Порівняйте ціни та відгуки постачальників сонячних панелей поблизу вас онлайн. Підключення контролера сонячного заряду

Типи сонячних контролерів заряду, їх функціональність та застосування

Контролер сонячного заряду. це, по суті, контролер напруги або струму для зарядки акумулятора та запобігання перезарядці електричних елементів. Спрямовує напругу і струм, що надходять від сонячних панелей, на електричний елемент. Як правило, 12-вольтові панелі видають від 16 до 20 В, тому якщо немає регулювання, то електричні елементи можуть пошкодитися від перезарядки. Як правило, електричні накопичувачі вимагають близько 14 до 14.5В для повної зарядки. Контролери сонячного заряду доступні з будь-якими функціями, вартістю та розмірами. Асортимент контролерів заряду. від 4-х.5А і до 60-80А.

Типи контролерів сонячних зарядних пристроїв:

 • Прості 1 або 2 ступеневі регулятори
 • ШІМ (широтно-імпульсна модуляція)
 • Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Прості 1 або 2 елементи керування: Він має шунтуючі транзистори для управління напругою в один або два етапи. Цей контролер в основному просто замикає сонячну панель, коли досягається певна напруга. Їх основним справжнім паливом для збереження такої сумнозвісної репутації є їх непохитна якість. у них так мало сегментів, що вони майже не ламаються.

ШІМ (широтно-імпульсна модуляція): Це контролер заряду традиційного типу, наприклад, сибірська виразка, Blue Sky тощо. Це, по суті, галузевий стандарт зараз.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT): Контролер сонячного заряду MPPT є яскравою зіркою сучасних сонячних систем. Ці контролери дійсно визначають найкращу робочу напругу та силу струму сонячної панелі та узгоджують її з банком електричних елементів. Результат. додаткові 10-30% більше енергії з вашого сонячного кластера в порівнянні з ШІМ-контролером. Зазвичай варто розглядати для будь-яких сонячних електричних систем потужністю понад 200 Вт.

Особливості сонячних контролерів заряду:

 • Захищає батарею (12В) від перезарядки
 • Зменшує обслуговування системи та збільшує термін служби батареї
 • Індикація автоматичного заряду
 • Надійність висока
 • Від 10 до 40 ампер зарядного струму
 • Контролює зворотний потік струму

Функція контролера сонячного заряду:

Найважливіший контролер заряду в основному контролює напругу пристрою і розмикає ланцюг, зупиняючи зарядку, коли напруга акумулятора піднімається до певного рівня. Контролери заряду використовують механічне реле для розмикання або замикання ланцюга, припиняючи або починаючи подачу енергії на електричні накопичувачі.

Як правило, сонячні енергетичні системи використовують батареї на 12 В. Сонячні панелі можуть передавати набагато більшу напругу, ніж зобов’язана заряджати батарея. Напруга заряду може підтримуватися на оптимальному рівні, в той час як час, необхідний для повної зарядки електричних накопичувачів, скорочується. Це дозволяє сонячним системам постійно працювати оптимально. Завдяки підвищеній напрузі в проводах від сонячних панелей до контролера заряду, розсіювання потужності в проводах принципово зменшується.

Контролери сонячного заряду також можуть контролювати зворотний потік енергії. Контролери заряду можуть розпізнати, коли від сонячних панелей не надходить енергія, і розмикають ланцюг, що відокремлює сонячні панелі від акумуляторних пристроїв, і зупиняють зворотний потік струму.

Застосування:

Останнім часом процес виробництва електроенергії з сонячного світла має більшу популярність, ніж інші альтернативні джерела, а фотоелектричні панелі абсолютно не забруднюють навколишнє середовище і не вимагають високого рівня обслуговування. Нижче наведено кілька прикладів використання сонячної енергії.

 • Вуличні ліхтарі використовують фотоелектричні елементи для перетворення сонячного світла в електричний заряд постійного струму. Ця система використовує сонячний контролер заряду для зберігання постійного струму в акумуляторах і використовується в багатьох сферах.
 • Домашні системи використовують фотоелектричний модуль для домашнього застосування.
 • Гібридна сонячна система використовує кілька джерел енергії для забезпечення цілодобового резервного живлення інших джерел.

Приклад контролера сонячного заряду:

У наведеному нижче прикладі сонячна панель використовується для зарядки акумулятора. Набір операційних підсилювачів використовується для безперервного моніторингу напруги на панелі та струму навантаження. Якщо батарея повністю заряджена, про це сигналізує зелений світлодіод. Для індикації стану недозарядки, перевантаження та глибокого розряду використовується набір світлодіодів. MOSFET використовується як силовий напівпровідниковий перемикач в контролері сонячного заряду, щоб забезпечити відключення навантаження в умовах низького заряду або перевантаження. Коли батарея повністю заряджається, сонячна енергія перенаправляється за допомогою транзистора на фіктивне навантаження. Це захистить батарею від перезарядки.

Цей пристрій виконує 4 основні функції:

 • Заряджає акумулятор.
 • Індикація повного заряду акумулятора.
 • Контролює напругу акумулятора і, коли вона мінімальна, відключає живлення вимикача навантаження, щоб відключити підключення навантаження.
 • У разі перевантаження вимикач навантаження знаходиться у вимкненому стані, забезпечуючи відключення навантаження від живлення акумулятора.

Сонячна панель. це сукупність сонячних елементів. Сонячна панель перетворює сонячну енергію в електричну. Сонячна панель використовує омічний матеріал для з’єднань, а також для зовнішніх клем. Таким чином, електрони, створені в матеріалі n-типу, проходять через електрод до дроту, підключеного до батареї. Через батарею електрони досягають матеріалу p-типу. Тут електрони з’єднуються з отворами. Коли сонячна панель підключена до батареї, вона поводиться як інша батарея, і обидві системи з’єднані послідовно, як дві батареї, з’єднані послідовно. Сонячна панель повністю складається з чотирьох технологічних етапів: перевантаження, низький рівень заряду, низький рівень заряду акумулятора та стан глибокого розряду. Вихід з сонячної панелі підключений до перемикача, а звідти вихід подається на акумуляторну батарею. А звідти він переходить до вимикача навантаження і, нарешті, до вихідного навантаження. Ця система складається з 4 різних частин. індикація та виявлення перенапруги, виявлення перезаряду, індикація перезаряду, індикація та виявлення низького заряду акумулятора. У разі перезарядження, енергія від сонячної панелі через діод подається на MOSFET-перемикач в обхід. У разі низького заряду живлення MOSFET перемикача відключається, переводячи його у вимкнений стан і, таким чином, вимикаючи подачу живлення на навантаження.

Сонячна енергія є найчистішим і найдоступнішим джерелом відновлюваної енергії. Сучасні технології дозволяють використовувати цю енергію для різних цілей, включаючи виробництво електроенергії, освітлення та нагрівання води для побутових, комерційних або промислових потреб.

Що таке контролер заряду і чому він важливий?

Як випливає з назви, контролер заряду сонячної батареї. це компонент системи сонячних панелей, який контролює зарядку акумуляторної батареї. Контролери заряду сонячних батарей забезпечують заряд акумуляторів з належною швидкістю і до належного рівня. Без контролера заряду батареї можуть бути пошкоджені вхідною енергією, а також можуть пропускати енергію назад до сонячних панелей, коли сонце не світить.

Контролери сонячного заряду виконують просту роботу, але важливо дізнатися про два основні типи, як вони працюють і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами. Озброївшись цими знаннями, ви станете на крок ближче до створення автономної сонячної системи!

Дізнайтеся, скільки можна заощадити, встановивши сонячну батарею

Основні висновки

 • Контролери заряду сонячних батарей дозволяють безпечно заряджати та розряджати батареї, використовуючи вихідну потужність сонячних панелей.
 • Контролер заряду потрібен щоразу, коли батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей; найчастіше в невеликих автономних системах.
 • Два типи контролерів заряду. це широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) та відстеження точки максимальної потужності (MPPT).
 • ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні, і найкраще підходять для невеликих автономних систем з декількома сонячними панелями та акумуляторами.
 • Контролери заряду MPPT є дорожчими та ефективнішими, і добре підходять для великих автономних систем, які можуть живити невеликий будинок або будиночок.
 • Найкращі контролери заряду виробляються такими брендами, як Victron, EPEVER і Renogy, але контролери заряду інших виробників можуть бути просто чудовими, якщо ви знаєте, на що звертати увагу.

Кому потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Контролер заряду необхідний кожного разу, коли акумуляторна батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей. У більшості випадків це означає невелику автономну установку, наприклад, сонячні панелі на автофургоні або будиночку. Якщо ви шукаєте інформацію про те, як використовувати сонячні батареї та акумулятори поза мережею, ви потрапили в потрібне місце!

Існують також контролери заряду, призначені для забезпечення резервування батареї для існуючої мережевої сонячної системи, яка знаходиться на даху будинку або підприємства. Для цього потрібен високовольтний контролер заряду і, як правило, потрібно перепрограмувати систему, щоб спрямувати частину сонячної енергії через контролер заряду.

Як працює контролер заряду сонячної батареї?

Перш ніж ми почнемо, попереджаємо: ми говоритимемо про напругу, силу струму та потужність. Якщо вам потрібно нагадати, як ці речі працюють разом, перегляньте нашу статтю про вати, кіловати та кіловат-години.

Контролер сонячного заряду підключається між сонячними панелями та акумуляторами, щоб забезпечити безпечне та ефективне надходження енергії від панелей до акумулятора. Батарея живить інвертор, який перетворює постійний струм на змінний для роботи приладів (так званих навантажень).

пора, ціни, сонячних, панель

Як працює контролер заряду в автономній сонячній системі.

Чотири основні функції контролера заряду сонячної батареї

 • Приймання енергії, що надходить від сонячних панелей
 • Контролюйте кількість енергії, що надходить до акумулятора
 • Слідкуйте за напругою акумулятора, щоб не допустити його перезарядки
 • Дозвольте енергії надходити тільки від сонячних панелей до акумуляторів

Під час заряджання акумулятора його напруга зростає, до певної межі. Акумулятор може бути пошкоджений, якщо додатковий заряд перевищує цю межу. Таким чином, здатність акумулятора надавати або приймати енергію можна виміряти за його напругою. Наприклад, типова 12-вольтова свинцево-кислотна батарея AGM покаже напругу 11.8 вольт при заряді 10% до 12.9 вольт при 100% заряді.

Основна функція контролера сонячного заряду полягає в тому, щоб забезпечити кількість енергії, яка надходить до акумулятора, достатню для його заряду, але не настільки, щоб вона підвищувала напругу акумулятора вище безпечного рівня. Він робить це, зчитуючи напругу батареї та обчислюючи, скільки додаткової енергії потрібно для повної зарядки акумулятора.

Ще одна важлива функція контролера заряду. запобігати поверненню струму назад до сонячних панелей. Коли сонце не світить, сонячні панелі не виробляють жодної напруги. Оскільки електрика перетікає з високої напруги в низьку, енергія в акумуляторі буде перетікати в сонячні панелі, якщо не буде нічого, щоб її зупинити. Це потенційно може спричинити пошкодження. Контролер заряду має діод, який дозволяє потужності текти в одному напрямку, запобігаючи поверненню електроенергії назад в панелі.

Як сонячна енергія потрапляє від панелей до акумуляторів

Як ми вже згадували вище, енергія перетікає від високої напруги до низької. Отже, щоб додати енергії до акумулятора, вихідна напруга сонячної панелі завжди повинна бути трохи вищою, ніж напруга акумулятора, який вона заряджає. На щастя, сонячні панелі спроектовані таким чином, щоб видавати більше напруги, ніж потрібно акумулятору в будь-який момент часу.

Ось приклад: Скажімо, у вас є одна сонячна панель потужністю 100 Вт і 12-вольтова батарея. Пам’ятайте, що 12-вольтова батарея насправді здатна заряджатися приблизно до 12.9 вольт. 12 вольт. це так звана “номінальна напруга”, тоді як фактична напруга батареї залежить від того, наскільки вона заряджена. Вона може опуститися до 11.8 вольт при низькому заряді і 12.9 вольт при повному заряді.

100-ватна сонячна панель може видати максимум 18 вольт, що трохи зависоко для безпечного сприйняття акумулятором. Якщо залишити її підключеною до акумулятора занадто довго, це може призвести до небезпечної ситуації, в результаті чого всередині акумулятора накопичиться тиск, який буде виходити назовні у вигляді хімічної пари.

Вам потрібен контролер заряду між сонячною панеллю та акумулятором, щоб обмежити напругу, доступну для акумулятора. Але справа не тільки в напрузі. він також повинен витримувати певний струм (силу струму), що протікає через нього. Ось тут і з’являється номінальний струм контролера заряду.

Номінальний струм контролера заряду

Кількість ампер струму, яку може обробляти контролер заряду, називається його “рейтингом.” Перевищення номінальної сили струму може призвести до пошкодження проводки всередині контролера заряду. Розглянемо контролер заряду, розрахований на 30 ампер струму. Описана вище одиночна сонячна панель потужністю 100 Вт видає 5.5 ампер струму при 18 вольтах. Ця сила струму набагато нижча, ніж максимальна сила струму контролера заряду в 30 ампер, тому контролер заряду може легко впоратися з потужністю однієї сонячної панелі.

Фактично, він може обробляти потужність декількох сонячних панелей, підключених паралельно (що збільшує вихідний струм). Але є важливе правило щодо номіналів контролерів заряду: завжди переконайтеся, що ваш контролер заряду розрахований на 25% більше ампер, ніж повинні видавати ваші сонячні панелі. Це тому, що сонячні панелі можуть перевищувати свій номінальний вихідний струм під особливо яскравим сонцем, і ви не хочете, щоб ваш контролер заряду згорів у рідкісному випадку, коли це трапиться.

Пам’ятаючи про це правило, 30-амперний контролер заряду в нашому прикладі може приймати номінальний вихід до 24 ампер. Ви можете підключити цілих чотири з цих 5.5-амперні сонячні панелі з’єднані паралельно, щоб створити сонячну батарею, здатну видавати 22 ампера, залишаючись в межах номіналу контролера заряду плюс подушка в 25%. Якщо ви думаєте, що в майбутньому ви можете збільшити розмір вашої сонячної батареї, придбайте контролер заряду, розрахований на 50% більше ампер, ніж ваші нагальні потреби.

Узгодження напруг

Ще одним фактором при виборі контролера заряду є напруга акумуляторної батареї, яку ви хочете зарядити. Послідовне з’єднання батарей збільшує напругу, яку вони можуть видавати і приймати. Наприклад, дві 12-вольтні батареї, з’єднані послідовно, будуть працювати при 24 номінальних вольтах. На ринку є контролери заряду, які можуть працювати з батареями на 12, 24, 36 і 48 вольт. Вам потрібно переконатися, що контролер заряду, який ви купуєте, може сполучатися з напругою акумуляторної батареї.

Етапи заряджання акумулятора

Існує три етапи заряджання акумулятора: об’ємний, абсорбційний та плаваючий. Вони відповідають ступеню зарядженості акумулятора.

 • Об’ємний: коли заряд батареї низький, контролер заряду може безпечно подавати на неї багато енергії, і батарея дуже швидко наповнюється зарядом.
 • Поглинання: коли акумулятор наближається до повного заряду (близько 90%), контролер заряду зменшує вихідний струм, і акумулятор заряджається повільніше до повного заряду.
 • Плаваючий: коли батарея повністю заряджена, контролер заряду трохи знижує вихідну напругу, щоб підтримувати повний заряд.

Уявіть собі, що ви наливаєте воду з глечика в чашку з дуже повільним витіканням: коли чашка порожня, ви починаєте наливати і швидко збільшуєте кількість води, що наливається, поки чашка не буде майже повною. Потім ви зменшуєте потік, поки чашка не наповниться. Щоб зберегти чашку повною, незважаючи на протікання, ви наливаєте лише цівку, щоб підтримувати її наповненість.

Процес об’ємного / абсорбційного / плаваючого заряду був розроблений для свинцево-кислотних акумуляторів глибокого циклу. Деякі нові літієві батареї допускають більший струм до повного заряду, а це означає, що контролер заряду в парі з літієвою батареєю можна налаштувати так, щоб скоротити або усунути стадію поглинання.

Типи контролерів заряду

Існує два основних способи управління потоком енергії до акумулятора, і вони відповідають двом типам контролерів заряду: широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

Широтно-імпульсна модуляція. це найпростіший і найдешевший автоматичний спосіб контролювати потік енергії між сонячними панелями та акумулятором. На ринку існують ШІМ-контролери заряду, які коштують від 15 до 40.

ШІМ-контролер заряду гарантує, що батарея ніколи не заряджається до максимальної напруги, вмикаючи і вимикаючи потік енергії сотні разів на секунду (i.e. (надсилання “імпульсів” потужності), щоб зменшити середню напругу, що надходить від сонячних панелей. Ширина імпульсів зменшує середню вихідну напругу.

Ось зображення, щоб проілюструвати, як працюють імпульси:

пора, ціни, сонячних, панель

Наприклад, якщо контролер заряду приймає 18 вольт від сонячної панелі, він може налаштувати імпульси так, щоб вони були увімкнені 82% часу, а вимкнені 18% часу. Це знизить середню напругу на 18%, приблизно до 14.8 вольт, які можуть бути використані для зарядки наполовину розрядженого AGM акумулятора. Коли батарея наближається до повного заряду, ШІМ-контролер заряду ще більше вкорочує імпульси, приблизно до 77% часу, або 13.8 вольт, щоб запобігти перезарядці акумулятора.

На жаль, надлишкова енергія, вироблена сонячними панелями, витрачається на зниження вихідної напруги. У нашому прикладі контролер заряду буде мати середню ефективність близько 80%. Це означає, що дуже важливо переконатися, що вихідна напруга сонячних панелей не надто перевищує напругу вашої акумуляторної батареї з ШІМ-контролером заряду, щоб звести до мінімуму втрати енергії. Якщо ваша сонячна батарея видає набагато вищу напругу, ШІМ-контролер заряду знизить цю напругу до тієї, яку може прийняти батарея, а решту витратить даремно.

Ефективність близько 80% є достатньою для невеликих автономних систем, таких як кілька сонячних панелей, підключених до пари акумуляторів, особливо при низькій вартості ШІМ-контролера заряду. Для більших систем з набагато більшою потужністю, як правило, краще використовувати інший тип контролера заряду, відомий як відстеження точки максимальної потужності, або MPPT.

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Контролер заряду сонячної батареї MPPT працює шляхом перетворення вхідної енергії від сонячних панелей для досягнення теоретично найвищої ефективності при правильній вхідній напрузі для акумулятора. Контролер заряду робить це, обчислюючи точку, в якій може протікати максимальний струм при напрузі, яку може прийняти батарея, а потім перетворюючи вихід сонячної панелі в цю суміш напруги і струму.

Основними перевагами контролерів заряду MPPT є більша ефективність і сумісність з сонячними батареями на більш високу напругу. Це означає, що ви можете заряджати 12-вольтову батарею з більшою сонячною батареєю, підключеною послідовно, якщо ви не перевищуєте номінальну силу струму контролера. Ви можете розрахувати цю межу, взявши загальну потужність сонячної батареї та розділивши її на напругу акумуляторної батареї, щоб отримати максимально можливу вихідну потужність в амперах.

Давайте використаємо ті ж приклади, що і раніше. Сонячна панель видає 100 Вт, або близько 5.5 ампер на 18 вольт. Контролер заряду MPPT перетворює вихідну потужність в 14.8 вольт, але втрачає близько 5% потужності в процесі перетворення. Отже, вихідний струм контролера MPPT становить близько 6.4 ампера, помножені на 14.8 вольт, або 95 Вт.

Теоретично, за годину повного сонця контролер заряду MPPT віддасть батареям 95 ампер-годин енергії, в той час як вихідна потужність контролера заряду PWM становить близько 80 ампер-годин. На практиці все не так просто, як виявив професіонал сонячної енергетики Вілл Проуз у цьому відео:

Загальні характеристики та налаштування контролера заряду

Основні функції найпростішого ШІМ-контролера заряду включають можливість встановлення типу батареї та напруги батареї, а також індикатори, що вказують на фазу заряду (об’ємний, поглинання та плаваючий). просунуті моделі з ШІМ і MPPT оснащені невеликим РК-дисплеєм для програмування і відображення даних, портом теплового датчика для моніторингу температури акумулятора і комунікаційним портом для підключення контролера заряду до зовнішнього дисплея або комп’ютера. Найсучасніші контролери заряду мають Bluetooth-з’єднання та додаток для налаштування параметрів.

Рекомендований струм заряду

На ринку доступні тонни контролерів тонкого заряду. Пошукайте на будь-якому сонячному ринку або онлайн-маркетплейсі, наприклад, на Amazon, і ви обов’язково знайдете десятки результатів.

Найдешевші ШІМ-контролери заряду можна придбати приблизно за 15 доларів, і вони часто є ребрендинговими версіями одного і того ж дизайну. Їм не вистачає багатьох функцій, але вони відносно надійні, оскільки вони недорогі. дорогі ШІМ-контролери заряду, виготовлені з більш якісних матеріалів, можна придбати за ціною менше 50 доларів, тоді як повнофункціональні MPPT-контролери заряду коштують від 100 до 200 доларів.

Нижче наведено кілька рекомендованих нами контролерів заряду за різними ціновими категоріями для середніх автономних систем.

Renogy Wanderer 30A 12V PWM

пора, ціни, сонячних, панель

ШІМ-контролер заряду Renogy Wanderer 30A. це надійний вибір для невеликих автономних систем. Він може витримувати струм до 30 А при напрузі 12 В, тому не призначений для великої системи.

У нього немає екрану, але він сумісний з трьома основними типами свинцево-кислотних акумуляторів, а також літієвими батареями. Він має порт для підключення додаткового датчика температури і порт RS232, який можна використовувати для програмування контролера заряду або навіть для додавання Bluetooth-модуля BT-1 від Renogy для підключення до програми Renogy на вашому смартфоні.

Wanderer можна придбати приблизно за 40 від Amazon або Renogy безпосередньо.

EPEVER Tracer BN 30A 12V/24V MPPT

пора, ціни, сонячних, панель

Контролер заряду EPEVER Tracer BN MPPT 30A. не найдешевший контролер заряду MPPT на ринку, але він дуже хороший. Завдяки литому алюмінієвому корпусу, міцним роз’ємам і виходу постійного струму для живлення таких навантажень, як прилади постійного струму або світлодіодні світильники, Tracer BN є надійним обладнанням, яке ідеально підходить для сонячної зарядки свинцево-кислотних акумуляторів в 12- і 24-вольтових банках. Він може приймати вхідну потужність сонячних панелей до 2,340 Вт (це дорівнює трьом паралельним ланцюжкам з чотирьох 60-елементних сонячних панелей, з’єднаних послідовно). Tracer можна запрограмувати на зарядку літієвих батарей, але він не постачається з попередньо встановленим профілем зарядки для них.

Цей комплект EPEVER Tracer BN на Amazon включає датчик температури, кріпильні елементи та окремий екран для програмування та моніторингу стану здоров’я та заряду вашої акумуляторної системи. Ціна на момент публікації. 179.99.

Victron Energy SmartSolar 30A 100V MPPT

пора, ціни, сонячних, панель

Victron є одним з найбільш надійних сонячних брендів у світі, і його технології зараз стають все більш доступними в Сполучених Штатах. Цей контролер заряду 30А, 100В відомий як один з найкращих на ринку. Як і контролер EPEVER, він працює з 12- або 24-вольтовими акумуляторними батареями, але дозволяє використовувати сонячні батареї з дещо нижчою напругою. Щоб не перевищити номінальну потужність цього зарядного пристрою, ви можете з’єднати три паралельні ланцюжки з трьох 60-елементних сонячних панелей послідовно, щоб досягти вихідної напруги 90 вольт при силі струму близько 20 ампер (1 800 Вт сонячної потужності).

Він виготовлений з якісних компонентів, швидко та ефективно розраховує точку максимальної потужності, а також дуже простий у використанні. Лінійка контролерів заряду SmartSolar оснащена модулем Bluetooth і може підключатися до додатку VictronConnect на Android, iOS, macOS і Windows для легкого програмування. Можливо, найважливіше, що ви отримуєте 5-річну обмежену гарантію, яка захищає вас від дефектів матеріалів та виготовлення.

SmartSolar 30A є найдорожчим продуктом у нашому списку. близько 225 доларів на Amazon, але, читаючи відгуки його користувачів, ви можете зрозуміти, чому витрати можуть бути виправдані.

Контролери сонячного заряду: чи підходять вони вам?

Вся інформація, наведена вище, повинна дати вам хорошу базу знань про те, як працюють контролери сонячного заряду і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами, але ніщо не замінить практичний, реальний досвід! Якщо у вас є кілька доларів, ви можете створити досить простий автономний сонячний “генератор”, використовуючи одну сонячну панель, контролер заряду, акумулятор і дешевий інвертор. Вибір контролера заряду, який завеликий для невеликого застосування, дає вам можливість збільшити розмір сонячної батареї та акумуляторної батареї, коли ви отримаєте досвід або знайдете нові способи використання накопиченої сонячної енергії.

Тепер вийдіть на вулицю і почніть змушувати сонячні батареї та акумулятори працювати на вас!

Підключення сонячних панелей до контролера заряду (розраховано)

Функція контролера заряду полягає в тому, щоб захистити акумуляторну батарею від пошкодження через перевантаження і перезарядку. Дві сонячні панелі підключаються послідовно або паралельно до контролера заряду, який з’єднує їх з акумуляторною батареєю. Припустимо, що у нас є дві стандартні сонячні панелі потужністю 100 Вт, кожна з яких генерує 20 В (вольт) при силі струму 5 А (ампер), заряджаючи батарею 12 В.

Послідовно з’єднані дві сонячні панелі генерують 40 В при 5 А, а при додаванні напруг. 200 Вт. З’єднані паралельно, струм підсумовується, і система видасть 20 В при 10 А на виході 200 Вт. Контролер заряду регулює струм і напругу на батареї до 14 В при 14.28 A.

Контролер заряду перетворить енергію, що генерується сонячними панелями, і пристосує її до вимог для заряду акумулятора. Акумулятор 12 В заряджається при напрузі 14 В; таким чином, контролер заряду буде регулювати вихідний струм до 14.28 А для забезпечення 200 Вт потужності акумулятора.

Вхідна потужність у Ваттах буде збалансована вихідною потужністю у Ваттах відповідно до параметрів заряду батареї.

Ми розглянемо вплив наступних критеріїв:

 • Орієнтація сонячних панелей: послідовно або паралельно
 • Напруга акумуляторної батареї
 • Захист контролера заряду

Давайте розглянемо, як контролери заряду захищають і балансують вихідну потужність від сонячних панелей для зарядки батарей і силових навантажень.

пора, ціни, сонячних, панель

Де контролер заряду вписується в сонячну систему?

Сонячну панель не можна підключати безпосередньо до акумулятора або батареї, оскільки це призведе до пошкодження найдорожчого елемента сонячної системи.

Основними вартісними елементами сонячної системи є акумуляторна батарея та сонячні панелі.

Сонячні панелі досить міцні і спроектовані таким чином, щоб витримати до тридцяти років впливу стихії. Акумуляторна батарея коштує дорого, але не прослужить так довго, як сонячні панелі.

Навіть сучасні літій-іонно-фосфатні батареї прослужать десять-дванадцять років, перш ніж потребуватимуть заміни. Для заливних акумуляторів старого типу термін служби набагато коротший.

Контролер заряду використовується для правильного підбору потужності, що генерується сонячними панелями, для заряду батареї при найбільш оптимальних параметрах вхідної напруги та струму заряду.

Запобігання перезаряду

Як тільки батарея наближається до повного заряду, контролер заряду зменшує швидкість заряду, щоб запобігти перезарядженню та пошкодженню батареї.

Важливо відзначити, що контролери заряду не використовуються в сонячних системах, прив’язаних до електромережі, а тільки там, де є акумуляторна батарея, яку потрібно заряджати. Основна роль полягає в тому, щоб захистити акумуляторну батарею, контролюючи швидкість заряду.

Деякі контролери заряду також мають контроль навантаження постійного струму, підключаючи додатки постійного струму до контролера заряду.

Таким чином, контролер заряду може керувати зарядкою акумуляторної батареї та подачею живлення постійного струму до пристроїв постійного струму, підключених до контролера заряду.

Коли сонячні панелі не генерують енергію в нічний час, контролер заряду запобігає перетіканню енергії від акумуляторної батареї до сонячних панелей і дозволяє подавати енергію тільки на навантаження постійного струму.

пора, ціни, сонячних, панель

Контролери заряду керують багатоступеневою зарядкою акумуляторів

Контролер заряду буде керувати потоком енергії до батарей, відстежуючи стан заряду батарей (SOC). Якщо SOC низький, контролер заряду дозволить повному потоку енергії заряджати батареї при оптимальній напрузі і струмі заряду.

Коли контролер заряду відчує, що батареї заповнюються, він сповільнить швидкість потоку для зарядки батарей, щоб запобігти їх перезарядці та перегріву. Перезарядка призведе до википання електроліту в акумуляторі, пошкодження батареї та значного скорочення терміну її служби.

Коли контролер заряду виявить, що SOC акумулятора повний, він продовжить крапельний заряд акумулятора для підтримки його оптимального SOC. Ця багатоступенева зарядка. це те, для чого призначений контролер заряду.

Ключові моменти багатоступеневої зарядки

пора, ціни, сонячних, панель

 • Масова зарядка. передача всієї доступної потужності від сонячної панелі до акумуляторної батареї з оптимальною напругою та струмом.
 • Абсорбційна зарядка. у міру накопичення заряду акумуляторної батареї він регулює напругу і струм, щоб знизити їх до безпечного рівня зарядки.
 • Зрівняльний заряд (переповнені батареї). підтримується висока напруга, а періодичні підйоми напруги будуть перемішувати електроліт і вирівнювати різницю між напругами елементів.
 • Плаваюча зарядка. підтримує низьку напругу на батареї, коли батарея повністю заряджена.

Одна або кілька сонячних панелей потребують контролю заряду

Контролер заряду завжди повинен бути встановлений між сонячною панеллю та акумуляторною батареєю. Дві сонячні панелі можна підключити послідовно або паралельно до контролера заряду, щоб регулювати напругу і струм, при яких повинна заряджатися батарея.

Батареї та акумуляторні батареї також можуть бути підключені до систем на 12 В, 24 В, 36 В і 48 В. Контролер заряду буде керувати потужністю, що надходить від сонячних панелей, таким чином, щоб оптимізувати умови заряду для акумуляторної батареї.

Стандартна напруга заряду

Сонячна промисловість стандартизувала сонячні панелі з 60 фотоелектричними елементами з номінальною напругою 20 В.

VOC. це напруга “відкритого контуру”, яку ви будете вимірювати безпосередньо з сонячної панелі за допомогою вольтметра, а Vmp. це “напруга при максимальній потужності”.”

Контролери заряду відчувають напругу, що генерується в навколишньому середовищі, і регулюють її відповідно до умов заряду батареї. Сонячна панель буде більш ефективною в холодну погоду і генеруватиме більше енергії.

Контрольований заряд збалансує сонячну енергію, що генерується сонячними панелями, щоб оптимально зарядити батареї.

пора, ціни, сонячних, панель

Які існують різні типи контролерів заряду?

Сьогодні використовуються три контролери заряду, з яких широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT) є найбільш широко використовуваними. Прості контролери заряду шунтового типу стали зайвими через обмежену функціональність.

ШІМ-контролери заряду набагато дешевші, ніж MPPT, і добре підходять для простих систем з однаковою напругою на вході і виході. Імпульс ШІМ-контролера заряду заряджає батарею при тій же напрузі, яку вона отримує від сонячних панелей.

Серія підключення

Для зарядки акумулятора 12 В необхідно використовувати сонячну панель 12 В. Для заряджання батареї 24 В (дві послідовно з’єднані батареї 12 В) потрібно дві послідовно з’єднані сонячні панелі 12 В. Для заряджання батареї на 48 В (чотири послідовно з’єднані батареї на 12 В) потрібно послідовно з’єднати чотири сонячні панелі на 12 В.

Переконайтеся, що ШІМ-контролер заряду розрахований на напругу вашої системи акумуляторних батарей. Напруга панелі повинна бути збалансована з напругою акумуляторної батареї.

Як працює контролер заряду MPPT

Контролери заряду MPPT (Maximum Power Point Tracking) є найскладнішими і найдорожчими, додаючи найбільшу цінність складним установкам сонячних систем. MPPT відстежує оптимальне співвідношення напруга/струм від сонячної батареї.

Контролер заряду MPPT може збільшити ефективність контролера заряду до 30% в порівнянні зі звичайними ШІМ, і що більш важливо, контролери MPPT можуть управляти різними вхідними і вихідними напругами.

Контролери заряду MPPT пропонують найкращу функціональність при проектуванні сонячної системи і більш високу напругу для передачі енергії на великі відстані, коли масив сонячних панелей знаходиться далеко від акумуляторної батареї.

З’єднання сонячних панелей разом

З’єднання сонячних панелей між собою. це простий і ефективний спосіб збільшити потужність вашої сонячної електростанції. Екологічність. це чудова ідея, і оскільки сонце є нашим основним джерелом енергії, має сенс використовувати цю енергію для живлення наших будинків. Оскільки сонячна енергія стає все більш доступною, все більше домовласників купують фотоелектричні сонячні панелі.

Однак ці фотоелектричні сонячні панелі можуть бути дуже дорогими, тому їх придбання з часом допомагає розподілити витрати. Але проблема полягає в тому, як з’єднати ці додаткові сонячні панелі разом, щоб підвищити напругу і вихідну потужність тих, що вже є.

При з’єднанні сонячних панелей між собою хитрість полягає в тому, щоб вибрати спосіб з’єднання, який дасть вам найбільш енергоефективну конфігурацію для ваших конкретних вимог.

З’єднання сонячних панелей між собою може здатися складним завданням, коли ви вперше починаєте розглядати, як це має бути зроблено, але з’єднати кілька сонячних панелей разом не так вже й складно, якщо трохи подумати. З’єднання сонячних панелей між собою в паралельні або послідовні комбінації для створення більших масивів. це часто ігнорована, але абсолютно необхідна частина будь-якої добре спроектованої сонячної енергетичної системи.

Існує три основних, але дуже різних способи з’єднання сонячних панелей між собою, і кожен спосіб з’єднання призначений для певної мети. Наприклад, для отримання більшої вихідної напруги або більшого струму.

Сонячні фотоелектричні панелі можуть бути електрично з’єднані між собою послідовно, щоб збільшити вихідну напругу, або вони можуть бути з’єднані між собою паралельно, щоб збільшити вихідний струм. Сонячні фотоелектричні панелі також можуть бути з’єднані між собою як послідовно, так і паралельно, щоб збільшити вихідну напругу і струм для отримання масиву більшої потужності.

Незалежно від того, чи підключаєте ви дві або більше сонячних панелей, якщо ви розумієте основні принципи того, як з’єднання декількох сонячних панелей разом збільшує потужність і як працює кожен з цих методів підключення, ви можете легко вирішити, як з’єднати свої власні панелі разом. Зрештою, правильне з’єднання сонячних панелей між собою може значно підвищити ефективність вашої сонячної системи.

Послідовне з’єднання сонячних панелей між собою

Перший метод, який ми розглянемо для з’єднання сонячних панелей разом. це так зване “послідовне з’єднання”. Послідовне з’єднання сонячних панелей збільшує загальну вихідну напругу системи. Послідовно з’єднані сонячні панелі зазвичай використовуються, коли у вас є підключений до мережі інвертор або контролер заряду, який вимагає 24 вольт або більше. Щоб послідовно з’єднати панелі між собою, ви підключаєте позитивну клему до негативної клеми кожної панелі, поки у вас не залишиться одне позитивне і негативне з’єднання.

Послідовне з’єднання сонячних панелей додає або підсумовує напруги, вироблені кожною окремою панеллю, даючи загальну вихідну напругу масиву, як показано на малюнку.

Послідовне з’єднання сонячних панелей з однаковими характеристиками

У цьому методі ВСІ сонячні панелі мають однаковий тип і номінальну потужність. Загальна вихідна напруга стає сумою вихідних напруг кожної панелі. Використовуючи ті ж три 6 вольт, 3.0 амперних панелей зверху, ми бачимо, що коли ці фотоелектричні панелі з’єднані разом послідовно, масив буде виробляти вихідну напругу 18 Вольт (6 6 6) при 3.0 Ампер, що дає 54 Вт (вольт х ампер) при повному сонці.

Тепер давайте подивимося на послідовне з’єднання сонячних панелей з різною номінальною напругою, але з однаковими номінальними значеннями струму.

Послідовне з’єднання сонячних панелей з різною напругою

У цьому методі всі сонячні панелі мають різні типи та номінальну потужність, але мають загальний номінальний струм. Коли вони з’єднані разом послідовно, масив виробляє 21 вольт при 3.0 ампер, або 63 Вт. Знову ж таки, вихідна сила струму залишиться такою ж, як і раніше, на рівні 3.0 ампер, але вихідна напруга підскакує до 21 вольт (5 7 9).

Нарешті, давайте розглянемо послідовне з’єднання сонячних панелей з абсолютно різними номінальними напругами та різними номінальними струмами.

Послідовне з’єднання сонячних панелей з різним струмом

У цьому методі всі сонячні панелі мають різні типи та номінальну потужність. Напруги окремих панелей будуть складатися разом, як і раніше, але цього разу сила струму буде обмежена значенням найнижчої панелі в послідовному ряду, в даному випадку 1 Ампер. Тоді масив буде видавати 19 Вольт (3 7 9) при силі струму 1.Тільки 0 Ампер, або тільки 19 Вт з можливих 69 Вт, що знижує ефективність масивів.

Ми бачимо, що сонячна панель з номінальною потужністю 9 вольт, 5 ампер, буде використовувати лише одну п’яту або 20% свого максимального поточного потенціалу, знижуючи свою ефективність і даремно витрачаючи гроші на придбання цієї сонячної панелі. Послідовне з’єднання сонячних панелей з різним номінальним струмом слід використовувати лише тимчасово, оскільки сонячна панель з найменшим номінальним струмом визначає вихідний струм всього масиву.

Паралельне з’єднання сонячних панелей між собою

Наступний метод з’єднання сонячних панелей між собою, який ми розглянемо. це так зване “паралельне з’єднання”. Паралельне з’єднання сонячних панелей використовується для збільшення загального струму системи і є протилежним послідовному з’єднанню. Для паралельно з’єднаних сонячних панелей ви з’єднуєте всі позитивні клеми разом (плюс до плюса) і всі негативні клеми разом (мінус до мінуса), поки у вас не залишиться одне позитивне і негативне з’єднання для підключення до регулятора і акумуляторів.

Коли ви з’єднуєте сонячні панелі разом паралельно, загальна вихідна напруга залишається такою ж, як і для однієї панелі, але вихідний струм стає сумою вихідних значень кожної панелі, як показано на малюнку.

Паралельно з’єднані сонячні панелі з однаковими характеристиками

У цьому методі ВСІ сонячні панелі мають однаковий тип і номінальну потужність. Використовуючи ті ж три 6-вольтові, 3.Панелі на 0 Ампер, як зазначено вище, сумарна потужність панелей, при паралельному з’єднанні вихідна напруга все ще залишається на тому ж значенні 6 вольт, але сумарний струм тепер збільшився до 9.0 Ампер (3 3 3), виробляє 54 Вт при повному сонці.

Але що, якщо наші новопридбані сонячні панелі не ідентичні, як це вплине на інші панелі. Ми бачили, що струми додаються, тому немає ніякої реальної проблеми, до тих пір, поки напруги на панелях однакові і вихідна напруга залишається постійною. Давайте розглянемо паралельне з’єднання сонячних панелей з різною номінальною напругою і різним номінальним струмом.

Паралельне з’єднання сонячних панелей з різною напругою і струмом

Тут паралельні струми складаються, як і раніше, але напруга підлаштовується до найнижчого значення, в даному випадку 3 вольта або деякого значення напруги, дуже близького до 3 вольт. Сонячні панелі повинні мати однакову вихідну напругу, щоб бути корисними при паралельному підключенні. Якщо одна панель має вищу напругу, вона буде подавати струм навантаження до того моменту, поки її вихідна напруга не впаде до напруги панелі з нижчою напругою.

Ми бачимо, що сонячна панель, розрахована на 9 вольт, 5 ампер, буде працювати лише при максимальній напрузі 3 вольти, оскільки на її роботу впливає менша панель, знижуючи її ефективність і витрачаючи гроші на придбання цієї сонячної панелі більшої потужності. Не рекомендується паралельно підключати сонячні панелі з різними номінальними значеннями напруги, оскільки сонячна панель з найнижчою номінальною напругою визначає вихідну напругу всього масиву.

При паралельному з’єднанні сонячних панелей важливо, щоб вони ВСІ мали однакове номінальне значення напруги, але не обов’язково, щоб вони мали однакове значення сили струму.

Підсумок з’єднання сонячних панелей разом

З’єднання сонячних панелей між собою для формування більших масивів не так вже й складно. Скільки послідовних або паралельних ланцюжків панелей ви складаєте на масив, залежить від того, яку величину напруги і струму ви прагнете отримати. Якщо ви проектуєте 12-вольтову систему зарядки акумуляторів, то паралельне з’єднання є ідеальним варіантом. Якщо ви розглядаєте систему, підключену до електромережі з високою напругою, то, ймовірно, ви захочете використовувати послідовну або послідовно-паралельну комбінацію в залежності від кількості сонячних панелей.

Але для простого довідника щодо того, як з’єднати сонячні панелі разом у паралельній або послідовній конфігурації, просто пам’ятайте, що паралельна проводка = більше ампер, а послідовна проводка = більше напруги, і з правильним типом та комбінацією сонячних панелей ви можете живити практично будь-який електричний пристрій, який може бути у вашому домі.

Для отримання додаткової інформації про з’єднання сонячних панелей між собою в послідовній або паралельній комбінації, або для отримання додаткової інформації про різні типи доступних сонячних панелей, або для вивчення переваг і недоліків використання сонячної енергії у вашому домі, натисніть тут, щоб замовити свій примірник з Amazon сьогодні і дізнатися більше про проектування, підключення та встановлення автономних фотоелектричних сонячних електричних систем у вашому домі.

Знайдіть нас на

 • Нагрівання води постійного струму
 • Контролер заряду акумулятора
 • Паралельно з’єднані сонячні панелі
 • Послідовно з’єднані сонячні панелі
 • Вимірювання потужності сонячної панелі
 • Сонячне опромінення
 • Розуміння батарей
 • Сонячна енергетична система “зроби сам

У продажу зараз Бестселер Немає. 1 Фотоелектрична установка для чайників 13.77

У продажу зараз Бестселер відсутній. 3 Фотоелектричні системи: Посібник з проектування та монтажу 29.45

У продажу зараз Бестселер Немає. 4 Фотоелектричні системи 119.99

Будь ласка, висловіться!

Ми сподіваємося, що цей посібник “З’єднання сонячних панелей разом” був корисним та інформативним для вас. Ви готові поділитися своїми думками та досвідом з нами та багатьма іншими. Ваші коментарі та думки власників завжди вітаються, просто розмістіть їх у розділі нижче.

P.S. Не забудьте вподобати, оцінити та поділитися цією статтею про підручники з альтернативної енергетики. Дякуємо за використання нашого веб-сайту.

0 Коментарі та думки власників вже про “З’єднання сонячних панелей разом

Я прочитав в Інтернеті, що між фотоелектричними панелями, розташованими паралельно, повинен бути встановлений діод (блокуючий зворотний потік струму). У мене є дві невеликі панелі на 12 В (50 Вт 30 Вт), і я хочу з’єднати їх паралельно, щоб отримати 80 Вт при 12 В. Чи потрібно ставити діод десь у проводку між панелями та акумулятором? Або просто між двома панелями?

Привіт, у мене є 4.2 кВт контролер(и) та 8 сонячних панелей по 545 Вт кожна. кожна панель 48 вольт. струм кожної панелі становить 10 ампер на піку Зараз. У мене є питання, як я можу розташувати ці панелі, щоб отримати максимальну потужність? Якщо я поставлю 6 панелей послідовно і 2 панелі паралельно, а потім з’єднаю їх разом. який мій вихід ? Мені потрібен максимальний вихід, будь ласка, допоможіть мені

привіт, дайте пораду, будь ласка, у мене є 4 x 235w панелі voc 37v номіналом 29.5v для живлення 4 x 130 ah мокрих акумуляторних батарей, підключених послідовно та паралельно через контролер 100amp mppt та інвертор 24v 6000w, чи буде мені краще підключити панелі паралельно або послідовно, дякую за допомогу та пораду

Будь ласка, у мене є 2 панелі по 270 Вт кожна, підключені до контролера заряду, який заряджає акумулятор на 12 вольт 200 Ач. Я щойно купив ще 2 панелі по 300 Вт кожна для підключення до існуючої системи. Я думаю, якщо я з’єднаю 270-ватну панель з 300-ватною панеллю послідовно, перш ніж з’єднати їх паралельно, це зменшить втрати?

Ми очікуємо, що різниця у вольтамперних характеристиках між вашими панелями потужністю 270 Вт і 300 Вт буде дуже незначною, оскільки різниця у потужності невелика. 270 Вт у порівнянні з 300 Вт. Таким чином, напруги Vmp та Voc будуть дуже схожими. Але значення Imp та Isc будуть більше відрізнятися. Тоді 2 x 270 Вт в одній послідовності, і 2 x 300 Вт в другій послідовності, причому обидві послідовності паралельно. Таким чином напруги вирівняються, але ви все одно отримаєте різні струми в гілках відносно потужностей.

В даний час у мене є система 24v з паралельно з’єднаними панелями 24v. Я хочу перейти на 12-вольтову систему, не змінюючи 24-вольтові панелі, я просто хочу купити одну 12-вольтову панель і підключити паралельно. 1) Який ефект від 12-вольтової панелі, крім зменшення вихідної напруги інших 24-вольтових панелей до 12 вольт?? 2) Чи збережуть панелі на 24 В свої якості, якщо я повернусь до системи на 24 В через кілька років??

1) Це не працює так. Ваш вихід буде близько 18 вольт, і ваші 24-вольтові панелі будуть подавати струм безпосередньо в меншу 12-вольтову панель через таку велику невідповідність. 2) Ймовірно, ні, оскільки вони все одно погіршаться з часом, і будуть сприймати вашу 12-вольтову панель як навантаження

Гаразд. Чи можу я знизити напругу панелей 24 В до 12 В за допомогою регулятора заряду PMT 12 В / 24 В? Я хочу зменшити масштаб до 12 В, не викидаючи активні панелі у смітник.

Привіт, якщо у мене є 2 х 200 Вт панелі Omega OSP201, з’єднані послідовно VOC. 22.2; SCC (A). 8,6; VMP (v). 18; Max VMP. 8,11 Підключено до батареї 2×180 ампер/год паралельно з інвертором 2000 Вт чистого синуса та сонячним зарядним пристроєм на 20 ампер. Це правильний спосіб? Дякую, я стежу за цим

У мене 24 x 230 Вт 37 вольт 7.Панелі на 8 ампер. Для того, щоб вставити ці панелі в мій універсальний інвертор EGR 120/240 6000, я повинен мати максимум 500 вольт. Я вважаю, що єдиний спосіб задовольнити вимогу 500VOC max, мені потрібно буде підключити 12 панелей послідовно і 12 панелей паралельно, що дасть мені 12 x 7.8 = 93.6 ампер і 37 вольт паралельно 12 х 37 вольт = 444 вольт і 7.8 Ампер послідовно Чи можу я об’єднати 2 масиви?

12 панелей паралельно з 12 панелями послідовно, ні. 12 панелей в одній послідовній лінії дорівнює 444 вольтам, а 2 послідовних лінії паралельно (12S2P) дорівнює 15.6 (7.8 7.8) ампер.

Якщо я з’єднаю послідовно дві панелі на 18 В, створюючи вихід 36 В, а потім з’єднаю цей масив паралельно з двома іншими панелями на 36 В, якщо одна з панелей серії на 18 В буде в тіні, як це вплине на загальний вихід?

Підключення сонячних панелей було корисним для мене, тому я дякую вам і сподіваюся дізнатися більше від вас

Привіт, у мене є кілька сонячних панелей на 70 вольт, і вони мають дуже низький струм, я хочу підключитися до батарей, однак ще не маю інвертора, як оцінюються інвертори та чи є інвертори, які прийматимуть високу напругу та даватимуть 12-вольтні виходи для зарядки акумуляторів,? Я бачу багато 12-вольтових і 24-вольтових інверторів, але, здається, не можу знайти такий, який приймає вхід 70 плюс вольт, ці панелі продавалися зі світлодіодними лампами, і мені сказали підключити 3 лампи до однієї панелі, і вони будуть діяти як денні світильники, але на світильниках немає напруги, і мені сказали, що менше ніж 3 лампи буде занадто мало, і панелі, що виходять, підірвуть їх, тому я вирішив не працювати таким чином, оскільки це звучить небезпечно, натомість я хочу використовувати панелі для зарядки акумуляторів, але високий вихід напруги бентежить, оскільки інші панелі, які я використовував, мали вихід 6-12 вольт, а не 70 вольт

Здається, ви заплуталися. Контролери заряду сонячної батареї, також звані контролерами заряду акумулятора, приймають напругу і струм, що генеруються фотоелектричними панелями та/або вітрогенераторами, і виробляють стандартну вихідну напругу від 12 до 48 вольт постійного струму (в залежності від моделі), яка використовується для зарядки одного акумулятора або більшого блоку акумуляторів. Конфігурація та потужність будь-якої підключеної фотоелектричної панелі або масиву буде залежати від вхідних характеристик контролера постійного струму. Інвертори приймають напругу постійного струму і перетворюють або інвертують (звідси їхня назва) її в напругу мережі змінного струму, однофазну 240 В або трифазну для використання в будинку або для живлення вхідної електромережі. Таким чином, у вас буде два різних контролера, один для отримання необхідної напруги постійного струму, 12В, 24В тощо. від панелей і ще один для створення більш високої напруги змінного струму для дому. У наш час існують універсальні сонячні регулятори MPPT або системні контролери напруги, які мають обидва блоки в одному контролері. Знову ж таки, вхід постійного струму та номінальна потужність регулятора визначатимуть, як ви налаштуєте ваші панелі або масив.

Дякую за останнє запитання, панелей 67.9v в 1.07 ампер і 72.5 Вт, як найкраще підключити їх всі паралельно, або 3 послідовно 3 послідовно, а потім обидва набори по 3 паралельно? Я думаю, що всі 6 паралельно, наскільки я розумію, є розрахунок для найкращого розміру акумулятора або кількості акумуляторів, які це буде заряджати? Дякуємо за вашу допомогу

Якщо ваші панелі розраховані на 70 Вт кожна, а ви заявляєте, що у вас 6. Тоді це дає в цілому 6 х 70 = 420 Вт. Ці 420 Вт доступні ТІЛЬКИ під час “повного сонця”, приблизно від 4 до 5 годин на день. Таким чином, припускаючи 4 години, це дає 4 х 420 = 1680 ват-годин на день. Оскільки це система постійного струму, вати в цьому випадку дорівнюють вольт-амперам (ВА). Таким чином, ви отримуєте максимум 1680 ВА на день. Припускаючи 12-вольтну систему, це дорівнює 1680/12 = 140 ампер-годин на день максимум. Якщо припустити, що глибина заряду становить 50% на добу, то вам знадобиться акумулятор ємністю 280 ампер-годин. Тобто, ваша батарея розряджається до 50% ємності щодня, а ваші панелі заряджають її протягом 4 годин повного сонця. Зрозуміло, що втрати та ефективність системи тут не розглядаються.

У мене є дві паралельно підключені батареї 100ah 12v. У мене є 100-ватний сонячний комплект блискавки, підключений до обох батарей. Я планую додати ще один комплект сонячних панелей потужністю 100 Вт. Чи повинен я підключати кожен комплект сонячних батарей до обох акумуляторів або підключати один комплект до одного акумулятора, а інший. до іншого??

Сонячний комплект складається з панелі та контролера заряду. Тоді не рекомендується підключати два або більше контролерів заряду до одних і тих же клем акумулятора, оскільки вони будуть конкурувати між собою, і акумуляторна батарея може бути неправильно заряджена або захищена. Замість цього підключіть всі фотоелектричні панелі до входу одного контролера заряду батареї.

не підключайте паралельно, просто підключіть батареї послідовно і з’єднайте канали послідовно, щоб збільшити струм, ваша система буде працювати ідеально

Неправильна інформація. Послідовне з’єднання збільшує напругу, а не струм. У нього 12-вольтова система, а не 24-вольтова

Привіт, у мене 2х 330 Вт паралельно з вихідною напругою 36 В, 20 А.Чи можу я запустити це через 24v, 20amp. 440-ватний інвертор/крапельниця/перетворювач напруги??

Будь ласка, потерпіть мене, я людина не зовсім новачок, але мені ще багато чого потрібно дізнатися про це Я змінюю / додаю до своєї сонячної системи RV. В даний час він має одну панель, яка, на мою думку, становить 175 Вт з 30-амперним ШІМ-контролером та 2 12-вольтовими батареями 100 AH RV, які не були належним чином обслуговувані та потребують заміни. Контролер і батареї будуть замінені, коли я змінюватиму/додаватиму панелі на даху та оновлюватиму проводку до контролерів і акумуляторних батарей. Я хочу побудувати систему так, щоб я міг додавати до неї рівними частинами, коли я дізнаюся, скільки потужності мені потрібно, і якщо потреби зміняться. (Блок ще не в моєму розпорядженні, тому я точно не знаю, як я буду споживати енергію).) Мій початковий план полягав у тому, щоб побудувати систему з трьома 200-ватними панелями та контролером MPPT на 60 ампер (або 2 панелі та контролер на 40 ампер), зберігаючи все збалансованим, і додавати до системи з такими кроками. У мене є достатньо місця для контролерів та батарей, з достатньою кількістю місця на даху, і я планую використовувати кронштейни для нахилу, щоб максимізувати експозицію колектора Тут я падаю Панелі послідовно або паралельно? Паралельне з’єднання дасть мені 27 вольт. Серія дала б мені 81 вольт. Я б дуже хотів залишитися з 12-вольтовою системою, щоб мені не довелося нічого більше міняти в RV, Чи можна це зробити з більш високою напругою / меншим струмом, що подається від панелей? Чи зможуть контролери приймати більш високу напругу і відповідно регулювати її, або мені слід використовувати більш низьку напругу і більший струм?? Крім того, я ще не знаю, на що розрахований мій зарядний пристрій / інвертор, тому, можливо, мені доведеться змінити і це. На даний момент єдине, що я придбав. це батареї, які були вилучені з моєї попередньої системи RV. Це 6-вольтові батареї FLA GC2, які були з’єднані послідовно/паралельно, що дало мені 12 вольт, 420 Ач (з урахуванням 50% розряду), що дало мені 210 Ач. Згодом я перейду на літієві батареї і додам додаткові елементи в міру збільшення системи. Я розглядаю панелі потужністю 200 Вт, максимум до 2000 Вт. Специфікації виробників на цих панелях мають напругу 27 вольт, струм короткого замикання 9.66 ампер. Як ви вважаєте, чи краще мені розглянути більше панелей з меншою потужністю (100 Вт) або продовжити з 200 Вт панелями?? Це великий автофургон і, в основному, бондокінг / сухий кемпінг, розрахований на 1 ніч і до 2 тижнів або більше. (У мене є портативний генератор, але я вважаю за краще використовувати його лише за необхідності).

Розмір обраних панелей буде залежати від доступного місця для встановлення, оскільки 2 панелі по 100 Вт займуть приблизно на 40% більше місця, ніж одна панель потужністю 200 Вт. Конфігурація вашого масиву потужністю 2 кВт буде залежати від вхідних характеристик постійного струму вашого контролера заряду. Вища напруга та менший струм є кращим варіантом, оскільки менший струм означає менший діаметр кабелів. Ваш 60-амперний контролер MPPT може мати вхідну напругу постійного струму 150 В постійного струму, тоді ваші панелі Voc 27 вольт означатимуть 5 панелей в одній послідовній лінії (5 x 27 = 135 В) і дві паралельні гілки (5S2P), що дає Isc 19.32 ампера (2 х 9.66) для вашого масиву потужністю 2 кВт (10 х 200 Вт). Очевидно, що спочатку вам потрібно буде проконсультуватися зі специфікаціями ваших контролерів заряду.

У мене є 12. 250 Вт сонячних панелей. Voc 37.6 і номінальний струм 8.27 Ампер У мене є сонячний контролер заряду 80A MPPT з максимальним входом PV 2000W (Max). Фотоелектрична батарея OV). У мене є 24V 3KVA, з вхідною напругою 65-140VAC / 95-140VAC. Це був би ідеальний спосіб налаштувати сонячні панелі, щоб отримати максимальну потужність для мого акумулятора та інвертора?

Ми припускаємо, що ви придбали сонячні елементи, які ви придбали з певної причини, тому що ви маєте певні знання або отримали попередню пораду. Якщо ні, або ви не маєте уявлення про те, що робите, але хочете, щоб ми вам сказали. Зрозуміло, що панель на 250 Вт призначена для зарядки акумулятора на 24 вольта. Таким чином, 2000/24 = 83 ампер, як ви заявили. Тоді вам потрібна 48-вольтова система з 6 гілками по дві панелі на кожну нитку. Це дасть максимальний масив Voc 75.2 вольта, а максимальний струм масиву. 50 ампер.

У мене дві панелі по 545 Вт і одна панель 150 Вт У мене 2.8 ква інвертор 24 ват, як я підключаю ці панелі послідовно або паралельно.

Очевидно, що з такою великою невідповідністю між панелями, ви не можете використовувати 150-ватну панель з двома 545-ватними панелями.

Все сказано і все сказано, але я просто хочу знати, що у нас є шість панелей потужністю 150 Вт, контролер заряду 60А і 4 батареї 200А, який правильний спосіб ви рекомендуєте нам використовувати для підключення панелей і батарей / який стиль установки дасть щось краще, що ми можемо використовувати інвертор на 240-300 вольт і 60 12-вольтових ламп

У вас є 6 панелей потужністю 150 Вт. Тоді у вас є загалом 900 Вт максимум на повному сонці, незалежно від того, як ви їх підключаєте. Панелі потужністю 150 Вт призначені для зарядки 12-вольтових акумуляторів, тому їхня напруга зазвичай становить близько 18 вольт. 3 x 18 = 54 вольти плюс 25% для Voc дорівнює приблизно 68 вольтам. Якщо ваш контролер заряду 60А може обробляти максимальну вхідну постійну напругу 68 вольт, то 3 панелі в послідовному ланцюжку, і 2 паралельні гілки (3S2P). Якщо ні, 2S3P. Ваші 12-вольтові лампочки потребують 12-вольтового живлення від 12-вольтових батарей. Тоді ваші 4 батареї підключені паралельно.

Якщо обидві сонячні панелі (120 Вт і 200 Вт) мають контролер заряду, чи потрібно знімати одну з них, щоб зарядити дві батареї 12В 105А?

Кожна панель може використовуватися для зарядки одного акумулятора. Але оскільки характеристики кожної панелі різні, кожна батарея буде заряджатися з різною швидкістю.

або приєднайте проводку під двома контролерами до акумуляторної батареї. Таким чином, якщо одна панель, контролер або проводка вийде з ладу, інша панель буде нести навантаження

Привіт, у мене є 8 сонячних панелей потужністю 545 Вт кожна. кожна панель 48 вольт. струм кожної панелі становить 10 ампер на піку Зараз. У мене є питання, як я можу розташувати ці панелі, щоб отримати максимальну потужність? Якщо я поставлю 6 панелей послідовно і 2 панелі паралельно, а потім з’єднаю їх разом. який мій вихід ? Мені потрібен максимальний вихід Будь ласка, допоможіть мені

У мене є 3x 215 Вт панелі victron. використовуючи 50-амперний контролер victron, я буду зливати 50-ампер від контролера до акумулятора.Підкажіть, чи потрібно під’єднувати кожну панель до контролера чи можна використовувати один запобіжник?який розмір запобіжника.плюс що б ви порекомендували послідовно або паралельно.велике спасибі.

Панелі потужністю 215 Вт, як правило, призначені для систем 24 В, тому мають вихідну напругу близько 36 вольт. 215w/36v дорівнює приблизно 6 Ампер. 3 послідовно дорівнює приблизно 108 вольтам (перевірте технічні характеристики панелі для максимальної напруги). Якщо ваш контролер може обробляти вхід до 120 В постійного струму, йдіть послідовно при 6 амперах. Якщо не 3 паралельно на 36 вольт, 18 ампер при повному сонці. Для серії, очевидно, один запобіжник. Для паралельного з’єднання. по одному запобіжнику на гілку (панель), якщо хочете, або просто один на весь комплект.

Якщо у мене є дві сонячні панелі однакової напруги (18v × 2), але різних ампер (80w, 120w), і я використовую два різних контролера заряду на одній батареї 150AH.чи буде моє з’єднання складатись, як очікувалося?

Вступ: DIY АВТОМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЕР СОНЯЧНОГО ЗАРЯДУ

Сьогодні я повернувся з іншим проектом під назвою “Зроби сам” автоматичний контролер сонячного заряду.

Це схема автоматичного перемикання, яка використовується для управління зарядкою акумулятора від сонячних панелей або будь-якого іншого джерела. Це проста схема на базі 555, яка заряджає батарею, коли заряд батареї опускається нижче нижньої межі, і припиняє зарядку, коли батарея досягає верхньої межі напруги

Крок 1: Моя мета

“Зробити дешевий та ефективний контролер сонячного заряду”

Крок 2: Схема

Це приводний контур саморобного автоматичного контролера сонячної зарядки.

Щоб зробити цю схему, вам потрібно

Мікросхема NE555 з тримачем мікросхеми

Один транзистор 2N2222 або PN222a

Один 330 Ом 100 Ом резисторів

Два резистори 330 Ом 1/5 Вт (необов’язково)

Два змінних резистора 10K

два, 3-контактний роз’єм друкованої плати

Два конденсатори (я використовую).1 мкФ, ви можете використовувати будь-який)

Це готова схема (рис)

Реле на 5 В є основним компонентом цієї схеми; це реле SPDT (однополюсне подвійне перемикання). Він має одну загальну (полюсну) клему та 2 контакти у 2 різних конфігураціях. Один з них. N.O (Нормально відкритий), а інший. N.C (нормально закритий)

У нашому випадку ми підключаємо вивід сонячної панелі до полюса реле, а вивід акумулятора до N.O коли акумулятор підключений до SCC (сонячний контролер заряду), схема перевіряє напругу акумулятора, напруга менше або дорівнює нижній межі, струм надходить до акумулятора, і акумулятор починає заряджатися. Коли напруга акумулятора досягає верхньої межі, покладатися активується і струм перенаправляється на N.C для скидання

Крок 3: Калібрування

Після завершення схеми потрібно встановити верхню та нижню межі. Калібрування батареї необхідне, щоб уникнути перезарядки та перерозрядки акумулятора. Я використовую 12В як нижню нижню межу і 14.9 В як верхня межа. це означає, що коли заряд акумулятора досягає 12 В, акумулятор починає заряджатися.коли напруга акумулятора досягає верхньої межі або 14.9 вольт.реле спрацьовує і схема починає скидання

Для встановлення меж вам знадобиться мультиметр та джерело змінного струму або два джерела живлення. один на 12 В, а інший на 15 В.спочатку потрібно встановити нижню межу. Для цього встановіть напругу 12 В і підключіть його до мережі. підключіть заземлювач до контактів мультиметра і доторкніться вимірювальним щупом до контакту 2 мікросхеми 555. Відрегулюйте напругу, відрегулювавши VR, щоб отримати 1.66 вольт. Потім встановіть напругу на 14.9v і доторкніться щупом до контакту 6 мікросхеми 555. відрегулюйте напругу до 3.33v.перевірте один раз старіння.тепер SCC готовий до використання

Крок 4: Електропроводка

На малюнку показана схема підключення SSC

Спочатку підключіть ve від сонячної панелі до центрального полюса реле, а потім підключіть червоний дріт від акумулятора до N.O реле. підключіть провід.ve від сонячної панелі до.потім підключіть батарею до ланцюга.

Крок 5: Робота

коли напруга акумулятора менше 14.9 В він почне заряджатися, пропускаючи струм через N.O реле. коли напруга на акумуляторах досягає 14 вольт, реле автоматично перемикається на N.C.якщо ви використовуєте сонячну панель, вам не потрібне фіктивне навантаження для скидання надлишкової потужності. ви можете додати додаткову батарею до N.C для збору надлишкової енергії

Крок 6: Момент істини

це коротке відео про саморобний автоматичний контролер сонячного заряду

Крок 7: Дякую

Я подякую вам, пане. Майк Девіс. цей саморобний автоматичний контролер сонячного заряду заснований на його дизайні. Я просто трохи модифікував його, щоб зробити більш компактним. Я віддаю всю заслугу містеру. Майк Девіс

Люди зробили цей проект!

Ви зробили цей проект? Поділіться з нами!

Конкурс “Кольори веселки

Студентський конкурс з 3D-друку

1 Коментарі та думки власників

Будь ласка, це контролер заряду PWM або MTTP

Також 2-й дріт, що виходить з 7805, подає 5 вольт на реле, а також безпосередньо на заземлення (контакт з 555)?

Реле на цій схемі заднім числом. Коли реле активоване, закриються контакти NO, а не NC, скидання повинно бути на нормально відкритому, тому, коли реле подається під напругу, воно скидає контакт NO, який буде закритий в цей момент.

Я думаю, що підключення реле неправильне.коли напруга заряду досягає верхньої межі, реле вмикається, а коли вона досягає нижньої межі, реле вимикається.

Я шаную цю схему, але вона не працює, будь ласка, поділіться повними деталями.

https://www.elprocus.com/solar-charge-controller/
https://www.solarreviews.com/blog/what-is-a-solar-charge-controller
https://solvoltaics.com/can-i-connect-two-solar-panels-to-a-charge-controller/
https://www.альтернативні-джерела-енергії-посібники.com/solar-power/connecting-solar-panels-together.html
https://www.інструкції.com/DIY-AUTOMATIC-SOLAR-CHARGE-CONTROLLER/?amp_page=true

Залишити відповідь