Як зарядити літій-іонний акумулятор за допомогою сонячної панелі. Літієвий сонячний регулятор

Як зарядити літій-іонний акумулятор за допомогою сонячної панелі

Літій-іонні акумулятори є чудовим обладнанням для вашої сонячної системи, оскільки їх можна заряджати та підтримувати світло навіть після заходу сонця. Ви можете використовувати їх у багатьох портативних пристроях.

Літієві батареї можна заряджати від цих сонячних панелей, коли вони втрачають заряд.

Важливо знати, як заряджати літій-іонні акумулятори за допомогою сонячної панелі. Це може бути досить складним процесом, тому, можливо, вам доведеться провести деякі дослідження, перш ніж це зробити.

У цій статті ми розповімо, що таке літій-іонні акумулятори та як їх безпечно заряджати. Ми також розповідаємо про те, для чого можна використовувати літій-іонні акумулятори та що потрібно для їх заряджання.

Що таке літій-іонні акумулятори?

Літій-іонний акумулятор. це тип акумуляторної батареї, що перезаряджається. Він заряджається і розряджається іонами літію, які рухаються між негативним і позитивним електродами.

Батареї, які можна заряджати багаторазово, називаються вторинними батареями. Одноразові батареї називаються первинними батареями.

Літій-іонні акумулятори підходять для зберігання енергії великої ємності. Ось чому вони використовуються в різних сферах застосування. Ці застосування включають електроніку, таку як смартфони і комп’ютери, виробниче обладнання, автомобілі та промислові роботи.

Різні типи літій-іонних акумуляторів

Літій-іонні акумулятори доступні в різних формах для різних застосувань. Ці форми включають:

Жорсткий пластиковий корпус (великі різьбові клеми)

Невелика циліндрична (з одним елементом, суцільним корпусом, без клем)

Плоскі або мішечки (м’який, плоский корпус)

Великі циліндричні (одноелементні, з твердим корпусом, з різьбовими клемами)

Іншими характеристиками літій-іонних акумуляторів є їхня струмова ємність і номінальна напруга.

Номінальна напруга. це нормальна напруга, при якій працює батарея. Деякі батареї можуть мати вищу напругу при повному заряді.

Щоб ще більше збільшити ємність струму, можна з’єднати батареї паралельно. Однак цей процес трохи складніший, ніж послідовне з’єднання. Це пов’язано з тим, що вам потрібно узгодити внутрішній опір кожної батареї.

Чи можна заряджати літій-іонний акумулятор за допомогою сонячної панелі?

Ви можете заряджати літієву батарею за допомогою сонячної панелі. Однак сонячна панель повинна мати відповідну вихідну потужність для заряджання акумулятора.

Перший важливий фактор, про який слід пам’ятати. це потенційна перезарядка акумулятора. Літій-іонні батареї легко пошкоджуються, коли їх заряджають понад номінальну напругу.

Зарядні пристрої для літієвих акумуляторів не мають крапельного заряду. Натомість зарядний пристрій припиняє заряджати батарею, коли вона досягає потрібної напруги, щоб продовжити термін її служби.

Підключення сонячної панелі безпосередньо до літієвої батареї не є ідеальним рішенням. Це пов’язано з тим, що сонячна панель не має можливості визначити, коли потрібно припинити подачу енергії до акумулятора.

Вона безперервно вивільняє енергію в акумулятор щоразу, коли виробляє електроенергію з сонячного світла, що призводить до перезарядки та пошкодження акумулятора.

Якщо підключити сонячну панель безпосередньо до навантаження, потенційно можуть виникнути проблеми. До них відносяться:

 • Перевантаження сонячної панелі
 • Літієва батарея не може отримувати максимальну потужність від сонячної панелі
 • Зарядка літієвої батареї залежить від погоди. Хмарні умови не будуть ідеальними.

Який тип сонячної панелі може заряджати літій-іонну батарею?

Якщо ви використовуєте контролер заряду, то будь-який тип сонячної панелі буде заряджати літій-іонну батарею.

Тип сонячних панелей, з якими вони можуть бути використані:

 • Гнучкі сонячні панелі
 • Жорсткі сонячні панелі
 • Переносні сонячні панелі (портфель/валіза)
 • Монокристалічні
 • Тонка плівка
 • Двосторонні сонячні панелі
 • Полікристалічні

Потужність сонячної панелі не має значення. Однак, якщо потужність сонячної панелі висока, вона швидко зарядить літій-іонну батарею. Чим вища потужність сонячної панелі, тим швидше вона буде заряджати літій-іонну батарею.

Якщо ви хочете заряджати кілька батарей від однієї сонячної панелі, вам потрібно буде інвестувати у високоякісний контролер заряду.

Що потрібно для заряджання літій-іонного акумулятора за допомогою сонячної панелі?

Сонячні панелі зазвичай не використовуються самі по собі для зарядки акумулятора. Кілька компонентів використовуються в тому, що називається сонячною енергетичною системою.

Сонячна електросистема використовується для живлення електричних та електронних навантажень.

Компоненти сонячної енергетичної системи включають в себе

 • Акумуляторна батарея
 • Сонячні панелі
 • Контролер заряду
 • Інвертор (застосування змінного струму)

Якщо у вас вже є сонячна панель і акумуляторна батарея, то все, що вам потрібно. це контролер заряду.

Контролер заряду запобігає перезарядці акумулятора. Вона також постійно заряджає акумулятор і захищає сонячну панель від будь-якого зворотного струму.

Оскільки існує багато різних типів акумуляторів для сонячних систем, існує багато різних типів контролерів заряду. Кожен контролер розроблений для задоволення індивідуальних потреб кожного типу батареї.

Вам потрібно придбати сонячний контролер заряду, спеціально розроблений для літієвих батарей. Це гарантує, що батарея припинить заряджатися, коли буде досягнута номінальна напруга.

Заряджання літій-іонного акумулятора

Літій-іонні акумулятори унікальні за своїми вимогами до заряджання порівняно з акумуляторами з іншим хімічним складом. Існують суворі вимоги щодо зарядки цих батарей.

Зарядний пристрій. це пристрій, що обмежує напругу. Він має відмінності від інших зарядних пристроїв.

Основні відмінності включають:

 • Він може переносити більш жорсткі напруги
 • Вища напруга на комірку
 • Крапельна зарядка. це коли зарядний пристрій здатний заряджати повністю заряджену батарею. Це робиться зі швидкістю, що дорівнює швидкості саморозряду. Це дозволяє акумулятору підтримувати повністю заряджений рівень.
 • Відсутність крапельного або плаваючого заряду

Зарядний пристрій має певні функції для запобігання перезарядки. До них відносяться такі функції, як схема виявлення кінця заряду, щоб відстежувати, коли батарея повністю заряджена.

Як зарядити літій-іонний акумулятор

Під час заряджання літій-іонного акумулятора потрібно нарощувати напругу та струм, а потім рівну напругу та менший струм.

Крок 1: Отримайте правильні матеріали

 • Сонячна батарея 6V
 • 1 x Li-Ion зарядний пристрій TP4056 (виберіть плату з 4 виходами). 2 для акумулятора, 2 для підключення пристрою)
 • 1 х діод Шотткі
 • 1 х літієвий. Іонний акумулятор
 • 1 х літієвий. Тримач іонного акумулятора
 • 1 х кабелі
 • 1 x інструменти для пайки (станція, олово, каніфоль тощо).)

Крок 2: Виберіть правильний сонячний елемент

Струм від сонячної батареї може бути змінним. Ви можете вибрати сонячну батарею на 500 мАг або сонячну батарею на 1 Ач.

Для літій-іонного акумулятора можна вибрати сонячну батарею з напругою 5 В і струмом 160 мА. У магазині Solar Kits є асортимент гнучких сонячних панелей потужністю 200 Вт за доступними цінами.

Крок 3: Схема

На сонячних панелях є позитивні та негативні клеми. Підключіть позитивну клему сонячної батареї до анода діода. Підключіть негативну клему діода до позитивного входу.

Також підключіть негативну клему сонячної батареї до негативного входу. Нарешті, підключіть акумулятор і позитивну клему акумулятора до аналогічної негативної клеми.

Для чого можна використовувати літій-іонний акумулятор?

Ви можете використовувати літій-іонні акумулятори для багатьох речей. Їх можна використовувати для чого завгодно, від невеликих кухонних приладів до великих комерційних вантажівок. Вони чудово підходять, якщо ви плануєте підключити сонячну систему поза мережею.

Вам також знадобляться акумулятори для сонячних панелей.

Основні речі, для яких ви будете використовувати ці акумулятори

 • Човен
 • Рекреаційний транспортний засіб
 • Будинок на колесах
 • Фургон для кемперів
 • Караван
 • Причіп
 • Яхта
 • Будиночок для відпочинку
 • Сарай або гараж

Вам також потрібно знати, як встановити сонячні панелі. Наприклад, встановлення сонячних панелей на фургоні.

Чи потрібен контролер заряду для літій-іонного акумулятора?

Вам потрібен сонячний контролер заряду, щоб заряджати будь-яку батарею на 12 В за допомогою сонячної панелі. Також потрібно врахувати правильний розмір кабелю для сонячної батареї 12v.

Винятком може бути портативний генератор, оскільки він повинен мати одну вбудовану батарею та інвертор.

Можливо, ви не знаєте, як налаштувати сонячні панелі поза мережею. Для автономних житлових установок також потрібен контролер сонячного заряду.

Якщо ви заряджаєте акумулятор без контролера, він може вийти з ладу. Це буде коштувати вам багато грошей. Ви можете потенційно пошкодити елементи та зруйнувати акумулятор.

Літій-іонні акумулятори мають систему управління батареєю (BMS) для запобігання перезарядження. Однак, ви завжди повинні мати контролер сонячного заряду у вашому комплекті сонячної установки.

Ваша літій-іонна батарея буде в безпеці, якщо ви інвестуєте в якісний сонячний контролер. Це зробить процес зарядки більш ефективним.

Основні висновки

Літій-іонна батарея. це акумуляторна батарея. Тепер ми знаємо, що ці типи батарей бувають різних форм, які можна використовувати для різних застосувань.

Ви можете заряджати літієву батарею за допомогою сонячної панелі, але знати, як це робити, може бути складно. Сонячна панель повинна мати правильну вихідну потужність для зарядки акумулятора.

Якщо ви використовуєте контролер заряду, то будь-який тип сонячної панелі може заряджати літій-іонну батарею.

Для зарядки акумулятора за допомогою сонячної панелі вам знадобляться певні компоненти. До них відносяться контролер заряду, сонячні панелі та акумуляторна батарея.

Дотримуючись порад і кроків у цій статті, ви повинні знати, як заряджати літій-іонну батарею за допомогою сонячної панелі.

Переконайтеся, що ви придбали правильні матеріали та інструменти. Якщо у вас є хороший сонячний комплект, то зарядка літій-іонного акумулятора стане простим завданням.

Ви знайшли наш блог корисним? Тоді подумайте про перевірку:

 • Установка сонячної панелі на вітрильнику
 • Змішування сонячних панелей різної потужності
 • Два контролери заряду Одна сонячна панель
 • Усунення несправностей контролера заряду сонячної панелі
 • Скільки сонячних панелей для зарядки електромобіля?
 • Як підключити сонячні панелі до інвертора контролера заряду акумуляторної батареї
 • Який розмір сонячної панелі для зарядки 12-вольтової батареї
 • Як розрахувати батарею сонячної панелі та інвертор
 • Скільки батарей на сонячну панель?
 • Розрахунок потужності сонячних панелей
 • Скільки сонячних панелей на акр?
 • Потужність сонячної панелі Вт на квадратний фут
 • Вихідна напруга сонячної панелі
 • Найкраща ціна сонячних панелей за ват
 • Перетворення енергії сонячних панелей

Контролери заряду сонячних батарей: все, що вам потрібно знати

За останні два десятиліття сонячні панелі розвинулися семимильними кроками, і у світі кемпінгу та 4WD вони повністю змінили спосіб, яким люди подорожують та насолоджуються життям. Хороша установка сонячної панелі та акумулятора дозволить вам працювати від холодильників до світильників, водяних насосів і навіть інверторів, що працюють від звичайних приладів на 240 В, як у вас вдома.

У сьогоднішній статті ми розглянемо, що таке контролер заряду сонячної батареї, що вам потрібно знати про них і які у вас є варіанти. Будь ласка, знайте, що все це стосується застосувань на 12 В, а не інверторів для домашнього використання! Щоб усунути будь-яку плутанину, їх також часто називають сонячними регуляторами; це те ж саме; вони контролюють або регулюють заряд вашої батареї.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Що таке контролер заряду сонячної батареї?

У світі кемпінгу та 4WD майже всі акумулятори мають напругу 12 В. Це означає, що їх потрібно заряджати зі швидкістю близько 12. 14.5 вольт, залежно від типу батареї. Жодна сонячна панель не виробляє таку потужність, тому вам потрібен регулятор сонячних панелей, щоб перетворити високу напругу на щось, що підходить для вашого акумулятора.

Навіщо він вам потрібен?

Вам потрібен контролер сонячного заряду для зарядки акумуляторів. Без нього ви швидко розрядите акумулятори. Це було б схоже на заливання бензину в дизельний двигун; це не те, з чим ви можете бути гнучкими.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Які існують варіанти сонячних контролерів заряду?

Існує багато різних типів сонячних регуляторів, які ви можете придбати і використовувати, і вони будуть різко відрізнятися за ціною і можливостями. Ви можете придбати дешевий ШІМ-регулятор за 30 доларів, або високоякісну систему управління батареями та DCDC за 800 доларів.

Вибір за вами, і вам не потрібно витрачати величезні гроші, але важливо придбати те, що відповідає вашим потребам.

ШІМ

Найдешевшим сонячним регулятором буде ШІМ, або зарядний пристрій з широтно-імпульсною модуляцією. Вони просто зменшують потужність у найпростіший спосіб і є чудовим, економічним способом зарядити ваші батареї.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

MPPT

Наступним кроком є MPPT, або відстеження точки максимальної потужності, яка трохи розумніше перетворює енергію, і ви, як правило, побачите кращі результати. Дуже важливо знати, що багато сонячних регуляторів, які ви купуєте на eBay, маркуються як MPPT, а насправді такими не є.

Подібно до того, як багато сонячних панелей неправильно рекламуються, ви повинні бути дуже обережними. Хочете дізнатися більше? Подивіться. сонячні панелі на eBay.

Багато людей в кінцевому підсумку використовують сонячний регулятор MPPT, оскільки вони чудово справляються з роботою. Це автономні сонячні регулятори.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

DCDC з сонячним входом

Якщо у вас є можливість заряджати акумулятори від вашого автомобіля, багато людей йдуть по шляху зарядного пристрою DCDC із сонячним входом. Вони будуть отримувати енергію від генератора змінного струму і заряджати ваші батареї, або вони будуть отримувати енергію від ваших сонячних панелей і заряджати батареї таким чином.

Важливо переконатися, що ваш DCDC витримує напругу від ваших панелей, оскільки деякі з них мають вищу напругу і можуть пошкодити зарядний пристрій. Однак не всім потрібен DCDC, і якщо ви розглядаєте його, прочитайте це; Що таке DCDC і чи потрібен він вам?

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Заводські сонячні регулятори, наклеєні на панель

Ви побачите багато дешевших сонячних панелей, які поставляються з регуляторами, які будуть приклеєні на задній панелі. У нас є складна панель Rich Solar, яку ми носимо з собою ось так, і вона добре себе зарекомендувала за ці роки. Однак, це не дуже гарна ідея, щоб регулятор був прикріплений до задньої панелі з ряду причин.

Кабелі страждають від падіння напруги, і ви дійсно хочете, щоб ваш сонячний регулятор був якомога ближче до акумуляторів, що заряджаються. Якщо вона знаходиться на великій відстані (наприклад, коли вона прикріплена до сонячної панелі), ви побачите, що до того часу, як струм дійде до вашого акумулятора, він втратить частину своєї сили.

Електричні компоненти слід тримати в прохолоді і якомога більше захищати від атмосферних впливів, і якщо ви коли-небудь клали руку на сонячну панель в середині дня, то знаєте, що вони зовсім не прохолодні і не захищені від погодних умов!

В ідеалі, ви прокладаєте нерегульовані кабелі до більш сприятливого середовища біля ваших батарей, і нехай вони заряджаються звідти. Проте, якщо він працює, то він працює, і вам не потрібно нічого змінювати.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Розміри та потужність панелей

Сонячні панелі бувають величезного діапазону розмірів і потужностей. Ви можете придбати звичайні панелі на 12 В (18 В на вході), або вони можуть бути на 36 В (як ті, що у вас на даху вашого будинку). Розмір вашої сонячної панелі повинен відповідати вашій установці та гарантувати, що ваші батареї залишатимуться здоровими. важливо, щоб напруга відповідала вашому сонячному зарядному пристрою, оскільки величезна кількість сонячних контролерів не приймає панелі більшої потужності.

Один з найпоширеніших способів встановити дешеву сонячну систему. використовувати старі домашні сонячні панелі, які можна буквально забрати за ціною менше 30 доларів за штуку, і підключити їх до сонячного контролера, який візьме вищу напругу і перетворить її на нижчу, щоб зарядити 12-вольтову панель.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

MC4 vs Andersons

Переважна більшість панелей, придбаних сьогодні, постачаються з роз’ємами MC4. Це чорний, круглий, пластиковий фітинг, який працює досить добре (хоча багато з них є підробками). Альтернативою є використання роз’ємів Андерсона, які дуже добре відомі і добре працюють. З’єднання MC4 повинні бути водонепроникними, в той час як Андерсони можуть намокати і залишатися неушкодженими.

З вилками Андерсона, ймовірно, легше працювати, але обидва вони чудово справляються з поставленими завданнями. Варто знати, що якщо ви відріжете роз’єми MC4, ви, ймовірно, можете попрощатися з будь-якою гарантією, яку ви маєте, і що можна отримати адаптери MC4 до штепсельних роз’ємів Андерсона.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі
зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Паралельно або послідовно

Якщо у вас більше однієї сонячної панелі, вам доведеться вирішити, як їх з’єднати. Найпоширеніший спосіб. паралельне з’єднання, в результаті чого від панелей надходить 18 В, але подвоюється потужність.

Наприклад, у вас може бути дві сонячні панелі по 100 Вт, і ви отримаєте 200 Вт при напрузі 18 В. Якщо ви підключите їх послідовно, ви отримаєте 100 Вт при 36 В.

Як ви їх підключаєте, залежить від вашої точної системи та сонячного контролера, який ви використовуєте, але найкраще дотримуватися паралельного підключення, якщо у вас немає причин для зміни. У кожного з них є свої плюси і мінуси, але паралельне підключення набагато більш поширене.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Розмір кабелю

Як і в будь-якому електричному обладнанні, ви повинні переконатися, що довжина та розмір кабелю підходять для вашої установки. Якщо у вас значна сонячна система, вам знадобляться кабелі пристойної товщини, щоб забезпечити обмежене падіння напруги і не допустити пожежі від перегріву кабелів.

Існує ряд калькуляторів падіння напруги, де ви можете ввести силу струму, що проходить через них, і довжину кабелю, і отримати правильний розмір кабелю для роботи. Не занижуйте розмір; це просто того не варте.

Тип акумулятора

Більшість сонячних регуляторів налаштовані на зарядку стандартного свинцево-кислотного акумулятора і не здатні правильно заряджати літієві батареї. Якщо у вас літієва батарея, вам потрібно переконатися, що сонячний зарядний пристрій має профіль зарядки для літієвих батарей, оскільки вони мають іншу напругу, ніж звичайні свинцево-кислотні.

Так, ви можете використовувати традиційний свинцево-кислотний зарядний пристрій для зарядки літієвих батарей; він не вибухне, якщо напруга не надто висока, але це неефективно і не є правильним способом. Падіння заряду літієвих батарей трохи вводить в оману таким чином. про це в іншому пості.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Напруга регулятора повинна відповідати зарядному пристрою

При проектуванні системи слід переконатися, що все сумісно. Я маю на увазі, що напруга сонячних панелей змінюється, і не всі зарядні пристрої будуть приймати всі напруги. Наприклад, домашні панелі, і навіть деякі панелі великої потужності, розраховані на 12 В, не будуть працювати через ряд регуляторів.

Багато зарядних пристроїв не сприймають струм понад 28 В, і є багато панелей, які перевищують цей показник, тому ретельно перевірте, перш ніж брати на себе зобов’язання щодо будь-яких деталей.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Використання двох сонячних регуляторів

Я часто бачу людей, які запитують, чи можуть вони використовувати більше одного сонячного регулятора в своїх батареях. Наприклад, якщо у вас була панель потужністю 100 Вт з регулятором, чи можете ви підключити її до батареї, яка також отримує заряд від DCDC через сонячну енергію, або до іншого регулятора?

Відповідь. так, ви абсолютно можете, і ви не завдасте ніякої шкоди. Як вони поводитимуться, визначатиметься регуляторами, і вони можуть знизити загальну ефективність при роботі один з одним, але вони обидва будуть заряджати вашу систему.

Ми робили це багато разів, і наш Reconn R2 фактично підключений до Enerdrive DCDC, який живиться від генератора змінного струму від нашого 4WD і 120-ватної панелі на даху, а потім 600-ватних панелей, що живлять контролер Renogy Solar. Вони обидва живлять наші літієві батареї 340aH, і ми не маємо з ними жодних проблем.

Звичайно, ви можете прочитати більше про це тут. чи можете ви запустити два контролери в одну батарею?

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Що ми пропустили? Що ще ви хочете знати про контролери сонячного заряду?

Сонячний контролер Victron BlueSolar MPPT 75/15

Контролер заряду сонячних панелей BlueSolar 75 VOC, 15 Ампер MPPT для 12В і 24В акумуляторних систем, включаючи літієві батареї.

SKU: VIC.SCC010015050R | MPN: SCC010015050R

Доступно на складі Victron В наявності на австралійському складі Victrons і зазвичай доставляється протягом 5-6 робочих днів.

Рекомендовані аксесуари

Самовивіз зі складу в Саутпорті. 0.00 Ми зв’яжемося з вами електронною поштою, коли ваше замовлення буде готове до отримання. Для товарів на складі це, як правило, протягом 3 ГОДИН.

[/ NOEDIT]

Контролери Victron BlueSolar вимагають V.E.Прямий смарт-ключ Bluetooth. Вбудований Bluetooth, будь ласка, перегляньте асортимент SmartSolar.

Контролери MPPT керують сонячними панелями в точці максимальної потужності, підвищуючи ефективність до 30%, регулюючи вхідну напругу для збору максимальної потужності від сонячних панелей. Потім він керує цією потужністю для забезпечення різної напруги батареї плюс навантаження.

Victron MPPT BlueSolar визначає, коли потрібно відрегулювати вихідну потужність, яку він направляє на батарею, і вимкнеться на кілька мікросекунд, розрахує і зробить відповідні коригування. Принцип MPPT полягає в тому, щоб витягти максимально можливу потужність з сонячної панелі, встановивши найбільш ефективну комбінацію напруги і струму. точка максимальної потужності.

BlueSolar підтримує розширену функцію виявлення точки максимальної потужності. На відміну від звичайних MPPT, які, як правило, блокуються на місцевій MPP, коли виникають тіньові умови, [що може бути не оптимальним MPP], попереднє виявлення точки максимальної потужності буде збирати максимум енергії, блокуючись на оптимальній MPP. Крім того, пристрій налаштовано на оптимальну триступеневу зарядку.

З V.E.Прямий Bluetooth Smart-ключ, програмування, відображення даних в реальному часі та історії на вашому смарт-пристрої.

Вбудований додатковий електронний захист забезпечує

Триступенева зарядка

 • Етап перший. Насип або прискорення. Подається якомога більший струм, щоб швидко зарядити батареї приблизно до 80%.
 • Другий етап. Поглинання. Коли батарея досягає кінцевої напруги заряду, відомої як напруга поглинання, заряд дозволяє струму зменшуватися, коли батарея наближається до повного заряду.
 • Етап третій. Поплавок. На цьому етапі подається плаваюча напруга, якої достатньо для збереження повного заряду, але контролюється, щоб запобігти перезарядці.

MPPT 75/10, 75/15 MPPT 100/15 Технічні характеристики

SKU VIC.SCC010015050R
Номер моделі SCC010015050R
UPC/EAN 8719076025320
Бренд Victron Energy
Вага з вантажем 0.6840 кг
Транспортна ширина 0.210m
Висота відвантаження 0.050m
Довжина доставки 0.150m
Доставка кубічних 0.015750000m3

Купуйте з упевненістю, знаючи, що на ваш продукт поширюється 5-річна гарантія виробника Victron.

Будьте першим, хто залишив відгук про цей продукт!

Допоможіть іншим користувачам Outback Marine Australia Pty Ltd робити розумніші покупки, написавши відгуки про товари, які ви придбали.

Супутні товари

Відправка в той же день (замовлення до 13:00)

РЕЄСТРУВАТИСЯ та ЗБЕРЕГТИ!Приєднуйтесь до КЛУБУ, щоб отримувати новини та спеціальні ціни, акції та пропозиції тільки для членів клубу. Приєднатися безкоштовно

© 2023 Outback Marine Australia Pty Ltd. ABN: 26082231892. Всі права захищені.

Умови Умови

Ласкаво просимо на наш сайт. Якщо ви продовжуєте переглядати та використовувати цей веб-сайт, ви погоджуєтесь дотримуватися наступних умов використання, які разом з нашою політикою конфіденційності регулюють відносини Outback Marine Australia Pty Ltd з вами щодо цього веб-сайту. Якщо ви не згодні з будь-якою частиною цих положень та умов, будь ласка, не використовуйте наш веб-сайт.

Термін “Outback Marine Australia Pty Ltd” або “нас” або “ми” відноситься до власника веб-сайту, чий зареєстрований офіс знаходиться за адресою. Наш ABN. 26082231892. Термін “ви” відноситься до користувача або глядача нашого веб-сайту.

Використання цього веб-сайту регулюється наступними умовами використання:

 • Вміст сторінок цього веб-сайту призначений лише для вашої загальної інформації та використання. Він може бути змінений без попереднього повідомлення.
 • Ні ми, ні треті особи не надаємо жодних гарантій щодо точності, своєчасності, продуктивності, повноти або придатності інформації та матеріалів, знайдених або запропонованих на цьому веб-сайті, для будь-якої конкретної мети. Ви визнаєте, що така інформація та матеріали можуть містити неточності або помилки, і ми прямо виключаємо відповідальність за будь-які такі неточності або помилки в повному обсязі, дозволеному законом.
 • Ви використовуєте будь-яку інформацію або матеріали на цьому веб-сайті виключно на власний ризик, за який ми не несемо відповідальності. Ви несете власну відповідальність за те, щоб будь-які продукти, послуги або інформація, доступні на цьому веб-сайті, відповідали вашим конкретним вимогам.
 • Цей веб-сайт містить матеріали, які належать нам або надані нам за ліцензією. Цей матеріал включає, але не обмежується дизайном, макетом, виглядом, зовнішнім виглядом та графікою. Відтворення заборонено, окрім як відповідно до повідомлення про авторські права, яке є частиною цих положень та умов.
 • Усі торгові марки, відтворені на цьому веб-сайті, які не є власністю оператора або не мають ліцензії на них, зазначені на веб-сайті.
 • Несанкціоноване використання цього веб-сайту може призвести до позову про відшкодування збитків та/або бути кримінальним злочином.
 • Час від часу цей веб-сайт може також містити посилання на інші веб-сайти. Ці посилання надані для вашої зручності для отримання додаткової інформації. Вони не означають, що ми схвалюємо веб-сайт(и). Ми не несемо відповідальності за зміст веб-сайтів, на які є посилання.
 • Використання вами цього веб-сайту та будь-які суперечки, що виникають у зв’язку з таким використанням веб-сайту, підпадають під дію законів штату Квінсленд, Австралія.

Політика конфіденційності

Ця політика конфіденційності визначає, як ми використовуємо та захищаємо будь-яку інформацію, яку ви надаєте нам під час використання цього веб-сайту.

Ми прагнемо забезпечити захист вашої конфіденційності. Якщо ми попросимо вас надати певну інформацію, за допомогою якої ви можете бути ідентифіковані при використанні цього веб-сайту, ви можете бути впевнені, що вона буде використана тільки відповідно до цієї заяви про конфіденційність.

Ми можемо час від часу змінювати цю політику, оновлюючи цю сторінку. Вам слід час від часу перевіряти цю сторінку, щоб переконатися, що ви задоволені будь-якими змінами.

Що ми збираємо

Ми можемо збирати наступну інформацію:

 • ім’я та посада
 • контактна інформація, включаючи адресу електронної пошти
 • демографічна інформація, така як поштовий індекс, уподобання та інтереси
 • інша інформація, що стосується опитувань та/або пропозицій для клієнтів

Що ми робимо з інформацією, яку ми збираємо

Ми вимагаємо цю інформацію, щоб зрозуміти ваші потреби та надати вам кращий сервіс, зокрема, з наступних причин:

 • Внутрішнє діловодство.
 • Ми можемо використовувати інформацію для покращення наших продуктів та послуг.
 • Ми можемо періодично надсилати рекламні електронні листи про нові продукти, спеціальні пропозиції або іншу інформацію, яка, на нашу думку, може вас зацікавити, використовуючи вказану вами адресу електронної пошти.
 • Час від часу ми також можемо використовувати вашу інформацію, щоб зв’язатися з вами для проведення маркетингових досліджень. Ми можемо зв’язатися з вами електронною поштою, телефоном, факсом або поштою. Ми можемо використовувати інформацію для налаштування веб-сайту відповідно до ваших інтересів.

Ми прагнемо забезпечити безпеку вашої інформації. Щоб запобігти несанкціонованому доступу або розголошенню, ми запровадили відповідні фізичні, електронні та управлінські процедури для захисту та безпеки інформації, яку ми збираємо в Інтернеті.

Як ми використовуємо файли cookie

Файл cookie. це невеликий файл, який запитує дозвіл на розміщення на жорсткому диску вашого комп’ютера. Після того, як ви погоджуєтеся, файл додається, і файл cookie допомагає аналізувати веб-трафік або повідомляє вам, коли ви відвідуєте певний сайт. Файли cookie дозволяють веб-програмам реагувати на вас як на особу. Веб-додаток може адаптувати свою роботу до ваших потреб, вподобань та уподобань, збираючи та запам’ятовуючи інформацію про ваші вподобання.

Ми використовуємо файли cookie для реєстрації трафіку, щоб визначити, які сторінки використовуються. Це допомагає нам аналізувати дані про відвідуваність веб-сторінок і покращувати наш веб-сайт, щоб адаптувати його до потреб клієнтів. Ми використовуємо цю інформацію лише для цілей статистичного аналізу, після чого дані видаляються з системи. Загалом, файли cookie допомагають нам надавати вам кращий веб-сайт, дозволяючи нам відстежувати, які сторінки ви вважаєте корисними, а які ні. Файл cookie жодним чином не надає нам доступ до вашого комп’ютера або будь-якої інформації про вас, окрім даних, якими ви вирішили поділитися з нами. Ви можете прийняти або відхилити файли cookie. Більшість веб-браузерів автоматично приймають файли cookie, але зазвичай ви можете змінити налаштування свого браузера, щоб відхилити файли cookie, якщо бажаєте. Це може завадити вам повною мірою скористатися перевагами веб-сайту.

Посилання на інші веб-сайти

Наш веб-сайт може містити посилання на інші веб-сайти, що представляють інтерес. Однак, якщо ви скористалися цими посиланнями, щоб покинути наш сайт, зверніть увагу, що ми не маємо жодного контролю над тим іншим веб-сайтом. Тому ми не можемо нести відповідальність за захист і конфіденційність будь-якої інформації, яку ви надаєте під час відвідування таких сайтів, і такі сайти не регулюються цією заявою про конфіденційність. Ви повинні проявляти обережність і ознайомитися із заявою про конфіденційність, що застосовується до відповідного веб-сайту.

Контроль вашої особистої інформації

Ви можете обмежити збір або використання вашої особистої інформації наступними способами:

 • щоразу, коли вас просять заповнити форму на веб-сайті, шукайте поле, яке ви можете натиснути, щоб вказати, що ви не хочете, щоб ця інформація використовувалася будь-ким для цілей прямого маркетингу
 • якщо ви раніше дали згоду на використання вашої особистої інформації для цілей прямого маркетингу, ви можете змінити свою думку в будь-який час, написавши нам або надіславши електронного листа.

Ми не будемо продавати, поширювати або здавати в оренду вашу особисту інформацію третім особам, якщо не отримаємо на це вашого дозволу або якщо цього не вимагає закон. Ми можемо використовувати вашу особисту інформацію для надсилання вам рекламної інформації про третіх осіб, яка, на нашу думку, може вас зацікавити, якщо ви повідомите нам, що бажаєте, щоб це сталося.

Якщо ви вважаєте, що будь-яка інформація, яку ми зберігаємо про вас, є неправильною або неповною, будь ласка, напишіть нам або надішліть електронного листа якомога швидше за вказаною вище адресою. Ми негайно виправимо будь-яку інформацію, яка виявиться невірною.

Що таке контролер заряду MPPT?

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Основна функція сонячної енергетичної системи. це сонячні панелі, які збирають енергію від сонця та зберігають її в акумуляторах, щоб ви могли використовувати її, коли захочете. Однак ви не можете просто підключити сонячні панелі безпосередньо до акумуляторів і очікувати, що вони будуть заряджатися. Щоб отримати максимальну віддачу від сонячних панелей, вам знадобиться контролер заряду для ефективної зарядки акумуляторів. Найефективнішим типом контролера заряду є контролер заряду з відстеженням точки максимальної потужності або MPPT.

Давайте розглянемо, як вони працюють і які переваги надають.

Що таке відстеження точки максимальної потужності?

Перш ніж ми зануримося в роботу контролерів заряду MPPT, давайте пояснимо, як вони отримали свою назву.

Напруга, при якій сонячна панель виробляє найбільшу потужність, називається напругою максимальної потужності. Максимальна напруга в точці живлення змінюється в залежності від умов навколишнього середовища та часу доби.

Контролери заряду MPPT отримали свою назву тому, що вони відстежують сонячну панель і визначають максимальну напругу точки потужності для поточних умов. Ця функція називається відстеженням точки максимальної потужності, або скорочено MPPT.

Порада: Оновіть інформацію про ампер, вольт, ват та їхні відмінності.

Що таке контролер заряду MPPT?

Сонячні панелі та акумулятори мають різну оптимальну робочу напругу. Мало того, ці напруги коливаються. Контролер заряду MPPT. це перетворювач постійного струму в постійний, який максимізує ефективність сонячної системи. Він робить це шляхом оптимізації відповідності напруги між масивом сонячних панелей та акумуляторами.

Наприклад, залежно від стану заряду, 12-вольтова батарея має номінальну напругу, яка коливається між трохи більше 10 вольт і трохи менше 13 вольт. Крім того, напруга, необхідна для заряду 12-вольтової батареї, коливається в межах 13.5 і 14.5 вольт залежно від фази заряду.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

З іншого боку, оптимальна вихідна напруга сонячної панелі змінюється в залежності від температури панелі, часу доби, хмарності та інших факторів навколишнього середовища. Наприклад, в ідеальних умовах сонячна панель потужністю 250 Вт може мати оптимальну робочу напругу 32 вольта. Коли панель нагрівається на сонці або в спекотний день, оптимальна напруга може впасти до 26 вольт.

Номінальна напруга панелі повинна бути вищою за напругу акумулятора, щоб врахувати ці падіння напруги на панелі та підвищену необхідну напругу заряду акумулятора. Без контролера заряду MPPT ця різниця в напрузі призводить до великих втрат енергії.

У чому різниця між MPPT і ШІМ контролерами заряду?

Щоб краще зрозуміти, як ця різниця в напрузі призводить до неефективності, давайте спочатку розглянемо інший поширений тип контролера сонячного заряду. Цей контролер є контролером заряду з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ).

ШІМ-контролери використовують транзисторний перемикач, який швидко відкривається і закривається в міру необхідності для регулювання струму заряду, що надходить в батарею. Оскільки ШІМ-контролери не можуть модулювати напругу, вони знижують вихідну напругу сонячної панелі, щоб вона відповідала напрузі акумулятора. Розглянемо приклад.

Сонячна панель потужністю 250 Вт може мати оптимальну або максимальну напругу живлення (Vmp) 32 вольта і максимальний струм живлення (Imp) 7.8 ампер. (32 вольта х 7.8 ампер = 250 Вт)

Використовуючи ШІМ-контролер, ваша панель все одно буде виробляти 7.8 ампер. Але напруга знизиться, щоб відповідати батареї на 12 вольт. Тепер ваша панель видає лише 94 Вт замість 250 Вт. (12 вольт х 7).8 ампер = 94 Вт)

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Як працюють контролери заряду MPPT

Як ми вже згадували раніше, контролери заряду MPPT є DC-DC перетворювачами. Це означає, що вони регулюють струм заряду акумулятора, як ШІМ-контролер. Але вони також перетворюють напругу, що виходить з панелі, відповідно до потреб акумулятора. Давайте розглянемо приклад того, як це значно підвищує ефективність.

Використовуючи ту ж саму 250-ватну панель, MPPT-контролер дозволяє панелі працювати при максимальній напрузі живлення (Vmp). Тепер потужність, що надходить у контролер, становить повні номінальні 250 Вт.

Вихід від контролера до батареї все ще повинен відповідати батареї на 12 вольт. Але струм збільшується до 20.8 ампер, що дозволяє використовувати весь потенціал 250-ватної панелі. (12 вольт x 20).8 ампер = 250 Вт)

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Для простоти, в цих прикладах передбачалося 100% ефективне перетворення в контролерах заряду. Насправді, невелика кількість енергії втрачається у вигляді тепла під час перетворення.

Переваги контролера заряду MPPT

Ефективне використання енергії

У сонячній енергетичній системі належного розміру нерідко можна спостерігати збільшення ефективності до 30% за рахунок переходу на MPPT-контролер. Це підвищення ефективності ще більш значне в системах, де напруга сонячних панелей набагато вище, ніж напруга акумулятора, як у нашому прикладі вище.

зарядити, літій-іонний, акумулятор, допомогою, сонячної, панелі

Найкраще підходить для великих систем

Використання додаткових 20-30% потужності з вашої системи стає більш вигідним, коли розмір вашої системи зростає. З цієї причини контролери MPPT часто найкраще використовувати у великих системах і, можливо, не варто використовувати їх у менших, простіших установках.

Краще в хмарному середовищі

Функція відстеження точки максимальної потужності контролерів MPPT є величезною перевагою в хмарних умовах, коли точка максимальної потужності сонячних панелей буде коливатися протягом усього дня.

Чи варті контролери заряду сонячних батарей MPPT того?

Контролери заряду MPPT дорожчі за контролери ШІМ. Додаткові витрати на модернізацію контролера можуть не виправдати себе в невеликих базових системах. Однак у великих системах або в місцях з нестабільними погодними умовами підвищена потужність і ефективність, отримані завдяки використанню контролера MPPT, швидше за все, з лишком компенсують додаткові витрати на контролер.

Ніхто не любить витрачати енергію даремно. Контролери заряду MPPT допоможуть вам отримати максимальну віддачу від ваших сонячних панелей, не турбуючись про мінливі погодні умови або про те, що ви ідеально підібрали розмір сонячних панелей до напруги вашої батареї.

Залишити відповідь