Порівняння сонячної енергії з традиційною генерацією відкритим способом. Сонячний турбогенератор

Найкращі сонячні генератори на 2023 рік, протестовані та оглянуті

Використовуйте енергію сонця, щоб задовольнити свої потреби в енергії, де б ви не були.

Це надійне всебічне поєднання функцій та доступної ціни.

Цей потужний блок легко транспортувати на місце.

Це вибір, якщо вам потрібна велика масштабована потужність.

Ми можемо отримувати дохід від продуктів, доступних на цій сторінці, та брати участь у партнерських програмах. Дізнатися більше

Якщо ви в поході і хочете зарядити ліхтар, телефон або інші пристрої, сонячний генератор, безумовно, буде зручним. Або, можливо, ви подорожуєте фургоном через всю країну, і вам потрібно працювати в дорозі та підтримувати електрифікацію вашого переобладнання. ще один вагомий аргумент на користь сонячного генератора. Як би там не було, в сучасному світі, де панують технології, мало що може бути настільки корисним, як джерело надійної, відновлюваної енергії. Найкращі сонячні генератори можуть надійно та стабільно задовольняти різні енергетичні потреби, і ми тут, щоб допомогти вам знайти правильний для вас.

 • Найкращий в цілому: Jackery Explorer 2000 Pro
 • Найкраща велика потужність: Jackery Explorer 3000 Pro
 • Найкраща для частого використання: портативна сонячна електростанція Anker 767
 • Найкращий для кемпінгу: Goal Zero Yeti 1000 Core
 • Найкраще для життя поза мережею: Bluetti AC200 Max
 • Найкращий для дому: EcoFlow Delta Pro
 • Найкраща портативна:Anker 545
 • Найкращий бюджет: Jackery Explorer 300

Як ми обирали найкращі сонячні генератори

Як завзятий любитель активного відпочинку, я мав можливість протестувати надзвичайно широкий спектр обладнання для активного відпочинку, включаючи мобільне та автономне обладнання для електрифікації, таке як сонячні генератори, а також інверторні та двопаливні генератори. Це стало особливо важливим, коли через пандемію мої подорожі стали не міжнародними, а внутрішніми, що спонукало мене обладнати фургон для довготривалих поїздок.

Щоб брати роботу з собою в дорогу, мені потрібне було постійне джерело живлення для зарядки ноутбука, портативного холодильника, освітлення та безлічі пристроїв та інструментів навіть електровелосипедів. В результаті я випробував всі провідні портативні електростанції (і багато тих, які не є провідними), тому точно знаю, що відокремлює найкраще від бла-бла-бла. Я писав про нього (та іншу техніку для відпочинку на природі) для таких видань, як Daily Beast, Thrillist, The Manual та інших. Були випадки, коли моя власна думка закінчувалася нічиєю, тому я звернувся до відгуків реальних клієнтів, щоб визначити, які сонячні генератори принесли найбільше задоволення більшості користувачів.

Найкращі сонячні генератори: Огляди Рекомендації

Сонячні генератори в цьому списку охоплюють широкий діапазон бюджетів, від декількох сотень доларів до декількох тисяч. Вони охоплюють кілька варіантів використання, від кемпінгу до резервного джерела живлення для вашого будинку. Тільки ви знаєте всі фактори, які роблять один з них найкращим сонячним генератором для вас, але ми вважаємо, що один з них впорається з поставленими завданнями.

Кращий в цілому: Jackery Explorer 2000 Pro

пора, сонячної, енергії, традиційною

Купуйте вживаний або відремонтований: eBay

Чому він зробив виріз: Цей сонячний генератор Jackery забезпечує найкраще поєднання потужності, вхідних/вихідних можливостей, портативності та довговічності.

 • Ємність: 2,160 Вт-год
 • Вхідна потужність: 1 200 Вт
 • Вихідна потужність: 2,200 Вт (4,400 Вт при перенапрузі)
 • Розміри: 15.1 x 10.5 x 12.1 дюйм
 • Вага: 43 фунти
 • Ціна: 2,498
 • Швидка зарядка та надзвичайна ємність
 • Міцний і простий у використанні
 • Багато портів
 • Можна підключити до шести сонячних панелей потужністю 200 Вт

Найбільша портативна електростанція від Jackery, провідного виробника сонячних генераторів, Explorer 2000 Pro пропонує величезну потужність 2160 ват-годин, що робить її здатною заряджати повний кемпінговий набір протягом декількох днів. Підключивши шість сонячних панелей потужністю 200 Вт, що є оновленням у порівнянні з чотирма панелями, доступними на Jackery Explorer 1500, ви можете повністю зарядити цю портативну електростанцію всього за 2-2 години.5 годин. Це вдвічі менше, ніж у меншої моделі.

Крім того, він надзвичайно зручний у використанні. Численні вихідні порти гарантують, що ви зможете підключити широкий спектр пристроїв та електрообладнання. Його функції інтуїтивно зрозумілі, а цифровий дисплей простий для сприйняття. Як і інші генератори Jackery, він неймовірно довговічний. Єдиним потенційним недоліком є його вага: У 43 фунти, це трохи важкувато для його розміру. Незважаючи на це, завдяки великій потужності, яку ви можете зберігати, і швидкій зарядці, Jackery Explorer 2000 Pro буде підтримувати світло там, де вам потрібна енергія.

Щоб дізнатися більше про Jackery Explorer 2000 Pro, перегляньте наш повний огляд.

Найкраща велика ємність: Jackery Explorer 3000 Pro

пора, сонячної, енергії, традиційною

 • Достатній запас енергії для тривалих поїздок або відключень
 • Міцні ручки та колеса полегшують переміщення
 • Плавний дизайн полегшує завантаження та розвантаження
 • Висока пікова потужність для енергоємних завдань
 • Багато портів для підключення

Це старший брат нашого найкращого вибору. Усередині Jackery Explorer 3000 Pro знаходиться акумуляторна батарея ємністю 3 024 Вт-год, якої достатньо для живлення навіть великих пристроїв протягом тривалого періоду часу. Вона може зарядити смартфон високого класу більше 100 разів від одного заряду. Вона також може живити увімкнені прилади в автофургоні або в надзвичайних ситуаціях.

Незважаючи на велику ємність, ми дізналися з перших вуст, що Jackery Explorer 3000 Pro відносно легко переміщати. Міцні ручки, відлиті в корпусі, дозволяють легко брати його в руки, а висувна ручка та колеса дозволяють легко переміщати його в кемпінгу або в будь-якому іншому місці.

Заряджається менш ніж за три години від стандартної розетки або, за оптимальних умов з 200-ватними сонячними панелями, може заповнитись за вісім годин. Повна сонячна батарея може стати великою і громіздкою, але менша установка все одно може забезпечити достатню зарядку, якщо вам не потрібно щодня використовувати її на повну потужність.

Ця портативна електростанція пропонує найкраще з того, що ми любили в Explorer 2000 Pro, тільки ще більше. Коли ви живете життям фургона, живите автофургон або намагаєтеся пережити відключення електроенергії, більше, безумовно, краще, якщо ви можете виправдати додаткові витрати.

Найкраще підходить для частого використання: Портативна сонячна електростанція Anker 767

пора, сонячної, енергії, традиційною

Чому ми обрали саме його: Висока ємність і швидке заряджання роблять цей довговічний акумулятор надійним помічником на кожен день.

 • Заряджається на 80% менш ніж за дві години
 • Висока продуктивність і ємність для зберігання даних
 • Додатковий акумуляторний блок подвоює ємність
 • Акумулятори LiFePO4 витримують більше циклів заряджання, ніж традиційні моделі
 • Багато портів
 • Вбудована ручка та колеса для транспортування

Компанія Anker оснастила свою масивну портативну електростанцію батареями LiFePO4, які набагато краще витримують багаторазові заряджання та розряджання протягом тривалого часу, ніж звичайні літій-іонні елементи. Анкер стверджує, що він може заряджати і розряджати до 3 000 разів, перш ніж досягне 80% заряду батареї, порівняно з 500 у аналогічних літій-іонних акумуляторів. Хоча у мене не було можливості запустити його через 3 000 циклів, батареї LiFePO4 мають заслужену репутацію довговічних.

Що стосується загальної продуктивності, Anker 767 робить все, що ви хотіли б від пристрою з такими характеристиками. Погана погода дала мені [редактору Executive Gear Стену Горачеку], на жаль, достатньо шансів протестувати його в реальних умовах.

Вбудований акумулятор має ємність 2048 Вт-год і викачує до 2400 Вт. Він працює через чотири стандартні розетки змінного струму, розетку для автофургона, дві автомобільні розетки потужністю 120 Вт, два порти USB-A потужністю 12 Вт і три порти USB-C потужністю 100 Вт.

Я використовував його під час відключення електроенергії, щоб підтримувати роботу Wi-Fi під час заряджання пристроїв моєї сім’ї. Зарядка телефону з нуля майже не впливає на потужність станції, а роутер працював кілька годин, і заряду залишилося ще вдосталь.

В іншому випадку вона живила нашу невелику м’ясну морозильну камеру протягом чотирьох годин, перш ніж електрика знову увімкнулася, і в баку ще залишилося трохи соку. Він робить те, що обіцяє.

Є також кілька приємних додаткових штрихів. Вбудовані колеса та висувна ручка дозволяють котити його як ручну поклажу. На жаль, це необхідні деталі, тому що він важить цілих 67 кілограмів.3 фунти. Він керований, але, безумовно, важкий порівняно з конкурентами.

Anker 767 сумісний із сонячними панелями компанії потужністю 200 Вт, які складаються для зручності транспортування. Я здебільшого заряджав пристрій від домашньої електромережі. напрочуд швидкий процес. Портативна електростанція 767 може переходити від нульового до більш ніж 80% заряду менш ніж за півгодини з достатньою потужністю. Повна зарядка займає близько двох годин.

Anker також пропонує мобільний додаток, який підключається до електростанції через Bluetooth, якщо ви хочете керувати нею, не підходячи до неї і не торкаючись її.

Найкраще підходить для кемпінгу: Goal Zero Yeti 1000 Core

пора, сонячної, енергії, традиційною

Купуйте вживану або відремонтовану: eBay

Чому його обрали: Завдяки своїй надзвичайній портативності, великій місткості та знаменитій довговічності Yeti, Goal Zero Yeti 1000 Core чудово підходить для кемпінгу або життя у фургоні.

 • Ємність: 983 Вт-год
 • Вхідна потужність: 600 Вт
 • Вихідна потужність: 1200 Вт (2400 Вт імпульс)
 • Розміри 9.86 x 15.25 x 10.23 дюйми
 • Вага: 31.68 фунтів
 • Ціна: 1 198.95
 • Дуже портативний
 • Неймовірна довговічність
 • Швидка швидкість перезарядки
 • Багато штепсельних вилок

Yeti давно відома тим, що виробляє найкраще спорядження для активного відпочинку, яке можна купити за гроші, тому, коли компанія випустила лінійку сонячних генераторів Goal Zero, не дивно, що вони виявилися чудовими. Хоча вся лінійка чудова, баланс між ємністю та портативністю моделі 1000 Core робить її ідеальною для використання в дорозі.

Хоча 1000 Core має на третину меншу потужність, ніж наш найкращий вибір, він заряджається швидше, що робить його чудовим варіантом для швидкого поповнення запасів сонячної енергії. При цьому його ємності вистачає на 82 зарядки телефону, 20 для ноутбука або до 15 годин для портативного холодильника (залежно від потужності). Досить сказати, що він більш ніж здатний забезпечити живленням ваше основне спорядження для кемпінгу.

Окрім можливостей заряджання, Goal Zero 1000 Core чудово підходить для кемпінгу завдяки своїй добротній збірці. Надзвичайно міцний. як і майже все, що виробляє Yeti. його зовнішня оболонка забезпечує надійний захист.

Найбільша проблема, яку він представляє. це вартість. Як і майже все, що виробляє Yeti, його ціна не маленька. Хоча існують інші 1000-рівневі сонячні генератори за меншу ціну, цей пропонує чудовий баланс між накопиченням енергії та портативністю.

Щоб дізнатися більше про Goal Zero Yeti 1000 Core, перегляньте наш повний огляд.

Найкраще підходить для життя поза мережею: Bluetti AC200 Max

пора, сонячної, енергії, традиційною

Купуйте вживаний або відремонтований: eBay

Чому ми обрали його: Завдяки високій автономній потужності та можливості послідовного підключення додаткових батарей, Bluetti AC200 Max ідеально підходить для отримання енергії від електромережі.

 • Ємність зберігання: 2,048 Вт-год автономно, з можливістю розширення до 8,192 Вт-год
 • Вхідна потужність: 1,400 Вт
 • Вихідна потужність: 2 200 Вт (4 800 Вт імпульс)
 • Розміри: 16.5 x 11 x 15.2 дюйми
 • Вага: 61.9 фунтів
 • Ціна: 1 999
 • Величезна потужність
 • Можливість послідовного підключення
 • Блискавична вхідна потужність
 • Штепсельна вилка на 30 А та дві бездротові зарядні панелі
 • Напрочуд доступна ціна для того, що він пропонує

Вам буде важко знайти сонячний генератор, який би краще підходив для тривалого життя поза мережею, ніж Bluetti AC200 Max. Він може похвалитися значною потужністю 2,048 Вт-год, що дозволяє вам працювати від нього довше, ніж від більшості портативних генераторів. Навіть більше, ви можете з’єднати кілька батарей Bluetti в ланцюжок, розширивши його ємність до величезних 8.192 Вт-год. Це просто величезна потужність, яка означає, що вона здатна забезпечити живлення повнорозмірного холодильника протягом доби або кілька годин кондиціонування повітря. Для більш скромних потреб людей, які звикли жити від генератора, його вистачить на дуже довгий час.

У той же час, AC200 Max має видатну вхідну потужність 1 400 Вт. Це означає, що ви можете підключити досить великий масив сонячних панелей, щоб швидко поповнити його запаси. Це дозволяє вам продовжувати роботу в автономному режимі практично без перерв. Він також має кілька спеціальних варіантів зарядки, включаючи штекер на 30 А, який дозволяє підключати його безпосередньо до автофургону, і кілька бездротових зарядних майданчиків для менших пристроїв.

Найкраще для дому: EcoFlow Delta Pro

пора, сонячної, енергії, традиційною

Чому його обрали: EcoFlow Delta Pro забезпечує автономну та розширювану потужність, необхідну для живлення всього будинку.

 • Ємність: 3 600 Вт-год автономно, з можливістю розширення до 25 000 Вт-год
 • Вхідна потужність: 6 500 Вт
 • Вихідна потужність: 3,600 Вт (7,200 Вт імпульс)
 • Розміри: 25 x 11.2 x 16.4 дюйми
 • Вага: 99 фунтів
 • Ціна: 3 699
 • Величезна потужність
 • Можливість послідовного підключення
 • 30A RV вилка
 • Блискавична вхідна потужність
 • Підключення до Wi-Fi та смартфону

Якщо ви шукаєте найкращий сонячний генератор для домашнього резервування на випадок відключення електроенергії, EcoFlow Delta Pro виділяється серед інших завдяки неперевершеній потужності та вихідній продуктивності. Один лише Delta Pro має потужність 3600 Вт-год, і ви можете збільшити її до 25 000 Вт-год, підключивши його до додаткових акумуляторів та генераторів EcoFlow. Це тонна потужності, і вона має значну вихідну потужність, необхідну для живлення електроніки цілого будинку, коли вам це потрібно.

Delta Pro також пропонує супутній додаток для iOS та Android, який дозволяє контролювати використання енергії, налаштовувати його роботу, а також контролювати та керувати низкою інших елементів.

Хоча Delta Pro не надто великий для того, що він робить, він є важким обладнанням. У нього є колеса, тому він технічно портативний, але він призначений для розміщення в будинку або іншому напівпостійному місці. Враховуючи його розмір і потужність, це також набагато дорожчий пристрій, особливо якщо ви купуєте додаткові модулі. Як найкращий сонячний генератор для забезпечення резервного живлення для всього вашого будинку, він коштує кожної копійки.

Найкращий портативний: Anker 545

пора, сонячної, енергії, традиційною

Купуйте його вживаним або відремонтованим: eBay

Чому він ідеальний: Якщо ви шукаєте дуже портативну потужність, Anker 545. це те, що вам потрібно.

Якщо портативність є пріоритетом, Anker 545 пропонує компактний розмір і зменшену вагу, які ви шукаєте, і має досить значну потужність. Приблизно розміром з коробку з-під взуття і легший за ящик пива, його легко упакувати разом з туристичним спорядженням і переміщати без зайвих зусиль.

Однак, щоб отримати щось настільки легке, вам доведеться піти на компроміс з потужністю. Anker 545 має ємність 778 Вт-год і вихідну потужність 770 Вт, що є достатньою потужністю для заряджання ваших пристроїв. Зокрема, цього вистачить приблизно на 55 зарядок телефону, 10 для ноутбука або 38 для фотоапарата. На жаль, розетки мають потужність до 500 Вт, тому він не може живити більш вимогливі пристрої, такі як фени або електричні плити.

Тим не менш, Anker 545 має деякі навороти, включаючи вбудований ліхтарик і підсвічування. Загалом, це надійний варіант, якщо вам потрібен високомобільний генератор.

Найкращий бюджет: Jackery Explorer 300

пора, сонячної, енергії, традиційною

Купуйте його вживаним або відремонтованим: Amazon

Чому ми обрали саме його: Завдяки розумній потужності, компактним розмірам і добротній збірці за низькою ціною, Jackery Explorer 300 є чудовим бюджетним вибором.

Хоча він не такий вражаючий, як наші найкращі моделі з найкращою загальною та найкращою потужністю, менший сонячний генератор Explorer 300 від Jackery є надзвичайно компактним і легким, а також має пристойну потужність за свою ціну. Це не стільки мобільна електростанція, скільки висококласний павербанк. 7-кілограмовий Jackery Explorer 300 забезпечує безліч портативних підзарядок для ваших пристроїв, коли ви перебуваєте в поході, на робочому майданчику, за кермом або просто потребуєте трохи енергії, але не маєте зручного доступу до розетки. Її скромна потужність у 293 Вт-год не є величезною, але цього достатньо, щоб забезпечити 31 заряд телефону, 15 для камери, 6 для середнього дрона, 2.5 для ноутбука, або кілька годин роботи для міні-холодильника чи телевізора. Вбудований ліхтарик дещо підвищив би його похідні можливості, але за 300 доларів (а часто значно менше, якщо ви знайдете його зі знижкою) ця дуже портативна маленька електростанція робить багато за невеликі гроші.

Ми тестували цю портативну електростанцію протягом декількох місяців, і вона неодноразово ставала в нагоді, особливо взимку, коли часто трапляються перебої з електропостачанням. На якомусь етапі ми використовували його для живлення двох телефонів, MacBook і невеликого ліхтарика.

Вбудована ручка робить його дуже зручним для перенесення. Це схоже на перенесення ланч-боксу. Екран легко читається, а вся конструкція виглядає досить міцною. Наш пристрій для огляду ще не зазнав жодних драматичних падінь, але він без проблем витримав падіння в багажниках автомобілів, спортивних сумках та інших менш розкішних місцях. Якщо ви знайдете такий на розпродажі, візьміть його і покладіть у шафу. Ви будете дуже раді мати його під рукою, коли виникне потреба.

Що потрібно враховувати перед покупкою найкращих сонячних генераторів

За останні кілька років сонячні генератори вибухнули на ринку. Зараз існують десятки різних брендів, які здебільшого виглядають більш-менш однаково з першого погляду. Справа в тому, що серед моря підробок є лише кілька таких, що виділяються. Ось на що слід звернути увагу, щоб переконатися, що ви купуєте чудовий пристрій:

Скільки енергії він може зберігати?

Портативний сонячний генератор має надзвичайно широкий діапазон розмірів, але розмір генератора не означає, що він автоматично здатен зберігати велику кількість енергії. Насправді, більшість з них, на жаль, обмежені і не здатні зберігати набагато більше соку, ніж портативний зарядний пристрій.

Щоб правильно перевірити акумулятор генератора, необхідно звернути увагу на його потужність, яка вимірюється у ват-годинах (Вт-год). Одна ват-година. це еквівалент 1 вата, що протікає протягом години. Найкращі сонячні генератори мають потужність у кілька сотень, а іноді й кілька тисяч ват-годин. Однак це не означає, що вона буде світити кілька сотень або кілька тисяч годин. Будь-який генератор в кінцевому підсумку працюватиме різний час, залежно від того, що до нього підключено.

Легко передбачити, як довго працюватиме генератор, коли ви використовуєте його для живлення однієї речі. Наприклад, якщо ви увімкнете 100-ватну лампочку від електростанції потужністю 500 ват-годин, вона горітиме п’ять годин безперервно. Додайте портативний холодильник, який споживає 50 Вт на годину, телефон, який використовує 18, міні-вентилятор, який використовує три ви отримаєте картину. Чим більша потужність, тим краще.

Можливість зарядки

Жоден сонячний генератор не буде тримати заряд вічно, тому вам потрібен такий, який зможе заряджатися якомога швидше і легше. Тут ми поєднали “відновлювану” з “відновлюваною енергією.”

Всі електростанції, включені в цей огляд, можна заряджати, підключивши їх до сонячних панелей (звідси і назва “сонячні генератори”). Проте, ви також хочете мати можливість заряджатися від інших джерел, таких як розетки та 12-вольтовий штекер вашого автомобіля. Це гарантує, що ви зможете зарядитися, незалежно від того, чи перебуваєте ви поза мережею на сонці, чи підключені до мережі під час приготування їжі вдома, чи використовуєте розетку на приладовій панелі в дорозі.

Ви також повинні стежити за вхідною потужністю зарядки моделі, яка вимірюється у ватах (Вт). Наприклад, сонячний генератор з максимальною вхідною потужністю 100 Вт може приймати безперервний потік до 100 Вт, що є приблизно тим мінімумом, який ви обґрунтовано захочете шукати. Більшість наведених нижче генераторів мають вхідну потужність щонайменше кілька сотень ват при зарядці від сонця, тому кілька сонячних панелей потужністю від 50 до 200 ват забезпечать їхню максимальну потужність.

Вихідна потужність

Сонячні генератори повинні підтримувати потужність, що надходить і виходить. Найкращі сонячні генератори можуть одночасно заряджати всі передбачувані вами пристрої через будь-які необхідні роз’єми.

Будь-яка портативна електростанція, що коштує ваших грошей, матиме високу вихідну потужність, щоб ви могли заряджати багато пристроїв, навіть якщо вони вимагають багато соку. Максимальна вихідна потужність генератора повинна бути набагато вищою, ніж його максимальна вхідна потужність. Хоча конкретна модель може бути здатна приймати лише кілька сотень ват у будь-який момент, вона зазвичай видає експоненціально більше. Як мінімум, вам потрібен генератор, який може видавати 300 Вт за один раз, хоча для більших завдань вам знадобиться щонайменше 500 Вт.

Найкращі сонячні генератори повинні також пропонувати різноманітні вихідні роз’єми, включаючи розетки змінного струму, USB-A, USB-C і навіть 12-вольтні розетки постійного струму, як та, що знаходиться на панелі приладів вашого автомобіля. Це гарантує, що ви зможете заряджати кілька пристроїв одночасно, незалежно від їхньої розетки. Кількість портів, які вам знадобляться, буде залежати від кількості пристроїв, які вам потрібно живити, але він повинен мати принаймні пару розеток змінного струму та кілька портів USB-A.

Портативність

Хоча портативні акумуляторні джерела вже давно існують, за останні кілька десятиліть вони були досить важкими, громіздкими речами. Одним з найбільш захоплюючих аспектів останнього покоління сонячних генераторів є те, що вони стали набагато компактнішими.

Припустимо, ви плануєте взяти генератор на кемпінг або перетворити його на фургон, де кожен квадратний дюйм має значення; що ж, розмір і вага стають основними міркуваннями. Всі продукти, які ми рекомендуємо, мають розмір однієї або двох взуттєвих коробок. максимум три. Найлегший важить приблизно як 24 пачки содової, а найважчий. 100 фунтів. Більшість падає десь між 30-60 фунтами.

Якщо ви використовуєте генератор як більш-менш стаціонарне джерело резервного живлення вдома, портативність не є великою проблемою. Проте, ми рекомендуємо звертати увагу на вагу та розмір; ви ніколи не знаєте, коли він вам знадобиться для чогось іншого, окрім як для резервного копіювання. (Плюс, хто хоче тягати з собою щось важке і незручне, якщо в цьому немає необхідності)?)

Ще одне міркування щодо портативності пов’язане з необхідністю аксесуарів, які можуть вплинути на те, наскільки легко переміщати і використовувати ваш генератор. Деякі генератори, наприклад, вимагають багато знімних акумуляторних батарей, що може стати проблемою, коли ви перебуваєте в дорозі або пакуєте транспортний засіб. Всі включення в нашому списку вимагають деяких аксесуарів. ви не можете отримати сонячну енергію без підключення кабелів та сонячних панелей. але вони добре працюють з мінімальними доповненнями.

Довговічність

Як і у випадку з будь-яким продуктом, який ви очікуєте, що він прослужить довго, довговічність і всебічна якість виготовлення мають важливе значення. Це особливо актуально, якщо ви плануєте брати генератор з собою в походи та подорожі. Багато низькоякісних електростанцій виготовляються з дешевих компонентів і неміцного пластику, який не витримає суворих дорожніх умов.

Довговічність. це не те, що ви можете визначити, прочитавши специфікацію в інтернеті. Ви повинні взяти генератор, використати його багато разів і подивитися, як він витримає. Я перевірив достовірність цих рекомендацій шляхом поєднання власних польових випробувань та відгуків, отриманих від незліченної кількості реальних власників продуктів.

Поширені запитання

З: Який розмір сонячного генератора я повинен отримати?

Легко недооцінити, скільки потужності вам потрібно. 1000 ват-годин може здатися багато, але якщо ви збираєтеся живити переобладнаний фургон з портативним холодильником, ліхтарями та іноді підзаряджати телефон і ноутбук, ця 1000 ват-годин піде швидше, ніж ви очікуєте. Я використовував подібну установку і знаю з власного досвіду, що ви завжди повинні переоцінювати кількість енергії, яка вам знадобиться.

Генератор потужністю до 1 000 Вт-год може підтримувати заряд електроніки. Більший генератор на 1000-1500 Вт-год повинен бути мінімальним для дорожніх поїздок, де вам потрібно, щоб він протримався кілька днів між повними зарядками. Для будинку або робочого майданчика, де ви плануєте використовувати серйозну енергію. наприклад, повнорозмірний холодильник або електроінструменти. вам варто звернути увагу на найбільші електростанції, які можна під’єднати до зовнішніх батарей.

Якщо ви хочете отримати точний розрахунок, існує рівняння:

Оцініть, скільки годин вам знадобиться для живлення різних пристроїв. Наприклад, якщо ви хочете живити дві лампочки протягом 2 годин: вам потрібно 4 години роботи.

Підрахуйте загальну необхідну потужність: дві лампочки по 60 Вт, отже, вам потрібно 120 Вт.

Помножте їх разом, щоб знайти загальну кількість необхідних ват-годин: 4 x 120 = 480. Отже, в цьому випадку вам знадобиться щонайменше сонячний генератор на 500 Вт-год.

Це може здатися забагато для двох лампочок, але пам’ятайте, що в більшості ситуацій ви не будете використовувати 60-ватну лампочку протягом декількох годин поспіль. Ви будете заряджати телефони та ноутбуки протягом години, охолоджувати холодильник, який час від часу вмикається і вимикається, використовувати електроінструменти короткими спалахами і т.д.

З: Скільки років прослужить сонячний генератор?

Більшість сучасних генераторів розраховані на термін служби до 25 років. Найкраще спроектовані електростанції досить міцні, з невеликою кількістю рухомих частин або взагалі без них, тому вони, швидше за все, працюватимуть довго, за умови, що ви будете доглядати за ними належним чином. Я досить грубо поводився з деякими з моїх, і вони не показують жодних ознак зупинки.

З: Чи можу я керувати своїм будинком лише сонячною енергією?

І так, і ні. Хоча абсолютно можливо забезпечити свій будинок сонячною енергією, ви навряд чи зможете зробити це за допомогою портативного сонячного генератора, якщо тільки не використовуєте кілька одночасно, обмежуючи при цьому споживання електроенергії. Найбільша з наших рекомендацій. EcoFlow Delta Pro. буде досить близькою до цього, якщо її підкріпити додатковими акумуляторами. Якщо вимкнеться електрика, ви зможете тримати холодильник холодним і користуватися базовою електронікою кілька днів без підзарядки. Завдяки якісним сонячним панелям, хорошому сонячному світлу та розумному використанню енергії, ваша енергія теоретично має бути безперебійною.

Останні думки про найкращі сонячні генератори

Ми живемо в “золотий вік” для портативних сонячних генераторів. Коли я був дитиною, і моя сім’я гралася з сонячними батареями під час кемпінгу в 90-х, технологія не могла зарядити багато пристроїв, тому це було не дуже практично.

На противагу цьому, сонячні генератори, які ми рекомендуємо тут, є неймовірно корисними. Я покладався на них для живлення моєї роботи та повсякденних потреб під час подорожей по всій країні. Вони також чудові, коли вимикається електрика. Коли буревій вимкнув електрику в моєму будинку на кілька днів, я все одно працював, дивився свої історії і тримав світло увімкненим.

Ми навіть не подряпали поверхню з точки зору потенціалу, пропонованого портативною, надійною, відновлюваною та відносно доступною енергією. Те, що ми можемо зробити зараз, вже неймовірно. Потенціал того, що може статися далі, дійсно вражає уяву.

Чому варто довіряти нам

Журнал Popular Science почав писати про технології понад 150 років тому. Коли ми опублікували наш перший номер у 1872 році, ще не було такого поняття, як “гаджет-письмо”, але якби воно існувало, наша місія. розкрити світ інновацій для пересічних читачів. означала б, що ми були б в курсі всього, що відбувається. Сьогодні PopSci прагне допомогти читачам зорієнтуватися у все більш страхітливому наборі пристроїв, що з’являються на ринку зараз.

Наші автори та редактори об’єднали багаторічний досвід висвітлення та огляду побутової електроніки. У кожного з нас є свої нав’язливі спеціалізації. від високоякісної аудіотехніки до відеоігор, фотоапаратів і не тільки. але коли ми оглядаємо пристрої, які не належать до нашої безпосередньої компетенції, ми робимо все можливе, щоб знайти надійні голоси і думки, які допоможуть людям отримати найкращі рекомендації. Ми знаємо, що ми не знаємо всього, але ми раді пережити параліч аналізу, який може викликати інтернет-шопінг, щоб читачам не довелося цього робити.

Нік Хілден пише для Popular Science огляди та рекомендації щодо обладнання для фітнесу, активного відпочинку та техніки. Понад десять років він пише про стиль життя та культуру для багатьох видань, серед яких Scientific American, Los Angeles Times, Vice та Men’s Health, а також інші.

Порівнюючи сонячну енергію з традиційною генерацією енергії, відкриваємо шлях

Враховуючи всі переваги, здається, що будь-хто може створити ажіотаж навколо проектів спільноти відкритих організацій, що стосуються сонячної або вітрової енергії.

пора, сонячної, енергії, традиційною

Це друга стаття з серії, що складається з двох частин, присвячених енергетичним потрясінням, які можуть призвести до проектів відкритих організацій. У першій частині, заснованій на книзі Тоні Себа “Чиста дезорганізація енергетики і транспорту”, я обговорив перевагу використання електромобілів над автомобілями з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), використання самокерованих автомобілів над автомобілями, керованими людиною, і використання сонячної енергії над атомною генерацією.

У цій другій частині я розповім про додаткові потенційні проекти, які можуть призвести до ще більшого підриву, зокрема, про використання сонячної енергетики замість інших джерел. Сонячна енергія має переваги перед іншими методами первинної генерації електроенергії, в тому числі:

Нарешті, ще однією сферою підриву є управління розподіленим виробництвом електроенергії (малим і простим) над традиційними великими комунальними підприємствами.

Корисно більш детально порівняти потенціал виробництва електроенергії за допомогою сонячної енергії з кожною з вищезазначених технологій.

Сонячна енергетика проти нафтової

Як згадувалося в першій частині цієї серії, витрати на виробництво сонячної енергії стрімко падають. Ці інновації дають можливість замінити джерела викопного палива. Прогнозується, що витрати продовжать падати через різні фактори, в тому числі:

 • Збільшення використання та швидка крива навчання.
 • Практичне використання для багатьох пристроїв.
 • Можливість перепродажу іншим особам.

З 1970 по 2014 рік вартість сонячної енергії зросла в 5,355 разів порівняно з нафтою. Крім того, для нових електростанцій, за вирівняною вартістю виробництва сонячної електроенергії (LCOE), сонячна енергія вже є дешевшою, ніж енергія від нафтових електростанцій. Навіть Саудівська Аравія будує сонячні електростанції, оскільки їй може знадобитися 30% видобутої нафти для опріснювальних установок. Опріснювати воду дешевше. Саудівська Аравія знає, що сонячна енергія. це майбутнє, а нафта. це минуле.

Природні ресурси також враховуються при виробництві електроенергії з нафти. Постачання нафти є геополітичною проблемою для енергозалежних країн, як ми щодня бачимо на прикладі війни в Україні. Сонячна енергія є скрізь і не має таких проблем. Нафтова енергетика використовує в чотири рази більше води, ніж природний газ, що в 10 000 разів більше, ніж сонячні електростанції.

З появою електромобілів, автономних автомобілів, мереж сонячної енергії та індивідуального виробництва нафта як джерело енергії не буде конкурентоспроможною в найближчі роки. У багатьох країнах нафта (і вугілля) субсидується урядом. Якщо ці субсидії припиняться, нафта стане ще менш конкурентоспроможною. У багатьох регіонах сонячна енергія дешевша за дизельну в багатьох регіонах, а для опалення та освітлення вона дешевша за гас.

Навіть зберігання є питанням. Зберігання енергії від акумулятора дешевше, ніж використання резервних генераторів на дизельному паливі, а витрати на сонячну енергію знижуються ще більше. Накопичення енергії сонячної солі економічніше, ніж великомасштабна нафтова генерація.

Виробництво сонячної енергії в порівнянні з виробництвом енергії з природного газу (метану)

Як зазначалося вище, собівартість виробництва сонячної енергії швидко знижується і, за прогнозами, продовжуватиме знижуватися. Завдяки зростаючому використанню та швидкій кривій навчання, сонячну енергію можна використовувати для багатьох пристроїв і перепродавати.

Як сонячна енергія виглядає в порівнянні з природним газом? З 1970 по 2014 рік вартість сонячної енергії покращилась у 2,275 разів у порівнянні з природним газом. Для нових електростанцій, за вирівняною вартістю виробництва сонячної електроенергії (LCOE), сонячна енергія вже є дешевшою, ніж енергія від електростанцій, що працюють на природному газі. Оптові ціни на природний газ можуть бути низькими, але витрати на розподіл високі, що робить роздрібні ціни високими. Природний газ важко транспортувати на великі відстані або на експорт, оскільки його потрібно перетворювати в стиснуту або зріджену форму. Потім вона повинна бути декомпресована або розріджена в місці призначення.

Сонячна енергія набагато дешевша, враховуючи екологічні витрати від видобутку гідравлічного розриву пласта та витоків з трубопроводів, що впливають на повітря, воду та ґрунт. У Європі вона вже стала доступнішою, і інвестори списують свої інвестиції. Гідравлічний розрив пласта (фрекінг) використовує велику кількість води, що негативно впливає на навколишнє середовище. Природний газ дуже небезпечний і витікає в ґрунт, воду та атмосферу. Більша частина витоків з трубопроводу прихована від громадськості.

Окрім витрат, гідророзрив пласта використовує близько двох-чотирьох мільйонів галонів води в одній газовій свердловині. Це в 10 000 разів більше води, ніж використовує сонячна енергія. Враховуючи майбутній дефіцит води, фрекінг не рекомендується в довгостроковій перспективі. Ось друге посилання на підтримку позиції Себи. Як гідророзрив став грошовою ямою Америки. Ось ще одне джерело: “Чи варто Україні переходити на біопаливо?S. Заборонити гідророзрив пластів?

Природний газ виробляє вдвічі менше парникових газів, ніж вугілля, яке ненавидить Білл Гейтс, оскільки метан (основний компонент природного газу) є в 72 рази гіршим парниковим газом, ніж СО2. У нього є ціль, щоб він був нульовим, якого природний газ не отримає. Сонячна та вітрова енергетика дорівнюють нулю. Видобуток природного газу є лише дуже короткостроковим рішенням проблеми зміни клімату.

З точки зору житлового сектору, з доступним фінансуванням, сонячними панелями на дахах будинків (і навіть магазинів та комерційних будівель), ринок природного газу повинен занепасти, ставши застарілим і неконкурентоспроможним. Сьогодні компанії можуть спроектувати розташування сонячних панелей на даху будь-якого будинку, не виходячи з офісу, використовуючи Google Earth, і легко надати комерційну пропозицію. Вартість проектування та монтажу знижується завдяки вдосконаленню процесів.

На додаток до вищезазначеного, зараз існує послуга “сонячна енергія як послуга”, при якій користувачеві електроенергії не потрібно купувати сонячні панелі. Компанія SunEdison пропонує фінансувати, встановлювати, володіти та обслуговувати сонячні панелі на дахах своїх клієнтів у рамках 20-річного контракту. Клієнт може придбати це рішення за готівку, купити його в кредит або взяти в лізинг.

У деяких громадах створюються сонячні енергетичні кооперативи для забезпечення електроенергією певних районів. Це може знизити вартість електроенергії ще більше, що зробить природний газ ще менш конкурентоспроможним. Уявіть собі спільноти відкритих організацій, сформовані виключно для спільного виробництва електроенергії, встановлення побутових панелей, обслуговування та розподілу електроенергії. Деякі інтернет-компанії вже створюють такі спільноти.

Виробництво сонячної енергії в порівнянні з виробництвом енергії з біопалива

Ціни на біопаливо не падають, але, як видно вище, витрати на виробництво сонячної енергії продовжують знижуватися.

Використання ресурсів є основною проблемою для біопалива. Виробництво біопалива вимагає великої кількості води, що створює додаткове навантаження на світові запаси води. Наразі 15% світових запасів води використовується для виробництва енергії. Біопаливо є одним з найважчих споживачів води, а сонячна енергія. одним з найлегших. Для виробництва одного галона біодизеля потрібно 13 676 галонів води для виробництва сої (WaterFootprint). Біопаливо використовує дивовижний 1.У 78 мільйонів разів більше води, ніж сонця. В умовах глобального дефіциту води виробництво біопалива є просто божевільним. Для виробництва також потрібні значні площі землі, пестициди та добрива.

Етанол є популярним паливом у Бразилії, але уряд значною мірою субсидує його для підтримки галузі виробництва цукрової тростини не тому, що це економічно вигідно, а з міркувань національної безпеки. Маючи доступ до сонячних технологій, бразильці повинні відмовитися від транспортних засобів, що працюють на етанолі, і залишатися в безпеці як нація. З точки зору виробництва енергії, сонячні панелі в 123 рази ефективніші, ніж переробка цукрової тростини на етанол. Порівняно з іншими видами біопалива, сонячна енергія може бути в 550 разів ефективнішою.

Чому найкращий шлях до низьковуглецевого майбутнього. це не вітрова чи сонячна енергетика

пора, сонячної, енергії, традиційною

Від редактора: У цьому блозі Чарльз Франк відповідає на п’ять запитань про низьковуглецеві та безвуглецеві технології виробництва електроенергії. Для більш детального ознайомлення з альтернативними технологіями скорочення викидів читайте останню статтю Френка.

У міру того, як наука про зміну клімату та її вплив на світову економіку стає все більш зрозумілою та нагальною, уряди все частіше шукають шляхи скорочення викидів парникових газів. Найбільшим джерелом цих викидів є спалювання викопного палива, включаючи вугілля, нафту і природний газ, для виробництва електроенергії, що у 2012 році становило близько 40% викидів у всьому світі і 32% у Сполучених Штатах. і не тільки, країни прагнуть знизити викиди в електроенергетичному секторі, переходячи на низьковуглецеві та безвуглецеві варіанти генерації. Однак, до цього часу було мало ретельного емпіричного аналізу того, яка з цих технологій є найбільш ефективною, і яка забезпечує найкраще “співвідношення ціни та якості”, оскільки ми прагнемо скоротити викиди.

У моєму новому робочому документі Брукінгса проаналізовано комплексні витрати та переваги п’яти поширених низьковуглецевих технологій виробництва електроенергії: вітрової, сонячної, гідроелектричної, ядерної та газового комбінованого циклу (передовий, високоефективний тип електростанції на природному газі). Використовуючи дані з U.S. У документі Управління енергетичної інформації (EIA) ставиться питання: “Яка з п’яти низьковуглецевих альтернатив є найбільш економічно ефективною для скорочення викидів??” Результати дослідження мають велике політичне значення і пропонують просвітницькі відповіді на ряд питань, які можуть допомогти урядам, що прагнуть до низьковуглецевого майбутнього.

У що мені це обійдеться?

Це важливе питання, оскільки витрати на енергію є приватними і оплачуються повсякденними споживачами, в той час як вигоди від скорочення використання вуглецю є спільним глобальним суспільним благом. Отже, скільки коштуватиме нам з вами перехід до світу, де ми виробляємо електроенергію за допомогою переважно низьковуглецевих технологій?? Як зміниться вартість мегават-години (МВт-год) та кіловат-години (кВт-год)?

Одним з найкращих сценаріїв для запропонованих нами низьковуглецевих альтернатив було б замінити використання вугільних електростанцій, коли попит на електроенергію є помірним, що відбувається більшу частину часу, та газових електростанцій простого циклу протягом коротших періодів пікового використання енергії.

пора, сонячної, енергії, традиційною

У таблиці вище порівнюється вартість кіловат-години (КВт-год) кожної з п’яти низьковуглецевих технологій порівняно з вартістю КВт-год високовуглецевих технологій, які вона замінює. Усі низьковуглецеві технології заощаджують витрати на електроенергію порівняно з вугільними та газовими електростанціями простого циклу: вітрові, сонячні та гідроелектростанції, оскільки енергія вітру, сонця та води є безкоштовною; ядерні, оскільки уран дешевший за вугілля чи газ на одиницю енергії; та газові електростанції комбінованого циклу, оскільки вони набагато енергоефективніші, ніж вугільні або газові електростанції простого циклу. Чотири з п’яти низьковуглецевих технологій, за винятком газового комбінованого циклу, мають набагато вищу собівартість чистої потужності. тобто вартість будівництва та обслуговування низьковуглецевих електростанцій. тому що всі чотири набагато дорожчі у будівництві та обслуговуванні, ніж нова вугільна або газова станція простого циклу. Газова електростанція з комбінованим циклом економить на вартості потужності в основному тому, що її будівництво коштує приблизно на дві третини дешевше, ніж вугільна електростанція.

Якщо скласти чисту вартість енергії та чисту вартість потужності п’яти низьковуглецевих альтернатив, то найдорожчою виявиться сонячна енергія. Вона коштує майже на 19 центів більше за кВт-год, ніж електроенергія з вугільних або газових станцій, які вона витісняє. Вітроенергетика є другою за вартістю. Це коштує майже на 6 центів більше за кВт-год. Газовий комбінований цикл є найдешевшим. Вона не коштує більше, ніж вартість електроенергії з вугільних або менш ефективних газових станцій, які вона витісняє. Дійсно, це коштує приблизно на 3 центи менше за кВт-год.

Для того, щоб помістити ці додаткові витрати в контекст, середня вартість електроенергії для U.S. споживачів у 2012 році становила 9.84 центи за кВт-год, включаючи вартість передачі та розподілу електроенергії. Це означає, що нова вітрова електростанція може коштувати щонайменше на 50% більше за кВт-год, а нова сонячна електростанція. щонайменше на 200% більше за кВт-год, ніж при використанні вугільних та газових технологій.

Чи виправдовують додаткові витрати на вітрову та сонячну енергію вигоди від скорочення викидів вуглекислого газу?

Додаткові витрати на вітрову та сонячну енергію можуть бути виправдані, якщо вартість викидів, яких вони уникають, є достатньо великою. Однак, як показує наступна таблиця, якщо ми оцінимо скорочення викидів у 50 євро за тонну вуглекислого газу, вигоди від вітрової та сонячної енергетики, за вирахуванням витрат, будуть меншими, ніж від трьох інших низьковуглецевих альтернатив.

пора, сонячної, енергії, традиційною

Вигоди від скорочення викидів чотирьох з п’яти низьковуглецевих альтернатив в перерахунку на кВт-год приблизно однакові. близько п’яти центів на кВт-год. Переваги вітрової та сонячної енергії, за вирахуванням додаткових витрат, є від’ємними. Чисті вигоди інших трьох альтернатив є позитивними та значно вищими. Газовий комбінований цикл посідає перше місце за чистими вигодами, тоді як гідро- та атомна енергетика посідають друге та третє місця.

Ціна на вуглекислий газ у 50 євро за метричну тонну робить скорочення викидів вуглекислого газу досить важливим. Наприклад, ціна на викиди вуглекислого газу в Європейській торговій системі досягла максимуму близько 30 євро в 2006 році і торгувалася близько 5 євро в кінці 2013 року. Останнім часом у торгових системах Каліфорнії було близько 12, а в кількох східних штатах США.S. становить близько 2 на тонну.

Чому витрати на кВт-год вітрової та сонячної енергії настільки вищі, а вигоди не набагато відрізняються від трьох інших низьковуглецевих альтернатив??

Витрати набагато вищі з трьох причин. По-перше, вартість МВт потужності для будівництва вітрової або сонячної електростанції є досить високою (і набагато вищою, ніж для газової електростанції). Вартість МВт сонячної потужності особливо висока. Зниження вартості сонячних панелей дозволило зменшити вартість будівництва сонячної електростанції на 22% у період з 2010 по 2012 рік, але подальше зниження, ймовірно, матиме менший ефект, оскільки вартість сонячних панелей становить лише частку від загальної вартості сонячної електростанції комунального масштабу.

По-друге, вітрова або сонячна електростанція працює на повну потужність лише частину часу, коли дме вітер або світить сонце. Наприклад, типова сонячна електростанція в США працює лише на 15% від повної потужності, а вітрова електростанція. лише на 25% від повної потужності, в той час як вугільна електростанція може працювати на 90% від повної потужності цілий рік. Таким чином, потрібно шість сонячних електростанцій і майже чотири вітрові електростанції, щоб виробити таку ж кількість електроенергії, як одна вугільна електростанція.

По-третє, продуктивність вітрових і сонячних електростанцій дуже мінлива. рік за роком, місяць за місяцем, день за днем і година за годиною. порівняно з вугільними електростанціями, які можуть працювати на повну потужність близько 90 відсотків часу. Таким чином, для виробництва такої ж кількості електроенергії з таким же ступенем надійності, як і вугільна електростанція тієї ж потужності, потрібно більше шести сонячних електростанцій і чотирьох вітрових електростанцій. В роботі ми оцінюємо, що принаймні 7.3 сонячні електростанції та 4.3 вітроелектростанції необхідні для виробництва такої ж кількості енергії з такою ж надійністю, як і вугільна електростанція.

На противагу цьому, нова низьковуглецева газова або атомна електростанція може працювати також на 90 відсотків повної потужності і може замінити вугільну електростанцію на умовах “один до одного”. Гідроелектростанція зі сховищем може працювати на 100% потужності в пікові періоди і більше 40% в непікові періоди. У доларовому еквіваленті для виробництва такої ж кількості електроенергії з такою ж надійністю, як і при інвестиціях в 1 мільйон доларів у потужності сонячних електростанцій і 10 мільйонів у потужності вітрових електростанцій, потрібно вкласти 29 мільйонів доларів у сонячні електростанції і 10 мільйонів доларів у вітрові електростанції.

Вигоди від скорочення викидів від вітрової та сонячної енергії обмежені, оскільки вони працюють на піковій потужності лише частину часу. Атомна або газова електростанція комбінованого циклу уникає набагато більшої кількості викидів на МВт потужності, ніж вітрова або сонячна, оскільки вона може працювати на 90 відсотків від повної потужності. Обмежені вигоди та вищі витрати роблять вітрову та сонячну енергетику менш цінними в соціальному плані, ніж атомну, гідроенергетику та газові електростанції комбінованого циклу.

Як ми можемо бути впевнені, що нова низьковуглецева станція замінить високовуглецеву вугільну станцію, а не якусь іншу низьковуглецеву станцію??

Ми не можемо бути впевнені. Якщо виробникам електроенергії не доведеться платити ціну за вуглекислий газ, який вони викидають, велика ймовірність того, що нова низьковуглецева електростанція замінить існуючу низьковуглецеву газову електростанцію з комбінованим циклом. Вартість експлуатації існуючої вугільної електростанції, як правило, набагато нижча, ніж вартість експлуатації існуючої парогазової електростанції, і парогазову електростанцію буде закрито раніше, ніж вугільну електростанцію. Скорочення викидів буде набагато меншим, ніж у випадку закриття вугільної електростанції, оскільки вугільна електростанція викидає приблизно втричі більше вуглекислого газу, ніж газова електростанція з комбінованим циклом.

Однак, якщо виробники електроенергії повинні платити досить високу ціну за викиди вуглекислого газу, то вугільна станція буде закрита раніше, ніж газова електростанція з комбінованим циклом. Ціна викидів вуглекислого газу, необхідна для того, щоб змінити баланс між відмовою від вугілля та відмовою від газу, залежить від ціни на газ відносно ціни на вугілля. Це також залежить від того, чи ми говоримо про короткостроковий вибір експлуатації існуючої газової електростанції замість існуючої вугільної електростанції, чи про довгостроковий вибір інвестування в нову газову електростанцію з комбінованим циклом, а не в нову вугільну електростанцію.

У Сполучених Штатах, де ціна на природний газ є низькою порівняно з більшістю інших країн, ціна на викиди CO2 у 2013 році повинна була становити близько 5 або більше, щоб схилити короткостроковий баланс на користь закриття вугільних електростанцій. При поточному U.S. ціни на газ, інвестиції в новий газовий комбінований цикл є більш вигідними, ніж інвестиції у вугільну електростанцію, навіть без жодних цінових штрафів за викиди CO2.

В Європі, де ціна на природний газ набагато вища, ніж у США, ціна на викиди CO2 від 65 до 85 за метричну тонну необхідна для того, щоб схилити короткостроковий баланс на користь закриття вугільних електростанцій, що набагато вище, ніж поточна ціна на викиди CO2 в Європейській торговій системі. Однак ціна викидів CO2 має становити лише від 12 до 22 за метричну тонну, щоб схилити довгостроковий баланс на користь інвестицій у нову газову електростанцію комбінованого циклу, а не у нову вугільну електростанцію.

Що ця робота має для політиків, зацікавлених у скороченні викидів двоокису вуглецю за розумну ціну?

По-перше, стимулювання відновлюваної енергетики, яке є упередженим на користь вітрової та сонячної енергетики та упередженим проти великомасштабних гідро-, атомних та газових електростанцій, є дуже дорогим та неефективним способом скорочення викидів вуглекислого газу.

По-друге, стимулювання відновлюваної енергетики за відсутності достатньо високої ціни на вуглекислий газ є ще менш ефективним, оскільки без ціни на вуглець відновлювана енергетика заміщуватиме низьковуглецеві газові електростанції, а не високовуглецеві вугільні електростанції.

По-третє, стимули для відновлюваної енергетики повинні базуватися не на виробництві відновлюваної енергії, а на скороченні викидів CO2 за рахунок відновлюваної енергетики. Це не одне і те ж саме.

По-четверте, ціна на вуглець є набагато ефективнішою для скорочення викидів вуглецю саме тому, що вона не є упередженою до якоїсь однієї технології, а винагороджує будь-яку технологію, яка скорочує викиди за розумну ціну.

По-п’яте, переваги ТЕС з комбінованим циклом на природному газі не залежать від революції у сфері гідророзриву пластів у США. Установки комбінованого циклу є дуже вигідними навіть у Європі, де ціни на природний газ вищі, а гідророзриви більш обмежені. Проблема в Європі полягає в тому, що ціна на викиди CO2 в Європейській торговій системі занадто низька, щоб заохочувати виробництво електроенергії з газу, а не з вугілля.

По-шосте, хоча на сектор електроенергетики припадає лише 40% світових викидів вуглецю, чистіша електроенергія може зменшити викиди CO2 в інших секторах, наприклад, за рахунок зменшення вуглецевого сліду електромобілів та опалення будинків.

Нарешті, електроенергетика пропонує один з найпростіших і найефективніших способів скорочення викидів вуглекислого газу. Проста заміна всіх високовуглецевих U.S. вугільні електростанції з будь-якою з п’яти низьковуглецевих альтернатив можуть зменшити викиди U.S. Викиди CO2 в електроенергетиці на 50-70 відсотків. Потенційне скорочення в інших країнах, таких як Китай, де вугілля є більш важливим, є ще більшим.

Вітер vs. Сонячна енергія. яке джерело енергії краще?

пора, сонячної, енергії, традиційною

Вітрова та сонячна енергетика. це важкі хіт-паради відновлюваної енергетики. Вони створюють робочі місця. Вони зменшують забруднення. Вони забезпечують енергією найбільш густонаселені та сільські регіони світу.

Ми робимо ставку на двох найбільших виробників зеленої енергії, щоб позбутися залежності від викопного палива. Але чи можуть вони обидва протистояти гігантам невідновлюваної енергетики, чи один сектор є більш перспективною інвестицією?? Ось погляньте на переваги та недоліки вітрової та сонячної енергії.

Але спочатку, що таке енергія вітру?

Вітер. це технічно форма сонячної енергії. Коли сонячне випромінювання нагріває нерівну поверхню Землі, гаряче повітря піднімається, а холодне осідає. Ця різниця в атмосферному тиску створює вітер, кінетичну (засновану на русі) форму енергії.

пора, сонячної, енергії, традиційною

Вітрові турбіни вловлюють цю кінетичну енергію. Коли вітер дме над лопатями турбіни, її генератор перетворює енергію обертових лопатей в механічну енергію, яка потім може бути перетворена в енергію для перекачування води, помелу зерна або забезпечення електроенергією будинків, підприємств і шкіл.

Що таке сонячна енергія?

Сонячна енергія. це сонячне випромінювання, яке досягає Землі. Коли сонячне світло потрапляє на фотоелектричні (ФЕ) елементи всередині сонячних панелей, ці елементи перетворюють сонячне випромінювання в електрику.

Плюси та мінуси вітрової та сонячної енергетики

Яке стале джерело енергії має більше сенсу для місцевої та державної економіки? Перегляньте цю інфографіку, яка порівнює переваги та недоліки вітрової та сонячної енергії.

пора, сонячної, енергії, традиційною

Яке зелене джерело енергії краще?

Вітер є більш ефективним джерелом енергії, ніж сонячна енергія. У порівнянні з сонячними панелями, вітрові турбіни викидають менше CO2 в атмосферу, споживають менше енергії та виробляють більше енергії в цілому. Насправді, одна вітрова турбіна може генерувати таку ж кількість електроенергії за кВт/год, як і 48 704 сонячні панелі.

Але величезна потужність вітрогенераторів не робить вітроенергетику беззаперечним переможцем. Вітрогенератори. це більмо на оці. Вони займають багато місця. Вони можуть зашкодити дикій природі. Вони не підходять для густонаселених районів, а це означає, що вони здебільшого розташовані в сільській місцевості. далеко від міст, які найбільше потребують їхньої енергії.

пора, сонячної, енергії, традиційною

Для заміських або міських районів сонячні панелі є більш практичним варіантом. Сонячні панелі можна встановлювати на дахах будинків, шкіл та підприємств. Їх можна купити або орендувати за доступною ціною. Вони навіть можуть бути використані для виробництва енергії для майбутніх високошвидкісних транзитних систем. Крім того, прозорі сонячні панелі розробляються для модернізації дахів, вікон. і навіть вашого телефону, ноутбука або планшета.

Незважаючи на переваги “зеленої” енергетики, залишається питання її економічної стійкості. За останнє десятиліття вітрова та сонячна енергетика стрімко зростали, але на них припадає лише невеликий відсоток світових потужностей з виробництва енергії. Щоб вітер і сонячна енергія могли конкурувати з нафтою, вугіллям і природним газом, дослідники повинні знайти практичний, економічно ефективний спосіб зберігання їхньої енергії, коли сонце не світить і вітер не дме.

Крім того, витрати на виробництво, встановлення та обслуговування сонячних панелей і вітрових турбін повинні продовжувати знижуватися, щоб переконати споживачів відмовитися від невідновлюваних джерел енергії. Коли державні субсидії на зелену енергетику закінчаться в 2020 році, обидва сектори повинні будуть покладатися на міцну інфраструктуру і збільшення приватних інвестицій.

Звичайно, жодне джерело енергії не позбавлене недоліків. Але якщо вітрова та сонячна енергетика зможуть підтримувати свої вибухові темпи зростання, вони можуть протистояти американським гігантам викопного палива.

Залишити відповідь