Чи потрібно чистити сонячні панелі. Миття сонячних панелей зі шланга

Догляд за сонячними панелями влітку

Літо. оптимальний час для встановлення сонячних панелей. Довгі дні та багато сонячної погоди означають, що ви побачите, як ваші панелі працюють на піку!

Але, як поспішають зазначити власники будинків з сонячними батареями в Орегоні, Айові та Монтані, літо може принести і менш ідеальні речі. Як суха, пильна погода, або ще гірше: лісові пожежі.

Як доглядати за сонячними панелями влітку?

Нижче ми розглянемо 3 головні речі, які потрібно знати про догляд за сонячними панелями в літні ліниві дні.

#1: Інструмент для чищення сонячних панелей

Це те, що, ймовірно, вже є у вас на задньому дворі: садовий шланг.

Ні, ми не жартуємо. Найкращим варіантом для очищення сонячних панелей є садовий шланг та розпилювач. Як?

Оскільки професійно встановлені сонячні батареї встановлюються під кутом, а більшість сонячних панелей мають гідрофобний шар, доданий поверх скла, що покриває сонячні елементи, такі речі, як дощ, сніг та сміття, природно, будуть сповзати з них. Але якщо ваша сонячна батарея виглядає трохи запиленою, або сильний вітер щойно приніс купу листя на ваші панелі, шланг може допомогти.

Щоб очистити панелі, просто візьміть шланг, приєднайте розпилювач і обприскайте панелі, залишаючись при цьому в безпеці на землі.

потрібно, чистити, сонячні, панелі, миття, сонячних

#2: Час має значення для очищення сонячних панелей

Хоча очищення сонячних панелей досить просте, важливо, щоб вони були чистими, а не розпиленими.

Сонячні панелі розраховані на широкий діапазон температур, від.Від 40º до понад 150º. Але це не означає, що ви не можете пошкодити скляний шар, який покриває та захищає сонячні елементи.

При очищенні сонячних панелей важливо враховувати дві речі: коли і при якій температурі.

Наприклад, влітку ви повинні прагнути чистити сонячні панелі вранці або ввечері після того, як сонце починає сідати. Очищення панелей опівдні прохолодною водою з садового шланга означає, що ви побачите, як тепло від панелей випаровує воду так швидко, що це може не принести ніякої користі. Ви також ризикуєте спричинити швидке охолодження панелей, що може призвести до розтріскування скляної частини панелі.

Навіть навесні та восени, коли температура, як правило, прохолодніша, все одно бажано поливати рано вранці або в кінці дня.

#3: Коли сумніваєтесь, зверніться до професіонала

Здебільшого очищення сонячних панелей. це легка робота, яка виконується з мінімальними зусиллями, і може бути виконана безпечно стоячи на галявині.

Але час від часу, наприклад, після несприятливого сезону лісових пожеж або коли сніг від хуртовини тане і залишає сліди, очищення панелей, необхідне для їх максимально ефективної роботи, стає більш складним.

Через гідрофобний шар, доданий до більшості сонячних панелей, і природу матеріалів, що використовуються в каркасі панелей, можна використовувати тільки дуже специфічні засоби для чищення. Жорсткі та абразивні миючі засоби можуть пошкодити ваші панелі та анулювати гарантії, які допомагають продовжити термін служби вашої системи.

Аналогічно, єдині інструменти, що пропонуються для використання для більш глибокого очищення ваших сонячних панелей, є вузькоспеціалізованими. Щітки, граблі, навіть віник можуть спричинити мікроскопічні подряпини, які з часом можуть погіршитися.

Якщо ви бачите помітне падіння виробництва енергії у вашій системі моніторингу, зверніться до свого інсталятора сонячних панелей і попросіть його провести перевірку. Якщо проблема полягає в тому, що ваші панелі просто потребують гарного очищення, ви зможете попросити ту ж саму компанію приїхати і допомогти, або порекомендувати когось, хто може зробити хорошу роботу.

Сонячна енергія. це ваша відновлювана енергія з низьким рівнем обслуговування

Особливо в порівнянні з іншими варіантами відновлюваної енергетики для житлових будинків, сонячна енергія не потребує значних витрат на обслуговування. Окрім спостереження за системою моніторингу та обприскування панелей за допомогою надійного садового шлангу, ви, як власник будинку з сонячними панелями, більше нічого не зробите.

На відміну від вітрової енергії, сонячна енергія не має рухомих частин. Це означає, що незалежно від того, де ви знаходитесь. в Орегоні, Айові чи Монтані, догляд за сонячними панелями цілий рік буде менш інтенсивним, ніж за більшістю інших видів догляду за будинком та подвір’ям.

Завдяки чистому обліку та поточному податковому кредиту на інвестиції в сонячну енергетику, який заощаджує домовласникам, які перейдуть на сонячну енергію до кінця 2022 року, додаткові 26% від вартості сонячної установки, сонячна енергія. це невибагливий в обслуговуванні та доступний варіант інвестувати в чисту, відновлювану енергію для вашого будинку та заощаджувати.

Переходь на сонячну енергію, залишайся місцевим

Ще не перейшли на сонячну енергію, але хочете? Ви можете перейти на сонячну енергію за 0 авансом.

Purelight Power. ваша місцева сонячна компанія в Орегоні, Айові та Монтані!

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Пилок, пил, морська сіль або забруднення. якщо він витає в повітрі, то врешті-решт потрапить на ваші панелі. І як власник сонячної електростанції, ви знаєте, що те, що стоїть на шляху сонця до ваших панелей, стоїть на шляху вашої економії електроенергії.

Незалежно від того, чи є ви воїном вихідного дня, який прагне максимізувати окупність вашої системи, чи ви граєте в безпеці, наймаючи професіонала, ви хочете переконатися, що за вашими панелями належним чином доглядають.

Але коли справа доходить до очищення сонячних панелей, вам, мабуть, краще заощадити свій час і гроші.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Хоча пил і бруд, що осідають на ваших панелях, неминучі, на щастя, так само, як і дощ. Навіть м’який і короткий дощовий душ зробить достатню роботу по очищенню бруду з ваших панелей і змусить їх працювати на повну потужність без особливих зусиль і витрат.

Це підтверджується дослідженням Університету Сан-Дієго, в якому дослідники вивчали, скільки енергії було втрачено через пил і бруд щомісяця під час літньої посухи. Вони виявили, що майже в кожній ситуації наймання професіонала для очищення панелей не виправдовує себе. Однак є кілька винятків з цього правила.

Нахил панелей

Для того, щоб дощ належним чином очищав вашу систему, панелі повинні бути розташовані під певним кутом. Хороша новина полягає в тому, що дослідження показало, що нахил у 5 градусів зробив свою справу. Доки ваші сонячні панелі не лежать абсолютно плоско, дощу буде достатньо, щоб очистити їх від забруднень.

Тип бруду

Інший фактор. це сам бруд. що робить панелі брудними і як часто це накопичується? Хоча звичайні частинки повітря, такі як пилок, бруд і пил, легко змиваються під час дощу, є речі, які можуть бути трохи складнішими, наприклад, пташиний послід. Слідкуйте за своїми панелями до і після дощу, щоб побачити, чи вони стають чистими. Якщо деякі стійкі забруднення все ще висять навколо, можливо, варто подумати про їх очищення.

Розташування системи

Ще одним фактором, який може вплинути на те, чи потрібно чистити сонячні панелі, є місце розташування системи. Якщо ваші панелі розташовані прямо біля заводів, жвавих автомагістралей або полів, і вітер часто дме на них пил, ви можете мати більше пилового покриття, ніж середня сонячна система. Якщо це ви, очищення панелей може мати фінансовий сенс. особливо якщо ви живете в регіоні з рідкісними опадами.

Скільки ви втрачаєте виробництва через брудні панелі?

Все, що знаходиться між сонячними панелями та сонцем, впливає на кількість електроенергії, яку виробляє система. Але чи варто з цим щось робити, залежить від того, скільки електроенергії ви втрачаєте. Зрештою, професійне прибирання коштує грошей.

У випадку типового накопичення бруду на сонячних панелях, зменшення виробництва настільки мале, що навряд чи варто вживати заходів.

Те саме дослідження Університету Сан-Дієго показало, що менше 0.05% виробництва ваших панелей щодня втрачається через бруд. І це в регіоні країни, який славиться рідкісними дощами. Для системи потужністю 5 кВт під час найсухішого сезону в Каліфорнії, влітку, миття панелей на півдорозі призведе до збільшення виробництва електроенергії лише на 20 % за всі три місяці.

Якщо у вас набагато більша сонячна система на вашому підприємстві або фермі, ви, ймовірно, думаєте: “Але я виробляю набагато більше електроенергії, тому я втрачаю більше заощаджень”!” Це, безумовно, правда. Якщо у вас більша система, ви, ймовірно, втрачаєте набагато більше, ніж 20, але чи достатньо цього, щоб платити за професійні послуги з очищення або ризикувати пошкодженням себе або вашої системи?

Щоб отримати уявлення про те, скільки коштують ваші брудні сонячні панелі, ви можете підрахувати, скільки щоденних втрат виробництва.05% буде коштувати через 30 днів за наступною формулою. Майте на увазі, що ця цифра може змінюватися залежно від вашої ситуації.

Вартість щомісячних втрат виробництва через забруднення = (Загальна кількість кВт-год, вироблених системою щомісяця) х (30 днів х 0).0005) x (Ціна за кВт-год)

Щоб полегшити собі завдання, ви можете заповнити значення в нашому калькуляторі нижче:

Тепер, коли ви знаєте, скільки грошей ви втратили через накопичення бруду, ви можете порівняти це з вартістю послуг з очищення. За даними Thumbtack. середній показник по країні для прибирання житлових приміщень становить 133.

Це залежить від місця розташування, кількості панелей та легкості доступу (чи є ваша система наземним кріпленням або вони знаходяться на другому поверсі будівлі зі скатним дахом)?) Ви захочете переконатися, що ціна, яку ви платите за послуги з очищення, буде компенсована за рахунок зменшення ваших рахунків за електроенергію.

Але пам’ятайте, що наступного разу, коли піде дощ, опади, швидше за все, подбають про бруд і пил безкоштовно, буквально змиваючи ці виробничі втрати. Але якщо у вас є більш стійкий бруд, наприклад, пташиний послід, очищення може бути правильним рішенням.

Самостійне очищення сонячних панелей проти. Наймання професіонала

Хоча самостійне очищення може здатися чудовим способом заощадити гроші, в більшості випадків це не тільки ризик для вашої сонячної системи та гарантії на панелі, але й ризик для вашої власної безпеки. Жодна економія енергії не варта цього. Ви також ризикуєте завдати шкоди вашій системі, яка набагато перевищує будь-яку вигоду від очищення бруду.

Ми не рекомендуємо чистити сонячні панелі, але якщо ви дійсно налаштовані на це, дотримуйтесь цих основних порад, щоб обмежити пошкодження вашої системи.

Перш за все, проконсультуйтеся з інсталятором сонячної системи, щоб дізнатися, чи є щось, що вам слід знати про систему, або особливі запобіжні заходи, яких слід вжити перед чищенням. Тоді переконайтеся, що всі необхідні засоби безпеки на місці та використовуються належним чином.

Використовуйте лише м’який струмінь води з садового шланга (як під час дощу). Використання будь-якого типу апарату високого тиску або мийки, швидше за все, призведе до пошкодження ваших сонячних панелей, що може значно (і назавжди) знизити виробництво і анулювати вашу гарантію.

Також важливо ніколи не чистити панелі чимось восковим, абразивним або корозійним, оскільки це може пошкодити покриття на панелях. Насправді, один з наших виробників сонячних панелей рекомендує ніколи не використовувати хімічні засоби для очищення панелей. просто водою.

Ще одна важлива річ, на яку слід звернути увагу. сонячні панелі можуть сильно нагріватися, коли немає сонця. Вибирайте для прибирання похмурий день, якщо ви твердо вирішили це зробити.

Набагато безпечніше найняти професіонала. Вони будуть використовувати належне обладнання та матеріали, щоб переконатися, що вашій системі не буде завдано жодної шкоди.

Якщо ви спостерігаєте значне падіння продуктивності вашої системи, швидше за все, це не пов’язано з забрудненням. Хоча сонячні панелі не мають рухомих частин, а сонячні системи, як правило, потребують дуже незначного обслуговування, все ж таки трапляються випадки.

Хоча ми не надаємо послуг з прибирання, наша команда сертифікованих NABCEP техніків з технічного обслуговування готова допомогти, якщо ваші виробничі втрати здаються занадто великими, щоб бути спричиненими забрудненням. Дізнайтеся більше про наші послуги з технічного обслуговування або заповніть форму нижче, щоб запросити оцінку або задати нам питання!

Як чистити сонячні панелі

Перевірено фактами

Сонячні панелі. це інвестиція, як з екологічної точки зору, так і з точки зору ваших рахунків за електроенергію, оскільки безкоштовна енергія сонця занадто хороша, щоб відмовитися від неї для більшості з нас.

Тому цілком логічно, що ви хочете подбати про свої інвестиції, починаючи з правильного встановлення сонячних панелей і закінчуючи перевіркою того, чи маєте ви гідний “зелений” тариф. а також про технічне обслуговування та догляд. Але коли справа доходить до обслуговування сонячних панелей, чи враховується в ньому фактор очищення, і чи варто заради цього підніматися на дах, щоб нанести трохи мастила на лікоть?? Читайте далі, щоб дізнатися, як чистити сонячні панелі. і чи варто їх взагалі чистити. з цього посібника Canstar Blue.

На цій сторінці:

Порівняти ціни на встановлення сонячних панелей

За останні 12 років SolarQuotes® неухильно будував мережу ретельно перевірених сонячних інсталяторів. Отримайте до 3 безкоштовних пропозицій від висококваліфікованих інсталяторів.

Отримайте пропозиції зараз

Чи має значення очищення сонячних панелей?

Як і у випадку з більшістю речей, швидке очищення може допомогти забезпечити безперебійну роботу, і це не є винятком для сонячних панелей. Сонячні панелі працюють, перетворюючи сонячне світло в електричний струм, який, у свою чергу, перетворюється в електроенергію для живлення вашого будинку. Але якщо щось блокує ваші панелі. наприклад, бруд, бруд, листя і прокляття домовласників, пташиний послід. тоді не все сонячне світло, яке ваші панелі можуть вловлювати, перетворюється в електрику, що може вплинути на ваш дохід.

Дослідження, представлене на Всесвітньому конгресі з відновлюваної енергетики, показує, що сонячні панелі можуть втратити від чотирьох до 20 відсотків своєї ефективності, якщо вони забруднюються, що свідчить про те, що очищення сонячних панелей може вплинути на кількість енергії, яку ви отримуєте. Однак, наскільки сильно впливає очищення, залежить від ряду факторів, таких як кількість сонячних панелей, ступінь їх забруднення та загальні погодні умови.

Як чистити сонячні панелі

Якщо ви хочете очистити сонячні панелі самостійно, ви можете зробити це за кілька простих кроків, хоча рекомендується вжити належних заходів безпеки перед тим, як піднятися на дах. Щоб очистити сонячні панелі, виконайте наведені нижче дії:

 • Крок перший: Вимкніть систему сонячних панелей і перенаправте стік з даху в резервуари для дощової води (якщо вони у вас є).
 • Крок другий: Обмийте сонячні панелі з шланга в делікатному режимі, оскільки це, як правило, усуває пил.
 • Крок третій: Використовуйте мильну воду та неабразивну губку або ганчірку для видалення стійких плям або розводів.
 • Крок четвертий: Витріть надлишки води іншою ганчіркою або скребком, щоб запобігти появі розводів і засмічень на панелях.

Краще уникати використання мийки під тиском, скребків або агресивних миючих засобів, коли справа доходить до очищення ваших сонячних панелей, оскільки вони можуть пошкодити систему або поверхню ваших панелей. А якщо ви не впевнені, що зможете піднятися на дах, ви завжди можете викликати професіоналів, які почистять ваші сонячні панелі для вас.

Чи потрібно вимикати сонячні панелі перед очищенням??

Найкраща практика. вимикати будь-яку електрику перед тим, як торкатися та чистити її, те саме стосується і сонячних панелей. Хоча сонячні панелі створені, щоб витримувати суворий австралійський клімат, якщо ви миєте панелі зі шланга, вода може потрапити на нижню сторону панелі, що потенційно може спричинити проблеми та пошкодження, якщо ви не будете обережними, що означає, що вимкнення сонячних панелей перед чищенням є найбезпечнішим варіантом. Ви можете зробити це за допомогою процесу, описаного в посібнику користувача.

Порівняти плани сонячної енергетики

Ось деякі з найдешевших пропозицій на сонячні батареї від продавців з нашої бази даних. Ці витрати базуються на даних мережі Ausgrid в Сіднеї, але можуть змінюватися в залежності від ваших обставин. Ми показуємо по одному товару від кожного продавця, спочатку в порядку найнижчої ціни. Річна оцінка цін передбачає загальне споживання енергії 3900 кВт-год/рік для житлового клієнта за одноставковим тарифом. Оцінки цін не включають кредити за “зеленим” тарифом на сонячну енергію. Це продукти від реферальних партнерів†. Наша база даних може не охоплювати всі пропозиції у вашому регіоні, тому, будь ласка, перевіряйте веб-сайти роздрібних продавців для отримання актуальної інформації.

Ось деякі з найдешевших пропозицій для сонячних панелей від роздрібних продавців з нашої бази даних. Ці витрати базуються на даних мережі Citipower у Мельбурні, але можуть змінюватися залежно від ваших обставин. Ми показуємо по одному товару від кожного продавця, спочатку в порядку найнижчої ціни. Річні оцінки цін припускають загальне використання енергії 4000 кВт-год/рік для побутового споживача за одноставочним тарифом. Розрахунки цін не включають кредити за “зеленим” тарифом на сонячну енергію. Це товари від реферальних партнерів†. Наша база даних може не охоплювати всі пропозиції у вашому регіоні, будь ласка, перевіряйте актуальну інформацію на веб-сайтах роздрібних продавців.

Ось деякі з найдешевших пропозицій на сонячні батареї від роздрібних продавців з нашої бази даних. Ці витрати базуються на даних мережі Energex у Брісбені, але можуть змінюватися залежно від ваших обставин. Ми показуємо по одному продукту від кожного продавця, спочатку в порядку найнижчої ціни. Річні розрахунки цін припускають загальне споживання енергії 4600 кВт-год/рік для побутового споживача за одноставковим тарифом. Оцінки цін не включають кредити за “зеленим” тарифом на сонячну енергію. Це товари від реферальних партнерів†. Наша база даних може не охоплювати всі пропозиції у вашому регіоні, тому, будь ласка, перевіряйте веб-сайти роздрібних продавців для отримання актуальної інформації.

Ось деякі з найдешевших пропозицій на сонячні батареї від роздрібних продавців з нашої бази даних. Ці витрати базуються на даних мережі SA Power в Аделаїді, але можуть змінюватися в залежності від ваших обставин. Ми показуємо по одному продукту від кожного продавця, спочатку в порядку найнижчої ціни. Річні оцінки цін припускають загальне використання енергії 4000 кВт-год/рік для побутового споживача за одноставковим тарифом. Розрахунки цін не включають кредити за сонячним тарифом. Це товари від реферальних партнерів†. Наша база даних може не охоплювати всі пропозиції у вашому регіоні, тому, будь ласка, перевіряйте веб-сайти продавців для отримання актуальної інформації.

Як часто слід чистити сонячні панелі?

Більшість постачальників та інсталяторів сонячних панелей рекомендують чистити сонячні панелі принаймні раз на 12 місяців, але це залежить від декількох факторів, таких як ступінь забруднення панелей та кількість опадів у вашому регіоні.

Якщо ваші сонячні панелі встановлені під кутом, а дощі випадають цілий рік, природа може подбати про більшу частину процесу очищення за вас, в той час як ті, у кого сонячні панелі розташовані на горизонтальній поверхні, можуть розраховувати на більш регулярне чищення. Якщо ви збираєтеся чистити сонячні панелі, то рекомендується робити це рано вранці, коли панелі трохи прохолодніші на дотик.

Скільки коштує очищення сонячних панелей?

Якщо ви хочете, щоб ваші сонячні панелі професійно очистили. Ви можете розраховувати заплатити кілька сотень доларів за цю послугу, хоча це буде залежати від кількох факторів, таких як кількість панелей, наскільки легко потрапити на ваш дах, а також від традиційної плати за виклик майстра. Більшість професіоналів також пропонують ціни, що дозволяє вам порівнювати та досліджувати, щоб знайти щось, що відповідає вашому бюджету. Якщо ви не знаєте, з чого почати, зв’яжіться зі своїми інсталяторами сонячних панелей і дізнайтеся, чи пропонують вони послуги з очищення.

Чи варто чистити сонячні панелі?

Очищення сонячних панелей можна розглядати як домашнє обслуговування, наприклад, очищення водостоків або миття автомобіля. Але чи варто це робити, залежить від багатьох індивідуальних обставин, включаючи кількість сонячних панелей, кількість опадів, які випадають, і скільки часу і зусиль ви готові витратити, щоб потенційно заощадити кілька доларів на рахунках за електроенергію.

Наприклад, чотиривідсоткова різниця у вихідній потужності між брудною та чистою сонячною панеллю може мати велике значення для бізнесу, який має сотні сонячних панелей на великій поверхні даху, але для невеликого будинку, який має лише кілька сонячних панелей, ці чотири відсотки можуть здатися не зовсім вартими того, щоб потрапити на дах. Як результат, очищення сонячних панелей буде залежати від того, наскільки вам подобається чистити їх, і на що ви готові піти заради зниження рахунків за електроенергію.

Якщо ви дійсно хочете скоротити свої витрати на електроенергію, перегляньте наші рейтинги постачальників сонячної енергії, щоб дізнатися, які інші варіанти існують, або наш посібник з порад щодо енергозбереження, щоб дізнатися, що ще можна зробити навколо будинку.

Копирайт изображения: Thep Photos/shutterstock.com, TS2017/shutterstock.com, Africa Studio/shutterstock.com, Лев Кропотов/shutterstock.com

Поради щодо весняного очищення сонячних панелей

Сонячна електростанція. це значна інвестиція, тому ви хочете зробити все можливе, щоб подбати про неї. У більшості випадків підтримання сонячних панелей у належному стані. це простий процес, який ви можете виконати самостійно.

Очищення сонячних панелей може суттєво вплинути на ефективність вашої системи. Нижче ми надаємо список порад щодо того, як чистити сонячні панелі та шукати можливості для технічного обслуговування.

потрібно, чистити, сонячні, панелі, миття, сонячних

Переваги очищення сонячних панелей

Чи має значення очищення сонячних панелей? Деякі експерти стверджують, що регулярне очищення сонячних панелей є необхідним, в той час як інші вважають, що дощ змиває достатньо пилу, бруду та сміття, щоб їх не потрібно було чистити. Істина лежить десь посередині. Вам не обов’язково потрібно чистити сонячні панелі, але вони не будуть настільки ефективними, якщо ви повністю ігноруватимете їх обслуговування.

Якщо на сонячних панелях накопичується занадто багато пилу або сміття, це потенційно може знизити їх ефективність, що вплине на вашу щомісячну економію на комунальних послугах. Різниця не є суттєвою, але в залежності від розміру вашої сонячної системи, вона може почати складатися. Крім того, ефект може бути посилений, якщо ви живете в місцевості з великою кількістю пилу або бруду і малою кількістю дощів.

Крім підвищення ефективності, очищення сонячних панелей має багато інших переваг:

 • Підвищення довговічності: Частинки та сміття з навколишнього середовища можуть накопичуватися, викликаючи знос ваших сонячних панелей, якщо ви не чистите їх регулярно. Ваша ефективність знизиться, а компоненти системи можуть вийти з ладу, що призведе до необхідності їх швидкого ремонту. Покращуйте довговічність вашої сонячної системи, регулярно очищаючи її.
 • Дотримання гарантійних зобов’язань: Багато виробників сонячних панелей включають конкретні вимоги до очищення як гарантійну умову. Гарантія може не поширюватися на вас, якщо у вас немає доказів регулярного очищення. Краще регулярно чистити сонячні панелі на випадок несправності, щоб гарантія покривала вас, якщо щось зламається або потребуватиме ремонту.
 • Краща привабливість: Регулярне очищення сонячних панелей гарантує, що ви зможете підвищити привабливість вашого будинку. Покращений зовнішній вигляд може полегшити продаж вашого будинку, якщо ви плануєте колись виставити його на ринок.
 • Покращений час окупності інвестицій: Сонячні панелі. це значна інвестиція, тому ви хочете переконатися, що робите все можливе, щоб окупити ці інвестиції. Очищення сонячних панелей може допомогти вам отримати максимальну віддачу від ваших інвестицій за рахунок підвищення їх ефективності, довговічності та зовнішнього вигляду.

В ідеалі, ви повинні чистити сонячні панелі принаймні раз на рік. весна є ідеальним часом для цього, оскільки ви можете не забути зробити це разом з іншим весняним прибиранням. Однак, можливо, вам доведеться чистити їх частіше, якщо ви живете в запиленій місцевості або помічаєте сміття на системі. Спостереження за сонячною системою та моніторинг її продуктивності можуть допомогти визначити, як часто потрібно чистити панелі.

Поради щодо очищення сонячних панелей

Залежно від того, наскільки забруднені ваші сонячні панелі, можливо, вам не знадобиться багато зусиль для їх очищення. Спочатку слід оцінити свої панелі, щоб визначити, скільки зусиль потрібно докласти для їх очищення.

Ви можете визначити, чи потребує ваша сонячна система очищення, якщо вона виробляє менше енергії, ніж зазвичай, без будь-яких погодних змін. Встановіть систему моніторингу, щоб контролювати, скільки енергії виробляють ваші сонячні панелі. В іншому випадку вам доведеться стежити за своїми панелями, щоб шукати бруд, сміття або інші накопичення, що вказують на необхідність їх очищення.

Якщо ви ніколи раніше не чистили сонячні панелі або не маєте достатнього досвіду, ми створили список порад, які допоможуть вам ефективно очистити панелі, що допоможе підвищити ефективність сонячних панелей та покращити рентабельність інвестицій.

Вимкніть систему

Перед початком роботи вимкніть сонячну систему. Якщо залишити сонячні панелі увімкненими під час очищення, це може призвести до проблем з продуктивністю та потенційної небезпеки для вас. Посібник користувача повинен містити інструкції та процедуру вимкнення, щоб забезпечити безпечне вимкнення сонячної системи. Якщо у вас виникли проблеми з вимкненням системи, зверніться до інсталятора сонячної електростанції за вказівками або додатковою допомогою.

Чистити вранці або пізно ввечері

Хоча немає точного часу для очищення сонячних панелей, найкраще планувати це на ранок або пізній вечір, оскільки фотоелектрична система може надзвичайно сильно нагріватися в середині дня. Ви також можете очистити сонячну систему в похмуру погоду, якщо ви віддаєте перевагу очищенню панелей в середині дня.

Ви можете вибрати прохолодний день для очищення сонячних панелей, оскільки це зменшує ризик розтріскування панелей при висиханні води. У деяких районах найкраще робити це рано вранці, щоб роса осідала на сонячних панелях, полегшуючи очищення та зменшуючи загальну кількість води, яку вам доведеться використати.

Уникайте використання жорсткого мила або абразивів

Використовуйте м’яку губку та м’який миючий розчин, щоб запобігти непотрібним пошкодженням. Ви можете зробити домашній розчин для очищення сонячних панелей, який складається з невеликої кількості м’якого миючого засобу, однієї частини оцту та восьми частин води.

Ніколи не використовуйте мийку під тиском на сонячних панелях. Хоча це може здатися найшвидшим варіантом, він може завдати значної шкоди вашим сонячним панелям. Високий тиск води також може вплинути на ущільнення навколо панелей і рами, дозволяючи воді потрапляти в фотоелектричну систему і викликаючи пошкодження, які вимагають значного ремонту. Замість цього використовуйте шланг для обприскування панелей з легким тиском.

потрібно, чистити, сонячні, панелі, миття, сонячних

Уникайте потрапляння на дах

Якщо ви встановили сонячні панелі на даху, може виникнути спокуса взяти драбину і залізти на дах, щоб провести більш глибоке очищення. Однак чистити сонячні панелі на даху небезпечно, особливо з використанням води та мила, які створюють слизьке середовище. Замість цього спробуйте очистити сонячні панелі від землі за допомогою шланга та довгої губки з подовженою ручкою.

Якщо це складно, зателефонуйте своєму постачальнику сонячної енергії, щоб професіонал прийшов і почистив панелі на вашому даху, щоб запобігти ризику травмування та пошкодження вашої сонячної системи.

Прочитайте інструкцію виробника

Багато виробників включають інструкції з очищення в свої посібники, надаючи правильні методи очищення вашої сонячної фотоелектричної системи. Наприклад, інструкція виробника може містити інформацію про те, як безпечно вимкнути сонячну фотоелектричну систему. Інші посібники можуть містити більш конкретну інформацію щодо обладнання або процедур очищення сонячних панелей.

Прочитання цих інструкцій перед очищенням має важливе значення, щоб переконатися, що ви використовуєте правильні методи. Дотримання інструкції виробника також допоможе вам виконати умови гарантії, гарантуючи, що ви будете захищені, якщо щось трапиться з вашою фотоелектричною системою і вам знадобиться ремонт або заміна.

Придбайте комплект для чищення сонячних панелей

Набір для чищення сонячних панелей містить правильне мило, щітку та губку, які допоможуть вам виконати цю роботу. Хоча ви можете використовувати стандартні засоби для чищення, такі як ганчірки та м’яке мило, що біологічно розкладається, вони можуть бути не настільки ефективними, як набір для чищення вашої сонячної системи. Часто ви можете знайти набори для чищення від вашого інсталятора або виробника сонячних панелей.

Видаляйте сміття та бруд

Перед тим, як почати очищення водою з милом, приберіть велике сміття з дороги. Суха щітка може допомогти вам усунути листя, гілки та інші великі предмети, які можуть заважати. Ви також можете обприскати панелі зі шланга, щоб усунути пил, бруд або інше сміття, щоб полегшити очищення.

Після того, як всі великі шматки зникнуть, ви можете використовувати воду та губку або ганчірку, щоб обережно почистити сонячні панелі. Ручна щітка найкраще підходить для панелей, які знаходяться в межах досяжності, але ви можете використовувати губку або щітку з висувною ручкою, щоб дістатися до панелей, розташованих вище. Пам’ятайте, що не варто сильно натирати скло, інакше ви можете спричинити появу мікроподряпин на склі, що може вплинути на продуктивність вашої сонячної системи.

Якщо у вас виникли проблеми з доступом до деяких панелей, зверніться до професіонала, щоб він допоміг вам провести ретельне очищення.

Скраб для стійких забруднень

Іноді липкі речовини, такі як пташиний послід, потребують трохи більше уваги. Ви можете створити домашній розчин для чищення або використовувати один з наборів для чищення сонячних панелей, який допоможе вам позбутися стійких забруднень. Змішайте розчин для чищення з водою і м’якими, повторюваними рухами протріть губкою. Пам’ятайте, що ви не хочете бути занадто агресивними, інакше ви можете завдати шкоди системі.

Мило слід використовувати економно. Коли ви змиваєте водою, занадто багато мила може залишити залишок, до якого в майбутньому прилипне бруд та інші частинки, що призведе до того, що ваші панелі будуть виглядати смугастими і швидко забрудняться.

потрібно, чистити, сонячні, панелі, миття, сонячних

Промийте водою кімнатної температури

Коли прийшов час промивати панелі, використовуйте воду кімнатної температури. Використання занадто гарячої або холодної води може призвести до пошкодження ваших сонячних панелей.

Залежно від пори року та місця проживання, ви можете перевірити температуру води перед тим, як використовувати шланг для чищення панелей. Запуск шланга на кілька хвилин може вирівняти температуру, якщо вода надто гаряча або холодна. Якщо вода все ще здається занадто екстремальною за температурою, ви можете запустити шланг з інтер’єру вашого будинку, якщо це можливо.

Скористайтеся професійними послугами інсталятора сонячних панелей

Іноді очищення сонячних панелей самостійно може бути складним завданням. Якщо ви з якихось причин не хочете чистити панелі, зверніться до свого інсталятора сонячних панелей, щоб дізнатися, чи пропонують вони професійні послуги з очищення. Інсталятор має необхідний досвід і знання, щоб допомогти очистити ваші сонячні панелі, не завдаючи їм шкоди, що дозволить вам підвищити ефективність і покращити зовнішній вигляд вашої сонячної системи.

Ознаки того, що вам потрібне технічне обслуговування сонячної електростанції

Після того, як ви почистили сонячні панелі, перевірте, чи потрібно виконувати інше технічне обслуговування, щоб підтримувати їх у належному стані. Нижче наведено контрольний список з обслуговування сонячних панелей, який допоможе вам виявити ознаки того, що ваша сонячна система потребує професійного обслуговування:

 • Ослаблені деталі: З’єднання, гайки та болти можуть ослабнути у вашій сонячній системі, створюючи проблеми зі здатністю ваших сонячних панелей виробляти енергію. Ви можете стежити за виробництвом енергії, щоб визначити будь-які несправності або подивитися на свою систему, щоб побачити, чи помітили ви якісь незакріплені деталі.
 • Монтаж електропроводки: Іноді електропроводка може потріскатися або зіпсуватися, що може спричинити значні проблеми. Електропроводка також може піддаватися корозії або горінню, тому вам слід звертати увагу на будь-які ознаки пошкодження.
 • Батареї: Якщо у вас встановлена сонячна батарея, вам потрібно стежити за нею і обслуговувати її, щоб продовжити термін служби і забезпечити її правильну роботу. Ваш інсталятор може допомогти вам виміряти напругу вашої сонячної батареї, щоб переконатися, що вона працює належним чином і не становить загрози безпеці.
 • Сонячні аксесуари: Багато сонячних систем поставляються з аксесуарами, включаючи інвестори, лічильники електроенергії та регулятори. Ви повинні перевірити кожен компонент вашої сонячної системи, щоб переконатися, що він працює належним чином, перевіряючи наявність ознак пошкодження. Ви також повинні стежити за монітором виробництва енергії, щоб виявити будь-які ознаки проблем з вашою системою, що вказують на необхідність професійного огляду та обслуговування.

Якщо ви помітили будь-які проблеми, вам слід зв’язатися з вашим інсталятором сонячної системи, щоб запланувати технічне обслуговування. Якщо залишити проблеми без уваги надовго, це може призвести до значних пошкоджень. Заплануйте планове технічне обслуговування, щоб підтримувати все в робочому стані, і негайно зв’яжіться з вашою інсталяційною компанією, якщо ви помітите раптові проблеми.

потрібно, чистити, сонячні, панелі, миття, сонячних

Довіряйте SH Solar для потреб вашої сонячної системи

Незалежно від того, чи хочете ви запланувати зустріч з технічним обслуговуванням або у вас є питання щодо ваших сонячних інвестицій, SH solar тут, щоб допомогти. Ми маємо багаторічний досвід у сонячній індустрії та знання, щоб підтримувати вашу сонячну систему в робочому стані. З нашими послугами ви можете розраховувати на те, що ваша система сонячних панелей забезпечить вас надійною електроенергією на довгі роки.

Дозвольте нам допомогти вам продовжити термін служби ваших сонячних інвестицій! Почніть з того, що зв’яжіться з нами сьогодні, щоб дізнатися більше про наші послуги або отримати пропозицію, якщо ви зацікавлені у встановленні сонячних панелей.

Залишити відповідь