Сонячна панель на 30 ампер. Сонячна панель на 30 ампер

Що таке контролер сонячного заряду і чому він важливий?

Як випливає з назви, контролер заряду. це компонент системи сонячних панелей, який контролює зарядку акумуляторної батареї. Контролери заряду сонячних батарей гарантують, що батареї заряджаються з належною швидкістю і до належного рівня. Без контролера заряду батареї можуть бути пошкоджені вхідним струмом, а також можуть пропускати енергію назад до сонячних панелей, коли сонце не світить.

Контролери сонячного заряду мають просту роботу, але важливо дізнатися про два основні типи, як вони працюють і як їх поєднувати з сонячними панелями та акумуляторами. Озброївшись цими знаннями, ви станете на крок ближче до створення автономної сонячної системи!

Дізнайтеся, скільки ви можете заощадити, встановивши сонячну батарею

Основні висновки

 • Контролери заряду сонячних батарей дозволяють безпечно заряджати і розряджати акумулятори, використовуючи вихідну потужність сонячних панелей.
 • Контролер заряду потрібен щоразу, коли батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей; найчастіше в невеликих автономних системах.
 • Два види контролерів заряду. це широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).
 • ШІМ-контролери заряду дешевші, але менш ефективні, і найкраще підходять для невеликих автономних систем з декількома сонячними панелями та акумуляторами.
 • Контролери заряду MPPT є більш дорогими та ефективними, і добре підходять для великих автономних систем, які можуть живити невеликий будинок або хатинку.
 • Найкращі автономні контролери заряду виробляються такими брендами, як Victron, EPEVER і Renogy, але контролери заряду інших виробників можуть бути просто чудовими, якщо ви знаєте, на що звертати увагу.

Кому потрібен контролер заряду сонячної батареї?

Контролер заряду необхідний щоразу, коли акумуляторна батарея буде підключена до виходу постійного струму (DC) сонячних панелей. У більшості випадків це означає невелику автономну установку, таку як сонячні панелі на автофургоні або в салоні. Якщо ви шукаєте інформацію про те, як використовувати сонячну енергію та акумулятори поза мережею, ви потрапили в потрібне місце!

Існують також контролери заряду, призначені для забезпечення резервного заряду акумуляторів для існуючої мережевої сонячної системи, яка знаходиться на даху будинку або підприємства. Ця програма вимагає високовольтного контролера заряду і зазвичай передбачає перепідключення системи, щоб спрямувати частину сонячної енергії через контролер заряду.

Як працює сонячний контролер заряду?

Чесне попередження перед тим, як ми почнемо: ми збираємося обговорити напругу, силу струму та потужність. Якщо вам потрібно нагадати, як ці величини працюють разом, перегляньте нашу статтю про вати, кіловати та кіловат-години.

Контролер сонячного заряду підключається між сонячними панелями та акумуляторами, щоб забезпечити безпечне та ефективне надходження енергії від панелей до акумулятора. Батарея живить інвертор, який перетворює постійний струм на змінний для роботи приладів (так званих навантажень).

сонячна, панель, ампер

Як працює контролер заряду в автономній сонячній системі.

Чотири основні функції контролера сонячного заряду:

 • Приймайте енергію, що надходить від сонячних панелей
 • Контролюйте кількість енергії, що надходить до акумулятора
 • Слідкуйте за напругою батареї, щоб не допустити перезарядки
 • Дозвольте енергії надходити тільки від сонячних панелей до акумуляторів

Під час заряджання акумулятора його напруга зростає до певної межі. Батарея може бути пошкоджена, якщо додатковий заряд перевищує цю межу. Тому здатність акумулятора віддавати або приймати енергію можна виміряти за його напругою. Наприклад, типова 12-вольтова свинцево-кислотна батарея AGM покаже напругу 11.8 вольт при 10% заряді до 12.9 вольт при 100% заряді.

Основна функція контролера заряду сонячної батареї полягає в тому, щоб забезпечити кількість енергії, яка надходить до батареї, достатню для її заряду, але не настільки, щоб вона підвищувала напругу батареї вище безпечного рівня. Він робить це, зчитуючи напругу акумулятора і розраховуючи, скільки додаткової енергії потрібно для повної зарядки акумулятора.

Інша важлива функція контролера заряду. запобігати поверненню струму назад до сонячних панелей. Коли сонце не світить, сонячні панелі не виробляють жодної напруги. Оскільки електрика перетікає з високої напруги в низьку, енергія в акумуляторі перетікала б у сонячні панелі, якби не було нічого, що могло б її зупинити. Це потенційно може призвести до пошкодження. Контролер заряду має діод, який дозволяє енергії текти в одному напрямку, запобігаючи поверненню електроенергії назад в панелі.

Як сонячна енергія потрапляє від панелей до батарей

Як ми вже згадували вище, енергія перетікає від високої напруги до низької. Отже, щоб додати енергії до акумулятора, вихідна напруга сонячної панелі завжди повинна бути трохи вищою, ніж напруга акумулятора, який вона заряджає. На щастя, сонячні панелі спроектовані таким чином, щоб видавати більше напруги, ніж потрібно батареї в будь-який момент часу.

Ось приклад: Припустимо, у вас є одна сонячна панель потужністю 100 Вт і 12-вольтова батарея. Пам’ятайте, що 12-вольтова батарея насправді здатна заряджатися приблизно до 12.9 вольт. 12 вольт. це так звана “номінальна напруга”, тоді як фактична напруга акумулятора залежить від того, наскільки він заряджений. Може опуститися до 11.8 вольт при низькому заряді і 12.9 вольт при повному заряді.

100-ватна сонячна панель може видавати максимум 18 вольт, що трохи вище, ніж батарея може безпечно прийняти. Якщо залишити його підключеним до батареї занадто довго, це може призвести до небезпечної ситуації, в результаті чого всередині батареї може накопичуватися тиск і виходити назовні у вигляді хімічної пари.

Вам потрібен контролер заряду між сонячною панеллю та акумулятором, щоб обмежити напругу, доступну для акумулятора. Але справа не тільки в напрузі. він також повинен витримувати певний струм (силу струму), що протікає через нього. Саме для цього контролер заряду має номінальну силу струму.

Номінальний струм контролера заряду

Кількість ампер струму, яку може витримати контролер заряду, називається його “номіналом”.” Перевищення номінального струму може призвести до пошкодження проводки всередині контролера заряду. Розглянемо контролер заряду, розрахований на 30 ампер струму. Описана вище 100-ватна сонячна панель видає 5.5 ампер струму при 18 вольтах. Ця сила струму набагато нижча, ніж максимальна сила контролера заряду в 30 ампер, тому контролер заряду може легко впоратися з потужністю однієї сонячної панелі.

Насправді, він може обробляти потужність декількох сонячних панелей, підключених паралельно (що збільшує вихідний струм). Але є важливе правило щодо номіналів контролерів заряду: завжди переконайтеся, що ваш контролер заряду розрахований на 25% більше ампер, ніж ваші сонячні панелі повинні видавати. Це тому, що сонячні панелі можуть перевищувати свій номінальний вихідний струм під особливо яскравим сонцем, і ви не хочете підсмажити контролер заряду в рідкісному випадку, коли це трапиться.

Пам’ятаючи про це правило, 30-амперний контролер заряду в нашому прикладі може приймати номінальний вихід до 24 ампер. Ви можете підключити цілих чотири з цих 5.5-амперні сонячні панелі паралельно, щоб створити сонячну батарею, здатну видавати 22 ампера, залишаючись в межах номіналу контролера заряду плюс 25% “подушки”. Якщо ви думаєте, що в майбутньому збільшите розмір вашої сонячної батареї, придбайте контролер заряду, розрахований на 50% більше ампер, ніж вам потрібно на даний момент.

Відповідність напруг

Ще одним фактором при виборі контролера заряду є напруга акумуляторної батареї, яку ви хочете зарядити. Послідовне з’єднання акумуляторів збільшує напругу, яку вони можуть видавати і приймати. Наприклад, дві 12-вольтні батареї, з’єднані послідовно, будуть працювати при 24 номінальних вольтах. На ринку є контролери заряду, які можуть підключатися до акумуляторних батарей на 12, 24, 36 і 48 вольт. Вам потрібно переконатися, що придбаний вами контролер заряду може працювати в парі з напругою акумуляторної батареї.

Етапи заряджання акумулятора

Існує три етапи зарядки акумулятора: об’ємний, поглинання та плаваючий. Вони відповідають тому, наскільки заряджена батарея.

 • Масова: коли заряд акумулятора низький, контролер заряду може безпечно подавати на нього багато енергії, і акумулятор дуже швидко наповнюється зарядом.
 • Поглинання: коли батарея наближається до повного заряду (близько 90%), контролер заряду зменшує вихідний струм, і батарея заряджається повільніше до повного заряду.
 • Плаваючий: коли батарея повністю заряджена, контролер заряду трохи знижує вихідну напругу, щоб підтримувати повний заряд.

Уявіть собі, що ви наливаєте воду з глечика в чашку з дуже повільним витіканням: коли чашка порожня, ви починаєте наливати і швидко збільшуєте кількість води, що наливається, поки чашка не буде майже повною. Потім ви зменшуєте потік, поки чаша не заповниться. Щоб чашка залишалася повною, незважаючи на протікання, ви наливаєте лише цівкою, щоб підтримувати її наповненість.

Процес наливу/поглинання/плавання був розроблений для свинцево-кислотних акумуляторів глибокого циклу. Деякі новіші літієві батареї допускають більший струм до повного заряду, тобто контролер заряду в парі з літієвою батареєю можна налаштувати так, щоб скоротити або усунути стадію поглинання.

Типи контролерів заряду

Існує два основних способи управління потоком енергії до акумулятора, і вони відповідають двом типам контролерів заряду: широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) і відстеження точки максимальної потужності (MPPT).

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

Широтно-імпульсна модуляція. це найпростіший і найдешевший автоматичний спосіб контролювати потік енергії між сонячними панелями та акумулятором. На ринку є контролери заряду з ШІМ, які мають ширину імпульсів від 15 до 40.

ШІМ-контролер заряду гарантує, що батарея ніколи не зарядиться до максимальної напруги, вмикаючи і вимикаючи потік енергії сотні разів на секунду (i.e. для зменшення середньої напруги, що надходить від сонячних панелей. Ширина імпульсів зменшує середню вихідну напругу.

Ось зображення, щоб проілюструвати, як працюють імпульси:

сонячна, панель, ампер

Наприклад, якщо контролер заряду приймає 18 вольт від сонячної панелі, він може налаштувати імпульси так, щоб вони були увімкнені 82% часу, а вимкнені 18% часу. Це знизить середню напругу на 18%, приблизно до 14.8 вольт, якими можна заряджати наполовину розряджену AGM-батарею. Коли батарея наближається до повного заряду, ШІМ-контролер заряду ще більше скорочує імпульси, приблизно до 77% часу, або 13.8 вольт, щоб запобігти перезарядці акумулятора.

На жаль, надлишок енергії, виробленої сонячними панелями, витрачається на зниження вихідної напруги. У нашому прикладі контролер заряду буде мати середню ефективність близько 80%. Це означає, що дуже важливо переконатися, що вихідна напруга сонячних панелей не надто перевищує напругу вашої акумуляторної батареї з ШІМ-контролером заряду, щоб мінімізувати втрату енергії. Якщо ваша сонячна батарея видає набагато вищу напругу, ШІМ-контролер заряду знизить цю напругу до тієї, яку може прийняти батарея, а решту витратить.

Для невеликих автономних систем, таких як кілька сонячних панелей, підключених до пари акумуляторів, цілком достатньо 80% ефективності, особливо при низькій вартості ШІМ-контролера заряду. Для великих систем з набагато більшою потужністю, як правило, краще використовувати інший тип контролера заряду, відомий як відстеження точки максимальної потужності, або MPPT (Maximum Power Point Tracking).

Відстеження точки максимальної потужності (MPPT)

Сонячний контролер заряду MPPT працює шляхом перетворення вхідної енергії від сонячних панелей для досягнення теоретично найвищої ефективності при правильній вхідній напрузі для акумулятора. Контролер заряду робить це, обчислюючи точку, в якій максимальний струм може протікати при напрузі, яку може прийняти батарея, а потім перетворює вихід сонячної панелі в цю суміш напруги і струму.

Основними перевагами контролерів заряду MPPT є більша ефективність і сумісність з сонячними батареями більш високої напруги. Це означає, що ви можете заряджати батарею на 12 В від більшої сонячної батареї, підключеної послідовно, якщо ви не перевищуєте номінальну силу струму контролера. Ви можете розрахувати цю межу, взявши загальну потужність сонячної батареї і розділивши її на напругу акумуляторної батареї, щоб отримати максимально можливий вихід в амперах.

Давайте використаємо ті ж приклади, що і раніше. Сонячна панель видає 100 Вт, або близько 5.5 ампер на 18 вольт. Контролер заряду MPPT перетворює вихідну напругу на 14.8 вольт, але втрачає близько 5% потужності в процесі перетворення. Отже, вихідний струм контролера MPPT становить близько 6.4 ампера, помножені на 14.8 вольт, або 95 Вт.

Теоретично, за годину повного сонця контролер заряду MPPT передасть батареям 95 ампер-годин енергії, в той час як вихід енергії контролера заряду PWM становить близько 80 ампер-годин. На практиці все не так просто, як показано в цьому відео професіоналом з сонячної енергетики Віллом Проузом:

Загальні функції та налаштування контролера заряду

До основних функцій найпростішого ШІМ-контролера заряду можна віднести можливість встановити тип акумулятора і напругу акумуляторної батареї, а також світлові індикатори, що вказують на фазу заряду (об’ємний, абсорбційний і плаваючий). просунуті моделі PWM і MPPT оснащені невеликим РК-дисплеєм для програмування і відображення даних, портом теплового датчика для моніторингу температури акумулятора, а також комунікаційним портом для підключення контролера заряду до зовнішнього дисплея або комп’ютера. Найсучасніші контролери заряду мають Bluetooth-з’єднання та додаток для налаштування параметрів.

Рекомендовані режими роботи

На ринку є безліч контролерів заряду, доступних на ринку. Шукайте будь-яку сонячну електростанцію або онлайн-маркетплейс, такий як Amazon, і ви обов’язково отримаєте десятки результатів.

Найдешевші ШІМ-контролери заряду можна придбати приблизно за 15, і вони часто є ребрендинговими версіями одного і того ж дизайну. Їм не вистачає багатьох функцій, але вони відносно надійні, оскільки коштують недорого. дорогі ШІМ-контролери заряду, виготовлені з більш якісних матеріалів, можна придбати за ціною менше 50, тоді як повнофункціональні MPPT-контролери заряду коштують від 100 до 200.

Нижче наведено кілька рекомендованих нами контролерів заряду за різними ціновими категоріями для автономних систем середнього розміру.

Renogy Wanderer 30A 12V PWM

сонячна, панель, ампер

Контролер заряду Renogy Wanderer 30A PWM. це надійний вибір для невеликих автономних систем. Він може обробляти струм до 30А при 12В, тому він не призначений для великої системи.

У нього немає екрану, але він сумісний з трьома основними типами свинцево-кислотних батарей, а також літієвими батареями. Він має порт для підключення додаткового датчика температури, а також порт RS232, який можна використовувати для програмування контролера заряду або навіть для додавання Bluetooth-модуля BT-1 від Renogy для підключення до додатку Renogy на вашому смартфоні.

The Wanderer можна придбати приблизно за 40 від Amazon або Renogy direct.

EPEVER Tracer BN 30A 12V/24V MPPT

сонячна, панель, ампер

Контролер заряду EPEVER Tracer BN MPPT 30A. не найдешевший контролер заряду MPPT на ринку, але він дуже хороший. Завдяки литому алюмінієвому корпусу, міцним роз’ємам і виходу постійного струму для живлення таких навантажень, як прилади постійного струму або світлодіодні ліхтарі, Tracer BN є надійним обладнанням, яке ідеально підходить для сонячної зарядки свинцево-кислотних акумуляторів в 12- і 24-вольтових банках. Він може приймати вхідну потужність сонячних панелей до 2,340 Вт (це дорівнює трьом паралельним ланцюжкам з чотирьох 60-елементних сонячних панелей, з’єднаних послідовно). Tracer можна запрограмувати на зарядку літієвих батарей, але він не постачається з попередньо встановленим профілем заряду для них.

Цей комплект EPEVER Tracer BN на Amazon включає в себе датчик температури, кріпильні елементи та окремий екран для програмування та моніторингу стану здоров’я та заряду вашої акумуляторної системи. Ціна на момент публікації. 179.99.

Victron Energy SmartSolar 30A 100V MPPT

сонячна, панель, ампер

Victron є одним з найбільш надійних сонячних брендів у світі, і його технологія зараз стає все більш доступною в Сполучених Штатах. Цей контролер заряду 30А, 100В відомий як один з найкращих на ринку. Як і контролер EPEVER, він працює з 12- або 24-вольтовими акумуляторними батареями, але дозволяє використовувати сонячні батареї з дещо нижчою напругою. Щоб не перевищити номінальну потужність цього зарядного пристрою, ви можете з’єднати три паралельні ланцюжки з трьох 60-елементних сонячних панелей послідовно, щоб досягти вихідної напруги 90 вольт при силі струму близько 20 ампер (1,800 Вт сонячної потужності).

Він виготовлений з якісних компонентів, швидко і з високою ефективністю розраховує точку максимальної потужності і дуже простий у використанні. Всі контролери заряду SmartSolar оснащені Bluetooth і можуть підключатися до програми VictronConnect на Android, iOS, macOS і Windows для легкого програмування. Можливо, найважливіше, що ви отримуєте 5-річну обмежену гарантію, яка захищає вас від дефектів матеріалів та виготовлення.

SmartSolar 30A є найдорожчим продуктом у нашому списку. близько 225 доларів на Amazon, але, читаючи відгуки користувачів, ви можете зрозуміти, чому витрати можуть бути виправдані.

Контролери сонячного заряду: чи підходять вони вам?

Вся наведена вище інформація повинна дати вам хорошу базу знань про те, як працюють контролери заряду і як їх поєднувати з сонячними панелями і акумуляторами, але ніщо не замінить практичний, реальний досвід! Якщо у вас є кілька доларів, ви можете створити досить простий автономний сонячний “генератор”, використовуючи одну сонячну панель, контролер заряду, акумулятор і дешевий інвертор. Вибір контролера заряду, який завеликий для невеликого застосування, дає вам можливість збільшити розмір сонячної батареї та акумуляторної батареї, коли ви отримаєте досвід або знайдете нові способи використання накопиченої сонячної енергії.

А тепер виходьте і починайте змушувати сонячну енергію та акумулятори працювати на вас!

Сонячна панель 0 ампер

Сонячна енергетика. популярна тема для тих, хто сподівається заощадити гроші та зменшити свою залежність від викопних видів палива. У районах з великою кількістю сонячного світла не рідкість побачити сонячні панелі, що покривають дахи будинків. Для трейлерів, які подорожують у невеликому пересувному будинку, сонячна енергія може бути важливою частиною електропостачання. Проте багато людей не до кінця розуміють, як працює сонячна енергетична система, що може призвести до того, що ви витратите гроші на надлишкову пропозицію або застрягнете без електрики, коли вона вам найбільше потрібна. Ось що ви повинні знати.

сонячна, панель, ампер

ЯК ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ В БУДИНКАХ НА КОЛЕСАХ

Найважливіше розуміти, що сонячні панелі. це лише частина рівняння. Вони є частиною більшої системи, яка працює разом для живлення вашої бурової установки. Сонячні панелі є одним з декількох потенційних джерел енергії для вашого будинку на колесах. Інші джерела включають берегову енергію (підключення до розетки у вашому кемпінгу), генератор вашого автомобіля (який накопичує енергію під час руху) та генератор (якщо він у вас є). Кожне з цих джерел може бути “увімкненим” або “вимкненим” у будь-який момент часу. Наприклад, берегова мережа працює лише тоді, коли бурова установка підключена до електромережі, а сонячні панелі працюють лише тоді, коли світить сонце. Ваш будинок на колесах має набір акумуляторів, які зберігають енергію від різних джерел енергії. Це дозволяє використовувати електрику, коли жодне з джерел енергії не ввімкнено. Однак важливо зазначити, що коли батареї заповнені, вони заповнені. Ви не можете зберігати більше 100% ємності акумулятора вашої установки. І на відміну від домашньої сонячної електростанції, ви не можете продавати надлишок енергії електричній компанії. Це означає, що дуже важливо правильно розрахувати розмір сонячної енергетичної системи вашого автофургона. Занадто малий, і вам може не вистачити енергії, коли це потрібно. Занадто великі, і ви просто витрачаєте гроші даремно.

РОЗУМІННЯ ПОТУЖНОСТІ

Щоб з’ясувати ваші потреби в сонячній енергії, спочатку вам потрібно зрозуміти потужність всіх доступних джерел енергії. Тут задіяно багато математики, і вам потрібно буде ознайомитися з особливостями вашої енергосистеми. Наприклад, ваш генератор змінного струму може видавати лише 40 ампер або 180 ампер на годину при працюючому двигуні. Енергія з берега надходить на 120 вольт, а потім проходить через перетворювач або інвертор, щоб стати 12-вольтовою енергією, яку можна зберігати для акумулятора. Інвертори та перетворювачі мають потужність від 40 до 100 ампер на годину. Генератори працюють через інвертор або перетворювач і мають власні обмеження потужності.

Важливо зазначити, що сонячні панелі, як правило, є найменш потужними з усіх доступних джерел енергії. Панель потужністю 100 Вт (звичайний розмір для будинків на колесах) насправді генерує 100 Вт лише при максимальній ефективності (78 градусів, без хмар, сонячний полудень, на екваторі під час рівнодення. або, іншими словами, лабораторні умови, а не умови реального світу). У цьому найкращому випадку він буде генерувати трохи більше 8 ампер. Якщо у вас є три таких панелі, ви можете генерувати близько 25 ампер на годину в кращому випадку.

Це не означає, що ви повинні забути про сонячну енергію. Натомість, це означає, що вам потрібно копнути глибше, щоб зрозуміти, чи підходить вам сонячна енергетика, і якщо так, то скільки вам насправді потрібно. Якщо ви майже завжди підключаєтеся до берегової електромережі або зазвичай проводите за кермом кілька годин щодня, сонячна енергія може не принести вам багато користі. Якщо ви зупиняєтесь у бунгало або таборі без підключення до електромережі на кілька днів, сонячна енергія може бути дуже важливою, навіть якщо у вас є генератор.

ТЕРМІНОЛОГІЯ

Щоб правильно розрахувати розмір сонячної електростанції для вашого автофургона, вам потрібно буде розібратися з базовою термінологією: Вати проти. Ампер: Електричні навантаження та сонячні панелі оцінюються у ватах. Ват. це стандартна одиниця потужності. Ємність акумулятора будинку на колесах вимірюється в амперах (скорочено від ампер), які є стандартними одиницями сили струму. Для переходу між ватами та амперами вам також потрібно знати вольти, або одиниці електричного потенціалу. Далі все просто:

Оскільки вати є стандартною одиницею потужності, вони не змінюються. Ви можете мати різну кількість ват, але ват сам по собі є послідовним. Це не стосується ні амперів, оскільки сила струму може змінюватися, ні вольт, оскільки величина напруги може змінюватися. Насправді, легко побачити, як змінюється ця напруга у вашому будинку на колесах, оскільки ви знаєте, що ви можете подавати 120 вольт змінного струму від берегової електромережі або 12 вольт постійного струму від акумуляторів.

Отже, тепер легко визначити, скільки ампер генерує 100-ватна сонячна панель, яка подає енергію до 12-вольтової батареї.

Це правда, що опір, заряд і тип акумулятора тощо. всі можуть трохи змінити цифри. Але для цілей розрахунку сонячної енергії можна з упевненістю припустити, що 12 вольт для акумулятора, 100 ват для сонячної панелі і 120 вольт для берегової мережі або генератора є безпечними.

Ампер-години: Щоб дізнатися, скільки корисної потужності ви насправді маєте, вам потрібно розуміти ампер-години, або загальну ємність акумулятора. Ампер-години зазвичай базуються на 20 годинах загального доступного використання, якщо на батареї не вказано інше. Щоб дізнатися, скільки ампер на годину, просто розділіть кількість ампер-годин (AH), вказану на акумуляторі, на 20 (або на інше число, якщо воно вказане на акумуляторі):

Отже, батарея видаватиме 5 ампер (при корисному струмі, визначеному як 10).5 вольт або вище) на 20 годин. Ви можете отримати більше ампер за менший час, але ємність зменшується зі збільшенням швидкості розряду. Батарея ємністю 100 Ач дасть вам лише близько 40 хвилин при використанні 100 ампер.

Ви також можете використовувати ампер-години, щоб визначити швидкість заряджання акумулятора. Для сонячної панелі потужністю 100 Вт ми вже знаємо, що вона виробляє 8.33 ампер. У цьому випадку 1 ампер струму, що протікає протягом 1 години, заряджає батарею на 1 ампер-годину. Отже, 8.33 ампера струму створюють 8.33 ампер-години заряду на годину.

ТЕРМІНОЛОГІЯ

Батареї: Свинцево-кислотні акумулятори є найпоширенішим типом акумуляторів у будинках на колесах. Десь у вашій установці ви знайдете панель, яка приблизно показує, наскільки повністю заряджені ваші батареї. Він не є точним, особливо якщо ваші батареї не перебувають “у стані спокою” (не розряджаються і не заряджаються щонайменше 30 хвилин), але він дасть вам розумне уявлення. Повністю розряджати свинцево-кислотні акумулятори не шкідливо, але для збільшення терміну їх служби намагайтеся не допускати, щоб рівень заряду опускався нижче 50% без підзарядки. Новіші літій-іонні батареї більш зручні у використанні з різних причин, але через високу вартість вони поки що не користуються популярністю у будинках на колесах.

Типи сонячних панелей: Сонячні панелі бувають двох типів. монокристалічні та полікристалічні. Монокристалічні панелі трохи ефективніші, але вони також і дорожчі. Якщо у вас невеликий будинок на колесах з невеликим простором на даху, монокристалічні панелі можуть бути фізично меншими при однаковій потужності. Однак, якщо у вас є місце, дешевші полікристалічні панелі працюють просто чудово.

Гнучкий проти. Плоскі сонячні панелі: плоскі сонячні панелі дешевші та довговічніші, ніж гнучкі, і зазвичай мають довшу гарантію. Однак гнучкі панелі легші, аеродинамічніші, їх легше монтувати, а в деяких випадках (наприклад, на Airstream) вони більш естетичні. Виберіть те, що має більше сенсу для вашої установки.

Контролер сонячного заряду: Сонячні панелі зазвичай забезпечують електричний потенціал від 16 до 20 вольт. Акумулятор RV може працювати на 12 вольт. Контролер сонячного заряду є стандартною частиною сонячної установки для будинків на колесах. Він регулює напругу та струм, щоб запобігти пошкодженню батареї. Стандартний контролер підійде, якщо тільки у вас немає незвичайних налаштувань або ви не використовуєте свій будинок на колесах в екстремально холодних умовах.

ФАКТИЧНО ЗГЕНЕРОВАНА СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ

Досі ми працювали з припущенням, що сонячна панель потужністю 100 Вт генерує 100 Вт енергії. Але, як ми вже зазначали в розділі “Розуміння потужності”, це не буде. Існує безліч факторів, які впливають на фактичну кількість виробленої сонячної енергії, від часу доби до температури навколишнього середовища, хмарності та рівня забруднення. На щастя, експерти розробили емпіричне правило. В середньому сонячна панель потужністю 100 Вт генерує 30 ампер-годин на день. Якщо вам потрібна більш точна інформація, ви можете знайти чимало безкоштовних калькуляторів положення сонця в Інтернеті, або ж скористатися безкоштовним калькулятором сонячної енергії Національної лабораторії відновлюваної енергетики на сайті http://pvwatts.nrel.gov. Це не ідеально, але в більшості випадків дуже близько.

ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ

Наступний крок. з’ясувати, скільки енергії ви фактично використовуєте в день у своєму будинку на колесах. В Інтернеті є незліченна кількість безкоштовних енергетичних калькуляторів, тому ви можете спокуситися почати з цього. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути на кожен перерахований прилад і ввести, скільки хвилин або годин на день ви ним користуєтесь. Легко, так? Але чи знаєте ви точно, як довго ви користуєтеся тостером щодня?? Або мікрохвильовка? Або кондиціонер? Найкраще, що ви отримаєте. це дике припущення, яке може бути надзвичайно далеким від вашого фактичного споживання енергії.

Набагато простіше, точніше і веселіше рішення. взяти ваш трейлер у похід. Переконайтеся, що ваші батареї заряджені до настання темряви, а потім вимкніть всі джерела живлення. Вимкніть генератор, відключіть берегову електромережу і не вмикайте двигун.

Використовуйте свій автофургон, як зазвичай. Вийдіть на вулицю, якщо це частина вашої рутини. Дивіться телевізор як зазвичай. Увімкніть фен після душу.

Слідкуйте за своїм акумулятором, коли ви займаєтеся щоденним життям у будинку на колесах. Мета полягає в тому, щоб розрядити ваші батареї до нуля (або до 50%, якщо вони свинцево-кислотні). Коли ви досягнете своєї мети, підрахуйте, скільки енергії ви використали.

Для прикладу з простою математикою припустимо, що ваші батареї розряджаються до 40% за три дні. Це означає, що ви використали 60% загальної ємності акумулятора. Давайте також припустимо, що у вас є загалом 200 ампер-годин ємності батареї. Отже, ви використали 60% від 200 ампер-годин, або 120 ампер-годин, за три дні. Ділимо на три, і ви використали 40 ампер-годин на день.

ЗБАЛАНСУВАННЯ РІВНЯННЯ

Тепер залишилося лише збалансувати рівняння. Пам’ятайте, що ваша мета полягає в тому, щоб вхідна потужність приблизно відповідала вихідній потужності. У цьому гіпотетичному прикладі ваша потужність становить 40 ампер-годин на день. За загальним правилом, сонячна панель потужністю 100 Вт забезпечує 30 ампер-годин на день у ваші акумулятори.

Отже, вам знадобиться 1.33 панелі потужністю 100 Вт або одна панель потужністю 133 Вт відповідно до ваших потреб у сонячній енергії. Ви не можете купити третину панелі, так само як і панель потужністю 133 Вт. Але ви можете придбати панель на 160 Вт. Це покриє ваші середньодобові потреби, з невеликим запасом енергії на випадок, якщо погода буде жахливою або ви будете використовувати трохи більше енергії, ніж в середньому в окремі дні. Оскільки ми використовуємо правило розрядки акумулятора на 50%, у нас є додатковий запас заряду на випадок надзвичайної ситуації.

Сонячна енергія може бути чудовим способом вироблення електроенергії для вашого автофургона. Щоб отримати максимальну віддачу від ваших інвестицій, важливо точно розуміти, як вони працюють і скільки енергії вам потрібно. Витративши час на розрахунки, ви можете заощадити багато грошей і уникнути розчарувань у довгостроковій перспективі. У Auto Boss RV ми завжди раді допомогти вам вибрати саме ту сонячну електростанцію, яка відповідає вашим потребам.

готовий до роботи?

Незалежно від того, чи перебуваєте ви на ринку нового автофургона, чи вам потрібне обслуговування вашого поточного автофургона, Auto Boss RV має досвід, необхідний для вирішення навіть найскладніших питань.

Зчіпка ProPride 3P, безпроблемна, 60-денна гарантія без ризику

Ви можете повернути 3P Hitch в будь-який час протягом перших 60 днів використання і отримати повне відшкодування. Це 100% гарантія без ризиків. 60 днів починається з моменту отримання товару, якщо інше не обумовлено для більш пізньої дати. Ми повинні отримати товар у Холлі, штат Мі, протягом 60 днів або менше. Щоб ініціювати повернення, ви можете зв’язатися з нами для отримання дозволу на повернення товару. Якщо зчіпка була придбана під час акції БЕЗКОШТОВНОЇ доставки, 290 буде вирахувано за будь-які повернуті зчіпки.

Доставка

Ми можемо доставити практично на будь-яку адресу в континентальній частині США. Зверніть увагу, що на деякі товари існують обмеження, і деякі товари не можуть бути відправлені в міжнародні пункти призначення.

Коли ви робите замовлення, ми оцінимо терміни доставки та доставки для вас, виходячи з наявності ваших товарів та обраних вами варіантів доставки. Залежно від обраного вами постачальника послуг доставки, на сторінці котирувань доставки може з’явитися приблизна дата доставки.

Також зверніть увагу, що тарифи на доставку для багатьох товарів, які ми продаємо, залежать від ваги. Вагу будь-якого такого предмета можна знайти на його детальній сторінці. Щоб відобразити політику транспортних компаній, які ми використовуємо, всі ваги будуть округлені до наступного повного фунта.

Політика повернення

Ви можете повернути більшість нових, невідкритих товарів протягом 30 днів з моменту доставки для повного відшкодування. Ми також оплачуємо вартість зворотної доставки, якщо повернення є результатом нашої помилки (ви отримали неправильний або дефектний товар тощо).)

Ви повинні очікувати повернення коштів протягом чотирьох тижнів з моменту передачі вашого пакета зворотному відправнику, однак у багатьох випадках ви отримаєте відшкодування швидше. Цей період часу включає транзитний час для нас, щоб отримати ваше повернення від вантажовідправника (від 5 до 10 робочих днів), час, необхідний нам для обробки вашого повернення після його отримання (від 3 до 5 робочих днів), і час, необхідний вашому банку для обробки нашого запиту на відшкодування (від 5 до 10 робочих днів).

Якщо вам потрібно повернути товар, будь ласка, зв’яжіться з нами, вказавши номер замовлення та детальну інформацію про товар, який ви хочете повернути. Ми швидко відповімо з інструкціями, як повернути товари з вашого замовлення.

Скільки ват буде обробляти контролер заряду на 30 ампер?

У специфікаціях контролерів заряду зазвичай не вказується максимальна номінальна потужність у ватах. Зрештою, це можна легко з’ясувати за допомогою вольт і ампер, правильно?

Це ускладнюється, коли ви маєте справу з пристроями, які можуть мати більше однієї вхідної та вихідної напруги.

Вихідна напруга заряду може бути встановлена або змінюватися в залежності від контролера, що дозволяє заряджати батареї з напругою 12В, 24В, 48В або вищою напругою.

Першим кроком є визначення типу контролера сонячного заряду, який буде використовуватися, MPPT або PWM.

Номінальна потужність контролера сонячного заряду у ватах визначається вихідним струмом і вихідною зарядною напругою. Контролер заряду на 30 ампер з номінальною потужністю 12 вольт може обробляти 360 Вт. Той самий контролер заряду, що заряджає батарею з номінальною напругою 24 В, може обробляти 720 Вт.

У чому різниця між MPPT і PWM контролерами заряду?

Контролери заряду PWM (широтно-імпульсна модуляція) є дешевшим варіантом і, безумовно, не настільки ефективні, як більш дорогі MPPT (відстеження точки максимальної потужності).

Ви можете знайти докладне пояснення тут, але в основному MPPT-контролери відповідають внутрішньому потенціалу підключених сонячних панелей, що створює правильні умови для максимального перетворення енергії.

MPPT може бути на 40% ефективнішим за ШІМ-контролери. (Тести MPPT проти ШІМ.)

Іншою суттєвою відмінністю є вхідна напруга, дозволена для кожного типу. Зарядний пристрій з ШІМ, як правило, має набагато нижчу вхідну напругу, ніж MPPT (див. Таблиці далі в публікації).

Примітка: Типова напруга відкритого контуру (Voc) для номінальної 12-вольтової панелі може становити від 18 до 22 вольт. напруга знижується під час роботи.

30-амперний ШІМ-контролер заряду типові технічні характеристики

ШІМ-контролери працюють у базовому режимі і не дуже адаптуються до фотоелектричного входу.

Якщо профіль заряду акумулятора передбачає зарядний струм 30 ампер при напрузі 14 вольт, то будь-яка додаткова потужність, що надходить від сонячних панелей, буде просто витрачена даремно.

Хоча є деякі відмінності у вхідній напрузі фотоелектричних модулів у дорожчих моделях, загалом рівень вхідної напруги набагато нижчий, ніж MPPT.

Типовий серійний 30-амперний ШІМ-контролер заряду має потужність 360 Вт

ТАБЛИЦЯ 1. Технічні характеристики порівняних ШІМ-контролерів заряду

Контролер заряду

Номінальний вихідний струм

Номінальна напруга батареї (вихід постійного струму)

Рекомендована фотоелектрична напруга (вхід Voc)

Номінальна потужність (Вт)

Сонячний зарядний пристрій Blue Sky Sun Charger 30

Залишити відповідь