант для ваших потреб.

Як працюють сонячні панелі?

Як функціонують ці альтернативні джерела енергії?

Сонячні панелі прикрашають дахи будинків і придорожні знаки, а також допомагають підтримувати енергію космічних апаратів. Але як працюють сонячні панелі?

Простіше кажучи, це сонячна панель сонячна панель працює, дозволяючи фотонам, або частинкам світла, вибивати електрони з атоми, генеруючи потік електрика, згідно з Університет Міннесоти в Дулуті. Сонячні панелі фактично складаються з багатьох менших одиниць, які називаються фотоелектричними елементами. це означає, що вони перетворюють сонячне світло в електрику. Багато елементів, з’єднаних між собою, складають сонячну панель.

Кожен фотоелектричний елемент. це, по суті, сендвіч, що складається з двох скибочок напівпровідникового матеріалу. За даними Національна конференція випускників 2012 року, фотоелектричні елементи зазвичай виготовляються з кремній. той самий матеріал, що використовується в мікроелектроніці.

Для роботи фотоелектричних елементів необхідно створити електричне поле. Подібно до кремнієвої магнітне поле, електричне поле виникає через протилежні полюси, електричне поле виникає, коли протилежні заряди розділені. Щоб отримати це поле, виробники домішують кремній до інших матеріалів, надаючи кожному шматочку сендвіча позитивний або негативний електричний заряд.

Зокрема, вони засіюють фосфору у верхній шар кремнію, згідно з дослідженням Американське хімічне товариство, який додає додаткові електрони з негативним зарядом до цього шару. Тим часом, нижній шар отримує дозу бор, що призводить до меншої кількості електронів або позитивного заряду. Все це створює електричне поле на стику між шарами кремнію. Потім, коли фотон сонячного світла вибиває електрон, електричне поле виштовхує його з кремнієвого переходу.

Кілька інших компонентів елемента перетворюють ці електрони на корисну енергію. Металеві провідні пластини з боків комірки збирають електрони і передають їх на дроти, повідомляє Управління енергоефективності та відновлюваної енергетики (EERE). У цій точці електрони можуть текти, як і будь-яке інше джерело електрики.

Дослідники створили ультратонкі, гнучкі сонячні елементи, які мають товщину лише 1.3 мікрон завтовшки. приблизно 1/100 ширини людської волосини. і в 20 разів легші за аркуш офісного паперу. Насправді, клітини настільки легкі, що можуть сидіти на поверхні мильна бульбашка, і при цьому вони виробляють енергію приблизно з такою ж ефективністю, як і сонячні батареї на основі скла, повідомляють вчені в дослідженні, опублікованому в 2016 році в журналі Органічна електроніка. Легші та гнучкіші сонячні елементи, такі як ці, можуть бути інтегровані в архітектуру, аерокосмічний технології, або навіть електроніка, що носиться.

Існують й інші види сонячної енергетики. в тому числі сонячна теплова енергія та концентрована сонячна енергія (CSP). які працюють по-іншому, ніж фотоелектричні сонячні панелі, але всі вони використовують енергію сонячного світла для виробництва електроенергії або для нагрівання води чи повітря.

Додаткові ресурси

Щоб дізнатися більше про сонячну енергію, ви можете переглянути це відео NASA. Додатково ви можете прочитати статтю Топ-6 речей, які ви не знали про сонячну енергію американським Міністерством енергетики.

Бібліографія

“Сонячна енергетика: Здійсненне майбутнє”. Сталий розвиток, Університет Міннесоти в Дулуті (2020). https://conservancy.umn.edu/bitstream

“Огляд порівняння традиційних кремнієвих сонячних елементів та тонкоплівкових сонячних елементів CdTe”. Матеріали Національної конференції випускників (2012). https://www.researchgate.net

“Як працюють сонячні батареї”. Американське хімічне товариство. https://www.акумулятори.org

“Основи сонячних фотоелектричних елементів”. Офіс енергоефективності та відновлюваної енергетики. https://www.енергія.gov/eere/solar/solar-photovoltaic-cell-basics

Інформаційний бюлетень Live Science

Будьте в курсі останніх наукових новин, підписавшись на нашу розсилку Essentials.

Надсилаючи свою інформацію, ви погоджуєтесь з Умовами та Політикою конфіденційності та досягли 16-річного віку.

Сонячні панелі: 60 проти. 72 елементи

сонячних, панель, сонячна, система

сонячних, панель, сонячна, система

Крім очевидної різниці між 12 сонячними елементами, існують плюси і мінуси використання 60 і 72 елементів в різних сонячних енергетичних системах.

Спочатку трохи історії. Сонячні панелі виготовляються з блоків кремнієвих злитків, які розрізають на квадратні комірки. Квадратики, які ви бачите, складають сонячні панелі. Кожен сонячний елемент виробляє близько піввольта. Потім кілька елементів з’єднуються послідовно, плюс до мінуса, щоб створити сонячну панель. Послідовне з’єднання елементів підвищує напругу сонячної панелі до придатного для використання рівня. Чим більше елементів з’єднано послідовно, тим вища напруга.

Наприклад, якщо 36 елементів з’єднати послідовно, ви отримаєте на виході близько 18 вольт. Сонячна панель на 36 елементів, яка видає 18 В, ідеально підходить для зарядки акумуляторної батареї на 12 В, оскільки для зарядки батареї потрібна більш висока напруга. Отже, сонячна панель на 36 фотоелементів називається “номінальною” панеллю на 12 В, оскільки вона призначена для зарядки акумулятора на 12 В. Аналогічно, сонячна панель з вдвічі більшою кількістю елементів, 72 елементи, видає близько 36 вольт, і вона чудово підходить для зарядки 24-вольтової акумуляторної батареї. Тому вона називається? Ви отримали, сонячна панель з номінальною напругою 24 В.

Все було добре з визначенням номінальної напруги сонячних панелей, щоб вони відповідали номінальній напрузі акумуляторів, коли з’явилися дві різні технології, які додали цікавий поворот в цю справу.

Сонячні системи з прив’язкою до сітки

Першою була мережева сонячна батарея. За допомогою мережевого інвертора ви можете перетворити постійну напругу від сонячних панелей безпосередньо в змінну для живлення вашого будинку без використання акумуляторів. Таким чином, обмеження в 12, 24 і 48 В зникло. Це дозволило виробникам сонячних панелей використовувати скільки завгодно елементів. Для сонячних панелей потужністю до 300 Вт промисловість зупинилася на 60 елементах. Використовуючи термінологію зі світу акумуляторів, це номінальна панель на 20 В.

З напругою відкритого контуру, або Voc, близько 38 В, мережеві сонячні системи могли з’єднувати до дванадцяти або тринадцяти 60-елементних сонячних панелей послідовно і залишатися в межах обмежень Електричного кодексу, що не перевищують 600 В постійного струму, навіть з урахуванням температурного режиму. Якби вони використовували 24В 72-елементні панелі, вони були б обмежені лише 11 послідовно з’єднаними панелями в холодному середовищі, що обмежує розмір їх системи.

Контролери сонячного заряду

Друга зміна торкнулася світу акумуляторних батарей: контролери заряду сонячних батарей використовуються для управління подачею енергії від сонячних панелей в батареї.

Раніше шунтові або ШІМ-контролери заряду (з широтно-імпульсною модуляцією) повинні були узгоджувати номінальну напругу між сонячними панелями та акумуляторною батареєю.

На сцену вийшли сонячні контролери заряду MPPT (Maximum Power Point Tracking), які дозволили використовувати сонячний вхід з більш високою напругою і знизили вихідну напругу контролера заряду для правильної зарядки акумуляторної батареї, одночасно збільшивши вихідний струм. усунувши будь-які втрати потужності через примушення сонячних панелей працювати при будь-якій напрузі, при якій фактично була напруга акумуляторної батареї. Це відкрило можливість використовувати сонячні панелі з будь-якою кількістю комірок, аби їхня напруга була вищою, ніж у акумуляторної батареї.

60-елементні сонячні панелі з мережевою прив’язкою

Оскільки 60-елементні сонячні панелі зараз дуже поширені, їх ціна за ват впала набагато нижче, ніж у панелей на 12 В, що зробило їх привабливим варіантом для зарядки акумуляторних батарей. Просто пам’ятайте, що для цього потрібно використовувати контролер заряду MPPT. Також зверніть увагу, що ви не можете використовувати одну 60-елементну сонячну панель для зарядки 24-вольтової акумуляторної батареї. Вам потрібна принаймні одна панель на 72 комірки або дві послідовно з’єднані панелі на 60 комірок, щоб мати напругу, достатню для заряду 24 В.

72-елементні сонячні панелі для мережевих систем

Отже, як щодо 72-елементних сонячних панелей на 24 В для мережевих сонячних систем? Що ж, технології та кодекси рухаються вперед, і нові редакції електричних кодексів тепер дозволяють використовувати лінії напругою 1000 В для комерційних та комунальних систем.

Крім того, мережеві інвертори стають все більшими і більшими, що дозволяє інвертувати надзвичайно високі потужності. Оскільки вати дорівнюють вольтам, помноженим на ампер, спосіб збільшити потужність сонячної панелі. це збільшити напругу, додавши додаткові елементи. Додавання цих 12 додаткових елементів, як правило, збільшує довжину сонячної панелі на фут. У великих комерційних та комунальних проектах можна використовувати більші розміри панелей. Так, 72 фотоелементи дають можливість регулярно виробляти сонячні панелі потужністю понад 300 Вт. Сонячні панелі більшої потужності зменшують кількість панелей, необхідних в системі для досягнення вашої цільової потужності, що може зменшити трудомісткість їх встановлення. Панелі більшої потужності можуть також зменшити кількість необхідного системного обладнання, включаючи стелажі, дроти, а в деяких випадках і саму електроніку, якщо вони використовують мікроінвертори або оптимізатори постійного струму. Зверніть увагу, що не всі мікроінвертори підтримують 72-елементні сонячні панелі, тому 60-елементні все ще залишаються єдиним варіантом в деяких випадках, в основному для домашніх систем.

Більшість 72-елементних панелей все ще важать менше 50 фунтів, встановлених OSHA, тому їх може переносити одна людина, хоча їх розмір може зробити їх незручними для перенесення поодинці. З меншими сонячними панелями на 60 елементів може бути легше впоратися.

Отже який розмір сонячної панелі я повинен використовувати?

Який розмір сонячної панелі слід використовувати для вашого проекту, залежить від багатьох критеріїв.

 • Ви будуєте автономну або мережеву сонячну систему?
 • Якщо ви знаходитесь поза мережею, батарею якої напруги ви намагаєтесь зарядити?
 • Чи є у вас фізичні обмеження на розмір панелі??
 • Чи підтримує обладнання, яке ви хочете використовувати, сонячну панель?
 • Чи не обмежить панель вищої напруги кількість панелей, які ви можете використовувати в системі??

Це всі питання, які вам потрібно задати, щоб визначити, який розмір сонячних панелей підходить саме вам.

Сонячні панелі з розщепленими фотоелементами. останнє досягнення в технології сонячних панелей

У свої майже 65 років скромна сонячна панель пройшла довгий шлях з моменту її запуску в лабораторії Bell Labs. З тих пір численні інновації б’ють по барабану прогресу, щоб допомогти сонячній енергії стати життєздатним рішенням у всьому світі. Ефективність 6%, досягнута в перші дні, є невеликою часткою від 22%, досягнутих багатьма сьогоднішніми провідними виробниками на ринку.

І знову сонячна індустрія значно покращила конструкцію, що дозволило підвищити продуктивність сонячних панелей.

Напівелементні сонячні панелі відносно недавно з’явилися на ринку і є захоплюючою перспективою для домовласників по всій Австралії, які прагнуть отримати максимальну віддачу від своєї сонячної системи.

Що таке сонячна панель з розділеними елементами?

Модулі з розщепленими фотоелементами містять сонячні елементи, які були розділені навпіл за допомогою лазерного різака. Замість 60 сонячних елементів, як у типових панелях, напівелементи мають 120 елементів, які вдвічі менші за розміром.

Кожен модуль. це фактично дві здвоєні панелі, які з’єднані паралельно, в той час як ряди напівелементів з’єднані послідовно.

Електропроводка дозволяє панелям підтримувати таку ж загальну напругу, як і у звичайних панелей, збільшуючи при цьому вихідну потужність. Прогнозується, що до 2028 року вони становитимуть 40% ринку, порівняно з 5% у 2018 році.

У чому переваги технології фотоелектричних модулів?

Коли комірки розрізані вдвічі, кількість струму, який вони виробляють, також зменшується вдвічі. Однак, зменшені вдвічі елементи виробляють лише чверть опору. Менший опір означає, що комірки можуть виробляти енергію з більшою ефективністю, покращуючи загальну продуктивність приблизно на 2-3% у порівнянні зі стандартними панелями.

Оскільки комірки менші за розміром, вони також менше зношуються протягом усього терміну служби панелі. Напівелементні сонячні панелі також мають тенденцію менше тріскатися, тому в середньому вони більш надійні, ніж традиційні модулі.

Тінь може бути ахіллесовою п’ятою сонячної системи, але конструкція напівелементних сонячних панелей зводить нанівець деякі втрати в потужності. У кожній панелі шість послідовно з’єднаних рядів, на три більше, ніж зазвичай.

Традиційна панель може втратити до третини своєї потужності, якщо комірка закрита, проте лише шоста частина виробленої енергії втрачається, якщо половина комірки знаходиться в тіні. В цілому, це може зробити їх більш ефективними в плямистому затіненні в порівнянні зі звичайними модулями.

Зазвичай, коли одна комірка в ланцюжку затінюється, продуктивність всього ланцюжка панелей падає до рівня найгіршої панелі. У довгостроковій перспективі це суттєво впливає на продуктивність вашої системи. Ось чому майже всі наші клієнти обирають мікроінвертори Enphase, а не стрінгові інвертори.

Напівелементні сонячні панелі мають менший струм у кожній комірці, оскільки їх більше. Це зменшує концентрацію тепла і захищає від пошкодження гарячими точками.

Їх ефективність, надійність та стійкість до затінення роблять їх чудовими для тих, хто хоче отримати додаткову цінність від своєї установки.

Хто виробляє найкращі напівелементні сонячні панелі?

В даний час Solaray пропонує провідні напівелементні панелі на ринку, в тому числі:

Заснована в Норвегії в 1996 році, REC Group відома виробництвом високоякісних сонячних панелей з тривалими гарантіями та відмінною надійністю.

Панелі REC Alpha Pure-R 410W відрізняються інноваційним дизайном REC з високою ефективністю панелі завдяки високоякісним монокристалічним елементам. Це дозволить вам отримати більше користі від простору, доступного на вашому даху, допомагаючи знизити рахунки за електроенергію та скоротити час окупності завдяки збільшенню врожайності та зниженню витрат.

Trina Solar вважається одним з провідних виробників, що працюють в Австралії, з відмінним послужним списком високої продуктивності та надійності. Trina Solar знаходиться в авангарді сонячних інновацій протягом майже двох десятиліть і має численні рекорди ефективності на своєму рахунку.

Trina Solar Vertex має високу вихідну потужність, яка в поєднанні з винятковою ефективністю дозволяє отримати додаткову вигоду від кожної панелі. Їх міцні панелі витримують шквал суворих погодних умов і вважаються одними з найкращих сонячних панелей, доступних в Австралії.

Для отримання додаткової інформації та цін, будь ласка, зв’яжіться з командою Solaray вже сьогодні.

Залишити відповідь