Чистка сонячних панелей: як це зробити правильно. Миття сонячних дахів

Повний посібник з очищення сонячних панелей

Для роботи сонячних панелей потрібен прямий вплив сонячного світла.

Чим краще сонячне світло потрапляє на вашу сонячну установку, тим більшу кількість енергії вона виробляє.

Тож розумно ображатися на брудні сонячні панелі, коли ваші прибутки затьмарюються брудом і пилом.

Ми поділимося деякими порадами щодо очищення сонячних панелей і того, як ви можете підтримувати високий рівень виробництва сонячної енергії з мінімальними зусиллями, щоб ваша установка працювала добре протягом усього терміну служби панелей.

Що спричиняє забруднення сонячних панелей?

Сонячні панелі з часом забруднюються, оскільки на них потрапляє пил і забруднюючі речовини, що витають у повітрі.

Пил може накопичуватися на фотоелектричних модулях ще швидше, якщо установка знаходиться поруч з промисловими комплексами або будівельними майданчиками.

Відомо, що сонячні установки на фермах також накопичують добрива та багаті на азот частинки, які можуть поступово роз’їдати сонячні компоненти.

Пташиний послід також є сумнозвісним джерелом затінення, яке не тільки зменшує виробництво енергії, але й може спричинити появу гарячих плям на сонячних панелях.

Наскільки чистка сонячних панелей може вплинути на виробництво енергії?

Залежно від того, наскільки забруднені панелі, очищення сонячних панелей може підвищити виробництво енергії на 5-10%.

Швидкі розрахунки покажуть, що очищення невеликих житлових систем покращить ваш рахунок за електроенергію лише на десятки доларів, тому ви можете залишити дощову воду для промивання сонячних панелей на вашому даху під кутом.

Але збільшення виробництва енергії на 5-10% може змінити ситуацію на комерційних та комунальних сонячних фермах, і в таких ситуаціях ви можете розглянути питання про регулярне очищення фотоелектричних панелей або навіть найняти професійних чистильників панелей.

Коли потрібно чистити сонячні панелі?

Найкраще чистити сонячні панелі, коли вони забруднюються настільки, що це може негативно вплинути на виробництво енергії.

За допомогою найсучасніших систем моніторингу з мікроінверторами та оптимізаторами потужності ви можете легко порівнювати вихідні дані на рівні панелей, щоб точно визначити забруднені панелі або коли вся система виробляє менше енергії, ніж очікувалося.

Відомо, що пласкі сонячні модулі також стійкі до самоочищення дощовою водою, оскільки вода осідає на панелях, залишаючи після себе бруд.

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Google виявив, що очищення плоских сонячних панелей, встановлених на навісах для автомобілів, може покращити виробництво енергії на 36%.

Як найкраще чистити сонячні панелі?

Незалежно від того, чи є ви досвідченим чистильником сонячних панелей або власником домашньої сонячної системи, вам потрібні правильні інструменти для ефективного та безпечного очищення сонячних панелей.

Шланг з водою з рівня землі в більшості випадків може творити чудеса

Промивання дахових сонячних батарей з рівня землі за допомогою шланга є найбезпечнішим методом очищення в більшості випадків.

Водяні бризки повинні потрапляти на сонячні панелі, як дощова вода, і нехай сила тяжіння виконує важку роботу.

Коли пташиний послід виявляється запеклим супротивником вашого штучного душу, запасіться терпінням.

Другий або третій прохід шланга з водою повинен видалити більшу частину пилу після того, як вода розм’якшить пташиний послід.

Перебування на рівні землі також означає менший ризик падіння.

Використовуйте ізопропіловий спирт для очищення стійких плям

Якщо ви можете безпечно піднятися на дах для ближчого миття, ви можете використовувати ізопропіловий спирт, щоб очистити масляні плями, не залишаючи жодних слідів.

Ми не рекомендуємо використовувати миючі засоби або мило для очищення стійких плям, оскільки вони мають тенденцію залишати на склі панелей залишки, які можуть притягувати більше бруду в майбутньому.

Переконайтеся, що ви не стоїте на сонячних модулях за жодних обставин.

Будь-який тиск на сонячні панелі може призвести до появи мікротріщин, які можуть зменшити вихід енергії.

Використовуйте м’які щітки та пластиковий скребок, щоб швидко впоратися з накипом

Тільки щітки, спеціально розроблені для сонячних панелей, повинні використовуватися з водою для очищення панелей від бруду.

Очищення сонячних панелей: як правильно це робити

Очищення сонячних панелей. суперечлива тема. Дехто вважає, що сонячні панелі взагалі не потребують миття, а їх власники можуть покладатися на дощ. Дехто навіть рекомендує використовувати спеціальні засоби для чищення сонячних панелей, які рекламуються виробниками. Давайте розглянемо питання. коли і як чистити сонячні панелі. більш детально.

Щоб відмити сонячні панелі, потрібно більше, ніж дощ

Деякий час тому інженери Google провели експеримент: вони залишили деякі панелі на сонячній фермі в Каліфорнії немитими. Через 15 місяців інженери почистили їх, і виробництво миттєво подвоїлося. Через 8 місяців вони провели повторну очистку, і виробіток збільшився на 36%. Ці панелі були встановлені на землі, але експерти припустили, що дощу може бути достатньо, щоб зберегти панелі на даху чистими.

Якщо рівень виробництва фотоелектричних систем знизився, спробуйте почистити їх!

Однак не всі погоджуються з останнім варіантом. Дощ змиває більшу частину сміття та бруду, але не весь. Найочевидніша паралель. брудний автомобіль: в якийсь момент ви більше не можете покладатися на дощ. ви повинні відвезти його на автомийку.

Пил і сміття самі по собі не спричиняють величезних втрат у виробництві. можливо, вони зменшать вихід на 5% в гіршому випадку. Але деякі дослідження показують, що відсутність миття сонячних панелей на даху призводить до значного падіння ефективності через 2-3 роки через ці шари бруду. Зрештою, системи сонячних панелей потребують певного догляду, щоб продовжити термін їх служби, який зазвичай перевищує 20-25 років.

Падіння виробництва натякає на правильний час для очищення

Є два способи вирішити, чи потребує ваша система сонячних панелей очищення чи ні. Перший спосіб. фізичний огляд. Якщо на даху багато сміття, бруду та пташиного посліду, то саме час взятися за роботу.

як часто в середньому слід чистити сонячні панелі в домашніх умовах

Другий спосіб. за допомогою системи моніторингу. Якщо ви помітили, що продуктивність ваших панелей знизилася, причиною цього може бути бруд. Моніторинг також відповідає на питання “Як часто потрібно чистити сонячні панелі”. ви можете визначити потрібну частоту, порівнявши показники ефективності до і після очищення. Як правило, достатньо 1-2 рази на рік, але чистота панелей залежить від погоди та місцевості, в якій ви живете.

Очищення наземних сонячних систем є простим. Питання про те, як очистити сонячні панелі на даху, може бути більш складним. Якщо вам не хочеться лізти на дах свого будинку, є компанії, які пропонують послуги з прибирання.

Як чистити сонячні панелі? Це дуже схоже на миття вікон

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Похмурі дні найкраще підходять для миття вікон. і панелей

Сонячні панелі здебільшого однакові, коли справа доходить до їх очищення. Виробник або ваш інсталятор може надати вам рекомендації щодо догляду та очищення сонячних панелей.

Виберіть прохолодний похмурий день для миття сонячних панелей, так само, як і для миття вікон. Коли спекотно, вода випаровується занадто швидко і залишає сліди. Сонячні панелі не люблять різких перепадів температур, і наносячи на них холодну воду в спекотний день, ви ризикуєте їх потріскати. У перші години дня ранкова роса може розм’якшити бруд, що трохи полегшить вам завдання.

Ось як можна почистити сонячні панелі самостійно:

Вимкніть систему сонячних панелей. Зберіть свої матеріали. воду, обладнання та будь-які засоби для чищення. Помістіть їх на дах, якщо ви піднімаєтеся вгору, або десь поруч, якщо ви чистите панелі з землі. Розпилюйте сонячні панелі. Просто візьміть шланг і змийте все сміття. Іноді цього достатньо. Там, де води було недостатньо, почистіть місця щіткою або губкою. Починайте зверху, коли брудна вода спускається вниз. Промивання. Для цього краще використовувати фільтровану або деіонізовану воду. вона не залишає слідів. Ви можете використовувати скребок, щоб видалити зайву воду так само, як ви миєте вікно. Дайте панелям висохнути та увімкніть їх через 30-45 хвилин. Це підсумовує процес очищення сонячних панелей своїми руками.

Дотримуйтесь правил безпеки! Найкращим варіантом є очищення сонячних панелей з землі без використання драбини. На ринку є безліч різних щіток, які можуть допомогти вам у цьому. Якщо ви вирішили піднятися вгору, переконайтеся, що взули правильне взуття, яке не дасть вам посковзнутися, і попросіть когось прикрити вашу спину.

Не потрібне спеціальне обладнання

Шланг. найкращий інструмент для очищення сонячних панелей. Під час використання намагайтеся не розбризкувати воду на тильну сторону сонячних панелей або на щілину між панелями та дахом. надмірна кількість води може призвести до збоїв у роботі. Сонячні панелі витримують сильний град, але високий тиск води не рекомендується. З цієї причини краще утриматися від використання апаратів для чищення під тиском.

Для підкріплення шланга вам знадобиться щітка, губка або м’яка тканина. вони допоможуть позбутися складних плям. Уникайте використання засобів з жорсткою щетиною, а також тих, що можуть подряпати панелі. Скребок може допомогти позбутися зайвої води в кінці очищення.

Восени опале листя стає проблемою. Найкращим рішенням для цього є повітродувка для листя. Взимку кучугури снігу можуть блокувати сонячне світло для вашої системи. Якщо ваш дах нахилений, запасіться терпінням і не лізьте на нього з лопатою. купи все одно повинні зісковзнути з нього.

Засоби для чищення допомагають зі складними плямами, але не використовуйте мило

У більшості випадків вам не знадобляться миючі засоби для миття сонячних панелей. достатньо звичайної води. Деякі рекомендують використовувати фільтровану воду, деіонізовану воду або навіть суміш розведеного оцту та перекису водню для максимальної ефективності. Мінеральна вода може залишати сліди, а її компоненти погано поєднуються зі склом.

Мило залишає осад, який відбиває світло і сприяє прилипанню бруду

Мило краще не використовувати, оскільки воно залишає плівку або залишки, які збільшують відбивну здатність панелей і полегшують прилипання бруду. Не мийте панелі гарячою водою. вона може загартувати скло.

Бувають ситуації, коли вода недостатньо ефективна. Якщо ваш будинок розташований поблизу заводу, аеропорту чи автомагістралі, ваші сонячні панелі можуть бути чутливими до смогу або будь-якого іншого виду забруднення. Ось тут на допомогу приходять засоби для чищення сонячних панелей. Ви можете отримати їх у виробників або просто замовити на Amazon. Вони також можуть стати в нагоді там, де вода сама по собі є дорогим ресурсом. в посушливих районах або пустелі.

Ви можете використовувати неспеціалізовані засоби для чищення, але будьте обережні. переконайтеся, що жоден з його компонентів не вступає в реакцію з сонячними панелями. Наприклад, пральні порошки. не найкращий спосіб. деякі з них можуть залишити плями, і вам доведеться додатково шукати спосіб їх позбутися.

Водний слід сонячної енергетики викликає занепокоєння. Массачусетський технологічний інститут знайшов рішення

води, яка щорічно використовується для очищення модулів у всьому світі

Очищення сонячних панелей водою в глобальному масштабі стає проблематичним. Люди використовують понад 10 мільярдів галонів води на рік для очищення модулів по всьому світу, кажуть експерти Массачусетського технологічного інституту (MIT). Цієї води достатньо для річних потреб 2 мільйонів людей! Вода також повинна бути чистою, а її фільтрація становить близько 10% експлуатаційних витрат сонячних установок.

Інженери MIT, можливо, знайшли краще рішення. Срідат Панат, аспірант Массачусетського технологічного інституту, і Кріпа Варанасі, професор машинобудування, використовували електростатичне відштовхування, щоб змусити пил впасти з панелі без допомоги води. Ідея полягає в тому, щоб нанести тонкий прозорий провідний шар на поверхню сонячної панелі, а потім провести над ним електрод з протилежним зарядом. Це передасть заряд частинкам пилу, і тоді панель зможе відштовхувати пил.

Ідея повинна працювати до тих пір, поки вологість вище 30%, кажуть дослідники. Навіть у пустелях повітря досягає цього порогу в ранкові години. Інженери стверджують, що ця система очищення може працювати за допомогою невеликого двигуна, що живиться від фотоелектричних модулів, таким чином роблячи систему повністю самодостатньою.

Маючи ступінь з лінгвістики, Тетяна використовує свій багатий досвід у технічному перекладі, щоб передати складні поняття простими словами. Вона приєдналася до компанії у 2020 році як автор статей, щоб стати людиною, яка впливатиме на розвиток блогу.

Як чистити сонячні панелі, як часто, хитрість обслуговування для максимальної потужності

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Встановлення сонячних панелей на вашому будинку для додаткового або повного енергозабезпечення. це чудовий спосіб допомогти планеті, але чи знаєте ви, що знання того, як правильно чистити сонячні панелі, може вплинути на продуктивність ваших панелей??

Бруд, пил і кіптява можуть перешкоджати продуктивності панелі, а також скоротити термін її служби.

І ви не можете просто розраховувати на те, що дощ зробить це за вас.

На щастя, це не так складно, як здається.

Знання того, як чистити сонячні панелі. і як не чистити сонячні панелі. має важливе значення для підтримки їхньої енергоефективності. На щастя, очищення більшості сонячних панелей ближче до побутового прибирання, ніж до промислової праці.

Звичайні предмети побуту та звичайні заходи безпеки можуть забезпечити оптимальну роботу сонячної панелі.

Ви можете легко дізнатися, як чистити сонячні панелі та як часто це потрібно робити, скориставшись цим повним посібником що забезпечить вам максимальну вихідну потужність.

Де можна дізнатися, як часто чистити сонячні панелі?

Через зовнішні фактори, такі як різний клімат, фізичне розміщення сонячних панелей, фауна та шкідники, не існує стандартної відповіді на питання про те, як часто слід чистити сонячні панелі.

Середовища, більш схильні до накопичення пилу. наприклад, пустелі з низькою кількістю опадів і сильними вітрами. вимагатимуть від операторів сонячних панелей частішого очищення.

Видиме накопичення сміття та значне зниження рівня уловлювання енергії є вагомими показниками того, що сонячні панелі потребують очищення.

Візуальний огляд та моніторинг енергії часто вказують на необхідність очищення сонячної панелі. Коли сонячна панель виглядає брудною або починає виробляти менше енергії, слід подбати про неї.

Як почистити сонячні панелі: 7 кроків

На щастя, методи, що використовуються для миття побутових вікон, точно підходять для очищення сонячних панелей.

Просте розпилення води видаляє більшу частину бруду з сонячної панелі, а поєднання неабразивної щітки та миючих засобів, безпечних для скла, може впоратися з більш складними забрудненнями, такими як біологічні плями.

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Єдиним серйозним ускладненням є дотримання техніки безпеки.

Домовласники та прибиральники повинні переконатися, що сонячні панелі вимкнені під час прибирання.

Також варто переконатися, що до панелі можна безпечно дістатися, тому ніколи не виконуйте цю роботу на даху самостійно.

Як очистити сонячні панелі від землі

Очищення сонячних панелей від землі нічим не відрізняється від очищення звичайних скляних приладів, таких як вікна і скляні двері.

Однак життєво важливо зосередитися виключно на відбивній стороні сонячної панелі та уникати контакту з нижньою стороною сонячної панелі.

Як почистити панелі сонячного водонагрівача

Якщо в документації виробника не вказано інше, рекомендації щодо очищення сонячних панелей такі ж самі, як і для очищення панелей сонячних водонагрівачів.

Подумайте про те, щоб найняти професіонала, якщо панелі сонячного водонагрівача встановлені на високих місцях, наприклад, на дахах з крутим нахилом.

Як чистити сонячні панелі на садових світильниках

Процес очищення сонячних панелей на садових світильниках схожий на очищення побутових і промислових сонячних панелей.

Хоча часто достатньо неабразивних побутових миючих засобів, рекомендується перевіряти документацію виробника.

Зазвичай на цих легкодоступних садових світильниках на сонячних панелях безпечно використовувати мийний засіб для вікон.

Як чистити хмарні сонячні панелі

У процесі очищення сонячних ліхтарів використовуються ті самі матеріали та кроки, що й при очищенні сонячних панелей.

Оператори сонячних панелей повинні зосередитися на очищенні пластику і відмовитися від використання неабразивних засобів і розчинів для чищення.

Якщо у вас каламутні панелі, це може бути проблемою з виробництвом, або панелі можуть просто старіти. У будь-якому випадку, спочатку проконсультуйтеся з виробником. Вони можуть мати просте рішення.

Як чистити сонячні панелі на даху

Укладення договору зі сторонньою компанією, що займається очищенням сонячних панелей, ідеально підходить для установок на даху, до яких ви не можете безпечно дістатися самостійно.

Якщо у вас немає обладнання та підготовки, щоб дістатися до нестабільно розміщених сонячних панелей, зверніться до професіоналів.

Як почистити сонячні ліхтарі

Поводьтеся з сонячними ліхтарями так само, як і з сонячними панелями.

Переконайтеся, що фотоелектрична панель чиста, без бруду та бруду, і перевіряйте її щомісяця.

Сонячна панель для кондиціонера: Міркування щодо очищення

Кондиціонери на сонячних батареях часто потребують декількох сонячних панелей для належної роботи.

Однак, якщо в документації виробника не вказано інше, рекомендації та інструменти для очищення сонячних панелей для кондиціонерів такі ж самі, як і для очищення сонячних панелей для інших цілей, таких як загальне виробництво енергії та нагрівання води.

Розчин для чищення сонячних панелей

Що стосується очищення, більшість сонячних панелей можна мити так само, як і побутові вікна. Розчини для чищення, які зазвичай можна знайти в супермаркетах, є прийнятними, якщо вони неабразивні.

Суміші мила та води також працюють, але бажано сильно розбавляти мило (щоб запобігти утворенню залишків).

Більшість пилу та сміття з сонячної панелі можна видалити за допомогою води. Дощова вода діє як природний засіб для видалення пилу. Шланги є прийнятним рішенням, якщо вода м’яка, і вона розпилюється з безпечної відстані.

Однак сонячна енергетика. це не просто встановлення панелі та насолода від сонячних днів і низьких рахунків за електроенергію.

Максимізація переваг і продовження терміну служби сонячних панелей вимагає постійного моніторингу та обслуговування панелей.

Вуглецевий слід: Сонячні панелі нижчі за витрати на комунальні послуги

При правильній реалізації та встановленні сонячні панелі можуть бути потужним методом зменшення кількості вуглекислого газу в нашій атмосфері.

Подолання кризи, пов’язаної зі зміною клімату, та зменшення глобального вуглецевого сліду потребують одночасного вжиття багатьох заходів.

Перехід від брудних джерел енергії. таких як нафта та природний газ. до екологічно чистої енергії матиме вирішальне значення для виживання людства.

Перехід міст, груп та окремих осіб на відновлювані джерела енергії, такі як сонячна енергія, стане важливим кроком на шляху до зменшення вуглецевого сліду середньостатистичного американця.

Один акр сонячних панелей, що генерують чисту енергію, може генерувати до 447 мегават на годину; заміна еквівалентно виробленого брудного палива на сонячні панелі з низьким вуглецевим слідом може знизити викиди вуглекислого газу на 138 метричних тонн на рік. 1

Хоча сонячні панелі мають великі екологічні витрати під час виробництва та утилізації, поточна вигода, особливо для власників будинків, є значною.

Переваги очищення сонячних панелей

Підтримання енергоефективності є однією з найважливіших переваг очищення сонячних панелей. Пил, бруд і біологічні плями блокують сонячні промені, тому регулярне очищення має вирішальне значення для максимізації енергоефективності.

Регулярне очищення також подовжує термін служби сонячних панелей. Видалення плям і частинок до того, як вони зможуть завдати довгострокової шкоди, є ключовим компонентом обслуговування сонячних панелей.

Наслідки залишення сонячних панелей брудними

Відсутність регулярного очищення сонячних панелей може різко знизити їх енергоефективність. Один місяць накопичення пилу та інших домішок, що блокують промені, може призвести до падіння на 30% здатності сонячної панелі уловлювати енергію. 2

Крім того, надмірне накопичення бруду та бруду може пошкодити сонячні панелі. Біологічні відходи та велика кількість пилу можуть спричинити такі проблеми, як подряпини та гарячі точки.

Розмір стандартної сонячної панелі: Міфи проти реальності

Розмір стандартної сонячної панелі залежить від розміру її сонячних елементів, кількості сонячних елементів та її призначення. Більшість сонячних панелей, що використовуються для житлових і промислових будівель, мають квадратні комірки з довжиною сторони 156 міліметрів (приблизно 6 дюймів).14 дюймів). 3

Сонячні панелі для житлового використання зазвичай мають 60 комірок. Коли ці елементи розташовані в сітці 6 на 10, отримана сонячна панель буде мати розмір 1.56 метрів завдовжки (приблизно 5.12 футів) і 0.94 метри завширшки (близько 3.07 футів).

Сонячні панелі для комерційного використання часто мають 72 комірки. Коли ці клітини розташовані в сітці 6 на 12, отримана сонячна панель буде 1.872 метри завдовжки (приблизно 6.14 футів) і 0.94 метри завширшки (близько 3.07 футів).

Поради щодо очищення сонячних панелей

Перед будь-якими спробами очищення ознайомтеся з документацією, яка відповідає сонячним панелям. Сонячні панелі можуть значно відрізнятися в залежності від виробника, тому дотримання інструкцій та попереджень виробника має важливе значення при формулюванні того, як чистити сонячні панелі.

Очищайте сонячні панелі в найпрохолоднішу частину дня. Надмірне нагрівання може спричинити випаровування води та миючих розчинів, що може призвести до появи патьоків та смуг, які знижують ефективність.

Отже, найкращий час. рано вранці або пізно ввечері.

Оскільки сонячні панелі є електричними пристроями, помилка може серйозно травмувати людину, яка намагається очистити її без належного доступу, або пошкодити сонячну панель. Особливо це стосується сонячних панелей, встановлених на високих місцях, таких як дахи житлових будинків.

Уникнення типових помилок під час миття сонячних панелей

Непрофесіонали не повинні залишати землю, намагаючись очистити сонячні панелі. Високі та важкодоступні сонячні панелі повинні оброблятися професіоналами, які мають досвід, підготовку та обладнання, щоб безпечно дістатися до них та очистити їх.

Чистячі матеріали, які дряпають побутове скло, також дряпають сонячні панелі. Застосування жорсткої води та грубих миючих засобів назавжди пошкодить сонячні панелі.

Не намагайтеся чистити будь-яку частину сонячної панелі, окрім поверхні.

Спроба очистити нижню частину сонячної панелі або інші приховані частини може призвести до травмування або пошкодження.

Обслуговування сонячних панелей

Регулярний моніторинг. найкращий метод обслуговування сонячних панелей.

Регулярно контролюйте енергоефективність сонячних панелей, а також будь-які індикатори або попередження від інверторів та інших інструментів моніторингу.

Постійне перебування в тіні, окрім зниження збору енергії сонячними панелями, може призвести до пошкодження сонячних панелей. Коли тінь регулярно або повністю покриває сонячну панель, на сонячній панелі можуть виникати гарячі точки, частини сонячної панелі, температура яких значно вища. 4

Якщо не вирішити проблему постійного затінення, це може різко скоротити термін служби сонячної панелі або повністю вивести її з ладу.

Чи потрібно чистити сонячні панелі?

Чи потрібно регулярно чистити сонячні панелі? Так. Знання того, як чистити сонячні панелі, має важливе значення для збереження їхньої енергоефективності.

Накопичення пилу, бруду та інших домішок може різко знизити кількість енергії, яку вони вловлюють.

А деякі види бруду можуть назавжди пошкодити сонячні панелі.

Скільки коштує очищення сонячних панелей?

Очищення домашніх сонячних панелей, розташованих на рівні землі, часто можна виконати за допомогою побутових предметів та засобів для чищення, що продаються без рецепта. Витрати на таке саморобне очищення можна порівняти з вартістю пакета з продуктами.

Професіонали зазвичай беруть від 15 до 25 доларів за панель. Крім того, вони можуть стягувати від 150 до 300 доларів за перевірку панелей.

Чи потрібно вимикати сонячні панелі, щоб їх почистити?

Сонячні панелі повинні бути деактивовані перед будь-якими спробами очищення, навіть якщо не використовується ніяких рідин.

Сонячні панелі, які активно збирають енергію, становлять небезпеку ураження електричним струмом для тих, хто намагається їх почистити.

Як довго служать сонячні панелі?

Термін експлуатації сонячних панелей залежить від багатьох факторів, включаючи тип, виробника та умови навколишнього середовища.

Однак, деякі типи сонячних панелей, при належному обслуговуванні, можуть працювати до 30 років, перш ніж їх потрібно буде замінити.

Чи працюють сонячні панелі в похмурі дні?

Сонячні панелі можуть вловлювати непряме сонячне світло.Отже, на питання, чи працюють сонячні панелі в похмурі дні, відповідь. так, але обмежено.

Хоча енергія, що генерується непрямими сонячними променями, нижча, сонячні панелі все ще можуть функціонувати і генерувати електроенергію в похмурі та похмурі дні.

Похмурі дні можуть полегшити очищення сонячних панелей, що є непередбачуваною перевагою. Похмурі дні з низькими температурами дають вам додаткову гнучкість при плануванні очищення, оскільки похмура погода часто призводить до зниження температури.

Крім того, дощ діє як природний засіб для видалення пилу, змиваючи вільні частинки, які накопичуються на сонячній панелі.

Коли найкращий час доби для миття сонячних панелей?

Загальне емпіричне правило. чистити сонячні панелі в найпрохолоднішу частину дня. Як і полив рослин, очищення сонячних панелей вранці перед піком спеки є оптимальним, хоча достатньо і раннього вечірнього очищення.

Очищення сонячних панелей може здатися складним завданням на перший погляд.

Процес дуже схожий на миття вікон та скляних дверей. Застосування м’якої мильної води та щітки з м’якою щетиною раз на місяць часто буває настільки ж складним, як і очищення сонячних панелей.

І переваги цих простих і дешевих дій можуть бути драматичними. Послідовне та ретельне очищення сонячних панелей може максимізувати термін їх служби та уловлювання енергії.

І кілька хвилин миття сонячних панелей можуть запобігти дорогим і трудомістким технічним проблемам, які в іншому випадку вимагали б дорогого ремонту або заміни.

Однак необхідно переконатися, що сонячна енергія застосовується екологічно чистим способом і розглядається як частина багатогранного рішення, а не як панацея від усіх бід. Неможливість належного очищення та обслуговування сонячних панелей може звести нанівець їх переваги або навіть бути шкідливою з точки зору споживання енергії та впливу на навколишнє середовище.

Правильне встановлення та використання сонячних панелей може бути ефективним способом скорочення викидів вуглецю, але переваги сонячних панелей. як для людини, яка їх чистить, так і для навколишнього середовища. можуть бути збільшені, якщо знати, як правильно чистити сонячні панелі.

Вуглецевий слід: Виробництво сонячних панелей в 1 простому поясненні

Скільки сонячних панелей мені потрібно? Калькулятор показує правильний розмір (безкоштовно)

Як перевірити вихідну потужність сонячних панелей (з мультиметром і без нього)

Калькулятор доходу сонячної ферми на акр: Дивіться норму прибутку, витрати, зароблені гроші

Посилання

1 Eisenson, M. (2022, 26 жовтня). Сонячні панелі зменшують викиди CO2 на акр, ніж дерева. і набагато більше, ніж кукурудзяний етанол. Колумбійська кліматична школа. Отримано 9 березня 2023, з

2 Chandler, D. L. (2022, 11 березня). Як очистити сонячні панелі без води. Новини MIT. Отримано 9 березня 2023, з

3 Вікіпедія. (2023, 9 березня). Сонячна батарея. Вікіпедія. Отримано 9 березня 2023, з

4 Тінкер, Л. (2016, 16 вересня). Отримання максимальної віддачі від сонячних панелей. Energy Gov. Отримано 9 березня 2023 з

Повний посібник з очищення та обслуговування сонячних панелей

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Сонячні панелі на даху можуть забруднюватися в результаті впливу пилу та забруднення.

З огляду на це, чи потрібно чистити сонячні панелі? Чи заважає бруд виробляти сонячну енергію?? Чи забезпечують вітер і дощ достатнє очищення? Чи варто доручати це завдання спеціалізованій клінінговій компанії?

У цьому посібнику ви знайдете все, що вам потрібно знати про очищення та обслуговування сонячних панелей!

З яких компонентів складається сонячна установка?

Перш за все, давайте розберемося з двома різними термінами, які обговорюються в цій статті:

 • Очищення сонячних панелей: це передбачає миття панелей, як вікон. Очищення можна поєднувати з профілактичним обслуговуванням сонячних колекторів.
 • Обслуговування сонячних панелей: мається на увазі технічне обслуговування, яке виконується професіоналом і в ідеалі повинно проводитися раз на рік.

Причина, по якій фотоелектричні панелі повинні бути очищені, полягає в тому, щоб забезпечити ефективність сонячних панелей. Неочищені панелі ризикують виробляти менше електроенергії і тим самим знижувати прибутковість установки.

Якщо вже на те пішло, то очищення та обслуговування сонячних панелей охоплює всі типи сонячних установок, включаючи:

З яких компонентів складається сонячна установка?

чистка, сонячних, панель, зробити, миття

Основними компонентами мережевої фотоелектричної установки є.:

 • Фотоелектричні сонячні панелі
 • Опорна конструкція
 • Інвертор або мікроінвертори
 • Автоматичний вимикач постійного струму (DC) та блок захисту
 • Автоматичний вимикач змінного струму (AC) та блок захисту

Основними компонентами сонячної теплової установки є

 • Теплові сонячні панелі
 • Первинний та вторинний контури
 • Теплообмінник
 • Бак-акумулятор тепла та гідравлічні насоси
 • Розширювальний бак
 • Трубки
 • Основна панель управління

Основними компонентами гібридної сонячної установки є:

 • Гібридні сонячні панелі, які містять теплообмінник
 • Опорна конструкція
 • Інвертор або мікроінвертори
 • Автоматичний вимикач постійного струму (DC) і блок захисту
 • Автоматичний вимикач змінного струму (AC) і блок захисту
 • Первинний та вторинний контури
 • Бак-акумулятор та гідравлічні насоси
 • Розширювальний бак
 • Труби
 • Основна панель управління

Існує безліч компаній, які пропонують послуги з очищення для кожної з цих сонячних панелей.

Коли варто звернутися до послуг компанії, що займається очищенням сонячних батарей

Звернення до компанії, що займається очищенням сонячних панелей, є розумним вибором для дуже великих установок, відомих як сонячні ферми або сонячні парки.

Чому це так? Оскільки, якщо ми виходимо з того, що нечисті сонячні панелі дають.5% сонячної потужності, це означає значний дефіцит енергії в контексті дуже великої установки5%. це середній розрахунок, представлений Міжнародним товариством сонячної енергії. Зниження ефективності буде більш детально розглянуто в наступному параграфі, що стосується перевірки за допомогою моніторингу

Крім цього сценарію, житловому користувачеві не обов’язково користуватися послугами клінінгової компанії, якщо панелі злегка нахилена. Якщо панелі укладені на підлозі, існує більша ймовірність накопичення бруду.

Зрештою, очищення сонячних панелей. це нескладна процедура, з якою ви можете впоратися так само добре, як і професіонал. Якщо у вас невелика установка, то варто очищати її самостійно, оскільки вартість професійного очищення перевищить очікуваний приріст енергії, пов’язаний з чистими сонячними панелями.

Насправді, ви також можете попросити свого інсталятора очистити ваші панелі під час планового технічного обслуговування. Він може виконати це завдання в повній безпеці.

Профілактичне обслуговування

Профілактичне обслуговування включає в себе бронювання зустрічі з вашим інсталятором сонячних панелей, щоб переконатися, що все в порядку. Ця процедура, як правило, повинна проводитися раз на рік і відрізняється від профілактичного обслуговування, яке передбачає усунення виявленої несправності або поломки.

Як часто слід чистити і обслуговувати сонячні панелі і протягом якого періоду часу?

В ідеалі раз на рік

Насправді, не існує нормативної частоти технічного обслуговування, якої слід дотримуватися щодо вашої сонячної установки (будь то фотоелектрична або теплова). Все залежить від місця встановлення та швидкості накопичення бруду.

Тим не менш, ви повинні прагнути до щорічної перевірки в рамках контракту на технічне обслуговування з вашим інсталятором сонячних панелей. У будь-якому випадку, це те, що ми радимо робити нашим клієнтам DualSun. Тому очищення може відбуватися і в цей час.

Насправді, частота очищення сонячної установки залежить від її розташування. Сонячна панель, безумовно, швидше накопичує бруд, якщо вона особливо піддається впливу сільськогосподарського пилу, пташиного посліду, піску або забруднення.

Крім того, тривалий період посухи також може сприяти накопиченню бруду на панелях, оскільки вони не отримують вигоди від природного промивання дощем.

Оптимальний період для очищення сонячних панелей

Оптимального періоду для очищення сонячних панелей не існує. Однак кінець зими здається більш сприятливим часом для їх очищення, оскільки сонце повертається і рівень виробництва зростає.

Майте на увазі, що ваш інсталятор може бути дуже зайнятий в цей час, оскільки це також ідеальний період для виконання монтажних робіт. Тож очікуйте швидкого втручання з його боку.

Нарешті, не існує певного часу доби для очищення сонячних панелей. Тим не менш, щоб уникнути перешкод для сонячної енергії, ви можете вибрати світанок або сутінки, коли панелі менш теплі.

Типи операцій з обслуговування сонячних панелей

Перевірка через моніторинг

Окрім візуальної оцінки ваших колекторів, найкращий спосіб дізнатися, чи потрібно чистити сонячні панелі. це перевірити їхню продуктивність. Чи зменшилася вона через нечисті сонячні панелі? Якщо це так, нижчий за норму рівень вихідної потужності сповістить вас про те, що настав час для очищення.

DGS eV, яка є німецькою секцією Міжнародного товариства сонячної енергії, у своєму “Посібнику з фотоелектрики” зазначає наступне: в середньому, нечищена фотоелектрична сонячна панель генерує від 2 до 7% менше енергії, ніж чиста панель.

Однак дуже різке падіння рівня виробництва свідчить скоріше про технічну проблему. Тому, якщо рівень ефективності падає більш ніж на 10%, вам слід звернутися до професіонала для обслуговування вашої системи.

Ваш сонячний монітор надає всі ці дані. Просто увійдіть у свій онлайн-інтеейс і перевірте дані про вихід енергії.

Інструменти, необхідні для правильного очищення фотоелектричних панелей

Для очищення поверхні панелей вам знадобиться м’яка, тепла вода і неабразивна губка. Нічого більше.

Пам’ятайте, що подача холодної води на теплу панель може призвести до теплового удару, тим самим пошкодивши вашу панель. Крім того, миття жорсткою водою може залишити білий наліт на скляних панелях і, таким чином, вплинути на їх продуктивність.

Якщо можливо, використовуйте телескопічну палицю, щоб уникнути непотрібного ризику підніматися на дах.

І останнє, але не менш важливе, майже само собою зрозуміло, що вам слід уникати занадто сильного нахилу панелей.

Чого слід уникати при очищенні сонячних панелей

Деякі засоби для чищення можуть пошкодити сонячні панелі, тому їх слід уникати:

 • Жорстка вода. Вони можуть залишати білий наліт, який зменшує вихід фотоелектричної енергії.
 • Абразивні губки. Вони можуть подряпати панелі.
 • Дуже холодна вода: Використання дуже холодної води на теплій панелі може призвести до теплового удару та безповоротного пошкодження сонячної панелі.
 • Вода під дуже високим тиском. Це може пошкодити з’єднання в рамі панелі. Тому слід уникати використання апаратів високого тиску типу Kärcher.
 • Розчинники та миючі засоби. Такі продукти можуть пошкодити поверхню сонячних колекторів.

Ви успішно підписалися!

Очищення та обслуговування фотоелектричних систем

Як ми вже зазначали раніше, сонячні панелі можуть працювати на оптимальному рівні, тільки якщо вони чисті та вільні від будь-яких предметів або елементів, які можуть блокувати сонячні промені. Це стосується і тіні!

У Франції достатньо вітру і дощу, щоб належним чином очистити і змити фотоелектричні сонячні установки, але ви також можете протирати панелі губкою, якщо бажаєте.

Що стосується технічного обслуговування, нагадуємо, що фотоелектричні сонячні панелі не потребують спеціального технічного обслуговування.

Це так. Вони надзвичайно надійні та міцні. і можуть працювати до 30 років! Все, що вам потрібно зробити, це забезпечити періодичну перевірку кабелів, лічильника потужності та інвертора. Простий погляд на монітор попередить вас про несподіване падіння рівня виробництва.

Очищення та обслуговування теплових сонячних панелей

Процедура очищення аналогічна процедурі очищення панелей будь-якого іншого типу.

Однак цей тип сонячних установок вимагає суворого теплового обслуговування, заснованого на рекомендаціях, викладених кожним виробником частково. Вони вказані в інструкціях по догляду та технічному обслуговуванню.

Теплове обслуговування установки здійснюється інсталятором сонячної електростанції раз на рік, і в цей час він:

 • Перевірте тиск води за допомогою манометра, щоб переконатися, що він становить не менше 1 бар. Якщо тиск опускається нижче 1 бар, це може поставити під загрозу циркуляцію гліколевої води і негативно вплинути на всю сонячну установку.
 • Контролює кількість гліколю, який є виявлення антифризу в панелях. Кількість гліколю повинна бути достатньою, щоб запобігти замерзанню панелей взимку.
 • Контролює роботу запобіжних пристроїв установки, таких як змішувальний клапан на виході в бак гарячої води або запобіжний клапан геліосистеми.
 • Забезпечує ідеальну герметичність та водонепроникність системи. Підтверджує відсутність витоків рідини на доступних частинах системи.
 • Перевірка насоса, розширювального бака та електричних з’єднань.

Всі дії, що виконуються на тепловій установці, повинні бути записані монтажником у зошиті для технічного обслуговування та збережені таким чином, щоб забезпечити точне відстеження протягом усього терміну служби установки.

Очищення та обслуговування гібридних сонячних панелей

Особливістю гібридних сонячних панелей є те, що вони поєднують дві системи в одній: фотоелектричні панелі спереду і теплові панелі ззаду, в напрямку до даху.

Гібридні сонячні панелі очищаються точно так само, як фотоелектричні або теплові панелі, тобто м’якою, теплою водою і неабразивною губкою.

Що стосується фотоелектричної частини, ця процедура ідентична процедурі для класичної панелі, яка складається з перевірки кабелів, виробничого корпусу та сонячного інвертора.

Обслуговування теплової сторони аналогічне до обслуговування теплової сонячної установки. Різниця в тому, що сонячні гібридні панелі, такі як DualSun, не перегріваються. Ця переважна функція зберігає теплоносій, а також компоненти панелі протягом тривалого періоду часу, що робить непотрібною заміну компонентів і, отже, значно зменшує витрати на технічне обслуговування.

Зверніть увагу, що посібник з обслуговування сонячних панелей доступний для всіх, хто бажає встановити гібридну установку DualSun.

Обслуговування інвертора та корпусу

Для початку нагадаємо, що сонячний інвертор. це незамінна частина сонячної установки, яка перетворює вихідний постійний струм в змінний. Він також поставляється в меншому форматі, який називається мікроінвертор.

Обслуговування інвертора. це безпроблемне завдання. Раз на рік необхідно очищати повітрозабірники, щоб пристрій міг належним чином охолоджуватися. Індикаторні лампочки і різні дисплеї також повинні бути перевірені в цей час.

Ця процедура обмежує зниження продуктивності пристрою в кінці терміну його служби. Слід зазначити, що сонячний інвертор має розрахунковий термін служби близько 10 років. На додаток до очищення та обслуговування, її потрібно буде замінити принаймні один раз протягом терміну служби фотоелектричної системи.

І останнє, але не менш важливе, ми звертаємо увагу на інші корпуси роз’ємів. Обслуговування полягає у витиранні пилу та перевірці індикаторних лампочок.

Для подальшого читання запрошуємо вас переглянути наступні статті:

Залишити відповідь