9 простих схем зарядних пристроїв для сонячних батарей. Сонячний поплавковий зарядний пристрій

Чи можна залишати сонячний зарядний пристрій постійно увімкненим?

Сонячний зарядний пристрій. це інструмент, який використовує сонячну енергію для заряджання різних пристроїв. Ці малопотужні зарядні пристрої відмінно підходять для зарядки смартфонів, ноутбуків або планшетів.

Їх можна залишати постійно увімкненими, забезпечивши розетку для цих пристроїв вдома, не використовуючи енергію мережі.

Це також чудовий варіант для заряджання акумулятора, його можна використовувати із захистом від перезарядки або без нього, хоча зазвичай рекомендується використовувати сонячний зарядний пристрій із захистом від перезарядки.

Загалом, сонячний зарядний пристрій можна залишати підключеним до акумулятора весь час. Більшість комерційних зарядних пристроїв призначені або для генерування дуже низької потужності, або для захисту від перезарядження. Завжди краще використовувати простий контролер сонячного заряду з будь-яким додатком для сонячної зарядки.

Як працює сонячний зарядний пристрій?

Сонячний зарядний пристрій живиться від сонячної панелі, яка складається з декількох сонячних елементів. панелі, що використовуються для зарядки 12-вольтових акумуляторів, мають 35 елементів і Voc (напруга відкритого контуру) 21 вольт.

Сонячна батарея генерує електричний струм з сонячного світла і передає його на зарядний пристрій, який потім заряджає підключені до неї пристрої. Типовий номінал потужності для сонячного зарядного пристрою. 0.5-10 Вт.

Скільки ват потрібно для зарядки акумулятора за допомогою сонячної панелі?

Потужність сонячної панелі вимірюється у ватах, і вона може відрізнятися від продукту до продукту. Сонячні панелі можуть генерувати до 350 Вт, але сонячні зарядні пристрої мають дуже низьку потужність, лише кілька ват.

Для того, щоб зарядити батарею, вам знадобиться панель, яка генерує більшу напругу, ніж батарея, а також має мінімальну номінальну потужність, яка визначається розміром вашої батареї.

Основним фактором, що впливає на потужність сонячної панелі, за умови, що вона не затінена, є опромінення, яке є мірою кількості сонячної енергії, що досягає панелі, яка вимірюється в кВт-год/м2/день або рік.

До речі, ця величина також відома як пікові сонячні години для певної місцевості і використовується інсталяторами сонячних панелей для оцінки вихідної енергії сонячних панелей у кВт-год.

Сонячні панелі дуже низької потужності можна залишати підключеними постійно

Скільки енергії потрібно для заряду акумулятора?

Батареї оцінюються в ампер-годинах (Ач). На перший погляд, будь-який розрахунок здається простим. якщо у вас батарея на 50Аг, то за 2 години ви повинні мати можливість отримати 25 ампер. На жаль, це неправильно.

Звичайний свинцево-кислотний автомобільний акумулятор слід розряджати максимум на 25%, тому його ефективна ємність набагато менша, ніж номінальна ємність в А-год. Навіть морську батарею глибокого циклу слід розряджати лише від 50% до 80%.

Нам потрібно виразити ємність акумулятора в енергії в Вт-год, а не в А-год. це робиться за допомогою наступної формули:

Діаграма, що показує конвертацію А-год в Вт-год від 10 до 160 ампер-годин

Дивіться таблицю нижче для перерахунку для різних номіналів Аг (передбачається, що батарея на 12 вольт):

Скільки енергії виробляє одна сонячна панель?

Енергія, вироблена у ватах, залежить від освітленості, яка залежить від місця розташування. Сонячна панель потужністю 10 Вт, розташована в Лексінгтоні, штат Кентуккі, могла б виробляти таку кількість електроенергії:

10 x 4.05 пікових сонячних годин = 40.5 Вт-год енергії на день

Якби у нас був розряджений акумулятор на 20 А-год, це дорівнювало б 240 ват-годин, отже, знадобилося б 240/40.5 днів для повної перезарядки = 5.93 дні.

Як бачите, струменеві зарядні пристрої призначені лише для підтримки батареї в повністю зарядженому стані, а не для підзарядки після інтенсивного використання.

Чи потрібен контролер заряду?

Контролер заряду. це інструмент, який запобігає перезаряду. Контролери стежать за тим, щоб струм заряду акумулятора не перевищував безпечний, тим самим захищаючи його від перегріву і пошкодження. Контролери заряду, як правило, рекомендуються для зарядки акумуляторів ємністю понад 20 Ач.

У чому різниця між MPPT і PWM сонячним контролером?

MPPT розшифровується як відстеження точки максимальної потужності, а PWM. як широтно-імпульсна модуляція. Обидва ці сонячні контролери призначені для регулювання струму заряду акумулятора від сонячних панелей.

Однак роблять це по-іншому. Контролери MPPT мають можливість сканувати внутрішній опір сонячної панелі і визначати, який опір навантаження призведе до максимальної потужності панелі.

Технологія MPPT-контролера узгоджує опір акумулятора з опором панелі для оптимізації вихідної потужності. Це точка максимальної потужності панелі.

ШІМ-контролери просто максимізують цю напругу, вмикаючись і вимикаючись, щоб видати якомога більше енергії, використовуючи миттєву максимальну напругу під час увімкнення. Вони набагато менш ефективні, часто забезпечуючи до 30% менший зарядний струм, ніж MPPT.

Контролери заряду сонячних батарей. захист від перезарядження

Як підключити сонячний зарядний пристрій до акумулятора?

Якщо ви використовуєте сонячний заряд без контролера заряду, підключення дуже просте. Розмістіть сонячну панель на сонці і прикріпіть затискачі-крокодили до клем акумулятора, чорний. до негативної, а червоний. до позитивної.

Зазвичай рекомендується використовувати контролер заряду, підключення якого не набагато складніше. Просто підключіть позитивний і негативний виводи сонячної панелі до контролера, а червоний і чорний виводи контролера підключіть до акумулятора, як описано вище.

Який розмір сонячного зарядного пристрою мені потрібен для акумулятора?

Розмір сонячного зарядного пристрою, який вам потрібен, залежить від розміру акумулятора, його стану розряду та кількості енергії, яку ви можете отримати від сонячної панелі.

Важливо знати, що для зарядки великих батарей знадобиться більше часу. Отже, якщо у вас є батарея більшої ємності (більше А-год), переконайтеся, що ваш сонячний зарядний пристрій може відповідати її вимогам до потужності.

Графік стану заряду свинцево-кислотного акумулятора

Напруга на клемах акумулятора є досить хорошим показником глибини розряду (DoD) для свинцево-кислотних елементів. Батарею слід залишити без активності на кілька годин, перш ніж заряджати. Дивіться таблицю нижче для отримання більш детальної інформації:

Рівень заряду % (12 В свинцево-кислотні)

Напруга на клемах акумулятора

Прості схеми зарядних пристроїв для сонячних батарей

Прості сонячні зарядні пристрої. це невеликі пристрої, які дозволяють швидко і дешево заряджати акумулятор за допомогою сонячної енергії.

Простий сонячний зарядний пристрій повинен мати 3 основні вбудовані функції:

 • Повинна бути дешевою.
 • Зручний для неспеціалістів і простий у побудові.
 • Повинна бути достатньо ефективною, щоб задовольнити основні потреби в зарядці акумулятора.

У статті вичерпно пояснюється дев’ять найкращих, але простих схем зарядних пристроїв для сонячних батарей з використанням мікросхеми LM338, транзисторів, MOSFET, перетворювача напруги тощо, які можуть бути побудовані та встановлені навіть непрофесіоналом для зарядки всіх типів акумуляторів та роботи з іншим супутнім обладнанням

Огляд

Сонячні батареї не є чимось новим для нас, і сьогодні вони широко використовуються у всіх секторах. Основна властивість цього пристрою перетворювати сонячну енергію в електричну зробила його дуже популярним, і зараз він серйозно розглядається як майбутнє рішення для всіх кризових ситуацій або дефіциту електроенергії.

Сонячна енергія може бути використана безпосередньо для живлення електричного обладнання або просто збережена у відповідному накопичувачі для подальшого використання.

Зазвичай існує лише один ефективний спосіб зберігання електроенергії. це використання акумуляторних батарей.

Акумуляторні батареї. це, мабуть, найкращий і найефективніший спосіб збору та зберігання електричної енергії для подальшого використання.

Енергія від сонячного елемента або сонячної панелі також може бути ефективно збережена, щоб її можна було використовувати відповідно до власних уподобань, зазвичай після заходу сонця або в темний час доби, коли накопичена енергія стає вкрай необхідною для роботи освітлення.

Хоча це може виглядати досить просто, зарядка акумулятора від сонячної панелі ніколи не буває легкою з двох причин:

Напруга від сонячної панелі може сильно відрізнятися в залежності від падаючих сонячних променів, і

Струм також змінюється з тих же причин, що і вище.

Дві вищезазначені причини можуть зробити параметри зарядки типової акумуляторної батареї дуже непередбачуваними та небезпечними.

Перш ніж заглиблюватися в наступні концепції, ви можете спробувати цей надзвичайно простий сонячний зарядний пристрій, який забезпечить безпечну і гарантовану зарядку невеликого акумулятора 12 В 7 Ач за допомогою невеликої сонячної панелі:

 • Сонячна панель. 20 В, 1 ампер
 • IC 7812. 1но
 • Діоди 1N4007. 3nos
 • Резистор 2k2 1/4 Вт. 1но

Виглядає круто, чи не так? Насправді мікросхема і діоди можуть вже лежати у вашому електронному смітнику, тому їх не потрібно купувати. Тепер давайте подивимося, як їх можна налаштувати для отримання кінцевого результату.

простих, схема, зарядних, пристроїв

Як ми знаємо, IC 7812 буде виробляти фіксовану напругу 12В на виході, яка не може бути використана для зарядки 12В батареї. 3 діоди, підключені до його заземлюючих (GND) клем, введені спеціально для вирішення цієї проблеми, а також для підвищення вихідного сигналу ІС приблизно до 12 0.7 0.7 0.7 V = 14.1 В, що є саме тим, що потрібно для повної зарядки акумулятора на 12 В.

Падіння від 0.7 В через кожен діод підвищує поріг заземлення мікросхеми на встановлений рівень, змушуючи мікросхему регулювати вихід на 14.1 В замість 12 В. Резистор 2k2 використовується для активації або зміщення діодів, щоб він міг проводити та забезпечувати передбачувані 2.1 В загальне падіння.

Робимо це ще простіше

Якщо ви шукаєте ще простіший сонячний зарядний пристрій, то, ймовірно, не може бути нічого простішого, ніж підключення сонячної панелі відповідної потужності безпосередньо до відповідної батареї через блокуючий діод, як показано нижче:

простих, схема, зарядних, пристроїв

Хоча вищевказана конструкція не містить регулятора, вона все одно буде працювати, оскільки вихідний струм панелі є номінальним, і це значення буде погіршуватися лише тоді, коли сонце змінить своє положення.

Однак для батареї, яка не повністю розряджена, вищеописане просте налаштування може завдати певної шкоди батареї, оскільки батарея буде мати тенденцію до швидкого заряджання, і продовжуватиме заряджатися до небезпечних рівнів і протягом більш тривалих періодів часу.

Вам також може сподобатися ця високоефективна схема сонячного зарядного пристрою 0-50В

) Використання LM338 як сонячного контролера

Але завдяки сучасним універсальним мікросхемам, таким як LM 338 і LM 317, які можуть дуже ефективно справлятися з вищевказаними ситуаціями, роблячи процес зарядки всіх акумуляторних батарей через сонячну панель дуже безпечним і бажаним.

Схема простого зарядного пристрою для сонячної батареї з використанням мікросхеми LM338 показана нижче:

простих, схема, зарядних, пристроїв

На схемі показано просте налаштування з використанням IC LM 338, яка була налаштована в стандартному режимі регульованого живлення.

Використання функції контролю струму

Особливість конструкції полягає в тому, що вона також включає функцію контролю струму.

Це означає, що якщо струм на вході має тенденцію до збільшення, що зазвичай може мати місце, коли інтенсивність сонячних променів пропорційно зростає, напруга зарядного пристрою пропорційно падає, знижуючи струм до заданого номіналу.

Як бачимо на схемі, колектор/емітер транзистора BC547 з’єднаний через ADJ і землю, він стає відповідальним за ініціювання струмових керуючих дій.

Коли вхідний струм зростає, батарея починає споживати більше струму, це створює напругу на R3, яка перетворюється на відповідний привід бази для транзистора.

Транзистор проводить і коригує напругу через C LM338, так що сила струму регулюється відповідно до безпечних вимог батареї.

Формула обмеження струму:

R3 можна розрахувати за наступною формулою

Дизайн друкованої плати для описаної вище простої схеми зарядного пристрою для сонячної батареї наведено нижче:

Вимірювач і вхідний діод не входять до складу друкованої плати.

) 1 Схема зарядного пристрою сонячної батареї

Друга конструкція пояснює дешеву, але ефективну, менш ніж 1 дешеву, але ефективну схему сонячного зарядного пристрою, яку може побудувати навіть неспеціаліст для використання ефективної зарядки сонячної батареї.

Для створення досить ефективного сонячного зарядного пристрою вам знадобиться лише панель сонячної батареї, перемикач і кілька діодів.

Що таке сонячне відстеження точки максимальної потужності?

Для неспеціаліста це буде щось занадто складне і витончене, щоб зрозуміти, і система, що включає в себе екстремальну електроніку.

У певному сенсі це може бути правдою, і, безумовно, MPPT. це складні пристрої високого класу, які призначені для оптимізації зарядки батареї без зміни кривої V/I сонячної панелі.

Простими словами, MPPT відстежує миттєву максимальну доступну напругу від сонячної панелі і регулює швидкість зарядки акумулятора таким чином, щоб напруга на панелі залишалася незмінною або не залежала від навантаження.

Простіше кажучи, сонячна панель буде працювати найбільш ефективно, якщо її максимальна миттєва напруга не буде близькою до напруги підключеного акумулятора, який заряджається.

Наприклад, якщо напруга відкритого контуру вашої сонячної панелі становить 20 В, а батарея, що заряджається, розрахована на 12 В, і якщо ви з’єднаєте їх безпосередньо, це призведе до того, що напруга панелі впаде до напруги батареї, що зробить все занадто неефективним.

І навпаки, якщо б ви могли підтримувати напругу панелі незмінною, але при цьому витягувати з неї найкращий можливий варіант зарядки, це змусило б систему працювати за принципом MPPT.

Отже, мова йде про оптимальну зарядку акумулятора, не впливаючи на напругу панелі і не знижуючи її.

Існує один простий і безкоштовний спосіб реалізації вищевказаних умов.

Обирайте сонячну панель, напруга холостого ходу якої відповідає напрузі зарядки акумулятора. Тобто для батареї на 12В можна підібрати панель на 15В, що дасть максимальну оптимізацію обох параметрів.

Однак на практиці вищезазначених умов може бути важко досягти, оскільки сонячні панелі ніколи не виробляють постійну потужність і мають тенденцію генерувати погіршення рівня потужності у відповідь на зміну положення сонячних променів.

Ось чому завжди рекомендується використовувати сонячну панель з набагато вищою потужністю, щоб навіть за гірших денних умов вона підтримувала зарядку акумулятора.

Сказавши це, ні в якому разі не потрібно купувати дорогі системи MPPT, ви можете отримати аналогічні результати, витративши на це кілька баксів. Наступне обговорення зробить процедури зрозумілими.

Як працює схема

Як обговорювалося вище, щоб уникнути непотрібного навантаження на панель, ми повинні мати умови, що ідеально відповідають напрузі фотоелектричної батареї з напругою акумулятора.

Це можна зробити за допомогою декількох діодів, дешевого вольтметра або наявного у вас мультиметра і поворотного перемикача. Звичайно, при температурі близько 1 ви не можете очікувати, що це буде автоматично, можливо, вам доведеться працювати з перемикачем кілька разів на день.

Ми знаємо, що пряме падіння напруги на випрямляючому діоді становить близько 0.6 вольт, тому, додавши багато діодів послідовно, можна ізолювати панель від затягування до підключеної напруги акумулятора.

Посилаючись на схему digaram, наведену нижче, прохолодний маленький зарядний пристрій MPPT можна організувати, використовуючи показані дешеві компоненти.

Припустимо на схемі, що напруга відкритого контуру панелі становить 20 В, а батарея має номінальну напругу 12 В.

Підключення їх безпосередньо призведе до того, що напруга на панелі впаде до рівня акумулятора, що зробить речі недоречними.

Додавши 9 діодів послідовно, ми ефективно ізолюємо панель від навантаження і перетягування до напруги акумулятора і все ж витягуємо з неї максимальний зарядний струм.

Загальне пряме падіння комбінованих діодів буде близько 5В, плюс напруга зарядки акумулятора 14.4В дає близько 20В, що означає, що при послідовному з’єднанні всіх діодів під час пікового сонячного сяйва, напруга на панелі трохи знизиться до 19В, що призведе до ефективної зарядки акумулятора.

Тепер припустимо, що сонце починає сідати, в результаті чого напруга на панелі падає нижче номінальної, це можна відстежити за допомогою підключеного вольтметра, і пропустити кілька діодів, поки батарея не відновиться з отриманням оптимальної потужності.

Показаний символ стрілки, пов’язаний з позитивною напругою панелі, можна замінити поворотним перемикачем для рекомендованого вибору діодів послідовно.

З реалізацією вищезазначеної ситуації можна ефективно імітувати чіткі умови зарядки MPPT без використання дорогих пристроїв. Ви можете зробити це для всіх типів панелей та батарей, просто включивши більшу кількість діодів послідовно.

) Схема сонячного зарядного пристрою та драйвера для білого потужного SMD світлодіода 10W/20W/30W/50W

3-я ідея вчить нас, як побудувати простий сонячний світлодіод зі схемою зарядного пристрою для освітлення потужних світлодіодних (SMD) світильників потужністю від 10 до 50 Вт. SMD світлодіоди повністю захищені від перегріву і перевантаження по струму за допомогою недорогого каскаду обмежувача струму LM 338. Ідея була запропонована паном. Сараз Ахмад.

Технічні характеристики

В основному я сертифікований інженер-механік з Німеччини 35 років тому і працював за кордоном протягом багатьох років і поїхав багато років тому через особисті проблеми вдома.Вибачте, що турбую вас, але я знаю про ваші можливості та досвід в електроніці та щирість, щоб допомогти та направити початківців, як я.Я десь бачив цю схему на 12 В постійного струму.

Я прикріпив до SMD, 12v 10 ват, ковпачок 1000uf, 16 вольт і мостовий випрямляч, ви можете побачити номер деталі на ньому.Коли я вмикаю світло, випрямляч починає нагріватися, а також обидва SMD. Я боюся, що якщо ці ліхтарі залишати надовго увімкненими, це може пошкодити SMD і випрямляч. Я не знаю, де проблема. Ви можете мені допомогти.

У мене є світло в під’їзді автомобіля, яке вмикається з настанням темряви і вимикається на світанку. На жаль, через скидання навантаження, коли немає електрики, це світло залишається вимкненим, поки електрика не повернеться.

Я хочу встановити принаймні два SMD (12 вольт) з LDR, щоб як тільки вимкнеться світло, увімкнулися SMD ліхтарі. Я хочу додатково встановити два подібних ліхтаря в іншому місці на ганку автомобіля, щоб тримати все освітленим.Я думаю, що якщо я підключу всі ці чотири SMD-світильника до 12-вольтового блоку живлення, який буде отримувати живлення від схеми ДБЖ.

Звичайно, це створить додаткове навантаження на батарею ДБЖ, яка навряд чи повністю заряджена через часте скидання навантаження. Іншим найкращим рішенням є встановлення 12-вольтової сонячної панелі та підключення до неї всіх цих чотирьох SMD-світильників. Він буде заряджати акумулятор і вмикати / вимикати світло.

Ця сонячна панель повинна бути здатна підтримувати ці ліхтарі всю ніч і вимикатися на світанку.Будь ласка, допоможіть мені і надайте детальну інформацію про цю схему / проект.

Ви можете не поспішати, щоб зрозуміти, як це зробити.Я пишу вам, тому що, на жаль, жоден продавець електроніки або сонячних батарей на нашому місцевому ринку не готовий надати мені будь-яку допомогу, ніхто з них, здається, не має технічної кваліфікації, і вони просто хочуть продати свої запчастини.

простих, схема, зарядних, пристроїв

Дизайн

У показаній вище схемі сонячної світлодіодної лампи SMD потужністю від 10 до 50 Вт з автоматичним зарядним пристроєм ми бачимо наступні етапи:

 • Сонячна панель
 • Кілька ланцюгів регулятора LM338, керованих струмом
 • Реле перемикання
 • Акумуляторна батарея
 • і 40-ватний світлодіодний SMD-модуль

Вищезазначені каскади інтегруються наступним чином:

Два каскади LM 338 налаштовані в стандартних режимах регулятора струму з використанням відповідних струмочутливих опорів для забезпечення контрольованого струму на виході для відповідного підключеного навантаження.

Навантаженням для лівого LM338 є батарея, яка заряджається від цього каскаду LM338 та сонячної панелі. Резистор Rx розраховується таким чином, щоб батарея отримувала передбачену кількість струму і не була перевантажена або перезаряджена.

Праворуч LM 338 завантажений світлодіодним модулем, і тут також Ry гарантує, що модуль живиться правильною заданою кількістю струму, щоб захистити пристрої від теплового втечі.

Напруга сонячної панелі може бути в діапазоні від 18В до 24В.

Реле вводиться в ланцюг і з’єднується зі світлодіодним модулем таким чином, що він вмикається лише вночі або коли темно нижче порогового значення, щоб сонячна панель могла генерувати необхідну потужність.

Поки сонячна напруга доступна, реле залишається під напругою, ізолюючи світлодіодний модуль від акумулятора і гарантуючи, що 40-ватний світлодіодний модуль залишається вимкненим вдень і під час заряджання акумулятора.

Після настання сутінків, коли сонячна напруга стає досить низькою, реле більше не може утримувати положення N/O і перемикається в положення N/C, з’єднуючи акумулятор зі світлодіодним модулем і освітлюючи масив за рахунок наявної повністю зарядженої енергії акумулятора.

Світлодіодний модуль можна побачити прикріпленим до радіатора, який повинен бути достатньо великим, щоб досягти оптимального результату від модуля та забезпечити довший термін служби та яскравість пристрою.

Розрахунок номіналів резисторів

Зазначені обмежувальні резистори можна розрахувати за наведеними формулами:

Rx = 1.25/струм заряду акумулятора

Ry = 1.Номінальний струм 25 / світлодіод.

Якщо припустити, що батарея є свинцево-кислотним акумулятором ємністю 40 Аг, бажаний зарядний струм повинен становити 4 А.

тому Rx = 1.25/4 = 0.31 Ом

потужність = 1.25 х 4 = 5 Вт

Струм світлодіода можна знайти, розділивши його загальну потужність на номінальну напругу, тобто 40/12 = 3.3 ампер

тому Ry = 1.25/3 = 0.4 Ом

потужність = 1.25 x 3 = 3.75 Вт або 4 Вт.

Обмежувальні резистори не використовуються для 10-ватних світлодіодів, оскільки вхідна напруга від акумулятора дорівнює вказаній межі 12 В для світлодіодного модуля і, отже, не може перевищувати безпечні межі.

Наведене вище пояснення показує, як IC LM338 можна просто використовувати для створення корисної схеми сонячного світлодіодного світла з автоматичним зарядним пристроєм.

) Автоматичний ланцюг сонячного світла за допомогою реле

У нашій 4-й схемі автоматичного сонячного освітлення ми використовуємо одне реле в якості перемикача для зарядки акумулятора в денний час або до тих пір, поки сонячна панель виробляє електроенергію, і для освітлення підключеного світлодіода, коли панель не активна.

Модернізація до релейного перемикача

В одній з моїх попередніх статей, яка пояснювала просту схему сонячного садового освітлення, ми використовували один транзистор для перемикання.

Одним з недоліків попередньої схеми є те, що вона не забезпечує регульовану зарядку акумулятора, хоча це не може бути строго необхідним, оскільки акумулятор ніколи не заряджається до свого повного потенціалу, цей аспект може вимагати вдосконалення.

Іншим пов’язаним з цим недоліком попередньої схеми є її низька потужність, що обмежує використання потужних батарей і світлодіодів.

Наступна схема ефективно вирішує обидві вищезгадані проблеми за допомогою реле і транзисторного каскаду з емітерним повторювачем.

Принципова схема

простих, схема, зарядних, пристроїв

Як це працює

Під час оптимального сонячного сяйва реле отримує достатню потужність від панелі і залишається увімкненим з активованими контактами N/O.

Це дозволяє акумулятору отримувати зарядну напругу через транзисторний стабілізатор напруги емітерного повторювача.

Конструкція емітерного повторювача налаштовується за допомогою TIP122, резистора і стабілітрона. Резистор забезпечує необхідне зміщення для проведення транзистора, в той час як значення стабілітрона затискає напругу емітера і контролюється на рівні трохи нижче значення напруги стабілітрона.

Таким чином, значення стабілізатора вибирається відповідно до напруги зарядки підключеного акумулятора.

Для 6В батареї напруга стабілізатора може бути обрана як 7.5В, для 12В акумулятора напруга стабілізатора може становити близько 15В і так далі.

Пристрій стеження за випромінювачем також стежить за тим, щоб батарея ніколи не перезаряджалася вище встановленого ліміту заряду.

У вечірній час, коли виявляється значне падіння сонячного світла, реле гальмується від необхідної мінімальної напруги утримання, що призводить до перемикання з контакту N / O на контакт N / C.

Вищевказане перемикання реле миттєво переводить батарею з режиму зарядки в режим світлодіода, засвічуючи світлодіод за рахунок напруги батареї.

Перелік деталей для автоматичної схеми сонячного освітлення 6V/4AH з використанням релейного перемикача

 • Сонячна панель = 9В, 1А
 • Реле = 6В/200мА
 • Rx = 10 Ом/2 Вт
 • стабілітрон = 7.5В, 1/2 Вт

) Транзисторна схема контролера сонячного зарядного пристрою

П’ята ідея, представлена нижче, детально описує просту схему сонячного зарядного пристрою з автоматичним відключенням, використовуючи лише транзистори. Ідея була запропонована паном. Мубарак Ідріс.

Цілі та вимоги схеми

 • Будь ласка, сер, ви можете зробити мені 12В, 28.Літій-іонна батарея 8AH, автоматичний контролер заряду з використанням сонячної панелі в якості джерела живлення, що становить 17v при 4.5А при максимальному сонячному світлі.
 • Контролер заряду повинен мати захист від перезаряду і відключення при низькому заряді батареї, а схема повинна бути простою для початківців без мікроконтролера або мікроконтролера.
 • Схема повинна використовувати реле або транзистори bjt як перемикач та стабілізатор для опорної напруги, дякую, сер, сподіваюся почути від вас найближчим часом!

Конструкція

простих, схема, зарядних, пристроїв

Дизайн друкованої плати (з боку компонентів)

Посилаючись на наведену вище просту схему сонячного зарядного пристрою з використанням транзисторів, автоматичне відключення для повного рівня заряду і нижнього рівня здійснюється за допомогою пари BJT, налаштованих як компаратори.

Згадайте попередню схему індикатора низького заряду батареї на транзисторах, де низький рівень заряду батареї вказувався за допомогою лише двох транзисторів і декількох інших пасивних компонентів.

Тут ми використовуємо ідентичну конструкцію для вимірювання рівня заряду акумулятора і для забезпечення необхідного перемикання акумулятора між сонячною панеллю і підключеним навантаженням.

Припустимо, що спочатку у нас є частково розряджена батарея, що призводить до того, що перший BC547 зліва перестає проводити струм (це встановлюється шляхом регулювання базової установки до цієї порогової межі), і дозволяє наступному BC547 проводити струм.

Коли BC547 проводить, це дозволяє TIP127 увімкнутись, що, в свою чергу, дозволяє напрузі сонячної панелі досягти акумулятора і почати заряджати його.

Вищевказана ситуація, навпаки, тримає TIP122 вимкненим, так що навантаження не може працювати.

Коли батарея починає заряджатися, напруга на шинах живлення також починає зростати до моменту, коли ліва сторона BC547 просто здатна проводити, що призводить до того, що права сторона BC547 припиняє подальше проведення.

Як тільки це відбувається, TIP127 блокується від негативних базових сигналів, і він поступово перестає проводити так, що батарея поступово відключається від напруги сонячної панелі.

Однак вищезазначена ситуація дозволяє TIP122 повільно отримувати тригер зміщення бази, і він починає проводити. що гарантує, що навантаження тепер може отримати необхідне живлення для своєї роботи.

Вищеописана схема сонячного зарядного пристрою на транзисторах з автоматичним відключенням може бути використана для будь-яких невеликих сонячних контролерів, таких як для безпечної зарядки акумуляторів мобільних телефонів або інших форм літій-іонних акумуляторів.

Для отримання регульованого джерела живлення для зарядки

Наступна конструкція показує, як перетворити або модернізувати наведену вище схему в регульований зарядний пристрій, щоб батарея живилася з фіксованим і стабілізованим виходом незалежно від зростання напруги від сонячної панелі.

простих, схема, зарядних, пристроїв

Наведені вище схеми можна ще більше спростити, як показано в наступній схемі контролера перезарядження-розрядження сонячної батареї:

простих, схема, зарядних, пристроїв

Тут стабілізатор ZX приймає рішення про відключення акумулятора при повному заряді, і його можна розрахувати за наступною формулою:

ZX = Значення повного заряду акумулятора 0.6

Наприклад, якщо рівень повного заряду акумулятора становить 14.2V, то ZX може бути 14 0.6 = 14.6В стабілізатор, який можна побудувати, додавши кілька стабілітронів послідовно, разом з кількома діодами 1N4148, якщо потрібно.

Стабілітрон ZY визначає точку відключення перерозряду акумулятора і може просто дорівнювати значенню бажаного низького заряду акумулятора.

Наприклад, якщо мінімальний низький рівень заряду батареї становить 11 В, то ZY можна вибрати як стабілізатор на 11 В.

Вищевказана конструкція також може бути інтегрована зі схемою зарядного пристрою LM338, як показано нижче:

простих, схема, зарядних, пристроїв

) Сонячна світлодіодна схема

Шоста конструкція тут пояснює просту недорогу схему сонячного світлодіодного ліхтаря, яка може бути використана нужденними та малозабезпеченими верствами населення для дешевого освітлення своїх будинків вночі.

Ідея була запропонована паном. R.K. Rao

Цілі та вимоги схеми

 • Я хочу зробити СОНЯЧНЕ світлодіодне світло, використовуючи прозору пластикову коробку розміром 9 см х 5 см х 3 см [доступна на ринку за рупії.3/-] з використанням світлодіодів потужністю один ват / 20 мА, що живляться від акумуляторної герметичної свинцево-кислотної батареї 4v 1A [SUNCA/VICTARI], а також з можливістю зарядки за допомогою зарядного пристрою для мобільних телефонів [там, де є струм мережі].
 • Батарею слід замінити, якщо вона розрядилася після використання протягом 2/3 років / встановленого сільським / племінним користувачем терміну служби.
 • Це призначено для використання племінними / сільськими дітьми для освітлення книги; на ринку є кращі світлодіодні ліхтарі приблизно за рупії.500 [d.світло], для Rs.200 [Процвітаючий] (Процвітаючий).
 • Ці ліхтарі хороші за винятком того, що вони мають міні сонячну панель та яскравий світлодіод з терміном служби десять років, якщо не більше, але з акумуляторною батареєю без положення про її заміну, коли вона розрядиться через два-три роки використання.Це марна трата ресурсів і неетична.
 • Проект, який я передбачаю. це проект, в якому батарею можна замінити. бути доступним на місцевому рівні за низькою вартістю. Ціна ліхтаря не повинна перевищувати рупій.100/150.
 • Він буде продаватися на некомерційній основі через неурядові організації в племінних районах і в кінцевому підсумку постачати комплекти племінній / сільській молоді, щоб зробити їх у селі.
 • Ми з колегою виготовили кілька ліхтарів з потужними батареями 7V EW та світлодіодами 2x20mA pirahna і протестували їх. вони витримали понад 30 годин безперервного освітлення, достатнього для освітлення книги з півметрової відстані; і ще один ліхтар з батареєю 4v sunce та світлодіодом 1watt 350A, що дає достатньо світла для приготування їжі в курені.
 • Чи можете ви запропонувати схему з однією акумуляторною батареєю AA/AAA, міні сонячною панеллю, яка поміститься на кришці коробки розміром 9×5 см, та підсилювачем DC-DC та світлодіодами 20 мА? Якщо ви хочете, щоб я прийшов до вас для обговорення, я можу.
 • Ви можете побачити світильники, які ми зробили, на фотографіях Google за адресою https://goo.gl/photos/QyYU1v5Kaag8T1WWA Дякую,

Дизайн

Відповідно до запиту, схеми сонячних світлодіодних світильників повинні бути компактними, працювати з одним 1.Елемент 5AAA з використанням DC-DC перетворювача і оснащений саморегульованим контуром сонячного зарядного пристрою.

Наведена нижче електрична схема, ймовірно, задовольняє всім вищезазначеним специфікаціям і при цьому залишається в межах доступної межі.

Принципова схема

простих, схема, зарядних, пристроїв

Конструкція являє собою базову схему викрадення джоулів з використанням одного елемента живлення, BJT та індуктора для живлення будь-якого стандартного 3.3V СВІТЛОДІОД.

У конструкції показаний світлодіод потужністю 1 Вт, хоча можна використовувати менший світлодіод потужністю 30 мА з високим струмом споживання.

Схема сонячного світлодіода здатна вичавити останню краплю джоуля або заряду з елемента, звідси і назва “викрадач джоуля”, що також означає, що світлодіод буде світитися до тих пір, поки всередині елемента практично нічого не залишиться. Однак, оскільки елемент тут перезаряджається, не рекомендується розряджати його нижче 1В.

Зарядний пристрій 1.5В зарядний пристрій в конструкції побудований з використанням іншого малопотужного BJT, налаштованого в конфігурації емітерного повторювача, що дозволяє йому виробляти вихідну напругу емітера, яка точно дорівнює потенціалу на його базі, встановленому заздалегідь встановленим значенням 1К. Це повинно бути точно встановлено таким чином, щоб випромінювач виробляв не більше 1.8В з входом постійного струму вище 3В.

Джерелом вхідного постійного струму є сонячна панель, яка може виробляти понад 3 В під час оптимального сонячного світла, що дозволяє зарядному пристрою заряджати батарею з максимальним рівнем заряду 1.Вихід 8В.

Як тільки цей рівень буде досягнутий, емітерний повторювач просто гальмує подальшу зарядку елемента, таким чином запобігаючи будь-якій можливості перезарядки.

Індуктор для сонячної світлодіодної лампи складається з невеликого феритового кільцевого трансформатора з 20:20 витками, який може бути відповідним чином змінений і оптимізований для забезпечення найбільш сприятливої напруги для підключеного світлодіода, яка може тривати навіть до тих пір, поки напруга не впаде нижче 1.2V.

) Простий сонячний зарядний пристрій для вуличних ліхтарів

Сьомий сонячний зарядний пристрій, розглянутий тут, найкраще підходить, оскільки сонячна світлодіодна система вуличного освітлення спеціально розроблена для нових любителів, які можуть побудувати її, просто звернувшись до наочної схеми, представленої тут.

Завдяки своїй простій і відносно дешевій конструкції система може бути використана для вуличного освітлення села або в інших подібних віддалених районах, проте це жодним чином не обмежує її використання в містах.

Основними особливостями цієї системи є:

1) Зарядка з контролем напруги

2) Робота світлодіода, керована струмом

3) Не використовуються реле, вся конструкція твердотільна

4) Відключення навантаження при низькій критичній напрузі

5) Індикатори низької та критичної напруги

6) Функція відключення повного заряду не передбачена для простоти і тому, що зарядка обмежена контрольованим рівнем, який ніколи не дозволить акумулятору перезарядитися.

7) Використання популярних мікросхем, таких як LM338 та транзисторів, таких як BC547, забезпечує безпроблемну закупівлю

8) Стадія зондування день-ніч, що забезпечує автоматичне вимкнення в сутінках та увімкнення на світанку.

Повна схема запропонованої простої світлодіодної системи вуличного освітлення проілюстрована нижче:

Принципова схема

простих, схема, зарядних, пристроїв

Каскад схеми, що складається з T1, T2 і P1, налаштований на простий датчик низького заряду акумулятора, індикаторну схему

Точно такий самий каскад можна побачити трохи нижче, використовуючи T3, T4 та відповідні деталі, які утворюють ще один каскад низьковольтного детектора.

Каскад T1, T2 визначає напругу батареї, коли вона падає до 13 В, засвічуючи підключений світлодіод на колекторі T2, тоді як каскад T3, T4 визначає напругу батареї, коли вона досягає нижче 11 В, і вказує на ситуацію, засвічуючи світлодіод, пов’язаний з колектором T4.

P1 використовується для регулювання каскаду T1/T2 таким чином, щоб світлодіод T2 світився при напрузі 12В, аналогічно P2 регулюється так, щоб світлодіод T4 починав світитися при напрузі нижче 11В.

IC1 LM338 налаштований як просте джерело живлення з регульованою напругою для регулювання напруги сонячної панелі до точних 14 В, це робиться шляхом відповідного налаштування попередньо встановленого P3.

Цей вихід з IC1 використовується для зарядки акумулятора вуличного ліхтаря в денний час і в пік сонячної активності.

IC2. це ще одна мікросхема LM338, підключена в режимі контролера струму, її вхідний вивід з’єднаний з позитивним полюсом акумулятора, а вихід з’єднаний зі світлодіодним модулем.

IC2 обмежує рівень струму від акумулятора і подає потрібну кількість струму на світлодіодний модуль, щоб він міг безпечно працювати в режимі нічного резервування.

T5. це силовий транзистор, який працює як перемикач і спрацьовує при критично низькому заряді батареї, коли напруга батареї наближається до критичного рівня.

Щоразу, коли це відбувається, база T5 миттєво заземлюється через T4, миттєво вимикаючи його. При вимкненому Т5 світлодіодний модуль може працювати, тому він також вимкнений.

Цей стан запобігає та захищає акумулятор від надмірного розряду та пошкодження. У таких ситуаціях батарея може потребувати зовнішньої зарядки від мережі з використанням 24 В, живлення подається через лінії живлення сонячної панелі, через катод D1 і землю.

Струм від цього джерела може бути встановлений на рівні близько 20% від ємності акумулятора, і акумулятор можна заряджати до тих пір, поки обидва світлодіоди не перестануть світитися.

Транзистор T6 разом з його базовими резисторами розташований таким чином, щоб виявити живлення від сонячної панелі і забезпечити, щоб світлодіодний модуль залишався вимкненим до тих пір, поки є достатня кількість живлення від панелі, або іншими словами, T6 тримає світлодіодний модуль вимкненим до тих пір, поки не стане достатньо темно для світлодіодного модуля, а потім увімкнеться. Протилежне відбувається на світанку, коли світлодіодний модуль автоматично вимикається. R12, R13 повинні бути ретельно відрегульовані або підібрані для визначення бажаних порогів для циклів увімкнення/вимкнення світлодіодного модуля

Як побудувати

Щоб успішно завершити цю просту систему вуличного освітлення, описані етапи повинні бути побудовані окремо і перевірені окремо, перш ніж інтегрувати їх разом.

Спочатку зберіть каскад T1, T2 разом з R1, R2, R3, R4, P1 і світлодіодом.

Далі, використовуючи джерело змінного струму, подайте точну напругу 13 В на каскади T1, T2 і відрегулюйте P1 так, щоб світлодіод просто світився, трохи збільште напругу, скажімо, до 13 В.5В і світлодіод повинен вимкнутись. Цей тест підтвердить правильність роботи цього низьковольтного індикаторного каскаду.

Ідентично зробіть каскад T3 / T4 і встановіть P2 аналогічним чином, щоб світлодіод світився при 11 В, що стає критичним рівнем налаштування для каскаду.

Після цього ви можете продовжити роботу з каскадом IC1 і відрегулювати напругу на його корпусі та землі до 14 В, відрегулювавши P3 до потрібної величини. Це знову ж таки слід зробити, подавши напругу 20 або 24 В на його вхідний вивід і лінію заземлення.

Каскад IC2 може бути побудований, як показано на малюнку, і не вимагатиме жодної процедури налаштування, крім вибору R11, який можна зробити за допомогою формули, наведеної в цій статті про універсальний обмежувач струму

Список деталей

 • R1, R2, R3 R4, R5, R6, R7 R8, R9, R12 = 10k, 1/4 WATT
 • P1, P2, P3 = 10K ПРЕСЕТІВ
 • R10 = 240 ОМ 1/4 ВТ
 • R13 = 22K
 • D1, D3 = 6A4 ДІОД
 • D2, D4 = 1N4007
 • T1, T2, T3, T4 = BC547
 • T5 = TIP142
 • R11 = ДИВІТЬСЯ ТЕКСТ
 • IC1, IC2 = LM338 IC TO3 пакет
 • Світлодіодний модуль = Виготовлений шляхом послідовного та паралельного з’єднання 24 світлодіодів по 1 Вт
 • Акумулятор = 12В SMF, 40 Ач
 • Сонячна панель = 20/24В, 7 Ампер

Виготовлення світлодіодного модуля потужністю 24 Вт

Світлодіодний модуль потужністю 24 Вт для наведеної вище простої системи сонячного вуличного освітлення можна створити, просто з’єднавши 24 світлодіоди потужністю 1 Вт, як показано на наступному зображенні:

) Схема перетворювача сонячних панелей із захистом від перевантаження

8-а сонячна концепція, розглянута нижче, розповідає про просту схему перетворювача сонячної панелі, яка може бути використана для отримання будь-якої бажаної низької напруги від 40 до 60 В на входах. Схема забезпечує дуже ефективне перетворення напруги. Ідея була запропонована паном. Deepak.

Технічні характеристики

Я шукаю постійний струм. Перетворювач постійного струму з наступними особливостями.

Вхідна напруга = від 40 до 60 В постійного струму

Вихідна напруга = Регульована 12, 18 і 24 В постійного струму (кілька виходів з однієї і тієї ж схеми не потрібно). Окрема схема для кожної напруги o / p також підходить)

Вихідний струм = 5-10А

Захист на виході = Перевантаження по струму, коротке замикання тощо.

Невеликий світлодіодний індикатор для роботи пристрою був би перевагою.

Буду вдячний, якщо ви допоможете мені розробити схему.

З повагою, Діпак

Дизайн

Запропонована схема перетворювача 60В на 12В, 24В показана на малюнку нижче, деталі можна зрозуміти, як пояснено нижче:

Конфігурацію можна розділити на етапи, а саме. стабільний каскад мультивібратора та керований мосфетним перетворювачем каскад.

BJT T1, T2 разом з відповідними частинами утворює стандартну схему AMV, підключену для генерації частоти приблизно від 20 до 50 кГц.

Мосфет Q1 разом з L1 і D1 утворює стандартну топологію перетворювача для реалізації необхідної напруги на C4.

AMV працює від вхідної напруги 40В і генерована частота подається на затвор приєднаного мосфета, який миттєво починає коливатися при доступному струмі від вхідної керуючої мережі L1, D1.

Вищевказані дії генерують необхідну напругу на С4,

D2 стежить за тим, щоб ця напруга ніколи не перевищувала номінальну позначку, яка може бути фіксованою 30В.

Ця максимальна гранична напруга 30 В подається далі на регулятор напруги LM396, який може бути встановлений для отримання остаточної бажаної напруги на виході зі швидкістю максимум 10 ампер.

Вихід може бути використаний для зарядки передбачуваного акумулятора.

Принципова схема

простих, схема, зарядних, пристроїв

Список деталей для вищевказаного 60В вхідного, 12В, 24В вихідного перетворювача сонячної енергії для панелей.

 • R1-R5 = 10K
 • R6 = 240 OHMS
 • R7 = 10K POT
 • C1, C2 = 2nF
 • C3 = 100uF / 100V
 • C4 = 100uF / 50V
 • Q1 = БУДЬ-ЯКИЙ 100V, 20AMP P-канальний MOSFET
 • T1,T2 = BC546
 • D1 = БУДЬ-ЯКИЙ 10-АМПЕРНИЙ ДІОД ШВИДКОГО ВІДНОВЛЕННЯ
 • D2 = 30V СТАБІЛІЗАТОР 1 ВАТ
 • D3 = 1N4007
 • L1 = 30 витків 21 супер емальованого мідного дроту SWG, намотаного на феритовий стрижень діаметром 10 мм.

) Домашня сонячна електростанція, налаштована для життя поза мережею

Дев’ята унікальна конструкція, пояснена тут, ілюструє просту розрахункову конфігурацію, яка може бути використана для реалізації будь-якого бажаного розміру сонячних панелей, встановлених для віддалених будинків або для досягнення позамережевої системи електропостачання від сонячних панелей.

Технічні характеристики

Я дуже впевнений, що у вас повинна бути готова така схема. Переглядаючи ваш блог, я загубився і не зміг вибрати один варіант, який би найкраще відповідав моїм вимогам.

Я просто намагаюся викласти свою вимогу тут і переконатися, що я правильно її зрозумів.

(Це пілотний проект для мене, щоб зануритися в цю сферу. Можете вважати мене великим нулем в електричних знаннях. )

Моя основна мета. максимально використовувати сонячну енергію і звести рахунки за електроенергію до мінімуму. (Я зупиняюся в Тані). Отже, ви можете собі уявити рахунки за електроенергію. ) Тож ви можете вважати, що я повністю створюю систему освітлення на сонячних батареях для свого будинку.

Коли сонячного світла достатньо, мені не потрібне штучне освітлення.2. Кожного разу, коли інтенсивність сонячного світла падає нижче допустимих норм, я хочу, щоб мої світильники вмикалися автоматично.

Я хотів би вимкнути їх під час сну, хоча.3. Моя поточна система освітлення (яку я хочу висвітлити) складається з двох звичайних яскравих ламп (36W/880 8000K) та чотирьох 8W КЛЛ.

Хотів би повторити всю установку за допомогою світлодіодного освітлення на основі сонячної енергії.

Як я вже казав, я великий нуль в області електрики. Тож, будь ласка, допоможіть мені також з очікуваною вартістю налаштування.

Дизайн

36 Вт х 2 плюс 8 Вт дає загалом близько 80 Вт, що є загальним необхідним рівнем споживання тут.

Тепер, оскільки ліхтарі призначені для роботи при рівні напруги в мережі, який в Індії становить 220 В, інвертор стає необхідним для перетворення напруги сонячної панелі до необхідних специфікацій для освітлення ліхтарів.

Оскільки для роботи інвертора потрібна батарея, яку можна вважати батареєю на 12 В, всі параметри, необхідні для налаштування, можна розрахувати наступним чином:

Загальне передбачуване споживання = 80 Вт.

Вищевказана потужність може бути спожита з 6 ранку до 6 вечора, що стає максимальним періодом, який можна оцінити, і це приблизно 12 годин.

Множення 80 на 12 дає = 960 Вт/год.

Це означає, що сонячна панель повинна буде виробляти таку кількість ват-годин протягом бажаного періоду в 12 годин протягом усього дня.

Однак, оскільки ми не очікуємо отримувати оптимальне сонячне світло протягом усього року, ми можемо припустити, що середній період оптимального денного світла становить близько 8 годин.

Ділення 960 на 8 дає = 120 Вт, що означає, що необхідна сонячна панель повинна мати номінальну потужність не менше 120 Вт.

Якщо напруга на панелі вибрана близько 18 В, то характеристики струму будуть 120/18 = 6.66 ампер або просто 7 ампер.

Тепер давайте розрахуємо розмір акумулятора, який може бути використаний для інвертора і який може знадобитися для зарядки вищевказаної сонячної панелі.

Знову ж таки, оскільки загальна кількість ват-годин за весь день становить близько 960 ват, розділивши її на напругу батареї (яка приймається рівною 12 В), ми отримаємо 960/12 = 80, що становить близько 80 або просто 100 Ач, тому необхідна батарея повинна бути розрахована на 12 В, 100 Ач для отримання оптимальної продуктивності протягом дня (12 годинний період).

Нам також знадобиться сонячний контролер заряду для зарядки батареї, і оскільки батарея буде заряджатися близько 8 годин, швидкість зарядки повинна становити близько 8% від номінальної ємності, що становить 80 x 8% = 6.4 ампера, тому контролер заряду повинен бути розрахований на принаймні 7 ампер, щоб забезпечити безпечну зарядку акумулятора.

На цьому завершуються всі розрахунки сонячної панелі, акумулятора та інвертора, які можуть бути успішно реалізовані для будь-якого подібного типу установок, призначених для автономного проживання в сільській місцевості або в інших віддалених районах.

Для інших специфікацій V, I цифри можуть бути змінені у наведених вище розрахунках для досягнення відповідних результатів.

У випадку, якщо батарея не потрібна, а сонячна панель також може бути безпосередньо використана для роботи інвертора.

Просту схему регулятора напруги сонячної панелі можна побачити на наступній схемі, даний перемикач може бути використаний для вибору варіанту зарядки батареї або безпосереднього керування інвертором через панель.

У наведеному вище випадку регулятор повинен виробляти приблизно від 7 до 10 ампер струму, тому в каскаді зарядного пристрою потрібно використовувати LM396 або LM196.

простих, схема, зарядних, пристроїв

Вищевказаний регулятор сонячної панелі може бути сконфігурований з наступною простою інверторною схемою, яка буде цілком адекватною для живлення запитуваних ламп через підключену сонячну панель або акумуляторну батарею.

простих, схема, зарядних, пристроїв

Список деталей для наведеної вище схеми інвертора: R1, R2 = 100 Ом, 10 Вт

T1, T2 = TIP35 на радіаторах

Останній рядок у запиті передбачає світлодіодну версію, яка буде призначена для заміни та модернізації існуючих люмінесцентних ламп CFL. Те ж саме можна реалізувати, просто вилучивши батарею та інвертор і інтегрувавши світлодіоди з виходом сонячного регулятора, як показано нижче:

простих, схема, зарядних, пристроїв

Мінус адаптера повинен бути з’єднаний з мінусом сонячної панелі

Заключні думки

Отже, друзі, це були 9 основних конструкцій зарядних пристроїв для сонячних батарей, які були вибрані з цього веб-сайту.

Ви знайдете ще багато таких вдосконалених конструкцій на основі сонячної енергії в блозі для подальшого читання. І так, якщо у вас є якісь додаткові ідеї, ви обов’язково можете надіслати їх мені, я обов’язково опублікую їх тут для задоволення наших глядачів.

Відгук одного із завзятих читачів

Я натрапив на ваш сайт і знаходжу вашу роботу дуже надихаючою. Наразі я працюю над програмою з природничих наук, технологій, інженерії та математики (STEM) для учнів 4-5 класів в Австралії. Проект спрямований на підвищення дитячої цікавості до науки та її зв’язку з реальним світом.

Програма також вводить емпатію в процес інженерного проектування, де молоді учні знайомляться з реальним проектом (контекстом) і взаємодіють зі своїми однокласниками для вирішення життєвих проблем. Протягом наступних трьох років ми зосередимося на ознайомленні дітей з наукою, що стоїть за електрикою, та реальним застосуванням електротехніки. Вступ до того, як інженери вирішують реальні проблеми для більшого блага суспільства.

Наразі я працюю над онлайн-контентом для програми, яка буде зосереджена на вивченні молодшими школярами (4-6 класи) основ електрики, зокрема, відновлюваної енергетики, і.e. в даному випадку. сонячної енергії. За допомогою програми самостійного навчання діти вивчають і досліджують електрику та енергію, оскільки вони знайомляться з реальним проектом, і.e. забезпечення освітленням дітей, які живуть у таборах біженців по всьому світу. По завершенні п’ятитижневої програми діти об’єднуються в команди для конструювання сонячних ліхтарів, які потім відправляються знедоленим дітям по всьому світу.

Як неприбуткова освітня фундація, ми звертаємося до вас за допомогою у розробці простої електричної схеми, яку можна було б використати для побудови сонячної лампи потужністю 1 Вт в якості практичної роботи на уроці. Ми також закупили у виробника 800 комплектів сонячних ліхтарів, які діти будуть збирати, однак нам потрібно, щоб хтось спростив принципову схему цих ліхтарів, які будуть використовуватися для простих уроків з електрики, електричних ланцюгів та розрахунку потужності, вольт, струму та перетворення сонячної енергії в електричну енергію.

Я з нетерпінням чекаю на вашу відповідь і бажаю вам продовжувати вашу натхненну роботу.

Вирішення запиту

Я ціную вашу зацікавленість і ваші щирі зусилля, спрямовані на те, щоб просвітити нове покоління щодо сонячної енергії.Я прикріпив найпростішу, але ефективну схему драйвера світлодіода, яку можна використовувати для безпечного підсвічування світлодіода потужністю 1 Вт від сонячної панелі з мінімальною кількістю деталей.Обов’язково прикріпіть радіатор на світлодіод, інакше він може швидко згоріти через перегрів.Схема контролюється напругою та струмом для забезпечення оптимальної безпеки світлодіода.Дайте мені знати, якщо у вас виникнуть додаткові сумніви.

Запит від одного з завзятих читачів цього блогу:

Привіт, дякуємо за все, що ви робите, щоб допомогти людям! Мій син хотів би створити експеримент для наукового ярмарку, де він міг би показати електромобіль, який працює від сонячної батареї лише вдень, заряджаючи акумулятор, і працює від акумулятора лише вночі. Для цього ми запланували невелику сонячну панель, підключену паралельно до акумулятора та двигуна (див. креслення, що додається).

 • Чи буде це працювати?
 • Чи можете ви порекомендувати розмір сонячної панелі, акумулятора та двигуна?
 • Щоб не перезарядити акумулятор, чи потрібно додавати резистор? Який розмір ви б рекомендували?
 • Якщо потрібно додати діод? Який розмір ви б порекомендували?
 • так, це буде працювати.
 • Використовуйте сонячну панель 6-8В 1-ампер.
 • Вимикач послідовно з акумулятором не потрібен. Решта два перемикачі в порядку. Цей перемикач можна замінити на 4 Ом 2 Вт, або просто на лампочку ліхтарика 6 В.
 • Ця лампочка буде світитися під час заряджання і буде повільно вимикатися, коли акумулятор повністю зарядиться.
 • Ви можете додати діод послідовно з позитивним проводом сонячної панелі. Це може бути діод 1N5402
 • Акумулятор може бути будь-яким 3.Літій-іонний акумулятор 7V 1200mAh.
 • Двигун може бути будь-яким 3.Двигун постійного струму 7В.

Питання:

Ще кілька запитань, я не можу знайти сонячну панель з такими характеристиками, як ви думаєте, чи могли б ви надіслати мені її в Інтернеті, щоб я міг знайти щось подібне? Чудова ідея щодо лампочки ліхтарика, я припускаю, що це має бути лампа розжарювання? Як ви думаєте, чи буде це належним чином захищати батарею, чи потрібен додатковий резистор??

Для сонячної панелі ви можете шукати сонячну панель 6В 5 Вт.Так, лампочка ліхтарика повинна бути типу розжарювання, щоб за допомогою нитки розжарювання можна було контролювати струм.Лампочки повинно бути достатньо, щоб контролювати струм, додатковий резистор не знадобиться.Будь ласка, знайдіть прикріплену схему для детальної схеми.

Вам також сподобається

 • 1. nbsp3 Термінальні стабілізатори напруги з фіксованою напругою. робочі та прикладні схеми
 • 2. Прості проекти з двома транзисторними схемами для школярів
 • 3. nbsp4 Універсальні схеми електронних термометрів
 • 4. nbsp4 Прості схеми павербанків для мобільних телефонів
 • 5. Схема релейного вимикача з контролем температури
 • 6. Схема регулятора постійного струму високої напруги, великого струму

Пориньте в сонце: 5 найкращих зарядних пристроїв для сонячних батарей для човнів

простих, схема, зарядних, пристроїв

простих, схема, зарядних, пристроїв

Це історія стара, як (сучасний) час. Ви в розпалі улюбленого серіалу і отримуєте попередження про низький рівень заряду акумулятора. Ми всі там були.

Це не весело, коли ваші електронні пристрої втрачають живлення. Досить погано, коли ви вдома і повинні залишатися прикріпленими до стіни. Інша справа, коли ви перебуваєте поза мережею і стоїте на якорі на своєму човні.

Від картплоттерів, GPS, УКХ-радіостанцій і мобільних телефонів до ехолотів, стереосистеми і блендерів (не можна не згадати про блендер). електронні пристрої на човні потрібні для безпеки, інформації, розваг і не тільки. А це означає, що джерело живлення.

Ось тут в гру вступають сонячні панелі та зарядні пристрої для сонячних батарей для човнів.

Заряджати все вдома або на пристані для яхт. це завжди чудова ідея. Але що, якщо ви у відкритому морі?? Або високе озеро, якщо на те пішло.

Читайте далі, щоб дізнатися, наскільки зручними та ефективними можуть бути зарядні пристрої для сонячних батарей для човнів.

Що таке зарядний пристрій для сонячної батареї для човна?

Зарядний пристрій для сонячних батарей для човна має дві основні частини, які працюють разом. Сонячна панель збирає енергію від сонця. Потім ця енергія надходить до контролера заряду, який регулює, зберігає та розподіляє її.

Вся ця зібрана енергія потім зберігається у вашому банку акумуляторів (уявіть собі, що це ваш власний банківський касир, свого роду). Потім, коли вам це потрібно, ви просто підключаєте його до свого електронного пристрою.

Якщо акумулятор повністю розряджений, контролер заряду вкладає в нього якомога більше енергії, поки він не досягне повного заряду. У цей момент він переходить у плаваючий режим, який автоматично підтримує рівень потужності.

Контролер заряду. це чудове обладнання, оскільки він покращує якість заряду та запобігає перезаряду акумулятора та ослабленню з’єднань.

Від вітрогенераторів і сонячних панелей до зарядних пристроїв для сонячних батарей для човнів. відновлювана енергія є безкоштовним (після первинної покупки обладнання для її збору) і розумним способом пересування на човні.

Давайте поговоримо більше про зарядні пристрої для сонячних батарей і про те, як вони можуть забезпечити енергією і спокоєм дні (і ночі) на вітрильнику, траулері, понтонному човні або спортивному рибальському човні. Навіть каякери можуть отримати вигоду від невеликих зарядних пристроїв на сонячних батареях.

Рекомендовані засоби для догляду за човном

Перевірте ціну на Amazon. Засіб для чищення палуби Better Boat. це нековзна формула, розроблена для швидкого та ефективного видалення бруду та жиру на склопластикових та пофарбованих палубах. Поєднайте її з палубними щітками та подовжувачами для легкого застосування.

Особливості систем зарядних пристроїв для сонячних батарей

Контролер заряду

Також відомий як регулятор, контролер заряду. це те, що спрямовує енергію у вашу батарею. Цілком можливо мати сонячну батарею без неї. Але вам потрібно переконатися, що ви вибрали панель, яка поставляється з контролером заряду.

Контролери заряду необхідні, якщо панель потужністю більше п’яти ват. Найкраще в контролері заряду. це те, що він може зберігати енергію для подальшого використання. Для роботи сонячної панелі потрібне сонячне світло.

Сонячні панелі

Сонячна панель. це частина, яка збирає енергію сонця. Ви, ймовірно, бачили їх на дахах будинків. Вони стають все більш і більш поширеними на човнах.

Широтно-імпульсна модуляція

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ). це температурна компенсація, яка захищає батарею від перезарядки та частого заряджання. Це обов’язкова функція безпеки та ефективності. Ви не хочете щопонеділка купувати нові акумулятори.

Саморегулювання

Саморегульовані зарядні пристрої для сонячних батарей для човнів не мають вбудованого контролера. Звичайно, кожен човен різний, але, на мою думку, все, що є вбудованим, є позитивною рисою.

Пластикова та алюмінієва конструкція

Пластик і алюміній означають менше поломок і більшу стійкість до погодних умов. Вітер, сонце та солона вода (і вода загалом) можуть бути несприятливими для будь-якого човнового спорядження, а також якорів, ременів з храповиком та докових ліній.

Типи зарядних пристроїв для сонячних батарей для човнів

 • Зарядні пристрої Trickle Charger забезпечують дуже низький рівень вихідної потужності, постійно виділяючи невелику кількість енергії для заряджання акумулятора під час його використання
 • Поплавкові зарядні пристрої схожі на струменеві зарядні пристрої, але вони запобігають перезарядці (цей тип я вважаю найкращим універсальним зарядним пристроєм для сонячних батарей)

найкращих сонячних зарядних пристроїв для човнів

Отже, ми дійшли висновку, що зарядні пристрої для сонячних батарей. це чудова інвестиція для лайвбордів, прогулянкових катерів і навіть рибальських байдарок та водних мотоциклів.

Давайте подивимося на деякі приклади для вибору варіанту покупки.

Портативний складаний сонячний зарядний пристрій та панель Eco Worthy

Складна сонячна панель Eco Worthy поставляється з попередньо підключеним і встановленим ШІМ-контролером сонячного заряду на 15 Ампер, який захищає від перезарядки та зворотного з’єднання. Високоефективна монокристалічна сонячна батарея виготовлена з легкого алюмінію.

Конструкція у вигляді валізи полегшує транспортування. Коли ви дістанетесь до місця, просто розкладіть і встановіть його.

Контролер заряду має водонепроникні вбудовані розподільні коробки, а на панелі є корозійно-стійка рамка.

Це гарна панель середнього розміру та зарядний пристрій для сонячних батарей. Найкраща частина? Все це попереднє підключення та попереднє встановлення робить її готовою до використання прямо з коробки.

 • Розмір: 30.7 x 22.1 x 5.1
 • Тип зарядного пристрою: Поплавковий зарядний пристрій
 • Тип панелі: Монокристалічна

Зарядний пристрій та панель для сонячних батарей HQST

HQST забезпечує безшумне виробництво електроенергії на 12 і 24 вольта в морських та інших умовах на відкритому повітрі та поза мережею. Має ШІМ-контролер заряду на 30 А з РК-дисплеєм, 20-футові адаптерні кабелі та набір Z-подібних кронштейнів для монтажу.

Він може зарядити батарею ємністю 50 Ач з 50% за три години (в залежності від сонячного світла, звичайно). Попередньо просвердлені отвори полегшують монтаж панелі. Ви можете розширити свою сонячну систему, підключивши інші панелі для ще більшого виходу енергії.

 • Розмір: 40 x 27 x 1.5
 • Тип зарядного пристрою: Струменевий зарядний пристрій
 • Тип панелі: Полікристалічна

Зарядний пристрій та панель для сонячних батарей POWISER

POWISER 3.3 Вт. це простий у підключенні та використанні крапельний зарядний пристрій. Має полікристалічні високоефективні сонячні елементи з тонкими амоними панелями, які дозволяють використовувати її в будь-яку погоду.

Компактний за розміром, він ідеально підходить для водних мотоциклів та невеликих човнів. Він навіть постачається з присосками, щоб прикріпити його до вікна вашого човна. Мені дуже подобаються компактні розміри та форма цієї сонячної панелі та зарядного пристрою.

 • Розмір: 14 х 8.5 x 0.8
 • Тип зарядного пристрою: Струменевий зарядний пристрій
 • Тип панелі: Полікристалічна

Зарядний пристрій та панель для сонячних батарей SOLPERK 12V

Сонячна панель SOLPERK 12V. це крапельний зарядний пристрій. Він заряджає і підтримує 12В батареї, такі як вологі, гелеві, MF і багато інших. Автоматичний контролер заряду та обслуговування забезпечує захист від короткого замикання, обриву ланцюга, зворотного заряду та перезаряду.

Легкий і простий у встановленні на водних мотоциклах і невеликих човнах. Найкраще в SOLPERK? Він має тонкоплівкові амоні сонячні елементи, які дозволяють йому працювати в похмурі дні. Виграш / виграш!

 • Розмір: 21.3 x 18.2 x 1.2
 • Тип зарядного пристрою: Струменевий зарядний пристрій
 • Тип панелі: Амоні сонячні елементи

Зарядний пристрій для сонячних батарей Sunway Solar

Невеликий і компактний, зарядний пристрій Sunway повільно заряджає і підтримує рівень заряду в мокрих, гелевих, глибоко циклічних і AGM акумуляторах. Вбудований діод захищає від зворотної зарядки.

Кристалічні панелі мають прозоре фотоелектричне скло та корпус з АБС-пластика для ефективності та довговічності. Довга прямокутна форма Sunway робить його гарним вибором для кріплення на приладовій панелі або носі човна.

Зарядний пристрій має адаптер для прикурювача та затискачі для клем алігатора.

Очищення сонячних панелей

Як і будь-який аксесуар для човна, сонячні панелі потребують чищення та загального обслуговування. На щастя, це не дуже складно. Дощовик. це зручна річ, яку потрібно мати в цьому випадку. Для більш поглибленого очищення, ось кілька порад.

 • М’якою щіткою зчищайте бруд, бруд і неминучий пташиний послід, що налипнув, а також неминучі сліди від птахів. Для цього вам може знадобитися подовжувач.
 • Далі дістаньте садовий шланг і обприскуйте. Насадка для човнового шланга з регульованим струменем води. чудовий інструмент, який потрібно мати. Ви не хочете, щоб ваші панелі потрапляли під сильний потік води.
 • Губка або тканина з мікрофібри корисна, якщо все ще є плями та бруд, які потрібно зішкребти.
 • Не рекомендується використовувати мило, оскільки воно може залишити залишки, які притягуватимуть бруд. Спробуйте невелику кількість мила для човнів Better Boat, щоб побачити, як воно працює з вашими конкретними сонячними панелями. Він на 100% біологічно розкладається і призначений для промивання без залишків.

Як бачите, у вас є багато варіантів, коли справа доходить до підтримки заряду акумулятора на воді. Сподіваємось, це пролило світло (каламбур) на питання щодо зарядного пристрою для сонячних батарей вашого човна.

Нехай вітер буде за спиною, а акумулятори завжди будуть повними.

Зарядний пристрій для сонячної батареї

Варіант 1: Підключіть його до прикурювача вашого автомобіля.

Варіант 2: Підключіть його до акумулятора безпосередньо за допомогою затискачів.

Водонепроникний?

Це дощозахист, тому не кидайте його у воду. Негайно висушіть його, якщо ви впали. Якщо волога потрапляє всередину, схема та мікросхема можуть бути пошкоджені.

Як користуватися та обслуговувати?

 • Надзвичайно високі температури можуть пошкодити вашу сонячну панель, не залишайте сонячну панель працювати в будь-якому закритому та безвітряному місці, завжди розміщуйте її поза межами ваших транспортних засобів.
 • Більшість автомобілів можна заряджати від прикурювача при вимкненому двигуні. Деякі нові моделі можуть мати налаштування вимкнення живлення, коли ви виявили, що ваш прикурювач не можна використовувати для підзарядки акумулятора. Ви можете використовувати затискачі та кабелі типу “крокодил” для прямого підключення до акумулятора.

Доставка та гарантія

 • Безкоштовна доставка
 • Стандартна гарантія на один рік
 • Додаткова річна гарантія для членів Powoxi. Створіть обліковий запис Powoxi, щоб мати членство в Powoxi!

Відгуки клієнтів

Я залишив його на своєму мотоциклі два місяці тому. Я повернувся цієї весни, акумулятор повністю заряджений.

Я ніколи не бачив цього раніше. Я тримав таку маленьку панель під світлодіодним ліхтариком потужністю 30 000 свічок, і це не дало б потужності. 60-ватна світлодіодна кухонна лампочка на сонячній батареї, достатня для того, щоб світилося червоне світло. 7.5 Вт також, я очікував лише 5. Це хороший монокристал, а не одноразова полікристалічна панель.

Цей пристрій компактний і дійсно працює, щоб підтримувати заряд акумулятора мого автомобіля, коли він довго стоїть. Єдина проблема. ніжки на присосках не дуже добре працюють. Але для мене це не має значення, оскільки я просто ставлю його на склоочисник. Це дуже добре зроблено і, ймовірно, прослужить багато років. 7.5 Вт на годину, коли сонце не світить. Працює на будь-якій батареї.

Я купив пристрій у лютому 2021 року, і він чудово працював донедавна. Це тримає батарею на піку заряду, і вантажівка швидко заводиться після тижневого простою. Нещодавно я помітив, що горить червоне світло, а це означає, що він не працює. Після того, як ми з ним повозилися. Я виявив, що у нього поганий адаптер для прикурювача. Я зв’язався з компанією, і після перевірки покупки вони надіслали запасний адаптер. Вся проблема була вирішена за кілька днів. Зарядний пристрій знову працює чудово. Мій досвід роботи з Powoxi був чудовим, і я зроблю їх кращим вибором для майбутнього бізнесу. Всі компанії повинні бути настільки авторитетними.

Маємо 7.5 Вт, це добре для дрібних приладів та продуктів з низькою потужністю. Це також допомагає при обслуговуванні автомобільного акумулятора, але я б вважав за краще більшу потужність після результатів після випробувань.

Зарядка сонячної батареї

Ця інструкція покаже вам, як зробити власний зарядний пристрій для сонячних батарей з дуже простих компонентів. Це взято з моєї документації, що додається до комплекту, який я постачаю. Звичайно, ви легко зможете самостійно виготовити такі ж компоненти.

Якщо у вас є будь-які коментарі та думки власників про те, як покращити документацію, будь ласка, не соромтеся сказати 🙂

Крок 1: Необхідні компоненти

Елементи, показані на зображенні, містяться у вашому комплекті. На цій сторінці пояснюється їх використання. Ваш комплект може мати меншу/більшу мідну плату, ніж ця, і може містити додатковий дріт. Я намагаюся посилити комплект з часом.

Мідна стрічкова дошка містить ряди мідних доріжок. Кожна доріжка електрично відокремлена від свого сусіда. Він містить отвори для ваших компонентів. Плати, які я постачаю, більші, ніж потрібно, це дозволить вам розширити систему в майбутньому.

Тримач батарейок. errrr тримає ваші батареї. і поставляється з двома штифтами, одним для позитивного та одним для негативного кінців, вони будуть припаяні до дошки.

Резистор 100 Ом. в якийсь момент це було необхідно в комплекті, оскільки світлодіод не міг впоратися з деякими напругами в експериментах. однак нові світлодіоди це роблять, і резистор просто знаходиться там, оскільки він рекламується як такий! Можливо, вам це знадобиться, коли ви будете розширювати систему.

СВІТЛОДІОД. це світлодіод високої інтенсивності. 3.2-3.Пряма напруга 6 В, з 10000 мкА при 20 мА. Світлодіод повинен бути розміщений у схемі правильно. Довша нога повинна отримувати струм від позитивної клеми / напрямку.

1N5817 ДІОД. цей діод дозволяє струму текти лише в одному напрямку. це запобігає розрядці заряду акумулятора через сонячну панель вночі. Він падає близько 0.2В від системи. Цей блокуючий діод також потрібно розмістити в ланцюзі в правильній орієнтації. Діод має кругову смугу по всьому стовбуру на одному кінці діода. Це повинно бути найближче до негативного / заземлення.

Дроти. Зазвичай я включаю принаймні 4 дроти. чорний і червоний дроти для сонячної панелі, коричневий дріт в якості перемички і ще один дріт для використання при тестуванні без пайки.

Сонячна панель. На цьому зображенні показана задня частина сонячної панелі. На вашій сонячній панелі в центрі лівої та правої сторони ви побачите невелику панель з гладкого металу. це негативні / позитивні клеми. Я позначив позитивну сторону, додавши чорні крапки на цій стороні. Ця сонячна панель видаватиме максимум 3 В при 150 мА.

Попередження. Я пропоную вам прочитати весь документ, перш ніж робити будь-які експерименти. У цьому документі міститься інформація, яка покращить ваше розуміння зарядки акумуляторів за допомогою сонячної енергії.

ПОРАДА. можливо, вам слід придбати мультиметр і навчитися ним користуватися. це повідомить вам важливу інформацію про типові напруги та струми, які вироблятиме ваша сонячна панель у різних погодних ситуаціях.

Цілком можливо використовувати цей комплект без необхідності робити будь-яку пайку взагалі. однак в якийсь момент вам це знадобиться, тому я включаю як паяні, так і непаяні варіанти.

Крок 2: Сонячна панель. Приєднання проводів

Приєднання чорного та червоного проводів до сонячної панелі

Для приєднання дроту можна використовувати паяний або непаяний спосіб. Паяний. найкращий спосіб, і я показую вам фотографії обох. якщо ви плануєте використовувати більше панелей або часто використовувати одну панель, найкраще встановити панель на шматок дерева або пластику. Це дозволить утримувати дріт на місці і запобігти навантаженню на контактні дроти.

Ви можете побачити приклад безпаяльного методу. Так, це целофанова стрічка! Червоні квадрати вказують, де знаходяться контакти. Кінці дроту були зачищені, а потім розплющені на контактах і міцно закріплені скотчем на місці. Я не пропоную використовувати клей! ви не зможете забезпечити контакт дроту з контактами, оскільки клей заважає цьому. Дозвольте деякій стрічці рухатися до сонячної сторони, щоб забезпечити надійне розміщення.

Також показано паяний метод. Не найфантастичніша робота в світі, але вона надійно тримається. Завжди переконайтеся, що точки контакту чисті і не містять жиру.

Крок 3: Основний експеримент

Помістіть повністю заряджений 1.2V акумуляторна батарея Nimh у тримач акумулятора. Я припускаю, що ви знаєте, як правильно його вставити. У розділі 1.2V батареї самої по собі буде недостатньо, щоб засвітити світлодіод. Сонячна панель на 2-3В також не зможе самостійно запалити світлодіод. Ми можемо спробувати використати напругу акумулятора ПЛЮС напругу сонячної панелі для роботи світлодіода. Нижче наведено версію без припою.

Підключіть ЧЕРВОНУ ПОЗИТИВНУ клему сонячної панелі до НЕГАТИВНОЇ ніжки тримача акумулятора. Використовуйте додатковий дріт з комплекту, щоб з’єднати позитивний кінець тримача акумулятора з довшою з двох ніжок світлодіода. Довша ніжка світлодіода завжди підключена до позитивної сторони ланцюга. Потім підключіть НЕГАТИВНИЙ провід сонячної панелі до іншої ніжки світлодіода. Якщо акумулятор повністю заряджений і у вас сонячний день, світлодіод повинен засвітитися. Ви навіть можете живити сонячну панель від потужного ліхтаря або лампи, спрямувавши його на панель. Спробуйте поекспериментувати, спробувавши запалити світлодіод лише від акумулятора або лише від сонячної панелі.

Крок 4: Заряджання акумулятора. Частина 1А

А тепер ми підійшли до виготовлення власного зарядного пристрою. Нижче наведено принципову схему для цього.

Позитивна клема сонячної батареї підключена через діод до позитивної клеми 1.2V батарея. Якщо напруга сонячної батареї падає нижче 1.4 вольт, а потім з 0.2В, які забирає блокуючий діод, не буде достатньо потенціалу для зарядки 1.2V батарея. Призначення діода полягає в тому, щоб заборонити струм, що розсіюється від батареї до сонячної батареї, коли в сонячній батареї виникає ситуація низької напруги.

Крок 5: Заряджання акумулятора. Частина 1B

На наступній фотографії показана передня частина завершеної та спаяної схеми.

Червоні лінії внизу показують, як вирівняні мідні доріжки на іншій стороні плати. Сині лінії показують, як ланцюг завершується через його електричні загальні точки (i.e. доріжки ). Подивіться, як маленька срібна смужка у верхній частині діода спрямована до позитивної клеми акумулятора. Це дозволяє струм до акумулятора, але не від нього.

Звичайно, можна обійтися без коричневого дроту і підключити чорний / негативний провід до тієї ж доріжки, що і негативний кінець акумулятора. Ми просто хотіли показати більш “закриту” форму схеми.

Крок 6: Зарядка акумулятора. Частина 1C

Знизу ви можете побачити паяні з’єднання і як вони проходять по мідних доріжках. Я додав коричневий дріт коричневою лінією, а діод. синьою лінією, а також додав позитивний і негативний виводи для акумулятора. Пам’ятайте, що положення перевернуте з попередньої фотографії.

Крок 7: ФАКТИ ЗАРЯДЖЕННЯ СОНЯЧНОЇ АККУМУЛЯТОРНОЇ БАТАРЕЇ

Максимальна вихідна потужність сонячної батареї становить 150 мА. Це при найкращих умовах. Високоємний акумулятор Nimh може вмістити 2000 мАг. Це означає, що для повної зарядки знадобиться (2000/150) годин. Це близько 13 годин!

При виборі розташування сонячних елементів потрібно розробити

a) Скільки акумуляторів ви хочете зарядити одночасно b) Як швидко ви хочете, щоб вони заряджалися.

Додавши додаткові сонячні панелі, ви можете заряджати більше батарей, заряджати батареї швидше або навіть і те, і інше одночасно.

Крок 8: Я хочу напругу!

Для того, щоб подвоїти напругу, вам потрібно з’єднати дві сонячні панелі послідовно. i.e. потрібно з’єднати негативну клему однієї сонячної панелі з позитивною клемою іншої сонячної панелі. Тоді у вас залишиться позитивна клема з однієї панелі та негативна клема з іншої, до якої потрібно підключити дроти. У цьому випадку у вас буде сонячна панель з максимальною напругою 6 В при струмі 150 мА (максимальна напруга однієї панелі. 3 В). напруга дозволить заряджати більше акумуляторів за один раз. просто пам’ятайте, що хоча 3В є максимальною номінальною напругою сонячної панелі, вам потрібно отримати уявлення про типовий вихід для вашого клімату. Батареї також потрібно буде з’єднати послідовно (від’ємний до позитивного, як у більшості пристроїв з декількома батареями). На схемі нижче показані послідовно з’єднані сонячні батареї та їх накопичувальна напруга

Крок 9: Я хочу струму!

струм дозволить заряджати акумулятори швидше. Щоб подвоїти вихідний струм, потрібно з’єднати сонячні панелі паралельно. Підключіть позитивну клему однієї панелі до позитивної клеми іншої панелі, а також підключіть негативну клему однієї панелі до негативної клеми іншої. Це дасть вам максимальний рейтинг 3В при 300ма. На схемі нижче показані сонячні елементи, з’єднані паралельно. Ви бачите, що напруга однакова при 3В, але тепер струм буде подвоєний.

Крок 10: Готхас

Лише декілька застережень, які допоможуть вам уникнути будь-яких помилок або хибних уявлень.

1) Візьміть мультиметр і добре відчуйте, як працює ваша сонячна панель за різних погодних умов і в різний час доби. Максимальні показники. це добре, але не всі ми живемо в сонячній Флориді.

2) Будьте обережні з тим, скільки струму ви пропускаєте через акумулятор. Більшість сучасних акумуляторів можна заряджати досить великим струмом. Наприклад, ви можете заряджати батарею ємністю 2000 мАг струмом 500 мА трохи більше 4 годин, і вона буде повністю заряджена. продовжуйте заряджати батарею понад ці 4 години, і ви можете серйозно пошкодити її (або навіть спричинити вибух). Акумулятори Nimh мають захисний механізм, коли вони перезаряджаються і намагаються відвести надлишковий струм у вигляді тепла. Однак зазвичай їм вдається розрядити лише десяту частину свого загального струму у вигляді тепла. На практиці це означає, що якщо ви заряджаєте акумулятор ємністю 2000 мАг струмом 200 мА, то він без проблем виживе, якщо ви його перезарядите на деякий час. Однак, якщо ви заряджаєте його струмом 500 мА, а потім перезаряджаєте, все стає більш серйозним.

Я спробую розширити цей підручник далі. якщо у вас є якісь пропозиції, доповнення, виправлення, то будь ласка, зв’яжіться зі мною за адресою peterd@soleyphotos.com

Щоб придбати цей комплект або будь-які додаткові сонячні панелі, перейдіть за посиланням

Люди зробили цей проект!

Ви зробили цей проект? Поділіться з нами!

Конкурс “Кольори веселки

Студентська олімпіада з 3D-друку

9 Коментарі та думки власників

Я розібрав кілька сонячних садових ліхтарів у доларовому магазині, але на кількох з них дроти повністю відірвалися. Чи є спосіб визначити, яка сторона позитивно заряджена, а яка негативно? Або це не важливо?

це має значення, спробуйте підключити мультиметр до позитивного/негативного проводу. він повинен зчитувати напругу. якщо у вас з’єднання у зворотному порядку (наприклад, заднім ходом).g. позитивний мультиметр до садового ліхтаря негативний і т.д.), він буде зчитувати напругу, але з від’ємним числом замість позитивного. просто перемкніть з’єднання, і тоді ви дізнаєтесь, який з них позитивний/негативний.

Привіт, а також зарядка 1.2v Nmh з сонячною панеллю, я хотів би запустити світлодіод після настання темряви.що, якщо будь-які модифікації у вашій схемі зарядки потрібно зробити.Я хочу розбудити 2-елементне зовнішнє садове світло.

приємний і простий у використанні.навіть новачок може слідувати цьому.але я хочу побачити щось на кшталт обмежувача напруги або стабілітрона, щоб відключити живлення, якщо батарея вже повна/максимальна.і буде знову заряджати, як тільки батарея розрядиться до 15% за хвилину.Хто має цю схему або статтю, будь ласка, надішліть мені посилання.зараховується цьому власнику добре зроблено.

Доброго дня. Я працюю над проектом, який буде функціонувати точно так само, як ті встромлені в землю сонячні садові ліхтарі, які ви бачите. Відмінності полягають у тому, що акумулятор і сонячна батарея повинні бути надзвичайно тонкими і надзвичайно легкими, e.g. елемент = 50-80 мм в діаметрі і 2-3 мм завтовшки, батарея = 2032 Li-Ion акумуляторна батарея для монет/кнопок. Світлодіодна лампа буде віддалена від інших компонентів на 15-18 см, з’єднаних дротом розжарення.Мені важко знайти відповідний елемент, який би забезпечував заряд і при цьому був достатньо малим, щоб поміститися в моєму приміщенні.Будь-які пропозиції? Дякуємо за ваш час та досвід! Glakes1

Залишити відповідь